Elektrické lapače hmyzu

Najlepšie elektrické lapače hmyzu 2024 + recenzie

V okamihu, keď vám príjemné posedenie na terase prekazí roj komárov, mušiek či iného otravného hmyzu, začínate rozmýšľať nad riešením tohto problému. A nejde len o komfort, do úvahy treba brať aj fakt, že komáre, ale aj iný cicavý či bodavý hmyz, môže byť prenášačom rôznych ochorení, resp. môže vyvolať alergické reakcie. Máme pre vás tipy na najlepšie elektrické lapače hmyzu do exteriéru, aby ste príjemné letné večery prežili bez ujmy. Elektrické lapače hmyzu môžu fungovať na základe odlišných technológií, no účel je vždy jasný. Skvelú efektivitu a zároveň aj dobrý pomer ceny a výkonu ponúka elektrický lapač hmyzu Nedis INK110CBK16. Medzi recenziami nájdete predovšetkým tie s UV technológiou. Aby ste si dokázali správne vybrať, máme pre vás porovnanie lapačov hmyzu a takisto návod, ako vybrať najlepší lapač hmyzu na terasu, balkón či na záhradu.

Publikované: 24.02.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aký elektrický lapač hmyzu kúpiť?

V praxi sa najviac osvedčili UV lapače hmyzu s praktickou kovovou mriežkou pod elektrickým prúdom. Tento spôsob likvidácie škodlivého hmyzu je najefektívnejší a faktom je, že aj výber na trhu je veľmi bohatý. Ak však nemáte chuť ani čas na to, aby ste si celú ponuku zmapovali, Testmagazín vám poradí. V tejto tabuľke nájdete to najlepšie a zároveň aj cenovo najvýhodnejšie, čo náš trh ponúka. Pri výbere produktov sme vychádzali z testovacej metodológie, študovali sme aj recenzie zákazníkov a vybrali tie najlepšie elektrické lapače hmyzu. Pri výbere však nezabúdajte na to, aby ste zohľadnili vlastné požiadavky a preferencie. Neexistuje totiž univerzálny lapač hmyzu, ktorý by svojimi parametrami vyhovoval všetkým.

Názov Hodnotenie Detail
Nedis INK110CBK16 5* Zobraziť produkt
Tristar IV-3704 5* Zobraziť produkt
Mosquito Buster 5500 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Nedis INKI110CBK16

Nedis INKI110CBK16

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou do priestoru s max. rozlohou 50 m2, výkon 16 W, odolnosť IP20

Zobraziť viac info

Elektrický lapač Nedis INKI110CBK16 predstavuje perfektný pomer ceny a výkonu. Na prilákanie hmyzu slúži UV-A ultrafialové svetlo. O likvidáciu sa stará elektrickým prúdom nabitá kovová mriežka. Hmyz sa hromadí v zbernej nádobe, ktorú je možné jednoducho vyprázdniť. Elektrický lapač je vhodný do vonkajšieho prostredia a pokryje priestor s výmerou okolo 50 m2. Príkon zariadenia je 16 W.

Cenový trhák
Tristar IV-3704

Tristar IV-3704

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou vhodný do priestoru s max. rozlohou 20 m2

Zobraziť viac info

Malý a kompaktný elektrický lapač hmyzu určený do interiéru i exteriéru. Tristar je veľmi dizajnovým doplnkom, ktorý má kontúry moderného lampáša. Vzhľadom na rozmery a slabší výkon sú efektivita a pokrytie priestoru horšie. Dosah je len okolo 20 m2. Súčasťou konštrukcie je aj zberná nádoba. Likvidácia hmyzu je kombináciou ultrafialovej žiarovky a takisto elektricky nabitej kovovej mriežky. Zaujme predovšetkým nízkou cenou.

Pre náročných
G21 GT-40

G21 GT-40

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou je vhodný do priestoru s max. rozlohou 220 m2, výkon 2x20 W

Zobraziť viac info

Exteriérový elektrický lapač hmyzu G21 GT-40 patrí k väčším zariadeniam s vysokým výkonom. Jeho devízou je veľký dosah a široké pokrytie. Lapač je ideálny na terasy, do altánkov, na záhrady a všade tam, kde je potrebné eliminovať aktivitu škodlivého lietajúceho hmyzu. Dôkazom kvality sú aj recenzie zákazníkov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V našom porovnaní lapačov hmyzu sme sa zamerali na modely určené do exteriéru. Hodnotili a porovnávali sme teda elektrické lapače hmyzu na terasu, balkóny či do záhrady. Na základe dostupných parametrov sme hodnotili ich technické kvality, ale veľkú rolu pri hodnotení zohrali aj názory spotrebiteľov. Z tohto dôvodu sme v rámci našej metodiky a pri hodnotení uprednostnili vlastnosti a parametre lapačov hmyzu, ktoré spotrebiteľov naozaj zaujímajú.

Prvotným faktorom bola v našom výbere samotná efektivita – účinnosť elektrického lapača hmyzu. V zásade ide aj o použitú technológiu a schopnosť zneškodniť otravné komáre, muchy, osy či mušky. Dôležitým parametrom, ktorý je často podceňovaný, je dosah lapačov hmyzu, a teda priestor, na ktorom prístroj operuje. Na rozhodovanie vplýva taktiež možnosť umiestnenia lapača hmyzu a jeho montáž. Menej podstatným parametrom je už hlučnosť, ktorá pri niektorých modeloch môže zohrať dôležitú úlohu. Napájanie zo siete alebo na batérie môže zavážiť tiež. Z pohľadu umiestnenia sa je potrebné zamyslieť nad rozmermi a dizajnom lapača hmyzu.

Účinnosť lapača hmyzu
Dosah
Umiestnenie a montáž
Hlučnosť
Napájanie
Dizajn a rozmery
Údržba

Prieskumom trhu a porovnávaním sme strávili viac ako 50 hodín. Ponuku i dostupnosť sme sledovali u overených predajcov, ale tiež cez cenový porovnávač produktov Heureka.sk. Mnohé modely nás prekvapili pozitívnymi recenziami od používateľov. Vyberali sme teda tie najlepšie, ktoré nájdete aj medzi recenziami lapačov hmyzu. Veľmi solídne zastúpenia majú na trhu elektrické lapače hmyzu G21 či Nedis. Veľmi populárnou značkou elektrických lapačov hmyzu je Waldbeck či Duramaxx.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických lapačov hmyzu

Recenzie lapačov hmyzu sú nezaujaté a objektívne. Výber produktov je podmienený hodnoteným parametrom. Žiaden z lapačov hmyzu nie je v našom porovnávacom teste za účelom reklamy či propagácie. Rovnako tak ani predajcovia nie sú nijakým spôsobom zvýhodňovaní. V našom porovnaní elektrických lapačov hmyzu nájdete dôležité parametre a tiež silné aj slabé stránky jednotlivých modelov. Celkové hodnotenie vychádza tiež zo skúseností samotných spotrebiteľov.

Víťaz testu

Nedis INKI110CBK16

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou do priestoru s max. rozlohou 50 m2, výkon 16 W, odolnosť IP20

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nedis INKI110CBK16 je moderný lapač hmyzu, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomohol zbaviť sa otravného hmyzu v domácnosti a na miestach, kde sa to vyžaduje. Komáre, ovady, osy, muchy či iný otravný hmyz. Kvalitný elektrický lapač hmyzu Nedis využíva na prilákanie toxického hmyzu UV-A svetlo, konkrétne dve žiarivky (8 W) typu F8T5/BL. Likvidácia škodcov prebieha elektrickým výbojom pod napätím – 1 500 až 1 600 V. Príkon lapača je 16 W. Po kontakte s vnútornými kovovými mriežkami hmyz uhynie. Zlikvidovaný hmyz padá do zbernej misky, ktorá je umývateľná.

Výrobca udáva jeho účinnosť v priestore okolo 50 m2. Hodí sa na terasu, ale takisto je vhodný do hotelov či reštaurácií v interiéri, kde je likvidácia nevyhnutná. Ideálne je nájsť mu miesto na zavesenie. Súčasťou balenia je praktická reťaz. Môže byť i voľne postavený v priestore. Prívodný kábel má dĺžku 100 cm. Samotné rozmery sú 40 x 27 x 9 cm. Lapač hmyzu nie je hlučný a patrí k cenovo dostupným. Podľa referencií zákazníkov je jeho účinnosť veľmi vysoká a lapač je naozaj efektívny.

Pozitíva

Bezhlučná prevádzka
Výhodná cena a rozumná spotreba
Skvelá účinnosť – referencie zákazníkov.

Negatíva

Hmyz ostáva na mriežke – nutnosť čistenia
Menší dosah – schopnosť prilákať hmyz

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Pokrytie: 50 m2 ● Maximálny výkon: 16 W ● Pokrytie priestoru: 50 m2 ● Odolnosť: IP20 ● Hmotnosť: 1,7 kg

Cenový trhák

Tristar IV-3704

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou vhodný do priestoru s max. rozlohou 20 m2

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento malý elektrický lapač hmyzu je určený do menších priestorov, odporúčame balkóny, letné kuchynky či malé terasy, prípadne interiérové priestory. Nedisponuje takým vysokým výkonom. Lapač hmyzu je možné položiť na rovnú plochu alebo zavesiť vďaka háčiku do priestoru.

V prípade tohto modelu je dominantou nízka cena a treba povedať, že aj po dizajnovej stránke ide o vydarený produkt. Tristar nepatrí k najvýkonnejším modelom, za to však môže osloviť kompaktnosťou. UV trubica produkuje ultrafialové svetlo, čím láka do pasce otravný hmyz. Kovová mriežka pod napätím následne tento hmyz usmrtí. Dosah je však len 20 m2, preto je skôr vhodný do menších priestorov. Schopnosť lapača prilákať hmyz je horšia, UV trubica má slabší výkon a svietivosť je nižšia. Zneškodnený hmyz padá priamo do zbernej nádoby. Lapač má aj ochranu proti prehriatiu a dodávaný je s čistiacou kefkou. Napájaný je priamo z elektrickej siete.

Referencie zákazníkov sú v prípade lapača hmyzu Tristar IV3704 rôzne. Hlavným nedostatkom je slabší výkon a celková schopnosť prilákať hmyz. Rozhodne má lapač vyšší efekt v menšom uzatvorenom priestore. Malý lampáš je možné zavesiť na strop, stenu alebo položiť na stôl. Disponuje aj zbernou nádobou. Pochváliť musíme naozaj kompaktné rozmery a nekompromisne nízku cenu, ktorú vnímajú aj spotrebitelia.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Kompaktné rozmery

Negatíva

Slabšia svietivosť
Nižšia účinnosť

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: - W ● Pokrytie priestoru: 20 m2 ● Odolnosť: - ● Hmotnosť: 0,4 kg

Pre náročných

G21 GT-40

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou je vhodný do priestoru s max. rozlohou 220 m2, výkon 2x20 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak vám nerobí problém si za komfort priplatiť, vedzte, že elektrický lapač hmyzu s UV svetlom je na tento účel stvorený. Počas dňa pokrýva okolie až do 90 m2, čo je len dôkazom vysokej efektivity ultrafialového žiarenia, o ktoré sa starajú dve UV-A žiarovky s celkovým výkonom 40 W. V noci dokáže pokryť priestor až do 220 m2. Hmyz zneškodňuje za pomoci elektrického prúdu, ktorý prebieha cez kvalitnú hliníkovú konštrukciu. Zásobník na zneškodnený hmyz je ľahko vyberateľný. Vhodný je na použite predovšetkým v exteriéroch, no takisto aj v interiéri väčších priestorov – hotely, reštaurácia, sklady, haly, kancelárie alebo dokonca nemocnice.

V prípade elektrického lapača hmyzu G21 GT-40 sa prejavuje vysoký výkon elektrického poľa sústavným bzučaním. Pri zneškodňovaní hmyzu dochádza k praskaniu. Niekomu môže tento zvuk prekážať, no svedčí o vysokej efektivite lapača. Niektorí spotrebitelia sa sťažovali aj na zápach pri usmrcovaní hmyzu, no ten sa môže prejaviť zvyčajne pri väčších jedincoch lietajúceho hmyzu. Platí to aj pri iných modeloch. Celkovo teda prevádzka nie je úplne bezhlučná, no nejde o žiadne neznesiteľné decibely. Prístroj nevyužíva žiadne chemické prostriedky. Konštrukcia z hliníka je jednoducho, no kvalitne spracovaná. Prístroj je stavaný na zavesenie do priestoru (dodávaný so závesnou reťazou), no je možné ho umiestniť aj na rovnú plochu na zem.

Efektívny, výkonný, kvalitný, no takisto drahý. Elektrický UV lapač hmyzu G21 je síce na začiatok vyššou investíciou, no faktom je, že pri pokrytí priestoru až 220 m2 v noci dokáže z posedenia v noci, kde by vás inak „žrali“ komáre, spraviť komfortný zážitok. Spotrebitelia si účinok zariadenia i jeho výkon veľmi pochvaľujú. To isté platí aj o kvalite materiálov. Navyše, lapač hmyzu je vybavený až dvoma UV trubicami. Menším nedostatkom je bzukot napätia, ktoré je v hliníkovej mriežke. Lapač je šetrný k životnému prostrediu. Síce nepatrí k dizajnovým doplnkom, no svoju úlohu plní na jednotku. Nevyužíva žiadne chemikálie. Produkt určite odporúčame aj pre náročnejších zákazníkov, výsledok je totiž zaručený.

Pozitíva

Skvelý účinok
Kvalitné spracovanie
Perfektné pokrytie priestoru

Negatíva

Väčšie rozmery
Zvukový prejav

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: 2x20 W ● Pokrytie priestoru: 90 - 220 m2 ● Odolnosť: - ● Hmotnosť: 3,5 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Pri hľadaní najlepších lapačov hmyzu sme na našom trhu našli viacero zaujímavých modelov, ktoré si vyslúžili našu pozornosť. Aj preto sme sa rozhodli do tejto sekcie vybrať elektrické lapače hmyzu z nášho širšieho výberu. Nenájdete k nim kompletné recenzie, spracovali sme k nim krátke charakteristiky, kde nájdete najpodstatnejšie informácie a údaje i ich kvalitách. Ak vás teda nezaujali recenzované modely, možno svojho favorita nájdete práve medzi týmito lapačmi hmyzu, ktoré vás rozhodne nesklamú.

Elektrický lapač hmyzu G21 Straubing je veľmi elegantným a účinným likvidátorom otravného lietajúceho hmyzu. Súčasťou je špeciálne UV-A ultrafialové svetlo, ktoré hmyz láka, následne je za pomoci účinného ventilátora hmyz vtiahnutý do zbernej nádoby. Elektrický lapač je možné používať v interiéri i exteriéri. Jeho dosah je až 200 m2 a výkon 7 W. Možné je lapač hmyzu zavesiť a takisto nainštalovať nožičky a umiestniť do priestoru.

Cattara Midge Block je elektrická lapač hmyzu na batérie. Disponuje nabíjateľným Li-Ion akumulátorom. Ide o prenosný lapač hmyzu vhodný na kempovanie, ale aj na záhradu či na terasu. Využíva špeciálne ultrafialové svetlo a elektricky nabitú kovovú mriežku, ktorá hmyz likviduje. Elektrický lapač hmyzu môžete nabíjať priamo zo siete za pomoci dodávaného micro USB vstupu alebo cez solárny panel, ktorý je umiestnený na čelnej strane lapača. Nechýba ani praktická rukoväť.

Výkonný elektrický UV lapač hmyzu Velamp Thunder Midi pokryje priestor zhruba 80 m2. Likvidácia hmyzu je realizovaná za pomoci elektricky nabitou kovovou mriežkou. Elektrický výboj je tichý a usmrtený hmyz padá do zbernej nádoby. Konštrukcia je kvalitne spracovaná a zariadenie disponuje výkonom až 20 W, k dispozícii sú dve LED trubice s UV-A filtrom.

Waldbeck Mosquito Ex 9500 je elektrický UV lapač hmyzu s príkonom 13 W a dosahom okolo 300 m2. O prilákanie hmyzu sa starajú diódy so životnosťou až do 20 000 hodín. Plastová konštrukcia je ľahká. Pri likvidácia prúdom nabitá elektrická mriežka vydáva minimum hluku, hmyz sa hromadí na zbernom podnose. Sieťový kábel má 100 cm. Reťaz na zavesenie je súčasťou balenia.

Veľmi nápaditý a elegantný elektrický lapač hmyzu Nedis INKI110CBK18 určite radíme k dizajnovým kúskom, ktoré ani v priestore nebudú kaziť dojem. Ide o malý kompaktný lapač hmyzu, ktorý funguje na princípe ultrafialového svetla a elektrickej kovovej mriežky. Dosah lampáša je až 150 m2 a celkový príkon je 18 W. Konštrukcia má tvar lampáša a má dokonca zvýšenú odolnosť IPX4. Napájací kábel má 1 meter. Zberná nádoba na hmyz je odnímateľná.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Aj medzi elektrickými lapačmi hmyzu existujú najobľúbenejšie modely, ktoré v predajoch dosahujú najvyššie priečky. Vďaka databáze portálu Heureka.sk pre vás máme zoznam tých najpredávanejších elektrických lapačov hmyzu na slovenskom trhu. Výhodou najpredávanejších modelov je, že je k dispozícii viac osobných skúseností zákazníkov a máte tak informácie o tom, aké sú ich skutočné kvality a nedostatky. Pozor však treba dávať na fakt, že vám nemusí vyhovovať to, čo väčšine. Takisto môže byť najpredávanejším modelom aj ten najlacnejší, ktorý nemusí úplne spĺňať vaše nároky. Predajnosť sa môže v čase rýchlo meniť, preto tabuľky aktualizujeme v pravidelných intervaloch počas sezóny.

Názov Hodnotenie Detail
Nedis INKI110CBK16 5* Zobraziť produkt
G21 GT-40 5* Zobraziť produkt
Nedis INKI110CBK1 5* Zobraziť produkt
Sencor SIK 5000BK 5* Zobraziť produkt
Tristar IV3704 5* Zobraziť produkt

Ak vás už omrzeli repelenty, „babské“ recepty s bylinkami ako tymián či rozmarín a nebaví vás ani oháňať sa mucholapkou, je čas pristúpiť k efektívnejšiemu riešeniu, a to práve elektrickému lapaču hmyzu. Samozrejme, možností je viac a existuje viacero spôsobov, ako hmyz chytiť do pasce a zneškodniť, no elektrický lapač hmyzu je veľmi rozumnou a účinnou investíciou, zvlášť, ak bývate v oblasti s vyšším výskytom bodavého hmyzu. V tomto návode vám predstavíme to najpodstatnejšie, čo sa výberu lapača hmyzu týka, okrem elektrických lapačov vám predstavíme aj iné alternatívy. Primárne sa však dozviete o parametroch a vlastnostiach, ktoré sú v prípade elektrického lapača hmyzu na terasu, balkón či do altánku na záhrade najpodstatnejšie.

Ako vybrať elektrický lapač hmyzu

  • Technológia zneškodňovania hmyzu
  • Dosah zariadenia
  • Spôsob napájania
  • Umiestnenie a montáž
  • Odolnosť
  • Dizajn a rozmery
  • Hlučnosť
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Typy lapačov hmyzu

V tejto časti nášho návodu spotrebiteľom predstavíme niekoľko základných typov lapačov hmyzu, ktoré sa však rozlišujú istými technologickými prvkami. Do určitej miery fungujú všetky na podobanom princípe. Líši sa však spôsob, akým samotný hmyz eliminujú prípadne ho nalákajú do pasce.

Elektrický UV lapač hmyzu s kovovou mriežkou

Začíname typom, ktorý patrí na našom trhu medzi najobľúbenejšie. Ide o ideálne riešenie do exteriéru. Tieto elektrické lapače hmyzu sú vhodné na terasubalkón, pod prístrešok či pod altánok. Svoju úlohu však dokážu plniť aj v interiéroch. Je možné ich položiť do priestoru alebo zavesiť na strop či stenu.

UV – ultrafialové svetlo je produkované za pomoci špeciálnej žiarovky. Práve svetlo a teplo žiarovky sú pre hmyz atraktívne. Hmyz cielene tento odtieň svetla vyhľadáva. Ide tak o perfektnú návnadu. Hmyz je zneškodňovaný za pomoci kovovej mriežky, ktorá vytvára elektrické pole. Hmyz, ktorý sa mriežky dotkne je okamžite zneškodnený a padá do zbernej nádoby alebo na zem. Elektrického poľa sa netreba báť, pracujú pod napätím, ktoré človeku či inému zvieraťu pri kontakte neublíži.

Elektrický UV lapač s páskou

Princíp elektrického lapača je podobný ako v predošlom prípade, rovnako tak využíva UV žiarovku na produkovanie svetla a tepla, aby dokázal hmyz nalákať. Tentoraz však hmyz nie je zneškodnený elektrickým prúdom okamžite. Je zachytený na špeciálnu pásku s trvácnym lepivým povrchom. Hmyz tak neuhynie hneď, ale až po určitej dobe. V prípade niektorých exteriérov, kde je zvýšená prašnosť, však toto riešenie nemusí byť úplnou výhodou, pretože čiastočky prachu znižujú účinok lepivej vrstvy.

Elektrický UV lapač so saním

Ide o menej frekventovaný typ elektrického lapača hmyzu. Odlišuje sa už samotnou konštrukciou. Návnadou je opäť účinné ultrafialové svetlo produkované žiarovkou. Čo sa však postará o elimináciu otravného hmyzu, je zberná nádoba, do ktorej sa hmyz dostane saním vďaka malému ventilátoru. V tejto zbernej nádobe je hmyz zachytený a neskôr v nej uhynie. Dlhšiu dobu však môže otravovať bzučaním.

Elektrický UV lapač hmyzu s kovovou mriežkou

Spomenieme aj ďalšie alternatívne riešenia, ktoré majú v praxi svoje využitie, no je potrebné im vyčleniť samostatnú kategóriu, pretože hmyz nutne nechytajú a nezneškodňujú. Takéto zariadenia označujeme ako odpudzovače hmyzu, ktoré za pomoci rôznych technológií dokážu otravný hmyz odplašiť.

Veľmi obľúbeným je ultrazvukový odpudzovač, ktorý sa využíva predovšetkým v interiéroch, ale môže byť umiestnený aj na krytých terasách či v altánkoch. Hmyz odplašujú za pomoci nepočuteľnej zvukovej frekvencie. Väčšina modelov vyžaduje zapojenie do siete. Nevyužívajú žiadnu chémiu a sú bezápachové. Ďalej sú populárne elektrické odparovače proti hmyzu, ktoré sú zapojené priamo do elektrickej zásuvky a v pravidelných intervaloch odparujú biocídne látky. Vďaka nim hmyz odpudzujú a dokážu ho aj efektívne zneškodniť. Ide však o interiérové riešenie. Nevýhodou sú práve odparované insekticídne látky, ktoré môžu niektorým ľuďom prekážať, spôsobovať alergie či dýchacie ťažkosti. Priestor sa odporúča dostatočne vetrať.

Pokrytie priestoru – dosah

Parameter dosahu určuje v prípade elektrického lapača hmyzu, aký priestor dokáže zariadenie pokryť. Uvádza sa v metroch štvorcových. Tento spôsob odpudzovania závisí vo veľkej miere od technologického prevedenia lapača. Pri UV lapačoch hmyzu zohráva rolu aj účinnosť samotnej žiarovky. Elektrické lapače hmyzu môžu mať dosah od pár metrov štvorcových až po stovky. Vplyv na to má i veľkosť prístroja. Žiarovka vyžarujúca ultrafialové svetlo má takisto svoju životnosť a v prípade náhrady – výmeny vždy hľadajte žiarovku do lapača podľa toho, aký výkon predpisuje výrobca.

TIP: Dôležité je, aby bol elektrický UV lapač hmyzu atraktívny. Nejde pritom o absurdnú vlastnosť, ktorá by súvisela s dizajnom. Pre muchy, komáre, ovady, mušky či iné druhy hmyzu je lapač hmyzu lákadlom – návnadou. UV žiarovky s ultrafialovým svetlom nie sú vždy rovnaké. Prístroje využívajú rôzne typy a ich efektivita a výkon vplývajú aj na priestorové pokrytie. Líšia sa napríklad aj vyžarovaným odlišných vlnových dĺžok svetla, niektorých svietivosť je vyššia ako u druhých. Pre hmyz je dôležité, aby bolo samotné UV svetlo lapača hmyzu intenzívnejšie ako v okolitom prostredí. To vplýva aj na vyššiu efektivitu a rýchlosť lapania hmyzu.


Elektrický lapač hmyzu na batérie?

Sieťové napájanie elektrického lapača hmyzu je najbežnejším spôsobom zdroja energie pre tieto zariadenia. Vôbec sa pritom nemusíte obávať, že tento prístroj, napriek tomu, že mnohé z nich produkujú svetlo, by rapídne zdvihli váš účet za elektrinu. Spotreba je maximálne niekoľko desiatok wattov, pretože poskytujú sústavný výkon. Ich jedinou nevýhodou teda je, že je nutné mať k dispozícii elektrickú zásuvku.

Druhou možnosťou sú elektrické lapače hmyzu na batériu. Tie sú určené do exteriérov, je možno ich prenášať, nosiť si ich na kempovanie, na ryby alebo pokojne ich používať aj pri posedení na záhrade. Väčšinou sú napájané nabíjateľným akumulátorom, ktorého kapacita a následne i výdrž sa môžu líšiť. Výkon u niektorých klesá rýchlejšie u iných pomalšie. Doba prevádzky sa môže pohybovať od niekoľkých hodín až po 2-3 dňovú prevádzku.

Umiestnenie lapača hmyzu v priestore

Elektrické lapače hmyzu, ktoré sú napájané zo siete musia mať k dispozícii elektrickú zásuvku. Často je však možné umiestniť ich na stenu alebo zavesiť na strop. Veľmi často je výhodou, ak je lapač hmyzu umiestnený vo vzdušnom priestore a v určitej vzdialenosti od miesta, kde sa zdržiavate. Hmyz tak prilieta mimo váš dosah, keďže paradoxne, aktívny lapač spôsobuje, že na miesto prilieta viac hmyzu. Takisto je bežné, že elektrický lapač hmyzu je umiestnený na stole alebo na rovnej ploche. Záleží od možností prístroja a vašich preferencií. Montáž a upevnenie je už následne len detailom.

Elektrický lapač hmyzu – umiestnenie

Odolnosť proti vode a prachu

Ak sa lapač hmyzu nachádza v exteriéri je výhodou, ak je jeho konštrukcia odolnejšia. Výrobca o zvýšenej odolnosti informuje najčastejšie údajom o stupni ochrany – krytia. Ak ide o výhradne vonkajšie elektrické lapače hmyzu, odolnosť by mala mať hodnotu minimálne IPX4 alebo IPX5.

V prípade, že zvýšeným stupňom ochrany voči striekajúcej vode a čiastočkám prachu lapač nedisponuje, odporúčame vám ho umiestniť na miesto, ktoré je pred poveternostnými vplyvmi počasia a dažďom chránené. Pre zvýšenie odolnosti sú takisto používané ohňovzdorné plasty.

Rozmery a dizajn

V praxi sa považujú za najefektívnejšie elektrické UV lapače hmyzu, ktoré majú väčšie rozmery. Dôvodom je, že dokážu prilákať a zneškodniť väčšie množstvo hmyzu. Majú vyšší výkon a taktiež väčší dosah.

Samozrejme, takéto väčšie zariadenia nie sú vždy optimálnym estetickým prvkom. Preto sú veľmi často preferované menšie kruhové lapače hmyzu, či už umiestnené na rovnej ploche alebo na stene, ktoré nijakým spôsobom nenarúšajú estetickosť v priestore. Väčšina spotrebiteľov tak uprednostňuje kompaktnejšie modely, ktoré môžu po zavesení pôsobiť ako lampáš s modro-fialovým svetlom.

Hlučnosť elektrických lapačov

Často sa ľudia obávajú toho, že elektrické lapače hmyzu, ktoré sú zapojené v elektrickej sieti vydávajú istú, permanentnú, hladinu hluku. Pravdou je, že pri bežnej prevádzke je ich chod tichý a nijakým spôsobom akusticky neruší okolie. Pri likvidácia, napríklad kovovou mriežkou s elektrickým napätím, sa môžu v niektorých prípadoch ozvať praskavé zvuky spôsobené elektrickým výbojom pri zneškodňovaní samotného hmyzu. Všeobecne je však hladina hluku na úrovni okolo 30 dB.

Elektrický lapač hmyzu v záhrade

Lapače hmyzu sú dostupné za prijateľnú cenu

Klasickou otázkou pri výbere elektrického lapača hmyzu, ako aj pri iných spotrebičoch a zariadeniach je cena. V prípade lapačov hmyzu sa netreba báť enormne vysokej investície. Záleží od spotrebiteľa, aký cenový strop si určí. My sme elektrické lapače z hľadiska ceny rozdelili do troch cenových kategórií.

Prvou sú modely s cenovkou do 20 eur. V tejto kategórii nájdete malé elektrické lapače hmyzu, najčastejšie, v podobe lampášov, ktoré nezaberú veľa miesta a súčasne môžu byť pri likvidácii hmyzu užitočné. Samozrejme, majú menší dosah do zhruba 20 až 30 m2. Výnimkou nie sú ani malé nabíjateľné stolové lapače hmyzu s UV žiarovkou alebo dokonca solárne svetelné lapače hmyzu.

Ďalšou kategóriou sú elektrické lapače hmyzu v cenovej hladine od 20 do 50 eur. Ide už o väčšie lapače hmyzu, ktorých dosah – pokrytie sa pohybuje už okolo hranice 100 m2. V tejto kategórii sa nájdu najčastejšie UV elektrické lapače hmyzu s mriežkou, ktorých efektivita je veľmi vysoká. Takisto sú k dispozícii aj závesné lapače, ktoré sú taktiež veľmi obľúbené.

Nad hranicou 50 eur už môžeme hľadať veľké elektrické UV lapače hmyzu, ktoré majú dosah cez 150 m2. Disponujú vysokým výkonom, ale takisto väčšími rozmermi. Drahšie prevedenie má zvyčajne zvýšenú odolnosť, možné je používať takéto modely v exteriéri i interiéri. Nejde však úplne o dizajnový doplnok.

Lapače hmyzu G21, Nedis aj Tristar

V tejto sekcii vám na základe nášho prieskumu trhu prinášame vybrané renomované značky, ktoré považujeme za veľmi dobrú voľbu. Dokazujú to takisto referencie ostatných zákazníkov, ktorí sú s výrobkami týchto značiek spokojní.

Na základe ponuky, ktorá na slovenskom trhu je, radíme k najlepším výrobcom aj značku G21, ktorej elektrické lapače hmyzu majú veľmi dobré recenzie u zákazníkov. Takisto majú na trhu viacero modelov. To isté platí aj o elektrických lapačoch hmyzu Nedis alebo Tristar.

Opomenúť nemôžeme ani lapače hmyzu Duramaxx alebo Cattara, ktorej lapače sú veľmi kompaktné a určené aj na outdoorové účely. V kategórii drahších a väčších modelov majú zákazníci veľmi pozitívne skúsenosti s lapačmi hmyzu Waldbeck.

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete sa dozvedieť niečo viac ohľadom výberu elektrického lapača hmyzu? Neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Chýba vám nejaká podstatná informácia? Testmagazín vám vždy ochotne poradí a pomôže. V sekcie FAQ nám zanechajte komentár a my vám, čo najskôr odpovieme. Budeme tiež radi, ak sa s nami podelíte o vlastné skúsenosti a názory týkajúce sa elektrických lapačov hmyzu. Pomôcť tak môžete aj ostatným spotrebiteľom, ktorí sa pre kúpu tohto zariadenia rozhodujú.

Tento spôsob napájania jeho účinnosť nijakým spôsobom neznižuje. Buď to sú tieto lapače hmyzu napájané klasickými dobíjateľnými alkalickými AAA batériami, alebo nabíjateľným Li-Ion akumulátorom. Samozrejme, výdrž je obmedzená v závislosti od aktívneho používania. Doba aktívneho používania sa môže pohybovať v závislosti od kapacity batérie na úrovni 8 až 24 hodín. Veľkou výhodou je, že ide o prenosné modely vhodné aj na outdoorové použitie, napríklad na kempovanie, rybačku alebo grilovačku. Niektoré modely je možné nabíjať aj vďaka solárnemu panelu.

Samozrejme, záleží od konkrétneho modelu. Spravidla je možné položiť tento lapač hmyzu na stôl alebo na rovnú plochu do priestoru, kde sa pohybujete. Záber by mal byť minimálne 30 m2. Viaceré druhy je možné uchytiť aj za pomoci závesného systému. Upevniť ich môžete na strop či na stenu, kde si dokonale robia svoju prácu.

Hluku sa vôbec nemusíte obávať. Áno, na trhu sú modely, ktoré sú hlučnejšie, no iba v okamihu, keď zneškodňujú komáre, mušky, ovady, osy či iný otravný hmyz. Všeobecne je ich prevádzka tichá a nerušivá. Vtedy, keď hmyz nie je lapený, nevydávajú takmer žiadny zvuk. Pri aktívnom zneškodňovaní hmyzu hladina hluku len zriedka prekročí hranicu 30 dB.

Všade tam, kde sú potrebné. Elektrické lapače hmyzu využijete na terasách domov, v altánkoch, na balkóne, záhrade či na verande. Elektrické lapače hmyzu však nevyužívajú spotrebitelia len v domácnosti. Veľmi často si nájdu svoje využitie vo fabrikách, výrobných halách, v obchodoch, reštauráciách, skladoch alebo v nemocniciach. Ide o perfektný spôsob prevencie, aby nedošlo k premnoženiu škodlivého hmyzu.

Náš TIP

Rossignol Kileo 51440

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou do priestoru s max. výmerou 80 m2, výkon 11 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi dobre dizajnovo i technologicky spracovaný elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou, vďaka ktorému sa zbavíte otravných komárov, múch či ôs. Francúzsky výrobca ponúka veľmi estetické prevedenie lapača, dostatočný výkon a takisto tichú prevádzku. Vhodný je na vonkajšie i vnútorné použitie.

Elektrický lapač hmyzu Rossignol z dielne francúzskeho výrobcu využíva výkonnú LED trubicu s UV filtrom. Toto ultrafialové svetlo a teplo dokáže veľmi rýchlo a efektívne prilákať hmyz rôzneho druhu. UV žiarovka s príkonom 11 W je chránená kovovou mriežkou, ktorá je vďaka zapojeniu do elektrickej siete nabitá elektrickým prúdom hmyz poľahky zneškodní. Mŕtve jedince padajú do zbernej nádoby. Ideálne je jeho použitie v exteriérových priestoroch, pretože jeho dosah je až 80 m2, čo je pre terasy, balkóny alebo altánky viac ako dostačujúci parameter. Navyše je lapač aj estetickým doplnkom.

Chod lapača hmyzu je bezhlučný. Spotreba zariadenia je veľmi nízka. Použité nie sú ani žiadne chemické – odparovacie látky, likvidácia hmyzu je čisto realizovaná elektrickým napätím. Samotná kovová mriežka je ešte chránená aj ochrannou klietkou, aby sa zamedzilo priamemu kontaktu. Na zapnutie a vypnutie je k dispozícii jednoduchý spínač. V hornej časti sa takisto nachádza praktická plastová rukoväť, ktorou môžete zariadenie prenášať. Nie je však problém využiť ho ani na zavesenie na strop či stenu. Váži len 900 g.

Hoci medzi spotrebiteľmi nejde o najpredávanejší model, dovolíme si konštatovať, že i napriek o niečo vyššej cene ponúka veľmi kvalitné prevedenie a skvelý výkon. LED trubica s ultrafialovým svetlom má dostatočný výkon a dokáže prilákať hmyz z okolia. Nádobu na zneškodnený hmyz je možné jednoducho vyprázdniť. Konštrukcia je spracovaná veľmi kvalitne a precízne. Takisto po dizajnovej stránke nenarúša priestor. Ak vás predsa len láka niečo menšie, skúste napríklad elektrický lapač hmyzu Tristar IV3704, kde rátajte s menším výkonom a nižšou efektivitou. Rossignol Kileo 51440 má skvelý dosah až 80 m2, pracuje bez chémie a bezhlučne. Vhodný je do interiéru i exteriéru.

Pozitíva

Dobrý dosah a bezhlučná prevádzka
Zaujímavý dizajn
Kvalitné prevedenie

Negatíva

Vyššia cena

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: 11 W ● Pokrytie priestoru: 80 m2 ● Odolnosť: - ● Hmotnosť: 0,9 kg

Nedis INKI112CBK16 11 W

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou do priestoru s max. rozlohou 150 m2, výkon 11 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Lapač hmyzu značky Nedis v našom porovnávacom teste zaujal primárne pozitívnymi recenziami zákazníkov. Veľmi dobrý je však aj pomer ceny a výkonu. Rozhodne poteší aj kvalita spracovania a zvýšená odolnosť. Elektrický lapač hmyzu Nedis je účinným pomocníkom pri boji proti škodlivému hmyzu.

Elektrický UV lapač hmyzu Nedis INKI112CBK16 11 W je určený predovšetkým na exteriérové použitie. Problémom však nie je ani jeho situovanie v interiérových priestoroch. Výhodou je možnosť jeho umiestnenia v priestore. Konštrukciu môžete postaviť na rovnú plochu vďaka malým nožičkám, no dodávaná je aj závesná reťaz, vďaka ktorej je možné zavesiť lapač aj do priestoru. Konštrukcia má zvýšenú odolnosť s označením IP20 – lapač hmyzu nie je vodoodolný, ide o krytie voči čiastočkám prachu. Samotná kovová mriežka s vysokým napätím je chránená ešte ďalšou ochrannou klietkou, ktorá zamedzí priamemu kontaktu s mriežkou pod napätím.

Čím však rozhodne dokáže tento prístroj zaujať, je perfektný dosah až 150 m2. Pokrytie je tak na skvelej úrovni. Príkon dosahuje hodnotu 11 W, prevádza je teda energeticky nenáročná. UV – ultrafialové svetlo je netoxické a ekologické, nijakým spôsobom neškodí okolitému prostrediu. Svietivosť je dostatočná, nevydáva žiadny hluk a svetlo má zároveň príjemnú studenú farbu – neťahá oči. Účinnosť zneškodňovania je na skvelej úrovni, zneškodnený hmyz elektrickým výbojom padá do zbernej nádobu, ktorú je možno jednoducho vyprázdniť. Napájanie je priamo z elektrickej siete, dodávaný prívodný kábel má dĺžku 100 cm.

Zo skúseností zákazníkov musíme vyzdvihnúť samotnú schopnosť likvidácie komárov, múch, mušiek alebo ôs. Niektorí spotrebitelia hovoria, že malé octomilky nedokáže lapač hmyzu efektívne zneškodniť, dôvodom môže byť ich rozmer a nízka hmotnosť. Veľkým pozitívom je aj nízka spotreba energie a v neposlednom rade aj jednoduchá montáž. Výkon UV svietidla je dostatočný a dokáže prilákať veľké množstvo škodlivého hmyzu. Nádobu na hmyz je možné jednoducho vyprázdniť. Oceňujeme tiež fakt, že mriežka pod elektrickým napätím je ešte chránená ochrannou klietkou, aby bolo zamedzené priamemu kontaktu. Veľkým plusom je tiež jeho vysoký dosah až 150 m2. Hoci patrí v cenovej hladine do strednej triedy, ide o optimálny pomer ceny a účinnosti.

Pozitíva

Perfektné pokrytie – dosah
Veľmi účinná návnada
Tichý chod a nízka spotreba

Negatíva

Žiadne

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: 11 W ● Pokrytie priestoru: 150 m2 ● Odolnosť: IP20 ● Hmotnosť: 1,7 kg

G21 Tower 6390489

Elektrický UV lapač hmyzu so saním pokryje priestor s rozlohou do 300 m2, výkon 40 W, odolnosť IPX4

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Český výrobca G21 na trhu boduje aj s technologicky prepracovaným elektrickým lapačom hmyzu s UV lampou a špeciálnym sacím mechanizmom, ktorý hmyz eliminuje a usmrtí. Dizajnové prevedenie je veľmi vydarené. Hoci ide o cenovo drahší model, disponuje vysokým výkonom a obrovským dosahom.

Na rozdiel od väčšiny elektrických lapačov, G21 Tower využíva špecifickú technológiu lapania hmyzu. Základ je takisto tvorený výkonnou UV-A lampou v tvare trubice s výkonným reflektorom, ktorý žiarenie smeruje do okolia. Vzhľadom na to, že má lapač hmyzu tvar lampáša, má kruhový záber, a to až v dosahu 300 m2. Špecifickom je však sacia technológia, ktorou zariadenie disponuje. Lietajúci hmyz vnikne do tela prístroja, vďaka ultrafialovému žiareniu a následne je vtiahnutý sacím vetrákom do zbernej nádoby, kde uhynie. Nádobu je možné jednoducho vyprázdniť. Chod je veľmi tichý a samotná likvidácia neprebieha za pomoci elektrického výboja. Príkon zariadenia je vyšší – 40 W.

Lampášový tvar je určený primárne na zavesenie, no takisto nie je problém, ak je lapač hmyzu umiestnený na rovnej ploche. Spodná časť je tvorená transparentnou nádobou na zachytený hmyz a má rovný povrch, takže môže byť umiestnený aj stojato. Výška lapača hmyzu je takmer 60 cm, nejde teda o žiadne malé zariadenie. Celková hmotnosť je 3,7 kg. Vhodný je do interiéru, ale predovšetkým von na terasy, balkóny, záhrady či do altánkov. Použité sú kvalitné materiály a takisto je zvýšená aj odolnosť konštrukcie IPX4.

Okrem vyššej ceny nemožno hľadať žiadne iné negatíva. Kvalita prevedenia je nadštandardná. Výkon a samotný sací mechanizmus sú najsilnejšími stránkami zariadenia. Takisto je veľmi potešujúce, že má konštrukcia zvýšenú odolnosť IPX4 proti striekajúcej vode. Z pohľadu spotrebiteľov je určite najviac vyzdvihovaný samotný účinok lapača hmyzu. Prejav je tichý a bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Lietajúci hmyz je nalákaný za pomoci UV-A ultrafialového svetla. Efektivitou môže konkurovať aj najlepším modelom, ako G21 GT-40. Vyššia spotreba 40 W by nemala odradiť a ak máte s lietajúcim hmyzom naozaj problém, toto je naozaj účinné a navyše aj estetické riešenie. Elektrický lapač hmyzu so saním je vhodný do exteriérov i interiérov.

Pozitíva

Unikátna sacia technológia
Výkon
Účinnosť a veľký dosah

Negatíva

Vyššia cena

Typ: elektrický UV lapač hmyzu so saním ● Maximálny výkon: 40 W ● Pokrytie priestoru: 300 m2 ● Odolnosť: IPX4 ● Hmotnosť: 3,7 kg

Duramaxx Mosquito Buster 4000

Elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou s max. výkonom 10 W, odolnosť IPX4

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o renomovaného výrobcu, ktorý má v danom segmente veľmi dobré renomé. Elektrický lapač hmyzu s mriežkou produkuje UV – ultrafialové svetlo, ktoré využíva ako návnadu. Celkový príkon zariadenia je 10 W. Prevádzka je tak maximálne úsporná. V našom porovnávacom teste je vďaka dobrému pomeru ceny a výkonu.

Duramaxx Mosquito Buster 4000 je elektrickým lapačom hmyzu, ktorý je napájaný priamo z elektrickej siete. Na výšku má konštrukcia okolo 42 cm a po celej výške je umiestnená LED trubica s UV filtrom, ktorá slúži ako návnada pre lietajúci hmyz. Pod ochrannou klietkou sa nachádza kovová mriežka pod elektrickým napätím. Po kontakte s ňou je hmyz zlikvidovaný. Výrobca neuvádza dosah, no existuje viacero výkonnostných prevedení, okrem 10 W aj 15 a 18 W alternatívy. Tento model je veľmi úsporný a umožňuje nepretržitú prevádzku v exteriéri i interiéri. Výhodou je aj jeho zvýšená odolnosť krytia IPX4, čo je odolnosť proti striekajúcej vode. Spotrebitelia sa zhodujú vo fakte, že likvidácia, samotný elektrický výboj, je pomerne hlasitá.

Elektrický lapač hmyzu pripomína svojím dizajnom a prevedením klietku. Konštrukcia je stavaná na umiestenie v priestore na rovnú plochu. Na hornej strane je aj plastová rukoväť pre ľahšiu manipuláciu. Disponuje tiež on/off spínačom. Nie je potrebné tak nutne elektrický lapač s UV žiarovkou vypínať zo siete. Zberná nádoba sa nachádza v spodnej časti a je odnímateľná.

Tento lapač hmyzu ponúka v celku zaujímavé parametre. Zaujímavé predovšetkým z pohľadu výkonu a ceny. Ultrafialová žiarovka nevydáva taký silný tok svetla, no lapač hmyzu s elektrickou sieťou dokáže byť využiteľný v interiéri aj exteriéri, pričom je pomerne efektívny. Rozhodne nie je jeho silnou stránkou dizajn, ktorý pripomína klietku pre zvieratá. Viacerí spotrebitelia sa sťažovali na hlasnejší prejav zariadenia v okamihu, keď dochádza k elektrickému výboju. Odnímateľná miska na hmyz sa ľahko čistí. Veľmi chválime aj zvýšenú odolnosť konštrukcie IPX4. Výrobca však neuvádza, či je možné lapač zavesiť. Podobne ako lapač hmyzu G21 GT-40 aj Duramaxx disponuje praktickým vypínačom.

Pozitíva

Efektivita
Úsporná prevádzka

Negatíva

Dizajn klietky
Hlasnejší prejav

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mriežkou ● Maximálny výkon: 10 W ● Pokrytie priestoru: - m2 ● Odolnosť: IPX4 ● Hmotnosť: 1,5 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(90.4%)

Komentáre
Vilo 25.Feb.2022

Od prístroja Cattara UV LIGHTERN 230 V nečakajte žiadne zázraky, hmyz síce láka, ale komáre nie vždy… Dokonca to poriadne nepriťahuje ani muchy. Ešte dobre, že tento lapač hmyzu nebol drahý, lebo inak by som jeho kúpu ľutoval.

Odpovedať

Tomáš 26.Feb.2022

Váhal som nad kúpou G21 Tower kvôli vyššej cene, no som rád, že som sa nenechal odradiť. Lapač je výkonný, má skvelú účinnosť aj veľký dosah a bola použitá unikátna sacia technológia, takže za mňa super výber.

Odpovedať

Boris 26.Feb.2022

Máme Nedis a páči sa nám, že prístroj je ekologický a netoxický. Zberná priehradka je vysúvacia, takže sa ľahko čistí. Prevádzka je pomerne úsporná a účinnosť je viac než dobrá.

Odpovedať

Zdeno 26.Feb.2022

Duramaxx Mosquito Buster 4000 dobre láka hmyz, ale najviac nočné motýle. Veľkosť prístroja je primeraná, no vadí mi krátka napájacia šnúra. Pri spálení hmyzu cítiť výrazný zápach. Prevádzka je úsporná, no nepáči sa mi dizajn klietky.

Odpovedať

Kiril 26.Feb.2022

Lapač Rossignol Kileo 51440 má dobrý dosah a tichú prevádzku. Zaujal ma aj nezvyčajný dizajn. Vyššia cena je mínusom, no účinnosť veľkým plusom.

Odpovedať

Nina 26.Feb.2022

Tristar IV-3704 bol za nízku cenu a má kompaktné rozmery. No… má to svoje mínusy. Svietivosť je slabšia a rovnako slabšia je aj účinnosť.

Odpovedať

Peter 26.Feb.2022

G21 GT-40 funguje veľmi dobre, no pri úlovku väčšieho hmyzu lapač smrdí. Pripomína mi to smrad u stomatológa. Je to praktická vecička, ktorá má však väčšie rozmery a zvukový prejav.

Odpovedať

Jara 25.May.2022

Waldbeck Mosquito Ex 6000 naozaj likviduje komáre aj iný hmyz. Vďaka UV svetlu funguje v noci aj cez deň. Lapač sa dá ľahko čistiť, keďže zachytávacia miska je odnímateľná. Som rada, že nepríjemného hmyzu sa viem zbaviť bez použitia chemikálií.

Odpovedať

Lukáš 12.Jul.2022

Sencor SIK 5000BK je veľmi lacný lapač. Páči sa mi, že má vypínač a super dlhú šnúru až 2,7 metra. Plusom sú malé rozmery aj možnosť zavesenia. Nemilo ma prekvapila slabá žiarovka, čo sa potom odráža aj na menšom množstve zachyteného hmyzu. Za tú cenu sa však nesťažujem.

Odpovedať

Peter V. 21.Jul.2022

CAMRY CR 7935 UV je lapač hmyzu dva v jednom, pretože funguje aj ako camping lampa. Bol lacný a nabíja sa pomocou USB. Vie si poradiť s komármi aj molami. Výkon je postačujúci a páči sa mi kryt, ktorý je odolný proti dažďu a vlhkosti. Môžem si ho teda brávať aj na výlety do stanu. Lampu je možné položiť alebo zavesiť, má praktický háčik. Nič zlé som nenašiel.

Odpovedať

Noro 18.Aug.2022

Denner 30 W UV je super, muchy sa tam poriadne priškvaria. Občas sa mi ale stalo, že boli len omráčené a po čase lietali ďalej, ale väčšinou to neprežijú. Ešte som musel dať na spodok pásik, lebo omráčený hmyz odtiaľ vylietal späť... Neodporúčam to umiestňovať pri stôl alebo blízko pri sedení, pretože z toho ide trocha smrad zo spálených tiel komárov a múch, ale nie je to nič strašné. Určite odporúčam.

Odpovedať

Žela 18.Aug.2022

Cattara Pear je lacná lampička na lapanie hmyzu. Je účinná na muchy a komáre, na iný hmyz sa mi zatiaľ neosvedčila. Hmyz je pekne zničený elektrickým prúdom po kontakte s kovovou sieťou. Oceňujem, že prístroj nevyužíva žiadne chemikálie, čiže vzduch je bez zápachu a bez znečistenia. Hodí sa na používanie doma aj na záhrade. Dá sa postaviť na stôl alebo zavesiť za výklopný háčik. Nabíjanie prebieha cez microUSB. Som spokojná.

Odpovedať