Inteligentné zásuvky

Najlepšie inteligentné Wi-Fi zásuvky 2024 + recenzie

Jednoduché, praktické a lacné. Aj také môžu byť inteligentné riešenia v domácnosti. Jedným z takýchto vylepšení je inteligentná zásuvka. Obavy, či ste vypli žehličku zo zásuvky alebo nenechali náhodou zapnutú lampu na stole? Inteligentné zásuvky vám umožňujú vypínať a zapínať spotrebiče na diaľku pomocou Wi-Fi a vôbec nemusíte byť doma. Smart zásuvku stačí zapojiť do klasickej zásuvky, zaručená je bezpečnosť i zvýšený komfort. Uskutočnili sme prieskum trhu a zistili, že na trhu je viacero modelov, ktoré ponúkajú rôzne funkcie. Nedis WIFIP120EWT je inteligentná zásuvka podporujúca Wi-Fi rozhranie a takisto disponuje časovačom a možnosťou hlasového ovládania. Ak chcete vedieť presnejšie, čo to inteligentná zásuvka je a zorientovať sa vo výbere, máme pre vás aj praktického sprievodcu výberom.

Publikované: 31.01.2022
Aktualizované: 26.04.2024

Akú inteligentnú zásuvku kúpiť?

Ak zvažujete, že domácnosť vybavíte takýmto smart vylepšením, potom je čas správne sa rozhodnúť. Možno nemáte čas ani chuť si študovať všetko okolo výberu inteligentných zásuviek, tak vám to uľahčíme. Hoci nejde o žiadnu vedu, tu máte k dispozícii náš výber, ktorý obsahuje to najlepšie z nášho testu, predstavujeme aj cenovo dostupný variant a naše konkrétne odporúčanie. Vďaka inteligentným zásuvkám dokážete na diaľku zapnúť aj závlahu trávnika alebo vianočné osvetlenie, vypnúť žehličku alebo televízor, na čo si pomyslíte. Všetko ovládate cez váš smartfón, tablet alebo počítač. Stačí vám na to jednoduchá aplikácia, pripojenie k internetu alebo Bluetooth. Vždy berte do úvahy aj vlastné preferencie, aby zariadenie splnilo vaše očakávania.

Názov Hodnotenie Detail
TP-Link Tapo P100 5* Zobraziť produkt
Hama 176573 5* Zobraziť produkt
Fibaro FIB-FGWPE-102 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Nedis WIFIP120EWT

Nedis WIFIP120EWT

Maximálne zaťaženie 3 680 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Zobraziť viac info

Veľmi odolná a výkonná inteligentná zásuvka od renomovaného výrobcu. Vďaka kvalitnej konštrukcii odolá teplotám až do -10 °C. Vhodná je teda aj do exteriéru. Komunikuje prostredníctvom WiFi siete. Funguje taktiež ako chránič prepätia. Maximálne zaťaženie je určené pre spotrebiče s maximálnym príkonom 3 680 W/16 A. Príkazy môžete zadávať aj hlasom. Potrebné je vlastniť aplikáciu Nedis SmartLife. Na diaľku môžete zapínať alebo vypínať zapojené elektrospotrebiče. Zásuvka splní nároky aj náročnejších spotrebiteľov.

Cenový trhák
Sonoff S26 R2TPE-FR

Sonoff S26 R2TPE-FR

Maximálne zaťaženie 4 000 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Zobraziť viac info

Veľmi jednoduchá a napriek tomu praktická inteligentná zásuvka. Vďaka WiFi modulu umožňuje pripojenie sa k domácej siete. Ovládanie spotrebičov je možné vďaka mobilnej aplikácii eWLink (Android i iOS). Zariadenie ponúka takisto možnosť časového spínania a hlasové ovládanie – Amazon Alexa, Google Assistant alebo Samsung Smart Things. Praktická je funkcia vytvorenia skupiny spotrebičov v jednom obvode, ktoré následne možno vypnúť alebo zapnúť všetky naraz. Maximálne zaťaženie zásuvky je 4 000 W – 16 A.

Náš TIP
TP-Link Tapo P100

Maximálne zaťaženie 2 300 W, ovládanie cez Wi-Fi, Bluetooth alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Zobraziť viac info

Inteligentná zásuvka, ktorá ponúka možnosť pripojenia prostredníctvom bezdrôtovej Wi-Fi siete alebo cez Bluetooth. Na diaľku môžete spotrebiče zapojené do zásuvky vypínať alebo zapínať. Takisto môžete v aplikácii Tapo nastavovať časové intervaly. Podporuje tiež hlasové ovládanie. Zásuvka má časový spínač. Maximálne zaťaženie zásuvky je 2 300 W/10 A. Zásuvka má kvalitné vyhotovenie a veľmi pozitívne referencie od zákazníkov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Náš výber je vždy podriadený našej metodológii testovania, ktorej zásady vždy dodržiavame. Iba tak vieme spotrebiteľovi zaručiť, že náš výber a hodnotenie sú objektívne a nezávislé. Inteligentné zásuvky nemožno považovať za štandardný spotrebič alebo bežnú súčasť mnohých domácností. Zákazníci však majú isté očakávania, ktoré inteligentná zásuvka spĺňa alebo nie. Zákazníkov najviac zaujíma predovšetkým spôsob ovládania – WiFi, Bluetooth alebo GSM (SMS) rozhrania. Dôležité je takisto to, aké spotrebiče dokážete cez zásuvku ovládať, to sa odvíja aj od maximálneho zaťaženia zásuvky.

Z hľadiska ovládania a obsluhy je dôležitá funkčnosť aplikácie vo vašom smartfóne a zároveň i kompatibilita. Výrobcovia používajú samostatné aplikácie. Posudzovali sme aj prípadné funkcie, ako podsvietenie či hlasové ovládanie. Nakoniec, rozhodovať môže aj dizajn zásuvky, hlavne ak je na viditeľnom mieste a podiel na výbere bude mať rovnako tiež výška investície to takéhoto vylepšenia.

Možnosti ovládania
Maximálne zaťaženie a prúd
Funkčnosť aplikácie
Funkcie
Dizajn a rozmery
Cena

V praxi sme sa počas 30-hodinového prieskumu trhu stretli s rôznymi inteligentnými zásuvkami. Tento segment nie je taký rozšírený vzhľadom na to, že mnohé spotrebiče ako umývačky riaduchladničky alebo práčky sú dnes samy osebe inteligentné zariadenia, ktoré môžete ovládať smartfónom. Inteligentná zásuvka však má svoj zmysel pri celom rade spotrebičov, či už z pohľadu pohodlia alebo bezpečnosti. V našom porovnávacom teste sa nachádza viac modelov v rôznych cenových kategóriách a s odlišnými možnosťami a funkcionalitou. Vo výbere máme inteligentné zásuvky TP-LinkHamaNedis alebo Solight. Dostupnosť i uvádzané parametre produktov sme overovali u samotných predajcov, ktorí výrobky majú vo svojom sortimente.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie inteligentných zásuviek

V tejto sekcii nájdete výber recenzovaných zásuviek ovládaných na diaľku. Výber sme podmienili hodnotenými parametrami. Porovnávací teste teda obsahuje inteligentné zásuvky, ktoré spĺňajú kritériá našej testovacej metodológie. Redaktori vždy uvádzajú silné aj slabé stránky produktov, a preto sú naše testy nezaujaté a objektívne. Na celkovom hodnotení nesie veľký podiel a názor a skúsenosti samotných zákazníkov. Vďaka tomu vám naše recenzie prinášajú reálny obraz o kvalitách a nekvalitách samotného produktu.

Víťaz testu

Nedis WIFIP120EWT

Maximálne zaťaženie 3 680 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spoľahlivá a inteligentná zásuvka so smart funkciami a za veľmi priaznivú cenu. Nedis WIFIP120EWT je dobre vybaveným modelom. Vďaka funkciám a praktickej aplikácii dokážete vypínať a zapínať spotrebiče na diaľku. Nastaviť môžete aj presný časový interval. Zásuvka je uzemnená a funguje takisto ako chránič prepätia.

Celý proces zapájania zásuvky je o jednoduchom pripojení prostredníctvom vašej Wi-Fi siete a inteligentnej zásuvky, ktorú zapojíte do klasickej zásuvky na 230 V. Pripojiť môžete spotrebič až do príkonu 3 680 V. Zásuvka zvláda 16 A elektrický prúd. Pripojenie signálu stabilné a rýchle. O stave pripojenia vás informuje LED indikátor. Na čelnej strane zásuvky je tlačidlo na manuálne vypínanie. Cez aplikáciu Nedis SmartLife dokážete pokyny dávať hlasovým ovládaním, potrebujete len aplikácie Amazon Alexa alebo Google Home.

Zásuvka vám umožňuje vypínať i zapínať spotrebiče na diaľku, no v aplikácii môžete nastaviť aj časový interval, kedy presne má zásuvka spotrebič vypnúť či zapnúť. Vďaka senzorom dokáže zásuvka vyhodnocovať množstvo spotrebovanej elektrickej energie. Máte tak k dispozícii monitoring spotreby. Výhodou je, že zásuvku môžete použiť takisto v exteriéri až do teploty –10 °C alebo +40 °C. Do exteriéru však skôr odporúčame model inteligentnej zásuvky Nedis WIFIPO120EWT, ktorá disponuje IP44 ochranou a zvýšenou odolnosťou proti vetru a mrazom. Maximálny vysielací výkon antény pri tomto modeli je 17 dBm.

Referencie zákazníkov sú v prípade inteligentnej zásuvky Nedis WIFIP120EWT veľmi pozitívne. Predovšetkým ide o perfektný pomer ceny a funkcií, ktoré táto zásuvka ponúka. Súhlasíme s väčšinou spotrebiteľov, že zásuvka disponuje skvelou stabilitou signálu. Aplikácia je takisto veľmi intuitívne spracovaná a umožňuje vám prehľadné ovládanie zásuviek, časové spínanie, hlasové ovládanie alebo monitorovanie spotreby. Medzi spotrebiteľmi bolo niekoľko názorov, že zobrazenie aplikácie v telefónoch iPhone je trochu zle prispôsobené, ovládacie prvky to však nelimituje. Aj preto je táto zásuvka určená pre tých, ktorí majú vyššie nároky.

Pozitíva

Pomer ceny a funkcionality
Meranie spotreby a prepäťová ochrana
Prehľadná aplikácia

Negatíva

Horšia kompatibilita aplikácie s iOS

Maximálne zaťaženie: 3 680 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Cenový trhák

Sonoff S26 R2TPE-FR

Maximálne zaťaženie 4 000 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inovácie v domácnosti si vždy nájdu svoje miesto. Inteligentná zásuvka Sonoff za dostupnú cenu je veľmi vhodným riešením, ak chcete ovládať spotrebiče či osvetlenie na diaľku. Hoci nejde o renomovanú značku, v pomere ceny a funkcionality ponúka všetko, čo potrebujete. Praktické je napríklad aj skupinové ovládanie spotrebičov.

Hoci by sa mohla zdať funkcionalita zásuvky limitovaná, vzhľadom na nízku cenu, nie je to tak. Inteligentná WiFi zásuvka S26R2TPE-FR disponuje praktickými technológiami a zaujímavými funkciami. Zvládne maximálne zaťaženie až 4 000 W – 16 A. Vďaka tomu nie je prekážkou ovládať ani elektrické ohrievače s vyšším príkonom. Zásuvka zvládne aj energeticky náročnejšie spotrebiče. Ovládanie na diaľku prebieha za pomoci mobilnej aplikácie eWLink. Po pripojení zásuvky do obvodu, resp. zapojení spotrebiča môžete na diaľku vypnúť/zapnúť osvetlenie, klimatizáciu, aktivovať kávovar alebo iné zariadenia a elektroniku. Aplikácia je dostupné pre iOS i Android smartfóny.

Zároveň podporuje aplikácia i hlasové ovládanie v anglickom jazyku cez Amazon Alexa, Samsung SmartThings či Google Assistant. Prispôsobiť môžete zapínanie a vypínanie osvetlenia cez časovač, kde nastavíte, kedy sa má spotrebič aktivovať alebo naopak vypnúť. Nastaviť môžete presnú hodinu zapnutia/vypnutia. Zásuvka môže byť spárovaná s kamerou.

Napriek nízkej cene zásuvky vôbec nepôsobí produkt extra lacno. Dôkazom toho je i fakt, že zásuvka je vyrobené z odolného ABS plastu.. Prevádzková teplota je možné až do -10 °C a maximálne +40 °C. Praktickou vychytávkou je možnosť zoskupovania obvodov. Nemusíte tak ovládať každé zariadenie individuálne, vytvoriť môžete v jednom obvode skupinu viacerých spotrebičov – osvetlenia v sieti a tým pádom môžete synchronizovať ich ovládanie. Zároveň sa nemusíte báť, že ak ovládate vy, nemôže nikto ďalší. Napríklad medzi členmi rodiny môžete v aplikácii zdieľať vybrané alebo všetky zariadenia a následne aj ďalší človek dokáže na diaľku zapínať a vypínať to, čo potrebuje.

Zásuvka patrí k veľmi obľúbeným modelom, ktoré sa prezentujú bezproblémovou prevádzkou a jednoduchým ovládaním. Sonoff inteligentná zásuvka spĺňa očakávania, ktoré väčšina zákazníkov od takéhoto zariadenia má. Nás presvedčil predovšetkým pomer výhodnej ceny a funkcionality. Spotrebitelia sú radi za možnosť aktivácie časovača i možnosť vytvorenia skupiny spotrebičov v obvode, ktoré následne môžete takisto ovládať. Ak zapnete jeden spotrebič v obvode, zapnú sa všetky, to platí aj o vypnutí.

Menšou nevýhodou je prijímanie signálu WiFi. Niektorí zákazníci kritizovali občas dlhšie opätovné pripájanie po výpadku alebo strate bezdrôtového pripojenia. WiFi zásuvka využíva aplikáciu eWLink a podporuje smartfóny s Android i iOS operačnými systémami. Hlasové ovládanie je k dispozícii, no v praxi ho využíva len málo používateľov. Zvládne tiež dostatočné zaťaženie až do 4 000 W.

Pozitíva

Nízka cena v pomere k funkciám
Časovač a hlasové ovládanie
Zoskupovanie obvodov – skupinové ovládanie

Negatíva

Len 2,4 GHz frekvencia WiFi

Maximálne zaťaženie: 4 000 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: áno/2,4 GHz ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Náš TIP

Maximálne zaťaženie 2 300 W, ovládanie cez Wi-Fi, Bluetooth alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitná inteligentná zásuvka pre inteligentnú domácnosť značky TP-Link. Zásuvka má veľmi decentný dizajn a ponúka optimálne parametre na to, aby uspokojila potreby zákazníkov. Využíva prehľadnú a overenú aplikáciu Tapo.

Smart zásuvka Tapo P100 sa môže stať v domácnosti veľmi užitočným pomocníkom. K zásuvke sa môžete pripojiť cez aplikáciu Tapo, ktorú výrobca vyvinul špeciálne pre tento účel. Ľahko sa v nej orientuje a je dostupná pre operačné systémy Android aj iOS. Komunikácia prebieha bezdrôtovo cez domácu Wi-Fi sieť. Ak by ste sa nudili, ovládať môžete zásuvku aj hlasovo cez váš smartfón a aplikácie Amazon Alexa či Google Assistant. Zásuvka má integrované aj on/off tlačidlo, ktorým vyvoláte spárovanie sa so sieťou alebo reset v prípade odpojenia.

Využiť môžete takisto bezdrôtové Bluetooth spojenie, ktoré limituje funkcionalitu do vzdialenosti 10 metrov. Inak môžete zásuvku ovládať jednoducho aj z práce. Zásuvka nemá orientačné LED osvetlenie, ale len malú LED diódu, ktorá informuje o aktívnom stave. Plusom je fakt, že zásuvka disponuje aj časovým spínačom, takže môžete spotrebiče v zásuvke vypínať a zapínať v stanovenom časovom intervale. Napríklad pred príchodom z práce. Maximálne zaťaženie zásuvky je do 2 300 W/10 A.

Zákazníci sú s kvalitami tejto inteligentnej zásuvky veľmi spokojní. Pochvaľujú si predovšetkým kvalitné spracovanie a spoľahlivosť z dôvodu, že zásuvka nestráca signál a neodpája sa zo siete. My chválime aj kompaktné rozmery a takisto časovač. Škoda, že zásuvka nie je stavaná na vyšší príkon spotrebičov a aspoň na 16 A elektrický prúd. Ak chcete ušetriť, výrobca dodáva zásuvku TP-Link Tapo P100 aj v balení s dvomi kusmi.

Pozitíva

Stabilita pripojenia
Kompaktné rozmery
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Určená len pre el. prúd 10 A

Maximálne zaťaženie: 2 300 W ● Maximálny elektrický prúd: 10 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: áno ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Lacná kvalita

Solight DY11WIFI

Maximálne zaťaženie 2 300 W, ovládanie cez Wi-Fi, kompatibilná s Android a iOS, chýba časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V jednoduchosti je niekedy krása a smart zásuvka, ktorá na prvý pohľad nevyzerá, Solight DY11WIFI tento parameter spĺňa. Jej nízka cena je takisto parameter, ktorý stojí za zváženie. Absentuje časové spínanie alebo hlasové ovládanie. V praxi však dokážete ovládať cez jednu aplikáciu základné funkcie.

Na základe prieskumu trhu môžete natrafiť na dve dizajnové prevedenia zásuvky. Oba varianty sú kompaktné. Jeden dizajn má klasický kruhový tvar zásuvky, druhý disponuje z hornej strany štítom, kde je on/off tlačidlo a LED indikátor. Pre funkčnosť zásuviek je potrebné internetové pripojenie – Wi-Fi. Cez aplikáciu Solight môžete ovládať až 50 zásuviek, ktoré budú komunikovať s jedným Wi-Fi routerom. Aplikácia je schopná prijať taktiež smart zásuvky série DY08, DY09 alebo DY12. Kompatibilná je zásuvka s operačnými systémami iOS aj Android.

Kompaktnejší variant takisto disponuje ručným zapnutím či vypnutím a LED indikátorom. Inteligentná zásuvka má aj detskú poistku. Hlasové ovládanie ani časové spínania tento model múdrej zásuvky nemá. Maximálne zaťaženie je 2 300 W.

Zákazníci s týmto modelom inteligentnej zásuvky nemajú žiadne problémy. Pripojenie je bez komplikácií a pomerne rýchle. Hlásené nie sú od zákazníkov ani problémy so stabilitou signálu. Cez aplikáciu dokáže zapínať alebo vypínať jednotlivé zásuvky na diaľku, nič viac. Ide o jednoduchý model, ktorý nijakým spôsobom nepúta pozornosť. Plusom je, že cez zásuvku možno ovládať až 50 zásuviek tohto modelového radu. Na výber máte z dvoch dizajnových prevedení. Presvedčiť vás môže aj nízka cena.

Pozitíva

Nízka cena
Jednoduché a kompaktné prevedenie

Negatíva

Bez hlasového ovládania
Bez časového spínania

Maximálne zaťaženie: 2 300 W ● Maximálny elektrický prúd: 10 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: nie ● Časový spínač: nie ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Pre náročných

Nedis WIFIPO120EWT

Maximálne zaťaženie 3 680 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Rovnako, ako spotrebitelia chvália lacnejší model inteligentnej zásuvky Nedis WIFIP120EWT, ani v tomto prípade nehrozí horšie renomé. Priplatiť si však v tomto prípade musíte za zvýšenú vodoodolnsoť a mrazuvzdornosť. Inteligentná zásuvka Nedis je ideálna na použite do exteriéru a extrémnych podmienok.

Množstvo spotrebiteľov vyhľadáva práve inteligentné zásuvky, ktoré sú vhodné aj do vonkajších podmienok, či už ide o terasu, balkón alebo záhradný altánok. Tento model je schopný odolať mínusovej teplote až -30 °C. Má zvýšenú odolnosť, krytie IP44 a dokonale je chránená voči poveternostným podmienkam i mrazu. Vstup zásuvky je chránený plastovým odklápacím krytom. Zásuvka komunikuje s vaším smartfónom a routerom cez Wi-Fi modul, ktorý má integrovaný.

Maximálne zaťaženie zásuvky je až 3 680 W, čo je 16 A elektrický prúd. Vďaka zvýšenej odolnosti a časovému spínaču môžete zásuvku používať napríklad aj na zapínanie a vypínanie závlahy v záhrade. Všetko pritom môžete ovládať na diaľku. Podstatný je aj výkon prenosu signálu 20 dBm. Na ovládanie budete používať aplikáciu Nedis SmartLife. O aktívnom stave vás informuje LED indikátor a pre vypnutie a zapnutie zásuvky máte k dispozícii aj manuálne tlačidlo. Je faktom, že v interiéri zásuvka nepôsobí práve esteticky, pokiaľ je teda na viditeľnom mieste.

Na trhu ide o jednu z najobľúbenejších exteriérových zásuviek so smart funkcionalitou. Spotrebitelia tento typ smart zásuvky využívajú na balkónoch, terasách, na spínanie závlahy, vianočného osvetlenia či bazénovej filtrácie. Disponuje zvýšeným výkonom pre prenos signálu. Aplikácia je veľmi intuitívna a jednoducho dokážete sledovať aj spotrebu elektrickej energie. Silnou stránkou je predovšetkým zvýšená odolnosť proti mrazom a vlhkosti. Maximálne zaťaženie je až do 3 680 W. Na použitie v interiéri je však lepšie, ak nie je vidno. Cena smart zásuvky je vyššia.

Pozitíva

Odolá mrazu až do -30 °C – prevádzka v zime
Perfektný príjem signálu
Intuitívna aplikácia

Negatíva

V interiéri príliš nápadná

Maximálne zaťaženie: 3 680 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Maximálne zaťaženie 3 680 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Táto inteligentná zásuvka v domácnosti dokáže uľahčiť ovládanie spotrebičov. TP-Link Tapo P115 používateľovi umožňuje vytvoriť si doma inteligentnú domácnosť vďaka funkciám, ktoré ponúka. Po zapojení spotrebiča do siete prostredníctvom inteligentnej zásuvky a pripojení do WiFi siete máte možnosť prostredníctvom mobilnej aplikácie spravovať pripojené zariadenia. Vytvoriť môžete časové plány pre jednotlivé spotrebiče, elektroniku alebo osvetlenie. Kedy zapnúť, vypnúť a pod. Ideálne napríklad na ovládanie elektrického vykurovania.

Veľkou výhodou zásuvky je predovšetkým prepracovaný manažment a dostupná aplikácia. Okrem časovača a ovládania na diaľku je k dispozícii aj funkcia merania spotreby, vďaka čomu tak máte prehľad o spotrebe každého pripojeného zariadenia. Výhodou je aj skupinové ovládanie, teda viacčlenný prístup z viacerých mobilných zariadení, ktorý môžete v aplikácii schváliť. Ovládanie hlasom Google Assistant alebo Amazon Alexa zásuvka podporuje tiež.

Zaujímavou funkciou je režim neprítomnosti, ktorý má bezpečnostný charakter. V aplikácii Tapo môžete nastaviť zásuvky na osvetlenie, ktoré bude občasným zapínaním a vypínaním simulovať, že ste doma a nie na dovolenke, čo môže odradiť zlodejov. Zásuvka disponuje certifikáciou CE a UKCA, je ohňovzdorná. Ovládanie je maximálne jednoduché a o pripojení k WiFi vás informuje malá LED dióda.

Pozitíva

Prehľadná a prepracovaná mobilná aplikácia
Jednoduché a rýchle párovanie
Skupinové ovládanie

Negatíva

Nevýrazná LED kontrolka
Nedostupný Multipack

Maximálne zaťaženie: 3 680 W ● Maximálny elektrický prúd: 10 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ako v každom segmente, tento nie je výnimkou, nájdete tu produkty, ktoré sú najobľúbenejšie z rôznych príčin. Čísla predajov nemusia byť vždy najlepším kritériom, prečo si daný produkt vybrať, no minimálne môžete poznať dôvody, prečo je daný model najpredávanejší. Medzi inteligentnými zásuvkami sme počas prieskumu trhu narazili na niekoľko konkrétnych, ktoré si spotrebitelia obľúbili. V tabuľke vám prinášame TOP 5 smart zásuviek, ktoré dosahujú v predajoch najväčší úspech. Tabuľku na základe aktuálnych údajov vždy aktualizujeme, aby spotrebitelia mali prehľad o najpredávanejších inteligentných zásuvkách.

Názov Hodnotenie Detail
TP-Link Tapo P110 5* Zobraziť produkt
Mi Smart Plug 2 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo P100 5* Zobraziť produkt
TP-Link P110M 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo P115 5* Zobraziť produkt

Dnešná doba so sebou prináša veľké množstvo inteligentných vychytávok alebo tzv. smart technológií, ktoré sú určené pre inteligentnú domácnosť. Cieľom je zvýšenie komfortu i bezpečnosti. A vôbec nejde len o smartfóny či smarthodinky, ale aj o také maličkosti, akými sú nenápadné zásuvky s dávkou „inteligencie“. Ich používanie je jednoduché a pritom vďaka nim získate veľké množstvo výhod. Samozrejme, pri výbere treba vedieť, aké možnosti máte, vyberať totiž môžete z viacerých typov inteligentných zásuviek. Odlišujú sa od seba nielen technickými parametrami, ale takisto možnosťami využitia. Niektoré vám dovoľujú vypínať či zapínať spotrebiče, iné dokážu ovládať aj termostat. Záleží teda na vás, čo presne potrebujete. My vám s výberom pomôžeme.

Ako vybrať inteligentnú zásuvku

 • Typy inteligentných zásuviek
 • Možnosti pripojenia – konektivita
 • Maximálne zaťaženie – výkon
 • Funkcie a vlastnosti
 • Dizajn a rozmery
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Ako funguje inteligentná zásuvka?

Situáciu, keď neviete, či ste vypli televízor alebo žehličku a odišli z domu, zažila už väčšina z nás. Tento druh stresu vôbec nie je príjemný a presne z tohto dôvodu sú na trhu inteligentné zásuvky. Táto smart technológia vám umožňuje ovládať elektrické spotrebiče na diaľku, buď ide o základné vypínanie a zapínanie, alebo dokonca môžete tento úkon aj načasovať. Na diaľku môžete spustiť závlahu trávnika, osvetlenie okolo domu alebo zapnúť elektrický ohrievač na chate a keď prídete, bude vykúrené. Stačí vám Wi-Fi pripojenie, smartfón a aplikácia na ovládanie.

Existujú elektrické smart zásuvky vhodné na zabudovanie v rámci elektroinštalácie, ktoré sa využívajú v prípade, že sa predpokladá využívanie smart spotrebičov v domácnosti. V budúcnosti tak môžete vďaka smart zásuvkám ovládať žalúzie, spustiť kávovar, ovládať na diaľku teplotu v dome či vypnúť práčku.

Veľmi obľúbené sú však dnes smart zásuvky do klasickej bežnej zásuvky, ktorá je súčasťou elektroinštalácie. Tú do nej zapojíte, pripojíte spotrebič a za pomoci aplikácie a Wi-Fi pripojenia môžete zásuvku a prakticky i spotrebič v nej čiastočne ovládať. Niektoré modely majú funkcie rozšírené o stmievanie svetla, zmenu farieb, dokonca existujú aj smart termostaty. Takéto smart zásuvky v podstate predstavujú akési adaptéry, ktoré umožňujú ovládať spotrebiče v domácnosti aj keď doma nie ste.

Celý princíp inteligentnej zásuvky je postavený na platforme mikroovládača, kde je na MCU doske umiestnený Wi-Fi modul, anténa, snímač, relé (mechanické alebo polovodičové), prípadne časový spínač. Obsahovať môže ďalej LED kontrolky alebo ďalšie senzory, napríklad pre monitorovanie spotreby elektrickej energie.

Smart stmievač, spínač alebo inteligentný termostat

Okrem štandardných inteligentných zásuviek existujú aj iné špecifické druhy, ktoré sú vyrábané k určitému účelu. To sú napríklad inteligentné spínače, ktoré majú za úlohu vypínať a zapínať, napríklad osvetlenie, meniť jeho intenzitu či farbu cez Bluetooth alebo priamo cez mobilnú aplikáciu a internetové pripojenie. Zároveň vám smart spínače umožňujú ovládanie žalúzií či garážových brán.

Inteligentná zásuvka s Wi-Fi ovládaním

Vyhľadávané sú aj inteligentné stmievače. Buď to ide o samostatné ovládacie moduly, alebo sú zabudované do rozvádzača. Myslite však na to, aby ste mohli svetlo stmievať či ovládať efekty, musia byť aj svietidlá vybavené inteligentnými žiarovkami. Ovládané sú mobilnými aplikáciami.

Špecifické sú smart bezdrôtové tlačidlá, ktoré sú napojené na internetovú sieť skrz bezdrôtové Wi-Fi pripojenie a cez aplikáciu viete nastaviť ich účel. Napríklad môžu zapínať a vypínať svetlá v určitom čase alebo sťahovať žalúzie. Fungovať môžu aj ako domový zvonček alebo pri starších ľuďoch ako SOS tlačidlo.

Možnosti pripojenia – WiFi či GSM?

S inteligentnou zásuvkou môže spotrebiteľ komunikovať rôznymi spôsobmi. Niektoré modely dokonca kombinujú viacero možností pripojenia. Takmer všetky inteligentné zásuvky komunikujú s vaším smartfónom výhradne cez príslušnú mobilnú aplikáciu, ktorú si musíte stiahnuť. Výnimkou je komunikácia cez mobilný signál. Najčastejšie sa stretnete s týmito možnosťami pripojenia:

 • WiFi – najvyužiteľnejšia forma komunikácie prebieha cez domácu internetovú sieť. Zásuvka je pripojená cez WiFi rozhranie na internet. Vďaka tomuto spôsobu pripojenia môžete ovládať zásuvku a spotrebiče v nej na diaľku. Môžete byť v práci, na návšteve alebo na dovolenke. Použiť stačí správnu aplikáciu výrobcu.
 • Bluetooth – je takisto bezdrôtová komunikácia, ktorá vám umožňuje ovládať zariadenia len do určitej vzdialenosti. Smart zásuvka s Bluetooth rozhraním je viditeľná pre ďalšie zariadenie s Bluetooth len do vzdialenosti približne 10 metrov. Takéto riešenie je vhodné pre osvetlenie, televízory alebo iné spotrebiče, ktoré v domácnosti chcete ovládať z pohodlia gauča.
 • GSM – smart zásuvke môžete zasielať SMS správy, v ktorých budú na základe manuálu presné inštrukcie – príkazy. Nevýhodou je, že na takéto fungovanie musí mať v sebe zásuvka SIM kartu a mať dostatočný mobilný signál. Na horské chaty tak toto riešenie nemusí byť ideálne.
 • ZigBee – špecifický bezdrôtový spôsob komunikácie, ktorý je určený primárne pre komplexné elektroinštalačné systémy v inteligentnej domácnosti. Smart zásuvky, ktoré podporujú len samotný ZigBee protokol, sa používajú najčastejšie v rámci komplexnej elektroinštalácie. Potrebné je totiž, aby bola zásuvka spárovaná s centrálnou jednotkou inteligentnej domácnosti. V praxi sa tento systém využíva primárne na ovládanie osvetlenia.

Maximálne zaťaženie inteligentnej zásuvky

Tento parameter určite pri výbere nepodceňujte. Inteligentná zásuvka je schopná ovládať len zariadenia, ktoré neprekračujú jej stanovený maximálny príkon. Ak má inteligentná zásuvka maximálne zaťaženie 2 300 W, čo je 10 A elektrický prúd, zabudnite na to, že by ste z nej dokázali napájať zariadenie s príkonom väčším, ako je táto hodnota. Pozor dávajte aj na lacné smart zásuvky neznámych výrobcov, ktorých príkon dosahuje hodnotu pár stoviek wattov. Následne nimi môžete ovládať len zariadenia s menším príkonom.

Inteligentná zásuvka – maximálne zaťaženie

Zamerajte sa na minimálne 10 A inteligentné zásuvky. Ešte lepšie, ak siahnete po zásuvkách so 16 A, ktoré zvládnu maximálne napätie 3 680 W. Z takýchto zásuviek môžete napájať žehličku i rýchlovarnú kanvicu.

Funkcie a vlastnosti smart zásuvky

Hoci je primárnym účelom inteligentných zásuviek vypínanie a zapínanie spotrebičov na diaľku, výrobcovia dnes dokážu do týchto zariadení integrovať aj ďalšie zaujímavé a praktické funkcie.

 • Vypínanie/zapínanie spotrebičov – ak sa rozhodnete po odchode z domu vypnúť závlahu v záhrade alebo naopak pred príchodom domov chcete zapnúť elektrický ohrievač či televízor, určite vám smart zásuvka na tento účel poslúži.
 • Časovač – vďaka funkcii časovača môžete načasovať zapínanie a vypínanie spotrebičov v určitom konkrétnom čase. Či ide o vonkajšie osvetlenie alebo týmto spôsobom obmedzíte sledovanie televízie v domácnosti.
 • Hlasové ovládanie – veľmi frekventovaná je v prípade inteligentných zásuviek možnosť ovládania hlasom. Slovenčina síce nie je v mnohých prípadoch podporovaná, no inteligentné zásuvky prostredníctvom príslušnej aplikácie dokážete ovládať cez Amazon Alexa, Apple HomeKit alebo Google Assistant.
 • USB vstup – ten umožňuje priamo do zásuvky zapojiť nabíjací USB kábel a nabíjať tak telefón alebo iné akumulátorové zariadenie.
 • Meranie spotreby – vďaka aplikácii vám niektoré inteligentné zásuvky dokážu sprostredkovať informácie o odbere energie zo zdroja. Niektoré aplikácie vám dokážu vykresliť dlhodobý graf spotreby, iné vás číselne informujú o spotrebe.
 • Prepäťová ochrana – v prípade, že dôjde k prepätiu v zásuvke, tá funguje ako bezpečnostná poistka, ktorá zabráni skratu.
 • Osvetlenie – niektoré inteligentné zásuvky môžu mať zabudované LED diódu, ktorá slúži ako orientačné svetlo.
 • Detekcia porúch – ak by došlo k zvýšeniu teploty spotrebiča, prípadne by prístroj detegoval chybu, ktorá by spôsobila zmeny v elektrickej sieti, prostredníctvom aplikácie vás zásuvka upozorní, že prívod prúdu stopla.
 • Zásuvka pre termostat – ak si zaobstaráte inteligentnú zásuvku s termostatom, teplotu vo svojom dome či byte môžete ovládať bez problémov na diaľku. Ide však o drahšiu záležitosť v porovnaní so štandardnými smart zásuvkami. Odporúčame poradiť sa s elektrikárom alebo odborným predajcom.

Rozmery zásuvky a dizajn

Pekné, škaredé, veľké či malé. Smart zásuvky sú malé a kompaktné zariadenia, ktoré sa zmestia do jednej dlane. Dizajn je subjektívna vec, no ak je zásuvka umiestnená na viditeľnom mieste, môže hrať rolu to, či je jej tvar hranatý alebo okrúhly, či je farba biela alebo čierna. Na trhu nájdete aj smart predlžovačky s väčším počtom zásuviek, ktoré už majú väčšie rozmery.

Inteligentná Wi-Fi zásuvka

Žiadna veľká investícia nie je potrebná

Cenové rozpätie môžeme rozdeliť do viacerých kategórií, no základný účel, ktorý sa týka funkcionality zapínania a vypínania spotrebičov na diaľku, to vám väčšinou poskytne aj ten najlacnejší model. Najčastejšie investujú spotrebitelia do zásuviek s cenovkou do 20 eur, skôr možno do 15 eur. Tieto zásuvky disponujú WiFi, vlastnou aplikáciou a nájdete tu ako menej výkonné, tak aj výkonnejšie zásuvky.

Drahšie zásuvky v hodnote od 20 do 40 eur, nájdete medzi nimi aj smart predlžovačky s viacerými vstupmi. Často sú vybavené okrem viacerých funkcií aj LED osvetlením alebo USB portom. Prípadne dokážete v tejto cene bez problémov zohnať celé sady zásuviek. V nad 40 eur kategórii veľa funkcií nepribúda, možno sa stretnete s lepšími aplikáciami, ktoré poslúžia na intuitívnejšie ovládanie.

Smart zásuvky Nedis, TP-Link a Solight s dobrými recenziami

Medzi inteligentnými zásuvkami nájdete už dnes desiatky výrobcov. Dávajte však pozor na menej známe značky, ktoré ponúkajú extrémne lacné Wi-Fi zásuvky. Väčšinou disponujú len slabým výkonom – maximálnym zaťažením a nekvalitná výroba môže znamenať v lepšom prípade ich nefunkčnosť, v horšom aj poškodenie samotnej elektroniky.

Na základe recenzií a skúseností zákazníkov sme zhodnotili, že renomovaní výrobcovia ponúkajú inteligentné zásuvky za rozumné peniaze a pritom máte garanciu kvality. Spoľahlivé a obľúbené sú inteligentné zásuvky TP-Link alebo Solight. Pozitívne referencie majú aj smart zásuvky Nedis. Zásuvky pre inteligentnú domácnosť sa vyplatí kupovať u overených predajcov.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo ohľadom inteligentných zásuviek do domácnosti? Chcete poradiť s výberom alebo vám chýbajú nejaké informácie? Neváhajte nás kontaktovať tu v sekcii otázok a odpovedí. Radi vám poradíme a pomôžeme s výberom. Ak naopak máte skúsenosti s inteligentnými zásuvkami, váš názor môže byť veľmi nápomocný a môžete tak pomôcť s výberom ostatným záujemcom o smart zásuvku do domácnosti. Testmagazín je vždy na strane spotrebiteľa.

Tým, že na trhu existuje viacero spôsobov, ako inteligentnú zásuvku ovládať na diaľku, je niekedy výber náročnejší. Je tu totiž priestor na úvahy o tom, ktorý spôsob pripojenia je najlepší. My odporúčame spotrebiteľom inteligentné zásuvky s klasickým Wi-Fi bezdrôtovým pripojením. Modely ovládané GSM rozhraním je možné takisto bez problémov ovládať na diaľku pomocou SMS pokynov, pokiaľ je na danom mieste telefónny signál. To isté však platí aj o Wi-Fi pokrytí. Bluetooth signál je najmenej praktický z dôvodu nutnej blízkosti zásuvky.

Rovnako ako píšeme v texte vyššie, ovládať môžete inteligentnou zásuvkou spotrebiče na diaľku. Nie v zmysle, že kávovaru poviete, aby vám pripravil cappuccino, na to sú aplikácie samotných výrobcov spotrebičov, ktoré vám umožňujú si pripraviť kávu z gauča v obývačke. Ovládať môžete zapínanie, vypínanie, stmievanie alebo v prípade zásuvky s termostatom aj teplotu. V praxi sa neoplatí skúšať, že odídem z domu/bytu a nechám zapnutú žehličku, aby som ju z auta vypol, riskovať sa určite nevypláca. Využiť môže smart zásuvku napríklad, keď idete na chatu alebo sa vraciate z dovolenky domov. Cez zásuvku dokážete zapnúť elektrický kotol alebo zapnúť elektrické radiátory. Stačí, aby bolo aktívne Wi-Fi pripojenie, mali ste stiahnutú aplikáciu a môžete si chatu či dom vykúriť bez toho, aby ste museli čokoľvek iné urobiť.

Áno, dokáže merať spotrebu elektriny, no nie každý model. Vďaka mobilným aplikáciám si môžete v prípade niektorých lepšie vybavených inteligentných zásuviek pozrieť, aké množstvo energie je zo siete odoberané.

Dôležité je, aby mala takáto zásuvka zvýšenú odolnosť proti vonkajším vplyvom. Ideálne je, ak je vstup zásuvky chránený. Výrobca pri takýchto modeloch vždy uvádza, aká je ich odolnosť. Takisto je podstatné, aby bol zvýšený výkon prenosu signálu, pretože sa predpokladá väčšie vzdialenosť od WiFi routera. Odporúčame inteligentnú zásuvku Nedis WIFIPO120EWT, zvládne mrazy až do -30 °C a disponuje zvýšenou ochranou IP44.

Nie každá zásuvka to zvládne. Pri kúpe treba pozerať na základný údaj maximálneho elektrického prúdu alebo maximálneho zaťaženia. Ten limituje to, aký je maximálny príkon spotrebiča, ktorý môžete cez zásuvku napájať. Inteligentné zásuvky s maximálnym prúdom 16 A sú na trhu tie lepšie, množstvo modelov umožňuje napájanie do 10 A.

Silvercrest Zigbee Smart Home

Maximálne zaťaženie 3 840 W, ovládanie cez Zigbee protokol alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o špecifický medziprvok, ktorý však dokáže z bežnej domácnosti vytvoriť smart domácnosť, ktorú môžete kompletne ovládať cez smartfón. Disponuje niekoľkými funkciami vrátane časového spínania, automatickej zmeny času a takisto je vhodné aj pre zapojenie vysoko energeticky náročných spotrebičov.

Dôležité je v prípade tejto inteligentnej zásuvky to, že pre jej fungovanie je nutné príslušenstvo v podobe centrálnej jednotky (routera) Silvercrest Gateway Zigbee Smart Home. Cez tento prvok je možné do tejto siete, zapájať spotrebiče kompatibilné so Zigbee 3.0, hlásiče pohybu či lampy. Práve toto zariadenie je napojené priamo do internetovej siete pomocou LAN vstupu. Bez centrálnej jednotky zásuvka nedokáže komunikovať prostredníctvom štandardnej Wi-Fi siete. Ovládať možno elektrospotrebiče a ďalšie zariadenia len prostredníctvom aplikácie Lidl Home. Nevýhodou však je práve slabšia kompatibilita.

Zákazníci najčastejšie využívajú tieto zásuvky na ovládanie svietidiel, žalúzií alebo garážových brán. Možné je tiež ovládanie hlasom cez Google Assistant alebo Amazon Alexa. Smart zásuvka má aj manuálne tlačidlo zapnutia a vypnutia. Maximálne zaťaženie zásuvky je až 3 840 W/16 A. Výrobca má v ponuke takisto exteriérový zástrčkový adaptér Silvercrest Zigbee 3.0, ktorý vydrží aj v náročnejších podmienkach.

Zákazníci tento druh zásuviek preferujú ako komplexné riešenie v domácnosti. Určené je totiž pre vzájomnú komunikáciu vybraných zásuviek, hlásičov, senzorov a elektrospotrebičov. Potrebné je zakúpiť si práve centrálnu jednotku, vďaka ktorej môžete cez zásuvku ovládať akékoľvek spotrebiče. Komunikácia prebieha cez Zigbee 3.0 protokol. Nevýhodou samotnej zásuvky teda je, že nedokáže fungovať ako samostatné zariadenie. Zároveň, pri správnom používaní je ovládanie cez aplikáciu veľmi rýchle a pohodlné. Plusom je tiež možnosť zapojenia energeticky náročných spotrebičov.

Pozitíva

Perfektné rekcie a možnosti ovládania
Väčšie maximálne zaťaženie
Komplexné riešenie

Negatíva

Horšia kompatibilita
Zložitejšie zapájanie
Nefunguje ako samostatné zariadenie

Maximálne zaťaženie: 3 840 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: nie/Zigbee protokol ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Cenový trhák

Hama 176562

Maximálne zaťaženie 3 680 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Výkonná smart zásuvka, ktorá umožňuje používateľom pripájať elektrické spotrebiče a ovládať ich na diaľku. Nepodporuje Bluetooth rozhranie. Aplikácia Hama Smart Solution je podporovaná v operačných systémoch Android aj iOS. Podporuje aj hlasové ovládanie.

Jednoduché riešenie od firmy Hama je u zákazníkov veľmi obľúbené. Zásuvka s inteligentnými funkciami je lacná, no zároveň aj oproti konkurentom ponúka veľmi dobré parametre. Napríklad je vhodná až do siete s elektrickým prúdom 16 A, čo je 3 680 W. Zvládne teda výkonnejšie spotrebiče ako TP-Link Tapo P100. Zásuvka disponuje takisto spúšťacím tlačidlom on/off.

Aplikácia Hama Smart Solution je veľmi prepracovaná a zároveň veľmi intuitívna. Skrz Wi-Fi pripojenie sa dokážete so zásuvkou spárovať a ovládať spotrebič, ktorý je cez ňu pripojený do siete. Ovládanie je pohodlné a vypínanie či zapínanie spotrebičov môžete robiť aj hlasovým ovládaním cez Amazon Alexa alebo Google Home. Bluetooth rozhranie zásuvka nepodporuje.

Lacné a pritom veľmi praktické riešenie. To prináša inteligentná zásuvka s názvom Hama 176562. Tento model má obrovskú výhodou v tom, že disponuje vysokým maximálnym zaťažením až na 16 A, čo je v bežnej domácej sieti veľmi praktické. Komunikácia prebieha cez aplikáciu Hama Smart Solution. Zákazníci nemajú k zásuvke žiadne väčšie výhrady. Nepodporuje síce Bluetooth a má trocha väčšie rozmery, no v praxi funguje veľmi spoľahlivo aj čo sa stability signálu týka.

Pozitíva

Určená pre spotrebiče s vyšším príkonom
Obstarávacia cena
Podpora hlasového ovládania

Negatíva

Bez podpory Bluetooth
Zásuvka je nápadnejšia

Maximálne zaťaženie: 3 680 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

VOCOlinc Smart Adaptér VP3

Maximálne zaťaženie 2 300 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte jednoduché riešenie ovládania spotrebičov na diaľku, potom sme pre vás vybrali smart zásuvku VOCOlinc Smart Adaptér VP3. Spolupracuje s aplikáciou Linkwise a je možné ovládať zásuvku aj hlasom. Zásuvka má veľmi kompaktné rozmery, vďaka čomu je veľmi nenápadná.

Táto inteligentná zásuvka rozhodne dokáže splynúť s prostredím. Spotrebiteľov teší, že v zásuvke pôsobí veľmi nenápadne a aj na viditeľnom mieste nebude „udierať“ do očí. Komunikovať so zásuvkou budete prostredníctvom Wi-Fi siete. Viacerí spotrebitelia uvádzali, že pri prvom spárovaní alebo prípadnom odpojení prebiehalo pripojenie veľmi dlho. Riešením môže byť reštart Wi-Fi zariadenia. Inak je však v prípade aplikácie Linkwise, ktorá umožňuje aj ovládanie hlasu, všetko bezproblémové.

Aplikácia v prípade Appstore niekedy signalizuje, že je stav smartfónu nepripojený. Všeobecne iOS s touto aplikáciou nespolupracuje najlepšie. Odporúčame skôr pre majiteľov telefónov s Androidom. Máte takisto možnosť monitorovania spotreby el. energie. Samozrejmosťou je aj časové spínanie na presný čas a dátum, ktoré môžete nastaviť pre ľubovoľný spotrebič. Príkon však nesmie prekročiť hodnotu 2 300 W. Podobne ako inteligentná zásuvka TP-Link Tapo P100 ani VOCOlinc nie je určený pre 16 A el. prúd.

Vo svojej podstate je tento model inteligentnej zásuvky dobrým výrobkom. Používatelia telefónov iOS sa niekedy môžu stretnúť s problematickým pripojením. Faktom ostáva aj dlhšie párovanie s domácou sieťou, čo je však vlastnosť tejto zásuvky. Spotrebitelia ocenia kompaktné rozmery zásuvky a takisto prehľadnú aplikáciu Linkwise. Plusom je aj funkcia monitorovania spotreby elektriny alebo hlasové ovládanie. Vypínať a zapínať spotrebiče na diaľku dokážete veľmi jednoducho. Cena by vzhľadom na žiadne prémiové funkcie mohla byť takisto nižšia.

Pozitíva

Časový spínač
Monitoring spotreby el. energie

Negatíva

Problémy s pripojením na iOS
Dlhšie párovanie so sieťou

Maximálne zaťaženie: 2 300 W ● Maximálny elektrický prúd: 10 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Ezviz T31

Maximálne zaťaženie 3 840 W, ovládanie cez Wi-Fi alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Táto smart zásuvka je určená pre pohodlné a bezproblémové ovládanie spotrebičov na diaľku. Vďaka schopnosti pripojenia sa bezdrôtovo do domácej siete dokážete zapojený spotrebič v zásuvke vypnúť alebo zapnúť pokojne aj z práce. Prítomný je ja časový spínač, vďaka ktorému si môžete nastaviť časový harmonogram, kedy spotrebič zapnete/vypnete.

Ezviz je v tomto segmente pomerne neznámym výrobcom. Zásuvka Ezviz T31 však oproti konkurentom v podobnej cenovej kategórii prináša jedno vylepšenie. Podobne ako inteligentná zásuvka Nedis WIFIP120EWT, je aj tento model určený pre elektrický prúd až 16 A. Zároveň však umožňuje zapojiť spotrebiče s maximálnym príkonom až 3 840 W. Ovládanie zásuvky prebieha prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá je dostupná v Google Play a taktiež v App Store. Smart zásuvka podporuje operačné systéme Android i iOS. Aplikácia nesie názov EZVIZ.

Integrovaný je takisto časovač, takže je možné diaľkovo nastaviť ovládanie aj v konkrétnom časovom intervale. Smart zásuvka funguje takisto ako prepäťový chránič. Monitorovať môžete aj spotrebu elektrickej energie. Na čelnej strane má tento model dve tlačidlá. Tlačidlo nižšie slúži na vypnutie/zapnutie zásuvky, horné tlačidlo slúži na spárovanie s Wi-Fi signálom. Obe tlačidlá majú príslušný LED indikátor. Pokyny je možné zadávať hlasovo cez aplikácie Google Assistant alebo Amazon Alexa. Väčšie rozmery sú menšou nevýhodou.

Vďaka vysokému maximálnemu zaťaženiu môžete do zásuvky zapojiť aj vysoko energeticky náročné domáce spotrebiče, napríklad varnú dosku alebo elektrickú rúru. Spotrebitelia oceňujú takisto kvalitné materiály a predovšetkým stabilitu signálu. Aplikácia je intuitívna a zrozumiteľná. Nechýba ani integrovaný časový spínač alebo možnosť hlasového ovládania. Aplikácie je dostupná aj v slovenskom jazyku. Väčšie rozmery môžu niektorým zákazníkom prekážať.

Pozitíva

Vysoké maximálne zaťaženie
Intuitívna aplikácia
Hlasové ovládanie aj časovač

Negatíva

Väčšie rozmery

Maximálne zaťaženie: 3 840 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: áno ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Tibor 08.Feb.2022

TP-Link Tapo P100 používam cca. polroka. Ovládanie je jednoduché a výrobok robí to, čo má. Vadí mi však jemný vysokofrekvenčný zvuk, aj keď je prístroj vypnutý. Mínusom sú tiež obmedzené možnosti nastavenia v aplikácii či občasné vypadávanie Wifi signálu. Za najväčšie sklamanie považujem uzavretý systém, ktorý nie je možné zapojiť do komplexného ovládania smart riešení.

Odpovedať

Laco 08.Feb.2022

Wifi zásuvka Nedis WIFIP120EWT je lacná a funkčná, s výberom som spokojný, pre moje potreby úplne stačí. Ak chcete niečo výkonnejšie, priplaťte si. ;-)

Odpovedať

Kamil 11.Feb.2022

Silvercrest Zigbee Smart Home funguje bez problémov, na to, že je z Lidla, som čakal horší výkon. Je to jednoduché a lacné zariadenie, ktoré robí to, čo má. Mínusom sú väčšie rozmery. Inak spokojnosť, spárovanie bolo ľahké, no uvidím, aká bude životnosť batérií.

Odpovedať

Dalibor 15.Feb.2022

Ezviz T31 má väčšie rozmery, ale je funkčný. Maximálne zaťaženie môže byť vysoké, čo je super. Mobilná aplikácia je intuitívna a najviac vyzdvihujem časovač aj hlasové ovládanie.

Odpovedať

Ivo 25.Feb.2022

Plusom zásuvky VOCOlinc Smart Adaptér VP3 je časový spínač a monitoring spotreby elektrickej energie. Mínusom zas problémy s pripojením k iPhonu a dlhšie párovanie so sieťou. Cena je dobrá, ale škoda, že zásuvka nemá stredový zemniaci kolík.

Odpovedať

Viki 25.May.2022

Jednoduchá a lacná WiFi zásuvka Hama 176562 splnila to, čo som od nej očakával. Spárovanie aj inštalácia je rýchla. Túto smart zásuvku je možné jednoducho obsluhovať pomocou telefónu cez WiFi. Dá sa tu nastaviť aj časovač či vypnutie zásuvky na diaľku. Funkčnosť je na jednotku.

Odpovedať

Martin G. 26.May.2022

Pri výbere inteligentnej zásuvky bol pre mňa podstatný parameter - možnosť ovládania hlasom - a toto ponúka produkt Nedis WIFIP120EWT. S výberom som spokojný, je to šikovná zásuvka a poskytuje mi aj prehľad o okamžitej spotrebe elektriny. Na diaľku ju môžem vypínať alebo zapínať a dá sa naprogramovať aj nastaviť časovač.

Odpovedať

Dano M 24.Jan.2023

Test zásuviek som prečítal celý, ale nikde som sa nedozvedel či po výpadku siete a WiFi sa zariadenie naozaj reštartuje a je ho možné znova na diaľku ovládať.
Ako zlý príklad uvediem Infrapanel 425 W WiFi (zakúpené v Hornbachu), ten po výpadku el.siete a jej obnovení zostane vypnutý a mám po diaľkovom ovládaní, na chate už nezakúrim !
Mám zakúpené WiFi zásuvky WOOX model R6118, WS024 model RSH-WS024, Sonoff S26 a Zásuvkový termostat KW3, všetky majú presne rovnakú chybu! Všetky vypínajú nulu a fáza zostáva trvale zapnutá bez ohľadu na to či je zariadenie zapnuté alebo vypnuté.
Dá sa to veľmi ľahko odskúšať stačí pripojiť zásuvku do siete, vypnúť ju tlačidlom a skúsiť tlejivkovou skúšačkou zmerať.
Vypadá to tak, že všetky tieto čínske výrobky majú tento problém. Čínania majú zrejme fázu v pravej dierke tak ju vypínajú a naša fáza naľavo zostáva trvalo zapojená. Keby použili dvojpólové vypínanie, bolo by po probléme.

Odpovedať