UV lampy na nechty

Najlepšie UV lampy na nechty 2024 + recenzie

UV lampa je nenahraditeľnou súčasťou výbavy každého, kto sa venuje modelovaniu a úprave gélových či akrylových nechtov. Tieto zariadenia pritom nie sú určené len na používanie v profesionálnych salónoch, ale taktiež v domácnostiach. Ak si idete zaobstarať vašu prvú lampu alebo chcete starý model vymeniť za nový, náš test je práve tým, čo hľadáte. Posvietili sme si v ňom na jeho víťazku, lampu AlleLux UV/LED, no i niekoľko ďalších šikovných kúskov. Navyše, v jeho závere nájdete podrobný návod na výber UV lampy, prehľad cien aj populárnych výrobcov.  

Publikované: 31.03.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Akú UV lampu na nechty kúpiť?

UV lampy nedisponujú príliš veľkým počtom funkcií ani doplnkov. Hlavným rozdielom medzi jednotlivými modelmi je najmä ich výkon a možnosti regulácie času vytvrdzovania gélu. Výber týchto zariadení preto nie je príliš komplikovaný. V našom teste sme sa aj napriek tomu zamerali na všetky parametre vrátane tých najmenších detailov. Okrem toho sme vybrané modely porovnávali medzi sebou. Ak si však pri výbere UV lampy vystačíte len so základnými informáciami, nemusíte sa púšťať do čítania našich podrobných recenzií. V nasledujúcich riadkoch totiž nájdete krátky popis 3 zariadení, z ktorých by si mal vybrať takmer každý z vás.

Názov Hodnotenie Detail
AlleLux UV/LED 5* Zobraziť produkt
Sun X10 MAX 5* Zobraziť produkt
Beurer MP48 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
AlleLux UV/LED

AlleLux UV/LED

UV/LED lampa na nechty, výkon 54 W, sieťové napájanie, životnosť 50 000 hod., LCD displej, časovač, senzor pohybu, funkcia Low Heat Mode

Zobraziť viac info

AlleLux UV/LED na nás urobila naozaj veľmi dobrý dojem. Je cenovo dostupnámultifunkčná a disponuje viacerými zaujímavými funkciami. Táto lampa s nadpriemerným výkonom využíva UV aj LED biele svetlo, preto ju môžete použiť na vytvrdzovanie akéhokoľvek gélu či gél laku. Má dlhú životnosť, nájdete na nej časovač, senzor pohybu, LCD displej aj funkciu Low Heat Mode. AlleLux UV/LED vyniká taktiež z hľadiska rozmerov, keďže sa do nej pohodlne zmestia obe ruky naraz.

Cenový trhák
BeautyLushh 6462

BeautyLushh 6462

UV/LED lampa na nechty, výkon 48 W, napájanie sieťové, časovač, senzor pohybu

Zobraziť viac info

Časovačom a pohybovým senzorom vybavená UV + LED lampa BeautyLushh. Prístroj je určený na domáce použite. Príkon 24 diód dosahuje hodnotu 48 W. Lampa má oválny tvar a je vhodné je používať na všetky typy lakov určených na schnutie pod UV svetlom. Časovač má štyri časové intervaly. Lampa je ľahká a kompaktná. Vybavená je aj LED displejom. Napájací kábel má 100 cm. Kvalita materiálov je nižšia aj vzhľadom na nízku cenu UV lampy.

Náš TIP
Nani UV/LED

Nani UV/LED

UV/LED lampa na nechty, výkon 48/24 W, napájanie sieťové, životnosť 50 000 hod., displej, časovač, senzor pohybu, funkcia Low Heat Mode

Zobraziť viac info

Nani UV/LED lampa na nechty patrí k modelom s vysokou kvalitou spracovania. Má vysoký výkon, disponuje šikovnými funkciami a je vhodná na vytvrdzovanie všetkých typov gélov a gél lakov, s ktorými si poradí už za 30 s. Jej LED diódy majú nadštandardne dlhú životnosť a k plusom zaraďujeme aj veľmi pekný dizajn. Jediným mínusom je trochu vyššia, ale primeraná obstarávacia cena.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aby sme si pri zostavovaní našich testov mohli zanechať čo najväčšiu objektivitu a nezaujatosť, pri hodnotení musíme postupovať podľa určitých, fixne stanovených kritérií. Jedným z nich sú najdôležitejšie parametre, na základe ktorých sme jednotlivým UV lampám udelili štítky, porovnali ich medzi sebou a, v neposlednom rade, opierali sme sa o ne aj pri samotnom výbere modelov do nášho testu. V prípade týchto zariadení nás prednostne zaujímal výkon, ktorý má priamy súvis s ich funkčnou stránkou, a jeho pomer k obstarávacej cene.

Výkon a možnosti jeho regulácie
Multifunkčnosť
Režimy a funkcie
Rozmery a prevedenie
Dizajn

Dôležitou súčasťou našich testov je už spomínaný výber konkrétnych modelov, ktoré pre vás následne recenzujeme. V prípade UV lámp sa dá povedať, že ponuka trhu je viac než pestrá a bohatá, táto úloha preto nebola jednoduchá. Do testu UV lámp sa nakoniec dostali kúsky od overených výrobcov Esperanza, Nani, Beurer, ISO a Allepaznokcie, ktoré majú pozitívne hodnotenia od spotrebiteľov na portáloch, ako je Heruka.sk, Mall.sk, Alza.sk či Nay.sk. Samozrejmosťou je pre nás to, aby boli naše testy čo najpestrejšie. Aj v tomto teda nájdete UV lampy z rôznych cenových kategórií, ktoré sú vhodné na domáce aj profesionálne použitie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie UV lámp na nechty

V tejto chvíli ste sa prelúskali k srdcu nášho testu, ktorým sú samotné nezávislé recenzie UV lámp na nechty. V teste sa nachádzajú výhradne modely, ktoré sú vhodné na vytvrdzovanie UV aj LED gélov či gél lakov, keďže ich pokladáme za praktickejšiu, efektívnejšiu a ekonomickejšiu alternatívu. V našich hodnoteniach nájdete vecný popis najdôležitejších špecifikácií vybraných lámp na nechty, naše vlastné hodnotenia, ich vzájomné porovnanie aj zhrnutie spotrebiteľských skúseností a recenzií.

Víťaz testu

AlleLux UV/LED

UV/LED lampa na nechty, výkon 54 W, sieťové napájanie, životnosť 50 000 hod., LCD displej, časovač, senzor pohybu, funkcia Low Heat Mode

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

AlleLux UV/LED nie je klasická UV lampa. Využíva duálne biele svetlo šetrné k očiam, preto je vhodná na vytvrdzovanie akéhokoľvek gélu a gél laku. Má vysoký výkon, šikovné funkcie, dlhú životnosť a k výrazným plusom patrí aj atraktívna obstarávacia cena.

Lampa na nechty AlleLux v sebe ukrýva 36 duálnych diód, ktoré produkujú UV aj LED svetlo. V praxi v sebe spája všetky pozitíva UV a LED zariadení. V prvom rade je vhodná na vytvrdzovanie UV aj LED gélov a lakov, čo z nej robí veľmi multifunkčný model. V druhom rade má nadštandardne dlhú životnosť, ktorá predstavuje cca 50 000 hod., a vysoký výkonaž 54 W. V týchto smeroch je porovnateľná s lampou Nani UV LED, ktorá má však o niečo nižší výkon.

Táto lampa na nechty má klasický tvar „pece“. Jej rozmery predstavujú 236 x 210 x 117 mm, vďaka čomu do nej pohodlne vložíte obe ruky naraz. Nachádza sa na nej praktický LCD displej, na ktorom môžete sledovať viacero parametrov. Tento model nás zaujal aj funkciami a doplnkami. Prvým z nich je senzor pohybu, ktorý zapne diódy automaticky po vložení rúk do zariadenia. Ďalej na ňom nájdete programovateľný časovač na 10, 30, 60 alebo 99 s.

Ak máte citlivé nechty, nepochybne oceníte Low Heat Mode režim. V jeho začiatku lampa pracuje pri nižšom výkone. Diódy teda produkujú slabšie svetlo s nižšou teplotou. Postupne dochádza k zvýšeniu ich výkonu, ktoré nespôsobujú nepríjemný pocit pálenia a prehrievanie nechtov. K praktickým detailom patrí možnosť odňatia dna lampy, čo podstatne zjednodušuje jej údržbu, a rukoväť na prenosy. Napájanie je sieťové. Lampu do elektrickej zásuvky zapojíte prostredníctvom adaptéra, ktorý je súčasťou balenia.

Lampa na nechty AlleLux UV/LED nie je spotrebiteľmi recenzovaná často. Presnejšie, našli sme len 1 recenziu, v ktorej sa spomínaj veľké rozmery a možnosť vytvrdzovania gélu na oboch rukách súčasne.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Nadštandardne vysoký výkon a multifunkčné použitie
Zaujímavé funkcie

Negatíva

Žiadne zásadné sme nenašli

Výkon = 54 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = duálne UV + LED ● Počet diód = 36 ● Životnosť diód = 50 000 hod. ● Vlnová dĺžka = 365/405 nm ● Rozmery = 236 x 210 x 117 mm

Cenový trhák

BeautyLushh 6462

UV/LED lampa na nechty, výkon 48 W, napájanie sieťové, časovač, senzor pohybu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Praktická a jednoduchá UV lampa na nechty, ktorá vďaka kombinácii DUAL LED + UV žiaroviek dokáže vytvrdiť všetky UV a LED gél laky. Disponuje senzorom pohybu. Vďaka tomu sa bezdotykovo lampa aktivuje. Lampa je veľmi ľahká a nie je problém ju ani prenášať. Vybavená je aj časovačom.

Pre milovníčky krásnej manikúry je UV lampa samozrejmou výbavou. BeautyLush lampa má oblúkový tvar. V hornej časti je integrovaných 24 kusov duálnych UV + LED diód, ktoré dávajú celkový výkon 48 W. Lampa je svojím tvarom vhodná na vytvrdzovanie gélu na rukách i nohách.

Ovládanie lampy je maximálne intuitívne. Vybavená je taktiež pohybovým senzorom, ktorý automaticky aktivuje diódy a tie zasvietia. Na hornej strane je taktiež praktický LED displej, ktorý zobrazuje čas tvrdnutia. Časovač má štyri intervaly – 10/30/60/90 sekúnd. Proces tvrdnutia je rýchly. Niektoré recenzia sa sťažovali na fakt, že predpísaný čas tvrdnutia je potrebné predĺžiť, čo však môže ovplyvňovať aj kvalita lakov.

BeautyLushh ISO 6462 je lacná UV lampa, ktorej výkon však na domáce použite bežne postačuje. Ak si teda manikúru robíte doma svojpomocne alebo sa učíte, takáto investícia bude dostačujúca. Kvalita spracovania však nie je ničím oslnivá. Plastové časti pôsobia labilne a nie príliš trvácne. Výrobca neuvádza dĺžku životnosti LED diód. Lampa je však veľmi ľahká a váži len niečo okolo 412 g. Súčasťou balenia je aj sieťový kábel dlhý 100 cm.

Štandardná UV lampa s výkonom 48 W je určená pre nenáročných používateľov. UV lampa na nechty splní svoj účel a postará sa o vytvrdnutie väčšiny typov UV a LED lakov. 24 LED diód nemá uvádzanú životnosť, no svietivosť pôsobí dobre. Kvalita spracovania a samotné materiály pôsobia lacno. Vzhľadom na nízku cenu prístroja však nejde o nič prekvapivé. Väčšina používateľov je s UV Dual LED lampou spokojná, no uvádza, že je potrebné na vytvrdnutie používať dlhšie ako predpísané intervaly. V pomere ceny a kvality však určite nesklame. Odporúčame objednávať u overených predajcov v prípade reklamácie.

Pozitíva

Automatický senzor zapnutia
Funkcia časovača
Nízka hmotnosť

Negatíva

Kvalita materiálov

Výkon = 48 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = duálne UV + LED ● Počet diód = 24 ● Životnosť diód = - hod. ● Rozmery = 22 x 19 x 11 cm ● Hmotnosť: 412 g

Náš TIP

Nani UV/LED

UV/LED lampa na nechty, výkon 48/24 W, napájanie sieťové, životnosť 50 000 hod., displej, časovač, senzor pohybu, funkcia Low Heat Mode

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nani UV/LED nás očarila hneď v niekoľkých oblastiach. Tými hlavnými sú rýchlosť vytvrdzovania všetkých typov gélov a gél lakov, kvalita spracovania a šikovné funkcie. K negatívam zaraďujeme len trochu vyššiu obstarávaciu cenu, ktorá je však primeraná kvalite aj výkonu.

Nani UV/LED sa v mnohých smeroch podobá na náš víťazný model AlleLux UV/LED. Na rozdiel od neho má o trošku nižší max. výkon, ktorý predstavuje 48 W. Tento fakt nepokladáme za negatívum, pretože 48 W je viac než dosť, keďže vytvrdzovanie v priemere trvá 30 s. Aj táto lampa disponuje 36 duálnymi UV/LED diódami so životnosťou okolo 50 000 hod., preto je vhodná na použitie pri práci so všetkými druhmi UV aj LED gélov a gél lakov.

Na Nani UV/LED nájdete časovač, ktorý môžete nastaviť na 10, 30 a 60 a tiež na 120 s. V tomto prípade začne lampa pracovať pri 24 W a svoj výkon postupne zvýši na 48 W. Ide o tzv. režim Low Heat Mode, ktorý je vhodný pre osoby s citlivými nechtami alebo na úkony, pri ktorých je potrebný dlhší čas vytvrdzovania.

Lampa je ďalej vybavená senzorom pohybu, ktorý ju po vložení prstov pod diódy automaticky zapne. Za menšiu nedokonalosť považujeme absenciu displeja a už spomínanú trochu vyššiu obstarávaciu cenu. Tento model na druhej strane vyniká vysokou kvalitou spracovania, vyššiu cenu preto nepovažujeme za výrazné mínus.

Ani po dlhšom hľadaní sme v prípade UV/LED lampy Nani UV/LED nenatrafili na žiadne negatívne recenzie. Spotrebiteľky si na nej pochvaľujú vysoký výkon, rýchle vytvrdzovanie všetkých typov gélov a gél lakovprimeranú cenu, pekný dizajnkompaktné rozmery a vysokú kvalitu spracovania.

Pozitíva

Vysoký výkon a šikovné funkcie
Vhodná na všetky typy UV a LED gélov
Vysoká kvalita spracovania a dlhá životnosť diód

Negatíva

Trochu vyššia obstarávacia cena
Nenachádza sa na nej displej

Výkon = 48/24 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = dual LED + UV ● Počet diód = 36 ● Životnosť diód = 50 000 hod. ● Vlnová dĺžka = 365/405 nm ● Rozmery = 150 x 190 x 85 mm

Pre náročných

Beurer MP 48

UV/LED lampa na nechty, výkon 24 W, napájanie sieťové, časovač, funkcia Low Heat Mode, reflexná základná doska

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Beurer MP 48 je kvalitná UV/LED lampa na nechty, ktorá je dostupná za vyššiu obstarávaciu cenu. Je určená na vytvrdzovanie UV aj LED gélov na nechtoch rúk i nôh, má priemerný výkon a disponuje pokročilými funkciami.

Lampa na nechty Beurer MP 48 vyniká v oblasti kvality spracovania a životnosti. Nachádzajú sa na nej duálne LED/UV diódy, ktoré sú vhodné na vytvrdzovanie UV aj LED gélov a lakov. Menším sklamaním je výkon lampy, ktorý predstavuje max. 24 W. Vytvrdzovanie gélu preto môže v praxi trvať o niečo dlhšie.

Na Beurer MP 48 nás zaujalo jej spracovanie. Ide o lampu v tvare tunela, ktorá je priestranná, vďaka čomu slúži na úpravu nechtov na rukách aj nohách. K výrazným benefitom patrí reflexná základná doska, ktorá stojí za lepším rozložením UV/LED svetla na povrchu nechtov. Z funkcií stojí za spomenutie integrovaný časovač, ktorý je nastaviteľný na 30, 60 alebo 120 s, čo znamená, že i tento kúsok slúži na citlivé a pomalšie vytvrdzovanie gélu. Na lampe nechýba indikátor napájania, ktoré je sieťové. Pozitívne hodnotíme dizajn spotrebiča, naopak, obstarávaciu cenu považujeme za mierne premrštenú a sklamaním je aj absencia aspoň základného displeja.

Spotrebiteľské recenzie na lampu Beurer MP 48 nie sú príliš výpovedné. V prvom rade sme ich našli veľmi málo. Jedna z nich znie: “perfektné“, druhá súvisí s tým, že gél na nechtoch nevydržal príliš dlho, čo však mohlo súvisieť s kvalitou samotného gélu. Túto možnosť pripúšťa aj samotná hodnotiaca.

Pozitíva

Vhodná na všetky typy gélov a lakov
Vhodná na nechty na rukách aj nohách
Reflexný povrch základnej dosky

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Priemerný výkon
Bez displeja

Výkon = 24 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = duálne LED + UV ● Počet diód = 18 ● Vlnová dĺžka = 365 – 395 nm ● Rozmery = 189 x 165 x 76 mm ● Hmotnosť = cca 330 g

Lacná kvalita

Esperanza EBN009

UV/LED lampa na nechty, výkon 40 W, napájanie sieťové, displej, senzor pohybu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Esperanza EBN009 je ďalšia lacná lampa na nechty. Nachádzajú sa na nej len základné funkcie a jej výkon je dostatočný, no nie najvyšší. Aj tento model je vhodný na vytvrdzovanie všetkých typov gél lakov a gélov.

Esperanza EBN009 je takmer na nerozoznanie od lampy Esperanza EBN008, ktorá pochádza z dielne rovnakého výrobcu. Je vybavená 12 duálnymi LED/UV diódami s vlnovou dĺžkou 365 alebo 405 nm, vďaka čomu je vhodná na vytvrdzovanie UV aj LED gélov a lakov, hybridných a tvrdých gélov a taktiež akrylu. K plusom zaraďujeme fakt, že tento model produkuje biele svetlo, ktoré je šetrné k očiam.Esperanza EBN009 je napájaná priamo zo siete. Jej 40 W výkon hodnotíme ako dostatočne vysoký, v porovnaní s drahšími a výkonnejšími modelmi, ako je AlleLux UV/LED či Nani UV LED, však vytvrdzovanie gélu trvá o niečo dlhšie.

Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu je jasné, že toto zariadenie disponuje len základnými funkciami, medzi ktoré patrí senzor pohybu – automatické zapnutie a displej, ktorý zobrazuje zostávajúci čas vytvrdzovania gélu. V prípade, že máte citlivé nechty alebo pri ich úprave a modelovaní využívate dlhší čas vytvrdzovania, odporúčame sa vám poobzerať po inej lampe. Na Esperanza EBN009 totiž nenájdete ani pomalý režim Low Heat Mode.

Ani v prípade tejto LED/UV lampy na nechty sme nenatrafili na príliš veľa spotrebiteľských hodnotení. Tie, ktoré je možné spočítať na prstoch jednej ruky, sú výhradne pozitívne. Medzi plusovými parametrami sa najčastejšie objavuje nízka obstarávacia cena, kompaktné rozmery, spoľahlivý chod a prítomnosť pohybového senzora.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Výkon postačujúci na domáce použitie
Multifunkčné využitie – vhodná na všetky typy gélov

Negatíva

Disponuje len základnými funkciami
Nižší výkon v porovnaní s drahšími modelmi

Výkon = 40 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = dual LED + UV ● Počet diód = 12 ● Vlnová dĺžka = 365/405 nm

Esperanza EBN008

UV/LED lampa na nechty, výkon 40 W, napájanie sieťové, displej, senzor pohybu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak si vystačíte s priemerne výkonnou lampou, ktorá je vybavená základnými funkciami, Esperanza EBN008 je vhodná práve pre vás. Ide o vyslovene lacný model ideálny na domáce použitie, ktorý má široké možnosti použitia.

Esperanza EBN008 je vybavená 12 LED diódami, ktoré produkujú svetlo s dvojitou vlnovou dĺžkou 365 nm a 405 nm. Je určená na vytvrdzovanie UV gélov, hybridných lakov aj akrylových nechtov. Má pomerne vysoký výkon, ktorý dosahuje 40 W, čo je na domáce použitie vcelku postačujúce. Aj tento model, ktorý sa z hľadiska ceny, funkcií aj výkonu podobá na ďalší recenzovaný kúsok Esperanza EBN009, je napájaný priamo zo siete.

Na Esperanza EBN008 nechýba pohybový senzor, ktorý diódy rozsvieti automaticky po vložení prstov do lampy s klasickým tvarom „pece“. Veľmi praktickým doplnkom je základný displej, na ktorom môžete sledovať zostávajúci čas vytvrdzovania nechtov. Ďalšie funkcie sa na zariadení nenachádzajú, čo je vzhľadom na veľmi nízku obstarávaciu cenu prirodzené.

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili UV lampu Esperanza EBN008, ju považujú za dostatočne výkonnú na domáce použitie. K plusom zaraďujú aj dobrú kvalitu spracovania. Negatívne recenzie sme nenašli.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Multifunkčné použitie
Pohybový senzor a displej

Negatíva

Bez pokročilých funkcií a doplnkov
Nižší výkon v porovnaní s drahšími modelmi

Výkon = 40 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = duálne LED + UV ● Počet diód = 12 ● Vlnová dĺžka = 365/405 nm

Esperanza Topaz EBN006

UV/LED lampa na nechty, výkon 48 W, 23 svietivých LED diód, napájanie sieťové, časovač, pohybový senzor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Skladná UV lampa pre účinné vytvrdzovanie rôznych druhov lakov určených na schnutie pod UV svetlom. Lampa produkuje účinné teplé svetlo vďaka 23 LED diódam. Oválny tvar lampy má ergonomické vlastnosti, vďaka ktorým je lampa vhodná na vytvrdzovanie laku na nohách i rukách.

Celkový výkon UV lampy je 48 W. Tento výkon produkuje 23 svietivých LED diód. UV lampa je vybavená pohybovým senzorom pre automatické spínanie v okamihu, keď je vaša ruka alebo noha pod LED diódami. Vlnové dĺžky majú rozsah 365 nm alebo až 405 nm. Zariadenie je úsporné a veľmi skladné. Súčasťou balenia je napájací kábel. Esperanza Topaz je lampa vhodná na rýchle a jednoduché použitie v domácich podmienkach.

Lampa je dodávaná v bielej farbe. Na hornej strane sa nachádza malý LED displej, ktorý funguje ako časovač. Zobrazuje časový interval pre správne vytvrdnutie laku na nechtoch. Výrobca prístroj odporúča na vytvrdzovanie hybridných, akrylových i gélových lakov. Kvalita spracovania je primeraná cene. Životnosť žiaroviek výrobca neuvádza.

Medzi referenciami zákazníkov sa nenachádzali žiadne negatívne hodnotenia. Zákazníkom vlastnosti lampy vyhovujú. Zariadenie je skladné a má ergonomický tvar. UV lampa na nechty má 23 LED diód, celkový výkon 48 W a vhodná je na vytvrdzovanie rôznych typov lakov. Disponuje rozsahom vlnových dĺžok 365 až 405 nm. Prístroj je cenovo dostupný a kvalita spracovania je priamo úmerná cena. Integrovaný je aj malý LED displej a takisto má aj senzor pohybu. Esperanza Topaz EBN006 je lampa ideálna na domáce použitie.

Pozitíva

Primeraná cena
Jednoduché používanie
Pohybový senzor

Negatíva

Žiadne

Výkon = 48 W ● Napájanie = sieťové ● Typ diód = duálne UV + LED ● Počet diód = 23 ● Životnosť diód = - hod. ● Rozsah vlnových dĺžok: 365 nm a 405 nm ● Rozmery = x cm ● Hmotnosť: 412 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Ako ste si mohli všimnúť, UV lampy sa od seba príliš neodlišujú. Rozdielny býva najmä ich výkon, prevedenie, kvalita spracovania, obstarávacia cena, typ žiaroviek alebo diód, ktoré využívajú. Ponuka trhu je však veľmi pestrá, modely recenzované v našom teste sú preto len kvapkou v mori. Aby sme vám priniesli čo najviac tipov na šikovné UV a UV/LED lampy na nechty, vybrali sme pre vás ešte niekoľko zaujímavých produktov, pri ktorých sme pre vás spracovali popis a krátke hodnotenie kľúčových parametrov.  

Eranti Sun C4 Plus je vhodná na vytvrdzovanie UV aj LED gélov, má dostatočný 256 W výkon, nachádza sa na nej 10, 3060 alebo 99 s časovač a prehľadný displej. K jednoduchej údržbe prispieva odnímateľné magnetické dno a kábel.

UV lampu na nechty Esperanza EBN007 odporúčame tým z vás, ktorí potrebujú výkonný model s dlhou životnosťou za prijateľnú cenu. Lampa je vybavená 36 duálnymi LED diódami, čo znamená, že ju môžete použiť pri vytvrdzovaní UV aj LED gélov, má 80 W výkon a disponuje praktickými funkciami, ako je pohybový senzor či displej so zobrazením doby vytvrdzovania. Časovač a režim Low Heat Mode na nej absentujú.

Active Standart 36W 818A 1839 je klasická UV lampa so sušičkou bez LED diód na úpravu nechtov na nohách aj rukách. Preto ju využijete výhradne pri vytvrdzovaní UV gélov a lakov. Lampa využíva 4 UV žiarovky s výkonom 9 W, má teda trochu nižší výkon, 36 W, a výmenu žiaroviek je potrebné vykonať cca raz za 6 mesiacov. Na lampe sa nachádza časovač120-sekundový Low Heat Mode a zrkadlová fólia pre lepšie rozptýlenie svetla.

UV/LED lampa Promed UV LED All-IN patrí do strednej cenovej kategórie. Je vybavená 36 LED diódami s dlhou životnosťou 50 000 hod. Jej výkon predstavuje 54 W, čo je na domáce použitie dostatočné. Ide o ďalší univerzálny model na vytvrdzovanie LED aj UV gélov, na ktorom nájdete displejpohybový senzor a časovač nastaviteľný od 10 do 99 s. Praktickým detailom je odnímateľné dno.

Verk 15426 je malá UV/LED lampa na nechty za vyslovene nízku obstarávaciu cenu. K jej plusom patria kompaktné rozmery, ktoré predstavujú 14 x 3,5 cm, a nízka hmotnosť. V preklade, tento model je ako stvorený na cesty. Lampa je napájaná pomocou USB portu, prípadne pomocou adaptéra cez elektrickú zásuvku. Je vhodnou voľbou na cesty.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere lámp na nechty do nášho testu sme natrafili na viacero modelov, ktoré už na prvý pohľad patrili k obľúbeným. Tento parameter sme mohli odsledovať na základe miery ich predajnosti na viacerých online portáloch. Aby ste si mohli o predajnosti jednotlivých zariadení urobiť prehľad aj vy, pripravili sme si pre vás priebežne aktualizovanú tabuľku najpredávanejších UV a UV/LED lámp na nechty na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Eranti SUN X5 Plus 5* Zobraziť produkt
Beautylushh 6462 5* Zobraziť produkt
Sun X10 Max 5* Zobraziť produkt
Verk Sun Mini 5* Zobraziť produkt
ISO 6462 5* Zobraziť produkt

Ak ste našli záľubu v gélových nechtoch, ktoré si modelujete doma, UV lampa je nenahraditeľnou súčasťou potrebného príslušenstva. Samozrejme, neporadíte si bez nej ani v prípade, ak ste amatérskou či profesionálnou manikérkou. Na trhu je dostupných množstvo modelov s rôznym výkonom, počtom a typom žiaroviek, funkciami a kvalitou spracovania. V našom návode na výber tej najlepšej UV lampy preto nájdete všetky dôležité parametre, na ktoré by ste sa mali sústrediť.

Ako vybrať UV lampu na nechty

 • Typy lámp na nechty
 • Výkon
 • Typ a počet UV žiaroviek
 • Napájanie
 • Prevedenie, tvar, dizajn a materiály
 • Funkcie UV lámp na nechty
 • Nevyhnutné príslušenstvo k UV lampám na nechty
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Typy lámp na nechty

UV lampa na nechty je pomenovanie, ktoré sa pre tieto prístroje používa vo všeobecnosti. V skutočnosti existujú rôzne typy lámp, resp. modely s rôznymi druhmi žiaroviek alebo diód. Aby ste sa mohli rozhodnúť, či je pre vás vhodná lampa s UV alebo LED svetlom, prípadne tá kombinovaná, na začiatok sa pozrieme na krátku špecifikáciu všetkých dostupných typov tohto zariadenia v závislosti od použitej žiarovky či diódy. Náš návod na výber bude následne venovaný všetkým typom lámp na nechty, pretože parametre, na ktoré je potrebné sa zamerať, sú rovnaké pri každej z nich.

UV lampy

UV lampy sú cenovo najdostupnejšou alternatívou. Výhodou je taktiež nenáročná obsluha a fakt, že pomocou nich môžete vytvrdiť akýkoľvek typ gélu alebo gél laku. K nevýhodám UV lámp patrí nižšia efektivita, teda dlhší čas vytvrdzovania gélu, ktorý sa pohybuje až okolo 2 min., a nutnosť priebežnej výmeny UV žiaroviek, ktoré časom strácajú výkon.

Životnosť UV žiarovky sa spravidla pohybuje okolo 300 hod. Pre lepšiu predstavu, v profesionálnych salónoch, kde je frekvencia používania lampy vysoká, je žiarovky nutné vymeniť približne raz za 4 mesiace. V domácich podmienkach vám preto vydržia 6 mesiacov až viac ako rok.

LED lampy na nechty

Tieto zariadenia nevyužívajú UV, ale LED svetlo. Patria k drahším, na druhej strane sú podstatne efektívnejšievýkonnejšie, gél vytvrdzujú rýchlejšie (cca za 30 s) a ich používanie je takmer neobmedzené, keďže LED diódy majú v zásade životnosť od 5 000 hod. vyššie. To znamená, že aj pri dennom používaní lampy bude diódy nutné vymeniť najskôr za 4 – 5 rokov. Zásadným negatívom tejto alternatívy je, že LED lampy na nechty dokážu vytvrdiť len špeciálne LED laky a gély. S UV gélmi si neporadia.

UV lampa na nechty na domáce použitie

Duálne lampy na nechty (CCFL)

Ak používate UV aj LED laky na nechty, duálna lampa je práve tým, čo potrebujete. Tieto zariadenia nájdete tiež pod skratkou CCFL, ktorá je odvodená z ich anglického názvu Cold Cathode Fluorescent Lamp. Duálne lampy využívajú fluorescenčný zdroj svetla, ktorý má vysokú efektivitu, vďaka čomu je vytvrdenie gélu extrémne rýchle. Z hľadiska životnosti ide o najlepšiu voľbu, keďže zdroj svetla v tomto prípade vydrží v prevádzke 30 000 až 50 000 hod.

Obstarávacia cena je porovnateľná s tou, ktorú zaplatíte za LED lampu. Z nášho pohľadu ide o najlepšiu voľbu. LED/UV lampy sú univerzálne, teda vhodné na UV aj LED gély a gél laky, často však i na gély hybridné alebo akrylové modelovacie materiály. Navyše, duálne lampy v súčasnosti tvoria najširšiu časť ponuky trhu.

Výkon

Výkon UV, LED aj UV/LED lám na nechty je udávaný vo wattoch a má priamy súvis s efektivitou, teda rýchlosťou vytvrdenia laku. Modely s vyšším výkonom sú efektívnejšie a rýchlejšie. Nepísaným pravidlom je, že výkon súvisí aj s obstarávacou cenou. Zjednodušene, výkonnejšia = drahšia lampa na nechty.  

 • Lacné UV lampy na nechty vrátane mini cestovných modelov s výkonom okolo 9 – 10 W lak vytvrdia za 4 až 5 min.
 • Výkon zariadení s UV žiarovkami, LED lebo duálnymi diódami zo strednej cenovej kategórie sa pohybuje okolo 36 W, v tomto prípade sa pripravte, že lak nimi vytvrdíte za cca 2 min.
 • Profesionálne UV aj UV/LED lampy majú výkon od 45 do cca 60 W a lak vytvrdia už za 30 – 60 s.

Typ a počet UV žiaroviek

UV lampy využívajú 1, 4 alebo 5 žiaroviek. Počet žiaroviek má pritom priamy dopad na výkon lampy a jej obstarávaciu cenu. Upozorňujeme, že tento parameter je dôležitý výhradne pri lampách s UV žiarovkami.

 • UV lampy na nechty s 1 žiarovkou: Sú lacné, majú slabý výkon, gél tvrdia veľmi dlho a problémom často býva aj kvalita jeho vytvrdenia.
 • UV lampy na nechty so 4 až 5 piatimi žiarovkami: Ide o poloprofesionálne a profesionálne modely s výkonom od 36 do 60 W, ktoré sú síce drahšie, ale omnoho efektívnejšie. Plusom je taktiež kvalitnejšie vytvrdenie laku.

Typ žiaroviek nie je ani tak dôležitý pri samotnom výbere lampy, ale skôr pri ich výmene. Zároveň nie je na škodu, ak si overíte, či daný model dokáže pracovať s oboma bežne dostupným druhmi UV žiaroviek, ktoré sa odlišujú životnosťou a cenou.

 • Žiarovky do UV lampy na nechty s rýchlym štartom označené ako DC: Sú vhodné na domáce použite, pretože sú lacnejšie. Nevýhodou je kratšia životnosť.
 • Žiarovky do UV lampy na nechty s pomalým štartom označené písmenom A: Tento typ žiarovky pri zapnutí, takpovediac, „preblikne“. Ide o drahšiu verziu, ktorá vyniká podstatne dlhšou životnosťou.

UV lampa na nechty – počet žiaroviek

Napájanie

Napájanie má úzky súvis s výkonom. Na výber máte UV, LED a duálne UV/LED lampy napájané zo siete a tie s batériami. Pokiaľ budete lampu využívať doma, prípadne v salóne, určite vám odporúčame siahnuť po modeli napájanom zo siete, keďže ide v každom prípade o efektívnejšiu a výkonnejšiu alternatívu.

Batériami, väčšinou tými tužkovými typu AA alebo AAA, sú vybavené tzv. cestovné lampy, ktoré z hľadiska výkonu príliš nevynikajú. Lak vytvrdia za pomerne dlhý čas, ktorý môže v niektorých prípadoch presiahnuť až 6 min. Na druhej strane, ak hľadáte spotrebič, ktorý môžete použiť v aute či vlaku, ide o dobrú voľbu.

Pri tomto parametri si všimnite taktiež to, či je lampa napájaná priamo alebo cez adaptér. Pri väčšine spotrebičov je nevyhnutné použiť adaptér. Ak je to tak, overte si, či sa nachádza v balení spolu s lampou. Určite je dobré siahnuť práve po takomto modeli. Dostupnosť samostatných adaptérov je totiž obmedzená. Problémom je najmä ich kompatibilita s lampami.

Prevedenie, tvar, dizajn a materiály

Drvivá väčšina UV, LED aj UV/LED lámp na nechty je vyrobená z plastu. Je však dôležité z akého. Na trhu sú dostupné pevné a odolné kúsky, ktoré majú výbornú životnosť, no taktiež tie vyslovene krehké, ktoré sa v dôsledku nízkej kvality začnú časom, doslova, rozpadávať na kúsky.

Z hľadiska dizajnu máte na výber klasické lampy, ktoré tvarom pripomínajú pec, tie v tvare tunela či kúsky s vyklápacími nožičkami. Po ktorej alternatíve siahnete, je len na vás. Vo všeobecnosti platí, že „tunelové“ lampy bývajú priestrannejšie a vhodné na úpravu nechtov na rukách i nohách. Tieto prístroje sú dostupné v rôznych farebných vyhotoveniach, takže ich bez problémov môžete zladiť so zvyškom vašej manikérskej výbavy.

S prevedením súvisí ešte jeden parameter, a to displej. Nenachádza sa na každom zariadení. Jeho prítomnosť vnímame ako veľmi praktický detail. Samozrejme, nie je nevyhnutnosťou. Na displeji môžete sledovať čas zostávajúci do konca tvrdenia géluzostávajúcu životnosť UV žiaroviek či práve nastavený režim a funkciu.

Funkcie UV lámp na nechty

Funkcie UV lámp sú tým parametrom, ktorý od seba jednotlivé modely odlišuje asi najviac. Niektoré z funkcií sú nevyhnutnosťou, iné podstatne zjednodušujú celý proces modelovania nechtov, ďalšie patria k detailom, bez ktorých určite prežijete. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tie z nich, s ktorými sa stretnete najčastejšie.

UV lampa na nechty – ovládanie, funkcie

 • Pohybový senzor: Slúži na automatické zapnutie a vypnutie žiaroviek pri vložení alebo vytiahnutí prstov spod lampy. Výhodou je, že nemusíte ťukať na žiadne tlačidlá, čo je pri čerstvo „nagélovaných“ nechtoch veľmi praktické.  
 • Časovač: Ak sa na lampe nachádza časovač, môžete s ňou pohodlne pracovať pri rôznych typoch gélov a gél lakov alebo rôznych technikách. Časovač slúži na nastavenie času vytvrdzovania gélu. Väčšinou sa stretnete s 10, 30, 60, 90 a 120 s časovačmi.
 • Automatické vypnutie: Táto funkcia nie je určená na nastavenie času vytvrdzovania gélu. Lampu vypne v prípade, ak ju nepoužívate dlhší čas. Automatické vypnutie môže byť nastavené na rôznu dobu, najčastejšie však ide o 60 s. Ide o veľmi praktickú funkciu, ktorá má priaznivý dopad na životnosť lampy a bezpečnosť jej používania.
 • Zvuková kontrolka: Nachádza sa najmä na modeloch bez funkcie automatického vypnutia. Lampa vás pípnutím či iným zvukom upozorní na to, že ste ju nevypli.
 • Integrovaný ventilátor/sušička: UV lampy na nechty so sušičkou urýchľujú proces tvrdenia gélu.
 • Reflexný povrch: Nájdete ho na spodnej časti lampy, teda v tzv. peci, do ktorej vkladáte prsty. Tento špeciálne upravený povrch slúži na rovnomernejšie rozptýlenie svetla po povrchu nechtov.
 • Double Power: Na lampe si môžete nastaviť dlhší čas vytvrdzovania nechtov. Túto funkciu oceníte pri použití niektorých gélov, ktoré si vyžadujú dlhšiu dobu pôsobenia UV či LED svetla.
 • Nepretržitá prevádzka: Ide o obmenu Double Power funkcie. V praxi sa lampa nevypína automaticky, ale manuálne, preto s ňou môžete pracovať tak dlho, ako potrebujete.
 • Biele UV svetlo: UV svetlo nie je najšetrnejšie k očiam. Ak máte problémy so zrakom alebo ho chcete šetriť preventívne, siahnite po modeli s bielym svetlom, ktoré je pre oči omnoho lepšou alternatívou.
 • Low Heat Mode: Ide o špeciálny režim, pri ktorom počas prvých 30 s vytvrdzovania gélu lampa pracuje len na 20 až 50 % z jej max. výkonu. Následne dôjde k jeho postupnému zvýšeniu. Low Heat Mode predchádza prehrievaniu nechtov a pocitu nepríjemného pálenia. Na niektorých lampách tento režim nie je označený názvom Low Heat Mode. Pokiaľ však daný model disponuje časovačom, ktorý môžete nastaviť na 30, 60, 99 alebo 120 s, ide o ekvivalent.

Nevyhnutné príslušenstvo k UV lampám na nechty

Na modelovanie a úpravu nechtov môžete používať rôzne modelovacie a lakovacie materiály. Okrem gélov sú to gél laky, akrylové materiály či hybridné gély. V prvom rade je dôležité, aby ste siahli po takých, ktoré sú kompatibilné s typom spotrebiča, ktorý ste si zaobstarali. O tomto parametri sme hovorili nazačiatku. Ide o to, že napr. UV gél nevytvrdíte v lampe, ktorá disponuje výhradne LED diódami.

Okrem gélov a lakov budete potrebovať ešte niekoľko prípravkov a pomôcok, ktoré je možné označiť za nevyhnutné alebo veľmi potrebné. V prípade, že s modelovaním nechtov pomocou gélu len začínate, nie je na škodu popremýšľať nad kúpou kompletnej UV sady a lampy na nechty.

UV gély

Najprv pár slov o géloch ako takých. Tento materiál slúži na modelovanie nechtov. V preklade, pomocou gélu môžete na vašich prirodzených vytvoriť nechty akejkoľvek dĺžky či tvaru. Konkrétne UV gély vynikajú odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, rýchlym schnutím dlhou životnosťou. Kvalitné gély vám na nechtoch vydržia pokojne 3 až 5 týždňov, čo, samozrejme, závisí aj od vášho prístupu k nechtom a rýchlosti odrastania vašich vlastných nechtov.

Gél lak na nechty

Výhodou tejto alternatívy je fakt, že nemusí byť vytvrdzovaná zásadne s UV lampou. Veľmi dobre schne totiž aj priamo na vzduchu, čo platí najmä pri použití akrylového púdruNevýhodou je, paradoxne, práve rýchle schnutie. S UV gélmi preto musíte pracovať rýchlo. V inom prípade budete bojovať s odstraňovaním nepodarkov z vašich nechtov, čo nie je najjednoduchšie. Na tento účel musíte použiť dostatočne výkonnú brúsku na nechty. Pozor, ak nemáte skúsenosti, vaše ruky zverte do rúk profesionála. Môžete si totiž zásadným spôsobom poškodiť nechtové lôžko.  

LED gély

LED gély aj laky sa vlastnosťami príliš neodlišujú od tých UV. Hlavným rozdielom je, že ich vytvrdíte len v LED alebo duálnej LED/UV lampe. Dôvodom nie je ani tak typ produkovaného svetla, ale nižší výkon modelov s UV žiarovkami.

Gél laky na nechty do UV lampy

Gél laky sú ideálne pre začiatočníčky. Majú redšiu konzistenciu, preto nie sú určené na modelovanie nechtov ani vytváranie 3D ozdôb. Majú rovnaké využitie ako klasický lak. Na rozdiel od neho však na nechtoch vydržia podstatne dlhšiu dobu, v priemere 2 až 3 týždne. V preklade, v tomto prípade použijete UV lampu na prírodné nechty, ktoré iba nalakujete gél lakom.

Výhodou gél lakov je taktiež ich vysoká odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Na vytvrdenie môžete použiť lampu s UV, LED aj duálnym svetlom, pretože schnú rýchlejšie, resp. nevyžadujú si príliš vysokú teplotu. Upozorňujeme, že použitie obyčajného laku do UV lampy je zbytočné. Svetlo totiž jeho schnutie určite neurýchli.

Akryl

Akryl je veľmi populárny materiál, ktorý je vhodný na modelovanie „umelých“ aj úpravu vašich prirodzených nechtov (klasické lakovanie či spevnenie). Je veľmi odolný, preto ho ocenia aj majiteľky jemných nechtov, ktoré by sa častým „gélovaním“ zničili. Na vytvrdenie tohto materiálu je potrebné použiť lampu s dostatočne vysokým výkonom. Vhodnou alternatívou sú preto modely s LED alebo duálnymi LED/UV diódami.

Tipy a lepidlo

Tzv. tipy sú vlastne „umelé“ nechty, ktoré prilepíte na vaše prirodzené nechty. Na tipy následne nanášate gél, ktorým zjednotíte a vytvarujete finálny necht. Ďalšou nevyhnutnou pomôckou je teda aj špeciálne lepidlo na nalepenie tipov.

Primery

Primery alebo tzv. bondery, ultrabondy, superbondy či podkladové laky do UV lampy na nechty sa nanášajú na prebrúsený prírodný necht po nalepení tipov. Slúži na to, aby „otvoril“ póry, odmastil a dehydroval nechtovú platničku, čím zlepší priľnutie gélu. Zároveň má ochranné účinky pre vaše prirodzené nechty. Chráni ich napr. pred plesňami.

UV lampy na nechty sa predávajú za nízke ceny

UV, LED ani UV/LED lampy na nechty nie sú príliš drahou záležitosťou. Najlacnejšie kúsky na domáce použitie môžete vlastniť za menej ako 10 eur. Väčšinou ide o lampy s UV žiarovkami, ale aj tie duálne, ktoré majú slabší výkon a len základné funkcie. V zásade na nich nenájdete časovač, režim na pomalé a šetrné vytvrdzovanie gélu ani displej.

UV lampa na nechty cena

Druhú skupinu tvoria lampy za cenu okolo 20 – 30 eur. V tomto prípade môžeme hovoriť o dostatočne výkonných zariadeniach s displejom, ktoré sú vhodné na domáce použitie, niektoré z nich si však hravo poradia aj v salónoch. Na lampách z tejto cenovej kategórie sa nachádzajú všetky potrebné funkcie vrátane časovača a Low Heat modu. Lampy na nechty za 30 a viac eur je možné označiť za poloprofesionálne. Vynikajú vysokým výkonom, dlhou životnosťou, majú univerzálne využitie a zaujímavé funkcie i doplnky. Ich doménou je taktiež vysoká kvalita spracovania.

V prípade, že hľadáte kúsok, ktorý môžete využiť v profesionálnom salóne, pripravte si 60 až viac ako 150 eur. Tieto lampy sú nielen výkonné, kvalitné a vybavené množstvom funkcií. K ich výhodám patrí najmä fakt, že sú určené na pravidelné a nepretržité používanie. Samozrejmosťou je extrémne dlhá životnosť žiaroviek alebo diód.

Spoľahlivosť ponúkajú BeautyLushh, Beauty Relax, Sally Hansen či Beurer

UV, LED a UV/LED lampy na nechty vyrába a predáva pomerne veľa spoločností. Mnohé z nich, pri ktorých je na mieste pochybovať o kvalite a výkone, však pochádzajú z dielní, takpovediac, bezmenných výrobcov. Ak teda chcete mať istotu, že sa pri kúpe lampy nepopálite (obrazne aj doslovne), odporúčame vám siahnuť po produktoch overených značiek.

K spoľahlivým a zároveň cenovo dostupným patria UV lampy Nani, ISO, BeautyLushh, ActiveRIO, Beauty Relax, Sally Hansen, Beper alebo Enii Nails. Ide o modely s dostatočne vysokým výkonom, ktoré sú vhodné najmä na domáce použitie. Pre tých, ktorí hľadajú profesionálnu lampu na nechty, dávame do pozornosti značky, ako je Sibel či Beurer.

Naopak, ak si vystačíte s lacnou UV lampou s dostatočným, no nie najvyšším výkonom a základnými funkciami, môžeme vám odporučiť poľskú značku Esperanza. V ponuke tohto výrobcu nájdete aj drahšie kúsky za cenu od 20 eur vyššie, ktoré majú pokročilejšie funkcie a vyšší výkon. Ďalším poľským výrobcom UV lámp na nechty je Allepaznokcie, v ktorého ponuke nájdete modely pod názvom AlleLux. Ide o cenovo dostupné lampy s prekvapivo vysokým výkonom a šikovnými funkciami.

Otázky a odpovede – FAQ

Na záver nášho testu a návodu na výber najlepšej UV lampy na nechty sme si pre vás pripravili niekoľko odpovedí na časté spotrebiteľské otázky. Pokiaľ vás zaujíma čokoľvek iné, budeme radi, ak sa nás opýtate v diskusii pod touto sekciou. Otázky našich čitateľov priebežne kontrolujeme a odpovedáme na ne v čo najkratšom čase.

UV svetlo je u mnohých ľudí už akosi podvedome spájané s negatívnymi účinkami na zdravie. Pomerne často natrafíte na to, že spôsobuje rakovinu, má neblahý vplyv na vnútorné orgány a najzdravšie nie je ani pre naše oči. Toto všetko môže byť pravdou, no určite nie pri UV lampách. V prvom rade produkujú veľmi slabé UV svetlo. Navyše, nebudete s nimi pracovať denne a počas dlhého času. Určite je však dobré, ak si s UV lampou nebudete svietiť priamo do očí, siahnete po kúsku so šetrnejším bielym svetlom, prípadne použijete špeciálne okuliare.

Výber konkrétnych pomôcok je len na vás. Základom sú kvalitné gély a gél laky. Prácu si môžete uľahčiť rôznymi manikérskymi nástrojmi. Ide o pilníky, bloky, leštičky, špachtle, štetce, šablóny, kefky, pomôcky na zdobenie, ako sú zdobiace perá, pečiatky, aplikátory či pinzety, orezávače, zatláčače, podložky, gilotíny, kliešte a nožničky.

Ak máte vyslovene citlivé nechty, môžete pociťovať nepríjemné pálenie. Tento problém vyriešite kúpou lampy s Low Heat Mode, teda šetrnejším a pomalším režimom. Ak by ste prílišné teplo cítili aj pri jeho použití, je na mieste popracovať na vašich manikérskych zručnostiach. Bolesť či pálenie pod vplyvom UV alebo LED svetla sú totiž príznačné pre poškodené nechtové lôžko (napr. prílišné zbrúsenie brúskou).

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Magda 07.Jun.2022

Timeless Tools je vhodná UV lampa na domáce použitie. Oceňujem digitálny displej aj LED diódy, ktoré sú rozmiestnené po vnútornej ploche. Vďaka tomu je zabezpečené rovnomerné schnutie nechtov. Páči sa mi, že je tu časovač... Prístroj som kúpila vo výpredaji, takže za tú cenu som maximálne spokojná.

Odpovedať

Lucia V. 09.Jun.2022

Beurer MP48 funguje dobre a cena zodpovedá výkonu. Páčia sa mi tri nastaviteľné časy aj pekný dizajn. Nechty držia perfektne, používam gél - lak. Plusom je veľký otvor pre ruky aj nohy, že lak nepraská a rozloženie svetla je rovnomerné. Prístroj je troška hlučnejší kvôli vetráku, ale inak som nenašla žiadne mínusy.

Odpovedať

Tonča 10.Jun.2022

Prístroj AlleLux UV/LED je v pohode. Páči sa mi veľkosť, bez problémov sa tam zmestia obe ruky. Výkon je postačujúci a gél aj lak je vždy rovnomerne vytvrdený. Som spokojná, nemusím už chodiť do salónu, ale nechty si viem veľmi dobre urobiť aj v pohodlí domova. Kúpu odporúčam aj ostatným dámam.

Odpovedať

Slavomíra 14.Jun.2022

Som spokojná s Nani UV/LED, zaschnutie laku je rýchle a dokonca aj toho lacného z Aliexpressu. Nepáli ako iné lampy, ktoré som mala možnosť vyskúšať. Páči sa mi prenosnosť, ľahko odnímateľný spodok pre použitie na pedikúru aj pekný dizajn. Čas sa dá nastaviť na 5, 30 a 60 sekúnd. Šetrí mi to čas, nemusím chodiť nikam do mesta. Mínusom je snáď len absencia displeja, ale ten mi až tak veľmi nechýba.

Odpovedať

Veronika 24.Jun.2022

Na prístroji RIO UV/LED, že je ľahko dobíjací a dokáže vyvtvrdiť všetky UV gély aj LED gély. Vďaka možnosti dobíjania sa dá lampa používať prakticky kdekoľvek. Dokáže vytvrdiť už za 10 sekúnd. Plusom je vhodnosť na manikúru aj pedikúru. Výrobca uvádza životnosť 50-tisíc hodín, tak som zvedavá.

Odpovedať

Tamara 13.Jul.2022

Odporúčam Nani UV LED Lampa 24 48 W, čas pre vytvrdenie nechtov je super krátky. Lampa je skladovateľná, má pekný dizajn. Za výhody vnímam možnosť nastavenia času. Plusom je jednoduché ovládanie.

Odpovedať