Pece na pizzu

Najlepšie pece na pizzu 2024 + recenzie

Pokiaľ patríte k milovníkom pizze a radi si túto taliansku pochúťku doprajete, tento článok je určený práve vám. Skúšali ste si už doma upiecť vlastnú pizzu? Mrazená pizza ani pizza pečená v rúre sa nevyrovná tej z pizzerie. Máme pre vás však tip, ako si pripraviť chutnú pizzu ako z reštaurácie aj v pohodlí domova. Je ním pec na pizzu. Naša redakcia pre vás pripravila test, z ktorého sa dozviete, ako a ktorú pec na pizzu si vybrať. Okrem víťaza testu G3 Ferrari G10006 Delizia, ktorý nás zaujal v pomere cena/výkon, vám predstavíme aj ďalšie zaujímavé modely.

Publikované: 15.11.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Akú pec na pizzu kúpiť?

Ak nepatríte k príliš vyberavým ľuďom a radi sa rozhodujete rýchlo, nemusíte sa zdržiavať čítaním našich podrobných recenzií. Prejdite si krátky prehľad 3 TOP produktov, ktoré nás zaujali. Tieto modely sú navyše ocenené špeciálnymi štítkami, ktoré si od nás zaslúžili. Predstavíme vám nášho víťaza testu, nízkou cenou vás zaujme cenový trhák a tešiť sa môžete aj na tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
G3 Ferrari G10006 5* Zobraziť produkt
G3 Ferrari G10032 5* Zobraziť produkt
Sage SPZ820BSS 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
G3 Ferrari G10006 Delizia

G3 Ferrari G10006 Delizia

Elektrická pizza pec, príkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, priemer platne 31 cm

Zobraziť viac info

Elektrická mini rúra G3 Ferrari G10006 Delizia vám pomôže s domácou pizzou presne podľa vašej predstavy. Jej príkon dosahuje 1 200 W a dokáže vytvoriť teplotu až 400 °C. Disponuje mnohými užitočnými funkciami, z ktorých spomenieme vstavaný časovač či termostat. Pec je vyrobená z kvalitného keramického šamotu, ktorý sa používa aj v klasických talianskych peciach. Má v sebe zabudovanú tiež jednu platničku s priemerom 31 cm. V balení nájdete lopatky na pizzu a knihu receptov.

Cenový trhák
Domo DO9177PZ

Domo DO9177PZ

Elektrická pec na pizzu, príkon 1 450 W, max. teplota 180 °C, priemer platne 30 cm

Zobraziť viac info

Cenovo výhodnou domácou pecou na pizzu je Domo DO9177PZ. S príkonom 1 450 W a s dvomi výhrevnými telesami, ktoré zaisťujú rovnomerný ohrev, si pizzu dokážete upiecť za 12 minút. Samozrejmosťou je nepriľnavý povrchtermostat, ktorý udržuje v peci stálu teplotu. Na ploche s priemerom 30 cm si okrem pizze môžete pripraviť aj omeletu, palacinky, tortily či koláč.

Náš TIP
G3 Ferrari G10032 Napoletana

G3 Ferrari G10032 Napoletana

Elektrická pec na pizzu, príkon 1 200 W, max. teplota 390 °C, priemer platne 31 cm

Zobraziť viac info

Svojimi parametrami nás presvedčila o kvalite aj pec G3 Ferrari G10032 Napoletana. O skvelé výsledky sa postará výkon 1 200 W a nastaviteľný termostat do 390 °C. Rúra je vybavená 2 žiaruvzdornými kamennými platňami a 2 oceľovými vykurovacími telesami, ktoré sa postarajú o rovnomerné pečenie. K dispozícií máte 31 cm priemer platne, časovač so signálom a kontrolky pripravenosti. Pizzu si vďaka tejto peci dokážete upiecť už v priebehu 5 minút.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Produkty, ktoré sa nachádzajú v našom porovnávacom teste, sme vyberali na základe dôležitých technických parametrov. Vďaka týmto kritériám si vyberiete tú najvhodnejšiu pec na pizzu pre vás. Na začiatok si musíte hlavne určiť, aký typ pece na pizzu by ste preferovali. Po tomto výbere je dôležitým parametrom príkon pece, ktorý vám odhalí odhadovanú spotrebu a tiež rýchlosť pečenia. Odsledujte si aj maximálnu teplotu, ktorá by mala ideálne dosahovať hodnoty nad 300 °C. O kvalite rozhoduje aj materiál, z akého je pec vyhotovená. Ďalej sa stretnete s rôznymi užitočnými funkciami a tiež s doplnkovým príslušenstvom. Na tieto parametre budete narážať pri každom modeli.

Typ pece na pizzu
Príkon
Maximálna teplota
Materiál
Doska na pečenie
Funkcie
Doplnkové príslušenstvo
Cena

Počas nášho prieskumu trhu sme sa stretli s rôznymi modelmi pecí na pizzu. Vybrať si z nich len pár nás stálo hodiny času. S výberom nám okrem vyššie spomínaných technických parametrov pomohli aj užívateľské recenzie. Vďaka ním sa dozviete o produkte názory reálnych užívateľov, preto by ste si ich pri výbere určite mali všímať. Pecí na pizzu existuje niekoľko rozdielnych typov, preto sme do nášho testu zaradili široké zastúpenie rôznych odlišných modelov. Veríme, že si z nich vyberie každý. S dostupnosťou, popularitou u zákazníkov aj s recenziami nám pomohol portál Heureka.sk. Pokiaľ by ste mali záujem o kúpu pece na pizzu, nájdete ich na overených eshopoch Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk, Datart.sk, Tpd.sk či Nay.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie pecí na pizzu

Ide o nezaujaté recenzie a žiaden z produktov nie je propagovaný. Tento test sme spracovali preto, aby sme vám pomohli s výberom vhodnej pece na pizzu a tiež vám predstavili dostupné a kvalitné modely, ktoré nájdete v súčasnosti na trhu. Recenzie sme vytvorili po preštudovaní technických parametrov a sú doplnené výsledkami spotrebiteľských recenzií i našimi hodnoteniami.

Víťaz testu

G3 Ferrari G10006 Delizia

Elektrická pizza pec, príkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, priemer platne 31 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dostali ste chuť na pizzu, ale nechce sa vám opustiť pohodlie domova? S domácou pecou G3 Ferrari G10006 Delizia už nebudete musieť nikam chodiť. Pomôže vám s upečením pizze presne podľa vašich predstáv. Jej príkon dosahuje 1 200 W a dokáže vytvoriť teplotu až 400 °C.

Pec na pizzu G3 Ferrari G10006 Delizia sa stala víťazom testu z viacerých dôvodov. O jej výkonnosti niet pochýb, upečenú pizzu budete mať na vašom stole už za 5 minút. Okrem toho je cenovo dostupná, ponúka viaceré užitočné funkcie a má pozitívne recenzie. Vysoká teplota, ktorú dokáže táto pec vytvoriť, vám zabezpečí pizzu ako z pravej pizzerie. Výhodou je aj to, že pečenie prebieha bez dymu a nepríjemných pachov. S touto pecou si budete môcť upiecť okrem pizze aj koláče, tortilly alebo napríklad gaštany.

Medzi užitočnými funkciami, ktorými tento model disponuje, očakávajte nastaviteľný termostat a 5-minútový časovač s akustickým signálom, ktorý vás upozorní, keď je pizza hotová. Priemer platne na pečenie dosahuje 31 cm. Poteší vás aj pridané príslušenstvo v podobe lopatiek na pizzu a knihy receptov.

Ak vás táto pec zaujala, do pozornosti vám dávame aj ďalšie modely s podobným označením, ktoré sa od seba líšia len malými zmenami. Môže ísť o zmenu farby alebo vybraného parametra. Cenovo dostupnejším modelom je G3 Ferrari G1000602. Jedinou zmenou je maximálna teplota, ktorá dosahuje 390 °C, takže nejde o veľký rozdiel. Pôvodný model nájdete v niekoľkých farebných prevedeniach. V hnedom G3 Ferrari G1000608, v žltom G3 Ferrari G 1000605 Delizia a v čiernom prevedení je model G3 Ferrari G1000610.

Aké názory majú na tento typ spotrebitelia? Zväčša pozitívne. V mnohých recenziách sa spomína rýchlosť pečenia a hlavne samotná kvalita pizze, ktorá je vraj porovnateľná s pravou pizzeriou. Za veľký plus považujeme maximálnu teplotu, vďaka ktorej sa pizza rýchlo a kvalitne upečie. Výhodou je aj množstvo typov tohoto modelu, takže si môžete vybrať prevedenie, aké vás zaujme.

Pozitíva

Rýchlosť pečenia
Maximálna teplota
Rôzne typy

Negatíva

Ťažšie čistenie kameňa

Typ pece: elektrická ● Príkon: 1 200 W ● Maximálna teplota: 400 °C ● Priemer platne: 31 cm ● Hmotnosť: 5,4 kg

Cenový trhák

Domo DO9177PZ

Elektrická pec na pizzu, príkon 1 450 W, max. teplota 180 °C, priemer platne 30 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupnejšou možnosťou pre vás môže byť domáca elektrická pec na pizzu Domo DO9177PZ. Ponúka vám plochu s priemerom 30 cm, na ktorej si okrem pizze pripravíte aj omeletu, palacinky, quiche, tortilly, koláč, cookies alebo mäso. Plochy na pečenie sú opatrené kvalitným nepriľnavým povrchom bez obsahu PFOA a PTFE.

Parametre pece Domo DO9177PZ nedosahujú také hodnoty ako u víťaza testu G3 Ferrari G10006 Delizia. Jej príkon je síce vyšší, no maximálnu teplotu môže dosiahnuť len 180 °C, čo dokáže aj klasická rúra na pečenie. Čas pečenia sa tiež oproti víťazovi zvýšil, a to viac ako dvojnásobne. Jeho hodnota sa vyšplhala na 12 minút. O rovnomerný ohrev sa však postarajú dve výhrevné telesá a termostat v peci, ktorý udrží stálu teplotu, o ktorej vás informuje svetelná kontrolka.

Výhodou tohoto prístroja je jednoduché čistenie vďaka nepriľnavému povrchu, ktorý navyše zabráni aj možnému pripáleniu zvyškov jedál. S otvoreným vekom môžete spodnú dosku využiť aj ako panvicu. Doplnkové príslušenstvo nie je príliš bohaté, obsahuje len farebný tlačený zošit s receptami.

Pri tomto modeli treba brať do úvahy nízku cenu, ktorá sa odzrkadlila aj na základných parametroch. Zákazníci sú však s prístrojom spokojní, no medzi recenziami sme našli aj zápory. Peci chýba regulátor teplotyčasovač a tlačidlo zapnutia/vypnutia. Keďže ide o základné funkcie, ktoré sú v tomto prípade nedostupné, považujeme to za veľké mínus. Prejdime však k pozitívnym vlastnostiam tejto domácej pece. Aj napriek spomínaným nedostatkom dokáže pec upiecť chutnú pizzu a aj iné jedlá. Medzi jej silné stránky patrí jednoduché a variabilné používanieľahké čistenie, dobrá skladovateľnosť a prijateľná cena.

Pozitíva

Nízka cena
Nepriľnavý povrch
Jednoduché používanie a čistenie

Negatíva

Nízka teplota
Chýba tlačidlo zapnutia vypnutia
Chýba časovač a regulátor teploty

Typ pece: elektrická ● Príkon: 1 450 W ● Maximálna teplota: 180 °C ● Priemer platne: 30 cm ● Hmotnosť: 2,6 kg

Náš TIP

G3 Ferrari G10032 Napoletana

Elektrická pec na pizzu, príkon 1 200 W, max. teplota 390 °C, priemer platne 31 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Milovníci talianskej pizze ocenia aj domácu pec G3 Ferrari G10032, ktorá sa v našom teste zaradila medzi 3 TOP favoritov. Upečená pizza v tejto peci je chrumkavá a zároveň šťavnatá, vďaka čomu budete mať pocit, že ste svoj obľúbený pokrm dostali v pravej talianskej pizzerii. Okrem pizze zvládnete na ploche 31 cm pripraviť aj hrianky, panini, focacciu a iné jedlá tradičnej talianskej gastronómie.

Tento model je veľmi podobný víťazovi testu G3 Ferrari G10006 Delizia. O skvelé výsledky pečenia sa postará výkon 1 200 W. Teplotu na termostate môžete nastaviť až do výšky 390 °C, čo prináša podobné výsledky, ako by ste pripravovali pizzu v originálnej peci. Pečenie je rovnomerné a postarajú sa o to 2 žiaruvzdorné kamenné platne a 2 oceľové vykurovacie telesá. Horný žiaruvzdorný kameň je navyše odnímateľný.

Používanie pece je veľmi jednoduché a pizzu si zvládne pripraviť naozaj každý. K dispozícii je časovač s akustickým signálom, ktorý vás upozorní, keď je pizza hotová. Nechýbajú ani kontrolky pripravenosti. Pizza je upečená v priebehu 5 minút. K dispozícií máte aj príslušenstvo, ktoré obsahuje drevené podnosy a rôzne recepty na prípravu pizze, ktorými sa môžete nechať inšpirovať.

Talianska značka G3 Ferrari ponúka vo svojom portfóliu mnoho druhov pecí na pizzu, ktoré sú medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené. Sú výkonné, kvalitne spracované a upečená pizza je veľmi chutná. Vyzdvihujeme krátky čas pečenia vysokú teplotu, ktorú dokáže pec vytvoriť. Slabšou stránkou je porézny povrch kameňa, ktorý sa horšie čistí.

Pozitíva

Rýchly čas pečenia
Vysoká teplota
Množstvo funkcií

Negatíva

Ťažšie čistenie

Typ pece: elektrická ● Príkon: 1 200 W ● Maximálna teplota: 390 °C ● Priemer platne: 31 cm ● Hmotnosť: 5,9 kg

Lacná kvalita

Ariete 909

Elektrická pizza pec, príkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, priemer platne 33 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Domácu pec na pizzu Ariete Art 909 môžeme jednoducho nazvať dobrá kúpa. Po prečítaní tejto recenzie s nami určite budete súhlasiť aj vy. Disponuje kvalitným ohňovzdorným kameňom, ktorý nájdete aj v talianskych kamenných peciach. Na platni s priemerom 33 cm si pripravíte výbornú pizzu i ďalšie iné jedlá.

Vďaka jej kompaktným rozmerom si ju môžete vziať a preniesť kam potrebujete. Dosahuje prekvapujúco vysoký výkon 1 200 wattov. Výhrevná špirála v hornom veku pec rýchlo rozohreje na požadovanú teplotu. Pri maximálnom výkone sa pec dokáže rozpáliť až na 400 °C. V priebehu niekoľkých minút si tak môžete pochutnávať na chrumkavej pizzi. Konkrétne, čerstvú pizzu máte hotovú už za 4 minúty a ak siahnete po mrazenej, tá bude hotová v priebehu 2 minút.

Oceňujeme, že si dokážete teplotu v peci prispôsobiť sami pomocou regulačného kolieska. Na výber máte 5 stupňov. Druhé koliesko slúži ako časovač. Pri porovnaní s modelmi G3 Ferrari G10032 Napoletana a G3 Ferrari G10006 Delizia sa na ne pec Ariete Art 909 podobá dizajnovo, parametrami i funkciami. Ponúka tak za nižšiu cenu podobné výsledky.

Tento model domácej pece na pizzu nás veľmi milo prekvapil. Na svoju cenu je veľmi výkonný a v obľube ho má mnoho zákazníkov. Spotrebiteľom sa páči kompaktnosť, dizajn, rýchlosť nahriatia aj pečenia pizze. Výsledkom je chutná pizza, ktorá chutí ako z pravej pizzerie. Všetko má však svoje výhody aj nevýhody a výnimkou nie je ani táto piecka. Niektorí zákazníci v recenziách avizovali horšie čistenie šamotového povrchu. Taktiež chýba presné značenie termostatu, namiesto čísel by boli vhodnejším riešením teplotné stupne. V pomere cena/výkon sa zariadenie drží na poprednom mieste.

Pozitíva

Cena/výkon
Funkcie
Krátky čas pečenia

Negatíva

Ťažšie čistenie
Značenie termostatu

Typ pece: elektrická ● Príkon: 1 200 W ● Maximálna teplota: 400 °C ● Priemer platne: 33 cm

Pre náročných

Sage SPZ820BSS Pizzaiolo

Elektrická pizza pec, príkon 2 100 W, max. teplota 400 °C, priemer platne 30 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročnejších zákazníkov sme vybrali pec na pizzu Sage SPZ820BSS. Ide o veľmi výkonný model s príkonom 2 100 W, ktorý dosahuje teplotu 400 °C. Typovo pec zaraďujeme k mini rúram. Disponuje mnohými nastaveniami a funkciami, ktoré si postupne predstavíme.

Začnime tým, že si sami môžete vybrať z 3 typov ohrevu: aktívny spodný ohrev, intenzívny priamy ohrev a horúci sálavý vzduch. Aktívny spodný ohrev zabezpečujú výhrevné telesá priamo pod pizzou. Prírodný kameň cordierit sa rýchlo a rovnomerne zahrieva a drží správnu teplotu na pečenie pizza korpusu. Výsledkom je pizza s prepečenými okrajmi ako v klasickej peci vyhrievanej ohňom. Intenzívny priamy ohrev zaisťujú nezávislé výhrevné telesá s Element IQ, takže už nemusíte pri pečení pizzu otáčať. Tretím typom je sálavé teplo, ktoré sa vyznačuje tým, že chráni krehké ingrediencie. Intenzívne teplo odráža smerom k okrajom pizze, aby boli chrumkavé a ostatné ingrediencie rovnomerne prepečené.

Okrem 3 typov ohrevu máte na výber aj 5 prednastavených programov„Wood Fired" štýl pečenia ako v peci na drevo, „New York" na pečenie pizze s vyšším cestom, „Pan" na pečenie pizze s vysokým cestom pripravované v panvici, „Thin & Crispy" program pre tenkú a chrumkavú pizzu, „Frozen pizza" program pre zmrazenú pizzu.

Aj napriek mnohým funkciám je ovládanie prístroja jednoduché. Manuálne si viete nastaviť teplotu spodnej aj vrchnej časti. Výhodou je aj funkcia časovača. V balení okrem samotného prístroja nájdete panvicu na pizzu s odnímateľnou rukoväťou, lopatku na pizzu a informačný panel manuálneho režimu s magnetom.

Kúpu tejto skoro až profesionálnej pece na pizzu si najskôr dobre premyslite, keďže ide o cenovo drahší model. Určite vám najskôr odporúčame pozrieť si cenovo dostupnejšie pece, ako napríklad Ariete Art 909 alebo G3 Ferrari G10032 Napoletana. Za primeranú cenu ponúkajú veľmi slušné funkcie. Ak však patríte k veľkým milovníkom pizze a nevadí vám zainvestovať, tak s rúrou Sage SPZ820BSS budete určite spokojní. Ponúka mnoho funkcií a režimov, takže si za každým môžete dopriať rozdielnu chuť.

Pozitíva

Výkonnosť
Množstvo funkcií a režimov
Príslušenstvo

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Typ pece: mini rúra ● Príkon: 2 100 W ● Maximálna teplota: 400 °C ● Priemer platne: 30 cm ● Hmotnosť: 18,8 kg

Klarstein Diavolo

Vonkajšia pec na pizzu, max. teplota 430 °C, priemer platne 13“

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Klarstein Diavolo sa oproti predchádzajúcim líši hlavne typovo. Ide o vonkajšiu záhradnú pec, s ktorou si pripravíte vaše obľúbené jedla úplne bez elektriky, jednoducho len na ohni. Vďaka nej bude vaša pizza chutiť rovnako ako z pizzerie.

Klarstein Diavolo umožňuje okrem pizze pripraviť aj mäso, zeleninu, koláče, buchty alebo čerstvý domáci chlieb. Pokiaľ ani nezvažujete kúpu záhradnej pece, poobzerajte sa radšej po inom modeli. Ak nechcete príliš investovať, môžete si zaobstarať domácu pec, napríklad model Domo DO9177PZ alebo Ariete Art 909. Ak patríte k náročným užívateľom, výbornú pizzu vám upečie profesionálna rúra Sage SPZ820BSS

Klarstein Diavolo je určená jedine do exteriéru. Jej používanie je maximálne jednoduché. Zadná časť sa naplní drevenými paletami a pec vyhrejete na požadovanú teplotu. Tú vám ukáže integrovaný teplomer. Konštrukcia je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa postará aj o rovnomerné rozptýlenie tepla. Odsávanie dymu zabezpečí vstavaný komín.

Táto pec je úplne rozdielna oproti predošlým modelom. Keďže ide o exteriérovú pec, jej využitie je obmedzené na teplé dni a večery. Ak plánujete piecť pizzu častejšie, pouvažujte radšej o inom type. Naopak, ak často organizujete stretnutia s priateľmi, bude táto pec skvelým oživením. K dispozícií ju máte v 4 farbách, a to v červenej, čiernej, modrej a striebornej. Súčasťou balenia je rozsiahle príslušenstvo, ktoré pozostáva z nadstavca na mäso, odkvapkávajúceho plechu, lopatky na pizzu, zdviháku na plech, lopatky na peletu a návodu na obsluhu.

Pozitíva

Pečenie na ohni
Príslušenstvo
Variabilné využitie

Negatíva

Obmedzené používanie

Typ pece: vonkajšia pec na drevo ● Maximálna teplota: 430 °C ● Priemer platne: 13“ ● Hmotnosť: 16 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Výber nového produktu môže byť náročný hlavne preto, že na trhu dnes nájdete množstvo modelov. Ani pece na pizzu nie sú výnimkou. Vybrať si z ich množstva len jednu vám môže zabrať veľa času. Práve preto sme vám výber zúžili na vybrané modely, ktoré vynikajú v rôznych parametroch. Kým niektoré sa líšia len v detailoch, iné sa odlišujú typom, funkciami i cenou. Pokiaľ vás nezaujala žiadna z pecí na pizzu, ktoré sme pre vás vybrali a zrecenzovali, šancu môžete dať ešte alternatívnym produktom. V nich opäť nájdete rozdielne modely, aby si mohol vybrať každý.

Zaujímavou možnosťou môže byť plynová Cozze Pizza pec. S touto pecou si môžete vychutnať nielen pizzu, ale aj iné vaše obľúbené jedlá na záhrade s priateľmi. Nemusíte zakladať oheň, pec sa za 15 – 20 minút rozohreje na 400 až 450 °C. Ponúka stabilný výkon a jednoduché používanie. Napriek vyššej cene balenie obsahuje len samotnú pec a pizza kameň, čo je menším sklamaním. Súčasťou balenia nie je ani reduktor tlaku.

Pec na pizzu Tessa Supreme TSA3231 je ďalšou možnosťou na domácu prípravu pizze. Ide o klasický cenovo dostupný model, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Disponuje základnými funkciami a parametrami. Dosahuje maximálny výkon 1 200 W. Vyzdvihujeme reguláciu teploty, na výber máte 200, 300, 350 a 400 °C. Podobne aj časovač si môžete nastaviť od 1 do 5 minút.

Ďalšou alternatívou je model Ooni Karu 16. Komory pece za pár sekúnd rozpália na teplotu 500 °C. Teplo vo vnútri pece udržujú dizajnové prvky (sklopné dvierka rúry, zabudovaný teplomer). Do pece sa zmestí pizza s maximálnym priemerom 16 palcov. Použiť môžete drevo, uhlie, ale aj plyn.

Od značky Klarstein je aj model Pizzaiolo Perfetto. Táto pec vám pripraví domáce pizze, pečené mäso, zeleninu a iné jedlá, ktoré si môžete vychutnať vo vašej záhrade. Ovládanie je veľmi jednoduché, priložíte drevo alebo drevené uhlie a zapálite oheň. Masívna pec s oceľovými stenami má vstavaný termometer so škálou 0 až 370 °C. V balení nájdete okrem samotnej pece aj kameň na pečenie pizze.

Nenáročných užívateľov môže zaujať cenovo dostupná pec na pizzu Nedis FCPM100FRD. Ponúka výkon 1 800 W. Veľkosť grilovacej dosky je 30 cm. Nastaviteľná teplota je max. 230 °C, pec sa nahreje iba za 7 minút. Povrch je nepriľnavý, takže nenáročný na údržbu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere pece na pizzu vám môže pomôcť aj údaj o predajnosti. Aj keď najpredávanejší model nemusí byť automaticky najlepší, výhodou je, že ho pred vami otestovalo mnoho zákazníkov, z ktorých niektorí sa podelili aj o svoje názory. Takto sa viete dostať k ďalším informáciám o danom výrobku. Aby sme vám čo najviac s výberom pomohli, zahrnuli sme do nášho veľkého testu aj údaj o predajnosti pecí na pizzu. Pozrite si, ktoré pece na pizzu sú aktuálne najpredávanejšie. Všetky sú zoradené v nasledujúcej tabuľke. Predajnosť sa síce mení, no údaje sa snažíme vždy pravidelne aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Ariete 909 5* Zobraziť produkt
Ooni Karu 12G 5* Zobraziť produkt
Ooni Fyra 12 5* Zobraziť produkt
G3 Ferrari G1000602 5* Zobraziť produkt
Sage SPZ820BSS 5* Zobraziť produkt

Ak si radi dopraje čerstvú, chrumkavú pizzu a uprednostňujete domácu výrobu, je pre vás kúpa pece na pizzu dobrou voľbou. Na začiatok si však ujasnite, či toto zariadenie vôbec využijete, nech zbytočne neinvestujete. Takéto pece môžu byť spratné zariadenia, avšak môžete sa stretnúť aj s exteriérovou pecou, ktorej obstarávacia cena nie je najnižšia. Ak stále neviete, na čo sa pri výbere zamerať a aká pec je pre vás najvhodnejšia, náš sprievodca výberom vám s tým pomôže. Predstavíme vám jednotlivé typy pecí a aj ich dôležité parametre.

Ako vybrať pec na pizzu

 • Typy pecí na pizzu
 • Príkon
 • Teplota
 • Materiál
 • Funkcie
 • Príslušenstvo
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Aký typ pece na pizzu zvoliť?

Hlavným dôvodom, prečo siahať po peci na pizzu, je teplota, akú pizza vyžaduje pri pečení. Kým klasická rúra dosahuje len okolo 200 °C, pizza na svoju ideálnu prípravu potrebuje až okolo 400 °C. Pečenie v rúre je zdĺhavé a výsledok sa nevyrovná pečeniu pizze v peci. Samozrejme, nie každý si môže dovoliť kamennú pec ako v tradičnej pizzerii, preto výrobcovia prišli na trh s viacerými typmi pecí. Niektoré zapadnú medzi ostatné spotrebiče, iné svoje využitie nájdu v exteriéri.

Vnútorné pece:

 • Elektrická pec na pizzu: Tento variant je na domáce použitie najvhodnejší. Hodí sa do bytov a pre ľudí, ktorí nemajú voľný vstup do záhrady, prípadne im takéto rýchle pečenie vyhovuje. V kuchyni zapadne medzi ostatné spotrebiče. Jej používanie je veľmi jednoduché a pizzu vám dokáže upiecť do niekoľkých minút. Navyše, tento druh pece na pizzu patrí medzi lacnejšie možnosti. Okrem pizze si vo vybraných modeloch dokážete pripraviť aj iné jedla, ako napríklad palacinky, vajíčka, mäso a iné. Dajte si však pozor, aby boli schopné dosiahnuť teplotu okolo 400 °C, pretože lacnejšie modely môžu dosahovať len teploty ako klasická rúra. Ich nevýhodou je ťažšie čistenie.
 • Mini rúra: Vzhľadom sa podobá na klasickú rúru a často ju dokáže nahradiť. Dokážete si v nej pripraviť okrem pizze aj chlieb, koláč, mäso a iné jedlá. Výhodou je taktiež rýchle pečenie a nevýhodou ťažšia údržba. Opäť si dajte pozor na maximálnu teplotu, ktorú dokáže vytvoriť.

Vonkajšie pece:

 • Plynová pec na pizzu: Ide o typ, do ktorého musíte investovať vyšší vstupný kapitál. Ide o vhodnú voľbu skôr na komerčné účely, nie až tak do domácnosti, keďže si vyžadujú častejšie revízie. Ak sa pre ich výber rozhodnete, kvalitná pec by mala byť vybavená termostatom kvalitným materiálom, ktorý sa postará o rovnomerné rozloženie teplého vzduchu.
 • Pizza pec na drevo: Tieto pece sa najviac vyrovnajú zážitku z pečenia pizze ako v reštaurácii. Ak ju chcete mať doma, rátajte s vyššou investíciou. Stavba kamennej pizza pece je komplikovaná záležitosť, preto prišli výrobcovia na trh aj s prenosnými pecami na drevo. V takejto peci je potrebné používať tvrdé drevo, ako buk či dub. Kvalitná pec by mala byť vybavená teplomerom, vďaka ktorému budete mať prehľad o teplote.
 • Pizza pec na gril: Pizzu si môžete pripraviť na záhradnom grile. Samozrejme, musí ísť o kvalitný gril, ktorý disponuje dobrou cirkuláciou vzduchu a je možné ho rozpáliť aspoň na 350 °C. Nezaobídete sa bez ďalšieho príslušenstva, ako pizza kameň a lopata. Môžete v ňom upiecť aj chlieb a iné pochúťky, ktoré máte radi. Príprava vám však potrvá dlhšie, pretože gril je nutné nechať predhriať.

Vonkajšia pec na pizzu

Príkon ako kľúčová informácia

Príkon je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý by ste si pri výbere mali všímať. Poodhalí vám dve kľúčové informácie, a to rýchlosť pečenia i odhadovanú spotrebu. Hodnota vám udáva, koľko energie pec spotrebuje za hodinu používania. Udáva sa vo wattoch a všeobecne platí, že čím vyšší príkon, tým rýchlejšia príprava jedla. Treba však nájsť zlatú strednú cestu medzi rýchlosťou a ideálnou spotrebou. V prípade domácich pecí sa príkon pohybuje okolo 2 000 W.

Ideálna teplota je 400 °C

Maximálna teplota, ktorú dokáže pec vytvoriť, je ďalším veľmi dôležitým parametrom. Pre pizzu je nevyhnutné, aby pec dokázala vyvinúť dostatočnú maximálnu teplotu, ideálne okolo 400 °C. Práve preto sa neodporúča pečenie pizze v klasickej rúre. Solídne modely elektrických pecí dokážu vytvoriť maximálnu teplotu okolo 300 až 400 °C. Pri lacnejších modeloch sa stretnete s hodnotou len okolo 200 °C a kúpa takejto pece nemá príliš význam na prípravu pizze.

Nerezová, tehlová, hlinená – pizza pec podľa materiálu

Pece na pizzu môžeme rozdeliť aj podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sa delia na nerezové, tehlové a hlinené. Vo vnútri pece sa nachádza platňa na pizzu, ktorá je vyrobená buď z keramiky, alebo z kameňa. Materiál pečúcej plochy elektrických modelov často nebýva definovaný, no zväčša ide o žiaruvzdorný nepriľnavý materiál.

 • Nerezová pec – tento variant je vhodný do interiéru. Používa sa hlavne na elektrických pizza peciach, či už na domáce alebo komerčné použitie. V domácnosti ich nájdete aj na menších rúrach, ktoré vyzerajú ako mikrovlnka alebo okrúhly toaster.
 • Tehlová pizza pec – je najideálnejším variantom pece na pizzu. Je poháňaná väčšinou prírodným palivom a rátajte pri nej s náročnejšou údržbou i vysokou cenou. Výhodou však je, že v zimnom období ju môžete používať na vykurovanie. Naopak, nevýhodou býva dlhší čas prípravy pizze.
 • Žiaruvzdorná hlina – tento materiál sa používa najmä v komerčných pizzeriách. Je vhodný ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Jeho prednosťou je rýchle zohriatie a dlhá výdrž tepla. Nevýhodou je, že ide o ťažký materiál a pomerne drahý typ pizza pece.

Nerezová pizza pec

Časovač, termostat, programy a ďalšie praktické funkcie

Kvalitná pec na pizzu by mala disponovať aspoň základnými funkciami, ktoré vám pomôžu a uľahčia prácu. Funkcie sa líšia podľa vami zvoleného typu pece, preto si predstavíme, s akými funkciami sa môžete najčastejšie stretnúť.

 • Časovač – nevyhnutná funkcia, ktorá vám prístroj spustí a vypne podľa potreby.
 • Teplomer – informuje vás o aktuálnej teplote v peci.
 • Termostat – pomáha regulovať teplotu.
 • Vypínač – tlačidlo vypínača mnoho modelov nemá. Vypínajú sa len vytiahnutím kábla z elektrickej zásuvky.
 • Kontrolky a indikátory – informujú vás o stave pece.
 • Funkcia panvice – spodná časť pece pri elektrických modeloch môže poslúžiť aj na opekanie a smaženie.
 • Programy podľa typu pece – rôzne programy, s ktorými si môžete pripraviť rozdielne pizze, ako napr. newyorskú alebo neapolskú.

Príslušenstvo, ktoré nemôže chýbať

K peci na pizzu sa vám určite bude hodiť doplnkové príslušenstvo, ktoré vám pomôže s jej prípravou aj manipuláciou. Niektoré doplnky nájdete priamo v balení, iné si budete musieť zohnať sami. Spomenieme vám, aké príslušenstvo by vám nemalo chýbať.

 • Plechy na pizzu,
 • krájač na pizzu,
 • grilovací rošt,
 • plech na odkvapkávanie,
 • lopata na pizzu,
 • drevené podnosy,
 • kniha receptov.

Koľko stojí pizza pec?

Cena pizza pecí je veľmi odlišná. Kým najlacnejšie modely nájdete od niekoľkých desiatok eur, za tie najdrahšie zaplatíte aj niekoľko stoviek eur. Cena sa odvíja od mnohých faktorov, prvým z nich je typ pece, ktorú si vyberiete. Ďalej záleží na použitom materiáli, funkciách, doplnkoch a iných parametroch.

Mini pizza pec

Najlacnejšie modely pecí na pizzu zoženiete už od niekoľkých desiatok eur. Ide o základné modely elektrických pecí, určených na domáce použitie. Pri lacných modeloch si dávajte pozor na maximálnu teplotu, aby sa aspoň približovala k 400 °C. Lacnejšie modely taktiež často nedisponujú základnými funkciami ako časovač či termostat a ich príslušenstvo býva slabšie. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a tak aj pri lacnejších modeloch môžete nájsť výkonného a kvalitného pomocníka.

Naším obľúbeným pravidlom je zlatá stredná cesta, nesiahať ani po najlacnejšom, no ani po najdrahšom modeli. Za cenu od 100 do 400 eur si vyberiete výkonnú domácu elektrickú pec na pizzu, ktorá bude disponovať všetkými dôležitými funkciami. Vybrať si však môžete aj mini rúru alebo pizza pece na gril.

Nad 400 eur už nájdete pokročilé modely, z ktorých je mnoho určených do reštaurácií. Vyberiete si tu nielen elektrické modely, ale aj pece na drevo alebo plyn. Najdrahšie modely vás môžu stáť až vyše 1 000 eur. Ak si priplatíte, tak vo svojej záhrade môže stáť originálna tehlová pec, ktorú navyše v zime využijete na prikúrenie.

Obľúbené sú pizza pece G3 Ferrari, Klarstein či Ariete

Pece na pizzu si v posledných rokoch našli svoje využitie v mnohých domácnostiach. Ich produkciou sa zaoberá viacero výrobcov. Siahať vám však odporúčame len po overených výrobcoch s dobrým renomé. Medzi veľmi obľúbené patria pizza pece značky G3 Ferrari. Táto talianska spoločnosť ich má vo svojom portfóliu mnoho a uspokoja aj náročných zákazníkov. Kvalitou sa vyznačujú aj pece značky Klarstein, ktorá ponúka rôzne typy. Krok vedľa však nespravíte ani s cenovo dostupnými modelmi značky Ariete.

Otázky a odpovede – FAQ

Stále nemáte vo výbere pece na pizzu úplne jasno? Pokiaľ ste sa nedozvedeli všetko, čo vás o výbere tejto pece zaujíma, teraz máte možnosť. Pripravili sme pre vás ešte záverečnú sekciu najčastejšie kladených otázok a odpovedí. Ak sa ani z nich nedozviete odpoveď na vašu otázku, položiť nám ju môžete pod článok do komentára. Zároveň nám v komentári môžete zanechať vaše skúsenosti, prípadne rady, ktoré môžu pomôcť ostatným užívateľom s výberom.

Pokiaľ nedáte dopustiť na pizzu ako z reštaurácie, je dôležité upiecť ju v peci. Pizza upečená v rúre nedosahuje takú konzistenciu, ako pizza pečená v peci. Hlavným rozdielom je to, že rúra dosahuje maximálnu teplotu 250 °C, čo je na prípravu pizze nedostatočné. Kvalitná pizza sa musí piecť krátko, ale pri veľmi vysokej teplote. Teplota okolo 300 °C je už síce lepšia, no ideálna je teplota až okolo 400 °C. Dokonca platí, že neapolské pece dosahujú teploty až okolo 500 °C.

Ide o špeciálny kameň, ktorý je ideálny na prípravu pizze. Je vyrobený tak, aby absorboval vlhkosť vo vnútri cesta a zároveň, aby udržoval vysokú teplotu. Vďaka tomuto kameňu bude vaša pizza o krok bližšie k tej z pizzerie.

Do misy dajte zhruba 300 ml vody, pridajte 18 g droždia a lyžicu cukru. Kvások nechajte cca 20 minút vykysnúť. Potom do hmoty vložte cca 500 g múky, 3 lyžice olivového oleja, soľ a spracujte do hladkého cesta, ktoré nechajte zhruba hodinu odstáť a kysnúť. Potom už len stačí rozvaľkať cesto na doske a dať navrch všetko, čo máte radi.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Nina 16.Nov.2022

Deti milujú pizzu, preto sme uvažovali, že kúpime prístroj, ktorý nám uľahčí prípravu. Okrem pizze sa tu dajú robiť panini aj toasty. Príprava je jednoduchá a pizza je naozaj chutná. Kraje chrumkavé a stred mäkký a nadýchaný. Myslím si, že cena je prijateľná. Spracovanie prístroja je dobré a navyše aj pekne vyzerá. Pizza je hotová do pár minút. Páči sa nám časovač aj akustický signál, ktorý upozorní, že pokrm je hotový. Zmestí sa sem pizza s priemerom až 31 cm. Odporúčame každému, kto si chce pochutnať na talianskych špecialitách.

Odpovedať

Nina 16.Nov.2022

Zabudla som napísať, ktorý prístroj máme - G3 Ferrari G10032 Napoletana. :-)

Katka 17.Nov.2022

Niet nad doma vyrobenú pizzu, máme DOMO DO9177PZ a zatiaľ sme spokojní. Odporúčam používať papier na pečenie a strážiť farbu cesta, aby neprišli k vysušeniu. Škoda, že tu nie je vypínač, prístroj sa musí neustále vyťahovať zo zástrčky. Okrem pizze sa tu dajú piecť aj koláče, buchty, palacinky, dokonca mäso… Cca. za 10 minút je pizza hotová, hodí sa to aj tým, ktorí nevedia variť. Obsluha je jednoduchá a cena prijateľná.

Odpovedať

Anka 17.Nov.2022

G3 Ferrari G10006 Delizia dokáže urobiť mrazenú pizzu z obchodu, ale aj doma vyrobenú. Tú z obchodu odporúčam nechať rozmraziť a až potom piecť na stupni 1,5 až 2, cca. 7 až 8 minút. Pizzu vložte do prístroja až vtedy, keď svieti kontrolka. Pri domácej pizzi nenechajte cesto podkysnúť na podložke, lebo sa na ňu prilepí. Pečenie na najväčšom stupni vyžaduje minimálne 5 minút. S pieckou som spokojná. Obsluha je jednoduchá a výsledky veľmi dobré.

Odpovedať

Silvia 19.Nov.2022

Páči sa mi Ariete 909 kvôli kompaktným rozmerom, peknému dizajnu a rýchlemu nahrievaniu. Pizza sa upečie do pár minút. Prístroj má ale aj svoje mínusy, napríklad mi vadí, že po zatvorení je v zadnej časti medzera cca. 3 mm, tým pádom je vrch pizze troška nerovnomerne upečený. Údržba je troška horšia, platňa sa rýchlo ušpiní a horšie sa čistí. Chuťovo je však pizza ako z pizzérie a pri maximálnom výkone je hotová za cca. 5 minút. Za mňa spokojnosť aj napriek spomenutým mínusom.

Odpovedať

Dominik 02.Dec.2022

Chceli sme niečo, čo sa dá používať vonku. Vsadili sme na Klarstein Diavolo, je to záhradná pec, na ktorej prevádzku netreba elektrinu. Plní sa drevenými paletami a okrem pizze sa tu dajú pripraviť aj iné pokrmy. Výhodou je variabilné využitie, pečenie na ohni či dodávané príslušenstvo. Mínusom to, že sa dá využívať len v exteriéri, čiže len cez leto.

Odpovedať

Adéla 03.Dec.2022

Sage Pizzaiolo je profi prístroj, robí pizzu lepšiu než v niektorej pizzérii. Má vysoký výkon, pizza je upečená rýchlo a hlavne rovnomerne. Prístroj má mnoho funkcií a dostupných režimov. Ovládanie je jednoduché a manuálne sa dá nastaviť teplota spodnej aj vrchnej časti. Mínusom je len vyššia obstarávacia cena. Ale tie funckie a výkon cenu vyvážia.

Odpovedať

Marek 18.Dec.2022

Vsadili sme na SAGE SPZ820BSS, síce išlo o drahý prístroj. Sú tu tri typy ohrevu, aktívny spodný ohrev, intenzívny priamy ohrev a horúci sálavý vzduch. Pizza je naozaj chutná a to je pre nás podstatné. Plusom je pohyblivé dno pece a päť prednastavených programov, nechýba ani manuálny režim. Rukoväť je odnímateľná a v balení bola aj lopatka na pizzu.

Odpovedať

Zdeno 04.Jan.2023

Máme ARIETE 909 a nechápem 30 minútový časovač, keďže je to pec na pizzu, ktorá by mala byť hotová za 4 minúty. Keby som výrobca, dal by som časovač na maximálne 10 minút, bolo by to praktickejšie. Takto nastavím 4 minúty a aj to si nie som istý, či je to nastavené správne, ešteže mám mobil… Na konci zazvoní signál. Aby som len nekritizoval, pizza je chuťovo naozaj výborná a takmer ako tá z pizzérie. Pri maximálnom výkone je naozaj upečená za pár minút, cca. tie 4 minúty. Ak máte pizzu, určite odporúčam, cena je tiež dobrá.

Odpovedať

Tereza 27.Jan.2023

Nemám najlepšiu skúsenosť s Tessa Supreme TSA3231, pretože vrchná špirála je zle uchytená. Tým pádom vrchná časť pece dobre nesedí so spodnou časťou. Výhodou je regulácia teploty a času a kontrolka, ktorá informuje, či je pec už pripravená k prevádzke. Nechýba ochrana proti prehriatiu, praktický časovač a dostatočný výkon - 1200 W. Nebyť toho konštrukčného nedostatku, bola by fajn. Škoda.

Odpovedať