Hobby a záhrada

Spoľahlivá záhradná technika či kvalitné elektrické náradie je niečo, čo sa šikovnému domácemu majstrovi alebo profesionálnemu remeselníkovi vždy zíde. Počas prieskumu trhu sme porovnali a otestovali veľké množstvo rôzneho technického a záhradného vybavenia – AKU skrutkovače, hobľovačky, zváračky či uhlové brúsky. Naši redaktori spracovali aj objektívne recenzie a porovnávaním strávili stovky hodín. V rámci záhradnej techniky sme vybrali najlepšie elektrické, benzínové či akumulátorové kosačky, ale aj záhradné traktory, kultivátory alebo reťazové píly. Nevynechali sme ani ďalšie vybavenie pre rôzne hobby aktivity a spracovali praktické návody, ktoré vám výber uľahčia.

Antiparazitiká pre psov

Najlepšie obojky, pipety a tablety pre psov proti kliešťom

Študovaním diskusií na FB a diskusných fórach sme strávili desiatky hodín, aby sme zistili, ktoré antiparazitikum je podľa samotných spotrebiteľov to najlepšie. Víťazí Foresto, Scalibor, Kiltix, Bravecto či Arpalit?
Vysokotlakové čističe

Najlepšie vysokotlakové čističe 2022 + recenzie

Vysokotlakový čistič Bosch UniversalAquatak 135 príjemne prekvapil cenou i výkonom. Ako dopadli ďalšie testované produkty?
Kultivátory

Najlepšie kultivátory 2022 + recenzie

Na základe dôsledného hodnotenia a porovnania jednotlivých parametrov sme pre vás zrecenzovali víťaza testu, benzínový kultivátor Riwall PRO RPT 8556 R, a ešte niekoľko ďalších...
Benzínové reťazové píly

Najlepšie benzínové reťazové píly 2022 + recenzie

V našom teste benzínových reťazových píl, v ktorom zvíťazil model Dolmar PS-420 SC, nájdete podrobné recenzie veľmi šikovných, výkonných a cenovo dostupných kúskov. 
Ponorné kalové čerpadlá

Najlepšie ponorné kalové čerpadlá 2022 + recenzie

Náš test ponorných kalových čerpadiel sme zamerali na hodnotenie a porovnanie niekoľkých modelov. Okrem výhercu testu, čerpadla AL-KO Drain 20000 HD, sme pre vás zrecenzovali i ďalšie zaujímavé kúsky.
Nafukovacie vírivky

Najlepšie nafukovacie vírivky 2022 + recenzie

V našom porovnávacom teste nafukovacích víriviek vám predstavíme nielen jeho víťazku Bestway Lay-Z-Spa Miami, ale taktiež ďalšie 4 cenovo dostupné, kvalitné modely.
Postreky proti burine

Najlepšie postreky proti burine 2022 + recenzie

 Test Magazín sa tentoraz sústredil na to, ktoré postreky proti burine účinkujú najviac. Víťazom testu spomedzi herbicídnych prípravkov sa stal postrek Roundup Klasik PRO.
Povrchové záhradné čerpadlá na vodu

Najlepšie povrchové záhradné čerpadlá na vodu 2022 + recenzie

V porovnávacom teste zvíťazilo čerpadlo Elpumps JPV 2000 B, avšak článok neváhajte dočítať do konca. Predstavíme vám až 10 skvelých povrchových čerpadiel.
Štiepačky na drevo

Najlepšie štiepačky na drevo 2022 + recenzie

Pozreli sme sa na štiepačky dreva bližšie a porovnali ich. Víťazom testu sa stala výkonná horizontálna štiepačka na drevo Scheppach HL 760 LS.
Drviče konárov

Najlepšie drviče konárov 2022 + recenzie

S množstvom nepotrebných orezov a konárov vám pomôže výkonný drvič konárov. Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal model Bosch AXT 25 TC.
Parkside

Parkside brúska, píla alebo vysávač – najlepší v pomere kvality a ceny

Produkty Parkside sú primárne hobby náradím, ktoré je vhodné na práce okolo domu, v dielni, v garáži alebo na záhrade. Pozreli sme sa bližšie nielen na najlepšie produkty tohto výrobcu.
Elektrické lapače hmyzu

Najlepšie elektrické lapače hmyzu 2022 + recenzie

Skvelú efektivitu a zároveň aj dobrý pomer ceny a výkonu ponúka elektrický lapač hmyzu Nedis INK112CBK16 11 W.
Infrasauny

Najlepšie infrasauny 2022 + recenzie

Vybrali sme najlepšie infrasauny. V našom porovnaní sa nachádza aj interiérová infrasauna Marimex Popular 3001 L, ktorá disponuje až 8 karbónovými žiaričmi.
Teplovzdušné pištole

Najlepšie teplovzdušné pištole 2022 + recenzie

Plánujete kúpu teplovzdušnej pištole? Náš test je v tom prípade určený práve pre vás. Zhodnotili sme v ňom víťazný model Makita HG6530VK a tiež niekoľko ďalších zaujímavých...
Záhradné nožnice

Najlepšie záhradné nožnice 2022 + recenzie

V našom porovnávacom teste sme zhodnotili niekoľko solídnych záhradných nožníc. Svojimi kvalitami zaujali profesionálne záhradné nožnice Felco 2.
Priamočiare píly

Najlepšie priamočiare píly 2022 + recenzie

Porovnali sme pre vás niekoľko modelov, z ktorých zvíťazila Makita 4351FCTJ so silným 720 W motorom, s elektronicky mäkkým štartom a ovládaním konštantnej rýchlosti.
Polykarbonátové skleníky

Najlepšie polykarbonátové skleníky 2022 + recenzie

Pripravili sme pre vás porovnávací test najlepších polykarbonátových skleníkov. V pomere ceny a úžitku nás o svojich kvalitách presvedčil model Gutta Gardentec...
Záhradné krby

Najlepšie záhradné krby 2022 + recenzie

Lacný záhradný krb Blumfeldt Westeros s komínom v našom teste uspel na výbornú. Ani zďaleka však nejde o jedinú možnosť.
Trávnikové hnojivo

Trávnikové hnojivo – ako, kedy a čím hnojiť trávnik

Trávnik potrebuje kvalitnú starostlivosť a príslušné hnojivo. Pripravili sme pre vás prehľad dôležitých zásad, ktoré by ste pri hnojení trávnika mali dodržiavať a akým chybám by ste sa mali vyhnúť.
Záhradné krby Blumfeldt

Záhradné krby Blumfeldt – recenzie, cena, skúsenosti

Ponuka krbov výrobcu Blumfeldt je naozaj pestrá. V teste vám predstavíme obľúbené modely ako Hidalgo či Flavius.
Rázové uťahováky

Najlepšie rázové uťahováky 2022 + recenzie

Pre tých z vás, ktorí práve zvažujú kúpu rázového uťahováka, sme zostavili test, v ktorom nájdete podrobnú recenziu nielen jeho víťaza Makita DTD171Z.
Ako vybrať gril + druhy grilov

Ako vybrať najlepší gril + druhy grilov

Ak patríte medzi milovníkov grilovania a grilovaných jedál, potom by vo vašej domácnosti či v záhrade nemal chýbať kvalitný gril. Ako si ho vybrať?

Ako vybrať nadzemný bazén

Najlepšie nadzemné bazény 2022 + recenzie

Pripravili sme krátke recenzie bazénov a náš porovnávací test vybral aj najlepší bazén. Nadzemný bazén Bestway Power Steel má rámovú konštrukciu z ocele a v...

Ako vyčistiť vodu v bazéne

Ako vyčistiť kalnú, zelenú, hnedú a bielu vodu v bazéne

Ak zanedbáte starostlivosť o vodu vo vašom bazéne, výsledkom bude jej zakalenie, zhnednutie, zozelenenie či vznik iných estetických aj funkčných nedokonalostí. Ako im predchádzať a ako ich odstrániť?

Aku nožnice na živý plot

Najlepšie aku nožnice na živý plot 2022 + recenzie

V našom teste sme sa bližšie pozreli na akumulátorové nožnice na živý plot. Tešiť sa môžete na kvalitné prístroje, z ktorých najväčší úspech mal víťaz testu Makita DUH523Z.

Akumulátorové kosačky

Najlepšie akumulátorové kosačky 2022 + recenzie

Výberu akumulátorových kosačiek sme venovali približne 70 hodín a najlepšou aku kosačkou sa stala Makita DLM382Z so záberom 38 cm a kvalitnou konštrukciou.

Bazénová chémia

Bazénová chémia – chlór, tablety, odvločkovače

Napustíte bazén, zapnete filtráciu a už sa nemusíte o nič starať. Áno, takýto scenár znie krásne, bohužiaľ, nie je reálny.

Benzínové kosačky

Najlepšie benzínové kosačky 2022 + recenzie

Po viac ako 70 hodinách testovania si myslíme, že VeGa 545 SXHE 7in1 je v súčasnosti tou najlepšou benzínovou kosačkou na trhu.

Benzínové krovinorezy

Najlepšie benzínové krovinorezy 2022 + recenzie

V našom teste benzínových krovinorezov sme pre vás na základe dôkladného hodnotenia vybrali víťaza, model Stiga SBC 656 DX.

Benzínové vertikutátory

Najlepšie benzínové vertikutátory 2022 + recenzie

V našom porovnaní sme sa pozreli na tie najlepšie benzínové vertikutátory, ktoré sú momentálne na trhu dostupné. Víťazom testu sa stal prevzdušňovač MTD Optima 38.

Benzínové vysávače lístia

Najlepšie benzínové vysávače lístia (fukár) 2022 + recenzie

Po desiatkách hodín testovania sme pre vás vybrali víťaza testu Stiga SBL 327 V, niekoľkých zástupcov cenovo dostupných a taktiež drahších a extrémne výkonných vysávačov lístia.

Bubnové kosačky

Najlepšie bubnové kosačky 2022 + recenzie

Pokiaľ uvažujete nad kúpou bubnovej kosačky, tento test je určený pre vás. Zrecenzovali sme v ňom niekoľko dostupných modelov, z ktorých zvíťazil Vari BDR 581 Stella Pro.

Elektrické grily

Najlepšie elektrické grily 2022 + recenzie

Víťazom porovnávaceiho testu sa stal elektrický stolový gril Sage BGR820, ktorý ponúkne vysoký výkon, možnosť kontaktného grilovania a mnoho iného.

Elektrické kosačky

Najlepšie elektrické kosačky 2022 + recenzie

Výkonná elektrická kosačka Hecht 1863 S si nás získala záberom 41 cm, funkciou mulčovania a možnosť zberu do koša s kapacitou 50 litrov.

Elektrické krovinorezy

Najpredávanejšie elektrické krovinorezy 2022 + recenzie

Krovinorez Extol Craft 416125 príjemne prekvapil nielen cenou, ale aj výkonom a šírkou zábreu. Ako si počínali ostatné modely?

Elektrické nožnice na živý plot

Najlepšie elektrické nožnice na živý plot 2022 + recenzie

S výberom elektrických nožníc na živý plot vám pomôžeme a predstavíme vám najlepšie modely, ktoré sú na trhu. Spomedzi testovaných zvíťazil Güde GHS 690 L.

Elektrické vertikutátory

Najlepšie elektrické vertikutátory 2022 + recenzie

V našom porovnaní nájdete okrem víťaza testu Hecht 1848 2in1 niekoľko ďalších výkonných vertikutátorov, ktoré vás pri práci rozhodne nezradia.

Elektrické vysávače lístia

Najlepšie elektrické vysávače lístia 2022 + recenzie

V teste záhradných vysávačov lístia sme pre vás vybrali absolútneho víťaza, ktorým sa stal Ryobi RBV3000CESV.

Grily na drevené uhlie

Najlepšie grily na drevené uhlie 2022 + recenzie

Z pohľadu konštrukcie, kvality prípravy a dokonca s možnosťou údenia pokrmov sa víťazom pre túto grilovaciu sezónu stal gril Weber Master Touch GBS Premium SE...

Hybridné grily

Najlepšie hybridné grily plyn + uhlie 2022 + recenzie

Kombinované grily ponúknu možnosť grilovať na uhlí i na plyne. Víťazne z nášho porovnávacieho testu vzišiel hybridný gril Jamestown Drake.

Kosačky Husqvarna

Kosačky Husqvarna – recenzie, skúsenosti, cena. Aku, robotická, vretenová alebo bubnová kosačka?

Kosačky Husqvarna su považované za veľmi kvalitné. Spomedzi testovaných výrobkov sme vybrali víťaza, ktorým sa stala benzínová kosačka Husqvarna LC 353 AWD.

Mulčovacie kosačky

Najlepšie mulčovacie kosačky 2022 + recenzie

Pri porovnávaní parametrov mulčovacích kosačiek všetky podstatné nároky dokázala splniť multifunkčná benzínová kosačka s pojazdom Riwall RPM 5155 PRO.

Pieskové bazénové filtrácie

Najlepšie pieskové filtrácie 2022 + recenzie

Test Magazín pre vás vybral najlepšie pieskové filtrácie. Prvenstvo si vyslúžila piesková filtrácia Bestway 58499, ktorá za hodinu prefiltruje...

Plynové grily

Najlepšie plynové grily 2022 + recenzie

Po zhruba 60-hodinovej analýze trhu, štúdiu parametrov a referencií zákazníkov sme za víťaza nášho porovnávacieho testu vybrali záhradný plynový gril G21 Mexico BBQ Premium...

Udiarne Klarstein

Domáce udiarne Klarstein – recenzie, skúsenosti, cena

Záhradné a domáce udiarne Klarstein, ktoré sme sa rozhodli do nášho porovnania vybrať, majú veľmi pozitívne referencie. Pripravili sme pre vás recenzie udiarní a ich hodnotenie.

Záhradné prenosné ohniská Blumfeldt

Záhradné prenosné ohniská Blumfeldt – recenzie, skúsenosti, cena

Z portfólia výrobcu Blumfeldt nás zaujali moderné ohniská z liatiny alebo kvalitné kameninové ohniská. Vybrali sme to najlepšie z ponuky, aby sme vám poradili s výberom.

Záhradné traktory

Najlepšie záhradné traktory 2022 + recenzie

Vyše 80 hodín sme študovali podstatné parametre a najlepšie v našom porovnávacom teste obstál záhradný traktor MTD LE 180/92 H s hydrostatickou prevodovkou a výkonným motorom.