Strojčeky na vlasy

Najlepšie strojčeky na vlasy 2024 + recenzie

Pre všetkých, ktorí preferujú úpravu vlasov v domácom prostredí, sme si pripravili test strojčekov na vlasy. Okrem víťazného modelu Philips Series 5000 HC5630/15, ktorý nás zaujal najmä pomerom medzi cenou, výkonom a funkciami, sme pre vás zrecenzovali aj ďalšie zaujímavé strojčeky od overených výrobcov, ktoré sa zároveň tešia veľkej spotrebiteľskej obľube.

Publikované: 05.01.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Aký strojček na vlasy kúpiť?

V našich recenziách zastrihávačov vlasov nájdete podrobné informácie o každom modeli, súhrn spotrebiteľských skúseností aj naše vlastné hodnotenia a závery. Ak sú pre vás dôležité len základné údaje a krátke zhodnotenie kľúčových vlastností daných produktov, dávame vám do pozornosti nasledujúce riadky. Nájdete v nich to najdôležitejšie o 3 produktoch z nášho testu zastrihávačov na vlasy, ktoré obdržali špeciálne štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Braun HC5030 5* Zobraziť produkt
Hyundai HC 910 5* Zobraziť produkt
ETA 5341 90000 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Philips HC5630/15

Philips HC5630/15

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 90 min. výdrž akumulátora, 60 min. nabíjanie, nastavenie dĺžky strihu od 0,5 do 28 mm

Zobraziť viac info

Holiaci strojček na vlasy Philips Series 5000 HC5630/15 s kombinovaným napájaním má dlhú výdrž, je umývateľný a má široké možnosti nastavenia dĺžky strihu. Nachádzajú sa na ňom dvojité samoostriace čepele z nerezovej ocele, čo podstatne predlžuje jeho životnosť a zjednodušuje údržbu. V balení nájdete aj nadstavec na strnisko a praktické cestovné puzdro. K výrazným plusom patrí pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom, nízka hmotnosť a nenáročná obsluha.

Cenový trhák
Remington HC5035

Remington HC5035

Strojček na vlasy, sieťové napájanie, nastavenie dĺžky strihu od 1,5 do 25 mm, neumývateľný

Zobraziť viac info

Zastrihávač vlasov Remington HC5035 je ideálnou voľbou pre všetkých nenáročných spotrebiteľov. Je bezúdržbový a jeho obsluhu hodnotíme ako vyslovene nenáročnú. Oblasťou, v ktorej vyniká najviac, je nízka obstarávacia cena. K mínusom radíme nemožnosť jeho použitia bez napojenia na sieť.

Náš TIP
Braun HC5030

Braun HC5030

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 50 min. výdrž akumulátora, dĺžka nabíjania 480 min., nastavenie dĺžky strihu od 3 do 24 mm, umývateľný, podpora duálneho napätia

Zobraziť viac info

Zastrihávač vlasov Braun HC5030 je kvalitným, praktickým a výkonným modelom za trošku premrštenú cenu. Ostrie má dlhú životnosť, údržba je nenáročná, keďže ho môžete umyť pod tečúcou vodou, a k plusom patria aj vcelku široké možnosti nastavenia dĺžky strihu. Ide o model s kombinovaným napájaním a podporou duálneho napätia. K zásadnejším nevýhodám patrí najmä dlhé nabíjanie v pomere ku kratšej výdrži akumulátora.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Strojček na vlasy by mal v prvom rade pracovať spoľahlivo a výkonne, mali by ste si na ňom vedieť nastaviť presnú dĺžku strihu v dostatočne širokom rozpätí, mal by byť nenáročný na údržbu a mať dlhú životnosť. Práve na tieto oblasti sme sa zamerali pri samotnom výbere jednotlivých modelov do nášho testu, ich následnom recenzovaní aj porovnávaní medzi sebou. V neposlednom rade sme prihliadali na pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou spracovania, výkonom a akousi spotrebiteľskou prívetivosťou.

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a funkciami
Možnosti nastavenia dĺžky strihu
Odolnosť, kvalita a životnosť čepelí
Nenáročnosť údržby
Jednoduchosť ovládania
Možnosti napájania + výdrž akumulátora
Doplnkové funkcie
Príslušenstvo

Vyššie sme vymenovali parametre, podľa ktorých sme vybrali jednotlivé modely do nášho testu. Okrem nich sme sa pri výbere zamerali aj na reálne skúsenosti spotrebiteľov so zastrihávačmi vlasov na Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Okay.sk, Nay.sk, Datart.sk či Tpd.sk. Strojčeky sme vyberali len z ponuky overených výrobcov Philips, Sencor, Remington, Wahl a Rowenta a v neposlednom rade sme si naše hodnotenia porovnali aj s inými dostupnými nezávislými recenziami.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie strojčekov na vlasy

Pri recenzovaní strojčekov na vlasy, ktoré sme zaradili do nášho nezávislého testu, sme sa snažili zachovať čo najväčšiu objektivitu. Jednotlivé modely sme porovnali medzi sebou, porovnali sme ich aj s ďalšími modelmi dostupnými na našom trhu a pozornosť sme venovali i spotrebiteľským recenziám. Náš test je výsledkom desiatok hodín hodnotenia a porovnávania, na čo nemali vplyv predajcovia ani výrobcovia týchto zariadení.

Víťaz testu

Philips HC5630/15

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 90 min. výdrž akumulátora, 60 min. nabíjanie, nastavenie dĺžky strihu od 0,5 do 28 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zastrihávač vlasov Philips Series 5000 HC5630/15 nás zaujal pomerom medzi obstarávacou cenou a výkonom, jednoduchou obsluhou, dlhou výdržou batérie a bohatým príslušenstvom, vďaka ktorému má skutočne multifunkčné využitie. Ide o umývateľný model s kombinovaným napájaním, ktorý sa v mnohých smeroch vyrovná podstatne drahšiemu modelu Wahl 8148-016.

Strojček na vlasy Philips Series 5000 HC5630/15 si môžete nastaviť až na 28 rôznych dĺžok strihu, čo je možné označiť za veľmi dobrú reguláciu, a to v rozmedzí od 0,5 do 28 mm. Najmenší, 2 mm hrebeňový nadstavec je vhodný aj na úpravu brady, fúzov či strniska. Pri použití strojčeka bez nadstavcov môžete vaše vlasy skrátiť až na 0,5 mm dĺžku. K výrazným plusom patrí kombinované napájanie a výdrž akumulátora. Na 1 nabitie, ktoré trvá cca 60 min., strojček vydrží v prevádzke až 90 min.

Zastrihávač vlasov od Philips je vybavený nerezovými čepeľami, ktoré môžete kedykoľvek umyť, čo podstatne zjednodušuje jeho údržbu. K jednoduchej údržbe prispieva aj konštrukčné riešenie, ktoré zabraňuje zachytávanie vlasov v čepeliach a 100 % vodotesnosť celého zariadenia. V preklade, strojček môžete pod tečúcou vodou umyť celý.

Na čepeliach sa nachádza technológia DualCat, teda dvojité ostrie, ktoré stojí za väčšou efektivitou strihania vlasov. Čepele sú navyše samoostriace. V praxi sa o seba brúsia priamo pri používaní strojčeka. Výrazným benefitom je režim Turbo, ktorý ocenia všetci majitelia hustejších či nepoddajných vlasov, praktické puzdro na prenos i skladovanie a 2 nastaviteľné hrebeňové nadstavce v balení.

Spotrebitelia hodnotia strojček prevažne pozitívne. K najväčším plusom zaraďujú pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom, jednoduchú obsluhu aj údržbu, dlhú výdrž batérie, krátke nabíjanie, puzdro v balení a široké možnosti nastavenia dĺžky. Negatívne spotrebitelia vnímajú absenciu nadstavca na strihanie chlpov v nose a taktiež to, že strojček vlasy ostrihá na max. dĺžku 28 mm.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Krátke nabíjanie a dlhá výdrž akumulátora
100 % vodotesnosť a jednoduchá údržba

Negatíva

Menšia max. dĺžka strihu

Napájanie = kombinované ● Doba nabíjania = 60 min. ● Výdrž akumulátora = 90 min. ● Nastavenie dĺžky strihu = 0,5 – 28 mm ● Materiál čepelí = nerezová oceľ

Cenový trhák

Remington HC5035

Strojček na vlasy, sieťové napájanie, nastavenie dĺžky strihu od 1,5 do 25 mm, neumývateľný

Pozrieť najlepšiu ponuku

Strojček na vlasy Remington HC5035 je zlatou strednou cestou, a to ako z hľadiska ceny, tak i z hľadiska výkonu a celkovej kvality spracovania. Ide o model, ktorý nie je možné použiť bezdrôtovo. Na druhej strane je ľahký a nenáročný na obsluhu, má celkom široké možnosti nastavenia dĺžky strihu a k plusom je možné zaradiť aj bohaté príslušenstvo.

Spolu so zastrihávačom vlasov Remington HC5035 dostanete 11 farebne odlíšených pevných nadstavcov, s ktorými môžete vaše vlasy či bradu upraviť v rozmedzí od 1,5 do 25 mm. Nastaviteľná je aj úroveň skosenia, a to od 0,5 do 2 mm. V balení sa ďalej nachádza čistiaca kefka na čepele, špeciálny hrebeň na úpravu strniska na krku, kefka na očistenie krku, stylingový hrebeň a nožnice. Čepele strojčeka sú vyrobené z kvalitnej a odolnej nehrdzavejúcej ocele, čo stojí za ich dlhou životnosťou. K plusom zaraďujeme aj vcelku tichý chod.

Naopak, asi najzásadnejším negatívom tohto modelu je nemožnosť jeho použitia bez napojenia do siete. V preklade, nie je vybavený nabíjateľným akumulátorom. Navyše, napájací kábel je pomerne krátky. Údržba nie je náročná, na druhej strane, zastrihávač vlasov Remington HC5035 nie je umývateľný. Umývať pod vodou môžete len jeho odnímateľné čepele a nadstavce.

Strojček na vlasy od Remington spotrebitelia hodnotia buď vyslovene pozitívne, alebo vyslovene negatívne. Dobrou správou je, že pozitívne recenzie prevládajú. Najčastejšie sme v nich natrafili na komentáre, ktoré súvisia s jednoduchou obsluhou, dobrým výkonom či tichým chodom. V negatívnych recenziách sú spomínané vlastnosti, ako je nemožnosť bezdrôtového použitia a slabší výkon pri strihaní dlhších alebo hustejších vlasov.

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vcelku široké možnosti nastavenia dĺžky
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Len sieťové napájanie
Neumývateľný
Dĺžku strihu je možné nastaviť len pomocou pevných hrebeňových nadstavcov

Napájanie = sieťové ● Nastavenie dĺžky strihu = 1,5 – 25 mm ● Materiál čepelí = nerezová oceľ

Náš TIP

Braun HC5030

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 50 min. výdrž akumulátora, dĺžka nabíjania 480 min., nastavenie dĺžky strihu od 3 do 24 mm, umývateľný, podpora duálneho napätia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zastrihávač vlasov Braun HC5030 je ďalším výkonným modelom s pomerne širokými možnosťami nastavenia dĺžky strihu, ktorý je dostupný za trochu vyššiu, ale primeranú obstarávaciu cenu. K nevýhodám patrí dlhšia doba nabíjania a kratšia výdrž akumulátora. V ostatných smeroch ide o veľmi šikovný model, ktorý uspokojí aj náročnejších spotrebiteľov.

Možnosti nastavenia dĺžky strihu od 3 do 24 mm na zastrihávači vlasov Braun HC5030 sú porovnateľné s modelmi, ako Philips Series 5000 HC5630/15 či Wahl 8148-016. Ide o akýsi štandard, ktorý by mal byť postačujúci pre všetkých priemerne náročných užívateľov. Zaujímavým detailom je pamäťový bezpečnostný zámok, ktorý slúži na „uloženie“ poslednej nastavenej dĺžky strihu, a to aj po odstránení hrebeňového nadstavca.

Tento strojček od Braun je ďalším kúskom s kombinovaným napájaním, ktorý navyše podporuje duálne napätie (240/110 V). Preto je vhodnou voľbou pre všetkých, ktorí často cestujú. Bezdrôtové používanie je zároveň jeho najväčším mínusom. Je vybavený lacnejšou Ni-MH batériou, ktorá v prevádzke vydrží len 50 min. Ďalším výrazným negatívom je dlhé, až 8 hod. nabíjanie akumulátora.

Údržbu strojčeka považujeme za veľmi jednoduchú, keďže ho môžete celý opláchnuť pod tečúcou vodou. Čepele sú aj v tomto prípade navrhnuté tak, aby vydržali ostré počas dlhej doby. K pozitívnym parametrom ďalej zaraďujeme vcelku bohaté príslušenstvo. Okrem samotného strojčeka v balení nájdete 2 rozdielne hrebeňové nadstavce, špeciálnu kefku na čistenie ostria, mazací olej, a napájací kábel.

Recenzie spotrebiteľov na zastrihávač vlasov Braun HC5030 sú prevažne pozitívne. Pochvaľujú si na ňom jednoduché ovládanie, praktický dizajndobré možnosti nastavenia dĺžky strihu aj pomer medzi cenou, celkovou kvalitou a výkonom. Zopár spotrebiteľov považuje cenu za premrštenú, a to najmä z dôvodu, že z ich pohľadu ide o obyčajný holiaci strojček na vlasy.

Pozitíva

Dobrý výkon a kvalita spracovania
Kombinované napájanie podpora duálneho napájanie
Umývateľný

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Dlhá doba nabíjania
Krátka výdrž akumulátora

Napájanie = kombinované ● Doba nabíjania = 480 min. ● Výdrž akumulátora = 50 min. ● Nastavenie dĺžky strihu = 3 – 24 mm

Pre náročných

Wahl 8148-016

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 90 min. výdrž akumulátora, dĺžka nabíjania 120 min., nastavenie dĺžky strihu od 0,8 do 25 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Už pri pohľade na obstarávaciu cenu je jasné, že strihací strojček na vlasy Wahl 8148-016 patrí k profi strojčekom na vlasy. Má široké možnosti nastavenia dĺžky strihu, dlhú výdrž batérie a odolné ostrie s dlhou životnosťou. Jeho kúpu preto odporúčame najmä tým z vás, ktorí majú v pláne strojček používať pravidelne a často.

Na Wahl 8148-016 môžete dĺžku strihu nastaviť v rozmedzí od 0,8 do 25 mm, čo je akýsi nepísaný štandard. Nadpriemerná je šírka záberu strihacej hlavice, ktorá predstavuje až 40 mm. V balení nájdete 8 plastových nadstavcov, pomocou ktorých môžete dĺžku strihu nastaviť na 1,5, 3, 4,5, 6, 10, 13, 19 alebo 25 mm. Súčasťou balenia je aj plastový hrebeň, krytka na hlavicu, čistiaca kefka a mazací olej.

Hlavica je chrómovaná, čo prispieva k jej odolnosti a dlhej životnosti. Na spodnej čepeli sa nachádzajú dlhšie zuby, ktoré zlepšujú rezný uhol. Ovládanie hodnotíme ako jednoduché. Dĺžku strihu si nastavíte pomocou páčky na bočnej strane strojčeka. Vyslovene vysoká kvalita spracovania sa odzrkadlila aj na jednej negatívnej maličkosti, ktorou je hmotnosť strojčeka. Váži 300 g, čo nie je najviac, pri dlhšom používaní však túto hmotnosť môžete ucítiť.

Strojček má kombinované napájanie, môžete ho teda používať drôtovo aj bezdrôtovo. Pri chode na Li-Ion batériu v prevádzke vydrží 90 min., čo je porovnateľné s naším víťazom, strojčekom Philips Series 5000 HC5630/15. Nabíjanie je o niečo dlhšie. Trvá cca 120 min. Napájací kábel je hrubý, čo prispieva k bezpečnosti, a má nadštandardnú dĺžku 2,9 m, čo hodnotíme ako výrazné pozitívum.

Spotrebiteľské recenzie profesionálneho strojčeka na vlasy Wahl 8148-016 sú výhradne pozitívne. Presnejšie, užívatelia ho označujú za TOP produkt. Pochvaľujú si jeho presnosť, ostrosť, výkon, jednoduché ovládanie a manipuláciu, možnosť sieťového napájania aj chodu na batériu a nízku hmotnosť. Negatíva súvisia len s vyššou hlučnosťou.

Pozitíva

Profesionálny výkon a kvalita
Dobré možnosti nastavenia dĺžky strihu
Kombinované napájanie a nadštandardne dlhý napájací kábel

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vyššia hlučnosť a hmotnosť

Napájanie = kombinované ● Doba nabíjania = 120 min. ● Výdrž akumulátora = 90 min. ● Nastavenie dĺžky strihu = 0,8 – 25 mm ● Šírka záberu = 40 mm ● Materiál čepelí = chrómovaná oceľ ● Dĺžka napájacieho kábla = 2,9 m

Philips HC9450/15

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, 120 min. výdrž akumulátora, doba nabíjania 60 min., nastavenie dĺžky strihu od 1 do 42 mm, neumývateľný

Pozrieť najlepšiu ponuku

Holiaci strojček Philips Series 9000 je ďalším modelom z vyššej cenovej kategórie, ktorý vyniká vysokým výkonom aj kvalitou spracovania. Najzaujímavejším parametrom je max. nastavenie dĺžky strihu, ktoré je vskutku nadpriemerné.

Na Philips Series 9000 si môžete dĺžku strihu nastaviť od 1 až do 42 mm, čo je v našom teste bezkonkurenčne najviac. K strojčeku dostanete 3 rozdielne hrebeňové nadstavce. Použiť ho, samozrejme, môžete aj bez nich. V takomto prípade dĺžku strihu nastavíte na minimum, teda na 0,5 mm.

Strojček disponuje technológiou DualCut, ktorá stojí za extrémne rýchlym strihaním vlasov. DualCut zaručuje vysoký výkon zariadenia a zároveň znižuje trenie čepelí. Navyše je doplnená o režim Turbo, ktorý je ideálny aj na vyslovene husté a nepoddajné vlasy či strnisko. Čepele, ktoré sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a majú špeciálnu titánovú úpravu, sú aj v tomto prípade samoostriace, čo zaručuje ich jednoduchú údržbu a dlhú životnosť.  

Strojček je vybavený inteligentným systémom, vďaka ktorému doň môžete uložiť rôzne nastavenia dĺžky strihu pre každý hrebeňový nadstavec. Ďalej na ňom nájdete dotykové ovládanie a digitálny displej. K výrazným benefitom patrí až 120 min. prevádzka na plne nabitý akumulátor. Nabíjanie pritom trvá len 60 min., čo je porovnateľné s naším víťazným modelom Philips Series 5000 HC5630/15 s polovičnou výdržou.

Najzásadnejším mínusom tohto modelu je dodávané, resp. nedodávané príslušenstvo. Okrem spomínaných hrebeňových nadstavcov k nemu totiž nedostanete nič ďalšie, teda ani štetec na čistenie či cestovné puzdro. Negatívom je taktiež fakt, že strojček nie je umývateľný, čo má priamy dopad na náročnosť jeho údržby. Niektorým z vás nemusí vyhovovať ani menšia šírka záberu a spomínané komplikovanejšie dotykové ovládanie.

Výkon, kvalitu, výdrž a funkcie holiaceho strojčeka Philips Series 9000 HC9450/15 spotrebitelia hodnotia výhradne pozitívne. Negatívne recenzie súvisia s faktom, že je dodávaný s veľmi skromným príslušenstvom. Niektorým nevyhovuje ani dotykové ovládanie, ktoré si vyžaduje istý cvik, menšia šírka záberu a skutočnosť, že strojček nie je umývateľný.

Pozitíva

Nadštandardná max. dĺžka strihu
Nadštandardná výdrž akumulátora a krátke nabíjanie
Vysoký výkon a kvalita spracovania

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Neumývateľný
Dodávaný s minimálnym príslušenstvom

Napájanie = kombinované ● Doba nabíjania = 60 min. ● Výdrž akumulátora = 120 min. ● Nastavenie dĺžky strihu = 1 – 42 mm

Sencor SHP 3301BL

Strojček na vlasy, kombinované napájanie, výdrž akumulátora 50 min., nastavenie dĺžky strihu od 1 do 8 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zastrihávač vlasov Sencor SHP 3301BL vyniká najmä nízkou obstarávacou cenou, jeho funkčné vlastnosti však taktiež nie sú na zahodenie. Je vhodnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú priemerne výkonný a kvalitný strojček so základnými vlastnosťami a možnosťami nastavenia dĺžky strihu.

Zastrihávač vlasov Sencor SHP 3301BL je určený na zastrihávanie vlasov aj brady. V balení nájdete len 1 hrebeňový nadstavec, dĺžku strihu je preto možné nastaviť v pomerne malom rozsahu, konkrétne od 1 do 8 mm. Strojček je použiteľný aj bez nadstavca. V tomto prípade dĺžka strihu predstavuje 0,5 mm.

Sencor SHP 3301BL patrí rovnako ako Philips Series 5000 HC5630/15, Wahl 8148-016 a Philips Series 9000 HC9450/15 k modelom s kombinovaným napájaním, môžete ho teda používať bezdrôtovo aj počas nabíjania zo siete. Napájací kábel má 145 cm, čo hodnotíme ako podpriemer. Je vybavený menej kvalitnou Ni-MH batériou, ktorá na 1 nabitie vydrží v prevádzke len 50 min. Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu nejde o výrazné negatívum.

Čepele na strojčeku majú 25 mm šírku záberu, čo znamená, že ide o pomerne miniatúrny model. K plusom zaraďujeme tichý motor, LED indikátor stavu nabitia akumulátora a veľmi jednoduché ovládanie, ktoré prebieha prostredníctvom tlačidla ON/OFF. Strojček na vlasy má ergonomickú rukoväť s protišmykovou úpravou, čo podstatne spríjemňuje celý proces strihania vlasov, a váži len cca 120 g. dodávané príslušenstvo sa dá označiť za základné. K strojčeku dostanete odnímateľný hrebeňový nadstavec a špeciálnu kefku na čistenie čepelí.

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili Sencor SHP 3301BL, ho hodnotia pozitívne, zároveň vyslovene ako alternatívu pre tých, ktorí hľadajú lacný holiaci strojček na vlasy so základnými funkciami. K plusom zaraďujú najmä pomer medzi cenou a výkonom, no taktiež výdrž akumulátora a veľmi jednoduchú obsluhu. Negatívne recenzie hovoria o absencii viacerých nadstavcov v balení, dlhšom čase nabíjania a nie ideálnych výsledkoch pri použití na zastrihávanie brady.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a kvalitou
Kombinované napájanie
Ergonomicky tvarované telo strojčeka

Negatíva

Menšie možnosti nastavenia dĺžky strihu
Kratšia výdrž akumulátora a dlhšie nabíjanie
Kratší napájací kábel

Napájanie = kombinované ● Výdrž akumulátora = 50 min. ● Nastavenie dĺžky strihu = 0,5 – 8 mm ● Šírka záberu = 25 mm ● Dĺžka napájacieho kábla = 145 cm ● Rozmery = 180 x 36 x 36 mm ● Hmotnosť = 135 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Do našich testov vyberáme vždy len niekoľko produktov, ktoré nás oslovia nadštandardnou kvalitou a výkonom, výborným pomerom medzi obstarávacou cenou a funkčnými vlastnosťami alebo zaujímavými detailmi, napr. inteligentnými technológiami. Testy sa snažíme zostaviť tak, aby boli čo najpestrejšie a vybrané modely oslovili čo najväčšiu časť z vás. Zároveň nie je vylúčené, že vás neoslovil ani 1 z vybraných modelov. Ak je tomu tak, pripravili sme si pre vás ešte niekoľko ďalších tipov na zaujímavé holiace strojčeky na vlasy.

Strojček na vlasy Oster 616-91 je profesionálny model, čo potvrdzuje aj jeho vysoká obstarávacia cena. Je dodávaný s 2 výmennými nožmi, ktoré sú určené na nastavenie 0,25 a 2,4 mm dĺžky strihu. Strojček pracuje ticho a pri nízkych vibráciách, preto je určený aj na dlhé strihanie. K výrazným plusom patrí jeho vysoký výkon a kvalita spracovania.

Strihací strojček na vlasy Moser 1871 Chrom Style Pro je ďalšie profi zariadenie, ktoré patrí do vyššej cenovej kategórie. Dĺžku strihu môžete priamo na integrovanej strihacej hlavici nastaviť v rozmedzí od 0,7 do 3 mm a pomocou dodávaných hrebeňových nadstavcov na dĺžku 3, 6, 9 alebo 12 mm. Moser 1871 Chrom Style Pro je akumulátorový model, ktorý po cca 60 min. nabíjaní môžete používať až 90 min.

Philips Series 3000 HC3510/15 je na rozdiel od predošlých 2 modelov vyslovene lacným strojčekom na vlasy. Je nastaviteľný na 13 rozličných dĺžok strihu v rozmedzí od 0,5 do 23 mm. Tento sieťový zastrihávač vlasov disponuje samoostriacimi čepeľami s technológiou DualCut na strihanie v oboch smeroch, má ergonomické tvarovanie a je dodávaný s 2 hrebeňovými nadstavcami.

Zastrihávač vlasov Braun HC5010 patrí do strednej cenovej kategórie, podporuje kombinované napájanie a je vybavený nastaviteľným hrebeňovým nadstavcom, pomocou ktorého môžete dĺžku strihu regulovať v 8 krokoch od 3 do 24 mm. Strojček je umývateľný, čo podstatne zjednodušuje jeho údržbu. K zásadnejším mínusom patrí dlhá doba nabíjania, ktorá trvá až 8 hod., a kratšia, len 50 min. prevádzka.

V prípade, že hľadáte naozaj výkonný a kvalitný strojček na vlasyPhilips Series 7000 MG7720/15 je dobrou voľbou. Vyniká v oblasti presného nastavenia dĺžky strihu, ktorú môžete regulovať v rozmedzí od 0,5 do 16 mm. Tento model je vybavený akumulátorom, ktorý na jedno nabitie vydrží nadštandardných 120 min.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Heureka.sk patrí k najnavštevovanejším online portálom, ktorý na nákup spotrebičov, ale i iných produktov využívajú tisícky slovenských spotrebiteľov. Pri zostavovaní našich testov sa preto na základe informácii z Heureka.sk orientujeme aj my. Jedno z praktických pomôcok, ktorá súvisí s reálnou spokojnosťou zákazníkov s tým či oným produktom, je ich predajnosť. V nasledujúcej tabuľke, ktorú priebežne upravujeme, sme si teda pre vás pripravili aktuálny zoznam najpredávanejších zastrihávačov vlasov na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HC5630/15 5* Zobraziť produkt
Philips MG9552/15 5* Zobraziť produkt
Philips QC5115/15 5* Zobraziť produkt
Remington HC5035 5* Zobraziť produkt
Sencor SHP 460CH 5* Zobraziť produkt

V nasledujúcich odstavcoch sme si pre vás pripravili podrobný návod na výber strojčeka na vlasy. Budeme sa v ňom venovať tým najdôležitejším technickým parametrom aj doplnkovým funkciám, údržbe, ovládaniu a ďalším oblastiam, ktoré majú priamy vplyv na funkčnú stránku tohto zariadenia. Pri nákupe nezabudnite na veľmi dôležitý faktor, a to, že výber strojčeka je do veľkej miery individuálny. Preto nezabudnite prihliadať na parametre, ako je kvalita a dĺžka vašich vlasov, prípadne brady, plánovanú intenzitu používania strojčeka či požadovanú finálnu dĺžku strihu.

Ako vybrať strojček na vlasy

 • Rozdelenie strojčekov podľa typu napájania
 • Napätie
 • Čepele
 • Nadstavce na strojček na vlasy
 • Možnosti nastavenia dĺžky strihu a šírka záberu
 • Ovládanie
 • Údržba
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Rozdelenie strojčekov podľa typu napájania

Na trhu sú dostupné strojčeky na vlasy, ktoré sú napájané priamo zo siete a tie s akumulátorom, ktoré môžete používať bezdrôtovo. Tento parameter je jeden z najdôležitejších, keďže má priamy súvis s praktickou stránkou používania strojčeka. Ďalšou a zároveň veľmi populárnou možnosťou sú modely s kombinovaným napájaním a taktiež tie, ktoré fungujú na obyčajné, teda „tužkové“ batérie a nie sú nabíjateľné.

Akumulátorové strojčeky na vlasy

Ide o najpopulárnejšiu voľbu spotrebiteľov. V prípade nákupu akumulátorového strojčeka na vlasy sa zamerajte na nasledujúce parametre.

 • Typ akumulátora: Túto informáciu nájdete v popise produktov skôr zriedka. Vo všeobecnosti platí, že vyslovene lacné strojčeky na vlasy zvyknú byť vybavené Ni-MH akumulátormi, ktoré nemajú príliš dlhú životnosť. Väčšina modelov zo strednej až vyššej cenovej kategórie disponuje Li-Ion akumulátormi s dlhou životnosťou, ktoré netrpia tzv. pamäťovým efektom.
 • Výdrž akumulátora: Za postačujúce minimum je možné označiť čas okolo 60 min. výkonnejšie modely vydržia na 1 nabitie v prevádzke 90 a tie najvýkonnejšie pokojne i 120 min.
 • Doba nabíjania: Spravidla má priamy súvis s výdržou akumulátora. Preto sa zamerajte najmä na pomer medzi dobou nabíjania a výdržou. Kvalitné zriadenia za cenu do 50 eur s výdržou okolo 90 min. by ste mali nabiť za max. 60 až 90 min.

Sieťové zastrihávače vlasov

Tieto modely nemajú akumulátor, používať ich teda môžete len pri zapojení do elektrickej zásuvky pomocou napájacieho kábla. Zamerajte sa najmä na jeho dĺžkuKábel by nemal byť kratší ako 2 m. V inom prípade môže byť manipulácia so strojčekom vcelku nepohodlná. Z hľadiska životnosti je dobré, ak je kábel dostatočne hrubý. Na druhej strane by nemal byť vyslovene nepoddajný.

Sieťový zastrihávač vlasov

Strojčeky napájané batériami

Na tieto strojčeky natrafíte skôr zriedka. Väčšinou ide o produkty za pár eur, ktoré oceníte najmä na cestách. Štandardne nemajú príliš veľký výkon a k nevýhodám patria aj vyššie prevádzkové náklady. Naopak, k plusom je možné zaradiť napr. nízku hmotnosť, atraktívnu obstarávaciu cenu a fakt, že sú použiteľné všade, napr. aj v prírode.

Strojčeky s kombinovaným napájaním

Mnoho akumulátorových strojčekov môžete používať bezdrôtovo, no taktiež počas ich dobíjania, teda napojené do siete. V tomto prípade hovoríme o tzv. kombinovaných modeloch. Tento údaj si za každých okolností overte vopred, pri použití výhradne akumulátorového strojčeka počas jeho dobíjania totiž môžete „odpáliť“ akumulátor. Ak sa rozhodnete pre nákup tejto alternatívy, zamerajte sa na výdrž, čas nabíjania aj dĺžku napájacieho kábla.

Napätie

S napájaním súvisí aj napätie, s ktorým je daný strojček „kompatibilný“. Strojček by mal nepochybne pracovať na klasické napätie 230 V, ktoré je využívané v našich končinách. Ak cestujete aj do krajín, kde je využívané 110 V napätie, siahnite po modeli, ktorý podporuje duálne napätie.

Čepele

Čepele sú srdcom každého strojčeka. Jednou z najdôležitejších informácií je materiál, z ktorého sú vyrobené. Podstatnú úlohu zohráva aj ich povrchová úprava a použité technológie, ktoré urýchľujú strihanie, prípadne dokážu znížiť trenie čepelí a v prípade potreby celý proces urýchliť a zefektívniť. Pomerne často natrafíte na tzv. samoostriace čepele, ktoré sa obrusujú o seba počas samotného strihania, čo podstatne zjednodušuje údržbu a má pozitívny dopad na ich životnosť.

Čepele na strojčekoch na vlasy zvyknú byť najčastejšie vyrobené z klasickej alebo nerezovej ocele. Často používaným materiálom na kvalitnejších modeloch býva titán. Menej často natrafíte na čepele keramické. Keďže ide o veľmi dôležitý parameter, na vlastnosti jednotlivých materiálov sa pozrieme bližšie.

Strojček na vlasy – čepele

 • Oceľové čepele: Oceľ patrí k lacným materiálom, preto sa s ňou stretnete najmä pri strojčekoch z nižšej cenovej kategórie. Tieto čepele nie sú príliš odolné. Problémom je ich náchylnosť na otupenie a hrdzavenie. Z tohto dôvodu nie sú umývateľné. Oceľové čepele sú teda vhodné na občasné používanie.
 • Nerezové čepele: Nerezová oceľ má takmer totožné vlastnosti ako oceľ klasická. Jej výhodou je odolnosť proti korózii, čo znamená, že nerezové čepele môžete umývať pod vodou. Z hľadiska ceny ide taktiež o jednu z lacnejších alternatív.
 • Titánové čepele: Ide o najdrahšiu, ale i najlepšiu voľbu. Titán je veľmi odolný a má dlhú životnosť. Nie je náchylný na opotrebovanie, resp. otupenie, navyše, väčšina čepelí z titánu je samoostriaca a umývateľná.
 • Keramické čepele: Keramika nie je zlou voľbou, no jej použitie pri čepeliach na strojčeku má isté úskalia. Tieto čepele zvyknú byť taktiež samoostriace. Nevýhodou je, že ich nemôžete umývať. Okrem toho ide o veľmi krehký materiál, tieto strojčeky preto spravidla nemajú príliš dlhú živnosť.

Nadstavce na strojček na vlasy

Nadstavce alebo tzv. zastrihávacie hrebene, či hrebeňové nadstavce na strojček na vlasy patria spolu s čepeľami k najdôležitejším komponentom, keďže súvisia s možnosťami nastavenia dĺžky strihu. V prvom rade si všimnite, koľko nadstavcov nájdete v balení spolu so strojčekom. Ďalším dôležitým parametrom je ich typ.

Pevné nadstavce na strojček na vlasy

Pevné nadstavce s fixnou dĺžkou strihu bývajú súčasťou lacnejších strojčekov na vlasy. Ich nevýhodou je, že neposkytujú presnejšie nastavenia, napr. v krokoch po 0,5 mm. Pri strojčekoch na vlasy s nadstavcami sa zamerajte najmä na počet a typ nadstavcov v balení.

Posuvné nadstavce na strojček na vlasy

Posuvné nadstavce sú drahšou, ale praktickejšou alternatívou. V prvom rade poskytujú podstatne presnejšie možnosti nastavenia dĺžky strihu, väčšinou v krokoch od 0,1 do 0,5 mm. Výhodou tohto riešenia je fakt, že sa nemusíte zdržiavať neustálou výmenou nadstavcov. Určite si všimnite kvalitu zámku, resp. či sa na strojčeku nachádza. V inom prípade sa môže nadstavec počas strihania uvoľniť a samovoľne posúvať.

Strojček na vlasy – nadstavce

Špeciálne nadstavce na strojček na vlasy

Špeciálne nadstavce slúžia na strihanie brady, fúzov, chĺpkov v nose či ochlpenia na tele. Aspoň 1 takýto špeciálny nadstavec nájdete takmer pri každom strojčeku na vlasy. V prípade niektorých produktov si ich môžete dokúpiť aj samostatne. Preto si overte ich dostupnosť a obstarávaciu cenu.

Možnosti nastavenia dĺžky strihu a šírka záberu

Toto je ďalší veľmi dôležitý parameter. Šírka záberu/hlavice sa tradične pohybuje od 20 do 40 mm. Modely s užšou hlavicou, označované tiež ako kontúrovacie strojček na vlasy, sú vhodné pre tých, ktorí nemajú príliš veľa vlasov, tie širšie ocenia „majitelia“ hustejšej hrivy. Práca so širšou hlavicou je, samozrejme, podstatne rýchlejšia.

Ďalej sa zamerajte na rozmedzie, v ktorom môžete nastaviť dĺžku strihu. Paradoxne, čím je strojček drahší, tým menšie rozmedzie poskytuje. Za tradičné a postačujúce je možné označiť rozmedzie od 1 do cca 24 mm. Niektoré modely je možné nastaviť až na 40 mm, naopak, niektoré na max. 15 mm dĺžku. Tento parameter je do istej miery individuálny a súvisí s tým, na akú dĺžku si vlasy striháte vy. Posledný údaj, ktorý súvisí s dĺžkou strihu, je presnosť nastavenia. Na niektorých strojčekoch ju môžete regulovať v krokoch po 0,1 mm, na iných len po 1 mm.

Ovládanie

Ovládanie klasických strojčekov na vlasy nebýva náročné. Výnimkou sú drahšie zariadenia vybavené rôznymi pokrokovými technológiami, ale pekne po poriadku. Pri klasických modeloch sa zamerajte najmä na typ ovládacích prvkov. Na výber máte koliesko, páčku, posuvné tlačidlo alebo klasické tlačidlo ON/OFF. Ktorá z týchto možností je najlepšia, sa odvíja hlavne od vašich preferencií.

Strojček na vlasy – ovládanie

Pri inteligentných strojčekoch sa stretnete s tlačidlami alebo dotykovým ovládaním. Druhá možnosť spravidla poskytuje veľmi presné nastavenie dĺžky strihu, prípadne aj intenzity strihania. Musíte počítať s tým, že tento typ ovládania si vyžaduje prax. Ak teda hľadáte základný strojček na občasné zastrihnutie vlasov či brady, odporúčame vám hľadať taký s čo najjednoduchším ovládaním.

Údržba

Najdôležitejšou informáciou, ktorá súvisí s údržbou, je, či daný strojček môžete alebo nemôžete umývať pod vodou, a ak áno, tak ktoré z jeho častí patria k tým umývateľným. Na výber máte modely, ktoré sú umývateľné celé (čepele + telo), tie, pri ktorých môžete namočiť len čepele alebo také, ktoré nie sú umývateľné vôbec.

Prvá spomínaná alternatíva je nepochybne najpraktickejšia. Potom, ako ukončíte úpravu vašich vlasov, strojček jednoducho opláchnete pod tečúcou vodou a necháte ho vyschnúť. Zariadenia s umývateľnými čepeľami sú pomerne praktické, musíte si však dať pozor, aby ste pri údržbe nenamočili ich telo. Posledná, väčšinou i najlacnejšia alternatíva, teda neumývateľné strojčeky, môžete čistiť len nasucho pomocou štetca.

Na domáce použitie je vhodná zlatá stredná cesta

Strojčeky na vlasy sú dostupné už od necelých 10 eur. Za zlatú strednú cestu je možné považovať modely za 20 až 70 eur. Na trhu nájdete aj zariadenia za niekoľko stoviek, ktoré sú určené na profesionálne použitie.

Do kategórie najlacnejších strojčekov na vlasy je možné zaradiť tie za cenu do 15 eur. Väčšinou ide o bezmenné modely, ktoré kúpite v každom 2. supermarkete či inom obchode so zmiešaným tovarom. Najväčším problémom takýchto lacných zariadení býva nízka kvalita čepelí, ktoré sa otupia už po krátkom čase, a podstatne nižší výkon. V prípade akumulátorových modelov sa pripravte na kratšiu výdrž na 1 nabitiedlhšie nabíjanie a kratšiu životnosť samotného akumulátora.

Ak hľadáte obyčajný zastrihávač na občasné ostrihanie vlasov či pristrihnutie brady, mali by ste s vystačiť s kúskom za cenu 20 až 30 eur. V tejto cenovej kategórii nájdete modely s akumulátorom, sieťovým aj kombinovaným napájaním. Väčšina z nich má vcelku dobrú životnosť i výkon.

Pokiaľ strojček používate pravidelne, máte nepoddajné vlasy, potrpíte si na presné nastavenie dĺžky strihu, obľubujete moderné technológie, alebo ste ochotní zainvestovať do modelu s dlhšou životnosťou, hľadajte medzi zariadeniami za 40 až 70 eur. Strojčeky na vlasy za viac ako 80 eur spravidla patria medzi profesionálne kúsky, ktoré sú vhodné aj na komerčné použitie.

Dobre poslúžia strojčeky Philips, Braun, BaByliss i Rowenta

Na slovenskom trhu nájdete viacero obľúbených a overených značiek strojčekov. Za dobrú voľbu je možné nepochybne označiť zastrihávače vlasov Philips, BraunPanasonic a Orava. Produkty od týchto výrobcov patria ku kvalitným, odolným, výkonným, majú dlhú životnosť a presné možnosti nastavenia dĺžky strihu. Z hľadiska ceny ide o trošku drahšiu alternatívu, v ponuke výrobcov však nájdete aj kúsky za 30 – 40 eur.

Zlatou strednou cestou sú zastrihávače vlasov BaByliss, Remington, Sencor, Rowenta, SilvercrestOster, Eta či Daling. Ide o zariadenia s dobrým, no nie najvyšším výkonom a kvalitou spracovania. Väčšinou zaostávajú minimálne v 1 oblasti, napr. kratšej výdrži batérii, dlhšom nabíjaní či menej presnom nastavení dĺžky strihu. Ak hľadáte profi kúsok, odporúčame vám hľadať medzi strihacími strojčekmi na vlasy Moser či Wahl. K zariadeniam s pokrokovými technológiami zas patria strojčeky na vlasy Xiaomi aj Philips.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste informácie o značke strojčekov, ktorá oslovila práve vás, natrafili ste na model , ktorý nebol zaradený do nášho testu a neviete zhodnotiť jeho skutočnú kvalitu, alebo potrebujete poradiť s výberom? Akékoľvek otázky, ktoré súvisia so strojčekmi na vlasy, nám môžete položiť v diskusii pod článkom. Všetky z nich priebežne kontrolujeme a odpovedáme na ne v čo najkratšej dobe.

Najväčšou výhodou je jednoduchosť používania. Strojčeky pri chode na akumulátor však môžu mať nižší výkon. Naopak, modely napájané zo siete sú spravidla o niečo výkonnejšie. Ideálnym kompromisom sú preto kombinované zariadenia, ktoré môžete v závislosti od vašich aktuálnych potrieb používať bezdrôtovo aj napojené do elektrickej zásuvky.

Ak je na strojčeku uvedené, že ide o umývateľný model, môžete ho len navlhčiť, nie ponoriť. 2. možnosťou sú vodotesné strojčeky, ktoré sú vhodné aj na používanie v sprche či vani. Na používanie v sprche či vanú sú vhodné len tieto zariadenia.

Najčastejšie natrafíte na integrovanú nádobku na zachytávanie ostrihaných vlasov, resp. interné odsávanie. Veľmi praktickou je kontrolka stavu nabitia akumulátora. Iné doplnkové funkcie sú skôr výnimočné.

Rowenta Airforce Ultimate TN9300

Strojček na vlasy, sieťové napájanie, nastavenie dĺžky strihu od 0,5 do 18 mm, integrované odsávanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zastrihávač vlasov Rowenta Airforce Ultimate je špecifickým modelom s integrovanou nádobkou na zachytávanie ostrihaných vlasov. Má široké a presné nastavenie dĺžky strihu a kvalitné čepele z titánu. Jediným zásadnejším mínusom je absencia akumulátora, a teda i možnosti bezdrôtového používania.

Zastrihávač vlasov Rowenta Airforce Ultimate je trochu drahším kúskom, jeho obstarávaciu cenu však hodnotíme ako primeranú výkonu aj kvalite. Najzaujímavejšou vlastnosťou tohto modelu je integrovaný vákuový systém s vlastným motorom, turbínou a nádobkou, ktorá slúži na zachytávanie ostrihaných vlasov. Výrobca hovorí až o 99 % účinnosti. Vysokú efektivitu odsávania potvrdzujú aj samotní spotrebitelia. Strojček môžete navyše využiť taktiež ako ručný vysávač na ostrihané vlasy, ktoré sa nezachytia do nádobky.

Kvalitné samoostriace čepele majú ochranný titánový povrch, ktorý stojí za ich ostrosťou, odolnosťou aj dlhou životnosťou. Môžete ich umývať pod vodou, pozor, samotný strojček umývateľný nie jeDĺžka strihu je nastaviteľná v 17 krokoch po 1 mm, a to od 0,5 do 18 mm, čo je menší podpriemer. Upozorňujeme, že pri použití nadstavcov je dĺžku strihu možné nastaviť až od 3 mm. Hlava má 42 mm šírku záberu, čo je o niečo viac, ako je bežné.

Rovnako ako Remington HC5035 patrí aj tento model k sieťovým zastrihávačom vlasov. Absenciu akumulátora zároveň považujeme za najväčší mínus. Napájací kábel má 2 m, čo je dostatočná dĺžka. K pozitívam ďalej patrí fakt, že v prípade poruchy strojčeka, sú dostupné náhradné diely za prijateľnú cenu. Výrobca ponúka aj dobrú zákaznícku podporu v podobe autorizovaných servisov. Priamo v balení nájdete odnímateľný hrebeňový nadstavec na finálne doladenie účesu, ďalšie 2 nadstavce, pomocou ktorých môžete regulovať nastavenie dĺžky strihu, a olejček na mazanie nožov.

Spotrebitelia sú vo všeobecnosti so zastrihávačom vlasov Rowenta Airforce Ultimate spokojní. Za najväčšie pozitívum považujú funkciu odsávania, ktorá podľa ich slov funguje naozaj spoľahlivo. K mínusom zaradzujú vyššiu cenu a fakt, že s nadstavcom je možné dĺžku strihu nastaviť až od 3 mm.

Pozitíva

Cena primeraná kvalite, výkonu a funkciám
Integrované odsávanie a nádobka na zachytávanie vlasov
Kvalitné prevedenie a dlhá životnosť

Negatíva

Bez akumulátora a možnosti bezdrôtového používania
Menšie možnosti nastavenia dĺžky strihu
Neumývateľný

Napájanie = sieťové ● Nastavenie dĺžky strihu = 0,5 – 18 mm ● Šírka záberu = 40 mm ● Dĺžka napájacieho kábla = 2 m

Heureka.sk odporúča:

Philips QC5115/15

od 14,91 €
Pomocou hrebeňa možno nastaviť dĺžku zostrihu v rozpätí od 4 do 21 mm, pričom medzi jednotlivými dĺžkami zostávajú 2 mm rozostupy. Strojček môžete...

Philips Series 5000 HC5630/15

od 36,34 €
Super rýchle a vysoko pohodlné ostrihanie vám zaistí zastrihávač Philips, ktorý si ľahko poradí s každým neposedným vlasom. Disponuje obojstrannou...

Braun HC5030

od 45,00 €
So strojčekom na vlasy od značky Braun dosiahnete slušivého účesu ľahko a v pohodlí domova. Je vybavený mimoriadne ostrými holiacimi čepeľami,...

Philips Series 3000 HC3510/15

od 17,94 €
Zastrihávač vlasov Philips ponúka rýchle a presné zastrihnutie vlasov. Je vybavený samoostriacimi oceľovými čepieľami, ktoré zaistia perfektný a...

Wahl 8148-016 Magic Clip Cordless

od €
Strojček na baterku aj kábel. Výdrž batérie 90minút / nabíjanie 120 minút. Batéria je typu Li-Ion bez pamäťového efektu. Výkonný strihací...

Philips Hairclipper series 5000 HC5612/15

od 32,00 €
Odvádzanie odstrihnutých vlasov 2x zrýchľuje* strihanie Inovatívny dizajn nadstavca umožňuje odvádzať odstrihnuté vlasy z čepelí počas...

Philips Series 7000 HC7460/15

od 57,75 €
Účes podľa svojich predstáv teraz pohodlne a rýchlo vykúzlite so zastrihávačom vlasov od značky Philips. Prístroj je vybavený oceľovými čepieľami,...

Braun HC5010

od 26,91 €
So strojčekom na vlasy od značky Braun dosiahnete slušivého účesu ľahko a v pohodlí domova. Je vybavený mimoriadne ostrými holiacimi čepeľami,...

Philips Series 9000 HC9450/15

od 70,00 €
Elegantný zostrih ľahko a bez návštevy kaderníka? So zastrihávačom Philips trebárs hneď teraz. Model s výkonnou strihacou jednotkou a...

Remington HC5035

od 15,37 €
Dosiahnite perfektného účesu ľahko aj bez návštevy kaderníka, a to so zastrihávačom značky Remington. Vďaka nerezovej čepeli s perfektným ostrím...

Braun HC 5050

od 33,90 €
profesionálny zastrihávač vlasov • plne vodotesné vnútro prístroja • ľahká údržba • umývateľný • akumulátorový aj na sieťovú prevádzku • 50 minút...

Moser 1871 Chrom Style Pro

od 152,00 €
Nový vylepšený profesionálny strihací strojček na vlasy MOSER Chrom style 1871 Li + s novým akumulátorom Li-ION (LiFePO4). Určené predovšetkým...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Mišo 08.Jan.2022

Philips Series 5000 HC5630/15 som si zvolil kvôli dobrým recenziám a prijateľnej cene. Strojček sa veľmi dobre drží v rukách, v balení bolo aj puzdro, takže si ho môžem brávať kľudne aj na cesty. Za super vec považujem aj nadstavec proti poraneniu. Výdrž batérie je skvelá a nabitie je rýchle. Obsluha aj údržba sú jednoduché. Celkovo som s výberom spokojný.

Odpovedať

Tibor 09.Jan.2022

Braun HC 5030 strihá veľmi dobre, dokonca aj hustejšie vlasy, avšak prekáža mi veľmi krátky kábel, ktorý ma dosť obmedzuje. Súčasťou navyše nebola flexošnúra, ktorá bola vyobrazená na obrázku pri produkte. Výkon tieto nedostatky však vyváži. Ovládanie je jednoduché, strojček je tichý a okrem vlasov si s ním viem skrátiť aj fúzy. Okrem kábla sa môže používať aj na batérie, výdrž je v tomto prípade dostatočná.

Odpovedať

Šimon 09.Jan.2022

Strojček Sencor SHP 3301BL je tichý a spoľahlivý, navyše za dobrú cenu. Nastavenie výšky strihu je jednoduché a prístroj je ľahký a má ergonomický tvar, vďaka čomu perfektne sadne do ruky. Modrá farba vyzerá pekne. Je vhodný len na kratšie vlasy, prípadne na kratšiu bradu, s dlhými a hustými vlasmi si neporadí, na to má slabý výkon. Zabudovaný akumulátor má priemernú výdrž a škoda, že sem výrobca nedal signalizáciu potreby nabitia batérie. Odporúčam ho nenáročným používateľom na občasné požívanie, ostatní nech si radšej priplatia.

Odpovedať

Dodo 10.Jan.2022

Philips Series 3000 HC3510/15 je pre moje potreby postačujúci, je to dobrá kvalita a overená značka. Cena je prijateľná. Páči sa mi, že ho netreba dobíjať, ale len ho pripojím do elektrickej zásuvky. Mínusom je, že bez nadstavca holí na veľmi krátko. Ja osobne ho okrem strihania vlasov používam aj namiesto holiaceho strojčeka. Manipulácia je jednoduchá, určite ho môžem odporučiť.

Odpovedať

Ján 11.Jan.2022

Strojček Philips Series 7000 HC7460/15 je výborný a veľmi dobre a ľahko sa s ním strihajú vlasy. Dá sa s ním urobiť aj krásny výbrus. Výdrž batérie je slušná, strojček som nemal plne nabitý a ostrihal som s ním troch ľudí. :-) Cena je veľmi dobrá, takže to bola výhodná kúpa. Maličkým mínusom je, že nie je umývateľný pod vodou. Pre domáce používanie ho určite odporúčam.

Odpovedať

Katarína 14.Jan.2022

Wahl 8148-016 Magic Clip Cordless je funkčný strojček za vyššiu cenu, ale kúpu neľutujem. Plusom je dlhá výdrž na jedno nabitie aj možnosť použitia kábla, tiež pekný vzhľad, nízka váha, veľmi dobrá manipulácia aj super ostré britvy s dostatočným záberom. Poradí si s akýmkoľvek typom vlasov. Strojček využívam na profesionálnej úrovni v kaderníckom salóne, je to špička medzi strojčekmi a to som za svoju kariéru vyskúšala už viacero strojčekov. Súčasťou sú aj viaceré nadstavce, môžem jednoznačne odporučiť. Jedinou nevýhodou je vyššia hlučnosť, ale to sa dá akceptovať.

Odpovedať

Marek 08.Feb.2022

Moser 1871 Chrom Style Pro je spoľahlivý a jednoducho sa obsluhuje, celkové prevedenie je kvalitné. Páči sa mi udržateľný chod motora a tiež to, že dobre sedí v ruke. Chod je clekom tichý a konštrukcia jednoduchá, výdrž si tiež zaslúži plus. Mínusy som zatiaľ nenašiel žiadne.

Odpovedať

Julo 13.Feb.2022

Remington HC5035 je ľahký strojček s kopou príslušenstva a za dobrú cenu. Je pomerne tichý, má až 12 nadstavcov a páči sa mi, že je len na elektrinu, nechcel som nabíjateľný. Strihá dobre, len škoda, že kábel je trocha kratší než som čakal. V prípade potreby to riešim predlžovačkou, takže pohoda.

Odpovedať

Dárius 25.Feb.2022

Braun HC 5050 funguje veľmi dobre aj na batériu. Oceňujem indikátor nabitia aj dobrú výdrž. Dizajn je ergonomický a čistenie prístroja ľahké.

Odpovedať

Filip P. 07.Jun.2022

Philips Series 5000 HC5630/15 je dobrá mašinka, ktorá splnila moje očakávania. Oceňujem jednoduché mechanické nastavenie dĺžky strihania, to, že funguje bez kábla aj s ním a že sa neprehrieva pri používaní, čo bolo problémom môjho staršieho strojčeka. Plusom je umývateľnosť pod tečúcou vodou, mínusom zas amatérsky držiak na strojček, aj menej kvalitne vyzerajúce súčiastky.

Odpovedať