Anatomické vankúše

Najlepšie anatomické vankúše 2024 + recenzie

Pri bolestiach krčnej chrbtice či nekvalitnom spánku dokáže spoľahlivo pomôcť aj anatomicky tvarovaný vankúš. Ten je oproti klasickému pevnejší, kopíruje líniu tela a poskytuje dostatočnú oporu. Ponuka na trhu je však v dnešnej dobe široká, a tak správny výber je nielen ťažší, ale aj o to dôležitejší. Naša redakcia preto pripravila test, v ktorom sme podrobne analyzovali niekoľko vybraných modelov. Na základe porovnávania a celkového hodnotenia napokon zvíťazil anatomický vankúš Viscopur Dreampur s poťahom s prímesou Aloe Vera.

Publikované: 29.06.2021
Aktualizované: 19.04.2024

Aký anatomický vankúš na spanie kúpiť?

Kvalitný spánok ovplyvňuje množstvo vecí, vrátane samotného zdravia, a tak výber správneho vankúša rozhodne netreba podceniť. Vieme však, že študovať parametre a čítať podrobné recenzie môže byť zdĺhavé. Preto vám už teraz v krátkosti predstavíme nielen víťaza nášho testu, ale aj cenový trhák a tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Viscopur Dreampur 5* Zobraziť produkt
Bellatex jersey 2003/001 5* Zobraziť produkt
BlackRoll Recovery 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Viscopur Dreampur

Viscopur Dreampur

Rozmery 60 x 40 x 11,9 cm, materiál výplne latexová pena Grey dots, odnímateľný poťah z viskózy, vhodný pre alergikov

Zobraziť viac info

Anatomický vankúš vhodný pre ľudí, ktorí trpia bolesťami krčnej chrbtice. Vnútorný materiál tvorí unikátna latexová pena Grey dots, ktorá si dlhodobo drží svoje kvalitatívne vlastnosti. Primárne ide o pružnosť a tvrdosť výplne. Syntetický latex nezapácha. Spolu s odnímateľným návlekom z viskózy je vankúš hypoalergénny a vhodný aj pre alergikov. Disponuje certifikátom ÖKO-TEX Standard 100 a o jeho kvalitách svedčí množstvo pozitívnych referencií zákazníkov. Prekážať môže len jeho výška 11,9 cm.

Cenový trhák
Bellatex jersey 2003/001

Bellatex jersey 2003/001

Rozmery 30 x 45 cm, 3 výškové úrovne, jadro z PUR peny, poťah zo 100 % bavlny, nízka cena.

Zobraziť viac info

Bellatex ersey 2003/001 poteší nielen nižšou cenou, ale aj slušnou kvalitou. Spomedzi vybraných modelov má o niečo menšie rozmery 30 x 45 cm a je tvarovaný 3 výškovými úrovňami8, 5, 6 cm. Jadro z PUR peny zaujme skôr menej náročného spotrebiteľa, avšak snímateľný poťah z čisto prírodného materiálu (100 % bavlna) vyniká elasticitou, hebkosťou a vzdušnosťou.

Náš TIP
Viscopur Memo-gel Aloe

Viscopur Memo-gel Aloe

Rozmery 40 x 60 cm, neprofilovaný tvar, výplň z pamäťovej peny Viscopur s kvapôčkami gélu, poťah s výťažkami z aloe, vhodný na spanie na boku, na chrbte a na bruchu.

Zobraziť viac info

Viscopur Memo-gel Aloe s veľkosťou 40 x 60 cm dosahuje v najvyššom bode až 12 cm. Špecifickou črtou je jeho neprofilovaný tvar, s čím súvisí vhodnosť pre všetky spánkové polohy. Výplň tvorí prispôsobivá pamäťová pena s kvapôčkami gélu (proti prehrievaniu krčnej chrbtice). Snímateľný poťah obohatený o výťažky z aloe zmierňuje bolesti svalov či kĺbov, je antibakteriálny a má tiež vysokú savosť.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Rozličný tvar, iná výška či kvalita výplne. Nielen výrobca a cena, ale aj technické parametre majú pri výbere anatomického vankúša dôležitú úlohu. Viete, na ktoré treba prihliadať čo najviac? Aby bol váš výber jednoduchší a zároveň správny, ponúkame vám prehľad tých parametrov, ktorým sme v našom porovnávacom teste venovali najväčšiu pozornosť.

Materiál výplne
Tvar a rozmery
Vhodnosť pre spánkovú polohu
Materiál poťahu

Náš prieskum trhu zahŕňa anatomické vankúše, ktoré prezentujú odlišné značky, ceny i parametre. Na základe overených informácií z internetového portálu Heureka a z ponuky iných e-shopov (Dormeo.sk, Mall.sk, Andreashop.sk) sme dlhé hodiny analyzovali a porovnávali jednotlivé modely. Rovnako sme pri tom vychádzali aj zo skúseností spotrebiteľov. Vankúše sme vyberali od spoľahlivých výrobcov ako Dormeo, Bellatex, Viscopur či Romeo tak, aby boli ľahko dostupné a aby spĺňali požiadavky aj tých náročnejších zákazníkov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie anatomických vankúšov na spanie

Dôvodom, pre ktorý ľudia siahajú po špeciálne tvarovaných vankúšoch, je vo väčšine prípadov bolesť krčnej chrbtice. Anatomické vankúše sú však určené aj pre tých, ktorí chcú podobným problémom predísť dostatočne včas. Ako si vybrať ten správny? Kvalitný anatomický vankúš by mal byť pevný, aby poskytol potrebnú oporu, no zároveň flexibilný, aby sa prispôsobil telu človeka. V našom spotrebiteľskom teste sme sa zamerali na cenovo odlišné modely, pričom sme porovnávali ich dôležité parametre a vlastnosti. A ako náš test dopadol? Ponúkame vám zhrnutie vybraných anatomických vankúšov.

Víťaz testu

Viscopur Dreampur

Rozmery 60 x 40 x 11,9 cm, materiál výplne latexová pena Grey dots, odnímateľný poťah z viskózy, vhodný pre alergikov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zákazníkmi veľmi kladne hodnotený anatomický vankúš Viscopur Dreampur má rozhodne čím zaujať. Ide o vankúš štandardnej veľkosti, ktorého úlohou je efektívne podporovať krčnú chrbticu a postarať sa o správnu pozíciu vášho krku počas spánku. Vankúš je hypoalergénny, takže je vhodný aj pre alergikov.

Vnútorná výplň vankúša sa skladá z unikátne navrhnutej latexovej peny Grey dots. Tá má optimálnu pružnosť a jej zloženie je zárukou toho, že vaša krčná chrbtica je riadne stabilizovaná. Vankúš získal certifikát ÖKO-TEX Standard 100, ktorý garantuje ekologickú šetrnosť a zdravotnú neškodnosť použitých materiálov. Latexová pena nielen príjemne pruží, syntetický latex nezapácha a zároveň si dlhodobo drží svoj tvar. Vankúš si tak aj z dlhodobého hľadiska drží kvalitatívne vlastnosti. Anatomický vankúš výrobca odporúča ľuďom, ktorí trpia bolesťami krčnej chrbtice. Dokonale sa totiž prispôsobí polohe vášho spánku.

Vankúš má štandardný rozmer 60 x 40 cm a výšku takmer 12 cm. Návlek je možné oprať pri teplote 40 °C. Vyrobený je z viskózy. Zákazníci vankúš odporúčajú aj pre tvrdosť latexovej peny Grey dots, ktorá je oproti pamäťovej pene tvrdšia a krk tak má dostatočnú oporu, na ktorú si časom zvykne. Jedinou nevýhodou pre niektorých zákazníkov je výška vankúša.

Pozitíva

Pozitívne recenzie zákazníkov
Anatomický tvar
Kvalitná latexová pena

Negatíva

Výška vankúša

Rozmery: 60 x 40 x 11,9 cm ● Materiál výplne: latexová pena Grey dots ● Poťah: viskóza ● Vhodný pre alergikov: áno ● Odnímateľný poťah: áno ● Pranie: poťah pri 40 °C ● Certifikát: ÖKO-TEX Standard 100

Cenový trhák

Bellatex jersey 2003/001

Rozmery 30 x 45 cm, 3 výškové úrovne, jadro z PUR peny, poťah zo 100 % bavlny, nízka cena.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Udržať chrbticu počas spánku v správnej polohe je možné aj za nižšiu cenu. Bellatex jersey 2003/001 je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil polohe používateľa a uvoľňoval tiež krčné svalstvo. Vankúš má hmotnosť 1 500 g a je tvarovaný vďaka 3 výškovým úrovniam8 cm, 5 cm, 6 cm. Rozmery sú 30 x 45 cm. Elastickosť a zároveň pomerne stály tvar zabezpečuje PUR pena (penový polyuretán), ktorá tvorí výplň vankúša. Ide o pomerne lacný a dostupný materiál s vysokou hustotou a pevnosťou. Nevýhodou materiálu však býva nižšia priedušnosť a následné vlhnutie, s čím môže súvisieť aj kratšia životnosť vankúša.

Oceniť naopak môžeme povrchovú tkaninu prírodného pôvodu. Textília jersey vyrábaná zo 100 % bavlny je obľúbená predovšetkým pre svoju elasticitu a hebkosť. Poťah je možné zvliecť (klasické zipsové zapínanie) a prať pri 40 °C (max. 60 °C). Ide o jednoduchší model pre menej náročného zákazníka, avšak s ohľadom na nižšiu cenu má stále pomerne slušné kvality.

Pozitíva

Nižšia cena
Pomer cena/kvalita
Prateľný poťah zo 100 % bavlny, jemný na dotyk

Negatíva

Nižšia priedušnosť PUR peny
Chýba informácia o vhodnosti spánkovej polohy

Rozmery: 30 x 45 x 8/5/6 cm ● Materiál – jadro: PUR pena ● Materiál – poťah: 100 % bavlna ● Pranie: poťah pri 40 °C ● Vhodný pre spánkové polohy: -

Náš TIP

Viscopur Memo-gel Aloe

Rozmery 40 x 60 cm, neprofilovaný tvar, výplň z pamäťovej peny Viscopur s kvapôčkami gélu, poťah s výťažkami z aloe, vhodný na spanie na boku, na chrbte a na bruchu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Anatomický Viscopur Memo-gel Aloe nás zaujal nielen svojimi vlastnosťami, ale aj kladnými hodnoteniami od jeho používateľov. V porovnaní s ostatnými modelmi predstavuje najdrahšiu cenovú kategóriu. Má o niečo väčšie rozmery 40 x 60 cm a v najvyššom bode dosahuje 12 cm. Od nami vybraných modelov sa líši aj neprofilovaným tvarom – ako klasický vankúš bez oporného bodu pod hlavou, a tak je vhodný pre všetky spánkové polohy. Materiál výplne tvorí pamäťová pena Viscopur s kvapôčkami gélu, ktorý napomáha proti prehrievaniu krčnej chrbtice. Benefitom pamäťovej peny je schopnosť upraviť tuhosť podľa tepla a tlaku ľudského tela. To znamená, že je poddajný bez toho, aby stratil potrebnú pevnosť a oporu.

Potešiť môže aj poťah s výťažkami z aloe, ktoré jednak zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, vyniká antibakteriálnymi vlastnosťami a má tiež vysokú savosť. Poťah so zipsom je snímateľný a môžete ho prať pri 60 °C. Súčasťou balenia je aj praktická taška. Zákazníci chválila najmä dostatočnú veľkosť, oporu pri problémoch s krčnou chrbticou a príjemný materiál. Niektorí naopak odporúčajú pozorne zvážiť rozmery vankúša, keďže bol pre nich až príliš vysoký. S ohľadom na vyššiu cenu by tiež uvítali náhradný poťah.

Pozitíva

Pamäťová pena s gélom proti prehrievaniu krčnej chrbtice
Poťah s výťažkami z aloe
Vhodnosť pre všetky spánkové polohy

Negatíva

Vyššia cena
Neuvedený materiál poťahu

Rozmery: 40 x 60 x 12 cm ● Materiál – jadro: pamäťová pena s kvapôčkami gélu ●Materiál – poťah: - s výťažkami z aloe ● Pranie: poťah pri 60 °C ● Vhodný pre spánkové polohy: na boku, na chrbte, na bruchu

Lacná kvalita

Romeo Memory Bamboo

Rozmery 50 x 30 x 10 cm, jadro z viskoelastickej peny s pamäťovým efektom, poťah tvorí zo 40 % bambusové vlákno, no zo 60 % polyester, vhodný na spánok na boku a na chrbte.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odľahčí krčnú chrbticu a udrží ju v optimálnej polohe. Romeo Memory Bamboo je cenovo porovnateľný s vankúšom Bellatex jersey 2003/001. Predsa však ide o lacnejší model so základnými rozmermi 50 x 30 cm, výškou 10 cm a hmotnosťou 738 g. Tvarovaný je pre spánok na boku i na chrbte, zatiaľ čo napríklad neprofilovaný Viscopur Memo-gel Aloe je vhodný pre všetky spánkové polohy. Výplň vankúša tvorí vysoko pružná viskoelastická pena s pamäťovým efektom. Reaguje na telesnú teplotu a tlak konkrétneho používateľa, čím prispôsobuje svoj tvar a poskytuje oporu krku a hlavy. Súčasťou balenia je aj transportná taška a obliečka na zips.

Ľudí preferujúcich prírodné materiály pomer zloženia obliečky možno nepoteší. Materiál síce tvorí zo 40 % bambusové vlákno, no zo 60 % polyester. Oproti vankúšom s poťahom z čisto prírodného materiálu to pre niektorých spotrebiteľov môže predstavovať nevýhodu. Poťah je však antibakteriálny, hypoalergénny a nepohlcuje pachy. Je takisto prateľný, ale len do 30 °C. Referencie chválili cenu vankúša a odporúčali ho skôr pre nenáročného spotrebiteľa. Hoci boli hodnotenia z väčšej časti pozitívne, našli sa aj majitelia, pre ktorých bol vankúš príliš tvrdý a tuhý, teda pomalšie reagoval na zmenu polohy.

Pozitíva

Nižšia cena
Viskoelastická pena s pamäťovým efektom
Hypoalergénny a antibakteriálny poťah

Negatíva

Pomalšia reakcia na zmenu polohy
Poťah nie je z čisto prírodného materiálu
Pranie obliečky možné len do 30 °C

Rozmery: 50 x 30 x 10 cm ● Materiál – jadro: viskoelastická pena s pamäťovým efektom ● Materiál – poťah: 40 % bambusové vlákno, 60 % polyester ● Pranie: poťah do 30 °C ● Vhodný pre spánkové polohy: na boku, na chrbte

Vitapur Lavender Memory

Rozmery 30 x 50 x 7/9 cm, materiál výplne 100 % polyuretán/pamäťová pena, odnímateľný poťah z viskózy a mikrovlákna AirCell, vhodný pre alergikov

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na základe hodnotených parametrov sme do nášho výberu vybrali aj anatomický vankúš Vitapur Lavender Memory s účinnou pamäťovou penou. Vankúš zabezpečuje pohodlný spánok vo vašej obľúbenej polohe. Poťah je odnímateľný a je možné ho prať v práčke. Vankúš ani poťah sa neodporúča sušiť v sušičke bielizne.

Výrobca v tomto prípade používa vysokokvalitné – prémiové materiály. Ide o ortopedický vankúš s rozmermi 30 x 50 x 7/9 cm. Samotná výplň je vyrobená z prispôsobivej pamäťovej peny (100 % polyuretán). Pamäťová pena sa dokonale prispôsobí vašej polohe spánku. Výrobca uvádza, že vankúš sa prispôsobí vašej polohe podľa toho, či spíte na boku, alebo na chrbte. Obliečka vankúša je zo 70 % vyrobená z AirCell mikrovlákna, ktorý ma za úlohu teplotnú reguláciu. Cez leto by mal chladiť a cez zimu hriať. Zvyšok materiálu použitého v návleku je viskóza. Bočné okraje poťahu sú vyrobené z dierkovanej tkaniny AirMesh pre prevzdušnenie výplne.

Poťah je odnímateľný a je možné prať ho v práčke pri teplote 40 °C. Vankúš – výplň nie je možné prať ako celok. Je vhodný pre alergikov. Materiály neobsahujú žiadne chemické látky. Disponuje certifikátmi OEKO-TEX a certifikátom Standard 100. Zaujímavosťou tohto anatomického vankúša je, že obsahuje levanduľovú esenciu. Tá sa dlhodobo uvoľňuje a napomáha ku kvalitnejšiemu spánku a prispieva k zmierňovaniu úzkosti.

Tento levanduľový anatomický vankúš je vyrobený z kvalitných materiálov. Samotné jadro je vyrobené z polyuretánovej pamäťovej peny a dokonale sa prispôsobí vašej polohe spánku. Materiály neobsahujú žiadne chemické zložky a vankúš je vhodný aj pre alergikov. Disponuje niekoľkými certifikátmi. Anatomický vankúš Vitapur Lavender Memory má odnímateľný poťah z mikrovlákna AirCell. Poťah je možné prať v práčke. Levanduľová esencia, ktorá je súčasťou jadra prispieva ku kvalitnejšiemu spánku a má upokojujúce účinky. Spotrebitelia k vankúšu nemajú žiadne negatívne hodnotenia a dokážete ho na našom trhu kúpiť za veľmi rozumnú cenu.

Pozitíva

Levanduľová esencia
Jadro z pamäťovej peny
Odnímateľný poťah (prateľný)

Negatíva

Bez výhrad

Rozmery: 30 x 50 x 7/9 cm ● Materiál výplne: 100 % polyuretán/pamäťová pena ● Poťah: viskóza, mikrovlákno AirCell ● Vhodný pre alergikov: áno ● Odnímateľný poťah: áno ● Pranie: poťah pri 40 °C ● Certifikát: OEKO-TEX, Standard 100

Tempur Original M

Rozmery 31 x 50 x 10/7 cm, výplň z Tempur peny, odnímateľný poťah z 99 % polyesteru, vhodný pre alergikov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spánok je veľmi dôležitá súčasť nášho dňa. Počas spánku vám môže robiť spoločnosť aj kvalitný anatomický vankúš Tempur Original, ktorý obsahuje práve kvalitnú Tempur penu. Tá sa dokonale prispôsobuje. Vankúš je vhodný aj pre alergikov a poťah je možné prať.

Anatomicky tvarovaný vankúš Tempur Original vďaka svojim vlastnostiam ponúka maximálny komfort počas spánku. Je univerzálny a vyhovuje mužom, ženám i deťom. Poskytuje optimálnu oporu krčnej chrbtici, čo je zásluhou predovšetkým kvalitnej výplne. Tá je tvorená originálnou Tempur penou. Tá sa perfektne prispôsobí vašej polohe spánku. Či spíte na chrbte alebo na boku, dokonale zmierni tlak na konkrétne body. Výhodou Tempur peny je, že je trvácna a odolná. Vankúš je tvarovaný tak, aby počas spánku dokázal podopierať najkritickejšie body aj v okamihu, keď spíte na boku. Predchádza tak vznikom dekubitov – preležanín.

Tempur pena je antibakteriálna a rovnako tak je vysoko hygienický aj poťah z klasického polyesteru. Jeho výhodou je opäť vysoká odolnosť a možnosť prať ho v práčke. Odnímateľný poťah je vhodné prať pri teplote 60 °C. Tento hypoalergénny vankúš je vlastníkom certifikátu OEKO-TEX 100. Zakúpiť ho je možné vo viacerých veľkostiach. Veľkosť M má rozmery 31 x 50 x 10/7 cm.

Zákazníkov v prípade vankúšov s Tempur výplňou spravidla vyrušuje len vysoká cena. To platí aj v tomto prípade. Pozitívne recenzie spotrebiteľov však odkazujú na to, že ide o kvalitnú a originálnu Tempur penu, ktorá je trvácna a odolná. Ide tak o dlhodobú investíciu. Viacero spotrebiteľov avizuje, že na vankúš „nedá dopustiť“. To len svedčí o tom, že kvalita spánku sa s týmto vankúšom dokáže zvýšiť. Nejde totiž o žiadne nekvalitné chemické peny.

Zákazníkom sa páči, že sa perfektne prispôsobuje hlave a krku. Prirodzenou vlastnosťou Tempur peny je jej mäknutie pri kontakte s ľudským telom, dochádza k odovzdávaniu tepla. Niektorým spotrebiteľom sa s spočiatku môže javiť hľadanie správnej polohy ťažšie. Vankúš je vhodný aj pre alergikov. Vyššia cena je faktom, no do zdravého spánku sa oplatí investovať.

Pozitíva

Kvalitná a odolná výplň
Perfektná anatomická opora
Hypoalergénny účinok

Negatíva

Vysoká cena

Rozmery: 31 x 50 x 10/7 cm ● Materiál výplne: Tempur pena ● Poťah: 99 % polyester ● Vhodný pre alergikov: áno ● Odnímateľný poťah: áno ● Pranie: poťah pri 60 °C ● Certifikát: OEKO-TEX 100

Ďalšie zaujímavé produkty

Ponuka anatomických vankúšov je na trhu pomerne pestrá. Líšia sa rozmermi, tvarom alebo použitým materiálom. V prípade, že vás spomedzi vybraných modelov žiaden nezaujal, predstavíme vám v krátkosti ešte niekoľko ďalších alternatív. Možno práve medzi nimi nájdete to, čo hľadáte.

Cenovo drahší Viscopur Memo-Gel s väčším rozmerom 40 x 60 cm (dostupná je aj verzia 30 x 50 cm) a s výškou 9 a 11 cm je anatomicky profilovaný, a tak napomáha udržiavať hlavu aj krk v správnej pozícii. Základom je pamäťová pena so snímateľným poťahom na zips (40 % viskóza + bambus a 60 % polyester), ktorý je hypoalergénny a má vysokú savosť.

K zdravému spánku prispeje aj profilovaný Viscopur Bamboo so štandardnými rozmermi 50 x 30 cm a s výškou 9 cm. Tuhšie, no zároveň prispôsobivé jadro zmierňuje bolesti svalov i kĺbov. Súčasťou je tiež snímateľný poťah s obsahom bambusu, ktorý môžete prať v práčke.

Anatomický vankúš TiaHome Memory Aloe Vera s rozmermi 40 x 60 cm poskytuje dokonalú podporu hlave i krku počas spánku. Polyesterová obliečka s výťažkom z aloe vera so zipsovým zapínaním je prateľná na 40 °C. Vankúš je hypoalergénny.

Oporný vankúš Xpose s rozmermi 50 x 70 cm radíme k cenovo lacnejším modelom. Jadro z pamäťovej peny podopiera hlavu, krk aj ramená, čím zmierňuje bolesť a pomáha udržiavať terapeutickú polohu. Poťah (60 % bambusové vlákno a 40 % bavlna) je prateľný.

Pamäťový ortopedický vankúš Memory Pillo MP-072 poteší nižšou cenou a tiež praktickosťou. Model s rozmermi 50 x 30 cm a s hmotnosťou 725 g využijete nielen pod hlavu, ale aj ako opierku za chrbát či bedrovú oblasť. Pomáha pri bolestiach chrbta, krku, ramien alebo nespavosti. Vankúš tvorí pamäťová pena Memory Foam a snímateľný poťah so zipsovým zapínaním.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zameriavate sa pri výbere produktov aj na ich predajnosť? V takomto prípade vám prinášame zoznam tých najpredávanejších anatomických vankúšov podľa portálu Heureka.sk. Keďže však ide o premennú hodnotu, tabuľku pre vás pravidelne kontrolujeme a aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
XPose 5* Zobraziť produkt
TiaHome Memory Aloe Vera 5* Zobraziť produkt
Bellatex Jersey 2003/001 5* Zobraziť produkt
EMI Ergo 5* Zobraziť produkt
Lindart Dream Visco 5* Zobraziť produkt

Fyzicky náročná práca alebo sedavé zamestnanie. V oboch prípadoch dostáva chrbtica poriadne zabrať, čo sa neraz prejaví nepríjemnou bolesťou a stuhnutým krkom. K riešeniu tohto problému môže prispieť aj špeciálne tvarovaný vankúš. Anatomické vankúše sú v súčasnosti bežne dostupné a vyrábané sú práve s účelom predísť alebo riešiť bolesti svalov v okolí krčnej chrbtice. Ich konštrukcia zabezpečuje správnu polohu tela, čím napomáha uvoľňovať svalstvo krku, chrbta i ramien. Niektoré modely sú už obohatené o chladivé gély či prírodné výťažky, čím sa zvyšuje ich pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Aj vy ste sa rozhodli pre kúpu anatomického vankúša, no neviete sa zorientovať v širokom sortimente? Náš sprievodca výberom vám poradí, čo je pri výbere skutočne dôležité.

Ako vybrať anatomický vankúš na spanie

  • Materiál výplne
  • Tvar a rozmery
  • Anatomický vankúš a poloha pri spánku
  • Poťah na anatomický vankúš
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Materiál výplne

Materiál výplne hrá veľmi dôležitú úlohu, a tak ho pri výbere rozhodne neprehliadnite. Na výrobu anatomických vankúšov sa najčastejšie používa latex, pamäťová pena, PUR pena alebo perie či páperie.

Výhodou vankúšov z prírodného latexu je ich hypoalergénnosť, antibakteriálnosť, vzdušnosť a trvácnosť. Ich typickou vlastnosťou je aj mimoriadna flexibilnosť, a tak sa rýchlo prispôsobia na zmenu polohy.

Anatomické vankúše z pamäťovej peny sa vďaka termoaktívnym vlastnostiam prispôsobia tvaru tela, tlaku a telesnej teplote. Na rozdiel od prírodného latexu reagujú na zmenu polohy o niečo pomalšie. Materiál však dokonale kopíruje krivky tela, a tak zabezpečí dostatočnú oporu pre krk i hlavu. Sú tiež vhodné pre alergikov a astmatikov.

Anatomické vankúše s výplňou z PUR peny oslovia najmä nižšou cenou, keďže ide o pomerne lacný a dostupný materiál. Medzi typické vlastnosti PUR peny patrí vysoká hustota, dostatočná pevnosť a tvarová stálosť. Aj preto sú vankúše spočiatku mierne tvrdšie. Používaním však pena povolí a jej tuhosť sa stabilizuje.

Ďalším materiálom môže byť periepáperie, ktoré sa používa ako klasická výplň vankúšov už dlhé roky. V tomto prípade však netreba zabúdať, že modely nie sú vhodné pre ľudí trpiacich alergiami a astmatikov.

Tvar a rozmery vyberajte na mieru

Hlavnou úlohou anatomického vankúša je oproti tomu klasickému poskytovať dostatočnú oporu hlavy a krku, na čo je teda potrebný správny tvar i veľkosť. Na trhu sa najčastejšie stretnete s profilovanými modelmi s dvomi vlnami, ktoré sú aj zo zdravotného hľadiska považované za najvhodnejšie typy. Štandardne majú väčšiu a menšiu vlnu. Väčšia z nich je spravidla tvrdšia, a tak zabezpečuje podporu krčnej chrbtici, zatiaľ čo menšia je mäkšia, aby poskytla dostatočný komfort pre hlavu.

Tvar anatomického vankúša

Stretnúť sa však môžete aj s neprofilovanými modelmi, ktoré majú tvar klasického vankúša. Predstavujú kompromis medzi klasickým a typickým anatomickým vankúšom s vlnkou pod hlavou. Výhodou neprofilovaného tvaru je napríklad vhodnosť pre všetky polohy v spánku.

Rovnako dôležitá je aj výška a tvrdosť. Hoci tu neexistujú presné pravidlá, vo všeobecnosti by váš vankúš nemal byť ani príliš vysoký, ani príliš nízky, preto je vždy potrebné vybrať ho na mieru. Ak by bol vankúš priveľmi mäkký, nebude vám dostatočne podopierať krčnú chrbticu, čím sa v podstate stratí jeho význam. Ak by bol naopak priveľmi tvrdý, nadmerný tlak by mohol zhoršovať váš krvný obeh.

Anatomický vankúš a polohy pri spánku

Spomínaná výška a tvar vankúša súvisí aj s polohou pri spánku, na ktorú je určený. Niektoré modely sú vhodné na spánok na boku, iné na chrbte, no nájdete aj univerzálnejšie modely vhodné na spánok v akejkoľvek polohe.

Pri výbere sa teda zamyslite nad tým, v akej polohe spíte najčastejšie. Vyšší anatomický vankúš je vhodný v prípade, že spávate na boku, pretože vyplní priestor medzi ramenom, hlavou a matracom, čím vašu chrbticu udrží v prirodzenej rovine. Ak častejšie spávate na chrbte alebo na bruchu, vhodnou voľbou bude nižší model, aby zabránil neprirodzenému vykriveniu krku.

Poťah na anatomický vankúš

Z hygienického a praktického hľadiska je obliečka na anatomický vankúš viac-menej nutnosťou. Štandardne už kúpite modely so snímateľným poťahom na zips, no nie je to pravidlo. V takom prípade je potrebné osobitné dokúpenie podľa presných rozmerov.

Poťah na anatomický vankúš

Obliečky na anatomické vankúše sa vyrábajú z rôznych materiálov a je už na preferenciách konkrétneho spotrebiteľa, ktorý si vyberie. Najčastejšie sa však stretnete s polyesterom (syntetické vlákno) alebo s bavlnou (prírodné), poprípade so zmiešanými textíliami. Oba z uvedených materiálov so sebou prinášajú výhody aj nevýhody, no vo všeobecnosti ide o bežne využívané textílie. U drahších modelov už v súčasnosti nájdete aj špeciálne poťahy obohatené o výťažky z bambusu či aloe.

Aj lacnejšie vankúše môžu byť spoľahlivé

S cenou by spravidla mala rásť aj kvalita produktov. V prípade anatomických vankúšov zaváži najmä kvalita materiálu výplne. Aby si na svoje prišiel náročnejší aj menej náročný spotrebiteľ, v našom porovnávacom teste sme sa zamerali na výrobky nižšej aj vyššej cenovej triedy.

Lacnejšiu cenovú kategóriu predstavujú modely približne od 11 eur, ktorých výplň tvorí najčastejšie polyuretánová pena, keďže je lacnejšia a dostupnejšia. Aj medzi nimi však nájdete spoľahlivé vankúše, ktoré udržia hlavu i krk v správnej polohe a dostatočne uvoľnia krčnú chrbticu.

V kategórii od 17 eur vyššie nájdete už o niečo kvalitnejšie modely, ktorých jadro tvorí pamäťová pena. Tá sa vyznačuje lepšou kvalitou a vlastnosťami. Vankúše v rozmedzí 30 až 50 eur už zvyčajne vynikajú viacerými vylepšeniami, chladivými efektmi, výťažkami z aloe či bambusu.

Na trhu sa môžete stretnúť aj s modelmi kategórie 100+ eur. Jadro týchto vankúšov je zvyčajne, rovnako ako u lacnejších variantov, tvorené z pamäťovej peny, ktorá spĺňa podobné alebo aj rovnaké funkcie.

Recenzie chvália Dormeo, Viscopur aj Bellatex

Na základe pozitívnych ohlasov zo strany spotrebiteľov sa k tým najobľúbenejším výrobcom anatomických vankúšov radí Dormeo, ktorý vyniká dobrým pomerom ceny a kvality. Medzi jeho výrobkami nájdete drahšie i lacnejšie modely, pričom mnohé z nich bývajú obohatené o viaceré benefity. Podobná situácia je aj v prípade značiek Triton či Viscopur, u ktorých vyššia cena zvyčajne zodpovedá aj vyššej kvalite. Medzi lacnejšími získali slušné hodnotenia výrobcovia Bellatex a Romeo. Z drahších zas vynikol výrobca Materasso a medzi najvyššou cenovou kategóriou sa objavila značka Tempur.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste odpovede, ktoré hľadáte? Prikladáme sem najčastejšie kladené otázky a odpovede ohľadom anatomických vankúšov. Ak by vám však bolo niečo nejasné, pokojne nám napíšte do komentárov. Sekciu pravidelne kontrolujeme a reagujeme na vaše otázky.

Áno, anatomické vankúše sú vhodné ako pre dospelých, tak aj pre deti. Pri mladšej vekovej kategórii je však dôležité vybrať vankúš s nižšou výškou.

Pri prechode z klasického vankúša na anatomický sú bolesti krčnej chrbtice alebo stuhnuté svalstvo pomerne časté. Nemusí to však znamenať nevhodnú kúpu. Vaše telo by si na novú polohu malo zvyknúť a bolesti by sa mali vytratiť. V prípade, že by sa problémy zhoršovali alebo by pretrvávali viac ako 14 dní, neodporúča sa zakúpený model naďalej používať.

V prípade, že spávate na boku, bude vhodnejší vyšší anatomický vankúš, aby udržiaval chrbticu v rovine. Nižší je naopak vhodný pre spánkovú polohu na chrbte alebo na bruchu.

Dormeo Memosan

3-vrstvy (viskoelastická pamäťová pena a pena Ecocell), rozmery 30 x 50 x 11,5/9,5 cm, 3 výškové úrovne, látka poťahu je zo 100 % bavlny, AirX System, hypoalergénny.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medzi vybranými modelmi získal najlepšie hodnotenie 3-vrstvový anatomický vankúš Dormeo Memosan. Víťaz testu s rozmermi 30 x 50 x 11,5/9,5 cm a s 3 výškovými úrovňami zaujme najmä svojou univerzálnosťou, keďže je vhodný pre všetky spánkové polohy (na boku, na chrbte i na bruchu). Oproti ostatným modelom je jeho silnou stránkou možnosť nastavenia výšky a tvrdosti podľa individuálnych potrieb používateľa.

Jadro vankúša má totiž 3 vrstvy, z ktorých dve tvorí viskoelastická pamäťová pena (mäkšia) a jednu pena Ecocell (tvrdšia, pevnejšia). Vrchná vrstva je anatomicky tvarovaná, zatiaľ čo spodné dve sú ploché a vymeniteľné. Práve vďaka vymeniteľnosti týchto vrstiev je možné prispôsobiť výšku a tvrdosť vankúša, čo v recenziách ocenil nejeden používateľ.

Rovnako kladne hodnotili aj materiál výrobku a celkovú vzdušnosť vankúša. Vrchná látka poťahu je zo 100 % bavlny, zatiaľ čo vnútorný poťah je naopak z polyesteru. Látka na bočných stranách poťahu je takisto polyester, konkrétne materiál AirX System, ktorý by mal zabezpečiť prúdenie vzduchu a zanechať vankúš suchý.

Poťah vankúša je možné vyzliecť a prať v práčke pri 60 °C, čo však predstavuje štandard aj u lacnejších modelov. Vankúš prešiel antibakteriálnym ošetrením, je hypoalergénny, a teda vhodný aj pre ľudí trpiacich alergiami.

Pozitíva

Vhodný pre všetky spánkové polohy
Prispôsobenie výšky a tvrdosti
Vzdušnosť vďaka materiálnu AirX System

Negatíva

Vyššia cena

Rozmery: 30 x 50 x 11,5/9,5 cm ● Materiál – jadro: vrchná vrstva: pamäťová pena; stred: pena Ecocell ● Materiál – poťah: vrchná látka: 100 % bavlna; výplň poťahu: polyester; látka na bočnej strane: polyester (AirX System); vnútorný poťah: polyester ● Pranie: poťah pri 60 °C ● vhodný pre spánkové polohy: na boku, na chrbte, na bruchu

Dormeo Renew Natura

Rozmery 30 x 50 cm, výplň z pamäťovej peny, poťah tvorí zo 70 % polyester a z 30 % lyocell, vhodný na spánok na boku a na chrbte, hypoalergénny.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Najviac predávaným anatomickým vankúšom je Renew Natura od výrobcu Dormeo, ktorý je o niečo drahší, no cenovo porovnateľný s víťazom testu Dormeo Memosan. Vankúš má štandardné rozmery 30 x 50 cm s výškou 10/8 cm. Tvarovaný je tak, aby poskytol oporu pre ľudí, ktorí spia na boku a na chrbte. Výplň pozostáva z pamäťovej peny, ktorá sa vďaka svojim termoaktívnym vlastnostiam prispôsobí tvaru a hmotnosti hlavy aj šije.

Poťah tvorí zo 70 % polyester a z 30 % lyocell, ktorý je antibakteriálny a zabezpečuje absorpciu vlhkosti. Spomedzi nami vybraných modelov poťah vankúša Renew Natura zaujme hneď niekoľkými vylepšeniami. Je obohatený o prírodné ošetrenia, má termoregulačné vlastnosti, je priedušný, odolný proti roztočom a zápachu. Takisto je hypoalergénny, a teda vhodný aj pre alergikov. Pre dodatočnú hygienu ho môžete zvliecť a oprať na 40 °C.

Pozitíva

Prispôsobivá pamäťová pena
Priedušný poťah odolný voči roztočom, zápachu
Vhodný pre alergikov

Negatíva

Vyššia cena
Poťah nie je z čisto prírodného materiálu

Rozmery: 50 x 30 x 10/8 cm ● Materiál – jadro: pamäťová pena ● Materiál – poťah: 70 % polyester, 30 % lyocell ● Pranie: poťah na 40 °C ● Vhodný pre spánkové polohy: na boku, na chrbte

Dormeo Nature

Rozmery 30 x 50 cm, výplň z Orthocell peny + pamäťovej peny, poťah z recyklovanej textíliw + vlákna Aloe Vera, vhodný pre alergikov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Z dielne renomovaného výrobcu Dormeo ide o cenovo dostupný anatomický vankúš, ktorého úlohou je prispieť ku kvalitnejšiemu spánku. Zákazníkov zaujme predovšetkým lákavá cena, no vankúš je vyrobený z kvalitných materiálov a vhodný je aj pre alergikov. Vďaka svojmu tvaru poskytne skvelú oporu krčnej chrbtici.

Pre optimálnu oporu hlavy, krku a celkovo krčnej chrbtice, Dormeo spotrebiteľom ponúka kvalitný vankúš, ktorý je v jadre tvorený dvoma materiálmi. Základ z 80 % tvorí ekologická – patentovaná pena Orthocell, ktorá sa dokonale prispôsobuje oblasti krku a ramien. Bez ohľadu na to, či spíte na chrbte alebo na boku. Zároveň je táto pena priedušná a nezadržiava žiadne roztoče. Horná vrstva je tvorená 20 % štruktúrovanou pamäťovou plnou, ktorá je hlavným prvkom komfortu. Pena má pyramídové štruktúrovanie a je tak priedušná. Vankúš je vhodný pre ľudí s alergiami i astmou.

Nemenej dôležitou časťou anatomického vankúša je samotný poťah. Výrobca Dormeo uvádza, že samotný poťah je vyrobený zo 100 % recyklovaných materiálov. Je tak ekologický a šetrný k životnému prostrediu. Ošetrenie CleanEffect je pre zmenu výhodou kvôli hromadeniu roztočov a mikróbov. Poťah je možné prať v práčke. Osviežujúci efekt dodávajú vankúšu vlákna – výťažky z rastliny Aloe Vera. Bočné strany vankúša sú potiahnuté priedušnou textíliou so systémom AirX pre lepšiu vzdušnosť jadra vankúša. Nevýhodou tohto poťahu je, že používaním sa začínajú tvoriť žmolky. Samozrejme, nejde o prémiovú kvalitu, o čom vypovedá aj samotná cena vankúša.

Anatomický vankúš Dormeo Nature patrí do špeciálnej kolekcie, ktorá pracuje s ekologickými materiálmi. Táto špeciálna kolekcia obsahuje farebne zladené produkty, ako matrace, vankúše alebo deky. Dormeo Nature má jadro, ktoré obsahuje penu Orthocell a štruktúrovanú pamäťovú penu. Práve tieto kľúčové materiály sa starajú o maximálne pohodlie počas spánku.

Poťah je vyrobený z recyklovanej textílie a obsahuje aj výťažky z rastliny Aloe Vera. Nevýhodou je, že na povrchu sa časom vytvárajú žmolky. Poťah je však odnímateľný a je možné ho prať v práčke. Dormeo Nature má hygienickú úpravu a je dobrou voľbou aj pre alergikov. Poteší tiež veľmi priaznivou cenou.

Pozitíva

Priaznivá obstarávacia cena
Kvalitné materiály
Obsahuje vlákna Aloe Vera

Negatíva

Menej odolný poťah

Rozmery: 30 x 50 cm ● Materiál výplne: Orthocell pena + pamäťová pena ● Poťah: recyklovaná textília + vlákna Aloe Vera ● Vhodný pre alergikov: áno ● Odnímateľný poťah: áno ● Pranie: poťah pri 60 °C ● Certifikát: -

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Romeo Anatomický vankúš Memory BAMBOO 50x30

od 19,65 €
Anatomický vankúš MEMORY BAMBOO Anatomický vankúš je vyrobený z vysoko pružnej viskoelastickej peny, tá má výrazne dlhšiu životnosť a lepšie...

Viscopur Anatomický vankúš Memo-gel Aloe neprofilovaný 40x60

od 38,80 €
Vankúš z pamäťovej peny s vnorenými kvapôčkami gélu najmä Vaša ztuhnutá krčná chrbtica. Blahodárne účinky Aloe Vera pomôžu k regeneráci...

Viscopur Anatomický vankúš Memo-gel Aloe profilovaný 40x60

od 37,90 €
Vankúš z pamäťovej peny s vnorenými kvapôčkami gélu ocení najmä Vaša ztuhnutá krčná chrbtice. Blahodárne účinky Aloe Vera Vám pomôžu pri...

Ďalšie články z kategórie Domácnosť

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Aňa V. 29.Jun.2021

Mám anatomický vankúš Dormeo Memosan a veľmi dobre sa mi na ňom spí. Pred kúpou som si prečítala viaceré recenzie od používateľov a práve tento vankúš ma presvedčil najviac o svojich kvalitách. Vankúš má kvalitné prevedenie a na dotyk je veľmi príjemný. Cena je myslím si primeraná. Dormeo má vo všeobecnosti skvelé produkty. Som s vankúšom spokojná, pretože splnil moje očakávania a odporúčam ho aj ostatným.

Odpovedať

Bibika 29.Jun.2021

Nedávno som si kúpila vankúš Renew Natura. Rozmery má tak akurát a je spratný, no treba rátať, že je tvrdší. Anatomické vankúše mi však vyhovujú a používam ich už roky, predtým som mala inú značku. Vďaka vankúšu ma po prebudení nebolí krčná chrbtica. Ide o kvalitne spracovaný vankúš, na ktorom sa dobre spí. No ten, kto nie je zvyknutý na takýto typ vankúša, môže mať spočiatku problémy so spánkom. Stačí si zvyknúť a potom už budete spokojní a do ružova vyspatí. :-) Tento vankúš odporúčam aj kvôli dobrej cene.

Odpovedať

Maja 30.Jun.2021

Pre celú rodinku som kúpila anatomické vankúše Viscopur MEMO-GEL Aloe. Vankúš splnil naše očakávania, pretože sa na ňom veľmi dobre spí. Je pomerne veľký a priestranný, čo je len dobre. Tvarujúci gél sa vyformuje presne podľa tela, respektíve hlavy. Na gélovej vrstve je navyše antibakteriálna sieť a na nej ešte poťah, ktorý je na zips. Ten sa dá ľahko zložiť dole a potom vyprať. Vankúš si drží svoj tvar a nespľasne, čo je problémom niektorých lacnejších modelov. S týmto vankúšom som spokojná ja, manžel aj náš syn, pretože vďaka nemu máme pokojný a výdatný spánok. Odporúčam ho každému, kto sa chce kvalitne vyspať a hodí sa aj pre tých, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou.

Odpovedať

Erika 03.Jul.2021

Často som mávala bolesti chrbta, preto som hľadala vhodný vankúš, ktorý by tieto moje problémy zmiernil. Predajca mi odporučil vankúš Dormeo Sleep&Inspire. Vankúš je úžasný a jeho kúpu neľutujem, pretože už po prvých dňoch používania som začala pociťovať zlepšenie. Bolesť v oblasti krčnej chrbtice ustupuje a konečne si môžem vychutnávať kvalitný spánok. Na vankúši spím zásadne na boku, pretože takto mi to vyhovuje najviac. Niekomu sa môže zdať vankúš príliš tvrdý, no za mňa je akurát. Materiál je kvalitný a mne sa spí veľmi pohodlne a príjemne. Ak máte problémy s chrbátom alebo krčnou chrbticou a radi spávate na boku, tento vankúš isto oceníte aj vy.

Odpovedať

Valika 01.Aug.2021

Už dlhšiu dobu používam anatomický vankúš Bellatex jersey a som s ním spokojná. Vyhovuje mi tvar vankúša aj príjemný vrchný materiál, ktorý je skvelý na dotyk. Oceňujem odnímateľný návlek, ktorý sa dá jednoducho oprať pri 60 stupňov Celzia, čo je dostatočná teplota pre zabitie rôznych patogénov. Na vankúši sa mi príjemné spí, preto som s ním spokojná. Rovnaký vankúš som kúpila aj manželovi, avšak on s ním nebol spokojný, pretože hovoril, že je pre neho príliš nízky. Radšej spí vo vyvýšenej polohe. Každopádne, ja som s vankúšom spokojná a jeho kúpu neľutujem. Navyše bol za nízku cenu, preto mu nemám čo vytknúť.

Odpovedať

Milena 23.Sep.2021

Ja som anatomickým vankúšom neprišla na chuť a dávam prednosť vankúšom s klasickým tvarom. Mám vankúš TiaHome Deluxe, ktorý je antialergický, vyhovuje mi je jeho mäkkosť i veľkosť a veľmi dobre sa mi na ňom spí.

Odpovedať

Eva 22.Nov.2021

Som veľmi spokojná s vankúšom Romeo. Spí sa mi na ňom dobre a pohodlne. Vnútrajšok je vyrobený z vysoko pružnej peny, vďaka čomu sa vankúš prispôsobí komukoľvek. Obliečka je z bambusového vlákna a teda veľmi príjemná na dotyk. Negatíva nevnímam žiadne.

Odpovedať

Otília 07.Dec.2021

Gél vankúša Viscopur je pekne tvarujúci. Presne podľa tela a hlavy. Je pomerne veľký a pohodlný a na gélovej výplni je antibakteriálna sieť a potom ešte poťah na zips. Neviem, ako a kde je vyriešené odvetrávanie alebo prúdenie vzduchu, pretože vankúš sa rýchlo zapotí a potom nepríjemne smrdí. Je to môj prvý anatomický vankúš, takže neviem s iným porovnať.

Odpovedať

Nora 12.Dec.2021

Vankúš Viscopur Aloe Vera používam už dlhšiu dobu a môžem ho odporučiť, pretože mi prináša úľavu na krčnú chrbticu. Cena aj kvalita sú v pomere. Používam ho pri spaní počas noci, ale občas aj cez deň pri čítaní knihy. Vankúš je jemne tvrdší, čo niekomu môže vyhovovať a iným zas nie.

Odpovedať

Marika 27.Dec.2021

Nedávno som si kúpila anatomický vankúš, ale po pár dňoch som sa vrátila ku klasike. Nevedela som si na vankúš zvyknúť. Možno som to vzdala príliš skoro. Ale aj na bežnom vankúši sa viem dobre vyspať. Anatomický vankúš som zatiaľ odložila a možno dám ešte niekedy šancu a opäť ho vyskúšam.

Odpovedať

Tomáš 14.Jan.2022

Na spávanie používam kempingový vankúš Quechua Comfort, môže sa to zdať niekomu divné, ale je to naozaj kvalitný a hlavne lacný vankúš. Pôvodne som ho kúpil na kemping, no spalo sa mi na ňom tak dobre, že som objednal ďalší domov... Tvrdosť / mäkkosť vankúša sa dá upraviť, je skladný a dá sa zložiť do praktického obalu. Na klasickom anatomickom vankúši som sa vôbec nevedel dobre vyspať.

Odpovedať

Macka 08.Feb.2022

Vankúš Dormeo Renew Natura som kúpila pre syna, ktorý má alergiu. Spí sa mu na ňom dobre a zatiaľ sa na nič nesťažoval. Uvažujem, že rovnaké vankúše kúpim aj sebe a manželovi. Cena je dobrá, vankúš je kvalitný, oplatí sa.

Odpovedať

Katarínka 22.Feb.2022

Dormeo Black Diamond je fajn vankúš, som s ním spokojná.

Odpovedať

Veronika 16.May.2022

Som spokojná s vankúšom Vitapur Lavender Memory, kúpila som si ho len nedávno, takže je v testovacej fáze, ale zatiaľ nemám voči nemu žiadne výhrady. Spí sa mi na ňom veľmi dobre a zvykla som si naň rýchlo. Predtým som používala klasický vankúš. Tento je lepší.

Odpovedať

Lucka 16.Jan.2023

BlackRoll Recovery Pillow je najlepší vankúš, aký som zatiaľ mala. A to som ich za svoj život mala fakt dosť. Materiál je kvalitný a vôňa príjemná. Vankúš sa vie pekne prispôsobiť a umožňuje spať na bruchu, boku aj chrbte. Pekne podporuje hlavu a krk, ráno vstávam oddýchnutá a bez bolestí. Je vyrobený z pružného materiálu a brávam si ho so sebou aj na cesty. Ak hľadáte kvalitný vankúš, tento môžem odporučiť. Spracovaniu zodpovedá aj cena, ktorá je vysoká, ale neľutujem tie peniaze, ktoré som do neho investovala.

Odpovedať