Automatické kávovary DeLonghi

Automatické kávovary DeLonghi PrimaDonna, Dinamica, Magnifica, Autentica porovnanie, recenzie, cena

DeLonghi je bezpochyby jedným z najrozšírenejších a najobľúbenejších výrobcov automatických kávovarov na domácom i svetovom trhu. DeLonghi ponúka aj kávovary za ľudové ceny, no v ponuke má aj profesionálne pákové kávovary či espressá. V rebríčkoch predajnosti produkty tejto značky pravidelne okupujú popredné priečky. V Test Magazíne sme sa rozhodli, že pre spotrebiteľov pripravíme porovnanie modelových radov prístrojov DeLonghi. Zvolili sme aj víťaza testu, ktorým sa stal automatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B. V našom článku ďalej nájdete taktiež krátke recenzie automatických kávovarov DeLonghi a odpovieme vám i na praktické otázky týkajúce sa ich ovládania a obsluhy.

Publikované: 10.09.2021
Aktualizované: 20.09.2023

Aký kávovar DeLonghi kúpiť?

Plnoautomatické kávovary DeLonghi sa na našom domácom trhu tešia veľkej popularite. Automatický kávovar spája množstvo výhod. Za pomoci pár stlačení tlačidiel si nameliete čerstvú kávu, pripravíte hustú mliečnu penu a vychutnáte arómu a chuť úžasnej kávy v pohodlí domova. Aby ste však nemuseli analyzovať ponuku výrobcu a čítať si rozsiahle technické – informačné listy k produktom, vybrať si môžete z našej tabuľky, kde sú vybrané produkty. Ušetríte svoj čas a zaručene vyberiete dobre. K dispozícii máte aj krátke charakteristiky produktov, kde nájdete základné technické informácie. Nižšie už nájdete kompletné recenzie.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi ECAM 350.55.B 5* Zobraziť produkt
ECAM 650.75 MS 5* Zobraziť produkt
ECAM 220.30.SB 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
DeLonghi ECAM 350.55.B

DeLonghi ECAM 350.55.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Zobraziť viac info

Automaticky našľahaná mliečna pena vďaka systému LatteCrema a bohatá ponuka až 11 nápojov z nápojového menu, ktoré si pripravíte jedným stlačením. Kvalitnú zrnkovú kávu vám umožňuje zomlieť oceľový mlynček. Jednoduchú údržbu zabezpečuje samočistiaci cyklus. Menšou nevýhodou je len vyššia spotreba kávy.

Cenový trhák
DeLonghi ECAM 22.110.B

DeLonghi ECAM 22.110.B

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 250 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 450 W

Zobraziť viac info

Ide o jeden z najpredávanejších modelov medzi automatickými kávovarmi. Kvalitnú mliečnu penu si pripravíte za pomoci parnej trysky. Individuálne si môžete nastaviť množstvo vody i intenzitu kávy. Integrovaný je aj mlynček na kávu. Prístroj je trochu hlučnejší, no vďaka signalizácii odvápňovania a samočistiacemu cyklu vám ušetrí množstvo času.

Náš TIP
DeLonghi ECAM 370.95.T

DeLonghi ECAM 370.95.T

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Zobraziť viac info

Automatický kávovar modelového radu Dinamica je zárukou prípravy kvalitnej kávy a bohatej mliečnej peny. Ovládanie uľahčuje dotykový TFT displej a prehľadná ponuka nápojov v „drink menu“. Spustiť prípravu vášho obľúbeného nápoja môžete aj cez mobilnú aplikáciu. Do pamäte si môžete uložiť aj individuálne nastavenie nápoja.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V Test Magazíne sme do nášho porovnávacieho testu vyberali len plnoautomatické kávovary značky DeLonghi. Porovnali sme viacero modelových radov a všímali si aspekty, ktoré sú pre spotrebiteľov najdôležitejšie. Automatické kávovary bývajú vybavené integrovaným mlynčekom na mletie kávy. Mechanizmus mletia môže byť vo viacerých prípadoch odlišný. Podstatné je pre spotrebiteľov intuitívne ovládanie, hustá mliečna pena, funkcie (príprava nápojov) alebo tiež také technické údaje, ako objem zásobníka na kávu či vodu. Medzi zaujímavé špecifiká, ktoré spotrebitelia vyhľadávajú, patrí aj dotykový displej alebo možnosť uložiť si prípravu vlastného nápoja do pamäte. Z praktického hľadiska sme tiež brali do úvahy náročnosť údržby kávovarov. V neposlednom rade sú dôležité aj názory a skúsenosti spotrebiteľov.

Mechanizmus mletia kávy
Penenie mlieka
Ovládanie a obsluha
Funkcie a programy (nápojové menu)
Objem nádoby na vodu/kávu
Hmotnosť a rozmery

Do nášho testu sa dostali automatické kávovary DeLonghi nielen na základe nami vopred stanovenej metodiky testovania, ale takisto sme brali do úvahy ďalšie spotrebiteľské testy a ich výsledky. Aby sme spotrebiteľom naozaj pomohli s výberom, produkty na našom trhu musia byť dostupné. Dostupnosť automatických kávovarov sme overovali cez portál Heureka.sk, ale aj v databázach overených predajcov, ako Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Tpd.sk alebo Nay.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie najlepších kávovarov DeLonghi

Naše krátke recenzie obsahujú okrem dôležitých technických parametrov aj praktické informácie, ktoré sme čerpali od samotných spotrebiteľov, ktorí majú skúsenosti s funkčnosťou samotných zariadení. V našom výbere sú automatické kávovary DeLonghi z rôznych cenových hladín. Každý spotrebiteľ si tak s určitosťou príde na svoje a vyberie z ponuky výrobcu DeLonghi. Záleží len na tom, aké požiadavky na prípravu kávy má samotný spotrebiteľ. Viac informácií nájdete v samotných recenziách nižšie.

Víťaz testu

DeLonghi ECAM 350.55.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku

Plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B dlhodobo patrí k najpredávanejším modelom a nie je sa čo čudovať. Má všetko, čo od plnoautomatického kávovaru môžete očakávať. Spokojnosť zákazníkov preukazujú ich samotné skúsenosti. My oceňujeme kvalitný oceľový zabudovaný mlynček na kávu, s ktorým môžete nastaviť hrúbku mletia kávy – 13 úrovní.

Pri porovnávaní sme zistili, že je možné použiť už aj namletú kávu, čo takisto považujeme za výhodu. Ovládanie je intuitívne a po chvíli si na jednotlivé ovládacie prvky zvyknete, ako aj na informatívny LCD displej. Pripravovať môžete až 11 druhov nápojov. Až 14 nápojov má na výber automatický kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T, ktorý má dotykový displej s kompletným „drink menu“. Na úvodnej obrazovke máte 4 nápoje, zvyšné sú v „drink menu“. Nastaviť si môžete množstvo kávy či vody. Samotné automatické programy dávkujú vody o niečo menej. Predvoliť si môžete vlastný nápoj a uložiť ho do pamäte.

Systém LatteCrema sa postará o to, že mliečnu penu našľahá prístroj za vás a vychutnať si tak môžete všetky kávové nápoje s množstvom peny. Nádobu s mliekom môžete skladovať v chladničke. Oceňujeme aj funkciu samočistenia či ECO šetriaceho režimu. Na potrebu odvápňovania vás kávovar DeLonghi upozorní. Nechýba ani možnosť pripravovať dve šálky kávy súčasne. Spotrebitelia si občas sťažovali len na väčšie dávky kávy a následne väčšie množstvo odpadu. Riešením je individuálne nestavenie intenzity kávy.

Pozitíva

Množstvo pozitívnych recenzií
Automatický systém napeňovania mlieka – LatteCrema
Automatické čistenie

Negatíva

Hlavné menu len so 4 nápojmi
Vyššia spotreba kávy – viac odpadu

Modelový rad: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 300 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,6 x 34,8 x 42,9 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,5 kg

Cenový trhák

DeLonghi ECAM 22.110.B

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 250 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 450 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak je vaším cieľom zaobstarať si do domácnosti alebo do kancelárie kvalitný a cenovo dostupný kávovar, práve ste ho našli. Medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbený automatický kávovar DeLonghi ECAM22.110.B síce nedisponuje nádobou na mlieko a automatickým systémom napeňovania mlieka, ako kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B, no kávu pripraví rovnako lahodnú. Kvalitnú penu pripravíte za pomoci parnej trysky.

Kávovar je vybavený kvalitným oceľovým mlynčekom a namlieť kávu môžete až v 13 úrovniach. Tlač čerpadla je štandardných 15 barov. Pripravovať môžete dve kávy súčasne a nastaviť si môžete množstvo vody či dokonca teplotu kávy a veľkosť dávky namletej kávy. Súčasťou je aj odkvapkávací systém. Ovládací panel je mechanický. Šálky môžete nahrievať v hornej časti. Kávovar má aj automatickú funkciu vypnutia. Nápojové menu obsahuje klasické espresso, 2x espresso a espresso lungo.

Údržba je jednoduchá vďaka samočistiacemu systému, ktorý prečistí celý kávovar horúcou vodou a parou. Pred každým vypnutím sa kávovar sám prepláchne a zbaví usadenín. Týmto spôsobom môžete zrealizovať aj odvápňovanie. Špecifikom je systém na nastavenie tvrdosti vody v 4 úrovniach pričom používa kávovar aj vodný filter. Kávovar má energeticky úsporný režim. V pomere ceny a kvality prekonal naše očakávania a nečudo, že patrí k najpredávanejším na našom trhu.

Pozitíva

Dobrá cena
Bezproblémová údržba
Priaznivé recenzie zákazníkov

Negatíva

Bez napeňovaceiho systému LatteCrema
Trocha hlučnejší počas prípravy nápojov

Modelový rad: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 24 x 34 x 43 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9 kg

Náš TIP

DeLonghi ECAM 370.95.T

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kávovar patrí do kategórie strednej cenovej triedy, no vďaka vylepšeným parametrom, ktoré má si vyššiu cenu môže dovoliť. V prvom rade má čerpadlo tlak až 19 barov, čím sa príprava kávy urýchli a takisto skvalitní. Ide o plnoautomatický kávovar DeLonghi z modelového radu Dinamica. Zaujme predovšetkým dotykovým TFT displejom, kde nájdete kompletnú ponuku nápojov, ktoré si môžete zvoliť jedným stlačením. Menu je v SK jazyku.

Jedným stlačením spustíte aj umývací cyklus a takisto vás kávovar upozorní na odvápňovanie. Vychutnať si jedným stlačením môžete nápoje, ako espresso, cappuccino, cappuccino+, Latte macchiato alebo horúce mlieko. LatteCrema systém sa automaticky postará o bohatú mliečnu penu. Objem nádrže na vodu je 1,8 litra. Nám sa veľmi páčil i dizajn kávovaru. Oceňujeme tiež funkciu nahrievania šálok a možnosť nastavenia intenzity (množstva) kávy a množstva vody. Zapnúť môžete aj režim úspory energie. Spomenúť musíme aj ovládanie cez mobilnú aplikáciu Coffee Link, ktoré je však trocha menej intuitívne, no funguje správne. Vytvoriť si môžete dokonca aj vlastné nápoje, zvoliť a kávovar ich pripraví.

Nechýba ani odkvapkávací systém a zásobník na kávovú usadeninu – odpad, ktorý vzniká pri príprave mletej kávy. Integrovaný je tradične aj oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia. Rovnaký mlynček má aj kávovar DeLonghi ECAM 22.110.B, nemá však automatický napeňovací systém. Nádoba na mlieko je odnímateľná a po naliatí mlieka ju môžete pohodlne skladovať v chladničke. Viacero spotrebiteľov si pochvaľuje aj možnosť regulácie výšky trysiek podľa výšky šálky – pohára.

Pozitíva

Dotykový farebný displej
Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie
Vyšší tlak čerpadla – 19 barov

Negatíva

Hlučnejšie čerpadlo

Modelový rad: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 300 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 24 x 35 x 43 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,86 kg

Pre náročných

DeLonghi ECAM 650.85.MS

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 2 l zásobníkom na vodu, 400 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vrcholom ponuky výrobcu sú automatické kávovary DeLonghi PrimaDonna. Model DeLonghi ECA 650.85.MS ponúka spotrebiteľovi maximálny komfort, jednoduché ovládanie, minimálnu údržbu a najvyššiu kvalitu pripravovaných nápojov. Ide o model s tlakom čerpadla 19 barov a príkonom 1 450 W. Kávovar už na prvý pohľad zaujme prémiovým vzhľadom a dokazuje to i kvalitou spracovania. Na čelnej strane „udrie“ do očí dotykový displej (4,3 palca), kde máte prehľadné ovládacie prvky, jednotlivé nastavenia a takisto celé nápojové menu.

Zároveň si každý parameter môžete individuálne nastavovať – množstvo vodymlieka či intenzita kávy. Oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia zabezpečí rýchlo zomletú kávu s čerstvou arómou. Zásobník má objem až 400 g. Kávovar disponuje automatickým čistením i odvápňovaním, stačí len naliať špeciálny odvápňovací prípravok. V pohodlí domova si môžete vychutnať rôzny druhy nápojov, vrátane ľadovej kávy, čaju (4 druhy) alebo horúcej čokolády. Pre každý nápoj je stanovený optimálny pomer mlieka, vody a kávy. O penu sa postará automatický systém penenia mlieka LatteCrema. Tým disponuje aj lacnejší automatický kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T, z modelového radu Dinamica.

Ovládanie je možné aj cez mobilnú aplikáciu Coffee Link. Stačí ak sa pripojíte ku kávovaru cez Bluetooth rozhranie. Do pamäte kávovaru či v aplikácii si môžete uložiť vami zvolené nápoje pripravované podľa vlastných požiadaviek. Oceňujeme aj jednoduchú demontáž ohrievacej jednotky, ktorú môžete raz mesačne umyť aj v umývačke riadu. Spotrebitelia si pochvaľujú ovládanie dotykovej obrazovky a samozrejme aj kvalitu a rýchlosť pripravovaných nápojov.

Pozitíva

Kvalita kávy sa vyrovná pákovému kávovaru
Jednoduché ovládanie a údržba
Príprava ľadovej kávy

Negatíva

Vysoká cena

Modelový rad: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 2 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 400 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 26 x 37,5 x 48 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 12,4 kg

Dobré recenzie

DeLonghi ECAM 510.55.M

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 250 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Plnoautomatický kávovar patrí do prémiového modelového radu PrimaDonna. Hoci ide o drahšie kávovary, model DeLonghi ECAM 510.55.M patrí k cenovo dostupným a zároveň ponúkne výhody prémiovej triedy. K nim patrí aj automatický napeňovací systém s nádobou na mlieko a tiež LCD displej s dotykovými tlačidlami. Nám sa v porovnávacom teste veľmi páčila funkcia zapamätania vlastnej kávy. Kávu si môžete nastaviť podľa množstva vody, mlieka či intenzity kávy – nápoj si môžete uložiť do pamäte.

Integrovaný je aj mlynček s možnosťou nastavenia hrubosti mletia až v 13 úrovniach. LatteCrema systém je patentovaným mechanizmom, ktorý pre vás pripraví perfektné mliečne nápoje s hustou penou. Dotykovými tlačidlami jednoducho zvolíte aj možnosť prípravy dvoch nápojov súčasne, pripravovať môžete espresso, espresso lungo – ďalšie nápoje nájdete v nápojovom menu, ktoré sa zobrazuje na LCD displeji. Ovládací panel má ergonomický tvar, má mierny sklon a ovládanie je aj z nášho pohľadu pohodlnejšie.

Ovládať môžete kávovar aj cez aplikáciu Coffee link, kde si môžete vytvoriť dokonca aj vlastné receptúry. Medzi ďalšími nápojmi sú nápoje, ako Caffe latte, espresso macchiato, cappuccino alebo horúce mlieko. Čerpadlo má výkon až 19 barov, podobne ako násobne drahší automatický kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS. Kávovar má tiež automatický čistiaci a odvápňovací systém. Programovateľná je i tvrdosť vody. Tryska na horúcu paru je odnímateľná a ľahko sa čistí. Zásobník má aj indikátor na kávovú usadeninu. Nádoba na zrnká má objem 250 g.

Pozitíva

Pomer cena/kvalita
Mobilná aplikácia
Kvalita pripravovanej kávy

Negatíva

Väčšie rozmery

Modelový rad: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,8 x 35 x 47 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 11,8 kg

DeLonghi ETAM 29.660.SB

Plnoautomatický kávovar Autentica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,4 l zásobníkom na vodu, 200 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Automatický kávovar z radu Autentica sa radí medzi cenovo dostupné modely. Disponuje veľmi slušnou funkcionalitou. Na slovenskom i českom trhu patrí tento model medzi veľmi obľúbené, čo dokazujú aj čísla predajov. V našom teste je však aj preto, že modelový rad Autentica sa vyznačuje platformou ETAM, ktorá je veľmi kompaktná.

Zamrzí len menšia nádoba na vodu – 1,4 litra. Inak je však kávovar vybavený samočistiacim systémom a pravidelne vás kávovar upozorní aj na nutnosť odvápňovania. Pri príprave nápojov do vyššieho skla je nastaviteľná výška výdajnej trysky, čo využijete pri príprave kávy s bohatou mliečnou penou. O tú sa postará systém LatteCrema – automatické napeňovanie mlieka. V rýchlom menu máte k dispozícii na výber až 10 nápojov vrátane horúceho mlieka alebo kávy Long (americká káva). Okrem toho si do pamäti kávovaru môžete uložiť aj vlastný nápoj.

Ovládanie je systematické a jednoduché. Všetko uľahčuje podsvietený displej a dotykový tlačidlá. Pripravovať možno aj dve kávy naraz. Ohrev je veľmi rýchly, rovnako ako aj príprava kávy. Na hornej strane je takisto priestor pre ohrev šálok. Káva bude čerstvo zomletá vďaka oceľovému mlynčeku s 13 úrovňami hrubosti mletia. Použiť však môžete aj vopred zomletú kávu. Objem zásobníka na kávu je 200 g.

Pozitíva

Rýchla príprava kávy – rýchly ohrev
Kompaktné rozmery
Automatické čistenie a odvápňovanie

Negatíva

Menšia nádrž na vodu
Nutnosť častejšieho odvápňovania softvér

Modelová rada: Autentica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,4 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 200 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 19,5 cm x 34 cm x 48 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,1 kg

DeLonghi ECAM 350.75.S

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Modelový rad kávovarov Dinamica prináša množstvo inovácií. Zaujme už len samotným ovládacím panelom, ktorý je aj s výpustnou tryskou mierne vystúpený z prístroja. Na ovládacom paneli sa nachádza aj malý LCD displej, ktorý vám umožňuje vyberať si až z 14 nápojov. Samozrejmosťou je automatický systém napeňovania mlieka a takisto integrovaný oceľový mlynček s možnosťou nastavenia hrubosti mletia. Do osobných nastavené v My menu si môžete takisto zvoliť vlastné nastavenia na prípravu kávy – množstvo vody, intenzita kávy i množstvo mlieka. Príprava kávy je veľmi rýchla a prístroj neprodukuje veľa odpadu. Na zostatkovú vodu je tu aj odkvapkávací systém.

Nám sa v prípade DeLonghi ECAM 350.75.S pozdáva tiež jednoduchá údržba a prítomnosť automatického čistenia a odvápňovania prístroja. Špeciálna nádobka na mlieko sa takisto čistí automaticky. Touto funkciou sú vybavené vyššie rady kávovarov, napríklad aj plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 510.55.M. Okrem úsporného režimu je k dispozícii aj režim automatického vypnutia – nastaviť môžete jeden z piatich intervalov. Zásobník na vodu má štandardný objem 1,8 litra a zásobník na zrnkovú kávu pojme 300 g.

Príprava dvoch šálok kávy naraz, nastaviteľná výška výpustnej trysky a integrovaný mlynček na kávu – ani tieto prvky a funkcie nechýbajú. Ovládanie mobilnou aplikáciou však možné nie je. Kávovar spotrebiteľov potešil aj kvalitným spracovaním a dizajnom. Vďaka výške 23,6 cm si nájde miesto v kuchyniach, kde sú skrinky umiestnené nižšie. Nebudete tak mať žiadny problém s dopĺňaním kávy z hornej strany. V roku 2020 kávovar úspešne prešiel aj odborným spotrebiteľským testom časopisu dTest a získal značku kvality.

Pozitíva

Značka kvality časopisu dTest
Veľmi intuitívne ovládanie a jednoduchá obsluha
Tichý chod

Negatíva

Bez aplikácie Coffee link

Modelový rad: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 300 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,6 cm x 34,8 cm x 42,9 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,5 kg

DeLonghi ECAM 23.460.B

Plnoautomatický kávovar Cappuccino s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 250 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V kategórii kvalitných a automatických kávovarov za dostupnú cenu je určite aj model DeLonghi ECAM 23.460.B. Dizajnom veľmi verne pripomína model automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B z radu Dinamica. Ten má však väčšiu ponuku nápojov a väčší zásobník na zrnkovú kávu. Aj tento model je však vybavený systémom LatteCrema pre hutnú a nadýchanú mliečnu penu, ktorú pripraví kávovar automaticky. Ide o jeden z aspektov, ktorý hodnotia spotrebitelia zvlášť pozitívne. O kvalitne pomletú kávu sa pre zmenu postará oceľový mlynček s reguláciu hrubosti mletia.

Napriek nižšej cene má aj nádobka na mlieko vlastný oplachovací systém, čo je z nášho pohľadu veľké plus. Inak je samozrejmosťou samočistiaci cyklus a signalizácia na potrebu odvápnenia prístroja. Súčasťou balenia je aj prípravok na odvápňovanie. Kávovar zvládne pripraviť dve kávy naraz a regulovať si môžete pri príprave kávového nápoja množstvo vody, mlieka či kávy. Záleží len na vás. Kávovar má veľmi zrozumiteľný ovládací panel s malým LCD displejom, ktorý vás prevedie procesom prípravy kávy. Množstvo úkonov zvládnete stlačením jedného tlačidla.

Estetický moderný dizajn tohto modelu stojí za zmienku pretože na kuchynskej linke či v kancelárii bude pôsobiť naozaj dôstojne. Dôkazom je aj nerezová doska pod výpustnou tryskou, ktorá je na rozdiel od iných modelov odolnejšia a nie taká náchylná na poškriabanie. V spodnej časti je odkvapkávací systém. Pozor však na návod, ktorý je pomerne všeobecný a často v ňom nájdete inštrukcie, ktoré nie sú určené špeciálne pre tento model.

Pozitíva

Cena kávovaru
Kvalitná hustá mliečna pena
Prehľadné ovládanie a praktické funkcie

Negatíva

Návod s preklepmi
Vyššia hrubosť kávy nepoužiteľná

Modelový rad: Cappuccino ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 34 cm x 34,5 cm x 23,8 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10,7 kg

DeLonghi ECAM 350.15.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 300 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Robustný plnoautomatický kávovar s parnou tryskou z modelového radu Dinamica má špecifický dizajn. Predovšetkým nemá displej, čo viacerí spotrebitelia považujú za výraznejšie mínus. Na druhej strane presvedčí svojou jednoduchosťou. Vzhľadom na cenu však viacerí konkurenti v tejto triede sú aspoň základným digitálnym displejom vybavené. Vystupujúci ovládací panel prístroju dodáva moderný vzhľad. Dotykové tlačidlá sú podsvietené. Kvalita spracovania ja v podaní talianskej značky tradične na vysokej úrovni. Hoci nemá LatteCrema systém, parná tryska sa vám postará o kvalitnú mliečnu penu.

Jedným stlačením pripravíte presso a vďaka dvom tryskám môžete pripravovať aj dva kávové nápoje súčasne. Vyskúšať si môžete nastaviť aj vlastný nápoj – množstvo kávy či teplotu. Záleží od toho, akú silnú arómu kávy chcete. Jedným stlačením pripravíte espresso, dve espressá alebo espresso longo. Kávovar má odvápňovací aj samočistiaci program, čo výrazne uľahčuje údržbu. Sparovacia jednotka je vyberateľná a jednoducho ju tak môžete každý deň očistiť.

Kapacita zásobníka na kávu je až 300 g. Tradične kvalitným je oceľový mlynček s reguláciou hrubosti mletia kávy. Trocha zamrzí, že kávovar nemá priestor pre nahrievanie šálok, pretože horná časť k tejto funkcii prispôsobená nie je. Odkvapkávacia mriežka je vyberateľná, aby ste ju mohli pohodlne umyť. Ak by sa vám predsa len žiadalo automatické napeňovanie mlieka a displej, kávovar DeLonghi ECAM 510.55.M tieto vaše požiadavky splní.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Rýchlosť prípravy
Kvalita spracovania

Negatíva

Bez automatického systému napeňovania mlieka
Nemá displej
Bez možnosti nahrievania šálok

Modelový rad: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: nie ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 300 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,6 cm x 34,8 cm x 42,9 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,5 kg

DeLonghi ECAM 550.65.SB

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémom napeňovania mlieka a nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 380 g zásobníkom na kávu, 600 ml zásobníkom na mlieko, príkonom 1 450 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z prémiového radu PrimaDonna sa do nášho výberu kávovarov DeLonghi dostal aj tento model. Zaujme predovšetkým unikátnym dizajnom a ovládacím panelom s veľkým farebným LCD displejom a dotykovými tlačidlami. Veľmi sa nám páči práve vizuálne vyobrazenie nápojov v „drink menu“. Za dané peniaze dostanete takisto možnosť ovládať kávovar cez mobilnú aplikáciu Coffee Link. Stačí kávovar spárovať s vaším telefónom cez Bluetooth. Ovládanie je maximálne intuitívne a človeka dokonca baví.

Samozrejmosťou je príprava kvalitnej kávy. O to sa stará výkonne čerpadlo s tlakom až 19 barov. V nápojovom menu je 11 nápojov aj s mliečnou penou, ktorú zabezpečuje patentovaný systém LatteCrema. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť si vlastný nápoj a zvoliť takisto množstvo peny, kávy, arómy či vody. K dispozícii máte až 3 programovateľné nápoje. Automatický kávovar DeLonghi má zabudovaný oceľový mlynček. Nastaviť si môžete jemnosť mletia kávy. Do nádoby môžete nasypať až 380 g kávových zŕn. Použiť však môžete aj namletú kávu. Neodporúčame používať „lacné“ instantné kávy, ktoré tlak čerpadla precedí a káva bude mať svetlú a vodnatú farbu.

Na hornej strane kávovaru je priestor na nahrievanie šálok. Zásobník na vodu má 1,8 litra. Škoda, pretože prémiový kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS zo série PrimaDonna má kapacitu až 2 litre. Samočistiaci systém a signalizácia odvápňovania sú kľúčom k jednoduchej údržbe. K dispozícii je aj samostatné čistenie mliečnej nádoby. Sparovač je vyberateľný a môžete ho tak pravidelne čistiť. Chod čerpadla je trocha hlučnejší. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni a hoci je prémiový modelový rad PrimaDonna drahší, kvalitou prípravy kávy a funkcionalitou tento deficit dorovnáva.

Pozitíva

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu
Unikátny dizajn
Farebný 3,5“ displej – skvelé ovládanie

Negatíva

Hlučnejší chod

Modelový rad: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: áno ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 380 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 26 cm x 36,1 cm x 46,9 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 11 kg

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Rozmanitý počet druhov, neustále vylepšovanie, inovácie, unikátne technológie a jednoduché ovládanie. To sú dôvody, prečo sú automatické kávovary DeLonghi také obľúbené. To sa prejavuje aj na číslach predajnosti. Zrealizovali sme prieskum trhu a na základe databázy predajnosti portálu Heureka.sk sme vybrali tie najpredávanejšie automatické kávovary. Automatické kávovary sú všeobecne drahšou záležitosťou, no DeLonghi dokáže ponúknuť v pomere ceny a kvality naozaj vysoký štandard. Je tak len na vás, či ste ochotní do kvalitného automatického kávovaru investovať.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi ECAM 22.115.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 290.61.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 350.55.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 21.117.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 220.20.W 5* Zobraziť produkt

Porovnanie kávovarov DeLonghi Magnifica, Autentica, Dinamica alebo PrimaDonna

Spoločnosť DeLonghi je v tomto segmente dobre známou firmou, ktorá sa teší veľkej popularite a má množstvo verných zákazníkov. Orientuje sa predovšetkým na výrobu a vývoj kuchynských spotrebičov. Jej kávovary sú známe po celom svete a práve v tejto oblasti neustále prichádza s novými modelmi a inováciami, ktorými si získava viac a viac zákazníkov. DeLonghi kávovary majú niekoľko špecifík, ktoré sú pre milovníkov kávy veľmi dôležité. Plnoautomatické kávovary so vstavaným mlynčekom a funkciou napeňovania kávy sa stali fenoménom.

Automatické kávovary DeLonghi nie sú všetky rovnaké a nelíšia sa len cenou či funkciami. Výrobca s postupom rokov predstavoval rôzne modelové rady – výrobné série, ktoré sa odlišovali technologickým pozadím a fungujú na iných platformách (ECAM, ESAM alebo ETAM). Odlišný je nielen softvér, ovládanieobsluharozmery, ale rozdielne sú aj materiály či niektoré komponenty, ako ohrevné teleso alebo napeňovač. V texte si tak v skratke predstavíme modelové rady kávovarov DeLonghi MagnificaAutenticaDinamica a PrimaDonna, a to, čo ich od seba odlišuje. Dozviete sa aj to, prečo sú kávovary DeLonghi také obľúbené.

Prečo kávovary DeLonghi?

Kávovary DeLonghi nie sú na vrchole predajnosti náhodou. Dlhodobo spotrebiteľom ponúkajú vysokú kvalitu svojich produktov. Predovšetkým dokážu skutoční milovníci kávy oceniť jej kvalitu, ktorá vyplýva z technologickej vyspelosti týchto kávovarov. Výrobca má v tejto kategórii veľmi rozmanitú ponuku produktov. Okrem automatických kávovarov, na ktoré sme sa zamerali my, má v ponuke aj štandardné kapsulové kávovary, prekvapkávače alebo pákové kávovary. Dokonca má v portfóliu aj kombinované kávovary na espresso a prekvapkávanú kávu.

Modelové rady automatických kávovarov DeLonghi

 • Technologická vyspelosť – jednou z vlastností kávovarov DeLonghi, všeobecne, je, že využívajú patentované technológie, ktorými konkurencia nedisponuje alebo ich nemá v takej vysokej kvalite. Týka sa to napríklad mechanizmu mletia kávy, práce s tlakom, systému napeňovania mlieka (LatteCrema System) alebo spôsobu prípravy niektorých špeciálnych pokrmov (napr. ľadová káva).
 • Jednoduchá údržba – automatické preplachovanie, odvápňovanie alebo jednoduché čistenie trysiek. Výrobca využíva systémy, ktorými údržbu zariadenia dokáže veľmi zjednodušiť a urýchliť. Na druhej strane, kondícia kávovaru je vždy závislá aj na tom, ako sa oň stará samotný používateľ. Kľúčom k čo najdlhšej životnosti zariadenia je pravidelná údržba.
 • Ovládanie a obsluha – DeLonghi kávovary majú mechanické alebo elektronické ovládanie. Mnohé modely disponujú aj dotykovými tlačidlami alebo farebným LCD displejom. Ovládanie automatických kávovarov je veľmi jednoduché a intuitívne. Kávu dokážete pripraviť jedným či dvoma stlačeniami, ak nerátame zapnutie kávovaru. Niektoré drahšie modely ponúkajú aj zložitejšie ovládanie, dôvodom je však nastavovanie parametrov na základe požiadaviek používateľa. Obsluha pákového kávovaru má zasa svoje zákonitosti a presný manuál obsluhy.
 • Kvalitné spracovanie a dizajn – esteticky kávovary DeLonghi pôsobia veľmi moderne a štýlovo. Svojím vizuálom sa stanú ozdobou každej kuchyne alebo kancelárie. Na celkovú kvalitu majú vplyv aj použité materiály, na ktorých vo väčšine prípadov výrobca nešetrí.
 • Cena – cenová dostupnosť kávovarov tejto značky je veľmi dobrá. Kapsulové kávovary alebo espresso kávovary dokážete dnes kúpiť v cenovom rozmedzí od 55 do 100 eur a dostanete naozaj overenú kvalitu. Mnohé konkurenčné modely sú drahšie a nedosahujú úroveň kvality kávovarov DeLonghi.

DeLonghi Magnifica

Ide o veľmi obľúbenú sériu automatických kávovarov, ktoré patria k cenovo veľmi dobre dostupným. Postavené sú na dvoch platformách. Automatické kávovary DeLonghi Magnifica s platformou ESAM patria medzi väčšie kávovary s mechanickým ovládaním. Aj preto sú cenovo dostupnejšie. Rozdiely sú predovšetkým z hľadiska dizajnu. Špecifikácie ESAM Maginifica kávovarov sú viac-menej rovnaké a rozdiel môže byť len v komponente, akým je parná tryska na napeňovanie mlieka. Niektoré modely na platforme ESAM nemajú manuálne napeňovače, ale zásobníky a penu pripravia automaticky.

Moderný plnoautomatický kávovar

Na platforme ECAM sú postavené stredne veľké kávovary DeLonghi Magnifica. Väčšinou sa tieto modely líšia len farbou a dizajnovými prvkami. Sú cenovo takisto veľmi dostupné. Patrí sem napríklad aj jeden z najpredávanejších automatických kávovarov DeLonghi ECAM 22.110.B s oceľovým mlynčekom a ručnou parnou tryskou pre napeňovanie mlieka.

DeLonghi Dinamica

Kávovary DeLonghi Dinamica patria do strednej cenovej triedy. Ide o plnoautomatické kávovary, ktoré boli predstavené v roku 2016 a neskôr prišli nové modely v roku 2019. Podporujú viacero automatických programov, majú tiež zásobníky na mlieko a drahšie verzie aj automatické napeňovače. Príprava kávy je rýchlejšia a pohodlnejšia. Poznávacím znakom je displej alebo dotykové tlačidlá. Lacnejšie kávovary Dinamica majú ešte ručný napeňovač s parnou tryskou.

Lepšie vybavené kávovary dokonca podporujú ovládanie mobilom, dokážu pripraviť latte či Latte macchiato Americano alebo dokonca ľadovú kávu. Do tejto série patrí aj kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B s patentovaným LatteCrema systémom pre automatickú prípravu hustej mliečnej peny a 300 g zásobníkom na prípravu kávy. Spotrebiteľským testom dTest prešiel napríklad kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T, ktorý môžete dokonca ovládať cez aplikáciu Coffee Link.

DeLonghi PrimaDonna

PrimaDonna kávovary DeLonghi označuje za svoje vlajkové lode. Prirodzene, ide o prémiové modely a preto je vyššia aj ich cena – ľahko sa dostanete nad hranicu 1 000 eur. Väčšie kávovary sú postavené na platforme ECAM a menšie kompaktnejšie na platforme ETAM.

DeLonghi PrimaDonna

Kávu ako z kaviarne si pripravíte napríklad za pomoci kávovaru DeLonghi ECAM 510.55.M, ktorý má farebný LCD displej, dotykové ovládanie, štýlový kovový dizajn a ovládať ho môžete cez aplikáciu Coffee Link. Tlak čerpadla je až 19 barov. Tieto parametre len dokazujú, že kávovary DeLonghi PrimaDonna sú naozaj vrcholom v ponuke značky. Dotykovou obrazovkou, automatickým napeňovačom a voľbou pre prípravu nápojov je vybavený plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS.

DeLonghi Autentica

Sú kompaktnejšie automatické kávovary postavené na platforme ETAM. V tejto sérii nájdete skôr modely s elektronickým ovládaním. Zvyčajne im nechýba displej a ovládanie je veľmi intuitívne a jednoduché. Dôkazom toho je automatický kávovar DeLonghi ETAM 29.660.SB s automatickým napeňovačom a zásobníkom na mlieko. Nastaviť si štandardne môžete aj stupeň hrubosti mletia kávy.

Najčastejšie poruchy kávovarov + riešenie

Pri automatických a plnoautomatických kávovaroch, rovnako ako pri iných spotrebičoch, ktoré používame denne, môže dochádzať k poruchám. Automatické kávovary DeLonghi patria k veľmi spoľahlivým a v prípade poruchy je ich oprava vzhľadom na záručný i pozáručný servis pomerne dostupná. S akými chybami sa môžete stretnúť najčastejšie?

 • Kávovar netlačí vodu. Problémom môže byť nefunkčné alebo upchané čerpadlo. Tento problém sa často dostavuje vtedy, ak je pri príprave kávových nápojov používaná tvrdá voda a na trase od čerpadla až po ventil sa môže usádzať vodný kameň. Aj preto je nutné pravidelné čistenie a odvápňovanie. Ak je však mechanický ventil príliš zanesený, je predpoklad, že aj na trase sa bude usádzať vodný kameň. Vtedy odporúčame výmenu čerpadla a takisto aj ventilu. Obrátiť by ste sa mali na autorizovaný servis.
 • Parná tryska nefunguje správne a para je príliš slabá. Najčastejšie je, že je tryska upchatá. Jej čistenie je nenáročné. Odporúčame ju odňať a poriadne vyčistiť. Trysku prepláchnite vodou a odstráňte prípadné zvyšky mlieka.
 • Signalizácia prázdneho zásobníka na kávu, aj keď v ňom káva je. Zásobník je potrebné vyprázdniť, vyčistiť a vysušiť. Kávu skúste nasypať znova. Ak nepomôže tento úkon, skontrolujte či kávové zrná nie sú navlhnuté alebo nie je veko zásobníka zle zatvorené. Problémom môže byť aj príliš veľké množstvo kávy a kontrolujte či nie je zaseknutý mlynček. Ak ani tieto úkony nepomôžu, riešením je obrátiť sa na autorizovaný servis.
 • Voda tečie veľmi pomaly alebo vôbec. Ak nejde o chybu čerpadla a nie je upchatý ani výpustný ventil, problémom môže byť príliš jemno namletá káva, ktorá vodu prepúšťa len veľmi pomaly alebo vôbec. Znížte dávku kávy alebo kávu zomeľte trocha na hrubšie.
 • Upozornenie na odvápnenie. Kávovar sám upozorní, že je potrebné ho odvápniť, pretože sa utvára vrstva vodného kameňa. Použiť môžete napríklad čistiaci prostriedok DeLonghi EcoDecalk DLS500.
 • Chybový kód – všeobecná výstraha. Dôvodov môže byť viac, zle uzatvorený predný kryt, otvorený zásobník na kávu, nesprávne zatvorená nádoba na mlieko alebo príliš veľa kávy v dávkovači.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo v súvislosti s kávovarmi DeLonghi? Potrebujete poradiť s výberom? Neviete sa rozhodnúť? Test Magazín vám pomôže. Pokojne sa na nás môžete obrátiť a my vám odpovieme, čo najskôr. Radi vám odpovieme aj na otázky ohľadom funkcií či technológií, ktoré zariadenie využíva. Budeme tiež veľmi radi, ak sa s ostatnými spotrebiteľmi podelíte o vlastný názor, ktorý s danou témou súvisí. Prípadne budeme radi, ak prispejete recenziou na konkrétny model kávovaru a poviete nám o svojich skúsenostiach. Môžete tak pomôcť ostatným, ktorí sa rozhodujú pre kávovar DeLonghi.

Spotrebitelia sa na nás obracajú s otázkou, či je nutné automatický kávovar aj čistiť a ak áno, ako na to. Čisteniu kávovaru, aj toho plnoautomatického, je potrebné venovať čas a odvďačí sa vám bezproblémovým chodom a vysokou kvalitou nápoja. Pri pravidelnej údržbe vždy myslite na to, že po príprave posledného nápoja napeňovaciu trysku vymyte vodou, vyčistite nádobku na usadeniny a vyprázdnite odkvapkávaciu misku. Takisto, ak má kávovar zásobník na mlieko, každý deň je nutné ho poriadne vymyť. Raz do týždňa odporúčame vybrať aj filter a vyčistiť. Umiestnenie filtra je zvyčajne odlišné, no jeho vyňatie nie je náročné. Raz mesačne by ste mali poriadne vymyť aj zásobník na kávu. Na odvápňovanie vás dnešné automatické kávovary s radosťou upozornia. Používajú sa tekuté odvápňovače alebo tablety. Nikdy nepoužívajte ocot alebo saponát!

Aby bol váš kávovar v čo najlepšej kondícii, odvápňovať by ste ho mali raz za 1 až 2 mesiace. Prípadne vás na to kávovar upozorní sám. Ak viete o tom, že používate tvrdú vodu (nefiltrovanú) a kávovar je denne vyťažovaný (5 až 10 šálok kávy denne), odporúčame interval raz mesačne aj bez toho, aby vás kávovar upozornil. Výhodou automatických a plnoautomatických kávovarov DeLonghi je veľmi jednoduché odvápňovanie. Mnohé sú vybavené samočistiacim programom. Pri odvápňovaní do nádoby na vodu len nalejete dekalcifikačný – odvápňovací prostriedok (napr. DeLonghi EcoDecalk DLS500) a spustíte samočistiaci cyklus.

„Kľúčom“ ku kvalitnej pene je kvalitné mlieko, jeho správna teplota a takisto aj technika. Ak nejde o plnoautomatický kávovar, ktorý pre vás kvalitnú penu pripraví aj bez vašej asistencie (stupeň penenia mlieka), na napeňovanie využijete parnú trysku. Mlieko musí obsahovať minimálne 3 % tuku. Používať musíte studené mlieko. Následne mlieko nalejete do ¾ nádoby, v ktorej budete penu pripravovať. Odporúčame nerezovú konvicu s uškom. Trysku ponoríte zhruba 0,5 až 1 cm pod hladinu a spustíte parnú trysku, po niekoľkých sekundách, keď sa začne tvoriť prvá pena, ponoríte trysku hlbšie. Mlieko sa postupne prúdením horúcej pary zahrieva. Konvičku počas napeňovania mierne otáčajte. Pena musí mať pevnú konzistenciu a drobné bublinky, v spodnej časti vždy ostane pár mililitrov mlieka, čo nie je chyba. Pripraviť tak môžete kvalitné latte alebo cappuccino.

Ide o systém výroby mliečnej peny, ktorý automaticky našľahá mliečnu penu v rámci prípravy kávového nápoja. Systém na prípravu nápoja optimalizuje teplotu mlieka a množstvo horúcej pary (+/- 70 °C). Mliečna pena je hustá a nadýchaná, aby vydržala čo najdlhšie. Para ohreje vždy iba potrebné množstvo mlieka, zvyšok mlieka ostáva studený a je pripravený na prípravu ďalšieho nápoja. Používať doň musíte chladené mlieko priamo z chladničky. Vďaka systému LatteCrema môžete pripravovať nápoje, ako capuccino, latte, latte macchiato a ďalšie iné.

DeLonghi ESAM 3000 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 120 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 350 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kávovary modelového radu DeLonghi Magnifica možno kúpiť za skutočne ľudové ceny. Ide o automatické kávovary, ktoré nie sú vybavené automatickým systémom penenia mlieka LatteCrema, no majú len parnú trysku na šľahanie mliečnej peny. Pre niekoho to však môže byť výhodou. Rovnako ako prémiové modely, aj DeLonghi ESAM 3000 má oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia. Škoda, že nádoba na zrnkovú kávu má iba 120 g. je to však daň za kompaktnejšie rozmery. Lacnejší automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110.B má nádobu s objemom 250 g. Stále však máte možnosť nastaviť si množstvo vody, kávy či výšku teploty. Pripravovať môžete aj dve šálky kávy súčasne.

Samozrejme, výber nápojov z menu je chudobnejší. Vybrať môžete z klasického espressa, espressa lungo alebo 2x espresso. Tlak čerpadla je 15 barov. Kávovar má ja ohrev šálok. Viacero spotrebiteľov si všimlo, že po skončení prípravy nápoja ešte z trysky zvykne vytiecť časť vody. Všetko však zachytí odkvapkávací systém. Parná tryska, capuccino systém, má samostatnú reguláciu horúcej pary a bez problémov s ňou vyšľaháte kvalitnú a hustú penu. Potrebná je aj správna technika jej prípravy.

Údržba je pomerne jednoduchá. Spustiť môžete systém automatického čistenia a odvápňovania. Ohrievaciu jednotku je možné demontovať a umyť v prípade, že by vo vylúhovači ostali zvyšky kávy Ovládanie kávovaru je veľmi jednoduché. Ide totiž o mechanické ovládacie prvky za pomoci otočného regulátora a tlačidiel. Podľa spotrebiteľov je kávovar počas prípravy nápojov trochu hlučnejší. Výhrada smeruje aj k častému prečisťovaniu po príprave nápoja a vyššej spotrebe vody, ktorá je vyššia aj kvôli zostatkom vody v hadičkách počas prípravy. Dlhšie trvá i nahrievanie kávovaru.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Systém automatického čistenia – odvápňovania
Nastaviteľná výška výpustnej trysky

Negatíva

Zostatok vody vo výpustnej tryske
Výraznejší hluk
Menšia nádoba na zrnkovú kávu

Modelový rad: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 120 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 350 W ● Rozmery: 28,5 x 36 x 37,5 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množstva kávy a vody, s 1,8 l zásobníkom na vodu, 120 g zásobníkom na kávu, príkonom 1 350 W, umožňuje priraviť 2 šálky naraz

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Od konkurenčného modelu DeLonghi ESAM 3000 Magnifica sa líši v zásade len dizajnom. Ostatné parametre sú totožné. Ostal tak rovnaký nedostatok v podobe menšej nádoby na zrnkovú kávu. Objem je len 120 g, čo je pomerne málo. Použiť však môžete aj namletú kávu. Oplatí sa však využiť vstavaný oceľový mlynček s 13 stupňami hrubosti mletia. Doprajete si tak maximálne čerstvú kávu s bohatou arómou.

Mechanickým ovládaním si môžete pohodlne nastaviť intenzitu (množstvo) kávy i vody. V ponuke sú len tri nápoje – espresso, 2x espresso a espresso lungo. Pripravovať tak môžete aj dve šálky kávy naraz. Automatický systém napeňovania v tomto modeli prítomný nie je. Myslite však na to, že automatický kávovar kúpite okolo hranice 300 eur, čo je veľmi priaznivá cena. Spotrebitelia si pochvaľujú aj rýchlosť prípravy kávy a jej výbornú chuť. Ak si chcete dopriať capuccino či latte, využiť môžete parnú trysku a našľahať si mliečnej peny, koľko sa vám zažiada.

Zariadenie je pomerne kompaktné, hmotnosť je okolo 10 kg. Konštrukčne pôsobí kávovar robustne a plasty nepatria vôbec k najtenším aj napriek nižšej nákupnej cene. Mechanické ovládanie je jednoduché a intuitívne. Kávovar disponuje aj plochou pre nahrievanie šálok. Sparovacia jednotka je odnímateľná a môžete ju tak jednoducho vybrať a umyť. Pre údržbu je k dispozícii samočistiaci cyklus. Kávovar vás upozorní aj na potrebu odvápňovania.

Pozitíva

Jednoduchá údržba – signalizácia údržby
Možnosť použiť aj mletú kávu
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Objem nádoby na zrnkovú kávu

Modelový rad: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 bar ● Automatický systém napeňovania mlieka: nie ● Nahrievanie šálok: áno ● Príprava dvoch šálok naraz: áno ● Nastavenie množstva vody: áno ● Nastavenie množstva kávy: áno ● Samočistiaci systém: áno ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 120 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 350 W ● Rozmery: 28,5 x 36 x 37,5 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

DeLonghi EC 850.M

od 223,00 €
Výrobok talianskej značky De´Longhi. Pákový kávovar, ktorý Vam pomôže pripraviť kávu ako od baristu. Ochutnajte výborne esppresso,...

DeLonghi ECAM 350.75.S

od 609,00 €
Kávovaru dominuje intuitívny ovládací panel s grafickým displejom v 16 svetových jazykoch vrátane češtiny a slovenčiny. Zabudovaný oceľový mlynček...

DeLonghi ECAM 44.660 B

od 604,37 €
Plnoautomatický kávovar talianskej značky De´Longhi z rady Eletta, v exkluzívnom čiernom prevedení, s dynamickým designom. Najchutnejšie...

DeLonghi ESAM 3500 Magnifica

od 389,90 €
Rozmery 280x375x360 (š x h x v) Hmotnosť 10.50 kg Volty-frekvencia 220/240 - 50/60 V-Hz Príkon 1350 W Kapacita nádrže 1,8 l Kapacita...

DeLonghi ECAM 350.35.W

od 461,10 €
Elegantnému bielemu kávovaru dominuje intuitívny ovládací panel s grafickým displejom v niekoľkých svetových jazykoch vrátane češtiny a...

DeLonghi ECAM 23.460 S

od 439,30 €
Výrobok talianskej značky De´Longhi. Automatický kávovar s tlakom 15 barov. Milujete lahodné cappuccino s krémovou a hustou mliečnou...

DeLonghi ESAM 3200

od 327,00 €
Výrobok talianskej značky De´Longhi. Automatický kávovar s tlakom 15 barov. Zamilujete si trysku s prúdom pary na napeňovanie mlieka. Je...

DeLonghi ECAM 35.375 W

od 619,00 €
Plnoautomatický kávovar De´Longhi Dinamica ECAM 350.55.B Plnoautomatický kávovar talianskej značky De´Longhi z rady Dinamica, v exkluzívnom...

DeLonghi ECAM 650.55.MS

od 1 026,00 €
Ktorá káva je vašou najobľúbenejšou? S týmto kávovarom bude príprava ktorejkoľvek z nich hračkou. Vyberte si zo širokej ponuky mliečnych i...

DeLonghi EC 820

od 172,83 €
Tento espresso kávovar Vám umožní vytvoriť profesionálne espresso či cappuccino ako od Baristu, vďaka profesionálnemu nerezovému držiaku filtra...

DeLonghi ECAM 610.74 MB

od 1 239,00 €
Luxusný plnoautomatický kávovar v elegantnom prevedení si obľúbi každý milovník dobrej kávy. Disponuje nepreberným množstvom unikátnych funkcií...

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Gitka 15.Sep.2021

Z vlastných skúseností môžem potvrdiť kvalitu kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B. Máme ho doma už nejaký ten čas a sme s ním maximálne spokojní. Kávu si robíme denne, respektíve aj niekoľkokrát za deň - podľa chuti. Kávovar je naozaj super, na výber je viacero druhov káv a páči sa mi aj prehľadný displej či jednoduchosť čistenia. Jediné maličké mínus je troška vyššia hlučnosť, no dá sa to „prežiť“. :-) Pripravená káva je vynikajúca a chutí nielen nám, ale aj hosťom, ktorí k nám občas prídu. Samotná príprava netrvá dlho a raz dva si môžeme vychutnávať pripravený nápoj. Nechýba kvalitná mliečna pena, takže si na svoje prídu aj milovníci napríklad caffelatte alebo cappuccina. Obsluha je jednoduchá a intuitívna. Ak chcem aj mliečnu penu, stačí len zasunúť nádobku na mlieko a nepálim si ruky tryskou. Páči sa mi aj dizajn kávovaru, ktorý perfektne zapadol do našej moderne zariadenej kuchyne. Tento kávovar je náš druhý v poradí, predtým sme mali Magnifica, a určite je tento model krokom vpred. Kávovar bol dobre vyladený už od výroby a pri prvotnom použití nebolo treba nič extra nastavovať. Oceňujem dobre vymyslené otvory a ľahký prístup k čisteniu. Veľké plus si vyslúži, že prístroju nie je cudzí slovenský jazyk. :-) K dispozícii je celkovo 11 voliteľných nápojov a ďalší, ktorý si vie každý používateľ upraviť podľa vlastných preferencií. Odkedy ho máme doma, zvýšila sa nám spotreba kávy aj mlieka. Pokiaľ chcete kvalitný automatický kávovar za rozumnú cenu aj s mliečnym systémom, tento model odporúčam všetkými desiatimi.

Odpovedať

Anna 16.Sep.2021

Používame kávovar DeLonghi ECAM370.95.T, ktorý má jednoduché ovládanie a robí fantastické espresso s penou, pričom peny si môžeme dať toľko, koľko chceme. Kávovar je kvalitne spracovaný, na kuchynskej linke stojí stabilne a navyše pekne vyzerá. Skvelá kávička je hotová za chvíľku. Páči sa nám tichý chod aj nenáročná údržba. Okrem kávy si môžeme robiť mliečne nápoje, čiže sa tešia aj deti, najväčšiu radosť majú z bohatej peny. Na jedno stlačenie získate niekoľko nápojov a môžete si urobiť aj vlastný recept. Nastavíte si množstvo kávy, množstvo vody a množstvo mlieka, čím vznikne váš vlastný nápoj. Tlak tohto kávovaru je až 19 bar. Káva je ako z kaviarne a vôbec sa za ňu nemusíte hanbiť ani vtedy, keď príde návšteva, práve naopak, aj hostia budú ohúrení. Plus dávame aj za intuitívny dotykový displej a usporiadanie káv podľa frekvencie použitia. Je to špičkový stroj, ktorý je síce drahší, no oplatilo sa nám ho kúpiť. Príjemným bonusom je aj Bluetooth prepojenie s mobilným telefónom.

Odpovedať

Erika 23.Sep.2021

DeLonghi sú skvelé kávovary, no model ECAM 22.110 B, ktorý som si nedávno zakúpila, ma trocha sklamal. Mala som problém s uvedením do prevádzky, pretože návod bol neúplný, potom to už bolo v pohode. Kávovar má príjemný dizajn, primeranú cenu a nezberá veľa miesta. Oceňujem možnosť použitia aj vopred namletej kávy či nastavenia množstva mletia kávy otočným kolieskom. Mínus dávam za to, že kávovar pred varením nevie, že má prázdny zásobník. Je to jednoduchší kávovar pre nenáročných.

Odpovedať

Gabika 21.Oct.2021

Výbornú kávu robí De'Longhi PrimaDonna, je to šikovná mašinka, ktorá krok po kroku navádza, čo je nutné urobiť. Obzvlášť chutné je cappuccino a plus si vyslúži luxusné napenenie mlieka. Dá sa tu robiť aj horúca čokoláda a ľadová káva. Kávovar sa nám páči aj po vzhľadovej stránke.

Odpovedať

Kamilka 24.Nov.2021

DeLonghi ECAM 650.55.MS má tichý mlynček na kávu, krásny čistý dizajn a veľký farebný displej, ktorý zobrazuje najdôležitejšie informácie. Plusom je termo mliečna nádoba, ktorá vytvára zamatovú mliečnu penu. Mínusom je povrch, ktorý treba častejšie čistiť, aby sa leskol a bol stále krásny. Oceňujem široký výber káv.

Odpovedať

Milena 16.Dec.2021

Kávovar DeLonghi ECAM 23.123 B funguje výborne a káva je veľmi chutná. Plusom je veľký zásobník na zrnkovú kávu, takže ju nemusím často dopĺňať. V balení bol priložený vodný filter a odkalovací prípravok. Zatváranie zásobníka kávy je vybavené aj gumičkou, takže káva neprichádza o svoje vône. Tesní to super. Mínusom je, že občas zasvieti kontrolka, ktorá signalizuje, že kávovar je potrebné vyčistiť, hoci zásobník na kávu je prázdny. Stačí ho vytiahnuť a dať zas späť.

Odpovedať

Broňa 09.Jan.2022

Kávovar De'Longhi PrimaDonna ECAM 650.85 MS sme kúpili ako spoločný vianočný darček a teraz nám robí všetkým radosť. Je síce drahší, ale vyplatil sa. Okrem klasickej kávy robí skvelú aj ľadovú kávu alebo horúcu čokoládu, má na to dve špeciálne nádoby. Je plne automatický, má krásny vzhľad a dá sa s ním komunikovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Plusom je veľký zásobník na kávové zrná aj veľká nádoba na vodu. Úžasná je aj mliečna pena na káve. Mínusom je len cena a väčšie rozmery, na kuchynskej linke zaberie dosť miesta.

Odpovedať

Iva 14.Jan.2022

DeLonghi ECAM 23.120 SB robí vynikajúci kávu, no je príliš hlučný, čo mi vadí. Inak má prehľadné a jednoduché ovládanie, je za dobrú cenu a pekne vyzerá. Ak použijem kvalitnú kávu, espresso je fakt úžasné. Napeňovač mlieka treba často umývať, takže ho nepoužijem vždy. S výberom kávovaru sme spokojní.

Odpovedať

Nina 08.Feb.2022

Dlhé roky sme používali Krups, no postupne nám doslúžil a obzerali sme sa po novom kávovare, na základe recenzií sme sa napokon rozhodli pre DeLonghi ESAM 4200 Magnifica. Oproti starému kávovaru je tento podstatne menej hlučný. Kávička je naozaj chutná a plusom je preplachovanie po každom cykle.

Odpovedať

Gusto 23.Feb.2022

DeLonghi EC 850.M má dobrý pomer ceny a kvality, je to užívateľsky jednoduchý kávovar. Za mňa ok.

Odpovedať

Ferino 17.May.2022

Žena vybrala kávovar De'Longhi ECAM 370.95 T Dinamica plus a s jej výberom som spokojný. Kávovar sa ľahko obsluhuje, jednoducho sa čistí, robí peknú penu a má Bluetooth pre prepojenie s mobilom. Mínusom je však samotná aplikácia na mobile, lebo trocha dlhšie trvá, kým sa pripojí k prístroju. Vyzdvihujem aj tlak kávovaru 19 bar. Niekoho môže od kúpy odradiť vyššia cena, no investícia sa oplatí.

Odpovedať