Laserové tlačiarne

Najlepšie laserové tlačiarne 2024 + recenzie

Dopyt po kvalitných laserových tlačiarňach je dnes vysoký. Na rozdiel od atramentových tlačiarní síce strašia vyššími obstarávacími cenami, ich náklady na prevádzku sú však výrazne nižšie. Test Magazín strávil desiatky hodín analyzovaním ponuky na trhu, aby vám pomohol vybrať to najlepšie zariadenie, a to nielen na základe ceny, ale taktiež dôležitých parametrov či spotrebiteľských referencií. Z nášho porovnávacieho testu vzišiel ako víťaz HP Laser 107w. Pripravili sme si pre vás aj recenzie ďalších modelov, ktoré by vás mohli osloviť.

Publikované: 28.06.2021
Aktualizované: 05.10.2023

Akú laserovú tlačiareň kúpiť?

Hľadáte tú najlepšiu laserovú tlačiareň, ale nechcete sa dlhé hodiny preklikávať stránkami rôznych výrobcov a predajcov, než narazíte na ten správny produkt pre vás? V tomto prípade vám môže pomôcť naša prehľadná tabuľka, ktorá zhŕňa to najlepšie na tuzemskom trhu. Okrem absolútneho víťaza testu v nej nájdete tip našej redakcie, ale aj cenovo najvýhodnejší produkt. Prvoradým faktorom sú však predovšetkým vaše požiadavky.

Názov Hodnotenie Detail
HP Laser 107w 5* Zobraziť produkt
Xerox Phaser 3020Bi 5* Zobraziť produkt
Canon MF655Cdw 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
HP Laser 107w 4ZB78A

HP Laser 107w 4ZB78A

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, rozlíšenie 1 200 x 1200 DPI, WiFi pripojenie, funkcie AirPrint, HP Smart.

Zobraziť viac info

Záruka kvalitných výstupov v podobe nadpriemerného 1 200 x 1 200 DPI rozlíšenia. Svojou rýchlosťou sa tlačiareň HP taktiež nenechá zahanbiť. Vďaka malým rozmerom šetrí miesto na vašom stole a taktiež je veľmi tichá. K dispozícii sú funkcie AirPrint či HP Smart pre prepojenie s mobilným zariadením. Podporuje tiež množstvo menších formátov vrátane obálok či pohľadníc a lákadlom je tiež nízka cena tlačiarne.

Cenový trhák
Xerox Phaser 3020Bi

Xerox Phaser 3020Bi

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, iba čiernobiela tlač, rozlíšenie 600 x 600 DPI, bezdrôtové pripojenie, Apple AirPrint, režim spánku, chýba obojstranná tlač.

Zobraziť viac info

Ide o lacnú tlačiareň, ktorá ponúka možnosť čiernobielej tlače. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 DPI, čo na tlač textových dokumentov postačuje. Plusom sú kompaktné rozmery, zásobník na 150 listov a dostupná cena. Za minútu zvládne tlačiareň vytlačiť až 20 strán čiernobieleho textu.

Náš TIP
Brother HL-L3270CDW

Brother HL-L3270CDW

Automatická obojstranná tlač, rýchlosť tlače 24 strán za minútu, 2 400 x 600 DPI rozlíšenie, WiFi pripojenie, LCD displej.

Zobraziť viac info

Kancelárska tlačiareň s technológiou LED laserovej tlače je vhodná aj pre veľkoobjemovú tlač. Vďaka WiFi nechýba možnosť bezdrôtovej tlače. Umožňuje voliteľnú čiernobielu alebo farebnú tlač. Medzi funkciami nechýba možnosť automatickej obojstrannej tlače. LED farebná tlačiareň poteší vysokou kvalitou tlače a rýchlosťou tlače až 24 str./min. Zariadenie má zásobník pre 250 listov a podsvietený farebný LCD displej s dotykovým ovládaním. Bohatá je tiež podpora viacerých aplikácií pre mobilnú tlač.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Predtým, než sa pustíme do recenzovania vybraných produktov, je dobré určiť si parametre, na základe ktorých budeme laserové tlačiarne hodnotiť. Ako sme uviedli vyššie, vaše očakávania sú najdôležitejším faktorom. V prípade, že chcete laserovú tlačiareň so skenerom a kopírkou alebo potrebujete tlačiť aj farebne, pozerajte sa na základné funkcie, ktorými zariadenie disponuje. Ak nechcete, aby vás tlačiareň pri chode rušila, prípadne nezaberala miesto, sledujte jej hlučnosť a rozmery. Pokiaľ nemáte radi zbytočné káble, určite chcete prístroj s bezdrôtovým pripojením. Tieto všetky parametre a mnoho ďalších sme hodnotili v recenziách, ktoré nájdete nižšie. Pri porovnávacích testoch boli pre nás kľúčové aj referencie spotrebiteľov.

Multifunkčnosť
Rýchlosť tlače
Rozlíšenie tlače
Konektivita a podporované formáty
Hlučnosť a rozmery
Doplnkové funkcie

Výrobcov kvalitných laserových tlačiarní nie je také kvantum ako v prípade mobilných telefónov či notebookov. Skúsených užívateľov teda neprekvapí azda žiadne meno v našom zozname. Ponuke dominuje najmä spoločnosť HP s modelovými radami LaserJest či Neverstop. Zahanbiť sa nenechala ani firma Canon so špičkovým modelovým radom i-Sensys, ktorého zástupca sa stal aj víťazom nášho testu. Do úzkeho výberu sa dostal taktiež výrobca lacných laserových tlačiarní Brother. Prieskum tuzemského trhu bol realizovaný prostredníctvom portálu Heureka.sk a e-shopov Hej.sk, Mall.sk, Alza.sk, Okay.sk či Datart.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie laserových tlačiarní

V našich porovnávacích testoch nebol nijakým spôsobom zvýhodnený žiaden výrobca laserových tlačiarní. Test Magazín strávil desiatky hodín nezávislým hodnotením príslušných parametrov, analýzou odborných testov a, v neposlednom rade, referencií spotrebiteľov. Výber TOP zariadení nižšie a ich recenzie sú teda absolútne objektívne a transparentné. Rozhodovať sa však musíte výhradne na základe vašich vlastných požiadaviek. Okrem komplexných recenzií vybraných tlačiarní máte nižšie k dispozícii taktiež ďalšie zaujímavé produkty.

Víťaz testu

HP Laser 107w 4ZB78A

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, rozlíšenie 1 200 x 1200 DPI, WiFi pripojenie, funkcie AirPrint, HP Smart.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Po vykonaní porovnávacích testov sa tento model od firmy HP javí ako ideálna voľba pre ľudí, tlačiacich v prvom rade texty či jednoduchšiu grafiku – ako grafy či rôzne tabuľky. Keďže disponuje len možnosťou čiernobielej tlače, nehodí sa na tlač farebných fotografií. Vaše výstupy však táto laserová tlačiareň HP doručí v mimoriadne vysokej kvalite a ostrosti, keďže sa pýši rozlíšením až 1 200 x 1 200 DPI, čo je naozaj nadštandardná hodnota. Ide ako o zariadenie pre domácnosť, tak i pre kancelárske priestory. Rýchlosťou 20 strán za minútu síce neprekonáva konkurenciu, no napriek tomu sa hodí i k veľkoobjemovej tlači materiálov. Podobne ako predošlý model z dielne HP tlačí formáty A4 a menšie, čiže aj rôzne formáty obálok a pohľadníc, čo viacerí spotrebitelia vnímajú pozitívne.

Za výhodu pre užívateľov považujeme i jej malé rozmery, vďaka ktorým je mimoriadne skladná a nezaberá veľa miesta. Spotrebitelia taktiež oceňujú jej tichý chod. Poskytuje klasické USB pripojenie k notebooku či PC, ale i bezdrôtové WiFi pripojenie. Priamo z vášho mobilu možno tlačiť pomocou pridanej funkcie HP Smart. Aby fungovala, musíte si rovnomennú aplikáciu stiahnuť do smartfónu. Tá však nie vždy funguje podľa predstáv a niekoho zamrzí aj potreba vytvorenia nového konta pre používanie aplikácie. Omnoho lepšie užívatelia hodnotia funkciu AirPrint, hoci jej spolupráca výhradne s Apple zariadeniami je značne obmedzujúca. Na niektorých portáloch je uvedený tradičný prvok Google Cloud Print. Ako sme už uvádzali v predošlých recenziách, táto pridaná funkcia v januári 2021 skončila.

Viacerí predajcovia uvádzajú pri tomto modeli prítomnosť LED displeja. Nečakajte však displej v pravom zmysle slova. Na základe skúseností spotrebiteľov vieme, že ide o tri tlačidlá s LED podsvietením, blikajúce a sfarbujúce sa podľa prebiehajúcej činnosti tlačiarne. V prípade obojstrannej tlače opäť nečakajte automatické otáčanie listov. Zariadenie ponúka len manuálnu obojstrannú tlač.

Pozitíva

Malé rozmery
Nízka hlučnosť
Ostrosť vytlačených materiálov

Negatíva

Funkcia HP Smart je miernym sklamaním
Namiesto displeja podsvietené tlačidlá

Rýchlosť tlače: 20 str./min. (A4) ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 600 MHz ● Pamäť 64 MB ● Rozlíšenie tlače: 1200 x 1200 DPI ● Pripojenie: USB 2.0, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, A6, B5 ● Zásobník: 150 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: manuálna obojstranná tlač, AirPrint, HP Smart

Cenový trhák

Xerox Phaser 3020Bi

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, iba čiernobiela tlač, rozlíšenie 600 x 600 DPI, bezdrôtové pripojenie, Apple AirPrint, režim spánku, chýba obojstranná tlač.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom porovnávacom teste si pozornosť vyslúžila aj veľmi obľúbená laserová tlačiareň Xerox Phaser 3020Bi. Tlačiareň síce ponúka len možnosť čiernobielej tlače, no vzhľadom na cenu chýbajúca farebná tlač určite nie je nevýhodou. Xerox Phaser je laserová tlačiareň určená predovšetkým pre kancelárie alebo pre tých, ktorí tlačia predovšetkým text, resp. rôzne textové dokumenty a nevyžadujú pri tlači živé farby. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 DPI. Ďalším parametrom, ktorý je predurčuje do kancelárie, sú jej kompaktné rozmery. Drobným mínusom, ktorý v kancelárii zamrzí, je, že tlačiareň nepodporuje obojstrannú tlač. Tlačiareň nemá žiadny displej. Vpravo na hornej strane nájdete dve tlačidlá. Jedným z nich tlačiareň vypínate aj zapínate.

Od 600 MHz procesoru netreba mať prehnané očakávania, no spotrebitelia pozitívne hodnotili rýchlosť tlače i fakt, že sa pri tlači nezasekáva. Xerox zvládne za minútu vytlačiť až 20 strán čiernobieleho textu. Praktickým pomocníkom je zásobník na 150 listov. Výstupný zásobník pojme o 50 listov menej. Xerox nie je nijak inovatívnym zariadením, využíva klasickú monochromatickú laserovú tlač. Toner s označením Xerox 10R02773 nepatrí medzi najlacnejšie, útechou však môže byť dostupná cena tlačiarne. V balení nájdete skúšobný toner. Kvalita konštrukcie a použitých materiálov zodpovedá cene.

Spotrebitelia vyhodnocujú tlačiareň ako veľmi úspornú, predovšetkým, čo sa spotreby farby týka. Keď tlačiareň aktuálne nepoužívate, aktivovať môžete režim spánku. Obsluha tlačiarne je naozaj jednoduchá. Opomenúť však nesmieme, že s tlačiarňou je možné komunikovať cez WiFi. Štandardne využíva pripojenie cez USB 2.0 port. Možné je spárovanie sa s mobilom, avšak potrebné je do počítača stiahnuť softvér a cez ten sa pripojiť k mobilu. Až následne môžete s tlačiarňou komunikovať. Toto riešenie považujeme za zbytočne komplikované. Používatelia operačných systémov iOS sa potešia funkcii Apple AirPrint. V balení nechýba napájací a USB kábel, ako aj CD so softvérom na inštaláciu.

Pozitíva

Dostupná cena
Rýchla tlač bez zasekávania
Kompaktné rozmery a jednoduché ovládanie

Negatíva

Len čiernobiela tlač
Komplikované pripojenie k mobilu (cez softvér)
Obojstranná tlač nie je možná

Rýchlosť tlače: 20 str./min. (A4) ● Rýchlosť tlače obojstranne: nie ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 600 MHz ● Pamäť: 128 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, WiFi ● Formát papiera: A4, A5 ● Zásobník: 150 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: Apple AirPrint, režim spánku

Náš TIP

Brother HL-L3270CDW

Automatická obojstranná tlač, rýchlosť tlače 24 strán za minútu, 2 400 x 600 DPI rozlíšenie, WiFi pripojenie, LCD displej.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spoľahlivá laserová tlačiareň s WiFi pripojením a zásobníkom až pre 250 listov. Brother má tiež tichý chod a rýchlu tlač. Zariadenie disponuje rozlíšením tlače 2 400 x 600 DPI. Okrem WiFi je možné zariadenie pripojiť k počítaču aj cez USB vstup. Ovládanie uľahčuje praktický farebný LCD displej.

Brother HL-L3270CDW patrí ku kvalitným kancelárskym tlačiarňam s LED laserovou technológiou. Vhodná je aj na kancelársku veľkoobjemovú tlač. Disponuje zásobníkom pre 250 listov a zaujme rýchlou tlačou až 24 str./min. Tlačiareň môžete používať len ako čiernobielu, no je možné dokúpiť farebné tonery s vysokou výťažnosťou. V takom prípade však už je potrebné počítať s investíciou navyše.

Za menší nedostatok považujeme fakt, že Brother je dodávaný so štandardným tonerom TN-243BK s výťažnosťou 1 000 strán. Vysokokapacitný toner TN-247BK má výťažnosť až 3 000 strán. Pozitívne používatelia hodnotia jej tichý chod. Nastavenia tlače môžete realizovať cez prehľadný farebný dotykový LCD displej. Na výstupe je schopná tlačiareň prijať až 150 listov. Veľkou výhodou tlačiarne je rozhodne automatická obojstranná tlač.

Kvalitná laserová tlačiareň podporuje aplikácie PrintSmart alebo Brother Web Connect. Primárne však používateľov bude zaujímať podpora Apple Air Print, Mopria alebo Google Cloud Print. Vďaka týmto aplikáciám je možné pohodlná mobilná tlač. K dispozícii je aj USB port alebo Etherent vstup pre priame pripojenie do siete. Možná je takisto tlač za pomoci NFC rozhrania. Používateľom sa páči dizajn tlačiarne. Hoci nepatrí medzi najmenšie. Prístroj má na šírku 43,9 cm, na výšku 25,2 cm a hĺbka je 46,1 cm. Hmotnosť celej tlačiarne je 18,3 kg.

Laserová tlačiareň Brother nepatrí k lacným modelom, no poteší kvalitnou tlačou a tiež viacerými funkciami. Medzi nimi aj automatická obojstranná tlač. Voliteľná je možnosť používania farebných tonerov. Zamrzí fakt, že výrobca dodáva tlačiareň s čiernobielym tonerom s nižšou výťažnosťou len 1 000 strán. Vysokokapacitný toner je potrebné dokúpiť. Spotrebiteľom sa páči kvalita i rýchlosť tlače až 24 strán za minútu. Medzi recenziami zákazníci chvália i tichý chod.

Veľmi dobrá je konektivita zariadenia. Tlačiareň ponúka bezdrôtovú či mobilnú tlač. Podporované sú rôzne aplikácie vrátane Mopria a Apple Air Print. K dispozícii je LAN vstup i USB port či podpora NFC rozhrania. Pochváliť je treba i kvalitné dielenské spracovanie a prehľadný farebný dotykový LCD displej, ktorý umožňuje komfortné nastavenia kvality tlače. Vyššia cena je zákazníkmi považovaná za nevýhodu. Paradoxne ide len o samostatnú tlačiareň, skener ani kopírka nie sú medzi funkciami.

Pozitíva

Voliteľná farebná/čiernobiela tlač
Rýchla a tichá tlač
Jednoduché nastavenia tlače

Negatíva

Dodávaný toner s nižšou výťažnosťou
Vyššia cena
Bez skenera a funkcie kopírovania

Rýchlosť tlače: 24 str./min. (A4) ● Základné funkcie: čiernobiela/farebná laserová tlač ● Pamäť: 256 MB ● Rozlíšenie tlače: 2 400 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0, WiFi, NFC ● Formát papiera: A4, A5, A6, B5 ● Zásobník: 250 listov (vstup), 150 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: automatická obojstranná tlač, AirPrint, Google Cloud Print, LCD displej

Brother HL-1222W

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, rozlíšenie 2 400 x 600 DPI, WiFi pripojenie, funkcie AirPrint, Brother iPrint & Scan, chýba obojstranná tlač.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri výbere tej ideálnej laserovej tlačiarne pre vás by ste nemali rozhodne opomenúť výrobcu Brother. Model HL-1222W je skvelým pomocníkom do domácnosti, ale i do kancelárie, a to predovšetkým vďaka svojej rýchlosti a rozlíšeniu. Spotrebitelia oceňujú, že na svoje dokumenty nemusia čakať dlho, tlačiareň ich dokáže vyprodukovať až 20 (strán) za minútu. Maximálne podporované formáty papiera sú A4, ale aj menšie, ako obálky, pohľadnice či rôzne knižné formáty. Poteší taktiež prítomnosť špeciálnej technológie, zabraňujúcej uviaznutiu papiera. Tlačiareň Brother disponuje maximálnym rozlíšením až 2 400 x 600 DPI, pri ktorom sú výsledné materiály vskutku ostré a čisté.

Čím dokáže zaujať najmä spotrebiteľov v domácnosti, sú jej kompaktné rozmery, takže zaberá minimum miesta. Niekomu sa môže zdať hlučnejšia ako iné zariadenia, no stále ide o zanedbateľný nedostatok. Laserová tlačiareň s WiFi je dnes už samozrejmosťou, okrem bezdrôtového pripojenia však ponúka aj vysokorýchlostné USB 2.0. Rozhrania LAN či Bluetooth pri tomto modeli nečakajte. Funkcia AirPrint pre priamu tlač z iPhone tu nechýba, prídavkom je aj technológia Brother iPrint & Scan. Táto služba je kompatibilná s mobilnými zariadeniami bežiacimi na iOS či Android a umožňuje užívateľovi z nich priamo skenovať a tlačiť po prepojení s tlačiarňou.

Opäť nedisponuje žiadnym variantom funkcie obojstrannej tlače, čo je škoda. Funkcia šetrí ako čas, tak i papier, hoci ak sa radíte k nenáročným užívateľom, budete tento nedostatok považovať za bezpredmetný. Vybavená je ovládacím panelom a LED kontrolkami. Na stránkach viacerých predajcov sa môžete stretnúť s uvedenými prvkami ako ovládací LED panel či dokonca LCD panel, nič také však nečakajte. Po vykonaní porovnávacieho testu sme zhodnotili, že hoci pridaných funkcií táto tlačiareň mnoho neposkytuje, pre nenáročnú domácnosť nie je vôbec zlou voľbou.

Pozitíva

Kompaktné rozmery
Funkcia Brother iPrint & Scan
Vysoké rozlíšenie

Negatíva

Trochu hlučnejšia
Menší počet pridaných funkcií

Rýchlosť tlače: 20 str./min. (A4) ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 200 MHz ● Pamäť 32 MB ● Rozlíšenie tlače: 2 400 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, B5, Letter, Legal, Folio ● Zásobník: 150 listov (vstup), 50 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: AirPrint, Brother iPrint & Scan

Canon i-Sensys LBP623Cdw

Tlač textových výstupov i fotografií, automatická obojstranná tlač, rýchlosť tlače 21 strán za minútu, 600 x 600 DPI rozlíšenie, päťriadkový LCD displej, WiFi pripojenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Firma Canon sa bezpochyby radí medzi spoľahlivých výrobcov laserových tlačiarní pre domácnosti či do kancelárií a inak tomu nie je ani v prípade modelu i-Sensys. Tlačiareň disponuje rýchlosťou 21 vytlačených strán za minútu, čo možno považovať v dnešnej dobe za nadštandardný atribút. Je rovnako vhodná ako pre čiernobielu, tak i farebnú tlač vašich materiálov. S rozlíšením 600 x 600 DPI (bodov na palec) budú dobre vyzerať vaše textové dokumenty, ale i detailnejšia grafika či fotografie v štandardnej kvalite. Tlačiareň podporuje klasické formáty papiera (ako A4 či A5), no využiť ju môžete aj k tlači obálkových formátov (COM10, DL, C5, Monarch) či pohľadníc. Výhodou pre užívateľov sú vysokokapacitné zásobníky papiera pre vstup i výstup, ktoré sú zabudované priamo v tlačiarni, a tak sa zbytočne nepráši na papier.

Laserové tlačiarne Canon sa užívateľom môžu javiť ako mierne hlučnejšie, no nejde o nič nepríjemné a rozhodne to nemožno považovať za negatívum. Rozhranie pre prepojenie tlačiarne a vášho zariadenia (PC, notebook) je tradičné USB či LAN, no takmer žiadna moderná tlačiareň sa nemôže zaobísť bez bezdrôtového pripojenia. K dispozícii je tak i WiFi pripojenie, vďaka ktorému sa môžete zbaviť prebytočných káblov a tlačiť priamo napr. zo svojho mobilu. Na podobnom princípe je založená aj funkcia AirPrint, umožňujúca užívateľovi tlačiť dokumenty či fotografie priamo zo svojho Apple zariadenia (Mac, iPhone, iPad) bez nutnosti inštalovania ďalších ovládačov. Tlačiareň okrem AirPrint ponúkala taktiež funkciu Google Cloud Print, tá však 1. januára 2021 skončila. Užívatelia môžu negatívne vnímať absenciu Bluetooth pripojenia, avšak pri podpore USB či WiFi je takýto prvok zanedbateľný.

V našom porovnávacom teste sme ako mimoriadne vítanú funkciu zhodnotili automatickú obojstrannú tlač. To znamená, že po vytlačení textu či snímky na jednu stranu, zariadenie papier automaticky otočí a pokračuje v tlači na druhej strane. Ušetrí vám to čas i chvíle neistoty, či ste papier otočili správne. Spotrebitelia pozitívne vnímajú i prehľadný, päťriadkový LCD displej, ktorý vám uľahčí prácu pri tlači napríklad priamo z USB kľúča. Čo zamrzí, je fakt, že tlačiareň nepodporuje pamäťové karty, a tak materiál z SD nosiča musíte najskôr presunúť do iného zariadenia. Chybičkou krásy je v našich očiach aj absencia funkcie bezokrajovej tlače. Tú by ocenili predovšetkým fotografi, keďže táto funkcia umožňuje tlačiť bez prítomnosti viditeľných bielych okrajov.

Pozitíva

Vysoká kvalita vytlačených materiálov
Automatická obojstranná tlač
Vysoká rýchlosť tlače

Negatíva

Absencia čítačky pamäťových kariet
Vhodná na tlač fotiek, no len s okrajmi
Nepodporuje Bluetooth pripojenie

Rýchlosť tlače: 21 str./min. (A4) ● Rýchlosť tlače obojstranne: 12,7 str./min ● Základné funkcie: Farebná laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 800 MHz x 2 ● Pamäť 1 024 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, obálky (COM10, DL, C5), pohľadnice ● Zásobník: 250 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: automatická obojstranná tlač, AirPrint, fotografická tlač

Canon i-Sensys LBP621Cw

Rýchlosť tlače 15 strán za minútu, rozlíšenie 600 x 600 DPI, WiFi pripojenie, funkcia AirPrint, päťriadkový LCD displej, chýba obojstranná tlač a bezokrajová tlač.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak ste verným zákazníkom firmy Canon, určite by vašej pozornosti nemal uniknúť tento model z radu i-Sensys. Prednosťou tlačiarne je predovšetkým možnosť farebnej tlače a s ňou súvisiaca tlač fotografií. Na základe skúseností spotrebiteľov možno tvrdiť, že spomínaná fotografická tlač je vysokokvalitná a detailná. Rozlíšenie 600 x 600 DPI je pre snímky štandardom, no za pomoci špeciálnej funkcie sa možno vyšplhať až na 1 200 x 1 200 DPI. Rýchlosťou 18 strán za minútu síce neprekonáva konkurenciu, no takýto rozdiel je sotva badateľný. Vstupný zásobník s kapacitou 250 listov predstavuje taktiež obrovské plus.

Tlačiareň nijak neruší svojím chodom a vďaka svojim rozmerom je rovnako vhodná ako do kancelárie, tak i do domácnosti. Rozhrania poskytujú laserové tlačiarne Canon tradične tri a výnimkou nie je ani tento model. Okrem USB pripojenia či WiFi máte k dispozícii aj LAN (ethernet), čo je výhodou, pretože bezdrôtové pripojenie občas môže mať zlý deň. Nastavenie WiFi v tlačiarni a následnú tlač priamo z mobilu si však užívatelia pochvaľujú a označujú ich za jednoduché a bezproblémové. Niekomu môže chýbať funkcia Bluetooth, avšak zariadenie si to kompenzuje ďalšími možnosťami pripojenia. Poteší aj funkcia AirPrint pre jednoduché spárovanie zariadenia s Apple produktami (iPad, iPhone). 

Pri porovnávacom teste sme negatívne zhodnotili predovšetkým absenciu dvoch oceňovaných doplnkových funkcií. Tou prvou je funkcia obojstrannej tlače. Zatiaľ čo tie najlepšie zariadenia disponujú automatickou verziou funkcie, ďalšie aspoň manuálnou, tento model nemá žiadnu a ponúka výhradne jednostrannú tlač. Ďalšou je tzv. bezokrajová tlač, ktorej neprítomnosť zamrzí predovšetkým pri produktoch s fotografickou tlačou. Musíte teda počítať s vytlačenými snímkami len s bielymi okrajmi. Čo spotrebitelia však ocenia, je zabudovaný päťriadkový LCD displej s tlačidlami pre jednoduchú prevádzku tlačiarne.

Pozitíva

Vysokokvalitná tlač fotografií
LCD displej s tlačidlami

Negatíva

Biele okraje pri fotografiách
Len jednostranná tlač
Absencia Bluetooth pripojenia

Rýchlosť tlače: 18 str./min. (A4) ● Základné funkcie: Farebná laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 800 MHz x 2 ● Pamäť 1 024 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, B5, obálky (COM 10, C5, Monarch) ● Zásobník: 250 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: AirPrint, fotografická tlač

Brother HL-L2312D

Rýchlosť tlače 30 strán za minútu, čiernobiela laserová tlač, rozlíšenie 1 200 x 1 200 DPI, automatická obojstranná tlač.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Rýchla a výkonná laserová tlačiareň s čiernobielou tlačou. Súčasťou dodávky je takisto štartovací toner s výdatnosťou na 700 strán. Tlačiareň Brother HL-L2312D je kompatibilná s čiernymi tonermi Brother TN-2411 (1 200 strán) alebo s tonerom Brother TN-2421 (3 000 strán). Jednou zo žiadaných funkcionalít je tlač v režime Duplex, čo značí automatickú obojstrannú tlač. Laserová tlačiareň, bohužiaľ, nedisponuje žiadnou formou bezdrôtového pripojenia. Chýba WiFi aj Bluetooth. Možné je len lokálne sieťové vysokorýchlostné USB 2.0. USB kábel pritom taktiež nie je súčasťou balenia.

Veľkou doménou tejto tlačiarne je rýchla čiernobiela tlač až 30 strán za minútu. Kvalitnú a ostrú tlač garantuje rozlíšenie 1 200 x 1 200 DPI. Tlačiareň spolupracuje taktiež s operačnými systémami Mac OS, no je nevyhnutné využívať aplikáciu Brother iPrint & Scan. Tlačiareň podporuje dostupné formáty A4, A5, A6 aj listovú formu tlače. Zásobník na papiere má kapacitu 250 listov a výstupný otvor pojme 150 vytlačených listov. Zákazníci si pochvaľujú rýchlosť tlače, relatívne primeranú hlučnosť, no mrzí ich, že absentuje bezdrôtové pripojenie a dokonca ani USB kábel nie je súčasťou dodávky. Takisto si niektorí sťažujú na vyššiu cena tonerov. V pomere ceny a kvality tlače však Brother predstavuje dobrú voľbu.

Pozitíva

Cena
Rýchla tlač
Automatická obojstranná tlač

Negatíva

Nemá Bluetooth ani WiFi
USB kábel pre pripojenie nie je v balení

Rýchlosť tlače: 30 str./min. (A4) ● Základné funkcie: čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 600 MHz ● Rozlíšenie tlače: 1 200 x 1 200 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 ● Formát papiera: A4, A5, A6, list ● Zásobník: 250 listov (vstup), 150 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: automatická obojstranná tlač

Ďalšie zaujímavé produkty

Ako ste mohli vidieť v našom porovnávacom teste, v oblasti laserových tlačiarní si je dnes naozaj z čoho vyberať. Každé zo zvolených zariadení vyčnieva spomedzi ostatných v ponuke z hľadiska či pridaných funkcií, rozlíšenia alebo rýchlosti, ale i základného ukazovateľa, akým je pomer cena/kvalita. Ak vás predsa len náš výber príliš neoslovil a hľadáte ďalej, možno vám padne do oka niečo z kategórie „ďalších zaujímavých produktov“.

Pre veľkoobjemovú tlač v kanceláriách, ale i pre náročnejšie domácnosti vhodná čiernobiela tlačiareň Brother HL-L2352DW nadchne predovšetkým rýchlosťou tlače až 30 strán za minútu a malými rozmermi. Pripojiť ju možno napevno prostredníctvom USB, ale k dispozícii je aj WiFi. S rozlíšením 1 200 x 1 200 DPI budú vaše výstupy mimoriadne ostré a detailné. Z pridaných funkcií treba vyzdvihnúť automatickú obojstrannú tlač, ktorú si užívatelia pochvaľujú.

Výrobca Brother prichádza na trh s tlačiarňou Brother HL-1223WE. Ide o vskutku jednoduchú tlačiareň pre domácnosť. V rýchlosti tlače 20 strán za minútu či rozlíšení 2 400 x 600 DPI mierne vyčnieva nad konkurenciou, z hľadiska pomeru cena/kvalita tlačiareň nesklame. Poteší bezdrôtové WiFi pripojenie s jednoduchou inštaláciou a taktiež tichý chod. Tlačí výhradne čiernobielo, takže je ideálna na tlač textových dokumentov.

Ak ste doteraz nenašli vhodnú alternatívu, možno práve farebná laserová tlačiareň HP Color Laser 150NW môže byť vaším favoritom. Poradí si s rôznymi formátmi tlače. Rýchlosť čiernobielej tlače je 18 str./min. a 4 str./min. pre farebnú tlač. Podporuje priame pripojenie k internetu cez LAN alebo bezdrôtovo cez WiFi. Maximálne rozlíšenie tlače je 600 x 600 DPI. Tlačiareň však neponúka možnosť obojstrannej tlače.

Nenechajte sa odradiť vysokou cenou, čiernobiela laserová tlačiareň HP LaserJet Pro M203dw spĺňa všetky požiadavky náročnejšieho používateľa. Rýchlosť tlače až 28 strán za minútu zaručuje extrémne rýchlu veľkoobjemovú tlač, navyše 1 200 x 1 200 DPI rozlíšenie dodá vašim výstupom vysokú kvalitu. Nechýba WiFi, k dispozícii je USB aj LAN pripojenie. Prítomná je i obľúbená automatická obojstranná tlač..

Rad i-Sensys je skrátka elitným hráčom na trhu a inak to nie je ani v prípade laserovej tlačiarne Canon i-Sensys LBP122dw. Tlačí ako A4, tak i menšie a tiež obálkové formáty. Netlačí farebne, no rozlíšenie 2 400 x 600 DPI je zárukou kvality. 29 vytlačených strán za minútu je taktiež nadštandardný atribút. Poteší bezdrôtové WiFi pripojenie a malé rozmery tlačiarne. Prítomný je aj displej, no ten je horšie čitateľný. Tlač z mobilných zariadení uľahčuje funkcia AirPrint.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Stále nič? Žiaden problém. Možno ste jeden z tých, kto sa riadi len záujmom a skúsenosťami samotných spotrebiteľov. V tomto prípade sme pre vás na základe cenového porovnávača Heureka.sk pripravili zoznam TOP 5 najpredávanejších laserových tlačiarní. Možno je medzi nimi práve tá vaša. Myslite však na to, že neustále prichádzajú nové a nové modely. Preto túto sekciu pre vás pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
HP LaserJet M110we 5* Zobraziť produkt
Xerox Phaser 3020Bi 5* Zobraziť produkt
Brother HL-L2352DW 5* Zobraziť produkt
Canon i-Sensys LBP631Cw 5* Zobraziť produkt
Brother HL-L2312D 5* Zobraziť produkt

Nechcete si vyberať tlačiareň bez toho, aby ste si poriadne preštudovali všetky parametre? Náš návod, ako vybrať tlačiareň vám s výberom pomôže.

Otázky a odpovede – FAQ

Dozvedeli ste sa všetko, čo ste potrebovali vedieť? Pomohol vám náš test k výberu správnej tlačiarne? Ak je vám stále niečo nejasné, prípadne by ste sa chceli spýtať na nejaké podrobnosti, neváhajte napísať komentár a my vám radi odpovieme. Sekciu otázok pravidelne kontrolujeme. Taktiež budeme radi, ak sa podelíte o vaše osobné skúsenosti s laserovými tlačiarňami.

Princíp, na ktorom laserové zariadenie funguje, tvoria tri hlavné zložky, a to selénový fotovalec, toner a zažehlovacie valce. Tlačiareň v prvom rade spracúva informáciu o tlačenej stránke a ukladá si ju do pamäte. Dané dáta následne prenesie na fotovalec, na ktorom laserový lúč vytvára požadovaný obraz. Prášok z tonera sa pri tlači prichytáva na laserom označené miesta na valci. Potom prichádza na rad kontakt s papierom. Na papier sa prášok dostáva pomocou zažehlovacieho valca, ktorý pracuje pri teplote 200 °C. Pôsobením tepla nám prášok vytvára na papieri tlačený obraz.

Na trhu možno nájsť laserové zariadenia aj v cenovej hladine do 80 eur. Rozhodne nejde o nekvalitné tlačiarne, avšak treba počítať s menším množstvom funkcií. Niektoré lacné laserové tlačiarne disponujú len čiernobielou tlačou, prevažne nie sú vhodné na tlač fotografií, rozlíšenie je nižšie a rýchlosť tlače je násobne pomalšia. Pre nenáročných užívateľov sú však viac než postačujúce a takmer vždy poskytujú aj možnosť bezdrôtového pripojenia či tlače priamo z mobilu.

Máte na výber z troch možností, a síce toner originálny, renovovaný a alternatívny. Výrobca vašej tlačiarne odporúča originálny toner, keďže ide taktiež o jeho výrobok, a teda zaručuje absolútnu kompatibilitu. Nevýhodou však je vysoká cena. Renovovaný toner je názov, ktorý sa využíva v prípade, že ide o doplnenie prášku do vášho pôvodného tonera. Kupujete len náplň, nie nový toner. Cena je výrazne nižšia, no očakávajte aj horšiu kvalitu výstupov. Najlepší druh tonera z hľadiska pomeru cena/kvalita je alternatívny, resp. repasovaný toner a ten vám odporúčame aj my. Určite zamerajte svoju pozornosť na značku TOREX alebo predajcov Repasit či Tonerpartner.

HP LaserJet Pro M102w G3Q35A

Rýchlosť tlače 22 strán za minútu, obojstranná tlač, rozlíšenie 600 x 600 DPI, bezdrôtové pripojenie, technológia JetIntelligence, monitorujúca hladinu náplne.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Čiernobiela laserová tlačiareň od firmy HP ohúri v prvom rade nízkou cenou. Túto prednosť si síce kompenzuje užšou ponukou užitočných funkcií, no pre nenáročného spotrebiteľa zameraného primárne na textové dokumenty je správnou voľbou. S rýchlosťou až 22 strán za minútu je vhodná na veľkoobjemovú tlač pre domácnosť či menšie firmy. Pri našom porovnávacom teste sme ocenili taktiež rozlíšenie 600 x 600 DPI, ktoré vám zaručí vysokú kvalitu a ostrosť textu či jednoduchšej grafiky. Podporované sú štandardné formáty papiera A4, A5 či menšie A6 alebo obálkový formát B5. Na rozdiel od farebnej laserovej tlačiarne Canon i-Sensys LBP621Cw disponuje jej vstupný zásobník nižšou kapacitou 150 listov, no k dispozícií je prioritný zásobník s objemom 10 listov, vhodný aj na tlač obálkových rozmerov. Podávaču však občas treba manuálne pomôcť, čo kazí celkový dojem.

Laserová tlačiareň HP poskytuje užívateľovi dva spôsoby pripojenia, a to pomocou USB kábla a integrovanej WiFi. Práve sieťové pripojenie k mobilu či notebooku užívatelia hodnotia ako veľmi rýchle a jednoduché. Majiteľov zariadení od Apple poteší funkcia AirPrint, teda bezprostredné a ľahké tlačenie z vášho Macu či iPhone. Ako zástupca firmy HP tlačiareň ponúka funkciu HP ePrint, pomocou ktorej dokážete tlačiť priamo z mobilu či iného zariadenia zaslaním emailu na adresu vašej tlačiarne. V porovnaní s ostatnými testovanými modelmi a ich funkciami tento prvok už pôsobí ako zapadnutý prachom. Užívatelia, ktorí netlačia príliš často, ocenia plastový kryt na papier v zásobníku, chrániaci pred čiastočkami prachu.

Prednosťou tlačiarne je aj jej minimálna hlučnosť a vďaka relatívne malým rozmerom taktiež priestorová úspornosť. Z hľadiska ďalších doplnkových funkcií nemožno opomenúť JetIntelligence. V našich očiach mimoriadne nápomocná funkcia je určená k tomu, aby monitorovala hladinu náplne laserovej tlačiarne, a tak vždy pred veľkoobjemovým tlačením sa môžete uistiť, či je v toneri dostatok náplne. Pri testovaní produktu nás sklamala absencia automatickej obojstrannej tlače. Miesto nej tu je manuálny variant funkcie, ten však zaberie o niečo viac času.

Pozitíva

Rýchla tlač
Jednoduché a rýchle nastavenie tlače cez WiFi
Tichý chod

Negatíva

Podávaču treba občas manuálne pomáhať
Chýba automatická obojstranná tlač

Rýchlosť tlače: 22 str./min. (A4) ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 600 MHz ● Pamäť 128 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, A6, B5 (JIS) ● Zásobník: 150 listov (vstup), 10 listov (prioritný vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: manuálna obojstranná tlač, AirPrint, HP ePrint, JetIntelligence

HP Neverstop Laser 1200w

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, rozlíšenie tlačiarne 600 x 600 DPI, rozlíšenie skenera 600 PPI, WiFi pripojenie, funkcia AirPrint, LCD displej.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spomedzi multifunkčných laserových tlačiarní patrí tento model od firmy HP medzi tie najspoľahlivejšie a medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené. Popri tradičnej funkcii čiernobielej tlače disponuje táto tlačiareň kvalitným skenerom a kopírkou, čo si tí náročnejší užívatelia nevedia vynachváliť. Rozlíšenie 600 x 600 DPI zaručuje vysokú kvalitu výstupov a podľa skúseností spotrebiteľov tomu tak skutočne je. Rozlíšenie skenera je 600 PPI (pixelov na palec), a tak môžete očakávať mimoriadnu ostrosť a detaily. Po našom porovnávacom teste sa ako výhodný atribút javí tiež nadštandardná rýchlosť tlače 20 strán za minútu. Maximálny formát pre tlač je klasický A4 a menšie, a to platí aj pre skener tlačiarne s veľkosťou plochy 216 × 297 mm. Vďaka vysokokapacitnému vstupnému zásobníku (150 listov) nemusíte často dopĺňať papier.

Pre spotrebiteľov v domácnostiach je atraktívna najmä tichosť tlačiarne a príjemný dizajn. Napriek trom zariadeniam v jednom vďaka relatívne malým rozmerom šetrí miesto na vašom stole. Poskytuje dve rozhrania, a síce štandardné prostredníctvom USB a WiFi. Bezdrôtová priama tlač je vskutku žiadaným a obľúbeným prvkom každého zariadenia. Spojazdníte ju prakticky bez problémov a veľmi rýchlo. Pre Apple nadšencov je k dispozícii AirPrint a v ponuke sa nachádza aj nie veľmi obľúbená funkcia HP Smart, hoci jej užívatelia sa rozdeľujú na dva protichodné tábory. Už tradične na stránkach predajcov možno naraziť na dnes už nejestvujúcu funkciu Google Cloud Print, nenechajte sa však zmýliť.

Čo u multifunkčnej laserovej tlačiarne po teste skutočne oceňujeme, je prítomnosť LCD displeja, ktorý vám značne uľahčí používanie tohto viacúčelového zariadenia. Takýto užitočný prvok by ste u tlačiarne HP Laser 107w 4ZB78A hľadali márne. Miernym sklamaním je opäť absencia automatickej obojstrannej tlače. Tú tlačiarni spotrebitelia veľmi často vyčítajú, manuálny variant funkcie je totiž zbytočne zdĺhavý kvôli ručnému prevracaniu. Vzhľadom na tento fakt a tiež skutočnosť, že ide o výhradne čiernobielu tlačiareň, mohol ísť výrobca s cenou trochu nižšie.

Pozitíva

Vysoké rozlíšenie skenera
Veľkosť tlačiarne
LCD displej

Negatíva

Len manuálna obojstranná tlač
Výhradne čiernobiela tlač

Rýchlosť tlače: 20 str./min. (A4) ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač, skenovanie, kopírovanie ● Pamäť 64 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, WiFi ● Formát papiera: A4, A5, A6, B5 (JIS) ● Zásobník: 150 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: manuálna obojstranná tlač, AirPrint, HP Smart

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xerox C230V_DNI

od 237,70 €
tlačiareň • laserová • farebná tlač • rýchlosť tlače čiernobielo: 24 strán/min • rýchlosť tlače farebne: 22 strán/min • formát A4 • automatická...

HP LaserJet Pro M15a W2G50A

od 98,00 €
Čiernobiela laserová tlačiareň, A4. Kompaktné rozmery. Rýchlosť tlače až 18 str./min., pripojenie USB 2.0, výťažnosť náhradných originálných...

Brother HL-1110E

od 74,00 €
Nízke náklady na prevádzku a rýchla tlač dokumentov – tak možno charakterizovať čiernobielu tlačiareň od firmy Brother. Vďaka kompaktným rozmerom...

Brother HL-1210WE

od 79,00 €
Nemíňajte za tlač dokumentov viac, než musíte. Monochromatická laserová tlačiareň HL-1210WE poteší nielen prijateľnou cenou, ale aj nízkymi...

Brother HL-L3210CW

od 192,50 €
HL-3140CW je najmenšia farebná LED tlačiareň spoločnosti Brother. Nová technológia ponúka širokú škálu funkcií navrhnutých s ohľadom na Vás aj...

Brother HL-1223WE

od 93,00 €
Rýchla a kompaktná bezdrôtová laserová tlačiareň HL-1223WE prináša viac výtlačkov profesionálnej kvality za super nízku cenu. HL-1223WE je...

Kyocera Ecosys P2040dn

od 247,00 €
40 A4/min. čb. duplexná tlačiareň (PCL6, PS3), 256 MB RAM, Gigabit ethernet, vr. štart. tonera na 3600 A4, LCD displej štandartné vybavenie...

Ďalšie články z kategórie Tlačiarne

Vaše hodnotenie:
(92.4%)

Komentáre
Simon V. 29.Jun.2021

Za mňa je veľmi kvalitná laserová tlačiareň Canon i-Sensys. Pracuje ako má, podanie farieb je pri farebnej tlači verné a samozrejme, pri čiernobielych kópiách tiež nie je žiaden problém. Výhodou je automatická tlač na obe strany. S tlačiarňou sa ľahko manipuluje, rozmery sú tak akurát a na mojom pracovnom stole mi nezavadzia. Rýchlosť tlače je v poriadku a oceňujem možnosť tlače z mobilu alebo tabletu cez WiFi. Tlačiareň som bez problémov pripojil k PC i notebooku, na jednom používam Windows, na druhom Linux. Nemám nič dôležité, čo by som mohol vytknúť a túto tlačiareň odporúčam.

Odpovedať

Kamil F. 29.Jun.2021

Mám tlačiareň HP LaserJet Pro. Má malé rozmery, čo mi úplne vyhovuje, lebo môžem mať na stole kopec ďalších zariadení a vecí, ktoré potrebujem pri práci. Zatiaľ bez problémov tlačí, kopíruje aj skenuje, čiže v jednom produkte mám všetko. Pre domáce použitie alebo použitie v malej kancelárii je úplne super. Ľahko sa ovláda, hoci s pripojením k PC som sa trocha potrápil, ale potom to už išlo bez problémov. Tlač je rýchla a tichá, no chýba jej automatická obojstranná tlač, preto musíte stránky otáčať manuálne. Oceňujem funkciu WiFi a pekný minimalistický dizajn.

Odpovedať

Žanet 29.Jun.2021

Som spokojná s tlačiarňou Xerox Phaser 3020Bi. Tlač je rýchla, no hlučnosť o čosi vyššia než som čakala. To mi ale natoľko neprekáža. Na stole nezaberie veľa miesta, vyzerá dobre a výhodou je pripojenie WiFi. Ľahko si dokážem vytlačiť dokumenty priamo z mobilu. Chýba mi automatická obojstranná tlač, ale v tejto cenovej kategórii je to bežné, že stránky musíte obracať ručne. Za mňa spokojnosť aj kvôli cene. Hlavne nemusím utekať do copycentra, keď niečo potrebujem, ale vytlačím si to kedykoľvek v pohodlí domova. :-)

Odpovedať

Brigita 02.Jul.2021

Hľadala som tlačiareň, ktorá bude mať výhodnú cenu tonerov. Toto splnil model Brother HL-L2352DW, ktorý mi poradil kamarát. Tlačiareň má dobrý pomer ceny a kvality a vďaka jej rozmerom je spratná. Plus dávam za duplex, rýchlu tlač aj rýchlu a bezproblémovú inštaláciu na PC s Windowsom 10. Tlačiareň sa mi bez problémov podarilo prepojiť aj s mobilom, takže si môžem užívať bezdrôtové tlačenie dokumentov i fotografií. Tlačí ticho a kvalitne, nepostrehla som žiadne nedostatky. Pre domáce použitie ide o skvelú tlačiareň.

Odpovedať

Julo Z. 08.Aug.2021

Ja mám cenovo dostupnú laserovú tlačiareň Canon i-Sensys LBP-6030, ktorá je pre domáce použitie ako stvorená. Tlačiareň má krásny dizajn so zaoblenými tvarmi, ktoré pôsobia elegantne. Maximálny formát tlače je klasická A4 a treba dodať, že tlačiareň dokáže tlačiť len čiernobielo. Ak teda chcete tlačiť fotografie či farebné grafy, neuspokojí vás. Najideálnejšia je pre bežné textové dokumenty. Tlačiareň je rozmerovo malá, no zároveň výkonná, tlač je kvalitná a pomerne rýchla. Zatiaľ funguje spoľahlivo a bez zaváhania. Oceňujem pripojenie cez WiFi alebo USB, navyše USB kábel bol aj v balení. Canon neobmedzuje používateľov vo výbere a dostupné sú tiež tonery od neoriginálnych výrobcov. Aj s alternatívnymi náplňami pracuje veľmi dobre. Plus dávam za rýchlosť tlače a taktiež za fakt, že pre tlač z viacerých počítačov nemusí bežať žiaden PC pripojený k tlačiarni cez USB. Pri nesieťových tlačiarňach toto nie je možné. Obsluha je jednoduchá a na občasné používanie je to perfektná tlačiareň.

Odpovedať

Nikoleta 27.Sep.2021

Na tlačiarni Canon i-Sensys oceňujem tichý chod, WiFi pripojenie a jednoduchý prístup k tonerom. Tlač je veľmi kvalitná a výhodou je aj automatická obojstranná tlač.

Odpovedať

Gabika 25.Oct.2021

Na tlačiarni HP Laser 107a sa mi páči rýchla inštalácia a kvalitná tlač. Vizuálne je veľmi pekná a maličká, no prekvapilo ma, že som si musela dokúpi kábel na prepojenie počítača a tlačiarne, myslela som si, že všetko bude v balení. Kábel bol lacný, takže v pohode.

Odpovedať

Róbert 25.Nov.2021

Tlačiareň Brother HL-L3210CW mi poskytuje rýchlu a lacnú farebnú tlač. Môžem si tlačiť kedy potrebujem a v pohodlí domova. Tlač je kvalitná a super je, že môžem tlačiť obojstranne. Tlačiareň má kompaktné rozmery, som s ňou spokojný. Nemám nič, čo by som jej chcel vytknúť, pre moje potreby stačí.

Odpovedať

Fero 11.Feb.2022

Xerox Phaser 3020Bi som si kúpil pre cenovú dostupnosť, no nevýhodou je, že ponúka len čiernobielu tlač. Tlač je však rýchla a bez zasekávania. Plusom sú aj kompaktné rozmery a jednoduché ovládanie. Mínusom zas, že nie je možná obojstranná tlač a pripojenie k mobilu je veľmi komplikované cez softvér.

Odpovedať

Adam 25.Feb.2022

Talčiareň Brother HL-1110E funguje, takže som spokojný. Je malá a spratná, hodí sa do malých priestorov. Vyzerá pekne. Hlučnosť je vyššia, ale to mi nevadí. Výhodou sú lacné náhradné tonery.

Odpovedať

Marika 27.May.2022

Neodporúčam tlačiareň HP LaserJet Pro M404dn, po niekoľkých týdžňoch používania sa mi v nej zasekol papier, ktorý išiel horko ťažko vybrať, no talčiareň už nefungovala. Teraz mám znova tú istú, ale originálne tonery sú dosť drahé a celkovo nie som s ňou spokojná.

Odpovedať

René 16.Nov.2022

HP Color Laser 150nw 4ZB95A som si kúpil kvôli Wi-Fi a možnosti tlačiť na diaľku z mobilu. Zatiaľ som spokojný, tlač je pomerne rýchla, škoda len, že maximálny formát je A4. Uvítal by som väčší, aspoň A3, ale nevadí, tento detail som vedel aj pred kúpou. Za mňa spokojnosť, preto odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Miroslav 17.May.2023

Vy ste naozaj hviezdy. Pisete o testoch a vlastnostiach tlaciarni a nie ste schopni ani spravne opisat vlastnosti. Xerox Phaser 3020Bi nema LAN konektivitu aj ked vy pisete, ze ma. Rovnako na stranke testov laserovych tlaciarni sa vam na dolnej liste stranky objavuje vitaz testu Canon i-Sensys aj napriek tomu, ze hore je to uvedene inak a po kliknuti na odkaz sa objavi uplne ina tlaciaren. Takze tak sa da spolahnut na tie vase testy?

Odpovedať