Bezdrôtové slúchadlá do uší

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší 2021 + recenzie

Dobrá hudba, zaujímavý podcast či pracovný hovor. Nech sa už vo vašich ušiach prehráva čokoľvek, ostrý a ničím nerušený zvuk by mal byť samozrejmosťou. Poznáte to však – hluční susedia, električka či neodbytné deti v pozadí dokážu v takýchto prípadoch poriadne preveriť našu trpezlivosť. Riešením môžu byť bluetooth slúchadlá do uší s čoraz populárnejšou technológiou potlačenia okolitého hluku. Práve ňou disponuje aj absolútny víťaz nášho porovnania, model slúchadiel Sony WF-1000XM3. Nezabudnite však dočítať článok až do konca. Objavíte v ňom nielen tipy na 10 najlepších bezdrôtových slúchadiel do uší, ale aj návod, ako si v tejto kategórii vybrať zaručene správne. 

Publikované: 23.07.2021
Aktualizované: 17.08.2021

Aké bezdrôtové slúchadlá do uší kúpiť?

Určite si pamätáte na časy, keď sa slúchadlá do uší vyberali podľa farby či typu konektora. Tie sú však už dávno preč a na trhu dnes rozhodujú úplne iné parametre. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu nájdete na jednom mieste všetky dôležité technické špecifikácie, podľa ktorých by ste sa mali pri kúpe bezdrôtových slúchadiel riadiť. Nezabudli sme ani na dlhodobé používateľské skúsenosti, pretože práve tie pomáhajú používateľovi v dotvorení si komplexného obrazu o konkrétnom modeli a celkovej ponuke vo všeobecnosti. Ktoré sú teda tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší?

Názov Hodnotenie Detail
Sony WF-1000XM3   ✔   Víťaz testuZobraziť produkt
Xiaomi Haylou GT2s   ✔   Cenový trhákZobraziť produkt
Samsung Galaxy Buds Pro   ✔   Náš TIPZobraziť produkt

Náš TIP
Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3

Štupľové slúchadlá a ANC technológiou, AAC a SBC formát, 6 mm menič, Bluetooth 5.0, 6-hodinová výdrž na jedno nabitie.

Zobraziť viac info

Jednoznačným víťazom nášho testu sa stali slúchadlá Sony WF-1000XM3 kombinujúce to najlepšie, čo momentálne trh ponúka. Ide o uzatvorené štupľové slúchadlá typu „true wireless“, teda bez akého prívodného či prepojovacieho kábla. Hrať vydržia po dobu 6 hodín, nabíjacie púzdro však k výdrži pridá ďalších 18 hodín počúvania. Samotné slúchadlá dokážu pracovať s kodekmi AAC aj SBC, pričom menič o veľkosti 6 mm podporí rozsah frekvencie od 20 do 20 000 Hz. Veľkou výhodou je prítomnosť technológie ANC, teda aktívneho potlačenia okolitého hluku.

Cenový trhák
Xiaomi Haylou GT2s

Xiaomi Haylou GT2s

Štupľové slúchadlá, 7,3 mm menič, Bluetooth 5.0, výdrž na jedno nabitie 4 hodiny, chýba ANC.

Zobraziť viac info

Neporovnateľne cenovo dostupnejšou alternatívou sú slúchadlá z dielne čínskeho výrobcu Xiaomi. Model Xiaomi Haylou GT2s pracuje na základe Bluetooth pripojenia vo verzii 5.0, pričom výrobca sľubuje konektivitu do 15 metrov od pripojeného zariadenia. V tomto prípade však výrazne klesla výdrž na jedno nabitie — 4 hodiny prehrávania a ďalších 8 rezervných hodín v nabíjacom obale. Prítomný menič s rozmerom 7,2 mm zvládne používateľovi ponúknuť rozsah frekvencie od 20 do 20 000 Hz. 

Náš TIP
Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro

Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, 11 mm menič, výdrž na jedno nabitie 8 hodín, Bluetooth 5.0.

Zobraziť viac info

Čoraz častejšie prehovára v segmente bezdrôtových slúchadiel aj juhokórejský výrobca Samsung. Možno aj preto je jeho model Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 jedným z najlepších, ktoré v súčasnosti trh ponúka. Technológia ANC sa v tomto prípade prispôsobuje situácii a keď slúchadlá detekujú váš hlas, vypne sa. Zvuk od AKG s certifikáciou Harman zasa vytvorí priestorový Dolby Atmos výstup. Slúchadlá vydržia hrať (spolu s kapacitou dobíjacieho púzdra) až 28 hodín, respektíve 18 hodín pri vypnutej technológii AAC.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aby ste neurobili pri kúpe bezdrôtových slúchadiel do uší chybu, mali by ste brať ohľad na viacero dôležitých parametrov. Medzi ne pritom nespadajú len dlhodobé používateľské skúsenosti a spokojnosť spotrebiteľov v praxi, ale aj podstatné technické špecifikácie. Nemusíte sa obávať, v ponuke sa rozhodne nestratíte. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu totiž nájdete všetko prehľadne napísané na jednom mieste. Na čo si teda dať pri výbere bluetooth slúchadiel pozor? 

Kvalita zvuku
Spôsob zavedenia slúchadiel
Komfort pri nosení
Výdrž na jedno nabitie
Doplnkové funkcie

Aby sme vám dokázali predstaviť tie najlepšie produkty, ktorých kúpa by pre vás mala byť skutočným potešením, strávili sme desiatky hodín prieskumom trhu, analýzou a porovnávaním jednotlivých modelov slúchadiel. Nevychádzali sme len z produktových katalógov výrobcov či nezávislých zahraničných zdrojov, ale pomocnými sa nám stali aj porovnávač cien Heureka.sk, internetoví predajcovia Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk či elektrodomy Datart a NAY Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie bezdrôtových slúchadiel do uší

Sľúbili sme vám zhrnutie najdôležitejších technických špecifikácií a dlhodobých používateľských skúseností na jednom mieste. To všetko a ešte omnoho viac nájdete v našom nezávislom a nezaujatom porovnávacom teste, ktorý si za cieľ kladie dopomôcť potenciálnym spotrebiteľom s výberom najlepšieho možného produktu. V tomto prípade sa spolu zameriame na otázku, ako si vybrať najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší?

Náš TIP

Sony WF-1000XM3

Štupľové slúchadlá a ANC technológiou, AAC a SBC formát, 6 mm menič, Bluetooth 5.0, 6-hodinová výdrž na jedno nabitie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Absolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal model slúchadiel Sony WF-1000XM3 – na prvý pohľad nenápadné čierne špunty, ktoré však vo svojich útrobách ukrývajú viacero zaujímavých špecifikácií. Jednoznačne najväčšou výhodou je prítomnosť technológie ANC, teda aktívneho potlačenia okolitého hluku. Vďaka nemu sa môžete jednoducho zbaviť nepríjemného ruchu v kancelárii či počas cestovania. Vďaka gumenej koncovke zapadne slúchadlo priamo do vášho zvukovodu a ruch z okolia jednoducho odfiltruje. Poteší aj prítomnosť AAC kodeku z dielne Apple, ktorý tu vhodne dopĺňa starší SBC formát a výrazne tak zvyšuje kvalitu reprodukovaného zvuku. 

O hudobný výstup sa v tomto prípade stará menič s veľkosťou 6 milimetrov, samotné slúchadlá sú schopné vyprodukovať štandardný frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz. Samozrejmosťou je prítomnosť bezdrôtovej technológie Blueetooth vo verzii 5.0, vďaka čomu bude pripojenie rýchle a stabilné. Príjemne poteší aj výdrž batérie, na jedno nabitie totiž zvládnu hrať slúchadlá 6 hodín pri zapnutom ANC, prípadne 8 hodín bez aktívneho potlačenia okolitého hluku. Spoľahnúť sa môžete aj na 3 plné dobitia pomocou puzdra. Celkovo vás tak čaká 24respektíve 32-hodinová výdrž batérie, a to v závislosti na spôsobe používania. Nabíjanie pritom prebehne rýchlo, len 10 minút v elektrickej sieti sa postará o ďalšiu hodinu a pol hudobného zážitku. Na rozdiel od modelu Xiaomi Haylou GT2s ponúkajú slúchadlá dotykové plôšky, vďaka ktorým sa stáva ovládanie jednoduchým a intuitívnym.

Funkcia ANC
Výdrž batérie

Vyššia obstarávacia cena

Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 6 mm ● Výdrž: 6 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno

Cenový trhák

Xiaomi Haylou GT2s

Štupľové slúchadlá, 7,3 mm menič, Bluetooth 5.0, výdrž na jedno nabitie 4 hodiny, chýba ANC.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Trh neustále rastie a jeho ponuka sa stáva takmer neobmedzenou. Platí to aj v prípade štupľových slúchadiel, ktoré si svojho zástupcu našli aj v podobe lacného modelu určeného pre nenáročných používateľov. Stali sa ním slúchadlá Xiaomi Haylou GT2s. Druhá generácia obľúbených štupľov so sebou prináša zlepšenie v podobe uzatvárateľného puzdra, technické špecifikácie však ostávajú nezmenené. Opäť tu nájdeme 7,2 mm menič pracujúci na frekvencii od 20 Hz do 20 MHz. Impedancia slúchadiel dosahuje 16 Ω, citlivosť 105 dB. Konektivita na úrovni Bluetooth vo verzii 5.0 zasa sľubuje dosah do vzdialenosti 15 metrov od pripojeného zariadenia

Používatelia si v prípade slúchadiel Xiaomi Haylou GT2s pochvaľujú najmä ich nenápadnosť – veď pri štupli s váhou 3,7 gramu rýchlo zabudnete, že ho vôbec máte v uchu. Žiaľ, nízka váha si vyžiadala svoju daň v podaní nižšej výdrže na jedno nabitie. Slúchadlá dokážu hrať nepretržite po dobu 4 hodín, ďalších 8 rezervných ponúkne nabíjacie puzdro s batériou o kapacite 380 mAh. Miernou nevýhodou môžu byť aj mechanické tlačidlá na oboch slúchadlách. Pri ich stlačení si tak budete štuple zavádzať hlbšie do zvukovodov. Ak sa tomu chcete vyhnúť, siahnite radšej po slúchadlách s dotykovým ovládaním. Vhodnou alternatívou môže byť v tomto prípade model Sony WF-1000XM3.

Nízka obstarávacia cena
Príjemná váha slúchadiel

Málo funkcií
Slabšia výdrž batérie

Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 7,2 mm ● Výdrž: 4 hod. (s puzdrom 12 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: nie

Náš TIP

Samsung Galaxy Buds Pro

Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, 11 mm menič, výdrž na jedno nabitie 8 hodín, Bluetooth 5.0.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nekompromisné bezdrôtové slúchadlá určené na všetky príležitosti – presne také sú bluetooth štupľové slúchadlá ​​Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190. Samozrejmosťou je prítomnosť technológie ANC, ktorá dokáže v prípade potreby odfiltrovať  99 % okolitého hluku. Samotné slúchadlá ďalej disponujú dvojpásmovými reproduktormi s väčším meničom, vďaka čomu je používateľ obdarený vyváženým zvukom a vysokou frekvenčnou odozvou. O plné basy sa postará 11-milimetrový woofer (basový reproduktor), nízke skreslenie a ostrý priestorový zvuk zasa zabezpečí tweeter (výškový reproduktor) s veľkosťou 6,5 mm

Samotné štupľové slúchadlá z dielne Samsungu sa môžu pochváliť aj príjemnou výdržou zabezpečujúcou dlhé hodiny bezproblémové počúvania. ​​Samsung Galaxy Buds Pro zvládnu hrať na jedno nabitie po dobu 5 hodín s, respektíve 8 hodín bez zapnutej technológie ANC. V závislosti na spôsobe používania ďalej dobíjací obal ponúkne ďalších 13 až 20 hodín čistého zvuku. V porovnaní s konkurenčnými modelmi majú slúchadlá "navrch" v smere odolnosti. Vydržia totiž tlak vody v hĺbke 1 metra, a to po dobu 30 minút. Napriek tomu ich výrobca neodporúča používať počas plávania, sprchovania či v saune. V konečnom dôsledku vám tak pri bežnom používaní postačí aj certifikácia IPX4 prítomná v modeli Apple AirPods Pro MWP22ZM/A.

Funkcia ANC
Výdrž batérie
Odolnosť

Vyššia obstarávacia cena

Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 11 mm ● Výdrž: 8 hod. (s puzdrom 28 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno

Dobré recenzie

Apple AirPods MRXJ2ZM/A

Slúchadlá do uší bez ANC technológie, lightning konektor, výdrž na jedno nabitie 5 hodín, Bluetooth 5.0.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Klasické „AirPody“ sa stali vo svete bezdrôtových slúchadiel už akousi ikonou. Trčiacu nožičku z ucha si pritom neobľúbili len používatelia iPhonov, ale aj priaznivci iných operačných platforiem. A aj keď sú na trhu už niekoľko rokov, v segmente bezdrôtových slúchadiel majú stále čo povedať. V našom porovnaní ide o prvé slúchadlá typu „do uší“, teda také, ktoré si nezavediete priamo do zvukovodu. Aj z tohto dôvodu tu funkcia ANC chýba. Čiastočne ju nahrádza čip H1, ktorý dopomáha mikrofónom hluk filtrovať metódou formovania lúča, ale deje sa tak len počas toho, keď slúchadlá detekujú hlas používateľa. Napriek tomu môžu štuple používateľovi chýbať. V takom prípade je lepšie siahnuť po novšej a výkonnejšej verzii slúchadiel z dielne kalifornského giganta, po modeli Apple AirPods Pro MWP22ZM/A.

Slúchadlá AirPods sa tešia veľkej obľube najmä z dôvodu širokej konektivity. Tá by mala prebiehať podľa výrobcu v porovnaní s prvou generáciou slúchadiel až 1,5-krát rýchlejšie, pričom latencia pri hraní hier by mala klesnúť o 30 %. Obľúbeným je aj inteligentné ovládanie pozostávajúce z dotykových plôch, ktorým dopomáha prítomnosť pohybového akcelometra či optického senzora. Slúchadlá tak rozpoznajú nielen používateľov hlas, ale aj to, či sú práve zavedené v ušiach. Ak nie, reprodukovaný zvuk jednoducho pozastavia, čím šetria výdrž batérie. Tá je tu skôr priemerná. Slúchadlá dokážu hrať na jedno nabitie po dobu 5 hodín, respektíve zvládnu 3 hodiny hovoru. S bezdrôtovým dobíjacím obalom však výdrž stúpa na slušných 24 hodín.

Kvalita prevedenia
Prítomné funkcie

Absencia štupľov
Chýba podpora funkcie ANC

Typ slúchadiel: do uší ● Konektor: lightning ● Výdrž: 5 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: nie

Pre náročných

Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

Štupľové slpchadlá s ANC technológiou, lightning konektor, výdrž na jedno nabitie 4,5 hodiny, Bluetooth 5.0.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri kalifornskej spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu ešte na malý moment ostaneme. Apple totiž ponúka aj výkonnejšiu a vynovenú verziu svojich obľúbených AirPodov nesúcu označenie Apple AirPods Pro MWP22ZM/A. Pro verzia Apple slúchadiel zároveň zastupuje aj pozíciu najpredávanejších bluetooth slúchadiel na slovenskom trhu. Stará sa o to viacero zaujímavých funkcií. Jednou z nich je aj už dobre známa technológia ANC. Tá detekuje priľnavosť špuntov k ušiam a na základe výsledkov filtruje okolitý šum tak, aby ostal zážitok z počúvania čo najvyšší. Celkovo dokážu odfiltrovať až 99 % nevyžiadaného hluku, avšak v prípade potreby je slúchadlá možné prepnúť do režimu priepustnosti. Ten sa zasa postará o vašu bezpečnosť počas cesty do práce či školy. 

Slúchadlá disponujú odolnosťou na úrovni IPX4, čo by malo stačiť na ochranu pred striekajúcou vodou s tlakom 50 — 150 Kn/m². O bezproblémovú konektivitu sa postará technológia Bluetooth vo verzii 5.0, o komfort pri používaní zasa dotykové plôšky. Tie predídu zbytočnému zatláčaniu slúchadiel hlbšie do zvukovodu. Aj v tomto prípade pritom platí, že výdrž na jedno nabitie, v porovnaní s podobne drahými konkurentmi, príliš nepoteší. Zastavila sa totiž na hodnote 4,5 hodiny nepretržitého prehrávania so zapnutou funkciou aktívneho potlačenia okolitého hluku. Ako používateľ si nepomôžete ani v režime priepustnosti, v tom získate len 30 minút navyše. Výdrži však dopomáha nabíjacie puzdro, ktoré môže výdrž predĺžiť až na celkových 24 hodín. V zásade tak môžeme konštatovať, že sa AirPods Pro od Applu špecifikáciami približujú k víťazovi testu, slúchadlám Sony WF-1000XM3, a to len s jedným rozdielom – oproti konkurencii ich zaručene odlíšite pomocou vytŕčajúcej nožičky.

Funkcia ANC
Kvalita prevedenia

Vyššia obstarávacia cena

Typ slúchadiel: štuple ● Konektor: lightning ● Výdrž: 4,5 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Nevybrali ste si spomedzi porovnávaných modelov? Žiaden strach, prinášame vám aj tipy na 5 alternatívnych bezdrôtových/bluetooth slúchadiel do uší. Každé z nich budú pritom vynikať v niečom inom – niektoré vás prekvapia skvelými funkciami, iné potešia príjemnou cenovkou. Pri výbere zohrala úlohu opäť aj dlhodobá spokojnosť medzi používateľmi. Vďaka tomu si môžete byť istí, že kúpou slúchadiel neurobíte krok vedľa. 

Slúchadlá Honor Choice True Wireless Earbuds potešia najmä milovníkov už spomínaných AirPods Pro z dielne Applu, na ktoré sa nápadne podobajú. Popri dizajne majú pritom podobnú aj výdrž batérie – 24 hodín s nabíjacím puzdrom či konektivitu na úrovni Bluetooth 5.0. Nie sú však odolné proti vode a neponúknu ani technológiu ANC. Napriek tomu tu nájdete magnetický nabíjací obal a dotykové ovládacie plôšky. Stále však ide o lacné bluetooth slúchadlá do uší, ktoré cielia najmä na nenáročných používateľov. 

Takými sú aj nenápadné štuple Niceboy Hive Podsie 2021 dostupné v bielom i čiernom farebnom prevedení. Tie v sebe kombinujú 8-milimetrový menič s frekvenčným rozsahom od 20 Hz do 20 MHz. Prítomné kodeky AAC SBC sa v spojení s technológiou MaxBass postarajú o príjemný zvuk za každých okolností. Prítomné je aj potlačenie okolitého hluku, očakávajte ho však skôr na základnej úrovni. Na druhej strane však poteší nadštandardná výdrž na jedno nabitie, až 9,5 hodín, pričom s plnou kapacitou nabíjacieho puzdra stúpne táto hodnota na 35 hodín

Ak považujete štuple Pro z dielne Samsungu za zbytočne výkonné, siahnite po ich nenápadnejšom súrodencovi Samsung Galaxy Buds+ SM-R175. Tie ponúknu priaznivejšiu cenovku v kombinácii so stále zaujímavými parametrami. Poteší funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku a skvelá 11-hodinová výdrž na jedno nabitie. Tá sa navyše vďaka nabíjaciemu obalu zdojnásobí a slúchadlá tak ponúknu celkovo 22 hodín reprodukovaného zvuku. Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie aj trojica prítomných mikrofónov.

Po klone najvýkonnejších slúchadiel Applu tu máme ďalšiu kópiu – tentoraz klasických AirPodov. Postaral sa o ňu čínsky výrobca Xiaomi, ktorý svoje zariadenie pomenoval ako Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Slúchadlá do uší sľubujú 5-hodinovú výdrž na jedno nabitie a celkovo 20 hodín počúvania vďaka nabíjaciemu puzdru. Aktívne potlačenie ruchu chýba, aj keď mikrofóny sa ho snažia nahradiť a hladinu prehrávaného zvuku upravujú automaticky. Výhodou je prítomnosť kodeku AAC, dotykového ovládania aj podpory hlasového asistenta

Rad predstavených produktov uzatvára zástupca zlatej strednej cesty v podobe modelu Koss TWS150i. V tomto prípade sa výrobca vydal cestou dôsledného vyplnenia zvukovodov pomocou štupľov, čo mu umožnilo slúchadlá vybaviť aj funkciou aktívnej redukcie šumu (ANC). Zvyšné parametre pritom nenadchnú, ale ani neurazia – odolnosť na úrovni IPX5, frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 MHz, priemer meniča na úrovni 5,8 mm, 6-hodinová výdrž batérie a konektivita na maximálnu vzdialenosť 10 metrov. 

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere vašich nových bluetooth slúchadiel by ste nemali zohľadniť len kvalitu prevedenia či technické parametre, ale aj spokojnosť medzi používateľmi. Aj preto je dôležité sledovať rebríček najpredávanejších bezdrôtových slúchadiel do uší, ktorý vám napovie vždy o tých najnovších trendoch na slovenskom trhu. Zoznam najpredávanejších slúchadiel vychádza z údajov porovnávacieho portálu Heureka.sk. Tie pre vás budeme pravidelne aktualizovať, vďaka čomu sa môžete tešiť vždy na ten najaktuálnejší rebríček.

Názov Hodnotenie Detail
Apple AirPods Pro MWP22ZM/AZobraziť produkt
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2Zobraziť produkt
Apple AirPods MV7N2ZM/AZobraziť produkt
Xiaomi Haylou GT1 ProZobraziť produkt
Niceboy Hive Podsie 2021Zobraziť produkt

Zvažujete nákup nových bezdrôtových slúchadiel? Nezabudnite si ho poriadne premyslieť. Aby vás totiž slúchadlá nesklamali, vychádzať budete musieť z viacerých podstatných parametrov, technických špecifikácií či používateľských skúseností. Ktoré to sú? To sa dozviete v našich tipoch, ako si vybrať najlepšie bluetooth slúchadlá.

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá do uší

 • Bluetooth verzie
 • Štuple vs. slúchadlá do uší
 • Výdrž a spôsob nabíjania
 • Ovládanie
 • Ďalšie dôležité parametre
 • Funkcie, ktoré zavážia
 • Veľkosť slúchadiel
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Čo je bluetooth a ako funguje? 

Ešte pred kúpou samotných slúchadiel je dobré vedieť, na akom princípe pracujú. Pripojenie totiž prebieha cez bezdrôtovú technológiu bluetooth, pričom samotný štandard si za cieľ kladie prepojiť dve zariadenia tak, aby spolu dokázali komunikovať. V tomto prípade tak hovoríme o prepojení smartfónu či notebooku s bezdrôtovými slúchadlami. Bluetooth medzi nimi následne prevádza signál a audio súbory, a to tak, aby bol výsledkom súvislý hudobný tok v používateľových ušiach. Na trhu sa môžete stretnúť s viacerými verziami bezdrôtového štandardu bluetooth, tieto pritom priamo ovplyvňujú rýchlosť a stabilitu prenosu. V prípade bluetooth slúchadiel sú najčastejšie využívanými verzie: 

 • Bluetooth 4.0: Vznikol v roku 2010 ako doplnenie o rok staršej verzie 3.0. Cieľom nebolo nahradiť ju, ale vylepšiť stabilitu pripojenia. Vďaka bluetooth 4.0 vydrží zariadenie spárované aj pri strate spojenia. Výhodou je fakt, že vysielanie neruší LTE signál. Napriek tomu však ide o staršiu verziu, ktorá sa už v súčasne produkovaných slúchadlách nepoužíva a stretnúť sa s ňou môžete skôr v dopredávaných modeloch. 
 • Bluetooth 5.0: Novšia verzia, s ktorou sa na trhu stretnete najčastejšie. V tomto prípade klesla energetická náročnosť na zariadenie, zlepšila sa responzivita a zriadila sa možnosť voľby medzi viacerými prenosovými rýchlosťami. Platí pritom, že čím nižšia rýchlosť je zvolená, tým je dosah pripojenia väčší. Bluetooth 5.0 je považovaný za výrazný krok k zlepšeniu internetu vecí. Od roku 2016 je tak v segmente bezdrôtových slúchadiel najvyužívanejší.
 • Bluetooth 5.1: Ide o akúsi nadstavbu verzie 5.0 z roku 2019. V tomto prípade sa vylepšenia dotkli najmä oblastí, ktoré s bezdrôtovým prenosom zvuku bytostne nesúvisia – vylepšená bola navigácia a určenie polohy.
 • Bluetooth 5.2: Ako už určite tušíte, aj toto vylepšenie vychádza z verzie 5.0. Inovácia z roku 2020 sa pritom priamo podieľa na kvalite zvuku produkovaného v bezdrôtových bluetooth slúchadlách. Vylepšenie totiž prinieslo LE Audio zlepšenie zvuku vzduchom a opätovné zníženie energetickej náročnosti. 

Štuple vs. slúchadlá do uší

Jedným z najzákladnejších delení bezdrôtových slúchadiel do uší je to na základe zavedenia. Rozlišujeme štupľové slúchadlá, ktoré si za cieľ kladú vyplniť celý zvukovod, a klasické slúchadlá do uší štandardne dodávané so smartfónom v balení. 

Bezdrôtové štuple do uší

Štupľové bluetooth slúchadlá sú vhodné najmä v prípade výraznejšieho pohybu. Gumové nadstavce sú dodávané štandardne v troch veľkostiach (S, M, L), vďaka čomu sa prispôsobia väčšine uší. V takom prípade drží slúchadlo pevne vo zvukovode, čím klesá riziko jeho vypadnutia a stratenia. Výhodou tesnenia je tiež filtrovanie okolitého hluku. To môže byť buď pasívne, alebo aktívne. Nevýhodou štupľových slúchadiel môže byť tlak vyvíjaný na ucho. Pre niektorých používateľov môže byť pri dlhšom nosení nepríjemný. 

Bluetooth slúchadlá do uší vychádzajú z konštrukcie, ktorú poznáme ešte z minulého desaťročia. Aj v tomto smere sa však snažia výrobcovia inovovať. Príkladom sú ergonomicky tvarované slúchadlá AirPords z dielne amerického výrobcu Apple. Tie zapadnú do ucha, kde sa mierne „zakotvia“. Nevýhodou otvorenejšej konštrukcie (v porovnaní so štupľami) je, že nedokážu efektívne filtrovať nežiaduci hluk z okolia. Pri vyššej hlasitosti navyše zvuk vychádza do okolia. Spravidla však ide o lacnejšie slúchadlá vhodné na provizórne či núdzové využitie. 

Slúchadlá vydržia hrať niekoľko hodín

Samotné bluetooth slúchadlá disponujú vlastnou batériou zabezpečujúcou ich výdrž pri hudobnom prehrávaní. Je však potrebné si uvedomiť, že vzhľadom na veľkosť samotného slúchadlá nie je možné očakávať žiadne zázraky. Dôležitou tak nie je ani kapacita batérie, ale spôsob používania. Rôzne modely totiž disponujú rôznymi technológiami – za príklad si zoberme slúchadlá s aktívnym potlačením okolitého hluku (ANC). V prípade, že budeme túto technológiu aktívne využívať, výdrž slúchadiel klesne o štvrtinu až tretinu v porovnaní s tou, keď bude ANC vypnuté. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že výdrž na jedno nabitie sa bude pohybovať štandardne v rozmedzí niekoľkých hodín, najčastejšie v rozmedzí 60 minút – 10 hodín

Nabíjanie slúchadiel pomocou nabíjacieho puzdra

Výdrž na jedno nabitie nie je v prípade výdrže slúchadiel tým najdôležitejším parametrom. Omnoho podstatnejšou sa v tomto prípade stáva výdrž nabíjacieho puzdra. Tá totiž rozhoduje o tom, koľkokrát slúchadlá nabijete naplno bez potreby elektrickej energie. Navyše, v obale sa slúchadlá nabíjajú aj priebežne. Aj preto vybavujú výrobcovia nabíjacie puzdra modernými Li-Ion akumulátormi schopnými dobiť slúchadlá aj niekoľkokrát. Štandardnom je v celkovom súčte aspoň 15-hodinová výdrž slúchadiel, čokoľvek nad touto hranicou je skôr výhodou.

Nabíjacie puzdro bezdrôtových slúchadiel

Pri kúpe sa nezabudnite zamerať aj na spôsob, akým sa samotné puzdro nabíja. Väčšina výrobcov totiž prechádza na nabíjací konektor USB-C, ktorý spravidla zabezpečuje aj funkciu rýchleho nabíjania. Vďaka nemu postačí 10 či 20 minút v elektrickej sieti a vaše slúchadlá získajú dostatok energie na niekoľkohodinové prehrávanie. Čoraz obľúbenejším sa stáva bezdrôtové nabíjanie. Dávajte si však pozor na to, aby ho vaše puzdro podporovalo. Na trhu môžete nájsť stále aj staršie nabíjacie konektory ako Micro USB alebo Lightning. V takom prípade je potrebné myslieť na to, aby ste so sebou mali vždy potrebný kábel, prípadne redukciu

Ovládať ich môžete tlačidlom aj dotykom

Spôsob ovládania slúchadiel súvisí ako s funkcionalitou, tak aj s komfortom. Vo všeobecnosti totiž rozlišujeme dva základné typy ovládania – mechanické a dotykové. Prvý typ pracuje s mechanickými tlačidlami priamo na slúchadlách. Tento spôsob ovládania je síce mimoriadne presný, na druhú stranu však môže pôsobiť, najmä v prípade štupľových slúchadiel, nepríjemne. Na zariadenie je totiž potrebné vyvinúť väčší tlak, výsledkom čoho je hlbšie zatlačenie do zvukovodu. Alternatívou môže byť dotykové ovládanie pomocou dotykových plôch či gest. Na slúchadlo nie je potrebné tlačiť, vďaka čomu predídete jeho zatláčaniu do zvukovodu. Najmä v prípade mokrých či znečistených rúk však nemusí slúchadlo zareagovať správne a požiadavku si môže vyhodnotiť chybne. 

Parametre, ktoré by ste nemali prehliadať

 • Frekvencia: Rozhoduje o tom, čo všetko budete vo vašich slúchadlách počuť. Zvuk je totiž mechanickým vlnením v látkovom prostredí, ktoré vyvoláva v ľudskom uchu zvukový vnem. Ten je štandardne pokrytý v rozmedzí od 16 do 20 000 Hz, respektíve 20 kHz. Práve to je horná hranica, s ktorou sa stretnete v prípade bezdrôtových slúchadiel najčastiejšie. Napokon, akákoľvek vyššia frekvencia by bola zbytočná. Štandardne preto bezdrôtové slúchadlá pracujú s frekvenciou od 20 Hz do 20 kHz
 • Impedancia: Kontroverzná veličina, na ktorej budete vždy strácať. Ide o odpor, ktorý bude musieť zvuk prekonať, aby sa dostal do vašich uší. Mohli by ste si preto povedať, že čím menším odporom budú slúchadlá disponovať, tým to bude pre používateľa výhodnejšie. Do bodky to však neplatí. Nižší odpor síce znamená nižšiu energetickú náročnosť, ale aj nižšiu kvalitu reprodukovaného zvuku. Ak si teda chcete užiť najvyššiu možnú kvalitu, strpieť budete musieť aj vyšší odpor. To však odporúčame len v prípade, že máte k dispozícii elektrickú sieť na prípadné dobíjanie. Vo všeobecnosti by impedancia v prípade bezdrôtových bluetooth slúchadiel do uší nemala presiahnuť hodnotu 100 Ω.
 • Citlivosť: V tomto prípade ide o akustický tlak, ktorý dokážu slúchadlá vyprodukovať. Platí priama úmera – čím vyšší tlak, tým vyššia bude hlasitosť reprodukovaného zvuku. Vyberať je potrebné s rozumom, dlhodobé vystavenie príliš vysokej hlasitosti totiž môže sluch nenávratne poškodiť. Rozumnou voľbou budú slúchadlá s citlivosťou do 100 dB/mW (decibelov na miliwatt). 

Klasické slúchadlá do uší

Tieto funkcie si jednoducho zamilujete

Pri výbere bezdrôtových slúchadiel do uší sa nezabudnite zamerať aj na parametre, ktoré sa budú priamo podieľať na kvalite a komforte pri počúvaní. Ktoré sú tie najlepšie doplnkové funkcie

 • ANC – funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku: Technológiu ANC alebo tiež Active Noise Cancellation či aktívne potlačenie okolitého hluku oceníte najmä v prípadoch, že cestujete hromadnou dopravou alebo sa rozhodne sused vo vedľajšom byte rekonštruovať. Táto funkcia využíva mikrofóny prítomné na slúchadlách (spravidla kombináciu vonkajších a vnútorných, avšak závisí to od vybavenia konkrétneho modelu) na vytváranie aktívneho šumu. Ten následne pôsobí deštruktívne na ruchy z okolia, vďaka čomu sa ich dostáva do ucha len nevyhnutné minimum. Výsledkom je vysoká kvalita a ostrosť reprodukovaného zvuku. Viacerí výrobcovia navyše ponúkajú možnosť individuálneho nastavenia ANC, a to na základe aktuálnych potrieb. Ak prechádzate cez cestu, mieru aktívneho potlačenia okolitého hluku by ste si mali z dôvodu bezpečnosti znížiť. Aj preto je štandardom nastavenie úrovne ANC na 0, 25, 50, 75 a 100 %. Platí, že čím nižšiu hodnotu si zvolíte, tým viac ruchov budete počuť. Niektorí z producentov ponúkajú aj takzvaný „awareness mode“, teda modus, keď slúchadlá zvuk reprodukujú priamo zo vstavaných mikrofónov. Funkciu oceníte najmä pri rozhovoroch, počas ktorých si tak nemusíte slúchadlá vyberať. 
 • Automatické pozastavenie prehrávania: Predstavte si situáciu, keď na vás niekto v rýchlosti prehovorí. Alebo sa len potrebujete zorientovať v priestore. Namiesto zložitého pozastavenia skladby či podcastu si stačí slúchadlá jednoducho vytiahnuť z uší. Tie na základe okolitého tlaku vyhodnotia, že zvuk práve nepočúvate a automaticky ho pozastavia. Po opätovnom zavedení slúchadiel ho zasa znova spustia. 
 • Režim šetrenia batérie: Tie najmodernejšie bluetooth slúchadlá do uší dokážu samostatne vyhodnotiť aj situácie, keď strácajú svoju výdrž. V takom prípade je možné nastavenie automatického či manuálneho spustenia režimu šetrenia batérie. Slúchadlá znížia hlasitosť reprodukovaného zvuku, vypnú režim aktívneho potlačenia hluku či znemožnia využívanie hlasového asistenta. V tomto mode zotrvajú do momentu, kým ich opäť nenabijete.

Príliš malé ani príliš veľké, príliš ťažké ani príliš ľahké 

Pri výbere svojich nových slúchadiel by ste nemali zabúdať ani na komfort pri nosení. Typ a tvar slúchadiel si vyberajte podľa vlastných požiadaviek a preferencií. Vždy sa však presvedčte o tom, že vám slúchadlá v ušiach pevne sedia a nevypádavajú. V opačnom prípade riskujete ich stratu. Dobré je vyhnúť sa aj najľahším modelom z váhovej kategórie začínajúcej na jednotkách gramov. Veľmi ľahko totiž môžete na slúchadlá v uchu zabudnúť. 

Zohľadnite aj veľkosť samotného nabíjacieho puzdra. Väčšina výrobcov ho prispôsobuje na potreby prenášania vo vreckách, v niektorých prípadoch však bude lepšie voliť samostatnú taštičku či batoh. 

Cena môže prekvapiť hneď dvakrát

O tom, že žijeme vo svete moderných technológií, už niet najmenších pochýb. Prejavuje sa to aj v segmente bezdrôtových slúchadiel, kde už dnes neplatí to, čo ešte pred rokom platilo. Koniec-koncov, zmeny na trhu sa odrážajú v najväčšej miere na cenovkách samotných produktov. Tie, ktoré si svoju pozíciu na trhu roky získavali, dnes zakúpite pomerne výhodne. Ak ste však milovnikmi najnovších technológií, budete musieť načrieť do svojej peňaženky hlbšie.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že vlajkové lode spoločností ako Apple, Samsung, Sony či Sennheiser len zriedka podliezajú hranicu 200 eur. Naopak, v závislosti na prevedení vás môžu stáť aj niekoľko tisícok eur. O to príjemnejší je pohľad na low-end zariadenia, respektíve slúchadlá strednej triedy. Tie zvyčajne ponúknu cenovku v rozmedzí od 20 do 200 eur. Samozrejme, konečná cena sa odvíja nielen od prítomných funkcií či kvality spracovania, ale aj od výrobcu. 

Stabilnými hráčmi sú Apple i Samsung, k slovu sa dostáva Xiaomi

Práve značka na obale je jedným z parametrov, ktorý dokáže cenu produktu zvýšiť, prípadne znížiť. V segmente bezdrôtových slúchadiel do očí sa pritom čoraz častejšie objavujú menší výrobcovia sústrediaci sa na stredne náročných a nenáročných používateľov. To však nie je rozhodne prípad technologických gigantov v podobe spoločností Apple (dlhodobo obľúbené sú slúchadlá Apple AirPods Pro) a Samsung. Zatiaľ čo prvý menovaný sa zameriava na bezchybný dizajn v kombinácii s vlastnými technológiamiSamsung sa vydal cestou kooperácií so spoločnosťami AKG či Harman. Nutné je pritom podotknúť, že oba spôsoby fungujú na výbornú, čo sa prejavuje nielen na predajnosti, ale aj na spokojnosti používateľov so samotnými produktmi. 

Pre mnohých sú však funkciami nabité slúchadlá na bežné používanie zbytočné. V takom prípade je vhodné zamerať sa skôr na produkty čínskeho producenta Xiaomi. Jeho výhodou je, že predstavuje nové modely prakticky neprestajne, vďaka čomu dokáže pokryť širšie požiadavky trhu. Prioritne sa však zameriava na bluetooth slúchadlá za dostupné ceny, ktoré svojím prevedením či funkciami neurazia ani nenadchnú. V mnohých prípadoch môžu dizajnovo pripomínať produkty z produkcie konkurentov, avšak s pozmenenou funkcionalitou. Používatelia si v tomto prípade pochvaľujú najmä dostupnosť a kvalitu prevedenia. Pozor si však dajte na kompatibilitu a dostupnosť na európskom trhu. Tá môže byť v prípade niektorých modelov značne problematická. 

Otázky a odpovede – FAQ

S kúpou bezdrôtových slúchadiel vyvstáva aj množstvo otázok. Ak sa pritom nechcete pri výbere popáliť, odpovede na ne by ste mali poznať s dostatočným predstihom. Aj preto sme do článku zaradili sekciu otázok a odpovedí, v ktorej zodpovieme na všetko, čo vás zaujíma. Odpovede budeme dopĺňať v pravidelných intervaloch, a to tak, aby sme spoločne pomohli čo najširšiemu spektru potenciálnych používateľov. V prípade, že vás niečo zaujíma, neváhajte sa na nás obrátiť v priestore komentárov.

Na úvod je potrebné povedať, že výber typu slúchadiel je značne subjektívny. V prípade štupľových slúchadiel považujeme za výhodu dôkladné utesnenie zvukovodov. Výsledkom je tak vyššia kvalita reprodukovaného zvuku a nižšia úroveň okolitého hluku. Štupľové slúchadlá navyše spravidla pôsobia v uchu pevnejším dojmom, ťažšie ich tak stratíte pri chôdzi alebo behu. Slúchadlá do uší pre vás zasa môžu byť príjemnejšie na dlhodobé nosenie. Nezavádzajú sa do zvukovodov, na ucho tak vyvíjajú menší tlak. Počítať však musíte s absenciou aktívnej redukcie okolitého šumu (ANC). 

Technológia ANC alebo tiež Active Noise Cancellation či aktívne potlačenie okolitého hluku si za cieľ kladie odfiltrovať od reprodukovaného zvuku také ruchy, ktoré môžu na jeho kvalitu vplývať negatívne. Používateľ ju ocení najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, na frekventovaných miestach či v priestoroch, kde sa potrebuje plne sústrediť. ANC pracuje na princípe aktívneho šumu, ktorý pôsobí deštruktívne na nevyžiadané ruchy z okolia. Využíva na to spravidla jeden alebo viacero mikrofónov a špeciálny mikročip. Ten vytvára opozitné vlny, vďaka čomu nepriaznivé ruchy či šumy minimalizuje a bráni ich vstupu do zvukovodu používateľa. 

Samotná výdrž sa odvíja od viacerých parametrov počnúc typom využívanej batérie a končiac jej kapacitou. Priamo ju ovplyvňuje aj prítomnosť a miera využívania doplnkových technológií, napríklad ANC. Štandardne sa výdrž slúchadiel na jedno nabitie pohybuje v rozmedzí 3 – 10 hodín, nájsť však môžete aj modely, ktoré túto hranicu podliezajú či preliezajú. Väčšina dnes dostupných modelov dnes disponuje nabíjacím puzdrom, ktoré dokáže slúchadlá ešte niekoľkokrát plne dobiť. Pri kúpe slúchadiel je potrebné brať ohľad nielen na veľkosť samotnej batérie, ale aj na typ nabíjacieho puzdra. Tie najmodernejšie totiž disponujú funkciou rýchleho nabíjania, vďaka ktorej dokážu slúchadlám dodať v priebehu 10 minút 1 alebo 2 hodiny energie. 

Najčastejšie sa na trhu stretnete s bezdrôtovými slúchadlami využívajúcimi prenosovú službu Bluetooth. Ide o bezdrôtový štandard prepájajúci dve alebo viacero zariadení, v tomto prípade slúchadlá a zariadenie, s ktorým ich chcete používať. Pri kúpe slúchadiel sa zamerajte na verziu technológie Bluetooth. Vo všeobecnosti totiž platí, že čím bude verzia vyššia, tým bude pripojenie stabilnejšie. V ideálnom prípade je dobré siahnuť po pripojení Bluetooth vo verzii aspoň 5.0. Samotné pripojenie už prebieha jednoducho a intuitívne — slúchadlá musíte uviesť do prevádzky, a to spravidla vytiahnutím z nabíjacieho obalu. Vo vašom zariadení následne vyhľadajte v nastaveniach pripojenie Bluetooth a počkajte, kým technológia slúchadlá nedetekuje. Následne obe zariadenia klepnutím prepojte. Niektoré zo slúchadiel ešte disponujú samostatnou aplikáciou, vďaka ktorej si môžete prispôsobovať viacero prídavných funkcií. Jej dostupnosť a kompatibilitu s vaším zariadením si skontrolujte v obchode s aplikáciami.

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Erik G.
07.08.2021 15:38

Mám bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3, pretože so značkou Sony mám dlhodobo dobré skúsenosti. Zvuk je perfektný a potlačenie okolitého hluku je tiež na dobrej úrovni. Ak máte radi basy, budete spokojní, pretože slúchadlá skvele „basujú“. Páči sa mi vzhľad slúchadiel aj výborná výdrž na jedno nabitie. Slúchadlá držia v ušiach veľmi dobre pri bežných činnostiach (napr. chôdza, bicyklovanie a pod.), no pri behu či prudších pohyboch môžu vypadávať. Sú vhodné aj na telefonovanie a oceňujem funkciu Ambient sound - to znamená, že do hudby sa púšťajú zvuky okolia, aby ma napríklad pri prechádzke neprešlo auto či autobus. :-) Za praktický považujem obal, ktorý slúži na prenášanie aj dobíjanie. Cena bola síce vyššia, no za luxusne vyzerajúci produkt a kvalitný zvuk si treba platiť, čiže ani tú cenu nepovažujem za výrazné mínus.

Odpovedať

Dávid O.
07.08.2021 19:37

Používam slúchadlá Xiaomi Haylou GT2s. Ich bezdrôtový prenos je veľmi dobrý a signál nevypadáva, s čím som mával problémy pri lacnejších, respektíve neznačkových modeloch. Slúchadlá majú kvalitný zvuk a výdrž batérií je excelentná. Práve toto je pre mňa podstatné, že môžem počúvať vždy, keď mám na to chuť a nemusím neustále myslieť na to, či náhodou nie sú vybité. Páči sa mi dizajn slúchadiel a cena bola tiež suprová. Som príjemne prekvapený výraznými basovými tónmi. Slúchadlá zatiaľ fungujú bez akýchkoľvek problémov. Sú ľahučké, v ušiach dobre držia a nikde netlačia. Manipulácia s nimi je jednoduchá a praktický je aj box na prenášanie, skladovanie či nabíjanie. Keďže aj smartfón mám značky Xiaomi, voľba slúchadiel bola viac menej jasná. Som s nimi spokojný, pretože za tú cenu sú naozaj kvalitné.

Odpovedať

Oliver
08.08.2021 11:01

Keďže mám smartfón Samsung Galaxy, kúpil som si aj slúchadlá tejto značky. Mám model Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 a som spokojný. Slúchadlá vyzerajú krásne, nosia sa pohodlne a v ušiach netlačia. Výrobca si dal záležať na tvare, ktorý je pohodlný a praktický. Zvuk je kvalitný a basy perfektné. Nechýba funkcia aktívneho potláčania hluku (ANC), ktorá funguje spoľahlivo a tiež je tu funkcia, ktorá zas naopak zvýrazňuje okolité zvuky, to sa hodí, ak sa potrebujete popri počúvaní hudby sústrediť aj na okolie, aby ste napríklad predišli úrazu z nepozornosti. Slúchadlá sú ergonomické a pri správnom nasadení dobre držia v uchu. Spárovanie so smartfónom bolo rýchle a bezproblémové. Slúchadlá používam často a pri rôznych činnostiach. Nasadzujem si ich pri cvičení a aj vtedy držia veľmi dobre v ušiach a nevypadávajú. Mal som ich aj pri opaľovaní na priamom slnku a neprehrievali sa, čiže aj za toto si vyslúžia plus. V balení sú tri veľkosti štupľov do uší, každý si vyberie tie, ktoré mu vyhovujú najviac. Bezdrôtové nabíjanie je skvelé a za praktické považujem aj malé puzdro, ktoré slúchadlá zároveň dobíja. Iné ako bezdrôtové slúchadlá by som už nechcel. Sloboda bez kábla je skvelá pri každej možnej príležitosti. Slúchadlám nemám čo vytknúť, no niekomu môže prekážať vysoká cena. To je ich jediné mínus, že sú drahé.

Odpovedať

Edo K.
08.08.2021 18:27

Keďže som používateľ Apple produktov, aj v rámci slúchadiel som siahol po tejto značke. Už pred kúpou som vedel, že slúchadlá budú super, pretože Apple ma zatiaľ nikdy nesklamal. Mám Apple AirPods, ktoré sú kvalitne spracované, majú perfektný zvuk, rýchlo sa nabíjajú a dobre sedia v ušiach. Tieto bezdrôtové slúchadlá sú šikovné na prenos, pretože výhodou je puzdro s karabínou. V puzdre sa zároveň slúchadlá dobíjajú a výdrž na jedno nabitie je pomerne dobrá. Vyzdvihujem vzhľad, veľkosť aj bezproblémové spárovanie s iPhonom, iPadom, MacBookom i Apple Watch. Ak vlastníte iPhone či iný produkt od tejto značky, nie je čo riešiť. So slúchadlami budete spokojní.

Odpovedať