Garmin hodinky

Najnovšie Garmin hodinky. Ktoré sú najlepšie?

Výber inteligentných hodiniek vždy závisí od konkrétnych požiadaviek spotrebiteľa. Preto je výber veľmi individuálny. Ak sú vo vašom hľadáčiku športové hodinky Garmin, potom máte výber skutočne náročný. Hodinky Garmin patria v tomto segmente elektroniky medzi to najlepšie, čo trh ponúka. My sme vám už priniesli návod, ako vybrať najlepšie smart hodinky a taktiež sme vám radili, ktoré hodinky na behanie majú tie najlepšie vlastnosti. Teraz budeme konkrétnejší a predstavíme vám športtestery – hodinky Garmin, ktorých potenciál využijú zarytí športovci, milovníci inteligentných technológií i zástancovia elegancie.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 26.04.2024

Aké hodinky Garmin kúpiť?

Po smart hodinkách siahajú športovci, osoby so zdravotnými problémami, ale aj milovníci inteligentných technológií. Ak sa vám nechce čítať celé recenzie hodiniek Garmin, vybrať si môžete z tabuľky top inteligentných hodiniek Garmin. Každý z produktov je označený štítkom, aby ste sa jednoducho zorientovali v tom, ktorý produkt má aké prednosti.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin fenix 7X Solar 5* Zobraziť produkt
Garmin Tactix 7 5* Zobraziť produkt
Garmin Vívoactive 5 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V tomto porovnaní nám nešlo o to, aby sme vybrali najlepšie inteligentné hodinky značky Garmin. Cieľom je vám predstaviť najlepšie modely, ktoré sú v portfóliu tohto producenta. Aby ste mali dokonalý prehľad v ponuke výrobcu, spracovali sme aj recenzie jednotlivých modelov. Zamerali sme sa na parametre, ktoré sú na základe odbornej metodológie pre používateľov najdôležitejšie.

Bez ohľadu na to, či ide o  hodinky Garmin alebo modely iného výrobcu, pri hodnotení sme sa zameriavali na faktory, ktoré používateľ pri výbere zvažuje. Všetko sa odvíja od funkcionality, ktorú hodinky ponúkajú. Samostatnou súčasťou programovej výbavy hodiniek sú športové režimy a senzorová výbava – snímač tepovej frekvencie, meranie okysličenia krvi a iné. Rolu zohráva aj displej, kvalita spracovania, odolnosť a takisto spôsob ovládania – tlačidlami alebo cez dotykový displej. Rozhodovať môže i samotný dizajn a takisto hmotnosť – rozmery hodiniek. Komfort na zápästí nemožno taktiež podceňovať.

Funkcionalita hodiniek
Snímače a športové režimy
Výdrž batérie
Typ a kvalita displeja
Kvalita spracovania a odolnosť
Ovládanie
Dizajn a rozmery

Aby bol náš prieskum trhu efektívny, strávili sme ním viac ako 60 hodín. Spotrebitelia sú čoraz náročnejší. Po hodinkách Garmin najčastejšie siahajú ľudia, ktorí hľadajú športové hodinky na svoje športové aktivity. Od plávania cez turistiku až po klasické behanie. Požadujú teda GPS, barometer, výškomer, akcelerometer, mapy a solídnu výdrž batérie. S hodinkami Garmin sa však dočkáte aj očakávaných inteligentných funkcií, ako bezkontaktné platby, integrovaný hudobný prehrávač, zobrazenie notifikácií a mnoho iného. Dostupnosť jednotlivých modelov sme overovali naprieč internetovými obchodmi Mall.sk, Hej.sk, Alza.sk, Tpd.sk, Andreashop.sk či Datart.sk. Predajnosť sme overovali aj prostredníctvom cenového porovnávača Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie hodiniek Garmin

V tejto sekcii nájdete spracované praktické recenzie inteligentných hodiniek Garmin. Naše recenzie sú nezávislé a objektívne. Ide o hodnotenie redaktora na základe vopred stanovenej metodológie. Žiadny z produktov ani predajcov nie je propagovaný. Cieľom je poukázať na silné stránky i nedostatky, ktoré jednotlivé hodinky majú. Spotrebiteľ by tak mal získať základný prehľad o tom, aké parametre hodinky ponúkajú, kde sú ich kvality. Práve tieto informácie by mu mali pomôcť pri výbere a rozhodovaní sa.

Garmin Tactix Delta

Vodoodolné hodinky do 100 m, výdrž batérie 21 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, topografické mapy, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hodinky Garmin Tactix Delta sú typickým outdoorovým spoločníkom, no dizajnom sa nestratia ani vo svete elegantných inteligentných hodiniek. Svojou funkcionalitou určite nesklamú. Nechýba možnosť bezkontaktného platenia Garmin Pay. Vstavané majú hodinky aj úložisko – 32 GB. Taktické inteligentné hodinky sa ovládajú cez tlačidlá, displej nie je dotykový.

Ak ste dobrodruh, potom sú tieto hodiny najlepšou voľbou. Funkcionalita v ich prípade nemá hraníc. S navigáciou mať problém určite nebudete, topografické mapy sa vám zobrazujú priamo na displeji a obsahujú aj viac ako 2 000 lyžiarskych stredísk. Displej je chránený zafírovým sklom, hodinky sú vodotesné do 100 m. Ideálne sú teda aj pre plavcov. Špecifikom je režim JumpMaster, ktorý je určený pre zoskok z padáku. Aktivovať možno aj úsporný režim Expedícia, počas ktorého je aktívne GPS, no ostatné funkcie sú obmedzené. Výdrž je tak na úrovni niekoľko týždňov. Štandardom je výdrž 21 dní.

Prekvapivou funkciou sú animované cvičenia, ktoré v režime posilňovania hodinky ponúkajú. O maximálne presné snímanie krvnej saturácie sa stará optický snímač Pulse OX. Cez funkciu PacePro si môžete rozpočítať trasu behu a zohľadniť tak úroveň klesania či stúpania. Zaujalo nás správanie displeja v nočnom režime – údaje na displeji môžete čítať aj cez okuliare s nočným videním. Vidieť môžete štandardne notifikácie, čítať správy a prijímať či odmietať hovory.

Hodinky Garmin hlasom ovládať nemožno. 1,4-palcový displej so zafírovým sklom s rozlíšením 280x280 má len zobrazovaciu funkciu. Neumožňuje totiž ovládanie dotykom. Nejde však o taký výrazný nedostatok, niekoho však môže tento element pri smart hodinkách zaskočiť. Metriky vrátane vyššie spomenutých sú veľmi presné. Športtester obsahuje krokomer, meria kalórie, tep, vzdialenosť, rýchlosť, počet poschodí, prevýšenie či barometer. Samozrejmosťou je kompas a gyroskop.

Pozitívne vnímame aj prítomnosť pripojenia ANT+, napríklad, ak chcete hodiny pripojiť k hrudnému pásu. Medzi zdravotnými funkciami nájdete montoring spánku, dychové cvičenia alebo upozornenie na srdcovú arytmiu. Ženy môžu sledovať svoj menštruačný cyklus alebo mieru hydratácie. Hodinky vážia okolo 93 g a priemer puzdra je 51 mm.

Spotrebitelia vyzdvihujú veľké množstvo vlastností týchto hodiniek. Milovníkov outdooru poteší ich vysoká odolnosť MIL-STD 810G a kvalitné spracovanie. Veľkým plusom je aj výdrž batérie, v bežnom režime až 21 dní (aktívne BT + snímač pulzu počas celého dňa) so zapnutím GPS výdrž klesne na zhruba 60 hodín. Lokalizačné schopnosti sú veľmi presné. Svoje využitie si určite nájde aj integrovaný hudobný prehrávač (Spotify). Vyššiu verziu hodiniek predstavuje model Garmin Tactix Delta PRO.

Pozitíva

Dlhá výdrž batérie
Vysoká odolnosť – MIL-STD 810G
Presne GPS a metriky

Negatíva

Vyššia cena
Displej nie je dotykový

Výdrž batérie: 21 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 10 ATM/100 m ● Uhlopriečka displeja: 1,4“ ● Rozlíšenie displeja: 280x280 px ● Typ skla: zafírové sklo ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: topografické ● Bezkontaktné platby (NFC): áno/Garmin Pay ● Veľkosť puzdra: 51 mm ● Hmotnosť: 93 g ● Materiál: tvrdený polymér + DLC úprava + nylón

Garmin Vívoactive 4S

Vodoodolné hodinky do 50 m, výdrž batérie 7 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

So smart hodinkami od Garmin sa dočkáte nielen bohatej funkcionality a bezproblémového používania, ale takisto budete mať k dispozícii presné hodnoty jednotlivých parametrov. Dostupné so vo viacerých farebných prevedeniach. Priemer puzdra je len 40 mm. Hodinkám nechýba ani GPS, kompas či výškomer.

Hoci na prvý pohľad hodinky Garmin vyzerajú ako štandardné smart hodinky, ponúknu toho viac, ako by sa zdalo. Štandardom je bezdrôtové pripojenie WiFi, Bluetooh alebo aj ANT+. Športový potenciál sa teda hodinkám nedá uprieť. Zvlášť, ak sú vybavené akcelerometrom, kompasom, oxymetrom, barometrom či výškomerom. Bez problémov si tak na turistike zmeriate prejdenú vzdialenosť a nestratíte sa ani vďaka podpore GPS, Galileo a GLONASS.

Merať môžete aj denné aktivity, ako kroky či pulz. Veľmi nás potešila funkčná technológia NFC, ktorá nie je pri mnohých smart hodinkách samozrejmosťou. Hodinky Garmin využívajú vlastný systém Garmin Pay. O odolnosti hodiniek svedčí aj pevné puzdro z tvrdeného polyméru a vodoodolnosť 5 ATM – sprchovanie, dážď. Vyššou úrovňou odolnosti disponujú hodinky Garmin Tactix Delta, ktoré sú vhodné aj na plávanie. Animované cvičenia však ponúkajú obe hodinky (virtuálny tréner).

Výdrž hodiniek je podľa výrobcu na úrovni sedem pracovných dní. V praxi sa však spotrebitelia sťažovali, že pri kombinovanom využívaní GPS a dennom monitorovaní aktivít sa kapacita batérie znižuje rýchlejšie. Výdrž je tak na úrovni okolo troch – štyroch dní. Záleží teda na tom, či monitorujete denné aktivity a máte zapnuté tiež GPS.

Medzi dennými aktivitami je aj monitorovanie pulzu, alarm na reaktivitu, monitoring stresu, monitoring spánku, výpočet spálených kalórií alebo aktívne stopky a iné funkcie. Nás oslovila i technológia počtu vyjdených poschodí, ktorá veľmi pekne ilustruje dennú aktivitu. Displej hodiniek je dotykový a chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass. Dámy poteší nízka hmotnosť len 40 g. Hodinky majú vnútorné úložisko – 4 GB, disponujú aj hudobným prehrávačom a kalendárom.

Perfektne vyzerajúce inteligentné a ľahké hodinky vhodné aj na dámske zápästie. Hodinky Garmin Vívoactive 4S majú množstvo pozitívnych referencií. Veľkou výhodou sú smart funkcie, notifikácie z telefónu, NFC možnosti platby, vstavaný GPS modul a celý rad športových funkcií a metrík, o ktorých vás dokáže toto zariadenie informovať. Výdrž batérie by mohla byť vyššia.

Pozitíva

Pozitívne recenzie
Dizajn a nízka hmotnosť
Cvičenie s animáciami

Negatíva

Slabšia výdrž batérie

Výdrž batérie: 7 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,1“ ● Rozlíšenie displeja: 218x218 px ● Typ skla: tvrdené sklo – Gorilla glass ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 40 mm ● Hmotnosť: 40 g ● Materiál: tvrdený polymér + PVD úprava + silikón

Garmin Venu 2S

Vodoodolné hodinky do 50 m, výdrž batérie 10 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inteligentné hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktných platieb NFC. Garmin VENU 2S patria k elegantným smart hodinkám, ktoré na prvý pohľad zaujmú veľmi kvalitným AMOLED displejom, ktorý poskytuje vysoké rozlíšenie 360x360 pc a kvalitné farby. Puzdro je z tvrdeného polyméru. Hodinky nie sú vhodné na plávanie.

V porovnaní s ďalšou konkurenciou vyčnievajú tieto smart hodinky dotykovým AMOLED displejom dokonca s podporou funkcie Always-on (displej je neustále aktívny). Znižuje sa tým však výdrž batérie. Tá je pri štandardnom smart režime na úrovni desiatich dní. Pri zapnutom GPS okolo 19 hodín. Povrch displeja je chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass. Remienok je zo silikónu. Garmin si potrpí na vysokú presnosť GPS modulu, čo potvrdzujú aj skúsenosti zákazníkov. Mapy však nie sú integrované priamo v zariadení a nečakajte teda ich zobrazenie ako pri drahších modeloch.

Smart hodinky však majú vnútorné úložisko a počas behu si tak nemusíte so sebou brať mobil. Stačia vám bezdrôtové slúchadlá s Bluetooth. Kapacita je zhruba pre 600 až 650 skladieb. Hodinky disponujú bezdrôtovým pripojením WiFi. Medzi skvelé funkcie určite patrí aj NFC – Garmin Pay. Takisto môžete prijať alebo odmietať hovory a čítať si smart notifikácie z aplikácií – Instagram, Facebook, Gmail, Skype a iné. Majú aj automatický kalendár, stopky a monitorovať môžete kvalitu spánku.

S hodinkami môžete ísť aj do bazéna, meranie športových výkonov pri plávaní však nie je tak presné (nepresné údaje vzdialenosti, strata GPS) ako u konkurentov a takisto nie sú stavané na žiadne potápenie. Určite vás potešia presne namerané údaje vďaka krokomeru, akcelerometru, teplomeru, výškomeru alebo snímaču pulzu. Ak vás zaujíma kyslíková saturácia, zmerať si môžete aj tú. Na turistike sa môže hodiť aj barometer. Nastaviť si môžete takisto alarm na budík (vibrovanie) alebo spustiť stopky. Ak sa však chcete venovať konkrétnej športovej aktivita, na výber máte samostatné športové režimy.

Okrem outdoorových športových režimov – beh, chôdza, cyklistika, turistika či netradične golf, môžete využiť režim vlastného tréningu alebo fitness aj s virtuálnym trénerom, kde máte tiež k dispozícii animované cvičenia. Hodinky samy detegujú začiatok aktivity. Dokonca vás upozornia na úroveň regenerácie tela po tréningu. Medzi aktivitami je aj joga a lyžovanie. Stiahnuť si môžete ďalšie po pripojení sa k aplikácii Connect IQ. Synchronizovať môžete vaše výsledky z tréningov aj cez aplikáciu Strava.

Ide o veľmi obľúbený model s množstvom praktických funkcií. Oproti hodinkám Garmin Vívoactive 4S, ktoré majú podobnú funkcionalitu, zaujme VENU 2S kvalitným AMOLED displejom a lepšou výdržou batérie. Hodinky sú veľmi elegantné. Dostupné síce nie sú topografické mapy, no veľkým plusom je podpora NFC a veľa športových režimov. Nechýba dokonca ani virtuálny tréner a animované cvičenia.

Pozitíva

Grafika displeja
Množstvo meraných parametrov a presnosť GPS
Elegantný dizajn

Negatíva

Vyššia cena

Výdrž batérie: 10 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,1“ ● Rozlíšenie displeja: 360x360 px/AMOLED ● Typ skla: tvrdené sklo – Gorilla glass ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 40 mm ● Hmotnosť: 38 g ● Materiál: tvrdený polymér + PVD úprava + silikón

Garmin Instinct

Vodoodolné hodinky do 100 m, monochromatický LCD displej, výdrž batérie 14 dní, GPS, Bluetooth,

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

K obľúbeným modelom výrobcu Garmin patria aj hodinky Garmin Instinct. Majú síce menší 0,9-palcový monochromatický displej, no potešia dobrou výdržou batérie a menšími rozmermi. Priemer pudzra je 45 mm a vážia len 52 g.

Tento model vám bez problémov poskytne informácie o všetkých potrebných parametroch, ktoré potrebujete poznať. Hodinky kontrolujú vaše kroky (krokomer), zmerajú váš pulz, odmerajú rýchlosť chôdze a povedia vám aj to, koľko poschodí ste každý deň vyšliapali. Integrovnaé GPS a kompas vám pomôžu sa zorientovať. Hodinky v noci dokážu monitorovať váš spánok, ponúknu vám informácie o počasí, nastaviť si môžete aj budík. NFC medzi funkciami nie je, ale za to dostanete dôležité notifikácie z vašich aplikácií. Ovládať môžete taktiež prehrávač hudby vo vašom mobile.

Samozrejmosťou je budík či stopky. Pokojne sa s nimi môžete vybrať na dlhé prechádzky, ísť si zabehať, vydať sa na turistiku a hodiť sa s nimi môžete aj do jazera. Ponúknu vám širokú škálu športových aktivít – beh, turistika, fitness, jogahorolezectvoplávanie, lyžovanie alebo dokonca veslovanie.

Hodinky sú vhodné na plávanie vďaka vodoodolnosti do 100 m. Telo hodiniek je z odolného polyméru, sklíčko je minerálne, čo zvyšuje jeho odolnosť proti poškriabaniu i nárazom. Garmin hodinky spĺňajú vojenský štandard MIL-STD-910G. Vďaka GPS a funkcii navigácia (TracBack) si môžete nastaviť v aplikácii presnú trasu a hodinky vám dokážu dávať vizuálne pokyny a navigovať vás po naplánovanej trase. K dispozícii máte bezdrôtové pripojenie Bluetooth a ANT+.

O presnosť údajov sa postarajú snímače a senzory – akcelerometer, výškomer (nadmorská výška), teplomer, tlakomer či krokomer. Hodinky ovládate za pomoci veľkých bočných tlačidiel. Displej nie je dotykový. Hodinky nesklamú výdržou batérie, tá je na úrovni 14 dní v štandardnom režime. S aktívnou GPS sa dostanete na dobu výdrž 16 hodín.

Silnou stránkou je výdrž batérie a takisto dostupnejšia cena. Potešia kvalitným spracovaním, nízkou hmotnosťou a takisto jednoduchým ovládaním. Tradične spotrebiteľov teší množstvo metrík a praktických funkcií, ktoré sú pri športových aktivitách výhodou. Škoda, že hodinky Garmin Instinct nepodporujú NFC a majú menší displej, čo však môže niekomu vyhovovať. Ďalšími verziami hodiniek sú Garmin Instinct Tactical alebo Garmin Instinct Solar so solárnym nabíjaním.

Pozitíva

Dobrá cena
Výdrž batérie a množstvo funkcií
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Nepodporujú NFC
Ovládanie len tlačidlami
Menší displej

Výdrž batérie: 14 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 10 ATM/100 m ● Uhlopriečka displeja: 0,9“ ● Rozlíšenie displeja: 128x128 px/LCD ● Typ skla: minerálne ● GPS: áno ● WiFi: nie ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): nie ● Veľkosť puzdra: 45 mm ● Hmotnosť: 52 g ● Materiál: tvrdený polymér + kompozit FRP + silikón

Garmin Forerunner 45S

Vodoodolné hodinky do 50 m, LCD displej, výdrž batérie 7 dní, GPS, Bluetooth, 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak je vaším zámerom monitorovať svoje športové aktivity, športtester Garmin Forerunner 45S je na to ideálny. Vďaka rozmerom je vhodný aj pre ženy, priemer puzdra je len 39 mm a hodinky vážia len 32 g. Sklíčko je tvrdené – Gorilla Glass a hodiny sú vybavené aj GPS modulom. Hodinky disponujú aj vodoodolnosťou 5 ATM. Na plávanie však vhodné nie sú.

Výhoda týchto smart hodiniek, alebo ak chcete, športtesteru, je v tom, že za ne nezaplatíte veľa, no napriek tomu dostanete veľmi vysokú kvalitu. Hodinky zaujmú svojou kompaktnosťou, priemer puzdra je menší a menší je aj displej. Všetko je však jednoduché a funguje napriek tomu, že displej nie je dotykový. Je pravdou, že displej má na priamom slnku väčšiu mieru odleskov, no nejde o nič tragické. Rozlíšenie je 208 x 208 pixelov, uhlopriečka má 1,04 palca, displej je chránený Gorilla Glass úpravou. Telo hodiniek je z odolného plastu a remienok zo silikónu. Na ruke sa s nimi budete cítiť veľmi komfortne.

Hodinky majú integrovaný GPS modul. Mapy ani navigácia v rámci funkcií podporované nie sú. Takisto medzi smart funkciami nenájdete podporu bezkontaktných platieb – NFC. Vybavené sú akcelerometrom, krokomerom a zmerajú aj pulz a takisto saturáciu krvi. Hodinky Garmin automaticky detegujú začiatok športovej aktivity. Virtuálny tréner k dispozícii nie je. Hodinky vás dokážu upozorniť na nedostatok aktivity.

Hodinky sa prezentujú vcelku slušnou výdržou batérie. Spotrebitelia však upozorňujú, že kapacita klesá v určitých intervaloch. V základnom režime je to okolo siedmich dní, no kapacita ubúda po zhruba 15 až 20 % – nárazovo, čo môže niekedy nemilo prekvapiť. S aktívnou GPS sa dostanete na zhruba 10 až 13 hodín výdrže.

Na hodinkách si môžete nastaviť aj ciele, ktoré chcete splniť – kroky, počet spálených kalórií alebo prejdenú vzdialenosť. Cez Bluetooth môžete hodinky spárovať s vaším smartfónom. Následne môžete cez aplikáciu vykonávať nastavenia, napríklad aj zmeniť vzhľad ciferníka. Zariadenie dokáže monitorovať váš spánok, hladinu stresu, mieru aktivity a zobrazovať aj notifikácie z aplikácií, ktoré si vyberiete. Takisto vás Garmin Forerunner 45S upozornia vibrovaním na zvýšenie srdcovej aktivity a odporučia regeneráciu.

Hodinky na behanie, ktoré splnia základné nároky každého používateľa – bežca. Ponúknu síce menší počet športových režimov a niekedy zaskočí aj rýchlejšie vybíjanie batérie. Spotrebiteľov však teší presnosť metrík, meranie denných aktivít a takisto kvalitné spracovanie. Hodinky sú kompaktné a veľmi ľahké. Priaznivá je samotná cena. Na slnku je trocha horšia čitateľnosť displeja.

Pozitíva

Kvalitné materiály
Cena
Kompaktné rozmery

Negatíva

Slabšia výdrž batérie
Slabšie podsvietenie displeja
Bez podpory NFC

Výdrž batérie: 7 dní/bežný režim ● Vodeodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,04“ ● Rozlíšenie displeja: 208x208 px/LCD ● Typ skla: tvrdené – Gorilla glass ● GPS: áno ● WiFi: nie ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): nie ● Veľkosť puzdra: 39 mm ● Hmotnosť: 32 g ● Materiál: tvrdený polymér + silikón

Garmin Forerunner 745

Vodoodolné hodinky do 50 m, výdrž batérie 7 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Garmin má v segmente bežeckých hodiniek niekoľko kvalitných zástupcov. K behu vám hodinky ponúkajú všetko, čo potrebujete. V tomto prípade ide o kvalitný model s bezdrôtovým WiFi pripojením i podporou NFC. Vstavaná batéria má výdrž okolo 7 dní a dostávať budete takisto upozornenia na správy, hovory či emaily.

Ak máte radi pocit z plnohodnotného behu, hodinky od Garminu vám presne povedia, aký bol váš výkon. Inteligentné hodinky vám ponúkajú množstvo športových režimov – cyklistika, plávanie, triatlon, lyžovanie alebo beh. V ponuke je režimov veľmi veľa. Vďaka technológiám, snímačom a senzorom takisto hodinky merajú váš tep, prejdenú vzdialenosť, kroky, a to všetko s maximálnou presnosťou. Používatelia si chvália presnosť GPS a prispôsobivosť hodiniek v reálnom čase. Hodinky presne odmerajú objem vášho tréningu.

Hodinky si pamätajú vašu históriu tréningov a umožňujú vám stanoviť si ciele. Na konci tréningu vám presne povedia, koľko času potrebujete pre optimálnu regeneráciu. Takisto vás v reálnom čase upozornia na zvýšený srdečný tep a odporučia vám relax. Cyklistov potešia, že hodinky im ukážu koľko kilometrov presne prešli. Garmin Forerunner 745 majú aj výškomer, tlakomer, gyroskop, teplomer alebo vám zmerajú aj obsah kyslíka v krvi (saturácia). Všetko potrebné si viete skontrolovať a pozrieť v aplikácii Garmin Connect.

To, že ide o športové, no smart hodinky, potvrdzujú aj nadštandardné funkcie. Napríklad podpora NFC, realizovať teda môžete bezkontaktné platby v obchode. Spotrebitelia veľmi pozitívne hodnotia integrovaný prehrávač hudby a vnútornú pamäť na zhruba 500 skladieb. Zabehať si tak môžete ísť bez mobilu. Po pripojení hodiniek k mobilu cez Bluetooth môžete tiež dostávať notifikácie z aplikácií, prijímať alebo zrušiť môžete prichádzajúci hovor a môžete tiež vidieť SMS správy. Výdrž batérie zodpovedá hodnotám uvedených výrobcom – sedem dní v bežnom režime, pri aktívnom GPS a prehrávači hudby okolo šesť hodín.

Hodinky sú kompaktné a puzdro je veľmi ľahké. Napriek tomu je tvrdený polymér veľmi odolný a aj preto hodinky možno používať aj vo vode – primárne však na povrchové plávanie, nie na potápanie. Body Battery Energy Monitor presne monitoruje hladinu stresu, spánku a vyhodnocuje údaje. Pre ženy je tu takisto kalendár menštruačného cyklu. Displej hodiniek nie je dotykový, no ovládanie je jednoduché a praktické. Oproti lacnejším modelom je čitateľnosť displeju lepšia vďaka vyššiemu rozlíšeniu.

Oproti konkurenčným hodinkám Garmin Forerunner 45S máte k dispozícii aj možnosť bezkontaktnej platby NFC. Väčší je aj displej a jeho čitateľnosť na slnku je lepšia. Používateľov, ktorí pri behu so sebou nechcú nosiť mobil, poteší integrovaný prehrávač a podpora Amazon Music alebo Spotify. Do pamäte sa zmestí zhruba 500 skladieb. Spotrebitelia si chvália presnosť GPS, ostatných metrík a takisto rýchle reakcie pri zmene tempa.

Pozitíva

Kvalita materiálov a nízka hmotnosť
Presnosť GPS a podpora NFC
Športové režimy a integrovaný prehrávač hudby

Negatíva

Vyššia cena
Displej nie je dotykový

Výdrž batérie: 7 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,2“ ● Rozlíšenie displeja: 240x240 px/LCD ● Typ skla: tvrdené – Gorilla Glass ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 44 mm ● Hmotnosť: 47 g ● Materiál: tvrdený polymér + silikón

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Viete, ktoré Garmin hodinky sú na slovenskom trhu najpredávanejšie? Možno práve táto informácia vám uľahčí rozhodovanie. Prinášame vám prehľadnú tabuľku TOP 5 najpredávanejších športových hodiniek tohto amerického výrobcu. Predtým, ako sa však definitívne rozhodnete, zistite si, aké je využitie inteligentných hodiniek, čo dokážu robiť, aké funkcie ponúkajú a či spĺňajú vaše požiadavky. Predajnosť a dostupnosť sa rýchlo mení. Tabuľku sa snažíme preto pravidelne aktualizovať. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin fenix 7X Solar 5* Zobraziť produkt
Garmin fenix 7X PRO 5* Zobraziť produkt
Garmin Vívoactive 5 5* Zobraziť produkt
Garmin Venu 3 5* Zobraziť produkt
Garmin fenix 7 PRO 5* Zobraziť produkt

Prečo hodinky Garmin?

Hodinky Garmin sú v segmente tejto elektroniky stelesnením kvality, odolnosti, výdrže, bohatej funkcionality a spoľahlivosti. Výrobca si vybudoval pozitívne renomé. Rozhodne nejde o lacné inteligentné hodinky. Pri výbere je však potrebné si nastaviť priority, zamerať sa na požadované vlastnosti a následne si máte z čoho vyberať. Garmin hodinky totiž zahŕňajú široké možnosti využitia, množstvo funkcií, ale aj cenových kategórií.

Garmin je americká spoločnosť, ktorá sa na trhu presadila predovšetkým v sektore navigačných technológií. V jej portfóliu sa nachádzajú automobilové navigácie, inteligentné turistické navigácie alebo navigácie pre cyklistov. Neskôr svoju ponuku výrobca rozšírili o drobnú elektroniku – inteligentné hodinky, športtestery alebo fitness náramky.

Prečo hodinky Garmin?

Vďaka dlhoročnému vývoju vlastných technológií sa jeho zariadenia vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a presnosťou – napríklad presné GPS moduly a bezproblémový príjem signálu. Jeho navigačné zariadenia využíva aj armáda v USA. V roku 2018 Garmin rozšíril funkcionalitu svojich hodiniek o ďalšie funkcie, ako bezkontaktné platby (NFC) cez Garmin Paytopografické mapy, integroval aj snímač na pulznú oxymetriu (kyslíková saturácia), novšie verzie Bluetooth alebo službu pre streamovanie hudby cez Spotify. Prečo si teda vybrať práve inteligentné hodinky Garmin?

  • Výdrž batérie – jednou z predností hodiniek Garmin je výdrž a životnosť batérie. Predovšetkým z dlhodobého hľadiska je pokles kapacity batérie minimálny. Samozrejme, treba rozlišovať. Niektoré hodinky vydržia na jedno nabitie v bežnom režime dva až štyri týždne, v pohotovostnom režime aj cez 30 až 80 dní, s aktivovaným GPS, mapami a všetkými senzormi vydržia niektoré modely 24 až 72 hodín, čo je oproti konkurencii mnohonásobne lepšia výdrž. A to predovšetkým s ohľadom na množstvo funkcií, ktoré hodinky prinášajú.
  • Presný monitoring – hodinky Garmin sa stali takými obľúbenými u športovcov, ale aj u bežných používateľov aj z dôvodu, že spotrebiteľom ponúkajú množstvo funkcií a metrík, ktoré možno monitorovať a predovšetkým presné údaje. Či ide o sledovanie tepu, meranie okysličenia krvi, meranie vzdialenosti, rýchlosti, počítanie krokov alebo nadmorskú výšku, údaje sú u väčšiny modelov presné s minimálnou odchýlkou. Špecifickou kategóriu je presnosť GPS lokátoru.
  • Presnosť GPS – firma Garmin je dobre známa svojimi navigačnými systémami. V ponuke má Garmin hodinky či športtestery prevažne s integrovanými GPS modulmi. Výhodou je, že najlepšie hodinky podporujú všetky navigačné systémy, ako GPS, GLONASS alebo Galileo. Ich presnosť je veľmi vysoká a viaceré testy preukázali odchýlku maximálne v jednotkách metrov. K dispozícii tak máte veľmi presný záznam trasy. Spotrebitelia sú takisto radi za stabilné pripojenie bez zbytočného omeškania či výpadkov signálu.
  • Topografické mapy – ide o technológiu, ktorou sú väčšinou vybavené drahšie modely hodiniek Garmin. Tieto mapy sú veľmi detailné a zobrazujú vrstevnice, prírodné prvky, horský terén, nížiny, administratívne členenie či viaceré druhy ciest. Topografické mapy sú detailným základom pre tvorbu komplexných máp, ktoré sú bežne dostupné. Vznikajú za pomoci topografických výskumov v terénne. Topografická navigácia je najlepšia úroveň GPS navigácie v praxi.
  • Vysoká odolnosť – u tohto výrobcu je úplne bežné, že hodinky môžete vziať do sprchy, do bazéna alebo do mora. Puzdro je najčastejšie vyrobené z tvrdeného polyméru. Pri drahších modeloch je ešte realizovaná aj povrchová úprava s prívlastkom DLC. Obsahovať môže kovové prvky. Odolnosť hodiniek zvyšuje aj sklíčko. Najvyššiu úroveň predstavuje zafírové sklíčko, ktoré odolá nárazom, pádom alebo poškriabaniu. Často sa vyskytne aj minerálne sklíčko (Garmin power glass), ktoré má takisto spevnenú štruktúru. V závislosti od modelu sa líši úroveň vodoodolnosti. Bežným štandardom je vodoodolnosť 10 ATM – 100 m. Preto sú tieto hodinky vhodné na plávanie.
  • Inteligentné funkcie – medzi inteligentné funkcie v tomto prípade neradíme len senzory – srdcový tep, pulzný oxymeter, teplomer, výškomer, krokomer, kompas alebo barometer, ale aj ostatné funkcie. Napríklad možnosť prehrávať hudbu cez aplikáciu Spotify, prijímať hovory alebo čítať SMS správy a dostávať notifikácie z ostatných aplikácií, ako Instagram, Messenger. Štandardom sú teda technológie Bluetooth a WiFi. Niekomu sa môže hodiť aj možnosť bezkontaktného platenia hodinkami NFC cez Garmin Pay (to má však slabšiu podporu). Športtestery tak môžu ponúknuť veľmi širokú škálu funkcií.
  • Univerzálnosť – Garmin vďaka svojej bohatej ponuke disponuje modelmi, ktoré razom plnia funkciu smart hodiniek, fitness náramku a športtestera. V jednom zariadení tak máte „sparing partnera“ na vaše tréningy a športové aktivity a na druhej strane máte inteligentné hodinky, ktoré vám poslúžia počas bežného dňa v práci. Hoci nejde o lacnú investíciu, môžete mať istotu, že s hodinkami tejto značky získate univerzálne zariadenie, ktoré splní všetky vaše požiadavky.

Otázky a odpovede – FAQ

Potrebujete poradiť s výberom? Neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model hodiniek? Potrebujete vysvetliť niektorý z parametrov? Dajte nám vedieť, napíšte komentár alebo nás kontaktuje prostredníctvom mailu. Radi vám pomôžeme vybrať to najlepšie. Ak máte s hodinkami Garmin reálne skúsenosti, budeme vďační za vaše komentáre a názory. V komentároch tak môžete pomôcť ostatným spotrebiteľom, ktorí sa pre Garmin hodinky rozhodujú.

V ponuke výrobcu je niekoľko modelov, ktoré spĺňajú všetky kvalitatívne parametre. My sme realizovali porovnávací test hodiniek na behanie, ktorý si môžete prečítať TU. Víťazom testu sa stali hodinky na behanie Garmin fenix 6X Pro Sapphire. Hodinky majú integrovaný GPS modul a podporujú aj navigačné systémy Galileo a GLONASS. Pri behaní sa vám zídu funkcie, ako akcelerometer, krokomer, meranie vzdialenosti, snímač tepu, prípadne výškomer. Hodinky obsahujú takisto kompletnú databázu topografických máp Európy. Displej má 1,4 palca s odolným zafírovým sklíčkom. Hodinky sú vodoodolné do 10 ATM.

Ide o bežné príslušenstvo, ktoré je výrobcom dodávané priamo v balení. Ak sa však nabíjačka alebo nabíjací kábel pokazí, poškodí, prípadne nie je funkčná, zakúpiť možno nabíjacie káble u väčšiny predajcov, ktorí túto drobnú elektroniku majú v ponuke. Napríklad u predajcu Alza.sk. Prípadne môžete takéto príslušenstvo zakúpiť priamo u výrobcu Garmin na jeho webe.

Vzhľadom na funkcionalitu, využitie a cenu, Garmin hodinky nie sú pre deti ideálnou voľbou. Lepšou možnosťou sú smart hodinky pre deti, ktoré sú parametrami i funkcionalitou detskému používateľovi prispôsobené. Druhou možnosťou sú nenáročné fitness náramky, ktoré sú z pohľadu smart funkcií slabšie vybavené, no pre deti môže ísť o praktické zariadenie. Prečítať si môžete aj naše porovnávacie testy a vybrať na základe našich odporúčaní.

Garmin Fenix 6

Vodoodolné hodinky do 100 m, výdrž batérie 14 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom výbere sú aj pokročilé športové hodinky, ktoré sú vhodné aj na plávanie, lyžovanie alebo na náročné turistiky. Ponúknu presnú polohu GPS. Topografické mapy nie sú integrované. K dispozícii však máte kompas, gyroskop i výškomer. Hodinkami môžete aj platiť vďaka Garmin Pay.

Hodinky Garmin Fénix 6 v základnej verzii patria dlhodobo medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Dôvodom je predovšetkým skvelý pomer medzi cenou a kvalitou. Z nášho pohľadu je silnou stránkou výdrž batérie – až 14 dní v smart režime. A dokonca aj s aktívnou funkciou GPS sa dostanete na 72 hodín. Vďaka kvalitným materiálom sú hodiny veľmi odolné, svedčí o tom certifikácia MIL-STD-810G a takisto vodeodolnosť do 100 metrov. Hodinky sú vhodné aj na plávanie.

Hmotnosť je 80 g, priemer puzdra 47 mm. Displej má 1,3 palca, avšak pozor, nie je dotykový, jednotlivé funkcie si volíte za pomoci bočných tlačidiel. Niekomu tento štýl ovládania vyhovuje. Páči sa nám viditeľnosť hodiniek na slnku, displej je totiž transflektívny. Hodinky sú vybavené WiFi a Bluetooth pripojením, nechýba ani zriedkavé pripojenie cez ANT+. Pri turistike využijete určite akcelerometer, výškomer, barometer, pulzný oxymeter alebo údaje o srdcovom pulze.

V robustnom puzdre sa skrýva aj inteligentný potenciál. Hodinky podporujú bezkontaktné platby NFC cez aplikáciu Garmin Pay. Okrem toho majú integrované smart notifikácie z aplikácií, meranie denných aktivity, kroky, monitoring spánku, stresu alebo meranie okysličenia krvi. Telefonovať možné nie je, len odmietať a prijímať hovory. Vstavaný je aj automatický kalendár, stopky či alarm. Namerané hodnoty môžete ľahko zdieľať s ostatnými cez aplikáciu Strava.

Hodinky vás upozornia na to, kedy treba zvýšiť aktivitu a kedy si naopak dopriať oddych. Cez aplikáciu si môžete nastaviť vlastné ciele. Ak sa rozhodnete vydať na hory, cvičiť jogu, ísť plávať, behať alebo vyraziť na bicykel, všetky tieto športové režimy sú podporované. Vzhľad ciferníku si môžete upravovať.

Hodinky pre skutočné outdoorové zážitky. Zaujme už len vysoká odolnosť s označením MIL-STD-810G. Takisto vodoodolnosť až do 10 ATM. Spotrebitelia sú radi aj za výdrž batérie 14 dní v bežnom smart režime (expedičný režim s GPS 28 dní). Vysoká spokojnosť panuje aj s množstvom funkcií a presnou metrikou. Ak by vám prekážalo, že tento model nemá zafírové sklíčko a integrované topografické mapy, hodinky Garmin Fenix 6 PRO Sapphire vám tieto nedostatky doplnia. Existujú aj ďalšie verzie týchto hodiniek – Garmin Fenix 6X PRO Solar.

Pozitíva

Pomer cena a funkcionalita
Vysoká odolnosť aj voči vode
Výdrž batérie

Negatíva

Nemajú prehrávač hudby
Displej nie je dotykový

Výdrž batérie: 14 dní/bežný režim ● Vodoodolnosť: 10 ATM/100 m ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Rozlíšenie displeja: 260x260 px/LCD ● Typ skla: tvrdené sklo – Gorilla glass 3 ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: nie ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 47 mm ● Hmotnosť: 80 g ● Materiál: tvrdený polymér + silikón + nerezová ceľ

Garmin Forerunner 935

Vodoodolné hodinky do 50 m, výdrž batérie 14 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, mapy

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zo sériou Forerunner slávil Garmin veľký úspech a práve tento model patril k veľmi úspešným. Na pomery značky zaujme priaznivou cenou. Takisto však množstvom funkcií, presnými metrikami a nepochybne aj množstvom pozitívnych referencií. Integrovaný je aj optický snímač Pulse Ox pre meranie okysličenia krvi.

Hodinky Garmin Forerunner 935 si obľúbili milovníci rôznych športov, primárne však fanúšikovia behu, plávania či triatlonu. Hodinky majú niekoľko športových režimov, ktoré vám umožňujú meranie metrík prispôsobiť, aby boli výsledky čo najviac presné. Hodnota vodoodolnosti je 5 ATM, avšak nemusíte sa báť plávania v bazéne či na jazere. Do mora odporúčame vyššiu úroveň vdeoodolnosti. Hodinky podporujú rôzne športové funkcie – meranie tepu, vzdialenosti, rýchlosti alebo koľko poschodí ste vyšliapali. Nám sa veľmi pozdával aj virtuálny tréner.

Samozrejme, pri túre poteší meranie prevýšenia, krokomer, ale aj funkcia kompasu. Vaše výsledky môžete zdieľať aj cez aplikáciu Strava. Voliť si môžete také športové režimy, ako golf, veslovanie, joga alebo lyžovanie. Hodinky sa vyznačujú presnou GPS, čo nám potvrdili aj názory používateľov, miestami sa však môžu objaviť niekoľko sekundové výpadky. Dokonca je k dispozícii navigácia prostredníctvom integrovanej rekreačnej mapy. Zariadenie podporuje operačné systémy Android i iOS. Ovládajú sa tlačidlami, displej totiž nie je dotykový.

Okrem toho, že ide o Garmin športové hodinky určené primárne pre bežcov, určite splnia aj požiadavky na smart funkcie. Škoda však, že chýba NFC pre podporu bezdrôtových platieb. Hodinky nedostali ani vstavaný hudobný prehrávač, napriek tomu, že disponujú WiFi pripojením. Hudbu môžete len ovládať. Štandardom je, že si budete môcť prečítať upozornenia, notifikácie alebo prijímať a odmietať hovory.

Ak však chcete monitorovať svoje denné aktivity, počet krokov, merať úroveň stresu, množstvo spálených kalórií, monitorovať spánok alebo robiť dychové cvičenia, hodinky vám budú nápomocné. Pozrieť si môžete aj predpoveď počasia. Čo hodnotíme veľmi pozitívne, je výdrž batérie. Tá sa dostala oproti konkurentom na úroveň až 14 dní, pri zapnutom GPS sa môžete dopracovať k výdrži 24 hodín. Pri špeciálnom režime UltraTrac až na 60 hodín. Až na slabšie zastúpenie smart funkcií sú tieto hodinky optimálnym riešením pre milovníkov aktívneho životného štýlu.

Spomedzi vlastností spotrebiteľov najviac tešia kompaktné rozmery a nízka hmotnosť hodiniek. Nám sa páči aj dobre čitateľný displej, má transflektívnu úpravu takže problémom nie je ani čitateľnosť na slnku. Oproti hodinkám Garmin Forerunner 745 však tento model nemá technológiu NFC. Hodinky však majú vstavanú rekreačnú mapu Európy a dokážu vám poskytnúť jednoduchú navigáciu.

Pozitíva

Jednoduché ovládanie a stabilné Bluetooth
Výdrž batérie
Dizajn a nízka hmotnosť

Negatíva

Nie je dotykový displej
Bez NFC

Výdrž batérie: 14 dní/bežný režim ● Vodeodolnosť: 5 ATM/50 m ● Uhlopriečka displeja: 1,2“ ● Rozlíšenie displeja: 240x240 px/LCD ● Typ skla: tvrdené minerálne ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: rekreačná + navigácia ● Bezkontaktné platby (NFC): nie ● Veľkosť puzdra: 47 mm ● Hmotnosť: 49 g ● Materiál: tvrdený polymér + silikón

Garmin Fenix 6X Pro

Vodoodolné hodinky do 100 m, výdrž batérie 21 dní, GPS, WiFi, Bluetooth, topografické mapy, bezkontaktné platby

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o vylepšený základný model hodiniek Garmin Fenix 6, ktoré neobsahujú tropografické mapy. Lepšia je i výdrž batérie, ktorá je v základom režime 21 dní, čo je o týždeň viac. Tento model podporuje aj bezkontaktné platby cez Garmin Pay a takisto sa dočkáte smart notifikácií.

S týmito športovými hodinkami sa pri svojich športových aktivitách rozhodne obmedzovať nemusíte. Realizovať s nimi môžete desiatky športov od behu cez jazdu na bicykli až po plávanie v jazere. Hodinky sú vodoodolné do 100 m a zvýšenú majú aj samotnú odolnosť. „Fénixy“ majú akcelerometer, kompas, gyroskop, integrovanú GPS (Galileo, GLONASS), výškomer, teplomer, barometer a takisto dokážu zmerať okysličenie krvi. Z denných aktivít spotrebitelia často využívajú monitoring spánku. Hodinky po tréningu samy odporučia dobu regenerácie.

Veľmi zaujímavý je virtuálny tréner a animované cvičenia. Spomedzi režimov sú k dispozícii golf, lyžovanie alebo bicykel. Vďaka podpore Bluetooth a WiFi (aj ANT+) dokážete cez aplikáciu sledovať vaše ciele a detailnejšie výsledky metrík. Hodinky sú však plne autonómne a všetko sa dozviete priamo z nich. Vďaka podpore NFC môžete hodinkami aj platiť cez Garmin Pay. Určiť si môžete v nastaveniach, ktoré notifikácie chcete pri Bluetooth pripojení na váš telefón dostávať.

Ak sa venujete outdoor aktivitám, okrem rôznych metrík sa vám zíde napríklad dobrá navigácia. Vďaka integrovaným topografickým mapám si naozaj nebudete sťažovať. Nám sa toto spracovanie od Garminu veľmi páči a platí to aj u spotrebiteľov. Priamo na displeji, ktorý mimochodom nie je dotykový, sa vám zobrazia detailné farebné mapy (lyžiarske strediská, golfové ihriská). Vďaka dobrému rozlíšeniu je čitateľnosť veľmi dobrá. Počas turistiky budete presne vedieť vašu nadmorskú výšku, aktuálnu rýchlosť a v neposlednom rade prejdenú vzdialenosť.

Podstatná je aj výdrž batérie. Ak je reč o bežnom režime a pri pravidelnom meraní denných aktivít, dostanete sa na fantastické tri týždne. V praxi môžete ukrojiť tak 2-3 dni, čo je aj tak skvelý výsledok. Pri zapnutej GPS je doba používania na úrovni 60 hodín. Inteligentné hodinky perfektne sedia na ruke, hoci sú ťažšie (93 g). Garmin použil kvalitné materiály a hodinky pôsobia veľmi hodnotne. Pri športe pôsobia prirodzene, no takisto sú veľmi elegantné.

Nie zbytočne patria hodinky Garmin Fénix 6X PRO medzi najpredávanejšie. O kvalitách presvedčia predovšetkým pozitívne recenzie. Spotrebitelia oceňujú bohatú funkcionalitu, množstvo meraných metrík a celkovo prívetivé rozhranie hodiniek. Veľmi dobrá je aj výdrž batérie a kvalitný LCD displej s dobrou svietivosťou. Cena je už tradične vyššia. Vstavané sú však aj topografické mapy pre perfektnú orientáciu v teréne. Hodinky sa označujú za vlajkovú loď výrobcu.

Pozitíva

Výdrž batérie
Množstvo metrík
Vysoká odolnosť

Negatíva

Vyššia cena

Výdrž batérie: 21 dní/bežný režim ● Vodeodolnosť: 10 ATM/100 m ● Uhlopriečka displeja: 1,4“ ● Rozlíšenie displeja: 280x280 px/LCD ● Typ skla: tvrdené – Gorilla Glass ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Mapy: topografické ● Bezkontaktné platby (NFC): áno ● Veľkosť puzdra: 51 mm ● Hmotnosť: 93 g ● Materiál: tvrdený polymér + PVD úprava + silikón

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Garmin Vívoactive 4

od 232,24 €
Aby ste si športovanie užívali ešte viac ako doteraz, vyvinula značka Garmin chytré hodinky vívoactive 4, ktoré sa stanú perfektným spoločníkom...

Garmin Venu Sq

od 150,00 €
Hodinky na každú príležitosť? Elegantný športový GPS model Garmin Venu SQ vynikne na zápästí rešpektovaného businessmana i bežca maratónu. Na prvý...

Garmin Venu 2 Plus

od 390,90 €
Smart hodinky Garmin Venu 2 Plus to je vylepšená generácia úspešných smart hodiniek pre šport. Ich funkcie vám umožnia naplno sledovať vaše...

Garmin Venu Sq Music

od 169,00 €
Hodinky na každú príležitosť? Elegantný športový GPS model Garmin Venu SQ Music vynikne na zápästí rešpektovaného businessmana i bežca maratónu....

Garmin Lily Sport

od 161,00 €
Fitness náramok Garmin Lily Sport ponúka kombináciu elegantného dizajnu a chytrých funkcií navrhnutých pre aktívny životný štýl každej ženy....

Garmin Approach S12

od 139,00 €
NAVRHNUTÉ PRESNE PRE VAŠU HRU. Späť pri základoch hry. Vďaka týmto hodinám bude vaša hra jednoduchšia.  Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou...

Garmin Tactix Delta PRO

od 725,00 €
BONUS 1: SK a CZ TOPO MAPY ZADARMO! Po kúpe u nás dostaneš link na stiahnutie podrobných slovenských a českých máp BONUS 2: Ďalší silikónový...

Garmin EPIX Gen 2

od 844,00 €
Vynovené multišport hodinky Garmin Epix nadväzujú na úspešný starší model. Tentokrát v nich nájdete všetky funkcie zo série Fenix 7 a naviac...

Garmin Venu

od 264,00 €
Chytré a elegantné športové hodinky Garmin Venu sú dokonalým spoločníkom každého športovca. Disponujú všestrannými športovými funkciami a...

Garmin Descent Mk2i

od 1 679,00 €
Potápačský počítač Descent™ Mk2i Titanium Carbon Gray, Black Band + sonda Descent T1Najočakávanejší multišportový počítač na trhu! Descent MK2i s...

Garmin Forerunner 55

od 154,90 €
Tieto smart hodinky s GPS sú navrhnuté pre ľudí všetkých výkonnostných úrovní, aby sledovali svoje štatistiky a dosiahli svoje fitness ciele....

Garmin vívoActive 3

od 179,00 €
Drobné športové hodinky zvládnu viac ako 15 športových režimov. Budú vás sprevádzať počas cvičenia vo fitnescentre, na joge, pri golfe, bežeckom i...

Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Bea 25.Nov.2021

Hodinky Garmin VENU 2S splnili moje požiadavky. Vyzerajú pekne, batéria má dobrú výdrž. Pri zapnutí všetkých notifikácií vydrží cca. 3 dni. Ak si nesledujem športové aktivity, vydržia aj 4 dni. Škoda, že tu nie sú v rámci športových aktivít napríklad aj korčule, ktoré často využívam. S kúpou som spokojná.

Odpovedať

Izabela 26.Nov.2021

Krásne športové hodinky pre dámy - Garmin Lily Sport Rose - mám už druhé hodinky tejto značky a tieto som si vybrala kvôli elegantnému dizajnu. Môžem ich používať nielen na šport, ale aj na bežné nosenie do mesta či do práce. Hodinky sú menšie a ideálne na menšie ženské zápästie. S hodinkami som spokojná, majú dobré funkcie.

Odpovedať

Ľuboš 26.Nov.2021

Hodinky Garmin Venu Sq splnili všetko, čo som chcel. Majú dobrú výdrž batérie, sú ľahké a príjemne sa nosia na ruke. Aplikácia Connect je prehľadná a meranie údajov spoľahlivé. Spozoroval som, že občas majú hodinky mierne spomalenejšie reakcie, najmä keď používam súčasne viacero aplikácií. GPS rýchlo žerie energiu, ak si chcete predĺžiť výdrž batérie, odporúčam vypnúť.

Odpovedať

Irena 28.Nov.2021

Garmin Vívoactive 4S majú pekný dizajn, pôsobia športovo a zároveň elegantne. Majú GPS, pomerne presne merajú a displej je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Podanie farieb displeja je pekné. Páči sa mi, že monitorujú aj dýchanie, tep či spánok. Na výber je množstvo aktivít, pre rekreačných športovcov je to ideálna voľba.

Odpovedať

Peťa 10.Dec.2021

Skvelé elegantno športové hodinky sú Garmin vivomove 3S. Zaujal ma ich vzhľad, výdrž batérie, ktorá so zapnutými funkciami vydrží cca. 3 dni. Následné nabíjanie je rýchle, takže ich môžem hneď používať opäť... Ovládanie je jednoduché a intuitívne, hodinky sú ľahučké a na ruke pôsobia krásne. Spárovanie s mobilom bolo bez problémov.

Odpovedať

Vikino 12.Dec.2021

Garmin vívoActive 3 majú dobrý pomer ceny a kvality. Hodinky ponúkajú všetko potrebné pre bežný život aj pre šport. Výdrž je perfektná a displej má super viditeľnosť aj na priamom svetle. Notifikácie z mobilu sú spoľahlivé, hodinky sú na ruke ľahké, vyzerajú pekne a rýchlo sa nabíjajú... Celková spokojnosť.

Odpovedať

Ivan 17.Dec.2021

Hodinky Garmin Enduro sú veľké a ľahké, takže ich na ruke skoro vôbec necítim. Páči sa mi dlhá výdrž batérie, prehľadný displej a veľmi pohodlný náramok. Hodinky sú športové, ale zároveň smart s množstvom funkcií. Cena je vyššia, ale kvalita niečo stojí.

Odpovedať

Gabika 23.Dec.2021

Som sklamaná z hodiniek Garmin Lily Classic. Kúpila som si ich, pretože sa mi veľmi páčil vzhľad, sú elegantné, no funkčnosť je otázna. Batéria vydrží len cca. 48 hodín, hoci v popise bolo 5 dní a to hodinky nijako extra nezaťažujem. Stále mi na displeji vypisuje pedometer step counter a pri tejto správe hodinky vibrujú. Zrejme ide o chybný kus a budem ich reklamovať.

Odpovedať

Martin 11.Jan.2022

Garmin Venu 2 majú super vzhľad aj aplikácie. Krásny AMOLED displej je dobre čitateľný a ovládanie je jednoduché. Veľkou výhodou je možnosť platby hodinkami a slušná výdrž batérie. Hodinky zatiaľ splnili moje očakávania, sú ľahučké, elegantné a zároveň vhodné na šport. Meranie športov je pomerne presné, z mojej strany spokojnosť.

Odpovedať

Boris 11.Feb.2022

Pokukoval som po inom modely, no napokon som zvolil Garmin Instinct. Na beh a bicyklovanie sú super. Myslím si, že cena a výkon sú v správnom pomere, ovládanie je jednoduché, prehľadné a výdrž batérie veľmi dobrá.

Odpovedať

Matej P. 25.Feb.2022

Garmin Descent Mk2i sú najlepšie hodinky pre potápanie, ak sa venujete tejto činnosti, určite odporúčam. Je tu možnosť monitoringu tlaku vo fľaši aj hĺbky. Nechýbajú rôzne multišportové tréningy a smart funkcie. GPS navigácia je presná a hodinky sú odolne skonštruované. Mínusom je snáď len veľmi vysoká cena.

Odpovedať

Matej 25.May.2022

Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar sú super hodinky, na ruke sú ľahké a má jednoduché ovládanie. Spárovanie s telefónom bolo rýchle. Sú tu všetky funkcie, ktoré potrebujem, najviac ma potešilo intuitívne dotykové ovládanie a veľký displej. Hodinky používam pri športe, ale tiež na bežné nosenie, vyzerajú veľmi dobre.

Odpovedať

Simon H. 26.May.2022

Ak vám záleží na štýle, jednoznačnou voľnou sú hodinky Garmin MARQ Adventurer. Majú prémiovú kvalitu aj dizajn. Hoci ide o športové hodinky, kľudne sa dajú nosiť aj bežne. Som s nimi maximálne spokojný a neľutujem ani tú vysokú cenu. GPS je presné a sú tu predinšatlované rôzne trasy v rámci Európy. Hodinky sú navyše vysoko odolné, takže s nimi nemusím zaobchádzať ako v rukavičkách. Za mňa je to top produkt.

Odpovedať

Renatos 04.Jul.2022

Mám hodinky Garmin Tactix Delta PRO a nosím ich tak 16 hodín denne, takže im dávam zabrať, skladám ich len keď idem spať. Hodinky majú super vzhľad aj funkcie. Hodia sa pri športe aj turistike. Výdrž batérie je dlhá, hodinky sú odolné... Uvítal by som o troška dlhší remienok. Na ruke vyzerajú veľmi dobre. Mínusom je snáď len vyššia cena. Za plusy vnímam skvele čitateľný displej, intuitívne ovládanie... S kúpou som spokojný.

Odpovedať

Vera 19.Dec.2022

Som maximálne spokojná s Garmin Forerunner 55. Za mňa majú skvelý pomer ceny a funkcií. Pre beh je to ideálne zariadenie, ale zvláda sledovať aj mnohé ďalšie aktivity. Plusom sú rozmery, výdrž batérie, Garmin coach. GPS sa načítava troška dlhšie, ale nie je to nič strašné. Odozva v menu hodiniek je rýchla a pripojenie k mobilu bezproblémové.

Odpovedať