Vysávače do auta

Najlepšie vysávače do auta 2024 + recenzie

Takzvané autovysávače vám pomôžu s rýchlym upratovaním interiéru vozidla. Poradia si s omrvinkami, zvieracími chlpmi a inými pevnými nečistotami. Aby ste si aj vy mohli zadovážiť tohoto pomocníka, rozhodli sme sa vám ho bližšie priblížiť prostredníctvom nášho testu. Otestovali sme pre vás vybrané modely a pripravili tiež návod na výber, v ktorom sme sa zamerali na najdôležitejšie parametre. Tešiť sa môžete na kvalitné prístroje, z ktorých najväčší úspech mal víťaz testu Concept VP 4370.

Publikované: 16.09.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Aký vysávač do auta kúpiť?

Sú vám už autovysávače známe? Plánujete výmenu starého modelu za nový? Alebo len nemáte čas na dlhý výber a študovanie parametrov? Nech už je vaša odpoveď akákoľvek, ak si chcete ušetriť čas, ponúkame vám výber TOP 3 produktov. Ide o modely, ktoré v našom teste získali príslušný štítok kvality. Pokiaľ máte dostatok času a výber si chcete dobre premyslieť, tak určite čítajte ďalej. Na jednotlivé modely sme sa pozrelli bližšie a pripravili pre vás kompletné obsiahle recenzie.

Názov Hodnotenie Detail
Concept VP 4370 5* Zobraziť produkt
Tesla LifeStar UV550 5* Zobraziť produkt
Road Star 2005 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Concept VP4370

Concept VP4370

Akumulátorový, bezvreckový, na suché aj mokré vysávanie, 450 ml zberná nádoba, 40 min. prevádzka, doba nabíjania 4 hod., hmotnosť cca 1 kg, HEPA filter.

Zobraziť viac info

Akumulátorový vysávač Concept VP4370 zaujme silným výkonom, ľahkým spracovaním aj dlhou výdržou batérie. Je vybavený kvalitnou Li-Ion batériou s napätím 14,8 V. Vysávač zvládne na jedno nabitie upratovať 40 minút. Výhodou sú aj jeho kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa vám bude s ním pohodlne manipulovať. Súčasťou je nádoba na suché nečistoty s objemom 450 ml a nádoba na vodu s objemom 150 ml

Cenový trhák
Road Star 2005

Road Star 2005

Sieťový, bezvreckový, na suché aj mokré vysávanie, 500 ml zberná nádoba, HEPA filter, 3-metrový prívodný kábel.

Zobraziť viac info

Ak je pre vás pri výbere vysávača do auta rozhodujúca cena, za zváženie stojí model Road Star 2005. Jeho prednosťou je využitie 3 v 1. Umožňuje suché vysávanie, mokré vysávanie a okrem toho ho môžete použiť aj ako kompresor. Tento model nemá akumulátor, ale jednoducho sa zapája do autozapaľovača. Jeho príkon dosahuje 85 W. Vďaka dodaným nadstavcom sa dostanete aj do ťažšie prístupných miest. Bezvreckový zásobník na prach má kapacitu 500 ml.

Náš TIP
Bosch EasyVac 12

Bosch EasyVac 12

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 380 ml zberná nádoba, hmotnosť 1 kg, max. prietok 1 m3/min.

Zobraziť viac info

Tento výkonný akumulátorový vysávač je vhodný na vysávanie väčších a ťažších materiálov. Napätie akumulátora dosahuje 12 V. Kapacita akumulátora je 2,5 Ah, no nevýhodou je, že si ho musíte dokúpiť sami. Vysávač využijete okrem vysávania auta aj v domácnosti. Súčasťou balenia je predlžovacia trubica, vďaka ktorej ho môžete použiť na vysávanie podláh. Plochý skladaný filter sa dá ľahko čistiť a vymieňať.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vysávač je jednoznačne praktický pomocník. Výber podľa jeho dizajnu by bol krokom vedľa. Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa preto sústredili najmä na jeho technickú stránku a funkcie, ktoré súvisia s rýchlym a efektívnym čistením. Z vysávačov do auta máte na výber modely napájané z autozásuvky alebo akumulátorové, ktoré dobijete z klasickej domácej siete. Nižšie sme pre vás pripravili zoznam parametrov, na ktoré by ste sa mali zamerať pri oboch modeloch. Sú usporiadané podľa dôležitosti. Medzi nimi sa nachádza sací výkon a efektivita vysávania, kvalita a úroveň filtrácie, ovládanie a manipulácia, veľkosť zbernej nádoby, univerzálnosť využitia a tiež doplnkové funkcie. Prostredníctvom týchto kritérií si vyberiete, ktorý z vysávačov je pre vás najlepší.

Efektivita vysávania
Príkon a sací výkon
Typ napájania
Filtračný systém
Výdrž batérie
Objem zbernej nádoby
Funkcie
Manipulácia a ovládanie
Osvetlenie
Dĺžka napájacieho kábla
Doplnkové príslušenstvo
Cena

V našom spotrebiteľskom teste sa stretnete s vysávačmi od rôznych výrobcov, ako napríklad Concept, Bosch, Tesla či Makita. Žiaden z produktov však nie je propagovaný. Pri výbere kvalitných prístrojov sme sa okrem technických parametrov riadili aj názormi spotrebiteľov. Užívateľské recenzie dokážu byť pri výbere akéhokoľvek výrobku veľmi nápomocné. Nielenže predstavia prednosti daného modelu, ale aj jeho prípadné nevýhody. Spomínané informácie sme vyhľadávali na e-shopoch Alza.sk, Mall.sk, Nay.sk, Hey.sk či Tpd.sk. S prieskumom trhu, recenziami, dostupnosťou a predajnosťou nám pomohol obľúbený portál Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie vysávačov do auta

Interiér auta dokážete povysávať aj klasickým vysávačom. Výrobcovia však prišli na trh s pohodlnejšou možnosťou. Výhodou alebo dôvodom zaobstarania vysávača do auta môže byť práve jeho kompaktný tvar, vďaka ktorému sa dostane aj do ťažšie dostupných miest. Je praktický, malý, ľahký a skladný. Niektoré modely si dokonca poradia s mokrými nečistotami. Navyše, na cestách ho môžete mať vždy so sebou. Predstavíme vám výrobky s obomi spôsobmi napájania, ich technické parametre názory spotrebiteľov.

Víťaz testu

Concept VP4370

Akumulátorový, bezvreckový, na suché aj mokré vysávanie, 450 ml zberná nádoba, 40 min. prevádzka, doba nabíjania 4 hod., hmotnosť cca 1 kg, HEPA filter.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte výkonného, ale zároveň kompaktného pomocníka na rýchle každodenné upratovanie, vysávač Concept VP4370 je skvelou voľbou. Vstavaná Li-ion batéria s kapacitou 2 200 mAh zaistí, že vysávač zvládne vysávať 40 minút na jedno nabitie. Batéria netrpí pamäťovým efektom pri nesprávnom spôsobe nabíjania. Nemusíte sa tak báť, že by dochádzalo ku skokovému a trvalému poklesu kapacity akumulátora. Po vybití však nasleduje dlhé, 4-hodinové nabíjanie, čo považujeme za slabšiu stránku prístroja.

Jeho výhodou je, že si ľahko a rýchlo poradí so suchými aj mokrými nečistotami. Vyliaty nápoj v aute tak bude minulosťou. Na drobné smietky si posvieti tromi zabudovanými LED diódami. Obzrite sa po ňom aj ak patríte k majiteľom domácich maznáčikov, pretože je vybavený výkonnou motorizovanou PET turbokefou. Tá si hravo poradí so zvieracími chlpmi nielen vo vašom automobile, ale aj na podlahe, koberci či pohovke.

Vysávač Concept VP4370 je opatrený nádobkou na vodu s objemom 150 ml a nádobou na prach s objemom 450 ml. Tú stlačením tlačidla ľahko vyberiete, vyprázdnite a jednoducho zase nasadíte. Potom môžete vysávač znovu začať používať. Komfortnú manipuláciu zaistí nízka hmotnosť, ktorá dosahuje len 1 kg. Výhodou je tiež to, že pri práci vás nebude obmedzovať žiaden kábel.

Milo nás prekvapilo, že vysávač je dodávaný s rôznym príslušenstvom a pritom jeho cena nie je príliš vysoká. Súčasťou výbavy vysávača je dlhá štrbinová hubica, pomocou ktorej ľahko upracete ťažšie dostupné miesta. Na mokré vysávanie je určená praktická stierka, ktorá perfektne priľne k povrchu a pojme všetku tekutinu. V čase, keď vysávač nebudete používať, ho môžete umiestniť na nástenný držiak, vďaka ktorému ho budete mať neustále po ruke. V balení nájdete aj rotačnú kefu a nabíjaciu základňu.

V konečnom hodnotení tento model vysávača značky Concept hodnotíme veľmi kladne. Prekvapil nás aj spotrebiteľov. Je výkonný, dobre sa ním manipuluje, je dodávaný s príslušenstvom a navyše je za prijateľnú cenu. Zhodli sme sa so spotrebiteľmi v tom, že jedinou nevýhodou tohoto vysávača je kratšia výdrž a následné príliš dlhé nabíjanie.

Pozitíva

Prijateľná cena
Výkonnosť
Jednoduchá manipulácia

Negatíva

Kratšia výdrž
Dlhé nabíjanie

Napájanie: akumulátorové ● Typ batérie: Li-Ion ● Doba nabíjania: 4 h ● Doba chodu: 40 min ● Napätie batérie: 14,8 V ● Prevedenie: bezvreckové ● Vysávanie: mokré/suché ● Objem prachovej nádoby: 450 ml ● Objem nádoby na vodu: 150 ml ● Typ filtra: HEPA filter ● Rozmery š/v/h: 12x42x14 ● Hmotnosť: 1,05 kg

Cenový trhák

Road Star 2005

Sieťový, bezvreckový, na suché aj mokré vysávanie, 500 ml zberná nádoba, HEPA filter, 3-metrový prívodný kábel.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pod označením cenový trhák si určite nepredstavujte lacný a nekvalitný prístroj. Chceme vás uistiť, že aj produkt z nižšej cenovej kategórie môže byť plnohodnotným pomocníkom. Pri testovaní nás vysávač do auta Road Star 2005 presvedčil, že je skvelou kúpou na upratovanie interiéru auta. Od víťaza testu Concept VP4370 sa líši napájaním, ktoré je pri tomto modeli sieťové. Jednoducho ho zapojíte do autozapaľovača.

Jeho hlavnou prednosťou je to, že kúpou tohoto vysávača môžete využívať hneď 3 funkcie. Zabezpečí suché i mokré vysávanie, a okrem toho ho môžete použiť aj na kontrolu či reguláciu (dofúknutie) tlaku vzduchu v pneumatikách vozidla. Tento praktický a kompaktný vysávač vám dá do poriadku vnútorný priestor auta od sedačiek, koberčekov až po kufor.

Vďaka nadstavcom, ktoré sú súčasťou dodávky, sa dostanete aj do ťažšie prístupných miest. V balení dostanete dlhý nadstavec na hadicu, nadstavec s kefou, hadicu s manometrom a 3 koncovky na nafukovanie pneumatík, bicyklov, nafukovačiek alebo lôpt. Bezvreckový zásobník na prach má kapacitu 500 ml.

Za nevýhodu tohoto vysávača považujeme chýbajúce svetlo. Vo výkone je však dostačujúci a nemá iné výrazné mínusy. Zákazníci oceňujú funkcie 3 v 1. Od nás získava plusový bod za variabilné využitie a rôzne pridané nadstavce. Cenovo je veľmi výhodný a jeho kúpou nespravíte krok vedľa. V konečnom dôsledku však poteší skôr menej náročných zákazníkov.

Pozitíva

Kompresor
Dodané príslušenstvo
Variabilné využitie

Negatíva

Chýba svetlo

Napájanie: sieťové ● Príkon: 85 W ● Dĺžka prívodného kábla: 3 m ● Prevedenie: bezvreckové ● Vysávanie: mokré/suché ● Objem prachovej nádoby: 500 ml ● Typ filtra: HEPA filter ● Rozmery (ŠxVxH): 15 x 33 x 11

Náš TIP

Bosch EasyVac 12

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 380 ml zberná nádoba, hmotnosť 1 kg, max. prietok 1 m3/min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný vysávač Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 je podobne ako víťaz testu Concept VP 4370 napájaný akumulátorom. Tento výkonný prístroj je vhodný na rôzne účely. Poradí si aj s vysávaním väčších a ťažších materiálov. Môžete ho využívať nielen v interiéri auta, ale aj na prácu v dome. Tú vám zjednoduší pomocou pribaleného príslušenstva. Jeho súčasťou je predlžovacia trubica na vysávanie podlahy, štrbinová hubica na ťažšie prístupné miesta, kefa s tryskou na vysávanie čalúneného nábytku, držiak príslušenstva a filtrovacia jednotka. Dokúpiť si budete musieť akumulátor s nabíjačkou.

Manipulácia s prístrojom je jednoduchá. Nie sme si žiaľ istí dobou výdrže a dĺžkou nabíjania. Výrobca však uvádzajú v popise dostatočnú výdrž a nepretržité napájanie do poslednej minúty bez straty výkonu. Pri práci určite oceníte praktický ukazovateľ nabitia s 3 LED indikátormi. Vďaka nemu viete, ako dlho môžete s prístrojom ešte pracovať. Objem nádoby na prach má kapacitu 380 ml. Skladaný filter efektívne zachytáva prach, ľahko sa čistí a vymieňa.

Pozdáva sa vám akumulátorový vysávač značky Bosch? V tom prípade vás môže zaujať model Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.001. Výhodou oproti Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 je to, že je dodávaný aj s akumulátorom a nabíjačkou. Všetky vlastnosti aj vybavenie majú oba modely spoločné.

Spotrebiteľské recenzie akumulátorového ručného vysávača Bosch sú zväčša pozitívne. Zákazníci vyzdvihujú sací výkon, ktorý sa postará o všetky neželané omrvinky. Navyše, je ľahký a dobre sa ním manipuluje. Za veľkú výhodu považujeme variabilné príslušenstvo, vďaka ktorému je prístroj ešte viac využiteľný. Na výber máte z dvoch modelov a to s akumulátorom aj bez. Chýba mu však osvetlenie, ktoré sa najmä v aute často hodí.

Pozitíva

Príslušenstvo
Model s akumulátorom aj bez
Variabilné využitie

Negatíva

Chýba svetlo
Chýba doba používania

Napájanie: akumulátorové ● Typ batérie: Li-Ion ● Kapacita akumulátora: 2,5 Ah ● Napätie batérie: 12 V ● Max. prietok: 1 m3/min. ● Prevedenie: bezvreckové ● Vysávanie: suché ● Objem prachovej nádoby: 380 ml ● Hmotnosť: 1 kg

Lacná kvalita

Hoover SJ4000DWB6

Sieťový, bezvreckový, na suché vysávanie, 300 ml zberná nádoba, hmotnosť 0,6 kg, 4-metrový prívodný kábel.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pokiaľ hľadáte jednoduchého pomocníka na udržiavanie čistoty v automobile a dôležitým faktorom je pre vás nízka cena, model Hoover SJ4000DWB6 môže byť pre vás vhodný. Poteší skôr menej náročných zákazníkov, rovnako ako cenový trhák Road Star 2005. Vlastnosti majú podobné, no model značky Hoover má o niečo slabšie parametre. Vzhľadom na typ a konštrukciu disponuje slabším výkonom, ktorý sa ťahu bežných vysávačov nevyrovná, no na upratovanie auta je dostačujúci.

Ručný model je vybavený káblom s konektorom do autozapaľovača. Limitom pre vás už nebude krátka výdrž batérie. Prívodný 4-metrový kábel je dostačujúci na upratanie celého priestoru vozidla. V praxi uvítate, že ide o ľahký a kompaktný prístroj, s ktorým sa dobre manipuluje. Váži len 0,6 kg, v aute zaberá minimum miesta a môžete ho mať vždy so sebou. Jeho ovládanie je komfortné a jednoduché, rovnako to platí aj o systéme vyprázdňovania nádobky na prach s objemom 300 mlVýbava zariadenia je slabšia. V balení nájdete prachovú kefu, vďaka ktorej môžete vysávať citlivé povrchy bez obáv, že ich poškodíte, a integrovanú štrbinovú hubicu, ktorá zas umožňuje upratovanie aj na horšie dostupných miestach.

Aj keď tento vysávač nepatrí k najvýkonnejším modelom, svojich zákazníkov si našiel. Tí oceňujú kompaktný dizajn i jednoduché používanie. Pokiaľ chcete len vysávač na upratovanie auta, tak je tento model plne dostačujúci. Spotrebitelia tiež uvádzajú, že má dobrý ťah aj na zvieracie chlpy. Výbava je síce slabšia, no vzhľadom na nízku cenu je to pochopiteľné. 

Pozitíva

Nízka cena
Jednoduché používanie
Kompaktný a ľahký

Negatíva

Nemá Hepa filter
Slabší výkon
Slabšia výbava

Napájanie: sieťové ● Napätie: 12 V ● Dĺžka prívodného kábla: 4 m ● Prevedenie: bezvreckové ● Vysávanie: suché ● Objem prachovej nádoby: 300 ml ● Rozmery (ŠxVxH): 10,4 x 41,7 x 11 cm ● Hmotnosť: 0,6 kg

Pre náročných

Tesla LifeStar UV550

Sieťový, bezvreckový, na suché vysávanie, 500 ml zberná nádoba, hmotnosť 2,6 kg, HEPA filter, 5-metrový prívodný kábel.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vysávaču Tesla LifeStar UV550 by mali venovať pozornosť všetci náročnejší záujemcovia, ktorí si potrpia na kvalitu. Ide o ručný vysávač s UV-C lampou. Nachádza sa vo vyššej cenovej kategórii, no o kvalite a výkone niet pochýb. Je vhodný nielen do interiéru auta, ale aj do domácnosti. Patrí do kategórie sieťových vysávačov, z ktorej sú aj modely Hoover SJ4000DWB6 a Road Star 2005.

Ručný vysávač 3 v 1 zaručuje dokonalé upratanie vášho domova. Tento prístroj vám ponúka 3 režimy čistenia. Vybrať si môžete medzi vysávaním, rotačnou kefou alebo UV-C lampou. Kombinácia horúceho vzduchu a UV-C lampy sa postará o likvidáciu 99,9 % baktérií, roztočov a iných alergénov, čo ocenia alergici. Vysávač pomocou rotačnej turbo kefy odstráni aj hlboko usadené nečistoty. Tie sa naplnia do nádoby s objemom 500 ml. Po naplnení nádobu jednoducho vysypete, umyjete a bude tak opäť pripravená na ďalšie používanie.

Využitie modelu Tesla LifeStar UV550 je naozaj široké. Odporúčame ho skôr záujemcom, ktorí ho využijú aj inde ako len v interiéri auta. V domácnostiach bude tento prístroj veľmi vhodný. Vďaka šesťstupňovej cyklónovej filtrácii vysávač oddelí prachové častice od vzduchu a zaručí vysoký sací výkon. Zbaví tak vašu domácnosť aj neviditeľných nečistôt. V jednom kroku sa aktivujú hneď 3 čistenia – uvoľnenie, dezinfekcia a odsatie nečistôt.

Okrem vyššej hmotnosti tomuto vysávaču niet čo vytknúť. Svedčí o tom aj množstvo pozitívnych recenzií od spokojných zákazníkov. Vysávač je veľmi výkonný a ľahko sa ním manipuluje. Veľkým plusom oproti iným vysávačom je to, že ničí všetky alergény. Tento prístroj by bolo škoda využívať len v aute (pozor, nedá sa napojiť na autozapaľovač, musíte použiť klasickú zásuvku). Odporúčame ho do každej domácnosti, kde sú alergici. Na záver spomenieme, že vás nebude obmedzovať kapacita akumulátora a s vysávačom môžete pracovať tak dlho, ako chcete. Navyše, oceňujeme aj moderný dizajn.

Pozitíva

Vysoký výkon
Vhodný pre alergikov
Variabilné využitie

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Nedá sa napojiť na autozapaľovač

Napájanie: sieťové 230 V ● Dĺžka prívodného kábla: 5 m ● Prevedenie: bezvreckové ● Vysávanie: suché/antibakteriálne ● Objem prachovej nádoby: 500 ml ● Typ filtra: HEPA filter ● Rozmery š/v/h: 28x37x22 ● Hmotnosť: 2,6 kg

Makita CL121DZ

Akumulátorový, vreckový, na suché vysávanie, 330/500 ml vrecko, max. 67 min. prevádzka, hmotnosť 1,8 kg, prietok vzduchu 1,3 m3/min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na rozdiel od akumulátorových modelov Concept VP 4370 a Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 disponuje aku vysávač Makita CL121DZ vreckom. Vybrať si môžete textilné vrecko s kapacitou 500 ml alebo papierové vrecko s kapacitou 330 ml. Je napájaný 12 V batériou Li-Ion. Tento vysávač sa dodáva bez batérie a nabíjačky, pri kúpe môžete zvážiť kapacitu 1,5/2,0/4,0 Ah.

Príjemne nás prekvapilo, že sací výkon sa dá nastaviť, a to v 3 stupňoch. Sací výkon na prvom stupni dosahuje 5 W, na druhom 19 W a na treťom 28 W. Od výberu stupňa sa potom odvíja aj výdrž batérie. Pracovný čas pri jednom nabití v prvom prevodovom stupni dosahuje 67 minút, v druhom už len 32 minút a pri zvolení tretieho stupňa počítajte s časom len 27

Akumulátorový vysávač Makita CL121DZ je ako stvorený na čistenie auta. Dodáva sa s príslušenstvom, ktoré uľahčí čistenie interiéru vozidla. Batériu a akumulátor si síce musíte zohnať sami, no príslušenstvo je naozaj rôzne. V balení nájdete dlhú dýzu s rotujúcou hlavou kefy, hubicu na sedadlá, nadstavec fukára, ramenný popruh, štrbinovú hubicu, hubicu na rohože a papierové sáčky.

Model Makita CL121DZ sa podobá skôr na klasické vysávače. Aj spotrebiteľských recenzií je naň menej. Zariadenie je kvalitné a výkonné, no má svoje nedostatky. Za nás je nevýhodou nepraktické používanie vrecka. Chýba mu aj svetlo, ktoré by lepšie vysávače do auta mali mať. Výber prevodového stupňa pri akumulátorovom modeli je potešujúci, avšak pri najsilnejšom stupni je doba prevádzky naozaj krátka. Za vyššiu cenu by sme čakali v balení aj akumulátor s nabíjačkou, no ten v ňom žiaľ nie je. Nemôžeme však nespomenúť široké doplnkové vybavenie, ktoré od nás získava plusový bod.

Pozitíva

Výkonnosť
Kvalitné prevedenie
Množstvo príslušenstva

Negatíva

Krátka doba prevádzky
Chýba svetlo
Vreckové prevedenie

Napájanie: akumulátorové ● Typ batérie: Li-Ion ● Doba chodu: 27 – 67 min. ● Napätie batérie: 12 V ● Prietok vzduchu: 1,3 m3/min. ● Prevedenie: vreckové ● Kapacita papierového vrecka: 330 ml ● Kapacita textilného vrecka: 500 ml ● Rozmery š/v/h: 13,8x36x20 ● Hmotnosť: 1,8 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Vyhovieť požiadavkám všetkých zákazníkov je niekedy náročné. Keďže na trhu nájdete množstvo ručných vysávačov, nie je možné dopodrobna opísať každý. V našom teste sme sa preto snažili predstaviť vám najpopulárnejšie modely s dobrými technickými parametrami. Ak vás však nezaujal žiaden z predstavených produktov, nezúfajte. Prinášame vám ďalších pár tipov na alternatívne modely vysávačov do auta. Každý z nich pritom vyniká v niečom inom. Niektoré vás potešia dobrým výkonom, iné prekvapia príjemnou cenovkou. Začítajte sa do nasledujúcich riadkov, veríme, že vás nejaký zaujímavý model osloví. 

Autovysávač Black & Decker PD1200AV je u spotrebiteľov veľmi obľúbený. Tí si chvália silný sací výkon, spracovanie aj výhodnú cenu. Vďaka dlhej hadici sa dostanete do ťažšie dostupných miest. Samozrejme, používať ho môžete aj bez nej. Vysávač ľahko zapojíte do zásuvky autozapaľovača. Pre udržanie konštantného výkonu poslúži funkcia cyklónového vírenia vzduchu, ktorá odvádza nečistoty od filtra. Objem nádoby na nečistoty má kapacitu 560 ml.

Cenovo výhodnou kúpou môže byť aj vysávač ETA Verto II 1423 90000. Vďaka kompaktnej veľkosti nízkej hmotnosti ho môžete mať vždy po ruke. Ide o akumulátorový model s tichým chodom a silným sacím výkonom. Jeho nevýhodou je krátka doba výdrže a dlhá doba nabíjania. Akumulátor má výdrž na cca 15 minút vysávania. Následné dobíjanie zaberie až 5 hodín. O stave nabíjania vás bude prehľadne informovať svetelná signalizácia. Oceňujeme použitý HEPA filter, ktorý zo vzduchu odstráni častice prachu. Transparentná nádoba pojme 400 ml nečistôt. V balení nájdete štrbinovú hubicu a kefku s jemnými štetinkami

Bosch GAS 12 V-Li Solo 0.601.9E3.000 je výkonný akumulátorový vysávač. Hodí sa na vysávanie rôznych typov nečistôt. Plusom je špárová hubica, vďaka ktorej sa dostanete aj do ťažšie prístupných miest. Manipulácia s vysávačom je jednoduchá vďaka kompaktnej konštrukciinízkej hmotnosti a ergonomickému prevedeniu. Objem zbernej nádoby má kapacitu 350 ml. V balení sa nachádza len štrbinová hubica a plochý filter. Akumulátor s nabíjačkou v balení chýbajú.  

Ručný cyklónový automobilový vysávač Sthor TO-82951 s výkonným motorom je priamo určený na vysávanie interiéru vozidla. Vysávač odstráni prach, kamienky, piesok a iné menšie nečistoty. Je vybavený motorom s výkonom 100 W s podtlakom 3 kPa. Napojiť ho dokážete priamo v automobile cez 12 V zásuvku. Výhodou je zberná nádoba s HEPA filtrom, ktorý je možné očistiť prúdom tečúcej vody. V balení sa nachádzajú 2 dýzy. Prvá je určená na čistenie štrbín, druhá s okrúhlou špičkou na čalúnenie.  

Ďalší vysávač od výrobcu Bosch je model GAS 18 V-1 0.601.9C6.200. Je výkonný a kompaktný, zmestí sa dokonca do najmenšieho L-BOXXu. Hodí sa na vysávanie rôznych typov nečistôt. Škárová hubica umožní dostať sa aj do ťažko prístupných miest. Bude sa vám s ním pohodlne pracovať predovšetkým vďaka kompaktnej konštrukcii, nízkej hmotnosti a ergonomickému prevedeniu. Nádoba na prach je dostatočne veľká – má objem 700 ml. 

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Výhodou nákupu v e-shopoch je, že si môžete na jednotlivé produkty nájsť názory samotných spotrebiteľov, ktorí majú s daným tovarom reálne skúsenosti. Aj tieto informácie vedia byť pri výbere veľmi nápomocné. Najviac spotrebiteľmi obľúbené produkty sú často tie najpredávanejšie. Ak sa pri výbere pomocníkov do domácnosti rozhodujete podľa ich popularity medzi spotrebiteľmi, poteší vás rebríček najpredávanejších modelov vysávačov do auta na portáli Heureka.sk. Keďže sa predajnosť časom mení, náš rebríček aktualizujeme, aby sme vám mohli ponúknuť vždy presné informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Concept VP 4370 5* Zobraziť produkt
TESLA LifeStar UV550 5* Zobraziť produkt
ETA 2425 90000 5* Zobraziť produkt
Concept VP 4360 5* Zobraziť produkt
Niceboy ION Hurricane 5* Zobraziť produkt

Malý ručný vysávač vám pomôže odstrániť drobný neporiadok v interiéri vášho auta, ale svoje využitie nájde aj v domácnosti. Prevažujúce modely ručných vysávačov sú akumulátorové, no nájdete aj sieťové. Vybrať si vhodný vysávač, ktorý splní vaše požiadavky, môže byť náročné, preto sme sa vám jeho výber snažili zjednodušiť. Vyššie ste si mohli nájsť odporúčania a recenzie na vybrané modely vysávačov, ktoré sme podrobili testovaniu. Ďalej bude náš test pokračovať praktickými radami a odporúčaniami, ako si vybrať konkrétny model a na čo je dobré pri výbere prihliadať. Predstavíme vám všetky dôležité parametre, z ktorých niektoré sú špecifické len pre akumulátorové modely, iné zas pre sieťové. V závere článku nájdete aj orientačný prehľad cien a overených výrobcov.

Ako vybrať vysávač do auta

 • Príkon a sací výkon
 • Napájanie vysávača
 • Dĺžka kábla (elektrické modely)
 • Akumulátor a doba prevádzky
 • Filtrácia
 • Nádoba na prach
 • Hmotnosť
 • Funkcie
 • Doplnkové príslušenstvo
 • Cena a obľúbení výrobcovia  

Sací výkon a príkon ručného vysávača

Dôležitým parametrom pri výbere vysávača je bezpochybne jeho sací výkon a tiež aj príkon. Od nich záleží hlavne rýchlosť a kvalita vysávania. Aby ste mohli vozidlo upratať rýchlo a s vysokou účinnosťou, potrebujete dostatočne výkonný vysávač do auta. Pozor si dajte na to, aby ste si sací výkon nesplietli s príkonom. Ide totiž o dva odlišné ukazovatele. 

Hodnota príkonu vysávača vám povie, koľko energie tento prístroj odoberie zo siete. Príkon sa pohybuje pri ručných vysávačoch najčastejšie v hodnotách od 500 do 900 W. Je to síce dôležitá veličina, ale nemal by to byť smerodajný údaj pri jeho výbere.

Naopak, kľúčovým parametrom, ktorý vyjadruje, ako účinne prístroj vysáva, je sací výkon. Taktiež sa udáva vo wattoch. Hodnota sacieho výkonu výrobcom nie je vždy uvádzaná, preto treba sledovať recenzie a technológiu vysávania. Silu sacieho výkonu zaisťuje predovšetkým kvalitná cyklónová technológia a filtrácia v spojení s výkonnou batériou. Zodpovedá tomu predovšetkým cena. Očakávajte, že vysoko výkonné ručné vysávače sú spravidla tie drahšie.

Typy ručných vysávačov

Podľa spôsobu napájania rozlišujeme 2 typy autovysávačov. Hneď na začiatku sa rozhodnite, či je pre vás lepší vysávač s akumulátorom alebo napájaný zo siete. Obe možnosti majú svoje plusy aj mínusy.

Akumulátorové ručné vysávače

Akumulátorové modely sú pri ručných vysávačoch najviac rozšírené. Ich najväčšou výhodou je mobilita. Pri práci vás neobmedzuje žiaden kábel a môžete si ho vziať so sebou kamkoľvek. Tieto prístroje však majú jednu väčšiu nevýhodu, ktorou je výdrž batérie. Na kapacitu batérie si dajte pozor aj pri výbere. Má veľký vplyv na dobu prevádzky na jedno nabitie a tiež na jeho celkový výkon. Štandardne sa doba prevádzky pohybuje v rozmedzí cca od 15 minút u základných (najlacnejších) modelov až do 40 minút vo vyššej cenovej kategórii.

Sieťový vysávač do auta

Sieťové ručné vysávače

Ide o vysávače napájané z elektrickej siete. V našom prípade, keďže ide o vysávače do auta, sú napájané z autozásuvky. Výhodou takýchto vysávačov je vyšší sací výkon a tiež to, že sa pri práci nemusíte ponáhľať pre obmedzenú kapacitu akumulátora. Opäť aj tento typ vysávača má svoje nevýhody a hlavnou z nich je kábel, ktorý vám pri práci môže prekážať. Nezabudnite si dať pozor na jeho dĺžku. 

Pri elektrických modeloch nezabudnite na dĺžku kábla

Rozhodli ste sa, že si na upratovanie interiéru auta zaobstaráte vysávač napájaný z autozásuvky? V tomto prípade, ako už sme vyššie spomínali si dajte pozor na dĺžku napájacieho kábla. Tento možno nenápadný parameter je veľmi dôležitý, pretože vymedzuje limity použitia autovysávača. Presvedčte sa, či je kábel dostatočne dlhý na to, aby ste mohli upratať celé auto a mohli ho využívať aj v domácnosti. Aby ste sa bez väčších problémov dostali nielen za zadné sedadlá, ale aj do batožinového priestoru, minimum je dĺžka 3 metre. Výrobcovia však na tento problém myslia a väčšinou sme sa stretli s dĺžkou okolo 4 – 5 metrov.

Akumulátor a doba prevádzky

V prípade, že sa rozhodnete pre akumulátorový vysávač do auta, spokojnosť s jeho používaním bude do značnej miery ovplyvňovať kapacita batérie. Práve od nej závisí to, akú dobu budete môcť vysávať na jedno nabitie. Ručné vysávače na batériu môžu byť vybavené buď Ni-Mh, alebo Li-ion batériou.

Batérie Ni-Mh sú zastaralejším typom batérií a sú súčasťou lacnejších výrobkov. Trpia tzv. pamäťovým efektom, to znamená, že pokiaľ ich nabíjate skôr, než sú 100 % vybité, dochádza k znižovaniu ich kapacity.

Pri Li-ion batériách je naopak žiaduce akumulátor úplne nevybíjať. Klesala by jeho životnosť. Tá je obvykle okolo 350 – 500 nabíjacích cyklov. Potom je nutné batériu vymeniť.

Akumulátorový vysávač do auta

O kapacite batérie dobre vypovedá pomer doby nabíjania a doby prevádzky. Platí, že čím nižší je pomer doby prevádzky na jedno nabitie a doby nabíjania, tým vyššia je kapacita batérie. Doba prevádzky sa pri jednotlivých modeloch akumulátorových ručných vysávačov líši. Začína na 10 minútach pri lacných modeloch a pokračuje vyššie aj so stúpajúcou cenou. Pokiaľ potrebujete dlhší čas na upratovanie, na výber máte aj vysávače, ktoré na jedno nabitie vydržia pracovať 30 – 40 min. Doba nabíjania je rovnako veľmi rozdielna. Pohybuje sa v rozmedzí od 16 minút do 23 hodín.

HEPA alebo mikrofiltre?

Pri výbere akéhokoľvek vysávača by nemala pozornosti ujsť informácia o tom, akým filtrom je vybavený. Alergici by tomuto parametru mali venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Platí jednoduché pravidlo, že čím je účinnosť filtrovania vzduchu vyššia, tým menšie množstvo nečistôt sa vracia späť do interiéru

Spoľahlivým znakom toho, že späť do priestoru bude prúdiť čistý vzduch, je HEPA filter. Ten je schopný zachytiť až 99,97 % častíc s veľkosťou 300 nanometrov. HEPA filtre sú najúčinnejšie a najpoužívanejšie typy filtrov. Môžu mať rôzne úrovne účinnosti, ktoré sú vyjadrené číslom. Čím je vyššie, tým je vyššia účinnosť filtrácie

Pri lacnejších modeloch sa môžete stretnúť s mikrofiltrami, ktoré sú vyrobené z tkaniny alebo molitanu. Ich nepriepustnosť nie je taká vysoká, ako pri HEPA filtroch.

Objem nádoby na prach

Ručné vysávače sú vo väčšine prípadov malé bezvreckové vysávače, a teda starosť s dokupovaním prachového vrecka vám často odpadá. Nečistoty sú zbierané do prachovej nádoby, ktorá sa vysypáva. Na upratovanie interiéru auta je najvhodnejší kompaktný prístroj, s ktorým sa dobre manipuluje. Nečakajte teda, že bude mať kapacitu nádoby ako klasický vysávač. Pri ručných vysávačoch sa stretnete s objemom maximálne do 1 litra. Na bežné potreby je ideálna veľkosť prachovej nádoby okolo 0,5 litra.

Hmotnosť nie je vysoká

Keďže vysávače do auta majú štandardne podobu ručných vysávačov, celú ich váhu držíte počas upratovania v ruke. Platí teda, že čím je hmotnosť nižšia, tým komfortnejšie je vysávanie. Preto si aj tento parameter všímajte. Hmotnosť autovysávačov dosahuje približne od 0,5 do 2 kg. Ideálna a najčastejšia hmotnosť je okolo 1 kg.

Ručný vysávač do auta Dyson

Poteší mokré vysávanie aj regulácia výkonu

Výrobcovia vysávačov do auta sa snažia zákazníkov získať aj doplnkovými funkciami. Nie je ich až tak veľa, no ich prítomnosť vám môže byť nápomocná. Stretnete sa hlavne s týmito funkciami:

 • Mokré vysávanie – vysávač dokáže upratať napr. aj rozliate nápoje či roztopené zvyšky snehu. Tieto modely sú síce drahšie, ale všestrannejšie.
 • Osvetlenie – niektoré vysávače do auta majú v prednej časti LED diódy, čo uľahčuje upratovanie tmavých miest. Práve na vysávači určenom primárne do auta je táto funkcia potrebná. 
 • Regulácia sacieho výkonu
 • Indikátor stavu batérie – vyskytuje sa pri aku modeloch. Upozorní vás na zostatok batérie alebo na nutnosť vyprázdnenia nádoby s prachom.

Hubice a nadstavce na pohodlnejšiu prácu

Vďaka dodanému príslušenstvu sa využitie vysávača ešte viac zvýši a výrazne vám uľahčí prácu. Ide predovšetkým o nadstavce, s ktorými v aute povysávate každý kút. Na zozname príslušenstva nájdete:

 • Stierkový nadstavec – bude sa vám hodiť, ak sa rozhodnete pre ručný vysávač s možnosťou mokrého vysávania. Vďaka nemu tekutinu dokonale vysajete.
 • Štrbinová hubica – vysajete s ňou aj ťažko dostupné a úzke priestory, napríklad medzi sedadlami. 
 • Turbokefa – je špeciálny nadstavec, ktorý sa hodí na vysávanie kobercov a podobných povrchov. Rovnako tak dobre poslúži na lepšie vysatie zvieracích chlpov.
 • Kolieska – umožnia vám položiť si vysávač na daný povrch a tým si ešte viac uľahčiť manipuláciu s ním. 
 • Kefová hubica – zbaví povrchy nečistôt a vlasov.
 • Hubica na čalúnenie – odstráni prach z čalúnených častí.
 • Skladovacia taška – zjednoduší prenášanie autovysávača a chráni ho pred poškodením. 

Elektrický vysávač do auta

Kvalita premietnutá do ceny

Tak ako sa stretnete na trhu s rôznymi modelmi, je odlišná aj ich cena. Vieme, že pri výbere zohráva veľkú rolu, preto sme sa zamerali aj na tento parameter. Suma na cenovkách začína od 20 eur, no vyšplhať sa môže aj na 100 eur.

V nižšej cenovej kategórii si môžete kúpiť malý vysávač do auta a to s oboma typmi zdroja napätia. Neočakávajte však príliš vysoký sací výkon a ani výdrž batérie. Lacné modely sú vhodné na menej časté upratovanie a pre nenáročných užívateľov. Tieto modely zoženiete do 35 eur.

Zlatá stredná cesta vám ponúka modely od 35 do 70 eur. Spolu so sumou rastie aj účinnosť vysávania, kvalita prístroja, doba prevádzky i mnohé funkcie. Stretnete sa tu s funkciou mokrého vysávania a LED osvetlením.

Náročných užívateľov uspokoja modely v cenovej výške okolo 100 eur a vyššie. Od tejto hranice výrobcovia ponúkajú najlepšie vybavené vysávače do auta, ktoré si vďaka silnejšiemu výkonu poradia aj s väčším znečistením. Plusom je výdrž batérie či bohaté príslušenstvo. 

Medzi spotrebiteľmi bodujú Concept, Bosch, Tesla aj Eta

Pri výbere vysávača do auta natrafíte na kúsky od renomovaných výrobcov, no aj na tie menej známe. Rozdielne sú, samozrejme, aj ich ceny. Určite však odporúčame si za kvalitu priplatiť, nech máte istotu od overerených značiek. 

Medzi ne patria výrobky značky Bosch, ktorá má vo svojom portfóliu viac druhov vysávačov. Kvalitné a známe sú aj naše vysávače Eta. S výrobkami značky Tesla a Hoover nespravíte krok vedľa, a to platí aj pri našom víťazovi značky Concept. Menej známe sú spoločnosti Road Star a Black & Decker, ktoré vás prekvapia výrobkami z nižšej cenovej kategórie.

Otázky a odpovede – FAQ 

Veríme, že ak ste sa rozhodovali o kúpe vysávača do auta, tak sme vám s výberom pomohli. Mohlo sa stať, že ste sa nedozvedeli všetko, čo vás zaujíma a práve preto tu máme sekciu najčastejšie kladených otázok. Ak ani v nich nenájdete odpoveď na vašu otázku, môžete sa nás priamo spýtať prostredníctvom komentára. Sekciu Otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a aktualizujeme.

Rozdiel v nich nie je žiaden. Vysávače do auta sú v podstate ručné vysávače. Tie sú určené na upratovanie drobných nečistôt, či už v aute alebo v domácnosti. Ide o spotrebiče s kompaktnými rozmermi, sedia priamo do ruky. Sieťový ručný vysávač na čistenie auta musí mať 12 V adaptér na zapojenie do autozapaľovača. 

Aj napriek tomu, že ručné vysávače používame vždy len krátku chvíľu, ovplyvňuje miera hlučnosti komfort pri práci. Pri ručných vysávačoch je obvykle nižšia ako pri klasických vysávačoch. Najtichšie ručné vysávače vydávajú dosahujú hlučnosť 66 dB. Do komfortnej zóny spadá aj hlučnosť 70 – 76 dB. No vysávače vydávajúce zvuk vyššie ako 76 dB sú už považované za hlučné.

Nie je to nevyhnutné, no určite ho odporúčame. Tento filter s vysokou účinnosťou zachytáva mikročastice, ktoré sa potom nevracajú opäť do priestoru. Stretnete sa aj s inými filtrami, no ich účinnosť nie je až taká vysoká. HEPA filter určite ocenia najmä alergici. 

Mokré vysávanie znamená, že ručným vysávačom môžete vysať aj menší objem tekutín bez toho, aby došlo k poškodeniu prístroja. Jeho vnútro je tomu prispôsobené. Túto funkciu určite oceníte aj v interiéri auta, pokiaľ sa vám stane, že sa tam niečo vyleje. Týmto vysávačom to pohodlne upracete. Pozor, výrobca musí v pokynoch na obsluhu prístroja vyslovene uvádzať, že daný model ručného vysávača má funkciu mokrého vysávania.

Hlavné je, aby ste po každom vysávaní vysypali prachovú nádobu a občas ju aj dôkladne umyli. Rovnako tak je potrebné pravidelne kontrolovať vložené prachové filtre. Pokiaľ sú umývateľné, oplachujte ich pod tečúcou vodou. Ak nie sú umývateľné, aspoň ich dôkladne vyklepte. Ak je filter zanesený, je potrebné ho okamžite vymeniť.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysávače

Vaše hodnotenie:
(92.8%)

Komentáre
Táňa 16.Oct.2022

Road Star je vysávač tri v jednom, preto som si ho kúpila. Je vhodný na suché aj mokré vysávanie, ale nečakajte extra vysoký výkon. Používam ho doma aj na vysávanie auta. Vďaka kompaktnej veľkosti sa s ním manipuluje veľmi dobre a dostanem sa s ním aj na menej dostupné miesta. Plusom je umývateľný filter aj bezvreckový zásobník na prach. Zásobník je dostatočne veľký, má 500 ml, čo je na takúto veľkosť postačujúce. Páči sa mi, že súčasťou dodávky je nadstavec na hadicu, nadstavec na kefku, hadica s manometrom aj koncovky na nafukovanie. Dajú sa použiť na pneumatiky, ale napríklad aj na bicykel, loptu a podobne. Za mňa dobrá kúpa.

Odpovedať

Rita 18.Oct.2022

Hoover SJ4000DWB6 je naozaj ľahký a veľmi skladný, ideálny do auta, ale aj na rýchle povysávanie v domácnosti v prípade núdze alebo keď sa niečo nečakane rozsype. Ťah má dobrý a dokonca vie vysať aj zvieracie chlpy zo sedadiel, takže za mňa maximálna spokojnosť. Škoda, že nemá úložný vak. Je to dobrý značkový výrobok za dobrú cenu. Upozorňujem, že nemá HEPA filter a v balení je len základná výbava.

Odpovedať

Marek 27.Oct.2022

Kúpili sme si Makita CL121DZ kvôli veľmi dobrému výkonu. Celkové prevedenie je kvalitné, však Makita je značka sama o sebe. Oceňujem množstvo príslušenstva v balení. Vadilo mi zopár vecí, a síce, že doba prevádzky je na môj vkus príliš krátka. Mínusom je chýbajúce svetlo. Napriek spomenutým nedostatkom sme s výberom spokojní a odporúčame aj ďalším.

Odpovedať

Lívia 27.Oct.2022

Veľmi dobrý výrobok je Tesla LifeStar UV550, mám skúsenosť, že vysaje aj to, čo si myslíte, že tam nie je. Výhodou je vysoký sací výkon, UV svetlo, ktoré sa zapne až pri kontakte s povrchom, dostatočne dlhá šnúra a dobre umývateľný zásobník. Mínusom je vyššia váha a tiež som si všimla, že po chvíli je vysávač dosť horúci. Je skvelý nielen do auta, ale aj na gauč, matrace a podobne. Ešte dodám, že sa nedá napojiť na autozapaľovač.

Odpovedať

Danka 02.Dec.2022

Vysávač Bosch EasyVac je ľahký, tichý a má pomerne dobrý sací výkon. Výborne sa s ním manipuluje a dostane sa aj na horšie prístupné miesta. Pre rýchle upratovanie je to super. Hodí sa aj do domácnosti, kde je zvieratko, pre rýchle povysávanie chlpov. Výhodou je variabilné príslušenstvo, jedndouché nabíjanie aj v pohode čistenie. Škoda, že v prednej časti chýba svetlo, aby sa na špinu lepšie videlo. Aj tak naozaj odporúčam.

Odpovedať

Silvo 03.Dec.2022

Vysávač Concept VP4370 vydrží po nabití byť cca. polhodinu v chode. Na takýto prístroj je slušný čas. Po vybalení bol už nabitý, takže sme ho mohli ísť hneď skúšať. V balní sú praktické nadstavce. Plusom sú aj svetelné LED diódy, ktoré dobre plnia svoj účel. Nevýhodou je nabíjanie, to trvá až šytri hodiny. Vysávač dokáže odstraňovať aj vlasy a chlpy. Má dve rýchlosti, prijateľnú cenu a jednoducho sa s ním manipuluje.

Odpovedať

Gabo 18.Dec.2022

Kúpil som vysávač do auta v Kauflande, tá ich značka, ale nebol som spokojný a vrátil som ho. Príliš malý sací výkon a nepohodlné ovládanie. Vo všeobecnosti majú tieto mini vysávače horší sací výkon, tak radšej vláčim klasický vysávač a s ním povysávam aj auto. Však je to aj tak len raz za čas, takže pohodka. :-D

Odpovedať