Android TV boxy

Najlepšie Android TV boxy 2024 + recenzie

Dnes už má väčšina z nás doma inteligentný televízor, ktorý sa dokáže pripojiť na internet a prehrávať hudbu, filmy či dokonca hry. Viete však o tom, že aj váš bežný televízor môžete premeniť na Smart TV? Vďaka Android TV boxu sa stane z vašej starej televízie nové inteligentné zariadenie. Testmagazín strávil desiatky hodín analyzovaním trhu, aby vám predstavil najlepšie dostupné modely a pomohol vám s výberom. Z porovnávania nám vzišiel jasný víťaz Homatics Box R, ktorý vyniká v pomere cena/funkcie.

Publikované: 04.01.2023
Aktualizované: 26.04.2024

Aký Android TV box kúpiť?

Naše recenzie sú zostavené tak, aby ste na jednom mieste našli všetky potrebné informácie o produkte. Ak však nechcete tráviť dlhé hodiny výberom, pomôcť vám môžu naše 3 krátke opisy vybraných TOP modelov, ktorým sme udelili aj špeciálne štítky. Konkrétne sa tak môžete tešiť na víťaza testu, nízkou cenou vás upúta cenový trhák a bez povšimnutia nenechajte ani tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Homatics Box R 5* Zobraziť produkt
Nokia Streaming Box 8000 5* Zobraziť produkt
Sencor SMP ATV2 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Homatics Box R

Homatics Box R

Procesor Amlogic S905X4, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 16 GB, Android TV 11, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Zobraziť viac info

Homatics Box R patrí medzi najvýkonnejšie multimediálne zariadenia na našom trhu. Môže sa pochváliť operačným systémom Android TV 11. Umožňuje prehrávať širokú paletu multimédií a služieb v rozlíšení až Ultra HD 4K. O rýchle reakcie sa postará výkonný procesor Amlogic S905X4, ktorému robí podporu 2 GB DDR RAM a 16 GB eMMC Flash. Disponuje mnohými užitočnými funkciami, ktoré vám spríjemnia zážitok zo sledovania televízie. Medzi nimi je Google Assistant, predinštalovaný YouTube, Netflix, Google Play či aplikácie KODI, HBO GO a iné. Za zmienku stojí aj široká výbava a konektivita.

Cenový trhák
Blow Android TV box

Blow Android TV box

Procesor Amlogic S905W, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 16 GB, Android 12, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Zobraziť viac info

Multimediálny prehrávač Blow Android TV box je určený pre televízory s HDMI pripojením a možnosťou prehrávania v kvalite 4K UltraHD. V zariadení nájdete nainštalovaný obchod Google Play, vďaka ktorému si viete stiahnuť tisíce dostupných aplikácií pre Android. K internetu sa môžete pripojiť pomocou siete LAN alebo WiFi. Aj napriek nižšej cene sa výrobok skladá z vysoko kvalitných komponentov. Štvorjadrový proces Amlogic 2 GHz spolupracuje s grafickou kartou MALI-450MP.

Náš TIP
Nokia Streaming Box 8000

Nokia Streaming Box 8000

Procesor Cortex-A55, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 10, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Zobraziť viac info

Do kategórie lepších prijímačov patrí aj Nokia Streaming Box 8000. Jeho srdcom je výkonný procesor a systém Android TV 10. Výkonný chipset S905X3 so 4-jadrovým procesorom Cortex-A55 poskytuje obrovský výkon a grafický čip G31 MP2 zabezpečuje výbornú kvalitu obrazu aj pri hraní hier. Vďaka Bluetooth si k nemu môžete pripojiť herný ovládač, klávesnicu alebo soundbar. Ovládanie vám zjednoduší podsvietený diaľkový ovládač či hlasové vyhľadávanie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa sústredili hlavne na dôležité parametre, ktoré priamo súvisia s výkonnosťoufunkciami i zobrazovaním ostrého obrazu. Android box funguje v podstate ako počítač, ktorý ukrýva v sebe potrebný hardware. Jednou z najdôležitejších častí je procesor zariadenia, označovaný aj pojmom CPU. Od jeho výkonu závisí následne premietaný obsah. Výkonnejšie prístroje dokážu streamovať obraz s rozlíšením až 4K, kým menej výkonné len vo Full HD rozlíšení. Pre plynulý chod prístroja a nainštalovanie operačného systému je dôležitá operačná pamäť aj jeho verzia. Všeobecne platí, čím je verzia vyššia, tým je aktuálnejšia a najviac pokročilá. Ďalší dôležitý aspekt je veľkosť vnútorného úložiska. Ide o limitujúci faktor, ktorý určuje, aké množstvo súborov môžete uložiť na svoje zariadenie. Všímajte si tiež pojmy konektivita a vstupy či výstupy, ktoré slúžia na prepájanie s ostatnými zariadeniami.

Nezabúdajte, že multimediálne centrá sú určené na premenu klasického televízora na Smart, preto by mali disponovať mnohými funkciami, ktoré budú jednoducho ovládateľné. Na zvýšenie užívateľského komfortu si viete zadovážiť rôzne doplnkové príslušenstvo. Výber Android TV boxu sa na prvý pohľad môže zdať komplikovaný, preto sme vám všetky parametre prehľadne usporiadali podľa dôležitosti. Ak si chcete o nich naštudovať viac, všetky ich nájdete dôkladne vysvetlené v našom návode na výber.

Výkon procesora
Rozlíšenie
RAM – operačná pamäť
Verzia systému Android
Kapacita úložného priestoru
Spôsob zapojenia/konektivita
Ovládanie
Doplnkové funkcie
Príslušenstvo

Dôležité parametre neboli jediným kritériom, na ktorý sme prihliadali pri výbere. Do úvahy sme brali produkty z aktuálneho trhu a rozhodujúcim parametrom boli pre nás aj spotrebiteľské recenzie na populárnych webových portáloch, ako Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk či Datart.sk. Do nášho výsledného výberu sa tak dostalo len niekoľko naozaj kvalitných modelov od spoľahlivých výrobcov. V teste sa stretnete so známymi značkami, ako Nokia, Xiaomi, Tesla, Thomson, Sencor či Homatics.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie Android TV boxov

Výsledkom nášho testu sú recenzie vybraných najlepších modelov Android TV boxov. Pri hodnoteniach spomíname viacero dôležitých oblastí, produkty porovnávame medzi sebou a recenzie sú doplnené našimi názormi i recenziami od spotrebiteľov. Na záver by sme vám ešte chceli dať do pozornosti, že tento test je tvorený objektívne a žiaden zo spomenutých modelov nie je propagovaný a ani nijakým spôsobom zvýhodnený.

Víťaz testu

Homatics Box R

Procesor Amlogic S905X4, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 16 GB, Android TV 11, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Android TV box poskytujúci 4K rozlíšenie, s výbornými užívateľskými recenziami. Presne tým sa pýši model Homatics Box R. Dokonca patrí medzi najvýkonnejšie multimediálne zariadenia na trhu, ktoré z obyčajnej televízie spraví výkonnú smart TV.

Zariadenie využíva výkonný procesor Amlogic S905X4 a ten vám zaručí vysokú rýchlosť a väčší zážitok zo sledovania televízie. Podporu mu robí 2GB operačná pamäť a 16 GB Flash disk. Operačným systémom je oficiálny Android TV 11.

Vďaka malému, len 0,5 kg boxu vaše zážitky zo sledovania televízie naberú nové rozmery. Cez obchod Google Play si môžete do svojej televízie stiahnuť všetky vaše obľúbené aplikácie, ako YouTube, Netflix či Prime Video. So zabudovanou funkciou Chromecast zas môžete jednoducho a bezdrôtovo prepojiť TV so svojím smartfónom. Táto funkcia dokáže zrkadliť obsah takmer z akéhokoľvek smartfónu, tabletu či notebooku.

Android box značky Homatics vás poteší aj svojou konektivitou. Nechýba mu USB typu C, USB 2.0, USB 3.0, čítačka MicroSD karty a iné. Väčšia možnosť konektivity prispieva k vyššej využiteľnosti zariadenia.

Ovládanie Android boxov prostredníctvom diaľkového ovládača nebýva štandardom. Tento model sa ním však pochváliť môže. K zariadeniu dostanete aj ovládač, síce v minimalistickom prevedení, no nájdete na ňom všetko potrebné. Funguje prostredníctvom Bluetooth pripojenia. Štyri tlačidlá sú venované najobľúbenejším aplikáciám a vďaka nim sa rýchlo dostanete na YouTube, Netflix, Prime Video a Google Play. Výrobcovia sa ovládanie snažili čo najviac zjednodušiť, a tak ponúkajú aj možnosť hlasového ovládania. Stačí len povedať, čo chcete sledovať, a Google Assistant vám to automaticky zobrazí priamo na vašej obrazovke.

Okrem toho, že si cez vaše obľúbené streamovacie služby viete vychutnať filmy a seriály bez reklamy, cez zariadenie Homatics Box R viete sledovať aj živé vysielanie televíznych programov. Potrebné je len doinštalovať aplikáciu vybraného poskytovateľa, predplatiť si danú službu a môžete sledovať. Medzi podporované aplikácie patria napr. SledovanieTV, Skylink Live TV, Magio GO, Antik TV, O2 TV a ďalšie.

Herných fanúšikov poteší možnosť hrania hier priamo na televízore. Jednoducho si len z obchodu Google Play vyberiete vašu obľúbenú hru, stiahnete a hráte. Vďaka konektivite môžete pre pohodlné hranie využiť napr. bezdrôtový ovládač, soundbar alebo slúchadlá.

Tento Android box sa medzi užívateľmi teší veľkej obľube. Svedčia o tom aj mnohé pozitívne recenzie. V nich sa často skloňuje výkonnosť, rozlíšenie, dobrá synchronizácia s TV i užitočné funkcie. Výrazným plusom je verzia Androidu 11. V celkovom hodnotení ide o veľmi dobrý prijímač, ktorý vám zaručene splní očakávania zo Smart televízie. V pomere cena/výkon si drží vysokú úroveň. Menšou nevýhodou je chýbajúce číselné ovládanie na ovládači. V spotrebiteľských recenziách tiež padlo vyjadrenie k chýbajúcej funkcii Auto Frame Rate, ktorá by automaticky prispôsobila frekvenciu obrazu.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Rozlíšenie
Výkonný procesor

Negatíva

Chýba funkcia Auto Frame Rate

Procesor: Amlogic S905X4 ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 16 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android TV 11 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: USB 2.0, USB 3.0, USB-C ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 0,5 kg

Cenový trhák

Blow Android TV box

Procesor Amlogic S905W, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 16 GB, Android 12, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupnejšou možnosťou pre vás môže byť Android TV box Blow. Pri tomto modeli platí, že aj za málo peňazí môžete mať veľa „muziky“. Multimediálny prehrávač Blow je určený pre všetky televízory s HDMI pripojením, z ktorých sa stane za krátky čas Smart TV. Pomocou už nainštalovaného obchodu Google Play si viete stiahnuť tisíce dostupných aplikácií pre Android.

Tento model vám dokáže sprostredkovať multimediálny obsah až v 4K rozlíšení a 30 snímkach za sekundu. Aj napriek staršiemu operačnému systému Android 12 funguje veľmi rýchlo a stabilne. Novšiu verziu Androidu vám môže ponúknuť model Homatics Box R. Zariadenie disponuje štvorjadrový procesorom Amlogic, taktovaným na frekvencii 2,0 GHz. Procesor dokonale spolupracuje s grafickou kartou MALI-450MP.

Stabilnú prevádzku zabezpečuje 2 GB RAM. Pre vaše súkromné údaje máte k dispozícií 16 GB Flash pamäť. Využiť môžete tiež externé pamäťové karty alebo pevný disk. Pri týchto zariadeniach nesmie chýbať WiFi modul, ale aj možnosť pripojenia cez LAN.

Ovládanie TV boxu Blow je používateľsky prívetivé a variabilné. Prvou možnosťou je ovládanie cez klasický diaľkový ovládač, ktorý dobre padne do ruky a má zrozumiteľné tlačidlá. Ovládač funguje v IR režime, takže je potrebné mieriť priamo na prijímač. Obsahuje aj možnosť režimu myši – smerovými tlačidlami ovládate kurzor na obrazovke. Pokiaľ plánujete na televízore využívať klasický prehliadač či hrať hry, na ovládanie vám lepšie poslúži myš alebo klávesnica. Za veľmi užitočnú funkciu považujeme Blow TV Box, umožňujúcu diaľkovo ovládať televíziu priamo zo smartfónu pomocou vyhradenej aplikácie.

Aj keď tento model nepatrí k najvýkonnejším, jeho nízka cena rozhodne nie je jedinou silnou stránkou. Zariadenie podľa spotrebiteľov spĺňa, čo zaručuje. Poskytne vám skvelú kvalitu obrazu a sprístupní množstvo funkcií. Výhodou je aj jeho jednoduchá inštalácia a tiež ovládanie. Navyše, vďaka kompaktným rozmerom vám ani nebude prekážať pri televízii. Nižšia cena a nižšia verzia Androidu sa odzrkadlila najmä na pomalých reakciách a odozvách, a na občasnom zasekávaní. Mínusom je aj slabšia konektivita, zariadenie disponuje len dvoma USB portami.

Pozitíva

Cena
4K rozlíšenie
Variabilné spôsoby ovládania

Negatíva

Slabšia konektivita
Pomalé reakcie
Občasné zasekávanie

Procesor: Amlogic S905W ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 16 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 12 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: 2 x USB 2.0 ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: -

Náš TIP

Nokia Streaming Box 8000

Procesor Cortex-A55, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 10, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Nokia Streaming Box 8000 si nás získal nielen svojimi parametrami, ale aj vysokým hodnotením od spotrebiteľov. Jeho srdcom je výkonný procesor Cortex-A55 a systém Android s verziou 10. Streaming box pripojíte k televízoru jednoducho pomocou portu HDMI. Váš bežný televízor premení na Smart TV, kde budete môcť používať všetky obľúbené aplikácie (Skylink, Netflix, HBO GO, Prime Video, YouTube) alebo hrať rôzne hry.

Ak už máte dosť nekvalitného a rozmazaného obrazu, s týmto TV boxom naň zabudnete. Vďaka vysokému 4K Ultra HD rozlíšeniu povýši vaše divácke zážitky pri sledovaní filmov a seriálov na novú úroveň. Môžete sa tešiť na ostrý obraz plný jasných a farebných detailov. Grafický čip G31 MP2 zabezpečuje dostatočný výkon aj pre hry.

Množstvo dostupných konektorov vždy považujeme za výhodu, keďže umožňujú väčšiu flexibilitu v používaní. K zariadeniu môžete pripojiť soundbar, klávesnicu, myš, herný ovládač a iné. Aj keď tento model disponuje všetkými potrebnými portami, viac USB portov by určite ocenilo mnoho užívateľov. Nechýba však bezdrôtové pripojenie Bluetooth, vďaka ktorému si tiež môžete pripojiť rôzne príslušenstvo.

Modernejšie a výkonnejšie zariadenia sa môžu pochváliť diaľkovým ovládaním. Model Nokia Streaming Box 8000 nie je výnimkou. Svoje obľúbené aplikácie budete mať vďaka diaľkovému ovládaču vždy na dosah ruky. Malé detaily môžu zlepšiť celkový dojem zariadenia a nás si získali práve podsvietené tlačidlá na ovládači. Problém s hľadaním tlačidla v tme sa tak jednoducho vyrieši. S ovládaním vám môže pomôcť aj Google Assistant s hlasovým vyhľadávaním.

Poznáte funkciu Chromecast? Umožňuje zrkadlenie obrazu. V praxi to znamená, že vďaka tejto funkcii môžete sledovať obsah zo svojho smartfónu či tabletu na veľkej obrazovke televízora. Aby sme nespomínali len samé plusy tohoto zariadenia, prejdime k slabšej stránke. Tou je nízka kapacita pevného disku, len 8 GB. Dvojnásobok vám ponúka aj cenovo lacnejší model Blow Android TV box. Musíte si však sami zvážiť, ktoré parametre sú pre vás najdôležitejšie. Pamäť si môžete rozšíriť pomocou externej pamäťovej karty alebo pevného disku.

O recenzie tohto modelu TV boxu nie je núdza. Ešte väčšou výhodou je, že sú zväčša pozitívne. Skloňuje sa v nich najmä plynulý chod aplikácií bez sekania, rýchla odozva, kvalitný 4K obraz či jednoduché ovládanie. Potešia vás aj mnohé funkcie a prepracované detaily, ako napríklad podsvietený ovládač. Celkovo ide o výkonný produkt, ktorý spĺňa očakávania väčšiny zákazníkov. Kúpou tohoto modelu určite neurobíte krok vedľa a je hodný svojej ceny.

Pozitíva

Plynulý chod obrazu
Rozlíšenie

Negatíva

Nižšia pamäť
2 USB porty

Procesor: Cortex-A55 ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 10 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: USB 3.0, USB-C ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 0,25 g

Pre náročných

Zidoo Z9X

Procesor Realtek RTD1619DR, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 16 GB, Android 9, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Používateľov s náročnejšími požiadavkami možno zaujme model z vyššej cenovej kategórie Zidoo Z9X. Prekvapí najmä svojou výkonnosťou, ktorá sa odrazila aj v kvalite výsledného obrazu. Tento multimediálny prehrávač disponuje výkonným grafickým modulom pre domáce kiná. Výkonná čipová sada Z9X je vybavená šesťjadrovým procesorom RTD1619DR, ktorý má rýchlu odozvu a efektívnejšiu výpočtovú kapacitu.

Silný dekódovací výkon podporuje UHD rozlíšenie. Aj keď 4K rozlíšenie už nie je príliš výnimočné a stretnete sa s ním aj pri lacnejších modeloch, napr. pri modeli Nokia Streaming Box 8000, výrobcovia sa snažili, aby bol každý pixel vyplnený a prirodzený. Práve preto tento prehrávač podporuje aj HDR 10+ a Dolby Vision. Obe funkcie prispejú k jasnejšiemu, výraznejšiemu a farebnejšiemu obrazu.

Chytré zariadenie je doplnené mnohými funkciami, ktoré určite prispejú ku komfortnej obsluhe i k väčšiemu zážitku zo sledovania. Napríklad funkcia frame rate nebýva u Android boxov samozrejmosťou. Zidoo Z9X však automatické prepínanie frame rate podporuje. Taktiež umožňuje zrkadlenie obrazu, čo v praxi znamená, že videá z telefónu alebo tabletu môžete púšťať na veľkej obrazovke televízora. Výhodou oproti lacnejším Android boxom je aj hudobný prehrávač, ktorý podporuje kvalitné prehrávanie hudby.

Široké možnosti konektivity sú určite tiež plusovým bodom. Z9X ponúka mnoho rozhraní, vrátane HDMI vstupu a výstupu, SATA 3.0, dvoch USB 3.0 a USB 2.0, optického výstupu, RS232, Gigabit LAN atď. Model taktiež podporuje veľké množstvo videoformátov. Ovládanie je zabezpečené prostredníctvom diaľkového ovládača. Aplikácie iOS a Android môžete jednoducho ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

Kvalitné spracovanie, kvalita obrazu a mnoho užitočných funkcií sú za nás pri výbere Android boxu kľúčové. Zidoo Z9X nás milo prekvapil, pretože ich všetky spĺňa. Kladné hodnotenia od spotrebiteľov sú rovnako dôkazom spokojnosti s modelom. Produkt podľa slov zákazníkov spĺňa očakávania a okrem toho sa jednoducho nastavuje a ovláda. Slabšou stránkou je však 2 GB RAM, ktorá je rovnaká ako pri lacnejších modeloch.

Pozitíva

Kvalita obrazu
Funkcie
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Vyššia cena
2 GB RAM

Procesor: Realtek RTD1619DR ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 16 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 9 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0 ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 1,2 kg

Thomson THA100

Procesor Amlogic S905X2-B, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 10, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Používateľsky jednoduchý prístup k streamovacím platformám a aplikáciám robí z modelu Thomson THA100 výkonného pomocníka. Videá a filmy si môžete vychutnávať v aplikáciách ako YouTube či Netflix, ale zariadenie podporuje aj Voyo, Skylink, HBO, Spotify, O2 TV a mnoho ďalších. Stačí ho pripojiť k televízii prostredníctvom HDMI portu a následne drôtovo alebo bezdrôtovo na internet.

Multimediálne zariadenie Thomson THA100 používa operačný systém Android 10, ktorý je známy veľkým množstvom dostupných aplikácií. Vy si doň môžete okrem streamovacích aplikácií nainštalovať aj hry. Obraz vám bude navyše premietaný v 4K kvalite.

Doplnkové funkcie môžu často pomôcť pri výbere. Ak vám záleží na kvalite obrazu, určite vás poteší podporovaný formát HDR pre jasnejšie a výraznejšie farby. K zariadeniu dostanete diaľkový ovládač s jasne identifikovanými ikonami. Výhodou sú samostatné tlačidlá pre YouTube, Netflix, Amazon Prime alebo obchod Google Play. Na ovládanie môžete využiť aj Google Assistant alebo mobilný telefón. Vyhľadávanou funkciou je tiež nahrávanie obsahu a zrkadlenie obrazovky. K tomu ho výrobcovia vybavili úložiskom s kapacitou 8 GB a možnosťou pripojenia externého disku.

Aby bolo používanie televízora čo naajprívetivejšie, zariadenie je vybavené mnohými portami. Medzi nimi nechýbajú 2 porty USB, Bluetooth 4.2, slot na microSD karty a porty HDMI a Ethernet. V balení sa okrem samotného centra nachádza diaľkový ovládač, napájací adaptér a HDMI kábel.

Táto malá a chytrá mašinka nás veľmi milo prekvapila. Aj keď má isté nedokonalosti, podľa nášho názoru spĺňa všetko, čo od Android boxu potrebujete. Náš názor sa stotožňuje s názormi používateľov. Model Thomson THA100 je v spotrebiteľských recenziách často chválený. Medzi jeho výhody patrí kvalita obrazu, rýchlosť odozvy, jednoduchá inštalácia i používanie, a tiež dostatočná konektivita. Slabšou stránkou je nižšia pamäť pevného disku, ktorú však môžete odstrániť dokúpením externého disku. Viacero zákazníkov sa vyjadrilo aj k nefunkčnosti O2 TV. Cenovo tento Android box patrí do strednej cenovej kategórie.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Kvalita obrazu

Negatíva

Nižšia pamäť pevného disku

Procesor: Amlogic S905X2-B ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 10 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: USB 2.0, USB 3.0 ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 0,2 kg

Tesla MediaBox XA400

Procesor Amlogic S905X2-B, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 10, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tesla MediaBox XA400 disponuje operačným systémom Android 10. Certifikácia od Google zaisťuje bezproblémový chod a aktualizácie aplikácií. Vďaka tomu máte prístup k filmom a seriálom, na aké si len spomeniete. K obsahu sa môžete dostať cez streamovacie platformy, ako je Netflix, HBO GO, VOYO, Prime Video a ďalšie.

Svojimi funkciami, výkonom aj cenovo je podobný s modelom Thomson THA100. Oba tieto multimediálne prehrávače odporúčame všetkým nenáročným používateľom. Okrem klasického prehrávania obsahu cez vybrané aplikácie zariadenie disponuje funkciou Chromecast built-in. Ide o funkciu zrkadlenia, ktorá sa používa na zdieľanie obsahu z inteligentných zariadení na veľkej obrazovke. Herných nadšencov poteší aj možnosť hrania hier.

O kvalitu obrazu mať strach nemusíte, TV box si poradí s náročnejším obrazom a dokáže ho premietať v 4K rozlíšení. O vyšší kontrast sa postará technológia HDR. Nespornou výhodou je aj Dolby Audio. Pod týmto pojmom myslíme ozvučenie, ktoré v každej situácii poskytne pri počúvaní hudby i sledovaní filmov kvalitný zvuk.

Niet pohýb, že značka Tesla si stojí za kvalitou a inováciou svojich výrobkov, ktorá je charakteristická pre každý jej model. MediaBox môžete celý ovládať inteligentným telefónom. Získate tak maximálny komfort pri používaní a nebudete musieť riešiť umiestnenie ovládača. Tí, ktorých táto informácia príliš nepotešila a sú zástancami ovládania cez ovládač, sa nemusia obávať. K multimediálnemu centru, samozrejme, dostanete aj diaľkový ovládač. Okrem ovládača si prostredníctvom Bluetooth môžete pripojiť aj bezdrôtovú myš, klávesnicu či gamepad.

Model Tesla MediaBox XA400 by sme mohli zaradiť do strednej cenovej kategórie. Aj keď sa niektorým používateľom môže zdať cena vyššia, z nášho pohľadu je primeraná k ponúkaným funkciám. Zákazníci v recenziách chvália výbornú funkčnosť, plynulý chod zariadenia, ľahkú inštaláciu a intuitívne ovládanie. Kvalita zvuku je navyše doplnená zvukovým systémom Dolby Audio. Toto zariadenie je výborne navrhnuté a užívateľsky prívetivo spracované. Okrem menšej kapacity pevného disku mu nemáme čo vytknúť.

Pozitíva

Cena/kvalita
Dolby Audio
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Nižšia kapacita pevného disku

Procesor: Amlogic S905X2-B ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 10 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: USB 2.0, USB 3.0 ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 0,2 kg

Xiaomi Mi Tv Box

Procesor Cortex-A53, 2 GB operačná pamäť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 8, rozlíšenie 4K, WiFi, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do testu Android TV boxov sa dostal aj model Xiaomi Mi Tv Box S. Vo svojej cenovej kategórii je považovaný za jeden z najlepších a patrí k najpredávanejším. Keď vyšiel na trh, bol veľmi žiadaný. Dnes sa však stretneme už s oveľa výkonnejšími modelmi, ako napr. Tesla MediaBox XA400Homatics Box R alebo Zidoo Z9X. Slabšou stránkou je operačný systém Android 8.1.

V pomere ceny/kvality si tento model stále vedie veľmi slušne. Určite vás ako prvé zaujíma, aké rozlíšenie podporuje. To nás nesklamalo, keďže dokáže sprostredkovať multimediálny obsah až v 4K rozlíšení a 60 snímkach za sekundu. Chýba mu však technológia HDR, ktorá by prispela k ešte vyššej kvalite obrazu. Za výhodu považujeme technológie Dolby a DTS, ktoré sa starajú o audio výstup. Tešiť sa môžete na trojrozmerný priestorový zvuk.

S kvalitným obrazom i zvukom si budete vychutnávať váš obľúbený obsah z najrôznejších aplikácií. Či už sa rozhodnete pre sledovanie filmov, relácií, seriálov alebo pre hranie hier, vaše záujmy nie sú obmedzené. Mi Box tiež podporuje známe aplikácie, ako Netflix, YouTube či Google Cast. Z dostupných funkcií môžeme spomenúť len funkciu zrkadlenia ďalšieho zariadenia.

Ovládanie bude vyhovovať mladším aj starším ročníkom. K dispozícií máte diaľkový ovládač alebo môžete jednoducho použiť váš smartfón. Za zmienku stojí Google Assistant, ktorý umožňuje ovládať zariadenie prostredníctvom hlasu. Výrobcovia vybavili prístroj podporou Bluetooth a tiež WiFi, ktorá by mala byť samozrejmosťou. Nechýba ani HDMI či USB vstup. Zariadenie uvediete do chodu veľmi jednoducho: prostredníctvom HDMI portu box pripojíte k televízii a následne ho napojíte k internetu.

Spotrebiteľom sa tento model TV Boxu veľmi osvedčil. Z množstva spotrebiteľských recenzií prevažujú najmä pozitívne. Ide o jednoduchý model so základnými funkciami a ľahkým ovládaním. Kvalitu obrazu ponúka stále veľmi dobrú, no z nášho pohľadu má už najlepšie obdobie za sebou. Ak patríte k zákazníkom, ktorí očakávajú vyššiu kvalitu a viac funkcií, odporúčame vám obzrieť sa za novšími zariadeniami. Slabou stránkou je nižšia verzia Androidu a s ňou aj isté nevýhody. Niektorí zákazníci uvádzajú, že model často zamŕza a potrebuje reštart.

Pozitíva

Cena
Jednoduché ovládanie
Kvalita obrazu

Negatíva

Nižšia verzia Androidu
Chýbajúce funkcie
Nižšia kapacita pevného disku

Procesor: Cortex-A53 ● Operačná pamäť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlíšenie: 4K ● Verzia Androidu: Android 8 ● WiFi: áno ● HDMI: áno ● Bluetooth: áno ● USB: USB 2.0 ● Diaľkový ovládač: áno ● Hmotnosť: 0,15 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Vývoj nových technológií je nezastaviteľný. Z toho vyplýva, že aj technologických zariadení je na našom trhu už mnoho. Výnimkou nie sú ani Android TV boxy. Práve preto sme do nášho testu nemohli zaradiť všetky. Ak premýšľate nad kúpou takéhoto zariadenia a zatiaľ vás neoslovil žiaden z vyššie spomínaných modelov, nezúfajte. Aby sme vám vaše obzory rozšírili čo najviac a ponúkli čo najviac informácií, vybrali sme pre vás ešte niekoľko zaujímavých modelov.

Silnou stránkou multimediálneho centra Sencor SMP ATV2 je vysoká kvalita obrazu. Vaše obľúbené filmy, seriály či hry dokáže prehrávať až v 4K rozlíšení. Navyše, podporuje aj technológiu HDR. Na ovládanie môžete využiť diaľkový ovládač alebo Google Assistant. Samozrejmosťou sú pripojenia HDMI, USB, Micro SD3,5 mm Jack a Ethernet port. Nechýba ani Bluetooth a WiFi pripojenie. Oceňujeme aj 16 GB internú pamäť, ktorá je o polovicu vyššia než u podobných modelov v rovnakej cenovej kategórii.

Náročných používateľov určite zaujme model Nvidia Shield TV PRO. Pokiaľ vás neodradí jeho vysoká cena, nebudete kúpu ľutovať. Ide o doslova streamovacie monštrum, ktoré obsahuje široké spektrum aplikácií a možností. Vychutnávať si môžete hudbu a filmy z vašich obľúbených aplikácií, ale na svoje si prídu aj milovníci hier. V jeho vnútri sa skrýva výkonný čipset Tegra X1, ktorý ponúka 256 grafických výpočtových jadier64-bitový procesor3 GB RAM. O výbornú kvalitu obrazu sa postará 4K Ultra HD+ rozlíšenie, podporujúce HDR. Vysoko kvalitný zvuk vám zaistí zvuková technológia Dolby Atmos. Ovládanie je zabezpečené diaľkovým ovládačom. Pohodlie si môžete dopriať prostredníctvom hlasového vyhľadávania, vďaka vstavanému mikrofónu. Zariadenie obsahuje HDMI i USB výstupy.

Android TV box Amiko A6N OTT je síce šikovný pomocník, avšak disponuje viacerými nevýhodami. Medzi nimi je len 1 GB operačná pamäť RAM a operačný systém Android v staršej verzii 7. Na druhej strane ponúka 4K Ultra HD rozlíšenie s technológiou HDR. Samozrejmosťou je pripojenie k sieti WiFi alebo LAN. Pokiaľ vám nebude stačiť 16 GB interná pamäť, k boxu môžete pripojiť externý úložný systém. Na ovládanie sa používa infračervené externé tlačidlo, ktoré sa nachádza v balení. Aj keď cena nie je príliš vysoká, vzhľadom na funkcie sa nám zdá byť prehnaná. Toto zariadenie sa bude páčiť skôr nenáročným užívateľom.

Ďalším zaujímavým modelom je Strong SRT 41. Disponuje výkonným 4-jadrovým procesorom Cortex-A53 s operačným systémom Android 11. Toto multimediálne centrum jednoducho zapojíte cez rozhranie HDMI do vašej TV a pripojíte cez WiFi k vašej domácej sieti. Po zapojení môžete začať surfovať po internete, napríklad cez webový prehliadač, prezerať si videá z YouTube, hrať tisíce hier v Google Play alebo sledovať vaše obľúbené programy cez Skylink Live TV. Obraz vám bude premietaný v 4K kvalite s podporou funkcie HDR 10+, ktorá zabezpečí lepšiu a vyššiu kvalitu. K dispozícii máte diaľkové ovládanie aj Google Assistant.

V strednej cenovej kategórii sa nachádza model Blaupunkt B-Stream Box. Jeho nespornou výhodou sú kompaktné rozmery a jednoduché používanie. Stačí ho zapojiť do HDMI portu televízora a môže si začať okamžite užívať všetky výhody plnohodnotného operačného systému Android TV. Vďaka modernému hardvéru zaistí nielen rýchle reakcie, ale aj obraz v kvalite až 4K Ultra HD, s technológiou HDR+. Viac aplikácií naraz môžete používať vďaka 2 GB RAM a oceníte aj 8 GB úložisko na hry, aplikácie atď. Za výhodu považujeme diaľkové ovládanie s Bluetooth, takže nemusíte pre interakciu mieriť priamo na TV.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Riadite sa pri výbere nového produktu popularitou medzi spotrebiteľmi? Pokiaľ je vaša odpoveď áno, prejdite si nasledujúci rebríček najpredávanejších Android TV boxov na Heureka.sk. Najpredávanejšie modely síce môžu byť kvalitné a výkonné, no určite tento parameter neuprednostňujte pred ostatnými. V prvom rade sú dôležité vaše vlastné kritériá a požiadavky. Výhodou najviac predávaných modelov je, že často disponujú mnohými spotrebiteľskými recenziami, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere. Uvedomujeme si, že predajnosť sa časom mení, preto rebríček priebežne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi Tv Stick 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Mi Tv Stick 4K 5* Zobraziť produkt
Nokia Streaming Box 8000 5* Zobraziť produkt
Google Chromecast GA01919-US 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Mi Tv Box S 5* Zobraziť produkt

Multimediálne zariadenie s názvom Android TV box slúži na premenu obyčajnej televízie na Smart TV. V podstate ide o kompaktný box, ktorý má v sebe zabudovaný prepracovaný hardware. Používa systém Android a vďaka nemu máte k dispozícii množstvo funkcií. Už pri hodnotených parametroch sme spomenuli, že výber tohoto zariadenia nie je vôbec jednoduchý. Pokiaľ si chcete dať na výbere záležať, je dôležité poznať všetky rozhodujúce parametre. Tie sme vám už síce v krátkosti predstavili, no teraz vám vaše informácie podrobne doplníme.

Ako vybrať Android TV box

 • Výkon procesora
 • Rozlíšenie
 • Spôsob zapojenia/konektivita
 • Ovládanie
 • Kapacita úložného priestoru
 • RAM/operačná pamäť
 • Doplnkové funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Výkon a počet jadier procesora

Procesor je jedným z najdôležitejších parametrov, nakoľko súvisí s celkovým výkonom zariadenia. V praxi to znamená, že práve od výkonu procesora sa odvíja to, aké aplikácie môžete používať a ako bude box pracovať. Často sa označuje skratkou CPU, čo v preklade znamená centrálna procesorová jednotka.

Pri procesore si všímajte informáciu o počte jadier a rýchlosti procesora. Všeobecne vždy platí, že čím vyššia hodnota, tým lepšie. Záleží samozrejme na vás, ako sa chystáte toto zariadenie využívať. Pokiaľ očakávate výbornú kvalitu obrazu aspoň v 4K rozlíšení, určite by mal byť procesor štvorjadrový. Myslite však na to, že na zobrazenie obrazu v Ultra HD rozlíšení musí byť v prvom rade prispôsobený váš televízor. Ak túto možnosť neumožňuje, zbytočne budete investovať do 4K boxu.

Väčšina procesorov v multimediálnych zariadeniach s operačným systémom Android disponuje viacerými jadrami. Najčastejšie sa stretnete so štyrmi alebo ôsmimi. Tie sa síce ďalej líšia, no s istotou môžeme povedať, že zariadenia s viacerými jadrami zvládnu spustiť aj náročnejšie hry a videá. Rozdiel medzi nimi spočíva v hodnote frekvencií. Tú mnohí výrobcovia žiaľ neuvádzajú, no obvykle sa hodnoty pohybujú medzi 1,5 a 2 GHz.

Full HD alebo Ultra HD?

Rozlíšenie obrazu spravidla nezávisí len od Android boxu, ale aj od vašej televízie. Pokiaľ máte starší televízor, ktorý nepodporuje vybrané rozlíšenie, prostredníctvom Android boxu ho nezvýšite. Tak isto sa vám neoplatí kupovať lacné zariadenie s nižším rozlíšením, ak váš televízor vie prehrávať aj obsah vo vysokej kvalite.

Konektivita Android TV boxu

Ako prvé sa teda uistite, aké rozlíšenie podporuje váš televízor. Dnes je už štandardom Full HD (1 920 x 1 080 px), pri výkonnejších zariadeniach 4K UHD (3 840 x 2 160 px) a výnimočne sa stretnete aj s natívnou podporou 8K UHD (7 680 x 4 320 px). Vyššie rozlíšenie znamená viac pixelov lepšiu kvalitu obrazu. Zo skúseností však môžeme povedať, že najčastejšie sme sa stretli pri modeloch so 4K rozlíšením, ktoré zaručí výbornú kvalitu obrazu.

Spôsob zapojenia a konektivita

Konektivita je taktiež veľmi dôležitým parametrom, pretože ovplyvňuje využiteľnosť prístroja. Ide o vstupy a výstupy nachádzajúce sa na zariadení. Android TV box pripájame k televízoru prostredníctvom HDMI portu. Určite si najskôr skontrolujte, či tento konektor podporuje aj váš televízor. Ďalším nevyhnutným prvkom konektivity zariadenia sú USB porty. Rozdiel býva v ich počte, najčastejšie sa stretnete s jedným USB 2.0 a druhým USB 3.0. V ideálnom prípade sú oba porty k dispozícií dva. Lepšou voľbou je USB 3.0 – ide o rýchlejší spôsob prenosu dát. Prostredníctvom USB je možné pripojiť periférne zariadenia, ako myš, klávesnicu, externý disk alebo gamepad. Na pripojenie slúchadiel vám zas poslúži 3,5 mm Jack. Nezabudnite ani na bezdrôtové pripojenie WiFi a Bluetooth.

Spôsoby ovládania Android TV boxov

 • Na ovládanie Android boxu sa najčastejšie využíva diaľkový ovládač, ktorý nájdete štandardne v balení. Ten disponuje viacerými tlačidlami, ktoré vám umožnia prepínať medzi aplikáciami, sťahovať filmy, regulovať hlasitosť a iné potrebné akcie.
 • Diaľkové ovládače môžu byť doplnené o klávesnicu či touchpad.
 • Oveľa presnejšie ovládanie, v porovnaní s klasickým ovládačom, je prostredníctvom funkcie Air mouse. Taktiež ju zabezpečuje ovládač, no na obrazovke sa pohybujete s kurzorom myši.
 • Veľmi obľúbeným variantom je hlasové ovládanie. Táto možnosť je vhodná, keď neviete, kde ste odložili ovládač a potrebujete film pozastaviť, prípadne vypnúť.
 • Na komunikáciu so zariadením môžete použiť klasickú myš či klávesnicu, ktorú pripojíte jednoducho pomocou USB portu. Cez rovnaký konektor si viete pripojiť aj herné príslušenstvo.

Android TV box s diaľkovým ovládačom

8, 16 alebo 32 GB?

Odpoveď je jednoduchá, čím viac, tým lepšie. Tieto hodnoty sa týkajú kapacity úložného priestoru zariadenia. Maximálna kapacita určuje, koľko obsahu si môžete stiahnuť do TV boxu. Najčastejšie sa stretnete s úložiskom vo veľkosti 8 GB, 16 GB alebo 32 GB. Výber veľkosti v prvom rade záleží na vašich preferenciách. Vysoké nároky na kapacitu úložného priestoru majte najmä v prípade, ak chcete sťahovať mnoho aplikácií a hier alebo pozerať videá vo vysokom rozlíšení. V tomto prípade je najvhodnejším riešením úložisko s veľkosťou 32 GB. Naopak, ak plánujete videa a seriály sledovať prostredníctvom online platforiem, vystačíte si aj s 8 GB úložiskom. Samozrejme, pokiaľ máte príliš malú kapacitu, pri väčšine Android boxov je možné ju rozšíriť o externú pamäť vložením Micro SD karty alebo externého harddisku.

Operačná pamäť – RAM pamäť

Operačná pamäť pri Android boxoch neslúži na to, aby uskladňovala dáta, ale je potrebná pre správne fungovanie zariadenia. Podobne ako pri klasickej pamäti aj pri tej operačnej platí, že čím vyššia, tým lepšie, keďže dokáže poskytnúť lepší výkon i celkové výsledky. Aj veľkosť pamäte RAM súvisí s plánovaným využívaním zariadenia. Čím zložitejšie funkcie a aplikácie chcete používať, tým je pre vás vyššia veľkosť operačnej pamäte dôležitejšia. Od veľkosti pamäte sa odvíja aj cena zariadenia, čiže logicky, vyššia RAM značí vyššiu cenu. Na trhu sa najčastejšie stretnete s Android boxmi s hodnotami RAM 1 GB, 2 GB, 3 GB, 4 GB a 8 GB. 

 • 1 – 2 GB – najmenšou operačnou pamäťou disponujú väčšinou najlacnejšie modely Android boxov. 1 až 2 GB postačia bežným užívateľom, ktorí si chcú pozrieť film či seriál a od zariadenia neočakávajú žiadne iné funkcie. Pokročilým užívateľom alebo milovníkom hrania hier bude nedostačujúca, zariadenie môže byť príliš pomalé.
 • 3 – 4 GB – o niečo vyššia pamäť RAM umožňuje aj pokročilejšie funkcie. Nevýhodou je vyššia cena zariadenia, no pokiaľ ho chcete používať pravidelne na sledovanie alebo púšťanie hier, určite sa vám kúpa vyplatí.
 • 8 GB a viac – operačnú pamäť s hodnotami vyššími ako 8 GB odporúčame náročným zákazníkom, ktorí vyžadujú vysokú rýchlosť a plynulý chod. Tieto alternatívy poskytujú okrem výkonu aj rôzne doplnkové funkcie. Počítajte však s vysokou cenou.

WiFi, Bluetooth, Kodi a ďalšie doplnkové funkcie

Hlavnou funkciou Android TV boxov je premena klasických televízií na Smart TV. Ako už určite viete, smart televízie sú známe najmä pre svoje rozšírené funkcie, ktoré ponúkajú. Preto ani TV boxom by nemali chýbať doplnkové funkcie, ktoré uľahčia a spríjemnia voľné chvíle.

Android TV box – príslušenstvo

 • WiFi – pripojenie zariadenia k internetu pomocou WiFi je jednou zo základných funkcií, ktorá by nemala chýbať žiadnemu Android boxu. Pre používanie multimediálnych centier je WiFi kľúčová, preto ak ju nemáte, používanie smart boxu bude neefektívne. Niektoré modely sú vybavené vstupom RJ45, ktorý umožňuje pripojiť sa na internet cez kábel.
 • Bluetooth – rovnako dôležitou funkciou je aj Bluetooth pripojenie. Slúži nielen na pripojenie ďalších zariadení, ako napr. myši, klávesnice alebo herného počítača, ale aj na prehrávanie hudby z telefónu, prípadne ovládanie boxu mobilom.
 • Hlasové ovládanie – je zabezpečené prostredníctvom Google Assistant. Umožňuje obsluhu zariadenia bez ovládača či mobilu, jednoducho hlasovými povelmi.
 • HDR10/HDR10+ – ide o funkcie, ktoré sa starajú o vyššiu kvalitu obrazu. Prinášajú lepší kontrast, sýtejšie farby aj farebný rozsah.
 • Dolby Atmos, Dolby Digital – tieto funkcie sa starajú o kvalitný priestorový zvuk.
 • Kodi – táto aplikácia býva už často predinštalovaná a slúži na prehrávanie videí z rôznych zdrojov, napr. z interného úložiska, externého disku, pamäťovej karty a pod.
 • Google Cast – umožní streamovať obsah z iných chytrých zariadení, ktoré sú vybavené operačným systémom Android.

Oplatí sa zainvestovať?

Kúpu Android TV boxu si dobre premyslite. Či sa oplatí siahať po cenovo drahších zariadeniach tohoto druhu je diskutabilné, keďže namiesto vyššej investície do smart boxu si môžete rovno zaobstarať nový smart televízor. Samozrejme, cena Android boxov a smart televízorov je rozdielna, no najvýkonnejšie zariadenia sa k cene televízora priblížiť môžu. Úlohu hrá aj váš televízor, pretože ak ste s ním spokojní a je výkonný, netreba ho meniť. Týmto zariadením ho povýšite na vyššiu úroveň. Ceny Android boxov sa pohybujú v rôznych hladinách. Najlacnejšie modely zoženiete už za 30 eur. Ide o základné smart boxy, ktoré uspokoja len menej náročných používateľov s nízkymi požiadavkami. Najviac by sme odporúčali modely v strednej cenovej kategórii – od 30 do 100 eur. V tejto kategórii nájdete zariadenia s celkom dobrým pomerom ceny a kvality. Disponujú vyššou kapacitou vnútorného úložiska, vyšším výkonom a aj množstvom užitočných funkcií. Smart boxy s cenou nad 100 eur už ponúkajú naozaj vysokú výkonnosť, väčšie úložisko aj pokročilejšie funkcie. Nad drahšími zariadeniami uvažujte hlavne v prípade, že plánujete na televízore hrať hry a využívať mnoho aplikácií. Všeobecne vždy odporúčame vybrať sa zlatou strednou cestou

Dobrou voľbou sú Android TV boxy Homatics, Xiaomi, Tesla i Nvidia

Ak preferujete kúpu zariadení od overených výrobcov, robíte dobre. Aj keď nie vždy ponúkajú množstvo funkcií, výsledná kvalita a výkon sú na podstatne vyššej úrovni. Platí to aj v prípade multimediálnych centier, čiže Android TV boxov. Dobrou voľbou je napríklad česká značka Tesla. Špecializuje sa okrem domácich spotrebičov a pomocníkov aj na drobnú elektroniku. Krok vedľa nespravíte ani výberom smart boxu Thomson. Dobrý pomer ceny a kvality ponúka aj obľúbená značka elektroniky Xiaomi. Nesklamú vás však ani Android boxy od značiek Homatics či Nvidia. 

Otázky a odpovede – FAQ

Ak ste sa nedozvedeli všetko, čo vás pri výbere Android boxu zaujíma, ponúkame vám priestor na vaše otázky. Nižšie pod článkom máte možnosť pridať komentár. Neváhajte a opýtajte sa nás, čo vás zaujíma. Budeme radi, ak nám dáte aj spätnú väzbu alebo sa podelíte o vašu skúsenosť s nejakým spomínaným modelom. V prípade otázok sa vám budeme snažiť odpovedať čo najskôr. V nasledujúcich riadkoch si ešte môžete prečítať odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Áno, je. Aj keď mnoho výrobcov svojim multimediálnym centrám umožňuje aktualizácie, čim novšiu verziu má zariadenie pri kúpe, tým lepšie. S každou verziou prichádza celý rad vylepšení vrátane vyššej bezpečnosti, prepracovanejšieho grafického rozhrania či množstva funkcií. Na trhu dnes narazíte najčastejšie na verzie Androidu 9 alebo 10. Od nich drahšie zariadenia sa môžu pochváliť aj Androidom 11 a naopak, menej výkonnejšie a lacnejšie smart boxy môžu disponovať len Androidom vo verzii 7.

Nie, cez Android box môžete prehrávať obsah aj na obrazovke tabletu či mobilu. Zariadenie však musí mať operačný systém Android.

Aplikácie si do zariadenia sťahujete sami, prostredníctvom obchodu Google Play, ktorý budete mať k dispozícii. Vybrať si tak môžete všetky aplikácie či hry, aké budete chcieť. Na streamovanie filmov a seriálov vám poslúžia aplikácie, ako Netflix, HBO GO či Amazon Prime. Prehrávanie hudby a videí máte k dispozícií s aplikáciou YouTube.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Denis 04.Jan.2023

Opakovane som kupoval Homatics Box R, pretože som s ním maximálne spokojný. V porovnaní s inými produktami rovnakej kategórie má tento výborné parametre. Aj zo staršieho televízora dokáže urobiť smart TV. Je rýchly a bohatý na aplikácie. Plusom je prehľadnosť, Android TV certifikovaný Googlom… Prostredie je pekné a ovládanie intuitívne. Splnil očakávania… Škoda len, že na diaľkovom ovládači chýba číselné ovládanie. Cena je prijateľná a ešte sa mi nestalo, žeby zamrzol alebo sekal.

Odpovedať

Kamil 14.Jan.2023

Neodporúčam DUNE HD SIMPLE 4K, pretože nefunguje a padajú aplikácie, mali by ho stiahnuť z predaja. Než sa čokoľvek načíta, aj zaspíte. Keď už sa niečo konečne načíta, zrazu sa to celé zasekne. Aj aplikácia YouTube štartuje asi 10 minút, takže je to fakt nepoužiteľné.

Odpovedať

Mário 20.Jan.2023

Blaupunkt B-Stream Box som kupoval kvôli HBO max, Horizon a Netflix, všetko tam je, len škoda, že nie je možné preprogramovať predvolené tlačidlá aplikácií. Teda aspoň zatiaľ som neprišiel ako na to… Pomer ceny a výkonu je zodpovedajúci. Zatiaľ prístroj používam dva týždne a všetko funguje ako má.

Odpovedať

Dušky 27.Jan.2023

Nokia streaming box 8000 je výborný, určite ho odporúčam všetkým, ktorí nemajú smart TV. Vďaka boxu sa im rozšíria možnosti, napríklad o Netflix, YouTube atď. Mám ho už zopár mesiacov a zatiaľ som neprišiel na žiadne negatíva. Funguje dobre a spoľahlivo. Bez sekania alebo výpadkov. Box je super rýchly, ovládanie je intuitívne, preto sa hodí aj pre menej znalých. Za mňa to bola skvelá kúpa, ľutujem len to, že som si ho nekúpil už dávnejšie. Cena je dobrá. Oveľa lacnejšie som sa takto dostal k „smart TV“, takže kupujte. ;-)

Odpovedať

Igor 08.Mar.2023

Thomson THA100 má dostatok portov a podporuje aj 5GHz wifi, čiže všetko ide plynulo vrátane filmov a TV. Páčia sa mi programovateľné tlačidlá na ovládači a podpora zatiaľ všetkých streamovacích aplikácií, ktoré používam… Prístroj je vždy online, aj v stand-by režime, takže ho môžem spustiť aj bez ovládača, napríklad mobilom. Vadí mi, že vždy po pripojení k bluetooth reproduktorom je hlasitosť nastavená na 0. Každopádne, je to fajn zariadenie. Mínusom je snáď len nižšia pamäť pevného disku.

Odpovedať

Matúš 15.Mar.2023

Mám Xiaomi Mi TV Box, no funguje iba ako WiFi, chýba tam port na ethernetový kábel pre prípad potreby. Nainštalovaná je tu nižšia verzia Androidu, čím chýbajú viaceré funkcie.

Odpovedať

Branislav 14.Apr.2023

Mojim tipom je prehrávač Nokia Streaming Box 8010. Akurát škoda, že sa v recenzii nespomína.

Odpovedať