Vysávače Dyson

Vysávače Dyson – recenzie, test, porovnanie, cena

Kde by sme bez nich boli? Vysávače sú pri upratovaní domácnosti, nepochybne, neodmysliteľnou súčasťou upratovacej výbavy. Vysávanie kobercov či podláh je pre udržiavanie poriadku v domácnosti nevyhnutné. Preto je dôležité, aby ste si kúpili ten správny model, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Na trhu existujú rôzne typy vysávačov, od klasických cez tyčové až po robotické vysávače. Hoci vysávanie nepatrí medzi domáce práce, ktoré by človek obľuboval, kvalitný vysávač dokáže aj túto činnosť výrazne uľahčiť. Možno vás zaujme práva britská značka Dyson. Za najlepší vysávač tohto výrobcu považujeme tyčový vysávač Dyson V11 Absolute s cyklónovou technológiou a enormným sacím výkonom. Vybrali sme niekoľko ďalších modelov, ktoré sme porovnali a spracovali kompletné recenzie.

Publikované: 23.03.2022
Aktualizované: 19.04.2022

Aký vysávač Dyson kúpiť?

Proces rozhodovania sa pre výber správneho vysávača môže byť niekedy zdĺhavý. V prípade vysávačov Dyson sú v ponuke rôzne modely. Najviac spotrebitelia preferujú tyčové vysávače, no veľmi pozitívne sú hodnotené takisto klasické bezvreckové vysávače značky Dyson, ktoré ponúkajú bezkonkurenčný výkon. V tejto sekcii nájdete výber jednotlivých modelov tohto výrobcu, na ktoré vám určite odporúčame pozrieť sa. Presvedčiť vás môže krátka charakteristika alebo sa pozrite na detailnejšie recenzie, ktoré nájdete nižšie.

Názov Hodnotenie Detail
V11 Absolute   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Big Ball MultiFloor 2   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
V12 Slim Absolute   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 4,5 hod., doba prevádzky 60 min., objem zbernej nádoby 760 ml

Zobraziť viac info

Extrémne výkonný tyčový vysávač s kvalitnou filtráciou a dobrou výdržou až 60 minút na jedno nabitie. Ide o bezvreckový vysávač s digitálne riadeným elektromotorom. Disponuje až troma stupňami výkonu. Za pomoci senzorov deteguje mieru znečistenia povrchu. Využíva efektívnu cyklónovú technológiu. Zberná nádoba má objem až 760 ml. Oceníte automatickú reguláciu výkonu a takisto LCD displej.

Cenový trhák
Dyson Big Ball MultiFloor 2

Dyson Big Ball MultiFloor 2

Klasický bezvreckový vysávač, objem zbernej nádoby 1 800 ml, akčný rádius 10,4 m, umývateľný doživotný filter

Zobraziť viac info

Klasický sieťový vysávač v unikátnom futuristickom dizajnovom prevedení. Ponúka dostatočný výkon 600 W. Využíva patentovanú cyklónovú technológiu 2 Tier Radial Cyclon. Zberná nádoba má objem 1 800 ml a spotrebič ponúka akčný rádius 10,4 metra. Prívodný kábel má 6,5 metra. Dodávaný je aj s praktickým príslušenstvom. Nechýba ani samonavíjací systém elektrického kábla.

Náš TIP
Dyson V8 Absolute+

Dyson V8 Absolute+

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 5 hod., doba prevádzky 40 min., objem zbernej nádoby 540 ml

Zobraziť viac info

Moderný vysávač 2v1. Ide o tyčový vysávač, ktorý je možné používať aj ako ručný vysávač. Akumulátorové prevedenie vydrží v prevádzke 40 minút. Vysoký sací výkon je zárukou účinnosti vysávania bez poklesu výkonu. K dispozícii sú aj dva režimy výkonu. Prítomná je HEPA filtrácia. Dodávaný je s unikátnou hubicou s rotačnou kefou a vlastným pohonom.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri hodnotení vysávačov v recenziách vždy zohľadňujeme to, čo zákazníkov zaujíma najviac. Samozrejme, do úvahy berieme aj domáce či zahraničné spotrebiteľské testy vykonávané profesionálnymi organizáciami. V prípade vysávačov Dyson sme však museli brať do úvahy všeobecnejšie parametre, vzhľadom na to, že súčasťou porovnávacieho testu sú odlišné typy vysávačov. V neposlednom rade, spotrebitelia a ich referencie sú nám pri hodnotení veľmi nápomocné.

Čo spotrebiteľov zaujíma pri výbere najviac, je efektivita vysávania, samotný výkon, resp. sací výkon vysávača. Tieto spotrebiče prechádzajú normovanými testami – uvádza sa trieda účinnosti vysávania na podlahe alebo na koberci. Spotrebitelia sa často rozhodujú aj podľa typu vysávača, najčastejšou voľbou sú tyčové vysávače. Opomenúť nemožno ani kvalitu filtrácie, resp. filtračný systém. Dôležitá je taktiež obsluha a ovládacie prvky. i hlučnosť vysávača je parametrom, ktorý môže rozhodovať. Plusovým bodom môžu byť príslušenstvo a kompaktnosť. Čím je jeho uskladnenie jednoduchšie, tým lepšie.

Účinnosť vysávania – sací výkon
Typ vysávača
Kvalita filtrácie
Obsluha a ovládanie
Hlučnosť
Príslušenstvo
Spotreba el. energie
Rozmery a skladnosť

Porovnávací test obsahuje klasické bezvreckové a tyčové vysávače. K tomu, aké modely vysávačov Dyson sú na slovenskom trhu v ponuke, nám pomohol porovnávací portál Heureka.sk, ale takisto oficiálna stránka výrobcu. Dostupnosť vysávačov sme overovali u samotných predajcov, ako Mall.sk, Hej.sk, Alza.sk, Tpd.sk, Nay.sk alebo Andreashop.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie vysávačov Dyson

V recenziách sme k jednotlivým modelom pristupovali individuálne. Najväčšie zastúpenie majú v tomto porovnávacom teste tyčové vysávače Dyson, ktoré sú medzi spotrebiteľmi najobľúbenejšie. Samostatné recenzie sú objektívne a nezávislé. Jednotlivé produkty nie sú propagované za účelom reklamy predajcu či výrobcu. Naši recenzenti vychádzajú z dostupných dát a parametrov. Veľmi dôležité sú pre nás takisto názory zákazníkov, ktoré do našich recenzií takisto zahŕňame, zobrazujeme slabé i silné stránky vysávačov, aby mali naši čitatelia čo najlepší prehľad o tom, čo im daný vysávač prináša.

Víťaz testu

Dyson V11 Absolute

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 4,5 hod., doba prevádzky 60 min., objem zbernej nádoby 760 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku

Akumulátorový vysávač Dyson V11 Absolute ponúka spotrebiteľovi vysoký sací výkon, moderné technológie a vhodný je aj pre alergikov. Na jedno nabitie zvládne až hodinovú prevádzku. Daňou za perfektné parametre a kvalitné spracovanie je vyššia obstarávacia cena, rozhodne nepatrí k lacným vysávačom. Dôvodom je dodávané bohaté príslušenstvo. Navyše funguje aj ako ručný vysávač.

Tyčový vysávač je poháňaný akumulátorom, ktorý využíva špeciálne nikel-kobalt-hliníkové zložky pre lepšiu výdrž a vyšší výkon. Štandardná výdrž batérie na jedno nabitie je 60 min., v režime Eco až 120 min. Digitálne riadený motor ponúka tri výkonnostné stupne a produkuje až 125 000 ot./min. Eco režim, Boost a Auto režim, kedy si vysávač sám reguluje sací výkon podľa typu povrchu. Zberná nádoba na odpad má 760 ml a vyprázdňovanie je zabezpečené systémom Point and Shoot, stačí stlačiť tlačidlo a nádobu vyprázdniť.

Vysávač je dodávaný s podlahovou hubicou High Torque, ktorá je určená na suché vysávanie podláh a kobercov. Hubica je vybavená senzormi Dynamic Load Sensing, ktoré detegujú odpor a vedia rozlíšiť, aký typ povrchu je pod hubicou. Integrovaná je rotačná kefa, ktorá sa otáča 60x za sekundu. O efektívne vysávanie sa stará predovšetkým cyklónová technológia. Za pomoci odstredivej sily sa zbavíte všetkých nečistôt. Veľmi oceňujeme, že okrem cyklónovej filtrácie je prítomný aj klasický HEPA filter, ktorý znásobuje účinnosť filtrácie (99,99 %).

Akumulátorový vysávač je vybavený LCD displejom, kde sa vám zobrazí aktuálny výkon vysávača a takisto indikátor stavu batérie. LED kontrolka vás upozorní na nutnosť vyčistenia zbernej nádoby. Veľmi oceňujeme z pohľadu spotrebiteľa aj naozaj štedrú dodávku príslušenstva – štrbinová hubica, minihubica s kefou, kombinovaná hubica s kefou na čalúnenie, podlahová hubica Fluffy s rotačným valčekom na hladké povrchy, ale aj dobíjací úchyt na stenu alebo mini rotačná hubica na malé koberce.

Hoci spotrebiteľom najčastejšie prekáža práve vyššia cena vysávača, v ostatných parametroch len ťažko hľadať slabé stránky. Vysávač je aj podľa spotrebiteľov tichý a výkonný. Spotrebitelia tiež chvália aj podlahovú hubicu a fakt, že na rotačnú kefu sa nachytáva veľmi málo vlasov. Vysávač je navyše aj veľmi ľahký. Fungovať môže aj ako ručný vysávač. Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni. Praktické je ja vyprázdňovanie zbernej nádoby, poteší LCD displej a automatická regulácia výkonu.

Pozitíva

Efektivita vysávania – sací výkon
Výdrž na jedno nabitie
Účinná filtrácia

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 210 AW ● Doba prevádzky: 60 min. ● Doba nabíjania: 4,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 760 ml ● Filtrácia: multicyklón + HEPA H13 ● Hmotnosť: 3,04 kg

Cenový trhák

Dyson Big Ball MultiFloor 2

Klasický bezvreckový vysávač, objem zbernej nádoby 1 800 ml, akčný rádius 10,4 m, umývateľný doživotný filter

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o špičkový bezvreckový vysávač, ktorý využíva cyklónovú technológiu 2 Tier Radial. Vysoký sací výkon je zárukou perfektnej čistoty akéhokoľvek povrchu, či ide o koberce, hladké podlahy alebo dlažby. Dyson Big Ball MultiFloor 2 má špeciálny guľatý tvar konštrukcie, nemusíte sa obávať prípadného prevrátenia. Zaujme tiež veľmi netypickým dizajnom.

Elektrický bezvreckový vysávač Dyson disponuje digitálne riadeným elektromotorom s menovitým príkonom 600 W. Veľmi pozitívnou vlastnosťou tohto elektromotora je tichý chod. O vysokú efektivitu vysávania kobercov alebo podláh sa stará cyklónová technológia 2 Tier Radial, ktorá zachytí aj najmenšie mikroskopické čiastočky. Veľká odstredivá sila funguje aj ako filtračný systém. Tento model je vybavený umývateľným filtrom, ktorý eliminuje alergény a vytvára veľmi nízke emisie prachu. Existuje aj výkonnejší model Dyson Cinetic Big Ball Multifloor 2. Vysávač je vhodný aj pre alergikov.

Zberná nádoba má 1 800 ml a vyprázdňovanie je za pomoci systému Point and Shoot – jedným tlačidlom vysypete nečistoty bez toho, aby ste museli nádobu umývať či vytriasať. Vysávaču nechýba ani regulácia sacieho výkonu, čo takisto dodáva zariadeniu flexibilitu. Konštrukcia vysávača má špecifický tvar gule, ktorý však má svoje opodstatnenie. V prípade prevrátenia sa vysávať vráti do správnej polohy a nehrozí jeho poškodenie. Pod mohutnou plastovou konštrukciou sa ukrývajú aj kolieska.

Dĺžka prívodného kábla je len niečo okolo 6,5 metra a ide v zásade o štandardný parameter, no celkový akčný rádius vysávača je až 10,4 metra. Vysávač je navyše vybavený automatickým navíjaním kábla. Obsluha vysávača je veľmi komfortná. Sacia trubica je teleskopická a má až 125 cm, navyše veľmi pozitívne je aj rýchloupínanie nadstavcov, ktoré sú v balení. Pri používaní však určite oceníte aj flexibilné držadlo s otočným kĺbom až o 360 °, čo je pri manévrovaní veľkou výhodou. Základ tvorí pneumatická hubica, ktorej neujde žiadna smietka, vďaka vytváranému prítlaku.

Inak však k vysávaču dostanete aj ďalšie príslušenstvo – konkrétne ide o hubiicu na schody a kombinovaná hubicu s kefou a štrbinovým nadstavcom, ktorá je vhodná aj na čalúnenie. Dodávaný je aj praktický držiak na nadstavce. Hubice sú teiž vybavené rýchloupínacím systémom. Hmotnosť vysávača je 7,5 kg.

Ak hľadáte výkonný bezvreckový vysávač, ktorý vám pri vysávaní ponúkne veľmi dobrý komfort, je možné, že ste ho našli. Samozrejme, nejde o najlacnejší model na trhu. No vysávač spotrebitelia oceňujú predovšetkým kvôli vysokému saciemu výkonu. Zásluhu na tom však má aj pneumatická hubica a unikátna cyklónová technológia 2 Tier Radial. V rámci príslušenstva spotrebiteľov potešila aj náhradná hubica na schody. Pozitívne používatelia vnímajú aj jednoduchú obsluhu a oceňujú aj tvar konštrukcie a netypický dizajn vysávača.

Kábel má 6,5 metra, no akčný rádius je dostatočný až 10,4 metra. Bezvreckový vysávač Dyson Big Ball MultiFloor 2 je takisto pomerne tichý a opomenúť nemožno ani kvalitu spracovania. Spotrebiteľom prekáža len občas sa zadrhávajúci navíjací systém elektrického kábla. Potešia aj jeho malé rozmery, hoci kvôli tvaru môže byť náročnejšie nájsť mu miesto. Vysávač je na trhu už nejaký ten rok a vyslúžil si vo väčšine prípadov veľmi pozitívne hodnotenia a nie je preto pádny dôvod, prečo by nesplnil vaše očakávania. Ak by ste predsa len hľadali u konkurencie, veľmi dobrým výkonom disponuje klasický vysávač Miele Compact C1 PowerLine.

Pozitíva

Perfektná sacia sila
Kvalitné spracovanie
Ergonómia a obsluha

Negatíva

Kratšia elektrická šnúra

Konštrukcia: klasický vysávač ● Typ: bezvreckový ● Príkon: 600 W ● Napájanie: elektrická sieť – 230 V ● Akčný rádius : 10,4 m ● Objem zbernej nádoby: 1 800 ml ● Filtrácia: umývateľný doživotný filter ● Dĺžka napájacieho kábla: 6,5 m Hmotnosť: 7,5 kg

Náš TIP

Dyson V8 Absolute+

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 5 hod., doba prevádzky 40 min., objem zbernej nádoby 540 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak chcete mať dôkladne povysávané podlahy i koberce, môžete sa zamerať aj na tento model tyčového vysávača Dyson V8 Absolute+. Ide o bezvreckové prevedenie s účinnou multicyklónovou filtráciou podporenú o HEPA filter. Hubica disponuje samostatným motorom, ktorý sa stará o pohon rotačnej kefy. Efektivita zberu nečistôt je tak na veľmi vysokej úrovni. Razom sa dokáže premeniť aj na ručný vysávač.

Model V8 Absolute+ sa vyznačuje rôznymi inovatívnymi technológiami, ktoré využíva. Sací výkon je produkovaný vďaka digitálnemu elektromotoru Dyson V8, ktorý dokáže z akumulátora dostať maximum výkonu, a to bez poklesu výkonu. Disponuje dvoma výkonnostnými režimami MAX a STANDARD. Pre bežné znečistenie vám štandardný mód bohato bude postačovať, ak však predsa len budú zrnká kávy v koberci s vyšším vlasom, režim MAX má svoje opodstatnenie. Rozhodne, ale očakávajte, že batériu „vyšťavíte“ behom 5 až 7 minút.

Vysoká účinnosť vysávania je zásluhou patentovanej cyklónovej technológie 2 Tier Radial, kedy 15 cyklón zachytáva prostredníctvom odstredivej sily všetku nečistotu, vrátane prachu či alergénov. Multicyklón funguje aj ako filtračný systém, vo výstupe je navyše účinný HEPA filter. Vysávač je vhodný aj pre alergikov. Tyčový vysávač je ľahký a ergonomický, váži len 2,63 kg. Vysávať ním môžete podlahy, koberce, steny i strop. Dodávané je aj nadštandardné príslušenstvo. Zberná nádoba na prachy a nečistoty je menšia, má len 540 ml, no vyprázdňovanie známym systémom Point and Shoot bez dotyku je otázkou niekoľkých sekúnd.

Na jedno nabitie vydrží v praxi 30 až 40 minút. Pracuje s Li-ion akumulátorom s napätím 21,6 V. Doba nabíjania možno prekvapí, no keďže ide o špeciálne akumulátory s použitím elektród z niklu-kobaltu-hliníka, na maximálnu kapacitu sa batérie nabije za zhruba 5 hodín. Vysávač má veľmi dobrý ergonomický úchyt. Základ pre vysávanie tvorí podlahová hubica s motorovou rotačnou kefou s priamym pohonom. Vďaka tomu si poradí vysávač Dyson aj s kobercami, ktoré majú vyššie vlákna.

Ďalej však je súčasťou výbavy ja podlahový hubica s mäkkým rotačným valčekom, tá je určená primárne na tvrdé podlahy. Na čalúnenie, sedačky či autosedačky dostanete aj mini hubicu s motorovou rotačnou kefou. Má veľmi šetrné nylónové štetiny, takže nehrozí poškriabanie textilného alebo iného materiálu. Súčasťou balenia je aj kombinovaná hubica s kefou 2v1, štrbinová hubica (s osvetlením) a mini kefa na prach. Kefy aj rotačný valec sú umývateľné. Pre skladovanie môžete využiť praktický úchyt na stenu.

Spomedzi recenzií zákazníkov by sme len márne vyberali negatívne odozvy. Ak má vysávač nejaké nedostatky, môžeme hovoriť o vyššej obstarávacej cene v porovnaní s konkurenciou. Tyčový vysávač Dyson V8 Absolute+ je však predstaviteľom veľmi vydarenej modelovej rady. Spotrebitelia sú radi za sací výkon, čo je zásluhou cyklónovej technológie a výkonného digitálneho motora. Poteší aj účinná cyklónová HEPA filtrácia. Vysávač je veľmi kompaktný a jednoducho sa ovláda. Jednoduchým spôsobom ho premeníte na ručný vysávač.

Zákazníci sú nadšení aj z bohatého príslušenstva (až 9 nadstavcov + hubice), ktoré je dodávané. Veľmi populárnou verziou je aj tyčový vysávač Dyson V8 Animal Plus, ktorý má totožné parametre ako táto verzia, má však menej príslušenstva. To platí aj o základnej verzii Dyson V8 Motorhead. Ich kúpou prídete o nejaké príslušenstvo, no zaplatíte o pár desiatok eur menej. Dyson V8 Absolute+ je vrcholom tejto modelovej rady. Ide o bezvreckové prevedenie a navyše zákazníci veľmi chvália aj spoľahlivosť a kvalitu spracovania.

Pozitíva

Bohaté príslušenstvo
Veľmi dobrý sací výkon
Kvalitná filtrácia – pre alergikov

Negatíva

Vyššia cena
Bez displeja

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 115 AW ● Doba prevádzky: 40 min ● Doba nabíjania: 5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 540 ml ● Filtrácia: multicyklón + HEPA H13 ● Hmotnosť: 2,63 kg

Pre náročných

Dyson V15 Detect Absolute Extra

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 4,5 hod., doba prevádzky 60 min., objem zbernej nádoby 760 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Predstavuje vrchol ponuky britského výrobcu Dyson. Model Dyson V15 Detect Absolute Extra produkuje vysoký sací výkon a využíva špeciálne technológie pre zber nečistôt. Okrem patentovanej cyklónovej technológie s odstredivou silou až 100 000 G, vysávač deteguje nečistoty za pomoci laseru a senzorov. Nechýba ani praktický farebný LCD displej.

Výkonný digitálne riadený motor pracuje až pri 125 000 ot./min. Dokáže vyprodukovať účinnú odstredivú silu a vytvoriť cyklónový efekt (Root Cyclone V15), vďaka ktorému je zber nečistôt veľmi efektívny. Prachové častice deteguje integrovaný laser, ktorý zachytí aj jemný prach, nechýba ani Piezo senzor, ktorý presne monitoruje, kedy je potrebné zvýšiť výkon. Vysávač sám dokáže rozlíšiť typ povrchu a výkon regulovať. Na výber máte okrem automatického režimu aj režim Eco alebo Boost. Ozvláštnením je aj LCD displej, ktorý v reálnom čase ukazuje stav batérie, množstvo vysatých nečistôt a aj čas, ktorý vám ostáva do vybitia batérie.

Vysávač má špeciálne utesnený systém, ktorý zabezpečuje dokonalú filtráciu. Žiadne nečistoty, alergény ani mikróby neprúdia von a vysávač disponuje aj výstupným HEPA filtrom. Dyson V15 Detect Absolute Extra je vhodný do domácností pre alergikov. Neobmedzuje váš žiadny kábel ani nutnosť neustáleho vysýpania a čistenia vrecka. Zberná nádoba má 760 ml a vyprázdňovanie je zabezpečené hygienickým systémom Point and Shoot, kedy jedným tlačidlom nádobu vyprázdnite. Vysávač je vhodný na všetky typy povrchov, vrátane podláh, dlažieb, laminátu, ale aj na čalúnenie, textilné povrchy, autosedačky, steny či nábytok.

Za veľkú devízu tohto modelového radu a konkrétnej verzie považujeme nielen bohaté príslušenstvo, ale aj fakt, že vysávač je dodávaný s dvoma akumulátormi. Na jedno nabitie zvládne batéria prevádzku až 60 minút, dohromady tak vďaka dvom 3 600 mAh akumulátorom dokážete vysávať až 120 minút. Doba nabíjanie jednej batérie je 4,5 hodiny. Čo sa príslušenstva týka, základ tvorí inteligentná podlahová hubica High Torque, ktorá je vybavená polykarbonátovými štetinami (rotačný hubica). Zabraňuje namotávaniu vlasov. Vhodný je len na suché vysávanie.

Vysokej úrovni flexibility napomáha aj podlahová hubica laser Slim Fluffy s antistatickým účinkom. Oceňujeme ohybný kĺb sacej trubice, ktorý uľahčuje manévrovanie v priestore. Súčasťou balenia je takisto kefa na odolné nečistoty, kombinovaná hubica, hubica s kónickou kefou (vhodná na zvieracie chlpy), štrbinová hubica, jemná mini kefka na prach a dokonca aj adaptér na vysávanie pod nábytkom, ktorý sa stará o väčšiu flexibilitu nadstavca. Oceňujeme aj stojan pre uskladnenie vysávača, nabíjací adaptér, držiak a takisto aj vyššie spomínanú náhradnú batériu. Spolu s vysávačom tak dostanete naozaj bohatý „arzenál“ nadstavcov i hubíc.

Je potrebné si uvedomiť, že tyčový vysávač Dyson V15 Detect Absolute Extra patrí v tomto segmente medzi prémiové modely. Jeho vysoká cena tak môže mnohých odradiť. Ak však hľadáte optimálne parametre, ste náročnejší a chcete inteligentný vysávač, no nie vyslovene robota, tento model je vskutku exkluzívnou voľbou. Vysávač disponuje lasermi a senzormi, pre detegovanie miery znečistenia, dokáže rozlíšiť povrchy a automaticky regulovať výkon. Ten spotrebitelia chvália najviac. Cyklónová technológia sa zbaví naozaj aj odolných nečistôt.

Zákazníkov navzdory vysokej cene neprekvapí bohaté príslušenstvo, no rozhodne poteší náhradný akumulátor i praktický stojan na uskladnenie vysávača. Viacerých veľmi milo prekvapil kvalitný LCD displej, ktorý ponúka základné informácie, no je veľmi inovatívnym prvkom. Ergonómia je skvelá, zariadenie sa dobre drží a 3 kg sú naozaj málo. Enormný sací výkon je umocnený flexibilitou. Vysávač má teleskopickú tyč a samozrejme ho možno použiť aj ako ručný vysávač. Povysávate ním interiér auta, nábytok a dokonca aj prach pod nábytkom. Dyson V15 Detect Absolute Extra je pre náročných a ak potrebujete stlačiť cenu dole, získať parádny výkon, no zároveň urobiť kompromis, rozhodne odporúčame tyčový vysávač Dyson V11 Absolute. Jeho kompletnú recenziu sme už spracovali.

Pozitíva

Laserová detekcia nečistôt
Náhradná batéria v balení
Enormný sací výkon

Negatíva

Vysoká cena

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 240 AW ● Doba prevádzky: 60 min ● Doba nabíjania: 4,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 760 ml ● Filtrácia: multicyklón + HEPA H13 ● Hmotnosť: 3 kg

Dyson V12 Slim Absolute

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 3,5 hod., doba prevádzky 60 min., objem zbernej nádoby 350 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vybraný model patrí k najmodernejším z dielne výrobcu Dyson. Ide o špecifický tyčový vysávač, ktorý sa vyznačuje odľahčenou konštrukciou. Sací výkon je oproti predchádzajúcej modelovej sérii Dyson V11 Absolute nižší, no i napriek tomu vysávač ponúka modernejšie technológie a nechýba ani možnosť využitia ručného vysávača (2v1).

V prípade verzie V12 Slim Absolute je využitý špeciálny digitálne riadený elektromotor Hyperdymium, ktorý dokáže rovnako ako predošlé modely pracovať až pri 125 000 ot./min. a produkuje aj rovnakú odstredivú silu. Celý systém je uzatvorený, no má menšie rozmery, aj preto je sací výkon na úrovni 150 AW. Cyklónová technológia využíva ja výstupný HEPA filter. Vysávač Dyson V12 Slim Absolute má takisto LCD displej, ktorý zobrazuje, aký výkonnostný stupeň máte aktívny. Zobrazuje po prepnutí aj zostávajúci čas prevádzky – stav batérie.

Zariadenie je vybavené troma režimami výkonu – Auto, Eco a Boost. Automatický režim si sám reguluje výkon a presne vie, kedy je intenzitu potrebné zvýšiť na základe množstva nečistôt. Za mínus považujeme však zbernú nádobu. Má len 350 ml a vyprázdňovať ju budete určite častejšie, ako by sa žiadalo. Ido o daň za menšie rozmery a nižšiu hmotnosť. Vyčítať však nemôžeme prítomné hygienické vysypanie nádoby. Tento patentovaný systém vám umožní vyprázdniť nádobu jedným tlačidlom. Tyčový vysávač váži len 2,2 kg a práca s ním je naozaj veľmi jednoduchá a držanie ergonomické. Vysávaču nemožno vyčítať aj nadmernú hlučnosť.

Príslušenstvo je opäť viac ako pestré. Mrzí nás však, že nie je dodávaná inteligentná hubica High Torque. Základ tvorí univerzálna podlahová hubica Motorhead, ktorú využívali aj nižšie modelové série. Prítomná je však podlahová hubica Laser Slim Fluffy s uhlíkovými vláknami. Nechýba batéria ani nabíjací adaptér. V balení nájdete hubicu s kónickou kefou, kombinovanú kefovú hubicu, štrbinovú hubicu, jemnú mini kefu, adaptér na nadstavce pre vysávanie pod nábytkom alebo praktický adaptér na stenu pre uchytenie vysávača.

Li-ion batéria pracuje s napätím 25,2 V a čas nabíjania sa skrátil na 3,5 hodiny. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke okolo 60 minút. Pri Boost režime ide menej ako polovičný časový interval. Výmena batérie je otázkou pár sekúnd, druhý kus si môžete dokúpiť samostatne.

Vysávanie s tyčovým vysávačom bez otravného kábla a bez špinavého vrecka, to prináša aj model Dyson V12 Slim Absolute. Ide o špeciálny model, ktorý stratil na hmotnosti. Spotrebitelia vnímajú, že vysávač je enormne ľahký, váži len 2,2 kg. Súčasne však kritizujú menšiu zbernú nádobu, ktorej objem sa zmenšil na 350 ml. Vyprázdňovanie vás tak čaká častejšie, hoci ide o dobre známy systém Point and Shoot a ide tak o rýchly proces. Zákazníci chvália LCD displej a možnosť troch výkonnostných režimov. Napriek novému motoru sa výkon odstredivej sily nezhoršil a sací výkon je tak na veľmi dobrej úrovni.

Ovládanie vysávača a jeho obsluha sú nenáročné. Opäť môže fungovať 2v1 ako tyčový i ručný vysávač. Dodávané je opäť bohaté príslušenstvo. Samozrejme, cena je pomerne vysoká, čo viacej potenciálnych zákazníkov odradí. Možno v takom prípade siahnete po lacnejšej alternatíve, určite nešliapnete vedľa, ak sa rozhodnete pre model Dyson V8 Absolute+. Oceňujeme tiež kratšiu dobu nabíjania a súčasne hodinovú výdrž batérie, ktoré sa nezmenšila. Dyson V12 Slim Absolute sa zbaví nečistôt, nechýba mu výkon, moderné technológie, LCD displej a navyše je jedným z najľahších vysávačov v danej kategórii. Vyššia cena zamotá hlavu, no jeho kúpou nič nepokazíte.

Pozitíva

Sací výkon a laserová technológia
Nízka hmotnosť
Príslušenstvo a kratšia doba nabíjania

Negatíva

Menšia zberná nádoba
Vysoká cena

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba prevádzky: 60 min. ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 350 ml ● Filtrácia: multicyklón + HEPA H13 ● Hmotnosť: 2,2 kg

Dyson V6 Motorhead

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 3,5 hod., doba prevádzky 20 min., objem zbernej nádoby 400 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Generačne zastaralejší tyčový vysávač, ktorý funguje aj ako ručný vysávač. Napriek tomu, že na trh prišiel ešte v roku 2014, ponúka solídne parametre aj dnes. Predovšetkým sa nezaprie jeho silný sací výkon a v neposlednom rade nechýbajú ani nápadité a inovatívne technológie. V roku 2014 patril vysávač k celosvetovo najpredávanejším modelom.

Dyson V6 Motohead je poháňaný výkonným elektromotorom Dyson V6, ktorý využíva pulznú technológiu a produkuje až 110 000 ot./min. Ide o neskôr zdokonalený cyklónový systém 2 Tier Radial. Motor produkuje veľkú odstredivú silu , ktorá umožňuje efektívne nasávanie nečistôt. Odstredivá sila nečistoty zberá do zbernej nádoby, ktorej objem je menší, má len 400 ml. Vyprázdňovanie nádoby je rovnako ako pri modernejších modeloch zabezpečené systémom Point and Shoot, takže vysypete obsah jedným stlačením a vytrasením nečistôt. Efektivita vysávania je aj z dlhodobého pohľadu na dobrej úrovni a z hľadiska sacieho výkonu vysávač rozhodne nesklame.

Tento konkrétny model je dodávaný s hubicou s rotačnou kefou a priamym pohonom. Zber aj tých najmenších nečistôt tak nie je žiadny problém. Zariadenie je vhodné len na suché vysávanie, no na všetky typy povrchov – drevo, koberce, laminát či dlažby. O filtráciu sa stará výstupný HEPA filter, ale aj dokonale uzatvorený nasávací systém. Sací výkon možno takisto regulovať v dvoch úrovniach. Nechýba ani režim MAX, ktorý však dokážete vybiť batériu za zhruba 6 minút.

Štandardná výdrž batérie na jedno nabitie je 20 minút. Oproti novším generáciám tak ide o deficit. Použitý je vstavaný akumulátor, takže nabíjate priamo vysávač s akumulátorom, batériu nie je možné samostatne vybrať, je súčasťou konštrukcie. So zariadením sa veľmi dobre manipuluje a vysávač sa dobre ovláda. Nechýbajú kolieska a takisto je spotrebič veľmi ľahký. Váži len 2,04 kg, takže aj použitie ručného vysávača je naozaj jednoduché.

Vysávač nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. V balení s ním dostanete okrem základnej podlahovej hubice s pohonom aj štrbinovú hubicu a kombinovanú hubicu. Štandardne Dyson dodáva nabíjací adaptér a úchyt na stenu. Filtre sú už umiestnené vo vysávači.

S týmto modelom majú spotrebitelia dlhodobé skúsenosti. Batéria disponuje kratšou výdržou a dnešné konkurenčné modely zvládnu aj trojnásobok, zamrzí však, že batéria je integrovaná a je súčasťou konštrukcie. Sacím výkonom však zákazníkov nesklamal, a to platí aj pri dlhodobých skúsenostiach. Konštrukcia je masívna, napriek tomu veľmi ľahká. Sťažovať sa možno aj na menšiu len 400 ml zbernú nádobu.

Okrem toho však je možné regulovať sací výkon v dvoch režimoch, vysávač je o niečo hlučnejší. Doba nabíjania je na úrovni 3,5 hod. Nechýba ani dostatočné množstvo príslušenstva. Príslušenstvo navyše v podobe mini hubice s rotačnou kefou a kombinovanej kefovej hubice dostanete v prípade tyčového vysávača Dyson V6 Animal Pro+ alebo je tiež v ponuke tyčový vysávač Dyson V6 Fluffy II. Recenzovaný model patrí k staršej generácii a slabšia batéria môže byť pre niekoho prekážkou. To však platí aj o stále vysokej cene, ktorú si vysávač drží. V danej cenovej triede sa môžete poobzerať aj po novších modeloch, ktoré má Dyson v ponuke, napríklad Dyson V8 Absolute+.

Pozitíva

Sací výkon
Kvalita materiálov

Negatíva

Vstavaná batéria
Menšia zberná nádoba
Kratšia výdrž

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 100 AW ● Doba prevádzky: 20 min. ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 400 ml ● Filtrácia: multicyklón + HEPA filter ● Hmotnosť: 2,04 kg

Dyson Omni-glide

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 3,5 hod., doba prevádzky 20 min., objem zbernej nádoby 200 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ultraľahká konštrukcia tyčového vysávača s päťstupňovou filtráciou a špeciálnou ePTFE membránou. Použitý je odľahčený digitálny elektromotor Hyperdymium. Spotrebič je dodávaný aj s množstvom príslušenstva. Veľmi dobre sa ovláda a disponuje kvalitnou viacsmerovou podlahovou Fluffy hubicou.

Dyson Omni-glide je špeciálne vyvinutým vysávačom, ktorý využíva vlastnosti moderného a výkonného elektromotora Hyperdymium, ktorý pracuje až pri 105 000 ot./min. Vďaka produkcii odstredivej sily si poradí aj s časticami mikroskopického prachu. Spotrebič navyše využíva hubicu s vlastným pohonom pre rovnomerný zber nečistôt. Napriek uvádzanému slabšiemu saciemu výkonu je zber nečistôt veľmi efektívny a preto je škoda, že výrobca použil len 200 ml zbernú nádobu, ktorú budete musieť vyprázdňovať veľmi často. Vyprázdňovanie nádoby je však za pomoci systému Point and Shoot, stačí stlačiť jedno tlačidlo. Zariadenie funguje aj ako ručný vysávač, stačí základňu jednoducho odpojiť.

Li-ion akumulátor je použitý zo starších modelov V6 a V7, výdrž je preto kratšia len na úrovni 20 minút. Nie je však integrovaná v tele vysávača a môžete si tak jednu dokúpiť a okamžite vymeniť. Batériu je možné dobíjať samostatne. Výrobca uvádza, že Dyson Omni-glide využíva až 5-stupňovú filtráciu. Nechýba predmotorový filter a takisto výstupný HEPA filter. Zvyšok filtračného systému tvorí multicyklónový systém.

Devízou tohto modelu je, že sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, a to sú necelé 2 kg. Základ tvorí vyššie spomenutý odľahčený motor. Veľmi chválime hubicu Fluffy, ktorá si na podlahách počína excelentne vďaka kvalitným rotačným valčekom a antistatickým karbónovým vláknami, ktoré pozbierajú aj ten najmenší prach. Žiadne senzory ani laser integrované nie sú. Hubica má však vlastný pohon, ktorý zaisťuje vyššiu pohybovú frekvenciu valčekov. Obrovskou výhodou tejto hubice je, že je možné pohybovať sa všetkými smermi a zber nečistôt a prachu je zabezpečený. Rotačné valčeky je navyše možné jednoducho umyť, rovnako ako odpadovú nádobu.

Okrem toho, že sa dokáže premeniť na ručný vysávač, dokáže taktiež Dyson Omni-glide povysávať vaše auto. Stačí ak použijete štrbinový nadstavec, prípadne siahnete po mini hubici s motorovou rotačnou kefou. Takisto máte možnosť použiť kombinovanú hubicou. Trubica nie je teleskopická. Dodávaný je aj nabíjací úchyt a adaptér do siete.

Tento spotrebič zaujme potenciálnych zákazníkov predovšetkým nízkou hmotnosťou, ale takisto pozitívnymi referenciami, ktoré má. Spotrebitelia chvália predovšetkým Fluffy hubicu s vlastným pohonom. Zber nečistôt je veľmi konzistentný a efektívny. Zamrzí menšia zberná nádoba. Dodávaný je s menšou batériou, ktorej výdrž je okolo 20 min., čo rozhodne nie je najviac. S vysávačom sa perfektne manévruje a dobre sa ovláda. Nechýba ani dostatok príslušenstva.

Zákazníci kritizujú vyššiu cenu. Dyson je však touto cenovou politikou dobre známy. Odvďačí sa kvalitným spracovaním a spoľahlivosťou. Filtračný systém je účinný a vysávač je vhodný aj pre alergikov. Filter je umývateľný. V porovnaní s konkurenčnými staršími modelmi, ako Dyson V6 Motorhead, síce nemá taký sací výkon, no účinnosť je na veľmi dobrej úrovni. Ak hľadáte kompaktný a ľahký tyčový/ručný vysávač, vaše požiadavky tento model určite splní.

Pozitíva

Nízka hmotnosť
Kvalitná Fluffy hubica
Účinná filtrácia

Negatíva

Kratšia výdrž batérie
Menšia zberná nádoba

Konštrukcia: tyčový vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 50 AW ● Doba prevádzky: 20 min. ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 200 ml ● Filtrácia: multicyklón + ePRFE filter ● Hmotnosť: 1,9 kg

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Vysávače Dyson nepatria medzi najlacnejšie na trhu, čo je aj jeden z dôvodov, prečo sú mnohé modely skôr v prémiovej triede. Britský výrobca však vysávače Dyson radí do niekoľkých kategórií a modelových radov, ktoré do istej miery určujú cenovú hladinu. Paradoxne však, najpredávanejšie vysávače Dyson, sú tie najdrahšie. Spotrebitelia totiž vsádzajú na kvalitu a výkon vysávača, tieto parametre sú v prípade tohto výrobcu devízou. Rozhodujte sa však vždy podľa vašich požiadaviek a potrieb a vždy jednotlivé parametre zvážte. Výhodou najobľúbenejších vysávačov je, že spotrebitelia majú k dispozícii viac relevantných názorov, čo môže byť pri výbere veľmi nápomocné.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson V15 Detect Absolute5*Zobraziť produkt
Dyson Cyclone V10 Absolute5*Zobraziť produkt
Dyson V12 Slim Absolute5*Zobraziť produkt
Dyson V8 Animal Plus5*Zobraziť produkt
Dyson V8 Absolute Plus5*Zobraziť produkt

Prečo si kúpiť vysávače Dyson?

Modely Dyson nemajú na našom trhu dominantné zastúpenie, no za posledných niekoľko rokov si od spotrebiteľov vyslúžili veľké množstvo pozitívnych referencií. Britskú značku na slovenskom trhu reprezentujú klasické cyklónové alebo tyčové vysávače. James Dyson, podľa ktorého je značka pomenovaná, je vynálezcom cyklónovej technológie. Dyson vysávače majú svoje špecifiká, jedným z nich je aj dizajn, ktorým sa od konkurencia odlišujú na prvý pohľad. Ich vzhľad by sa dal pokojne označiť za futuristický.

Všetky vysávače, ktoré výrobca ponúka, využívajú bezvreckovú technológiu a vyznačujú sa perfektnou efektivitou vysávania. Výrobca disponuje tyčovými vysávačmi v kombinácia 2v1 alebo aj 3v1. Tyčové vysávače sú poháňané štandardnými Li-ion akumulátormi. V porovnaní s konkurenciou sú niektoré modely výrazne drahšie. My sme pre vás pripravili krátky súhrn toho, čím sú vysávače Dyson odlíšiteľné od konkurencie.

  • Klasické a tyčové vysávače – dominantné zastúpenie v segmente vysávačov majú v prípade značky Dyson klasické vysávače, známy je predovšetkým model Dyson Big Ball Multifloor 2, alebo tyčové vysávače, kde aj profesionálne spotrebiteľské testy ovládol vysávač Dyson V11 Absolute. V každom prípade ide o bezvreckové modely, ktoré využívajú rôzne technológie. Výrobca má v ponuke takisto robotické vysávače, ktoré sú však na našom trhu menej dostupné a cenovo pomerne náročné.
  • Cyklónová technológia – funguje na princípe odstredivej sily, kedy rýchly prúd vzduchu nasáva všetky nečistoty. Tento vzduch prúdi v uzatvorenom systéme a vysokou koncentráciou výkonu dochádza k tomu, že vzduch prúdi veľmi vysokou rýchlosťou, týmto spôsobom dokáže následne za pomoci odstredivej sily (cyklónu) nasať nečistoty z podlahy či koberca. Dyson vysávače využívajú bezvreckový systém, kedy nečistoty prúdia v špeciálom filtračnom systéme bez použitia prídavných filtrov.
  • Sací výkon – značka Dyson využíva špeciálne moderné digitálne riadené motory, ktoré dokážu aj vďaka ostatným špecifickým technológiám (cyklónová technológia, senzory...), pracovať veľmi efektívne a povysávať aj tie najmenšie mikročastice prachu. Na základe nových normovaných testov sa vysávače Dyson pohybujú v efektivite vysávania tvrdých podláh a kobercov v kategórii A až C.
  • Inovatívne technológie – značku reprezentujú aj mnohé špecifické technológie. Jednou z nich je napríklad podlahová hubica s vlastným pohonom. Ide o unikátne prevedenie, hubica uľahčuje manipuláciu v priestore. Súčasťou hubice je aj osvetlenie alebo špeciálne piezo senzory pre snímanie množstva nečistôt. Jednou z vychytávok je aj laser, ktorý je integrovaný v hubici a umožňuje presnejšie snímanie nečistôt na povrchu. V prípade niektorých modelov sa objavuje aj LCD displej, ktorý zobrazuje stav batérie alebo čas, ktorý ostáva do vybitia batérie. Systém Point and Shoot zasa umožňuje hygienické vysypanie nečistôt za pomoci jedného tlačidla.
  • Unikátna filtrácia – najnovšie modely využívajú inovatívny spôsob filtrácie. Všetky vysávače Dyson sú bezvreckové, aby nedochádzalo k upchávaniu vrecka (filtra) a znižovaniu sacieho výkonu. Zároveň sú vhodné pre alergikov, pretože dokážu patentovanou multicyklónovou technológiou filtrovať až 99,99 % nečistôt. Niektoré modely kombinujú HEPA filter a multicyklónovú technológiu. V triede emisií prachu patria k najlepším na trhu.
  • Futuristický dizajn – ľahko rozpoznateľné sú vysávače Dyson už od pohľadu. Väčšina modelov sa od konkurentov dokáže odlíšiť farebným prevedením alebo svojimi tvarmi, konštrukciou i dizajnom, ktorý je veľmi moderný. Typické sú pre modely tohto výrobcu oblé tvary.
  • Príslušenstvo – výrobca už v základe ponúka pri väčšine modelov špeciálne nadstavce určené na vysávanie rôznych povrchov či priestorov. Dokúpiť je takisto možné ďalšie hubice. Výbava a dodávané príslušenstvo vždy závisí od konkrétneho modelu a ceny. Okrem univerzálnej hubice môže byť vysávať dodávaný aj so štrbinovou hubicou, hubicou s kefou alebo hubicou s mini kefou na čalúnenie a podobne.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujímajú vás nejaké informácie ohľadom vysávačov Dyson? Potrebujete sa poradiť ohľadom výberu vysávača? Neváhajte nám napísať komentár. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a odpovieme vám čo najskôr. Budeme tiež veľmi radi, ak sa s vlastnými skúsenosťami podelíte a pomôžete tak aj ostatným spotrebiteľom, ktorí sa pre kúpu vysávača Dyson možno rozhodujú. Vaše rady a odporúčania sa určite zídu.

Vždy je potrebné hodnotiť konkrétny model. Ak je reč o konkurencii, segment vysávačov je na konkurenciu veľmi štedrý. Dyson vysávače nepatria medzi najpredávanejšie, pretože cenou sa radia medzi drahšie. No devízou britskej značky je sací výkon a spoľahlivosť. V porovnaní s konkurenciou si zaplatíte síce viac, no kvalita spracovania, efektivita vysávania i špecifický dizajn, hrajú v prospech tohto výrobcu. V porovnávaní konkrétnych modelov je však potrebné vykonať individuálne porovnanie. Komplexne sú však vysávače Dyson v prémiovej triedy medzi klasickými i tyčovými vysávačmi. Porovnanie najlepších tyčových vysávačov sme robili TU.

Tento parameter zohľadňujeme aj v našom porovnávacom teste. Opäť závisí model od modelu, no v prípade vysávačov Dyson platí, že referencie zákazníkov sú veľmi pozitívne. Hoci sú ich prémiové modely drahšie, faktom ostáva, že názory a skúsenosti zákazníkov sú kladné.

Platí to isté, čo pri ostatných výrobcoch. Či ide o náhradné diely alebo príslušenstvo, nie je problém ich dokúpiť. Problémom nie je ani prípadné servisovanie takéhoto vysávača. Cena náhradných dielov sa líši. V prípade prémiovejších modelov je však potrebné rátať s vyššou investíciou.

Slovník pojmov/Dôležité pojmy

  • Point and Shoot – ide o označenie špeciálneho hygienického systému na vyprázdňovanie zbernej nádoby vysávačov Dyson. Vyprázdnenie nádoby je možné za pomoci jedného tlačidla, používateľ tek neprichádza do kontaktu s nečistotami.
  • Piezo senzor – tento senzor môže byť integrovaný v podlahovej hubici vysávača. Jeho úlohou je plynulo monitorovať množstvo a veľkosť nečistôt.
  • Boost – ide o jeden z režimov vysávania, ktorý je možné v prípade niektorých modelov zvoliť, označený môže byť aj ako MAX. Boost režim sa postará o zdvojnásobenie sacieho výkonu. Ďalšími režimami bývajú spravidla Auto, ktorý výkon prispôsobuje podľa miery znečistenia alebo typu povrchu (koberce) a režim Eco, ktorý je vhodný predovšetkým podlahy.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysávače

Vaše hodnotenie:
(93%)

Komentáre
Vierka
17.05.2022 21:34

Dyson Big Ball Multi Floor 2 je tichý a ľahký vysávač, ktorý má výborné sacie schopnosti. Dostanem sa s ním všade, má jednoduchý systém, no prekáža mi, že na hubici chýbajú kartáče na vlasy a chlpy. Takže toto si budem musieť dokúpiť. Hlučnosť je prijateľná.

Odpovedať