Vákuovačky

Najlepšie vákuovačky 2024+ recenzie

Vákuovačky už dávno nepatria len do profesionálnych kuchýň či rúk gurmánov. Široké možnosti využitia nájdu v každej klasickej domácnosti. Predlžujú záruku potravinám a zároveň šetria úložný priestor. Ak práve premýšľate nad kúpou tohto praktického kuchynského spotrebiča, veríme, že vám pomôže aj náš test. Zrecenzovali sme pre vás jeho víťaza, vákuovačku Klarstein Foodlocker, ktorá nás zaujala dobrým pomerom medzi cenou a výkonom, a zopár ďalších overených a spoľahlivých produktov.

Publikované: 01.12.2021
Aktualizované: 03.10.2023

Akú vákuovačku kúpiť?

Pri výbere vákuovačky na domáce použitie je potrebné prihliadať len na niekoľko technických parametrov. Recenzie vybraných spotrebičov v našom teste obsahujú nielen ich súhrn, ale taktiež naše osobné hodnotenie a vzájomné porovnanie najdôležitejších parametrov. V prípade, že vás zaujímajú len základné informácie, nemusíte sa zdržiavať čítaním našich podrobných recenzií. V nasledujúcej tabuľke nájdete len to najdôležitejšie o 3 vybraných modeloch.

Názov Hodnotenie Detail
Concept Fresh VA-0010 5* Zobraziť produkt
Maxxo VM Comfort 5* Zobraziť produkt
Sencor SVS 1010WH 5* Zobraziť produkt
Klarstein Foodlocker 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Klarstein Foodlocker

Klarstein Foodlocker

Automatická vákuovačka, podtlak 0,8 baru, rýchlosť odsávania 16 l/min., príkon 175 W, rozmery 34 x 7 x 15 cm

Zobraziť viac info

Automatická vákuovačka Klarstein Foodlocker je kompaktný a výkonný spotrebič za primeranú obstarávaciu cenu, ktorý neurazí ani svojím elegantným dizajnom. Dosahuje podtlak so silou 0,8 baru a jej rýchlosť odsávania predstavuje 16 l/min. V prípade vákuovania jemnejších či tekutých potravín máte k dispozícii pulzné tlačidlo na manuálnu reguláciu.

Cenový trhák
Concept Fresh VA-0010

Concept Fresh VA-0010

Automatická vákuovačka, podtlak 0,75 baru, príkon 90 W, rozmery 37 x 14,4 x 7,4 cm

Zobraziť viac info

Pokiaľ hľadáte lacnú vákuovačku, ktorá nevyniká moderným dizajnom ani extrémne vysokou kvalitou spracovania, Concept Fresh VA-0010 je pre vás ideálnym produktom. Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu má nadpriemerný výkon, ktorý je postačujúci na vákuovanie väčšiny potravín. K vákuovačke si môžete dokúpiť zaujímavé príslušenstvo vrátane kvalitných vreciek vhodných na opakované použitie.

Náš TIP
ETA Freshie 2762

ETA Freshie 2762

Automatická vákuovačka, príkon 110 W, rozmery 37 x 13,2 x 6,5 cm

Zobraziť viac info

Automatická vákuovačka ETA Freshie 2762 je ideálnym modelom na domáce použitie. Má kompaktné rozmery, dobrú kvalitu spracovania, pekný dizajn a výkon primeraný obstarávacej cene. K plusom patrí samostatná funkcia zvárania, možnosť opakovaného použitia originálnych vreciek do zváračky a svetelná signalizácia odsávania alebo zvárania.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri hodnotení vybraných vákuovačiek na potraviny v našom testu sme si museli jasne stanoviť, na ktoré parametre budeme prihliadať najviac. V prípade týchto kuchynských spotrebičov nás zaujímal najmä pomer medzi cenou a výkonom. Nie každý spotrebiteľ totiž hľadá len to najvýkonnejšie a najdrahšie na trhu. Samozrejme, dôležitým bol i samotný výkon vákuovačiek. V neposlednom rade sme sa pri recenzovaní pozerali na vlastnosti originálnych vákuovacích vreciek alebo fólií, keďže patria k neoddeliteľnej súčasti týchto spotrebičov.

Pomer medzi cenou a výkonom
Podtlak a rýchlosť odsávania
Funkcie
Ovládanie
Príslušenstvo
Kvalita spracovania
Vlastnosti originálnych vreciek/fólií do vákuovačky
Cena a dostupnosť náhradných vreciek/fólií
Dizajn

Už viete, na základe čoho boli hodnotené jednotlivé produkty v našom teste najlepších vákuovačiek. Pred samotným recenzovaním sme ich museli vybrať spomedzi stoviek modelov, ktoré sú dostupné v ponuke slovenských predajcov. V prvom rade sme sa zamerali len na overené značky. Do testu sa preto dostali modely od Klarstein, Concept, ETA, Maxxo a G21. K základným kritériám výberu ďalej patrili samotné vlastnosti vákuovačiek a spotrebiteľské recenzie na Heureka.sk, Alza.sk, Hej.sk, Mall.sk, Datart.sk, Okay.sk, Tpd.sk či Nay.sk. Do istej miery sme prihliadali aj na mieru predajnosti, ktorá má priamy súvis so skutočnou kvalitou a výkonom týchto spotrebičov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie vákuovačiek

Naše recenzie vákuovačiek sú výsledkom dôkladného preštudovania kľúčových technických parametrov, funkcií aj doplnkových vlastností vybraných kúskov. V praxi by preto mali byť spoľahlivou pomôckou pri vašom výbere a následnom nákupe tohto kuchynského spotrebiča. Do nášho hodnotenia nezasahovali žiadne 3. strany. Výsledky testu sú preto nezávislé a objektívne.

Víťaz testu

Klarstein Foodlocker

Automatická vákuovačka, podtlak 0,8 baru, rýchlosť odsávania 16 l/min., príkon 175 W, rozmery 34 x 7 x 15 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klarstein Foodlocker je ideálna vákuovačka na domáce použitie. Celý proces prebieha automaticky, no v prípade potreby môžete jej výkon regulovať aj manuálne. Ide o kompaktný model s vysokým výkonom, primeranou obstarávacou cenou, dobrou kvalitou spracovania a elegantným dizajnom.

Na automatickej vákuovačke Klarstein Foodlocker Standard nás zaujal najmä vysoký výkon a zaujímavá obstarávacia cena. Sacia sila, teda podtlak spotrebiča dosahuje 0,8 baru, čo je len o niečo menej ako v prípade podstatne drahších profi vákuovačiek Maxxo VM Profi a G21 Nefrit. Rýchlosť odsávania, ktorá predstavuje cca 16 l/min., je taktiež možné označiť za nadpriemer. K výrazným benefitom patrí pevný dvojitý zvar.

Celý proces vákuovania prebieha automaticky. Do zariadenia vložíte vrecúško/fóliu a stlačíte tlačidlo. Potom, ako z neho vákuovačka vysaje všetok vzduch, sa sama vypne. V prípade, že budete vákuovať potraviny citlivé na tlak, máte k dispozícii pulzné tlačidlo na manuálne ovládanie sacieho výkonu. Vákuovačka má kompaktné rozmery 34 x 7 x 15 cm a váži primeraných 1,4 kg. Spracovanie hodnotíme ako kvalitné a na zahodenie nie je ani jej dizajn. Je vyrobená z nerezovej ocele, je odolná a pôsobí elegantným nenápadným dojmom. Napájací kábel má približne 1 m, čo je trochu málo. V balení nájdete 10 vákuových vreciek. Mínusom modelu Klarstein Foodlocker je pomerne vysoká obstarávacia originálnych náhradných vreciek a vyššia hlučnosť.

Vákuovačka Klarstein Foodlocker je spotrebiteľmi hodnotená pomerne často. V pozitívnych recenziách sme natrafili najmä pomer medzi cenou a výkonom, jednoduchú obsluhu, prítomnosť pulzného tlačidla na vákuovanie jemnejších potravín, dostatočný podtlak aj rýchlosť odsávaniadvojitý zvar a kompaktné rozmery. Negatívne recenzie súvisia s vyššou obstarávacou cenou originálnych vákuových vreciek a vyššou hlučnosťou.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Možnosť manuálnej regulácie výkonu
Pevný dvojitý zvar

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Vyššia obstarávacia cena originálnych fólií do zváračky

Max. podtlak = 0,8 baru ● Rýchlosť odsávania = 16 l/min. ● Príkon = 175 W ● Rozmery = 34 x 7 x 15 cm ● Hmotnosť = 1,4 kg ● Dĺžka napájacieho kábla = 1,05 m

Cenový trhák

Concept Fresh VA-0010

Automatická vákuovačka, podtlak 0,75 baru, príkon 90 W, rozmery 37 x 14,4 x 7,4 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Automatická vákuovačka Concept Fresh VA-0010 je ako stvorená na občasné a nenáročné používanie v domácnosti. Má dobrý výkon, jej cena je vyslovene nízka, jej rozmery sú kompaktné a chod bezproblémový. K vákuovačke si môžete dokúpiť zaujímavé originálne príslušenstvo.

Podtlak Concept Fresh VA-0010 predstavuje 0,75 baru, čo je len o niečo menej ako v prípade našej víťaznej vákuovačky Klarstein Foodlocker. V praxi si poradí so všetkými typmi potravín, s istými nedokonalosťami v podobe postupného nasávania vzduchu sa môžete stretnúť len pri použití väčších vreciek. Ako negatívum vnímame absenciu funkcie samostatného zvárania nemožnosť manuálnej regulácie výkonu pri vákuovaní potravín citlivých na tlak. V preklade, spotrebič funguje len automaticky.

Z hľadiska rozmerov ide o štandardný model, ktorý má 37 x 14,4 x 7,4 cmKvalita spracovania je priemerná, keďže hlavným výrobným materiálom spotrebiča je plast, ktorý už na prvý pohľad nepôsobí príliš odolne. Fresh VA-0010 nás nezaujala ani z hľadiska dizajnu, čo však nemá vplyv na jej funkčnú stránku.

Veľkou výhodou vákuovačky Concept Fresh VA-0010 sú originálne vákuovacie vrecká, ktoré sú vhodné na mrazenie, ohrievanie a, čo je najzaujímavejšie, môžete ich použiť opakovane. Tento fakt je pozitívny najmä vzhľadom na to, že sú dostupné za trochu vyššiu obstarávaciu cenu. S týmto problémom sme sa ale stretli aj pri ďalších modeloch, napr. pri ETA Freshie 2762. V balení nájdete 5 vreciek s rozmermi 22 x 30 cm a 5 vreciek s rozmermi 28 x 40 cm. K vákuovačke si môžete dokúpiť zaujímavé príslušenstvo, a to vrátane hadičky na dózy, rôznych druhov vákuovacích dóz alebo vákuovacie zátky na víno.

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom, jednoduchá obsluha a bezproblémový chod, to sú veci, ktoré na vákuovačke Concept Fresh VA-0010 spotrebitelia oceňujú najčastejšie. Negatívne hodnotenia súvisia takmer výhradne s vyššou obstarávacou cenou náhradných vreciek a fólií.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a výkonom
Možnosť opakovaného použitia, mrazenia a ohrievania fólií
Možnosť dokúpenia pestrého príslušenstva

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena náhradných fólií
Horšia kvalita spracovania
Bez možnosti manuálnej regulácie vákuovania

Max. podtlak = 0,75 baru ● Príkon = 90 W ● Rozmery = 37 x 14,4 x 7,4 cm ● Hmotnosť = 1,2 kg

Náš TIP

ETA Freshie 2762

Automatická vákuovačka, príkon 110 W, rozmery 37 x 13,2 x 6,5 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vákuovačku ETA Freshie 2762 s plne automatickým chodom využijete pri vákuovaní rôznych potravín. Má vcelku vysoký výkon, nenáročnú obsluhu a dobrú kvalitu spracovania. Výrazným pozitívom je, že disponuje všetkými potrebnými bezpečnostnými funkciami a niekoľkými samostatnými režimami.

Výrobca neuvádza presný podtlak ani rýchlosť odsávania, vákuovačka ETA Freshie 2762 sa však v praxi javí ako dostatočne výkonná. Jej rozmery predstavujú 37 x 13,2 x 6,5 cm, kvalita spracovania je na dobrej úrovni a na zahodenie nie je ani jej dizajn. Tento model nás zaujal najmä z hľadiska funkcií. Okrem automatického zvárania ponúka taktiež možnosť samostatného zvárania vreciek alebo fólií. Na spotrebiči nájdete viacero tlačidiel, pričom každé z nich slúži na spustenie jedného z programov. Na výber máte samostatné zváranie alebo zváranie s vákuovaním a manuálnu reguláciu výkonu pomocou tlačidla STOP. Z hľadiska režimov sa tento model podobá na vákuovačky Maxxo VM5000 a Maxxo VM Profi.

Na vákuovačke ETA Freshie 2762 sa nachádzajú svetlené kontrolky, ktoré vás upozornia na ukončenie vákuovania či zvárania. K bezpečnosti prispieva aj ochrana pred prehriatímOriginálne vrecká môžete použiť opakovane, sú vhodné na mrazenie aj ohrievanie. Nevýhodou je, že ETA Freshie 2762 je kompatibilná výhradne s originálnymi vreckami a fóliami, ktoré sú pomerne drahé. Priamo v balení nájdete 5 vreciek s rozmermi 20 x 30 cm a fóliu s 2 m dĺžkou a 20 cm šírkou.

Spotrebiteľské recenzie na vákuovačku ETA Freshie 2762 sú výhradne pozitívne. Súvisia s jednoduchosťou použitia a dobrým výkonom. Zopár negatívnych hodnotení hovorí o vyššej hlučnosti a vysokej obstarávacej cene originálnych vákuovacích vreciek a fólií.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Samostatná funkcia zvárania
Možnosť manuálnej regulácie vákuovania

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Kompatibilná len s drahšími originálnymi vrecúškami

Príkon = 110 W ● Rozmery = 37 x 13,2 x 6,5 cm ● Hmotnosť = 1,2 kg

Lacná kvalita

Maxxo VM5000

Automatická vákuovačka, podtlak 0,8 bar, rýchlosť odsávania 12 l/min., príkon 120 W, rozmery 36 x 9 x 15 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vákuovačka Maxxo VM5000 má vysoký výkon, bohatú ponuku funkcií a je vybavená protišmykovou úpravou na spodnej strane. Obsluhu je možné označiť za jednoduchú a chod za bezproblémový. Kvalita spracovania je na dobrej, i keď nie najvyššej úrovni. K výrazným plusom patrí pomer medzi cenou a výkonom.

Ak sa uspokojíte s modelom, ktorý nevyniká prepracovaným dizajnom, je vyrobený prevažne z plastu, no disponuje veľkým počtom praktických funkcií, vákuovačka Maxxo VM5000 je pre vás tým pravým orechovým. Má vysoký podtlak 0,8 baru, ktorý je porovnateľný s drahším spotrebičom Klarstein Foodlocker. Rýchlosť odsávania 12 l/min. je trochu nižšia, ale úplne postačujúca.

Na Maxxo VM5000 sa nachádza niekoľko samostatných režimov. Okrem základného režimu Pressure na automatické vákuovanie a následné zvarenie vrecka alebo fólie, ide o Turbo režim na extrémne rýchle vákuovanie, Moist režim pre vákuovanie suchých a Dry režim pre mokré potraviny. Na spotrebiči ďalej nájdete tlačidlo pre samostatné zváranie a pozastavenie vákuovania, teda na jeho manuálnu reguláciu.

K plusovým parametrom ďalej zaraďujeme protišmykovú úpravu a úložný priestor na napájací kábel na spodnej strane spotrebiča a možnosť dokúpenia hadičky na odsávanie dóz. V balení sa nachádza 5 vreciek s rozmermi 22 x 30 a 5 vreciek s rozmermi 28 x 40 cm.

Na základe množstva recenzií usudzujeme, že vákuovačka Maxxo VM5000 patrí medzi spotrebiteľmi k veľmi populárnej voľbe. Na negatívne skúsenosti sme nenatrafili ani po dlhšom pátraní. Pozitívne hodnotenia súvisia s vysokým výkonom, jednoduchou obsluhou a celkovou kvalitou.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Možnosť dokúpenia hadičky na dózy
Bohatá ponuka režimov vrátane samostatného zvárania

Negatíva

Neatraktívny dizajn
Vyrobená z menej odolného plastu

Max. podtlak = 0,8 baru ● Rýchlosť odsávania = 12 l/min. ● Príkon = 120 W ● Rozmery = 36 x 9 x 15 cm ● Hmotnosť = 1,3 kg

Najpredávanejšie

Maxxo VM Profi

Automatická vákuovačka, podtlak 0,9 bar, rýchlosť odsávania 20 l/min., príkon 130 W, rozmery 40 x 11 x 20 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Profi vákuovačka Maxxo VM Profi je vhodná pre náročných spotrebiteľov, čomu zodpovedá aj jej obstarávacia cena. Má nadštandardný výkon, disponuje viacerými praktickými funkciami a v prípade dokúpenia príslušenstva ju premeníte na „marinovacie zariadenie“.

Podtlak na Maxxo VM Profi predstavuje nadštandardných 0,9 baru a rýchlosť odsávania dosahuje až 20 l/min. Z hľadiska výkonu teda o tomto modeli nie je nutné pochybovať. Vďaka väčším rozmerom, ktoré predstavujú 40 x 11 x 20 cm, môžete vo vákuovačke používať vrecká a fólie so šírkou do 30 cm. Maxxo VM Profi vyniká z hľadiska dostupných funkcií. V tomto smere sa jej vyrovná len model G21 Nefrit, ktorý patrí taktiež do vyššej cenovej kategórie. Vákuovačka disponuje samostatnými režimami na zváranie a marinovanie. Pri vákuovaní máte na výber 3 druhy zvarov, a to štandardný dvojitý zvar Dry pre spracovanie suchých potravín, zvar Moist pre vlhké a zvar Extended pre extrémne vlhké alebo tekuté potraviny.

Hlavným výrobným materiálom je nerezová oceľ, spracovanie je teda na vysokej úrovni. Dizajnu nemáme čo vytknúť. Vákuovačka pôsobí elegantným a vyslovene kvalitným dojmom. Praktickým detailom je integrovaná rezačka na fóliu, vďaka ktorej nemusíte používať nožnice či iné rezné nástroje.

Široké možnosti nastavenia sú dostupné aj pri regulácii vákuovacieho výkonu. V tomto prípade si môžete vybrať z režimov na vákuovanie „normálnych“ a potravín, ktoré sú citlivé na tlak. Tlačidlo na manuálnu reguláciu výkonu je v tejto cenovej kategórii vákuovačiek už akousi samozrejmosťou. Ovládanie hodnotíme ako intuitívne a nenáročné, vzhľadom na väčší počet funkcií si však naň budete musieť zvyknúť.

K Maxxo VM Profi si môžete dokúpiť hadičku na odsávanie vzduchu z dóz a taktiež špeciálnu marinovaciu dózu Maxxo VC1800. Súčasťou balenia je 3-metrová rolka vákuovacej fólie so šírkou 28 cm, rovnako dlhá rolka so šírou 20 cm a 5 vreciek s rozmermi 22 x 28 cm.

Stovky spotrebiteľských recenzií a fakt, že tie vyslovene negatívne je možné spočítať na prstoch jednej ruky, hovoria samy za seba. Užívatelia oceňujú profesionálny výkon, pohodlnú obsluhu a kvalitné spracovanie. V negatívnych recenziách spotrebitelia spomínajú síce vysoký, no nie profi výkon a absenciu hadičky na dózy v balení.

Pozitíva

Nadštandardne vysoký výkon
Veľký počet funkcií
Možnosť dokúpenia bohatého príslušenstva

Negatíva

Vysoká cena
Dodávaná bez hadičky na dózy

Max. podtlak = 0,9 baru ● Rýchlosť odsávania = 20 l/min. ● Príkon = 130 W ● Rozmery = 40 x 11 x 20 cm ● Hmotnosť = 2,8 kg ● Dĺžka napájacieho kábla = 1,05 m

Pre náročných

G21 Nefrit

Automatická vákuovačka, podtlak 0,958 bar, príkon 200 W, rozmery 38 x 10,8 x 20 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

G21 Nefrit je v našom teste najpokrokovejším a najdrahším modelom. Z hľadiska výkonu a funkcií predbehol aj vákuovačku Maxxo VM Profi. Spotrebič vyniká vysokým výkonom, disponuje praktickými doplnkami a má multifunkčné využitie.

G21 Nefrit s podtlakom 0,958 baru a duálnou pumpou je najvýkonnejšou vákuovačkou v našom teste, čo sa odzrkadlilo aj na vysokej obstarávacej cene. Je vybavená integrovanou rezačkou a zásobníkom na fólie a okrem automatického režimu na nej nájdete aj ten manuálny. Vákuovačka na vreckách a fóliách vytvára pevný dvojitý zvar. Dobu vákuovania môžete nastaviť v závislosti od práve spracúvaného typu potravín. Nachádza sa na nej aj špeciálna funkcia na marinovanie, ktorú využijete pri dokúpení vákuovacej marinovacej nádoby G21.

G21 Nefrit je vhodná na použitie v kombinácii so špeciálnymi dózami. Hadička nie je jej súčasťou, nájdete ju však v balení pri zakúpení originálnych nádob na vákuovanie. Nevýhodou je ich vysoká obstarávacia cena. Ovládanie sa dá označiť za jednoduché, vzhľadom na väčší počet funkcií si však naň budete musieť zvyknúť. Rozmery G21 Nefrit sú 38 x 10,8 x 20 cm, preto je určená na vrecká a fólie so šírkou do 28 cm. Hlavným výrobným materiálom je plast, no i napriek tomu pôsobí kvalitným, robustným a odolným dojmom.

Spotrebiteľom sa na vákuovačke G21 Nefrit páči kvalitné spracovanie, vysoký výkon a jednoduchá obsluha. Za negatívum pokladajú len fakt, že je dodávaná bez akéhokoľvek príslušenstva. Negatívne recenzie sme nenašli.

Pozitíva

Nadštandardne vysoký výkon a viacero režimov
Integrovaný zásobník a rezačka na fólie
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká cena
Dodávaná bez vreciek/fólií a ďalšieho príslušenstva

Max. podtlak = 0,958 baru ● Príkon = 200 W ● Rozmery = 38 x 10,8 x 20 cm ● Hmotnosť = 2,8 kg ● Dĺžka napájacieho kábla = 1,2 m

Lauben Vacuum Sealer 60SB

Automatická vákuovačka, tlak vákua = 60 kPa, príkon 110 W, rozmery 40 x 8,5 x 16 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vákuovanie potravín je pre dlhodobé uskladnenie potravín najlepšou možnosťou. Lauben Vacuum Sealer 60 SB je praktická vákuovačka/zváračka fólií, ktorá vzduch odsaje zároveň vytvorí pevný a kvalitný zvar. Jej ovládanie je veľmi jednoduché a praktické. K dispozícii sú 4 tlačidlá. Vybrať môžete režim, či budete vákuovať suché alebo vlhké potraviny. Vytvárať môžete samostatné zvary pre uzatvorenie vreciek alebo využijete automatickú funkciu vytvorenie zvaru a pulzného odsávania. Odsávanie prebieha účinným cirkulačným systémom. Používanie je veľmi jednoduché, pričom sa čerstvosť potravín výrazne predĺži.

Výkon vákuovačky je 110 W. Dokáže vytvoriť zvar na šírku maximálne 30 cm. Disponuje teplotným senzorom, aby nedošlo k prehrievaniu vákuovačky. Plusom je tiež integrovaný podávač a rezačka fólie, vďaka čomu si môžete vopred narezať vrecko s takou veľkosťou, akú potrebujete. Zákazníci sa potešia kvalitným materiálom. Nerezové telo je odolné a ľahko sa umýva. Spodná časť má protišmykovú úpravu. Dĺžka prívodného kábla je 1,2 metra. Súčasťou balenia je odsávacia hadička na odsávanie z externých nádob a takisto kotúč vákuovacej fólie.

Recenzie zákazníkov k tejto vákuovačke sú veľmi pozitívne. Spotrebiteľom sa páči jednoduchá obsluha a funkčnosť. Oproti niektorým iným modelom je zvar na oboch stranách pevný a odsávanie tak je maximálne efektívne. Viacero zákazníkov oceňuje aj pomer ceny a efektivity.

Pozitíva

Rýchle a efektívne odsávanie
Pomer cena a výkon
Integrovaná rezačka fólií i podávač

Negatíva

Žiadne

Typ = vákuovačka/zváračka fólií ● Tlak vákua = 60 kPa ● Max. šírka zvaru = 30 cm ● Príkon = 110 W ● Rozmery = 40 x 8,5 x 16 cm (Š x V x H) ● Hmotnosť = 1,7 kg ● Dĺžka napájacieho kábla = 1,2 m

Ďalšie zaujímavé produkty

Pri výbere produktov do nášho testu vákuovačiek na potraviny sme sa snažili ulahodiť čo najväčšej škále spotrebiteľov. Preto sme doň zaradili lacnejšie i drahšie modely s rozdielnymi funkciami, výkonom či kvalitou spracovania. Zároveň nevylučujeme, že sme nemuseli osloviť skutočne každého. Ak práve vy patríte ku skupine spotrebiteľov, ktorá v našich recenziách nenašla ideálny spotrebič, skúste si prezrieť naše ďalšie tipy na zaujímavé produkty.

Vákuovačka Gorenje VS120E je modelom zo strednej cenovej kategórie. Má primerane vysoký výkon, kompaktné rozmery, jej obsluha je vyslovene jednoduchá, nachádza sa na nej displej, úložný priestor a protišmyková úprava na spodnej strane a nechýba ani praktická LED kontrolka. Súčasťou balenia je 10 vákuovacích vrecúšok. Využitie vákuovačky na potraviny môžete rozšíriť dokúpením ďalšieho príslušenstva.

Proficook VK 1080 je štandardná vákuovačka potravín s kompaktnými rozmermi a dostatočným výkonom na domáce použitie. Nachádza sa na nej režim TURBO na efektívnejšie odsávanie vzduchu, zvar na vreckách a fóliách je pevný, ovládanie je jednoduché a v jej spodnej časti nájdete praktický úložný priestor na napájací kábel.

Automatická vákuovačka Laica VT3225 patrí k drahším spotrebičom. Jej podtlak dosahuje silu 0,8 baru a odsávanie rýchlosť 15 l/min. Okrem klasického zvaru máte k dispozícii zvar dvojitý alebo zvar na tekuté potraviny. Nechýba ani samostatná funkcia zváraniaautomatický a manuálny režim. V balení nájdete hadičku na odsávanie vákuovácích dóz a jednu 6-metrovú rolku fólie so šírkou 25 cm.

Lacná vákuovačka na potraviny Lauben Vacuum Sealer VS01 je ideálnou voľbou pre všetkých stredne náročných spotrebiteľov. Má dobrý výkon, nachádzajú sa na nej 4 rôzne režimy odsávania vzduchu a na vreckách či fóliách vytvára extrémne pevné zvary. Vďaka kompaktným rozmerom a praktickému úložnému priestoru na spodnej strane ju so sebou môžete vziať aj na cesty.

Vákuovačka Maxxo VM Comfort s rýchlosťou odsávania 12 l/min. a podtlakom 0,7 baru patrí k výkonným a drahším modelom. Je vybavená integrovaným rezákom, nádobkou na prebytočnú tekutinu a hadičkou na odsávanie nádob. Nájdete na nej 4 režimy vrátane manuálnej regulácie, samostatného zvárania vreciek a fólií a vákuovania vlhkých či tekutých pokrmov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V úvode nášho testu najlepších vákuovačiek sme naznačili, že miera predajnosti toho či onoho produktu do istej miery napovedá o jeho skutočných kvalitách. V preklade, nekvalitný spotrebič sa medzi spotrebiteľmi stane obľúbeným asi len ťažko. Ak sa pri výbere podľa tohto parametru zvyknete orientovať aj vy, neprehliadnite nasledujúci prehľad najpredávanejších vákuovačiek na Heureka.sk. Aby sme vám prinášali čo najužitočnejšie informácie, prehľad pre vás neustále upravujeme na základe súčasnej situácie na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Maxxo VM Profi 5* Zobraziť produkt
Domo DO327L 5* Zobraziť produkt
Lauben VS01 5* Zobraziť produkt
Siguro VS210 5* Zobraziť produkt
Klarstein Foodlocker 5* Zobraziť produkt

Vákuovačka je veľmi obľúbeným spôsobom efektívneho skladovania potravín. Využijete ju aj pri rôznych špeciálnych spôsoboch prípravy jedla, ako je sous-vide či marinovanie. Na trhu je dostupných množstvo rozdielnych modelov s rôznym výkonom, funkciami, veľkosťou aj obstarávacou cenu. V našom návode na výber tej najlepšej vákuovačky potravín vás prevedieme všetkými dôležitými parametrami, na ktoré je potrebné prihliadať.

Zároveň je dôležité, aby ste vedeli, aké zariadenie je vhodné pre vaše potreby. Na začiatku výberu si preto jasne stanovte, či budete vákuovať len občasne alebo na každodennej báze, na čo presne budete využívať zavákuované potraviny, a či je pre vás postačujúca len základná funkcia odsávania vzduchu, alebo využijete aj špeciálne režimy.

Ako vybrať vákuovačku

 • Prečo uvažovať nad kúpou vákuovačky?
 • Základné rozdelenie vákuovačiek
 • Rozmery
 • Výkon
 • Regulácia
 • Funkcie a doplnky
 • Kvalita zvaru
 • Ďalšie dôležité parametre
 • Príslušenstvo
 • Cena a overení výrobcovia

Prečo uvažovať nad kúpou vákuovačky?

Tým z vás, ktorí obľubujú moderné spôsoby varenia, v tomto prípade najmä metódu sous-vide, teda prípravu jedla vo vákuu a vodnom kúpeli s nízkou teplotou počas dlhšieho času, určite nie je potrebné vysvetľovať, na čo slúži vákuovačka. Tento spotrebič nie je určený len pre gurmánov, ktorí obľubujú experimentovanie v kuchyni. Vákuovačka nájde svoje využitie v každej domácnosti.

Potraviny skladované vo vákuu majú nepomerne dlhšiu trvanlivosť. Prostredie bez prístupu vzduchu je totiž nehostinné pre baktérie a iné patogény. V zásade hovoríme o 3- až 5-násobne dlhšej trvanlivosti. Okrem toho zaberajú pri skladovaní menej miesta, čo sa odzrkadlí nielen na šetrení úložného priestoru, ale taktiež na znížených nákladoch za energie, keďže menej naplnená mraznička či chladnička spotrebuje menej elektriny. Zavákuované potraviny oceníte aj na cestách a pri grilovaní, keďže slúžia na rýchle marinovanie mäsa a iných potravín. V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť priemernú trvanlivosť nezávakuovaných a zavákuovaných potravín.

 • Ryby: 1 – 3 dni/4 – 5 dní
 • Zelenina: 2 – 6 dní/7 – 14 dní
 • Hovädzie mäso: 3 – 4 dni/1 – 1,5 mesiaca
 • Bravčové mäso: 5 – 7 dní/14 – 20 dní
 • Tvrdé syry: 16 – 25 dní/2 – 3 mesiace
 • Orechy a semená: 5 – 8 mesiacov/2 roky
 • Káva: 1 – 3 mesiace/1 rok
 • Chlieb: 2 – 3 dni/6 – 8 dní

Základné rozdelenie vákuovačiek

Vákuovačky je v prvom rade možné rozdeliť na hobby a profesionálne modelyHobby vákuovačky na domáce použitie majú slabší výkon, menšie rozmery, menší počet funkcií, menej presnú reguláciu odsávania vzduchu, sú lacnejšie a nevynikajú ani nadpriemernou kvalitou spracovania.

Hobby vákuovačka

Profesionálne vákuovačky sú podstatne drahšie, pevnejšie, odolnejšie, majú vyšší výkon, na vreckách a fóliách vytvárajú pevnejší zvar, často disponujú rôznymi doplnkami, napr. odkvapovou nádobkou, a majú viacero režimov odsávania vzduchu. Vzhľadom na ich vysokú obstarávaciu cenu nie sú nevyhnutnou výbavou domácnosti. Ich kúpu vám odporúčame len vtedy, ak plánujete vákuovať pravidelne a vo väčšom množstve.

Náš návod na výber bude zameraný predovšetkým na externé automatické vákuovačky, ktoré sú v domácich podmienkach využívané najčastejšie. Pokiaľ by pre vás táto alternatíva nebola vhodná, na výber máte ešte niekoľko možností.

 • Impulzné zváračky fólií nie sú vákuovačkami, keďže z vreciek neodsávajú vzduch, spomíname ich teda skôr pre zaujímavosť. Ide o lacné pomôcky, ktoré slúžia na vytvorenie zvaru na igelitových vrecúškach či fóliách.
 • Externé vákuovačky na potraviny sú ideálne na domáce použitie. V praxi do nich vložíte koniec vrecúška s potravinami, z ktorého odsajú vzduch a vrecko následne zvaria. Názov „externé“ je spojený s tým, že vrecúško počas procesu vákuovania ostáva mimo zariadenia.
 • Komorové vákuovačky na potraviny sú využívané najmä v profesionálnych kuchyniach aj domácnostiach. Majú vyšší výkon, väčšie rozmery a môžu pracovať nepretržite. Vrecká sa v tomto prípade vkladajú priamo do zariadenia. Komorové modely sú vhodné najmä na vákuovanie tekutých pokrmov.
 • Zatavovacie vákuovačky na potraviny sú profesionálnejšou obmenou predošlého typu zariadení. Fungujú na podobnom princípe, v zásade majú vyšší výkon a sú určené na komerčné použitie.
 • Voľne stojace vákuovačky na potraviny sú ďalšou podobnou alternatívou. Opäť ide ešte o niečo pokrokovejšie zariadenia s vyšším výkonom, s ktorými sa stretnete výhradne v komerčných prevádzkach.

Vákuovačky sa delia aj na ručné a automatické. Ručné modely alebo tzv. vákuovacie pumpy, ktoré môžete použiť v kombinácii so špeciálnymi dózami alebo vreckami, sú lacnejšie, vyslovene kompaktné, majú slabší výkon, spravidla nevytvárajú príliš pevné zvary a mnohé z nich sú napájané len batériami. Celý proces vákuovania riadite manuálne, čo si vyžaduje trochu cviku a hlavne čas. Automatické vákovačky sa postarajú o všetko za vás. Jednoducho do nich vložíte vrecko, fóliu alebo k nim pripojíte dózu, stlačíte tlačidlo a do niekoľkých sekúnd máte zavákuované potraviny. Ide o trošku drahšie, no praktickejšie a efektívnejšie riešenie.

Rozmery

Rozmery vákuovačky majú priamy súvis s jej praktickým využitím. Výška a hĺbka, ktoré sa väčšinou pohybujú okolo 8 – 10 a 18 – 25 cm, sú podstatné len z dôvodu priestorových možností vašej kuchyne. Na celkové rozmery sa zamerajte aj v prípade, ak plánujete tento spotrebič využívať na dovolenkách či iných miestach mimo domova. Z hľadiska funkčnosti je dôležitá najmä šírka zariadenia, keďže rozhoduje o tom, ako široké vrecká v ňom môžete použiť. Šírka externých vákuovačiek sa tradične pohybuje v rozmedzí od 30 do 40 cm.

Vákuovačky rozmery

 • Vákuovačky s 30 cm šírkou sú vhodné na vákuovanie vreciek/fólií so šírkou do 25 – 28 cm.
 • Vo vákuovačkách s 40 cm šírkou môžete použiť vrecká so šírkou do 35 – 38 cm.

Výkon

Výkon vákuovačky je najdôležitejší parameter, s ktorým súvisí príkon, podtlak a rýchlosť odsávania. Na základe výkonu môžete už na prvý pohľad zistiť, či ide o profesionálny model alebo ten na domáce použitie. Výkon má priamy súvis aj s obstarávacou cenou.

 • Príkon: Príkon spotrebičov na domáce použitie sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 200 W. Profesionálne vákuovačky na komerčné využitie môžu disponovať príkonom do 2 500 W. Príkon súvisí s reálnym výkonom len do istej miery. Pri výbere sa naň preto pozerajte až na 2. mieste. Samozrejme, pri príliš častom a dlhom vákuovaní vás môže zaujímať aj spotreba elektriny, vákuovačky však spravidla nie sú energeticky náročné spotrebiče.
 • Podtlak: Podtlak súvisí s výkonom asi najviac. Je uvádzaný v baroch alebo milibaroch (mbar). Prepočet je jednoduchý, 1 bar sa rovná 1 000 mbar. Podtlak dostatočne výkonných domácich vákuovačiek sa pohybuje v rozmedzí od 0,7 do 0,9 baru.
 • Rýchlosť odsávania: Rýchlosť odsávania sa štandardne pohybuje od 10 do 20 l/min. Ak chcete, aby bolo vákuovanie dostatočne rýchle a efektívne, odporúčame vám siahnuť po modeli s rýchlosťou odsávania od 12 l/min. vyššie.

Regulácia

Automatické vákuovačky fungujú tak, že do nich vložíte vrecko s potravinami, stlačíte tlačidlo a celý proces zabezpečí samotný spotrebič. To je praktické, niektorým potravinám však „nesvedčí“ vysoký podtlak ani rýchlosť odsávania vzduchu. Najnáchylnejšie sú vlhké, vyslovene tekuté a, samozrejme, krehké potraviny, napr. niektoré druhy zeleniny či sušienky. Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste siahli po modeli s možnosťou regulácie výkonu. Na výber máte modely, ktoré disponujú len 2 režimami, teda režimom na automatické a manuálne vákuovanie, alebo tie s viacerými samostatnými režimami.

1. Vákuovačky na potraviny s funkciou manuálnej regulácie

Tlačidla na manuálnu reguláciu výkonu nájdete na väčšine vákuovačiek, a to vrátane tých lacnejších. Niekedy je nazývané tiež ako pulzné tlačidlo. V tomto prípade väčšinou absentujú samostatné režimy. Ide o vcelku praktické riešenie, ktoré by pri občasnom a nie príliš dlhom vákuovaní nemalo byť prekážkou.

2. Vákuovačky na potraviny s režimami

Ide o pokročilejšie modely, na ktorých nájdete viacero špeciálnych režimov aj tlačidlo na manuálnu reguláciu výkonu. Najčastejšie sa stretnete s režimami:

 • Klasický na vákuovanie mäsa, zeleniny, syrov či varených pokrmov s nízkou vlhkosťou.
 • Soft na vákuovanie jemných alebo mierne vlhkých potravín.
 • Dry pre vyslovene vlhké alebo tekuté potraviny.
 • Turbo na extrémne rýchle vákuovanie potravín, ktoré nie sú náchylné na podtlak ani rýchlosť odsávania vzduchu.

Vákuovačky ovládanie, regulácia

Funkcie a doplnky

Okrem spomínaných režimov vákuovania môžu byť vákuovačky vybavené aj ďalšími funkciami. Asi najpopulárnejšou z nich je funkcia samostatného zvárania, ktorá slúži na zvarenie vrecka alebo fólie bez odsávania vzduchu. Veľmi praktickým doplnkom je integrovaná rezačka, ktorá slúži na pohodlné odrezanie zavákuovanej fólie. Pri použití vreciek je zbytočná. Na niektorých, najmä drahších modeloch nájdete aj integrovaný zásobník na fóliu.

Kvalita zvaru

Na vytvorenie zvaru slúži páska vo vnútri vákuovačky. Býva vyrobená z rôznych materiálov, často napr. z teflónu. Pri zostavovaní nášho testu, recenzií a návodu na výber sme natrafili na spotrebiteľské skúsenosti, ktoré súviseli s nemožnosťou odlepenia pásky na zváranie. Presnejšie, niektorých spotrebiteľov v domnení, že je možné pásku odlepiť, prekvapilo, že týmto úkonom znefunkčnili celé zariadenie.

Ak sa teda budete chystať urobiť niečo podobné, v návode na používanie si túto informáciu dôkladne overte. Zváracia páska zároveň patrí k tým častiam vákuovačiek, ktoré sa zvyknú poškodiť ako prvé. Preto sa zamerajte tiež na to, či sú dostupné náhradné pásky. So zvarom súvisí aj jeho kvalita, či skôr pevnosť a odolnosť.

 • Klasický zvar je vhodný na suché alebo len mierne vlhké potraviny. Výhodou je krátky čas vákuovania, spravidla do 60 s, nevýhodou fakt, že nemá príliš dlhú životnosť. Môže postupne povoľovať a do vrecka vpúšťať vzduch.
 • Dvojitý zvar má dlhšiu životnosť a jeho vytvorenie trvá dlhšie (v závislosti od výkonu vákuovačky cca 120 s). Oceníte ho pri vlhkých potravinách.
 • Extra pevný zvar slúži na vákuovanie tekutých pokrmov.

Hlučnosť aj bezpečnostné prvky zavážia

 • Hlučnosť: Hobby vákuovačky dosahujú hlučnosť od 50 do 80 dB. Za prijateľnú hornú hranicu považujeme 60 dB. Na hlučnosť sa zamerajte najmä vtedy, keď plánujete vákuovať často. Pri občasnom použití by vám nemalo prekážať ani hlučnejšie zariadenie.
 • Dĺžka napájacieho kábla: Za postačujúce minimum sa dá označiť dĺžka okolo 1,1 – 1,5 m.
 • Úložný priestor na kábel: Nájdete ho v spodnej časti spotrebiča. Ide o veľmi praktický detail, ktorý oceníte pri jeho skladovaní alebo prenášaní.
 • Hmotnosť: Vákuovačky na domáce použitie zvyknú mať hmotnosť od 1,5 do 3 kg. Myslite na to, že príliš ľahký spotrebič nemusí mať dobrú stabilitu.
 • Protišmyková úprava: Mala by sa nachádzať na spodnej strane každej dobrej vákuovačky. Najčastejšie sa stretnete s modelmi s protišmykovými bodmi/nožičkami.
 • Bezpečnostné prvky: K základným bezpečnostným prvkom patrí ochrana proti prehriatiu. Praktickou funkciou je aj automatické vypnutie po určitom čase nečinnosti.
 • Kontrolky: Upozornia vás na práve prebiehajúci proces vákuovania, nastavený režim či zapnutý spotrebič.
 • Elektronické sledovanie teploty: Nejde o úplne bežnú funkciu. Slúži na sledovanie teploty vo vnútri práve vákuovaného vrecka či dózy. Je nápomocná najmä pri spracúvaní potravín citlivých na teplo.
 • Displej: Nájdete ho najmä na drahších modeloch. Slúži na zobrazenie nastaveného podtlaku, režimu, niekedy i teploty vo vnútri vrecka.

Vákuovačka vákuovanie mäsa

Príslušenstvo

Originálne príslušenstvo nebýva najlacnejšie, preto je dobré, ak už priamo v balení nájdete aspoň niekoľko fólií alebo vreciek do vákuovačky. Overte si kompatibilitu daného spotrebičaNiektoré modely totiž môžete používať s akýmikoľvek vreckamiiné len s tými originálnymi od daného výrobcu, pri ktorých sa môžu prevádzkové náklady vyšplhať na celkom „pekné“ sumy.

Vrecká a fólie do vákuovačky spolu s vákuovacími dózami sú neoddeliteľnou súčasťou každej vákuovačky, pri výbere spotrebiča sa preto zamerajte aj na ne. Okrem vyššie spomínanej kompatibility je dôležité, či ich môžete použiť opakovane. Všimnite si tiež údaj o možnosti ich mrazenia alebo ohrievania. V prípade dóz je dobré, ak ich môžete umývať v umývačke riadu.

Vákuovačky je možné používať aj v kombinácii so špeciálnymi vákuovacími dózami a nádobami. V tomto prípade sa nezaobídete bez špeciálnej hadičky, ktorá býva súčasťou dodávky len zriedka. Samotná hadička nie je veľkou investíciou. Jej cena sa pohybuje okolo 5 eur. Niektorí výrobcovia ju však neponúkajú samostatne, ale len v balení s originálnymi dózami, ktoré vás môžu vyjsť aj na viac ako 70 eur.

Podkategóriou vákuovacích sú dózy na marinovanie. Pozor, na to, aby ste ich mohli použiť, musí byť daná vákuovačka vybavená funkciou Marinate, ktorá slúži na marinovanie mäsa alebo iných potravín v krátkom čase. Zmes na marinovanie sa totiž vďaka silnému podtlaku dostane hlboko do daného pokrmu.

Nadpriemerný výkon už do 100 eur

Priemerne kvalitné a výkonné externé vákuovačky sú dostupné za cenu od 30 – 40 eur. Ak chcete mať istotu, že vás neprekvapí nižšia kvalita zvaru, slabý podtlak či iné problémy, odporúčame vám hľadať v kategórii vákuovačiek za 50 až 70 eur. Modely za 80 eur a viac zvyknú mať nadpriemerný výkon, veľmi dobrú kvalitu spracovania, sú odolné, disponujú mnohými funkciami a sú kompatibilné s celou radou zaujímavého príslušenstva.

Ručné vákuovacie pumpy sú dostupné do 20 do cca 100 eurKomorové vákuovačky, ktoré sú vhodné aj na časté používanie či komerčne účely, stoja od 150 eur vyššie. Ich cena sa najčastejšie pohybuje až okolo 300 eur. Obstarávacia cena univerzálnych „neznačkových“ vákuovacích vreciek a fólií, sa pohybuje okolo 20 – 30 centov za meter štvorcový. 6 m rolka fólie do vákuovačky so šírkou okolo 28 cm vás teda vyjde na cca 5 eur.

Vákuovacie dózy kúpite už od 5 eur za kus, pozor, ak sa v balení nachádza hadička, cena sa môže aj zdvojnásobiť. V prípade “značkových“ vreciek, fólií a dóz počítajte s o niečo vyššou cenou. Ak sa rozhodnete pre kúpu originálneho príslušenstva, odporúčame vám nakupovať väčšie balenia, pri ktorých sa cena za kus, resp. meter štvorcový podstatne znižuje.

Recenzie chvália Maxxo, ETA, Concept aj Sencor

Kúpou vákuovačky od overeného výrobcu získate produkt, ktorý spĺňa základné kvalitatívne požiadavky, dostanete naň záruku a nebudete mať problém pri nákupe príslušenstva. Na slovenskom trhu máme viacero značiek, ktoré je možné označiť za overené, spoľahlivé a spotrebiteľsky atraktívne.

Vákuovačky Sencor patria k častej voľbe spotrebiteľov, čo potvrdzujú stovky existujúcich recenzií na Heureke a iných známych portáloch. Dôvodom je dobrý pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom. Mínusom vákuovačiek Sencor býva nižšia kvalita spracovania. Profi vákuovačky Maxxo patria do vyššej cenovej kategórie. V ponuke výrobcu nájdete aj profesionálne modely. Ich doménou je vysoký výkon, ktorý je možné regulovať veľmi presne, dobrá kvalita spracovania, odolné materiály, ako je nerezová oceľ, a vytváranie pevných zvarov. Vákuovačky Concept majú dobrý výkon, sú cenovo dostupné, kvalita spracovania je na pomyselnej stredne vyššej úrovni. Pozitívom je prijateľná cena originálnych vreciek a ďalšieho príslušenstva. Vákuovačky ETA sú vhodné na klasické domáce použitie. Nečakajte od nich nadľudský výkon, svoju úlohu však zastanú dobre. K pozitívnym parametrom patrí veľký počet zaujímavých funkcií a bohatá ponuka príslušenstva.

Otázky a odpovede – FAQ

Aj napriek tomu, že vákuovačky potravín nie sú vyslovene sofistikovanými spotrebičmi a pri ich výbere je potrebné prihliadať len na niekoľko kľúčových kritérií, nie je vylúčené, že ste v našom teste, recenziách a návode nenašli všetky potrebné informácie. V prípade, že vás zaujímajú akékoľvek údaje o výkone, funkciách či používaní vákuovčiek, budeme radi, ak nám vaše otázky a postrehy napíšete v diskusii pod článkom. Garantujeme vám, že sa na nich pokúsime zareagovať v čo najkratšom čase.

Všetko. Do vákua môžete „odložiť“ koreniny, bylinky, čaje, kávu, huby, sladkosti, mäso, údeniny, syry, zeleninu, ovocie, uvarené pokrmy, detské výživy, dokonca i mlieko alebo iné tekuté potraviny.

Ak sa chytáte vákuovať tekuté omáčky, kaše či polievky, mali by ste ich vopred zamraziť. V inom prípade môže počas procesu odsávania vzduchu dochádzať k pretekaniu tekutiny cez vrecko alebo fóliu, čo zníži pevnosť zvaru. Pokiaľ sa rozhodnete zavákuovať nezmrazené tekuté pokrmy, postupujte jemne a pomaly alebo zvoľte špeciálny režim Dry.

Nie, každá vákuovačka má univerzálne využitie. Niektoré modely môžu disponovať špeciálnymi režimami na vákuovanie jemných alebo naopak odolnejších potravín.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Maxxo VM Profi

od 98,98 €
Zostali vám potraviny, ktoré nestihnete včas spracovať? Alebo nechcete nakupovať čerstvé potraviny príliš často? Praktickým riešením je uchovanie...

Lauben VS01

od 46,90 €
Lauben Vacuum Sealer Šetrite čas, miesto i planétu Situáciu, kedy sa nám nepodarí včas spotrebovať všetko, čo máme v chladničke a musíme...

MAXXO VM5000

od 52,90 €
Revolučný spôsob uchovávania potravín vo vákuu (tj bez pôsobenia vzduchu) predĺži až 5-násobne ich trvanlivosť. Vďaka vákuovaniu si potraviny...

ETA Electronic 0762

od 30,90 €
Za priaznivú cenu získate praktického pomocníka do domácnosti. Zváračka fólií počas skladovania zaistí vašim potravinám dlhšiu životnosť,...

DOMO DO327L

od 11,67 €
Čerstvé potraviny Podtlaková zváračka fólií DOMO DO327L vlastný kompresor vytvárajúci podtlak až 0,7 bar. Kvalitný vibračný kompresor dokáže...

TFY IS300 Z6667

od 22,89 €
Impulzná páková zváračka na fólie, sáčky, obaly, zváracia lišta 300 mm TFY IS300 slúži na zotavenie rôznych obalov , fólií. Zváracia lišta má...

Philco PHVS 3030

od 45,90 €
vákuovačka • príkon 150 W • 2 režimy odsávania – suché a vlhké potraviny • dotykový ovládací panel • zvar s hrúbkou 2 mm • šírka fólie 30 cm •...

Status HV500

od 99,31 €
Jednoduchý vákuovací prístroj, ktorý nezaberie veľa priestoru a ktorý ocenia priaznivci praktických kuchynských pomocníkov. Ideálne pre kvalitné...

Concept FRESH VA-0010

od 47,90 €
Vákuová zváračka fólií Concept Fresh VA0010 pre dlhodobé a ekonomické skladovanie potravín a ostatných predmetov Prečo si vybrať vákuovú...

DOMO DO336L

od 112,99 €
Vákuovačkou potravín s integrovaným zásobníkom na rolu fólie a rezačkou pre ľahké odrezanie fólie na požadovanú dĺžku. Zásobník vakuovačky pojme...

MAXXO VM Compact

od 30,00 €
zváračka fólií • príkon 80 W • funkcia pulzného odsávania • konektor pre prepojenie s vákuovacími dózami • jednoduché ovládanie • protišmyková...

SEVERIN FS 3610

od 37,00 €
zváračka fólií • príkon 110 W • odsávanie vzduchu • svetelná signalizácia • 10 vreciek súčasťou balenia • rozmery 11,5 × 19 × 42 cm • hmotnosť...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Karolína 06.Dec.2021

Klarstein FoodLocker má jednoduchú obsluhu, len škoda, že chýba možnosť odstrihnutia bez zvaru fólie pri vybraní vreciek. Veľmi dobre odsáva a kvalitne zatavuje vrecká, akurát, že originálne vrecká sú drahšie. Odporúčam každému, kto chce vákuové konzervovanie. Prístroj je malý, skladný a kvalitne spracovaný... S touto značkou mám predchádzajúce dobré skúsenosti.

Odpovedať

Júlia 06.Dec.2021

Zváračka ETA Freshie II sa hodí pre tých, ktorí presne vedia, čo s ňou budú robiť. Plusom je, že v cene sú vrecká, ale za mňa má táto vákuovačka nízky výkon. Je kompaktná, plusom je mechanický zámok, no nemá krájač... Neviem, ale za tú cenu som očakávala o troška viac. Vadí mi aj hlučnosť.

Odpovedať

Zita 07.Dec.2021

Maxxo VM Profi funguje podľa mojich očakávaní. Má veľkú silu podtlaku a chce to spočiatku trocha cviku, ale po pár zavarených vreckách už to viem a mám všetko bez vzduchu. Ovládanie je jednoduché. Konečne mám prehľad v mrazničke... Žiadne negatíva som nenašla, len škoda, že návod nebol podrobnejší, musela som si na niektoré veci prísť sama.

Odpovedať

Denisa 07.Dec.2021

Lauben Vacuum Sealer VS01 je praktický pomocník, vákuuje perfektne, je za dobrú cenu, no zamykanie a odomykanie je troška nešikovné, pretože je nutné použiť obe ruky. Samotná práca je rýchla a zvar je pevný. Rovnako šikovná je rezačka. Za tú cenu som spokojná aj napriek menším nedostatkom, k ním patrí napr. aj vyššia hlučnosť.

Odpovedať

Gabriela 07.Dec.2021

ETA Electronic 0762 má jednoduché ovládanie a robí pevné zvary, v pohode zlepí aj hrubšiu fóliu. Plusom je dobrá cena. Pre domáce používanie určite odporúčam, vákuovaním sa predlžuje životnosť potravín.

Odpovedať

Ivana 10.Dec.2021

S vákuovačkou Profi Cook VK 1080 sme už zavarili niekoľko desiatok balíčkov a nie je jej čo vytknúť. Prístroj je skladný, jednoducho sa obsluhuje a odsávanie vzduchu je veľmi dobré. Životnosť zatiaľ neviem posúdiť. Funguje bez akéhokoľvek problému. Potraviny mi vďaka vákuovačke vydržia oveľa dlhšie. S nákupom som spokojná.

Odpovedať

Karolína 15.Dec.2021

MAXXO VM5000 vykonáva dobrú prácu a vyhovuje mi, pretože funguje veľmi dobre. Šetrí mi miesto v kuchyni a vďaka vákuovaniu sa zlepšuje životnosť potravín. Je to praktická vecička za veľmi priaznivú cenu, ktorá dokáže pri turbo režime skvele vysať takmer všetok vzduch, manipulácia je jednoduchá.

Odpovedať

Petra C. 13.Jan.2022

Status HV500 je jednoduchý vákuovací prístroj pre domáce použitie. Páči sa mi, že nezaberie veľa miesta a skladovanie potravín takouto formou je výhodné - zaberú mi menej miesta a ostanú dlhšie čerstvé. Mínusom je, že sa nedajú zohnať náhradné vrecká a fólie v kamennom obchode, ale musím si ich objednávať cez e-shop. Obsluha je jednoduchá, som spokojná.

Odpovedať

Zdeno T. 08.Feb.2022

Concept Fresh VA-0010 ma dosť sklamal. Zvar je naozaj slabý a nie všetky potraviny je možné vákuovať bez poškodenia. Možno je to len chybný kus, takže ho idem reklamovať. Verím, že nový výrobok bude fungovať tip top, pretože na nete som čítal na tento model väčšinou len chvály.

Odpovedať

Marika 23.Feb.2022

Philco PHVS 3030 je dobrá vákuovačka, s ktorou sa mi jednoducho manipuluje, takže za tie peniaze spokojnosť.

Odpovedať

Noro 17.May.2022

G21 Nefrit nemá fóliu a vákuovaciu hadicu. Vyzerá pekne, no za tú cenu to boli pre mňa vyhodené peniaze.

Odpovedať