Epilátory a depilátory

Najlepšie epilátory a depilátory 2021 + recenzie, test

Ak chcete mať dokonale hladké nohy a nechcete používať žiletku, ideálnou voľbou sú epilátory alebo depilátory. Vďaka týmto dámskym holiacim strojčekom môžete dosiahnuť dokonalé výsledky dlhodobo bez podráždenia aj bez bolesti. Vďaka moderným technológiám sa môžete zbaviť chĺpkov aj na niekoľko týždňov. Výberom a skúšaním testovaných produktov sme strávili hodiny. Víťazom nášho testu sa stal Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry. Ako dopadli ďalšie dámske epilátory?

Publikované: 08.03.2021
Aktualizované: 19.11.2021

Aký epilátor/depilátor kúpiť?

Uvažujete nad epilátorom či depilátorom, nechce sa vám však čítať podrobné recenzie? Pomôžeme vám s rozhodovaním už na začiatku nášho testu. Vybrali sme trojicu porovnávaných produktov, ktoré sú označené štítkami víťaz testu, náš tip a cenový trhák. V skratke sa dozviete, čo na nich považujeme za najlepšie.

Názov Hodnotenie Detail
Braun Silk-epil 9 9-561   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Remington WDF5030   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Philips BRE650/00   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Mimoriadne šetrný k citlivej pokožke, epilátor disponuje 2 rýchlosťami, funkciou mokrého holenia a masážnym systémom.

Zobraziť viac info

Víťaz nášho testu ma mimoriadne vysoké hodnotenia od zákazníkov a okrem toho disponuje všetkými najmodernejšími a najobľúbenejšími funkciami pre suchú aj mokrú epiláciu, po ktorej pokožka zostane hladká až 4 týždne vďaka najmodernejšej technológii MicroGrip.

Cenový trhák
Remington WDF5030

Remington WDF5030

Lacný planžetový depilátor s vynikajúcimi referenciami, funkciou mokrého holenia a dobou prevádzky až 40 minút.

Zobraziť viac info

Planžetový depilátor Remington WDF5030 je jeden z najlacnejších depilátorov na trhu. Má zdokonalený systém frézok a vylepšený dizajn planžety kopírujúci krivky tela, ktoré dopĺňa prúžok s mandľovým olejom.

Náš TIP
Philips BRE650/00

Philips BRE650/00

Epilátor je vybavený 32 keramickými pinzetami, dvoma rýchlosťami, ergonomickým tvarom a unikátnou masážnou hlavicou.

Zobraziť viac info

Epilátor  Philips Satinelle Advanced BRE650/00 patrí medzi tie najmodernejšie pinzetové strojčeky, aké Philips vôbec priniesol na trh. Používať ho môžete nasucho, ale aj namokro. Kvalitnú epiláciu zabezpečujú špeciálne keramické pinzety, ktoré zachytia aj tie najjemnejšie chĺpky na prvý raz.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri porovnávaní a testovaní najlepších epilátorov a depilátorov sa Test Magazín zameral na výsledky odborných testov, ale aj skúsenosti skutočných zákazníčok. Dôležité pre nás boli, samozrejme, kľúčové technické parametre, ktoré majú výrazný vplyv nielen na kvalitu holenia. Na základe toho sme spomedzi testovaných vybrali tie najlepšie epilátory a depilátory.

Kvalita epilácie/depilácie
Šetrnosť k pokožke
Napájanie
Výdrž batérie
Suché a mokré použitie
Ergonómia strojčeka
Vymeniteľné nadstavce

V našom teste nájdete epilátory a depilátory od rôznych výrobcov – Philips, Braun, Remington. Ide o produkty, ktoré patria medzi spotrebiteľmi dlhodobo k obľúbeným. Pri výbere sme sledovali hodnotenia na portáli Heureka i v e-shopoch Mall.sk, Alza.sk, Tpd.sk či Hej.sk. Vďaka tomu sme zistili, ktoré epilátory a depilátory sú nielen obľúbené, ale aj kvalitné.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie epilátorov a depilátorov

Recenziami produktov sme strávili desiatky hodín, porovnávali parametre a analyzovali skúsenosti samotných zákazníkov. Zhodnotili sme silné a slabé stránky jednotlivých produktov a pripravili nestranné recenzie epilátorov a depilátorov. Ani jeden z produktov sme nezvýhodňovali, v recenziách prinášame kritický pohľad na každý jeden z hodnotených produktov.

Víťaz testu

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Mimoriadne šetrný k citlivej pokožke, epilátor disponuje 2 rýchlosťami, funkciou mokrého holenia a masážnym systémom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Epilátor Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry je mimoriadne šetrný a príjemný k pokožke aj vďaka masážnemu systému. Poradí si aj s tými najkratšími chĺpkami s dĺžkou 0,5 mm. Otočná hlava, bikina hlava a množstvo nadstavcov zabezpečia presné a dokonalé oholenie aj na ťažko dostupných intímnych partiách, v podpazuší, jednoducho oholí celé telo. K dispozícii je zastrihávací nadstavec, nadstavec pre kontakt s pokožkou aj nadstavec na tvár.

Pre rýchle holenie veľkých plôch zase využijete širokú hlavu a na jeden ťah tak dokážete odstrániť naraz oveľa viac chĺpkov ako väčšinou iných strojčekov. Ku komfortu prispieva aj zabudované osvetlenie.

Samozrejmosťou je vodoodolnosť, ľahké čistenie a rýchle nabitie už do 1 hodiny, po ktorom epilátor vydrží v prevádzke až 40 minút.

Ďalšou výhodou je, že napriek svojej vysokej kvalite je v porovnaní s inými epilátormi až mimoriadne lacný, takže v tomto prípade nemusíte premýšľať nad dilemou, či si vybrať lacnejší alebo lepší prístroj. Táto voľba je jednoducho najlepšia v každom ohľade.

Bohaté príslušenstvo a nadstavce
Použiteľný aj na tvár
Masážny systém

Nedá sa používať počas nabíjania
Bolestivý v intímnych partiách

Typ: epilátor ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Počet rýchlostí: 2 ● Počet pinziet: 40 ● Bikini hlava: áno ● Hmotnosť: 195 g ● Mokré holenie: áno ● Masážny systém: áno

Cenový trhák

Remington WDF5030

Lacný planžetový depilátor s vynikajúcimi referenciami, funkciou mokrého holenia a dobou prevádzky až 40 minút.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V tomto prípade ide o planžetový depilátor, ktorý teda na rozdiel od epilátora odstraňuje iba viditeľnú časť chĺpkov. Keďže ide o náš cenový trhák, je potrebné zdôrazniť, že ide o jeden z najlacnejších depilátorov na trhu, ktoré spĺňajú základné kvalitatívne požiadavky, aby sa dostali do nášho výberu. V zákazníckych recenziách má taktiež veľmi vysoké hodnotenia a v podstate žiadne sťažnosti.

Práve vďaka tomu, že ide o depilátor, sa ani napriek nízkej cene nemusíte báť prípadného podráždenia či bolestivosti pri holení. Má zdokonalený systém frézok a vylepšený dizajn planžety kopírujúce krivky tela, ktoré dopĺňa prúžok s mandľovým olejom. Práve ten zabezpečí hladký výsledok holenia.

Jeho ovládanie je veľmi jednoduché a nekĺzavá rukoväť zabezpečí aj bezpečnú manipuláciu. Samozrejmosťou je vodoodolnosť a použitie na suchú, ale aj mokrú pokožku vo vani.

Dámsky holiaci strojček Remington WDF5030 vydrží na jedno nabitie v prevádzke 40 minút, avšak nabíjanie trvá až 20 hodín, čo je v porovnaní s drahšími strojčekmi príliš dlhá doba.

Balenie obsahuje praktický bikini zastrihávač pre jednoduchší prístup k intímnym partiám, čistiaci štetec, nabíjací stojan a kozmetickú taštičku.

Vodotesnosť
Bezdrôtové použitie
Hypoalergénne planžety

Nabíjanie až 20 hodín
Bez masážneho systému
Neobsahuje zastrihávací nadstavec

Typ: planžetový depilátor ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 20 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Počet rýchlostí: 1 ● Bikini hlava: áno ● Hmotnosť: 551 g ● Mokré holenie: áno ● Masážny systém: nie

Náš TIP

Philips BRE650/00

Epilátor je vybavený 32 keramickými pinzetami, dvoma rýchlosťami, ergonomickým tvarom a unikátnou masážnou hlavicou.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tento epilátor patrí medzi tie najmodernejšie pinzetové strojčeky, aké Philips vôbec priniesol na trh. Prináša veľké množstvo inovácií v rôznych detailoch, ktoré určite oceníte.

Už len jeho ergonomický tvar výborne padne do ruky a zabezpečuje veľmi jednoduchú manipuláciu. Používať ho môžete nasucho, ale aj namokro v sprche či vo vani. Nemusíte sa vôbec obmedzovať. Navyše po každom použití ho môžete celkom jednoducho opláchnuť.

Kvalitnú epiláciu zabezpečujú špeciálne keramické pinzety, ktoré zachytia aj tie najjemnejšie chĺpky na prvý raz, takže nemusíte to isté miesto prechádzať opakovane. Zároveň ide o veľmi jemné a bezbolestné odstraňovanie ochlpenia. Kvalite samotnej epilácie prospieva aj osvetlenie a rozmiestnenie pinziet dokáže zabrať pomerne veľkú plochu.

S epilátorom Philips Satinelle Advanced BRE650/00 sa perfektne postaráte o vaše nohy, ruky, intímne partie, podpazušie, ale aj o tie najjemnejšie chĺpky na tvári. Podráždenie je navyše minimálne, nesťažujú sa naň ani zákazníčky.

Balenie obsahuje niekoľko výmenných nadstavcov ako hlava na intímne partie, zužujúce nadstavce, peelingové nadstavce a dokonca aj špeciálnu masážnu hlavu, ktorú rozhodne neobsahuje hociktorý epilátor na trhu.

Množstvo vymeniteľných nadstavcov
Unikátna masážna hlavica
Bezdrôtové použitie

Nedá sa používať počas nabíjania
Občas má problémy s dlhšími chĺpkami (2 až 3 mm)

Typ: epilátor ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1,5 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Počet rýchlostí: 2 ● Počet pinziet: 32 ● Bikini hlava: áno ● Hmotnosť: 420 g ● Mokré holenie: áno ● Masážny systém: áno

Braun LS 5560

Cenovo dostupný depilátor s plávajúcou planžetou, perfektnou ergonómiou hlavice a rýchlym nabíjaním.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ďalší cenovo veľmi výhodný planžetový depilátor, na ktorý sa oplatí pozrieť, ak hľadáte lacnejšie riešenie, je Braun LS 5560. Je o niečo drahší ako Remington WDF5030 a má aj niekoľko výhod v porovnaní s týmto strojčekom.

Tou zásadnou je podstatne kratšia nabíjacia doba. Kým spomínaný Remington sa na 100 % nabíja až 20 hodín, tento depilátor to zvládne za 1 hodinu a v prevádzke vydrží rovnako dlho 40 minút. Nevýhodou však je, že nie je určený na mokré holenie vo vani.

Flexibilná hlavica a plávajúca planžeta sa prispôsobia krivkám vášho tela a dokážu rovnako efektívne a bezbolestne oholiť kratšie i dlhšie chĺpky. Komfort holenia zvyšuje jemný dotyk vibrujúcej hlavice, ktorá de facto zabezpečuje jemný peeling a zanecháva oholené miesto okamžite príjemné na dotyk.

Jednoducho ním oholíte aj ťažko dostupné a intímne miesta vďaka vymeniteľným nástavcom, môžete ho používať klasicky bezdrôtovo, ale čo je veľká výhoda aj počas nabíjania, teda pripojený do elektrickej siete.

Tento strojček umyjete veľmi jednoducho aj obyčajným opláchnutím prúdom vody, využiť však môžete aj čistiacu kefku.

V balení nájdete nadstavec s peelingom, nadstavec OptiShave na nohy, 4-milimetrový a 8-milimetrový nadstavec OptiTrim na líniu bikín, adaptér a mäkké kozmetické puzdro.

Bezdrôtové aj káblové použitie
Rýchle nabíjanie
Umývateľnosť

Iba jedna holiaca planžeta

Typ: planžetový depilátor ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Počet rýchlostí: 1 ● Bikini hlava: áno ● Hmotnosť: 300 g ● Mokré holenie: nie ● Masážny systém: nie

Philips BRL170/00

Kvalitný depilátor s dobou prevádzky až 60 minút, mokrým holením, rýchlonabíjaním a cestovným puzdrom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Philips SatinShave Advanced BRL170/00 je klasický depilátor s modernou dvojitou planžetou na hlave s ohybným a dokonale prispôsobiteľným krkom, ktorý sa prispôsobí krivkám vášho tela aj na ťažko dostupných miestach.

Napriek svojej nízkej cene disponuje viacerými vychytávkami, ktoré pri mnohých iných strojčekoch v rovnakej cenovej relácii často nenájdete. Dôkazom toho sú aj veľmi vysoké hodnotenia od zákazníkov.

Pokročilý systém so zahnutými vodiacimi britvami zabezpečí až o 75 % účinnejšie oholenie ako iné dámske depilátory za rovnakú cenu. Ďalšou výhodou je zastrihávač s oblými hrotmi a bezpečnostnými výstupmi, ktorý je súčasťou balenia. Ten vás vždy ochráni pred nechceným porezaním.

Samozrejmosťou je suché aj mokré používanie vo vani a tiež jednoduchá umývateľnosť. Pri tejto cene je dokonca aj indikátor batérie funkciou, ktorá nebýva samozrejmosťou. Batéria sa nabije do 100 % za 1 hodinu a vydrží rovnako 1 hodinu v plnej prevádzke, čo je dlhšie ako u väčšiny aj kvalitnejších strojčekov. Štandardom býva 40 minút. Navyše tento depilátor má tiež funkciu rýchlonabíjania. Za 5 minút ho teda nabijete dostatočne na jedno oholenie.

V balení nájdete zastrihávaciu hlavicu pre bikini aj s hrebeňom, napínač pokožky, cestovný obal, puzdro a čistiacu kefku.

Dvojitá planžeta so zahnutými vodiacimi britvami
Rýchlonabíjanie za 5 minút
Na jedno nabitie vydrží až hodinu

Menší počet nadstavcov v balení

Typ: planžetový depilátor ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Doba prevádzky: 1 hod. ● Počet rýchlostí: 1 ● Bikini hlava: áno ● Hmotnosť: 300 g ● Mokré holenie: áno ● Masážny systém: nie

Ďalšie zaujímavé produkty

Epilátory a depilátory, ktoré vám predstavíme medzi alternatívnymi produktmi určite stoja za pozornosť. V našom teste sa síce neumiestnili medzi tými, ktoré odporúčame na prvých miestach, napriek tomu však majú svoje kvality, dobré ceny alebo jednoducho patria medzi mimoriadne obľúbené medzi zákazníkmi. Určite však majú aj nedostatky.

Epilátor od Rowenty má pri používaní kvalitný kontakt s pokožkou a zabezpečí tak veľmi účinné holenie. Obsahuje aj niekoľko vymeniteľných nadstavcov a hlavíc pre intímne partie a inak ťažko dostupné miesta na tele. Rowenta Soft Sensation EP5720F0 má aj výborné osvetlenie a pomerne dlhý kábel. Jeho hlavnou nevýhodou však je, že nemá batériu a používať ho môžete iba s káblom, takže určite nie vo vode. Ďalším nedostatkom je pomerne bolestivá epilácia na citlivých miestach, čo sa výrobca snažil zredukovať masážnymi guľôčkami. Ale nie je to ideálne.

Model Braun Silk-epil 9 Flex SES 9002 3D má mnoho funkcií a mohli by sme ho zaradiť medzi kvalitnejšie holiace strojčeky Braun. Má svetlo, je nabíjateľný, obsahuje masážny systém, dokonca indikátor tlaku pri epilácii a hlavu, ktorú je možné použiť aj pod vodou. Výdrž batérie je taktiež výborná, je ľahko uchopiteľný a dobre sa s ním manipuluje. Problémom však môže byť jeho príliš vysoká cena. Pričom na trhu nájdete aj lepšie epilátory za menej peňazí.

Epilátory Rowenta sú na prvý pohľad dizajnovo zaujímavé a inak to nie je ani v prípade modelu Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet&Dry. Ako už vyplýva z jeho názvu, môžete ho využiť nasucho aj namokro, má masážny systém, systém nadvihovania chĺpkov, nabije sa za hodinu a vydrží viac ako 40 minút, ale napriek všetkému neholí celkom ideálne a zanecháva príliš veľa chĺpkov.

Tento model plantážového depilátora Braun LS 5160 je pomerne lacný a na prvý pohľad vyzerá jednoducho. Veľmi dobre padne do ruky, ľahko sa s ním manipuluje, balenie obsahuje niekoľko užitočných nadstavcov na uhladzovanie, peeling, intímne partie, na nohy a aj flexibilný nadstavec pre hodvábne hladkú pokožku. Výhodou je aj jeho umývateľnosť pod vodou. Jeho vyladenie však nie je celkom ideálne a zaostáva najmä v priľnavosti na väčších plochách. Pri holení nôh musíte jedno miesto prechádzať viackrát. Avšak je celkom citlivý k pokožke.

Napokon tu máme zaujímavý pinzetový epilátor Panasonic ES-EL 2 A A503. Má jednoduchý dizajn, až tri rôzne rýchlosti. Je nabíjateľný, s osvetlením, funguje nasucho aj namokro, disponuje masážnym systémom a bezdrôtovým použitím. Výdrž je však menšia ako to býva štandardom, v tomto prípade iba 30 minút na jedno nabitie. Široká hlava má dobrý záber. No hodilo by sa širšie príslušenstvo.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Predajnosť odzrkadľuje, čomu spotrebitelia dávajú prednosť. Hoci najpredávanejšie produkty nemusia byť automaticky najkvalitnejšie, sú medzi používateľmi najobľúbenejšie, preto si zaslúžia pozornosť. Prinášame vám tabuľku TOP 5 najpredávanejších produktov podľa portálu Heureka.sk. Tabuľku sa snažíme pravidelne aktualizovať, aby sme vám poskytli čo najrelevantnejšie údaje.

Názov Hodnotenie Detail
Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry5*Zobraziť produkt
Braun LS 55605*Zobraziť produkt
Braun Silk épil 9-7005*Zobraziť produkt
Braun Silk-epil 9 Flex SES 9002 3D5*Zobraziť produkt
Remington WDF50305*Zobraziť produkt

Hladké nohy a hebká pokožka je pre moderné ženy dôležitá. Starostlivosť o telo je pritom veľmi citlivou záležitosťou a pri výbere prístrojov, ktoré s ním prichádzajú do priameho kontaktu by ste preto mali byť mimoriadne ostražité. Je dôležité rozhodnúť sa, či chcete chĺpky epilovať alebo depilovať. Rozhodujú aj ďalšie kľúčové vlastnosti, ktoré výrazne ovplyvnia komfort pri takej intímnej činnosti ako je holenie. Na čo sa zamerať a čo neprehliadnuť? Náš sprievodca vám poradí.

Ako vybrať epilátor alebo depilátor

  • Epilátor alebo depilátor
  • Kvalita holenia a bezbolestnosť
  • Suché a mokré holenie
  • Napájanie
  • Príslušenstvo
  • Doplnkové funkcie
  • Ceny epilátorov a depilátorov a renomované značky

Dámsky epilátor alebo depilátor

Zopakujme si základný rozdiel. Epilácia je odstraňovanie chĺpkov aj s korienkami. Tento proces môže byť o niečo bolestnejší, ale výsledok vydrží podstatne dlhšie. Na trhu sú dámske holiace strojčeky s pinzetovými epilátormi, ktoré môžu ponúkať rôzne masážne funkcie s nastaviteľnými a ohybnými hlavicami a rôznou kvalitou samotnej epilácie. Rozhoduje šírka, rýchlosť, ale aj dôslednosť pinziet.

Poznáme však aj IPL epilátory, ktoré odstraňujú chĺpky šetrnejším a menej bolestivejším spôsobom a síce intenzívnym pulzným svetlom. Ide o najmodernejšie a zároveň najúčinnejšie metódy odstraňovania chĺpkov, ktoré nájdeme v kvalitných salónoch krásy, ale takéto prístroje si môžete kúpiť aj domov. Sú však podstatne drahšie. Kým ceny bežných pinzetových epilátorov sa začínajú niekde na 30 až 60 eurách, za IPL epilátor so základnými funkciami môžete zaplatiť 70 až 300 eur. A ceny stúpajú aj podstatne vyššie.

Pri depilácii sa odstraňuje iba viditeľná časť chĺpkov a korienok zostáva neporušený. Je to v podstate lepší spôsob holenia, ktorý však nemá taký dlhodobý účinok ako epilácia. Klasické depilátory v súčasnosti pracujú s planžetovými hlavami. Tie kvalitnejšie majú aspoň dve planžety a iné podporné systémy na lepšie oholenie kratších chĺpkov, jemnejší kontakt s pokožkou a pod.

Najjednoduchšou formou depilácie je obyčajná ručná žiletka. Vďaka svojej jednoduchosti a ľahkosti medzi ženami stále veľmi obľúbená. Je presná a dokáže oholiť dohladka. Nemusí byť však k pokožke veľmi citlivá.

Najlepšie epilátory a depilátory holia bezbolestne

To je parameter, ktorý si môžete vyskúšať jedine na vlastnej koži. A to doslova. Hodvábne hladké nohy a iné časti tela sú pre ženy dôležitejšie ako pre mužov hladko oholená tvár, práve preto je to veľmi dôležitá vlastnosť každého dámskeho holiaceho strojčeka.

Kvalita holenia sa, samozrejme, meria tým, koľko chĺpkov holiaci strojček jedným ťahom dokáže odstrániť, aké krátke chĺpky dokáže zachytiť a v akom stave zostáva pokožka po jeho použití.

Pri epilátoroch treba vyberať pozornejšie, pretože menej kvalitné môžu pokožku podráždiť a sposôbovať bolesť. Kvôli tomu sú doplnené o rôzne masážne funkcie, ohybné hlavy a množstvo vymeniteľných nadstavcov.

Odstraňovanie chĺpkov pomocou epilátora

Pri planžetových depilátoroch môžete predpokladať, že dve planžety znamenajú kvalitnejšie oholenie ako jedna planžeta. Aj tieto strojčeky však majú podporné systémy na vyrovnávanie kratších chĺpkov, zjemnenie kontaktu s pokožkou, prispôsobenie sa krivkám a doplnkové príslušenstvo.

Čo sa týka kvalita a bezbolestnosti, v niektorých prípadoch aj tie najkvalitnejšie dámske holiace strojčeky zbierajú sťažnosti najmä pri holení intímnych partií, kde je to obzvlášť dôležité a chúlostivé. Je potrebné čítať skúsenosti iných zákazníkov.

Dámsky holiaci strojček na suché a mokré holenie

Pre ženy je holenie nôh a intímnych partií bežnou súčasťou kúpeľa a preto sú funkcie holiacich strojčekov na suché aj mokré použitie určite veľmi dôležité a užitočné. Nie všetky epilátory a depilátory však môžete používať v sprche alebo vo vani. V prvom rade musia byť akumulátorové a vodotesné, prípadne aspoň vodoodolné.

Ak chcete mať istotu, hľadajte strojček s označením Wet&Dry. Niektoré je dokonca možné používať aj pod vodou. Takých je však málo. Výhodou strojčekov použiteľných vo vani je, že sa vyhnete zbytočnému neporiadku. Mokrá pokožka a mokré chĺpky sa navyše ľahšie holia. Umývateľné zariadenie môžete hneď vyčistiť. Môžete si urobiť pohodlie.

O toto všetko určite prídete pri strojčekoch so sieťovým napájaním alebo slabou vodoodolnosťou.

Napájanie a výdrž batérie

Dámske holiace strojčeky sa v súčasnosti vyrábajú najčastejšie s akumulátorovým napájaním, ojedinele so sieťovým napájaním a tie batériové s vymeniteľnými AA alebo AAA batériami už takmer nenájdete.

Spôsob napájania, samozrejme, veľmi ovplyvňuje komfort použiteľnosti strojčeka v kúpeľni. Najlepšou možnosťou sú určite tie s Li-Ion akumulátorom s rýchlym nabíjaním a aspoň 40- až 60-minútovou výdržou. Veľa strojčekov na trhu sa dokáže nabiť už za 1 hodinu, niektoré disponujú funkciou 5-minútového nabíjania, keď môžete nakrátko strojček okamžite použiť.

Akumulátor je základným predpokladom pre mokré použitie vo vani. Dajte si však pozor, aby sa celková výdrž na jedno plné nabitie pohybovala minimálne na hranici 40 minút. Predávajú sa totiž aj strojčeky s 30-minútovou prevádzkou a to môže byť pre dámy niekedy príliš krátka doba.

Drvivá väčšina akumulátorových strojčekov sa nabíja prostredníctvom sieťového kábla. Niektoré však môžu mať aj nabíjaciu stanicu. Nie je to však až také dôležité. Je to skôr dizajnová a estetická záležitosť.

Depilátor a epilátor na nohy i tvár

Kvalitný epilátor a depilátor by mal byť použiteľný ideálne na celé telo vrátane intímnych partií, podpazušia či dokonca tváre. Na to však potrebujete vymeniteľné nadstavce, pretože akokoľvek ohybná hlava jednoducho nemôže sadnúť všade.

Čistenie epilátora pomocou kefky

Pri výbere by ste preto mali zohľadňovať obsah balenia. Zužovacie nadstavce, nadstavce na presné holenie bikín, uhladzovacie nadstavce, široké hlavy, masážne kefy a ďalšie vymeniteľné časti urobia z vášho strojčeka multifunkčné zariadenie.

Možno často cestujete. V takom prípade si zaobstarajte strojček s pevným puzdrom, prípadne ochranným obalom.

Súčasťou príslušenstva sú aj čistiace kefky, no nemusia ich mať všetky prístroje na trhu.

Inteligentný depilátor ponúkne viac

Pri kvalitných epilátoroch a depilátoroch je najdôležitejšie, aby mali všetky štandardné funkcie na dostatočnej úrovni. Ak totiž depilátor nedokáže dobre holiť, osvetlenie vám bude zbytočné.

Napriek tomu, pre náročných je v ponuke niekoľko rôznych vychytávok. Osvetlenie je jednou z nich. Nadštandrnou funkciou môže byť aj masážny systém, vibračný systém, niektoré planžetové depilátory majú napr. olejový prúžok na zjemnenie podráždenia pokožky.

Indikátor nabíjania možno považovať za štandard, ale taktiež nemusí byť súčasťou každého strojčeka. Užitočný je najmä pri tých zariadeniach, ktoré sa môžu nabíjať dlhšie alebo naopak majú funkciu rýchlonabíjania. Indikátory môžu znázorňovať stav batérie iba farbou svetielka, ale taktiež môžu ukazovať percentuálny odhad stavu akumulátora. Za luxus už môžeme považovať napr. indikátor tlaku pri kontakte s pokožkou.

Epilátory sa delia aj podľa počtu rýchlostí. Bežným základom je jedna rýchlosť, tie kvalitnejšie majú dve rýchlosti a potom sú na trhu aj drahšie modely s viac ako dvomi rýchlosťami.

Ak vám záleží na kvalitnom a hladkom oholení, mali by ste vyhľadávať modely s technológiou nadvihovania krátkych chĺpkov alebo sa zamerať na materiál a rozmiestnenie pinziet.

Kvalitné epilátory sú drahšie – depilátory kúpite lacnejšie

Tie najlacnejšie dámske holiace strojčeky môžete kúpiť už od 30 eur. Za túto cenu nezískate to najkvalitnejšie na trhu, ale pri troche šťastia môžete vyhrať v pomere ceny a výkonu. Odporúčania nájdete aj v tomto článku. Existujú modely depilátorov so slušnými štandardnými funkciami, vodoodolnosťou, rýchlym nabíjaním a tiež pomerne dlhou výdržou.

Ceny tých najobľúbenejších sa však pohybujú okolo 100 eur. Takéto strojčeky disponujú dobrými funkciami, niektorými nadštandardnými vychytávkami, dokážu kvalitne oholiť a dostanete k nim aj dostatok vymeniteľných nadstavcov, ktoré sú pre ženy dôležité.

Ak sa odvážite investovať viac ako 100 či 200 eur, môžete sa spoľahnúť, že získavate skutočnú kvalitu. Pri vyšších cenách však odporúčame zamyslieť sa skôr nad IPL epilátormi, ktorý sú bezbolestné a efektívnejšie.

Epilátory Braun, Philips a Rowenta v teste uspeli

Medzi tie najkvalitnejšie epilátory a depilátory môžeme zaradiť dámske holiace strojčeky Braun, ktorých spoľahlivosť a výsledok holenia vysoko kladne hodnotia spotrebitelia i odborné testy. Zárukou kvality v tomto segmente je určite aj značka epilátorov Philips, ktoré majú široké zastúpenie. Cenovo dostupné sú strojčeky Rowenta alebo Remington, ktoré ponúkajú ako epilátory tak i planžetové depilátory.

Otázky a odpovede – FAQ

Chceli by ste sa poradiť s výberom alebo sa spýtať niečo ohľadom parametrov epilátorov a depilátorov? Svoje otázky môžete položiť v komentároch. Sekciu Otázky a odpovede pravidelne kontrolujeme a dopĺňame o otázky spotrebiteľov.

Klasické epilátory odstraňujú chĺpky pinzetovými hlavami tak, že ich pri pohybe na pokožke zachytia a vytiahnu. Môžu byť doplnené rôznymi podpornými systémami. IPL epilátory pracujú s intenzívnym pulzným svetlom, ktoré pri kontakte chĺpky odstraňujú šetrným a bezbolestným spôsobom. Ide o najmodernejšiu technológiu epilácie, ktorá sa používa aj v salónoch krásy. Ďalším zásadným rozdielom okrem technológie je aj cena. IPL epilátory sú podstatne drahšie.

Niektoré ženy uprednostňujú depilátory kvôli bezbolestnému holeniu, pretože tie chĺpky nevyťahujú aj s korienkami, jednoducho ich holia na povrchu pokožky. Po jednej aplikácii epilátorom však efekt hladkej pokožky pretrvá podstatne dlhšie ako pri depilácii. Dokonca aj 4 týždne. Najmä v citlivých partiách však môže epilátor spôsobovať bolesť.

Holiaci strojček, ktorý je možné použiť vo vani, teda aj namokro by mal byť v prvom rade s akumulátorovým napájaním. Existujú však vodotesné i vodoodolné strojčeky. Tie vodoodolné by ste vo vani či pod sprchou mali používať iba minimálne. Pre zaručené použitie vo vlhkom a mokrom prostredí by mal byť epilátor alebo depilátor označený výrazom Wet&Dry.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

od 243,00 €
Odstraňovač chĺpkov pracujúci na báze svetla využíva technológiu IPL. Jemným svetelným zábleskom sa zbavuje korienkov chĺpkov a významne tým...

Philips SC1994/00 Lumea Prestige

od 184,70 €
Ste už unavení z každodenného odstraňovania chĺpkov? Túžite po bezbolestnej depilácii s dlhodobým účinkom? Vyskúšajte tento IPl epilátor, ktorý sa...

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

od 444,00 €
Jemným svetelným zábleskom sa zbavuje korienkov chĺpkov a významne tým obmedzuje rast ďalších chĺpkov. Prístroj je účinný na chĺpkov v prirodzenej...

Braun Silk-épil 9-890 SensoSmart

od 103,69 €
Dlhodobo hladká pokožka s Braun Silk épil 9-880 Wet & Dry. Epilátor je možné použiť  v sprche alebo vani. Vďaka tomu je epilácia...

Braun LS 5560

od 45,56 €
Doprajte si dvojitú starostlivosť pre ešte lepší výsledok. Dámsky elektrický holiaci strojček Silk-épil LS 5560 sa postará nielen o to, aby bola...

Philips Lumea Advanced SC1998/00

od 258,80 €
Odstraňujte chĺpky bezpečne a na dlho s IPL epilátorom Philips Lumea Advanced SC1998/00. O bezpečnosť epilácie sa...

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

od 103,00 €
Doprajte svojej pokožke tú najlepšiu starostlivosť. S epilátorom od značky Braun sa zbavíte chĺpkov až na dlhé 4 týždne. Vďaka širokej hlave...

Braun FS1000

od 27,00 €
Rýchle a jednoduché odstraňovanie chĺpkov na tvári. Braun Face mini depilátor na tvár je špeciálne navrhnutý pre jemné a pohodlné odstraňovanie...

BRAUN LS 5160

od 31,96 €
Dámsky holiaci strojček Braun Lady Style LS 5160 s nadstavcom OptiShave pre dôkladné holenie nôh, nová holiaca planžeta...

Rowenta EP 5640D0

od 39,44 €
dámsky epilátor • presný nadstavec na citlivé partie • exfoliačná hlava • umývateľná holiaca hlava • intenzívne vstavené...

Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry

od 56,02 €
Pre jemnú, rýchlu a ľahkú epiláciu bez nežiaducich vedľajších účinkov! Dámsky epilátor Aquasoft kombinuje vysoko efektívnu epiláciu s patentovanou...

Veet Sensitive Precision

od 12,29 €
elektrický zastrihávač • na tvár, podpazušie, oblasť slabín • rýchle a jemné zastrihnutie • vysoká presnosť • umývateľné...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Adela
12.03.2021 07:02

Po rokoch mi doslúžil epilátor Philips a rozhodla som sa vyskúšať značku Braun. Silk-epil 9 epiluje rýchlo, hoci opäť sa človek nevyhne prechádzaniu jedného miesta viackrát. Páči sa mi možnosť použitia v sprche, pri predchádzajúcom modeli som takúto možnosť nemala.

Odpovedať

Dana
19.03.2021 16:20

Braun Silk épil 9-700 ma milo prekvapil kvalitou depilácie. Predtým som používala Rowentu, ale už doslúžila a chcelo to zmenu. Braun je tichý a rýchlo sa nabíja, takže nie je problém, že sa nedá používať pri zapojení do siete. Oceňujem možnosť použitia v sprche.

Odpovedať

Dušana
23.03.2021 15:28

Zostávam verná klasike - už mám asi tretí Philips a epilovanie je pomerne rýchle. Nemá másažny systém, ale keďže ho nemal ani epilátor, ktorý som mala pred tým, nevadí mi to. Určite by som už nemenila za normálnu žiletku, takto mi vydržia nohy hladké aj dva týždne.

Odpovedať

Xénia
30.03.2021 16:13

Používam bezdrôtový Braun a holenie je rýchle a aj pomerne kvalitné. Samozrejme, treba prejsť viackrát, ale za hladké nohy na niekoľko týždňov to stojí.

Odpovedať

Monika
22.04.2021 14:42

Mala som dlhe roky epilator philips a teraz som presla na ipl. Dufam, ze je pravda, ze sa chlpkov zbavim na niekolko mesiacov. S obycajnym epilatorom bolo len cca tyzden, co sa mi zdalo za tu bolest dost malo.

Odpovedať

Saša
06.05.2021 14:50

epilátor by mala mať doma každá žena, ktorá sa o seba stará. Je to síce bolestivejšie, ale pohodlnejšie ako každodenné holenie. Mňa to vždy zbaví chĺpkov na cca. 3 týždne. Mám Silk-epil 9 a dá sa s ním depilovať aj v sprche, čo je lepšie ako na sucho. Má dlhú výdrž a veľa príslušenstva

Odpovedať

Evka
14.06.2021 11:45

Kúpila som si epilátor Philips Satinelle, zatiaľ ho len testujem a uvidím časom, ako veľmi s ním budem spokojná. Zatiaľ som nepostrehla žiadne nedostatky. V balení sú nadstavce, vďaka ktorým je epilácia pohodlnejšia. Predtým som mala epilátor od inej značky, no s týmto som spokojnejšia čo sa týka komfortu počas holenia i samotných výsledkov. Philips je navyše kvalitná značka. Určite odporúčam každej žene, ktorá chce mať hladkú pokožku bez chĺpkov.

Odpovedať

Magda
14.06.2021 14:45

Za mňa je kúpa epilátora skvelou voľbou. Tiež som vsadila na overenú značku Philips. Chĺpky mám po epilácii jemnejšie, čím sa stávajú menej viditeľné a tiež pomalšie rastú. Epilátor Satinelle sa v ruke príjemne drží a hlavica sa skvele prispôsobuje krivkám tela. Páči sa mi rýchle nabíjanie, ktoré trvá približne hodinu a dlhá výdrž batérie. Pri mojom používaní mi vydrží cca. 5 epilácií. Vyzdvihujem tiež bezkáblové prevedenie, svetielko pre lepšiu viditeľnosť, nadstavec pre ošetrenie tváre či možnosť epilácie aj na mokro. Bonusom je krásny dizajn, množstvo príslušenstva v balení a cestovné vrecko pre ľahké prenášanie.

Odpovedať

Kristína V.
03.07.2021 09:21

Mám bezdrôtový Braun LS 5560, ktorý ma zbaví chĺpkov lepšie než žiletka. Prístroj je rýchly a holenie ma vôbec nebolí. Veľmi dobré výsledky s ním dosahujem aj v oblasti bikín a podpazušia, čo je teraz na leto super, lebo som vhodne upravená do plaviek. :-) Strojček sa veľmi dobre čistí a manipulácia s ním je pohodlná. Strojček, samozrejme, neoholí úplne do hladka, no chĺpky sú výrazne skrátené, a tak sú len minimálne viditeľné. Ja mám ešte tú výhodu, že som blondínka a teda aj chĺpky mám svetlé. Zatiaľ všetko funguje bez problémov a podľa mojich skúseností holí lepšie, hladšie i rýchlejšie na sucho, hoci používať ho môžete i na mokro. Netreba pridávať žiadnu vodu ani holiaci gél. Plus dávam za dlhú výdrž batérie či možnosť použitia kábla v prípade vybitia batérie a tiež za to, že po holení nemám podráždenú pokožku. Prístroj ma príjemne prekvapil a predčil moje očakávania, preto som sa úplne zbavila žiletiek. Za tú cenu je to výborný prístroj, ktorý sa výborne hodí aj na cesty - napr. dovolenky. Braun je dobrá značka, a preto mu nemám čo vytknúť.

Odpovedať

Karolína
08.08.2021 20:41

Mám holiaci strojček Remington WDF5030 a som s ním maximálne spokojná. Holí naozaj krásne a jednoducho sa ovláda. Strojček má vylepšený dizajn oproti staršej verzii a tiež planžety. Sú tu tri holiace hlavice, ktoré dokážu zbaviť ženu aj jemnejších chĺpkov. Páči sa mi rukoväť, ktorá je mäkká a protišmyková, preto sa strojček veľmi pohodlne drží a nešmýka sa z ruky. Integrovaný akumulátor sa pomerne dlho nabíja, čiže odporúčam nabíjať hneď ráno v deň plánovaného holenia, prípade večer predtým. Strojček je vhodný aj na mokré holenie. Nakoľko som s výsledkom holenia spokojná, odporúčam ho aj ostatným dámam.

Odpovedať

Lucinka
08.08.2021 21:22

Za skvelý epilátor považujem Panasonic ES-EL 2 A A503, ktorý má širšiu hlavicu a teda na jeden ťah dokáže pokryť viac miesta. Epilátor je možné používať nasucho aj namokro, čiže každá si ho použije tak, ako jej to viac vyhovuje. Chĺpky vytrháva super a holenie až tak nebolí, keď si už na to zvyknete. :-) Holím si s ním najmä nohy a holenie je aj vďaka širokej hlavici rýchlejšie. Pri predchádzajúcom epilátore som nemala pri holení nôh trpezlivosť a radšej som vsadila na vosk. Pri tomto to však nehrozí. Páči sa mi, že prístroj poháňa akumulátor, čiže nie som obťažovaná káblom. Oceňujem praktické svetielko, ktoré je v mieste, kde sa dotýka kože, a tak vidím, ako pekne berie chĺpky. Hneď tak viem, či treba po danom mieste prejsť ešte raz alebo nie. Je to vydarený prístroj za sympatickú cenu, ktorého kúpu odporúčam.

Odpovedať

Timea
28.09.2021 08:31

Mám Remington WDF5030 a som spokojná hlavne kvôli dvom hypoalergénnym plávajúcim planžetám, ktoré dokážu krásne kopírovať krivky tela. Vďaka tomu je oholenie veľmi dobré. Plus dávam aj za vodeodolnosť a dobrú výdrž batérie.

Odpovedať

Kamila
20.11.2021 10:54

Sklamala ma Rowenta Aquasoft Wet & Dry, ktorú som si kúpila z dôvodu dobrej ceny a možnosti používať ju ako za sucha, tak aj za morka. Prístroj je pekný, no pre mňa zbytočný, pretože ma vôbec nezbavil chĺpkov. Chĺpky nevytrháva, skôr len zastriháva, čo podporuje ich rast. Druhýkrát by som si tento prístroj už nekúpila.

Odpovedať

Hana D.
28.11.2021 17:43

Pre mňa sú najlepšie klasické žiletky, stačí si kúpiť kvalitnú penu a kvalitnú žiletku, ktorá má 5 čepieľok a všetko ide rýchlo a hladko. Jasné, že účinok nie je dlhodobý a holiť treba pravidelne, ale je to bezbolestné a lacné riešenie.

Odpovedať