Moka kávovary

Najlepšie moka kávovary 2024 + recenzie

Moka či mokka kanvička, koťogo, moka kávovar. Všetky tieto pomenovania označujú lacnú a veľmi šikovnú alternatívu na prípravu chutnej kávy, ktorá je porovnateľná s tou z kaviarne. Aj keď nejde o veľkú investíciu a výber moka kávovaru nie je vyslovene náročný, je určite dobré, ak mu budete venovať aspoň trochu pozornosti. Pre tých z vás, ktorí uvažujú nad kúpou tejto pomôcky na prípravu kávy, sme si pripravili test najlepších moka kávovarov. Nájdete v ňom podrobné recenzie niekoľkých modelov vrátane toho víťazného Bialetti Moka Induction 2, ktorý nás zaujal z funkčnej, cenovej aj dizajnovej stránky.

Publikované: 11.01.2022
Aktualizované: 05.10.2023

Aký moka kávovar kúpiť?

Tieto spotrebiče nie sú vyslovene sofistikované. Práve naopak, princíp koťoga je veľmi jednoduchý, a práve v ňom spočíva krása prípravy kávy takýmto spôsobom. Výber ideálneho modelu preto nie je vôbec náročný. Najdôležitejší je objem, výrobný materiál, kompatibilita s rôznymi typmi varných dosiek a celková kvalita spracovania. No a práve tieto základné parametre sme pre vás zhrnuli v nasledujúcich riadkoch, v ktorých nájdete krátky popis 3 vybraných modelov z nášho testu najlepších moka kávovarov. Ak vás zaujímajú všetky detailné informácie, nájdete ich v našich komplexných recenziách.

Názov Hodnotenie Detail
Bialetti Moka Express 3 5* Zobraziť produkt
Tescoma Paloma 2 5* Zobraziť produkt
Lamart LT7077 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bialetti Moka Induction 2

Bialetti Moka Induction 2

Hliníkový moka kávovar s nerezovým dnom, objem 100 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Zobraziť viac info

Vrchná časť indukčnej moka kanvice je zhotovená z hliníka, pričom spodný diel z nehrdzavejúcej ocele je prispôsobený indukčnému sporáku. Funguje však, samozrejme, aj na iných typoch sporákov. S objemom 100 mililitrov je kanvička ako stvorená na prípravu dvoch šálok sviežej kávy. Šikovné kompaktné rozmery moka kanvice umožňujú jej jednoduchý presun počas dovolenky či na výletoch.

Cenový trhák
Bialetti Venus 2

Bialetti Venus 2

Nerezový moka kávovar, objem 100 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Zobraziť viac info

Ak hľadáte vyslovene lacný, ale kvalitný moka kávovar s menším objemom, Bialetti Venus 2 je tou správnou voľbou. Tento model z nerezovej ocele je určený na prípravu 2 šálok kávy, nachádza sa na ňom plastová rukoväť a je vhodný na všetky typy varných dosiek.

Náš TIP
Pezzetti Steelexpress 4

Pezzetti Steelexpress 4

Nerezový mokka kávovar, objem 200 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Zobraziť viac info

Moka kávovar Pezzetti Steelexpress 4 je zlatou strednou cestou. Je lacný, má väčší objem, kvalita spracovania je na dobrej úrovni a vďaka celonerezovej konštrukcii ho môžete použiť na všetkých typoch varných dosiek.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ako bolo spomenuté vyššie, o kvalite a funkčnosti moka kávovarov rozhoduje len niekoľko základných parametrov. Práve tie sme si na začiatku recenzovania vybraných produktov zoradili do pomyselného rebríčka. Na základe tejto pomôcky sme mohli totiž následne vybrané koťogá ohodnotiť, ale taktiež porovnať medzi sebou. Zamerali sme sa predovšetkým na obstarávaciu cenu, kvalitu spracovania možnosti použitia toho či onoho koťoga na rôznych typoch varných dosiek.

Pomer medzi cenou a kvalitou
Kvalita spracovania a životnosť
Funkčnosť
Kompatibilita s rôznymi typmi varných dosiek
Dizajn

Moka kávovary nájdete v každej 2. kamennej predajni aj e-shope, ponuka trhu je teda viac než široká a pestrá. Do nášho testu sme však mohli zaradiť len niekoľko modelov. Na ich výbere sme si preto dali obzvlášť záležať. Orientovali sme sa predovšetkým na základe ich kvality aj obstarávacej ceny a hodnotení spotrebiteľov na Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Okay.sk a ďalších známych portáloch. Aby sme si boli istí, že vám neodporučíme nákup žiadneho produktu s vyslovene nízkou kvalitou, moka kávovary sme vyberali z ponuky najznámejších značiek Bialetti, Tescoma a Pezzetti.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie moka kávovarov

Väčšina moka kávovarov zo strednej cenovej kategórie, ktoré tvoria gro nášho testu, disponuje veľmi podobnými vlastnosťami. Ich recenzovanie bolo teda o to náročnejšie. Snažili sme sa prihliadať skutočne na každý detail a spotrebiteľským recenziám sme venovali extrémne zvýšenú pozornosť. Náš test je nezávislý, čo znamená, že o jeho výsledkoch nerozhodovali výrobcovia ani predajcovia týchto spotrebičov. Naopak, je postavený na našich subjektívnych hodnoteniach a už niekoľkokrát spomínaných užívateľských skúsenostiach.

Víťaz testu

Bialetti Moka Induction 2

Hliníkový moka kávovar s nerezovým dnom, objem 100 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku

Moka kanvice odjakživa boli a navždy budú akýmsi symbolom talianskeho národa. Svoje miesto si našli aj v kuchyniach slovenských domácností, ktoré sa vrátili k starým trendom a klasickým spôsobom prípravy chutnej kávy. Moka kanvica Bialetti disponuje ideálnym objemom 100 mililitrov postačujúcim na prípravu dvoch šálok kávy. Výnimočnosťou tohto modelu je jeho kompatibilita s indukčnými sporákmi, ktoré tolerujú výhradne nerezovú oceľ. Využiť ho však možno aj na iných typoch sporákov.

Z materiálu kompatibilného s indukčnými sporákmi je skonštruovaná spodná časť kávovaru, zatiaľ čo vrchný osemhranný diel je z hliníka. Povrchová úprava je dvojfarebná, kombinujúca elegantnú červenú farbu so strieborným nerezovým sfarbením. Tvary moka kanvice sú veľmi jemné a minimalistické, pričom malé sú aj rozmery zariadenia, ktoré je možné so sebou vziať aj na dovolenku či akýkoľvek iný výlet. O praktickosť a bezpečnosť sa stará pohodlná rukoväť z tepelne odolného plastu.

Výber kvalitných materiálov, z ktorých je moka kanvica Bialetti zhotovená, rozhodne robí z tohto modelu výnimočný kúsok vhodný do akejkoľvek domácnosti, no najmä do tých, ktoré disponujú indukčným sporákom, pre ktorý je toto zariadenie ako stvorené. Príprava kávy je veľmi jednoduchá a rýchla, pričom čistenie je taktiež hračkou. Veľkou výhodou je objem ideálny pre jednu osobu, prípadne dve, ktoré sa ráno uspokoja s jednou šálkou kávy.

Pozitíva

Ideálny objem pre jednu osobu
Kvalitné materiály vhodné na indukčnú varnú dosku
Praktická a ľahká obsluha

Negatíva

Žiadne

Objem: 100 ml ● Počet šálok: 2 ● Materiál: hliník a nehrdzavejúca oceľ ● Typ ohrevu: indukcia, plyn, elektrina

Cenový trhák

Bialetti Venus 2

Nerezový moka kávovar, objem 100 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moka kávovar Bialetti Venus 2 je vhodnou alternatívou pre menej náročných spotrebiteľov. Má menší objem, kvalita spracovania je na priemernej úrovni a je vhodný na použitie na všetkých typoch varných dosiek.

Moka kávovar Bialetti Venus 2 má len 100 ml, čo je porovnateľné s ďalším malým modelom Bialetti Elettrika 2. Na jedenkrát v ňom teda pripravíte 2 malé alebo 1 väčšiu šálku kávy. Ide o spotrebič z nerezovej ocele, ktorá má dlhú životnosť a nevzniká na nej tzv. kávová patina, ktorá ovplyvňuje chuť pripraveného nápoja. Kvalita spracovania nie je zlá, no priemerná, keďže steny ani dno nie sú vyslovene hrubé. Problémom môže byť aj rýchlejšie opotrebovanie tesnení vrátane toho na vrchnom poklope. Rukoväť je tradične plastová.

Koťogo môžete použiť na všetkých typoch varných dosiek vrátane tých indukčných. Z dôvodu tenších stien aj dňa vám odporúčame používať nižší teplotný stupeň, čím môžete predísť jej poškodeniu. Hlavným plusom je obstarávacia cena, ktorú v pomere ku kvalite hodnotíme ako vyslovene nízku.

Kompaktné rozmery, funkčnosť, primeraná kvalita a pekný dizajn, to sú pozitíva, na ktoré sme v spotrebiteľských recenziách natrafili najčastejšie. Mnohým užívateľom nevyhovuje malý objem Bialetti Venus 2, preto vás ešte raz pre istotu upozorňujeme, že ide o vyslovene miniatúrny model.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Vhodný na všetky typy varných dosiek
Dlhá životnosť nerezovej ocele

Negatíva

Menší objem
Nižšia kvalita spracovania v porovnaní s drahšími modelmi

Objem/počet šálok = 100 ml/2 ● Materiál = nerezová oceľ + plast ● Typ ohrevu = plyn, elektrina, indukcia

Náš TIP

Pezzetti Steelexpress 4

Nerezový mokka kávovar, objem 200 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moka kávovar Pezzetti Steelexpress 4 z nerezovej ocele nás zaujal pomerom medzi cenou, kvalitou a objemom. Kávu si v ňom pripravíte na všetkých typoch varných dosiek vrátane tých indukčných. Plusom sú taktiež jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť.

Moka kávovar Pezzetti SteelExpress 4 je určený na prípravu 4 šálok kávy. Jeho objem predstavuje 200 ml. Rovnako ako Bialetti Venus 2 je i tento model celonerezový. Môžete ho teda použiť na plynovej, elektrickej/sklokeramickej aj indukčnej varnej doske. Rukoväť je vyrobená z plastu.

Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu je logické, že nejde o to najlepšie z najlepšieho. Koťogo kávovar nemá príliš hrubé steny ani dno a problémom môže byť aj kvalita hlavného závitu a tesnenia. Drobnou nedokonalosťou je taktiež absencia rysky „MAX“ v spodnom diele spotrebiča.

Recenzie na moka kávovar sú v drvivej väčšine pozitívne. Užívateľom sa páči jej dizajn, veľký objem, dobrá kvalita spracovanianízka obstarávacia cena a kompatibilita so všetkými typmi varných dosiek. Negatívne hodnotenia súvisia už akosi tradične so závitom a horným poklopom, ktoré nemusia za všetkých okolností tesniť na 100 %.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a kvalitou
Veľký objem
Vodný na všetky typy varných dosiek

Negatíva

Bez risky
Nižšia kvalita spracovania v porovnaní s drahšími modelmi

Objem/počet šálok = 200 ml/4 ● Materiál = nerezová oceľ + plast ● Typ ohrevu = plyn, elektrina, indukcia

Lacná kvalita

Bialetti Moka Express 3

Hliníkový moka kávovar, objem 200 ml, vhodný na elektrický a plynový ohrev

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bialetti Moka Express 3 je ďalší lacný koťogo kávovar, ktorý je ideálnou voľbou pre všetkých stredne náročných spotrebiteľov. Je vyrobený z potravinárskeho hliníka, jeho objem je postačujúci na prípravu 4 malých šálok kávy a má veľmi zaujímavý dizajn.

Koťogo kávovar Bialetti Moka Express 3 je vyrobený z potravinárskeho hliníka. Z tohto dôvodu ho nemôžete použiť na indukčných varných doskách. Rukoväť je tradične plastová. Rozdielny je aj objem. Moka Express 3 má 200 ml, čo znamená, že v ňom naraz pripravíte 4 malé šálky kávy.

Dizajn hodnotíme ako zaujímavý a elegantný. Kvalita spracovania je na dobrej, i keď nie najvyššej úrovni. Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu tento fakt nehodnotíme vyslovene negatívne. K plusom ďalej zaradzujeme osemhranný tvar koťoga, ktorý stojí za dobrým a rovnomerným rozvádzaním tepla.

Medzi desiatkami recenzií užívateľov, ktorí si zakúpili moka kávovar Bialetti Moka Express 3, sme natrafili skutočne len na pár negatívnych. Užívatelia sú spokojní s kvalitou, dizajnom aj výslednou chuťou kávy. Niektorí, naopak, spomínajú horšiu kvalitu spracovania.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a kvalitou
Veľký objem
Pekný dizajn

Negatíva

Nevhodný na indukciu
Horšia kvalita spracovania v porovnaní s drahšími modelmi

Objem/počet šálok = 200 ml/4 ● Materiál = hliník + plast ● Typ ohrevu = plyn, elektrina

Pre náročných

Bialetti Moka Timer 3

Elektrický moka kávovar, objem 150 ml, integrovaný ohrev

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrický moka kávovar Bialetti Moka Timer 3 je ako stvorený na cesty či pobyt v prírode. Na prípravu kávy totiž nepotrebujete žiaden externý zdroj tepla. Má priemerný objem postačujúci na 3 šálky kávy, nízku spotrebu elektriny a kvalita jjeho spracovania je na veľmi dobrej úrovni. K výrazným pozitívam patria viaceré pokrokové funkcie.

Moka kávovar Bialetti Moka Timer 3 patrí spolu s lacnejším a menej pokrokovým Bialetti Elettrika 2 k zástupcom elektrických modelov s vlastným ohrevom. Jeho objem predstavuje 150 ml, čo je postačujúce na prípravu 3 šálok kávy. Praktickým detailom je displej, na ktorom môžete sledovať ostávajúci čas do konca prípravy vášho nápoja.

Koťogo Bialetti Moka Timer 3 je vyrobené z kvalitného potravinárskeho hliníka. Na jeho dne sa nachádza špeciálna tepelná izolácia, vďaka ktorej ho môžete ihneď po dovarení kávy položiť na akýkoľvek povrch. Za veľký plus považujeme rukoväť, ktorá je vyrobená z teplovzdorného plastu, takže nehrozí jej poškodenie.

Na spotrebiči sa nachádza praktická zvuková kontrolkaDisponuje 2 režimamiManuálnym, pri ktorom ju zapnete a počkáte, kým bude káva hotová, a automatický, ktorý funguje v spolupráci s integrovaným časovačom. Vďaka nemu môžete vopred nastaviť začiatok varenia kávy. Okrem neho na koťogu nájdete aj funkciu na udržiavanie teploty už pripraveného nápoja počas 20 min. Pri použití automatického režimu môžete zvukovú kontrolku, ktorá zaznie pri dovarení kávy, v prípade potreby vypnúť.

Elektrický koťogo kávovar Bialetti Moka Timer 3 nie je spotrebiteľmi hodnotená príliš často. Existujúce recenzie sú výhradne pozitívne. Súvisia s dobrou chuťou pripravenej kávy, vysokou funkčnosťou a pekným dizajnom.

Pozitíva

Bez nutnosti použiť externý ohrev
Praktický displej a elektronický časovač
Funkcia odloženého štartu a udržiavania teploty pripravenej kávy

Negatíva

Vysoká cena

Objem/počet šálok = 150 ml/3 ● Materiál = hliník + teplovzdorný plast ● Typ ohrevu = integrovaný ohrev

Tescoma Paloma 6

Hliníkový moka kávovar, objem na 6 šálok kávy, vhodný na plynový a elektrický ohrev

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moka kávovar Tescoma Paloma je dostupný vo viacerých veľkostných verziách. Ide o vyslovene lacný hliníkový model s prekvapivo kvalitným prevedením, ktorý ulahodí aj náročnejším spotrebiteľom. Na zahodenie nie je ani jeho dizajn.

Najväčšou prednosťou koťoga Tescoma Paloma 6 by mal byť jej nadštandardný objem. Je dostupná vo viacerých veľkostných verziách, konkrétne ako koťogo na prípravu 1, 3, 6 alebo až 9 šálok kávy. Naša recenzia je venovaná modelu na 6 šálok, ktorý má však v skutočnosti podstatne menší objem. Výrobca ho neuvádza presne, na základe spotrebiteľských recenzií je však možné povedať, že si v ňom pripravíte max. 3 menšie alebo 2 normálne šálky kávy.

Z nášho pohľadu tento kúsok vyniká v úplne inej oblasti, ktorou je pomer medzi obstarávacou cenou a vysokou kvalitou spracovania. Tescoma Paloma 6 je vyrobený z odolného hliníka a má rukoväť zo žiaruvzdorného plastu, s ktorým sme sa stretli len pri elektrickom modeli Bialetti Moka Timer 3, vďaka čomu nehrozí jeho poškodenie či dokonca roztavenie. Z dôvodu hlavného výrobného materiálu nie je možné tento moka kávovar použiť na indukčných varných doskách.

Hodnotenia na Tescoma Paloma 6 sú prevažne pozitívne. K jeho najväčším benefitom užívatelia zaraďujú vysokú kvalitu spracovania. Recenzie zároveň potvrdzujú, že udávaná kapacita koťoga nezodpovedá jej skutočnému objemu. Niektorým používateľom nevyhovuje ani to, že nie je vhodný na použitie na indukčných varných doskách.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Nadštandardná kvalita spracovania
Rukoväť zo žiaruvzdorného plastu

Negatíva

Menší objem, ako udáva výrobca
Nevhodný na indukčné varné dosky

Počet šálok = 6 ● Materiál = hliník + teplovzdorný plast ● Typ ohrevu = elektrina, plyn

Bialetti Elettrika 2

Elektrický moka kávovar, objem 100 ml, integrovaný ohrev

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moka kávovar Bialetti Elettrika 2 patrí rovnako ako Bialetti Moka Timer 3 k elektrickým modelom s vlastným integrovaným ohrevom. V porovnaní s ním je o niečo lacnejší, má menší objem a disponuje len základnými funkciami.

Bialetti Elettrika 2 je vyrobený z kvalitného potravinárskeho hliníka a má plastovú rukoväť. Upozorňujeme, že v tomto prípade bol použitý obyčajný, nie teplovzdorný plast. Kvalita spracovania je teda v porovnaní so spomínaným modelom Moka Timer 3 na o niečo nižšej úrovni. To isté platí aj o funkciách, keďže na tomto spotrebiči nenájdete displej, časovač, no ani úplne základné prvky, ako tlačidlo ON/OFF či ochranu proti prehriatiu.

Vzhľadom na vymenované mínusy hodnotíme obstarávaciu cenu ako premrštenú. Naopak, za veľký plus je možné označiť, že súčasťou balenia je adaptér na použitie v elektrických zásuvkách s 110 V napätím. Toto koťogo má 100 ml objem, čo je postačujúce na prípravu 2 vyslovene malých šálok kávy.

Užívatelia sú s koťogom Bialetti Elettrika 2 v zásade spokojní. Podľa ich slov funguje tak, ako má. K negatívam zaraďujú parametre, ktoré sme spomínali v našej recenzii. Ide najmä o absenciu základných funkcií, vyššiu obstarávaciu cenu menší objem.

Pozitíva

Spoľahlivý chod
Adaptér na duálne napätie
Dobrá kvalita spracovania

Negatíva

Vysoká cena v pomere k funkciám
Absencia základných funkcií
Malý objem

Objem/počet šálok = 100 ml/2 ● Materiál = hliník + plast ● Typ ohrevu = integrovaný ohrev

Ďalšie zaujímavé produkty

Nenašli ste moka kávovar, ktorý vám padol do oka, hľadáte niečo väčšie, menšie či špeciálne? V tom prípade neprehliadnite nasledujúce odstavce. Nájdete v nich popisy a krátke zhodnotenie niekoľkých ďalších produktov, ktoré nás zaujali nízkou obstarávacou cenou, vysokou kvalitou spracovania či zaujímavými funkčnými vlastnosťami.

Lacný koťogo kávovar Pezzetti Italexpress 3 má 150 ml objem a je vyrobený z hliníka. Z tohto dôvodu ho môžete použiť na elektrických a plynových varných doskách, avšak nie na tých indukčných. Kávovar má pekný dizajn, je lakovaný, jeho rukoväť je vyrobená tradične z plastu. Mínusom je trochu nižšia kvalita spracovania.

Tescoma Monte Carlo 4 je nerezový moka kávovar s objemom 200 ml, čo je postačujúce na prípravu 4 malých šálok kávy. Je vhodný na použitie na všetkých typoch varných dosiek vrátane tých indukčných. Jeho cenu hodnotíme ako primeranú kvalite spracovania a na zahodenie nie je ani vyslovene elegantný dizajn.

Bialetti Mini Express 2 je špeciálnym moka kávovarom, čo sa odzrkadlilo aj na jeho vyššej obstarávacej cene. Ide o model so špeciálnym výpustom, ktorý slúži na „načapovanie“ kávy priamo do šálok. Tie môžete navyše už počas prípravy kávy umiestniť na podstavce na koťogu, vďaka čomu dôjde k ich nahriatiu. Mini Express 2 je vyrobený z hliníka a má objem 100 ml.

Ak hľadáte vyslovene lacný koťogo kávovarBanquet Jade 9 je dobrou voľbou. Nevyniká vysokou kvalitou spracovania, na druhej strane má nadštandardný objem, ktorý predstavuje 400 ml. Koťogo je vyrobené z hliníka a nerezovej ocele, no i napriek tomu nie je vhodné na indukčné varné dosky.

Posledným modelom, ktorý na nás urobil dobrý dojem, je Bialetti Brikka 4. Tento hliníkový moka kávovar s objemom 200 ml zaujme vysokou kvalitou spracovania a naozaj pekným dizajnom. K plusom patrí konštrukčné riešenie, ktoré vytvára pri príprave kávy vyšší tlak, čo sa pozitívne odzrkadlí na výslednej chuti nápoja.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Moka kávovary patria k veľmi obľúbenej voľbe spotrebiteľov, čo okrem iného potvrdzujú aj stovky zakúpených modelov na portáli Heureka.sk. Miera predajnosti je pritom jednou z pomôcok, podľa ktorej môžete odhaliť aj skutočnú kvalitu a vlastnosti toho či onoho produktu. Aby sme vám uľahčili pátranie a porovnávanie, pripravili sme si pre vás prehľadnú tabuľku aktuálne najpredávanejších moka kávovarov na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Bialetti Moka Express 3 5* Zobraziť produkt
Bialetti Moka Induction 2 5* Zobraziť produkt
Bialetti Moka Express 2 5* Zobraziť produkt
Bialetti Moka Express 4 5* Zobraziť produkt
Bialetti Moka Express 6 5* Zobraziť produkt

Výber ideálneho moka kávovaru alebo tzv. koťogo kávovaru, koťoga, či moka/mokka kanvičky pre vaše potreby nie je vôbec náročný. Potrebujete sa rozhodnúť, či je pre vás lepšia oceľ alebo hliník, vybrať si model s dostačujúcim objemom a nezabudnúť na typ sporáka, na ktorom ho budete používať. Väčšina kávovarov sa na prvý pohľad odlišuje len dizajnom a veľkosťou. V skutočnosti sa medzi jednotlivými kúskami nájdu podstatné rozdiely, ktoré spravidla súvisia s kvalitou spracovania, a teda i výslednou chuťou kávy.

Ako vybrať moka kávovar

 • Objem moka kávovaru
 • Materiál moka kávovaru
 • Typ varnej dosky – ohrevu
 • Funkcie, bezpečnostné prvky a ďalšie dôležité vlastnosti moka kávovarov
 • Návod na prípravu kávy v moka kávovare
 • Ako na čistenie koťoga
 • Výber vhodnej kávy, hrubosť mletia a teplota vody
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Objem moka kávovaru

Na trhu sú dostupné moka kávovary s rozdielnym objemom. Nezabudnite, že kávu je potrebné do stredného lievika naplniť povrch, preto vám určite neodporúčame siahnuť po zbytočne veľkom alebo naopak príliš malom modeli. V preklade, v koťogu určenom na prípravu 3 šálok kávy by ste mali za každých okolností pripravovať presne 3 šálky kávy.

Objem klasickej šálky na espresso predstavuje 50 až 60 ml, od čoho sa odvíja aj pomyselné číslovanie veľkosti kávovarov. Pozor, hovoríme o malých šálkach. Pred nákupom si preto jasne stanovte, pre koľko osôb budete týmto spôsobom pripravovať kávu. Koťogá sú bežne dostupné vo veľkostiach:

 • 100 ml na 2 šálky
 • 150 ml na 3 šálky
 • 200 ml na 4 šálky
 • 400 ml na 8 šálok

Materiál moka kávovaru

Telo moka kávovarov je vyrábané prevažne z 2 materiálov, nehrdzavejúcej ocele a hliníka. Oba z nich sú vhodné na prípravu kávu. Odlišné vlastnosti majú najmä z hľadiska funkčnosti. Výnimočne natrafíte aj na dizajnové sklenené moka kávovary, ktoré nie sú určené na použitie na varnej doske. Disponujú vlastným ohrevom, na ktorý sa pozrieme nižšie.

Nerezové moka kávovary

Nehrdzavejúca oceľ vyniká z hľadiska dizajnu, odolnosti a dlhej životnosti. Tieto modely môžete bez obáv používať niekoľko desaťročí. Navyše, nerezová oceľ je použiteľná na všetkých typoch varných dosiek, o čom si povieme viac nižšie. K výhodám tohto materiálu ďalej patrí to, že je:

 • Neporézny – pre obsah chrómu sa na ňom nenachádzajú mikroskopické dierky, čo zjednodušuje údržbu a zároveň eliminuje riziko nasávania chutí a vôní.
 • Nekorozívny – pri správnej starostlivosti a skladovaní nepodlieha korózii ani po rokoch používania.
 • Odolný – nehrdzavejúca oceľ sa môže poškriabať, v žiadnom prípade však nehrozí jej deformácia, prasknutie či iné mechanické poškodenie, ktoré by znemožnilo ďalšie používanie kanvičky.

Hliníkový moka kávovar

Hliníkové moka kávovary

Hliník je materiál, ktorý sa na výrobu moka kávovarov používa od začiatku, ide o pôvodný materiál na ich výrobu. V praxi má niekoľko výhod aj nevýhod, pričom je zaujímavé, že niektorí jeho plusy považujú za mínusy a naopak.

Prvou diskutabilnou vlastnosťou hliníkových moka kávovarov je, že hliník patrí k poréznym typom kovu. Na povrchu má malinké otvory, do ktorých sa postupne dostávajú oleje z kávových zŕn. Táto na oko drobnosť, ktorá sa nazýva kávová patina, skracuje životnosť koťoga, vplýva na jej vzhľad a v neposlednom rade ovplyvňuje chuť pripravenej kávy. Mnohí milovníci kávy však na tzv. kávovú patinu nedajú dopustiť. Považujú ju za akúsi pridanú hodnotu, ktorá je znakom kvality kávy pripravenej v koťogu.

Jednoznačnou nevýhodou hliníka je, že ho nesmiete umývať drôtenkami či inými drsnými pomôckami a ani s pomocou čistiacich prípravkov. Pri takejto starostlivosti dôjde k postupnému odpadávaniu miniatúrnych kúskov hliníka, čo opäť skráti životnosť moka kanvice a ovplyvní chuť pripravenej kávy. Hliníka je navyše náchylný na hrdzavenie, ktoré urýchľuje kontakt s kyselinami a kyslíkom. Káva má kyslé pH, v tomto prípade ju preto môžeme považovať za kyselinu, no a kontaktu zo vzduchom jednoducho nemáte ako zabrániť. Proces hrdzavenia urýchľuje aj skladovanie nedostatočne vysušeného spotrebiča. V neposlednom rade je dôležité spomenúť, že hliník „nespolupracuje“ so všetkými typmi varných dosiek.

Typ varnej dosky – ohrevu

Aby ste si v klasickom moka kávovare pripravili kávu, potrebujete použiť externý zdroj tepla. V domácnosti ním bude sporák, resp. varná doska. Na výber máte dosky plynové a elektrické, čiže sklokeramické indukčné. Na plynových a elektrických doskách môžete spravidla použiť akékoľvek koťogo, teda to z hliníka aj nerezovej ocele. Špecifická je indukcia, s ktorou budú spolupracovať len modely z nehrdzavejúcej ocele.

Moka kávovar na indukciu

Ďalšou alternatívou sú hliníkové kúsky s nerezovým dnom. Tie v sebe spájajú niektorými obľúbené vlastnosti hliníka a možnosť použitia koťoga na indukcii. V popisoch niektorých produktov nájdete informáciu, že sú určené vyslovene na použitie na plynovej varnej doske. V tomto prípade sa na nich spravidla nachádza zosilnené dno a rúčky odolné proti vysokým teplotám.

Špeciálnou kategóriou sú elektrické moka kávovary s vlastným integrovaným ohrevom. Ich súčasťou je základňa podobná tej na rýchlovarnej kanvici, ktorú pomocou kábla napojíte do elektrickej zásuvky. Výhodou tejto alternatívy je najmä nenáročné používanie a taktiež fakt, že si kávu pripravíte kdekoľvek, napr. v hotelovej izbe.

Funkcie, bezpečnostné prvky a ďalšie dôležité vlastnosti moka kávovarov

Klasické koťogá nemajú príliš veľa doplnkových funkcií. Výnimočne natrafíte napr. na modely s výpustom, ktorý slúži na priame dávkovanie kávy do šálok, alebo držiakmi na šálky, ktoré môžete počas prípravy kávy ohriať. Z hľadiska bezpečnosti sa zamerajte na kvalitu tesnenia a ventilu v spodnej časti zariadenia. Ak sa rozhodnete pre kúpu elektrického koťogo kávovaru, všimnite si nasledujúce parametre.

 • Ochrana proti prehriatiu – ide o jeden zo základných bezpečnostných prvkov.
 • Tlačidlo ON/OFF – nenachádza sa hlavne na lacnejších modeloch, v takomto prípade prípravu kávy ukončíte len pomocou vytiahnutia elektrického kábla zo zásuvky.
 • Časovač – slúži na nastavenie času, v ktorom sa koťogo automaticky spustí a pripraví kávu.
 • Displej – môžete na ňom sledovať čas zostávajúci do konca prípravy kávy, prípadne aj iné údaje.

Návod na prípravu kávy v moka kávovare

Príprava kávy v moka kávovare je veľmi jednoduchá a pomerne rýchla. Celkový čas prípravy sa pohybuje okolo 7 min. Tajomstvo úspechu tkvie v použití správneho množstva namletých kávových zŕn a odhadnutí primeraného času extrakcie (vytekania hotovej kávy).

Príprava kávy v moka kávovare

 • Do spodnej časti – nádobky zariadenia nalejte požadované množstvo vody. Nikdy neprekročte rysku MAX. Ak sa na koťogu nenachádza, vodu nalejte po bezpečnostný ventil.
 • Do spodnej časti koťoga s vodou vložte kovový lievik, tzv. filter alebo sitko a nasypte doň namletú kávu. Lievik musí byť naplnený po okraj. Kávu nezabudnite zarovnať. Pri použití koťoga nemusíte kávu utláčať.
 • Teraz môžete na spodnú nádobu s lievikom pomocou otáčania nasadiť vrchnú časť koťoga. Umiestnite ju na varnú dosku. Za každých okolností zvoľte stredný výkon sporáka. Pri príprave kávy na plynovom sporáku sa uistite, že plameň prichádza do priameho kontaktu len s dnom. Ak to preženiete s teplotou, extrakcia prebehne príliš rýchlo, čo môže spôsobiť tzv. prepálenie nápoja.
 • Od chvíle, keď začne voda v spodnej nádobke vrieť a pod tlakom stúpať cez namletú kávu v lieviku, je potrebné spozornieť. Dĺžka extrakcie sa v závislosti od množstva vody a kávy spravidla pohybuje okolo 1,5 – 2 min.
 • Nikdy nenechajte koťogom pretiecť všetku vodu. Zo zdroja tepla ju odstavte tesne pred koncom extrakcie, teda vo chvíli, keď začujete výrazný zvuk bublania.
 • Ak chcete extrakciu prerušiť okamžite, môžete spodnú časť zariadenia hneď po odstavení zo sporáka ponoriť do studenej vody.
 • Káva je v tejto chvíli hotová, takže ju stačí naliať do šálok.

Ako na čistenie koťoga

Starostlivosť o koťogo má výrazný vplyv na jeho životnosť a chuť pripravenej kávy. Hliníkové modely sú vo všeobecnosti náchylnejšie na vznik korózie, tie z nerezovej ocele na mechanické poškodenie, presnejšie na poškriabanie. Spôsob údržby je však totožný v oboch prípadoch.

 • Z koťoga hneď po jej použití a vychladnutí, vysypte kávu.
 • Všetky znečistené časti opláchnite pod vodou.
 • Koťogo môžete nechať odtiecť, pred odložením ho však dôkladne vyutierajte dosucha, zamerajte sa najmä na miesta, ako sú závity a tesnenia.
 • Je ideálne, keď nebudete používať žiadne čistiace prostriedky ani drsné hubky či drôtenky. Ak by ste náhodou koťogo zabudli vyčistiť hneď po príprave kávy, a tá by napr. splesnela, použite neagresívny čistiaci prostriedok a jemnú handričku alebo hubku.

Výber vhodnej kávy, hrubosť mletia a teplota vody

 • Výber kávy: Výber konkrétneho typu kávy závisí najmä na vašich vlastných preferenciách. Pri použití moka kávovaru sú však ideálne najmä chuťovo výrazné druhy, napr. Keňa, Top Masai či Kostarika Tarrazu.
 • Hrubosť mletia: Určite vám odporúčame siahnuť po zrnkovej káve, ktorú nameliete tesne pred prípravou. Samozrejme, nie je to nevyhnutnosť. V koťogu môžete použiť kávu namletú na akúkoľvek hrubosť, najlepšie výsledky dosiahnete pri mletí na hrubosť, ktorá sa nachádza niekde uprostred medzi mletím na drip a klasické espresso. Zjednodušene, zrná by mali mať konzistenciu piesku.
 • Teplota vody: Do moka kávovaru môžete naliať studenú aj teplú vodu. Niektorí kávičkári zastávajú názor, že pri použití studenej vody trvá príprava kávy dlhšie, v dôsledku čoho dochádza k jej prepáleniu a horšej chuti výsledného nápoja. Naopak, niekto uprednostňuje použitie studenej vody z dôvodu plnšej chuti pripravenej kávy.

Moka kávovar vhodná káva

Cena súvisí s kvalitou

Moka kávovary sa dajú rozdeliť do 3 pomyselných cenových kategórií. Obstarávacia cena týchto zariadení súvisí najmä s kvalitou spracovania a životnosťou, no taktiež s ich objemom.

 • Najlacnejšie moka kávovary za cenu do 20 eur sú vhodné na občasné používanie a prípravu menšieho množstva kávy. Nevynikajú vysokou kvalitou spracovania, problémom sú najmä tesnenia, a ani dlhou živnosťou.
 • Za lacné moka kávovary je možné označiť tie za 20 až 30 eur. V tejto kategórii nájdete už vcelku kvalitné kúsky s menším i väčším objemom. Menej kvalitné tesnenie či problémy s priliehaním horného veka sú príznačné aj pre tieto modely.
 • Kúsky za 40 až viac ako 50 eur je možné označiť za poloprofesionálne. Vynikajú extrémne vysokou kvalitou spracovania a spravidla majú veľmi dlhú životnosť. Drahšie koťogá sa odlišujú aj prepracovanejším dizajnom.

O slovo sa hlásia Bialetti, Tescoma i Pezzetti

Tieto spotrebiče nepatria k produktom, ktoré vyrába veľký počet výrobcov. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, môžeme vám odporučiť moka kávovary Bialetti, Tescoma či Pezzetti. Pokiaľ hľadáte model na občasné použitie, ktorý nevyniká dlhou životnosťou, za vyslovene nízku obstarávaciu cenu, na svoje si prídete napr. v ponuke značky Banquet. Lacné moka kávovary nájdete aj v obchodnom reťazci Lidl pod značkou Ernesto.

Otázky a odpovede – FAQ

V návode na výber toho najlepšieho moka kávovaru aj našom teste sme sa snažili venovať každému detailu, ktorý súvisí s týmito pomôckami na prípravu kávy. Ak ste náhodou nenašli odpovede na otázky, ktoré zaujímajú vás, neváhajte nám ich položiť v diskusii, ktorú nájdete hneď pod sekciou odpovedí na najčastejšie otázky spotrebiteľov. Na všetky z nich sa pokúsime odpovedať čo najskôr.

Spotreba väčšiny moka kávovarov s vlastným ohrevom nepresahuje 400 W. Myslite na to, že modely s príliš nízkym príkonom môžu pracovať pomaly, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlí na vyššej spotrebe elektriny, a teda i prevádzkových nákladoch.

Tento spotrebič môžete využiť aj pri kempingu, kde si kávu pripravíte priamo na otvorenom ohni. V takomto prípade musíte siahnuť po celokovovom modeli bez akýchkoľvek plastových komponentov. Na škodu nie je ani to, ak má dané koťogo zosilnené dno, ktoré je schopné odolať vysokým teplotám. Pri nákupe modelu, ktorý sa chytáte využívať takýmto spôsobom, odporúčame siahnuť po nerezovej oceli.

K častiam koťogo kávovarov, ktoré sú náchylné na poškodenie, patrí rukoväť, vrchný poklop, závit a tesnenia. Dobrou správou je, že všetky tieto časti je možné vymeniť. Aby ste tak mohli urobiť, je nutné siahnuť po kúsku, ku ktorému sú dostupné náhradné diely. Túto informáciu by ste mali nájsť priamo na weboch daných výrobcov alebo priamo v kamenných predajniach.

Víťaz testu

Bialetti Moka Induction 3

Hliníkový moka kávovar s nerezovým dnom, objem 150 ml, vhodný na všetky typy ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moka kávovar Bialetti Moka Induction 3 je vhodnou alternatívou pre väčšinu z vás. Jeho obstarávacia cena je primeraná kvalite spracovania, má priemerný objem, pôsobí štýlovo a je vhodný na použitie na všetkých typoch varných dosiek.

Spoločnosť Bialetti patrí k najznámejším talianskym výrobcom moka kávovarov, v prípade modelu Bialetti Moka Induction 3 preto nie je nutné pochybovať o kvalite a vysokej funkčnosti. Toto koťogo zaujme už na prvý pohľad. Má veľmi pekný dizajn a pôsobí elegantným dojmom.

Telo spotrebiča je vyrobené zo zdravotne neškodného hliníka. Zároveň má zosilnené dno z nerezovej ocele, vďaka čomu ho môžete použiť na plynovej, elektrickej aj indukčnej varnej doske. Výhodou zosilneného dna je taktiež lepšie rozvádzanie tepla. Za zmienku stojí aj špeciálny osemhranný tvar koťoga, ktorý proces prípravy kávy taktiež podstatne zefektívňuje.

Rukoväť je vyrobená z plastu. Pozitívom je, že sa pri príprave kávy nezahrieva. Moka kávovar má 150 ml, čo znamená, že je rovnako ako Bialetti Moka Timer 3 určený na prípravu 3 klasických šálok s objemom 50 ml. K nevýhodám je možné zaradiť hlavný výrobný materiál, teda hliník, ktorý nemusí byť ideálnou voľbou pre každého z vás. Na základe spotrebiteľských recenzií je taktiež možné povedať, že toto koťogo môže mať menšie problémy s tesnením, čo je príznačné pre drvivú väčšinu modelov z cenovej kategórie do 50 eur.

Spotrebitelia si moka kávovar Bialetti Moka Induction 3 pochvaľujú. Oceňujú možnosť jeho použitia na indukciu, kvalitu spracovania, dobrú dostupnosť náhradných dielov nenáročnú údržbu. Niektorým nevyhovuje menší objem, hlavný výrobný materiál a nie úplne dokonalé tesnenie v hlavnom spoji.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a kvalitou spracovania
Vhodný na všetky typy varných dosiek
Zosilnené dno a dobré vodivé vlastnosti

Negatíva

Nižšia kvalita tesnenia v hlavnom spoji

Objem/počet šálok = 150 ml/3 ● Materiál = nerez + hliník + plast ● Typ ohrevu = plyn, elektrina, indukcia

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Bialetti Moka Express 3

od 17,48 €
Za dobrou kávou už nemusíte chodiť iba do kaviarne. Bohatú a príjemne plnú chuť pripomínajúcu pravé talianske espresso si môžete za zlomok ceny...

Bialetti Brikka 2

od 33,00 €
Moka kanvička na prípravu dvoch porcií kávy. Od skorších modelov sa líši špeciálnym ventilom, vďaka ktorému dosiahnete bohatšiu a chutnejšiu...

Bialetti Venus 4

od 22,01 €
Bialetti Venus je kombináciou moderného dizajnu a tradičného spôsobu prípravy kávy. Jedná sa o elegantný moka kávovar z kvalitného nerezu. Oproti...

Bialetti Moka Express 6

od 23,12 €
Za dobrou kávou už nemusíte chodiť iba do kaviarne. Bohatú a príjemne plnú chuť pripomínajúcu pravé talianske espresso si môžete za zlomok ceny...

Bialetti Moka Express 4

od 21,92 €
Za dobrou kávou už nemusíte chodiť iba do kaviarne. Bohatú a príjemne plnú chuť pripomínajúcu pravé talianske espresso si môžete za zlomok ceny...

Bialetti Moka INDUCTION 4

od 31,16 €
moka kávovar Bialetti NEW indukcia 4 šálky červený Moka Induction NEW 4 je fantastický, elegantný a pevný model, ktorý vyrába líder na trhu s...

Bialetti Moka Express 2

od 17,72 €
Za dobrou kávou už nemusíte chodiť iba do kaviarne. Bohatú a príjemne plnú chuť pripomínajúcu pravé talianske espresso si môžete za zlomok ceny...

Bialetti Venus 6

od 25,90 €
Kanvica Bialetti Venus predstavuje dokonalé spojenie elegantného vzhľadu a praktickosti. Vo vašej domácnosti sa stane nenahraditeľným pomocníkom...

Bialetti Brikka 4

od 36,44 €
Fajnová kréma Tento hliníkový moka kávovar od svetoznámeho talianskeho výrobcu Bialetti slúži na prípravu 4 porcií tradičného talianskeho...

Bialetti Moka Induction 6

od 37,72 €
Za dobrou kávou už nemusíte chodiť iba do kaviarne. Bohatú a príjemne plnú chuť pripomínajúcu pravé talianske espresso si môžete za zlomok ceny...

Bialetti Venus 2

od 20,57 €
Bialetti Venus je kombináciou moderného dizajnu a tradičného spôsobu prípravy kávy. Jedná sa o elegantný moka kávovar z kvalitného nerezu. Oproti...

Bialetti Moka INDUCTION 2

od 28,68 €
Symfónia tradície a inovácie Tento moka kávovar od popredného talianskeho výrobcu Bialetti je určený na prípravu 2 porcií lahodného talianskeho...

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Žaneta 11.Jan.2022

Kávovar Bialetti Moka Induction 3 splnil moje očakávania, káva je naozaj skvelá a údržba jednoduchá. Kávovar je kvalitne prevedený, má pekný dizajn, plusom je širší priemer dna a poloha rúčky, ktorá je vhodná pre použitie na plyne, pretože rúčka sa neprehrieva. Kávovar dokáže vyrobiť tri mini pressá. Ak chcete veľké presso pre dve osoby, odporúčam objednať si radšej väčší model Gold, ten zvláda šesť porcií.

Odpovedať

Katka 12.Jan.2022

Pezzetti Steelexpress robí výbornú kávičku. Na indukcii varí bez akýchkoľvek problémov a hoci je v popise produktu uvedené, že zvládne štyri šálky, podľa mojich skúseností sú to len dve malé šálky. Kávovar má pekné spracovanie a príprava kávy je pomerne rýchla. Kompaktné rozmery sú výhodou pri cestovaní, produkt splnil moje očakávania a žiadne výrazné negatíva nevnímam.

Odpovedať

Denisa 13.Jan.2022

Bialetti Venus 2 pekne vyzerá a zatiaľ funguje spoľahlivo. Podľa výrobcu je na dve šálky, no sú to naozaj malé šálky, ak máte radi väčšiu kávičku, tak skôr je to len na jednu kávu. Mne to neprekáža, keďže bývam sama, takýto objem mi vyhovuje. Kritizujem, že výrobok neobsahoval slovenský ani český návod, obchod mi návod zaslal na email až po vyžiadaní. Kávovar je úžasne skladný a príprava kvalitného espresa je rýchla.

Odpovedať

Marika 13.Jan.2022

Na kávovare Bialetti Brikka 2 si cením skladnosť, prevedenie, kvalitné materiály a výbornú kávičku. Vytvára krásnu penu a ovládanie je jednoduché, aj bez predchádzajúcich skúsenosti si používateľ vie vyčariť kvalitnú kávičku, chce to len cvik. V začiatkoch si treba vychytať, v akom čase je najideálnejšie odstaviť z ohrevu, aby vznikla pekná a krémová pena.

Odpovedať

Lucka 14.Jan.2022

Mám kanvicu Bialetti Moka Express 2 a chvíľu mi trvalo, kým som našla správnu kombináciu množstva vody a kávy, aby som dosiahla požadovaný výsledok. Kanvica je kvalitne spracovaná a kávička je hotová do pár minút. Je kvalitná, chutná a bez akejkoľvek usadeniny. Výhodou je aj skladnosť kávovaru a jednoduchosť obsluhy.

Odpovedať

Aďa 15.Jan.2022

Bialetti Moka Induction 6 má kvalitné prevedenie a pripraví dostatočný objem kávy. Káva má výbornú chuť a prístroj je úžasne skladný. Za negatíva považujem vyššiu cenu oproti produktom z podobnej kategórie, chýbajúci návod v slovenčine či zavádzajúci popis. Pri produkte bolo uvedené, že zvládne šesť káv a to ani náhodou. Jedine, že by ste pili mini poldecákové kávy. :-) Aj tak je to fajn kávovar, ktorý sa oplatil.

Odpovedať

Táňa 08.Feb.2022

Bialetti Brikka 4 robí lahodnú kávu s bohatou penou. Z našej strany maximálna spokojnosť, nakoľko s manželom sme zanietení kávičkári. Toto je už naša tretia Brikka a ani jedna nesklamala. Prevedenie je kvalitné, dizajn pekný a jednoduchý a obsluha tiež ľahká. Plus je aj dobrá cena.

Odpovedať

Igor 08.Feb.2022

Premýšľal som nad viacerými kávovarmi značky Bialetti a napokon som kúpil model Moka Timer 3. Dajú sa tu pripraviť tri porcie kávy. Rýchlosť prípravy je prijateľná a po uvarení kávy sa sám vypne. Je super, že kávu necháva teplú aj po uvarení a vydrží teplá do polhodinky. Dizajn je príjemný.

Odpovedať

Evička 23.Feb.2022

Bialetti Venus 6 je kvalitný produkt, používam ho trikrát denne a zatiaľ slúži výborne.

Odpovedať

Lívia 17.May.2022

Pezzetti Steelexpress je výborný, na indukcii varí bez obtiaží. Obsah je tak akurát na dve malé šálky. Spracovanie je pekné, zatiaľ som neprišla na žiadne negatíva. Káva je chutná a údržba ľahká. Na iných typoch ohrevu som ho zatiaľ neskúšala, ale mal by byť na všetky typy.

Odpovedať

Veronika 14.Jan.2023

Na produkte Tescoma Paloma 6 oceňujem jednoduchú obsluhu a fakt, že sa tu dá pripraviť väčšie množstvo kávy. Káva je úplne výborná, len množstvo šálok nezodpovedá mojich väčším hrnčekom. Spracovanie je na úrovni a produkt používame v domácnosti denne. Škoda, že ho nie je možné dať na indukciu. Pomer medzi cenou a kvalitou je však vysoký. Plus dávam aj za rukoväť, ktorá je zo žiaruvzdorného plastu.

Odpovedať