Samsung UE55TU7092 4K televízor – recenzia

Cenovo dostupný 4K televízor Samsung s technológiou zobrazovania Crystal UHD. Zariadenie využíva klasický LED panel s Edge technológiou podsvietenia. Televízor má veľmi tenký rám. Nechýba možnosť zrkadlenia obrazovky a samozrejmosťou sú smart funkcie televízora vrátane vlastného webového prehliadača.

Publikované: 12.05.2022
Aktualizované: 12.05.2022
Obsah článku:

Samsung UE55TU7092

Uhlopriečka 55″, operačný systém Tizen, technológia zobrazovania Crystal UHD, procesor Crystal 4K, umožňuje zrkadliť obrazovku.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľkosť uhlopriečky je 138 cm (55 palcov). Pre väčšinu spotrebiteľov je tento rozmer viac ako dostačujúci. Rozlíšenie obrazovky je 3 840 x 2 160 px. 4K Ultra HD kvalita obrazu je citeľná a spotrebitelia si kvalitné zobrazenie scén veľmi pochvaľujú. Samsung to zvláda aj vďaka procesoru Crystal 4K, ktorý si perfektne poradí s vykresľovaním detailov, farebnými scénami či čiernou farbou. Zvuk televízora považujeme za priemerný. Výkon dvoch reproduktorov je 20 W. Televízor nepodporuje hlasové ovládanie. Milovníkom hier televízor prináša aj špeciálny herný režim, no výrobca neuvádza frekvenciu zobrazovacieho panelu. Tento režim však minimalizuje oneskorenie obrazu a umožňuje plynulé hranie hier prostredníctvom herných konzol.

Vizuálne zaujímavý model

Celkovému dojmu veľmi napomáha takmer bezrámové prevedenie. Okrem toho, že takéto prevedenie je dizajnové, vylepšuje to aj celkový vizuálny efekt obrazu. Praktický je systém Clean Cable – kábel je vedený priamo v stojane a neruší tak pri pohľade na obrazovku. Televízor je vybavený TV tunerom, má integrovanú WiFi, ale takisto je k dispozícii Ethernetový vstup. K dispozícii je jeden HDMI 2.1 a jeden HDMI 2.0. Sklamaním je pre nás len jeden USB port staršej verzie 2.0.

Samsung UE55TU7092 recenzia

Spoľahlivý operačný systém

Z hľadiska smart funkcionality nemožno televízoru nič vyčítať. Kvalitný obraz znásobuje aj inteligentné lokálne stmievanie jasu vďaka detekcii miery osvetlenia v priestore. U viacerých televíznych staníc aj vďaka internetovému pripojeniu ponúka možnosť hybridného vysielania. Operačný systém Tizen patrí dlhodobo k spoľahlivým a veľmi intuitívnym OS. Medzi funkciami je bezdrôtové zrkadlenie obrazovky, a to bez ohľadu na to, či ide o mobilný telefón, počítač alebo notebook. Stačí pripojenie do WiFi siete. Problém nebudú mať ani majitelia iPhonov, pretože televízor má integrovanú funkciu Apple AirPlay2.

Chýba len funkcia PVR, ktorá umožňuje nahrávať vysielanie priamo na externé pamäťové úložisko. Samozrejmosťou je podpora vlastného webového prehliadača a množstva webových aplikácií, ktoré fungujú v televíznom rozhraní – Netflix, HBO Max, Voyo, O2 TV, Rakuten TV alebo YouTube. V rámci vychutnávania si obľúbeného filmu či seriálu je taktiež možné vybrať si zvukový alebo obrazový režim – dynamický, šport, film a ďalšie.

Skúsenosti so Samsung UE55TU7092

4K televízor Samsung UE55TU7092 je v našom teste aj preto, že medzi spotrebiteľmi na našom trhu ide o veľmi dobre predávaný model. Jedným z dôvodov je priaznivá obstarávacia cena a v pomere k nej dostatočne veľká uhlopriečka. O jeho kvalitách svedčia samotné recenzie zákazníkov. Najviac pozitívnych ohlasov je na obraz televízora, ale aj dizajn. Televízor ponúka takmer bezrámové prevedenie. Spokojnosť panuje s operačným systémom Tizen, ktorý je veľmi rýchly. Nie najdôležitejším, no podstatným detailom sú aj rýchle reakcie televízora, ktoré sa používateľom páčia. Odzrkadľuje sa to už pri rýchlom prepínaní televíznych staníc.

Recenzie a skúsenosti s televízorom Samsung UE55TU7092
Zdroj: Heureka.sk

Ovládanie je intuitívne, televízne stanice zvládne naladiť Samsung automaticky vďaka tunerom. V pomere ceny a kvality tento televízor rozhodne obstojí. My, vzhľadom na vysoký frekvenciu používania herných konzol, oceňujeme taktiež prítomnosť herného režimu. Plusom je i podpora zrkadlenia obrazovky, a to aj v prípade Apple zariadení – Apple AirPlay2.

Recenzie a skúsenosti s televízorom Samsung UE55TU7092 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s televízorom Samsung UE55TU7092 na Alze
Zdroj: Alza.sk

Klady a Zápory

Kvalitný obraz
Intuitívne rozhranie OS
Pomer cena a kvalita

Energetická trieda G
Len 1 USB vstup

Televízor Samsung UE55TU7092

Samsung UE55TU7092 rohy

Samsung UE55TU7092 hrúbka

4K televízor Samsung UE55TU7092 recenzia

4K televízor Samsung UE55TU7092

Technológia zobrazenia: LED (Edge) ● Uhlopriečka: 55″ (138 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K Ultra HD/HDR/HDR10+ ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Konektivita: 2x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Výkon reproduktorov: 20 W/Dolby Digital Plus ● Zrkadlenie obrazovky: áno ● Energetická trieda: G


Hodnotenie:
(82.2%)