Filtračné kanvice

Najlepšie filtračné kanvice 2024 + recenzie

O reálnych účinkoch filtračných kanvíc sa toho už popísalo mnoho. Filtrovanie vody sa stalo v poslednom období veľkým trendom. Má vôbec filtračná kanvica na vodu svoj význam? Áno, má a preto sme sa rozhodli zrealizovať prieskum trhu a vybrať tie najlepšie filtračné kanvice. Nejde o žiadny marketingový trik, použitie filtračnej kanvice dokáže odfiltrovať častice chlóru, vápenaté usadeniny, ťažké kovy a ďalšie kontaminanty. Vo výraznej miere redukuje tvrdosť vody a eliminuje tak usádzanie vodného kameňa. Bez ohľadu na to či ide o vodu z mestského vodovodu, alebo studňovú vodu, filtrovanie má svoj význam. Filtračná kanvica Brita Marella XL Memo v našom teste získala najlepšie hodnotenie. Nie je najdrahšia, má objem 3,5 litra a tiež elektronický indikátor výmeny filtra.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 19.04.2024

Akú filtračnú kanvicu kúpiť?

Výhody používania filtračnej kanvice sú nesporné. Nielenže si vďaka nej môžete dopriať zdravú, čistú a neškodnú pitnú vodu, ale takisto sa môžete rozlúčiť s balenými vodami z obchodu. Domácnosti často využívajú filtrovanú vodu aj pri používaní iných spotrebičov – rýchlovarná kanvicakapsulový kávovarparný hrniec a iné. Predchádza sa tak tvorbe vodného kameňa. Pri výbere je potrebné zohľadniť niekoľko podstatných parametrov. Líšiť sa môžu dizajnom, objemom, časom filtrovania alebo filtračným materiálom. Ak nemáte čas tieto parametre sledovať, naša tabuľka najlepších filtračných kanvíc na vodu vám výber určite uľahčí.

Názov Hodnotenie Detail
Aquaphor Provance 5* Zobraziť produkt
BWT Vida 5* Zobraziť produkt
Laica J11AB Clear 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Brita Marella XL Memo

Brita Marella XL Memo

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 3,5 l a objemom prefiltrovanej vody 1,5 l, digitálny indikátor výmeny filtra, filtre Brita Maxtra+

Zobraziť viac info

O čistú a prefiltrovanú vodu sa vám postará aj tento model filtračnej kanvice Brita. Celkový objem nádoby je až 3,5 litra. Do spodnej časti sa zmestia 2 litre prefiltrovanej vody. Voda je zbavená zápachu a chuti chlóru, znížená je aj prítomnosť vodného kameňa. Použité sú filtre Brita Maxtra+. Životnosť je približne 100 litrov vody, resp. 30 dní. Na hornom veku je elektronický indikátor výmeny filtra, ktorý vás na výmenu automaticky upozorní.

Cenový trhák
BWT Vida

BWT Vida

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 2,6 l a objemom prefiltrovanej vody 21,4 l, mechanický indikátor výmeny filtra

Zobraziť viac info

Nízka obstarávacia cena filtračnej kanvice BWT nie je jedinou výhodou. Plusom sú aj pozitívne skúsenosti zákazníkov a kompaktné rozmery. Model má objem 2,6 litra a zmestí sa do chladničky. Objem prefiltrovanej vody je 1,4 litra vody. Spracovanie napriek nízkej cene pôsobí solídne. Výdatnosť filtračnej vložky je 120 litrov. Indikátor výmeny filtra je len mechanický. Efektivita filtrácie je podľa skúseností dostatočná.

Náš TIP
Aquaphor Provance

Aquaphor Provance

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 4,2 l a objemom prefiltrovanej vody 2,2 l, mechanický indikátor výmeny filtra, filtre Aquaphor A5 Mg+

Zobraziť viac info

objemom 4,2 litra patrí medzi väčšie filtračné kanvice. Celkovo môžete prefiltrovať až 2,2 litra vody. Filtrovanie trvá približne 8 minút. Výhodou je inovatívna filtračná vložka Aquaphor A5 Mg+, ktorá vodu obohacuje o minerálny horčík vďaka mineralizéru. Filter obsahuje aj aktívne uhlie. Materiály disponujú hygienickým certifikátom a sú zdravotne nezávadné. Rýchle je samotné dopĺňanie vody. Zaujímavo je riešený indikátor výmeny filtra, ktorý počíta počet otvorení. Výdrž filtra je 300 až 350 litrov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

S ohľadom na potreby a požiadavky zákazníkov sme si určili testovaciu metodiku, na základe ktorej sme schopní hodnotiť tie najdôležitejšie parametre. Vychádzame predovšetkým zo skúseností spotrebiteľov. Filtračná kanvica nie je nijak zložitým zariadením. Nás pri testovaní zaujímala predovšetkým efektivita filtrovania a účinnosť vodného filtra. To sa odvíja takisto od typu filtra. Nie každá filtračná kanvica je rovnako efektívna. Spotrebiteľov zaujíma tiež kapacita nádoby. Dôležité je to, ako často budete musieť filter meniť a či vás kanvica na jeho výmenu upozorní. Z hľadiska kvality spracovania netreba opomenúť použité materiály – sklo či plast. Niekoho môže pri rozhodovaní ovplyvniť aj samotný dizajn.

Účinnosť filtrácie
Kapacita kanvice
Životnosť filtra
Indikácia výmeny filtra
Materiály
Dizajn

Náš prieskum trval viac ako 40 hodín. Ponuka na slovenskom trhu v priebehu rokov vzrástla a pribudli ďalší výrobcovia, ktorí si vybudovali dobré renomé. My sme filtračné kanvice porovnali a analyzovali jednotlivé parametre. Detailný prehľad o tom, aká je v tomto segmente ponuka, nám poskytla databáza portálu Heureka.sk, ale tiež predajcovia Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, 4Home.sk, Okay.sk, Andreashop.sk alebo Datart.sk. Na trhu sú výrazne zastúpené filtračné kanvice BritaBWTPhilips alebo filtračné kanvice Laica.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie filtračných kanvíc

Náš porovnávací test obsahuje výber tých najlepších filtračných kanvíc, ktoré sme vybrali na základe vlastného prieskumu trhu. Ani jeden z výrobcov či predajcov nie je zvýhodnený a vyberali sme na základe vopred stanovenej metodiky testovania. Vždy prihliadame na potreby a nároky spotrebiteľov. Takisto vždy zohľadňujeme aj pomer ceny a kvality, aby sme prinášali zákazníkovi čo najvýhodnejšie ponuky. Recenzie sú objektívne a nezávislé, naši redaktori vždy uvádzajú skutočné kvality, ale i slabé stránky jednotlivých produktov.

Víťaz testu

Brita Marella XL Memo

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 3,5 l a objemom prefiltrovanej vody 1,5 l, digitálny indikátor výmeny filtra, filtre Brita Maxtra+

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Renomovaný výrobca si v našom teste za túto kanvicu vyslúžil veľmi dobré hodnotenie. Ide o kanvicu s veľkým objemom až 3,5 litra. Dodávaná je minimálne s jednou filtračnou patrónou v závislosti od toho, kde kanvicu kupujete. Má tiež digitálny indikátor výmeny filtra a praktické odklápacie viečko.

Celkový objem kanvice je až 3,5 litra, netreba sa však nechať zmiasť. Do hornej časti nalejete maximálne 1,5 litra vody naraz. Spodná nádoba, do ktorej voda steká, má objem 2 litre. Filtračná kanvica je vhodná určite aj pre väčšiu domácnosť. Doba filtrácie základného objemu 1,5 litra je 5 až 7 minút. Brita Marella XL Memo využíva špeciálne filtre Brita Maxtra+ alebo Pure Performance (prípadne Hard Water Expert určené na zmäkčovanie vody). Ich cena je trochu vyššia.

Na výmenu filtra vás upozorní praktický digitálny ukazovateľ Brita Memo. Na základe počtu čiarok (percent) viete, v akom stave ja váš filter. Indikátor sa nachádza na hornom veku nádoby. Ak čiarky zmiznú, viete, že filter je potrebné vymeniť. Výmena filtra je veľmi jednoduchá a rýchla. Po výmene je potrebné indikátor reštartovať podržaním tlačidla štart. Filter zvládne prefiltrovať až 100 litrov vody, odporúčaná doba výmeny filtra je jeden mesiac, závisí to od množstva prefiltrovanej vody.

V prospech tejto filtračnej kanvice hovorí väčšina recenzií. Spotrebitelia si filtračnú kanvicu kupujú pre objem, ale takisto pre pomer ceny a kvality. Brita je renomovaná značka. Kvalita plastov je solídna, ide o BPA free plast. Pri manipulácii s horným vekom a opätovnom nasádzaní však dávajte pozor na to, aby časti sedeli. Spotrebitelia upozorňujú, že môže hroziť poškodenie plastových hrán. Chválime fakt, že kým sa voda filtruje, priebežne už prefiltrovanú vodu môžete nalievať a nemusíte čakať na celý objem. Nádoby môžete umývať v umývačke riadu.

Pozitíva

Dodávaná minimálne s jedným filtrom
Kvalitná filtrácia – spoľahlivé filtre
Cena a pozitívne recenzie

Negatíva

Plastové veko menej kvalitné
Vyššia cena filtrov

Celkový objem nádoby: 3,5 l ● Objem prefiltrovanej vody: 1,5 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/digitálny ● Materiál: plast/BPA free

Cenový trhák

BWT Vida

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 2,6 l a objemom prefiltrovanej vody 21,4 l, mechanický indikátor výmeny filtra

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Lacná filtračná kanvica BWT Vida je veľmi zaujímavým modelom. Dôvodom však nie je len nízka cena, ale takisto slušný objem 2,6 litra. Veľkosť takejto filtračnej kanvice je optimálna a bez problémov kanvicu vložíte aj do chladničky. BWT kanvica je zaujímavá aj špecifickým filtračným mechanizmom s horčíkovým mineralizérom.

BWT Vida patrí k priemerne veľkým filtračným kanviciam s celkovým objemom 2,6 litra. Objem prefiltrovanej vody je 1,4 litra. Čo je porovnateľné s drahšou a väčšou filtračnou kanvicou Brita Marella XL Memo, ktorá má však objem nádoby na prefiltrovanú vodu až 2 litre. Filtračná kanvica BWT je veľmi skladná a zmestí sa aj do dverí chladničky vďaka štíhlemu tvaru. Nádoba je z plastu, výrobca neuvádza, či ide o BPA free plast. Nepôsobí však nekvalitne.

Hlavnú rolu pri filtrovaní zohráva vymeniteľný filter s horčíkovým mineralizérom. Voda, ktorá cez filter prechádza, je okrem prečistenia a zbavenia kontaminantov obohatená o minerál horčík. Voda chutí lepšie a je zbavená chlórového zápachu. Filter má výdrž zhruba 120 litrov vody alebo 4 týždne. Slabinou je azda len valčekový mechanický indikátor výmeny filtra, ktorý je tak trocha zastaralý (existuje aj verzia s elektronickým filtrom, tá je o pár eur drahšia). Náhradné filtre sú pomerne dostupné a cenovo priaznivé.

Zákazníkov teší predovšetkým nízka cena. Za nás je určite plusom aj obohacovanie vody cez magnéziový filter. Voda je podľa zákazníkov citeľne chutnejšia a vodu necítiť chlórom. Voda je tiež zmäkčená a vhodná na používanie v iných spotrebičoch. Výrobca uvádza, že je možné umývať obe nádoby v umývačke riadu. BWT Vida je veľmi rozumná voľba a navyše za výhodnú cenu.

Pozitíva

Jednoduché používanie
Nízka obstarávacia cena
Cena náhradných filtrov

Negatíva

Len mechanický indikátor

Celkový objem nádoby: 2,6 l ● Objem prefiltrovanej vody: 1,4 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/mechanický ● Materiál: plast

Náš TIP

Aquaphor Provance

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 4,2 l a objemom prefiltrovanej vody 2,2 l, mechanický indikátor výmeny filtra, filtre Aquaphor A5 Mg+

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kanvica ideálna pre veľkú domácnosť alebo pre časté používaní filtrovanej vody. Aquaphor Provance je dizajnový džbán, ktorý však pojme dohromady až 2,2 litra prefiltrovanej vody. Celkový objem je 4,2 litra. Do dverí chladničky sa síce kanvica nezmestí, no plastové materiály sú veľmi masívne a kvalitné. Zaujímavo riešený je tiež indikátor výmeny filtra.

Naraz dokáže filtračná kanvica prefiltrovať až 2 litre vody, celkový objem nádoby v spodnej časti je 2,2 litra. Výhodou tak je, že nemusíte vodu na filtrovanie dolievať tak často. Rýchlosť filtrovania 2 litrov je na úrovni 6 až 8 minút. Pri napúšťaní vody nie je potrebné dávať dole celé veko, k dispozícii je výklopné viečko flip-top, cez ktoré vodu napustíte. Aj filtračná patróna Aquaphor A5 Mg+, ktorú kanvica používa, okrem iných, obsahuje horčíkový mineralizér. Podobne ako lacnejšia filtračná kanvica BWT Vida.

Využívať môžete takisto filtračné vložky Aquaphor B100-5 alebo Aquaphor B100-6 ktorá je určená na výrazné zmäkčovanie vody. Základný filter kombinuje aktívne uhlie, mikrovlákna sorbentu Aqualen a ionomeničovú živicu. Výdrž filtra je okolo 300 – 350 litrov vody. Meniť ho tak budete zhruba každé 2 až 3 mesiace. Upozorní vás na to indikátor výmeny filtra, ktorý počíta počet otvorení viečka. Kanvica tak počíta celkový počet filtrovaní. Tento údaj nie je najpresnejší, no pre orientáciu bohato postačuje. Kanvica má plastové prevedenie z materiálu kopolyester, disponuje niekoľkými hygienickými certifikátmi a je možné ju umývať v umývačke riadu.

Desiatky pozitívnych recenzií sú jasným znakom toho, že filtračná kanvica Aquaphor Provance sa v konkurencii nestratí. Nielenže ponúkne nadštandardný objem, ale poteší takisto z hľadiska dlhodobej investície. Pozitívom je dlhá životnosť filtračných patrón (350 l) , ale aj ich priaznivá cena. Kanvica je vždy dodávania minimálne s jedným filtrom. Indikátor výmeny filtra počíta počet filtrovaní a nielen časové obdobie. Praktické je používanie tiež výklopného viečka. Ak hľadáte veľkú filtračnú kanvicu za dobré peniaze s overenými účinkami, určite siahnite po tejto. Presvedčia vás o tom aj rôzne certifikáty kvality.

Pozitíva

Veľký objem
Životnosť filtra
Filtračná účinnosť

Negatíva

Väčšie rozmery

Celkový objem nádoby: 4,2 l ● Objem prefiltrovanej vody: 2,2 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/automatický ● Materiál: plast/

Lacná kvalita

Brita Aluna Cool

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 2,4 l a objemom prefiltrovanej vody 1,4 l, elektronický indikátor výmeny filtra, filtre Brita Maxtra

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kompaktná filtračná kanvica Brita Aluna Cool je cenovo veľmi výhodná alternatíva. Zároveň aj v pomere k cene ponúka veľmi solídny objem. Celkový objem je 2,4 litra aj vrátane spodnej nádoby na už prefiltrovanú vodu. Kanvica ja plastová a kvalitne vyhotovená. Menej vydarený je spôsob plnenia vody.

Filtračná kanvica využíva pre filtrovanie 4-stupňový filtračný systém, ktorý sa skladá zo sieťového filtra, iónomeničovej živice, ktorá znižuje obsah vápenatých častíc vo vode, prípadne odstraňuje ťažké kovy, obsahuje aj aktívne uhlie. Posledná je sieťová membrána, ktorá zachytí posledné nečistoty. Využívané sú filtračné patróny Brita Maxtra. Kanvica má objem 2,4 litra a spodná nádoba pojme celkovo 1,4 litra prefiltrovanej vody. Na výmenu filtra vás upozorní elektronický indikátor výmeny filtra. Ten je na hornej strane veka. Chválime rozmery a dizajn kanvice, ktorá sa zmestí aj do chladničky.

Škoda, že Brita sa v tomto prípade neinšpirovala ďalšími svojimi modelmi. Plnenie vody je trochu otravné a nepraktické, čoho dôkazom sú aj recenzie zákazníkov. Nemáte k dispozícii žiadny plniaci otvor či odklopné viečko, aké má napríklad filtračná kanvica Brita Marella XL Memo. V tomto prípade je potrebné dávať dole celé veko a opätovne nasadiť. Časom takéto používanie môže spôsobovať väčšie opotrebovanie plastov.

kvalitách značky Brita netreba pochybovať. Osvedčený filtračný systém Maxtra FlowControl, ktorý využíva vymeniteľné filtračné patróny Brita Maxtra, efektívne zbavuje vodu zápachu, chlórových častíc a navyše je voda prefiltrovaná veľmi rýchlo. Znižuje takisto obsah vodného kameňa, čo umožňuje využívanie prefiltrovanej vody aj v iných spotrebičoch. Objem a rozmery filtračnej kanvice sú ideálne, pretože sa kanvica zmestí do dverí chladničky. Digitálny kalendár vás po 4 týždňoch upozorní, že je čas vymeniť filter. Menej praktické je dopĺňanie vody, pretože nemáte k dispozícii odklopné viečko, ale muste dávať dole celé horné veko.

Pozitíva

Účinne zbavuje vodu chlóru
Digitálny indikátor výmeny filtra
Zmestí sa do dverí chladničky

Negatíva

Nepraktické plnenie vody

Celkový objem nádoby: 2,4 l ● Objem prefiltrovanej vody: 1,4 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/elektronický ● Materiál: plast

Pre náročných

Brita Elemaris Meter XL

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 3,5 l a objemom prefiltrovanej vody 2,2 l, digitálny indikátor výmeny filtra, filtre Maxtra+ Pure Performance

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moderná a objemná filtračná kanvica renomovanej značky Brita. Náročnejším zákazníkom prináša nadštandardný objem až 3,5 litra. Spotrebitelia sú radi za rýchlosť filtrácie a takisto efektivitu, ktorá sa odráža na kvalite prefiltrovanej vody. Použité sú odolné materiály a plast bez obsahu bisfenolu (BPA free).

Je síce pravdou, že si za túto kanvicu priplatíte o pár eur viac, no platíte jednak za luxusný objem, vďaka ktorému budete mať prefiltrovaných až 2,2 litra vody, jednak za účinnosť filtračných patrón. V tomto prípade je voda chutnejšia, bez zápachu a obsahu ťažkých kovov, chlóru alebo iných kontaminantov. Proces filtrácie prekvapil používateľov aj rýchlosťou. Horná časť má objem 1,3 litra. Nám sa páči prítomnosť digitálneho indikátora Brita Meter pre výmenu filtra. Ten meria množstvo prefiltrovanej vody i dobu používania. Filtračná kanvica je dodávaná s minimálne jedným vodným filtrom Maxtra+ Pure Performance.

Filtre obsahujú aktívne uhlie a iónomeničovú živicu, vodu čistia, zbavujú pachov, chlóru, ťažkých kovov, pesticídov a iných kontaminantov. Efektívne je voda zbavená vodného kameňa. Esteticky pôsobí kanvica veľmi moderne. Horné veko disponuje okrem indikátora aj nápustným otvorom s prietokovým viečkom. Stačí kanvicu dať pod kohútik, preklopiť viečko a vodu môžete napúšťať priamo z drezu. Zároveň môžete vodu nalievať súčasne, ako sa zvyšok vody filtruje. Dno nádoby má protišmykovú úpravu. Celkovo kanvica pôsobí pevnejším a masívnejším dojmom.

Brita Elemaris Meter XL síce patrí k drahším modelom, ktorú sú na trhu v ponuke, no rozhodne ponúka pridanú hodnotu. A nie je to len o dizajne, ktorým filtračná kanvica určite zaujme. Kanvica má veľký objem až 3,5 litra. V spodnej nádobe môžete mať až 2,2 litra prefiltrovanej vody. Veľkosťou sa môže rovnať s modelom Aquaphor Provance. Brita Elemaris je vyrobená z kvalitných plastov (BPA free) a prítomný je aj digitálny indikátor výmeny filtra. Používatelia chvália takisto rýchlosť filtrácie.

Pozitíva

Veľký objem
Kvalitné spracovanie a dizajn
Rýchla a efektívna filtrácia

Negatíva

Vyššia cena

Celkový objem nádoby: 3,5 l ● Objem prefiltrovanej vody: 2,2 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/elektronický ● Materiál: plast BPA free

BWT Slim

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 3,5 l a objemom prefiltrovanej vody 2,4 l, mechanický indikátor výmeny filtra

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Lacnáveľká a efektívna. Aj týmito prívlastkami možno označiť filtračnú kanvicu BWT Slim, ktorej objem je až 3,6 litra. Do nádoby na čisto prefiltrovanú vodu sa zmestí až 2,4 litra. Tento model nemá automatický indikátor výmeny filtra. Vďaka štíhlemu a vysokému telu sa zmestí aj do chladničky a môžete ju umývať v umývačke riadu.

Filtračné kanvice BWT sa radia na trhu k tým lepším a hoci je konkurencia, hlavne značky Brita, silná, v pomere ceny a kvality je BWT veľmi dobrou voľbou. Model BWT Slim disponuje štedrým objemom až 3,6 litra. Naraz prefiltruje 1,2 litra vody a spodná nádoba má celkový objem 2,4 litra vody. Vďaka tomuto objemu tak vodu rozhodne nebudete musieť nalievať po dvoch pohároch vody. Veľkým pozitívom nie je len vstupná investícia, ale takisto investícia do náhradných filtrov, ktoré sú cenovo dostupné. Ich efektivita je pritom veľmi dobrá.

Výmena filtra by mala prebiehať každých 30 až 45 dní. Aj v závislosti od množstva prefiltrovanej vody. Na veku má kanvica len mechanický kalendár, kde si viete poznačiť, kedy ste filter menili. Množstvo filtrovanej vody kanvica merať nevie. Vodu dopĺňate cez praktické preklápacie viečko. Nemusíte tak dávať dole celé veko. Štíhle „slim“ telo kanvice vám umožňuje umiestniť ju aj do dverí chladničky a skladovať vodu v chlade. Spotrebitelia si pochvaľujú znižujúce množstvo vodného kameňa a takisto je citeľne znížený obsah chlóru a zlepšenie chuti.

Kanvica na filtrovanie vody BWT Slim je skvelým kompromisom, čo sa týka veľkosti a ceny. Za nízku sumu môžete mať filtračnú kanvicu s objemom 3,6 litra, porovnateľný s kanvicou Brita Elemaris Meter XL. Až 2,4 litra prefiltrovanej vody je veľkým plusom. Naraz prefiltrujete 1,2 litra. Plnenie je riešené praktickým prietokovým viečkom. Napriek nízkej cene tento model pôsobí kvalitne. Chýba mu síce elektronický indikátor výmeny filtra, no vzhľadom na cenu ide o veľmi zanedbateľný nedostatok. Účinok filtrácie potvrdzuje spokojnosť zákazníkov a množstvo pozitívnych referencií.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Veľký objem
Praktické napúšťanie vody

Negatíva

Mechanický indikátor výmeny filtra

Celkový objem nádoby: 3,6 l ● Objem prefiltrovanej vody: 2,4 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/mechanický ● Materiál: plast

Ďalšie zaujímavé produkty

Ponuka filtračných kanvíc je pomerne bohatá a spotrebitelia majú na výber z desiatok produktov. V našom porovnávacom teste sú tie najlepšie filtračné kanvice na vodu. Výhodou tohto príslušenstva je, že je cenovo dostupné a aj značkové produkty kúpite za 15-20 eur. My sme hodnotili modely, ktoré sme vybrali na základe metodiky testovania. V širšom výbere sú aj ďalšie alternatívy, ktoré ponúknu podobnú alebo rovnakú kvalitu. Aj preto sme sa rozhodli ich zaradiť medzi ďalšie možnosti. Ak vám teda nevyhovuje žiadna recenzovaná filtračná kanvica, možno práve tu nájdete svojho favorita.

V širšej ponuka sa objavila aj filtračná kanvica s elektronickým indikátorom výmeny filtra Laica Light Graffiti. Za 3 minúty dokáže prefiltrovať až 1,2 litra vody. Celkový objem kanvice je 2,3 litra vody. Výdatnosť filtra je okolo 150 litrov vody, resp. 30 dní. Plnenie vody je praktické a rýchle vďaka otvoru QuickFill. Kanvica zbavuje vodu vodného kameňa, kontaminantovchlóru i baktérií.

Laica XXL Firenze je veľká filtračná kanvica s celkovým objemom až 3,7 litra vody. Kanvica je veľmi kvalitne spracovaná, použíté sú BPA free plasty a tritan. Objem spodnej časti pre prefiltrovanie vody je 2,2 litra. Naraz prefiltruje kanvica 1,5 litra vody. Indikátor výmeny filtra je len mechanický, automaticky vás teda neupozorní a má len funkciu kalendára. Jednoduché plnenie cez preklápacie viečko je veľkou výhodou.

Moderná filtračná kanvica Brita Maxtra Plus Style ponúka spotrebiteľovi objem 2,4 litra – spodná časť pojme 1,4 litra vody. Zaujímavosťou je LED indikátor stavu filtra. Viete tak presne čas, kedy filter vymeniť. Výmene by mala prebehnúť po 100 litroch prefiltrovanej vody. Napúšťanie vody vám umožňuje praktické vyklápacie viečko. Objem 1,4 litra vody prefiltruje kanvica za zhruba 5 minút.

Počas prieskumu trhu nás zaujala aj filtračná kanvica Brita Flow MaxtraPlus. Skôr je však reč filtračnom bareli. Objem je až 8,2 litra a objem prefiltrovanej vody predstavuje 5,2 litra. Použitá je, rovnako ako pri iných modeloch Brita, 4-stupňová filtračná technológia. Prítomný je elektronický indikátor výmeny vodného filtra a praktické napúšťacie hrdlo (výčapné). Ideálna voľba do kancelárie.

Prefiltrovanú vodu vám dokáže zabezpečiť aj filtračná kanvica Brita Aluna XL. Celkový objem oproti klasickému modelu bez prívlastku XL narástol na 3,5 litra. Objem prefiltrovanej vody je 2 litre. Nechýba elektronický indikátor životnosti filtračnej patróny. Najväčšou slabinou ostala nutnosť pri napúšťaní vody dávať dole celé veko nádoby. Súčasťou balenia je takisto jedna filtračná patróna.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Mať doma filtračnú kanvicu dnes môže naozaj každý. Rozhodne nejde o produkt, ktorý by výraznejšie zaťažil váš rozpočet. Medzi najpredávanejšie filtračné kanvice patria tie od renomovaných výrobcov. Dôvodom je nielen účinnosť filtrovania, ale aj kvalita spracovania a dostupnosť náhradných filtračných patrón. Spotrebitelia tiež preferujú väčšie objemy kanvíc nad 2,5 litra, vysokým predajom sa tešia aj filtračné kanvice s kapacitou nad 3 litre. Medzi najpredávanejšie patria filtračné kanvice Brita. Nemecký výrobca má na trhu široké zastúpenie. Predajnosť i dostupnosť produktov sa môže meniť, no tieto zariadenia sú väčšinou dostupné u väčšiny predajcov. Aby ste vedeli, ktoré filtračné kanvice Slováci najviac kupujú, spracovali sme pre vás tabuľku na základe databázy portálu Heureka.sk. Môžete sa tak rozhodnúť na základe tohto parametra.

Názov Hodnotenie Detail
Brita Marella XL Memo 5* Zobraziť produkt
BWT Vida 5* Zobraziť produkt
Brita Marella Cool 5* Zobraziť produkt
Brita Elemaris Meter XL 5* Zobraziť produkt
Aquaphor Provance 5* Zobraziť produkt

Dostupnosť pitnej vody je pre nás samozrejmosťou. Spoliehame sa na to, že zdroje pitnej vody sú zdravotne neškodné. Sčasti je to tak, no je potrebné vnímať aj to, že zdroje pitnej vody, mestské či obecné, obsahujú stovky kontaminantov. Na dezinfikovanie vody sa používajú rôzne druhy chemikálií, aby sa zabránilo tvorbe mikróbov a baktérií. Najtypickejším je práve chlór, čo je jeden z dôvodov, prečo voda z vodovodu páchne ako bazénová. Filtračná kanvica s účinným filtrom zbaví vodu týchto a ďalších stopových prvkov (zinok, sírovodík, meď, olovo, fluorid...), ale aj nepríjemného pachu.

Ako vybrať filtračnú kanvicu

Nemusíte mať obavy, že výber filtračnej kanvice je enormne komplikovaný. Skôr ide len o to, aby ste pred kúpou zvážili určité parametre a vlastnosti, v ktorých sa jednotlivé modely môžu líšiť. Cieľom nášho návodu je vám priblížiť funkciu filtračnej kanvice, jej výhody i nevýhody a predovšetkým vám pomôcť zorientovať sa v kľúčových vlastnostiach, ktoré môžu mať vplyv na váš výber. Podľa čoho si teda filtračnú kanvicu vyberať?

 • Ako funguje filtračná kanvica?
 • Objem filtračnej kanvice
 • Typ vodného filtra
 • Indikátor výmeny filtra
 • Materiály a tvar
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Ako funguje filtračná kanvica?

Obyčajná plastová či sklenená nádoba, ktorá vďaka jednoduchému princípu čistí a filtruje vodu. Ako to funguje? Hlavnú úlohu zohráva vodný filter, ktorý je súčasťou kanvice. Filter je potrebné vymieňať v pravidelných intervaloch alebo po prefiltrovaní určitého množstva vody. Filtračná vložka alebo filter sa často definuje aj pojmom filtračná patróna. Filtračná kanvica sa skladá z dvoch základných častí. Horná nádoba, do ktorej vodu nalievate a obsahuje aj prietokový vodný filter, resp. filtračnú patrónu. Následne voda vyteká do nádoby, ktorá už obsahuje prefiltrovanú vodu.

Proces filtrácie v praxi prebieha vo viacerých stupňoch, záleží od samotnej filtračnej kanvice, ktorú používame. Základom je však sieťový – mechanický filter, ktorý sa postará, aby prefiltrovaná voda neobsahovala žiadne väčšie čiastočky, napr. piesok. Na toto by vám však stačilo kuchynské sitko a filtračná kanvica by nebolo potrebná. Filtračné kanvice využívajú vodný filter na princípe aktívneho uhlia. V druhom a tretom stupni sa voda prelieva cez aktívne uhlie a je zbavená väčšieho obsahu chlóru a ďalších kontaminantov. V poslednom kroku sú zachytené aj najmenšie usadeniny.

Filtračná kanvica neutralizuje pach vody a zlepšuje jej chuť. V praxi sa preukázalo, že filtrovaná voda z filtračnej kanvice je zmäkčená a neobsahuje ťažké kovy, čo prispieva k tomu, že sa netvorí tak veľké množstvo vodného kameňa.

Výhody:

 • cenovo dostupný spôsob filtrácie vody,
 • voda je zbavená zápachu a lepšie chutí,
 • vizuálne prečistenie vody,
 • eliminuje vápenaté usadeniny a tvorbu vodného kameňa,
 • zachytáva veľké množstvo kontaminantov, chemikálií a chlóramíny,
 • ekologický význam – nižšia spotreba balenej vody,
 • jednoduchá údržba.

Nevýhody:

 • pravidelná investícia do filtračných patrón,
 • filtračná kanvica nezbaví vodu mangánu, antibiotík ani hormónov,
 • voda nie je vhodná pre dojčatá,
 • filter môže zachytiť aj niektoré prospešné minerály.

Objem filtračnej kanvice a čas filtrovania

Pre veľkosť filtračnej kanvice sa rozhodujte podľa veľkosti domácnosti. Ak budete doma piť vyslovene iba filtrovanú vodu, odporúčame filtračnú kanvicu s objemom 2,5 až 3,5 litra. To platí aj v prípade, ak budú filtrovanú vodu piť a používať aj ostatní členovia domácnosti, čím je kanvica väčšia, tým viac filtrovanej vody môžete mať. Najväčšie filtračné nádoby, ktoré už nemožno označiť za kanvice, môžu mať objem 5 až 10 litrov. Napríklad Brita Flow MaxtraPlus – tá má objem až 8,2 litra.

Filtračná kanvica – objem

Menšie filtračné kanvice alebo filtračné fľaše môžu mať objem od 0,5 až po 2 litre. Výhodou menších kanvíc je, že vodu prefiltrujú rýchlejšie, čas filtrovania u väčších kanvíc je dlhší. Zároveň sa však čas filtrovania vyrovnáva, pretože máte prefiltrované väčšie množstvo vody. Filtrovanie vody je väčšinou niekoľko minútovou záležitosťou aj s ohľadom na objem kanvice to môže trvať 3 až 8 minút.

Vodný filter a jeho životnosť

Niektoré filtračné vložky sú drahšie, iné zasa lacnejšie. Filtračné kanvice patria k tým najlacnejším variantom. Využívajú totiž jednoduchý vymeniteľný uhlíkový filter – s obsahom aktívneho uhlia alebo tiež ionexovej živice. Filtrácia prebieha tzv. adsorpciou (pozn. nie absorpciou). Na vodný filter sa naviažu kontaminanty i pachy, voda je tak zbavená rôznych zložiek, ktoré môžu človeku prekážať alebo vyslovene škodiť. Existujú aj filtračné kanvice, ktoré disponujú špecifickými filtrami určenými na zmäkčovanie vody alebo na odstraňovanie konkrétnych látok.

Spotreba filtrov vždy závisí od spotreby vody. Ak vodu filtrujete často, filter vydrží maximálne jeden mesiac. Výrobcovia vždy uvádzajú, aká je výdrž filtračnej patróny. Buď to ide o časový horizont 30 až 60 dní, alebo objem prefiltrovanej vody 150 až 300 litrov. Pri výbere sa preto zaujímajte aj o cenu náhradných filtrov, tie sú totiž jedinou pravidelnou investíciou do filtračnej kanvice.

Na filtrovanie vody sa používajú rôzne filtre v závislosti od podmienok, v akých je voda filtrovaná. Mimo filtračných kanvíc môže byť voda filtrovaná aj svetelným UV žiarením alebo reverznou osmózou – voda preteká cez sedimentačný alebo uhlíkový filter, úzku polopriepustnú membránu a týmto spôsobom sa zachytávajú aj tie najmenšie čiastočky či usadeniny. Vytvára sa tzv. osmotický tlak. Vtedy je voda zbavená až 98 % všetkých kontaminantov. Jedným z druhov filtrácie je aj destilácia, pri ktorej je voda privedená do bodu varu.

Elektronický alebo mechanický indikátor?

Väčšina filtračných kanvíc dnes spotrebiteľov upozorní na to, že životnosť filtračnej vložky vypršala. Existujú dva spôsoby indikácie. Mechanický indikátor výmeny filtra sa nachádza na veku nádoby a umožňuje vám za pomoci otočného ciferníka (kalendára) zvoliť mesiac, kedy ste filtračnú patrónu menili. Kanvica vás síce neupozorní na výmenu automaticky, no máte prehľad o tom, kedy výmena prebehla. Po mesiaci či dvoch, v závislosti od inštrukcií výrobcu, viete, že musíte filter vymeniť.

Filtračná kanvica s elektronickým indikátorom

Digitálny alebo elektronický indikátor výmeny filtra je modernejší a komfortnejší. Na malom digitálnom displeji máte informáciu o tom, v akej kondícii filter je. Najčastejšie ide o percentuálny či paličkový systém, viete teda, že ak ostala palička len jedna, je čas na jeho výmenu a filtračná kanvica vás na to vizuálne upozorní. Cenový rozdiel medzi týmito kanvicami s mechanickým a digitálnym indikátorom zanedbateľný.

Plast alebo sklenená filtračná kanvica na vodu

Najdostupnejšie sú filtračné kanvice vyrobené z plastu. Na výrobu filtračných kanvíc by sa mali používať certifikované plasty bez obsahu BPA, čo je látka bisphenol A. Tá je pre ľudský organizmus toxická. Plastové materiály by tak mali byť odolné a kvalitné. To sa týka i veka nádoby, s ktorým z času na čas budete manipulovať. Samotné nádoby sú v tomto prípade vhodné aj do umývačky riadu. Filtračnú vložku v takom prípade vyberte. Sklenené filtračné kanvice sú drahšie a na trhu ich je menej. Údržba je takisto nenáročná. Voľba je tak čisto na preferencii spotrebiteľa. Výnimočne nájdete v ponuke modely z antikoru – nehrdzavejúcej ocele.

Investujte do kvalitnej značky

Pri filtračných kanviciach ani nemožno hovoriť o konkrétnych cenových kategóriách. Ak sa už rozhodnete pre kúpu filtračnej kanvice a rozhodujete sa medzi známym renomovaným výrobcom alebo neznámym modelom a rozdiel robí 5 eur, určite vsaďte na overenú značku.

Cena filtračných kanvíc sa začína na hranici 10 eur. Kvalitné a väčšie filtračné kanvice stoja okolo 15 až 25 eur. Drahšie kanvice nad sumu 30 eur sú dodávane často aj s náhradnými filtrami. Pri kúpe si teda všímajte, či je filtračná kanvica dodávaná s aspoň jedným filtrom. Ak je možnosť, obstarajte si hneď aj náhradné filtre.

Filtračné kanvice Brita, Laica a BWT garantujú kvalitu

Do overenej kvality sa oplatí investovať. Na trhu sú certifikovaní výrobcovia, ktorí garantujú účinnosť svojich produktov. Ak je pre vás prefiltrovanie vody dôležité, chcete sa zbaviť chlórovej „arómy“, pachute a piť vodu zbavenú iných škodlivých častíc, potom určite vsaďte na renomované značky.

Za najobľúbenejšie a najlepšie sú považované filtračné kanvice Brita. Tie majú na trhu bohaté zastúpenie. Väčšinou ide o plastové kanvice s mechanickým alebo digitálnym indikátorom výmeny filtrov. Výrobca využíva špeciálne filtre s aktívnym uhlím a technológiou MicroFlow. Vysokú kvalitu ponúkajú aj filtračné kanvice Laica. Odporúčame tiež filtračné kanvice BWT. K lepším radíme taktiež značku Aquaphor a filtračné kanvice Philips, ktoré sú cenovo veľmi dostupné.

Otázky a odpovede – FAQ

Rozhodujete sa pre kúpu filtračnej kanvice, no neviete sa rozhodnúť? Potrebovali by ste poradiť ohľadom výberu? Chcete vedieť, kde nájdete konkrétnu filtračnú kanvicu za najlepšiu cenu? Chýbajú vám nejaké informácie? Radi vám pomôžeme a poradíme. Stačí, ak nám napíšete komentár alebo nás kontaktujete mailom. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a odpovedáme najrýchlejšie ako je možné. Ak máte skúsenosti s filtračnými kanvicami a ich výhodami alebo nevýhodami, podeľte sa o ne s ďalšími spotrebiteľmi. Možno im pomôžete rozhodnúť sa.

Ideálnu veľkosť nie je možné určiť, no ak vychádzame z predajnosti, obľúbené sú kapacity od 2,5 až do 3,5 litra. Ak využívate filtračnú kanvicu denne, vodu pijete, používate na prípravu čaju či kávy, potom je určite výhodnejšie, ak má kanvica väčší objem, aby ste nemuseli vodu dolievať po naliatí dvoch pohárov. Pri väčšej filtračnej kanvici je potrebné rátať s trocha dlhším časom filtrovania. Pri výbere však vždy berte do úvahy, že celkový objem neznamená to isté, čo objem prefiltrovanej vody.

Áno, filtračná kanvica už v praxi preukázala svoju efektivitu. Stále však berte na vedomie, že nejde o najúčinnejší a dokonalý spôsob filtrácie vody. Komunálne zdroje pitnej vody zvyčajne obsahujú škodlivé látky v zanedbateľnom množstve a na ľudský organizmus majú minimálny vplyv. Filtračná kanvica má svoje benefity a s určitosťou znižuje obsah kontaminantov vo vode. Stále však hovoríme o filtrovanej pitnej vode, nie o škodlivej alebo vyslovene zdravotne nevyhovujúcej vode, ktorá by obsahovala evidentné množstvo škodlivých látok. Kvalita vody je tak aj pre filtračnú kanvicu kľúčová. Filtračná kanvica zlepšuje chuť vody, zbavuje ju zápachu aj určitého množstva kontaminačných látok.

Výrobcovia vo väčšine prípadov uvádzajú či sú filtračná kanvica a jej komponenty vhodné na umývanie v umývačke riadu. Vo väčšine prípadov je však plastová či sklenená nádoba do umývačky riadnu vhodná. Výnimkou sú len veká, prípadne indikátory opotrebenia filtra, ktoré môžu byť mechanické alebo elektronické.

Záleží od konkrétneho modelu filtračnej kanvice. Pri výbere sa môžete stretnúť s filtračnými kanvicami, ktoré disponujú klasickým mechanickým indikátorom (kalendárom) alebo modernejším elektronickým indikátorom. Obvykle je výdrž filtračnej patróny 30 až 60 dní, resp. obdobou môže byť 150 až 300 litrov vody. Pri mechanickom filtri sa je dobré riadiť ideálne časovým údajom, elektronický indikátor vás na potrebu výmeny filtra upozorní vizuálne. Na nutnosť výmeny vás môže filter upozorniť aj zníženou priechodnosťou.

Nie, nemusíte. Voda vo filtračnej kanvici môže byť skladovaná pri bežnej izbovej teplote, ale pokojne môže byť kanvica s vodou umiestnená aj v chladničke. Záleží, či sa kanvica do chladničky zmestí. Skladovanie v chlade nijakým spôsobom nevyplýva na kvalitu vody či procesu filtrácie. Maximálne ovplyvňuje jej teplotu.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Brita Elemaris Meter XL

od 27,49 €
Filtračná kanvica na zbavenie vody chlóru a ťažkých kovov s elektronickým indikátorom, ktorý vás upozorní na potrebu výmeny filtra. Nemusíte si...

Brita Marella Cool

od 11,99 €
Zabudnite na nosenie ťažkých minerálok z obchodu i na nie príliš chutnú pitnú vodu z kohútika. Filtračná kanvica vás poteší každodennou...

Brita Marella XL Memo

od 12,47 €
Kanvica filtračná BRITA MARELLA XL MEMO WHITE Marella XL Memo modrá s novým dizajnom a novým Brita metrom. Vodný filter znižuje obsah chlóru,...

Brita Marella Cool Memo

od 11,99 €
Filtračná kanvica - s filtrom MAXTRA PLUS / BRITA MARELLA COOL LEVANDUĽA: filtračná kanvica v klasickom dizajne, ktorá je vhodná do dverí...

Brita Marella XL 3,5l

od 12,47 €
Viete, že sa nemusíte ťahať s plastovými fľašami, aby ste si mohli dopriať kvalitnú a výbornú vodu? Filtrovacia kanvica značky Brita vám...

Brita Aluna Cool calendar

od 13,00 €
filtračná kanvica na vodu • celkový filter kanvice 2,4 l • objem prefiltrovanej vody 1,4 l • filter Brita Maxtra • indikátor výmeny patróny Memo...

BWT Vida 2,6 l

od 8,75 €
Filtračná kanvica - modrá Petrol BWT, VIDA: Modrá petrol filtračná kanvica upúta svojím jednoduchým a priamočiarym dizajnom Parametre produktu:...

Brita Aluna Cool Memo

od 9,55 €
Kanvica filtračná BRITA ALUNA COOL MEMO WHITE Praktická kanvice Aluna Cool na filtrovanie vody v bielom prevedení, využívajúci filter Brita...

BRITA Maxtra Plus Style 2,4l

od 16,63 €
Filtračná kanvica Stye Maxtra Plus od výrobcu Brita obsahuje vodný filter Maxtra+ a je vybavená LED indikátorom stavu vodného filtra Smart...

Brita Aluna XL Memo

od 11,99 €
Kanvica filtračná BRITA ALUNA XL MEMO WHITE Táto tradičná Brita kanvice je u zákazníkov obľúbená predovšetkým vďaka svojmu veľkému objemu 3,5 l,...

Brita Flow MaxtraPlus 8,2l

od 28,11 €
filtračný barel • celkový objem 8,2 l • objem filtrovanej vody 5,2 l • 4-stupňová filtračná technológia • indikátor výmeny filtra • výpustný...

Aquaphor Provance

od 23,00 €
Kanvica filtračná AQUAPHOR PROVANCE WHITE Kanvica Aquaphor Provance s indikátorom s výmenným filtračným modulom B5 (B100-5) vychádza najlepšie v...

Ďalšie články z kategórie Domácnosť

Vaše hodnotenie:
(92.6%)

Komentáre
Terka 14.Jan.2022

Kanvicu BRITA Marella XL používam už dlhšie a som s ňou maximálne spokojná. Chuť vody je naozaj iná, než keď ju pijem priamo z kohútika. Svoj účel plní a navyše pekne vyzerá, dizajn je moderný. Keďže v bytovke máme tvrdú vodu, bez filtračnej kanvice by sa nedala piť. Po dôkladnom vyčistení sa v kanvici nevyskytuje vodný kameň. Manipulácia je jednoduchá a nemám nič, čo by som jej mohla vytknúť.

Odpovedať

Margita 14.Jan.2022

Kanvica BWT SLIM MEI je výborná, len škoda, že v balení bol jeden filter, uvítala by som aspoň dva, budem si musieť časom dokúpiť ďalšie. Spokojná som aj s objemom a veľkosťou kanvice. Voda má inú chuť, povedala by som, že čistejšiu a výraznejšiu, chutí mi ako z alpského prameňa. :-) Cena kanvice aj náhradných filtrov je nastavená nízko, takže spokojnosť.

Odpovedať

Peťa 14.Jan.2022

Kanvica Aquaphor Provance splnila moja očakávania, filtrácia vody je rýchla a kvalitná, voda má veľmi dobrú chuť a nie je v nej cítiť žiadne chemikálie či pachute. Za tú cenu to bola výhodná kúpa, dokonca aj moji domáci miláčikovia si radšej vyberú takúto filtrovanú vodu než klasickú z vodovodu. Páči sa mi, že v kanvici sa netvorí vodný kameň a veľmi dobre sa s ňou narába. Plus dávam aj za počítadlo litrov, ktoré prešli filtrom.

Odpovedať

Janka 14.Jan.2022

Kanvica BWT VIDA urobí z vody, ktorú som predtým nebola schopná vypiť, pitnú tekutinu. Páči sa mi dizajn kanvice aj cena. Je kvalitne prevedená, ľahko sa udržiava čistá a výdrž filtra je dlhá. Objem kanvice je akurát a plus si zaslúži aj rýchlosť prietoku vody. Za málo peňazí je to obrovská služba, pretože odstraňuje chlór, vodný kameň a ďalšie nečistoty.

Odpovedať

Zita 15.Jan.2022

Filtračný barel Brita Flow MaxtraPlus bola výborná kúpa, ktorá sa oplatila, využívame ju naplno niekoľkokrát denne. Výborne z vody odstráni vodný kameň, respektíve chlór aj ďalšie nežiaduce látky. Škoda, že je to plast, ktorý má svoje výhody aj nevýhody. Objem 8,2 litrov je skvelý a hranatý dizajn je tiež fajn.

Odpovedať

Vierka 17.Jan.2022

Lacná a šikovná kanvica akurát do ruky je Brita Marella Cool. Pekne vyčistí vodu a tá má potom citeľne lepšiu chuť. Škoda, že výrobca troška šikovnejšie nevyriešil plnenie a nalievanie vody. Ale za tú cenu mu to prepáčim. :-) Na tvrdú vodu je to perfektná vec a plusom je elegantný vzhľad kanvice. Objem je vhodný pre jednu osobu, pre väčšiu rodinku odporúčam nejaký objemnejší model.

Odpovedať

Wendy 20.Jan.2022

Kanvica Laica Light Graffiti funguje a voda z vodovodu sa dá konečne piť. U nás je voda taká nejaká divná a má železitú chuť, ale po použití kanvice je super. Ušetrí mi to ťahanie sa s fľaškami z obchodu. Kanvica pekne vyzerá, no neviem ako to bude s náhradnými filtrami. Zatiaľ máme kanvicu krátko, takže používame ten pôvodný.

Odpovedať

Romana 26.Jan.2022

Brita Elemaris Meter XL filtruje spoľahlivo. Kanvica má pekný ergonomický dizajn, ľahko sa s ňou manipuluje a má veľký objem. Škoda, že návod na obsluhu nebol dodaný v slovenčine alebo aspoň v češtine... No stiahla som si ho bez problémov z internetu. Filtrácia je rýchla a kvalitná, takže v tomto smere nemám kanvici čo vyčítať.

Odpovedať

Renča 08.Feb.2022

Kanvicu Brita Marella XL Memo som si kúpila kvôli veľkému objemu. Napĺňanie je jednoduché, pretože otvor je veľmi dobre vyriešený, čo sa nedá povedať o niektorých iných kanviciach. Svoju funkciu plní na stopercent. Voda je citeľne mäkšia. Plusom je, že v balení boli tri filtre.

Odpovedať

Markéta 22.Feb.2022

Brita Flow MaxtraPlus bola výborná kúpa, no je to plast, ktorý má svoje výhody aj nevýhody. Každopádne, vie pekne odstrániť vodný kameň.

Odpovedať

Aďa 16.May.2022

Lacná a šikovná filtračná kanvica je Laica, sme s ňou spokojní. Objem 2,3 litra je postačujúci, samozrejme, prefiltrovanej vody získate menej, niečo cez liter, ale aj tak je to fajn. Kanvica je jednoduchá a dobre sa s ňou manipuluje.

Odpovedať

Mária 17.Jul.2022

Na kanvici Aquaphor Provance sa mi páči veľkosť, materiál, dlhá výdrž filtra... S produktom som spokojná. Doma máme veľmi tvrdú vodu, ktorá sa všade usádza... Vďaka kanvici je voda konečne prijateľná. Filtrácia vody je pomerne rýchla a voda má fakt dobrú chuť. Kanvica vyzerá luxusne, akoby bola vyrobená z tenkého skla. Dokáže prefiltrovať 4,2 litra vody a páči sa mi aj počítadlo litrov, ktoré prešlo cez filter. V porovnaní s inými podobnými produktami má táto dlhšiu výdrž filtra.

Odpovedať

Denisa 16.Aug.2022

Kanvicu Brita Maxtra Style XL 3,6l používam už dosť dlho. Pozitívom je dostatočný objem prefiltrovanej vody. Páči sa mi krásny dizajn a jednoduchosť používania. Plus dávam za svetelný ukazovateľ - zelená, oranžová, červená. Prefiltrovaná voda je chutná a pekne čistá. Produkt vyzerá kvalitne a esteticky. Cena je tiež super. S výberom som spokojná.

Odpovedať

Kamila 16.Nov.2022

Kanvicu Aquaphor Provance som si vybrala na základe mne vyhovujúcich parametrov. Má dobrú veľkosť, je z kvalitného materiálu a plusom je tiež dlhá výdrž filtra. Kupovala som ju hlavne preto, že máme doma tvrdú vodu a všade sa nám usadzuje. Filtrácia vody je rýchla a voda má dobrú chuť. Dokonca aj moje domáce zvieratká, mám psa aj mačku, si vyberú radšej túto vodu, než tú z vodovodu. Myslím si, že zvieratá cítia, ktorá chutí lepšie, respektíve, ktorá voda nie je znečistená. Preto je aj toto dôkaz toho, že dobre filtruje. Prefiltruje až 2.4 litra a páči sa mi aj počítadlo litrov, ktoré prešli cez filter. Je to užitočný pomocník, určite odporúčam.

Odpovedať

Tomáš 02.Dec.2022

Dobrý deň,
prečo nie je voda z filtračných kanvíc vhodná pre dojčatá?
Za odpoveď vopred ďakujem!

Odpovedať

Testmagazin.sk 02.Dec.2022

Dobrý deň, Tomáš,

hlavným dôvodom, prečo sa neodporúča dávať vodu z filtračnej kanvice dojčatám je, že takáto voda je okrem prípadných nečistôt a chemikálií, zbavená taktiež výdatného množstva minerálov, ktoré sú pre ľudský organizmus, špeciálne pre ten detský vo vývoji, veľmi prospešné. Procesom filtrácie sa taktiež mení pH vody či obsah dusičnanov. Ak dieťaťu vodu z filtračnej kanvice dáte, nie je to žiadna chyba a nemáte sa čoho báť, no rovnako ako pri vode z vodovodu platí všeobecné odporúčanie vodu dojčaťu prevariť, a to aj v prípade, ak ju používate na prípravu dojčenskej stravy. Treba tiež myslieť na to, že je optimálne, ak dieťaťu dodávate minerálne látky aj v podobe mineralizovanej dojčenskej vody. Voda z filtračnej kanvice by ani náhodou nemala nahradiť celý pitný režim dieťaťa či dospelého človeka práve z dôvodu, že je takáto voda zbavená minerálnych látok. Existujú špeciálne filtre do filtračných kanvíc, ktoré vodu prečisťujú a súčasne obohacujú - mineralizujú (vápnik, horčík).