AirBiky

Najlepšie AirBiky 2024 + recenzie

Airbiky patria k menej známym tréningovým strojom. Na prvý pohľad pripomínajú klasické rotopedy, na rozdiel od nich slúžia na precvičenie celého tela a regulácia ich výkonu je ovplyvnená predovšetkým vašim výkonom. Ak ste natrafili na tento stroj, no neviete, či je pre vás vhodný, a ak áno, tak ako vybrať ten ideálny, náš test najlepších airbikov je určený práve pre vás. Okrem víťaza, ktorým sa stal robustný a stabilný model inSPORTline Airbike Pro s vysokým výkonom, sme si posvietili na ďalšie zaujímavé kúsky pre menej i viac náročných spotrebiteľov. Zostavili sme pre vás aj podrobný návod na výber airbiku, v ktorom vás prevedieme všetkými dôležitými parametrami, dáme vám tipy na jeho používanie, zorientujeme vás v cenách a predstavíme vám overených výrobcov.

Publikované: 02.12.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aký airbike kúpiť?

V našich podrobných recenziách airbikov sme sa sústredili na všetky detaily. Ich prečítanie vám preto zaberie minútku až dve. Ak je čas práve tým, čo nemáte a výber tohto cvičebného zariadenia chcete urýchliť na maximum, neprehliadnite nasledujúci sumár najdôležitejších parametrov 3 modelov, ktoré v našom teste airbikov získali špeciálne štítky. Ide o výber produktov, ktoré vynikajú vysokým výkonom a sú vhodné aj pre náročnejších spotrebiteľov, alebo tých za atraktívnu obstarávaciu cenu, ktoré ocenia začínajúci športovci.

Názov Hodnotenie Detail
inSPORTline Airbike Pro 5* Zobraziť produkt
Strongbike Pro 5* Zobraziť produkt
Stormred Patriot 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
inSPORTline Airbike Pro

inSPORTline Airbike Pro

Počet tréningových programov 7, nosnosť 160 kg, hmotnosť 64 kg

Zobraziť viac info

inSPORTline AirBike Pro patrí k robustným modelom s veľmi dobrou stabilitou. Je vybavený 7 tréningovými režimami, má vysokú nosnosť a obsahuje viacero praktických doplnkov. Nachádza sa na ňom displej, na ktorom môžete sledovať informácie o práve prebiehajúcom cvičení a vašich fyziologických hodnotách. Airbike podporuje Wi-Fi aj Bluetooth, vďaka čomu ho môžete prepojiť s vaším smartphonom.

Cenový trhák
Capital Sports Stormstrike 2k

Capital Sports Stormstrike 2k

Počet tréningových programov 1, nosnosť 120 kg, hmotnosť 25 kg

Zobraziť viac info

Capital Sports Stormstrike 2k je airbike pre nenáročných športovcov. Nevyniká výbornou stabilitou, preto je i pomerne ľahký, jeho nosnosť je priemerná a disponuje menej kvalitným reťazovým pohonom. Nenachádzajú sa na ňom ani žiadne cvičebné programy. Plusom je prítomnosť displeja, ktorý zobrazuje základné merania práve prebiehajúceho tréningu. Všetky vymenované nedokonalosti vyrovnáva naozaj nízka obstarávacia cena.

Náš TIP
Superb AirBike

Superb AirBike

Počet tréningových programov 8, nosnosť 136 kg, hmotnosť 57 kg

Zobraziť viac info

Superb AirBike patrí k výkonným zariadeniam s dobrou stabilitoubohatou ponukou cvičebných programov a primeranou, i keď vyššou obstarávacou cenou. Je vybavený pohodlným sedadlom, ktoré môžete polohovať vo vertikálnom i horizontálnom smere, nachádza sa na ňom displej, má vysokú nosnosť a spolu s ním dostanete aj praktické príslušenstvo.  Superb AirBike je vhodný pre náročnejších spotrebiteľov, ktorí sa chcú venovať najmä vysoko intenzívnemu intervalovému tréningu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri výbere cvičebného stroja sa každý z vás nepochybne sústredí na rozdielne parametre. Pre niekoho je dôležitý čo najvyšší výkon či veľký počet programov, pre iného čo najnižšia obstarávacia cena. Aby sme mohli vybrané airbiky v našom teste zodpovedne ohodnotiť a porovnať medzi sebou, stanovili sme si rebríček hodnotených parametrov, na ktoré sme pri recenzovaní prihliadali najviac. V prípade airbikov išlo o stabilitu a výkon v pomere k obstarávacej cene, cvičebné programy a ešte niekoľko detailov.

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Stabilita a kvalita prevedenia
Výkon
Možnosti polohovania sedadla a nastavenia rukovätí
Cvičebné programy
Doplnkové funkcie
Doplnky

Aj napriek tomu, že na airbiky nenatrafíte v každom 2. fitness centre či domácnosti, je ponuka trhu celkom bohatá a pestrá. V prvom rade sme sa preto sústredili na výber spoľahlivých modelov za primeranú obstarávaciu cenu v ponuke overených výrobcov inSPORTline, Superb a Capital Sports. Skutočný výkon a kvalitu airbikov sme si následne overili aj prostredníctvom spotrebiteľských recenzií na Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk či Hej.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie airbikov

Náš test najlepších airbikov zahŕňal desiatky hodín výberu kvalitných modelov, ich následné hodnotenie a porovnanie medzi sebou, prieskum spotrebiteľských skúseností aj domácich a zahraničných nezávislých recenzií. Konečné hodnotenia sú výsledkom nášho vlastného testovania, na ktoré nemali vplyv výrobcovia ani predajcovia airbikov. V recenziách sme sa snažili zachovať čo najväčšiu objektivitu, prihliadať na všeobecné požiadavky a preferencie spotrebiteľov, a v neposlednom rade vybrať zástupcov všetkých výkonnostných aj cenových kategórií.

Víťaz testu

inSPORTline Airbike Pro

Počet tréningových programov 7, nosnosť 160 kg, hmotnosť 64 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Airbike inSPORTline Pro nás zaujal svojou robustnosťou, veľkým počtom tréningových programov, praktickými doplnkami a dobrými možnosťami polohovania pohodlného sedadla. K výraznejším mínusom patrí trochu vyššia obstarávacia cena, ktorá je však primeraná výkonu i celkovej kvalite, a vyššia hlučnosť zariadenia.  

Aby sa vám na airbiku cvičilo pohodlne, musí mať dobrú stabilitu. V tomto smere inSPORTline AirBike Pro spĺňa všetky požiadavky. Kvalita jeho spracovania je na vysokej úrovni, je stabilný a robustný. Vďaka týmto vlastnostiam má vysokú nosnosť, ktorá predstavuje až 160 kg. Oceňujeme prítomnosť praktických transportných koliesok, ktoré vzhľadom na 64 kg hmotnosť zariadenia oceníte nepochybne i vy.

Možnosti polohovania sedadla sú viac než štedré. Vo vertikálnom smere máte na výber 11 možnostív horizontálnom 7. Poťah sedadla sa javí ako pohodlný a odolný proti oderom. Niektorým z vás nemusí vyhovovať umiestnenie pedálov, čo je však pomerne individuálny parameter. Rukoväte majú viacero úchopov. Plusom je taktiež fakt, že stroj je možné rozhýbať len rukami alebo len nohami.

Na inSPORTline AirBike Pro sa nachádza základný LCD displej, na ktorom môžete počas tréningu sledovať čas, rýchlosť, otáčky za minútu, prejdenú vzdialenosť, výkon vo wattoch, spálené kalórie a vašu srdcovú frekvenciu. Okrem displeja má mnoho zaujímavých doplnkov. Nájdete na ňom stojan na mobil aj držiak na fľašu. Zariadenie ďalej disponuje prijímačom na hrudný pássystémom na vyrovnanie podlahy a podporuje Bluetooth aj Wi-Fi, cez ktorého ho môžete prepojiť s vaším telefónom.

Airbike inSPORTline Pro je vybavený 7 cvičebnými programami. Okrem 2 prednastavených na intervalový tréning na ňom nájdete manuálny intervalový program, pri ktorom si môžete nastaviť ideálny čas cvičenia, a program na nastavenie cieľovej hodnoty vzdialenosti, kalórií, srdcovej frekvencie alebo času. K nevýhodám zaraďujeme už spomínanú vyššiu hlučnosť.

Recenzie spotrebiteľov na inSPORTline AirBike Pro sú prevažne pozitívne. Najčastejšie sú v nich spomínané vlastnosti, ako dobrá stabilita, veľký počet programov, viaceré možnosti úchopu, LCD displej, možnosti polohovania sedadla a šikovné doplnky. V negatívnych hodnoteniach sme natrafili najmä na vysokú hmotnosť a vysokú hlučnosť.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Dobrá stabilita a široké možnosti nastavenia sedadla
Veľký počet programov

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Vysoká hmotnosť, ktorá pri airbikeoch nie je vysloveným negatívom

Počet tréningových programov = 7 ● Nosnosť = 160 kg ● Hmotnosť = 64 kg ● Rozmery = 124 x 69,5 x 140 cm ● Hmotnosť záťažového kolesa = 4,8 kg ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou ● Brzdný systém = vzduchový

Cenový trhák

Capital Sports Stormstrike 2k

Počet tréningových programov 1, nosnosť 120 kg, hmotnosť 25 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Airbike Capital Sports Stormstrike 2k je ideálnou voľbou pre začínajúcich rekreačných športovcov. Ide o lacný model, ktorý nemá vyslovene výbornú stabilitu, na nenáročný tréning je však postačujúci. Nedisponuje špeciálnymi programami, intenzitu a typ tréningu na ňom teda regulujete len vaším výkonom.

Airbike Capital Sports Stormstrike 2k je vybavený praktickými kolieskami na prenos, ktorý je vďaka nízkej hmotnosti pomerne jednoduchý. Tento model váži len 25 kg, čo sa odzrkadlilo na nie najlepšej stabilite a max. nosnosti, ktorá predstavuje 120 kg. Tieto parametre na Capital Sports Stormstrike 2k nevrhajú najlepšie svetlo, pokiaľ však hľadáte cvičebný stroj na nenáročný až stredne náročný tréning, jeho kúpu vám môžeme nepochybne odporučiť.

Airbike Capital Sports Stormstrike 2k je vybavený reťazovým pohonom, ktorý je známy vyššou poruchovosťou aj hlučnosťou. Na stroji nechýba displej, na ktorom môžete počas tréningu sledovať aktuálnu prejdenú aj celkovú vzdialenosť, čas cvičenia a spálené kalórie. Funkcia merania srdcovej frekvencie absentuje.

Sedadlo je pohodlné a dostatočne široké, čo ocení najmä ženská časť populácie. Môžete ho nastaviť v 7 stupňoch v krokoch po 4 cm, a to vo výške od 70 do 88 cm od podlahy. Možnosť horizontálneho nastavenia sa na tomto modeli nenachádza. K plusom zaraďujeme aj rýchlu a nenáročnú montáž a už niekoľkokrát spomínanú nízku obstarávaciu cenu.

Ani po dlhšom pátraní sa nám nepodarilo nájsť väčší počet spotrebiteľských skúseností s Airbikeom Capital Sports Stormstrike 2k. Tie existujúce sú pozitívne. V skratke, hovoria o tom, že stroj splnil očakávania.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Pohodlné sedadlo
Rýchla a nenáročná montáž

Negatíva

Horšia stabilita
Vhodný len na stredne náročný tréning
Bez možnosti horizontálneho nastavenia sedadla

Počet tréningových programov = 1 ● Nosnosť = 120 kg ● Hmotnosť = 25 kg ● Rozmery = 70 x 125 x 115 cm ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou

Náš TIP

Superb AirBike

Počet tréningových programov 8, nosnosť 136 kg, hmotnosť 57 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Superb AirBike má všetko, čo má mať dobrý airbike. Ide o robustný a stabilný model s celou radou cvičebných programov a pokročilých funkcií, ku ktorým patrí napr. možnosť bezdrôtového merania srdcovej frekvencie prostredníctvom systému Polar, ktorý je však nutné dokúpiť samostatne. Obstarávaciu cenu hodnotíme ako trochu vyššiu, no primeranú vlastnostiam a výkonu stroja.

Superb AirBike je pomerne ťažký. Váži 57 kg, čo je nepísanou zárukou dostatočne dobrej stability. Kvalitu spracovania hodnotíme taktiež pozitívne. Max. nosnosť predstavuje 136 kg, čo je možné označiť za vyšší priemer. Sedadlo na airbiku, ktoré môžete nastaviť v horizontálnom aj vertikálnom smere, má pohodlné ergonomické tvarovanie. K výrazným pozitívam patrí jeho poťah, ktorý je vyrobený z na dotyk príjemného materiálu odolného proti potu a vlhkosti. Stroj je vybavený integrovanými kolieskami na presun a praktickým vyrovnávačom nerovností na podložke. Súčasťou dodávky je aj stojan na fľaše a kryt na koleso.

Na Superb AirBike sa nachádza až 8 tréningových programov, v čom prekonal aj víťazný model inSPORTline Airbike Pro. Nájdete medzi nimi 2 prednastavené programy na intervalový tréning s rozdielnymi časovými intervalmi, program na vlastný intervalový tréning, tzv. rýchly štart a 4 programy s cieľovým nastavením vybraných hodnôt, teda času, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií alebo srdcovej frekvencie.

Na stroji sa nachádza prehľadný LCD displej. Okrem času cvičenia, rýchlosti a aktuálnej i celkovej prejdenej vzdialenosti zobrazuje počet spálených kalórií, aktuálnu srdcovú frekvenciu, výkon vo wattoch a počet otáčok za minútu. Menším mínusom je, že tento model nepodporuje Wi-Fi ani Bluetooth.

Superb AirBike je ďalším modelom, pri ktorom sme nenašli príliš veľa spotrebiteľských recenzií. Na základe tých, ktoré sa nám podarilo vypátrať, ale môžeme konštatovať, že ide o dobrú a spoľahlivú voľbu za primeranú obstarávaciu cenu.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a kvalitou
Dobrá stabilita a vysoká kvalita spracovania
Veľký počet cvičebných programov

Negatíva

Bez podpory WiFi či Bluetooth
Menej dodávaného príslušenstva
Vyššia hmotnosť (nie je len negatívom)

Počet tréningových programov = 8 ● Nosnosť = 136 kg v Hmotnosť = 57 kg ● Rozmery = 130 x 60 x 123 cm ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou

Renegade AirBike PM3

Počet tréningových programov 8, nosnosť 150 kg, hmotnosť 74,5 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Masívna konštrukcia tohto airbiku je stavaná na vysoko intenzívny tréning. Maximálna nosnosť tohto fitness stroja je 150 kg, čo je predpokladom, že na stroji si zacvičia aj hmotnostne ťažší používatelia. K dispozícii má používateľ až 8 tréningových programov, pričom záťaž v 8 úrovniach si môže cvičenec nastavovať otočným regulátorom. Odpor od najmenšieho po najväčší reguluje silný magnet, ktorý pribrzďuje samotný zotrvačník a odporom tak simuluje rastúcu záťaž.

Vybrať si z tréningových programov možno na kvalitnom LCD displeji, kde sa okrem iného zobrazujú potrebné výkonnostné parametre. Vďaka zabudovanému snímaču srdcovej frekvencie môžete monitorovať aj túto metriku a na základe toho prispôsobovať svoj výkon. Nastaviť si môžete vlastný tréning. Rameno kľuky je z odolnej ocele, rám má trubkovitý priemer 50 mm a umožňuje tak intenzívne pedálovať a kmitať rukami v sede i stoji.

Penové rukoväte sú príjemné na úchop a nedráždia dlane. Ich sklon je možné regulovať, rovnako ako výšku posedu. Uzamykací mechanizmus sedla je veľmi praktický a jednoduchý. Výrobca myslel na stabilitu počas tréningu a aj preto majú nohy rozchod až 100 cm a protišmykové plochy. Možné je tiež centrovanie stroja do roviny. Pedále majú štandardné rýchloupínanie. Pri transporte pomôžu prepravné kolieska. Konštrukčná odolnosť zariadenia i celkové spracovanie sú na skvelej úrovni. Odradiť môže práve vysoká cena.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
LCD displej a držiak na fľašu
Transportné kolieska

Negatíva

Vyššia cena

Počet tréningových programov: 8 ● Nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 74,5 kg ● Rozmery: 123 x 67,5 x 142 cm ● Počet stupňov záťaže: 8 ● Regulácia záťaže: magnetická podľa stupňa záťaže

Ďalšie zaujímavé produkty

Rozdiely medzi airbikmi sa odvíjajú predovšetkým od ich obstarávacej ceny. Modely z vyššej cenovej a výkonnostnej kategórie zvyknú vynikať dobrou stabilitou, vysokým výkonom a viacerými tréningovými režimami. Naopak, lacné airbiky majú horšiu stabilitu, nižšiu hmotnosť, dosahujú slabší výkon a sú vhodné na menej náročný tréning. V našom teste airbikov ste mohli nájsť viacerých zástupcov oboch kategórií, zároveň nie je vylúčené, že ste nenašli práve TEN dokonalý kúsok. Ak je tomu tak, neprehliadnite naše tipy na ďalšie zaujímavé produkty.

HMS MP6590 Air Bike patrí do kategórie spotrebičov za cenu do 300 eur. Má 110 kg nosnosť, váži 27 kg a jeho stabilita je na priemernej úrovni. Airbike disponuje výškovo nastaviteľným a ergonomicky tvarovaným sedadlom, transportnými kolieskami, držiakom na mobil a displejom, ktorý zobrazuje srdcovú frekvenciu, čas, vzdialenosť, rýchlosť a výkon.

Spokey Vector Air Bike je výkonný model s vysokým odporomdobrou stabilitou, robustnou konštrukciou a nosnosťou do 150 kg. Nachádza sa na ňom 6 tréningových programov, vertikálne i horizontálne nastaviteľné sedadlo a transportné kolieska. Airbike môžete prepojiť s mobilom alebo tabletom a sledovať všetky dôležité informácie o tréningu a fyziologických hodnotách.

HMS MP6548 Air Bike váži 38 kg, má nosnosť do 110 kg, nachádza sa na ňom LCD displej a snímače srdcovej frekvencie na rukovätiach. Sedadlo môžete nastavovať vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Počítač meria pri cvičení nadpriemerný počet hodnôt, airbike je stabilný a vyrobený z kvalitných materiálov.

Duvlan Xterra Air650 Airbike Pro so 7 tréningovými programami, nosnosťou do 160 kg a hmotnosťou 52 kg patrí k drahším modelom s dobrou stabilitou a pokročilými funkciami. Je vybavený snímačom na pripojenie hrudného pásuLCD displejom, transportnými kolieskami, polohovateľnými držadlami a mäkkým sedadlom, ktoré môžete nastaviť vo vertikálnom aj horizontálnom smere.

inSPORTline Airbike Lite s rozmermi 130,5 x 64 x 128 cm, hmotnosťou 40,6 kg a nosnosťou do 135 kg uspokojí aj náročnejších športovcov. Na sedadle je možné nastaviť hĺbku aj výšku, displej zobrazuje všetky dôležité údaje a k dispozícii máte viacero režimov na prednastavený aj individuálny intenzívny tréning alebo cvičenie s nastavením cieľov. Kvalita spracovania a stabilita airbiku inSPORTline Lite sú na veľmi slušnej úrovni.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere jednotlivých modelov do nášho testu airbikov sme prihliadali aj na ich predajnosť na známych webových portáloch výrobcov či predajcov športového náčinia. Popularita medzi spotrebiteľmi sa však menila už v priebehu zostavovania nášho testu. Preto sme sa rozhodli, že pre vás pripravíme priebežne aktualizovaný prehľad súčasne najpredávanejších airbikov na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
StrongGear Strongbike Pro 5* Zobraziť produkt
Renegade Air Bike PM3 5* Zobraziť produkt
HMS Premium Air Bike 5* Zobraziť produkt
Duvlan Xterra Air650 5* Zobraziť produkt
Tunturi Platinum 5* Zobraziť produkt

Airbiky (air bikes, airbikes) sa stávajú čoraz populárnejšími cvičebnými pomôckami. Sú ideálne na HIIT, tabata alebo crossfit tréning, teda na vysoko intenzívne intervalové kardio cvičenia, ktoré sú ideálne pri spaľovaní tuku a chudnutí či zvyšovaní fyzickej kondície. Vzhľadom na to, že airbiky nepatria k úplne bežným cvičebným strojom, náš návod na výber nie je len sprievodcom medzi technickými parametrami. Obsahuje aj predstavenie airbikov a tipy na ich správne používanie.

Ako vybrať airbike

 • Výhody airbiku
 • Najpopulárnejšie typy tréningu na airbike: HIIT a tabata
 • Kvalita prevedenia a stabilita
 • Nosnosť
 • Výkon a jeho regulácia
 • Pohon a prenos sily
 • Sedadlo
 • Pedále a rukoväte
 • Počítač, displej a funkcie
 • Zobrazenie nameraných hodnôt
 • Tréningové programy
 • Doplnky
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Výhody airbiku a kto by mal premýšľať nad jeho kúpou

Airbike (píše sa aj air bike) je na nerozoznanie od klasického rotopedu. Preto sa zvykne nazývať tiež ako vzduchový rotoped. Na rozdiel od neho na zvýšenie záťaže nevyužíva klasické záťažové predné koleso so zotrvačníkom a odporovou brzdou, ale ventilátor. Odpor, ktorý vám airbike kladie počas tréningu, je teda vytváraný vzduchom. Ventilátor je prepojený nielen s pedálmi, ale taktiež s držadlami, ktoré sú pohyblivé, vďaka čomu zaberajú svaly na celom tele. Výhodou airbiku je taktiež to, že ventilátor spĺňa aj funkciu brzdy. V praxi to funguje tak, že čím energickejšie budete pracovať rukami a nohami, tým väčší odpor budete cítiť.

Airbiky sú teda vhodnou alternatívou takmer pre každého, keďže intenzitu tréningu môžete prispôsobiť vašim fitness zručnostiam aj zdravotnému stavu. Cvičenie na týchto strojoch je prospešné najmä pre kardiovaskulárny systém. Poskytuje precvičenie hornej aj dolnej polovice tela. Okrem svalov na nohách a rukách dáte zabrať tiež hrudnému, chrbtovému a brušnému svalstvu. Airbiky sú efektívne pri spaľovaní tukov, zlepšovaním fyzickej kondície, budovaní sily a napomáhajú prekrveniu celého organizmu.

Najpopulárnejšie typy tréningu na airbike: HIIT a tabata

Tieto stroje sú ideálnymi cvičebnými strojmi na HIIT a tabata tréning. Airbiky využijete aj pri crossfiteklasickom kruhovom tréningu a, samozrejme, môžete na nich „šliapať“ len tak bez špeciálnych kritérií. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na krátku špecifikáciu, výhody a nevýhody 2 najobľúbenejších spôsobov cvičenia na airbiku. Na základe týchto informácií totiž zistíte najlepšie, či je táto alternatíva vhodná aj pre vás.

HIIT airbike tréning

HIIT, teda vysoko intenzívny intervalový tréning (high intensity interval training) je spôsob cvičenia, pri ktorom dosahujete maximálny fyzický výkon v krátkych intervaloch, po ktorých prichádza kratší čas oddychu, napr. 2:1, teda 40 s cvičenia a 20 s odpočinku. Ide o druh kardio cvičenia, pri ktorom dochádza k zvýšeniu srdcovej frekvencie a efektívnemu spaľovaniu tuku. Pre HIIT tréning je špecifické, že trvá krátko, no o to intenzívnejšieMax. čas predstavuje 30 min. K výhodám HIIT tréningu patrí:

 • Precvičenie celého tela
 • Zrýchlenie metabolizmu a prekrvenie organizmu
 • Efektívne spaľovanie tuku
 • Tréning srdca  

Cvičenie na airbiku

Tabata airbike tréning

Tabata je ďalším typom vysoko intenzívneho intervalového tréningu, pri ktorom sú využívané opakovania s intervalom 20:10, teda 20 s cvičenie a 10 s pauza. 1 opakovanie pritom trvá len 4 min. Dĺžka celého cvičenia môže byť rôzna, za priemer je možných označiť 20 min. Výhody tabata tréningu na airbiku sú podobné ako v predošlom prípade.

Kvalita prevedenia a stabilita

Tréning na airbiku nie je statický. Práve naopak, budete pohybovať celým telom, preto je nevyhnutné, aby ste siahli po čo najstabilnejšom zariadení. Nepísaným pravidlom je, že so stabilitou súvisí predovšetkým celková kvalita spracovania, ktorá je prepojená s výrobnými materiálmi, a celková hmotnosť.

Preto vám odporúčame siahnuť po ťažšom a robustnom modeli, ktorý je vyrobený prevažne z kovových zliatin a má kvalitnú protišmykovú úpravu na spodnej časti. Ak si budete airbike vyberať priamo v predajni, zamerajte sa na jeho základňu, ktorá by mala byť ťažšia ako zvyšok stroja. Na škodu nie je ani praktická skúška daného produktu.

Za dostatočnú je možné považovať hmotnosť od 40 kg vyššie. Naozaj stabilné stroje môžu mať viac ako 60 – 70 kg. V tomto smere je dôležitá aj vaša telesná hmotnosť, odpor stroja a spôsob vášho tréningu. 30 kg airbike môže byť dostatočne stabilný pre 50 kg ženu, no určite nie pre 100 kg muža. Modely so slabším odporom nemusia byť extrémne ťažké, pretože na nich nedosiahnete príliš vysoký výkon. Tréning bude zároveň len mierne náročný, takže nehrozí riziko, že na airbiku odletíte do vedľajšej miestnosti.

Ťažšie stroje majú vyššiu nosnosť

Nosnosť má väčšinou priamy súvis s celkovou kvalitou spracovania, prevedením a hmotnosťou airbiku. Ťažšie robustné stroje s hmotnosťou od 60 kg vyššie zvyknú mať nosnosť okolo 150 – 180 kgĽahšie modely do 50 kg spravidla unesú osoby s hmotnosťou okolo 100 kg. Myslite na to, že nosnosť airbiku by mala byť aspoň o 10 – 20 kg vyššia, ako je vaša telesná hmotnosť. V inom prípade môžete zainvestovať stovky eur do kvalitného stroja, pri intenzívnom tréningu však budete i napriek tomu bojovať s nedostatočnou stabilitou.

Airbike – nosnosť

Výkon a jeho regulácia

O výkone airbiku rozhoduje priemer jeho ventilátora a hmotnosť záťažového kolesa. Týmto parametrom nebudeme venovať väčšiu pozornosť, v popisoch produktov na nich totiž natrafíte skôr zriedka. Aby ste si mohli urobiť aspoň približnú predstavu, tak záťažové kolesá na profesionálnych modeloch zvyknú mať hmotnosť okolo 4,8 – 5 kg a priemer ich ventilátora sa pohybuje okolo 40 – 60 cm. Výkon airbikov je uvádzaný vo wattoch. Aj v tomto smere je možné uviesť len orientačný údaj, a to, že stroje, ktoré sú vhodné aj na komerčné použitie, dosahujú výkon do cca 1 300 W.

Airbiky sú špecifické práve tým, že nemajú reguláciu výkonu. Čím viac zaberáte, tým viac sa namáhate, v preklade, stroj vám kladie väčší odpor. Niektoré modely môžu disponovať dodatočnou reguláciou, ktorá slúži na nastavenie zariadenia na prenos sily, teda remeňového alebo reťazového pohonu. Túto funkciu ocenia skôr začiatočníci, pri vysoko intenzívnom a náročnom tréningu je viac-menej zbytočná.

Pohon a prenos sily

Ako bolo povedané vyššie, hlavným pohonom každého airbiku je ventilátor. Rovnako dôležitý je aj pohon na prenos sily. Kvalitné modely zvyknú byť vybavené remeňovým pohonom, ktorý má dlhú životnosť, vysokú odolnosť a pri cvičení nevydáva nadmerný hluk. Jeho nevýhodou je náročnejšia údržba. Lacnejšou alternatívou je reťazový pohon. Pripravte sa, že je podstatne hlučnejší, poruchovejší a jeho chod nezvykne byť úplne plynulý.

V tomto smere spomenieme aj hlučnosť. Tento údaj nájdete pri airbikoch len výnimočne, preto vám odporúčame hľadať v spotrebiteľských recenziách. Niektoré modely totiž môžu pri max. výkone produkovať enormný hluk, čo nie je pri cvičení na airbiku úplne príjemné. Pri našom prieskume sme natrafili dokonca na skúsenosti, v ktorých užívatelia spomínajú, že hluk z airbiku neprehlušila ani hudba v slúchadlách. 

Ergonomické a polohovateľné sedadlo

Sedadlo je jedným z najdôležitejších komponentov každého cvičebného stroja, na ktorom počas tréningu sedíte. Airbike teda nie je výnimkou. Sedadlo neslúži len na sedenie. Absorbuje vibrácie, čo má priamy dopad na vaše pohodlie, ale aj zdravotnú stránku cvičenia. V prvom rade sa zamerajte na možnosti nastavenia jeho výšky (vertikálne nastavenie) a hĺbky (horizontálne nastavenie).

Najmä na lacných airbikoch môžete sedadlo polohovať len v smere nahor a nadol. Pri cvičení je však dôležité práve to, aby ste sedeli v správnej polohe, ktorá súvisí s dýchaním aj posilňovaním jednotlivých telových partií. Správnu polohu pritom dosiahnete len vtedy, ak budete môcť sedadlo polohovať aj v horizontálnej rovine, preto vám odporúčame vyberať medzi modelmi s touto možnosťou. Rovnako dôležitým údajom je max. a min. výška sedadla, ktorý rozhoduje o tom, pre aké vysoké osoby je alebo nie je vhodný daný model.

Airbike sedadlo

Ďalej by ste nemali prehliadnuť tvar sedadla. Pri kúskoch na klasický bicykel máte na výber pánske modely, ktoré sa vyznačujú užšou špičkou aj zadnou časťou a väčšou dĺžkou, a modely pre ženy, ktoré majú v porovnaní s mužmi širšiu panvu. Pri airbiku takéto rozdelenie neexistuje, sedadlo vám preto musí, doslova, sadnúť. Ak patríte k osobám, ktoré sú v tejto oblasti vyslovene citlivé, existuje ešte jedna možnosť, a to kúpa airbiku s vymeniteľným sedadlom. V tomto prípade môžete často použiť aj sedadlo z cestného či horského bicykla.

Posledným dôležitým parametrom je výrobný materiál, kvalita spracovania a prevedenie sedadla. Najčastejšie sa stretnete s plastom, nylonom alebo karbónom. Plast a nylon nemajú dobrú schopnosť absorbovať vibrácie, na druhej strane sú lacné. Karbón je drahší a vibrácie pohlcuje veľmi dobre. Výplň sedadla, ktorá sa vyrába z peny alebo špeciálneho gélu, by mala byť mäkká a pohodlná. Pri poťahu sa zamerajte najmä na jeho schopnosť absorbovať, resp. odvádzať pot od tela.

Pevné pedále a mäkké rukoväte

Pedále by mali byť dostatočne pevné. Dôležitá je aj kvalita, spôsob ich upevnenia k zvyšku stroja a protišmyková povrchová úprava. Na hornej strane pedálov sa musí nachádzať popruh, ktorý by mal byť nastaviteľný. K niektorým airbikom si môžete dokúpiť náhradné pedále s lepšími vlastnosťami. 

Pri rukovätiach sa zamerajte na prevedenie. Mali by byť mäkké a príjemné na dotyk. Určite sa nesmú šmýkať a je dobré, ak odvádzajú pot od pokožky. Dôležité sú tiež možnosti ich úchopu. Aby ste pri tréningu dosiahli čo najlepšie výsledky, rukoväte by mali byť uchopiteľné viacerými spôsobmi.

S pedálmi a rukoväťami súvisia možnosti ich ovládania. Airbike slúži na precvičenie celého tela, zároveň by vám mal poskytovať možnosť oddeleného tréningu pre hornú a dolnú časť. Pri výbere si preto všimnite, či je možné stroj rozhýbať aj oddelene, teda iba pomocou rukovätí alebo pedálov. Táto možnosť zvykne absentovať najmä na lacných airbikoch.

Počítač, displej a funkcie

Takmer na každom airbiku nájdete aspoň základný počítač, ktorý slúži na meranie hodnôt súvisiacich s tréningom a vašimi vitálnymi funkciami. Štandardom je meranie a zobrazenie času, rýchlosti, aktuálnej i celkovej prejdenej vzdialenosti a spálených kalórií. Pokročilejšie modely dokážu merať aj vašu srdcovú frekvenciu, a to prostredníctvom integrovaných senzorov na rukovätiach alebo pomocou hrudných pásov. Niektoré majú dokonca schopnosť vypočítať ideálnu max. srdcovú frekvenciu, ktorú by ste mali dosiahnuť a zároveň neprekročiť pri tréningu.

Airbike – počítač, displej

Hrudný pás nebýva súčasťou dodávky. Aby ste ho mohli k airbiku pripojiť, musí disponovať špeciálnym snímačom s určitou frekvenciou. Práve frekvencia rozhoduje o kompatibilite daného modelu s hrudnými pásmi. Mnohé zariadenia podporujú Wi-Fi a/alebo Bluetooth. Môžete ich prepojiť s mobilnou aplikáciou, v ktorej nájdete pokročilejšie funkcie, niekedy i tréningové programy.

Zobrazenie nameraných hodnôt

Vyššie vymenované namerané hodnoty je nutné zobraziť. Prvou možnosťou je integrovaný displej. V takomto prípade sa zamerajte na jeho rozmery a rozlíšenie. Displej na airbiku nemusí byť vyslovene kvalitný, zároveň by mal byť prehľadný, aby ste mohli dané hodnoty počas cvičenia sledovať bez najmenších problémov. Druhou alternatívou sú airbiky bez displejaku ktorým môžete pripojiť mobil alebo tablet. S takýmto riešením sa stretnete najmä pri novších a drahších modeloch, ktoré podporujú Bluetooth alebo Wi-Fi pripojenie.

Prednastavené aj manuálne tréningové programy

Základné airbiky majú len 1 pomyselný režim. To znamená, že záťaž tréningu stúpa s vašou aktivitou. Poloprofesionálne a profesionálne modely disponujú vždy aspoň niekoľkými tréningovými programami.

 • Prednastavené programy na intervalový tréning: Väčšinou sa stretnete s 2 prednastavenými programami na intenzívny vysoko záťažový tréning, napr. 20 s cvičenia + 10 s pauza alebo 10 s tréning + 20 s pauza s 8 opakovaniami.
 • Manuálny program na intervalový tréning (tzv. vlastný interval – interval custom): Vďaka tomuto programu si môžete intervalový tréning nastaviť presne podľa vašich individuálnych požiadaviek.
 • Program Target na nastavenie cieľových hodnôt: Na airbiku si nastavíte cieľový čas (target time), vzdialenosť (target distance), spálené kalórie (target calories) alebo srdcovú frekvenciu (target heart rate), ktoré chcete dosiahnuť počas tréningu.
 • Rýchly štart: Ide o program bez akýchkoľvek nastavení. Jednoducho zapnete stroj a začnete cvičiť.

Doplnky

 • Transportné kolieska: Myslite na to, že kvalitný airbike môže vážiť viac ako 70 kg, preto je nevyhnutné, aby bol vybavený transportnými kolieskami.
 • Držiak na telefón/tablet
 • Držiak na pohár/fľašu
 • Systém na vyrovnanie nerovností na podložke: Slúži na to, aby sa stroj počas cvičenia nenachádzal v inej ako vodorovnej polohe.
 • Systém na vyrovnanie pedálov: Slúži na to, aby sa pedále dostali vždy do vodorovnej polohy.

Airbike ventilátor

Aj lacné airbiky dokážu  dobre poslúžiť

Ceny airbikov sa pohybujú v rozmedzí od necelých 200 do 2 000 a viac eur. Obstarávacia cena pritom takmer vždy súvisí s kvalitou, no najmä funkčnými vlastnosťami daného modelu. Lacné airbiky za 200 až 500 eur nezvyknú vynikať dobrou stabilitou ani kvalitou spracovania. Sedadlo na nich môžete spravidla nastaviť len vo vertikálnej polohe, pedále a rukoväte môžu byť menej pohodlné, mínusom je i nižšia nosnosť a skromnejšia ponuka dostupných tréningových režimov. Najväčším problémom býva slabý odpor ventilátora. Tieto stroje sú preto vhodné pre začínajúcich športovcov, ktorí sa plánujú venovať menej náročnému tréningu. Ušetriť môžete napr. aj nákupom airbiku na Bazoši či v kamennom bazári. V čase písania nášho návodu sme natrafili na pár takmer nepoužívaných kúskov za veľmi výhodnú cenu.

Ak hľadáte stabilný a robustný airbike s vysokým odporom, špeciálnymi tréningovými programami, dobrou kvalitou spracovania, zaujímavými doplnkami a širokými možnosťami nastavenia sedadla, pedálov i rukovätí, orientujte sa na kategóriu produktov za 600 až 1 000 eur.

Airbiky za 1 500 a viac eur patria k profesionálnym zariadeniam, ktoré sú vhodné na komerčné použitie v posilňovniach. Samozrejme, môžete si ich zaobstarať aj na doma. Takúto investíciu však zvažujte len vtedy, ak sa plánujete cvičeniu na airbiku venovať aktívne a na takmer profesionálnej úrovni.

Renegade, inSPORTline, Capital Sports – obľúbení výrobcovia

Airbiky, ktoré sú dostupné na našom trhu, pochádzajú prevažne z dielní niekoľkých výrobcov. Určite natrafíte aj na, takpovediac, bezmenné modely. V ich prípade vám odporúčame, aby ste sa zamerali napr. na spotrebiteľské či nezvislé recenzie. K najznámejším a overeným produktom patria airbiky Renegade, inSPORTline, Capital Sports a HMS. Ak by ste plánovali nakupovať v zahraničí, môžeme vám odporučiť napr. extrémne populárne Assault AirBike od Rogue.

Otázky a odpovede – FAQ

V našich testoch produktov a návodoch na ich výber sa snažíme venovať všetkým oblastiam, ktoré sú dôležité pri ich výbere a následnom nákupe. Zároveň nie je vylúčené, že vás zaujímajú informácie, ktoré sme opomenuli alebo sme sa im venovali len okrajovo. Neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod nasledujúcou sekciou odpovedí na časté spotrebiteľské otázky. Vašu spätnú väzbu priebežne kontrolujeme a snažíme sa na ňu zareagovať v čo najkratšom čase.

Airbiky patria k najefektívnejším spôsobom spaľovania kalórií. Samozrejme, koľko presne ich spálite vy, je do veľkej miery individuálne. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že za minútu vysoko intenzívneho tréningu človek spáli v priemere 20 až 30 kalórií, čo je ekvivalent k 300 kalóriám pri 20 min. cvičení. Pre porovnanie, počas cca 30 min. jazdy na cestnom bicykli pri rýchlosti okolo 20 km/hod., spálite asi 290 kalórií.

Záleží to odo toho, aké zdravotné problémy trápia vás. V prípade ťažkostí, ktoré súvisia s pohybovým aparátom, kardiovaskulárnym systémom či dýchaním, existuje možnosť, že airbike nebude vhodným spôsobom tréningu. V každom prípade by ste sa však mali poradiť s vaším lekárom.

Priemerný čas tréningu na airbiku by mal trvať 15 až 20 min. Dôležitý je najmä celkový počet intervalov. Za ideálne intervaly pre stredne zdatných športovcov je pokladaných 30 s cvičenia a následných 15 s odpočinku. Aj v tomto prípade ide o veľmi individuálne parametre, ktoré súvisia s vašou trénovanosťou. My vám odporúčame, aby ste začali zľahka, čas a záťaž zvyšovali postupne a aby ste sa za žiadnych okolností nepresiľovali nad mieru vašich fyzických, duševných a zdravotných možností.

Lacná kvalita

inSPORTline Airbike Basic

Počet tréningových programov 1, nosnosť 110 kg, hmotnosť 21,8 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Airbike inSPORTline Basic je zlatou strednou cestou. Ide o cenovo dostupný model, ktorý disponuje vcelku dobrými funkčnými vlastnosťami, no o niečo nižším výkonom, resp. odporom. Nie je najťažší, čo oceníte pri presunoch, na druhej strane nevyniká výbornou stabilitou ani kvalitou spracovania. Z týchto dôvodov je ideálny na stredne náročný tréning.

Airbike inSPORTline Basic váži 21,8 kg, čo je ešte o niečo menej ako v prípade modelu Capital Sporte Stormstrike 2k. Jeho stabilita je preto na priemernej úrovni. Nízka hmotnosť je praktická pri prenášaní, k čomu prispievajú aj integrované transportné kolieska. Nižšia je aj celková kvalita spracovania.

Stroj disponuje zaujímavou možnosťou dodatočnej manuálnej regulácie odporu prostredníctvom regulačného kolieska, ktoré je prepojené s remeňovým brzdným systémom. Odpor ventilátora nie je najväčší, airbike inSPORTline Basic teda oceníte skôr pri stredne intenzívnom tréningu. K zásadnejším negatívam patrí nemožnosť rozhýbania stroja bez šliapania do pedálov.

Na airbiku inSPORTline Basic sa nachádza základný ovládací panel, ktorý zobrazuje spálené kalórie, aktuálnu aj celkovú prejdenú vzdialenosť a čas tréningu. Tento model nedisponuje žiadnymi režimami, intenzita tréningu teda závisí len od vašej aktivity a manuálnej regulácie remeňového pohonu.

Sedadlo hodnotíme ako obyčajné. Môžete ho nastaviť len vo vertikálnej polohe, a to v 7 stupňoch. Airbike je preto vhodný pre osoby s výškou od 150 do 190 cmPedále majú protišmykovú úpravu, nachádzajú sa na nich nastaviteľné popruhy a disponujú funkciou automatického vyrovnávania do vodorovnej polohyDržadlá sú penové, a teda príjemné na dotyk.

Ak by inSPORTline Airbike Basic recenzovali spotrebitelia, verdikt by znel asi takto: „praktický stroj na domáce použitie za nízku obstarávaciu cenu s trochu podpriemerným výkonom“. V preklade, tento model nie je tým najlepším na trhu, čo potvrdzuje aj naša recenzia. Viacerí užívatelia hovoria o slabšom odpore ventilátora, horšej kvalite spracovania a nemožnosti rozhýbania stroja bez použitia pedálov. Na druhej strane oceňujú jeho cenovú dostupnosť, dlhú záruku, nenáročné prenášanie a fakt, že ide o vhodnú alternatívu na stredne náročný tréning pre nenáročných športovcov.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Možnosť dodatočnej regulácie odporu
Protišmykové pedále s nastaviteľným popruhom

Negatíva

Nižšia kvalita spracovania a horšia stabilita
Menší odpor a výkon
Nemožnosť rozhýbania stroja bez použitia pedálov a nastavenia sedadla v horizontálnom smere

Počet tréningových programov = 1 ● Nosnosť = 110 kg ● Hmotnosť = 21,8 kg ● Rozmery = 115 x 70 x 121 cm ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou + manuálna

Pre náročných

inSPORTline AirBeast

Počet tréningových programov 7, nosnosť 180 kg, hmotnosť 72 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pri pohľade na obstarávaciu cenu airbiku inSPORTline AirBeast je jasné, že ide o nadpriemerne výkonný a kvalitný model, na ktorom sa chyby hľadajú veľmi ťažko. Disponuje 7 tréningovými programami, prehľadným ovládacím panelom, má výbornú stabilitu, vysokú nosnosť a silný odpor. Spracovanie je kvalitné, čo má vplyv na výborné funkčné vlastnosti aj pohodlie počas cvičenia na airbiku.

inSPORTline Beast je v našom teste jediným zástupcom kategórie profesionálnych airbikov, ktoré sú vhodné aj na komerčné použitie. Jeho hmotnosť predstavuje 72 kg, stabilita je teda na enormne vysokej úrovni. To isté platí aj o celkovej kvalite spracovania a vysokej max. nosnosti, ktorá sa pohybuje okolo 180 kg.

Možnosť samostatného precvičenia paží je pri stroji, akým je AirBike inSPORTline Beast, už akousi samozrejmosťou. Držadlá môžete uchopiť niekoľkými spôsobmi. Nachádza sa na nich hrubá vrstva peny, čo podstatne prispieva ku komfortu počas cvičenia. Na pedáloch nájdete nastaviteľné popruhySedadlo je polohovateľné vo vertikálnej aj horizontálnej polohe, má ergonomické tvarovanie a je dostatočne mäkké.

Ponuka programov je porovnateľná s modelmi Superb AirBike a inSPORTline Airbike Pro. Nájdete medzi nimi tzv. rýchly štart, prednastavené aj manuálne regulovateľné intervalové tréningy zamerané na vysoko intenzívny intervalový tréning a nastavenie cieľových hodnôt (srdcová frekvencia, čas, vzdialenosť, spálené kalórie). K pozitívam patrí prehľadný ovládací panel s LCD displejom. Počas cvičenia na ňom môžete sledovať počet otáčok za minútu, srdcovú frekvenciu či výkon vo wattoch, ktorý sa v prípade tohto modelu pohybuje od 3 až do 1 260 W.

Na airbiku inSPORTline Beast nás zaujala funkcia na vypočítanie max. srdcovej frekvencie, ktorú by ste mali dosiahnuť počas cvičenia. Tento model je kompatibilný s hrudným pásom, nechýba na ňom vyrovnávač nerovností na podložketransportné kolieska ani držiak na fľaše.

Recenzie spotrebiteľov na inSPORTline AirBeast sú v 99 % pozitívne. Súvisia s profesionálnym výkonom aj spracovaním, primeranou cenou a výbornou stabilitou. Niektorí spotrebitelia nie sú spokojní s vlastnosťami sedadla. Najvýraznejšie negatíva v hodnoteniach zákazníkov sú však spojené s tým, že tréning na inSPORTline AirBeas je poriadna „makačka“.

Pozitíva

Výborná stabilita a kvalita spracovania
Vysoký odpor a výkon
Nadštandardná nosnosť

Negatíva

Vysoká, ale primeraná obstarávacia cena
Vysoká hmotnosť (nie je vyslovenou nevýhodou)

Počet tréningových programov = 7 ● Nosnosť = 180 kg ● Hmotnosť = 72 kg ● Rozmery = 123 x 67,5 x 142 cm ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou

Capital Sports Strike Bike

Počet tréningových programov 6, nosnosť 150 kg, hmotnosť 45 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Airbike Capital Sports Strike Bike je ďalším modelom pre stredne náročných až náročnejších spotrebiteľov a športovcov. Patrí k drahším zariadeniam s vcelku dobrou stabilitou, priemernou hmotnosťou a nadpriemernou nosnosťou, vysokým výkonom a viacerými tréningovými programami.

Capital Sports Strike Bike sa z hľadiska ceny, výkonu, nosnosti aj kvality spracovania radí na pomyselnú priečku medzi modelmi inSPORTline Airbike Pro a Superb AirBikeVáži 45 kg a jeho nosnosť predstavuje 150 kg. Kvalita spracovania je na dobrej úrovni, pri dosiahnutí plného výkonu však môžete pocítiť isté problémy so stabilitou.

Tento model disponuje 6 tréningovými programami. Na displeji môžete počas cvičenia sledovať čas, rýchlosť, vzdialenosť, otáčky za minútu, spálené kalórie a práve dosahovaný výkon vo wattoch. Airbike Capital Sports Strike Bike podporuje Bluetooth a je vybavený snímačom pre hrudný pás, ktorý nie je súčasťou dodávky. Vďaka tomu ho môžete prepojiť s mobilnou aplikáciou Fit Hi Way. Sedadlo je nastaviteľné vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Držadlá s penovými úchytmi sú pohyblivé a príjemné na dotyk. Airbike je vybavený transportnými kolieskami, držiakom na mobil aj fľašu.

Spotrebitelia hodnotia Capital Sports Strike Bike pozitívne. K plusovým parametrom zaradzujú dobrú kvalitu spracovania, robustné prevedenie a nenáročnú montáž. Negatívne recenzie sme nenašli.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
6 tréningových programov
Dobrá stabilita a vysoká kvalita spracovania

Negatíva

Vysoká hmotnosť, ktorá nie je iba nevýhodou

Počet tréningových programov = 6 ● Nosnosť = 150 kg ● Hmotnosť = 45 kg ● Rozmery = 120 x 45 x 128 cm ● Regulácia záťaže = automatická, stúpa so záťažou

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

HMS MP6540 AIR BIKE

od 184,60 €
AIR BIKE HMS MP6540 je najkomplexnejší stoj určený na kardio cvičenia. Model používané takmer vo všetkých telocvičniach zameraných na funkčný...

inSPORTline Airbike Basic

od 298,00 €
V jednoduchosti je sila a vzduchový rotoped AirBike Basic sa stáva zaručeným dôkazom! Tento šikovný domáci trenažér má namiesto záťažového kolesa...

Capital Sports Strike Bike

od 749,00 €
Zariadenie Strike Bike od spoločnosti Capital Sports je tvoj profesionálny kardio trenažér a vďaka masívnej konštrukcii je vhodný aj pre...

inSPORTline Airbike Pro

od €
Vzduchový rotoped inSPORTline AirBike Pro reprezentuje nový typ moderných kardio strojov, na ktorých si používateľ diktuje tempo každým...

inSPORTline Airbike Lite

od €
Vzduchový rotoped AirBike Lite je tu pre všetkých fitness nadšencov, ktorí sa doma nehodlajú ulievať! Jeho najväčšou výhodou je, že o záťaž sa...

HMS MP6548 AIR BIKE

od 595,00 €
AIR BIKE MP 6548 HMS je najkomplexnejší stoj určený na kardio cvičenia. Model používané takmer vo všetkých telocvičniach zameraných na funkčný...

HMS MP 6590 AIR BIKE

od 261,21 €
Rotoped so vzduchovým odporom MP 6590 je revolúciou vo výkonnostnom aj silovom tréningu. Vďaka predným úchopom posilňujete jazdou na rotopede...

inSPORTline AirBeast

od €
Vzduchový rotoped inSPORTline AirBike Beast ponúka unikátny systém odporu pre intenzívny kondičný tréning. Namiesto klasického záťažového kolesa...

Duvlan Xterra Air650 Airbike Pro

od €
XTERRA Fitness AIR650 Air Bike Pro ponúka na precvičenie celého tela obrovskú škálu tréningových možností. AIR650 Airbike Pro bol špeciálne...

HMS Premium Air Bike MP8880

od 689,00 €
Air Bike HMS Premium MP8880 je najkomplexnejší stoj určený na vytrvalostnému, silovému a kardio tréningu. Pohyblivé madlá zapájajú do tréningu...

Schwinn Airdyne AD6i

od €
Schwinn Airdyne AD6i má oproti svojmu predchodcovi AD2i mnoho užitočných vylepšení. Patrí medzi ne zabudovaný prijímač a vysielač pre akýkoľvek...

BH FITNESS Cross 1100

od €
vzduchový, s programy kvalitní šlapací střed na čtyřhran s ložisky ventilátor pro osvěžení 2x LCD displej, trénink HIIT nosnost 150 kg, záruka...

Ďalšie články z kategórie Šport

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Braňo 06.Dec.2021

inSPORTline Airbike Pro je pevný a robustný bicykel. Pôsobí nezničiteľným dojmom. Má viacero možností úchopu, čo má máloktorý prístroj. Plusom je polohovateľné sedadlo, držiak na fľašu... K mínusom by som priradil, že je strašne ťažký a teda horšie prenositeľný. Je dosť hlučný, inak som spokojný. Cena je prijateľná.

Odpovedať

Karol 06.Dec.2021

Superb Air Bike robí, čo má a splnil všetky moje očakávania. Vadí mi však, že funguje ako ventilátor, čo v menšom interiéri nie je vždy príjemné. Rozmerovo mi bajk vyhovuje a páči sa mi aj držiak na fľašu. V čase zavretých fitness centier a keď nie je možné športovať ani vonku, je to super voľba. Cena je prijateľná.

Odpovedať

Dodo 07.Dec.2021

inSPORTline Airbike Basic je lacnejšia verzia overeného prístroja, no tento lacnejší je pre mňa sklamaním, radšej som nemal šetriť a priplatiť si za Pro verziu. Konštrukcia je síce pevná a výrobca dáva na prístroj 10 ročnú záruku, je tu dosť veľa múch... Stroj nie je možné rozhýbať rukami bez použitia pedálov, je dosť hlučný, ale myslím, že to sú aj ostatné. Čo mi najviac vadí, že má slabý odpor a sedadlo nie je možné až tak dobre nastaviť ako pri iných modeloch.

Odpovedať

Gabriel 07.Dec.2021

Po týždni používania prístroja Capital Sports Stormstrike 2k som zatiaľ maximálne spokojný. Veľmi dobre si precvičím nohy aj ruky, no vadí mi, že displej nie je až tak dobre čitateľný a možno je na takomto type prístroja aj zbytočný. Inak je to super vecička a s kúpou som spokojný.

Odpovedať

Miro 10.Dec.2021

Super bicykel je Renegade Air Bike PM3, vyhovuje aj ľuďom v staršom veku a keď ku mne príde ocino na návštevu, rád si na ňom zacvičí. Prístroj je kvalitne skonštruovaný a je to vlastne multifunkčné zariadenie, ktorým si viem skvele precvičiť horné aj dolné končatiny. Cena je síce vyššia, ale myslím, že plne zodpovedá výrobku.

Odpovedať

Tomi 16.Dec.2021

HMS MP6540 AIR BIKE som kúpil otcovi, aby si aj vo svojom vyššom veku mohol udržiavať svoju kondíciu. S prístrojom je spokojný a využíva ho každý deň, má tichý chod a jednoduché ovládanie. Myslím si, že je to super vecička v týchto pandemických časoch, aby si ľudia mohli aj v pohodlí domova udržiavať svoje fyzické sily. :-)

Odpovedať

Maťo 17.Jan.2022

inSPORTline AirBeast je profesionálny stroj vhodný aj na domáce použitie. Je doslova perfektný a teraz v zimných mesiacoch ho využívam dennodenne. Konštrukcia je kvalitná, stabilná a odolná, za tie peniaze sa iné spracovanie ani nedá očakávať. Spravím si s ním kondičný tréning a dám môjmu telu poriadne zabrať. Je to stokrát lepšie než obyčajný rotoped, odporúčam.

Odpovedať

Noro 13.Feb.2022

Capital Sports Stormstrike 2k AirBike bol za celkom fajn cenu. Môžem potvrdiť, že sedadlo je naozaj pohodlné a montáž bola rýchla a jednoduchá. Mínusom je však horšia stabilita a vhodnosť len na stredne náročný tréning. Škoda, že sedadlo sa nedá nastaviť aj horizontálne.

Odpovedať

Dano 24.Feb.2022

Neľutujem, že som zainvestoval do prístroja Duvlan Xterra Air650 Airbike Pro, hoci bol dosť drahý. Spĺňa všetky moje požiadavky.

Odpovedať

Gabika 08.Jun.2022

Capital Sports Stormstrike 2k je pohodlný a ľahko zložiteľný, som rada, že v byte mi nezaberá veľa miesta. Zo začiatku som s ním bola maximálne spokojná, ale časom začal pískať a hojdať sa... musím ho preto podkladať pod jednu nohu, aby mal správnu stabilitu a vyváženie. Myslím si, že cena zodpovedá kvalitne spracovania, a preto sa hodí len na občasné používanie, častým používaním ho raz dva zničíte.

Odpovedať

Marek 09.Jun.2022

HMS MP 6590 AIR BIKE spĺňa väčšinu toho, čo som od neho očakával. Výrobca uvádza, že je tichý, ale nie je to pravda. Kúpil som ho kvôli celkom dobrým parametrom a nízkej cene. Mínusom je však pre mňa sedačka, ktorá začína byť po dlhšom čase cvičenia nepohodlná. Vyriešil som to mäkkým návlekom. Až na zopár drobností som spokojný.

Odpovedať

Hugo G. 24.Jun.2022

Spokey VECTOR Air Bike je síce drahší, ale vybral som si ho kvôli odolnej a pevnej konštrukcii. Dovoľuje mi precvičovať si viaceré partie na tele bez nutnosti ísť do fitness centra, zacvičiť si tak môžem kedykoľvek mám na to chuť. Nechýba počítač, ktorý zobrazuje najdôležitejšie údaje. Sedadlo je pohodlné a nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej polohe. K dispozícii je 5 programov a 1 s trénerom.

Odpovedať

Riki 14.Jan.2023

Mám zmiešané pocity z bicykla Schwinn Airdyne AD6i, sedadlo sa mi nedá upraviť tak, aby sa nehýbalo, neviem, či ide len o chybný kus alebo to tak majú všetky tieto produkty… Inak má bicykel fajn konštrukciu, teda až na to sedadlo. Vzhľadom na to, že sa mi pohodlne nepoužíva, stojí v kúte nevyužitý. Plusom je hrudný pás, ktorý bol v balení.

Odpovedať