Autochladničky

Najlepšie autochladničky 2024 + recenzie

Výlet s rodinou, kempovanie, dovolenka či len dlhá cesta autom. Ak si chcete na dlhšie cesty vziať jedlo alebo nápoje so sebou a udržať ich čo najdlhšie čerstvé, autochladnička je skvelým riešením. Predovšetkým v horúcom počasí sú autochladničky v aute veľmi praktické, pretože v nich dokážete skladovať aj nápoje, niektorí využívajú tieto chladiace zariadenia aj na bežné nákupy. V našom porovnávacom teste sa nachádza niekoľko modelov, ktoré sme vybrali na základe hodnotených parametrov. O svojich kvalitách presvedčila prenosná autochladnička G21 C&W, ktorá disponuje aj funkciou ohrevu a má veľmi kompaktné rozmery. Do porovnávacieho testu sme vybrali tie najlepšie autochladničky a porovnali nielen technické parametre, ale aj skúsenosti zákazníkov. V praktickom návode vám poradíme, ako vybrať autochladničku a čím sa riadiť.

Publikované: 07.02.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Akú autochladničku kúpiť?

Chladničky do aute nie sú žiadnym novodobým vynálezom, no napriek tomu ich nenakupujete každý deň. Je dobré mať teda pred kúpou prehľad o tom, aká je ponuka, čo trh prináša. Ak nemáte čas sa zaoberať rozsiahlejšou analýzou, naša tabuľka vám skvele poslúži. Nájdete v nej tie najlepšie autochladničky zaujímavé aj v pomere ceny a výkonu. Vyberajte predovšetkým na základe vašich preferencií, zohľadnite, aký objem chladničky potrebujete, aký typ sa vám najviac pozdáva (termoelektrická, kompresorová, absorpčná) a tiež, aký je váš rozpočet. Vďaka nášmu starostlivému výberu a precíznej analýze, ktorou sme strávili viac ako 60 hodín, sme pre vás pripravili aj recenzie autochladničiek, tie nájdete v článku nižšie.

Názov Hodnotenie Detail
G21 C&W 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 24A 5* Zobraziť produkt
Sencor SCM 2130 5* Zobraziť produkt
Klarstein BeerBelly 21 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
G21 C&W 33 l

G21 C&W 33 l

Termoelektrická autochladnička s objemom 33 l, chladiaci výkon 12 – 15 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Zobraziť viac info

Autochladnička s termoelektrickou technológiou ponúka objem 33 litrov. Zmestí sa do nej 50 plechoviek s objemom 355 ml alebo 20 PET fliaš s objemom 0,5 litra. Schladiť dokáže suroviny oproti okolitej teplote o 12 – 15 °C. Benefitom je aj funkcia ohrevu. Počas chladných dní tak môžete suroviny uchovávať pri teplote až 55 °C. Konštrukcia má teleskopické madlo a transportné kolieska. Možné je napájanie z 12 V autozásuvky alebo priamo z elektrickej siete na 220-240 V.

Cenový trhák
Guzzanti GZ 24A

Guzzanti GZ 24A

Termoelektrická autochladnička s objemom 24 l, chladiaci výkon 10 – 15 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Zobraziť viac info

Praktická a prenosná autochladnička Guzzanti s objemom 24 litrov je ideálna na rodinné výlety. Schladiť dokáže obsah o 10 až 15 °C oproti okolitej teplote. Okrem režimu chladenia je možné aktivovať aj režim ohrevu. Chladnička do auta je tichá a má kompaktné rozmery. Napájanie je možné zo zásuvky autozapaľovača a k dispozícii je aj konektor na sieťové pripojenie. Tepelná izolácia je oproti konkurencii slabšia.

Náš TIP
Sencor SCM 2130

Sencor SCM 2130

Termoelektrická autochladnička s objemom 30 l, chladiaci výkon 18 – 20 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Zobraziť viac info

Táto termoelektrická chladnička disponuje objemom 30 litrov. Chladiaci výkon dosahuje hodnotou 18 – 20 °C oproti teplote okolitého prostredia. Silnou stránkou je kvalita vyhotovenia a rýchly nástup chladenia. Plusom je aj funkcia ohrevu – udržiavania tepla až do teploty 60 °C. Autochladnička má kompaktné rozmery. Napájať ju možno zo siete na 230 V alebo z autozásuvky.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pred samotným porovnávacím testom chladničiek do auta sme si vopred stanovili parametre, ktoré sme následne sledovali, porovnávali a hodnotili. Rovnako ako pred každým porovnávacím testom. Zamerali sme sa predovšetkým na tie vlastnosti a parametre, ktoré zaujímajú pri výbere spotrebiteľov najviac. Tým najdôležitejším parametrom, na ktorý sme kládli dôraz aj počas porovnávania, je nepochybne chladiaci výkon, resp. samotná účinnosť chladenia.

Najčastejšie sa spotrebitelia zameriavajú na objem autochladničky. Vzhľadom na to, že autochladnička potrebuje neustále napájanie, závisí aj to, aké ponúka daný model možnosti. Hoci majú chladničky primárne chladiť, medzi doplnkovými funkciami majú niektoré modely aj funkciu ohrevu. Plusom je napríklad osvetlenie alebo displej. Ďalej dokážu zákazníci oceniť, ak je súčasťou autochladničky príslušenstvo v podobe košíkov, termo obalov alebo iných odkladacích priečinkov. Kvalita spracovania je takisto rovnako dôležitá a do istej miery vplýva aj na hmotnosť a rozmery chladničky v aute. Autochladnička by mala byť prenosným zariadením, takže by nemal byť problém ju prenášať z miesta na miesto.

Efektivita chladenia – chladiaci výkon
Objem autochladničky
Spôsob napájania
Ďalšie funkcie a príslušenstvo
Kvalita materiálov
Hmotnosť a rozmery
Hlučnosť

Často opomínaným parametrom, ktorý spotrebiteľov zaujíma, alebo skôr vlastnosťou je cena. Vždy sa snažíme zohľadniť cenu v pomere ku kvalite a funkciám, aby sme našli vždy určitý prototyp zariadenia. V tomto prípade sme vybrali drahšie i lacné autochladničky. Niektoré splnia nároky aj tých najnáročnejších, iné modely zasa postačia väčšine spotrebiteľov. Do nášho testu sa dostali aj renomované značky, napríklad autochladničky Campingaz alebo autochladnička Sencor. Medzi recenziami nájdete taktiež autochladničku Guzzanti, Makita, Meva alebo Klarstein. Informácie o produktoch sme čerpali od rôznych predajcov a takisto sme zisťovali, aká je ich dostupnosť. Prieskum trhu sme zrealizovali vďaka portálu Heureka.sk, ale aj predajcom Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Okay.sk alebo 4Home.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie autochladničiek

V tejto časti nájdete kompletné recenzie vybraných chladničiek do auta. Na základe určených parametrov sme vybrali tie najlepšie modely a porovnali ich parametre. Naše recenzie autochladničiek sú nezávislé a nezaujaté. Vychádzame z objektívnych informácií od výrobcov a predajcov. Veľký dôraz kladieme tiež na názory zákazníkov a ich skúsenosti s jednotlivými výrobkami. Žiadny z produktov nie je recenzovaný za účelom propagácie značky alebo predajcu. Veríme, že naše recenzie vám pomôžu sa rozhodnúť správne.

Víťaz testu

G21 C&W 33 l

Termoelektrická autochladnička s objemom 33 l, chladiaci výkon 12 – 15 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Počas pobytu na cestách padne vhod chladený nápoj alebo, naopak, teplé jedlo z domu. Autochladnička G21 C&W dokáže schladiť uskladnené pokrmy a nápoje, no rovnako tak ich dokáže i zohriať vďaka funkcii ohrevu. Termoelektrická autochladnička má štedrý objem a kvalitnú izoláciu.

Na dlhšie cesty je autochladnička v aute vítaným spoločníkom. Chladená priehradka ani zďaleka nie je optimálnou náhradou. Termoelektrická autochladnička G21 má objem až 33 litrov. Do boxu sa zmestí napríklad 50 plechoviek s objemom 355 ml, 20 PET fliaš s objemom 0,5 litra, 9 fliaš s objemom 1,5 litra alebo 6 fliaš s objemom 2 litre. Obsah dokáže schladiť o 12 – 15 °C oproti okolitej teplote. Na výšku má chladiaci box 48 cm. Možné je štandardné napájanie z 12 V autozásuvky alebo tiež z elektrickej siete na 240 V. Konštrukcia má pre jednoduchú manipuláciu kolieska a praktické teleskopické madlo. Hmotnosť boxu je 6 kg.

Chladničku môžete využiť aj v zime, pretože okrem funkcie chladenia dokáže zabezpečiť aj ohrev a udrží tak želané suroviny v teple. V režime ohrevu dokáže obsah zohriať na teplotu až 55 °C. Príkon pri chladení vo vozidle dosahuje hodnotu 45 W, pri zahrievaní 34 W. Pri napájaní z klasickej siete je príkon pri chladení 60 W a zahrievaní 55 W. Autochladnička si vďaka kvalitnej izolácii drží stabilnú teplotu. Na základe recenzií používateľov je chod ventilátora hlučnejší. Často však ide o individuálne posúdenie spotrebiteľa. Praktickým prvkom je aj miesto na ukladanie napájacieho kábla.

Za najväčšiu výhodu autochladničky G21 C&W považujú spotrebitelia jej objem 33 litrov a takisto funkciu chladenia i ohrievania. Aj počas horúcich dní dokáže chladnička obsah udržať v chlade. Vďačí za to kvalitnej izolácii. Aj po vypnutí chladnička veľmi dlho drží stabilnú teplotu. Ventilátor je podľa niektorých zákazníkov hlučnejší, než by sa žiadalo. Rýchlosť chladenia je na dobrej úrovni. Rovnako tak nástup tepla.

Pri transporte určite oceníte praktické madlo alebo transportné kolieska. Čo sa týka plastového madla, nepôsobí práve najkvalitnejším dojmom. Možné je tiež napájanie priamo z elektrickej siete. Cena nie je najnižšia, no v pomere k výkonu a kvalite je autochladnička G21 veľmi dobrou voľbou. Zabudnúť nesmieme ani na fakt, že chladnička disponuje ohrevom až do 55 °C. Ohrevom je vybavená aj lacnejšia autochladnička Guzzanti GZ 24A, ktorej objem je však 24 litrov. Veľký obsah, chladenie, ohrev a dve možnosti napájania robia z autochladničky G21 C&W skvelú voľbu.

Pozitíva

Výkon autochladničky – dobrá izolácia
Objem
Rýchly nástup chladu funkcia ohrevu

Negatíva

Vyššia cena
Väčší hluk

Typ: termoelektrická autochladnička ● Objem: 33 l ● Chladiaci výkon: 12 – 15 °C ● Funkcia ohrevu: áno ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 220-240 V ● Rozmery: 46 x 32 x 48 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť: 6 kg

Cenový trhák

Guzzanti GZ 24A

Termoelektrická autochladnička s objemom 24 l, chladiaci výkon 10 – 15 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Praktická prenosná autochladnička s objemom nádoby 24 litrov. Box nemá členitý priestor a je tak možné do chladničky uložiť fľaše, plechovky alebo ďalšie potrebné suroviny. Výhodou je režim ohrevu, vďaka ktorému môžete suroviny udržať v teple. Poteší aj veľmi tichý elektromotor s ventilátorom.

Praktická chladnička do auta na prvý pohľad pripomína jednoduchý chladiaci box. V skutočnosti termoelektrická chladnička poskytuje priestor na skladovanie nápojov a potravín v chladnom prostredí. Zákazníci upozorňujú na niektoré chybné informácie ohľadom chladiaceho výkonu. Schladenie o 20 °C oproti okolitej teplote nie je v tomto prípade reálne. V skutočnosti je schladenie možné o 10 až 15 °C. Nástup chladu je pomalší a je vhodné, ak chladničku spustíte a dáte vychladiť a až následne vložíte nápoje a suroviny. Celkový výkon chladenia zákazníci hodnotia ako nedostatočný, hlavne počas horúcich dní.

Vítanou funkciou je ohrievanie, a to až do teploty 55 °C. Skladovať tak môžete v „chladničke“ aj teplé pokrmy, ktoré chcete udržať čerstvé. O režime chladenia či ohrevu vás informuje svetelná LED kontrolka. Ak chladí, svieti na zeleno, ak hreje, svieti na červeno. Objem chladničky 24 litrov je priemerný a na rodinné jednodňové výlety zaručene postačí.

Poteší praktický ukladací priestor na napájací kábel do autozapaľovača. Hmotnosť spotrebiča je 5,1 kg. Box je široký len 37,5 cm a na výšku má 43,2 cm. Konštrukcia Guzzanti nepôsobí nekvalitne, no izolácia je slabšia. Dokazuje to i schopnosť udržať chlad či teplo po vypnutí zo zásuvky. Počas chodu však zákazníci vnímajú veľmi tichý chod bezkontaktného motorčeka. Príkon chladničky dosahuje hodnotu 53 W. Napájanie je možné cez autozapaľovač alebo vďaka adaptéru aj z elektrickej siete.

Medzi recenziami panuje celková spokojnosť s týmto produktom. Guzzanti GZ 24A predstavuje typickú termoelektrickú autochladničku vhodnú na bežné výlety. Objem 24 litrov je v tomto smere dostatočný, no niektoré 1,5 l fľaše je potrebné ukladať šikmo. Nástup chladenia je pomalší. Na danú kategóriu sú chladiaci výkon a účinnosť chladenia len veľmi priemerné a počas horúcich dní môže byť schladenie o 10 °C oproti okolitej teplote málo. Veľkým plusom je v aute skutočne tichý chod. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je prijateľná cena autochladničky.

Zariadenie možno používať aj s funkciou ohrevu až do teploty 55 °C. Menšou nevýhodou je podľa zákazníkov slabšia izolácia a tým pádom po vypnutí horšia tepelná stabilita. Oproti niektorým modelom však dutina nie je prázdna a použitá je aspoň nejaká izolácia. Chladnička má vlastnú automatickú reguláciu teploty, no vzhľadom na celkové spracovanie boxu je priamo úmerné cene. Poteší odkladací priestor pre 2 metre dlhý napájací kábel do 12 V zásuvky.

Pozitíva

Chladí aj zohrieva
Tichý chod
Pomer ceny a výkonu

Negatíva

Pomalší nástup chladenia
Slabšia izolácia
Nepraktické horné veko

Typ: termoelektrická autochladnička ● Objem: 24 l ● Chladiaci výkon: 10 – 15 °C ● Funkcia ohrevu: áno ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 220-240 V ● Rozmery: 43,2 x 37,5 x 27,5 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 5,1 kg

Náš TIP

Sencor SCM 2130

Termoelektrická autochladnička s objemom 30 l, chladiaci výkon 18 – 20 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na cestovanie ako stvorená autochladnička. Sencor ponúka veľmi kompaktné prevedenie. Konštrukcia je ľahká. Kvalita spracovania a použité materiály sú na dobrej úrovni. Chladnička do auta je vybavená funkciou ohrevu. Veľkou výhodou sú z hľadiska praktickosti 3 rôzne možnosti napájania.

Autochladnička má objem 30 litrov. Bez problémov sa do nej zmestí 15 až 18 plechoviek alebo 1,5- a 2-litrové PET fľaše. Solídny objem však nie je sprevádzaný vyššou váhou. Hmotnosť boxu je 5,1 kg. V režime chladenia autochladnička dokáže udržiavať stabilnú teplotu. Vďačí za to i špeciálnej vnútornej izolácii z cyklopentánu.

Oproti okolitej teplote dokáže zariadenie schladiť svoj obsah o 18 až 20 °C. Pri chladení pritom neruší výraznejším hlukom. Veľmi oceňujeme možnosť aktivácie ECO režimu. Ten môžete použiť, ak nepotrebujete potraviny prudko schladzovať a zároveň šetrí spotrebu. Okrem chladu dokáže termoelektrická autochladnička produkovať aj teplo. V režime ohrevu prístroj môže zahriať obsah až na teplotu 60 °C.

Manipuláciu s chladničkou uľahčuje masívna rukoväť. Tá okrem toho, že slúži ako rukoväť, poslúži aj ako vzpera veka chladničky. Možné je klasické napájanie z autozapaľovača alebo z elektrickej siete na 220-240 V. Zároveň autochladnička Sencor disponuje USB vstupom s napätím 5 V. Napájať tak môžete chladničku napríklad z powerbanky alebo externého akumulátora. S chladničkou sa tak môžete vybrať pokojne aj na piknik či do lesa.

Spotrebiteľov teší dostatočný objem autochladničky. Často spomínaný je tiež tichý chod. Maximálna úroveň hluku je 42 dB. Výrobca nezabudol ani na funkcionalitu a okrem efektívneho chladenia ponúka tiež režim ohrevu. Nástup chladenia je rýchly. Chladnička plní podľa zákazníkov očakávania aj s ohľadom na kvalitu spracovania a použité materiály. Týka sa to i kvalitnej izolácie a tepelnej stability, ktorú autochladnička má aj vo vypnutom stave.

Okrem autozásuvky a elektrickej siete môžete prístroj napájať cez USB vstup. Pokojne tak môžete chladiť aj za pomoci powerbanky. Konštrukcia má vnútornú výšku 35 cm a zmestia sa do nej aj 1,5- či niektoré 2-litrové fľaše. Vnútorná šírka je 40 cm a pojme približne 15 až 18 plechoviek. Súčasťou balenia je USB adaptér a rovnako tak i adaptér na napájanie z autozásuvky či elektrickej siete.

Pozitíva

Spoľahlivosť a výkon chladenia
Funkcia chladenia i ohrevu
Napájanie cez USB (powerbanka)

Negatíva

Žiadne

Typ: termoelektrická autochladnička ● Objem: 30 l ● Chladiaci výkon: 18 – 20 °C ● Funkcia ohrevu: áno ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 220-240 V/USB napájanie ● Rozmery: 44 x 46 x 29,2 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 5,1 kg

Mobicool MCF40

Kompresorová autochladnička s objemom 38 l, chladiaci výkon +20 až -10 °, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S touto autochladničku síce budete musieť načrieť hlbšie do vrecka, no rozhodne si na jej služby nebudete sťažovať. Mobicool MCF40 je objemná chladnička do auta s vnútorným LED osvetlením a vysokým chladiacim výkonom bez ohľadu na to, či je vonku 40 °C alebo 20 °C. Ak nemáte problém zainvestovať, na pravidelné výlety či dlhé cesty je táto chladnička stvorená.

Objem chladničky sa pohybuje okolo hodnoty 38 litrov, niektorí spotrebitelia uvádzajú, že sa zdá byť ešte väčší a s uskladnením potravín teda problém nebude. Rátajte však s tým, že tu o kompaktnosti reč nemôže byť, preto dobre zvážte, či sa vám do auta takáto autochladnička zmestí. Nie je ani najľahšia, prázdna má okolo 11 až 12 kg. Napájať môžete chladničku z klasickej autozásuvky na 12 V alebo priamo zo siete na 230 V. Napájacie káble sú súčasťou dodávky. Konštrukcia má po oboch stranách rukoväte, takže prenášanie je, až na hmotnosť, riešené prakticky. Kompresorová chladnička má horné veko hermeticky uzatvorené. Veko je odklápacie a chladnička má tiež LED osvetlenie, čo veľmi oceňujeme. Chladnička má integrovaný výparník.

Najpodstatnejšie je, ako Mobicool chladí. V tomto ohľade rovnako my ani spotrebitelia nemáme výhrady. Chladnička je vybavená digitálnym termostatom s nastaviteľným teplotným rozsahom od +20 °C do -10 °C. V chladničke tak dokážete potraviny aj zamraziť. Pri vyššom výkone je chladnička hlučnejšie. Disponuje aj monitorovaním stavu batérie a pri nízkom napätí sa sama vypne. Vďaka skvelej izolácii je chladnička schopná udržiavať nízke teploty veľmi efektívne. Nástup požadovanej teploty je zároveň veľmi rýchly. Dbajte na to, aby bol po stranách chladničky priestor na odvetrávanie.

V segmente kompresorových autochladničiek sa tento model určite nestratí. Samozrejme, spotrebiteľ musí rátať s nemalou investíciou. Mobicool MCF40 je kvalitným chladiacim zariadením určeným na dlhé cesty. Má digitálny termostat s displejom. Plusom je obrovský objem chladničky a rýchle chladenie či dokonca mrazenie až na -10 °C. Nastavenie teploty na termostate funguje spoľahlivo a požadovaná teplota sa dostaví veľmi rýchlo. Autochladnička Mobicool má aj ochranu autobatérie, nepatrí k hlučným modelom a použité sú veľmi odolné materiály. Má vyššiu hmotnosť i rozmery, rátajte preto s tým, že v batožinovom priestore ukrojí kus miesta. Napájacie DC aj AC káble sú súčasťou balenia. Autochladnička sa neprehrieva. V našom teste patrí k najlepším modelom.

Pozitíva

Vnútorné LED osvetlenie
Termostat s digitálnym displejom
Vysoká efektivita chladenia

Negatíva

Vysoká cena

Typ: kompresorová autochladnička ● Objem: 38 l ● Chladiaci výkon: +20 až -10 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V ● Rozmery: 44,6 x 58,4 x 36,5 cm (VxŠxH)

Klarstein BeerBelly 21

Termoelektrická autochladnička s objemom 21 l, chladiaci výkon 18 – 20 °C, napájanie z autozásuvky, elektrickej siete, USB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nemecký výrobca sa v rámci portfólia svojich produktov dostal aj do tohto segmentu. Autochladnička BeerBelly 21 v názve skrýva svoj samotný objem. Veľmi milo nás prekvapili možnosti napájania vrátane nie tradičného USB vstupu. Cestovateľov potešia aj kompaktné rozmery a nízka hmotnosť 3,2 kg.

Vnútorný objem predstavuje 21 litrov. Samotná konštrukcia je z polyetylénu. Ide teda o plast, ktorý však aj vďaka farebnému vyhotoveniu nepôsobí tak lacno. Izolácia je tvorená polyuretánovou penou, čo hodnotíme v danej cene ako nevyhnutný štandard. Pozitívom je, že termoelektrickú chladničku môžete využiť ako chladiaci box aj na funkciu ohrevu až do 55 °C. Chladiaci výkon v závislosti na okolitej teplote je 18 až 20 °C.

Samozrejmosťou je možnosť napájania autochladničky cez DC 12 V adaptér, ktorý je aj súčasťou balenia. Možné je aj napájanie zo siete na 230 V. Zaujímavosťou je však USB vstup, cez ktorý si nepustíte hudbu ani nenabijete mobil, no môžete ním poháňať samotnú chladničku, stačí pripevniť powerbank. Výrobca uvádza, že na 4 hodiny prevádzky stačí 10 000 mAh. Chladnička má tiež vyberateľnú priehradku, ktorá vám môže slúžiť na umiestnenie potravín alebo plechoviek. Pre úspornejší chod je možné aktivovať aj ECO režim.

V celkovom ponímaní je autochladnička Klarstein BeerBelly 21 viac než obstojným kúskom. So svojím objemom 21 litrov nepatrí medzi najväčšie, no spoľahlivosťou ani svojimi službami nesklame. Chladenie je bezproblémové a v danej cenovej triede viac ako dostatočné. Funguje aj funkcia ohrevu. Množstvo recenzií od spotrebiteľov na našom trhu nie je, no v porovnaní s konkurenciou v ničom autochladnička nezaostáva. Plusom je možnosť napájania z autozásuvky, klasickej zásuvky alebo cez USB port. Káble sú súčasťou balenia, oba majú 1,5 metra. Kvalita spracovania je slušná a nechýba ani vyklápacie veko a praktická rukoväť pre lepšiu manipuláciu.

Pozitíva

Možnosť napájania cez USB
Tichý chod
Kvalitný materiál

Negatíva

Menší objem

Typ: termoelektrická autochladnička ● Objem: 21 l ● Chladiaci výkon: 18 – 20 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V/USB ● Rozmery: 36 x 46 x 32 cm (VxŠxH)

Makita DCW180Z

Kompresorová autochladnička s objemom 20 l, chladiaci výkon -18 – 10 °C, napájanie z autozásuvky, elektrickej siete, USB, Li-Ion akumulátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Makita v tomto segmente rozhodne nepatrí medzi tradičných výrobcov, no už podľa dizajnu možno súdiť, že tento druh autochladničky si nájde uplatnenie aj na stavbách. Poteší odolnou konštrukciou, praktickou sklopnou rukoväťou a pojazdovými kolieskami. Autochladnička môže byť vybavená aj dvoma akumulátormi, takže je možná aj bezdrôtová prevádzka.

Multifunkčná kompresorová chladnička do auta Makita je naozaj unikátnym kúskom a dizajnom sa jednoznačne od konkurencie odlíši. Zároveň sa však odlíši aj svojimi parametrami. Vybavená je LED displejom a termostatom, ktorý umožňuje nastaviť až 5 úrovní chladenia od -18 °C, -10 °C, 0 °C, 5 °C až po 10 °C. Chladiaci výkon je viac ako dostačujúci a nástup rýchly. S funkciou ohrevu si zasa môžete v teple udržať akékoľvek potraviny, a to až pri teplote 55 °C alebo 60 °C. Veľmi pozitívne nás prekvapila možnosť napájať autochladničku dvoma Li-Ion akumulátormi, ktoré však nie sú súčasťou balenia a je nutné ich dokúpiť ako príslušenstvo, čo považujeme za výrazné mínus. AC adaptér na 230 V aj DC adaptéry na 12 V a 24 V sú súčasťou balenia.

Čím Makita nesklame, je určite odolnosť konštrukcie. Veľmi nápadité riešenie sú kolieska a výklopná rukoväť, ktorou môžete chladničku ťahať a manipulácia je tak omnoho jednoduchšia. Absolútnou vychytávkou je aj praktický otvárač na fľaše, ktorý je zabudovaný v tele autochladničky. Veľkým plusom, ktorý spomíname aj vyššie, je prehľadný LED displej. USB konektor má svoje využite len v prípade, že máte zakúpené akumulátory, následne môžete dobíjať aj telefóny. Pri prevádzkovej teplote na 5 °C autochladnička vydrží s oboma akumulátormi v prevádzke až 17 hodín.

Makita je na prvý pohľad veľmi lákavou ponukou. Zaujme dizajnom a dokonca aj mnohými vlastnosťami. Nevídanou vecou je integrovaný otvárač na fľaše alebo pojazdové kolieska. Regulovaný chladiaci výkon je skvelá vec a takisto samotný výkon chladenia až mrazenie sú na vysokej úrovni. Poriadnym sklamaním vzhľadom na cenu je, že autochladnička nie je dodávaná s akumulátormi ani nabíjačkou. Objem 20 litrov takisto v pomere k cene nepatrí k najlepším. Ak hľadáte výkonnú a objemnú autochladničku, určite siahnite po modeli Mobicool MCF40. Kvalita materiálov je skvelá, hrúbka izolovaných stien je až 33 mm. Spotrebiteľov síce sklame absencia batérií, no stále môžete autochladničku napájať z autozapaľovača či priamo zo siete.

Pozitíva

Zabudovaný otvárač na fľaša
LED displej
Vysoký chladiaci výkon

Negatíva

Vyššia cena
Malý objem
Dodáva sa bez batérií a nabíjačky

Typ: kompresorová autochladnička ● Objem: 20 l ● Chladiaci výkon: -18 – 10 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V/USB/Li-Ion akumulátor ● Rozmery: 34 x 62 x 32 cm (VxŠxH)

Ďalšie zaujímavé produkty

V danom segmente trhu sa nachádza množstvo modelov chladničiek do auta. Či ide o kompresorové chladničky, absorpčné alebo termoelektrické chladničky, do širšieho výberu sme vybrali ďalšie zaujímavé produkty, ktoré môžu uspokojiť potreby a požiadavky spotrebiteľov. Elektrická autochladnička je veľmi dobrým pomocníkom predovšetkým na dlhých cestách. Dokáže schladiť, ale v prípade potreby aj ohriať. Každý spotrebiteľ uprednostňuje iné parametre, aj preto sme medzi tieto alternatívy zaradili autochladničky rôzneho typu či s odlišným objemom. Veríme, že ak vás nezaujal ani jeden z vyššie recenzovaných modelov, autochladničky v tejto sekcii splnia vaše nároky. Spracovali sme k nim aj krátky popis, ktorý vám predstaví tie najdôležitejšie parametre.

Objem 24 litrov, schladenie až o 15 °C a funkcia ohrevu až 55 °C. Autochladnička Strend Pro 2v1 je v našom výbere, pretože disponuje nastaviteľnou funkciou ohrevu i chladenia. Ide o termoelektrickú chladničku s menším objemom. Veko je výklopné. Chladničku je možné napájať z autozapaľovača alebo zo sieťovej zásuvky na 230 V.

Camry CR 8061 je pomerne neznámy model. Termoelektrická chladnička však ponúka luxusný objem až 45 litrov, čo je oproti konkurencii násobne viac. Pomer ceny a výkonu je vynikajúci. Schladiť dokáže Camry obsah o 18 až 22 °C oproti okolitému prostrediu. Vykurovací výkon predstavuje 50 °C. Napájanie je možné z autozásuvky alebo z klasickej siete na 230 V. Autochladnička je kvalitatívne na veľmi dobrej úrovni a hrúbka stien je 25 až 30 mm, podľa množstva izolácie.

Autochladnička Compass 50l disponuje luxusným objemom až 50 litrov. Ide o cenovo dostupnú termoelektrickú chladničku, ktorá zvládne obsah ochladiť pod okolitú teplotu až o 25 °C. Navyše nechýba ani možnosť ohrevu až na 65 °C. Autochladnička využíva ventilátorový spôsob chladenia. Problémom nie je ani váha, pretože autochladnička disponuje dvoma pojazdovými kolieskami.

V širšom výbere nechýba ani ďalšia autochladnička Dometic Tropicool TCX 21. Objem 20 litrov je menší, avšak chladiaci účinok až 30 °C pod okolitú teplotu je veľkorysý. Prepnutím na ohrev hreje na teplotu +65 °C. V režime chladenia sa dá teplota regulovať v rozmedzí +1 °C až +15 °C, v režime ohrev v rozmedzí +50 °C až +65 °C. Autochladnička umožňuje napájanie na 12/24V DC a 230V AC.

Gio Style Bravo 32 je jednoduchý chladiaci box s vnútorným objemom 32,5 litra. Súčasťou balenia nie sú chladiace vložky. Výrobca udáva, že s nimi sa pohybuje doba chladenia na úrovni 14 hodín. Ide o pasívnu autochladničku s rukoväťou a dostatočným objemom. Na izoláciu stien bol použitý polystyrén s vysokou hustotou. Samotná konštrukcia je z polyetylénu a váži 2,25 kg.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Najpredávanejšie modely sú spravidla tie najobľúbenejšie, siahnuť teda po takejto autochladničke nemusí byť žiadna chyba. Výhodou je, že máte k dispozícii viac názorov kupujúcich, ktorí už majú s konkrétnou chladničkou do auta skúsenosť. Myslite však primárne na vaše požiadavky a nároky a nesústreďte sa výhradne na pozíciu v predajnosti. Ak by ste sa rozhodli, že tento parameter je pre vás určujúci, resp. smerodajný, vypracovali sme pre vás tabuľku najpredávanejších autochladničiek. Čísla predajov sa pomerne často menia, tabuľku pravidelne aktualizujeme, aby ste mali jasné údaje o tom, ktorá chladnička do auta je najviac predávaná. Dáta predajov čerpáme z databázy cenového porovnávača Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SCM 2130 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 30BW 5* Zobraziť produkt
Compass 07118 5* Zobraziť produkt
Krios 32 l 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 22B 5* Zobraziť produkt

Na dlhých cestách, výletoch či dovolenkách sa môže stať autochladnička vaším pravidelným spoločníkom. Predovšetkým v letnom období vám pri cestovaní poskytne možnosť uskladnenia nápojov či potravín. Prenosné chladničky do auta plnia rovnakú úlohu ako klasické chladničky v domácnosti. Pre ľahšiu orientáciu v danom segmente sme pre spotrebiteľov spracovali prehľadný návod, ktorý vám vysvetlí to najdôležitejšie, čo pri výbere autochladničky potrebujete vedieť. Nemenej dôležité je, aby ste sa pri výbere riadili tým, čo skutočne potrebujete, aké sú vaše nároky.

Ako vybrať autochladničku

Aký výkon od chladničky očakávate, kde ju budete prepravovať, koľko potravín chcete prenášať, aké máte možnosti napájania a koľko zaberie autochladnička vlastne miesta. Na všetky tieto otázky nájdete odpoveď v našom návode, ako vybrať autochladničku.

 • Typ autochladničky a efektivita chladenia
 • Objem
 • Spôsob napájania
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Veľkosť a rozmery
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Typy autochladničiek

Na trhu s autochladničkami sa v posledných rokoch veľa zmien neudialo a stretnúť sa môžete so štyrmi základnými typmi. Podstatné však je, že každý typ má svoje špecifiká. Odlišujú sa nielen cenou, ale takisto parametrami, ako chladiaci výkon, objem či rozmery.

Chladiace boxy – pasívne autochladničky

Tento typ autochladničky nevyžaduje v aute žiadny typ napájania. I keď ide o nespornú výhodu, pasívne autochladničky nedisponujú samotným zdrojom chladenia a využívajú len chladiace médium, ktoré zmrazíte doma v chladničke a vložíte do chladiaceho boxu. Zmrazené médium odovzdáva chlad a následne po uzavretí efektívne ochladzuje uzatvorený priestor. Zdrojom chladu môže byť zmrazená voda v PET fľašiach alebo špeciálne chladiace vložky, ktoré si viete zakúpiť, dať zmraziť a použiť. Nižšiu teplotu však udržuje len po určitú obmedzené dobu. Odporúčame tento typ autochladničiek využívať skôr v prípade kratších ciest. Potraviny nedokážu zmraziť a v závislosti od okolitého prostredia je chladiaci výkon veľmi obmedzený, keďže chladiace médium sa môže vplyvom vyššej teploty pomerne rýchlo topiť.

Termoelektrické autochladničky

Skúsenosti trhu ukazujú, že práve termoelektrické autochladničky sú medzi spotrebiteľmi tie najobľúbenejšie. Oproti kompresorovým autochladničkám sú ľahšie a tichšie, napájané sú z autozásuvky – autozapaľovača (12 V alebo 24 V). Niektoré modely majú výrazne väčšiu spotrebu ako iné. Chladiaci výkon nie je taký vysoký ako pri modeloch s kompresorom, no pravdou je, že v skutočnosti ide len o rýchlosť chladenia. Schopnosť vychladiť priestor vo vnútri autochladničky ovplyvňuje totiž samotná okolitá teplota.

Termoelektrická autochladnička

Ak máte napríklad vo vozidle teplotu 23 °C a autochladnička svojím výkonom dokáže obsah ochladiť o 20 °C, vo vnútri bude teplota okolo 3 °C. V priemere dokážu tieto chladničky schladiť obsah chladničky oproti okolitej teplote o 15 až 25 °C. Veľkým prínosom týchto modelov je fakt, že disponujú často aj funkciou ohrevu, čo pre ostatné modely nie je typické. Výhodou je tiež veľký výber a takisto cenová dostupnosť.

Kompresorové autochladničky

Podobne ako termoelektrické autochladničky aj tento typ je závislý od prístupu k zdroju energie, najčastejšie ide takisto o možnosť napájania týchto chladničiek z autozásuvky – 12 V/24 V (kamióny). Majú vyššiu účinnosť chladenia, čo sa odráža predovšetkým na rýchlosti dosahovania požadovanej teploty. Hlavným dôvodom je predovšetkým kompresor, ktorý v chladiacom okruhu poháňa stlačené chladiace médium a to zabezpečuje cirkulovanie chladného vzduchu v celom priestore chladiaceho zariadenia.

Princíp je rovnaký ako pri bežných chladničkách. Skladovať v nich dokážete dlhšiu dobu i mäso alebo mliečne výrobky. Oproti termoelektrickým sú ťažšie a produkujú aj viac hluku. Cena je vyššia, no zvyčajne úmerná výkonu a efektivite chladenia. Ochladiť dokážu obsah oproti okolitej teplote až o 30 – 35 °C a umožňujú tiež nastavenie teplotného rozsahu (-10°C, -5°C, 0 °C, 5 °C, 10 °C) v prípade drahších modelov až do mínusových hodnôt.

Absorpčné autochladničky

Tento typ chladničiek je menej obľúbený, na chladenie nevyužívajú kompresor ani štandardné termoelektrické chladenie (Peltierov článok). Absorpčné autochladničky využívajú na chladenie kvapalné, resp. plynné chladiace médium. Často ide o kvapalný amoniak – čpavok alebo bromid. Toto médium absorbuje teplotu z okolia a vzduch vo vnútri autochladničky ochladzuje. Princíp tohto chladenia je zložitejší. Absorpčná chladnička, do ktorej je privedený zdroj plynu, tento plyn pohlcuje a využíva na zahrievanie skvapalneného amoniaku – čpavku, ktorý je v zbernej nádobe. Nahrievaním sa vytvára para, ktorá je distribuovaná do stien autochladničky pomocou kanálov – trubíc. Týmto spôsobom odoberá chladnička kyslík s vyššou teplotou a priestor ochladzuje. Chladnička preto vždy musí byť položená na stabilnom mieste, aby bolo chladenie rovnomerné.

Alternatívou je plynné palivo v podobe stlačeného zemného plynu LPG. Chladnička má pri prevádzke na elektrickú energiu pomerne vysokú spotrebu, preto sa ako zdroj využíva práve spomínaný plyn, ktorého spotreba je veľmi ekonomická. Vhodnejšie sú skôr na kempovanie alebo do karavanov. Vyžadujú sa totiž aj odvetrávanie keďže počas procesu chladenia uvoľňujú pomerne veľa tepla, čo pri preprave vozidlom nie je ideálne riešenie. Nízke teploty dosahujú skôr zriedka, prípadne veľmi pomaly.

TIP: Pri chladiacom účinku autochladničky myslite na to, že samotný chladiaci výkon je aj v prípade termoelektrických a kompresorových autochladničiek ovplyvnený teplotou okolitého prostredia. Ak bude v aute teplota 20 °C a chladiaci výkon autochladničky bude mať rovnakú hodnotu, autochladnička je schopná konštantne udržiavať teplotu okolo 0 °C. Prípadne ju môžete regulovať. Ak sa však okolitá teplota zvýši na 30 °C, najnižšia možná teplota, ktorú zvládane takáto chladnička dosiahnuť je okolo 10 °C. Výnimkou sú niektoré výkonné kompresorové chladničky s reguláciou chladenia. Rátajte však s vyššou spotrebou energie.

Objem autochladničky často rozhoduje

Jedným zo základných parametrov, podľa ktorého sa spotrebitelia veľmi často rozhodujú pri kúpe, je objem autochladničky. Dôvodom je, že objem logicky ovplyvňuje, koľko sa toho do prenosnej chladničky zmestí. Tie najkompaktnejšie modely dosahujú objem medzi 10 až 15 litrami. Ide skôr o mini chladničku na plechovky či menšie nápoje prípadne nejaké potraviny. Štandardom sú autochladničky s objemom 20 až 30 litrov. S takýmto objemom si pomerne dobre vystačíte aj na dlhšie trasy. Vplýva na to takisto to, aké suroviny a potraviny chcete v autochladničke prenášať.

Autochladnička – objem

Ak potrebujete siahnuť po väčších modeloch, trh ponúka aj takúto možnosť. Rátať musíte s vyššou hmotnosťou a faktom, že zaberú aj viac miesta. Objem veľkých autochladničiek môže byť 40, 50 či 60 litrov. Zvyčajne ide o termoelektrické alebo kompresorové chladničky.

Spôsoby napájania – klasické DC aj USB

V prípade autochladničiek nejde o žiadnu veľkú vedu. Každé auto je vybavené aspoň jednou autozásuvkou s napätím 12 V (DC). V prípade kamiónov ide o napájanie autochladničky na 24 V. Bez problémov ich tak utiahne klasická autobatéria. Výhodou kompresorových autochladničiek je, že niektoré modely disponujú monitorovacou funkciou batérie a ukazujú jej napätie, viete tak, v akej kondícii batéria je, aby sa nestalo, že vám ostane vybitá. Veľkou výhodou je, ak máte autozásuvku v kufri, avšak je možné zakúpiť aj predlžovacie adaptéry, aby ste nemuseli napájať autochladničku až z prednej zásuvky autozapaľovača.

Niektoré modely disponujú klasickým AC napájaním do elektrickej siete na 230 V. Môžete ich tak zo sebou vziať, zapojiť do zásuvky a chladnička vám bude naďalej chladiť. Absolútne špecifickou kategóriou sú dnes autochladničky, ktoré disponujú USB vstupom. Ak teda máte powerbank s vyššou kapacitou, aspoň 10 000 mAh, dokážete ním po určitú dobu (zvyčajne pár hodín) napájať autochladničku aj mimo vozidla.

Praktické funkcie a príslušenstvo – autochladnička s ohrevom

Hoci nie je nutné, aby autochladnička plnila v aute funkciu „smart“ zariadenia, predsa len existujú praktické funkcie či vlastnosti, ktoré môžu byť pri používaní chladničky v aute prínosom. Platí to aj o príslušenstve, ktoré môže byť súčasťou vybavenia autochladničky.

 • Ohrev – autochladnička, ktorá chladí a zároveň hreje, má rozhodne svoje plusy. Ak chcete udržať v teple nedeľný obed a vyraziť na výlet, prípadne si chcete domov priniesť čerstvú horúcu pizzu, či dokonca si nejaké jedlo zohriať, termoelektrické chladničky s touto funkciou budú určite pre vás skvelou voľbou. V prípade niektorých je možné teplotu regulovať na určité hodnoty podobne ako chladenie. Rozsah ohrevu sa pohybuje okolo 50 °C až 60 °C.
 • Monitorovanie batérie – lepšie vybavené autochladničky disponujú tzv. ABS monitoringom. Permanentne sledujú napätie v zdroji – autobatérii, aby sa nestalo, že poklesne pod hodnotu, ktorá následne spôsobí, že nenaštartujete. Ide o bezpečnostný prvok, ktorým disponujú termoelektrické alebo kompresorové chladničky napájané z DC vstupu – autozásuvka.
 • ECO režim – funguje na princípe šetrenia energie. V ECO režime zvyčajne chladnička chladí len o niekoľko stupňov menej ako je okolitá teplota prostredia. Prípadne v ECO režime chladnička ochladzuje len v určitých intervaloch.
 • Osvetlenie – po otvorení autochladničky sa osvetlenie aktivuje a tak ako v chladničke doma, aj tu v noci vidíte, čo máte na výber.
 • Displej – praktický digitálny displej vás môže informovať o aktuálnej teplote vo vnútri autochladničky. Praktickým asistentom je aj v prípade, že chladnička disponuje termostatom a môžete tak nastavovať ľubovoľnú teplotu.
 • Termostat – ide primárne o funkciu kompresorových chladničiek, ktoré vďaka vyššiemu chladiacemu výkonu umožňujú spotrebiteľovi za pomoci elektronického alebo mechanického termostatu nastavovať požadovanú teplotu. Nejde tak o teplotné zníženie, ale o teplotu, ktorú sa bude snažiť chladnička v aute snažiť udržiavať. Teplotný rozsah môže byť až do mínusových teplôt, pretože niektoré výkonné modely dokážu potraviny aj zmraziť.
 • Výrobník ľadu – nejde o štandardný výrobník ľadu, aký poznáte z amerických chladničiek. Autochladnička môže byť vybavená priehradkou, v ktorej je vyberateľný zásobník či forma na ľad, do ktorej nalejete vodu a následne pri nastavení nízkej teploty môžete vyrábať ľad.
 • Priehradkový systém – veľmi praktické, ak je vnútorný priestor členený a môžete jednotlivé potraviny od seba oddeliť. Zvyčajne ide o členenie bez uzatváracích častí, no výnimkou sú také autochladničky, ktoré majú integrované samostatne uzatvárateľné boxy, kde môžete skladovať ľubovoľné potraviny. Klasikou sú následne bočné priehradky. Úložné priestory majú niektoré typy aj z vonkajšej strany, kde môžete umiestniť výrobky, ktoré nepotrebujú priame chladenie.
 • Upevňovací systém – správne a riadne upevnenie chladničky v automobile je veľmi dôležité nielen z hľadiska funkčnosti zariadenia, ale takisto ide o bezpečnostný faktor. Je teda výhodou, ak sú k chladiacim boxom či autochladničkám dodávané upevňovacie popruhy, ktorými viete chladničku v aute upevniť na jednom mieste, aby vám ani v ostrejších zákrutách nelietala v aute.

Autochladnička – funkcie

Veľkosť a rozmery autochladničky

Tento parameter je do veľkej miery ovplyvnený samotným objemom chladničky. Konštrukcia teda závisí od toho, aký je vnútorný objem autochladničky. Spravidla sa stretnete s autochladničkami v tvare kocky, kvádra a zriedkavo oválneho tvaru. Vyberajte aj na základe toho, aký máte priestor v automobile.

Kompresorové chladničky sú ťažšie než napríklad termoelektrické chladničky do auta. Všetky autochladničky, okrem tých určených na zabudovanie do obytných prívesov či karavanov, je možné prenášať. Najčastejšie je vonkajší obal chladničky z plastu. Vnútorné časti sú zložené z viacerých vrstiev, izolačných materiálov, ktoré majú vylepšené termoizolačné vlastnosti. Takisto je výhodou, ak vnútorná povrchová vrstva disponuje antibakteriálnou úpravou proti plesniam a zabraňuje tvorbe a vzniku mikróbov.

Primeraná kvalita za rozumnú cenu

Investícia do autochladničky je veľmi individuálna záležitosť, koniec koncov ako pri mnohých iných spotrebičoch. V závislosti od toho, aký rozpočet si spotrebiteľ vyčlení, sa odlišuje aj ponuka produktov, z ktorých možno vyberať. Spotrebiteľom sa však vždy snažíme odporúčať produkty, ktoré sú v danej cenovej triede tie najlepšie v pomere ceny a kvality. Ani investícia do kvalitnej autochladničky, ktorá splní základné požiadavky, nemusí byť najvyššia.

Ak hovoríme o lacných autochladničkách, špeciálnou kategóriou sú chladiace boxy, ktoré majú pasívne chladenie za pomoci zmrazenej chladiacej vložky. Takéto chladiace boxy s objemom 20 – 30 litrov kúpite už od 30 do 50 eur. Nemôžete však rátať s tým, že by chladnička dosahovala najlepší výkon, navyše je jej chladenie časovo obmedzené. Pre jednodňové výlety však často takéto riešenie dostačuje.

Pri sume 60 až 150 eur už je na mieste úvaha o kvalitnej termoelektrickej chladničke. Tie lacnejšie ponúknu objem na úrovni 20 až 25 litrov, napájanie z autobatérie na 12 V/24 V. Problémom nie je zohnať v tejto cene ani väčšie autochladničky s objemom 30 až 45 litrov. Pri výbere aj termoelektrickej autochladničky vychádzajte z vašich požiadaviek. S narastajúcim objemom sa zvyšuje výkon i cena.

Ak prejdeme do cenovej hladiny 200 až 500 eur, môžete dostať kvalitnú kompresorovú chladničku s objemom nad 30 litrov, pripojením cez autozásuvku alebo do siete na 230 V. V tejto kategórii už sú aj absorpčné autochladničky s prevádzkou možnou na plyn, cez autokonektor alebo priamo zo siete. Chladničky do auta v tejto cenovej relácii odporúčame, ak sa chystáte na dlhú cestu prípadne pravidelne cestujete a potrebujete praktické chladiace zariadenie na potraviny a nápoje.

Autochladničky Guzzanti, Campingaz a Sencor zaujali

Aj v tomto segmente nechýba konkurenčné prostredie. Viacerí výrobcovia ponúkajú spotrebiteľom rôzne modely v rôznych veľkostiach a s odlišnými parametrami. My sme uskutočnili prieskum trhu a vybrali tie najlepšie autochladničky. Počas skúmania trhu sme našli veľmi kvalitné chladničky do auta a medzi spotrebiteľmi je veľmi obľúbená značka Campingaz, ktorá má veľmi širokú ponuku od chladiacich boxov až po väčšie modely určené aj na kempovanie.

Veľmi milo nás prekvapili autochladničky Guzzanti. Výrobca má na trhu pomerne široké zastúpenie a jeho výrobky sú veľmi obľúbené, čo dokazujú aj mnohé pozitívne recenzie zákazníkov. Zaujímavou voľbou sú i autochladničky Sencor, ktoré v tomto segmente nemajú takú bohatú tradíciu, no v pomere ceny a kvality výber vhodne rozširujú.

Ďalej odporúčame chladničky do auta G21. U tohto výrobcu nájdete kvalitné modely, odradiť niekedy môže vyššia cena. Podobne to môže byť aj u prenosných chladničiek Compass alebo Dometic.

Otázky a odpovede – FAQ

Rozhodujete sa pre kúpu autochladničky, no neviete si správne vybrať? Potrebujete sa poradiť ohľadom konkrétnych parametrov? Testmagazín vám poradí a pomôže s výberom. Stačí, ak nám dole napíšete komentár alebo nás kontaktujete mailom. Ak máte osobné skúsenosti s kúpou autochladničky alebo s konkrétnym modelom, budeme radi, ak sa o váš názor podelíte s nami a s ostatnými spotrebiteľmi. Stojíme vždy na strane spotrebiteľa.

V tomto prípade vždy záleží od konkrétneho typu chladničky do auta a požiadaviek spotrebiteľa. V našom návode nájdete detailne vysvetlené princípy fungovania absorpčných, kompresorových aj termoelektrických autochladničiek. Každý z modelov má svoje výhody a nevýhody. Do auta odporúčame predovšetkým termoelektrické alebo kompresorové chladničky, ktoré sú z hľadiska efektivity a užívateľskej náročnosti najvýhodnejšie. Absorpčné autochladničky považujeme za najmenej praktické – využívajú primárne plynný zdroj chladenia, ktorým sa ochladzuje kvapalný amoniak – čpavok alebo bromid lítiový. Pôsobením tlaku plynu a kvapalného čpavku vzniká para, ktorá pohlcuje teplo z vnútra chladničky. Je možné ich napájať elektrickým prúdom alebo LPG plynom. Vhodné sú skôr do karavanov alebo ako chladiaci zdroj na stanovačke či počas kempovania. Nie je odporúčané ich však používať v uzatvorenom priestore, keďže by mali mať zabezpečené odvetrávanie.

Áno, väčšina autochladničiek je prispôsobená štandardne na napájanie z 12 V zdroja autobatérie cez autozapaľovač, čo v prípade, že autochladničku chcete umiestniť do batožinového priestoru, môže byť niekedy problém. Avšak mnohé autá dnes disponujú napájacími autozásuvkami aj v kufri alebo na zadných sedačkách. Tým pádom je napájanie jednoduchšie. Ak nie, potrebné je, aby mala autochladnička dostatočne dlhý kábel pre napájanie z autozapaľovača, prípadne je možné zakúpiť špeciálne predlžovačky s adaptérom. Dnes je však bežné, že absorpčené, termoelektrické alebo kompresorové autochladničky dokážete napájať aj zo siete na 230 V. Tou však automobily nedisponujú.

Samotný Lidl v určitých obdobiach disponuje ponukou viacerých typov chladničiek do auta. Najčastejšie ide o autochladničky Campingaz alebo autochladničky Crivit. Ide o termoelektrické modely s rôznym objemom, ktoré však v základe splnia svoj účel a požiadavky bežného spotrebiteľa. Záleží teda primárne od nárokov zákazníka. V pomere ceny a kvality, ako aj na základe recenzií používateľov, ide pozitívne hodnotené autochladničky, ktorých kúpou nemáte čo pokaziť. Medzi autochladničky Lidl patria aj lacnejšie chladiace boxy Campingaz alebo Crivit.

Údaj o hluku väčšinu spotrebiteľov pri výbere neovplyvňuje, no je faktom, že kompresorové chladničky sú práve pre kompresor hlučnejšie ako napríklad termoelektrické. Rozhodne však nejde o decibely, ktoré by vám spôsobovali bolehlav. Niektorým spotrebiteľom môže skôr prekážať častejší zvuk spínania kompresora, ktorý pri chladničkách s kompresorom v domácnosti často ani nevnímame.

Na internete sa často skloňujú kamenné obchody, no pomerne často sa stáva, že aktuálne tieto produkty nie sú dostupné na predajni, preto sa oplatí predovšetkým prezrieť si ponuku predajcov na internete. Autochladničky Lidl, autochladnička Alza alebo Okay či Nay. U všetkých týchto predajcov možno tieto produkty nájsť. Príležitostne nájdete chladničky do auta aj v Tescu alebo v Kauflande. V zásade je tak dobré mať prehľad o ponuke, určiť si cenový strop a hľadať produkty, ktoré splnia vaše požiadavky. Ideálne nakúpiť u overeného predjacu.

Lacná kvalita

Sencor SCM 3125

Termoelektrická autochladnička s objemom 24 l, chladiaci výkon 16 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Značka Sencor si veľmi často dokáže získať pozornosť tým, že ponúka svoje spotrebiče vo veľmi dostupnej cene. Inak to nie je ani v tomto prípade. Autochladnička Sencor SCM 3125 ponúka dostatočný objem, kompaktné rozmery a takisto slušný chladiaci výkon. Na veľmi slušnej úrovni je tiež izolácia.

Účelom chladničky v aute, ako aj každej inej, je chladiť. Autochladnička Sencor sa radí k lacnejším modelom, tento však v tejto disciplíne nezaostáva. V zásade má len o niečo slabší chladiaci výkon ako rovnako veľká autochladnička Guzzanti GZ-24E. Nástup chladenia je však o niečo pomalší. Oproti okolitému prostrediu dokáže vnútorný priestor s objemom 24 litrov schladiť o približne 16 °C. Napájanie je možné z autozásuvky, ale tiež z klasickej zásuvky na 230 V. Adaptér nie je v balení. Dĺžka 12 V kábla je 2,3 metra. Navyše, autochladnička disponuje funkciou ABS, takže nehrozí vybitie autobatérie, pri poklese sa chladnička vypne.

Stále je reč o lacnejšej autochladničke a tu sa nižšia cena prejaví. Rozhodne však nejde o žiadnu tragédiu. Plasty sú labilnejšie, no záleží aj od toho, ako s autochladničkou budete zaobchádzať. Má pomerne kompaktné rozmery. Izolovanie teploty je solídnej úrovni. Termoelektrická chladnička pracuje pomerne ticho a nijak výrazne sa neprehrieva. Horné veko je odnímateľné a poteší aj praktická rukoväť a dokonca aj nastaviteľný popruh. Čo oceňujeme my, sú praktické tri úložné priehradky po stranách so zipsom. Telo autochladničky je celé vybavené termo návlekom, aby bola chladnička lepšie izolovaná. Celková hmotnosť dosahuje hodnotu 4,3 kg.

Vzhľadom na cenovú politiku výrobcu je asi najväčším pozitívom práve nízka cena, čo zdôrazňujú aj spotrebitelia. Komplexne je táto autochladnička veľmi dobrým pomocníkom. Má štandardný objem 24 litrov a priemerný chladiaci výkon. Nástup chladu je o niečo pomalší. Veľmi praktické sú úložné tašky na zips, ale aj nastaviteľný popruh. Nižšia cena sa odrazila na menej kvalitných plastových častiach a chýba aj 230 V adaptér. Prekvapivá je funkcia monitorovania stavu autobatérie – ABS. Chladenie je nehlučné a autochladnička sa ani neprehrieva. V pomere ceny a výkonu by si mnohí násobne drahší konkurenti mohli brať z autochladničky Sencor príklad.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Bočné odkladacie priestory na zips
Monitorovanie stavu autobatérie

Negatíva

Chýba 230 V adaptér
Menej trvácne plasty

Typ: termoelektrická autochladnička● Objem: 24 l ● Chladiaci výkon: 16 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V ● Rozmery: 42 x 42 x 30 cm (VxŠxH)

Dobré recenzie

Meva XC-42G

Absorpčná autochladnička s objemom 40 l, chladiaci výkon 25 – 28 °C, napájanie z autozásuvky, elektrickej siete, LPG

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hoci absorpčné chladničky nepatria medzi spotrebiteľmi k najobľúbenejším, v tomto prípade nás model Meva X-42G o svojich kvalitách presvedčil. Jeho výhodou je luxusný objem 40 litrov, až tri spôsoby napíjania, tichý chod a takisto chválime výrobcu za skutočne kvalitné spracovanie a perfektnú termoizoláciu autochladničky.

Ide v zásade o devízu absorpčných chladničiek. Spotrebiteľ si tak môže určiť primárny spôsob napájania autochladničky vďaka trom zdrojom energie. My považujeme absorpčnú chladničku do auta za perfektné riešenie v prípade, že chodíte na stanovačky, kempovať alebo na ryby. Primárnym zdrojom pre vás môže byť aj LPG plyn.

Za hodinu spotrebuje autochladnička len 13 g. Pri 5 kg fľaši LPG ide o výdrž zhruba na úrovni 385 hodín. Chladnička má integrované piezo elektrické zapaľovanie. Podľa niektorých spotrebiteľov však je zapaľovanie menej praktické a vyžaduje si viac pokusov. Na chate môžete autochladničku Meva napájať z klasickej 230 V zásuvky, prípadne aj v aute z 12 V autozásuvky. Oproti okolitému prostrediu dokáže chladnička ochladiť obsah až o 25 – 28 °C. V ideálnych podmienkach dokáže chladnička dokonca mraziť, pretože máte k dispozícii elektronický termostat.

40-litrový objem je naozaj luxusný aj v prípade potreby uskladnenia väčšieho množstva potravín alebo nápojov. Pohodlne do chladničky vložíte 1,5-litrové fľaše. Chod chladničky je veľmi tichý, keďže nemá kompresor ani žiadny motor. Netreba však zabúdať na to, že autochladnička musí byť vždy vo vodorovnej polohe a ideálne na nehorľavej podložke, keďže chladnička produkuje pomerne veľa tepla. Výkon chladničky môžete ovládať termostatom.

V balení nájdete všetko potrebné. K dispozícii je 1x redukčný ventil NP01008 pre 10 kg fľašu LPG – propán-butánu, metrová hadica, 2x spona, pripojovací kábel do autozásuvky. Pre 2 kg LPG fľašu je potrebné dokúpiť jednocestný ventil 2156 UV.

Autochladnička Meva XC-42G nesklamala, čoho dôkazom je aj množstvo pozitívnych recenzií od zákazníkov. Chladnička má veľký objem a zároveň je veľmi kvalitne spracovaná. Vyzdvihnúť musíme tiež šetrnú prevádzku na LPG. Chladnička je maximálne tichá, keďže nedisponuje žiadnym motorom. Pri dlhšom chladení sa viac zahrieva, čo je však vlastnosť tohto typu autochladničiek. Chladnička dokáže aj mraziť. Nástup chladného vzduchu je pomerne rýchly, izolačné materiály sú veľmi dobré. Spotrebitelia autochladničku odporúčajú aj v prípade kempovania či dlhších výletov v prírode. Do auta nie je ideálna vzhľadom na to, že si vyžaduje odvetrávanie a vodorovnú polohu. Plyn je riešením, keď nemáte prístup k elektrine. Vyššia cena a vyššia hmotnosť sú vzhľadom na praktickosť zanedbateľné nedostatky.

Pozitíva

Až tri spôsoby napájania
Kvalita spracovania – skvelá izolácia
Tichá prevádzka

Negatíva

Vysoká hmotnosť
Vyššia cena

Typ: absorpčná autochladnička ● Objem: 40 l ● Chladiaci výkon: 25 – 28 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V/LPG ● Rozmery: 44,5 x 50 x 49 cm (VxŠxH)

Guzzanti GZ-24E

Termoelektrická autochladnička s objemom 24 l, chladiaci výkon 18 °C, napájanie z autozásuvky aj elektrickej siete

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Autochladnička od výrobcu Guzzanti funguje na termoelektrickom princípe. Nás v našom porovnávacom teste zaujala z dôvodu pozitívnych referencií. Takisto ponúka solídny výkon. Vďaka rozmerom je vhodná aj do menšieho auta. Objem možno radiť k priemerným. Určite však poteší kvalitné spracovanie a dobrá izolácia.

Termoelektrická chladnička funguje na princípe bezkontaktného elektromotora, ktorý je zárukou tichého chodu. Niektorí spotrebitelia však uvádzajú, že pri vyššom výkone je motorček viac počuť. Kapacita vnútorného objemu chladničky je 24 litrov. Čo vnímame ako priemernú, no dostačujúcu hodnotu. Vnútorný priestor nemá žiadne výrazné členenie. Na prednej strane je praktická taška na zips, kde môžete umiestniť veci, ktoré nemusia byť v priamom chlade. Prípadne poslúži na uskladnenie adaptéra. Chladničku môžete napájať z autozásuvky na 12 V alebo vďaka adaptéru aj zo siete na 230 V.

Výhodou tejto chladničky do aute je slušný chladiaci výkon. Oproti okolitému prostrediu dokáže chladnička ochladiť vnútorný priestor chladničky až o 18 °C. Veľkým plusom je predovšetkým rýchly nástup chladenia, ktorý sa vyrovná bez problémov aj drahším kompresorovým chladničkám. Pre vyššiu úsporu je možnosť aktivovať ECO režim. Oceňujeme aj funkciu ohrevu. Výrobca uvádza, že až do teploty 60 °C. Ohrev signalizuje červená LED kontrolka, chladenie zelená. Materiály pôsobia odolne a hodnotne.

Vo výsledku je Guzzanti GZ-24E veľmi vydareným kúskom, ktorý splní nároky väčšiny spotrebiteľov. Potešia kompaktné rozmery a vcelku kvalitné spracovanie. Spotrebitelia za slabinu označujú len labilný slot pre vstupy napájania. Inak však chvália efektivitu chladenia a pomerne rýchly nástup nízkej teploty. Motor je tichý a s predpokladom dlhej životnosti. Poteší aj funkcia ohrevu až do +60 °C. Veko má kvalitné tesnenie a vnútorný povrch je dobre izolovaný. V pomere ceny a kvality autochladnička Guzzanti dáva zmysel. Ak by ste predsa chceli investovať menej a nevadí vám o niečo slabšia kvalita vyhotovenia, možno je pre vás vhodná autochladnička Sencor SCM 3125.

Pozitíva

Rýchly nástup chladenia
Funkcia ohrevu
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Pri vyššom výkone hlučnejší chod

Typ: termoelektrická autochladnička ● Objem: 24 l ● Chladiaci výkon: 18 °C ● Napájanie: autozásuvka 12 V/elektrická sieť 230 V ● Rozmery: 41,2 x 37,5 x 27,5 cm (VxŠxH)

Campingaz Icetime Plus

Chladiaci box s objemom 30 l, obsah udrží v chlade po dobu 25 až 27 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V prípade tohto modelu nejde o spotrebič ako taký, autochladnička Campingaz Icetime Plus je totiž len jednoduchým chladiacim boxom bez zdroja chladenia. Na chladenie môžete použiť chladiace vložky – dosky, tzv. Freeze Packy alebo vrecká s ľadom. Objem je až 30 litrov.

Tento chladiaci box je určený pre menej náročných spotrebiteľov, napríklad na pikniky alebo jednodňové výlety v horúcom počasí. Chladiaci box je vyplnené kvalitnou PU - polyuretánovou izoláciou, ktorá sa stará o udržiavanie chladu vo vnútri. Vnútorný povrch s antimikrobiálnou úpravou dobre odoláva pachom i plesniam. Slabinou je horšie izolované vyklápacie veko s Click Lock systémom. Chladnička do auta má veľmi kompaktné rozmery a pritom dostatočný objem až 30 litrov.

Výrobca uvádza, že s chladiacimi vložkami Freeze Pack (nie sú dodávané spolu s autochladničkou) dokáže udržať obsah v chlade po dobu 25 až 27 hodín. Výrobca však už neuvádza, pri akej okolitej teplote bol tento výsledok nameraný. Stále však nejde o aktívne chladenie, čo je potrebné brať do úvahy.

Značka Campingaz v tomto segmente rozhodne patrí k tým najlepším. Napriek tomu, že ide len o obyčajný chladiaci box, vďaka kvalitným materiálom splní svoj účel viac ako dostatočne. Izolácia je veľmi kvalitná, napriek slabšie odizolovanému veku. Autochladnička Campingaz ponúka aj dostatočný objem až 30 litrov. Chladiace dosky Freeze Pack nie sú súčasťou balenia, no určite odporúčame si ich zakúpiť. Chladenie je tak trvácnejšie. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú aj odklápacie veko, nízku hmotnosť (2,89 kg) a spomínaný veľký objem. Pri hodnotení praktickosti v pomere k cene je tento chladiaci box veľmi rozumnou investíciou.

Pozitíva

Kvalitné a odolné materiály
Dobré izolovanie chladu
Objem

Negatíva

Slabšia izolácia veka

Typ: chladiaci box ● Objem: 30 l ● Chladiaci výkon: - °C ● Napájanie: - ● Rozmery: 46 x 39 x 27,5 cm (VxŠxH)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnotenie:
(93.6%)

Komentáre
Šaňo 08.Feb.2022

Guzzanti GZ 24E je super chladnička za dobrú cenu a má úžasný dizajn. Výkon je veľmi dobrý a chod tichý. S výberom sme spokojní, chladničku používame na chate a na kempingu alebo keď ideme niekam do prírody na piknik.

Odpovedať

Ondrej 08.Feb.2022

Lacná, no praktická chladnička je CAMPINGAZ Icetime Plus s objemom až 30 litrov. Potraviny vydržia okolo 12 hodín. Páči sa mi pevná rukoväť, príjmený dizajn a pekná modrá farba. Vojdu sa sem aj veľké fľaše, takže spokojnosť.

Odpovedať

Tomáš 08.Feb.2022

Prenosnú chladničku EVERCOOL sme kupovali minulý rok tesne pred odjazdom na dovolenku. V aute bola zapojená 22 hodín vkuse a jedlo aj nápoje boli krásne vychladené. V elektrine bola zapojená počas celej našej dovolenky, čo bolo týždeň a fungovala bez akéhokoľvek problému. Za tie peniaze je super. Mínusom je len fakt, že vrchnák nie je možné otvoriť dostatočne naširoko.

Odpovedať

Roman 09.Feb.2022

Hľadali sme niečo vhodné na dovolenky a nevedeli sme si vybrať medzi mnohými autochladničkami. Napokon zvíťazila Makita DCW180Z, pretože s touto značkou mám skúsenosti, čo sa týka rôzneho náradia… Chladnička je síce drahšia, ale chladí výborne. Objem 20 litrov je na dovolenky postačujúci, plusom je funkcia ohrevu, USB konektor, otvárač na fľaše či prehľadný LED displej.

Odpovedať

František 13.Feb.2022

Mobicool MCF40 chladí perfektne a rýchlo. Je to tichá prenosná chladnička a jej kompresor neruší ani počas spania. Pri chladení len jemne bzučí, ale potom je už ticho. Páčia sa mi masívne uchá z oboch strán, čo je ideálne na nosenie dvoma ľuďmi. Plná chladnička je riadne ťažká, čiže sám jedinec ju ani neunesie, respektíve dosť obtiažne.

Odpovedať

Tóno 14.Feb.2022

Sencor SCM 3125 je fajn, má dobrý pomer ceny a výkonu a páčia sa mi bočné odkladacie priestory, ktoré sú na zips. Plusom je monitorovanie stavu batérie. Mínusom sú menej kvalitné plasty, ktoré vyzerajú ako menej trvácne. Chýba tu aj 230 V adaptér.

Odpovedať

Denis 14.Feb.2022

Autochladničku Meva XC-42G som si kúpil kvôli trom spôsobom napájania. Kvalita spracovania je super, aj čo sa týka izolácie. Plusom je tichá prevádzka, mínusom zas vyššia cena a tiež vyššia hmotnosť, čiže na prenos nie je až tak ideálna, musím vynaložiť silu, keď ju niekam nakladám / vykladám.

Odpovedať

Vojtech 15.Feb.2022

Klarstein BeerBelly 21 má menší objem, ale je to fajn autochladnička vhodná na kemping alebo na rybačku. Plusom je možnosť napájania cez USB, pomerne tichý chod a kvalitné materiály, ktoré boli použité na výrobu.

Odpovedať

Maroš 24.Feb.2022

Na autochladničke Campingaz Icetime Plus sa mi páči veľkosť, izolácia aj celková kvalita prevedenia. Ľad mi pri letných teplotách vydržal celý deň. Dobré je aj ucho, za ktoré sa dá odniesť. Škoda len, že nemá uzamykateľnú západku, no svojmu účelu slúži dokonale.

Odpovedať

Zdeno 23.May.2022

EVERCOOL EC-0728 chladí dobre a prekvapilo ma, že naživo vyzerá krajšie než na obrázku. Použité materiály sa mi zdajú kvalitné. Oceňujem, že celé veko sa dá aj s pántom ľahko odmontovať a teda čistenie je jednoduché. Plusom je dobrá tepelná izolácia, tichý chod a dobrá cena, ak to porovnám s inými. Objem je tak akurát, zmestí sa tam toho dosť.

Odpovedať

Kamil 13.Jun.2022

Na to, že prenosná chladnička Campingaz Icetime Plus je z Lidla, som celkom prekvapený kvalitou. Chladenie je super, je to ideálna dovolenky, výlety atď. Nepáči sa mi len veko, ktoré mohlo byť vyriešené šikovnejším spôsobom. Každopádne, za tú cenu chladničku určite odporúčam. V týchto teplých mesiacoch je to skvelá pomoc.

Odpovedať

Erik C. 11.Jul.2022

Som prenosnou chlandičkou Klarstein BeerBelly 21 som spokojný, nosím si ju na ryby. Plusom je možnosť napájanie cez USB, tichý chod a kvalitné spracovanie. Mínusom zas menší objem, ale mne vyhovuje. Cena je za mňa prijateľná.

Odpovedať

Marek 16.Oct.2022

Chcel som niečo lacné na občasné používanie, kamarát mi poradil Sencor SCM 3125. Má pekný dizajn, chladí celkom dobre a má v balení aj praktické príslušenstvo. Chladnička je ľahká, vďaka čomu sa ľahko prenáša. S druhým vekom je vhodná aj na pláž. Kapacita je dostatočná. Bol by som rád, keby mala adaptér na 220V, ale to je už len detail. Za tú cenu som veľmi spokojný.

Odpovedať