Masážne prístroje na krk

Najlepšie masážne prístroje na krk 2024 + recenzie

Závidí vám vaše okolie sedavé zamestnanie? Vy však dobre viete, že nie je čo závidieť. Možno vás z neho trápi častá bolesť krku, šije, ramien či chrbtice. Je to prirodzené, napokon, držať telo po celý čas v správnej polohe je prakticky nemožné. Aj preto je dobré zamerať sa na spoločníkov, ktorí vám môžu s vaším problémom pomôcť. Popri ergonomicky tvarovaných stoličkách a vankúšoch z pamäťovej peny je vhodnou voľbou aj masážny prístroj na krk. Takéto zariadenie sme podrobili nášmu dôkladnému porovnávaciemu testu a teraz prichádzame s výsledkami. Absolútnym víťazom testu sa stal masážny golier Wellife Shiatsu C37, avšak tipov máme pre vás omnoho viac. Poďme si preto odpovedať na otázku, ktoré masážne prístroje na krk sú najlepšie?

Publikované: 08.12.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aký masážny prístroj na krk kúpiť?

Nezáleží na tom, či na vás vplýva negatívne dlhý deň strávený za počítačom, prievan z kancelárie alebo nesprávne držanie tela počas chôdze. Ak sa raz bolesť krku objaví, dokáže byť rovnako otravná a nepríjemná u všetkých. Presne na takéto situácie sú tu masážne prístroje na krk, ktoré si dokážu s bolesťou hravo poradiť. Výber masážneho prístroja na krk však nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Vďaka nášmu porovnaniu spoznáte TOP masážne prístroje na krk. Náš článok obsahuje o návod, ako vybrať masážny prístroj na krk. Neváhajte ho preto dočítať až do konca. Ak však toľko času nemáte, venujte pozornosť aspoň nasledujúcim riadkom. Pripravili sme pre vás krátke charakteristiky troch produktov z nášho testu so špeciálnym štítkom.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer MG 153 5* Zobraziť produkt
Medisana NM 870 5* Zobraziť produkt
Wellife Shiatsu C37 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Wellife Shiatsu C37

Wellife Shiatsu C37

Shiatsu masáž, funkcia infračerveného žiarenia, ovládanie cez elektronické tlačidlá

Zobraziť viac info

Masážny prístroj Wellife Shiatsu C37 disponuje štyrmi rotačnými masážnymi hlavicami, ktoré poskytujú krku intenzívnu Shiatsu tlakovú masáž. Prítomné infračervené žiarenie krk zahreje, prenikne do hĺbky svalového tkaniva. Takáto kombinácia aktívne bojuje s príznakmi vyčerpania a únavy. Tento masážny golier je pritom vhodný ako na masáž krku, tak aj na použitie na ramenách, chrbte, pase alebo stehnách. Disponuje výkonom 24 W a časovačom s maximálnou dobou použitia 30 minút. Nechýba možnosť prepnutia pohybu masážnych hlavíc do (proti)smeru hodinových ručičiek. 

Cenový trhák
Medisana NM 870

Medisana NM 870

Vibračná masáž, ovládanie elektronickým tlačidlom, napájanie batériami

Zobraziť viac info

Zlou voľbou nemusí byť ani cenovo dostupné zariadenie Medisana NM 870. Vankúš vyrobený z príjemnej tvarovanej peny dokonalo obopne krk a hlavu a pomocou vibrácií sa postará o uvoľnenie stuhnutého svalstva aj zmiernenie napätia. Masážny vankúš je napájaný pomocou dvoch batérií typu AA, vďaka čomu je vhodný na cesty. Poteší prítomnosť ochranného vaku, v ktorom si môžete produkt bezpečne prenášať. O túto možnosť sa starajú príjemné rozmery, tie sa zastavili na hodnotách 9 × 28 × 29 cm.

Náš TIP
inSPORTline Quebii

inSPORTline Quebii

funkcia infračerveného žiarenia, 3 úrovne masáže, ovládanie cez elektronické tlačidlá, možnosť využitia na ramená, chrbát, brucho, stehná, pás, nohy, chodidlá, lýtka

Zobraziť viac info

Príjemná syntetická koža so sieťovinou, dve masážne hlavice s výkonom 24 W a funkcia infračerveného vyhrievania. To a ešte oveľa viac je obsiahnuté v masážnom golieri inSPORTline Quebii určenom na poctivú masáž stuhnutého svalstva aj oddychové vibrácie po náročnom dni. Formou 15-minútovej sekvencie si môžete vychutnať až tri rýchlosti masírovania. Pracovať môže v smere aj proti smeru hodinových ručičiek, napájané zo sieťového adaptéra aj zapaľovača vo vašom vozidle. Golier je vhodný aj na masáž bedier, brucha, nôh alebo chodidiel.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Hoci sú masážne prístroje dobrým sluhom, pri ich výbere je potrebné postupovať opatrne. Nie vždy totiž dokážu pomôcť, naopak, pri zlom použití môžu vašu situáciu ešte značne skomplikovať. Aby ste svoju kúpu zbytočne neoľutovali, prichádzame s naším porovnávacím testom najlepších masážnych prístrojov na krk. K výberu produktov do porovnania sme pristupovali zodpovedne a už tradične sme vychádzali z viacerých podstatných parametrov. Dôležitým bol pre nás typ ponúkanej masáže. Rovnako podstatným bol aj počet masážnych hláv, ich výkon a pohyb. Súbor týchto parametrov totiž priamo rozhoduje o tom, akým spôsobom a ako efektívne dokáže daný masážny prístroj pracovať. Zároveň nám spomínané špecifikácie pomohli odfiltrovať neefektívne zariadenia, ktoré síce často vábia svojou nízkou cenovkou, ale konečnému spotrebiteľovi neponúkajú žiaden výraznejší benefit. Nezabudli sme na funkcie, ktoré by v masážnom prístroji na krk chýbať nemali. Pozreli sme sa aj na veľkosť. Rovnako dôležitým parametrom je v tomto prípade taktiež spôsob napájania.

Typ masáže
Počet úrovní masáže
Počet masážnych hláv
Výkon
Funkcie
Veľkosť
Spôsob napájania
Cena

Cieľom nášho porovnávacieho testu je priniesť potenciálnym spotrebiteľom reálny pohľad na čo najširšiu paletu produktov dostupných na slovenskom trhu. Výber sa preto nezameriava len na vlajkové lode popredných spoločností, ale svoje zastúpenie v ňom našli aj lacnejšie a menej výkonné produkty cieliace na nenáročných spotrebiteľov. Pri každom z produktov boli pre náš kľúčovými reálne skúsenosti dlhodobých používateľov. Myslíme si totiž, že práve zákaznícka spokojnosť s produktom je parametrom, ktorá by mohla pri výbere zohrávať rozhodujúcu úlohu. Samozrejme, neprehliadli sme ani odborné slovenské a zahraničné recenzie, z ktorých sme čerpali potrebné vedomosti o technických špecifikáciách a papierových predpokladoch jednotlivých modelov. V neposlednom rade smerovala naša pozornosť k dostupnosti na slovenskom trhu. V tomto ohľade nám pomohol vyhľadávač a porovnávač cien Heureka.sk. Na ňom sme si overili dostupnosť u obľúbených slovenských predajcov Tpd.sk, Hej.sk, Mall.sk či Alza.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie masážnych prístrojov na krk

Správnemu výberu nového zariadenia predchádza vždy dôkladná analýza trhu. Nemajte obavy, vy dlhé hodiny prehliadaním a porovnávaním tráviť nebudete musieť. Všetko sme totiž urobili za vás. V našich recenziách tak nájdete všetko podstatné – výpis najpodstatnejších technických parametrov aj reálne skúsenosti dlhodobých používateľov. Náš porovnávací test je nestranný a seriózny, preto sa vyhýba akémukoľvek zvýhodňovaniu konkrétneho producenta či modelu. Naopak, naším cieľom je každé hodnotenie hodnotiť na základe reálnych parametrov a neodsúvať ho na koniec pomyselného rebríčka. Rovnako tak si za cieľ kladieme priniesť potenciálnym spotrebiteľom reálny pohľad na celé spektrum trhu. Z tohto dôvodu sme do porovnania nezaradili len TOP masážne prístroje na krk, ale aj ich lacnejšie a menej výkonné varianty určené pre nenáročných používateľov. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ktoré sú tie najlepšie masážne prístroje na krk.

Víťaz testu

Wellife Shiatsu C37

Shiatsu masáž, funkcia infračerveného žiarenia, ovládanie cez elektronické tlačidlá

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal masážny prístroj na krk Wellife Shiatsu C37. Ten v sebe pri mimoriadne dostupnej cenovke kombinuje uvoľňujúcu Shiatsu tlakovú masáž s ohrevom v podobe infračerveného žiarenia. Samotná Shiatsu masáž využíva pri svojej práci stovky povrchových bodov a súčasne zahŕňa nielen akupresúru a masážne hmaty, ale aj prvky reflexnej terapie, moxovania, trakcie a mäkkých techník. Takáto kombinácia dokáže bojovať hneď s niekoľkými problémami. Popri odstraňovaní bolesti a uvoľňovania stuhnutého svalstva sa môžete tešiť aj na boj so stresom, nespavosťou a únavou. Samotné zariadenie stimuluje svojím tlakovým princípom nervové centrá a zlepšuje nielen fyzický, ale aj psychický stav spotrebiteľa. Prítomné štyri masážne hlavice sa dokážu pohybovať obomi smermi, teda v smere pohybu aj protipohybu hodinových ručičiek. Príjemným bonusom je univerzálne použitie, vďaka ktorému nemusí prístroj masírovať nevyhnutne krk. Využiť ho môžete aj v prípade problémov s ramenami, chrbtom, bruchom alebo stehnami. 

Samožné masážne zariadenie disponuje výkonom 25 W a maximálna odporúčaná dĺžka jeho používania je 30 minút. O neprekročenie času sa postará prítomný časovač a funkcia automatického vypnutia. Potešia praktické pútka na umiestnenie rúk, pomocou ktorých si môžete prístroj počas prevádzky pridržiavať. Bližšie to vďaka nim budete mať aj k trojici elektronických tlačidiel, prostreníctvom ktorých môžete chod samotného zariadenia jednoducho regulovať. Masážne zariadenie je vďaka jeho rozmerom na úrovni 110 x 17 x 12 centimetrov a váhe 2,8 kilogramov prenosné. Popri napájaní z klasickej 230 V zásuvky prístroj ponúka aj možnosť zapojenia do autozásuvky. Ak o tento spôsob napájania nemáte záujem, siahnite radšej po ľahšom a kompaktnejšom modeli inSPORTline Quebii.

Masážne zariadenie Wellife Shiatsu C37 je mimoriadne obľúbené aj z pohľadu používateľov. Tí sa tešia z rýchlej úľavy od bolesti, pričom vyzdvihujú možnosť využitia prístroja na viacerých partiách tela. Spotrebiteľov teší jednoduchá obsluha, pomocou troch tlačidiel zvládne ovládať masážny prístroj skutočne každý.

Pozitíva

Prítomnosť Shiatsu masáž
Možnosť využitia mimo ramien

Negatíva

Väčšie rozmery
Vyššia hmotnosť

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Výkon: 25 W ● Funkcie: funkcia infračerveného žiarenia (ohrevu) ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: áno (ramená, chrbát, brucho, stehná) ● Spôsob napájania: sieťový (230 V), z autozásuvky (12 V) ● Rozmery: 110 cm × 17 cm × 12 cm ● Hmotnosť: 2,8 kg

Cenový trhák

Medisana NM 870

Vibračná masáž, ovládanie elektronickým tlačidlom, napájanie batériami

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nenáročné zariadenie určené pre nenáročných používateľov. Aj takto v skratke by sa dal opísať masážny prístroj na krk Medisana NM 870. Ten disponuje technológiou vibračnej masáže, teda jednou z najúčinnejších metód eliminácie bolesti. Mechanická lokálna vibračná masáž dokáže efektívne bojovať najmä s muskuloskeletárnymi bolestiami v pohybovom systéme. Uvoľňuje svalstvo a stimuluje krvný obeh, vďaka čomu je pohybové ústrojenstvo vždy správne prekrvené.

Masážny prístroj je vyrobený z mäkkej tvarovanej peny a disponuje povrchom z jemného fleecového materiálu, ktorý dokonalo obopne krk a hlavu. Vďaka tomu dokáže zariadenie pracovať na tele mimoriadne efektívne. Ovládanie prebieha veľmi jednoducho. Prítomné je len zapínacie tlačidlo. Zaujímavosťou je spôsob napájania, v tomto prípade vám postačia dve batérie typu AA. Vďaka nim a rozmerom 9 x 28 x 29 centimetrov je masážny prístroj mimoriadne kompaktný a vhodný aj na cesty. Počas nich naň nezabudnite nasadiť ochranný vak, ktorý je súčasťou balenia.

Z pohľadu spotrebiteľských recenzií sa javí masážny prístroj Medisana NM 870 ako ideálny spoločník na cesty. Dlhodobí používatelia si pochvaľujú jeho kompaktné rozmery a príjemné materiály, ako dostačujúca sa javí aj intenzita masírovania. Na samotné napájanie je možné nazerať z dvoch uhlov – na jednej strane získate zariadenie, ktoré nie je viazané prítomnosťou elektrickej siete, na druhej strane sa však budete musieť pripraviť na náročnejšiu prevádzku a časté dokupovanie náhradných batérií. Nevýhodou je taktiež absencia možnosti voľby viacerých výkonnostných úrovní masáže, predvolený stupeň preto nemusí vyhovovať všetkým. Z pohľadu spotrebiteľov by sa mali mať na pozore najmä používatelia s citlivým svalstvom. Ak sa medzi nich radíte aj vy, neprehliadnite zariadenie Beurer MG 150 disponujúce hneď tromi úrovňami intenzity masáže.

Pozitíva

Nízka cena
Kompaktné rozmery

Negatíva

Chýba regulácia intenzity masáže

Typ masáže: vibračná masáž ● Ovládanie: elektronické tlačidlo ● Možnosť využitia mimo krku: nie ● Spôsob napájania: batériový (2xAA, 1,5 V) ● Rozmery: 29 cm × 28 cm × 9 cm ● Hmotnosť: 0,34 kg

Náš TIP

inSPORTline Quebii

funkcia infračerveného žiarenia, 3 úrovne masáže, ovládanie cez elektronické tlačidlá, možnosť využitia na ramená, chrbát, brucho, stehná, pás, nohy, chodidlá, lýtka

Pozrieť najlepšiu ponuku

Masážny golier na krk inSPORTline Quebii ponúka viacero zaujímavých parametrov v kombinácii s príjemnými materiálmi. Produkt je vyrobený zo syntetickej kože so sieťovinou a disponuje dvomi masážnymi hlavami s výkonom 24 W. Celkovo je možné si vybrať spomedzi troch úrovní intenzity masáže, nechýba ani možnosť zapnutia infračerveného vyhrievania. Hlavice sú schopné pracovať v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. Celá masáž by nemala trvať dlhšie ako 15 minút. Postará sa o to presný časovač

Výhodou masážnych golierov je ich ľahká prispôsobiteľnosť iným partiám tela. Platí to aj v prípade modelu inSPORTline Quebii, pričom tu máte možností využitia až netradične veľa. Popri krku a chrbte si môžete užiť masáž oboch partií samostatne, masáž pásabruchastehiennôhchodidiel a lýtok. Ovládanie je v tomto prípade intuitívne a pozostáva zo štyroch digitálnych tlačidiel. Tým prvým prístroj zapnete/vypnete, ďalším si môžete upravovať silu masáže, tretím smer pohybu masážnych hlavíc a posledným zapínate/vypínate funkciu infračerveného ohrevu. V prípade použitia na krk vás potešia dva pohodlné rukávy s otvormi na pretiahnutie rúk. Samotné zariadenie je možné napájať dvomi spôsobmi. Štandardne využijete sieťové napájanie z bežnej elektrickej zásuvky v domácnosti, počas ciest vám zasa dobre padne možnosť napájania prostredníctvom autozásuvky. Mimochodom, s prenášaním goliera nebudete mať najmenší problém, jeho váha 1,35 kilogramov a rozmery 40 x 19 x 15 centimetrov sú v tomto prípade pozitívnou správou.

Zariadenie je mimoriadne obľúbené aj medzi používateľmi. Pochvaľujú si vysokú efektivitu jeho práce a zdôrazňujú, že už po niekoľkých použitiach im pomohol s bolesťami krku, krčnej chrbtice aj unavených nôh. Teší ich jednoduché ovládanie pomocou štvorice tlačidiel priamo na golieri. Oceniť je v tomto prípade potrebné aj možnosť regulácie intenzity a sily masáže, pretože v tejto cenovej relácii nemôžeme stále hovoriť o štandarde. V neposlednom rade sa používateľom páči možnosť použitia ako v domácnosti, tak aj v kancelárii či v aute.

Pozitíva

Dobrý výkon
Kompaktné rozmery

Negatíva

Chýba možnosť napájania z batérie

Výkon: 24 W ● Funkcie: funkcia infračerveného žiarenia (ohrevu) ● Počet úrovní masáže: 3 ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: áno (ramená, chrbát, brucho, stehná, pás, nohy, chodidlá, lýtka) ● Spôsob napájania: sieťový (230 V), z autozásuvky (12 V) ● Rozmery: 40 cm × 19 cm × 15 cm ● Hmotnosť: 1,35 kg

Lacná kvalita

Beurer MG 150

Poklepová masáž, 6 prednastavených masážnych programov, 3 úrovne masáže, ovládanie cez elektronické tlačidlá

Pozrieť najlepšiu ponuku

Model Beurer MG 150 používa poklepovú masáž – ide o komplexnú stimulujúcu masáž sústrediacu sa na rýchle a rytmické údery, vďaka ktorým je schopná efektívne preniknúť a pôsobiť aj na najhlbšie vrstvy svalov. Intenzita môže byť nízka aj vysoká, dôležité však je, aby bola počas masírovania zachovaná pravidelná frekvencia. Takáto perkusná masáž je vhodná ako športová masáž, dobrý efekt však dosahuje aj pri odstraňovaní celulitídy

O to, aby bola poklepová masáž v zariadení Beurer MG 150 efektívna, sa starajú dve poklepávacie masážne hlavice. Používateľ si môže zvoliť spomedzi šiestich masážnych programov, pričom pri každom z nich je možné si vyberať aj medzi tromi intenzitami nastavenia – slabou, stredne silnou a silnou masážou. Zariadenie pôsobí na krku príjemne, o čo sa stará povrch s koženým efektom (umývateľný PU). Jednoducho sa ovláda, a to buď prostredníctvom tlačidiel priamo na golieri, alebo pomocou priloženého diaľkového ovládača. Počas masírovania si môžete ruky umiestniť do kovových úchytov, pomocou ktorých môžete tiež regulovať doľahnutie masážneho prístroja na krk. Nechýba funkcia automatického vypnutia po 15 minútach prevádzky, možnosť masáže nôh či dokonca celého tela by ste však očakávali márne. Rozmery sú na úrovni 58 x 8 x 86 centimetrov, prístroj sa napája z 230 V elektrickej siete

Masážny prístroj na krk Beurer MG 150 sa teší obľube. Prístroj pomáha s uvoľnením svalstva v okolí ramien aj v odblokovaní krčnej chrbtice. Kúpu odporúčajú i v prípade problémov so šijou a trapézovými svalmi. Zariadenie si dokázalo poradiť aj s migrénami jednej z používateliek, a to už po troch dňoch prevádzky.

Pozitíva

Prítomnosť netradičnej poklepovej masáže

Negatíva

Napájanie len z elektrickej zásuvky

Typ masáže: poklepová masáž ● Výkon: 60 W ● Funkcie: 6 prednastavených masážnych programov ● Počet úrovní masáže: 3 ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: nie ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 58 cm × 8 cm × 86 cm

Pre náročných

Beurer MG 153

4D masáž, funkcia infračerveného žiarenia, 2 úrovne masáže, ovládanie cez elektrické tlačidlá

Pozrieť najlepšiu ponuku

Masážny prístroj na krk Beurer MG 153 disponuje štvoricou 4D masážnych hlavíc simulujúcich masáž rukami, vďaka čomu dokáže pracovať omnoho efektívnejšie. Hlavice sa dokážu otáčať v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. V tomto prípade si síce budete musieť vystačiť s jedným masážnym režimom, zachované sú však dve úrovne intenzity. Pohodlne si ich môžete prepínať pomocou tlačidiel priamo na masážnom golieri. Vždy je lepšie začínať s nižšou intenzitou masáže, a to najmä v prípade, že je vaše svalstvo príliš bolestivé alebo citlivé. 

Masážnemu prístroju na krk Beurer MG 153 nechýba možnosť zapnutia vyhrievania v podobe infračerveného svetla. Zariadenie nie je vhodné na použitie na iných partiách tela. Ponúka celkový výkon 24 W, čo je možné považovať sa štandard. Tomu sa nijako nevymykajú ani rozmery, ktoré sa zastavili na hodnotách 55 x 39 x 19 centimetrov. Váha v tomto prípade dosahuje úroveň 1,8 kilogramov. Vystačiť si budete musieť s napájaním z elektrickej siete.

V tomto prípade zatiaľ s produktom slovenskí spotrebitelia veľa skúseností nemajú. Vychádzajúc z recenzií zahraničných používateľov je však možné vyzdvihnúť dostatočný výkon, o čo sa starajú dve možnosti intenzity masírovania. Používatelia si pochvaľujú možnosť dodatočného zapnutia infračerveného ohrevu a celkovo prirodzený pocit počas masírovania. Z ich aj nášho pohľadu je miernou nevýhodou neprítomná možnosť napájania z autozásuvky, prípadne prostredníctvom dobíjateľného akumulátora či jednorazových batérií. Na cestách tak samotné zariadenie nevyužijete. Na druhej strane však potešia priaznivé rozmery aj váha, vďaka ktorým je možné masážny prístroj jednoducho prenášať. Nepoteší nemožnosť využitia na iných partiách tela. V tomto ohľade tak splní vaše očakávania víťaz nášho porovnávacieho testu, model Wellife Shiatsu C37.

Pozitíva

4D masáž, jednoduché ovládanie

Negatíva

Chýba možnosť využitia mimo krku

Typ masáže: 4D masáž ● Výkon: 24 W ● Funkcie: funkcia infračerveného žiarenia (ohrevu) ● Počet úrovní masáže: 2 ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: nie ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 55 cm × 39 cm × 19 cm ● Hmotnosť: 1,8 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Masážny prístroj na krk nemusí byť iba poslednou záchranou v prípade, že už problémy máte. Používať ho môžete preventívne, respektíve na relaxačné a uvoľňujúce účinky. Ponuka takýchto zariadení je rozsiahla a výber môže byť poriadne náročný. Je preto dôležité si vždy zodpovedať na základné otázky – čo od masážneho prístroja očakávate, čím by mal disponovať a koľko by mal stáť. Ani teraz sa vám výber nezúžil dostatočne? Žiaden strach. Rozhodli sme sa vám to zjednodušiť a práve pre vás sme si pripravili výber piatich alternatívnych masážnych prístrojov na krk. V prípade, že ste si z hlavnej ponuky nevybrali, teraz máte šancu na reparát. Každému z modelov sme venovali niekoľko samostatných riadkov, v ktorých sme sa pokúsili vystihnúť jeho najdôležitejšie parametre. Ktoré masážne prístroje ešte teda stoja za zváženie? 

Jednou z možností na kúpu je masážny prístroj Medisana NM 860. Disponuje technikou Shiatsu tlakovej masáže v kombinácii so 4 masážnymi hlavicami. Ich intenzitu je možné meniť. O dokonalý relax a správnu cirkuláciu krvi v tele sa postará funkcia infračerveného vyhrievania. Nechýbajú pútka na umiestnenie rúk, ovládací panel s tlačidlami ani funkcia automatického vypnutia. Časovač je nastavený na 15-minútovú masáž. Zariadenie je vhodné na masáž nôh, brucha, chrtba alebo rúk. Disponuje snímateľným poťahom, ktorý je možné prať v práčke.

Masážní přístroj na krk Beautyrelax ShiatsuSoft za zajímavou cenu nabízí účinnou kombinaci masážních a relaxačních technik. Primární technologií je Shiatsu, nechybí možnost bodové masáže a akupresurní masáže. Vybrat si můžete ze tří přítomných masážních režimů. Vše si můžete navolit na samostatném ovladači. Kapacita Li-Ion baterie je 1 500 mAh. Zařízení se zastaví automaticky po 15 minutách.

Nároční používatelia nepochybne ocenia dizajn, kvalitu spracovania aj technológie prítomné v masážnom prístroji na krk SKG 4098E. O maximálny komfort sa postarajú silikónové „Skin-friendly“ vankúšiky z vnútornej strany prístroja. Ten disponuje 360 ° nastaviteľnou inteligentnou elektródou, ktorá sa automaticky vypne po 30 s v prípade, že stratí kontakt s telom používateľa. Zvoliť si môžete spomedzi troch typov masáže (automatickej, upokojujúcej a aktívneho režimu), na výber je 15 nastavení intenzityFunkcia infračerveného žiarenia dokáže golier zahriať na teplotu 42 °C. Na napájanie môžete použiť dobíjateľný akumulátor, ktorý dokáže pri plnom nabití a štandardnom dennom používaní po dobu 30 minút pracovať až 8 dní.

Beurer MG 148 je cenovo dostupný a výkonný produkt. Ide o nenápadný masážny pás používajúci masážnu techniku Shiatsu. Okrem krku môžete produkt využiť aj na masáž ramien, chrbta a stehien. O správny chod sa postarajú štyri rotačné masážne hlavice schopné pracovať v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. Nechýba vyhrievanie infračerveným žiarením ani funkcia automatického vypnutia. Zariadenie má jednoduché ovládanie – zobrazené piktogramy na štvorici ovládacích tlačidiel vám jasne našepkajú, čo je potrebné kedy stlačiť.

Päticu alternatívnych produktov uzatvára zariadenie Verk 15672 Shiatsu. O účinnú masáž sa starajú dve rotačné masážne hlavice s 8 masážnymi bodmi a funkciou zmeny smeru masírovania (v smere aj proti smeru hodinových ručičiek). Na výber máte spomedzi troch masážnych úrovní. Nechýba funkcia infračerveného vyhrievania a automatického vypnutia po 15 minútach. Vďaka rozmerom vankúša 40 x 19 centimetrov môžeme hovoriť o veľmi príjemnom cestovnom zariadení. Plusom sú dve možnosti napájania — zo sieťovej zásuvky a autozásuvky. Prístroj nemusíte použiť len na masáž krku, ale aj chrbta, brucha či nôh. To všetko pri zachovaní veľmi príjemnej cenovky, jednoduchého dizajnu a intuitívneho ovládacieho panelu

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Asi už tušíte, že výber správneho masážneho prístroja na krk nebude vôbec jednoduchý. Odvíja sa totiž od viacerých parametrov. Aj preto je vždy dôležité zodpovedať si na niekoľko základných otázok – čo od svojho nového pomocníka očakávate, ako by mal vyzerať, čím by mal disponovať a koľko by mal stáť? V takomto prípade sa vám otvárajú nové možnosti na filtráciu tých správnych zariadení. Nezabúdajte vychádzať ani z používateľskej obľúbenosti a predajnosti. Aj ona totiž udáva významný smer. Preto sme sa rozhodli náš porovnávací test doplniť o najpredávanejšie masážne prístroje na krk dostupné na slovenskom trhu. Rebríček zohľadňuje predajnosť podľa porovnávača cien Heureka.sk. My ho pritom budeme pravidelne aktualizovať a dopĺňať, a to tak, aby vždy zohľadňoval tie najaktuálnejšie trendy v ponuke.

Názov Hodnotenie Detail
StretchFit FlexPillow 5* Zobraziť produkt
Verk 15693 5* Zobraziť produkt
Naipo oCuddle-C1 5* Zobraziť produkt
Car & Home CHM-8018 5* Zobraziť produkt
Wellife Shiatsu C37 5* Zobraziť produkt

Čaká vás nákup masážneho prístroja na krk pre vás či vašich blízkych a už teraz ste z toho v strese? Spísali sme pre vás podrobný návod, ako si správne svojho nového spoločníka na uvoľnenie svalstva vybrať. Náš návod vychádza z najpodstatnejších technických parametrov a technických predpokladov, pričom si každý z nich sme podrobne rozobtali. Súčasťou návodu je aj tradičná kategória obľúbených výrobcov a cenové relácie samotných zariadení.

Ako vybrať masážny prístroj na krk

 • Vhodnosť masážneho prístroja na krk
 • Masážne techniky
 • Typy masážnych prístrojov na krk
 • Počet úrovní masáže
 • Funkcie masážnych prístrojov na krk
 • Ovládanie
 • Rozmery a spôsob napájania
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Masáži sa vyhnite po operácii aj pri problémoch so srdcom

Nezáleží na tom, či ste aktívnym športovcom, vášnivým turistom alebo trávite celé dni v práci pri počítači. Ak chcete svojej krčnej chrbtici uľaviť, masážne zariadenie je pre vás tou správnou voľbou. Napriek tomu je však potrebné počítať s viacerými výnimkami. Závisia od typu zvolenej masáže krku a krčnej chrbtice.

V prípade, že disponuje váš prístroj vibračnou masážou, majte sa na pozore. Povrchová masáž na princípe vibrácií, teda miniatúrnych a rýchlych pohybov vo vysokej frekvencii, pôsobí na receptory vo svaloch s cieľom uvoľniť svalové napätie. Samotné svaly musia na neznámy impulz reagovať reflexívnym spôsobom a stiahnu sa. Aj z tohto dôvodu je vibračná masáž nevhodná pre používateľov, ktorí absolvovali v posledných týždňoch akýkoľvek chirurgický zákrok. Pozor si dávajte aj na dlhodobé použitie na jednom mieste, v takom prípade totiž môže mať znižovanie a zvyšovanie uvoľnenia svalového napätia opačný efekt a vibračná masáž vám môže byť skôr na obtiaž.

Mimoriadne opatrní buďte v prípade, že vlastníte masážne zariadenie pracujúce na princípe magnetoterapie. Tá totiž vplýva pozitívne na prekrvenie, vyhnúť by sa jej preto mali osobyktoré v súčasnosti trpia akýmkoľvek krvácaním. Obozretní buďte najmä v prípade, že trpíte poruchou zrážanlivosti krvi. Použitie takéhoto prístroja by ste mali zvážiť aj v prípade, že bojujete s vysokým krvným tlakom. Zakázané pre vás nie je, avšak po každom použití je dôležité si oddýchnuť po dobu aspoň 15 minút v horizontálnej polohe. Masážne prístroje s magnetoterapiou sú nevhodné pre osoby s kardiostimulátorom. Môžu totiž nepriaznivo ovplyvniť jeho činnosť, čo môže smerovať k fatálnym následkom.

Stále obľúbenejšia je Shiatsu masáž

Výber masážneho prístroja na krk môže komplikovať aj množstvo druhov masáží, ktorými môžu jednotlivé zariadenia disponovať. Lacnejšie modely majú k dispozícii spravidla jeden, tie drahšie môžu jednotlivé masáže medzi sebou kombinovať. S ktorými z nich sa stretnete najčastejšie?

Masážny golier

 • Shiatsu masáž: Japonská tlaková masáž založená na princípe tradičnej čínskej medicíny. Masážny prístroj s technikou Shiatsu využíva relaxačné techniky, trakciu, moxovanie, mäkké techniky, reflexnú terapiu, mobilizáciu aj masážne hmaty. Zahŕňa aj prvky akupresúry. Výsledkom je jemná masáž, ktorá nespôsobuje žiadne bolesti.
 • Vibračná masáž: Masážny prístroj pracuje s vibráciami, teda mikropohybmi, ktoré vplývajú pozitívne na zlepšenie v nervovom systeme a zlepšujú periférnu cirkuláciu krvi. Vďaka tomu dokáže vibračná masáž bojovať nielen s muskuloskeletálnymi bolesťami, ale aj s únavou a emočným napätím.
 • Infračervené svetlo: Nejde o konkrétny typ masáže, s infračerveným svetlom sa môžete v masážnych prístrojoch stretnúť ako s príjemným bonusom. Pracuje so svetlom patriacim do elektromagnetického žiarenia, pociťujeme ho vo forme tepla prenikajúceho do štruktúr pokožky a do svalov. Žiarenie má pozitívny vplyv na zvýšenie prietoku krvi, zlepšenie prísunu kyslíka či zlepšenie činnosti lymfatického systému.
 • Terapia magnetickým poľom (magnetická terapia): Ide o podskupinu fyzikálnej masáže založenej na princípe magnetického poľa. To tvorí niekoľko (spravidla hovoríme o niekoľkých desiatkach) integrovaných magnetov posobiacich na mäkké tkanivá.

Je lepší vankúš alebo masážny golier? 

V prípade masážnych prístrojov sa môžete najčastejšie stretnúť s dvomi druhmi ich spracovaniaCenovo dostupnejší je v tomto prípade štandardne masážny vankúš na krk v tvare klasického cestovného vankúša. Jeho výhodou je jednoduché ovládanie a kompaktné rozmery, vďaka ktorým je možné jeho využitie prakticky kdekoľvek. Naopak, medzi nevýhody patrí nižšia efektivita pri práci, keďže vankúš nedokáže obopnúť každý krk rovnako spoľahlivo. Problematické býva aj jeho čistenie. Obzerajte sa preto po vankúšoch s odoberateľným návlekom, ktorý je možné prať v práčke. Aby ste využili prenosný potenciál vankúša v maximálnej možnej miere, pozor si dávajte aj na spôsob jebo napájania. Disponovať by mal ideálne dobíjateľným akumulátorom, minimálne by však mala byť prítomná možnosť napájania prostredníctvom jednorazových batérií. V takom prípade však musíte zároveň počítať s vyššími nákladmi na prevádzku.

Druhou možnosťou je kúpa masážneho goliera. Takýto typ masážneho prístroja na krk disponuje štandardne pútkami na ruky, pomocou ktorých je počas masáže možné regulovať prítlak zariadenia na krčnú chrbticu. Masážne hlavice a výhrevné vankúšiky sú v tomto prípade umiestnené na plochej strane vo vnútri prístroja, vďaka čomu dokáže pracovať zariadenie omnoho efektívnejšie. Nevýhodou masážneho goliera môžu byť jeho väčšie rozmery a časté napájanie len prostredníctvom elektrickej siete. Ak si plánujete nosiť golier v aute, siahnite po verzii podporujúcej napájanie z autozásuvky. Samostatnou podkategóriou masážnych golierov sú inovatívne spracované zariadenia z elastického plastu. Tie dokážu vyvinúť na krčnú chrbticu väčší tlak, vďaka ktorému nie je potrebná jeho regulácia rukami. Takto koncipované prístroje navyše vedia lepšie izolovať teplo. O používateľský komfort sa zasa starajú silikónové vankúšiky.

Masážny vankúš na krk

Ak sa teda pýtate, ktorý dizajn a typ masážneho prístroja na krk je lepší, jednoznačná odpoveď neexistuje. V prvom rade si musíte sami odpovedať na otázku, kde budete zariadenie využívať a čo vám má priniesť. Ak trávite veľa času na cestách a žiadate uvoľnenie stuhnutého krčného svalstva, siahnite po menšom a lacnejšom masážnom vankúši. Naopak, ak vás zaujíma poctivá masáž v pohodlí domova, nemáte veľa dôvodov siahnuť po inom ako po masážnom golieri akéhokoľvek dizajnu.

Úrovní masáže môže byť hneď niekoľko

Spolu s typom masážneho zariadenia súvisí aj ďalší parameter, ktorý by ste si mali pri výbere všímať. Najlacnejšie vankúšiky disponujú štandardne len jednou výkonnostnou úrovňou. Tá síce na uvoľnenie a relax v lietadle či v aute štandardne postačuje, nedokáže vás však zbaviť výraznejších bolestí. V prípade, že často športujete, chodievate na turistiku alebo jednoducho potrebujete kvalitnú masáž po dni strávenom v práci, hľadajte na trhu modely s možnosťou regulácie intenzity masáže. Vďaka nim si môžete byť istí, že si silu masážnych hlavíc prispôsobíte vždy vašim potrebám. Zvyčajne môžete nájsť prístroje s jednou až dvadsiatimi úrovňami intenzity masáže. Majte na pamäti, že čím viac ich je k dispozícii, tým jemnejšie zmeny medzi nimi môžete vykonávať.

Nerozhoduje len druh masáže

Každý výrobca sa snaží urobiť svoj produkt unikátnym. Pridáva mu na výkone, upravuje jeho dizajn a dopĺňa o rôzne zaujímavé funkcie. Tu je niekoľko takých, ktorých prítomnosť určite neoľutujete:

 • Informačný displej: V prípade kvalitnejších masážnych prístrojov sú samozrejmosťou preddefinované časy trvania jednotlivých úkonov. Znamená to, že je výrobcom dané, či potrvá masáž 10 alebo 20 minút. Samozrejme, zastaviť ju môžete aj predčasne. Ako však zistiť, koľko času ešte ostáva do jej naplánovaného konca? Alebo ktorý výkonnostný stupeň máte zvolený? Prípadne aktuálny stav akumulátora? Najlepšie vám na to poslúži informačný displej, ktorý zobrazuje všetky podstatné informácie na jednom mieste. V niektorých prípadoch môže byť displej jednoriadkový, v iných dokonca dotykový. V prípade, že displejom váš vytúžený model nedisponuje, je dobré, ak sa môžete spoľahnúť aspoň na stavové LED diódy.
 • Časovač: Nastavenie času masáže súvisí s displejom. Definuje, ako dlho potrvá masáž, prípadne iný úkon masážneho prístroja na krk. Štandardne sa budú časy pohybovať v rozmedzí od desiatich minút do jednej hodiny. Po skončení procesu sa časovač sám postará o vypnutie masážneho prístroja. Ide nielen o bezpečnostnú funkciu, ale aj ekonomický charakter – v prípade, že zaspíte, nebude zariadenie pracovať zbytočne naprázdno.
 • Diaľkové ovládanie: Štandardne sa stretnete s masážnymi vankúšmi či goliermi, ktoré disponujú ovládaním priamo na svojom tele. To býva často nepraktické a ak si chcete program zvoliť správne, musíte tak urobiť ešte pred nasadením zariadenia na krk. Váš problém však vyriešia modely disponujúce diaľkovým ovládaním. V prípade jeho bezdrôtových verzií si musíte dať pozor na to, aby ste v ňom mali vždy nabité batérie. Alebo siahnite po verzii pripojenej k prístroju káblom. Výber je len na vás.
 • Regulátor intenzity masáže: Každému vyhovuje niečo iné. Dvojnásobne to platí v prípade sily masáže, akú dokáže samotný prístroj vyprodukovať. Preto je lepšie siahnuť po modeli, ktorý nimi disponuje hneď niekoľkými. Štandardne sa stretnete pri masážnych prístrojoch na krk s otočným regulátorom, prípadne ovládaním pomocou tlačidiel. Zvoliť si stupeň sily masáže tak nie je vôbec náročné. Pozor si len dávajte na to, koľkými stupňami dané zariadenie disponuje.

Masážny prístroj na krk – funkcie

Pri senioroch dotykový displej vynechajte

Množstvo možností prichádza spolu s masážnymi prístrojmi na krk aj z pohľadu ich ovládania. Najjednoduchším a najzákladnejším z nich je ovládanie pomocou otočných regulátorov. Zobrazené piktogramy vám presne poradia, do ktorej polohy musíte kolieskom otočiť. Takýto typ ovládania je vhodný pre staršiu generáciu, ktorá nemá s vyspelejšími technológiami dostatok skúseností. Vďaka tomu budete mať istotu, že si zo zapnutím poradia seniori aj počas vašej neprítomnosti. 

O čosi modernejšou verziou je ovládanie elektronickými tlačidlami. Je rýchle a pohodlné, v tomto prípade nie je príliš čo vytknúť. Ak ho však chcete povýšiť na novú úroveň, hľadajte modely kombinované so zobrazovacím displejom. V niektorých prípadoch môžete dokonca natrafiť na ovládanie dotykové, tradičné fyzické tlačidlá už tak potrebné nebudú. 

Najmodernejším a najpohodlnejším spôsobom ovládania je to diaľkové. Zvyčajne ide o individuálny bezdrôtový ovládač napájaný samostatnými vymeniteľnými batériami, prípadne o ovládač prepojený s masážnym prístrojom prostredníctvom kábla. V oboch prípadoch vám poskytne možnosť zariadenie nielen vypnúť a zapnúť, ale zmeniť si aj intenzitu a čas trvania masáže, zvoliť si konkrétny program či kombinovať ich navzájom. Tu už závisí všetko od konkrétneho výrobcu a modelu. 

Do bytu, kancelárie aj do lietadla

Masážny prístroj na krk by nemal byť len dostatočne výkonný, ale aj rovnako kompaktný. Napokon, nikdy neviete, či ho práve využijete doma, v kancelárii alebo na ceste na dovolenku. Je preto dôležité hľadieť na niekoľko dôležitých parametrov

 • Spôsob napájania: V mnohých prípadoch je hybridný, teda s možnosťou zapojenia do klasického sieťového adaptéra aj do autozásuvky. Takéto zariadenie oceníte najmä vtedy, keď sa často presúvate medzi domovom a kanceláriou, prípadne je vaša kancelária práve na kolesách. Neporadí si však s dlhšími cestami lietadlom alebo vlakom. Vtedy musíte siahnuť po modeli s dobíjateľným akumulátorom, prípadne vymeniteľnými jednorazovými batériami. Naopak, ak si plánujete užívať masáž v pohodlí domova, na alternatívne spôsoby napájania zabudnite. Cenu prístroja vám budú zbytočne navyšovať.
 • Veľkosť: V tomto ohľade vychádzajú najlepšie masážne vankúšiky – tvarovo rovnaké, aké možno poznáte z dlhých ciest lietadlom. Aby sa vám vankúš zmestil aj do batožiny, nemal by presahovať cca 40 cm. Počítať budete musieť s nižšou efektivitou práce, masážny vankúš na krk totiž nedokáže dosiahnuť taký presvedčivý výsledok ako masážny golier.

Masážny prístroj na krk – veľkosť

Cena je priaznivá, kúpy sa nebojte

Cena masážneho prístroja na krk sa začína už na niekoľkých desiatkach eur, najlacnejšie modely si môžete zakúpiť približne za 30 eur. Spoľahnúť sa budete môcť spravidla len na jeden typ masáže s jednou intenzitou, pričom v mnohých prípadoch budú absentovať technológie ako časovač alebo vyhrievanie. 

Zlatou strednou triedou sú prístroje v cenovom rozmedzí od 30 do 100 eur. V takýchto prípadoch si už môžete vyberať nielen na základe sympatií ku konkrétnej značke, ale aj technických parametrov. Masážne prístroje na krk v cene nad 100 eur sú zvyčajne špičkové a vhodné pre používateľov, ktorí nie sú ochotní robiť žiadne kompromisy. Tešiť sa môžete na dostatok funkcií, intenzít, elegantný dizajn a kombinovaný spôsob napájania.

Najobľúbenejší je tradičný producent z Nemecka

Do nášho porovnania sme sa rozhodli zaradiť aj tradičný rebríček najobľúbenejších výrobcov, v tomto prípade teda výrobcov masážnych zariadení na krk. V ňom dominuje nemecký producent Beurer. Zakladá si na kvalite a používateľskej spokojnosti. Aj preto sa pravidelne zúčastňuje kontrol najprestížnejších inštitúcií, pričom vo výsledku z nich vychádza často ako absolútny víťaz. V prípade produktov Beurer sa môžete tešiť na vysokú kvalitu spracovania a dlhú výdrž. Aj druhý obľúbený výrobca – Medisana – pochádza z Nemecka. Používatelia si pochvaľujú najmä jednoduché ovládanie, elegantný dizajn a dostatočný výkon.

O slovo sa postupne hlásia aj ďalší výrobcovia. Veľmi často ide o novovzniknuté rodinné firmy či spoločnosti, ktoré si svoje meno budujú od nového tisícročia. Za spomenutie stoja napríklad zariadenia z dielne Wellneo, ktoré v sebe kombinujú priaznivú cenovku spolu so zaujímavým výkonom.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste v našom porovnávacom teste odpovede na všetky žiadne otázky? Práve preto sme doň na záver zaradili tradičnú rubriku otázok a odpovedí. V nej sa môžete opýtať na čokoľvek, čo vás v súvislosti s masážnymi prístrojmi na krk zaujalo. Vaše otázky budeme pravidelne kontrolovať a odpovedať na ne, a to tak, aby sme dokázali pomôcť čo najširšiemu spektru potenciálnych spotrebiteľov. V prípade, že vás teda niečo zaujíma, neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.

V princípe neexistuje skupina ľudí, ktorú by bolo možné vymedziť ako najvhodnejšiu. Platí, že použitie masážneho prístroja nie je viazané na pohlavie ani na vek. Napriek tomu však existujú výnimky, pri ktorých by ste mali domácu masáž zvážiť. V prípade, že váš prístroj disponuje technológiou vibračnej masáže, nepoužívajte ho niekoľko týždňov po vykonaní akéhokoľvej chirurgického zákroku. Masážny prístroj pracujúci na princípe magnetoterapie je zasa absolútne nevhodný pre osoby s kardiostimulátorom. Obozretní buďte v prípade, že trpíte akýmkoľvek krvácaním (vrátane menštruácie), prípadne chorobnou zrážanlivosťou krvi. 

V tomto prípade, žiaľ, jednoznačná odpoveď neexistuje. Všetko sa odvíja od vašich očakávaní a osobných preferencií. V prípade, že hľadáte jednoduché zariadenie vhodné na relaxačnú masáž, prípadne na cesty, siahnite po menšom masážnom vankúši. Disponovať by mal aspoň dvomi spôsobmi napájania – ideálne sieťovým a akumulátorovým. Naopak, ak plánujete využívať masážny prístroj najmä v domácnosti, siahnite radšej po kvalitnom masážnom golieri. Vhodnou voľbou pre vás môže byť golier kombinujúci viacero druhov masáží. Chybu neurobíte, ak bude vašou primárnou voľbou tlaková masáž Shiatsu. Dobré je obzrieť sa po modeli, ktorý disponuje aj funkciou infračerveného vyhrievania zlepšujúcou krvný obeh. 

Ceny sa odvíjajú od zvolených technológií, materiálov a celkového spracovania. Najlacnejšie masážne prístroje na krk si môžete zakúpiť už za 30 eur, avšak pôjde o základné modely určené skôr na relaxáciu. Vhodnou voľbou môžu byť skôr zariadenia spadajúce do kategórie zlatej strednej triedy, v takom prípade si pripravte od 30 do 100 eur. Pri sume nad 100 eur už môžete štandardne očakávať prvotriedne produkty disponujúce najmodernejšími technológiami a funkciami.

Wellneo 3D Shiatsu masážny prístroj

Shiatsu masáž, poklepová masáž, funkcia infračerveného žiarenia, ovládanie cez elektronické tlačidlá, možnosť využitia na chrbát, ramená, stehná, lýtka, chodidlá

Pozrieť najlepšiu ponuku

Masážny prístroj na krk Wellneo 3D Shiatsu je zaujímavé a šikovné zariadenie, ktoré v sebe spája hneď dve masážne techniky. Tou primárnou je japonská technika Shiatsu. Vykonávajú ju dve masážne hlavice pracujúce na základe krúživého pohybu. Tie vytvárajú tlak na energetické body, vďaka čomu vyrovnávajú telesnú energiu. Spolu so Shiatsu technikou však prichádza aj možnosť poklepovej masáže. Tá sľubuje silnejší rytmický pohyb dvoch masážnych uzlov. Technika poklepávania je v porovnaní so spôsobom Shiatsu povzbudzujúcejšia a vhodnejšia na zmierenenie napätia vo svaloch či zotavenie po náročných tréningoch.

Samotné zariadenie je vhodné na masáž krku, chrbta, ramien, lýtok, stehien aj chodidiel. Vďaka prítomnej funkcii infračerveného vyhrievania vplýva pozitívne na cirkuláciu krvi v tele. Dve úrovne intenzity sa postarajú o to, že bude masáž za každých okolností maximálne efektívna. Upevňovacie pásky zo suchého zipsu vám poskytnú maximálny komfort. Na komfort vplýva pozitívne taktiež dvojmetrový prívodný kábel. Možnosť zapojenia do autozásuvky chýba, prítomný nie je ani dobíjateľný akumulátor.

Používateľské skúsenosti považujú práve tento fakt za nevýhodu. Ak teda plánujete cestovať a masážny prístroj by ste si brávali radi so sebou, siahnite radšej po modeli Medisana Shiatsu NM 880. Ak vám však absencia možnosti napájania mimo domova neprekáža, na prístroji Wellneo 3D Shiatsu oceníte dve masážne úrovne, možnosť vyhrievania aj použitia na celom tele. V kombinácii s príjemnou cenovkou ide o vhodnú voľbu pre tých, ktoré by si radi vychutnali kvalitnú masáž po náročnom dni v práci.

Pozitíva

Dva druhy masáží
Infračervené vyhrievanie

Negatíva

Napájanie len z elektrickej zásuvky

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž, poklepová masáž ● Funkcie: funkcia infračerveného žiarenia (ohrevu) ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: áno (chrbát, ramená, stehná, lýtka, chodidlá) ● Spôsob napájania: sieťový (230 V)

Medisana Shiatsu NM 880

Shiatsu masáž,funkcia infračerveného žiarenia, ovládanie cez elektronické tlačidlá, možnosť využitia na chrbát, brucho, stehná, holeň

Pozrieť najlepšiu ponuku

Osloviť vás môže aj model Medisana Shiatsu NM 880 disponujúci nevtrieravým dizajnom a zaujímavými špecifikáciami. Na ich čele stojí japonská masážna technika Shiatsu. Používateľovi pomáha so stuhnutým svalstvom a nepríjemnými bolesťami, rozprúdi energiu po tele a uvoľní napätie. Zharmonizovanie, respektíve uvedenie tela do energetickej rovnováhy, je jedným zo základných predpokladov životnej energie čchi, s ktorou masáž Shiatsu pracuje. 

Na svoj chod využíva štyri rotačné masážne hlavice. Nechýbajú tri stupne regulácie intenzity, vďaka ktorým si môžete silu masáže prispôsobiť. Samozrejmosťou je funkcia infračerveného vyhrievania, ktorá sa postará o správne procesy v podkožnom väzive. Zariadenie je ovládané prostredníctvom niekoľkých tlačidiel umiestnených priamo na jeho tele. Využiť ho môžete taktiež na masáž iných partií tela, napríklad stehien, brucha, chrbta alebo holene. Ide o vôbec prvé zariadenie v našom rebríčku, ktoré je možné dobíjať. Vstavaný akumulátor pritom zvládne pri plnom nabití približne 1,5-hodinovú nepretržitú prevádzku. V prípade, že je zariadenie vybité, vám poslúži aj napájanie priamo zo sieťového 230 V adaptéra. Prívodný kábel dosahuje v tomto prípade dostatočnú dĺžku dvoch metrov. Nechýba časovač, ktorý prístroj po 15 minútach prevádzky automaticky vypne. Veľmi príjemnej hmotnosti 1,6 kilogramov v tomto prípade sekundujú rozmery 20 x 54 x 39 centimetrov. 

Medisane sa podarilo vyrobiť slušné zariadenie za dostupnú cenu. Všimli si to aj samotní používatelia, ktorí na ňom oceňujú najmä prítomnosť výkonnej Shiatsu masáže v kombinácii s možnosťou infračerveného vyhrievania. Cestovateľov zasa teší možnosť napájania prostredníctvom dobíjateľného akumulátora, vďaka ktorému nie je potrebný neustály prístup k elektrickej sieti. A ak ju potrebovať budete, využiť môžete dlhý 2-metrový napájací kábel. V prípade, že by sa vám zdal tento prístroj predsa len pridrahý alebo príliš výkonný, neváhajte siahnuť po lacnejšej alternatíve v podobe lacnejšieho modelu rovnakej značky – Medisana NM 870.

Pozitíva

Shiatsu masáž
Dlhá výdrž akumulátora na jedno nabitie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Funkcie: funkcia infračerveného žiarenia (ohrevu) ● Ovládanie: elektronické tlačidlá ● Možnosť využitia mimo krku: áno (chrbát, brucho, stehná, holeň) ● Spôsob napájania: sieťový (230 V), dobíjateľný akumulátor (výdrž na jedno nabitie cca 1,5 hod.) ● Rozmery: 20 cm × 54 cm × 39 cm ● Hmotnosť: 1,.6 kg

Heureka.sk odporúča:

Wellife SHIATSU C37

od 28,10 €
Masážny prístroj s infra vyhrievaním SHIATSU S elektrickým masážnym prístrojom SHIATSU si môžete dopriať efektívnu a blahodarnú automasáž....

P.R.C. Masážny shiatsu prístroj s infra vyhrievaním na telo, krk, ramená - čierny 24W

od 33,90 €
Masážny shiatsu prístroj s infra vyhrievaním na telo - masáž krku, stehien, rúk, nôh Doprajte si príjemnú uvoľňujúcu SHIATSU masáž kedykoľvek...

P.R.C. Masážny shiatsu prístroj s infra vyhrievaním na telo, krk, ramená - béžový 24W

od 27,90 €
Masážny shiatsu prístroj s infra vyhrievaním na telo - masáž krku, stehien, rúk, nôh Doprajte si príjemnú uvoľňujúcu SHIATSU masáž kedykoľvek...

Beurer MG 295

od 187,54 €
Pohoda doma - masážny poťah na sedadlo BEURER MG295 vám dáva pocit, že ste v kúpeľoch. 4 masážne hlavice Shiatsu s technológiou 3D rocker a 2...

Pangao PG-2601B8 3688

od 64,90 €
Masážny prístroj s magnetoterapiou a infra zohrievaním na krk - masáž krku - PG-2601B8 Navrhnutá 3D krivkou na krk, zariadenie využíva výhody...

NM 870 Medisana

od 17,90 €
MEDISANA MN-870 Vibračný masážny vankúš na šiji. Popis Kompaktné vankúš na masáž šije Medisana NM 870 88946 je vďaka napájaniu z batérií...

Medisana NM 870 88946

od 19,60 €
NM 870 - Masážny vankúš na krk a ramená masážny vankúš uvoľňuje napäté svaly v oblasti šije a ramien vankúš možno ľahko zbaliť, je teda...

InnovaGoods Elektromagnetický masážny prístroj na krk a chrbát

od €
Vyrobený z ABS a nerezovej ocele Magnetický efekt Ergonomický, ľahký a prispôsobivý Pohodlné a jednoduché použitie 6 druhov masáže 16 stupňov...

Beautyrelax Tens EMS RC

od 71,97 €
Krčný masážny prístroj pomáha v boji s bolesťami krčnej chrbtice. BeautyRelax Krčný masážny prístroj BeautyRelax TENS EMS RC využíva technológia...

Beauty Relax BR-090

od 58,50 €
AKCIA:Privítajte rok 2020 s dodatočnou zľavou 20 % po zadaní kódu VITAME2020 (platí od 6. 1. do 19. 1. 2020 alebo do vypredania zásob)! Po...

Verk 15698 Elektromagnetický masážny prístroj na krk a chrbát

od 22,55 €
UNIKÁTNY MASÁŽNY PRÍSTROJ KRKU Elektrický masážny prístroj krčnej chrbtice je zariadenie, ktoré poskytuje komplexné a kompletné riešenie...

Medisana Shiatsu MCG 800

od 78,80 €
Masážny vankúš Shiatsu Medisana MCG 800 v čiernej farbe zaisťuje skutočnú masáž shiatsu v oblasti šije a chrbta vďaka štyrom vyhrievaným masážnym...

Ďalšie články z kategórie Masážne prístroje

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Lenka 10.Dec.2021

P.R.C. masážny shiatsu prístroj výborne prekrví a premasíruje krčnú chrbticu, som spokojná, pretože mám sedavé zamestnanie, pri ktorom som skrčená a práve krčná chrbtica mi dosť trpí. Výrobok je dobre spracovaný, má kvalitné a pevné šitie a dá sa oprať, čo je super, lebo si ho môžem udržiavať neustále čistý. Funguje podľa popisu.

Odpovedať

Milena 10.Dec.2021

Super masíruje Medisana NM 870. Je to univerzálny masážny vankúšik na krčnú chrbticu, ktorý je kompaktný a môžem ho mať kedykoľvek po ruke. Škoda, že vankúšik nemá prací povlek, ale inak som s ním maximálne spokojná. Za tú cenu to bola výhodná kúpa. Masáž je super pri bolestiach alebo stuhnutosti krčnej chrbtice, ale tiež len tak na relaxáciu.

Odpovedať

Simon 10.Dec.2021

Som sklamaný z produktu Beautyrelax TENS EMS RC. Na prvý pohľad vyzeral veľmi zaujímavo, v skutočnosti je však veľmi zle vymyslený. Plusom je, že masážny prístroj je malý a pekne vyzerá, má diaľkové ovládanie a funguje na batériu, čiže nemusí byť zapojení do elektrickej siete... Avšak vibračná masáž je sklamanie, je to len také hlučné šteklenie. Vadí mi tiež, že svetelný indikátor nabíjania nikdy nezhasne.

Odpovedať

Nina 10.Dec.2021

Odporúčam Wellife SHIATSU C37, pretože po vymasírovaní dochádza u mňa k rýchlej úľave od bolesti. Hoci je prístroj primárne určený pre masírovanie krčnej chrbtice, dá sa s ním pekne premasírovať celé telo. Manipulácia je jednoduchá, priam primitívna. Je to výborný relax, takže som maximálne spokojná.

Odpovedať

Barbara 16.Dec.2021

Masážny prístroj InnovaGoods mi pomáha pri stuhnutom svalstve, je to pri mne časté, nakoľko mám sedavé zamestnanie. Prístroj používam denne po práci a zakaždým mi uľaví. Odporúčam ho aj ostatným, je skladný, viem si ho so sebou aj brávať v prípade potreby...

Odpovedať

Frederika 18.Jan.2022

Prístroj Beurer MG 150 mám krátko, ale je masívnejší, než som čakala. Na obrázku tak nevyzeral. A intenzita masáže je tiež väčšia, než som predpokladala. Zatiaľ som však spokojná. Účinkuje veľmi rýchlo na problémy spôsobené celodenným sedením za počítačom. Obsluha je jednoduchá (výber programov na masírovanie). Odporúčam všetkým, ktorí majú problémy s trapézovými svalmi a krčnou chrbticou.

Odpovedať

Veronika 13.Feb.2022

Verk 15698 je jednoduchý a lacný masážny prístroj na oblasť krku. Ak hľadáte rýchlu úľavu od stuhnutého krku - napríklad od dlhého sedenia za PC - vie tento prístroj príjemne pomôcť. Páči sa mi nízka hmotnosť, automatické vypnutie po 15 minútach či možnosť nastavenia intenzity impulzov. Brávam si ho so sebou aj na pracovné cesty, kde som v strese a napätí a tento prístroj mi pekne uľaví.

Odpovedať

P.V. 26.Feb.2022

Masážny vankúšik Beauty Relax BR-090 má dobrý pomer ceny a kvality. Masáž je príjemná a po celom dni sa mi dobre uľaví.

Odpovedať

Denisa 07.Jun.2022

BEURER MG 153 je fajn masážny prístroj, páči sa mi rotácia v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. Plusom je funkcia automatického vypnutia, dve rýchlosti aj šesť rotujúcich masážnych hlavíc. Tvar goliera sa dá prispôsobiť a nahrievanie je príjemné. Okrem krku ho používam aj na chrbát.

Odpovedať