Televízory LG

Televízory LG nie sú najlacnejšie. Ponúkajú však zaujímavé aplikácie aj rôzne veľkosti

Televízory LG nepochybne patria k najobľúbenejším, ale aj najkvalitnejším v danom segmente. V širokej ponuke renomovaných výrobcov patrí značke druhé miesto v predajoch, hneď za juhokórejským konkurentom Samsung. Vo svojom portfóliu má LG lacné televízory, malé uhlopriečky, ale predovšetkým špičkové OLED televízory so 4K rozlíšením. Pre náročnejších sú tu takisto televízory LG s veľkou uhlopriečkou. V našom porovnávacom teste sme vyberali tie najlepšie televízory od tohto výrobcu. Na pomyselnom prvom mieste sa umiestnil 4K televízor LG OLED65A1 so 164 cm veľkou uhlopriečkou, funkciou Miracast a hlasovým ovládaním. Spracovali sme aj ďalšie recenzie televízorov LG, aby si spotrebiteľ dokázal vybrať, čo najlepšie.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 28.09.2023

Aký televízor LG kúpiť?

V tejto tabuľke nájdete to najlepšie, čo LG ponúka, a to aj v pomere ceny a kvality. Na základe skúseností zákazníkov a odborných recenzií sme z ponuky výrobcu LG vybrali to najlepšie, čo je v ponuke. Vyberali sme nové modely, ale aj staršie generácie, ktoré sú stále vo výrobe. Ak sa pýtate, aký televízor LG vybrať, zohľadnite svoje požiadavky. My sme prieskumom trhu strávili viac ako 70 hodín a starostlivo vyberali najlepšie LG televízory. Pripravili sme recenzie, porovnávali parametre, funkcie a brali do úvahy praktické skúsenosti zákazníkov. Naša tabuľka vám tak môže byť nápomocná aj pri rýchlom rozhodovaní, či už sa orientujete na cenu alebo najvyššiu kvalitu.

Názov Hodnotenie Detail
LG 65NANO763QA   ✔   Náš TIP 5* Zobraziť produkt
LG 50UQ7900   ✔   Najpredávanejšie 5* Zobraziť produkt
LG 50UQ7500   ✔   Výhodný nákup 5* Zobraziť produkt
LG 32LQ630B   ✔   Dobré recenzie 5* Zobraziť produkt
LG OLED55C31LA   ✔   Pre náročných 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
LG OLED65A1

LG OLED65A1

OLED Smart TV s uhlopriečkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Zobraziť viac info

Veľkoplošný OLED televízor s uhlopriečkou 164 cm a automatickým stmievaním jasu vďaka umelej inteligencii Dolby Vision IQ. Televízor vďaka zvukovému formátu Dolby Atmos ponúkne solídny priestorový zvuk. Okrem jedinečného obrazu počas sledovania filmu poteší tento model aj hráčov hier, vybavený je Game Optimizerom. Prítomné je aj hlasové ovládanie. LG získal ocenenie za ekodizajn a šetrnosť voči životnému prostrediu. Súčasťou príslušenstva je diaľkový ovládač Magic remote. Ekosystém je skvele vyladený a spotrebitelia sú radi za rýchly operačný systém.

Cenový trhák
LG 55NANO753PA

LG 55NANO753PA

NanoCell Smart TV s uhlopriečkou 139 cm, zvuk Dolby Digital Plus, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Zobraziť viac info

Vylepšenú LED technológiu prináša práve tento cenovo dostupný model s veľkosťou uhlopriečky 139 cm. LG televízor disponuje 4K rozlíšením, veľmi dobrou farebnou škálou a vďaka technológii NanoCell je kontrast. Automatické riadenie jasu medzi funkciami nie je. Pre sledovanie filmov je prítomný Filmmaker mode a hráčov poteší aj herný režim a podpora G-Sync a AMD. Akustický prejav je slabší. Televízor podporuje taktiež hlasové ovládanie cez Google Assistant alebo Amazon Alexa.

Náš TIP
LG OLED55A13LA

LG OLED55A13LA

OLED Smart TV s uhlopriečkou 139 cm, zvuk Dolby Atmos, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Zobraziť viac info

OLED televízor od LG má širokú ponuku Smart funkcií. Uhlopriečka má 139 cm. V prvom rade však osloví kvalitný obraz s reálnymi farbami, automatickou reguláciou jasu a skutočnou čiernou farbou. Obraz a dynamický rozsah vylepšujú technológie, ako HDR10 Pro či Dolby Vision IQ. Televízor digitálne vylepšuje nedokonalosti a potláča šum. Ovládať ho môžete hlasom alebo inteligentným ovládačom Magic remote. V pomere ceny a kvality je tento televízor skvelou voľbou. Spotrebiteľov oslovil aj vďaka podpore Apple TV a AirPlay.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vďaka portfóliu výrobcu LG, je ponuka schopná pokryť všetky kategórie v segmente televízorov. Pri určovaní metodológie nášho porovnávacieho testu berieme do úvahy nielen parametre, ale takisto pomer ceny a kvality. Primárne sa však orientujeme na to, čo zákazníkov pri výbere televízorov zaujíma najviac. Nepochybne je to hlavne kvalita obrazu, ktorý sa môže líšiť na základe rozlíšenia – 4K televízory alebo televízory s Full HD rozlíšením ponúknu výrazne inú kvalitu obrazu.

Rozhodovanie ovplyvňuje i veľkosť obrazovky, dnes väčšina spotrebiteľov preferuje väčšie uhlopriečky nad 50“ (127 cm). V minulosti boli hitom uhlopriečky okolo 109 cm, zákazníci sú dnes náročnejší. Samozrejmosťou sú už dnes Smart funkcie televízorov – inteligentné televízory ponúkajú prístup k internetu alebo umožňujú využívanie streamovacích služieb. Ďalej hrá rolu obsluha a ovládanie televízora, funkcie týkajúce sa nastavení obrazu, zvuku a ostatných funkcií, ktorými Smart televízory disponujú. Pre niekoho hrá rolu takisto počet USB, HDMI vstupov/výstupov či možnosť využívať Cl sloty a iné. Menšiu úlohu už dnes hrá spotreba televízora.

Rozlíšenie obrazovky – kvalita obrazu
Veľkosť uhlopriečky
Podpora Smart TV
Ovládanie televízora
Funkcie
Zvuk
Konektivita
Spotreba el. energie

LG je na trhu overeným a osvedčeným výrobcom. Mnohí porovnávajú práve LG a Samsung televízory, no spotrebitelia sa väčšinou postavia na stranu toho výrobcu, s ktorým mali v minulosti skúsenosť. Faktom je, že obaja výrobcovia patria medzi to najlepšie na trhu. Aj preto sme pri porovnávaní jednotlivých modelov brali do úvahy názory a skúsenosti zákazníkov. OLED technológia je vo všeobecnosti zaručenou kvalitou a veľké množstvo zákazníkov vyhľadáva práve túto zobrazovaciu technológiu z dielne LG. Dostupnosť televízorov je veľmi dobrá. Samozrejme, počas roka sa dostupnosť môže rapídne rýchlo meniť. My overujeme dostupnosť jednotlivých modelov cez databázu cenového porovnávača Heureka.sk, ale takisto u predajcov, ako Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Tpd.sk, Andreashop.sk alebo Datart.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie televízorov LG

V recenziách porovnávame technické parametre, berieme do úvahy skúsenosti a recenzie zákazníkov a hodnotíme aj kvalitu v pomere k cene. Spotrebiteľ totiž vždy hľadá najvýhodnejšie riešenie, ktoré mu prinesie, čo najviac hodnoty za rozumné peniaze. Ani jeden z televízorov LG nie je zvýhodnený a promovaný za účelom reklamy. Naše recenzie sú objektívne a nezávislé, vychádzame takisto z výsledkov porovnaní odborných recenzných portálov. Výhody nemá ani žiaden z predajcov. Ak chcete vedieť, aký televízor si kúpiť a zaujala vás práve ponuka LG, prečítajte si naše recenzie a určite si vyberiete správne.

Víťaz testu

LG OLED65A1

OLED Smart TV s uhlopriečkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Najlepším televízorom v našom teste sa stal model LG OLED65A1. Ide o televízor sa nadštandardne veľkou uhlopriečkou, ktorá má až 164 cm. Ponúka 4K rozlíšenie a v našom teste je tento televízor aj vďaka unikátnym technológiám, ktoré napomáhajú vylepšovať kvalitu obrazu. Vynikajúce výsledky televízor dosiahol aj pri testovaní zvukového prejavu. Spotrebitelia tiež ocenili možnosť hlasového ovládania.

Technológia OLED sama osebe ponúka dokonalý vizuálny zážitok, vďaka novému procesoru a7 4K Gen4 AI je však o niečo lepší. Vďaka novým algoritmom televízor dokáže optimalizovať procesy maximálne rýchlo a efektívne, čo sa prejavuje i pri činnosti Dolby Vision IQ. Tá sa stará o dokonale ostrý obraz a vynikajúci dynamický rozsah obrazu. Spolu s HDR 10 Pro technológiou je rýchlosť vykresľovania – obnovovacia frekvencia takmer okamžitá (1 ms). Šum je minimalizovaný a LG dokáže automaticky prispôsobiť kvalitu obrazu okolitým podmienkam a takisto typu obsahu – šport, film, hra...

Hráčov určite poteší, že LG podporuje aj pripojenie herných konzol, a to podporu HGiG, čo zaručuje nielen bleskurýchlu odozvu, ale takisto vám umožňuje televízor realizovať herné nastavenia. Slabinou nie ja ani zvuk s podporou priestorového formátu Dolby Atmos a Bluetooth Surround Ready. OLED obrazovka zároveň minimalizuje modré žiarenie, čo je tiež zásluhou OLED panelov, ktoré využívajú plynulé stmievanie svetla a zmenu farieb. Televízor získal ocenenie za inovácie, ekodizajn a celkovú šetrnosť k životnému prostrediu – CES Innovation Awards 2021. Hrúbka televízora je necelých 5 cm.

Štandardne dobrým sluhom je už overený operačný systém webOS 6.0. Ekosystém podporený vyššie spomenutým výkonným procesorom podporuje umelú inteligenciu LG ThinQ AI. Nielenže televízor môžete ovládať hlasom cez Amazon Alexu alebo Google Assistant, ale takisto môže využiť televízor ako centrum, ktoré bude spájať všetky vaše domáce spotrebiče LG s podporou LG ThinQ AI. My, ale i zákazníci oceňujú vylepšený ovládač Magic Remote, ktorý nielenže padne skvele do ruky, ale disponuje napríklad samostatným tlačidlom pre Netflix alebo spustenie hlasového ovládania. Integrované je aj scrollovacie koliesko a praktický smerový Joystick.

Smart funkcionalita obsahuje Wi-Fi a Bluetooth bezdrôtové pripojenie. Pripojiť možno sieťový kábel aj priamo cez LAN vstup. Veľmi oceňujeme aj konektivitu, dostupné sú až 3x HDMI vstupy a 2x USB 2.0. Pozitívom je dokonca aj slúchadlový vstup. Praktické využitie môže mať zrkadlenie obrazovky cez Miracast či možnosť nahrávať obsah na externé úložisko – PVR. Spomedzi webových služieb podporuje televízor Apple TV či Skylink Live TV. Súčasťou balenia je TV stojan a spomenutý „magický ovládač“.

Na základe zákazníckych referencií možno konštatovať, že LG OLED65A1 je veľmi vydareným modelom. Spotrebiteľom ponúka želanú kvalitu obrazu v 4K rozlíšení. Pozitívne ohlasy smerujú takisto k zvukovému prejavu televízora. O priestorový zvuk sa stará Dolby Atmos. Zákazníci nemali výhrady ani k ovládaniu, naopak, ocenili možnosť nastavení obrazu, zvuku či jednoduché rozhranie. Televízor LG je dodávaný s ovládačom Magic Remote, ktorý je vybavený scrollovacím kolieskom a funkciou ukazovateľa. Komplexne ide o Smart TV, ktorému nič nechýba a malým mínusom je len vyššia cena, ktorá je však vzhľadom na kvalitu a funkcionalitu primeraná.

Pozitíva

Čistý obraz a podpora Dolby Vision IQ
Automatická regulácia jasu
Kvalitný zvuk

Negatíva

Vyššia cena

Technológia zobrazenia: OLED● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 65“/164 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/HDR10 PRO/Dolby Vision IQ ● Energetická trieda: G ● USB: 2x ● HDMI: 3x ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV... ● Operačný systém TV: webOS 6.0 ● Hlasové ovládanie: áno ● VESA štandard: 300 x 200 mm ● Hmotnosť: 23,7 kg

Cenový trhák

LG 55NANO753PA

NanoCell Smart TV s uhlopriečkou 139 cm, zvuk Dolby Digital Plus, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

V porovnávacom teste zaujal tiež 4K televízor LG 55NANO753PA so špecifickou zobrazovacou technológiou NanoCell. Kvalita obrazu je navyše podporená ďalšími technológiami. Televízor má špeciálny filmový režim a tiež režim pre hráčov so špeciálnou cloudovou podporou pre zvýšený dynamický rozsah a rýchlejšie optimalizovanie v hernom prostredí. Poteší aj veľmi dobrá konektivita.

Vysoké 4K rozlíšenie 3 840 x 2 160 px je podporené viacerými obrazovými technológiami. Okrem HDR 10 Pro je to práve špeciálna nanočasticová technológia NanoCell. Oceňujeme lepšie farebné podanie RGB rozhrania a takisto technológia prispieva k lepšiemu dynamickému rozsahu. Milovníkov hier určite poteší prítomnosť herného režimu so skrátenou dobou odozvy – televízor LG podporuje ALLM (Auto Low Latency Mode – eliminácia sekania obrazu) a eARC. Technológia Game Optimizer sa pre zmenu postará o optimalizovanie herného procesa, ako zvuku, tak i grafiky (G-Sync).

Milým prekvapením je filmový režim Filmmaker mode. Vďaka tomuto režimu je zachovaný originálny pomer strán a takisto je vypnuté vyhladzovanie pohybu, aby boli eliminované zásahy procesora – vyhladzovanie, potláčanie šumu, zvýšenie snímkovej frekvencie a iné. Film si tak vychutnáte v pôvodnej kvalite bez prikrášľovania a digitálnych zásahov. Štandardne televízor ponúka v rámci Smart vybavenia webový prehliadač, streamovacie služby a ďalšie funkcie – HbbTv, PVR, TimeShift. K podporovaným webovým aplikáciám patrí Netflix, HBO GO, YouTube, Amazon Prime či dokonca Apple TV.

Televízor LG disponuje skvelou konektivitou a nezaostáva ani za drahšími prémiovými modelmi – 3x HDMI, 2x USB 2.0, LAN, 3,5 mm Jack či Cl slot. V čom však tento model zaostáva, je kvalita zvuku. V porovnaní s televízorom LG OLED65A1, ktorý disponuje kvalitným priestorovým zvukom, je zvuk v tomto prípade za očakávaniami. Hoci je prítomný zvukový formát Dolby Digital Plus a rovnako výkonné 20 W reproduktory, jednotlivé kanály pôsobia tak trocha nezosúladene. Spotrebitelia takisto kritizovali fakt, že televízor neefektívne reguluje hlasitosť, často sa zvuk zvyšuje alebo naopak zoslabuje bez toho, aby došlo k zmene režimu.

Ovládať možno televízor hlasom cez Amazon Alexa alebo Google Assistantom. V praxi to však využíva veľmi málo používateľov a veľkým plusom je tak diaľkový ovládač Magic Remote so scrollovacím kolieskom. K jeho ovládacím prvkom nemáme žiadne výhrady. Televízor podporuje aj Apple Airplay 2 či možnosť párovania s mobilným zariadením (Magic Tap na ovládači). Zrkadliť môžete obraz tabletu, notebooku či smartfónu cez funkciu Miracast. Televízor pracuje s novším (2021) procesorom a5 4K.

Televízor patrí k cenovo výhodným voľbám. Hoci sú v portfóliu výrobcu aj lacnejšie modely, technológia NanoCell je hneď po OLED osvedčená kvalita. Ide o vylepšenú LED technológiu. Síce podanie čiernej nie je také dokonalé, no rozhodne tento model ponúkne skvelý vizuálny zážitok. Určite oceníte aj filmový režim Filmmaker, ktorý má skvelý dynamický rozsah. Televízor nemá automatické riadenie jasu – stmievanie. Použitý je starší 4-jadrový 4K procesor, ktorý však processing zvláda veľmi solídne. Spotrebitelia sú radi aj za dizajn televízora, veď hrúbka rámu je necelých 6 cm. Zákazníci si pochvaľujú podporu Airplay 2 i možnosť zrkadlenia obrazovky – Miracast. Slabinou je horšie zvukové podanie. V pomere ceny a kvality však tento televízor určite dáva zmysel.

Pozitíva

Praktický ovládač Magic Remote
Kvalitný filmový režim
Podpora PVR – nahrávanie na externé úložisko

Negatíva

Menej kvalitný zvuk
Horšie podanie čiernej farby
Bez automatického riadenia jasu

Technológia zobrazenia: NanoCell ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 55“/139 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/HDR10 PRO ● Energetická trieda: G ● USB: 2x ● HDMI: 3x ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV... ● Operačný systém TV: webOS Smart TV● Hlasové ovládanie: áno ● VESA štandard: 300 x 300 mm ● Hmotnosť: 15,0 kg

Náš TIP

LG OLED55A13LA

OLED Smart TV s uhlopriečkou 139 cm, zvuk Dolby Atmos, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Inteligentný televízor so spoľahlivou OLED technológiou a automatickým stmievaním obrazu podľa svetelných podmienok a typu programu. Inteligentný televízor nesklame ani obstojným zvukovým podaním. Konektivita v podobe USB, HDMI či LAN je samozrejmosťou. Veľkosť uhlopriečky je 55“ a televízor tak ponúkne skvelý vizuálny zážitok pri podaní nádherných farieb a skutočnej čiernej. Pri hraní na konzole hráčov zaujme aj funkcia Game Optimizera.

Nové generácie televízorov LG sú vybavené modernými procesormi 4. generácie Alpha7 4K Gen4. Tie majú nemalú zásluhu na tom, čo zákazníci oceňujú najviac. Vďaka umelej inteligencii na pozadí prebieha processing, ktorý dopomáha k potláčaniu šumu, vyhladzuje nedokonalosti a ponúka lepšiu farebnosť či kontrast obrazu. Na uhlopriečke 139 cm si tak všimnete všetky detaily a nemusíte nič nastavovať ručne. Televízor automaticky zvolí režim obrazu i zvuku. My pozitívne vnímame aj efekt technológií HDR 10 Pro či Dolby Vision IQ. Obraz je dokonale ostrý a zároveň šetrný k vášmu zraku. Televízor získal ocenenie CES Innovation Awards, pretože vyžaruje minimum škodlivého modrého žiarenia a použité je len nevyhnutné množstvo plastu.

Prítomný je Filmmaker mode, ktorý vám umožňuje vychutnať si film v pôvodnej kvalite a formáte, v akom bol natočený. V tomto prípade sa zachováva pôvodná korekcia farieb, frekvencia snímok a deaktivované je vyhladzovanie pohybu. Tento režim podporili aj svetoznámi režiséri. OLED panel však využije svoje obrazové technológie a kvality aj pri hrách. Vďaka Game Optimizeru si môžete samostatne nastaviť grafické parametre pre každú hru. Predovšetkým, rýchlosť odozvy je pod 1 ms, čo je vo svete konzolových hier veľmi vítaná skutočnosť. Televízor perfektne vykresľuje všetky herné i filmové dynamické scény bez sekania či trhania.

Integrovaná Wi-Fi, podpora Bluetooth či NFC na diaľkovom ovládači vám umožňujú využívať všetky výhody inteligentného televízora. Zrkadliť obrazovku možno priamo cez Miracast aplikáciu. Televízor podporuje takmer všetky webové aplikácie – Netflix, Voyo, HBO GO, O2 TV, Amazon Prime alebo Apple TV. Operačný systém funguje plynulo a celý ekosystém je dobre vyladený, rozhranie sa jednoducho ovláda. Prítomné je aj hybridné vysielanie HbbTV. Vďaka umelej inteligencii LG ThinQ AI je televízor stredobodom domácnosti a môže združovať všetky vaše inteligentné spotrebiče LG. Ovládať možno televízor aj hlasom – Google Assistant alebo Amazon Alexa.

Veľkej obľube sa teší vylepšený diaľkový ovládač Magic remote. Hoci pôsobí až príliš obyčajne, ukrýva v sebe praktické ovládacie prvky. Okrem integrovaných tlačidiel Netflix či Amazon Prime, máte uprostred ovládača scrollovacie koliesko a aktivovať môžete taktiež digitálny ukazovateľ. V rozhraní televízora sa tak pohybujete rýchlo, ako by ste používali počítačovú myš. Spokojnosť panuje aj so zvukom – 20 W nie je vysoký výkon, no v spojení s Dolby Atmos je zvuk na dobrej úrovni. Ak chcete efekt priestorového zvuku, externé reproduktory či soundbar sú nevyhnutné. Vďaka podpore Bluetooth Surround však problém s pripojením bezdrôtových reproduktorov nebude problém.

Množstvo pozitívnych recenzií je príznakom toho, že 4K televízor LG OLED55A13LA je skutočne správnou voľbou do každej obývačky. Televízor ponúkne skvelé parametre a za televízorom LG OLED65A1 zaostáva azda len vo veľkosti uhlopriečky. Zákazníci si predovšetkým pochvaľujú kvalitu obraze. OLED technológia nesklame. Ovládanie s ovládačom Magic remote s ukazovateľom a scrollovacím kolieskom je takisto návykové. Smart TV nesklame ani v konektivite či zvuku. Vďaka PVR možno nahrávať obsah na externé úložisko. LG v novej generácii televízorov s Dolby Atmos generuje skvelý priestorový zvuk, ak máte k dispozícii domáce kino alebo soundbar. Televízor nemá žiadne slabšie stránky, a to ani s ohľadom na cenu.

Pozitíva

Osvedčená OLED kvalita – špičkový obraz
Hlasové ovládanie – Google Assistant, Alexa
Pomer cena a kvalita

Negatíva

Žiadne

Technológia zobrazenia: OLED ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 55“/139 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/HDR10 PRO/Dolby Vision IQ ● Energetická trieda: G ● USB: 2x ● HDMI: 3x ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV... ● Operačný systém TV: webOS 6.0 ● Hlasové ovládanie: áno ● VESA štandard: 300 x 200 mm ● Hmotnosť: 18,4 kg

Pre náročných

LG OLED65G13LA

OLED Smart TV s uhlopriečkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos/Al Sound Pro, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak túžite mať v obývačke veľký televízor, dominantou určite bude aj model LG OLED65G13LA. S uhlopriečkou 164 cm si vychutnáte filmy a televízne programy ako v kine. K tomu si môžete pripočítať už v základe kvalitný zvuk a množstvo inovatívnych funkcií a technológií, ktoré určite využijete. OLED televízor má extrémne úzku konštrukciu len 2 cm. Hmotnosť je 29,8 kg. Televízor je možné upevniť aj na stenu.

Náročný zákazník si na kvalitný obraz určite potrpí a tento televízor má jedinú úlohu, splniť aj tie najväčšie nároky. Na uhlopriečke 164 cm sa odohráva dokonalé vizuálne predstavenie. Uhlopriečka má viac ako dostatočné rozmery na to, aby vynikli unikátne farby, dokonalá čierna a úžasný jas a kontrast. Podpora technológií ako HDR10 Pro, HLG PRO alebo Dolby Vision IQ sa postará o nielen dokonalé farby, ale aj optimálne nastavenie jasu na základe okolitých svetelných podmienok, ale aj typu obsahu, ktorý sledujete. OLED Motion ponúka tiež perfektný dynamický rozsah. Na manuálne režimy tak rovno zabudnite. OLED technológia a samosvietiace pixely prinášajú to najvernejšie podanie obrazu. Obnovovacia frekvencia je 100 až 120 Hz, oproti bežnejšej 50 Hz frekvencii výrazný rozdiel.

Plynulého a jasného obrazu sa dočkáte aj v špeciálnom filmovom režime, ktorý je zbavený akýchkoľvek digitálnych úprav vrátane vyhladzovania. Film tak sledujete v pôvodnej kvalite zdroja. Žiadne trhanie ši sekanie nehrozí ani v prípade hier – podpora AMD FreeSync Premium či G-Sync sú pre hráčov dostatočným argumentom. A hoci sa pri reproduktoroch televízora príliš neočakáva, 60 W reproduktor je dobre uložený a už v základe dostanete dobre distribuovaný zvuk formátu Dolby Atmos (podpora Bluetooth Surround). To, čo robí tento model televízora výnimočným, je unikátny a výkonný procesor Alpha9 Gen4 4K, ktorý sa stará o umelú inteligenciu televízora, plynulý obraz, ale aj plynulý ekosystém a celé rozhranie.

Sám výrobca sa neštíti hovoriť o najlepšom OLED TV vo svojej produkcii. Kvalita obrazu i zvuku je toho dôkazom. Pre náročných spotrebiteľov sú však podstatné aj iné parametre. Napríklad možnosť hlasového ovládania. Áno, Amazon Alexa aj Google Assistant sú podporované funkcie, ktoré navyše fungujú a zákazníci si ich pochvaľujú. Ak sa nebudete s TV rozprávať, potom použijete Smart diaľkový ovládač Magic remote so scrollovacím kolieskom a digitálnym ukazovateľom. Takisto môže byť televízor súčasťou „flotily“ inteligentných LG zariadení vďaka LG ThinQ AI.

Smart parametre určuje bezdrôtové pripojenie Wi-Fi, ale aj podpora Bluetooth. Podporované sú všetky webové aplikácie – Netflix, HBO GO, Apple TV, Voyo, Rakuten TV a mnoho iných. Operačný systém webOS 6.0 pracuje spoľahlivo a rekcie sú veľmi rýchle. Zrkadliť môžete váš smartfón cez funkciu Miracast alebo v prípade iPhonov cez aplikáciu AirPlay. Nezaostáva ani konektivita – až 3 USB porty a 4 HDMI vstupy/výstupy. Samozrejmosťou sú funkcie, ako hybridné vysielanie, PVR alebo Timeshift. Televízor je navyše vďaka štíhlym líniám aj dizajnovým klenotom a dokáže byť doslova ozdobou interiéru bez toho, aby bol rušivým elementom. Televízor nie je dodávaný s podstavcom, ale s držiakom pre zavesenie na stenu.

Ak máte vyššie nároky a nerobí vám problém si za kvalitný a veľký televízor s OLED technológiou si priplatiť, potom nemusíte rozmýšľať. Napriek vyššej cene je tento televízor veľmi obľúbený. Disponuje veľkou 65“ uhlopriečkou, automatickým stmievaním obrazovky a tiež veľkým zvukovým výkonom 60 W. Zákazníci si pochvaľujú tiež ovládanie a prémiovú kvalitu obrazu. My oceňujeme aj enormne úzku konštrukciu. Televízor na stene pôsobí veľmi elegantne. K plusom môžeme zaradiť aj hlasové ovládanie a veľmi rýchle reakcie ekosystému. Odradiť vás tak môže len vyššia cena. Vhodnou alternatívou medzi OLED televízormi je však určite aj Smart TV LG OLED55A13LA.

Pozitíva

Prémiová kvalita obrazu – OLED
Kvalitný a čistý zvuk (60 W) – Auto regulácia hlasitosti
Dizajn a veľká uhlopriečka

Negatíva

Vysoká cena

Technológia zobrazenia: OLED ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 65“/164 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/HDR10 Pro/Dolby Vision IQ ● Energetická trieda: G ● USB: 3x ● HDMI: 4x ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos/Al Sound Pro/60 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV... ● Operačný systém TV: webOS 6.0 ● Hlasové ovládanie: áno ● VESA štandard: 300 x 300 mm ● Hmotnosť: 29,8 kg

LG OLED55B1

OLED Smart TV s uhlopriečkou 139 cm, zvuk Dolby Atmos/Al Sound Pro, operačný systém webOS 6.0, hlasové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medzi spotrebiteľmi ide o veľmi obľúbený model, ktorý sa teší veľkej popularite. Hoci ide o televízor, ktorý atakuje vyššiu cenovú hranicu, OLED technológia ponúka vysoký kontrast, vynikajúce farby a vysokú obnovovaciu frekvenciu obrazovky až 120 Hz. Veľkosť uhlopriečky je 139 cm. Nechýbajú Dolby technológie a kvalitný procesor Alpha7 Gen4 Ai 4K. Umelá inteligencia sa stará aj o samostmievanie pixelov podľa typu obsahu a svetelných podmienok v priestore.

Pri OLED paneloch netreba pochybovať o tom, že divákom prinášajú tú najvyššiu kvalitu a ani v tomto prípade nejede o výnimku. 55-palcová uhlopriečka s OLED panelom je podporená ďalším radom unikátnych technológií, ktoré prehlbujú ostrosť, farebnosť a kontrast jednotlivých snímok. 4K rozlíšenie je podporené technológiou HDR10 Pro, ktorá má zásluhu na dokonalom dynamickom rozsahu obrazu. Dolby Vision IQ sa postará o automatickú reguláciu jasu a kontrastu počas sledovania. Televízor umelou inteligenciou sám vyhodnotí typ obsahu a svetelné podmienky. Aj vďaka tomu je čierna skutočne čiernou a to pri prechode z LED televízor postrehol nejeden zákazník.

120 Hz obnovovacia frekvencia je len dôkazom toho, že televízory LG napredujú. Nechýba herný režim s podporou technológie AMD a G-Sync, ktoré vylepšujú odozvu a starajú sa o plynulý obraz bez sekania. K dispozícii tak hráči majú plnohodnotný herný režim s Game Optimizerom pre individuálne herné nastavenia. Pre milovníkov filmov je tu režim Filmmmaker, ktorý eliminuje digitálne zásahy procesora a film si tak vychutnávate v kvalite z pôvodného zdroja. Technológiu OLED Motion oceníte pri športovom režime a o neostré zábery či rozmazané scény nemusíte mať strach. Páči sa nám aj zvukový výkon 40 W integrovaného audia s komprimovaným formátom pre priestorový zvuk Dolby Atmos.

Smart TV nie je len ten, ktorý ponúka prístup k internetu, hoci je to absolútny základ. Okrem Wi-Fi pripojenia musia byť prítomné aj webové aplikácie a služby. LG OLED55B1 ich má nespočetné množstvo – Netflix, Youtube, Amazon Prime, HBO GO, Voyo, O2 TV či Apple TV. Používateľské rozhranie je veľmi intuitívne a ľahko sa v ňom orientuje. Veľkým plusom je diaľkový ovládač Magic remote s funkciou NFC, scrollovacím kolieskom a integrovanými spúšťačmi webových aplikácií. Televízor reaguje rýchlo a bez prestojov. Na svedomí to má aj výkonný procesor Alpha7 Gen4 AI 4K. Ten sa nestará len o kvalitu obrazu, ale aj o plynulosť používateľského rozhrania.

Obraz možno zrkadliť cez Miracast, prehrávať i nahrávať obsah môžete z/na externé zariadenie vďaka podpore PVR. webOS Smart TV umožňuje tiež pripájanie Bluetooth zariadení, medzi funkciami je aj AirPlay 2, čo ocenia majitelia iPhonov. Hlasové ovládanie sprostredkúva Amazon Alexa alebo Google Assistant. Dobrá je aj podpora konektorov, 4x HDMI3x USB, slúchadlový vstup a aj LAN konektor pre priame zapojenie do siete. Televízor je plnohodnotným Smart zariadením, podporuje teiž inteligentnú domácnosť LG ThinQ AI.

4K televízor s OLED technológiou zákazníkom prináša prémiovú kvalitu obrazu. Obrazovka disponuje zvýšenou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Obraz je tak plynulý a bez trhania. Samoregulácia jasu funguje bez problémov. Chválime aj podanie čiernej farby. Spotrebitelia chvália okrem obrazu aj priestorový zvuk Dolby Atmos. Integrovaný reproduktor má výkon 40 W. Skúsenosti hovoria v prospech televízora aj z hľadiska Smart funkcionality, podpory hlasového ovládania alebo širokej ponuky webových aplikácií. Plusom je tiwž kvalitný podstavec v stredovej osi televízora, ktorý vylepšuje stabilitu inak veľmi tenkého tela televízora.

Pozitíva

Skvelý obraz (120 Hz) aj zvuk (40 W)
Podpora AirPlay a Apple TV
Kvalitný diaľkový ovládač

Negatíva

Vyššia cena

Technológia zobrazenia: OLED ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 55“/139 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/HDR10 Pro/Dolby Vision IQ ● Energetická trieda: G ● USB: 3x ● HDMI: 4x ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos/Al Sound Pro/40 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV... ● Operačný systém TV: webOS 6.0 ● Hlasové ovládanie: áno ● VESA štandard: 300 x 200 mm ● Hmotnosť: 19,9 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Široká, rozmanitá a rýchlo sa meniaca ponuka televízorov LG nám neumožňuje spracovať kompletné recenzie všetkých modelov, preto sme sa rozhodli ponúknuť spotrebiteľom aj alternatívne produkty. V tomto smere ide o televízory LG, ktoré nás v porovnaní zaujali a sú hneď za recenzovanými modelmi. Mnohé zaujmú kvalitou obrazu, konektivitou, veľkosťou uhlopriečky alebo inými parametrami. Ak vás teda nezaujal žiadny z vyššie recenzovaných modelov, tu vám prinášame ďalšie zaujímavé LG televízory, ktoré môžu vyhovovať práve vašim požiadavkám.

Ak sa orientujete na nízku cenu a tlačíte ju čo najnižšie, potom alternatíva v podobe televízora LG 43UP7500 bude niečo pre vás. Televízor disponuje uhlopriečkou 108 cm, čo je na dnešné pomery menej. LED panel však ponúkne veľmi kvalitný obraz. Na slovenskom trhu je televízor veľmi obľúbený. Ponúka 4K rozlíšenie, inteligentné funkcie, integrovaný webový prehliadač a takisto herný či filmový režim. Podporuje aj zrkadlenie obrazovky a možnosť nahrávania na externé USB úložisko.

Veľká uhlopriečka je dnes veľmi lákavá, v prípade modelu LG 86UP8000 ide o cenovo dostupný veľkoplošný televízor s uhlopriečkou 218 cm. Rátať musíte s vyššou spotrebou, nejde o OLED panel, ale klasický LED televízor s priamym podsvietením. Hĺbka ostrosti, farebná škála a takisto dynamický rozsah sú vylepšené vďaka obrazovým technológiám Dolby Vision IQ a HDR10 PRO. Televízor automaticky prispôsobuje jas a kontrast obrazu. Farby sú tak živšie. Zvoliť si možno i herný režim pre individuálne nastavenia grafiky.

Drahší televízor LG OLED55C11LB má už vo výbave najmodernejší OLED panel so zvýšenou 120 HZ obnovovacou frekvenciou a 4K rozlíšením. Obrazovka má na uhlopriečku 55 palcov. Okrem HDR10 Pro poteší aj technológia lokálneho stmievania za pomoci umelej inteligencie Dolby Vision IQ. Plusom je aj zvýšený zvukový výkon. Televízor už disponuje najnovším procesorom Alpha9 4K Gen4 AI.

Model LG 32LM6370 pokojne môžeme označiť za najlacnejší televízor LG. Ohľad treba brať na pomer ceny a kvality. Ide o malý televízor s uhlopriečkou 80 cm, no stále ide o Smart TV s integrovanou Wi-Fi a webovým prehliadačom. Podpora Bluetooth či možnosť zrkadlenia obrazovky sú v portfóliu funkcií takisto. Ide o štandardný LED televízor. Na základe recenzií zákazníkov je kvalita obrazu na solídnej úrovni a Smart TV má veľmi pozitívne hodnotenia. Slabinou je plechový zvuk.

Cenovo veľmi priaznivou voľbou je televízor LG 43NANO75P. Hoci ide o menšiu uhlopriečku so 108 cm, technológia NanoCell ponúka vyššiu kvalitu obrazu ako klasické LED panely. Dostupné je aj hlasové ovládanie. Televízor s Bluetooth a Wi-Fi umožňuje využívať všetky dostupné webové aplikácie a služby. 4K rozlíšenie zvyšuje kvalitu aj vďaka technológiám HDR10 Pro. Dolby Vision IQ nie je prítomné.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Segment televízorov je z hľadiska predaja veľmi „turbulentný“. Okrem sezónnych predajov, keď obchodníci ponúkajú veľké zľavy, spotrebitelia nakupujú aj mimo takýchto období. Predajnosť sa tak veľmi rýchlo mení. Na druhej strane však vypredanie konkrétnych modelov môže byť znakom toho, že ide o kvalitné televízory, ktoré si zákazníci obľúbili. Ako sme spomínali vyššie, televízory LG patria medzi najpredávanejšie. Predovšetkým, ak ide o OLED technológiu alebo televízory s technológiou NanoCell. Naša tabuľka vám prezradí, ktoré televízory sú v predajoch najúspešnejšie a možno si tak vyberiete práve na základe tohto ukazovateľa.

Názov Hodnotenie Detail
LG 50UQ7900 5* Zobraziť produkt
LG 65NANO763QA 5* Zobraziť produkt
LG OLED65C21LA 5* Zobraziť produkt
LG 43UQ7500 5* Zobraziť produkt
LG 55UQ7500 5* Zobraziť produkt

Prečo si kúpiť televízor LG?

LG Group patrí k najväčším svetovým spoločnostiam a hneď po Samsungu ide o druhý najväčší juhokórejský konglomerát, ktorý sa venuje výrobe elektroniky. LG Electronics patrí medzi najväčších producentov televízorov na celom svete. Spotrebiteľom ponúka široké portfólio televízorov. V jeho ponuke nájdete nielen prémiové OLED modely, ale takisto televízory s veľkou uhlopriečkou LG lacné televízory alebo malé obrazovky. My sme detailne študovali, prečo sú televízory LG medzi spotrebiteľmi také obľúbené. Ak teda chcete vedieť, prečo si vybrať práve model od tohto výrobcu, prečítajte si nasledovné odseky.

Cenová politika výrobcu

Dôvod, prečo sa dokázal výrobca LG priblížiť k spotrebiteľom, je prostý. Cena. Televízory LG majú veľmi široké cenové rozpätie a v závislosti od požiadaviek, ktoré máte, si môžete z jeho ponuky vyberať. Najlacnejšie televízory s menšou uhlopriečkou kúpite už pod hranicou 400 eur.

Najčastejšie sa ceny pohybujú v rozpätí od 400 do 800 eur. V tejto triede nájdete kvalitné OLED alebo NanoCell televízory s kvalitným rozlíšením a veľkou uhlopriečkou. Samozrejmosťou sú Smart funkcie a pripojenie k internetu. Za najinovatívnejšie a najväčšie televízory si však priplatíte a suma sa môže vyšplhať na tisícky eur.

OLED televízory najvyššej kvality

Najvyššiu kvalitu obrazu predstavujú v ponuke výrobcu LG, práve OLED televízory. Tie ponúknu bezkonkurenčne najlepšie pozorovacie uhly, širokú škálu farieb a takisto vysokú rýchlosť zobrazovania, čo ocenia aj milovníci herných konzol. Technologicky sa „Organic Light Emmitting“ technológia odlišuje využívaním diód, ktoré vyžarujú svetlo samostatne a nezávisle od seba, nejde tak o bodové osvetlenie ako pri štandardných LED televízoroch. Následne OLED panel, ktorý sa skladá z viacerých vrstiev, zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní farebnej škály a zobrazovaní skutočnej hlbokej čiernej farby. Reakcie sú rýchlejšie a vďaka celoplošnému podsvieteniu je problém s pozorovacími uhlami vo vysokej miere eliminovaný.

OLED televízor

Smart TV a vlastný OS

Inteligentné Smart TV od LG dnes disponujú potrebnou výbavou, ktorú spotrebiteľ v praxi rád využije. Pýšiť sa môžu spoľahlivými procesormi, podporou pripojenia k internetu, nechýbajú ani webové aplikácie či streamovacie služby – NetflixHBO GoVoyoApple TVRakuten TVO2 TV a mnoho iného. Výhodou je aj podpora priestorového zvuku DTSDolby Atmos či Dolby Digital Plus. Klasickou je už podpora hybridného vysielania HbbTV.

Operačný systém WebOS Smart TV je veľmi intuitívny, spoľahlivý, rýchly a kompatibilný s väčšinou služieb, ktoré sú v rámci televízneho priestoru ponúkané. Problém nerobí ani pripojenie a kompatibilita s bezdrôtovými zariadeniami. Samozrejmosťou je podpora BluetoothWi-Fi alebo možnosť zrkadlenia obrazovky cez Miracast. Dobrá je vybavenosť vstupov a výstupov – HDMI, USB, LAN, Cl slot a v prípade niektorých modelov aj 3,5 mm Jack. Súčasťou mnohých modelov je tiež možnosť hlasového ovládania cez Google Assistant alebo možnosť aktivovania rôznych režimov – herný, športový, filmový a iné. Takisto sú moderné televízory LG schopné komunikovať s vaším smartfónom.

Dizajn a príslušenstvo

Televízory LG patria k priekopníkom v oblasti kompaktnosti. Televízory snúbia eleganciu a praktickosť. Ultratenké televízory sú nielen estetické, majú takisto nízku hmotnosť a je vhodné umiestniť ich na stenu alebo na stojan. Najtenšie konštrukcie majú hĺbku pod hranicou 3-2 cm. Veľkou výhodou je, že samotné LG ponúka viacero možností pre upevnenie TV za pomoci konzol, držiakov alebo úchytov na stenu, a to pre každý model. Vybrať vám stačí len správny držiak na základe VESA štandardu.

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete vedieť niečo viac? Chýbajú vám odpovede na vaše otázky? Chcete sa poradiť s výberom? Máte skúsenosti s televízormi LG? Budeme radi, ak sa na nás obrátite a my vám ochotne poradíme. Tiež budeme radi, ak sa podelíte o vlastné skúsenosti a názory, ktoré sa týkajú LG televízorov. Mnohým spotrebiteľom môžu byť vaše rady a tipy pri rozhodovaní sa nápomocné. Sekciu FAQ pravidelne kontrolujeme a odpovedáme na vaše otázky čo najskôr.

K najlacnejším televízorom rozhodne patria tie s menšou uhlopriečkou. To však neznamená, že za menšie peniaze nemožno kúpiť spoľahlivý Smart televízor aj s prístupom na internet, určite odporúčame televízor LG 32LM6370 s 32“ uhlopriečkou, operačným systémom webOS a Full HD rozlíšením. Zaplatíte zaň okolo 300 eur. K lacnejším televízorom, ktorých cena sa pohybuje okolo hranice 300 eur patrí aj televízor LG 32LM6380 alebo LG 43UP7500. Ide o Smart TV s podporou webových aplikácií.

Podstavce, stropné držiaky alebo držiaky na stenu je možné zakúpiť u väčšiny predajcov televízorov alebo priamo u výrobcu. V zásade nejde o to, kto držiak vyrobil alebo kde ho kúpite, dôležité je, aby spĺňať VESA štandard – tento parameter udáva vzdialenosť upevňovacích bodov, kde sa umiestnia skrutky držiaka. Ak si nie ste VESA štandardom istí, potom ho zmerajte manuálne, uvádzaný býva vo formáte napr. 600 x 400 mm, 800 x 600 mm... Širokú ponuku držiakov a konzol na televízor má aj internetový predajca Alza.sk.

Samozrejme, je to možné. Televízory LG sú vždy dodávané s ovládačmi. Ak dôjde k opotrebeniu či poškodeniu a oprava nie je možná, televízny ovládač je možné dokúpiť. Na trhu existujú takisto univerzálne ovládače. Najlepšie však urobíte, ak si kúpite televízny ovládač priamo z dielne výrobcu a máte zaručenú 100-percentnnú kompatibilitu. Širokú ponuku ovládačov LG nájdete TU alebo u predajcu Mall.sk.

Slovník pojmov/Dôležité pojmy

 • NanoCell – špecifická zobrazovacia technológia, ktorú ponúkajú len televízory LG. Ide o klasické 4K televízory, ktoré však využívajú unikátne nano častice na absorbovanie svetla, čím sa zvyšuje výsledná kvalita farebnosti širšia škála farieb), kontrastu a jasu. V porovnaní s klasickým 4K LED televízorom sú tak nano častice účinným filtrom a výsledná kvalita obrazu je vyššia. V portfóliu výrobcu LG je táto technológia zaradená za zobrazovacou technológiou OLED.
 • OLED – Organic Light Emmitting je zobrazovacia technológia, respektíve typ displeja. Využíva organické elektrolumiscenčné diódy, ktoré vydávajú vlastné svetlo práve vďaka OLED panelom. Podsvietenie teda nie je len z konkrétneho bodu ako pri štandardnom LED, ale zo všetkých bodov. OLED panel sa skladá z viacerých buniek, ktoré sú tvorené polymérovým materiálom a vytvárajú svetelný efekt požadovanej farby. OLED technológia sa v praxi prejavuje v rýchlejšej obnovovacej frekvencii, lepších pozorovacích uhloch, dokonalou čiernou a nižšou spotrebou.
 • Dolby Vision IQ – ide o technológiu, za pomoci ktorej televízor sám automaticky reguluje nastavenia obrazovky (kvalitatívne parametre) na základe okolitého prostredia a takisto podľa typu obsahu. Televízor dokáže rozpoznať, kedy aktivovať športový, filmový alebo herný režim a na základe toho optimalizuje nastavenia obrazu.
 • HDR – skratka vychádza z anglických slov High Dynamic Range – Vysoký dynamický rozsah. Ide o technológiu, ktorá sa zameriava na detailnejšie vykresľovanie tmavých a svetlých farebných odtieňov reprodukovanej scény. HDR sa tak stará o to, že na záberoch nebudú dominovať tmavé alebo svetlé odtiene, ale naopak dynamický rozsah sa zaslúži o vyváženie týchto detailov a obraz sa bude približovať, čo najvernejšie realite. HDR tak vo svojej podstate vyvažuje rozdiel medzi svetlými a tmavými časťami scén, čo je dôležité aj pri zmene scén. HDR10 + alebo HDR10 PRO sú vylepšené technológie, ktoré disponujú samostatnými licenciami.
 • PVR – z anglického názvu Personal Video Recorder (PVR), umožňuje televízoru nahrávať vysielaný obsah v reálnom čase nahrávať na externé USB úložisko. Najčastejšie sú to USB flash disky alebo externé harddisky. Ak teda nemáte možnosť film si vychutnať v reálnom čase, nastaviť môžete automatické nahrávanie a vďaka PVR si obsah vychutnáte neskôr.
 • EPG – Electronic programme guide je elektronický programový sprievodca, ktorý vám poskytuje informácie o vysielanom televíznom programe. V jednoduchosti povedané, EPG vám ponúka dokonalý prehľadom o tom, čo aktuálne na zvolenej televíznej stanici beží a aký je nasledovný program. Touto funkciou je dnes vybavený väčšina Smart televízorov.
 • Timeshift – funkcia sa nazýva zjednodušene aj „časový posun“. Timeshift dáva majiteľovi televízora možnosť sledovať televízne vysielanie v reálnom čase oneskorene. V prípade, že od televízora potrebujete odskočiť, môžete program zastaviť a sledovať s oneskorením. Aby však funkcia fungovala, televízor musí byť pripojený k internetu alebo musí byť pripojené USB úložisko.
 • HbbTV – funkcia známa aj ako hybridné vysielanie. HbbTV je dnes dostupná pre väčšinu Smart televízorov. Vďaka tejto funkcii je možné, aby si používateľ zobrazil multimediálny obsah a využíval služby, ako televízny archív, videopožičovňa, online kino alebo takisto elektronického programového sprievodcu – EPG. Na prítomnosť tejto služby zvykne upozorňovať pri konkrétnych televíznych staniciach červené (interaktívne) tlačidlo.
 • DTS – vychádza z názvu Digital Theatre System, ide o zvukový formát, ktorý definuje priestorový zvuk (obdoba Dolby Digital). Je to moderná a populárna technológia, ktorú využíva viacero výrobcov televízorov. Zvuk je touto technológiou komprimovaný do vysokej kvality a umožňuje reprodukovať viackanálový zvuk. Reálne využitie, rovnako ako Dolby Digital, má pri reprodukovanom priestorovom – viackanálovom zvuku, napr. cez soundbar alebo domáce kino.
 • Dolby Atmos – ide o reprodukciu priestorového zvuku, ktorý sa vďaka viacerým audio kanálom postará o rozloženie zvuku v priestore. Zvuk je tak do priestoru distribuovaný a na základe toho, aké je použité množstvo kanálov, možno zvuk rozdeliť na viaceré elementy. Rovnako ako pri technológii DTS, Dolby Atmos zvuk komprimuje zvuk do veľmi vysokej kvality, aby bolo možné pri prehrávaní zvuku cez soundbar alebo domáce kino docieliť priestorový akustický efekt.
 • Miracast – je jednoduchá funkcia zrkadlenia obrazovky. Známejšou funkciou je Chromecast od spoločnosti Google. Úlohou funkcie zrkadlenia obrazovky cez Miracast je podporovať bezdrôtový prenos obrazu vášho mobilného zariadenia (smartfón, notebook, tablet) do televízora. Samotný Miracast však nepodporuje Apple iOS rozhranie, vtedy je potrebné, aby televízor disponoval službou Apple TV a funkciou AirPlay.

Lacná kvalita

LG 65UP7500

LED Smart TV s uhlopriečkou 164 cm, zvuk Dolby Digital Plus, operačný systém webOS 6.0, bez hlasového ovládania

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak sa vám veľké OLED televízory zdajú pridrahé, klasická LED technológia určite nie je zlou alternatívou. Ak hľadáte televízor s uhlopriečkou 164 cm, Smart funkcionalitou, podporou Bluetooth či zrkadlenia obrazovky, potom je LG 65UP7500 správnou voľbou. Oproti drahším OLED panelom sa musíte zmieriť s hrubším telom o zhruba 3 cm alebo môžete siahnuť po menšom OLED televízore LG 55NANO753PA s uhlopriečkou 139 cm.

Výrobca LG nezanevrel ani na tradičné LED televízory a svoju technológiu neustále zdokonaľuje skrz rôzne technológie. Dôkazom toho je aj veľkoplošný televízor LG s uhlopriečkou 164 cm. 4K rozlíšenie s podporou Active HDR ponúkne perfektné farebné škály a ideálny kontrast snímok. Vynikajúci je tiež dynamický rozsah obrazu. Je pravdou, že čierna farba a tmavé scény sa OLED panelom nevyrovnajú, no rozhodne nemožno hovoriť o nekvalitnom obraze. Navyše, televízor LG 65UP7500 disponuje AI kontrolou jasu a svetelný senzor sa postará o automatickú reguláciu jasu podľa svetelnosti v priestore. Inak však obrazové parametre môžete nastavovať zmenou režimu – šport, film, klasický a iné.

Filmmaker mode je prítomný aj v tomto prípade a opäť si tak môžete vychutnať váš obľúbený film v pôvodnej kvalite bez vyhladzovania či potláčania šumu. Veľmi nás teší, že aj v tejto triede nechýba podpora HGiG, čo uvítajú milovníci hier a herných konzol. Vďaka tomuto parametru si vychutnáte lepšie dynamické scény a ALLMI technológia sa zasa postará o eliminovanie trhania či zasekávania obrazu. Hrať hry tak môžete bez nutnosti robenia kompromisov. Cez Game Optimizer si dokážete detailnejšie prispôsobiť aj ďalšie grafické nastavenia. Priestorový zvuk neohúri, no po zapojení externých reproduktorov Bluetooth Surround a Dolby Digital Plus ponúknu úplne iný akustický zážitok.

Inteligentné funkcie sú niečo, čo uvíta každý zákazník a v podstate už dnes iný, ako Smart televízor ani nedáva zmysel. LG podporuje väčšinu stremovacích služieb a webových aplikácií – Youtube, Voyo, Netflix, HBO GO, O2 TV či Apple TV. Samozrejmosťou je hybridné vysielanie či podporia nahrávania obsahu na externé úložisko PVR. Zrkadliť môžete vaše mobilné zariadenie cez Miracast prípadne cez AirPlay. Televízor ponúka aj automatické ladenie. Medzi Smart funkciami chýba len hlasové ovládanie, no záleží na vás či to považujete za väčšie alebo menšie mínus.

Ovládať televízor aj tak budete skôr diaľkovým ovládačom Magic remote a ten je dostatočne komfortným a inteligentným na to, aby vám hlasové ovládanie nechýbalo. Scrollovacie koliesko a funkcia digitálneho ukazovateľa vám umožnia jednoduché ovládanie v rozhraní televízora. Konektivita je skôr priemerná. Mrzí nás len 1x USB port. HDMI porty sú dva. Prítomný je LAN vstup a takisto Cl slot. Nechýba ani optický audio výstup.

V teste nás tento televízor zaujal z viacerých dôvodov. Predovšetkým to však bola cena v pomere k veľkej 165 cm uhlopriečke. Hoci ide o štandardnú LED technológiu a pozorovacie uhly môžu byť miestami horšie, kvalita obrazu, farby i jas sú na vysokej úrovni. Hoci v charakteristike nie je reč o automatickom stmievaní obrazu, v skutočnosti televízor LG vďaka AI kontrole reguluje jas. To oceňujeme my a taktiež zákazníci. Pozitívne skúsenosti hovoria aj v prospech perfektne vyladených farieb a upscallingu vďaka 4K rozlíšeniu. Zvuk Dolby Digital Plus je skôr priemerný. Škoda taktiež slabšej konektivity, priestoru pre ďalšie USB porty je viac než dosť.

Pozitíva

Veľká uhlopriečka
Inteligentná optimalizácia jasu
Priaznivá cena

Negatíva

Len 1x USB vstup
Hrubšie telo
Nepodporuje hlasové ovládanie

Technológia zobrazenia: LED (direct)● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 65“/164 cm ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 px/4K UHD/Active HDR ● Energetická trieda: G ● USB: 1x ● HDMI: 2x ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV ... ● Operačný systém TV: webOS 6.0 ● Hlasové ovládanie: nie ● VESA štandard: 300 x 300 mm ● Hmotnosť: 21,5 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

LG 55NANO75P

od 509,00 €
Základné údaje Modelový rad 2021 Smart TV ÁNO Procesor Štvorjadrový procesor Typ displeje NanoCell Typ podsvietenia Direct LED Veľkosť...

LG OLED48A13LA

od 799,00 €
Štíhly inteligentný televízor doplní každú domácnosť. Vyznačuje sa prvotriednym obrazom, takže sledovanie filmov, programov a hranie hier sa...

LG 65UP7500

od 598,90 €
Televízor LG zo série UP7500 premení sledovanie televíznych programov, obľúbených filmov či športových zápasov na dokonalý pôžitok. Ponúka totiž...

LG 65NANO75P

od 709,00 €
4K rozlíšenie (ULTRA HD)Nano color a Direct podsvietenímProcesor α5 4KwebOS SMART TV + HbbTVPrepojenie s mobilomLG ThinQ 8 miliónov pixelov....

LG OLED65C12LA

od 1 540,00 €
OLED TELEVÍZOR . Rozjasnite svet pomocou samosvietiacích pixelov . Na LG OLED TV je radosť pozerať. Samosvietiacie pixely poskytujú skutočne...

LG 86UP8000

od 1 590,00 €
86" (218 cm) 4K Ultra UHD Smart TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Dolby Vision IQ • HLG • HDR 10 Pro •...

LG OLED65B1

od 1 588,00 €
Televízor LG OLED 65B13LA s prvotriednym 4K rozlíšením disponuje najmodernejšou technológiou samostatne svietiacich pixelov, vďaka čomu sa môžete...

LG 60UP8000

od 799,00 €
Real 4K UHD Špičkové rozlíšenie Televízor LG sa môže pochváliť naozaj realistickým obrazom plným jemných detailov. Môže za to najmä IPS...

LG OLED65G13LA

od 2 280,00 €
Televízia OLED s rozlíšením 4K (3840 x 2160 px). Uhlopriečka 65 "/ 164 cm. Smart TV s OS webOS SMART TV. Technológia HDR, Dolby...

LG 50UP7500

od 420,94 €
Televízor LG zo série UP7500 premení sledovanie televíznych programov, obľúbených filmov či športových zápasov na dokonalý pôžitok. Ponúka totiž...

LG 50NANO75P

od 529,00 €
Absolútne dokonalý obraz 8 miliónov pixelov Čisté farby v skutočnom rozlíšení 4K na televízore NanoCell TV sú ohromujúce. Televízor so skutočným...

LG OLED77A13LA

od 2 299,00 €
77" (195 cm) 4K Ultra UHD OLED TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • HDR 10 Pro • Dolby Vision IQ • Dolby Atmos...

Ďalšie články z kategórie Televízory

Vaše hodnotenie:
(90.8%)

Komentáre
Miňo
08.01.2022 21:19

LG OLED55A1 má krásny obraz, pri ktorom je čierna naozaj čiernou. TV sa ľahko ovláda, zvuk je skvelý a výborné sú aj pozorovacie uhly. Tento televízor mi priniesol nový zážitok zo sledovania. Plus dávam za svižný webOS, podporu eARC a tenký panel, ktorý sa výborne hodí do akéhokoľvek interiéru. Ak na TV radi hráte hry, toto nebude pre vás asi to pravé. Radšej by som zvolil vyššiu radu so 100 Hz panelom.

Odpovedať

Laco
09.01.2022 10:04

Kúpa televízora LG 43UP7500 bola výhodná, ako darček sme k nemu dostali retro rádio a trojmesačné predplatné Apple TV+. Za tú cenu je to krásny televízor s verným podaním farieb a živým obrazom. Super je, že diaľkový ovládač môžem používať aj zo staršieho LG televízora, pretože funguje aj s týmto modelom. Nový ovládač je pre mňa troška menej pohodlný. Zvuk je prijateľný, takže celková spokojnosť. Pomer ceny, výkonu a kvality je výborný.

Odpovedať

Gabriel
09.01.2022 11:56

Televízor LG OLED65A1 má krásny a čistý obraz aj zvuk. Ovládanie aj prvotné nastavenie je jednoduché. Páči sa mi dizajn televízora, plynulosť obrazu, živé farby a že ani akčné scény nie sú pre televízor problémom. Plusom je množstvo konektorov pre pripojenie externých médií. Výhodou je tiež upozornenie na určitý program, automatické nahrávanie atď. Nechýba tiež možnosť hlasového ovládania a zaujímavý je tiež interaktívny ovládač. Televízor môžem odporučiť, nevýhodou je snáď len vyššia cena.

Odpovedať

Jonáš
10.01.2022 19:07

Televízor LG 55NANO75P má krásne farby aj skvelý zvuk. Ale pri pohľade z boku je obraz akoby zahmlený a farby sú iné, výrobca dobre nevyriešil pozorovacie uhly. Takže pri sledovaní si treba nájsť ten správny uhol, aby bolo všetko optimálne. Televízor vyzerá elegantne a tenký rámček je výhodou. S výberom sme spokojní.

Odpovedať

Peter
17.01.2022 20:39

LG 65UP7500 má krásny obraz a prehľadné ovládanie. Používam ho zatiaľ krátko, takže postupne na všetko prichádzam. Prvé mínus je pre mňa málo vstupov HDMI, pretože už som si nemohol zapojiť hernú konzolu. Inak je televízor super a s obrazom, farbami, rozlíšením aj zvukom som spokojný.

Odpovedať

Franto
12.02.2022 19:49

Televízor LG 50NANO75P ponúka krásny a čistý obraz s bohatými farbami. S výberom som veľmi spokojný, za tú cenu som dostal nadštandardný výkon aj výbavu. Zvuk vychádzajúci zo zabudovaných reproduktorov je tiež fajn. Plusom je pre mňa možnosť záznamu na USB.

Odpovedať

Boris J.
25.02.2022 10:56

LG 60UP8000 je velikánsky televízor so super obrazom a obstojným zvukom. Pripojil som k nemu externé reproduktory, teraz sa cítim v obývačke ako v malom kine.

Odpovedať

Gabriel U.
28.05.2022 09:41

Z našej strany veľká spokojnosť s LG OLED55A13LA. Obraz je krásny a plný detailov. Zvuk je tiež na úrovni. Radosť pozerať filmy a seriály. Vidno, že bol použitý OLED panel. Plusom je aj pekný dizajn a to, že cena, výkon a kvalita sú v dobrom pomere.

Odpovedať