Hybridné grily

Najlepšie hybridné grily plyn + uhlie 2024 + recenzie

Rozhodovanie sa pre nový spotrebič je niekedy naozaj náročné. Spotrebiteľ vyberá zo širokej ponuky, zvažuje výhody a nevýhody konkrétnych modelov. Pri záhradných griloch by sa mohlo zdať rozhodovanie nenáročné, no niekedy je komplikované zvoliť si ten správny gril. Plynový či elektrický gril, alebo možno záhradný gril na drevené uhlie? Test Magazín sa rozhodol pripraviť výber hybridných grilov – kombinované grily ponúknu možnosť grilovať na uhlí i na plyne. Kombinované grily plyn – uhlie sú kompromisom, ktorý môže nerozhodným spotrebiteľom vyhovovať.

Publikované: 18.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký hybridný gril kúpiť?

Na našom tuzemskom trhu nie je v tomto segmente taká silná konkurencia a ponuka nie je taká rozsiahla. Ide však o pomerne veľkú investíciu a spotrebiteľ by mal určite vedieť, čo kupuje. Aby ste nemuseli čítať celé recenzie, máme pre vás tabuľku TOP 3 produktov z nášho porovnávacieho testu.

Názov Hodnotenie Detail
Pit Boss Combo 5* Zobraziť produkt
Activa Combo III 5* Zobraziť produkt
Jamestown Dean 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri výbere grilu sa vždy spotrebiteľ musí riadiť svojimi potrebami a nárokmi, ktoré na záhradný gril má. Ak mu ide primárne o grilovanie pre viac osôb, hybridný gril musí ponúknuť dostatočne veľkú grilovaciu plochu. Okrem toho, že kombinovaný gril ponúkne priestor na grilovanie na uhlí či briketách, zabúdať netreba ani na počet plynových horákov, kvalitu materiálov konštrukcie i roštov. Zvyčajne ide o rozmerné zariadenia, ktoré majú na terase či záhrade stále miesto, dôležitá je však aj mobilita grilu. My sme si pri porovnávaní hybridných grilov vopred určili metodiku testovania a brali do úvahy podstatné parametre.

Efektivita grilovania
Použité materiály a kvalita spracvoania
Výkon a počet horákov
Veľkosť grilovacej plochy
Obsluha a ovládanie
Mobilita a hmotnosť grilu
Dizajn

Úlohou hybridných grilov je spotrebiteľovi ponúknuť alternatívny typ paliva. Primárnym palivom pre niekoho môže byť drevené uhlie, pre iného zasa plynová fľaša s propán-butánom. Podstatné však je, že sú k dispozícii obe variácie. Hybridné grily sú v tomto segmente považované za prémiové a odráža sa to i na vyššej obstarávacej cene. Medzi spotrebiteľmi nie sú až také populárne. V našom porovnávacom teste sa objavili hybridné grily JamestownCattara a Pit Boss. Prieskum trhu sme realizovali viac ako 40 hodín prostredníctvom databázy portálu Heureka.sk, ale analyzovali sme tiež ponuku predajcov – Hej.sk, Datart.sk, OBI či Mountfield.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie hybridných grilov

Celé desiatky hodín sme analyzovali to, čo v danom segmente kombinovaných grilov uhlie + plyn ponúkajú predajcovia na slovenskom trhu. Modelov hybridných grilov na našom trhu nie je tak veľa. Mnohé modely už ukončili svoj predaj. Medzi hybridnými grilmi sú však aj značky, ktoré prinášajú osvedčenú kvalitu. Presne na produkciu týchto výrobcov sme sa zamerali a na základe porovnávania sme zrealizovali jedinečné porovnanie grilov tejto kategórie a pripravili objektívne a nezávislé recenzie.

Keďže hybridné grily sú sezónnou záležitosťou, viacero z recenzovaných modelov nie je momentálne dostupných. Ich dostupnosť môžete priebežne sledovať na našej stránke i na stránke predajcu.

Náš TIP

Jamestown Dean

Konštrukcia zo smaltovanej ocele, tri nezávislé ohniská, bočný plynový varič, zberná miska na tuk, komín, vetracie otvory z hliníka, chýba integrovaný popolník.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kombinovaný gril Jamestown Dean patrí k cenovo dostupnejším zariadeniam, pritom ponúkne solídny grilovací priestor a veľmi kvalitnú konštrukciu zo smaltovanej ocele. Na grilovanie sú k dispozícii tri nezávislé ohniská. Časť poháňaná plynom je vybavená tromi plynovými horákmi z nerezovej ocele a Jamstown Dean má vo výbave takisto bočný plynový varič určený na ohrev omáčok či štiav. Hlavný rošt z liatiny má rozmery 49 x 47 cm, k dispozícii je aj menší rošt na ohrev, ktorý sa odklápa spolu s vekom. V odklápacom veku je takisto integrovaný teplomer. Samozrejmosťou je elektrické piezo zapaľovanie. Vďaka otočným regulátorom môžete plynule nastaviť intenzitu horenia horákov a regulovať tak teplotu. Zaujímavosťou je zberná miska na tuk.

Druhé nezávislé ohnisko s rovnako veľkým hlavným roštom a takisto roštom na ohrev je určené na použitie dreva, brikiet či dreveného uhlia. Ohnisko nemá integrovaný popolník, výšku ohniska však môžete regulovať v 4 úrovniach. K dispozícii nie sú predné dvierka pre doplnenie paliva. To však nie je také veľké mínus, pri doplnení je nutné vybrať rošt a palivo doplniť zhora. K dispozícii je bočné ohnisko v tvare valca, kde môžete dodatočne grilovať ďalšie pokrmy, prípade pokrmy údiť. Poklop grilu v časti na uhlie má k dispozícii komín, takže je možné aj údenie.

Menšia časť určená na grilovanie pevným palivom má vetracie otvory z hliníka, aby bolo zabezpečené prúdenie vzduchu. Na čele grilu sa nachádza priehradka na uloženie grilovacieho príslušenstva. Gril má úložnú plochu aj pod ohniskami. Určená je napríklad na ďalšie príslušenstvo alebo samotné palivo. Konštrukcia váži 42 kg a pre lepšiu mobilitu je gril vybavený transportnými kolieskami.

Pozitíva

Možnosť údenia
Veľkosť grilovacej plochy
Kvalita spracovania a roštu

Negatíva

Nemá integrovaný popolník
Chýbajú dvierka na doplnenie pevného paliva

Rozmery grilovacej plochy: 49 x 47 cm + 49 x 47 cm ● Počet plynových horákov: 3+1 ● Materiál roštu: liatina ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 117,5 x 173,5 x 60,5 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 42 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Tepro Toronto Kombi 3179

Grilovacia plocha s rozmermi 40,5 x 44,5, integrované teplomery v oboch poklopoch, tri plynové horáky, elektrické impulzné zapaľovanie, odkladacie priestory.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Grilovanie na drevenom uhlí má svoje čaro a chuť jedla má svoje špecifické charakteristiky. Naproti tomu grilovanie na plynových horákoch je efektívnejšie, rýchlejšie a praktickejšie. Spojiť obe varianty sa preto javí ako najlepšie. Hybridný gril Tepro Toronto Kombi disponuje veľkou grilovacou plochou rozdelenou na dve časti. Plynová časť je vybavená troma výkonnými nerezovými horákmi, pričom každý má výkon 2,9 kW. Grilovacia plocha disponuje výklopným vekom s pochrómovaným roštom. V oboch poklopoch je integrovaný teplomer, ktorý vám umožní sledovať teplotu pripravovaného pokrmu. Tuk z grilovaných pokrmov bude kvapkať do zbernej misky. Hlavný rošt je na oboch grilovacích plochách z odolnej liatiny.

Plynová časť má v spodnej časti takisto priestor na uskladnenie 5 až 8 kg plynovej fľaše. Gril je dodávaný s plynovou hadicou a regulátorom. Elektrické zapaľovanie používanie taktiež veľmi spríjemní. Druhý modul grilu určený na grilovanie na drevenom uhlí disponuje výškovo nastaviteľným ohniskom a zbernou miskou na spálené uhlíky. Pod zbernou miskou na uhlíky sa nachádzajú praktické odkladacie miesta vrátane zásuvky. Takisto je na pravej i ľavej strane skladacia plocha s háčikmi na zavesenie grilovacieho náčinia.

Gril je vybavený v časti na uhlie aj výduchmi pre lepšie horenie ohňa. Celý hybridný gril je na štyroch kolieskach a dá sa s ním ľahko manipulovať. Nechýba možnosť brzdy, aby nedošlo k nechcenému pohybu. Spracovanie a materiály sú veľmi kvalitné a svedčí o tom aj hmotnosť 62 kg. Plechové a kovové časti sú lakované a ošetrené teplovzdorným náterom. Hybridný grilovací vozík je praktický a spája výhody grilovania na dreve i plyne. Ak vyššia cena nepredstavuje pre váš rozpočet problém, voľba môže byť relatívne jednoduchá.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Podvozok so štyrmi kolieskami
Teplomery, elektrické zapaľovanie, plynová hadica

Negatíva

Vyššia cena

Rozmery grilovacej plochy: cca 40,5 x 44,5 ● Počet plynových horákov: 3 ● Materiál roštu: pochrómovaná oceľ + liatina ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 116,5 x 173 x 65 cm (V x Š x H) ● Hmotnosť: 62 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Pre náročných

Pit Boss Combo PB1230CN

Konštrukcia zo smaltovanej oceli, dve nezávislé ohniská, miska na odkvapkávanie tuku, integrovaný teplomer, regulovateľná teplota (od 80 do 260 °C), dve tepelné termosondy, digitálny displej, integrovaný popolník.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kombinovaný peletový – plynový gril americkej značky Pit Boss kombinuje dva svety grilovania. Gril patrí do modelovej rady Navigator a umožňuje grilovať pokrmy prostredníctvom plynových horákov alebo použiť drevené pelety na grilovanie na pevnom palive. Už na prvý pohľad zariadenie zaujme masívnou konštrukciou zo smaltovanej oceli s hrubými stenami a takisto unikátnym tvarom lokomotívy. Bez transportných koliesok by bol presun grilu poriadne namáhavý, celý hybridný gril totiž váži až 92 kg a aj preto vám odporúčame v záhrade či na terase mu nájsť stabilné miesto. Gril rozhodne nie je vhodný na balkóny.

Obe ohniská sú nezávislé. V prípade plynovej časti sú k dispozícii tri plynové horáky. Zapínajú sa prostredníctvom elektrickej iskry. Plocha má výmeru 400 cm2nepatrí teda medzi najväčšie, dokonca aj hybridný gril Jamestown Dean ponúkne o niečo väčšiu grilovaciu plochu. Rošty sú v oboch prípadoch z kvalitnej liatiny, ktorá je ošetrená porcelánovou vrstvou. Nechýba ani miska na odkvapkávanie tuku. Teplotu môžete kontrolovať vďaka integrovanému teplomeru. Teplotu možno plynule regulovať otočnými regulátormi, a to v 10 úrovniach od 80 do 260 °C. Gril má aj vetracie poklopy. Po pravej strane je k dispozícii odkladací stolík. Súčasťou grilu sú dve tepelné termosondy do mäsa, resp. na kontrolovanie teploty potravín.

Druhá časť na pelety zaujme v zásade rovnakými parametrami, rovnakou veľkosťou grilovacej plochy, rovnakým roštom, no poklop nemá integrovaný teplomer, teplotu zobrazuje digitálny displej. Zaujímavosťou tejto grilovacej časti je okrem elektrické zapaľovania drevných peliet aj zásobník na palivo. Zásobník je automatický, takže pelety stačí nasypať do zásobníka a z izolovanej násypky sa posúvajú priamo do ohniska. Má integrovaný popolník a maximálna teplota časti na pevné palivo je 540 °C. Na zásobníku, ktorý je integrovaný na ľavej strane grilu, je aj digitálny displej, ktorý zobrazuje aktuálnu teplotu v grilovacom priestore. O rozdúchavanie ohňa a reguláciu teploty sa stará zabudovaný ventilátor. Záhradný gril Pit Boss Combo od amerického výrobcu je naozaj neprehliadnuteľným zariadením, ktoré ugriluje, zaúdi, vysmaží či opečie s vysokou dávkou komfortu.

Pozitíva

Enormne masívna konštrukcia
Ovládací digitálny panel
Regulácia teploty zabudovaným ventilátorom

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Menej odkladacej plochy
Vysoká hmotnosť

Rozmery grilovacej plochy: 0,40 + 0,40 m2 ● Počet plynových horákov: 3 ● Materiál roštu: liatina + porcelán ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 120 x 176 x 87 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 92 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Lund 99649

Dve grilovacie plochy s rozmermi 47,5 x 38 cm, integrované teplomery v oboch poklopoch, tri plynové horáky, elektrické impulzné zapaľovanie, odkladacie priestory.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kombinovaný gril na uhlie a plyn je určený pre nerozhodných alebo pre tých, ktorí chcú byť vždy pripravení. Ak nemáte čas zakladať oheň, jednoducho zapálite plynové horáky a môžete plnohodnotne grilovať. Hybridný gril Lund 99649 má k dispozícii dve rovnako veľké plochy na grilovanie 47,5 cm x 38 cm. Začneme časťou, kde sa nachádzajú tri plynové horáky s celkovým výkonom 8,4 kW. Kvalitná výhrevnosť je tak zaručená. Horáky sú kryté a v prípade grilovania na plyne môžete využiť aj aromatizátor, aby pokrmy dostali skutočnú vôňu grilovania. Pod plynovými horákmi sa nachádza odkvapkávacia miska na tuk. Zapaľovač je integrovaný v gombíkoch, každý horák má samostatnú reguláciu. V samostatnom poklope je integrovaný teplomer.

Plocha určená na grilovanie na uhlí alebo na dreve je rovnako veľká. Takisto sa tu nachádza pochromovaný oceľový rošt. Výhrady niektorých spotrebiteľov smerovali práve k roštom, ktoré sú údajne veľmi náchylné na teplotu a rýchlo menia svoj tvar. V poklope je taktiež integrovaný teplomer. Výšku roštu nemožno regulovať. Ohnisko má dve misky, ktoré sú pozinkované. Výšku ohniska nemožno regulovať. Samostatnú odkvapkávaciu misku má aj grilovacia plocha. Po oboch stranách sa nachádzajú sklápateľné poličky/stolíky, ktoré môžete využiť na náradie alebo na uloženie pokrmov. Pod grilovacími plochami sa nachádza na ľavej strane uzatvárateľný priestor, napríklad pre uskladnenie uhlia alebo iného príslušenstva – na pravej strane sú dve police.

Konštrukcia 31,6 kg vážiaceho grilu je na kolieskach a manipulácia tak nie je žiadny problém. Pochváliť musíme u výrobcu aj kvalitu spracovania. Jednotlivé diely do seba dobre zapadajú a s montážou mať problém určite nebudete. Steny grilu nie sú najhrubšie, no práškovo lakovaná oceľ pôsobí veľmi kvalitným dojmom. Rúčky a ďalšie prvky sú pochrómovné, čo zvyšuje odolnosť materiálov a aj po dizajnovej stránke to grilu dodáva štýl.

Pozitíva

Miska na uhlie aj miska na tuk
Masívna konštrukcia
Dostatočný výkon horákov

Negatíva

Menej kvalitné rošty – ohyb materiálu po zahriatí

Rozmery grilovacej plochy: 47,5 cm x 38 cm + 47,5 cm x 38 cm ● Počet plynových horákov: 3 ● Materiál roštu: pochrómovaná oceľ ● Materiál konštrukcie: práškovo lakovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 99,5 x 153,5 x 52,8 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 31,6 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V sekcii hybridných grilov na trhu nie je pretlak produktov. Množstvo spotrebiteľov odradí vyššia cena produktov. Pre mnohých sú však kombinované grily jednoznačnou voľbou, pretože ponúkajú možnosť pripravovať pokrmy za pomoci plynových horákov alebo pevného paliva – uhlie, brikety, drevo, drevené pelety. Preto vám prinášame prehľad najviac predávaných hybridných grilov na našom trhu, ktoré sú dostupné aj v databáze portálu Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Activa Combo III 5* Zobraziť produkt
PIT Boss Memphis 5* Zobraziť produkt
Tepro Toronto Kombi 5* Zobraziť produkt
Jamestown Dean 5* Zobraziť produkt
Cattara Couple 5* Zobraziť produkt

V prípade, že patríte medzi milovníkov grilovaných pokrmov a radi grilujete, no neviete sa rozhodnúť, či je komfort plynového grilu väčším prínosom ako autentické grilovanie v grile na uhlie, kompromisom je práve hybridný gril. Podobne, ako pri samotných klasických griloch, elektrických či plynových griloch aj kombinované grily majú svoje špecifická a je potrebné rozlišovať, ktoré parametre sú pre výber najdôležitejšie. Prečítajte si stručný návod, ktorý vám pomôže, aký gril do záhrady si vybrať.

 • Veľkosť grilovacej plochy – veľkosť a rozmery konštrukcie vo významnej miere ovplyvňujú aj rozmery grilovacej plochy. V tomto prípade sú grilovacie plochy vždy dve a nezávislé od konkrétneho druhu paliva. Záleží tak aj na tom, aké sú preferencie spotrebiteľa. Hybridné grily sú však zariadenia väčších rozmerov a grilovať 8 až 10 porcií v prípade tohto typu grilov je samozrejmosťou.
 • Vyhotovenie a kvalita spracovania – kombinované grily majú väčšie rozmery a na šírku neraz dosahujú 180 až 200 cm. Podstatná je aj kvalita spracovania a použité materiály. Zvyčajne je používaná smaltovaná oceľ. Často býva ošetrená aj ohňovzdornou čiernou farbou, aby bola odolnosť zvýšená. Rošty sú najčastejšie vyrábané z liatiny, ktorá je ošetrená niklomchrómom alebo porcelánovou vrstvou. Podstatné je, aby bola platforma stabilná. Váha takýchto grilov sa pohybuje na úrovni 40 až 60 kg. Na trhu sú však aj väčšie a ťažšie modely s hmotnosťou okolo 100 kg.
 • Integrovaný teplomer – vítaným vylepšením je integrovaný teplomer v poklope zariadenia. Niektorí výrobcovia dodávajú k svojim zariadeniam aj termosondy, aby používateľ mohol sledovať priamo teplotu pripravovaných pokrmov.
 • Počet horákov a výkon – keďže ide o kombinované grily, ktorých jedným z druhov paliva je aj propán-bután, plynové horáky sú bežnou súčasťou. Štandardné hybridné grily majú 2 až 3 plynové horáky. Ich výkon sa môže pohybovať od 5 do 20 kW. Súčasťou môže byť aj dodatočný bočný plynový varič.
 • Možnosť údenia – údiť pokrmy môžete v časti, kde sa používa na grilovanie pevné palivo. Poklopu nechýba komín alebo posuvné vetráky. Použiť na grilovanie môžete ovocné drevo a monitorovaním teploty môžete údiť studeným alebo horúcim dymom.
 • Transportné kolieska – príslušenstvo, ktoré je u týchto modelov takmer samozrejmosťou. Kolieska sú buď vyrobené z plastu, alebo pogumované a výrazne napomáhajú mobilite hybridného grilu.
 • Integrovaný popolník – vďaka tomuto príslušenstvu sa popol prepadá do zásuvky, ktorú je možné jednoducho vybrať a popol vyprázdniť. Spotrebiteľ tak ušetrí čas i energiu, ktorú by inak strávil čistením a vysávaním popola.
 • Výškovo nastaviteľné ohnisko – súvisí s grilovacou časťou určenou na pevné palivo. Brikety, drevo, drevené uhlie či drevené pelety je možné výškovo polohovať vďaka polohovaniu ohniska. Nemusíte tak manipulovať s roštom. Priblížením ohniska k roštu zabezpečíte efektívnejšie grilovanie.
 • Odkvapkávacia miska – slúži na to, aby do nej stekal tuk a šťavy z mäsa. Týmto spôsobom je vo vysokej miere eliminované dymenie, horenie a nepríjemný zápach z pripáleného tuku. Misku je možné jednoducho vyprázdniť.
 • Odkladacie plochy – bočné stolíky, priehradky, zásuvky alebo odkladacia plocha pod ohniskom určená na palivo a ďalšie príslušenstvo.
 • Elektrické zapaľovanie – zapaľovanie elektrickou iskrou je veľmi komfortné, pretože vám ušetrí množstvo času. Nemusíte tak oheň zapaľovať zapaľovačom či zápalkami, stačí stlačiť gombík a iskra zapáli samotné palivo (s podpaľovačom) alebo plynové horáky.

Ak sa chcete o výbere grilu toho dozvedieť viac, môžete si prečítať náš kompletný Návod, ako vybrať gril.

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete vedieť viac o fungovaní hybridných grilov? Zaujíma vás niečo ohľadom recenzovaných produktov? Máte vlastné skúsenosti s kombinovanými grilmi? Napíšte nám komentár a budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše skúsenosti. V prípade, že potrebujete poradiť, radi vám pomôžeme. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne aktualizujeme.

Hybridný gril, ktorý umožňuje pripravovať pokrmy za pomoci plynových horákov alebo za pomoci pevného paliva, ktorým môže byť drevo, drevené uhlie, brikety alebo drevené pelety, má zmysel vtedy, ak spotrebiteľ požaduje, aby mohol pripravovať pokrmy rýchlo a pohodlne, ale zároveň so štandardnou dymovou arómou. Vďaka tomu, že hybridný gril má dve nezávislé ohniská, používateľ môže využívať len jednu časť grilu alebo naopak ich používať súčasne. Kombinovaný gril je tak kompromisom, ktorý uspokojí požiadavku oboch spôsobov grilovania. Treba však rátať s tým, že kvalitné hybridné grily sú pomerne veľkou investíciou.

Nie, na našom tuzemskom trhu neexistuje hybridný gril, ktorý by kombinoval plynový a elektrický gril. Kombinované grily spravidla kombinujú plynové a pevné palivo.

Nie, motorček na gril nie je pravidelnou výbavou žiadneho typu grilov. Motorček, ktorý zaručí otáčanie grilovacej ihly (pokrmov), je možné dokúpiť. Gril však musí byť na takéto príslušenstvo prispôsobený. Natrafiť skôr môžete na termosondy, ktorými môžete kontrolovať teplotu pripravovaných pokrmov.

Víťaz testu

Jamestown Drake

Dve oddelené ohniská, možnosť údenia studeným i horúcim dymom, ohnisko s výškovým nastavením, integrovaný teplomer, komín, integrovaný popolník, infračervený plynový horák.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hybridný gril Jamestown Drake obsahuje dve oddelené ohniská, vyrobený je z kvalitnej smaltovanej ocele a ponúka možnosť efektívneho údenia studeným i horúcim dymom. Okrem masívnej konštrukcie s hrubými plechmi oceňujeme aj liatinové rošty, ktoré sú takisto veľmi odolné. Ohnisko v časti na drevené uhlie či brikety disponuje výškovým nastavením. Efektívne tak môžete regulovať teplotu a cez predné otváracie dvierka môžete prikladať palivo. Nastavenie výšky má 6 úrovní. Vyklápací poklop disponuje integrovaným teplomerom a komínom. Grilovacia plocha má dostatočné rozmery – 42 x 47,3 cm.

Časť určená na grilovanie na dreve disponuje dokonca integrovaným popolníkom, kde sa popol zbiera a môžete ho jednoducho vyprázdniť. V prípade grilu s takýmito rozmermi je to veľmi vítaná možnosť. Údiť môžete studeným alebo horúcim vzduchom, realizovať môžete tiež pomalé varenie. Môžete tak na dreve pripraviť dokonale šťavnaté mäso alebo vyúdiť lososa. K časti na uhlie patrí aj menšie bočné ohnisko, ktoré môžete na grilovanie používať takisto. Grilovaciu plochu je tak možné rozšíriť. Menšiu plochu možno používať aj na ohrev alebo na udržiavanie teplých pokrmov. Ak túto časť na grilovanie nevyužijete, získate odkladaciu plochu. Samozrejme, kto preferuje presnejšiu reguláciu teploty, využívať bude bočný plynový horák. Nejde o klasický plynový varič, ale o časť s infračerveným plynovým horákom, kde môžete grilovať steaky alebo ohrievať šťavy či omáčky.

Celkovo hybridný gril Jamestown Drake disponuje troma kvalitnými plynovými horákmi z nerezovej ocele. Poklop má taktiež integrovaný teplomer, rošt je z liatiny a okrem grilovacieho roštu s rozmermi 42 x 47,3 cm disponuje aj vyklápacím roštom na ohrev. Teplotu je možné regulovať otočnými regulátormi. Nechýba elektrické piezo zapaľovanie. Pozitívne hodnotíme i odkladacie plochy pod grilovacími plochami a transportné kolieska, ktoré výrazne prispievajú k lepšej mobilite grilu. Výrobca neudáva hmotnosť robustnej konštrukcie. Zákazníci si však spracovanie veľmi pochvaľujú. Grilu dodávajú pútavý dizajn aj chrómové prvky, ktoré pôsobia veľmi hodnotne.

Pozitíva

Výškovo nastaviteľné ohnisko
Možnosť údenia a bočné ohnisko na uhlie
Bočný infračervený horák

Negatíva

Ohnisko na uhlie nemá rošt na ohrev

Rozmery grilovacej plochy: 42 x 47,3 cm + 42 x 47,3 cm ● Počet plynových horákov: 3+1 ● Materiál roštu: liatina ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 126 x 202 x 60 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: ? ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Klarstein Kingsville Smoker

Kombinovaný gril 3v1 – na plyn aj drevené uhlie, udiareň, 3+1 plynové horáky, 2 grilovacie plochy, 2 plochy na udržanie jedla v teple

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľký kombinovaný gril Klarstein Kingsville Smoker je vďaka svojmu vysokému tepelnému výkonu a možnostiam hybridného grilovania či dokonca údenia, ideálny aj pre náročnejších milovníkov grilovaných pokrmov. Vybavený je plynovými horákmi, ale tiež priestorom pre grilovanie na drevenom uhlí. Vďaka boxu na údenie si vychutnáte vyúdené mäsové špeciality.

Kingsville Smoker umožňuje grilovanie v dvoch oddelených častiach. Jedna časť je určená pre plynové grilovanie. Tu sa nachádzajú tri plynové horáky z nerezovej ocele s celkovým výkonom 10,8 kW. K dispozícii je aj bočný horák na prihrievanie omáčok, štiav či zohrievanie pokrmov. Tento horák má príkon 2,7 kW. Grilovacia plocha má rozmery 53 x 45 cm. Ponúka teda dostatok priestoru pre pohodlné grilovanie veľkého množstva pokrmov. Samozrejmosťou je možné uzatvorenie za pomoci poklopu s integrovaným teplomerom a dvoma komínmi pre uvoľňovanie výparov. Výhodou plynového grilovania je okamžitý nástup tepla a možnosť rýchleho grilovania. Gril tiež disponuje priestorom pre plynovú bombu. Plynová hadica i redukčný ventil sú súčasťou dodávky.

Druhú možnosť predstavuje grilovacia plocha s rovnakými rozmermi, no zdrojom tepla môžu byť drevo, brikety či drevené uhlie. Dopriať si tak môžete skutočnú chuť a atmosféru grilovania na dreve. Oba rošty sú z liatiny a majú šesť úrovní výškového nastavenia. Aj táto časť disponuje samostatným poklopom s teplomerom a komínom. Spolu s poklopom sa vyklápa v oboch prípadoch taktiež horný nerezový rošt. V prednej časti sa nachádza praktická polička na dochucovadlá a háčiky na náradie. Pod plynovou grilovacou plochou je odkvapkávacia miska na šťavy a olej, ktoré stekajú na horáky.

Veľmi vítaním prvkom pre „grilmajstrov“ je box na údenie pokrmov, ktorý sa nachádza na pravej strane grilu. Disponuje samostatným poklopom a je určený na pomalé údenie pokrmov. Táto malá udiareň je ďalším flexibilným prvkom. Gril Klarstein je široký až 195 cm a rozhodne je teda potrebné nájsť mu miesto. Nie je vhodný na balkóny či malé terasy. Priestor okolo grilu musí byť vzdušný. Celá konštrukcia je z nerezovej smaltovanej ocele – hmotnosť grilu je 68 kg. Vďaka tomu je veľmi odolná. Spodná časť má takisto kovové mriežkovanie a môže slúžiť ako odkladacia plocha pre uhlie, drevo alebo iné príslušenstvo.

Tento hybridný gril splní naozaj všetky požiadavky a nároky, ktoré milovníci grilovania majú. Okrem toho, že vďaka plynovým horákom dokážete pripraviť pokrmy rýchlo a jednoducho, môžete využiť aj grilovaciu časť určenú pre grilovanie na drevenom uhlí. Obe grilovacie plochy majú rovnako veľké liatinové rošty a poklopy s nerezovými výklopnými roštami. Oba poklopy majú vstavené teplomery. Spotrebiteľov teší robustná a kvalitná konštrukcia. Transport grilu uľahčujú kolieska. Je však potrebné myslieť na to, že gril potrebuje dostatok miesta. Najväčšou výhodou je prítomnosť malej udiarne.

Kombinovaný gril Klarstein Kingsville Smoker patrí k veľmi kvalitným modelom, ktoré sú na našom trhu. Výrobca myslel aj na praktické odkladacie plochy. V prednej časti sa nachádza polička na dochucovadlá a taktiež háčiky na grilovacie náradie. Spodná časť s kovovým pletením umožňuje taktiež využiť túto odkladaciu plochu. Opomenúť nemôžeme ani praktický bočný horák. Celkovo sa komfort a kvalita odrazila na vyššej cene.

Pozitíva

Kombinovaný gril udiareň
Výkonné plynové horáky
Kvalitné spracovania

Negatíva

Vyššia cena
Veľké rozmery

Rozmery grilovacej plochy: 53 x 45 cm + 53 x 45 cm ● Počet plynových horákov: 3+1 ● Materiál roštu: liatina ● Materiál konštrukcie: nerezová/smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 125 x 195 x 64 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 68 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Víťaz testu

Klarstein Aberdeen

Dve grilovacie plochy s rozmermi 53 x 44,5 cm a 53 x 44,5 cm, 3 + 1 plynové horáky, integrované teplomery v poklopoch.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Gril na drevené uhlie a plynový gril v jednom je spojenie, ktoré by si doma želal nejeden grilmajster. Klarstein Aberdeen je hybridným grilom s grilovacou komorou na drevené uhlie a grilovacou plochou s plynovými horákmi. K tomu všetkému je k dispozícii ešte aj extra plynový horák na ohrev polievok či omáčok alebo na udržiavanie tepla ďalších pokrmov. Časť na drevené uhlie disponuje plochou roštu 53 x 44,5 cm. Nechýbajú výduchy, integrovaný teplomer, komín, dvierka na prikladanie uhlia, zberná miska na uhlíky alebo dokonca výškové nastavenie ohniska v šiestich úrovniach. Ponúka tak maximálny komfort pri grilovaní na aromatickom drevenom uhlí. Pochrómovaný výklopný rošt vo veku taktiež poslúži na prípravu rôznych pokrmov. Na bočnej strane sa nachádza výklopný stolík s troma háčikmi na zavesenie grilovacieho príslušenstva.

Rovnako veľká grilovacia plocha je vybavená na druhej strane troma plynovými horákmi s celkovým výkonom 10,8 kW. Bočný horák má výkon 2,7 kW a priemer 29 cm. Horáky z nehrdzavejúcej ocele ponúkajú možnosť plynulej regulácie výkonu. Vo veku je integrovaný teplomer a takisto výklopný rošt. Rukoväte sú tepelne izolované a nehrozí tak popálenie sa. Integrovaný je tiež otvárač na pivo a nealko nápoje. Možno oceníte malú poličku na oleje či dochucovadlá, ktoré sa pri grilovaní môžu hodiť a môžete ich tak mať vždy po ruke. Šťavy a tuky skončia bezpečne v odkvapkávacej miske a ušetria vám čistenie.

V spodnej časti grilu sa nachádza odkladací priestor na uhlie, drevo, grilovacie náčinie a taktiež na fľašu s plynom. Celková hmotnosť grilu je 40 kg a v prípade nutnosti transportu vám prácu uľahčia dve kolieska. Súčasťou balenia je až 5 grilovacích roštov, plynová hadica, redukčný ventil a taktiež krycia plachta na prekrytie počas uskladnenia, napr. mimo sezóny. V pomere ceny, kvality a využiteľnosti je hybridný gril Klarstein Aberdeen nepochybne voľbou, ktorá stojí za zváženie.

Pozitíva

Pomer ceny a funkcionality
Kvalitné spracovanie a dizajn
Príslušenstvo

Negatíva

Žiadne

Rozmery grilovacej plochy: 53 x 44,5 cm + 53 x 44,5 cm ● Počet plynových horákov: 3 + 1 ● Materiál roštu: - ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 127 x 180 x 62 cm (V x Š x H) ● Hmotnosť: 40 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Cenový trhák

Cattara Gril Duet 2 in 1

Dve grilovacie plochy s rozmermi 49 x 47 cm, rošt na ohrev, integrované teplomery v oboch poklopoch, tri plynové horáky, elektrické impulzné zapaľovanie, odkladacie priestory, komíny s regulovateľnou klapkou.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S cenou na konkurenciu útočí kombinovaný gril značky Cattara. Záhradný gril má dve grilovacie plochy s rozmermi 49 x 47 cm. Obe sú vybavené roštami s nerezovej ocele a okrem klasického roštu na grilovanie sa spolu s vekom v oboch prípadoch vyklápa aj rošt na ohrev. Napriek nižšej cenovej triede nechýbajú integrované teplomery v oboch poklopoch. Čo však Cattara Gril Duet 2 in 1 nemá, je integrovaný popolník. Zostatkový popol tak musíte po grilovaní prácnejšie vyberať alebo vysávať. Absentuje aj odkvapkávacia miska na tuk. Plochy na grilovanie je však dostatok, čo sa musí páčiť každému, kto plánuje grilovať pre viac ľudí.

Gril má elektrické impulzné zapaľovanie, ktorého zdrojom sú AA batérie. Tie nie sú súčasťou balenia. Tri plynové horáky sa jednoducho regulujú otočnými ovládačmi. Výkon grilu je solídnych 10,5 kW. Výkon je teda viac ako dostatočný a po uzatvorení poklopu dosiahnete veľmi rýchly ohrev a efektívne grilovanie. Plynový gril má kvalitnú konštrukciu. Oceľ je ošetrená smaltom a ohňovzdornou čiernou farbou. Chrómované prvky sú príjemným vizuálnym spestrením. Grilu nechýbajú odkladacie priestory. Pred ohniskom na uhlie sa nachádza praktická priehradka a na ľavej strane konštrukcie je odkladací stolík. Podvozok je vystužený a k dispozícii sú transportné kolieska.

Veľmi pozitívne hodnotíme fakt, že poklopy grilu sú vybavené komínmi s regulovateľnou klapkou. Hoci výrobca neuvádza možnosť údenia, vďaka komínu má táto možnosť význam. Ak teda použijete na údenie ovocné drevo, dym viete regulovať. Záhradný gril Cattara Gril Duet 2 in 1 patrí medzi cenovo dostupné kombinované grily. Svojimi parametrami a úžitkom rozhodne nesklame.

Pozitíva

Veľká grilovacia plochy
Priaznivá cena
Komíny s klapkou

Negatíva

Nemá integrovaný popolník
Absentuje odvkapkávacia miska na tuk

Rozmery grilovacej plochy: 49 x 47 cm + 49 x 47 cm ● Počet plynových horákov: 3 ● Materiál roštu: nerezová oceľ ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 92 x 113 x 47 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 46 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Grily

Vaše hodnotenie:
(93%)

Komentáre
Pavol 08.Jul.2021

Mám skúsenosť len s elektrickým grilom, s ktorým som spokojný, ale čoraz viac som začal premýšľať práve nad hybridným. Nikto v mojom okolí však takýto hybridný gril nemá, tak sa neviem opýtať na praktické skúsenosti. Budem rád, ak sa tu medzi používateľmi nájde niekto, kto hybridný gril vlastní a podelí sa o to, ako sa s takýmto grilom pracuje, aké sú jeho výhody a nevýhody v praxi, ako kvalitne griluje a podobne.

Odpovedať

Zdeno 15.Sep.2021

Doma máme kombinovaný gril Jamestown Drake, na ktorom nás zaujala masívna konštrukcia. Gril je naozaj pevný a stabilný a nielen na oko. Je to ideálna voľba, ak nechcete mať na záhrade tri rôzne grily, ale len tento jeden a v ňom všetko. Navyše je cenovo veľmi dostupný. Gril využívame pomerne často a zatiaľ sme prišli len na jedinú nevýhodu, a síce, že rošty sú troška krehkejšie. Treba si dávať pozor, aby vám nespadli, pretože pád by mohol spôsobiť ich prasknutie. Inak sme veľmi spokojní. Grilovacia stanica a plocha je úplne bezkonkurenčná a montáž aj obsluha nenáročná. Gril sme mali poskladaný do jednej hodiny. Pokrmy sú pripravené rýchlo a kvalitne. Jedlo je naozaj chutné.

Odpovedať

Julo 15.Sep.2021

Som spokojný s hybridným grilom Jamestown Dean, ktorý ponúka priame aj nepriame grilovanie a tiež údenie. Gril je vyrobený z kvalitnej liatiny, je stabilný a pôsobí robustne. Je to úžasný gril za veľmi dobrú cenu, navyše si myslím, že dlho vydrží pre svoju technicky dokonalú konštrukciu. Zatiaľ som neprišiel na žiadnu chybu. Pripravené jedlo je perfektné a nič sa počas prípravy nepripeká. Predtým, než som si zvolil tento gril, porovnal som viacero modelov. Hľadal som gril, ktorý by kombinoval možnosť využitia grilovania pomocou plynu, ale aj drevené uhlie, pretože v druhom prípade je chuť a vôňa mäsa úplne iná. Plyn je tiež super, hlavne keď je škaredé počasie a chcete mať mäso rýchlo hotové. Ďalším plusom je praktická údiarnička. Na trhu je celkovo málo grilov, ktoré majú možnosti oboch foriem grilovania, čiže voľba bola viac menej jasná. Je to ideálny pomocník aj na rodinných oslavách či párty s väčším počtom ľudí. Naraz sa totižto dajú pripraviť rôzne variácie pokrmov, vyhovieť tak viete špecifickým želaniam každého z hostí. Niekto má rád zadymené mäso, iný naopak nie. Za veľkú výhodu považujem aj veľký bočný horák na varenie alebo ohrev už hotových pokrmov.

Odpovedať

Oto 30.Sep.2021

zvolil som gril Cattara Gril DUET 2 in1, pretože ma oslovilo, že je vyrobený z oceľového plechu, ktorý pôsobí odolne. na jednej strane sú kolieska, čo umožňuje dobrú pohyblivosť. na grile sa mi pripravujú pokrmy veľmi dobre a jedlo je chutné.

Odpovedať

Rudolf 22.Nov.2021

Gril Lund 99649 je ľahký, komfortný a môžem používať plyn alebo uhlie. Jedinou nevýhodou je, že rošty na uhlie sú vyrobené z príliš jemnej zliatiny, ktorá nevydrží vyššiu teplotu (nad 100 stupňov Celzia). Už po prvom grilovaní sa všetky rošty poprehýbali. Gril má svoje plusy aj mínusy, ale za tú cenu si výrobca mohol nechať viac záležať na spracovaní.

Odpovedať

Henrich 14.Feb.2022

Jamestown Drake má výškovo nastaviteľné ohnisko, avšak vadí mi, že ohnisko na uhlie nemá rošt na ohrev. Páči sa mi možnosť údenia aj bočný infračervený horák.

Odpovedať

Ludvik 27.Feb.2022

Pit Boss Combo PB1230CN má skvelú masívnu konštrukciu. Veľmi sa mi páči ovládací digitálny panel aj regulácia teploty pomocou zabudovaného ventilátora. Za mínusy považujem vyššiu cenu, vysokú hmotnosť a menšie odkladacie plochy. Používanie je jednoduché, na letné párty je to perfektná vec.

Odpovedať

Adela 17.Aug.2022

Klarstein Kingsville Smoker je síce drahý, ale vydarený gril. Ide o gril väčších rozmerov, preto rátajte s tým, že mu treba vytvoriť na záhrade dostatok miesta. Plusom je kvalitné spracovanie, výkonné plynové horáky a tiež to, že ide o kombinovaný gril s udiarňou. Využitie je teda rôznorodé. Vyzdvihujem rýchly nástup tepla a teda rýchle grilovanie.

Odpovedať