Naparovače odevov

Najlepšie naparovače odevov 2024 + recenzie

Parné žehlenie sa stáva čoraz populárnejším. K spotrebičom, ktoré slúžia na tento účel, patria aj naparovače odevov. Ide o kompaktné a multifunkčné zariadenia, ktoré sú dostupné za prijateľnú obstarávaciu cenu. Náš test je určený práve pre tých z vás, ktorí sa rozhodli pre kúpu tohto pomocníka. Nájdete v ňom recenzie na viacero šikovných modelov vrátane toho víťazného, ktorým sa stal naparovač Tefal DT 9100 E0.

Publikované: 03.03.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Aký naparovač odevov kúpiť?

Pri zostavovaní našich testov rátame s možnosťou, že nie každý z vás obľubuje dlhšie čítanie a pri výbere prihliada skôr na základné vlastnosti spotrebiča. Práve z tohto dôvodu sme si pre vás na začiatok pripravili krátke popisy 3 modelov z nášho testu naparovačov odevov, ktoré obdržali špeciálne štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal DT9100E0 5* Zobraziť produkt
ETA Stephany 2270 90000 5* Zobraziť produkt
Sencor SSI 0850RS 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Tefal DT9100E0

Tefal DT9100E0

Ručný naparovač odevov, parný výkon 30 g/min., príkon 1 600 W, objem nádržky na vodu  200 ml, hmotnosť 3 700 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Zobraziť viac info

Tefal DT 9100 E0 je trochu drahší no výkonný ručný naparovač odevov. K jeho hlavným nedokonalostiam patrí len vysoká hmotnosť. Tento kúsok je vhodný na horizontálne aj vertikálne naparovanie všetkých typov textílií, má dostatočne objemnú nádržku na vodu, dlhý prívodný kábel a 3-stupovú reguláciu výkonu. K plusom ďalej patrí veľmi rýchle nahrievanie a technológia, ktorá zabraňuje kondenzácii pary na textíliách.

Cenový trhák
Orava Steameasy

Orava Steameasy

Ručný naparovač odevov, max. teplota pary 55 °C, príkon 1 200 W, objem nádržky na vodu 100 ml, hmotnosť 760 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Zobraziť viac info

Ručný naparovač Orava Steameasy nás zaujal pomerom medzi obstarávacou cenou, kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Na zahodenie nie je ani kvalita jeho spracovania a zaujímavý dizajn. K nevýhodám sa radí slabší výkon a menšia nádržka na vodu.

Náš TIP
ETA Stephany 2270 90000

ETA Stephany 2270 90000

Ručný naparovač odevov, parný výkon 25 g/min., príkon 1 400 W, objem nádržky na vodu  380 ml, hmotnosť 950 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Zobraziť viac info

Ručný naparovač odevov ETA Stephany 2270 90000 má pomerne vysoký príkon aj parný výkon, ktorý môžete regulovať v 2 stupňoch. Je vybavený objemnou nádržkou na vodu, ktorú stačí naplniť raz za cca 20 min. Ide o kompaktný model s nízkou hmotnosťou, funkciou automatického odvápnenia a vypnutia po dlhšej dobe nečinnosti. Za spomenutie stojí aj veľmi atraktívna obstarávacia cena.

Obsah článku:

Hodnotené parametre  

Prečo a podľa čoho sme vybraným naparovačom odevov udelili taký či onaký štítok? Rozhodujúce pre nás boli najmä ich technické parametre, teda parný výkon, príkon a objem nádržky, praktická stránka „veci“, napr. jednoduchosť ovládania, s ktorou súvisí hmotnosť či objem nádržky na vodu, a taktiež doplnkové a bezpečnostné funkcie. Nemenej podstatnou pre nás bola obstarávacia cena a jej pomer k vlastnostiam naparovača. Aby sme mohli hodnotiť čo najobjektívnejšie, zostavili sme si rebríček najdôležitejších parametrov, na ktoré sme prihliadali prednostne.

Pomer medzi výkonom a cenou
Parný výkon
Príkon a rýchlosť nahrievania
Objem nádržky na vodu
Doplnkové funkcie
Rozmery a hmotnosť
Príslušenstvo

Predtým, než sme sa pustili do hodnotenia naparovačov odevov, sme ich museli vybrať spomedzi desiatok modelov, ktoré nájdete v ponuke slovenských predajcov. V závere nášho návodu na výber nájdete prehľad overených výrobcov. Na tento parameter sme prihliadali aj my. Do testu sme preto zaradili spotrebiče značiek Orava, Tefal, Sencor, Philips, SteamOne a ETA. Ďalšou pomôckou pre nás boli vaše, teda spotrebiteľské recenzie a skúsenosti s naparovačmi odevov, ktoré sme hľadali na populárnych portáloch, ako je Heureka.sk, Mall.sk, Tpd.sk, Okay.sk, Alza.sk, Hej.sk. Nay.sk či Datart.sk. Ďalej sme prihliadali už na spomínané technické parametre, výkon, funkcie aj obstarávaciu cenu, akúsi spotrebiteľskú prívetivosť a iné nezávislé recenzie so Slovenska aj zahraničia.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie naparovačov odevov

V teste naparovačov odevov nájdete zástupcov rôznych cenových kategórií z dielne viacerých populárnych a overených výrobcov domácich spotrebičov. Naše recenzie sú nezávislé, čo znamená, že ide o naše vlastné hodnotenie, na ktoré nemali vplyv predajcovia ani výrobcovia týchto zariadení. Snažili sme sa prihliadať na všetko podstatné, vybrané modely porovnať medzi sebou, no taktiež s inými produktami na našom trhu. Veríme, že test naparovačov odevov vám pomôže pri rozhodovaní o kúpe toho najlepšieho z najlepších.

Víťaz testu

Tefal DT9100E0

Ručný naparovač odevov, parný výkon 30 g/min., príkon 1 600 W, objem nádržky na vodu  200 ml, hmotnosť 3 700 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný naparovač Tefal DT9100E0 má vysoký parný výkon, jeho nahrievanie je rýchle, má dostatočne veľkú nádržku na vodu aj dlhý prívodný kábel. K zásadnejším nedokonalostiam patrí len pomerne vysoká hmotnosť.

Príkon 1 600 W a parný výkon 30 g/min., čo je porovnateľné s podstatne drahším modelom Philips GC800/80, Tefal DT9100E0 predurčujú na veľmi efektívne naparovanie textílií, a to vrátane tých hrubších a nepoddajných. Jeho výkon môžete regulovať až v 3 stupňoch, čo znamená, že je vhodný na naparovanie akéhokoľvek materiálu.

Nahrievanie spotrebiča hodnotíme ako vyslovene rýchle. V priemere trvá cca 40 s. Možnosť vertikálneho aj horizontálneho naparovania je už akousi samozrejmosťou. Tento model je vybavený technológiou, ktorá predchádza kondenzácii pary. V praxi sa vďaka nej netvoria vlhké miesta či fľaky na látke, ktorá ostáva suchá okamžite po skončení naparovania.

Prívodný kábel má nadpriemernú dĺžku, ktorá predstavuje 3 m. Pri naparovaní oblečenia či bytového textilu sa teda nemusíte obávať žiadnych obmedzení. Naparovacia doštička ručného naparovača od Tefal je vyrobená z liateho hliníka. Samotná hlavica je však keramická, a teda nepriľnavá. Menším mínusom je, že keramika patrí k materiálom, ktoré sú náchylné na mechanické poškodenie, najmä poškriabanie. Avšak tento fakt nehodnotíme vyslovene negatívne.

90 % spotrebiteľských recenzií ručného naparovača odevov Tefal DT9100E0 je pozitívnych. Natrafili sme medzi nimi na skúsenosti, ktoré súvisia s rýchlym nahrievaním, bezproblémovým chodom a vysokým parným výkonom. Negatívne spotrebitelia hodnotia najmä vysokú hmotnosť. Zopár jednotlivcov výkon naparovača považujú naopak za podpriemerný.

Pozitíva

Cena primeraná výkonu a kvalite spracovania
Rýchle nahrievanie a vysoký parný výkon
3-stupňová regulácia výkonu

Negatíva

Vysoká hmotnosť

Parný výkon = 30 g/min. ● Objem nádržky na vodu = 200 ml ● Naparovanie = horizontálne + vertikálne ● Hmotnosť = 3,7 kg ● Dĺžka prívodného kábla = 3 m ● Príkon = 1 600 W

Cenový trhák

Orava Steameasy

Ručný naparovač odevov, max. teplota pary 55 °C, príkon 1 200 W, objem nádržky na vodu 100 ml, hmotnosť 760 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný naparovač Orava Steameasy nás zaujal pomerom medzi obstarávacou cenou, kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Na zahodenie nie je ani kvalita jeho spracovania a zaujímavý dizajn. K nevýhodám sa radí slabší výkon a menšia nádržka na vodu.

Orava Steameasy patrí do kategórie ručných naparovač do 30 eur. Na rozdiel od neho má nižší príkon, ktorý predstavuje 1 200 W. Výrobca neuvádza informáciu o parnom výkone, len o teplote pary, ktorá dosahuje max. 55 °C, čo nie je najviac. Tieto nedokonalosti vyvažuje vyslovene nízka obstarávacia cena a výstupy, ktoré paru produkujú plynule a rovnomerne.

Nádržka na vodu je pomerne malá. Má 100 ml, čo je však stále o niečo viac ako v prípade drahšieho naparovača Philips GC 362/80. Nádržka je odnímateľná a má zaujímavý dizajn. Orava Steameasy váži len 760 g. Z hľadiska hmotnosti je teda najľahším modelom v našom teste. Bonusom je sklopná rukoväť s ergonomickým tvarovaním, vďaka čomu je ako stvorený na časté prenosy.

Tento ručný naparovač je vhodný na naparovanie všetkých typov látok. Môžete ho používať v horizontálnej aj vertikálnej polohe a jeho súčasťou je kefový nadstavec na odstraňovanie nečistôt či chlpov. Oceníte ho taktiež pri naparovaní hrubších materiálov. Steameasy vyniká v oblasti vysokej kvality spracovaniaNaparovacia doštička je vyrobená z nerezovej ocele, ktorá je odolná proti korózii, mechanickému poškodeniu a má dlhú životnosť.

Užívateľské recenzie na Orava Steameasy sú výhradne pozitívne. Najčastejšie spomínanými plusmi sú cena primeraná kvalite, vysoká kvalita spracovania, rýchle nahrievanie dostatočne vysoký parný výkon. Spotrebitelia oceňujú pekný dizajn a možnosť naparovania v horizontálnej aj vertikálnej polohe. Negatívne hodnotenia súvisia len s kratším prívodným káblom.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou spracovania a výkonom
Rýchle nahrievanie a stála produkcia pary
Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť

Negatíva

Kratší prívodný kábel
Menšia nádržka na vodu

Teplota pary =55 °C ● Objem nádržky na vodu = 100 ml ● Naparovanie = horizontálne + vertikálne ● Hmotnosť = 760 g ● Príkon = 1 200 W

Náš TIP

ETA Stephany 2270 90000

Ručný naparovač odevov, parný výkon 25 g/min., príkon 1 400 W, objem nádržky na vodu  380 ml, hmotnosť 950 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

ETA Stephany 2270 90000 je ďalší ručný naparovač odevov, s ktorým môžete pracovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. V porovnaní s ostatnými modelmi v našom teste má pomerne vysoký výkon, je regulovateľný a disponuje funkciou automatického odvápnenia.

ETA Stephany s príkonom 1 400 W a parným výkonom, ktorý predstavuje 25 g/min., čo je porovnateľné s modelmi, ako Philips GC 362/80 či SteamOne S-Travel, využijete ho pri naparovaní oblečenia aj niektorých druhov bytových textílií. Zaujímavou je možnosť regulácie výkonu, a to v 2 stupňoch. Vďaka tejto funkcii je vhodný na všetky typy látok. S ETA Stephany môžete pracovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. K pozitívam zaraďujeme aj výborný pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom.

Naparovač disponuje integrovaným čerpadlom, ktorú udržiava stálu teplotu pary. Na keramickej doštičke sa nachádza 7 parných trysiek. Tie zabezpečujú jej rovnomernú distribúciu, čo má priaznivý dopad na efektivitu naparovania. Nahrievanie je rýchle, v priemere trvá približne 60 sNádržka na vodu má až 380 ml, preto ju stačí doplniť raz za približne 20 min. Je odnímateľná a má veľký otvor na nalievanie vody. Naparovač je ľahký a kompaktný. Váži len 950 g.

K parametrom, ktoré nás zajali najviac, patrí funkcia ANTI CALC, teda automatické odvápnenie zariadenia, ktorá prispieva k nenáročnej údržbe spotrebiča. Nechýbajú na ňom ani bezpečnostné funkcie vrátane automatického vypnutia po 8 min. nečinnosti. K praktickým detailom patria svetlené a zvukové kontrolky, ktoré vás upozornia na nahrievanie aj moment, v ktorom je naparovač nahriaty a pripravený na prácu. Okrem toho sa na ňom nachádza aj indikátor prázdnej nádržky na vodu.

Prívodný kábel má 1,85 m, čo nie je najmenej, no ani najviac. Obsluhu zjednodušuje ergonomicky tvarovaná rukoväť, už spomínaná nízka hmotnosť a tlačidlo ON/OFF, ktoré nemusíte počas procesu naparovania neustále stláčať. Súčasťou dodávky je praktický kefový nadstavec na odstraňovanie nečistôt, chlpov, vlasov a naparovanie nepoddajných materiálov, a šikovná nádobka na dolievanie vody do nádržky.

Ručný naparovač ETA Stephany nie je na predajných webových portáloch hodnotený príliš často. Recenzie, na ktoré sme natrafili, nás však presvedčili, že ide o dobrú voľbu. Užívatelia si pochvaľujú jednoduché a rýchle použitie a dostatočný parný výkon.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a funkciami
Vysoký parný výkon a veľká nádržka na vodu
Funkcia automatického odvápnenia

Negatíva

Kratší prívodný kábel
Nižší príkon

Parný výkon = 25 g/min. ● Objem nádržky na vodu = 380 ml ● Naparovanie = vertikálne + horizontálne ● Hmotnosť = 950 g ● Dĺžka prívodného kábla = 1,85 m ● Príkon = 1 400 W

Pre náročných

Philips GC800/80

Ručný naparovač odevov, parný výkon 32 g/min., príkon 1 600 W, objem nádržky na vodu  230 ml, hmotnosť 1 250 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte výkonný ručný naparovač odevov, Philips GC 800/80 vás nepochybne osloví. Ide o drahší model s trochu vyššou hmotnosťou a regulovateľným výkonom, ktorý využijete na naparovanie oblečenia, bytového textilu, hračiek a ďalších textilných predmetov.

Príkon Philips GC800/80 predstavuje 1 600 W, čo sa odzrkadľuje na jeho extrémne rýchlom nahrievaní. Podobné je to aj s max. parným výkonom, ktorý dosahuje až 32 g/min. Za najväčšie negatívum pokladáme vysokú obstarávaciu cenu, keďže z hľadiska výkonu tento kúsok príliš „neuteká“ od nášho víťaza, naparovača Tefal DT9100E0.  

Výkon na Philips GC800/80 môžete regulovať v 2 stupňoch, vďaka čomu je vhodný na horizontálne aj vertikálne naparovanie vyslovene jemných, no taktiež nepoddajnejších materiálov. Nádržka na vodu má 230 ml. To hodnotíme vzhľadom na vysoký parný výkon ako menší podpriemer. Pripravte sa, že ju musíte doplniť po naparení každého 4. až 5. kusu oblečenia. Pozitívom je, že naparovacia doštička zabezpečuje plynulý výstup pary, čo má dobrý dopad na rýchlosť naparovania.

Rukoväť naparovača Philips GC800/80 má príjemné ergonomické tvarovanie. Naopak, mínusom je vysoká hmotnosť. Tento kúsok váži takmer 1 300 g bez naplnenej nádržky na vodu. Aj napriek tomu má celkom kompaktné rozmery. Ak vám teda v batožine neprekáža pár gramov navyše, môžete ho so sebou pokojne vziať aj na cesty či do práce.

Za výrazný benefit považujeme funkciu De-Calc na automatické odstránenie vodného kameňa z vnútorných častí zariadenia, a bezpečnostnú technológiu OptiTemp, ktorá slúži ako ochrana proti prehriatiu. Príslušenstvo je skromné. Nájdete v ňom len nadstavec s kefkou na chlpy a nečistoty.

Pozitíva

Vysoký a regulovateľný výkon
Rýchle nahrievanie a plynulý výstup pary
Funkcia automatického odvápnenia

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť

Parný výkon = 32 g/min. ● Objem nádržky na vodu = 230 ml ● Naparovanie = horizontálne + vertikálne ● Hmotnosť = 1 250 g ● Dĺžka prívodného kábla = 3 m ● Príkon = 1 600 W

SteamOne S-Travel

Ručný naparovač odevov, parný výkon 24 g/min., príkon 1 400 W, objem nádržky na vodu 260 ml, hmotnosť 800 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný naparovač SteamOne S-Travel je vhodný na naparovanie všetkých typov tkanín. Vďaka vysokej teplote pary môže v niektorých prípadoch plnohodnotne zastúpiť klasickú žehličku. Má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, preto je ako stvorený na cestovanie. Plusom je taktiež pomerne veľká nádržka na vodu a nenáročná obsluha. Naopak, obstarávaciu cenu hodnotíme ako trochu premrštenú.

SteamOne S-Travel má priemerný výkon, ktorý je porovnateľný s lacnejšími modelmi Philips GC362/80 či ETA Stephany 2270 90000. Jeho obstarávaciu cenu preto hodnotíme ako trochu vyššiu. Má 1 400 W príkon a jeho max. parný výkon predstavuje 24 g/min. Teplota pary je naopak nadštandardná. Dosahuje až 98 °C, čo je výborné z hľadiska hygieny aj efektivity naparovania. K pozitívnym parametrom patrí taktiež rýchle nahrievanie, ktoré trvá v priemere len niečo okolo 30 s. Nádržka na vodu je odnímateľná a má vcelku veľký objem 260 ml. Rovnako ako všetky modely v našom teste naparovačov odevov môžete aj S-Travel používať pri horizontálnom a vertikálnom naparovaní.

Ručný naparovač SteamOne S-Travel má kompaktné rozmery a váži len 800 g. Takže, ako napovedá už jeho samotný názov, je ako stvorený na cesty. Milým doplnkom je špeciálny háčik na zavesenie oblečenia, ktorý využijete priamo pri naparovaní. V balení ďalej nájdete kefový nadstavec na chlpy, nečistoty a naparovanie hrubých materiálov.

Naparovacia doštička naparovača je vyrobená z nerezovej ocele, čo hodnotíme pozitívne. Ide o materiál s dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou a dobrými nepriľnavými vlastnosťami. Obsluha je už tradične nenáročná. K výrazným pozitívam patrí prívodný kábel s dĺžkou 3 m.

Rýchle nahrievanie a naparovaniejednoduchá obsluha a pekný dizajn, to sú vlastnosti, ktoré na SteamOne S-Travel spotrebitelia oceňujú najviac. Negatívne hodnotenia súvisia s absenciou doplnkového príslušenstva v balení.

Pozitíva

Veľmi rýchle nahrievanie a efektívne naparovanie
Vysoká teplota pary
Jednoduchá obsluha a dlhý prívodný kábel

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Parný výkon = 24 g/min. ● Objem nádržky na vodu = 260 ml ● Naparovanie = horizontálne + vertikálne ● Hmotnosť = 800 g ● Dĺžka prívodného kábla = 3 m ● Príkon = 1 400 W

Philips GC362/80

Ručný naparovač odevov, parný výkon 24 g/min., príkon 1 300 W, objem nádržky na vodu 70 ml, hmotnosť 1 000 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný naparovač Philips GC362/80 je kompaktný, priemerne výkonný, má menšiu nádržku na vodu a jeho obstarávacia cena zodpovedá najmä jeho kvalite a spoľahlivému chodu. Je určený na naparovanie v ľubovoľnej polohe, má nenáročnú obsluhu a k plusom radíme aj dlhý prívodný kábel.

S Philips GC362/80 môžete textílie naparovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. Je vhodný najmä na rýchle oživenie oblečenia a ich dezinfekciu, a to vrátane ťažko dostupných miest, akými sú goliere, záhyby alebo priestor v okolí gombíkov. Parný výkon je podobný ako pri naparovačoch SteamOne S-Travel a ETA Stephany 2270 90000. Predstavuje 24 g/min. Príkon spotrebiča dosahuje max. 1 300 W. Nádržka na vodu má menší, 70 ml objem a je štandardne odnímateľná.

Naparovacia doštička SmartFlow udržiava ideálnu teplotu pary počas celého procesu naparovania a predchádza vzniku vlhkých škvŕn na textíliách. Oceníte ju aj pri horizontálnom naparovaní, pri ktorom slúži na lepšie stlačenie tkaniny a jej efektívnejšie narovnanie. Doštička je vhodná na naparovanie všetkých materiálov vrátane tých vyslovene jemných a citlivých.

Pozitívom tohto modelu je veľmi príjemné ergonomické tvarovanie. Hmotnosť hodnotíme ako trochu vyššiu, keďže Philips GC362/80 váži 1 kg. Naopak, rozmery sú kompaktné. Prívodný kábel má 2,5 m, čo je viac než dosť. Ak plánujete naparovač využívať aj mimo domácnosti, určite vás poteší praktický obal odolný proti teplu, ktorý je súčasťou dodávky. Využijete ho tiež pri skladovaní. Súčasťou príslušenstva je ďalej kefa na naparovanie odolnejších materiálov, napr. kabátov, ktorú oceníte aj pri čistení chlpov, vlasov, iných nečistôt alebo žmolkov.

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili ručný naparovač Philips GC362/80 ho hodnotia ako kompaktný, šikovný, nenáročný na obsluhu a vhodný na použitie mimo domácnosti. Najčastejšie spomínaným mínusom je menší objem nádržky na vodu. Užívatelia taktiež pomerne často spomínajú fakt, že nejde o plnohodnotnú náhradu za žehličku, čo je vzhľadom na nižší príkon a parný výkon logické.

Pozitíva

Spoľahlivý chod a jednoduchá obsluha
Kompaktné rozmery
Rovnomerná distribúcia pary so stálou teplotou

Negatíva

Slabší parný výkon/nižší príkon
Menšia nádržka na vodu
Vyššia obstarávacia cena

Parný výkon = 24 g /min. ● Objem nádržky na vodu = 70 ml ● Naparovanie = vertikálne + horizontálne ● Hmotnosť = 1 000 g ● Dĺžka prívodného kábla = 2,5 m ● Príkon = 1 300 W

Sencor SSI 0850RS

Ručný naparovač odevov, parný výkon 20 g/min., príkon 1 200 W, objem nádržky na vodu  260 ml, hmotnosť 950 g, vertikálne + horizontálne naparovanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Sencor SSI 0850RS nepatrí k najvýkonnejším ručným naparovačom na trhu, pokiaľ však hľadáte šikovný model na rýchle oživenie odevov, je tou správnou voľbou. K najvýraznejším pozitívam patrí pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a funkciami. Na zahodenie nie sú ani zaujímavé funkcie, doplnky a bezpečnostné prvky.

Parný výkon naparovača Sencor SSI 0850RS predstavuje 20 g/min. a jeho príkon dosahuje len 1 200 W. V preklade, ide o menej výkonný model, ktorý určite nie je plnohodnotnou náhradou za klasickú žehličku, s jemnejšími tkaninami si však poradí spoľahlivo. So Sencor SSI môžete naparovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. K plusom zaraďujeme rýchle nahrievanie, ktoré trvá cca 30 s. Na fakt, že naparovač môžete použiť, vás upozorní svetlená kontrolka.

Odnímateľná nádržka na vodu má nadštandardných 260 ml, čo je viac ako v prípade nášho víťazného modelu Tefal DT9100E0. Tento naparovač váži necelý kilogram a jeho rozmery predstavujú 153 × 110 × 272 mm. Preto vám ho môžeme odporučiť aj na používanie mimo domácnosti. K plusovým funkčným parametrom zaraďujeme funkciu Drip-Stop, ktorá zabraňuje tvorbe škvŕn na odevoch.

Naparovacia doštička na Sencor SSI 0850RS je antikorová. Prívodný kábel je trochu kratší, má len 1,9 m, na druhej strane je vybavený koncovkou, ktorá zabraňuje jeho točeniu počas práce. Obsluhu preto hodnotíme ako veľmi príjemnú. Praktickým doplnkom je uzamykateľné tlačidlo, ktoré zabezpečuje plynulý výstup pary z hlavice, v kombinácii s termostatom, ktorý stojí za stálou teplotou pary.

Za spomenutie stojí aj Auto Shut Off, teda funkcia automatického vypnutia po dlhšej dobe nečinnosti. Príslušenstvo hodnotíme ako vcelku bohaté. Priamo v balení nájdete špeciálnu kefu na hrubšie materiály a odstraňovanie žmolkov či chlpov a tzv. látkový nadstavec na vyslovene jemné materiály.

Recenzie spotrebiteľov naparovača Sencor SSI 0850RS sú rôzne. Niektorí nedajú dopustiť na jeho spoľahlivý chod, nenáročnú obsluhu a kompaktné rozmery, iní ho považujú za príliš slabý na to, aby si poradil s vyslovene pokrčenou látkou. Za jednoznačné plus spotrebitelia označujú pomer medzi cenou a kvalitou.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Rýchle nahrievanie a nízka hmotnosť
Zaujímavé funkcie a bezpečnostné prvky

Negatíva

Slabší parný výkon
Kratší prívodný kábel

Parný výkon = 20 g/min. ● Objem nádržky na vodu = 260 ml ● Naparovanie = horizontálne + vertikálne ● Hmotnosť = 950 g ● Dĺžka prívodného kábla = 1,9 m ● Príkon = 1 200 W

Ďalšie zaujímavé produkty  

Nevybrali ste si naparovač, ktorý by korešpondoval s vašimi požiadavkami? Aj napriek tomu, že sa snažíme, aby boli naše testy čo najpestrejšie, nie je vylúčené, že ste v recenziách nenatrafili na model vhodný práve pre vás. Z tohto dôvodu sme si posvietili ešte na niekoľko zaujímavých produktov, ktoré nás zaujali najmä z hľadiska prívetivej obstarávacej ceny, dobrého parného výkonu, rýchleho nahrievania, spoľahlivého chodu, vysokej kvality spracovania a zaujímavých funkcií.

Ručný naparovač odevov Philips STH 7030/10 patrí do kategórie modelov za cenu do 90 eur. Jeho parný výkon dosahuje 28 g/min., má 1 500 W príkon a 100 ml nádržku na vodu. Philips STH sa nahrieva za krátky čas, v priemere za 30 s. Prívodný kábel0,8 m, kvalita spracovania je na dobrej úrovni, plusmi sú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť.

Lacný ručný naparovač odevov Tefal DT 6130 E0 s parným výkonom 20 g/min. a príkonom 1 300 W využijete najmä pri naparovaní menej odolných textílií. Nádržka na vodu má 70 ml, čo je vzhľadom na nižší výkon naparovača postačujúce. Ide o model s malými rozmermi a nízkou hmotnosťou, ktorý sa nahreje za menej ako 30 s.

Tristar ST-8921 je ďalší lacný naparovač, ktorý je ako stvorený na doma i na cesty. Je vyslovene kompaktný a má celkom nízku hmotnosť. Má vysoký príkon, až 1 600 W, a jeho parný výkon predstavuje 25 g/min. Nádržka na vodu má nadštandardných 260 ml a jeho nahrievanie trvá cca 45 s. Pozitívnym detailom je príjemné ergonomické tvarovanie.

ETA Lara 1270 90000 je pomerne výkonný model, ktorý je dostupný za atraktívnu obstarávaciu cenu. Má 150 ml nádržku na vodu, slabší, 1 200 W príkon a priemerný parný výkon 50 g/min. Naparovač je vybavený systémom Anti Calc na automatické odvápňovanie aj funkciou automatického vypnutia. Má dlhý prívodný kábel a prijateľnú hmotnosť 2,1 kg.

Ručný naparovač Beko STM4116B s parným výkonom 25 g/min. je ďalší model vhodný do domácnosti aj na cesty. Má vysoký príkon, 230 ml nádržku na vodu, nachádza sa na ňom funkcia automatického vypnutia, bezpečnostný zámok hlavného vypínača a ECO režim. K plusom patrí nízka obstarávacia cena a vcelku bohaté príslušenstvo.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Každý z vás sa pri výbere spotrebiča do domácnosti určite rozhoduje podľa rozdielnych faktorov. V našom teste nájdete informácie o cenách, základných technických parametroch, reálnom výkone aj doplnkových funkciách ručných naparovačov odevov. Pri každom vybranom modeli sa nachádza aj krátky súhrn spotrebiteľských recenzií. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili prehľad ďalšieho dôležitého kritéria, ktorým je miera predajnosti, konkrétne, tabuľku najpredávanejších naparovač odevov na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Philips GC 362/80 5* Zobraziť produkt
Philips STH 7060/80 5* Zobraziť produkt
Tefal DT 6130 E0 5* Zobraziť produkt
Tefal DT 9100 E0 5* Zobraziť produkt
Sencor SSI 0850RS 5* Zobraziť produkt

Naparovače odevov si v domácnostiach nachádzajú pomaly, ale isto svoje miesto. Ide o veľmi šikovné zariadenia, ktoré majú multifunkčné využitie. Ak práve nad kúpou tohto spotrebiča premýšľate i vy, pomôckou pre vás môže byť aj náš návod na výber toho najlepšieho naparovača odevov. Pozrieme sa v ňom na všetky dôležité technické parametre, doplnkové funkcie aj príslušenstvo. Pokúsime sa vám poradiť, ktorý z typov naparovačov je vhodný práve pre vás, pozrieme sa na správne používanie naparovačov, ich orientačné ceny aj overených výrobcov.

Ako vybrať naparovač odevov

 • Kedy uvažovať nad kúpou naparovača odevov
 • Typy parných naparovačov odevov
 • Príkon
 • Parný výkon
 • Objem nádržky na vodu
 • Hmotnosť, dĺžka napájacieho kábla a ďalšie dôležité parametre
 • Funkcie naparovačov odevov
 • Príslušenstvo
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Kedy uvažovať nad kúpou naparovača odevov

Naparovače odevov sú veľmi praktické spotrebiče so širokými možnosťami využitia. Neslúžia len na naparovanie odevov, ale taktiež bytových textílií, teda záclon, závesov, diek a obrusov, dokonca i niektorých druhov čalúneného nábytku. Naparovače využívajú horúcu paru, ktorá je šetrná k vláknam, môžete ňou naparovať aj vyslovene jemné textílie a, v neposlednom rade, má výborné dezinfekčné účinky. V závislosti od výkonu, presnejšie, max. teploty pary, ktorú dokáže vyprodukovať daný naparovač, ňou môžete zničiť až 90 – 98 % patogénov.

Pre koho sú teda tieto spotrebiče určené? Takmer pre každého. Využijete ich pri rýchlom oživení mierne pokrčeného oblečenia, výkonnejšie modely si poradia aj s vyslovene „pokrkvanými“ kúskami, sú ideálne ako náhrada za žehličku na dovolenke alebo v práci, oceníte ich pri starostlivosti o detskú výbavičku a oblečenie, či údržbe priestorov, kde sa nachádzajú domáce zvieratá. Naparovače sú nápomocné aj pri odstraňovaní nepríjemných pachov, vďaka čomu nemusíte vaše oblečenie prať až tak často.  

Typy parných naparovačov odevov

Najčastejšie natrafíte na 2 typy naparovačov odevov, a to na ručné a stojanové. Ručné sú lacnejšie a kompaktnejšie, no menej výkonné. Stojanové modely sú plnohodnotnou náhradou za žehličku, využijete ich aj pri „žehlení“ bytových textílií, na druhej strane sú drahé a rozmerné. Na bližšiu špecifikáciu oboch alternatív sa pozrieme v nasledujúcich odstavcoch. 

Ručné naparovače odevov  

Ručné naparovače sú ideálnou voľbou pre tých z vás, ktorí ich chcú používať na rýchle „oživenie“ odevov, a to aj mimo domácnosti. Sú kompaktné, ľahké a ich nahriatie je veľmi rýchle. Odevy, prípadne iné textílie, s nimi môžete naparovať priamo na vešiaku alebo prehodené na kresle aj žehliacej doske. V tomto smere je dôležité, aby ste si všimli, či daný model slúži na vertikálne aj horizontálne naparovanie.

Ručný naparovač odevov

K nevýhodám ručných naparovačov patrí nižší parný výkon a menšia nádržka na vodu. Preto nie sú vhodné na dlhú prácu. Problematické môže byť naparovanie hrubších a nepoddajných typov textílií. Tieto negatíva vyvažuje nižšia obstarávacia cena v porovnaní so stojanovými modelmi.

Stojanové naparovače odevov

Stojanové naparovače odevov patria k väčším zariadeniam, ktoré sú určené na používanie v domácnosti a môžu úplne nahradiť žehličku. Sú tvorené niekoľkými časťami, konkrétne špeciálnym vešiakom, ktorého súčasťou je integrovaný parný generátor. Niektoré modely sú dodávané so žehliacou doskou alebo iným stojanom na zavesenie oblečenia. Stojanové naparovače sú výkonné a majú veľký objem. Môžete s nimi naparovať aj hrubé materiály, dokonca niekoľko vrstiev textílií naraz. Vďaka väčšej nádržke na vodu je práca s nimi plynulejšia. Výkon na nich môžete spravidla regulovať a k plusom patrí aj rýchle nahrievanie. Mínusom tejto alternatívy je vyššia obstarávacia cena v kombinácii s veľkými rozmermi  a vyššou spotrebou elektriny.

Príkon

Nie je to pravidlom, no v prípade naparovačov platí, že vyšší príkon väčšinou znamená aj vyšší výkon. Pri výbere sa preto na tento parameter zamerajte hneď nazačiatku. Výkon naparovača má priamy súvis s jeho funkčným využitím. Menej výkonné spotrebiče sú totiž vhodné len na naparovanie jemných textílií. Naopak, tie s vyšším príkonom si poradia aj s hrubými závesmi, dekami či inými bytovými textíliami.

 • Naparovače s príkonom do 1 400 W sú vhodné na naparovanie jemného oblečenia a iných jemných textílií, napr. záclon. V tejto kategórií nájdete prevažne ručné modely.
 • 1 400 až 1 800 W spotrebiče využijete pri naparovaní väčšiny oblečenia aj pri niektorých poddajnejších bytových textíliách. Zvyknú sa označovať tiež ako univerzálne naparovače.
 • S naparovačom, ktorého príkon presahuje 1 800 W, naparíte skoro čokoľvek vrátane vyslovene hrubých textílií, čalúnenia alebo niekoľkých vrstiev látky naraz.

Parný výkon

Parný výkon, udávaný v gramoch za minútu, je ďalší parameter, ktorý rozhoduje o reálnom výkone daného spotrebiča. Určuje, ako dlho a plynule a pri akej intenzite bude zo zariadenia vypúšťaná horúca para. To znamená, že čím vyšším parným výkonom disponuje naparovač, tým výkonnejší bude. V preklade, poradí si aj s hrubými textíliami alebo niekoľkými vrstvami látky naraz. Kvalitné ručné naparovače odevov mávajú parný výkon od 20 do 30 g/min. Pri stojanových modeloch sa výstupné hodnoty pohybujú od 30 do 45 g/min.

Naparovač odevov parný výkon

Ak plánujete naparovač využívať na naparovanie oblečenia aj bytového textilu, resp. rôznych textilných materiálov, odporúčame vám siahnuť po zariadení s možnosťou regulácie parného výkonu. Takéto kúsky sú podstatne multifunkčnejšie a v domácnosti nájdu širšie využitie.

Objem nádržky na vodu

Parné naparovače fungujú tak, že sa vďaka vysokej teplote z vody vytvorí horúca para, ktorá vychádza pod určitým tlakom „von“ zo spotrebiča. Z tohto dôvodu musí každý naparovač obsahovať nádržku na vodu. Pri výbere neprehliadnite údaj o jej objeme. Modely s menšou nádržkou sú síce ľahšie a manipulácia s nimi je jednoduchšia, na druhej strane sa musíte pripraviť na častejšie dolievanie vody. Naopak, väčšia nádržka spotrebiču pridá na hmotnosti, no zjednoduší samotný proces naparovania. Určite vám odporúčame siahnuť po kúsku s odnímateľnou nádržkou na vodu. Možnosť jej odmontovania od zvyšku spotrebiča podstatne zjednoduší jeho obsluhu.  

Dôležitým je aj pomer medzi objemom nádržky a parným výkonom. Čím vyšší bude, tým viac vody spotrebujete. Naparovanie však bude efektívnejšie, takže i rýchlejšie. Nepísaným pravidlom je, že ručné naparovače zvyknú byť vybavené nádržkou s objemom okolo 200 až 300 ml, tie stojanové až 1 000 – 2 500 ml nádržkou. Pre lepšiu predstavu, spotrebiče s objemom okolo 200 ml a priemerným parným výkonom, vydržia na 1 naplnenie v prevádzke cca 10 min. Maxi modely s objemom nad 2 000 ml aj viac ako 90 min.

Hmotnosť, dĺžka napájacieho kábla a ďalšie dôležité parametre

Hmotnosť pri stojanových naparovačoch nie je príliš dôležitá, keďže počas naparovania nedržíte v rukách celý spotrebič, ale len hlavicu, ktorá je pomocou hadice pripojená k parnému generátoru. Na hmotnosť sa pri nich zamerajte teda najmä v prípade, ak ich plánujete prenášať. Tieto zariadenia môžu vážiť aj viac ako 7 kg. Praktickým detailom sú nepochybne transportné kolieskaRučné naparovače majú spravidla niečo okolo 1 kg, čo považujeme za max. hornú hranicu. Niektoré kúsky vážia aj viac ako 3 kg. Práca s nimi môže byť po chvíľke dosť náročná. Pozor, k hmotnosti spotrebiča musíte pripočítať aj hmotnosť vody po naplnení nádržky.

Ďalším dôležitým parametrom je dĺžka napájacieho kábla. Hlavnou zásadou je, že by vás pri práci nemal obmedzovať. Najmä v prípade, že s naparovačom plánujete naparovať aj bytové textílie alebo XXL oblečenie (napr. večernú róbu), by ste mali siahnuť po modeli s dlhším káblom. Za ideálnu dĺžku považujeme 2,5 až 3 m.

Naparovač odevov hmotnosť

Ak si potrpíte na každý detail, všimnite si údaje o výrobnom materiáli naparovacej doštičky na hlavici naparovača. Najčastejšie natrafíte na keramické a nerezové doštičky. Nerezová oceľ je trvácna a odolná proti mechanickému poškodeniu. Jej nevýhodou je vyššia cena. Keramické doštičky sú lacnejšienepriľnavé, ale náchylnejšie na poškriabanie.

Naparovač odevov s ionizáciou aj reguláciou pary

 • Regulácia pary: Možnosť regulácie parného výkonu je príznačná pre drahšie spotrebiče. Ide o veľmi praktickú funkciu, keďže vám umožní naparovač používať na naparovanie rôznych typov látok. Pri výbere si všimnite, koľko stupňov regulácie ponúka daný model. Klasicky sa stretnete s 2 alebo 3-stupňovou reguláciou.
 • Automatické vypnutie: Ide o dôležitý bezpečnostný, no taktiež ekonomický prvok. Funkcia automatického vypnutia po dlhšom čase nečinnosti predchádza prehriatiu zariadenia a zároveň znižuje prevádzkové náklady.
 • Vertikálne/horizontálne naparovanie: Nie všetky naparovače odevov dokážu pracovať vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Táto možnosť je však veľmi nápomocná. Z nášho pohľadu je preto lepšie siahnuť po modeli s možnosťou vertikálneho aj horizontálneho naparovania.
 • Ionizácia: Ak vlastníte vyslovene jemné oblečenie, napr. to bavlnené alebo ľanové, ktoré si vyžaduje extrémne citlivý prístup, naparovač s ionizáciou je tou pravou voľbou. Tieto spotrebiče dokážu produkovať menšie častice pary, ktoré sa dostanú do hĺbky materiálov.
 • Anti Calc: Všetky spotrebiče, ktoré pracujú s vodou, je potrebné aspoň čas od času vyčistiť od vodného kameňa. Naparovače s funkciou Anti Calc sú preto jednoduchšie na údržbu. Odvápňovanie totiž realizujú automaticky vtedy, keď je to potrebné.
 • Termostat: Zabezpečuje, aby teplota pary nepresiahla nastavené maximum. Oceníte ho najmä pri naparovaní jemnejších tkanín.

Poteší cestovné puzro, ale aj vonná krytka

Ponuka príslušenstva k naparovačom odevov nie je až taká široká. Praktické doplnky nájdete buď priamo v balení spolu so spotrebičom, alebo si ichmôžete dokúpiť samostatne. K príslušenstvu, na ktoré natrafíte najčastejšie, patria:

 • Nadstavce na puky.
 • Kefky na jemnejšie/hrubšie látky a na jednoduchšie odstraňovanie vlasov, zvieracích chlpov či žmolkov.
 • Cestovné puzdro/obal na skladovanie.
 • Ochranné rukavice.
 • Vonná krytka – Ide o špeciálny doplnok, ktorý môžete nasadiť na hlavicu naparovača. Do krytky nalejete aviváž, prípadne esenciálny olej, pri naparovaní teda oblečenie či iné textílie aj „prevoniate“.

Príslušenstvo k naparovaču odevov

Za kvalitu si priplatíte

Náš návod na výber aj test boli venované najmä ručným naparovačom odevov. Na nich sa preto zameriame aj v orientačnom prehľade cien. Stojanové modely sú dostupné od cca 50 až 80 eur. Tie najvýkonnejšie stoja 200 až viac ako 500 eur.

Ručné naparovače z cenovej kategórie do 50 eur sa dajú označiť za lacné a priemerne výkonné. Ich príkon spravidla nepresahujem 1 400 W a parný výkon dosahuje cca 23 g/min. Lacné naparovače majú väčšinou menšiu nádržku na vodu s objemom do 100 ml. Nie je to však nemenné pravidlo. Ak sa na nich nachádza funkcia regulácie výkonu, spravidla ho môžete nastaviť len na 2 rôzne stupne.

V tejto cenovej kategórii nad 50 eur nájdete menej i viac výkonné modely. Niektoré majú vyšší parný výkon, no napr. menšiu nádržku na vodu, iné sú zas „slabšie“, na druhej strane vynikajú z hľadiska kvality spracovania. Preto vám odporúčame, aby ste v každom prípade pozorne čítali popis a jednotlivé technické špecifikácie v ňom. Vyššia cena totiž nie je zárukou, že ručný naparovač musí byť niekoľkonásobne výkonnejší ako ten o polovicu lacnejší. Pre modely za cenu nad 50 eur je príznačná regulácia výkonu, dlhý prívodný kábel, objemnejšia nádržka na vodu a bohatšie príslušenstvo v balení. 

Obľúbené sú naparovače odevov Philips, Tefal, ETA či SteamOne

Naparovače odevov nevyrába príliš veľa výrobcov domácich spotrebičov. Stále ich je však dosť na to, aby ste pri výbere mali nad čím rozmýšľať. Aby sme vám uľahčili aj túto časť rozhodovania, pripravili sme si pre vás prehľad overených značiek naparovačov odevov, ktoré sú dostupné na našom trhu.

K jedným z najznámejších výrobcov naparovačov odevov patrí Philips. V ponuke tejto značky nájdete prevažne ručné modely za cenu nad 60 eur. Ich parný výkon sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 35 g/min. Vynikajú vysokou kvalitou spracovania, spoľahlivým chodom a jednoduchou obsluhou. Mnohé z nich majú menšiu nádržku na vodu a trochu vyššiu hmotnosť. Samozrejme, natrafte aj na vyslovene kompaktné, ľahké a objemné kúsky.

Dobrou kúpou sú nepochybne aj naparovače od Tefal. Aj v tomto prípade ide o trochu drahšie, no veľmi spoľahlivé a výkonné zariadenia. V porovnaní s modelmi od Philips zvyknú byť o niečo výkonnejšie. V ponuke Tefal výnimočne natrafíte aj na vyslovene lacné kúsky. Kvalitné a výkonné spotrebiče ďalej nájdete u výrobcov, ako je Orava, ETA, SteamOne či Sencor.

Otázky a odpovede – FAQ

Po prečítaní nášho návodu a testu najlepších naparovačov odevov už asi tušíte, že nejde o príliš komplikované zariadenia, pri ktorých výbere je potrebné prihliadať len na niekoľko základných technických parametrov a funkcií. V sekcii odpovedí na časté otázky sa preto pozrieme na porovnanie naparovačov s inými parnými zariadeniami, na ideálnu teplotu pary a na niekoľko praktických tipov, ktoré súvisia so samotným naparovaním textílií. Ak vás zaujímajú akékoľvek ďalšie informácie alebo sa chcete vyjadriť k tomu, čo ste sa dozvedeli v našom článku, vaše otázky a postrehy privítame v diskusii pod článkom.

Oba spotrebiče fungujú na podobnom princípe. Na žehlenie, „prevoňanie“ a dezinfekciu textílií využívajú horúcu paru. Žehličky s parným generátorom sú spravidla výkonnejšie, resp. slúžia na samotné žehlenie akýchkoľvek textílií. Ak siahnete po naparovači s dostatočne vysokým parným výkonom, v praxi môže zastúpiť aj klasickú žehličku, nepísaným pravidlom však býva, že tieto spotrebiče bývajú o niečo „slabšie“, v preklade, nie sú určené na klasické žehlenie. Naparovače odevov je možné označiť za multifunkčnejšie a praktickejšie, keďže ich väčšinou môžete využiť aj na vertikálne naparovanie a naparovanie bytových textílií vrátane nábytku (napr. čalúnené kreslá, gauče). Vďaka kompaktným rozmerom ich oceníte aj na cestách alebo v práci.

Na túto otázku nie je možné odpovedať všeobecne. Niektoré naparovače produkujú paru s max. teplotou okolo 50 – 60 °C. Tieto kúsky sú ideálne na naparovanie jemných materiálov. Ich nevýhodou je, že nemajú príliš dobré dezinfekčné účinky. Ak si naparovač zaobstarávate najmä z dôvodu dezinfekcie bielizne, oblečenia a bytových textílií, siahnite po spotrebiči, ktorý produkuje paru s teplotou nad 90 °C. Upozorňujeme, že takto vysoká teplota nie je vhodná pre jemné textílie.

Používanie naparovačov nie je náročné, aj napriek tomu, by ste mu mali venovať aspoň istú dávku pozornosti. V prvom rade dbajte na to, aby sa hlavica zariadenia dotýkala textilu čo najviac. Ďalej je dôležité, aby bola látka počas naparovania čo najviac napnutá. Ak sa na oblečení nachádzajú goliere alebo iné „zahnuté“ časti, odporúčame vám ich podložiť. Z hľadiska bezpečnosti nie je na škodu používať ochranné teplovzdorné rukavice.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(90%)

Komentáre
Kika 17.May.2022

Som spokojná s výrobkom ETA Stephany. Žehlí rýchlo a kvalitne, no faktom je, že nie vždy dokáže nahradiť klasickú žehličku. Napríklad pri límcoch na košelách musím siahnuť po normálnej žehličke. Na žehlenie jemných látok alebo pre čistenie poťahov je však výborný. Páči sa mi veľká nádrž na vodu. Počas žehlenia ju ani nemusím dopĺňať.

Odpovedať

Marika 24.May.2022

Tefal DT 9100 E0 je šikovný pomocník do každej domácnosti. Žehlí sa s ňou rýchlo a veľmi dobre naparuje. Mínusom je, že po naplnení nádobky na vodu doplna je prístroj dosť ťažký a horšie sa s ním manipuluje. Inak som maximálne spokojná a odporúčam.

Odpovedať

Rebeka 11.Aug.2022

ETA Stephany 2270 90000 má dobrý pomer, ak vezmem do úvahy cenu, výkon a ponúkané funkcie. Veľkou výhodou je vysoký parný výkon aj veľká nádržka na vodu. Plusom je funkcia automatického odvápnenia. Ako nevýhody vnímam nižší príkon a kratší prívodový kábel, inak som so službami produktu spokojná.

Odpovedať

Tereza 16.Aug.2022

Sencor SSI 0850RS je šikovný, hodí sa mi vtedy, keď potrebujem niečo vyžehliť za pár minút. Je ľahký, manipulácia s ním je nenáročná a je za dobrú cenu. Len neviem ako tam dať vodu, nikde v návode som to nenašla. Nahrievanie je rýchle a plusom sú zaujímavé funkcie a bezpečnostné prvky. Mínusom je slabší parný výkon a kratší prívodový kábel.

Odpovedať