Umývačky riadu Beko

Umývačky riadu Beko – recenzie, návod, cena, skúsenosti

Umývačky riadu dnes už patria k štandardnej výbave kuchyne. Jedným z popredných výrobcov týchto spotrebičov je aj Beko, ktorý sa na slovenský trh dostal pred viac ako 15 rokmi. V jeho ponuke nájdete desiatky rôznych modelov, medzi ktorými by si mal to pravé orechové nájsť naozaj každý z vás. Aby sme vám uľahčili výber a rozhodovanie, pripravili sme si pre vás test umývačiek riadu Beko, ktoré sa medzi spotrebiteľmi tešia veľkej popularite. V teste sme pre vás zrecenzovali jeho víťazku, umývačku Beko DFN26422X, a niekoľko ďalších modelov, ktoré nás zaujali atraktívnou cenou, pokrokovými funkciami alebo vysokou účinnosťou umývania.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú umývačku riadu Beko kúpiť?

Ak ste sa rozhodli, že značka Beko je vhodnou voľbou do vašej domácnosti, a pri výbere umývačky riadu sú pre vás postačujúce len základné informácie, na začiatok nášho testu sme si pre pripravili tabuľku 3 modelov, ktoré sme ocenili špeciálnymi štítkami. Pokiaľ vás zaujímajú všetky dôležité parametre vrátane detailov, odporúčame vám, aby ste si našli niekoľko minút času na naše podrobné recenzie umývačiek riadu Beko.

Názov Hodnotenie Detail
Beko BDFN26646WC 5* Zobraziť produkt
Beko BDIN38643C 5* Zobraziť produkt
Beko BDFN36650XC 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Potom, ako sa nám podarilo vybrať konkrétne umývačky riadu Beko do nášho testu, sme si stanovili okruh parametrov, ktoré pokladáme pri týchto spotrebičoch za najdôležitejšie. Na základe nich sme dané modely mohli porovnať medzi sebou a následne im udeliť špeciálne štítky, ktoré súvisia s ich hlavnými vlastnosťami.

Pomer medzi cenou a výkonom
Účinnosť umývania a sušenia
Energetická náročnosť
Kapacita
Programy
Doplnkové funkcie
Hlučnosť

Ako sme spomenuli vyššie, predtým než sme sa pustili do recenzovania jednotlivých umývačiek riadu Beko, sme ich museli vybrať spomedzi desiatok modelov, ktoré sa nachádzajú v ponuke tohto výrobcu. Zamerali sme sa na samotné špecifikácie, pomer medzi cenou a výkonom, spotrebiteľské recenzie na overených portáloch ako Heureka.sk, Mall.sk, Hej.sk, Nay.sk, Okay.sk či Tpd.sk a mieru ich predajnosti. Na základe týchto parametrov sa do nášho testu umývačiek riadu Beko dostalo niekoľko spotrebičov, ktorých kúpu môžeme len a len odporučiť.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie umývačiek riadu Beko

Hodnotenie umývačiek Beko nám zabralo niekoľko dní. Vybrané umývačky sme sa snažili porovnať medzi sebou. Sústredili sme sa aj na porovnanie so spotrebičmi iných značiek, aby sme vedeli čo najlepšie zhodnotiť skutočný výkon, účinnosť umývania a ďalšie pramatere, ktoré súvisia s praktickou stránkou týchto domácich pomocníkov. Finálne recenzie sú teda výsledkom nášho vlastného hodnotenia a porovnávania, na ktoré nemal výrobca Beko žiaden dosah.

Beko DFS26024W

Voľne stojaca umývačka riadu, energetická trieda E, kapacita na 10 súprav riadu, 7 programov, 5 nastavení teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Beko DFS26024W je ideálnou voľbou pre tých z vás, ktorí hľadajú primerane kvalitnú, no lacnú umývačku riadu so šikovnými funkciami a vcelku nízkou energetickou náročnosťou. Ide o klasický voľne stojaci modelrozmermi 85 x 45 x 60 cm a kapacitou, ktorá postačuje na umytie 10 súprav riadu. Beko DFS26024W patrí do energetickej triedy E, ostatne ako väčšina voľne stojacich modelov. Spotreba elektriny na 1 klasický umývací cyklus predstavuje 0,76 kWh, čo je primerané. Naopak, spotrebu vody hodnotíme ako mierny nadpriemer.

Výrobca neuvádza informácie o účinnosti umývania ani sušenia, na základe spotrebiteľských skúseností však usudzujeme, že v tomto smere Beko DFS26024W spĺňa štandardné požiadavky. Umývačka je vybavená invertorovým motorom ProSmart, ktorý je zárukou dlhej životnosti a nízkej poruchovosti. Z hľadiska hlučnosti je tento model prijateľný. Patrí do  triedy C a jeho hlučnosť dosahuje znesiteľných 47 dB. Spotrebič disponuje 5 teplotnými nastaveniami, 6 umývacími programami a 1 špeciálnym programom Inner Clean na samočistenie.

Na extra rýchle umytie len mierne zašpineného riadu slúži funkcia Fast+. Rýchle, cca 58 min. plnohodnotné umývanie + sušenie však dosiahnete aj pri programoch Quick&Clean alebo Quick&Shine. Ďalej máte k dispozícii režim na „predumytie“ riaduprogramy Mini 30, Eco 50, Intensive 70 a Auto. Na Beko DFS 26024 W sa nachádza časovač, ktorý je nastaviteľný od 30 min. do 24 hod. Za zmienku stojí taktiež technológia GlassShield, ktorá riad oplachuje nezmäkčenou vodou, čo predlžuje jeho životnosť a predchádza vzniku korózie.

Pri použití programu Auto vďaka inteligentným senzorom umývačka automaticky vyhodnotí mieru zašpinenia riadu. V závislosti od toho následne vyberie vhodnú teplotu i dĺžku programu a upraví spotrebu vody. Najväčším sklamaním je absencia jedného zo základných bezpečnostných prvkov, teda ochrany proti pretečeniu. Naopak, na umývačke Beko nás zaujala možnosť nastavenia horného koša Acrobat, ktorý môžete bez vyberania, dokonca i vtedy, keď je naplnený, polohovať do 3 rôznych výšok.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Množstvo zaujímavých doplnkových funkcií a programov
Polohovateľný horný kôš

Negatíva

Bez ochrany proti pretečeniu
Vyššia spotreba vody

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Energetická trieda: E ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 0,76 kWh/9,5 l ● Počet súprav riadu: 10 ● Počet programov/nastavení teploty: 6 + 1/5 ● Motor: invertorový ● Trieda hlučnosti: C (47 dB) ● Rozmery (V x Š x H): 85 x 45 x 60 cm

Lacná kvalita

Beko DIN26410

Vstavaná umývačka riadu, energetická trieda F, 14 súprav riadu, 7 programov, 6 nastavení teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Umývačka riadu Beko DIN26410 nás zaujala najmä z dôvodu nízkej obstarávacej ceny, ktorá sa však odrazila na pomerne vysokej energetickej náročnosti. Ide o vstavanú umývačku riadu so 60 cm šírkou, 82 cm výškou a 55 cm hĺbkou. Má veľkú kapacitu, vďaka ktorej do nej môžete „naložiť“ až 14 súprav riadu. Tento model je vhodnejší pre viacpočetné domácnosti. Spomínaná energetická náročnosť na tom skutočne nie je najlepšie. Beko DIN26410 patrí do energetickej triedy F, pričom väčšina umývačiek Beko, no i tie od iných výrobcov, spadá do triedy E alebo vyššej. Spotreba elektriny na 1 umývací cyklus teda predstavuje 1,05 kWh a spotreba vody dosahuje až 11 l.

Z hľadiska hlučnosti sa Beko DIN26410 od ostatných modelov v našom teste umývačiek riadu príliš neodlišuje. Patrí do triedy C a dosahuje hlučnosť okolo 48 dB. Aj tento spotrebič disponuje invertorovým motorom ProSmart s nízkou poruchovosťou a dlhou životnosťou. Dobrou správou je, že účinnosť umývania a sušenia je úplne v poriadku. V oboch prípadoch umývačka patrí do najvyššej triedy A.

Programom a doplnkovým funkciám nemáme čo vytnúť. V tomto smere sa umývačka riadu Beko vyrovná aj podstatne drahším modelom. Je vybavená 7 umývacími režimami, ktoré dopĺňa špeciálny režim na samočistenie útrob samotného spotrebiča. Programy sú klasické, čo znamená, že medzi nimi nájdete alternatívu na 3-násobne rýchlejšie, dôkladnejšie, efektívnejšie aj ekonomické umývanie riadu.

Ani v tomto prípade nechýba bezpečnostná funkcia na ochranu proti pretečeniu, možnosť odloženého štartu, technológia GlassShield na oplachovanie riadu nezmäkčenou vodou a inteligentné senzory na automatické nastavenie teploty, dĺžky umývania a spotreby vody. Nie až tak podstatnými mínusmi je, že umývačka nedisponuje žiadnymi smart funkciami a je dodávaná bez zásuvky na príbory.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Veľký počet programov a doplnkových funkcií
Veľká kapacita

Negatíva

Vyššia spotreba elektriny a vody
Dodávaná bez zásuvky na príbor

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Energetická trieda: F ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 1,05 kWh/11 l ● Počet súprav riadu: 14 ● Účinnosť umývania/sušenia: 1,13/1,07 ● Počet programov/nastavení teploty: 7/6 ● motor: invertorový ● Trieda hlučnosti: C (48 dB) ● Rozmery (V x Š x H): 82 x 60 x 55 cm ● Hmotnosť: 33,5 kg

Pre náročných

Beko DIN59530 AD

Voľne stojaca umývačka riadu, energetická trieda D, kapacita na 15 súprav riadu, 12 programov, 6 nastavení teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Štítok „Pre náročných“ je v prípade umývačky riadu Beko DIN59530 AD viac než výstižný. Táto voľne stojaca umývačka naraz umyje až 15 súprav riadu, no i napriek takejto nadštandardnej kapacite má veľmi nízku spotrebu. Tú zabezpečuje energetická trieda D, ktorá je v prípade voľne stojacich modelov skutočným nadpriemerom. Beko DIN59530 AD pri 1 umývacom cykle spotrebuje len 0,86 kWh elektrickej energie a 9,9 l vody. Tento model disponuje invertorovým motorom ProSmart, ktorý je, doslova, počuteľne tichší, odolnejší a má dlhšiu životnosť. Práve vďaka nemu umývačka spadá do triedy hlučnosti B. Pri umývaní teda dosahuje len 40 dB.

Za vysokou obstarávacou cenou nestojí len nízka spotreba a množstvo programov, ale taktiež špeciálne technológie a konštrukčné riešenia. Umývačka riadu je vybavená umývacím ramenom CornerIntense s vylepšením tvarom a netypickým pohybom, vďaka čomu voda prenikne aj do rohov a na iné ťažko dostupné miesta. Dvierka sú automatické, čo znamená, že sa po skončení zvoleného režimu otvoria samy. Z umývačky tak unikne nadbytočná para a riad ostane stopercentne suchý.

Za zmienku ďalej stoja pánty SlideFit na vonkajších dvierkach, ktoré umožňujú inštaláciu umývačky bez použitia vysokého sokla. SlideFit sú skombinované s ďalšími viacosovými pántami FlexFit. Vďaka nim stačí medzi dvierkami a kuchynskou linkou ponechať len 3 mm priestor. Pánty SelFit sú navyše samonastaviteľné, preto sa nemusíte zaoberať nastavovaním tuhosti pružiny na dvierkach. Všetky tieto vlastnosti stoja za veľmi jednoduchou montážou umývačky riaduLED signalizácia chodu je riešená veľmi elegantne, keďže sa nachádza na spodnej časti zariadenia, a osvetľuje podlahu.

Priehradka na príbory, ktorá je vybavená vlastným sprchovaním, je umiestnená neštandardne v hornej časti, čo šetrí miesto. V prípade potreby ju môžete kedykoľvek vybrať. Umývanie väčšieho riadu uľahčujú špeciálne držiaky TrayWashVšetky držiaky, vrátane nich, majú pogumovaný povrchom, ktorý je šetrný aj k riadu náchylnému na poškriabanie. Horný kôš Acrobat je polohovateľný v 3 rôznych výškach. Ďalšou ekonomickou i ekologickou prednosťou Beko DIN59530 AD je automatický zásobník AutoDose na čistiaci prostriedok a leštidlo. Stačí ho naplniť raz za mesiac, pretože spotrebu prípravkov reguluje samotná umývačka.

Na Beko DIN59530AD sa nachádza 6 teplotných nastavení a až 9 fixných umývacích programov: Auto program, Predumytie, Glass Care 40, Mini 30, Eco 50, Quick & Shine, Intensive 70 a AquaFlex+. Umývačku môžete prepojiť s aplikáciou HomeWhiz, ktorá slúži na stiahnutie programov Hygiene, DailyWash a SilentWash aj smart ovládanie cez telefón. Aquastop na ochranu proti pretečeniu, program na samočistenie a funkcia Fast+ na extra rýchle umývanie riadu patria v tejto cenovej kategórií k povinnej výbave každého modelu.

Pozitíva

Vysoký výkon a nízka energetická náročnosť
Nadštandardné množstvo programov a funkcií, vrátane tých smart
Prepracované technologické riešenia

Negatíva

Vysoká cena

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Energetická trieda: D ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 0,86 kWh/9,9 l ● Kapacita: 15 súprav riadu ● Počet programov/nastavení teploty: 12/6 ● Motor: invertorový ● Trieda hlučnosti: B (40 dB) ● Rozmery (V x Š x H): 81,8 x 59,8 x 55 cm

Ďalšie zaujímavé produkty

Umývačky riadu Beko, ktoré sme zaradili do nášho testu, vynikajú vysokou účinnosťou umývania, veľkým počtom programov a funkcií, nízkou energetickou náročnosťou, atraktívnou obstarávacou cenou, vysokou kvalitou spracovania alebo pokrokovými technológiami. Inak povedané, snažili sme sa vybrať z každého rožka troška. Ak ste ani napriek tomu nenašli umývačku, ktorá je uspôsobená na používanie vo vašej domácnosti, neprehliadnite naše nasledujúce tipy na ďalšie zaujímavé modely.

Beko BDIN38660C patrí k trochu drahším umývačkám riadu. Spadá do energetickej triedy A, má menšiu kapacitu postačujúcu na umytie 16 súprav riadu a disponuje 8 programami, nechýba program HygieneIntense, LED signalizácia prevádzky ani rameno CornerIntense.

Umývačka riadu Beko DFN28423X je vhodná pre štandardné rodiny. Má kapacitu na 14 súprav riadu, patrí do energetickej triedy E a jej spotreba je primeraná výkonu. Pri umývaní môžete využiť 9 programov. Umývačka riadu je vybavená efektívnejším ramenom AquaIntense, odnímateľnou priehradkou na príbor v hornej častipolohovateľným košom a  invertorovým motorom ProSmart, ktorý stojí za jej nízkou hlučnosťou a dlhou životnosťou.

Zaujať by vás mohla taktiež umývačka riadu Beko DIN34320. Na rozdiel od väčšiny voľne stojacich modelov patrí do energetickej triedy E, vďaka čomu pri 1 umývacom cykle spotrebuje len 0,94 kWh. Má veľkú kapacitu pre 13 riadových súprav, ponúka na výber 4 programy, priehradka na príbory je umiestnená v hornej časti a nechýba ani ochrana proti pretečeniu. K plusom ďalej patrí nízka hlučnosť a špeciálne programy na extra rýchle umývanie riadu.

Beko BDIS25023 je štandardná umývačka riadu s menšou kapacitou a chudobnejšou ponukou programov. Pri jednom cykle v nej umyjete max. 10 súprav riadu, disponuje 5 umývacími programami a 4 teplotnými nastaveniami, spadá do energetickej triedy E a má trochu vyššiu hlučnosť. K plusom patrí ochrana proti pretečeniu, 24 hod. časovač a LED signalizácia prevádzky. K nevýhodám zaraďujeme vyššiu spotrebu vody.

Beko DIS28120 je ďalšou umývačkou riadu, ktorú ocenia náročnejší spotrebitelia, čo sa odzrkadľuje aj na jej vysokej obstarávacej cene. Za tú dostanete spotrebič s nízkou spotrebou, 9 programami, kapacitou na 11 súprav riadu, polohovateľným horným košom, efektívnejším ramenom a mnohými pokrokovými funkciami. Vzhľadom na vyššiu cenu nás sklamala nadpriemerná hlučnosť a menší počet umývacích programov v porovnaní s ostatnými modelmi od Beko.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V ponuke spoločnosti Beko nájdete viaceré modelové rady, ktoré zahŕňajú mnohé umývačky riadu s rozdielnymi vlastnosťami, funkciami i obstarávacou cenou. Pri rozhodovaní vám preto pomôžu nielen recenzie, ale tiež popularita medzi spotrebiteľmi, ktorú je možné odmerať napr. prostredníctvom predajnosti. V tomto smere by vás mohla zaujímať nasledujúca tabuľka najpredávanejších umývačiek riadu Beko na Heureka.sk, ktorú pre vás obnovujeme v závislosti od aktuálnej situácie na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DIS35020 5* Zobraziť produkt
Beko DIN34320 5* Zobraziť produkt
Beko BDFN26430X 5* Zobraziť produkt
Beko DIS48120 5* Zobraziť produkt
Beko BDIN38650C 5* Zobraziť produkt

Kto je Beko?

Tureckú spoločnosť Beko založil v roku 1995 podnikateľ a filantrop Vehbi Koç. Na slovenský trh sa dostala až o 10 rokov neskôr. Dnes patrí k jedným z popredných značiek spotrebičov do domácnosti. V ponuke Beko nájdete chladničky, mrazničky, sporáky, práčky, sušičky, samozrejme, umývačky riadu aj malé spotrebiče, ako kávovary, mixéry, žehličky, vysávače či zvlhčovače a čističky vzduchu.

Ponuka spotrebičov Beko je pestrá aj z hľadiska cien a kvalitatívnych kategórií. Na svoje by si preto mali prísť vyslovene nároční spotrebitelia, tí, ktorí hľadajú základné funkcie a kvalitu za nízku cenu, aj milovníci smart technológií. Pri pohľade na umývačky riadu je možné povedať to isté. Beko vyrába štandardné modely so základnými funkciami, kompaktné stolové umývačky aj spotrebiče s nadštandardným množstvom pokrokových funkcií, na ktoré poskytuje štandardnú 2-ročnú alebo 5-ročnú záruku. Pri niektorých modeloch dostanete až 10-ročnú záruku na invertorový motor alebo kompresor. Spravidla ide o modely za cenu nad 500 eur.

Technológie umývačiek riadu Beko

Pri umývačkách riadu Beko sa stretnete s niekoľkými špeciálnymi technológiami, ktoré majú dopad na praktickú, ekonomickú aj ekologickú stránku používania týchto spotrebičov. Niektoré z nich sú doménou vyšších modelových radov, inými sú vybavené aj vyslovene lacné umývačky.

  • Zásobník AutoDose slúži na automatické dávkovanie čistiaceho prostriedku a leštidla. Tieto prípravky stačí do umývačky doplniť raz za mesiac. Inteligentný zásobník totiž ich dávkovanie prispôsobuje aktuálne zvolenému programu. Výsledkom je zníženie prevádzkových nákladov, pohodlnejšia obsluha a, v neposlednom rade, pozitívny dopad na životné prostredie. Zásobníkom AutoDose sú vybavené umývačky Beko za cenu od 500 eur vyššie.
  • Rameno CornerIntense so špeciálnym tvarom vodu z dýz rozháňa aj do ťažko dostupných miest v umývačke. Okrem toho sa nepohybuje klasicky po kružnici, ale po štvorci. Voda sa vďaka tomu dostane aj k riadu umiestnenému v rohoch na oboch poschodiach.
  • Kôš do umývačky riadu Beko Acrobat je veľmi praktickou súčasťou mnohých umývačiek riadu Beko. Môžete ho polohovať v 3 rôznych výškach, pričom nie je potrebné vybrať už naložený riad.
  • HomeWhiz je smart funkcia, vďaka ktorej môžete umývačky riadu Beko prepojiť s mobilnou aplikáciou. Tá slúži na samotné ovládanie spotrebiča, notifikácie súvisiace s ukončením umývania, no taktiež na sťahovanie ďalších zaujímavých umývacích programov.

Otázky a odpovede – FAQ

Ak ste v našom teste umývačiek riadu Beko nenašli odpovede na vaše otázky, neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom. Či už vás zaujímajú informácie súvisiace s návodom na použitie umývačiek riadu Beko, ich spotrebou elektriny a vody, montážou či častými poruchami, pokúsime sa vám odpovedať čo najskôr.

Ceny umývačiek riadu Beko sa pohybujú v rozmedzí od necelých 200 do takmer 700 eur. V ponuke tohto výrobcu nájdete stolné, voľne stojace aj mini vstavané umývačky riadu Beko s 45 cm šírkou. Modely spadajú do rôznych energetických tried a majú menšiu i väčšiu kapacitu, pričom cena väčšinou zodpovedá týmto parametrom. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ceny spotrebičov sú takmer vždy primeranú výkonu, kvalite aj funkciám.

Umývačky riadu Beko vo všeobecnosti nepatria medzi príliš poruchové spotrebiče. Umývačka vás o prípadnej poruche informuje v podobe kódu na displeji, napr. 0000 pri prerušení prívodu vody, 000 pri problémoch s ohrevom, H1 pri poruchách termostatu či H5 pri neodtekaní vody z umývačky. Výrobca odporúča v každom prípade zariadenie odpojiť zo siete, počkať cca 15 min., následne ho opäť pripojiť a servis volať až vtedy, ak kód príslušnej chyby na displeji svieti aj po tomto „zásahu“.

V ponuke umývačiek riadu Beko nájdete modely s kapacitou na 10, 11, 12, 13, 14 alebo 15 súprav riadu. V preklade, na svoje si prídu tí z vás, ktorí hľadajú vyslovene malú a úspornú umývačku, ale aj spotrebitelia, ktorí obývajú viacpočetné domácnosti, v ktorých sa špinavý riad „točí“ neustále.

Beko DFN26422X

Voľne stojaca umývačka riadu, energetická trieda E, kapacita na 14 súprav riadu, 7 programov, 6 nastavení teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Umývačka riadu Beko DFN26422X patrí k voľne stojacim modelom. Jej rozmery predstavujú 85 x 60 x 60 cm, vďaka čomu na jedenkrát umyje až 14 súprav riadu. Keďže ide o väčší model, je vhodnejší do domácností, ktoré obývajú aspoň 4 osoby. Invertorový motor je zárukou dlhej životnosti, bohužiaľ, stojí za trochu vyššou hlučnosťou 46 dB, ktorá túto umývačku zaradila do triedy hlučnosti C. V tomto smere je porovnateľná s modelom Beko DIN26410.

Beko DFN26422X patrí do energetickej triedy E, čo je pri umývačkách akýmsi nepísaným štandardom. V praxi spotrebuje na 1 cyklus EKO cca 0,95 kWh elektrickej energie, čo je v porovnaní s ostatnými modelmi o niečo viac. Na druhej strane, spotrebu vody 9,5 l na cyklus hodnotíme ako podpriemernú. Z hľadiska účinnosti umývania a sušenia riadu tento model nijako nevyniká ani nezaostáva. Riad umyje a vysuší efektívne, čo je základ.

Umývačka disponuje 7 umývacím programami a 6 nastaveniami teploty, čo je viac než dosť. K dispozícii máte program na rýchle opláchnutie čerstvo zašpineného riadu, program ECO šetrný k životnému prostrediu, automatický program, pri ktorom všetky dôležité parametre umývania nastaví samotný spotrebič, a intenzívny program pre extrémne znečistený riad. Umývačka riadu disponuje aj samostatným programom na samočistenie, ktorý prispieva k predĺženiu jej životnosti a znižuje prevádzkové náklady. Ako negatívum hodnotíme len absenciu špeciálneho programu na umývanie skla.

Ponuka doplnkových funkcií je bohatá a postačujúca. Umývačka je vybavená ochranou proti pretečeniu, detskou poistkou, praktickým displejom, možnosťou odloženého štartukontrolkami, ktoré vás upozornia na nedostatok soli či leštidla v zásobníku, senzorom čistoty vody, režimom na extra sušenie a funkciou GlassShield na oplachovanie skla. Na ukončenie zvoleného programu alebo prípadný problém vás upozorní zvuková signalizácia. Milou drobnosťou je, že k umývačke dostanete zásuvku na príbory, keďže nejde o samozrejmosť pri všetkých modeloch. Smart funkcie absentujú, čo je vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu úplne normálne.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Dostatočný počet programov a nastavení tepoty
Bohatá ponuka doplnkových funkcií

Negatíva

Trošku vyššia hlučnosť
Trochu vyššia spotreba elektrickej energie
Absencia špeciálneho programu na umývanie skla

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Energetická trieda: E ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 0,95 kWh/9,5 l ● Kapacita = 14 súprav riadu ● Účinnosť umývania/sušenia: 1,13/1,07 ● Počet programov/nastavení teploty: 7/6 ● Motor: invertorový ● Trieda hlučnosti: C (46 dB) ● Rozmery (V x Š x H): 85 x 60 x 60 cm ● Hmotnosť: 46 kg

Beko DTC36610W

Stolná umývačka riadu, energetická trieda F, kapacita na 6 súprav riadu, 6 programov, trieda účinnosti umývania A

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stolná umývačka riadu Beko DTC 36610 W nie je určená na umývanie veľkého množstva riadu, pokiaľ však hľadáte model na chalupu či do dvojčlennej domácnosti, ide o ideálne riešenie. Beko DTC 36610 W má rozmery 44 x 55 x 50 cm a váži len 21,5 kg. Môžete ju umiestniť na linku či stôl, alebo zabudovať do kuchynského nábytku.

Kapacita umývania je, prirodzene, nižšia. Na jedenkrát preto umyjete max. 6 súprav riadu. Zároveň môžete mať problémy s uložením väčších kúskov, napr. tanierov s priemerom nad 27 cm, panvíc či hrncov. Menšia kapacita stojí za veľmi nízkou spotrebou vody. Spotrebič minie pri 1 klasickom umývacom cykle len 6,5 l vody. V prepočte na rok ide o spotrebu okolo 1 820 l. Umývačka Beko spadá do energetickej triedy Fspotreba elektriny na cyklus je však pomerne vysoká. Predstavuje 1,74 kWh, čo je viac ako v prípade Beko DFN 26422 X a ďalších modelov s podstatne väčšou kapacitou.

Hlučnosť je vcelku znesiteľná aj napriek tomu, že dosahuje nadpriemerných 49 dB. Z hľadiska účinnosti umývania Beko DTC36610W spadá do najlepšej triedy A. To platí aj o sušení, zákaznícke recenzie však naznačujú, že v praxi nie je v tomto smere najvýkonnejšie. Na umývačke sa nachádza 6 umývacích programov, medzi ktorými nájdete program EKO 50, ktorý pracuje pri 50 °C teplote, špeciálny program GlassCare na šetrné umývanie skla či intenzívny program Intensive 70, ktorý pracuje pri vysokých teplotách a slúži na umývanie extrémne znečisteného riadu.

Ponuka doplnkových funkcií je vcelku bohatá. Beko DTC 36610 W disponuje ochranou proti pretečeniu WaterSafe+, detskou poistkou časovačom, ktorý je možné nastaviť v rozmedzí od 30 min. do 24 hodIndikátor prázdneho zásobníka na soľ a leštidlo je už akousi samozrejmosťou. Zaujímavou je taktiež možnosť polovičného naplnenia umývačky v prípade, keď budete umyť len pár kúskov riadu. Vďaka tomuto detailu môžete podstatne znížiť ročné prevádzkové náklady na chod tohto spotrebiča.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Kompaktné rozmery a malá spotreba vody
Dostatok doplnkových funkcií a programov

Negatíva

Menšia kapacita a vnútorné rozmery
Vyššia hlučnosť
Horšia účinnosť sušenia

Typ: stolná umývačka riadu ● Energetická trieda: F ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 1,74 kWh/6,5 l ● Kapacita umývania: 6 súprav riadu ● Trieda účinnosti umývania/sušenia: A/A ● Počet programov: 6 ● Hlučnosť: 49 dB ● Rozmery (V x Š x H): 44 x 55 x 50 cm ● Hmotnosť: 21,5 kg

Beko DEN48520XAD

Voľne stojaca umývačka riadu, energetická trieda E, 15 súprav riadu, 8 programov, 6 nastavení teploty, účinnosť umývania 1,13

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Beko DEN48520XAD je z hľadiska prevedenia aj funkcií podobná s umývačkou Beko DIN59530 AD. V porovnaní s ňou je o niečo lacnejšia, nedisponuje smart funkciami ani automatickým otváraním dvierok. Aj tento model v sebe ukrýva tichý invertorový motor ProSmart s 10-ročnou zárukou, vďaka čomu samotný spotrebič spadá do triedy hlučnosti B a dosahuje len 43 dB.

Beko DEN48520XAD je uspôsobená na umytie až 15 súprav riadu. Energetickú náročnosť hodnotíme veľmi pozitívne. Umývačka patrí do energetickej triedy E, na 1 cyklus spotrebuje len 0,97 kWh elektriny a 9,5 l vody, čo je takmer totožné s modelom Beko DFN26422X, ktorý má o niečo menšiu kapacitu.

Na tomto modeli sa nachádza inteligentný dávkovač AutoDose, ktorý slúži na automatické dávkovanie čistiaceho prostriedku. Táto na oko drobnosť slúži na zníženie prevádzkových nákladov a má priaznivý dopad na životné prostredie. Rameno CornerIntense so špeciálnym tvarom vodu rozháňa aj na ťažko dostupné miesta, vďaka čomu sa nemôže stať, že riad umiestnený v rohoch nebude umytý rovnako dobre ako ten v centrálnej časti spotrebiča.

Vrchný kôš Acrobat môžete rovnako ako pri modeloch Beko DIN59530 AD a Beko DFS26024W nastaviť do 3 rôznych výšok, čo je efektívne napr. pri umývaní veľkých kúskov riadu. V týchto prípadoch oceníte aj špeciálne držiaky na plechy TrayWash a príborovú priehradku s vlastným sprchovacím systémom v hornej časti umývačky, ktorá je úplne odnímateľná.

Na Beko DEN48520XAD nájdete 8 umývacích programov (Auto program, Glass Care 40, Predumytie, Mini 30, Eco 50, Quick & Shine, Intensive 70, AquaFlex) a 6 teplotných nastavení. Nechýba ani šikovná funkcia Fast+, vďaka ktorej skrátite čas umývacieho cyklu až 3-násobne, technológie Quick&Clean a Quick&Shine, ktoré slúžia na rýchle umytie a vysušenie riadu už za 58 min., a GlassShield na ochranu skla pred vyblednutím a koróziou.

Ovládanie hodnotíme ako veľmi jednoduché, k čomu prispieva aj funkcia Direct Access, ktorá slúži na nastavenie programu bez preklikávania. Z funkcií nás ďalej zaujalo napr. extra sušenie Steam Gloss a možnosť polovičného naplnenia umývačky, ktorú využijete vo chvíľach, keď potrebujete umyť len malé množstvo riadu.

Pozitíva

Nadštandardný počet funkcií a programov
Nízka spotreba elektriny a vody
Veľká kapacita

Negatíva

Vysoká cena
Bez smart funkcií
Bez automatického otvárania dvierok

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Energetická trieda: E ● Spotreba elektriny/vody na štandardný cyklus: 0,97 kWh/9,5 l ● Počet súprav riadu: 15 ● Počet programov/nastavení teploty: 8/6 ● Motor: invertorový ● Trieda hlučnosti: B (43 dB) ● Rozmery (V x Š x H): 85 x 60 x 60 cm

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Beko DTC 36610 W

od 200,00 €
Stolná umývačka, ktorá dokáže pojať až 6 sad riadu, na ktoré jej vystačí 6,5 litru vody. Má malé rozmery, preto sa ideálne hodí na miesta, kde nie...

Beko DIS26021

od 304,90 €
Praktická, tichá a vhodná až pre desať súprav riadu. Táto umývačka sa stane určite vítanou súčasťou vašej kuchyne nielen vďaka priaznivej cene....

BEKO DIS35020

od 248,80 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 10 súprav riadu • 5 programov umývania • odložené umývanie až o 9 hodín • energetická trieda E • hlučnosť 49...

Beko DTC 36810 W

od 245,90 €
Táto stolová umývačka riadu v klasickom bielom farebnom vyhotovení sa dokáže postarať až o osem súprav riadu. Jej kompaktné rozmery a stolové...

Beko DIN 28425

od 377,29 €
10 rokov záruky na motor 10 rokov záruky na ProSmart ™ invertorový motor alebo kompresor. Aby bola predĺžená záruka platná, nezabudnite...

Beko DIS26120

od 261,74 €
AquaIntense® rameno Umyje aj najpripečenejšie zvyšky bez drhnutia AquaIntense® je súčasťou spodného umývacieho ramena. Je vybavené ďalšími...

BEKO BDIS25023

od 221,61 €
vstavaná umývačka riadu • plne integrovaný panel • šírka 45 cm • 10 súprav riadu • energetická trieda E • hlučnosť 49 dB • svetelný lúč na...

Beko DFS28123W

od 339,00 €
Voľne stojaca zúžená umývačka riadu sa efektívne postará až o 11 súprav riadov. Ponúka automatický program, ktorý pomocou inteligentných senzorov...

Beko DFS26024X

od 257,91 €
Umývanie riadu zaberie veľa času a energie. Tento praktický pomocník vám domáce práce maximálne uľahčí. Umývačka Beko DFS sa pýši flexibilným...

Beko DIS 28023

od 282,11 €
10 rokov záruky na motor 10 rokov záruky na ProSmart ™ invertorový motor alebo kompresor. Aby bola predĺžená záruka platná, nezabudnite...

Beko DFN28423X

od 469,00 €
10 rokov záruky na motor 10 rokov záruky na ProSmart ™ invertorový motor alebo kompresor. Aby bola predĺžená záruka platná, nezabudnite...

Beko DIN 28423

od 349,80 €
Vstavaná umývačka s kapacitou 14 sad riadu. Má inteligentné senzory, pomocou ktorých sama dokáže vybrať optimálnu kombináciu nastavenia teploty,...

Ďalšie články z kategórie Umývačky riadu

Vaše hodnotenie:
(88.6%)

Komentáre
Žanet 24.Nov.2021

Umývačka Beko DTC 36610 W je malá a šikovná. Chod je pomerne tichý, má malú spotrebu vody a na tak malú umývačku sa do nej prekvapivo zmestí dosť riadu. Umýva kvalitne, no so sušením má mierne problémy. Super je displej zobrazujúci zostávajúci čas do konca umývania. Dobré výsledky má aj na rýchlom programe. Škoda, že sa do nej nezmestia veľké taniere (s priemerom nad 27 cm).

Odpovedať

Gaba 24.Nov.2021

Umývačku riadu som si zaobstarla preto, aby som strávila menej času pri ručnom umývaní riadu. Mám model Beko DFN 26420 X a som s ním spokojná. Bol za dobrú cenu. Riad je umytý kvalitne, veľkostne je tak akurát, má mnoho využiteľných programov a zmestia sa sem dokonca aj rozmerné plechy na pečenie.

Odpovedať

Erika 09.Feb.2022

Beko DIS26021 je tichá umývačka s výborným pomerom ceny a výkonu. Riad umýva naozaj dobre, pekne sa lesknú taniere aj poháre. Páči sa mi variabilná výška hornej police a tiež možnosť košík na príbory posúvať podľa potreby. Ovládanie je jednoduché a za super funkciu považujem kontrolné svetlo na podlahe, ktoré mi oznámi koniec umývania.

Odpovedať

Karolína 24.Feb.2022

Beko DIS 28023 je kvalitná a spoľahlivá umývačka riadu, ktorá má tichý chod a dostatočný počet programov na umývanie. Mám odskúšané, že v programe eco pracuje ešte tichšie. Mínusom je troška nezmyselné dispozičné riešenie hornej zásuvky, inak maximálna spokojnosť.

Odpovedať

Adam Š. 23.May.2022

Umývačka Beko DIS35020 nás fakt sklamala od začiatku strašne smrdela takou spáleninou. Po niekoľkých cykloch umývania prišiel servisný technik, bol zhorený motor a panel. Umývačka išla na reklamáciu, takže ani nevieme poriadne zhodnotiť jej služby. Nabudúce si radšej priplatíme.

Odpovedať

Marika 14.Jun.2022

Beko DTC36610W je super, má jednoduchú obsluhu, dostatok programov a tichý chod. Škoda, že je možné používať len tekutý čistič, musela som si na to troška zvykať, lebo predchádzajúca umývačka používala tablety. Keďže umývačka je menšia, horšie sa sem vkladajú väčšie taniere, ale dá sa to. Umývačku odporúčam pre menšiu rodinku. Ešte dodám, že nemá funkciu vypnutia sušenia. Je to dobrá a lacná umývačka.

Odpovedať

Bandurko 04.Dec.2022

Dobry den mam umyvacku BEKO ktora podporuje automaticke otvorenie dveri po skonceni programu avsak nedeje sa tak? Umyvacka 3x pipne a to je cele co stym este sa to nejak dodatocne nastavuje?

Odpovedať

Testmagazin.sk 05.Dec.2022

Dobrý deň, pán Bandurko,

bolo by dobre, ak by ste uviedli, aký konkrétny model umývačky riadu Beko vlastníte. Výrobca Beko pri niektorých modeloch v návode uvádza: "Funkcia automatického otvárania dverí otvára dvere na konci umývacieho cyklu vďaka „hriadeľu otvárania dverí“. Tento proces trvá asi 2 minúty... Existujú dve možnosti, a to „OFF“ a „ON“. Nastavenia podponuky môžete použiť na zmenu nastavení „ SelfDry“. Pri aktivácii tejto funkcie, na konci umývacieho cyklu sa dvierka automaticky otvoria."

Ide teda o funkciu Self Dry (niekedy Air Dry), ktorá by mala mať možnosť zapnutia/vypnutia pri spúšťaní umývacieho cyklu." Nie je teda vylúčené, že pred spustením programu alebo počas fázy jeho nastavovania nie je nutné určitou kombináciou tlačidiel (ovládanie tejto funkcie by malo byť súčasťou návodu) túto funkciu aktivovať.

Niektorým spotrebiteľom aj u iných výrobcov (Bosch, Electrolux) totiž časom funkcia automatického otváranie dverí začala prekážať z dôvodu unikajúcej horúcej pary a zvyšujúcej sa vlhkosti v priestore. Preto výrobcovia zariadenia vybavili možnosťou aktivácie/deaktivácie tejto funkcie.

Bandurko 05.Dec.2022

Dobry den mily test magazin, jedna sa o model bdin38650c, manual som si presiel 3x a okrem textu ktory ste skopirovali sa tam o tejto funkcii nic nenachadza, taktiez som sa snazil dopatrat k vyznamu symbolov na umyvacke ze ci nahodou sa to nema nejak zapnut ale netusim ktore je na co takze uz 3 dni sa to snazim vygooglit ale neuspesne :(

Testmagazin.sk 06.Dec.2022

Dobrý deň, pán Bandurko,

v takomto prípade Vám odporúčame využiť odborné služby slovenskej podpory Beko na telefonickej zákazníckej linke, tel. č. 0800 171 25. Technik z podpory by Vás mal telefonicky previesť potrebným nastavením tejto funkcie. Prípadne na oficiálnej stránke výrobcu funguje aj live chat.