Dámske tenisky na behanie

Najlepšie dámske bežecké tenisky 2024 + recenzie

Dnes už rozhodne nemožno deliť športy na čisto mužské alebo ženské. Ak aj nejaké viac mužské alebo viac ženské športy sú, beh to nie je. Koniec koncov, beh je pre človeka jedným z najprirodzenejších pohybov. My sme pre dámy pripravili výber tých najlepších tenisiek na behanie, ktoré na našom trhu sú. Viac ako 60 hodín sme analyzovali referencie zákazníkov, zahraničné spotrebiteľské testy a študovali aj vlastnosti dámskej bežeckej obuvi. Z nášho porovnania vzišli víťazne tenisky na behanie Adidas Ultraboost 22 W.

Publikované: 14.05.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aké dámske bežecké tenisky kúpiť?

Rýchle rozhodovanie v prípade kúpy tenisiek na behanie nie je práve najlepšie, no nám môžete dôverovať. Ponúkame vám prehľadnú tabuľku TOP 3 produktov, ktoré v našom teste získali špeciálne prívlastky a zaujali z konkrétnych dôvodov. Vždy však výber prispôsobte svojim potrebám. Je dôležité myslieť na techniku behu, ale rovnako tak na kvalitnú bežeckú obuv.

Názov Hodnotenie Detail
Adidas Ultraboost 22 W 5* Zobraziť produkt
Adidas SL 20.2 5* Zobraziť produkt
Asisc Gel-Nimbus 23 W 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Adidas Ultraboost 22 W

Adidas Ultraboost 22 W

Podrážka s technológiou Continental so skvelou priľnavosťou, LEP technológia, vysoká miera tlmenia, vhodné na preteky i tréningové behy

Zobraziť viac info

Dámska bežecká obuv značky Adidas je vhodná pre tréningový i objemový beh. Adidas Ultraboost 22 využíva technológiu LEP – Linear Energy Push, čím zabezpečuje optimálnu stabilitu a komfort chodidla počas behu. Taktiež je špička anatomicky tvarovaná a špeciálny prvok Torsion System sa stará o lepšiu dynamiku chodidla. Podrážka využíva technológie značky Continental pre dokonalú priľnavosť k povrchu a zvýšenie efektivity pri odraze. Zvršok topánok je z priedušnej textílie.

Cenový trhák
Adidas SL20.2 Summer.Ready

Adidas SL20.2 Summer.Ready

Stredná miera tlmenia, technológia Lightstrike, EVA pena v medzipodrážke, technológia Continental, vhodné na dynamickejší beh, rekreačný beh alebo trasy do 10 až 15 km.

Zobraziť viac info

K lacnejším, no kvalitným bežeckým teniskám radíme tento model od firmy Adidas. Tenisky využívajú pre tlmenie overenú kvalitu EVA peny. Zadná časť topánky veľmi dobre fixuje pätu a šetrí achilovku. Špeciálna podrážka Continental je veľmi pružná a dopomáha k lepšiemu odrazu. Veľmi dobre tiež fixujú chodidlo.

Náš TIP
Asics Gel-Nimbus 23 W

Asics Gel-Nimbus 23 W

Technológia Gel v medzipodrážke, FlyteFoam Propel technológia, vložka OrthoLite X-60, podrážka AHAR.

Zobraziť viac info

Topánky Asics Gel-Nimbus 23 disponujú vyšším dropom na úrovni až 13 mm, technológiami Gel a FlyteFoam Propel. Ako stielka je použitá vložka OrthoLite X-60. Profil tenisiek má anatomický tvar, podrážka s prívlastkom AHAR je optimalizovaná pre beh po tvrdom povrchu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na základe odbornej testovacej metodiky sme sa rozhodli pripraviť porovnávací test dámskych tenisiek na behanie. Hoci je veľmi náročné uspokojiť preferencie bežkýň, snažili sme sa k výberu pristupovať profesionálne a odborne. Z bohatej ponuky sme porovnávali desiatky modelov a zohľadnili sme len tie najpodstatnejšie parametre.

Záležalo nám nielen na komforte tenisiek, ale takisto na ich funkčnosti. S predajcami a odborníkmi sme konzultovali dôležité parametre, aby sme vedeli, ktoré dámske bežecké tenisky sú skutočne najlepšie. Použité sú u rôznych výrobcov odlišné patentované materiály a technológie. Podstatná je tiež miera a úroveň tlmenia.

Kvalita materiálov
Funkčnosť a úroveň tlmenia
Podpora a stabilita chodidla
Hmotnosť tenisky
Dizajn

Ak budujete kondičku alebo zhadzujete kilogramy a rozhodli ste sa behať, vedzte, že botasky, ktoré ste používali na rekreačné chodenie vám na pravidelné behanie stačiť nebudú a môžete si len uškodiť. Cestné bežecké tenisky sú vyvíjané a určené práve na beh po tvrdom povrchu, napr. asfalt, betón. Aby ste si obuli skutočnú kvalitu, renomovaných výrobcov je na trhu dosť, vyberajte preto z ich ponuky. Značky tenisiek, ako Nike, Asics, Adidas alebo Hoka patria medzi absolútnu špičku. Podobne ako bežecké tenisky MizunoUnder ArmourON Running alebo Salomon. My sme hľadali dostupné modely prostredníctvom databázy portálu Heureka.sk, ale takisto priamo u predajcov Top4runing.sk, Bezeckepotreby.skExisport.skIntersport.sk alebo Sportisimo.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie dámskych bežeckých tenisiek

V našom výbere nájdete široké zastúpenie modelov dámskej bežeckej obuvi. Naši odborníci do recenzií vybrali tie najlepšie dámske bežecké tenisky, ktoré na našom trhu nájdete. Cieľom je vám prostredníctvom našich nezávislých a objektívnych recenzií priniesť čo najdetailnejší obraz o tom, čo jednotlivé tenisky bežcovi ponúknu a aké sú ich kvality a naopak slabiny. Určite nerozhoduje len dizajn, podstatné sú i iné vlastnosti, ktoré sme pri recenziách konkrétnych tenisiek zohľadnili. Dámy, tu sú naj topánky na behanie.

Víťaz testu

Adidas Ultraboost 22 W

Podrážka s technológiou Continental so skvelou priľnavosťou, LEP technológia, vysoká miera tlmenia, vhodné na preteky i tréningové behy

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pohodlná a štýlová bežecká obuv. Model bežeckých tenisiek Adidas Ultraboost 22 sa radí k novým modelom pre rok 2022. Medzi ženami je tento model obľúbený vďaka vysokému komfortu tlmenia, ktorý tenisky ponúkajú. Výrobca Adidas využil najnovšie technológie, aby boli tieto tenisky na behanie vhodné na preteky i tréningové behy.

Výrobca v prípade tenisiek deklaruje vysokú mieru tlmenia. Ide o kombináciu kvalitnej podrážky, ale aj ďalších technológií a materiálov. Drop tenisky je 10 mm. Celková výška topánky je 11 cm, z toho podrážka je hrubá 3 cm. Využitá je technológia LEP – Linear Energy Push. Táto technológia má za úlohu postarať sa o stabilizáciu chodidla a maximálnu efektivitu pri dopade i odraze chodidla. Priamo v podrážke je integrovaný prvok Torsion System, ktorý zvyšuje tuhosť špičky pri dopade a dodáva tak odrazu vyššiu dynamiku až o 15 %.

Základným materiálom bežeckých topánok Adidas Ultraboost 22 je expandovaný termoplastický polyuretán. Adidas označil tento materiál prívlastkom Boost. Má skvelé mechanické vlastnosti, je zdravotne neškodný a pritom ponúka skvelé odpruženie i tepelný komfort. Zároveň je materiál veľmi odolný. Ani pri zmenách teploty nedochádza k tomu, že by materiál pocitovo menil svoju tuhosť. Má skvelé izolačné vlastnosti a aj v prípade nerovného terénu sa neustále dobre prispôsobuje. Zvršok topánok je z priedušnej textílie.

Podrážka využíva technológiu celosvetovo známeho výrobcu pneumatík Continental. Vďaka tomu majú topánky podrážku so skvelou priľnavosťou, odolnosťou a v porovnaní s bežnou podrážkou sa tenisky omnoho lepšie správajú na mokrom povrchu.

Medzi zákazníčkami panuje vysoká spokojnosť. Potvrdili to aj zahraničné recenzie. Spotrebiteľské organizácie radia tieto bežecké tenisky veľmi vysoko práve vďaka referenciám spotrebiteľov. Pozitívny je komfort, ktorý tenisky dokážu ponúknuť. Optimálne sú na beh po pevnom povrchu, napríklad asfaltovej ceste. Ide o nový model, ktorý využíva nové technológie (LEP, Continental), vrátane materiálu Boost a ďalších technológií, ktoré vylepšujú efektivitu pohybu. V neposlednom rade, dizajnové prevedenie je takisto pozitívnou vlastnosťou.

Pozitíva

Perfektný komfort – miera tlmenia
Odolná podrážka
Dizajn

Negatíva

Bez výhrad

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 258 g ● Drop: 10 mm

Cenový trhák

Adidas SL20.2 Summer.Ready

Stredná miera tlmenia, technológia Lightstrike, EVA pena v medzipodrážke, technológia Continental, vhodné na dynamickejší beh, rekreačný beh alebo trasy do 10 až 15 km.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Hoci na trhu nájdete aj o niečo lacnejšie modely bežeckej obuvi, ak ide o nízku cenu a kvalitu, Adidas SL20.2 Summer.Ready je vskutku rozumná voľba. Bežecké botasky Adidas sú dobrou voľbou pre tých, ktorí beh myslia vážne a záleží im na ich vlastnom zdraví a ešte nepotrebujú siahnuť po profesionálnej bežeckej obuvi. Odborné testy preukázali, že tenisky ponúkajú strednú mieru tlmenia. Drop má hodnotu 10 mm. Veľkou výhodou je aj miera fixácie chodidla.

Pri vývoji konštrukcie bola využitá technológia Lightstrike. Zvršok topánok je priedušný a vyrobený z ľahkej textílie. Časť okolo šnúrok je spevnená. V medzipodrážke je využitá overená EVA pena, ktorá sa stará o kvalitné tlmenie, ale takisto vďaka nízkej hustote napomáha k lepšiemu odrazu a zabezpečuje tak väčšiu vratnú silu. Aj pri dlhších trasách sa chodidlá neunavia tak výrazne, ako by tomu bolo pri menej kvalitnej podrážke.

Dámska bežecká obuv Adidas sa považuje za tempovú bežeckú obuv, vhodná na dynamickejší beh, rekreačný beh alebo trasy do 10 až 15 km. Nielen textilný zvršok je však odľahčený, týka sa to aj podrážky s unikátnym drážkovaním pre lepšiu priľnavosť. Pri gumenej podrážke bola použitá technológia Continental. Jej profil je tak optimalizovaný na beh po tvrdom povrchu.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Kvalitné materiály
Pružnosť a priľnavosť podrážky

Negatíva

Nevhodné pre ľudí s plochými chodidlami

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 230 g ● Drop: 10 mm

Náš TIP

Asics Gel-Nimbus 23 W

Technológia Gel v medzipodrážke, FlyteFoam Propel technológia, vložka OrthoLite X-60, podrážka AHAR.

Pozrieť najlepšiu ponuku

S veľmi dobrými referenciami sme sa počas porovnávacieho testu stretli u tenisiek Asics Gel-Nimbus 23, ktoré sú veľmi populárne aj v segmente pánskej športovej obuvi. Topánky disponujú vyšším dropom na úrovni až 13 mm. Využívajú však niekoľko unikátnych technológií a použité sú veľmi kvalitné materiály, ktoré z tréningovej tempovej obuvi robia objemové bežecké tenisky. O efektívne tlmenie sa stará technológia Gel, ktorá sa nachádza v medzipodrážke. FlyteFoam Propel technológia napomáha tiež k lepšiemu odrazu a plynulému došľapu.

Zvršok topánok je priedušný z textilnej sieťoviny. Profil tenisiek má anatomický tvar a bol navrhnutý pre beh na dlhé trate. Vďaka väčšej kompresii v zadnej časti topánky, kde je hustejšia vrstva gélu, je znížená záťaž na pätu a Gel vynikajúco absorbuje nárazy. Obávať sa tak nemusia ani bežkyne s nadváhou, topánky podržia chodidlo na správnom mieste a eliminuje riziko zvýšeného namáhania kĺbov a šliach. Pre maximálne pohodlie počas dlhého behu je použitá ako stielka vložka OrthoLite X-60 (v niektorých prípadoch OrthoLite X-55), ktorej prítomnosť výrazne prispieva k pohodliu, ale má tiež zdravotný význam.

Dizajn tenisiek radíme k neutrálnym modelom. Nijakým spôsobom nevyčnievajú z radu. Opomenúť nesmieme pri hodnotení ani podrážku s prívlastkom AHAR, ktorá je optimalizovaná pre beh po tvrdom povrchu – asfalte. Má takisto drážkovanie na odvod vody a zároveň usporiadaním drážok zabezpečuje podrážka skvelú priľnavosť k povrchu.

Pozitíva

Kvalita tlmenia a vysoká úroveň komfortu
Anatomicky tvarovaná stielka
Kvalitné materiály

Negatíva

Žiadne

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 260 g ● Drop: 13 mm

Saucony Ride 13 W

Technológia medzipodrážky PWRRUN, profil tenisiek FORMFIT, podrážka TRI-FLEX, kvalitné materiálové spracovanie, bezšvová konštrukcia.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zo zahraničných porovnávacích testov nás zaujal model cestných bežeckých tenisiek Saucony Ride 13 W. Výrobca je menej známy, no produkuje veľmi vysokú kvalitu, ktorú potvrdzujú aj mnohé profesionálne bežecké tenisky. Tenisky Saucony Ride 13 W majú rozdiel medzi špičkou a pätou 8 mm (drop). Z hľadiska neutrálnej pronácie alebo vyššej klenby tak ide o vhodný model. Výrobca sa snažil za rozumnú cenu priniesť najvyššiu možnú kvalitu, ktorá sa odrazila na vysokej úrovni tlmenia.

Technológia medzipodrážky PWRRUN však nie je použitá len preto, aby ponúkla pri behu ideálny komfort, ale takisto odborné testy vysoko pozitívne hodnotili odozvu, ktorú medzipodrážka ponúkne pri odraze. Tenisky sú pomerne ľahké a profil tenisiek FORMFIT sa vynikajúco prispôsobí nohe a dokáže chodidlo dobre zastabilizovať. Podrážka s prívlastkom TRI-FLEX pre zmenu prinesie plynulý prechod pohybu pri došľape. Vďačí za to predovšetkým materiálu, tzv. fúkanej gume, ktorá má skvelú pružnosť a adhéziu k povrchu.

Dizajnovo tenisky nevyčnievajú z davu a pôsobia veľmi neutrálne. V porovnaní s konkurenciou spomenieme ešte kvalitné materiálové spracovanie. V tomto smere tak Saucony nezaostáva. Celá konštrukcia botasiek je bezšvová a priestor v okolí šnúrok je spevnený, čo poteší z hľadiska odolnosti. Sieťovaný zvršok je priedušný a noha tak netrpí nadmerným potením. Špička je zaoblená a pri samotnom vrchole je spevnená časťou podrážky, čo privítajú bežci, ktorí pri behu dopadajú viac na špičku.

Pozitíva

Materiály a spracovanie
Kvalitná podrážka
Vysoká úroveň tlmenia

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Pri behu do kopca horšia stabilita (individuálny faktor)

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 244 g ● Drop: 8 mm

Hoka One One W Speedgoat 5

Podrážka s technológiou Vibram Megagrip, medzipodrážka s technológiou Meta-Rocker, vysoká miera tlmenia, vhodné na beh v teréne i na ceste.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Do nášho výberu v kategórii dámskej bežeckej obuvi sa dostala aj táto trailová topánka Hoka One One W Speedgoat 5. Ide o bežecké tenisky s nízkym dropom 4 mm (päta 31 mm – špička 27 mm). Ide o piatu generáciu tohto modelu topánok, pričom sa v teréne vyznačujú perfektnou stabilitou a priľnavosťou vďaka primerane členitej podrážke s technológiou Vibram Megagrip (odolná guma Durabrassion). Vzory a dezén sú vyvinuté na beh po suchom, no členitejšom teréne. Použiteľné sú však aj na cestnú pasáž.

Samotné pohodlie veľmi spríjemňuje medzipodrážka s technológiou Meta-Rocker, ktorá je tvarovaná a vyvinutá tak, aby nielen tlmila nárazy, ale dokázala efektívne prenášať energiu došľapu a odrazu. Vyrobená je z materiálu CMEVA, čo je pena s aditívami z cukrovej trstiny. Zvršok topánky z priedušnej sieťoviny a recyklovanej tkaniny je ľahký a priedušné materiály poskytujú nohám dostatok vzdušnosti. Jazyk topánky je anatomicky tvarovaný a vystužený. Tvarovaná stielka z EVA peny ponúkne dostatočný komfort a je geometricky tvarovaná. Špička topánky disponuje TPU (pogumovanou) úpravou pre elimináciu nárazov.

Pozitíva

Bežecký komfort
Vhodné na trail i cestu
Farebné variácie

Negatíva

Nie sú nepremokavé

Typ povrchu: terén/trail/cesta ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 234 g ● Drop: 4 mm

Ďalšie zaujímavé produkty

Ponuka dámskej bežeckej obuvi je rozsiahla a ani náš porovnávací test nedokáže ponúknuť kompletné recenzie všetkých cestných bežeckých tenisiek. Vybrali sme však tie najlepšie a porovnali. Do nášho výberu by sa však dostali aj ďalšie zaujímavé produkty, ktoré v porovnaní získali veľmi dobré hodnotenie. Preto sme sa rozhodli vám priniesť takisto výber alternatívnych produktov. Ak vás teda nezaujali vyššie recenzované tenisky na behanie, možno si vyberiete páve tu.

Tradičným výrobcom bežeckej obuvi je taktiež spoločnosť Adidas. Medzi alternatívne produkty sme vybrali model Adidas Ultraboost 21, ktorý síce disponuje vyššou hmotnosťou 310 gramov, no zároveň unikátnym odpružením Boost. Tenisky ponúkajú bežkyniam efektívnu podporu pri odraze. Konštrukcia je bezšvová z jedného úpletu Primeknit+. Zároveň je profil spevnený technológiou TFP. Podrážka je špeciálne vyvinutá kombináciou technológie Stratchweb a gumového materiálu z dielne Continental.

Pomerom ceny a kvality zaujme tiež dámska bežecká obuv Mizuno Wave Inspire 17. Obuv je vhodná aj pre bežkyne s plochými chodidlami. O vysokú úroveň tlmenia sa stará technológia Mizuno Enerzy. Pena v medzipodrážke v kombinácii s unikátnou technológiou Mizuno Wave plnia funkcia optimálnej stability. Špeciálne tvarovaný plát v medzipodrážke plní úlohu udržiavania stability. Medzipodrážka je tvorená celkovo zmesou štyroch prvkov, medzi nimi aj odľahčený materiál U4iC. SmoothRide technológia zasa napomáha k lepšiemu odrazu pri dynamickom pohybe.

Dámskym milovníčkam behu dávame do pozornosti aj tenisky na behanie Craft CTM Ultra. Vývojári použili v medzipodrážke FAST FORWARD unikátnu penu s vysokou návratnosťou energie. Aby bol beh po tvrdom povrchu čo najviac komfortný, pracovali s technológiou CTM ULTRA, ktorá sa stará o prvotriednu stabilitu chodidla. Drop tenisiek je 11 mm a vhodné sú ako tréningová, tak i tempová bežecká obuv. Výhodou je podrážka, ktorá si poradí aj s mierne nespevneným povrchom.

Saucony Triumph sa v segmente bežeckej obuvi radia dlhodobo medzi spoľahlivú voľbu. Tradične je využitá v medzipodrážke technológia PWRRUN+. Pena je ľahšia, flexibilnejšia a trvácnejšia. Takisto je nižšia hmotnosť tenisiek, iba 249 gramov. Drop má hodnotu 10 mm. Podrážka má skvelú priľnavosť k povrchu a zároveň zvyšuje odolnosť špičky. Noha je v teniskách dobre fixovaná.

V bohatej ponuke natrafíte aj na model švajčiarskeho výrobcu ON Running Cloudswift. Ide o novú sériu pre leto 2021. Tenisky zaujmú už pri prvom pohľade unikátnou podrážkou Speedboard, ktorej konštrukcia podporuje prirodzený kontakt nohy s povrchom. Vďaka unikátnej odpruženej pene Helion Superfoam a technológii CloudTec (pamäťová technológia) tenisky veľmi dobre tlmia nárazy. Zároveň však vďaka nízkej hmotnosti a vysokej hustote eliminujú napríklad teplotu povrchu a v kombinácii s podrážkou ponúkne konštrukcia vysokú návratnosť energie.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere dámskych tenisiek na behanie môžete postupovať rôznym spôsobom. Jedným z prístupov je, že siahnete po najpredávanejších modeloch. My pre vás máme prehľadnú tabuľku TOP 5 najpredávanejších modelov tenisiek na behanie podľa portálu Heureka.sk. Vždy však dbajte na to, aby vám obuv vyhovovala. Myslite tak aj na vaše požiadavky a preferencie. Predajnosť sa rýchlo mení, dáta preto v pravidelných intervaloch aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Hoka One One Speedgoat 5 5* Zobraziť produkt
On Running Cloud 5 5* Zobraziť produkt
Hoka Challenger ATR 7 5* Zobraziť produkt
Under Armour Charged Surge 4 5* Zobraziť produkt
Under ArmourCharged Pursuit 3 5* Zobraziť produkt

Zaujíma vás, ako si tenisky na behanie vybrať? Návod nájdete v článku o pánskych bežeckých teniskách. Rozdiely vo výbere bežeckej obuvi pre pánov a dámy sú len minimálne, preto je návod univerzálny.

Otázky a odpovede – FAQ

Neviete sa rozhodnúť medzi jednotlivými teniskami na behanie? Potrebujete poradiť alebo vysvetliť niektoré parametre, ktoré súvisia s výberom bežeckej obuvi? Neváhajte nás kontaktovať, sekciu Otázok a odpovedí pravidelne aktualizujeme. Veľmi nás poteší, ak sa v komentároch podelíte aj o vlastné skúsenosti s výberom bežeckých tenisiek alebo s recenziou konkrétneho modelu tenisiek.

Nie, trailová bežecká obuv je určená na beh na nespevnenom povrchu. V prípade, že plánujete behať po lesných cestách, terén sa strieda s blatom, kameňmi a hlinou, voľte terénnu bežeckú obuv. Na asfalt takáto obuv nie je určená, hoci je omnoho horšie, ak sa, naopak, s cestnou bežeckou obuvou vyberiete práve na beh po skalách.

Áno, môže a nejde o nič výnimočné. Rovnako ako sa opotrebúva vonkajšia konštrukcia tenisiek, namáha sa i vnútorný materiál, ktorý na oko nevidíte. V medzipodrážke sa často nachádza pena, gél alebo iné materiály, ktoré sa počas behu opotrebúvajú. Aj bežecké topánky majú svoju životnosť a po stovkách kilometrov je čas na ich výmenu.

Dámske bežecká obuv po určitej záťaži povolí, no rozhodne nie v takej miere, ako klasická dámska obuv. Ak pociťujete tlak na priehlavku počas behu, nie je to správne. Zvršok bežeckých topánok býva zvyčajne vyrobený z ľahkých a priedušných materiálov, ktoré sa prispôsobia – do istej miery. Ak však máte priehlavok po behu otlačený, nosíte s najväčšou pravdepodobnosťou nesprávnu veľkosť topánky. Riešením môže byť v niektorých prípadoch aj vysoké šnúrovanie, ak jeho zmena nepomôže, je potrebná výmena veľkosti alebo úplná zmena bežeckej obuvi.

Nike Zoom Pegasus Turbo 2

Gumená podrážka so špeciálnymi drážkami, medzipodrážka s technológiou Nike ZoomX, len 182 gramov, mierne skosená konštrukcia päty.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Porovnanie hodnotených parametrov, výsledky zahraničných testov a štúdium recenzií zákazníkov nám ukázalo, že dámska bežecká obuv Nike WMNS Zoom Pegasus Turbo 2 sa právom radí medzi tie naj topánky na behanie. Jedným z dôvodov je aj vysokokvalitný materiál a miera komfortu, ktoré ponúknu efektívne tlmenie. Veľkú rolu zohrávagumená podrážka so špeciálnymi drážkami pre lepšiu adhéziu aj na šmykľavom povrchu, ale takisto medzipodrážka s technológiou Nike ZoomX. Tá sa stará nielen o kvalitu tlmenia, ale tiež výrazne napomáha pri odraze. Gumová podrážka takisto pomáha k tlmeniu nárazov pri dopade.

Bežecké botasky sú vhodné počas tréningovej záťaže, no takisto pre bežkyne s pretekárskymi ambíciami. Tenisky Nike sú extrémne odľahčené – len 182 gramov. Vylepšený odľahčený zvršok je z priedušnej textílie – sieťoviny, vďaka čomu netlačí klenbu a pri dotyku sa materiál flexibilne prispôsobí. Spička sa smerom k prstom zužuje a má oblý tvar. Tvar päty je mierne skosený, aby pri pohybe nedochádzalo k oderu achilovky. Zároveň má skosená päta za úlohu efektívnejšie tlmenie pri došľape, čo vnímajú aj samotní používatelia.

Drop tenisiek je 8 mm a aj preto je táto dámska bežecká obuv vhodná taktiež pre ťažšie osoby. Časť okolo šnúrok je vystužená, čo je z hľadiska odolnosti výhoda. Dizajnovo Nike Zoom Pegasus Turbo 2 ponúkajú veľmi moderný „look“ s nápaditým logom, ktoré prechádza z topánky až na medzipodrážku a možno ich zakúpiť vo viacerých farebných vyhotoveniach. Komplexne bežecké objemové tenisky Nike prinášajú pocit, ktorý vyhovie bežcom z hľadiska komfortu i funkčnosti. Vyhovovať budú rekreačným bežcom a predovšetkým tým bežkyniam, ktoré zbierajú mesačne desiatky kilometrov alebo sa pravidelne zúčastňujú pretekov.

Pozitíva

Vysoká úroveň komfortu
Krásny dizajn
Kvalita spracovania

Negatíva

Žiadne

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 182 g ● Drop: 8 mm

Hoka One One Elevon 2

Vysoká úroveň tlmenia, dvojvrstvové odpruženie, plynulý došľap a efektívny odraz chodidla, bezšvová konštrukcia.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Na dámy rozhodne nezabúda ani výrobca profesionálnej športovej obuvi Hoka. Model Hoka One One Elevon 2 patrí k jednej z najnovších kolekcií Hoka Fly. Zahraničné spotrebiteľské testy radia tieto tenisky na popredné priečky. Okrem vysokej úrovne tlmenia Hoka One One zvyšujú komfort počas behu aj tým, že vynikajúco podporujú stabilitu chodidla. Dvojvrstvové odpruženie sa nestará len o plynulý došľap, ale takisto o efektívny odraz chodidla.

Na pevnom povrchu sa netreba báť ani nižšieho dropu 5 mm. Z nášho pohľadu je menší rozdiel medzi špičkou a pätou výhodou, pretože došľap je prirodzenejší a plynulejší. Odozva je tak omnoho rýchlejšia. Pochváliť treba i výstelku, konštrukcia je bezšvová, materiál veľmi priedušný. Ostatní používatelia si veľmi pochvaľovali i tuhosť podrážky, ktorá chodidlo drží správnym smerom.

Elevon 2 si výrazne polepšili aj z hľadiska dizajnu. Hoci nie je taký podstatný, v ponuke ja viac farebných variácií (pre niekoho stále nie dosť) a takisto výzor medzipodrážky pôsobí dospelejšie. S „Hokami“ pohodlne môžete ma aj pretekárske ambície. Tenisky vážia 288 gramov. V porovnaní s konkurenciou Hoka One One Elevon 2 budú svojím profilom vyhovovať aj bežkyniam, ktoré úplne nemyslia na techniku behu. Teniska sa skvele prispôsobí, no zároveň chodidlo podrží na správnom mieste.

Pozitíva

Komfort tenisiek
Optimálna úroveň odpruženia
Kvalitná stabilita chodidla

Negatíva

Mohutnejšia konštrukcia päty

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 288 g ● Drop: 5 mm

Pre náročných

Nike W ZoomX Vaporfly Next 2

Vylepšená úroveň tlmenia, karbónové vlákna, plynulý došľap chodidla, výstuž, ktorá sa tiahne pozdĺž podrážky.

Pozrieť najlepšiu ponuku

K profesionálnej bežeckej výbave rozhodne patrí aj tento model tenisiek značky Nike. Modelový rad Nike ZoomX Vaporfly Next 2 patrí do druhej generácie a použité sú viaceré inovované technológie. Okrem nižšej hmotnosti bežkyniam tenisky Nike prinášajú aj vylepšenú úroveň tlmenia. Polmaratóny či maratóny sú pre tieto tenisky samozrejmosťou. Aj preto patria k objemovej bežeckej obuviKarbónové vlákna v medzipodrážke sú rozmiestnené po celej ploche a pri došľape dokonale pracujú s vratnou energiou, ktorú následne vracajú bežcovi pri odraze.

Zvršok tenisky je potiahnutý odolnou syntetickou sieťovinou pre dobrú priedušnosť. Stielka je mäkšia, zabezpečený je plynulý došľap chodidla a pri pohybe sa profil konštrukcie prispôsobí pohybu členka, no zároveň teniska chodidlo drží stabilne na svojom mieste. Od špičky chodidla k jeho stredu je vytvorená výstuž, ktorá sa tiahne pozdĺž podrážky. Odborníci tento prvok hodnotia veľmi kladne, a to z dôvodu nielen vyššej odolnosti, ale takisto stability.

Výsledkom použitých technológií sú takisto kvalitné materiály. Drop bežeckej tenisky je 8 mm. Rozhodne si teda nemôžu sťažovať ani bežci s vyššou klenbou. Výrobca síce neuvádza, že je teniska bez ortopedickej vložky vhodná aj pre ploché chodidlá, no rozhodne ide o lepšiu možnosť ako v prípade lacných tenisiek bez potrebnej opory. Tento model cestnej bežeckej obuvi je z veľkej časti využívaný práve profesionálnymi športovcami.

Pozitíva

Maximálny komfort
Efektivita odpruženia
Vhodné na veľkú záťaž

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 187 g ● Drop: 8 mm

Pre náročných

Asics MetaRide W

Technológia FlyteFoam Propel, Rearfoot Gel, 3D formovanie profilu tenisky, vysoká návratnosť energie, neutrálny došľap.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pre náročnejšie dámy, ktoré to s behom myslia naozaj vážne, tu máme ešte jeden profesionálny model, tentoraz z dielne firmy Asics. Modelový rad MetaRide patrí medzi to najlepšie, čo je na trhu v ponuke. Bližšie sme sa pozreli na referencie zákazníkov a zistili sme, že vývojári si dali najviac záležať na vylepšení odpruženia obuvi. Vysoká úroveň tlmenia je výsledkom technológie FlyteFoam Propel, ktorá kombinuje ľahkú penovú medzipodrážku a gélovú výplň, ktorá je citeľná predovšetkým v zadnej časti topánky.

Odborné testy preukázali, že obuv je ideálne pre ľudí s neutrálnym došľapom, pretože prenos energie je cielený primárne cez stred chodidla. Rearfoot Gel technológia má za následok plynulý došľap a zároveň vysokú návratnosť energie pri odraze. Podrážka má unikátny tvar. Špička na prvý pohľad smeruje hore, no počas behu sa flexibilne prispôsobí chodidlám – ide o následok 3D formovania profilu tenisky.

Materiály sú na pocit veľmi mäkké a priedušné. Zadná stena je vystužená vďaka čomu je achilovka menej zaťažovaná a väčšina nárazov je pohlcovaná práve gélovou výplňou. Aj počas dlhšieho behu po tvrdom povrchu, ako asfalt či betón má bežkyňa pocit omnoho lepšej opory. Výrobca dokonca garantuje, že pri dlhých trasách sa znižuje únava nôh až o 20 percent, a to iba vďaka efektívnej distribúcii energie pri odraze. Niekomu však nemusí vyhovovať ich extravagantný dizajn. Zahraničné referencie zákazníkov tiež negatívnejšie hodnotili beh v teniskách do kopca. Môže však ísť o individuálne prípady. V prípade drahých tenisiek však ide o neželaný efekt.

Pozitíva

Profesionálne tlmenie
Pocit komfortu
Kvalita použitých materiálov

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Pri behu do kopca horšia stabilita (individuálny faktor)

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 249 g ● Drop: 0 mm

Lacná kvalita

Under Armour UA W HOVR Phantom 2

Kompresne tvarovaná stielka Speedform 2.0, odolnosť proti vode, spevnená zadná časť päty, rozšírená medzipodrážka.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Do nášho výberu sa dostali na prvý pohľad dizajnom veľmi pútavé dámske tenisky na behanie Under Armour UA W HOVR Phantom 2. Najsilnejšou stránkou však rozhodne nie je len ich výzor. Americký výrobca v prípade modelu Phantom 2 prichádza s unikátnou technológiu Speedform 2.0. Tá je špecificky navrhnutá pre čo najvyššiu mieru stability chodidla pri behu po tvrdom povrchu. Cestné bežecké tenisky UA sú tak vyvinuté s ohľadom na zdravie bežkýň, ktoré absolvujú vyššiu mieru záťaže na betóne či asfalte.

Stielka Speedform je kompresne tvarovaná a spolu s medzipodrážkou z kvalitnej peny sa stará o maximálne pohodlie a účinné odpruženie. Drop tenisiek je 9 mm, obuv je vhodná pre začiatočníkov i pokročilé bežkyne. Používatelia tiež veľmi pozitívne vnímajú priedušnosť, no zároveň odolnosť zvršku topánok. Na prvý pohľad celistvý materiál je v skutočnosti veľmi priedušný a pri behu sa tak chodidlá extrémne nepotia. Výhodou je zvýšená odolnosť proti vode.

Zadná časť päty je spevnená a medzipodrážka rozšírená, aby bola minimalizovaná záťaž pri samotnom dopade. Tvar tenisky tak šetrí achilovku a pri odraze naopak bežec využije plochu k lepšiemu odrazu. Podrážka je drážkovaná a disponuje krátkymi kanálikmi, ktoré slúžia pre efektívny odvod vody, zároveň pôsobia aj ako adhézny prvok pre lepšiu priľnavosť k povrchu. Podobnou technológiou sa môžu pochváliť aj tenisky Asics Gel-Nimbus 23. Niekomu nemusí úplne vyhovovať vyšší jazyk tenisky a skôr zaoblená špička. Ide však o subjektívnu preferenciu.

Pozitíva

Zaujímavý dizajn
Kvalitné tlmenie a stabilita
Priaznivá cena

Negatíva

Dlhší jazyk nemusí vyhovovať každému
Trochu viac zaoblená špička

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia/supinácia ● Hmotnosť: 244 g ● Drop: 9 mm

Nike Air Zoom Pegasus 38 W

Pena Nike React v medzipodrážke, stredná miera tlmenia, nový strih a tvar špičky, vhodné na pevný povrch

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bežecké topánky zo série Pegasus sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Pri behaní sa vyznačujú skvelou oporou pre chodidlá a klenbu. Veľkou výhodou tenisiek je aj pružná podrážka, ktorá výrazne napomáha pri efektivite behu. Zvršok topánok je sieťovaný, takže je zabezpečená skvelá priedušnosť materiálu.

Botasky Nike Air Zoom Pegasus 38 sa od predchodcu líšia na prvý pohľad v detailoch, no výrobca Nike vylepšil niekoľko podstatných prvkov. Tým hlavným rozdielom je nový strih a tvar špičky. Vďaka tomuto tvaru je viac miesta na prsty a to vo výraznejšej miere zvyšuje aj komfort pri behaní. V súvislosti s pohodlím je podstatný zvršok topánky zo sieťoviny. Vďaka tomu sa nohy nadmerne nepotia, pretože materiál je priedušný. V jazyku topánok sa nachádza pena, ktorá taktiež pri odrazoch znižuje namáhanie klenby a neotláča ju. Tým je zvýšená samotná dynamika odrazu. Význam majú aj popruhy v strednej časti konštrukcie topánky, ktoré sa starajú o stabilitu chodidla.

Tradičnou technológiou je Nike Zoom Air, ktorá sa stará o optimálnu mieru tlmenia – v tomto prípade ide o strednú úroveň tlmenia, ktorá vyhovuje špeciálne ťažším bežkyniam. Základ tvoria elastické vlákna, ktoré sú stlačené vzduchom a pri namáhaní sa stlačia a následne okamžite vrátia do pôvodnej polohy, čo má význam aj pri rýchlom behu a silnejších odrazoch. V medzipodrážke sa nachádza pena Nike React. Tá je pružná, ľahká a veľmi odolná. Aj po viac ako odbehaní 1 000 km drží svoju štruktúru a tvar. Celková výška tenisky je 11,5 cm, podrážka má hrúbku 3 cm a obsahuje prvky materiálu Nike Grind.

Dobre známy model bežeckých tenisiek, ktorý ponúka strednú mieru tlmenia, je medzi bežkyňami veľmi obľúbený. Hlavnou doménou týchto tenisiek je práve špeciálna pena Nike React. Tá zabezpečuje spolu s podrážkou skvelé odpruženie, ktoré je nielen efektívne, ale aj pohodlné. Unikátnou zmenou je zmena strihu a tvaru špičky. Tvar „krídla“ sa postaral o to, že je viac priestoru na prsty, čo je opäť prvok zvyšujúci celkový komfort počas behu i pri väčšom objeme kilometrov. Zaujímavým prvkom je aj penová vložka v jazyku topánky. Zvršok je priedušný a noha tak môže pohodlne dýchať.

Pozitíva

Dlhotrvácny tlmiaci účinok
Priedušnosť topánok
Skvelý strih špičky

Negatíva

Žiadne

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 254 g ● Drop: 10 mm

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Salomon SUPERCROSS 3 GTX W In l41456400

od 95,90 €
Vodotesná trailová bežecká obuv. Silná podrážka, ktorá zaborí zuby do zeme a tak vás poháňa smerom dopredu a hore. Strih ktorý objíma a drží vaše...

Salomon Speedcross 5 Gtx W

od 103,90 €
Vodeodolné dámske topánky Salomon Xa Rogg Gtx W sú ideálnou voľbou do prírody, v ktorej ich môžete využiť na beh i turistiku. Dámske topánky Xa...

Salomon XA Pro 3D V8 Black/Phantom/Ebony

od 81,89 €
Dámske topánky Salomon XA Pro 3D V8 majú Contagrip podošvu zabezpečujúce skvelú trakciu na akomkoľvek povrchu. Táto obuv Salomon je vybavená...

Nike Tanjun Slip On Ladies Trainers Black/White

od 41,70 €
Dámska obuv značky NIKE vhodná ako bežedká obuv. Ľahké dámske tenisky zo segmentu NIKE RUNNING (NIKE BEH). Jednoduchá silueta NIKE RUNALLDAY...

Dynafit Ultra 100 GTX W black out/flamingo

od 144,00 €
Tenisky Dynafit Ultra 100 gtx sú vyrobené pre športovcov, ktorí hľadajú bežeckú obuv Trail s maximálnym odpružením a širokým pohodlným sedením....

Merrell J067082 Vapor Glove 4 Poseidon

od 68,61 €
Dámska obuv Merrel l Vapor Glove 4 Poseidon Minimalistická obuv pre maximálne spojenie s terénom a voľnosť pohybu zvršok zo sieťoviny a TPU...

adidas UltraBOOST 20 W Core Black/ Core Black/ Ftw White

od 116,94 €
Dámske cyklistické topánky Adidas Five Ten Freerider Model Five Ten Freerider sa stal ihneď po uvedení na trh hitom. Svoje využitie nájdu pri...

Asics Gel-Kayano 28

od 126,00 €
Dámske bežecké topánky Asics KAYANO v novej modelovej rade 28 sú jednoznačne tým najlepším v oblasti podpory a stability. Sieťový zvršok ponúka...

Nike Air Zoom Pegasus 38 cw7358-002

od 78,90 €
Dynamický tréning v dobre padnúci topánke! Dámska bežecká obuv Nike Air Zoom Pegasus 38 odpruží tvoj krok rovnako ako predtým. Používa totiž...

Merrell Vapor Glove 3 Luna LTR black

od 57,00 €
Dámske topánky Merrell Vapor Glove 3 Luna Ltr vám doprajú príjemný pocit chôdze naboso vďaka technológii barefoot, ktorá poskytuje prirodzený...

Under Armour UA W HOVR Phantom 2 INKNT 3024155-604

od 85,41 €
Kompresná sieťovina Energy Web s penovým materiálom UA HOVR ™ navracia absorbovanú energiu späť do každého kroku Ľahký, priedušný zvršok z...

Asics GEL-NIMBUS 23 W 1012A885-402

od 131,80 €
DROP: 13 mm Dámske bežecké topánky Asics NIMBUS 23 vďaka ktorým si beh užijete na maximum. Táto verzia je vhodná pre neutrálne bežcov. Nimbus 22...

Ďalšie články z kategórie Tenisky na behanie

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Nina 17.May.2021

Učarovali mi Asicsy noosa tri a kúpu som zatiaľ neoľutovala. Maj krásny dizajn, sú veľmi pohodlné a ľahučké, behí sa v nich super. Tlmenie aj priedušnosť chválim.

Odpovedať

Denisa 24.May.2021

Skúšam teraz UA, hoci, keďže neznášam behanie v daždi, veľa som toho posledné mesiace nenabehala. Túto značku mám však rada a oblečenie majú kvalitné, tenisky tiež pôsobia trvácne a najmä pohodlne. Uvidím, či sa to potvrdí, keď ich budem skúšať pri plnej záťaži.

Odpovedať

Dada 27.May.2021

Pomaly prichádzam behaniu na chuť, správne vybraté tenisky sú podľa mňa základ. U mňa vyhrala značka Nike, tenisky sú neuveriteľne pohodlné, behá sa v nich ľahučko a sú priedušné, vďaka čomu noha dýcha aj za teplého počasia.

Odpovedať

Alexandra 04.Jun.2021

Minulý rok som si kúpila adidasy a ešte slúžia, používam ich cca 3-krát do týždňa, takže pomer cena-výkon veľmi dobrý. sú pohodlné, mäkké a v oblasti prstov dostatočne voľné, čo mi vyhovuje

Odpovedať

Viera 09.Jun.2021

Používam Asicsy, ide už o moje druhé tenisky a vyhovujú mi materiálom i tvarom. Majú silnú podrážku, výborný odraz, aj po dlhšom behaní sú pohodlné.

Odpovedať

Kika B. 15.Jun.2021

Behaniu sa venujem krátkodobo, no chcela som nejaké nové tenisky, v ktorých sa budem cítiť pohodlne a zároveň budú za prijateľnú cenu. Po dlhšom rozhodovaní som kúpila Asics DYNABLAST W. Sú to ultraľahké bežecké tenisky, ktoré navyše krásne vyzerajú. Tenisky sú vhodné na užšiu nohu s vyšším nártom. S výberom som maximálne spokojná a z behanie mám teraz o to väčšiu radosť.

Odpovedať

Monča 04.Jul.2021

Kúpila som si tenisky Adidas Galaxy 5 a oceňujem, že veľkosť sedela s tabuľkou, pretože spočiatku som mala obavy z nákupu cez internet. Tenisky mi, našťastie, dobre sedia, sú pohodlné a na nohách sú ľahké. Páči sa mi ich strih, dizajn aj farba a tiež to, že skvele tlmia nárazy. Na občasné neprofesionálne behanie sú super. Zrejme ich kúpim aj sestre a verím, že sa im tiež poteší. :-)

Odpovedať

Lori 25.Aug.2021

Zaujali ma bežecké tenisky Salming Trail 6 Women, ktoré som si kúpila v krásnej svetlo modrej farbe, ktorá je kombinovaná s tmavšou modrou. Tenisky vyzerajú úžasne a veľmi pohodlne sa mi nosia. Tieto dámske tenisky sú vhodné na tréningy, respektíve na bežecký povrch trail, kde sa mi skvele osvedčili. Zvršok tenisiek je tvorený dvoma vrstvami a vďaka priedušnej sieťovine môžu nohy dýchať. Tenisky sú vytvarované tak, aby nohám umožňovali prirodzený pohyb. Podrážka je vyrobená z materiálu Vibram a vyznačuje sa vynikajúcou mechanickou odolnosťou a priľnavosťou k povrchu. Materiál SoftFOAM, ktorý je použitý v podrážke, skvele tlmí nárazy v oblasti päty. S týmito bežeckými teniskami som maximálne spokojná, pretože splnili všetky moje očakávania z hľadiska kvalitnej a pohodlnej obuvi. Cena je nastaviteľná prijateľne.

Odpovedať

Ivona 29.Sep.2021

Kúpila som si tenisky Hoka One One Elevon, ale zatiaľ som ich nevyskúšala. Chystám sa cez víkend, ak bude pekné počasie. Noha v teniskách veľmi dobre sedí, nič ma netlačí a vnútro tenisky je veľmi pohodlné. Dizajnovo sú tenisky krásne, tak som zvedavá, aké budú v teréne a nielen, keď sa v nich prechádzam po byte. :-)

Odpovedať

Jana H. 09.Oct.2021

Už roky preferujem Adidas, či už na behanie alebo aj na bežné nosenie do mesta. Mám viacero modelov a tenisky sa mi páčia dizajnovo, no hlavne, že sú pohodlné. Veľkým plusom je dlhá životnosť, tenisky vydržia roky aj pri aktívnom používaní.

Odpovedať

Andrejka 21.Nov.2021

Pohodlné, ľahké a široké tenisky v oblasti prstov sú Merrell Trail Glove 5. Ani neviem, že ich mám na nohách. Pôvodne som si ich kúpila len na beh, ale používam ich aj pri bežnej chôdzi počas vychádzok. Číslo mi však podľa tabuľky nesedelo a musela som ich vymeniť za iné číslo, čiže odporúčam si ich pred kúpou vyskúšať.

Odpovedať

Kika 24.Feb.2022

Under Armour UA W HOVR Phantom 2 sú ľahké a priedušné tenisky. Oceňujem externú výstuž päty pre lepšiu podporu a pevnejšiu štruktúru. Tenisky sú pohodlné.

Odpovedať

Vierka R. 08.Jun.2022

Adidas SL 20.2 sú pohodlné tenisky, oceňujem priedušný zvršok zo sieťoviny, vďaka čomu sa nohy nepotia. Ideálne tenisky na behanie počas leta. Nemám nič, čo by na nich vadilo.

Odpovedať

Diana 17.Aug.2022

Mám Merrell Vapor Glove 3 Luna LTR a je to príjemný pocit. Nakoľko ide barefoot typ, je to akoby som sa prechádzala / behala takmer naboso. Topánky sú komfortné a zároveň majú športovo-elegatný vzhľad. Hodia sa na viaceré činnosti... Tenká Vibram podošva je skvelá, chráni chodidlo, no zároveň môže naďalej cítiť, na čo stúpam... Priľnavosť a trakcia je veľmi dobrá v rôznorodom teréne. Môžem len a len odporučiť.

Odpovedať

Jana D. 09.Mar.2023

Na beh používam On Running Cloudvista Waterproof. Sú vodeodolné, takže behať môžem, aj keď prší alebo je vonku mokro... Treba si ich dobre odskúšať v predajni. Mne napríklad nesedelo číslo, ktoré bežne nosím, ale musela som si zobrať o pol čísla väčšie. Dizajn a pohodlnosť sú na jednotku. Môžem len odporučiť.

Odpovedať

Katarína M. 21.Mar.2023

používam lacné tenisky z Decathlonu KALENJI run-active a som spokojná. na občasné behanie úplne vyhovujú. sú ľahké, pohodlné, na nohách dobre sedia. k dispozícii je viacero farebných vyhotovení. každá si nájde svoju obľúbenú farbu. oceňujem technológiu tlmenia došľapu CS na päte. na nohách držia dobre aj vďaka syntetickým páskam, ktoré spevňujú chodidlo počas behu. pre nenáročné dámy super.

Odpovedať