Brúsky na nechty

Najlepšie brúsky na nechty 2024 + recenzie

Brúska na nechty nie je pomôcka, ktorú využijú len profesionálne manikérky a pedikérky. Ak sa staráte o vaše nechty, ide o neoceniteľný spotrebič, ktorý by nemal chýbať ani vo vašej osobnej zbierke nástrojov na manikúru a pedikúru. Aby ste si mohli vybrať tú najlepšiu brúsku na nechty, pripravili sme si pre vás test, v ktorom sme zrecenzovali víťazný model JSDA Power JD500, ktorý nás zaujal pomerom medzi cenou, výkonom a funkciami, no taktiež niekoľko ďalších zaujímavých modelov z rôznych cenových aj výkonnostných kategórií.

Publikované: 14.03.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Akú brúsku na nechty kúpiť?

Ak si chcete zaobstarať tú najlepšiu brúsku, jej výberu nemusíte venovať enormne veľa času. Podstatným urýchlením celého procesu sú i naše podrobné recenzie brúsok na nechty, v ktorých nájdete všetky dôležité informácie o daných produktoch, v kombinácii s návodom na výber, v ktorom vás prevedieme všetkým, na čo je dobré sa sústrediť. Pokiaľ sú však vaše časové možnosti obmedzené na minimum, môžete preskočiť vyššie vymenované časti nášho testu a brúsku vybrať na základe nasledujúcich krátkych špecifikácií 3 vybraných produktov, ktoré boli ocenené špeciálnymi štítkami.

Názov Hodnotenie Detail
JSDA Power JD500 5* Zobraziť produkt
Beurer MP 100 5* Zobraziť produkt
Beurer MP 64 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
JSDA Power JD500

JSDA Power JD500

Elektrická brúska na nechty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod, výkon 35 W

Zobraziť viac info

Elektrická brúska na nechty JSDA Power JD500 sa dá označiť za zlatú strednú cestu. Ide o poloprofesionálny model, ktorý je vhodný na domáce použitie, ocenia ho však taktiež amatérske manikérky a pedikérky. Brúska má nadštandardný výkon, dobrú kvalitu spracovania, obojsmerný chod a jej súčasťou je aj nožný pedál na ovládanie rýchlosti. Balenie obsahuje stojan na brúsne pero, menší počet základných brúsnych nadstavcov aj papierové brúsne kotúčiky.

Cenový trhák
MERC-2000

MERC-2000

Elektrická brúska na nechty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod

Zobraziť viac info

Brúska na nechty MERC-2000 je vhodná na domáce použitie a je dostupná za veľmi atraktívnu obstarávaciu cenu. Má plynulú reguláciu výkonu, vysoké max. otáčky a pomocou tlačidiel na adaptéri ju môžete nastaviť na chod v oboch smeroch. V balení nájdete praktický stojan na brúsne pero, 5 brúsnych nadstavcov a papierové brúsne kotúčiky. K mínusom zaraďujeme trochu nižšiu kvalitu spracovania.

Náš TIP
Promed 502

Promed 502

Elektrická brúska na nechty, max. ot./min. 20 000, plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod

Zobraziť viac info

Brúska na nechty Promed 502 je trochu drahším modelom na domáce použitie, na druhej strane má vysoký výkon, je kvalitná a dodávaná s bohatou ponukou brúsnych nadstavcov. Má plynulú reguláciuvysoké max. otáčky a je určená na prácu v oboch smeroch. K plusom patrí nízka hmotnosť a vibrácie brúsneho pera. K mínusom zaraďujeme spomínanú vyššiu, i keď primeranú obstarávaciu cenu a nemožnosť brúsku ovládať cez nožný pedál.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V našom teste brúsok na nechty sme nehodnotili len jednotlivé modely. Porovnávali sme ich medzi sebou a ešte pred definitívnym zaradením vybraných modelov do testu sme ich porovnávali s tými, ktoré sa doň nedostali. Na tieto účely sme si museli vytvoriť systém hodnotenia a porovnávania. Stanovili sme si teda súbor najdôležitejších parametrov, o ktoré sme sa následne opierali pri recenzovaní.

Pomer medzi cenou a výkonom
Možnosti regulácie otáčok
Min. a max. otáčky
Ovládanie a manipulácia
Príslušenstvo
Kvalita spracovania
Dizajn

Či už začnete hľadať priamo na Heureka.sk, Alza.sk, alebo priamo v e-shopoch jednotlivých výrobcov a predajcov, zistíte, že ponuka trhu s brúskami na nechty je enormne široká a pestrá. Výber modelov, ktoré sme nakoniec zaradili do nášho testu, bol preto asi najnáročnejšou časťou jeho zostavovania. Naše prvé kroky viedli práve na spomínanú Heuréku a Alzu, ale i ďalšie podobné portály ako Mall.sk, Hej.sk, Tpd.sk, Nay.sk, Okay.sk či Datart.sk, kde sme mohli zhodnotiť mieru predajnosti brúsok, a teda aj ich popularitu medzi spotrebiteľmi, a zároveň preskúmať vaše skúsenosti a recenzie. V neposlednom rade sme sa zamerali na produkty overených značiek JSDA, Beauty Relax, Promed, Activ Marathon.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie brúsok na nechty

Brúsky na nechty síce nedisponujú všakovakými doplnkovými funkciami, z hľadiska obstarávacej ceny, kvality spracovania, výkonu a možností jeho regulácie sa však od seba jednotlivé modely líšia zásadne. Práve na tieto oblasti sme sa zamerali v našom nezávislom teste, ktorého zostavenie nám zabralo desiatky hodín. Sústredili sme sa na samotný výber kvalitných modelov, ich dôkladné hodnotenie aj porovnávanie. Ubezpečujeme vás, že na žiadny z týchto krokov nemali vplyv výrobcovia ani predajcovia brúsok. Ide výhradne o naše vlastné testovanie a závery.

Víťaz testu

JSDA Power JD500

Elektrická brúska na nechty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod, výkon 35 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte brúsku na nechty za prijateľnú obstarávaciu cenu, ktorá disponuje takmer profesionálnymi funkciami a výkonom, model JSDA Power JD500 je ako stvorený práve pre vás. Ide o brúsku s vysokými max. otáčkami, pokročilou reguláciou a dobrou kvalitou spracovania, ktorú využijú aj začínajúce manikérky či pedikérky.

Max. otáčky brúsky na nechty JSDA Power JD500 predstavujú až 30 000 ot./min, čo je porovnateľné s drahším modelom Marathon 3 Champion. Výkon spotrebiča je regulovateľný plynule, a to 2 spôsobmi. Prvou možnosťou je použitie posuvnej páčky na adaptéri. Druhou nožný pedál, ktorý oceníte najmä v prípade, že brúskou budete ošetrovať nechty druhej osoby. Na JSDA Power nás ďalej zaujala kvalita spracovania. Väčšina komponentov je vyrobená z pevného plastu, no taktiež z chirurgickej ocele.

Ovládanie elektrickej brúsky je jednoduché, chod plynulý, zariadenie sa nezasekáva ani neprehrieva a je uspôsobené na chod v oboch smeroch. Praktickým detailom je systém Turn-lock, ktorý uľahčuje výmenu nadstavcov. JSDA Power JD500 je brúska vhodná na gélové nechty, ale taktiež tie prirodzené a akrylové. V balení nájdete okrem spomínaného nožného pedála aj praktický stojan na brúsne pero6 rozdielnych brúsnych nadstavcov z chirurgickej ocele s univerzálnou stopkou s priemerom 2,35 mm, 25 papierových brúsnych kotúčikov a 2 leštiace bloky na nechty.

Spotrebitelia hodnotia brúsku JSDA Power JD500 takmer výhradne pozitívne. K pozitívnym parametrom zaraďujú plynulý výkon, fakt, že nedochádza k jej prehrievaniu, možnosť použitia pedálavysoké max. otáčkytichý chod, kvalitu spracovania a nízku, resp. primeranú obstarávaciu cenu. Negatívne hodnotenia, ktoré súvisia s funkčnou stránkou spotrebiča sme nenašli.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom, funkciami a kvalitou
Nadštandardne vysoké max. otáčky
Možnosť regulácie nožným pedálom

Negatíva

Menej brúsnych nadstavcov v balení

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Počet brúsnych nadstavcov v balení = 6 ● Výkon = 35 W

Cenový trhák

MERC-2000

Elektrická brúska na nechty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Brúska na nechty MERC-2000 je ideálnou voľbou pre menej náročných spotrebiteľov. Disponuje všetkými funkciami, ktoré sú potrebné pre pohodlnú a efektívnu manikúru i pedikúru, na druhej strane je cenovo dostupná. Mínusom je, že má trochu nižšiu kvalitu spracovania.

MERC-2000 je z hľadiska funkčných vlastností porovnateľná s podstatne drahšou brúskou Promed 502. Je vhodná na úpravu prirodzených, akrylových a gélových nechtov aj nechtovej kožtičky. Jej plynulá regulácia prebieha prostredníctvom otočného kolieska na adaptéri, pričom rýchlosť otáčania brúsnej hlavice na nej môžete nastaviť až do 20 000 ot./min. Aj v tomto prípade máte na výber medzi otáčaním hlavice vpred alebo vzad.

Za najväčšie negatívum pokladáme nižšiu kvalitu spracovania. Všetky komponenty brúsky, teda adaptér, brúsne pero aj stojan sú vyrobené z plastu a už na prvý pohľad pôsobia neodolným dojmom, čo je však vzhľadom na veľmi nízku obstarávaciu cenu prirodzené.

Obsluhu hodnotíme ako veľmi jednoduchú. Prispieva k nej aj praktický stojan na brúsne pero. Príslušenstvo je inak pomerne skromné. V balení nájdete 5 rôznych brúsnych nadstavcov s univerzálnymi stopkami s priemerom 2,35 mm a 5 papierových brúsnych kotúčikov.

Spotrebitelia hodnotia MERC-2000 ako šikovnú a lacnú brúsku na nechty, ktorá je ideálna na domáce použitie. K plusom zaraďujú plynulý chod bez zasekávania a dostatočný výkon. Negatívne spotrebiteľské recenzie sme nenašli ani v tomto prípade.

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Vysoké max. otáčky a obojsmerný chod
Stojan na brúsne pero v balení

Negatíva

Nižšia kvalita spracovania
Dodávaná len so základnými brúsnymi nadstavcami

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Počet brúsnych nadstavcov v balení = 5

Náš TIP

Promed 502

Elektrická brúska na nechty, max. ot./min. 20 000, plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Brúska na nechty Promed 502 nás oslovila vysokým výkonom, jednoduchou obsluhou, bezpečnostnými funkciami, dodávaným príslušenstvom a pekným dizajnom. Je dostupná za trochu vyššiu, no primeranú obstarávaciu cenu, keďže z funkčného hľadiska sa vyrovná aj podstatne drahším modelom.

Brúsku Promed 502 tvoria 2 základné časti. Prvou z nich je adaptér, na ktorom sa nachádza niekoľko svetelných kontroliek a koliesko na reguláciu otáčok. K adaptéru je pomocou kábla pripojené plastové brúsne pero s nízkymi vibráciami. Jeho hmotnosť predstavuje 75 g, čo je vyslovene málo.

Regulácia výkonu je plynulá, a to až do 20 000 ot./min. Z hľadiska výkonu je teda porovnateľná s brúskou MERC-2000 aj Beautylushh 8943. Menším sklamaním, hlavne vzhľadom na vyššiu obstarávaciu cenu, je nemožnosť ovládania cez nožný pedál. Okrem nastavenia rýchlosti si na nej môžete zvoliť smer otáčania brúsnej hlavice vpred alebo vzad. Za spomenutie stojí aj bezpečnostná poistka, ktorá zariadenie zastaví v prípade nadmerného tlaku vyvíjaného na hlavicu. V skratke, tento model disponuje všetkými funkciami, ktorými môžu brúsky na nechty disponovať.

Promed 502 vyžijete pri odstraňovaní suchej kožtičky okolo nechtov, vyhladzovaní povrchu nechtov, ich skracovaní, odstraňovaní zvyškov gélu alebo úprave nechtov gélových aj akrylových. Pomôže vám taktiež pri boji s malými plochami stvrdnutej kože na dlaniach a chodidlách. Brúska je dodávaná s 12 brúsnymi nadstavcami. K plusom zaraďujeme aj pekný dizajn.

Tí, ktorí si zakúpili brúsku na nechty Promed 502, si na nej pochvaľujú univerzálne možnosti použitiaveľký počet nadstavcov v balení a spoľahlivý chod. Na negatívne recenzie, ktoré súvisia s funkčnou stránkou zariadenia, sme nenatrafili.

Pozitíva

Vysoké max. otáčky a chod v oboch smeroch
Dobrá kvalita spracovania a nízka hmotnosť brúsneho pera
Bohatá ponuka brusných nadstavcov v balení

Negatíva

Vyššia, ale primeraná obstarávacia cena
Bez možnosti ovládania nožným pedálom

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Hmotnosť brúsneho pera = 75 g ● Počet nadstavcov v balení = 12 ● Spotreba energie pri nulovom zaťažení = 0,27 W

Lacná kvalita

JSDA Power JD200

Elektrická brúska na nechty, max. ot./min. 30 000, plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod, výkon 35 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Brúska na nechty JSDA Power JD200 je dobrou voľbou pre tých z vás, ktorí hľadajú model s vysokým výkonom, spoľahlivým chodom a primeranou obstarávacou cenou, no zároveň pre tých, ktorým neprekáža niekoľko menej podstatných nedokonalostí. Ide napr. o menší počet nadstavcov v balení či trochu komplikované nastavenie najnižších otáčok.

Kvalita, funkcie aj výkon brúsky na nechty JSDA Power JD200 zodpovedá cene. Max. výkon brúsky predstavuje 30 000 ot./min., čo je porovnateľné s JSDA Power JD500 a Marathon 3 ChampionRegulácia výkonu je plynuláno trošku kostrbatá. Výkon spotrebiča totiž ovládate otočným kolieskom na adaptéri, ktoré zároveň slúži na jeho zapnutie a vypnutie. Pri nastavovaní najslabších otáčok preto musíte dávať veľký pozor, aby ste brúsku omylom nevypliObojstranný chod je už akousi samozrejmosťou.

Kvalitu spracovania hodnotíme ako vcelku dobrú. Brúska má nízke vibrácie, je ticháneprehrieva sa ani pri dlhšej práci a brúsne pero má nízku hmotnosť. Plusom je praktický stojan na pero, ktorý uľahčuje manipuláciu so zariadením. K negatívnym parametrom zaraďujeme absenciu nožného pedála a naozaj skromnú ponuku brúsnych nadstavcov. V balení ich nájdete len 4. Okrem nich k brúske dostanete niekoľko papierových brúsnych kotúčikov.

Ako napovedá štítok, ktorý sme udelili modelu JSDA Power JD200, spotrebiteľské recenzie na túto brúsku na nechty sú prevažne pozitívne. Užívatelia pozitívne hodnotia tichý a plynulý chod bez prehrievanianízke vibrácie a hmotnosť, vysoký výkon, kvalitu, cenu jednoduché ovládanie. Niekoľko spotrebiteľov spomína aj nedokonalosti, napr. kratší špirálový kábel, ktorým je k adaptéru pripojené brúsne pero, náročnejšie nastavenie najslabších otáčok a menší počet nadstavcov v balení.

Pozitíva

Obstarávacia cena primeraná výkonu a kvalite
Vysoké max. otáčky
Tichý a plynulý chod bez vibrácií a prehrievania

Negatíva

Náročnejšie nastavenie najnižších otáčok
Menší počet brusných nadstavcov v balení
Kratší špirálový kábel brúsneho pera

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Počet nadstavcov v balení = 4 ● Výkon = 35 W

Pre náročných

Marathon 3 Champion

Elektrická brúska na nechty, max. ot./min. 30 000, plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod, výkon 45 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ste manikérkou či pedikérkou, plánujete s týmto povolaním začať, alebo iba jednoducho obľubujete kvalitné produkty? Vo všetkých týchto prípadoch vám odporúčame práve model Marathon 3 Champion. Pripravte sa na dosť vysokú obstarávaciu cenu, ale veľmi vysoký výkon a super funkcie.

Brúska na nechty Marathon 3 Champion má najvyšší výkon, 45 W, spomedzi všetkých modelov, ktoré sme zaradili do nášho testu. Jej max. otáčky predstavujú 30 000 ot./min. pracuje obojsmerne a jej regulácia je plynulá. Rovnako ako v prípade brúsky JSDA Power JD500 máte na výber ovládanie prostredníctvom otočného kolieska na adaptéri alebo nožným pedálom, ktorý je súčasťou balenia. V balení ďalej nájdete stojan na brúsne pero. Upozorňujeme, že brúsne nadstavce nie sú súčasťou dodávky, čo je však pri profesionálnych brúskach akýmsi nepísaným štandardom.

Vysoká obstarávacia cena je „zapríčinená“ aj vysokou kvalitou spracovania. Brúska je pevná a vyrobená z odolných materiálov. Tie sa odzrkadlili na vyššej hmotnosti. Celé zariadenie váži 1,3 kg, samotné brúsne pero až 190 g. Chod Marathon 3 Champion je plynulý, brúska sa nenahrieva, má nízke vibrácie a vďaka systému Twist-Lock sa môžete tešiť na bezpečnú manipuláciu a jednoduchú výmenu brúsnych nadstavcov.

Vzhľadom na to, že Marathon 3 Champion patrí k elektrickým brúskam z vyššej cenovej kategórie, nie je predávaná, a teda ani hodnotená až tak často. V existujúcich recenziách sme však nenatrafili na žiadne negatíva. Pozitívne sú hodnotené parametre, ako vysoký výkon, tichý chod, nízka hmotnosť, dobrá kvalita a možnosť regulácie výkonu pomocou nožného pedála.

Pozitíva

Vysoký výkon a max. ot./min.
Možnosť regulácie nožným pedálom
Vysoká kvalita spracovania

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť
Dodávaná bez brúsnych nadstavcov

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Hmotnosť brúsneho pera/základne = 190/1 300 g ● Výkon = 45 W

Beautylushh 8943

Elektrická brúska na nechty, max. ot./min. 20 000, plynulá regulácia výkonu, obojsmerný chod, výkon 10 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Beautylushh 8943 je z hľadiska výkonu, ceny a funkčných vlastností podobná ako brúska MERC-2000. Ide o lacné zariadenie s dostatočným výkonom, regulovateľnými otáčkami, obojsmerným chodom a bohatým príslušenstvom, ktoré je ideálne na domáce použitie.

Výkon na brúske Beautylushh 8943 môžete regulovať plynule, avšak pozor, až od 3 000 do 20 000 ot./min. K dispozícii ďalej máte možnosť nastavenia smeru otáčania hlavice dopredu a dozadu. Brúska je regulovateľná len prostredníctvom ovládacích prvkov na adaptéri, nie cez nožný pedál. V balení nájdete stojan na brúsne peromnožstvo nadstavcov s univerzálnou stopkou s priemerom 2,35 mm a papierové brúsne kotúčiky. Brúska Beautylushh 8943 nevyniká vysokou kvalitou spracovania. Na druhej strane disponuje bezpečnostnou funkciou proti prehriatiu a má nízku hmotnosť. Tá nemusí byť ideálna z hľadiska stability, pri domácom použití by však nemalo ísť o zásadné negatívum.

Naša recenzia je venovaná modelu Beautylushh 8943. Táto brúska na nechty je dostupná aj vo verziách 8945 a 8942, na ktoré sa pozrieme len v krátkosti. Model Beautylushh 8942 je takmer totožný. Jeho obstarávacia cena je o niečo nižšia, čo sa odzrkadlilo len na menšom počte brúsnych nadstavcov v balení. Brúska Beautylushh 8945 je už trochu iným prípadom. Ide o vyslovene lacný kúsok, ktorý je tvorený brúsnym perom a malým adaptérom s káblom, ktorý zapojíte priamo do elektrickej zásuvky. V preklade, neobsahuje klasický „veľký“ adaptér s ovládacím prvkami. Max. otáčky brúsky Beautylushh 8945, ktoré sú regulovateľné, dosahujú taktiež 20 000 ot./min.

Spotrebiteľské recenzie na model Beautylushh 8943 sú z viac ako 90 % pozitívne. Užívatelia si nevedia vynachváliť dostatočný výkon, nízku obstarávaciu cenu, univerzálne využitie a bohaté príslušenstvo v balení.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Dostatočne vysoké max. otáčky
Dodávaná s veľkým počtom brúsnych nadstavcov

Negatíva

Regulácia otáčok až od 3 000 ot./min.
Nižšia kvalita spracovania
Bez možnosti ovládania cez nožný pedál

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulácia = plynulá ● Chod = obojsmerný ● Výkon = 10 W

Ďalšie zaujímavé produkty

Ponuka brúsok na nechty na slovenskom trhu je veľmi široká. Do nášho testu sme preto mohli zahrnúť naozaj len malé percento z dostupných modelov. Ak vás nezaujal žiaden z nich alebo obľubujete výber z viacerých možností, máme pre vás ešte niekoľko tipov na šikovné brúsky z rôznych cenových kategórií. V nasledujúcich odstavcoch nájdete zhrnutie ich kľúčových parametrov aj naše krátke hodnotenia ich vlastností.

Elektrická brúska na nechty JD700 dosahuje max. 30 000 ot./min., má plynulú reguláciu od 500 ot./min., obojsmerný chod a je vybavená praktickým LED displejom. Súčasťou balenia je nožný pedál na ovládanie výkonu, stojan na brúsne pero, set základných brúsnych nadstavcov, 30 papierových brúsnych kotúčikov a 13 leštiacich nadstavcov.

Profesionálna brúska na nechty Promed 2020 je vhodnou voľbou pre tých najnáročnejších spotrebiteľov, keďže ju využijete v domácnosti aj v salóne. Max. výkon brúsky predstavuje 20 000 ot./min., brúsne pero váži len 70 g a brúsna hlavica je uspôsobená na obojsmerný chod. K plusom ďalej patrí vysoká kvalita spracovania, tichý chod a nízke vibrácie. Negatívne hodnotíme naozaj vysokú obstarávaciu cenu.

Ďalšia brúska, ktorá na nás urobila dobrý dojem, je Beurer MP62. Spotrebič neobsahuje adaptér s ovládacími prvkami. Ide o samostatné brúsne pero s fixnou, 2-stupňovou reguláciou otáčok na 2 000 alebo 5 400 ot./min. Cenu hodnotíme ako trochu vyššiu. K plusom patrí vysoká kvalita spracovania10 zafírových brúsnych nadstavcov a prenosné puzdro v balení.

Brúska na manikúru a pedikúru TouchBeauty 6v1 1733 patrí k akumulátorovým modelom. Je dostupná za nízku obstarávaciu cenu, môžete ju regulovať v 8 prednastavených stupňoch do max. 12 000 ot./min. a je určená na obojsmerný chod. Na tomto kúsku nás zaujala dobrá kvalita spracovania6 brúsnych nadstavcov v balení a veľmi pohodlná obsluha, pri ktorej nie ste obmedzení prívodným káblom.

Ako poslednú sme pre vás vybrali brúsku na nechty s nástavcami Nail Master M21C. Tento cenovo dostupný model má plynulú reguláciu výkonu do 30 000 ot./min., a to buď cez koliesko na adaptéri, alebo pomocou nožného pedála. Brúsnu hlavicu môžete nastaviť štandardne na otáčanie v oboch smeroch. V balení nájdete základný set brúsnych nadstavcov aj niekoľko papierových brúsnych kotúčikov a stojan na brúsne pero.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri procese výberu produktov do nášho testu prihliadame vždy aj na ich aktuálnu mieru predajnosti. Ponuka trhu s brúskami na nechty sa tiež neustále mení. Pribúdajú nové modely s pokrokovejšími funkciami, menia sa ich obstarávacie ceny, no a niektoré kúsky z ponuky predajcov zmiznú úplne. Aby sme vám poskytovali čo najaktuálnejšie informácie, pripravili sme si pre vás tabuľku najpredávanejších brúsok na nechty na Heureka.sk, ktorú priebežne upravujeme v závislosti od momentálnej situácie na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Nani PRO Pen 5* Zobraziť produkt
Beurer MP42 5* Zobraziť produkt
Beurer MP41 5* Zobraziť produkt
Beurer MP 62 5* Zobraziť produkt
Profi cook MBS 3004 5* Zobraziť produkt

Brúsky na nechty nepatria len do salónov krásy a rúk manikérok a pedikérok. Využijete ich každý z vás, bez rozdielu pohlavia, aj v pohodlí domova. Brúsky slúžia na úpravu vašich vlastných, gélových aj akrylových nechtov. Sú neoceniteľnou pomôckou pri odstraňovaní suchej a stvrdnutej nechtovej kožtičky na rukách i nohách a pri použití správneho príslušenstva ich využijete aj pri starostlivosti o kožu dlaní a chodidiel. Náš návod slúži práve na to, aby ste si vybrali brúsku, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky, od ktorých sa odvíja najmä jej hlavný účel použitia. V návode sa budeme venovať technickým parametrom, medzi ktoré prednostne patrí výkon, max. otáčky, spôsob napájania a možnosti regulácie, doplnkovým funkciám, spôsobu ovládaniakvalite spracovania, životnosti aj výberu vhodného príslušenstva.

Ako vybrať brúsku na nechty

 • Typy elektrických brúsok na nechty a napájanie
 • Príkon, výkon, otáčky
 • Možnosti a spôsob regulácie otáčok
 • Hmotnosť, rozmery, kvalita spracovania, prevedenie a výrobné materiály
 • Ďalšie dôležité technické parametre
 • Funkcie a príslušenstvo k brúskam na nechty
 • Ako vybrať brúsne nadstavce/frézky
 • Materiál brúsnych nadstavcov
 • Typy brúsnych nadstavcov
 • Zrnitosť brúsnych nadstavcov
 • Cena a overení výrobcovia

Typy elektrických brúsok na nechty a napájanie

Elektrické brúsky nechty sa na základe spôsobu napájania delia do 3 pomyselných kategórií. Práve napájanie má priamy súvis s ich výkonom a možnosťami použitia. V začiatkoch výberu brúsky by ste sa preto mali zamerať práve na tento parameter.

Brúsky na nechty napájané zo siete

Brúsky napájané zo siete sú najvýkonnejšou alternatívou, keďže ich max. otáčky môžu dosahovať aj viac ako 30 000 ot./min. Všetky z nich sú určené na starostlivosť o prirodzené, umelé aj akrylové nechty. Ich súčasťou je prívodný kábel s adaptérom, ktorý zapojíte priamo do elektrickej zásuvky. Na výber máte modely, pri ktorých sa všetky ovládacie prvky nachádzajú na brúsnom pere, ktoré prostredníctvom kábla s adaptérom napojíte priamo do siete, a modely, ktoré obsahujú veľký adaptér – skrinku s ovládacími prvkami. Druhá možnosť býva drahšia, no pohodlnejšia na obsluhu a spravidla ponúka aj širšie možnosti regulácie otáčok. Naopak, jej nevýhodou sú väčšie rozmery, čo môže byť prekážkou napr. pri prevozoch.

Nabíjateľné brúsky na nechty s akumulátorom

Akumulátorové brúsky na nechty sú zlatou strednou cestou, a to ako z hľadiska výkonu, tak i z hľadiska obstarávacej ceny. V brúske, resp. v brúsnom pere je ukrytý akumulátor, preto ide o trochu ťažšie spotrebiče, ich kompaktné rozmery ich však i napriek tomu predurčujú na používanie mimo domácnosti. Pri výbere si všimnite dobu nabíjania, výdrž a kapacitu akumulátora a možnosti používania brúsky počas nabíjania. Max. otáčky akumulátorových modelov sa pohybujú okolo 7 až 13 000 ot./min. V závislosti od výkonu ich môžete použiť na úpravu vašich prirodzených alebo aj umelých nechtov.

Nabíjateľná brúska na nechty s akumulátorom

Mini brúsky na nechty s batériou

Ide o najlacnejšiu a najmenej výkonnú verziu brúsok na nechty. Spotrebič je tvorený len samotným brúsnym perom, do ktorého vložíte 2 alebo 3 klasické „tužkové“ batérie. Max. otáčky týchto brúsok nezvyknú presiahnuť hranicu okolo 5 000 ot./min. Batériové brúsky sú preto určené len na úpravu nechtovej kožtičky a prirodzených nechtov. S tými gélovými alebo akrylovými si z dôvodu nízkeho výkonu neporadia.

Príkon, výkon, otáčky

Príkon je dôležitým parametrom len pri brúskach napájaných zo siete, pretože súvisí s reálnym výkonom, resp. max. otáčkami, ktoré dokáže daný model dosiahnuť za minútu.

 • Brúsky napájané zo siete s príkonom od 25 do 35 W spravidla dosahujú max. 30 000 ot./min.
 • Brúsky s príkonom 40 – 45 W môžu dosahovať až 35 000 a viac ot./min.

Informácie o príkone však nie sú až také podstatné. Pri všetkých typoch brúsok by ste sa mali zamerať najmä na spomínané max. otáčky za minútu. Práve ony rozhodujú o tom, či bude daný spotrebič schopný upraviť len prirodzené nechty, ktoré jemnejšie, alebo aj odolnejšie gélové a akrylové.

 • Brúsky na nechty do 7 000 ot./min. – Sú vhodné výhradne na starostlivosť o prirodzené nechty.
 • Brúsky na nechty s výkonom so 7 000 až 15 000 ot./min. – Oceníte ich taktiež hlavne pri úprave prirodzených nechtov, niektoré modely si však poradia aj s tými umelými.
 • Brúsky na nechty s výkonom do 20 000 až 35 000 ot./min. – Prednostne sú určené práve na gélové a akrylové nechty, naopak, k tým prirodzeným môžu byť nešetrné a spôsobiť ich závažné poškodenie. To neplatí v prípade regulovateľných modelov.

Možnosti a spôsob regulácie otáčok

Možnosti regulácie otáčok sú ďalším extrémne dôležitým parametrom, ktoré má priamy vplyv na funkčnú stránku týchto spotrebičov. Batériové brúsky môžete regulovať za každých okolností len v niekoľkých fixne nastavených stupňoch, napr. na 2 000 a 5 000 ot./min. Pri lacných kúskoch ide klasicky o 2, pri tých drahších o 3 – 5 stupňov.

Brúska na nechty na rukách a nohách

Akumulátorové modely môžu mať krokovú aj plynulú reguláciu, no a tie napájané zo siete takmer vždy regulujete plynule. V ich prípade si všimnite aj spôsob regulácie. Na výber máte otočné koliesko alebo posuvnú páčku na skrinke – adaptéri alebo nožný pedál. Pri niektorých modeloch môžete využívať obe alternatívy, pri niektorých len jednu.

Pri regulácii otáčok je ďalej dôležitý údaj o min. otáčkach za minútu. Kvalitné brúsky na nechty môžete nastaviť od 0 ot./min., tie menej kvalitné až od cca 2 – 3 000 ot./min. Posledným parametrom je, či otočné koliesko alebo páčka na reguláciu otáčok slúži aj na samotné vypnutie/zapnutie brúsky. Ak je mechanizmus nedomyslený, nastavenie najslabších otáčok môže byť problematické až nerealizovateľné.

Hmotnosť, rozmery, kvalita spracovania, prevedenie a výrobné materiály

Hmotnosť brúsky na nechty väčšinou súvisí s kvalitou jej spracovania. Najlacnejšie modely sú vyrábané z neodolného plastu, preto sú veľmi ľahké. Ich nevýhodou je horšia stabilita pri práci, menšie odolnosť a kratšia životnosť. Naopak, vyslovene kvalitné kúsky zvyknú byť vyslovene ťažké, pretože obsahujú komponenty z chirurgickej či inej ocele.

Ak sa chytáte brúsku pravidelne prenášať, zamerajte sa na jej celkovú hmotnosť. Hovoríme najmä o modeloch napájaných zo siete, ktorých súčasťou je veľký adaptér s ovládacími prvkami. Plastové modely väčšinou nemajú viac ako 500 g, tie kvalitnejšie a profesionálne môžu vážiť viac ako 2 – 3 kg.

Z hľadiska funkčnej stránky je pre vás dôležitejšia hmotnosť brúsneho pera, ktoré držíte v ruke. Najľahšie perá na brúskach na domáce použitie mávajú okolo 50 – 70 g. Profesionálne brúsne perá môžu vážiť aj viac ako 200 g. Pri brúsnom pere sa zamerajte aj na jeho prevedenie a povrchovú úpravu. Malo by mať ergonomický tvar protišmykový povrch, ktorý nespôsobuje nadmerné potenie dlaní.

Ďalšie dôležité technické parametre

Aby bolo používanie brúsky na nechty čo najpohodlnejšie a najefektívnejšie, pri výbere neprehliadnite ani údaje o hlučnosti, ktorá by nemala presahovať cca 70 – 80 dB, a miere vibrácií. Výnimočne natrafíte na presné technické údaje vyjadrujúce, ako veľmi brúska pri prácu vibruje. V tomto smere vám však odporúčame, aby ste sa informovali prostredníctvom spotrebiteľských alebo nezávislých recenzií na brúsky na nechty, prípadne si spotrebič pred kúpou vyskúšali. Posledný dôležitý údaj súvisí s dĺžkou prívodného kábla. Ideál je kábel s dĺžkou od 1 m. V prípade akumulátorových modelov si všimnite informácie o spôsobe a dĺžke nabíjania a výdrži akumulátora na 1 nabitie.

Brúsky na nechty – výkon

Funkcie a príslušenstvo k brúskam na nechty

Brúsky na nechty nepatria k spotrebičom, ktoré zvyknú disponovať množstvom doplnkových funkcií. Na niekoľko však predsa len natrafíte. Najčastejšie ide o:

 • Obojsmerný chod – na brúske môžete nastaviť, či sa jej hlavica bude otáčať jedným alebo druhým smerom, tieto modely sú praktickejšie a vhodné pre ľavákov i pravákov.
 • Chladenie – brúsky s chladením môžete používať počas dlhšej doby, preto sa s ním stretnete hlavne pri profesionálnych modeloch.
 • Ochrana pred prehriatím
 • Poistka pri nadmernom tlaku – ak je na brúsnu hlavicu vyvíjaný nadmerný tlak, brúska sa zastaví.
 • Displej – môžete na ňom sledovať práve nastavené otáčky, prípadne stav nabitia akumulátora.
 • LED svetlo na brúsnom pere – zlepšuje „výhľad“ na práve ošetrované nechty.

Základnou časťou príslušenstva sú brúsne nadstavce, na ktoré sa pozrieme bližšie o chvíľu. V balení ďalej môžete nájsť cestovné puzdro, stojan na brúsne pero, rôzne manuálne pomôcky na manikúru a pedikúru, UV svetlo, sušičku na lak či rôzne praktické držiaky na nadstavce.

Ako vybrať brúsne nadstavce/frézky

Paradoxne, brúsne nadstavce mnohokrát súvisia s praktickým využitím brúsky mnohokrát viac ako samotné vlastnosti spotrebiča. Práve preto sa pozrieme aj na ich výber, pri ktorom by ste sa mali zamerať na materiál, typ a zrnitosť nadstavcov. Dôležitým parametrom je taktiež kompatibilita.

Univerzálne nadstavce majú stopku s priemerom 2,35 mm. Ak si teda kúpite brúsku kompatibilnú s univerzálnymi nadstavcami, budete mať väčšie možnosti pri nákupe tých nových či náhradných. Navyše, nebudete musieť siahnuť len po originálnych nadstavcoch, ktoré bývajú drahšie.

Materiál brúsnych nadstavcov

Bežne dostupnými sú karbidové, titánové, diamantové a keramické nadstavce. Samostatnou kategóriou sú papierové brúsne valčeky, ktoré sa nasádzajú na nadstavec a slúžia na, takpovediac, hrubé práce, napr. odstraňovanie extrémne stvrdnutej kožtičky okolo nechtov alebo brúsenie menších plôch stvrdnutej kože na dlaniach a chodidlách. Pri nich si všimnite údaj o zrnitosti. Brúsny papier s hrubšími zrnami je vhodný na odstraňovanie extrémne zhrubnutej kože, ten s jemnými zrnami na dokončovacie práce.

Brúsky na nechty – nadstavce

Nadstavce určené na leštenie nechtov sú najčastejšie silikónové alebo gumené, pričom prvý spomínaný materiál býva o niečo odolnejší a trvácnejší. Ďalšou alternatívou sú plstené leštiace nadstavce a rôzne kefky s umelými štetinami, ktoré slúžia na očistenie nechtov a ich okolia od obrúsenej kože a kúskov nechtov.

Diamantové a zafírové brúsne nadstavce

Diamantové a zafírové brúsne nadstavce sú najlacnejšie. V závislosti od toho, či siahnete o profesionálnom alebo lacnejšom produkte, za kus zaplatíte 5 až 30 eur. Diamantové nadstavce sú určené prednostne na starostlivosť o prirodzené nechty a len na suchú manikúru. Využijete ich pri odstraňovaní suchej nechtovej kožtičky aj vyrovnávaní nerovností na nechtoch. Majú jemnú zrnitosť, nechty gélové či akrylové sú na nich preto príliš tvrdé.

Karbidové brúsne nadstavce

Z hľadiska ceny sa radia do podobnej kategórie ako diamantové a zafírové nadstavce. Sú však podstatne tvrdšieoceníte ich teda pri gélových a akrylových nechtoch. Karbidové nadstavce sú ťažšie, preto ich môžete použiť len s výkonnými brúskami, ktoré dosahujú otáčky nad 20 000 ot./min. Vo všeobecnosti sa odporúčajú skúsenejším manikérkam a pedikérkam. Na trhu sú dostupné aj volfrámové nadstavce. Sú vyrobené z karbidu a obohatené o volfrám, ktorý zvyšuje ich odolnosť a životnosť.

Keramické brúsne nadstavce

Keramické nadstavce sú ľahké, trvácne, odolné, ich opotrebovanie prebieha pomalynespôsobujú pocit pálenia, sú vhodné aj na úpravu kožtičky a majú vysokú tvrdosť, preto ich využijete hlavne pri umelých nechtoch. Z hľadiska ceny ide o zlatú strednú cestu. Cena za kus sa pohybuje okolo 14 až 20 eur. Nevýhodou keramiky je náchylnosť na rozbitie.

Titánové brúsne nadstavce

S titánovými nadstavcami sa stretnete hlavne v profesionálnych salónoch. Sú, doslova, nezničiteľné a extrémne tvrdé, preto vám ich neodporúčame používať pri ošetrovaní prirodzených nechtov. Lacnejšie kúsky stoja okolo 15 eur za kus, tie najkvalitnejšie však i viac ako 40 eur.

Titánový brúsny nadstavec

Typy brúsnych nadstavcov

Každý typ brusného nadstavca má iný účel využitia. Upozorňujeme, že ak kúsok určený napr. na obrusovanie nechtovej kožtičky použijete pri vyhladzovaná povrchu nechtov, môžete si ublížiť a, samozrejme, zničiť nechty.

 • Úzky kužeľový nadstavec: využijete ho pri tvarovaní, resp. obrusovaní hrán nechtov.
 • Hrubý kužeľový nadstavec: je vhodný na odstraňovanie zhrubnutej nechtovej kožtičky.
 • Plamienkový nadstavec: obrusujú sa ním nerovnosti na nechtoch.
 • Šesťhranný ihlicový nadstavec: slúži výhradne na odstraňovanie odumretej kožtičky v okolí nechtov.
 • Ostrý špic: ak sa na povrchu vašich nechtov nachádza epitel, tento typ nadstavca slúži na jeho odstránenie.
 • Dlhý špic: môžete ním odstrániť odumretú kožtičku v priestore medzi kožou prstov a nechtovou platničkou a taktiež kožtičku na nechtoch.
 • Klobúčikový nadstavec: nemá presne stanovený účel, najčastejšie sa využíva na obrusovanie kože v okolí nechtov, na dlaniach, prípadne chodidlách.
 • Guličkový nadstavec: papierové a diamantové guličkové nadstavce slúžia na obrúsenie odumretej nechtovej kožtičky, ak sú vyrobené z karbidu/titánu, sú vhodné na odstránenie kurích ôk na koži (na tento účel slúžia aj duté nadstavce).
 • Dlhý valcový nadstavec – hrubý: ak máte vaše vlastné nechty, môžete ním jemne vyrovnať ich povrch, majiteľky umelých nechtov ho využijú pri zbrusovaní zvyškov gélovej/akrylovej hmoty.
 • Krátky valcový nadstavce – hrubý: má rovnaké využitie ako predošlý typ nadstavca, využijete ho na miestach, kde sa nedostanete pomocou dlhého valcového nadstavca.
 • Valcový nadstavec – úzky: zbrúsite ním odumretú kožtičku po obvode celého nechta a zvyšky gélovej aj akrylovej hmoty.

Zrnitosť brúsnych nadstavcov

Každý nadstavec má inú zrnitosť, ktorá by mala byť odlíšená aj farebným prúžkom na jeho stopke. Pozor, tomuto parametru venujte zvýšenú pozornosť. Ak použijete príliš hrubý nadstavec tam, kde sa vyžaduje práca s jemnejším zrnom, môžete si spôsobiť zranenie alebo poškodiť nechty.

 • Žltý prúžok – veľmi jemná zrnitosť (300 – 320)
 • Červený prúžok – jemná zrnitosť (220 – 240)
 • Modrý prúžok – stredná zrnitosť (180)
 • Zelený prúžok – stredne hrubá zrnitosť (120 – 150)
 • Čierny prúžok – hrubá zrnitosť (80 – 100)
 • Ružový prúžok – extra hrubá zrnitosť (60 – 80)

Pri úprave prirodzených nechtov používajte nadstavce so zrnitosťou do 180 (stredná zrnitosť). Ostatné kúsky so zrnitosťou pod 150 sú vhodné len na úpravu umelých nechtov. Tie vaše by ste si s nimi mohli poškodiť skutočne závažným a nenávratným spôsobom.

Kúpite ich už od 10 eur

Elektrické brúsky na nechty sú dostupné od 10 eur, tie na domáce použitie s dostatočne silným výkonom môžete vlastniť od cca 20 – 30 eur, no a cena tých profesionálnych môže presiahnuť aj 1 000 eur. V kategórii najlacnejších brúsok nájdete batériové modely. Sú vhodné na úpravu prirodzených nechtov, majú nižšie otáčky a kvalita ich spracovania môže byť vyslovene nízka. V prapodstate ide o akúsi trošku efektívnejšiu alternatívu k manuálnemu pilníku.

Cena brúsok na nechty so sieťovým napájaním sa začína už na necelých 15 eurách. Upozorňujeme, že takéto lacné modely nie sú príliš kvalitné a majú slabší výkon. Ak si chcete užívať všetky výhody týchto zariadení, odporúčame vám hľadať medzi kúskami za 20 a viac eur. Pokiaľ chcete využívať nožný pedál a mať istotu, že brúska nebude mať príliš vysoké vibrácie, komplikovanú výmenu nadstavcov, nebude sa prehrievať a zasekávať, poobzerajte sa po spotrebičoch za 50 – 80 eur.

Oslovia brúsky na nechty JSDA, Beurer i Beauty Relax

Ak chcete mať istotu, že brúska na nechty bude funkčná aj po dlhšom čase používania, nerozpadne sa hneď po rozbalení a bude disponovať vlastnosťami, ktoré sú uvedené v jej oficiálnom popise, odporúčame vám vyberať z ponuky overených značiek. Brúsky sa dajú rozdeliť do 2 pomyselných kategórií, a to na tie, ktoré sú vhodné na domáce použitie, a tie, ktoré využijú aj profesionáli. Takmer všetky modely z prvej spomínanej kategórie nevynikajú príliš veľkou kvalitou spracovania, čo však nemusí byť problém. Brúsky totiž slúžia na jemnú prácu, pri ktorej by sa nemali poškodiť.

K overeným výrobcom brúsok na nechty, ktoré nájdete na našom trhu, patrí napr. MarathonActiv, JSDA, Beurer či Beauty Relax. Spoločnosť Beauty Relax vyrába brúsky pod názvom Beautylushh, spoločnosť Activ tie s názvom Merc. K nepochybne dobrej voľne patria modely z dielne značky Promed, medzi ktorými nájdete vyslovene lacné, ale i drahšie brúsky s nadpriemerným výkonom.

Otázky a odpovede – FAQ

Po prečítaní nášho testu a návodu na výber by ste mali o elektrických brúskach vedieť všetko, čo potrebujete. V nasledujúcich riadkoch sa ešte pozrieme na niekoľko detailov, ktoré súvisia s brúsnymi nadstavcami a bezpečným i správnym používaním týchto nechtových pomôcok. Pokiaľ máte na srdci akékoľvek otázky alebo sa chcete vyjadriť k informáciám, ktoré ste si prečítali v našom článku, neváhajte nám zanechať komentár v diskusii, ktorú nájdete pod sekciou odpovedí na časté otázky. Vaše otázky aj postrehy priebežne kontrolujeme a v čo najkratšom čase od nás môžete očakávať spätnú väzbu.

Chladiace mriežky eliminujú nepríjemný pocit pálenia pri brúsení nechtov. Ide o mriežky, cez ktoré môže prúdiť vzduch, čo má priamy vplyv na zníženie teploty vzniknutej v dôsledku trenia pri vysokých otáčkach.

Ak ju budete používať správne, a ak siahnete po vhodnom type brúsneho nadstavca, tak áno. Pri práci s brúskou si dajte pozor najmä na to, aby ste povrch nechtov neobrusovali príliš dlho. Nebezpečné je taktiež opakované obrusovanie nechtovej kožtičky, pri ktorom sa chtiac-nechtiac koncom nadstavca budete dotýkať aj nechta. Ak si necht postupne nevedomky zbrúsite, môže dôjsť k jeho prasknutiu po celej ploche, čo je neestetické, no taktiež bolestivé. V niektorých prípadoch si môžete privodiť infekciu. Brúsku preto za každých okolností používajte s rozumom. Pred prvým použitím vám odporúčame nahliadnuť do rôznych návodov, ktoré nájdete napr. na YouTube.

Elektrické brúsky na nechty sú vhodné na suchú aj mokrú manikúru/pedikúru, ale pozor, za každých okolností musíte použiť vhodný nadstavec. V inom prípade si môžete ublížiť alebo poškodiť nechty a kožu v ich okolí. Upozorňujeme, že brúsky patria k elektrickým zaradeniam, preto ich nikdy nepoužívajte priamo vo vani či umývadle. Ruky alebo chodidlá najprv namočte na dlhší čas do vody, usušte ich a následne pristúpte k ich ošetrovaniu.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Irena 07.Jun.2022

Som vďačná, že som si kúpila JSDA Power JD500 35W, teraz si môžem konečne robiť manikúru aj pedikúru v pohodlí domova. Je to ideálne aj na odstránenie laku z nechtov. Regulácia rýchlosti je plynulá a plusom je stojan na hlaveň. Sada obsahuje všetko potrebné a cena je myslím si prijateľná. Odporúčam aj ostatným dámam.

Odpovedať

Tatiana 09.Jun.2022

Orava Lyra 5 v 1 je šikovný a lacný prístroj, vhodný aj na cesty. Čakajte však menší výkon, ak chcete niečo výkonnejšie, radšej si priplaťte. Aj jemná vrstva laku trvá dosť dlho. Odporúčam preto trpezlivosť a pevné nervy.

Odpovedať

Valika 12.Jul.2022

Spokojnosť s brúskou Beautylushh 8943. Má dostatočne vysoké obrátky a je dodávaná s veľkým počtom brúsnych nadstavcov - to bol dôvod kúpy. Pomer cenou a výkonom je super. Mínusom je nižšia kvalita spracovania a regulácia otáčok až od 3000 otáčok za minútu. S výslednou úpravou nechtov som ale spokojná, takže za mňa dobrú kúpa aj napriek nedostatkom.

Odpovedať

Iveta 17.Aug.2022

Mám Promed 502 a zatiaľ som ju použila iba raz. Brúska je za dobrú cenu, má mnoho nadstavcov a je plne funkčná. Použila som ju ako na manikúru, tak aj na pedikúru. Počínala si dobre v oboch prípadoch. Ako klady vnímam chod v oboch smeroch aj vysoké maximálne otáčky. Zápor je absencia možnosti ovládania nožným pedálom. Za tú cenu som spokojná, myslím, že je adekvátna ku kvalite brúsky.

Odpovedať

Želmíra 17.Aug.2022

Nedávno som si kúpila Marathon 3 Champion a som nadšená. Páči sa mi tichý chod, kompaktné rozmery, tiež to, že sa neprehrieva, lebo moja predchádzajúca brúska mala s týmto problém. Výkon je dostatočný, otáčky idú doľava aj doprava. Výhodou je aj nožný pedál, ktorým sa brúska po nastavení otáčok spúšťa. Na domáce použitie úplne postačuje, no myslím si, že svojim výkonom sa nedá zahanbiť ani v salóne. Škoda, že sa dodáva bez brúsnych nadstavcov.

Odpovedať

Gabika 17.Aug.2022

Mám zatiaľ krátku skúsenosť s produktom MERC-2000 a na domáce použitie mi plne vyhovuje. Je to lacná a výkonná brúska, chváli ju aj dcéra. Plusom sú vysoké maximálne otáčky aj obojsmerný chod. V balení bol stojan a brúsne pero. Mínusom je nižšia kvalita spracovania a tiež fakt, že sa dodáva len so základnými brúsnymi nadstavcami.

Odpovedať

Hilda 16.Nov.2022

Na domáce použitie mi vyhovuje MERC-2000. Táto brúska je lacná, no zároveň výkonná, rovnakú chcem kúpiť aj dcére na Vianoce. Verím, že tiež s ňou bude spokojná. Výhodou sú vysoké maximálne otáčky, obojsmerný chod a stojan na brúsne pero priamo v balení. Mínusom je nižšia kvalita spracovania, sem tam vidno nejaké chybičky v rámci dielenského spracovania. Niekoho zamrzí, že sa dodáva len so základnými brúsnymi nadstavcami. Mne postačuje.

Odpovedať

Vierka 15.Jan.2023

JSDA Power JD200 má kompaktnú veľkosť a obojstranný chod. Výkon je podľa mňa postačujúci na prírodné nechty. Výhodou je tichá prevádzka. Za mínusy považujem plast na tele pera a nemožnosť nastavenia veľmi pomalých otáčok kvôli tomu, že gombík zároveň plní funkciu on/off. S produktom som spokojná, neprehrieva sa, no ak by som vedela o tom, že otáčky sa nedajú znížiť, asi by som uvažovala o inej brúske.

Odpovedať