Klarstein AeroVital Deluxe teplovzdušná fritéza – recenzia

Nemecký Klarstein nás svojím modelom AeroVital Deluxe ohúril hneď v niekoľkých aspektoch. Okrem vysokého výkonu a pohľadaného elegantného dizajnu zaujme tiež prítomnosťou LCD displeja s bohatými funkciami či praktickými technológiami, ktoré urýchlia prípravu vášho jedla.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 29.06.2022
Obsah článku:

Klarstein AeroVital Deluxe

Príkon 1 700 W, objem 5,4 l, 8 prednastavených programov, veľký LCD displej s dotykovým ovládaním.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala teplovzdušná fritéza Klarstein AeroVital Deluxe z veľmi jednoduchých, ale príznačných dôvodov. Práve tento model od nemeckého výrobcu Klarstein boduje vo všetkých dôležitých kategóriách.

Cool touch povrch

Je vyrobený z kvalitných plastových materiálov, ktoré okrem iného disponujú povrchom Cool touch housing. Použitie tejto technológie zabezpečuje, že aj pri maximálnom výkone sa v žiadnom prípade nemusíte báť nechceného prehrievania držadla, alebo celého krytu fritézy. Povrch konštrukcie je počas prípravy vášho obľúbeného jedla stále príjemne chladný. Robustnosť konštrukcie dotvára použitie neutrálnej čiernej a striebornej farby, čo fritéze dodáva punc elegantnosti.

Klarstein AeroVital Deluxe recenzia

Veľký príkon i varný priestor

AeroVital Deluxe sa pýši príkonom 1 700 W. Čím táto fritéza oproti konkurencii v podobnej cenovej hladine vyniká, je veľmi rýchla a rovnomerná distribúcia horúceho vzduchu v celej varnej nádobe. To zabezpečuje technológia Highspeed-convection-technology, vďaka ktorej bude vaše jedlo pripravené rýchlo a energeticky úsporne.

Ďalším kľúčovým aspektom pri výbere vhodnej teplovzdušnej fritézy je, samozrejme, veľkosť a údržba varnej nádoby. Ani tu však Klarstein AeroVital Deluxe nijako nezaváhal. Samotný výrobca označuje varný priestor označením XXL, čo evokuje, že sa o priestor na jedlo určite nebudete musieť báť. Máte tu objem až 5,4 litra. Jedlo sa vám počas prípravy nebude k nádobe lepiť vďaka nepriľnavosti povrchu. Nádobu môžete taktiež umývať v umývačke riadu.

8 prednastavených programov

O dostatočný komfort pri obsluhe teplovzdušnej fritézy sa stará veľký LCD displej s dotykovým ovládaním. Prostredníctvom neho si viete vybrať jeden z 8 prednastavených programov, alebo si chod fritézy nastaviť manuálne podľa vlastnej preferencie.

Teplovzdušná fritéza Klarstein AeroVital Deluxe

Chudobné príslušenstvo

Jedinou výčitkou z našej strany je pomerne chudobné príslušenstvo. Okrem základných náležitostí, ako napájací kábel a manuál, sa v obsahu balenia, žiaľ, nenachádzajú bonusy, ako napríklad kuchárska príručka. Taktiež upozorňujeme na fakt, že pribalený príručný manuál je len v anglickom a nemeckom jazyku. Ovládanie fritézy je však natoľko jednoduché, že manuál najskôr nebudete potrebovať.

Menší varný priestor vám vynahradí pohľadnejším dizajnomkompaktnejšími rozmermi a nižšou váhou. Fritézu Klarstein AeroVital Deluxe tak vrelo odporúčame všetkým tým, ktorí hľadajú spoľahlivú a používateľsky prívetivú teplovzdušnú fritézu, za ktorú sa vďaka krásnemu minimalistickému dizajnu nebudete hanbiť ani esteticky.

Skúsenosti s Klarstein AeroVital Deluxe

Objem, rýchla príprava, chutné jedlá aj bez pridania tuku, intuitívna obsluha sú vlastnosti, ktoré si na teplovzdušnej fritéze Klarstein AeroVital Deluxe cenia používatelia najviac. V recenziách často spomínajú aj jednoduché čistenie a kvalitu spracovania. Nádoba sa z fritézy vyberá pomerne ťažko, treba zľahka prebrúsiť drážky v koši.

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou fritézou Klarstein AeroVital Deluxe
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkonnosť a rýchlosť
Dizajn a konštrukcia
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Manuál iba anglicky a nemecky
Vyššia hmotnosť

Príkon fritézy: 1 700 W ● Objem nádoby: 5,4 l ● Konštrukcia: polykarbonát ● Počet programov: 8 ● Ovládanie: LCD displej ● Hmotnosť: 5,7 kg ● Rozmery: 340 mm x 310 mm x 325 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)