Záhradné krby Blumfeldt

Záhradné krby Blumfeldt – recenzie, cena, skúsenosti

Milujete leto a s ním aj teplé letné večery? Pokiaľ aj vy máte radi posedenia pri ohni s priateľmi a nechce sa vám hľadať vhodné miesta na vytvorenie ohňa, riešením môže byť pre vás záhradný krb. Nielenže si v ňom pripravíte rôzne pochúťky, dopraje vám tiež príjemnú atmosféru. Záhradný krb sa postará o romantiku pri mesačnom svetle aj v neskorých nočných hodinách. Navyše, je maximálne bezpečný a môžete ho umiestniť na trávnik či terasu. Ak vás zaujal tento letný hit, spracovali sme pre vás test záhradných krbov Blumfeldt. Ponuka krbov tohto výrobcu je naozaj pestrá. Predstavíme si obľúbené modely ako Westeros či Flavius. Viac sa už ale dozviete po prečítaní našich recenzií.

Publikované: 09.08.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aký záhradný krb Blumfeldt kúpiť?

Výber záhradného krbu vám môže zabrať aj niekoľko desiatok minút. Okrem estetickej funkcie totiž musí spĺňať aj praktické funkcie. Krby slúžia na zahriatie pri chladnejších večeroch, no okrem toho sú vhodné aj na opekanie, grilovanie alebo len ako dizajnový doplnok. Ak už máte vybrané vhodné miesto na umiestnenie a máte jasno aj v sume, ktorú ste zaň ochotní zaplatiť, môžete prejsť k samotnému výberu. Na začiatok sme si pre vás pripravili krátky test odporúčaných modelov aj s popismi. Táto časť je venovaná tým, ktorí nemajú čas na čítanie dlhých recenzií. Dozviete sa tu všetko dôležité o troch vybraných záhradných krboch. Ak si vás nezíska tento užší výber, môžete prejsť nižšie, kde vám pomôžeme s výberom viac. Predstavíme vám dôležité parametre a po nich kompletné recenzie záhradných krbov Blumfeldt.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Westeros 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Volantis 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Flavius 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Blumfeldt Westeros

Blumfeldt Westeros

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 10 kg, nemá využitie ani ako gril, ani ako udiareň

Zobraziť viac info

Moderný záhradný krb z kvalitného oceľového plechu, ktorý disponuje komínom so strieškou pre odvod spalín. V spodnej časti sa nachádza ukladací priestor pre palivové drevo. Krb sa nedá použiť ako gril či udiareň, avšak dá sa poľahky prenášať. V balení sa nachádza oceľový kutáč.

Cenový trhák
Blumfeldt Volantis

Blumfeldt Volantis

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 10 kg, nedá sa použiť ako gril či udiareň

Zobraziť viac info

Hľadáte uzavretý záhradný krb? Za nízku obstarávaciu cenu zoženiete model Blumfeldt Volantis. Zaujme nielen dizajnom, ale aj kvalitou spracovania a dizajnom.

Náš TIP
Blumfeldt Flavius

Blumfeldt Flavius

Oceľový krb, hmotnosť 20 kg, nedá sa použiť ako gril ani udiareň

Zobraziť viac info

Táto pec je kompletne zhotovená z liatiny odolnej proti zlomeniu a pevnej ocele, ktorá poskytuje stabilitu. Dekoratívna záhradná pec Flavius vyniká starožitným dizajnom. Ozdoby na povrchu v žiarivom striebristom tóne dizajnovo podčiarkujú prostredie. Guľatá nádoba vám ponúka 360-stupňový pohľad na oheň z každej strany. Vďaka 90 cm vysokému komínu dym rýchlo stúpa hore, zatiaľ čo teplo z pece je odvedené do okolia. Balenie zásielky obsahuje okrem krbu mriežku na uhlie a kutáč. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ak ste sa rozhodli pre kúpu krbu do vašej záhrady, pred výberom by vás malo viesť niekoľko aspektov. Cena je samozrejme dôležitá, no pozornosť by ste mali venovať aj ostatným parametrom. Najprv si pripravte vhodné miesto, kam krb umiestnite. Najdôležitejším parametrom je stabilita. Od nej závisí bezpečnosť ohniska. Premyslite si, či vám stačí krb na ohrievanie a dekoráciu alebo si prajete mať zariadenie 2v1 aj s grilom. Od toho závisí priemer krbu, ktorý sa tiež oplatí skontrolovať. Čím je ohnisko menšie, tým je cena nižšia. Ak už viete, kam krb umiestnite, tak ho môžete vybrať podľa okolitého priestoru, prípadne zariadenia. Podstatnou zložkou je aj príslušenstvo. Ak ide aj o gril, je obzvlásť vhodné, keď sú rošty a mriežky súčasťou balenia. 

Stabilita
Konštrukcia
Využitie
Priemer krbu
Dizajn
Príslušenstvo
Rozmery a hmotnosť
Cena

Pri výbere záhradného krbu stojí za to skontrolovať názory používateľov. Ľudia, ktorí ich už testovali, môžu zdieľať najlepšie informácie o produkte, spolu s výhodami, ale aj nevýhodami. Aby sme vám ušetrili čas, tak sme tieto recenzie zapracovali do nášho testu. Názory spotrebiteľov boli pre nás pri tvorbe recenzií kľúčové. Blumfeldt ponúka široké portfólio záhradných krbov, takže s výberom nebudete mať problém. Na svoje si prídu nároční zákazníci, ktorým ponúkneme drahšie modely, no cenovo dostupných modelov je v ponuke značky Blumfeldt tiež mnoho. Ak vás nejaký model zaujme, odporúčame ho nakupovať na oficiálnej stránke Blumfeldt.sk alebo na Elektronic-star.sk. Pri výbere produktov, s hľadaním informácií a recenzií nám okrem zahraničných portálov bol nápomocný aj cenový prehliadač Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie záhradných krbov Blumfeldt

Produkty značky Blumfeldt sú naozaj kvalitné a dizajnovo prepracované. Veríme, že si v našom výbere nájdu svojho favorita nároční aj menej nároční používatelia. Stretnete sa s produktami v rôznych cenových kategóriách. Záhradné krby Blumfeldt ponúkajú modely s grilom aj bez. Disponujú kompletnou výbavou a pevnou stabilitou. Keďže je ponuka krbov tejto značky veľká, rozhodli sme sa spracovať recenzie každého dostupného produktu. Pri každom modeli sa na základe spotrebiteľských názorov snažíme charakterizovať silné, ale aj slabé stránky. Modely ešte jednotlivo medzi sebou aj porovnávame. Ponúkame vám pravdivé recenzie, ktoré sú nezávislé a žiaden z produktov nie je propagovaný.

Víťaz testu

Blumfeldt Westeros

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 10 kg, nemá využitie ani ako gril, ani ako udiareň

Pozrieť najlepšiu ponuku

Blumfeldt Westeros je v porovnaní s drahšími modelmi, napr. Blumfeldt Flavius, dostupnejší. Svedčí o tom aj mnoho recenzií. Zastáva funkciu krbu a teda ohrevu. Nie je využiteľný na grilovanie. Za to sa postará o príjemnú atmosféru a prísun tepla.

Ak sa radi započúvate do pukotajúcich plameňov, Westeros vám ich ponúkne v plnej kráse. Vnútorný priestor s priemerom 45 cm je celý otvorený. Teplo sa k vám dostane obzvlášť rýchlo, intenzívnejšie a rovnomerne rozložené do všetkých strán. Buďte však opatrní, ak máte malé deti. Vyvýšený ohniskový priestor je navyše šetrný k tráve a podlahe. Vyzdvihujeme spodný priestor, ktorý vám poslúži na pripravenie ďalšej várky dreva. Konštrukcia je vyrobená z oceľového plechu s minimálnou hrúbkou 5 mm. Hmotnosť 10 kg, spolu s pevnou konštrukciou poskytujú piecke vysokú stabilitu. Čierna teplovzdorná povrchová vrstva zároveň prepožičiava piecke rustikálny výzor, ktorý ešte viac podčiarkuje zastrešený komín.

Spotrebiteľské recenzie potvrdzujú, že za prijateľnú cenu si zaobstaráte využiteľný záhradný krb v príjemnom minimalistickom dizajne. Zaskočilo nás však niekoľko negatívnych recenzií, v ktorých zákazníci považujú za mínus spracovanie a nedodržanie hrúbky materiálu. Výrobcovia uvádzajú hrúbku materiálu 5 mm, no zákazníci tvrdia, že na niektorých miestach dosahuje hrúbka maximálne 2 mm.

Pozitíva

Prijateľná cena
Dizajn
Priestor na drevo

Negatíva

Tenší materiál

Využitie: krb ● Priemer: 45 cm ● Výška: 134 cm ● Hmotnosť: 10 kg ● Materiál: oceľový plech ● Obsah balenia: záhradný krb, kutáč, manuál

Cenový trhák

Blumfeldt Volantis

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 10 kg, nedá sa použiť ako gril či udiareň

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte uzavretý záhradný krb a model Blumfeldt Titus vás nezaujal dizajnom ani vyššou cenou? Za nízku obstarávaciu cenu zoženiete model Blumfeldt Volantis. Svojím jednoduchým dizajnom zapadne do každého priestoru a poteší skôr menej náročných zákazníkov. Konštrukcia je vyrobená z oceľového plechu s minimálnou hrúbkou 5 mm. Hmotnosť dosahuje 10 kg. Ľahšie modely, podobne ako Blumfeldt Westeros, môžu byť pri horších poveternostných podmienkach nie veľmi stabilné.

Čierna povrchová vrstva odolná proti teplu prepožičiava piecke rustikálny výzor, ktorý ešte viac podčiarkuje zastrešený komín. Vyvýšená ohnisková komôrka je navyše šetrná k tráve a podlahe. O bezpečnosť sa postará 360 ° mriežka po celom obvode. Vnútorný priestor dosahuje priemer 45 cm. Komôrka obsahuje po svojom obvode otvory, aby z každého uhla bolo možné sledovať pukotajúci oheň. Výška celého krbu je 120 cm. V balení sa nachádza okrem samotného krbu len kutáč a manuál.

Viacero zákazníkov sa sťažovalo na horšiu stabilitu tohto záhradného grilu pri silnejšom vetre. Treba však brať do úvahy jeho nižšiu cenu a celkové prevedenie, ktoré nie je veľmi masívne. V konečnom hodnotení ho však považujeme za prijateľnú možnosť. Ponúka minimalistický dizajn a plusom je aj celoobvodová mriežka. Tento model však poteší najmä nenáročných zákazníkov.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Minimalistický dizajn
Celoobvodová mriežka

Negatíva

Nízka hmotnosť – nižšia stabilita

Využitie: krb ● Priemer: 45 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnosť: 10 kg ● Materiál: oceľový plech ● Obsah balenia: záhradný krb, kutáč, manuál

Náš TIP

Blumfeldt Flavius

Oceľový krb, hmotnosť 20 kg, nedá sa použiť ako gril ani udiareň

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Flavius vás hneď na prvý pohľad upúta svojím starožitným dizajnom. S vkusným vonkajškom nielenže priestor dostatočne zahreje, ale aj dodá hodinám stráveným vonku jedinečnú atmosféru. Dekoratívne ozdoby a povrch v žiarivom striebristom tóne dizajnovo podčiarkujú prostredie.

Model Blumfeldt Flavius je použiteľný len ako krb, žiaľ, ako gril či udiareň ho nevyužijete. Má vyššiu hmotnosť a tak ponúka aj väčšiu stabilitu. Pec je kompletne zhotovená z liatiny odolnej proti zlomeniu a pevnej ocele. Stojí na 3 masívnych nožičkách. Jednoducho zapálite vo vnútri pece uhlie, drevo či drevené uhlie a môžete si užívať teplo dlhé hodiny. Praktická vetracia klapka na spodku dopomáha ohňu rýchlo vzbĺknuť. Guľatá nádoba na oheň umožňuje 360 ° pohľad na oheň a mriežka zároveň bráni lietaniu iskier. Vďaka 90 cm vysokému komínu stúpa dym rýchlo nahor, zatiaľ čo teplo z pece je šikovne rozdelené a odvedené do okolia.

Ak hľadáte naozaj dizajnový doplnok do vašej záhrady alebo na terasu, tak vám tento krb môžeme len odporučiť. Nie je mu čo vytknúť, keďže má masívnu konštrukciu, dobrú stabilitu a je aj bezpečný pri malých deťoch. Pre niekoho môže byť nevýhodou, že neumožňuje grilovanie. O teplo sa však určite postará a vďaka svojmu dizajnu sa stane stredobodom pozornosti. Zákazníci majú podobné názory ako my. Vyzdvihujú spracovanie, dizajn aj využitie.

Pozitíva

Dizajn
Masívna konštrukcia
Stabilita

Negatíva

Vyššia cena

Využitie: krb ● Priemer: 55 cm ● Výška: 140 cm ● Hmotnosť: 20 kg ● Materiál: oceľ ● Obsah balenia: záhradný krb, mriežka na drevené uhlie, kutáč, manuál

Pre náročných

Blumfeldt Titus

Liatinový záhradný krb, hmotnosť 20 kg, v balení nájdete rošt na drevené uhlie aj kutáč

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Patríte k náročným zákazníkom a potrpíte si na kvalitné prevedenie a zaujímavý dizajn? Ak vám nevadí vyššia obstarávacia cena, tak je pre vás vhodný záhradný krb Blumfeldt Titus. Je podobný modelu Blumfeldt Flavius. Využiteľnosť zariadenia je opäť len ako krb. V objemnom priestore vyniknú plamene a vy ich môžete pozorovať z 360° uhla. Stačí zapáliť drevené polená vo vnútri a oheň si môžete vychutnávať celú noc. Navyše, 360° mriežka zabráni šíreniu iskier a súčasne umožňuje bezpečný pohľad do ohňa zo všetkých strán. Je tiež výborným riešením, pokiaľ máte deti.

Keď sa na terase alebo v záhrade ochladí, záhradný krb prináša do chladných hodín príjemné teplo a zaručí jedinečnú atmosféru. Obzvlášť to platí pri takomto dizajnovom záhradnom krbe. Na akomkoľvek mieste sa z neho stane rustikálny pútač. Stabilný krb je vyrobený kompletne z liatiny a svojou vyššou hmotnosťou zaručí odolnosť proti nepriaznivým podmienkam. O stabilnosť sa navyše postarajú 4 nôžky. Krb sa dodáva s príslušenstvom, ktoré pozostáva z roštu na drevené uhlie, kutáča a krytu na ochranu krbu pred dažďom.

Zákaznícke recenzie sú predovšetkým pozitívne. Chvália si najmä dizajn a stabilnú konštrukciu. Kvalita zariadenia je naozaj na vysokej úrovni. Doplní a zútulní každý vonkajší priestor. Mínusom môže byť vyššia obstarávacia cena.

Pozitíva

Dizajn
Stabilita
Konštrukcia z odolnej liatiny

Negatíva

Vyššia cena

Využitie: krb ● Priemer: 55 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnosť: 20 kg ● Materiál: liatina ● Obsah balenia: záhradný krb, rošt na drevené uhlie, kutáč, manuál

Blumfeldt Volantis Cupric

Oceľový záhradný krb s komínom, hmotnosť 9 kg, rošt na drevené uhlie a kutáč v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Blumfeldt Volantis Cupric je inšpirovaný krbom Blumfeldt Volantis. Majú rovnaký tvar, no dizajnovo sú rozdielne. Klasický model Volantis je ohraničený po celom obvode mriežkou. Volantis Cupric je plne uzavretý s otvoreným priestorom na oheň. Jeho elegantný dizajn je doplnený medenými prvkami. Vďaka otvorenému priestoru sa terasa rýchlo vyhreje a krb vytvorí jedinečnú atmosféru.

Rozmerovo je väčší ako jeho predchodca. Priemer dosahuje 47 cm a výška 130 cm. Nevýhodou je nízka hmotnosť, ktorá sa odzrkadlí pri silnom vetre a nepriaznivom počasí. Konštrukcia je kompletne vyrobená z ohňuvzdornej ocele s hrúbkou 7 mm. Tri robustné nožičky poskytujú stabilitu a bezpečnosť proti prevráteniu na zvolenom mieste. Je vhodný len ako dizajnový doplnok a na ohrievanie priestoru. Grilovanie v ňom nie je možné. Súčasťou balenia, okrem samotného krbu, je rošt na uhlie, kutáč a manuál.

Vďaka svojej nízkej cene je dostupný pre široké množstvo používateľov. Parametrami síce nie je na tom najlepšie, no veríme, že si aj tak nájde svoje uplatnenie. Jedinou nevýhodou je nízka hmotnosť. Samo osebe to nie je mínusom. Problém však môže nastať pri horšom počasí a krb sa môže prevrátiť. Vďaka svojej nízkej hmotnosti ho môžete ľahko uložiť na bezpečné miesto. Zákazníkom sa páči dizajn aj celkové prevedenie. Pri takomto priestore s otvoreným ohňom dávajte obzvlášť pozor, ak máte malé deti. 

Pozitíva

Oceľ doplnená medenými prvkami
Nízka obstarávacia cena
Hrubší materiál

Negatíva

Nízka hmotnosť

Využitie: krb ● Priemer: 47 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnosť: 9 kg ● Materiál: ohňuvzdorná, nehrdzavejúca oceľ ● Obsah balenia: záhradný krb, rošt na drevené uhlie, kutáč, manuál

Blumfeldt Augustus

Záhradný krb s grilom z liatiny železa, hmotnosť 43,5 kg, mriežka na drevené uhlie a kutáč v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Záhradný krb s grilom Blumfeldt Augustus sa postará o chladné večery strávené v záhrade. Aj keď je primárne navrhnutý ako pec, po vložení roštu vám umožní aj grilovanie. Záhradná pec poriadne zakúri ohňom, ale aj svojím vzhľadom. S vkusným vonkajškom v starožitnom dizajne rímskej pece nielenže vykuruje, ale aj dodáva hodinám stráveným vonku jedinečnú atmosféru. Dekoratívne ozdoby na povrchu v teplom bronzovom tóne dizajnovo podčiarkujú prostredie.

Pec pôsobí už na pohľad masívne. Konštrukcia je kompletne zhotovená z liatiny odolnej proti zlomeniu, ktorá vyžaruje príjemné teplo. Hmotnosť dosahuje 43,5 kg, čo môže byť pri stabilite výhodou, no pri premiestňovaní nevýhodou. Krb stojí na 3 masívnych nožičkách. Praktická vetracia klapka na spodku dopomáha ohňu rýchlo vzbĺknuť. Mriežkované dvere bránia lietaniu iskier a umožňujú zároveň pohľad na oheň. Vďaka 1,2 m vysokému komínu stúpa dym rýchlo nahor a je odvedený, zatiaľ čo teplo z pece je rozdelené a odvedené do okolia. Dizajnovo je podobný modelom Flavius a Titus, no s tým rozdielom, že mriežku nemá po celom obvode, ale len vpredu.

Čo sa týka ceny, tá sa pohybuje vo vyšších kategóriách. Zákazníci si však radi priplatia za kvalitu. Musíme uznať, že konštrukcia je masívna a odolná proti  poveternostným podmienkam. Starožitný dizajn dotvorí záhrade romantickú atmosféru. Plusom je aj možnosť grilovania.

Pozitíva

Masívna konštrukcia
Možnosť využitia ako gril
Dizajn

Negatíva

Vyššia cena

Využitie: krb aj gril ● Hĺbka: 40 cm ● Výška: 124 cm ● Hmotnosť: 43,5 kg ● Materiál: liatina železa ● Obsah balenia: záhradný krb, mriežka na drevené uhlie, kutáč, manuál

Blumfeldt Knight on Fire

Oceľový záhradný krb, hmotnosť 9,1 kg, mriežka na drevené uhlie a kutáč v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Musíme uznať, že značka Blumfeldt ponúka naozaj zaujímavé a nadčasové dizajny svojich záhradných krbov. Výnimkou nie je ani ďalší model Blumfeldt Knight on Fire. Výrobcovia sa pri ňom inšpirovali rytierskou helmou. Tento krb vám poslúži len ako pec na ohrievanie a dekoráciu.

Terasový krb Knight on Fire je vyrobený kompletne z nehorľavej ocele. Príjemné teplo šíri veľkou rýchlosťou a umožňuje otvorený pohľad priamo na plamene ohňa. Vďaka svojmu modernému dizajnu nielenže výkonne ohrieva, ale hodinám stráveným v prírode dodáva aj jedinečnú atmosféru. Na každom mieste sa z neho stane pútač pozornosti. Hmotnosť dosahuje len 9 kg, čo je pre záhradný krb celkom málo. Obávame sa o zhoršenú stabilitu pri silnom vetre. Krb sa predáva aj s príslušenstvom, ktoré pozostáva z mriežky, kutáča a manuálu.

Ako sme už vyššie spomínali, krb má jednu väčšiu nevýhodu, ktorou je nižšia hmotnosť. Tá by nebola sama osebe problémom, no môže byť nevýhodou pri silnom vetre. Odporúčame ho v nepriaznivom počasí uchovať na bezpečnom mieste. Na druhej strane je to veľmi pekný dizajnový krb so zaujímavým tvarom. V záhrade vytvorí útulnú atmosféru a môžete si užívať teplé večery aj v chladnom počasí.

Pozitíva

Pekný dizajn
Príslušenstvo
Materiál

Negatíva

Nižšia hmotnosť

Využitie: krb ● Hĺbka: 47 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnosť: 9,1 kg ● Materiál: nehorľavá a nehrdzavejúca oceľ ● Obsah balenia: záhradný krb, mriežka na drevené uhlie, kutáč, manuál

Blumfeldt Monument

Oceľový záhradný krb, hmotnosť 15,7 kg, rošt na drevené uhlie a kutáč v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dizajnovo zaujímavým krbom od značky Blumfeldt je aj model Monument. Na prvý pohľad zaujme netradičným výzorom. Svojím vzhľadom naozaj pripomína monument – teda pamätník. Na každom mieste vytvorí jedinečnú atmosféru a stane sa z neho decentný pútač pozornosti. Priestor na oheň je otvorený a pod ním sa nachádza aj miesto na drevo. S týmto navrhnutím krbu sme sa už stretli pri modeli Blumfeldt Westeros.

Vďaka otvorenému priestoru s ohňom sa k vám teplo dostane rýchlejšie a intenzívnejšie. Myslite však na bezpečnosť, ak máte malé deti. Teplo sa šíri rýchlo a navyše si môžete vychutnať plamene vďaka FireView. Stabilný terasový krb je vyrobený kompletne z nehorľavej ušľachtilej ocele s hrúbkou 1,2 mm. Materiál je síce pevný a nehorľavý, no privítali by sme, keby bol hrubší. V balení nájdete krb, rošt na drevené uhlie, kutáč a nechýba ani manuál.

Krb spĺňa všetko, čo od neho očakávate. V recenziách od kupujúcich sme sa stretli s prevažne pozitívnymi hodnoteniami. Zákazníkov zaujal hlavne dizajn. Stretli sme sa však aj s názorom na použitý materiál, ktorý by mohol byť pevnejší. Podľa ceny a kvality ho hodnotíme za obstojný a jeho výberom sa vydáte zlatou strednou cestou.

Pozitíva

Miesto na drevo
FireView

Negatíva

Tenký materiál

Využitie: krb ● Výška: 150 cm ● Hmotnosť: 15,7 kg ● Materiál: nehrdzavejúca a nehorľavá oceľ ● Obsah balenia: záhradný krb, kutáč, rošt na drevené uhlie, manuál

Blumfeldt Verdon

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 13 kg, rošt na uhlie v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Krb Blumfeldt Verdon ponúka veľký otvorený priestor na oheň. Vďaka svojmu dizajnu tento krb nielen silno hreje, ale stáva sa aj moderným a pútavým doplnkom na akomkoľvek mieste. Určite ho však neodporúčame do domácnosti s malými deťmi.

Záhradný krb Verdon je vyrobený kompletne z ohňovzdornej ocele. Na založenie príjemného ohníka v exteriéri je možné použiť uhlie, drevo alebo drevené uhlie. Robustná základňa zaručuje v každej chvíli stabilitu a bezpečnosť proti prevráteniu na zvolenom mieste. Hmotnosť síce dosahuje 13 kg, no uvítali by sme, keby bola o niečo vyššia. Pre pohodlné čistenie je súčasťou balenia nádoba na popol s príslušným roštom na drevené uhlie.

Záhradný krb Verdon je naozaj extravagantný doplnok. Svojím dizajnom je úplne odlišný od ostatných recenzovaných modelov. Ľahko sa používa a spotrebitelia vyzdvihujú dobrý komínový efekt. Hmotnosť je opäť výhodou aj nevýhodou. Výrobcovia vyzdvihujú široké otvorené ohnisko, to môže byť však v určitých situáciách nebezpečné.

Pozitíva

Príslušenstvo
Komínový efekt
Netradičný dizajn

Negatíva

Horšia stabilita pri silnom vetre

Využitie: krb ● Priemer: 43 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnosť: 13 kg ● Materiál: oceľový plech ● Obsah balenia: záhradný krb, nádoba na popol, rošt na uhlie, manuál

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk 

Záhradné krby sa aj u nás dostávajú každým rokom viac do popredia. Omnoho viac populárne sú však v zahraničí. Pred výberom akéhokoľvek výrobku s vyššou obstarávacou cenou je potrebné si pozrieť spotrebiteľské recenzie mieru predajnosti. Ak vás zaujíma, ako sme s nákupom záhradných krbov na Slovensku, zostavili sme pre vás tabuľku najpredávanejších modelov záhradných krbov značky Blumfeldt. Informácie nám poskytol nákupný portál Heureka.sk. Predajnosť modelov sa môže časom meniť, preto pre vás tabuľku v pravidelných intervaloch aktualizujeme. Veríme, že aj tento údaj o predajnosti vám môže pomôcť pri samotnom výbere produktu.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Volantis Cupric 5* Zobraziť produkt
Blum Macondo 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Monument 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Titus 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Volantis 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Ak ste sa dočítali až sem, tak dúfame, že jednotlivé modely záhradných krbov sme vám jasne a stručne predstavili. Výber konkrétneho modelu nie je jednoduchý. Zariadenia sa od seba líšia nielen dizajnom, ale aj funkčnosťou. Rozmýšľate, ktorý záhradný krb si kúpiť a neviete sa rozhodnúť medzi jednotlivými modelmi? Alebo máte inú otázku, na ktorú nepoznáte odpoveď? V tom prípade neváhajte a napíšte nám vašu otázku dole do komentárov. My sa vám pokúsime v čo najkratšom čase odpovedať. Sekciu taktiež pravidelne aktualizujeme. Tým, že sa opýtate, pomôžete aj ďalším kupujúcim. My sme si ešte na záver pre vás pripravili pár najčastejšie kladených otázok. Možno medzi nimi nájdete aj tú svoju.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu záhradného krbu, ako prvé by ste mali mať premyslené miesto, kam ho umiestnite. Najdôležitejším prvkom je totiž stabilita, aby nedošlo k prevráteniu a nebezpečenstvu požiaru. Ďalej sa pri výbere zamerajte na veľkosť, hmotnosť a potom na samotný dizajn. Pokiaľ si prajete využívať krb aj na grilovanie, tak hľadajte modely, ktoré sú na to určené. Nezabudnite na ohnisko, ktoré môže byť otvorené alebo uzavreté mriežkou.

Ak chcete využívať záhradný krb okrem ohrievania aj na grilovanie alebo opekanie, hľadajte také modely, ktoré sú na to priamo určené. V ponuke značky Blumfeldt je to napríklad model Augustus.

Aby vám krb dlho a kvalitne slúžil, nemali by ste zabúdať na údržbu, resp. čistenie. Treba čistiť vzniknuté sadze a odstraňovať popol. Ten odstraňujte po každom použití. Pri modeloch značky Blumfeldt sa v balení často nachádza aj doplnkové príslušenstvo, ako kutáč, rošty alebo nádoba na popol. Keďže sme sa v teste stretli s krbmi, ktoré mali nižšiu hmotnosť, odporúčame ich v nepriaznivom počasí bezpečne uskladňovať. To platí aj pre obdobie zimy. Ak si prajete, aby vám krb čo najdlhšie vydržal, je bezpečné uskladnenie nevyhnutné. Ľahko by totiž mohlo dôjsť k jeho poškodeniu.

Blumfeldt Hidalgo

Záhradný krb s grilom z oceľového plechu, hmotnosť 10,9 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Záhradný krb Blumfeld Hidalgo je zariadením 2 v 1. V okamihu sa zmení na plnohodnotný gril, stačí do ohniska vložiť grilovací rošt. Či už pre romantické hodiny vo dvojici, príjemné stretnutia s priateľmi alebo ako horiaci stredobod záhradnej párty, ohnisko Hidalgo sa vám postará o dobrú atmosféru.

Kužeľovitá nádoba na oheň s priemerom 55 cm ponúka dostatok priestoru pre veľký oheň z polien alebo dreveného uhlia. Vďaka dekoratívnej konštrukcii sa stane stredobodom záhrady, dvora alebo terasy. Výška konštrukcie dosahuje 155 centimetrov a váži cca 11 kg. Dominantou tohoto krbu je predné otvorené ohnisko, ktoré poskytuje priamy výhľad na plamene a teplo je tak viac dostupné. Zariadenie je celé vyrobené z ocele a stojí na troch stabilných nohách. Ohnisko končí malou špicatou strechou, ktorá priamo chráni pred nechcenými lietajúcimi iskrami. Výhodou je, že v balení sa nachádza všetko potrebné príslušenstvo. Prikladanie dreva alebo zakladanie ohňa je kedykoľvek možné pomocou dodaného kutáča. Vyhorený materiál padá do odnímateľnej nádoby na popol a dá sa ľahko zlikvidovať pomocou dodanej lopatky na popol. Súčasťou balenia sú aj rošty – grilovací a rošt na drevo. Počítajte s tým, že krb je dodávaný ako montážna sada a je potrebné si ho vlastnoručne zložiť.

Recenzie tohto záhradného krbu sú zväčša pozitívne. Veľa ľudí vyzdvihuje dizajn, konštrukciu aj spracovanie. My oceňujeme pridané príslušenstvo v balení. Dizajnovo pôsobí nenápadne a pritom elegantne, takže sa bude hodiť do väčšiny prostredí. Pár zákazníkov sa sťažovalo na horšie odsávanie dymu. V konečnom hodnotení tento krb považujeme za prijateľný v pomere cena/kvalita.

Pozitíva

Krb aj s grilom 2 v 1
Príslušenstvo
Cena/kvalita

Negatíva

Horšie odsávanie dymu

Využitie: 2v1 krb aj gril ● Priemer: 55 cm ● Výška: 155 cm ● Hmotnosť: 10,9 kg ● Materiál: oceľový plech ● Obsah balenia: záhradný krb, grilovací rošt, rošt na drevo, nádoba na popol, kutáč, manuál

Lacná kvalita

Blumfeldt Essos

Záhradný krb z oceľového plechu, hmotnosť 10 kg, nedá sa použiť ako gril ani udiareň

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pri nižšej cenovej kategórii ostaneme aj pri ďalšom testovanom modeli, ktorým je Blumfeldt Essos. Svojimi parametrami sa podobá na model Blumfeldt Volantis, no líši sa tvarom. Krb Essos má jednoduchý dizajn s mriežkou po celom obvode. Využitie zariadenia je vhodné len na vykurovanie priestoru.

Vo vnútornej komôrke s priemerom 45 cm vyskakujú plamene, ktoré vás rýchlo zohrejú aj v chladných hodinách na balkóne či v záhrade. Komôrka je po svojom obvode tvorená z mriežkovitej steny, aby z každého uhla bolo možné sledovať pukotajúci oheň. Oceľový plech s minimálnou hrúbkou 5 mm poskytuje piecke stabilitu a zabezpečuje rovnomerné vyžarovanie tepla do všetkých strán. Teplovzdorná povrchová vrstva čiernej farby zaručuje piecke rustikálny výzor, ktorý podčiarkuje zastrešený komín. Vyvýšený ohniskový priestor ochráni trávu a podlahu.

Sklamaním, podobne ako pri modeli Volantis, je konštrukcia, ktorá váži len okolo 10 kilogramov a môže byť pri nepriaznivom počasí nestabilná. Zákazníci sa tiež sťažujú na dvierka, ktoré sa ťažko zatvárajú. Opäť ide o model z lacnej cenovej kategórie, takže mínusy sú pochopiteľné. Tento záhradný krb poteší nenáročných zákazníkov, ktorí hľadajú jednoduchý dizajnový doplnok do záhrady na občasné využitie.

Pozitíva

Nízka cena
Jednoduchý dizajn
Ochranná mriežka

Negatíva

Ťažko zatvárateľné dvierka
Nízka stabilita

Využitie: krb ● Priemer: 45 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnosť: 10 kg ● Materiál: oceľový plech ● Obsah balenia: záhradný krb, kutáč, manuál

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Robo 11.Aug.2022

Krb Blumfeldt Westeros ma zaujal od začiatku svojou jednoduchosťou a pekným prevedením. Obsluha je jednoduchá a výsledok efektný. Určite odporúčam. Bol zostavený za chvíľku, je dobre spracovaný a rýchlo mi ho dodali. Nespozoroval som doposiaľ žiadne nedostatky.

Odpovedať

Zdenka 12.Aug.2022

Blumfeldt Verdon bola za mňa veľmi dobrá voľba a cena je tiež adekvátna. Výhodou je nízka hmotnosť a možnosť premiestňovať krb, kde práve potrebujem. Plech krbu je dosť tenký, ale inak spĺňa všetky moje požiadavky. Pomer ceny a výkonu je za mňa super. Mínusom je horšia stabilita pri silnom vetre.

Odpovedať

Erik K. 18.Aug.2022

Blumfeldt Volantis sme už jedno leto používali a teraz je to druhý rok, zatiaľ nemôžeme povedať nič zlé. Zoskrutkovať zariadenie je trocha zdĺhavé, pretože na niektoré miesta je horší prístup. Ale inak vyzerá veľmi dobre a svoj účel plní dokonale. Výhodou je nízka cena, minimalistický dizajn aj celoobvodová mriežka. Nevýhodou nízka hmotnosťou a s ňou súvisiaca nižšia stabilita.

Odpovedať

Daniela 18.Aug.2022

Blumfeldt Flavius je milý a vydarený prvok na záhradu alebo terasu, poslúži ale aj skrášli. Páči sa mi hlavne dizajn, masívna konštrukcia a stabilita. Mínusom je vyššia cena, inak odporúčam.

Odpovedať

Tomáš 19.Aug.2022

Páči sa mi moderný pyramídový tvar krbu Blumfeldt Monument. Odporúčam ho zapaľovať s nie príliš vysokou teplotou. Užitočné je tiež krb natrieť pred prvým vypálením žiaruvzdorným bezfarebným lakom... Po niekoľkých prvých použitiach terasových kachlí sme nezaznamenali žiadnu zmenu farby laku alebo medených častí... S krbom sme spokojní, so vzhľadom aj s funkčnosťou. Plusom je miesto na drevo a mínusom tenší materiál na niektorých častiach.

Odpovedať

Andrej 21.Aug.2022

Blumfeldt Hidalgo je presne to, čo som hľadal, krb aj s grilom v jednom produkte. Plusom je bohaté príslušenstvo a celkovo veľmi dobrý pomer ceny a kvality spracovania. Zaskočilo ma ale horšie odsávanie dymu. Krb vyzerá pekne, na záhrade je to zaujímavý prvok. Manželka je s ním tiež spokojná.

Odpovedať

Marián 17.Oct.2022

Krb Blumfeldt Titus vyzerá veľmi pekne, spracovanie je dobré, je dosť ťažký a tak sa stáva dominantou na záhrade alebo terase. Je to užitočný výrobok za rozumnú cenu. Plusom je výborná stabilita, konštrukcia z odolnej liatiny. Mínusom zas o niečo vyššia cena. Pomer ceny a kvality je ale za mňa v rovnováhe.

Odpovedať