Elektrické kolobežky

Najlepšie elektrické kolobežky 2024 + recenzie

Presúvať sa z miesta na miesto je možné rôznymi spôsobmi. Elektrické kolobežky sú jedným z týchto spôsobov prepravy, ktorý sa stáva čoraz populárnejší. Vo väčších mestách sa kolobežky s elektrickým pohonom stávajú dokonca alternatívou voči bicyklom. Test Magazín pripravil porovnávací test a recenzie elektrických kolobežiek. Vybrali sme aj tú najlepšiu, ktorou sa stala kolobežka Xiaomi Mi Pro 2 – zabudovaný tempomat, dojazd cez 40 km a solídny pomer ceny a výkonu. Za 80 hodín, ktoré sme strávili prieskumom trhu a prípravou recenzií, sme vybrali aj ďalšie elektrické kolobežky so skvelými parametrami. Máme pre vás aj návod, aby ste vedeli, ako elektrickú kolobežku vybrať.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 26.09.2023

Akú elektrickú kolobežku kúpiť?

Myslíte, že elektrická kolobežka je tým dopravným prostriedkom, ktorý vyhovie vašim požiadavkám a bude vám slúžiť? Možno sa ani vám nechce čítať celé recenzie a prehľadávať internetové obchody, aby ste našli najlepšiu elektrokolobežku. V takom prípade pre vás máme náš zoznam TOP 3 produktov. Okrem tej najlepšej kolobežky sme mysleli aj na cenovo dostupnú alternatívu a na základe referencií a technických parametrov pre vás máme aj náš tip. Výberom z týchto produktov spotrebiteľom šetríme čas aj peniaze.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi Electric 1S 5* Zobraziť produkt
Kaabo Mantis 10 5* Zobraziť produkt
Sencor Scooter S30 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Xiaomi Mi Pro 2

Xiaomi Mi Pro 2

Elektromotor s výkonom 300 W, batéria s kapacitou 12 800 mAh, maximálna rýchlosť 25 km/h, dojazd do 45 km, nosnosť 100 kg, tempomat, predné aj zadné osvetlenie, LED displej.

Zobraziť viac info

Elektrická kolobežka od renomovaného výrobcu Xiaomi s dojazdom okolo 45 km. Elektrokolobežka je vybavená výkonným akumulátorom sa kapacitou 12 800 mAh. Slabinou je len dlhšia doba nabíjania až 9 hodín. Maximálna rýchlosť je 25 km/h. Medzi funkciami je aj Bluetooth, tempomat a rekuperačný systém KERS.

Cenový trhák
Sencor Scooter One

Sencor Scooter One

Elektromotor s výkonom 350 W, kapacita batérie 7 500 mAh, dojazd 25 km, max. rýchlosť 25 km/h, tempomat, LED Osvetlenie, chýba odpruženie.

Zobraziť viac info

Medzi konkurenciou sa s cenou snaží preraziť elektrokolobežka Sencor vybavená tempomatom a rekuperáciou, ktorá je menej efektívna. Približný dojazd dosahuje hodnotu 25 km. Nosnosť kvalitnej konštrukcie je až 120 kg a maximálna rýchlosť 25 km/h. Napriek priaznivej obstarávacej cene nechýba LED osvetlenie.

Náš TIP
Xiaomi Mi Electric 1S

Xiaomi Mi Electric 1S

Elektromotor s výkonom 250 W, 7 800 mAh batéria, dojazd 30 km, max. rýchlosť 25 km/h, nosnosť 100 kg, LED displej, BLuetooth pripojenie, rekuperačný systém KERS.

Zobraziť viac info

Spoľahlivá elektrická kolobežka s úsporným elektromotorom – 250 W a solídnym dojazdom na úrovni 30 km. Výhodou je rýchle nabíjanie akumulátora z 0 % na 100 % za 4 až 5 hodín. Kolobežka má nosnosť 100 kg, plusom je rekuperačný systém KERS a nafukovacie kolesá s rozmerom 8,5 palca. Medzi funkciami je aj Bluetooth a tempomat.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Kolobežky poháňané elektromotorom sa stávajú veľmi populárnymi a posledné roky si medzi ľuďmi získali množstvo fanúšikov. Elektrokolobežky sú skvelým spôsobom presunu medzi bodom A a bodom B, predovšetkým v mestskom prostredí. Spotrebitelia si ich obľúbili pre nenáročnú údržbu, kompaktnosť a jednoduché ovládanie. Dôležité je sledovať konkrétne parametre, ktoré sme si v rámci odbornej testovacej metodiky určili aj my. Okrem rýchlosti a dojazdu, parametre, ktoré zaujímajú spotrebiteľov najviac, myslite aj na využitie kolobežky – výlety, cestovanie z práce do práce alebo jazda v kopcovitom teréne. V porovnávacom teste sme dbali aj na výkon motora, brzdový systém, kvalitu kolies a konštrukcie.

Výdrž batérie – dojazd
Výkon motora – rýchlosť
Riadenie
Brzdy
Použité materiály – rám
Hmotnosť a kompaktnosť

Pri výbere hodnotených parametrov sme vnímali predovšetkým to, čo potrebujú pred výberom vedieť spotrebitelia. Vychádzali sme nielen z otázok a referencií spotrebiteľov. Elektrické kolobežky sme vyberali aj na základe výsledkov zahraničných spotrebiteľských testov. Dôležité bolo zrealizovať detailný prieskum trhu, aby sme vedeli, aké požiadavky majú spotrebitelia. K tomuto účelu sme využili databázu produktov portálu Heureka.sk a takisto sme prešli aj ponuku predajcov Mall.sk, Datart.sk, Alza.sk, Tpd.sk či Hej.sk. Vysoký pomer ceny a kvality ponúkajú elektrické kolobežky Xiaomi. V našom teste sa ďalej ocitli aj elektrické kolobežky Kugoo, Sencor či City Boss.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických kolobežiek

Naše recenzie nikoho nezvýhodňujú, porovnávací test nie je sponzorovaný a aj preto sú recenzie na Test Magazíne objektívne a nezávislé. Spotrebiteľom sa snažíme ponúknuť na produkt komplexný pohľad, aby vedeli o silných i o slabých stránkach produktov. Elektrické kolobežky nie sú najlacnejším zariadením a určite by mal spotrebiteľ pred kúpou zvažovať, či mu parametre daného modelu vyhovujú. Náš porovnávací test spoznal i víťaza. Ktoré elektrické kolobežky sú najlepšie a čo ponúkajú?

Víťaz testu

Xiaomi Mi Pro 2

Elektromotor s výkonom 300 W, batéria s kapacitou 12 800 mAh, maximálna rýchlosť 25 km/h, dojazd do 45 km, nosnosť 100 kg, tempomat, predné aj zadné osvetlenie, LED displej.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Populárny model elektrickej kolobežky si v našom teste vyslúžil označenie víťaza testu. Okrem toho, že ide o renomovaného výrobcu, prináša elektrická kolobežka Xiaomi aj solídny výkon. Elektromotor má výkon 300 W a maximálna rýchlosť je 25 km/h. Spotrebitelia s hmotnosťou nad 90 kg však hovoria o maximálnej rýchlosti okolo 15 – 20 km/h. Na svedomí to má však vyššia telesná hmotnosť, ktorá vplýva i na dojazd. Dojazd uvádzaný výrobcom je 45 km, realita je však okolo 30 až 35 km, čo je slušné číslo aj oproti drahším elektrokolobežkám.

Batéria má kapacitu 12 800 mAh a jej dobíjanie z 0 na 100 trvá približne 9 hodín, čo je pomerne dlho. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú kvalitu spracovania. Rám je hliníkový a jeho hmotnosť o niečo vyššia ako u ostatných konkurentov, 14,2 kg. Kompaktnosť je však skvelá, sklápaciu konštrukciu zložíte v priebehu 3 sekúnd. Z nášho pohľadu bola nemilým prekvapením nosnosť kolobežky, a to len 100 kg. Viacerí konkurenti ponúknu nosnosť 120 až 130 kg. Ako aj v prípade lacnejšej elektrickej kolobežky Sencor Scooter One, ktorej nosnosť je až 120 kg. Plocha na státie má protišmykovú úpravu. Kolesá kolobežky Xiaomi Mi Pro 2 sú nafukovacie a ich veľkosť je 8,5 palca. Súčasťou je aj predné osvetlenie s výkonom 2 W a takisto zadné osvetlenie. Nie je teda potrebné dokupovať povinné príslušenstvo.

Všetky informácie vám zobrazuje podsvietený ovládací panel aj s LED displejom. Možné je spárovať telefón s aplikáciou Mi Home vďaka Bluetooth. Sledovať tak môžete stav batérie alebo dojazd alebo kolobežku dokonca uzamknúť. Kolobežka má kotúčové brzdy, podvozok však nie je odpružený a na príliš nerovnom teréne kolobežka mierne trpí. Xiaomi Mi Pro 2 má zabudovaný aj tempomat a rýchlosť tak možno zastabilizovať. Zariadenie má aj tri režimy jazdy pre chodcov (5 km/h), štandardný režim (20 km/h) a športový režim (25 km/h). Kolobežka pracuje aj s KERS rekuperačným systémom – počas brzdenia dochádza k dobíjaniu batérie. Ovládanie je veľmi jednoduché. Kolobežka má tiež blatníky a stojan. Vzhľadom na jej parametre a nosnosť je kolobežka vhodná pre dospelých.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Kvalitný hliníkový rám
Tempomat

Negatíva

Pomalšie nabíjanie
Bez odpruženia predného kolesa
Nižšia nosnosť

Približný dojazd: 45 km ● Max. rýchlosť: 25 km/h ● Kapacita batérie: 12 800 mAh ● Výkon elektromotora: 300 W ● Doba nabíjania: 9 hod. ● Hmotnosť: 14,2 kg ● Nosnosť: 100 kg ● Tempomat: áno

Cenový trhák

Sencor Scooter One

Elektromotor s výkonom 350 W, kapacita batérie 7 500 mAh, dojazd 25 km, max. rýchlosť 25 km/h, tempomat, LED Osvetlenie, chýba odpruženie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S ohľadom na nízku cenu je elektrokolobežka z dielne spoločnosti Sencor veľmi vydareným kúskom, čo vyhodnotilo aj množstvo spotrebiteľov. V prvom rade musíme konštatovať, že elektrickej kolobežke Sencor Scooter One výkon rozhodne nechýba. Elektromotor má 350 W a batéria poteší vcelku solídnou rýchlosťou 25 km/h. Pri hmotnosti nad 90 kg je rýchlosť zhruba o 5 km/h nižšia. Veľmi potešujúca je aj doba nabíjania 7 500 mAh Li-Ion akumulátora, do plného stavu to batérii trvá zhruba 4 až 5 hodín. Pri brzdení či jazde z kopca kolobežka dokáže aj rekuperovať, hoci spotrebiteľské testy avizovali, že efektivita je veľmi nízka. Dojazd je na úrovni 25 km, viac vám ponúkne elektrická kolobežka Xiaomi Mi Pro 2.

Dostupná je aj aplikácia Sencor Scooter, avšak spotrebitelia jej funkcionalitu hodnotia pomerne negatívne. V občasných prípadoch sa s elektrickou kolobežkou nepodarilo prostredníctvom Bluetooth ani spárovať. LED displej kolobežky je podsvietený a zobrazuje rýchlosť i stav batérie. Súčasťou je aj osvetlene. Kolobežka má dvojitú zadnú brzdu – elektrickú a mechanickú (kotúčovú). Rýchlosť možno zastabilizovať aj tempomatom. V režime jazdy môžete voliť z dvoch režimov – štandard pre šetrenie batérie alebo šport s maximálnou rýchlosťou.

Lacné riešenie sa objavilo na podvozku. Predné koleso nemá odpruženie a 8,5-palcové kolesá sú bezdušové, čo komfort jazdy mierne zhoršuje. Preto odporúčame jazdiť výhradne po pevnom povrchu. Samozrejmosťou je aj LED osvetlenie na riadidlách a zadné červené osvetlenie. Platforma je protišmyková a plusom je aj integrovaný stojan. Kolobežku je možné zložiť, hmotnosť je len 12,5 kg a nosnosť až 120 kg, čím prekonáva aj drahšie modely. Kvalita konštrukcie je solídna, sťažnosť spotrebiteľov smeruje len k plným kolieskam a zadnému blatníku, ktorý je z lacného plastu a vydáva pri nerovnostiach praskavé zvuky. Za rozumnú cenu pre nenáročného jazdca pre presuny po meste ide o ideálny výber.

Pozitíva

Priaznivá cena
Rýchle nabíjanie akumulátora
Výkon elektromotora

Negatíva

Neprehľadná aplikácia
Nemá nastaviteľnú výšku riadidiel
Menšia kapacita batérie

Približný dojazd: 25 km ● Max. rýchlosť: 25 km/h ● Kapacita batérie: 7 500 mAh ● Výkon elektromotora: 350 W ● Doba nabíjania: 4-5 hod. ● Hmotnosť: 12,5 kg ● Nosnosť: 120 kg ● Tempomat: áno

Náš TIP

Xiaomi Mi Electric 1S

Elektromotor s výkonom 250 W, 7 800 mAh batéria, dojazd 30 km, max. rýchlosť 25 km/h, nosnosť 100 kg, LED displej, BLuetooth pripojenie, rekuperačný systém KERS.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi obľúbený model elektrickej kolobežky zaujme nielen technickými parametrami, ale aj kvalitným spracovaním. Elektrokolobežka ponúkne za rozumnú cenu výkonný elektromotor s 250 W. Dynamika je veľmi solídna, no pri osobách okolo 90 kg výraznejšie klesá. Kolobežka zvládne aj stúpanie, rátať však treba s kratším dojazdom. Ten je v optimálnych podmienkach až 30 km. Kolobežka má nosnosť len 100 kg, čo je vzhľadom na kvalitný hliníkový rám málo. 120 kg nosnosť má napríklad elektrická kolobežka Kugoo S1. Batéria má kapacitu 7 800 mAh a výhodou je pomerne rýchly čas nabíjania, 4 až 5 hodín.

Riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné, no nechýba na nich silné LED osvetlenie, to nechýba ani vzadu. Hmotnosť konštrukcie je 12,5 kg a kolobežka sa pohodlne zmestí aj do kufra auta vďaka sklápaciemu rámu. Vo výbave je takisto tempomat, ktorý automaticky udržuje vami zvolenú rýchlosť. Vybrať môžete aj z troch režimov jazdy pre šetrenie energie, štandardnú jazdu alebo pre športový výkon. Kolobežka disponuje Bluetooth pripojením a využiť možno aj aplikáciu Mi Home. Viacero spotrebiteľov však avizovalo časté problémy s vypadávaním pripojenia alebo neschopnosťou sa pripojiť. LED displej zobrazuje rýchlosť, stav batérie a jazdný režim.

Z nášho porovnávacieho testu vyplýva, že kolobežka je skôr určená pre nenáročné jazdy do mesta. Aj vďaka väčším 8,5-palcovým kolesám, ktoré majú dušu a jazda je tak komfortnejšia. Predné koleso nie je odpružené, takže pri nerovnostiach cítiť nestabilitu a odskakovanie riadidiel. Dobíjať batériu môžete aj pri brzdení alebo pri jazde z kopca, pretože kolobežka disponuje rekuperačným systémom KERS. Zadná brzda je kotúčová. V pomere ceny a výkonu kolobežka nepatrí medzi to najlepšie na trhu, no z hľadiska spoľahlivosti a výdrže batérie kolobežku Xiaomi Mi Electric 1S určite odporúčame.

Pozitíva

Kvalitné LED osvetlenie
Tempomat
Rekuperačný systém KERS

Negatíva

Nižšia dynamika
Horší komfort jazdy – bez odpruženia
Nižšia nosnosť

Približný dojazd: 30 km ● Max. rýchlosť: 25 km/h ● Kapacita batérie: 7 800 mAh ● Výkon elektromotora: 250 W ● Doba nabíjania: 4-5 hod. ● Hmotnosť: 12,5 kg ● Nosnosť: 100 kg ● Tempomat: áno

Lacná kvalita

Kugoo S1

Elektromotor s výkonom 350 W, 6 000 mAh batéria, dojazd 30 km, max. rýchlosť 30 km/h, nosnosť 120 kg, LED displej, LED osvetlenie, tempomat.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Navzdory tomu, že nejde o najpopulárnejšiu a renomovanú značku, kolobežka Kugoo S1 si získala množstvo pozitívnych referencií. Ide o cenovo dostupnú elektrickú kolobežku, ktorá patrí medzi pomerne lacnejé. Konštrukcia je z hliníka a váži 11 kg. Riadidlá sú výškovo nastaviteľné a nosnosť kolobežky je až 120 kg. Slabinou je brzdový systém, ide totiž len o elektrickú brzdu, prípadne možno dobrzďovať zadnou nožnou brzdou, no kolobežka nemá kotúčové brzdy. Priemernú cenu kolobežky je ešte badať na zvukoch, ktoré konštrukcia vydáva. Pri nerovnostiach vydáva platforma hrkotavé zvuky, hoci 6 000 mAh batéria je pevne integrovaná.

Dojazd kolobežky je v priemere 30 km, záleží však aj od štýlu jazdy, ako aj od terénu, v ktorom používateľ jazdí. Pri šetrnej jazde prevažne po rovinke nie je problém sa dostať aj na úroveň 40 km. Elektromotor s 350 W rozhodne nemá s rýchlosťou problém, maximálna rýchlosť 30 km/h je solídna, navyše je možné rýchlosť nastaviť vďaka tempomatu. Vybrať možno aj tri režimy – 15 km/h, 25 km/h a 30 km/h. Kolesá majú 8 palcov, sú bezdušové a po nerovnostiach nie je jazda najkomfortnejšia. Zaujímavosťou je pekný grafický LED displej, ktorý zobrazuje spotrebu energie, prejdené kilometre i stav batérie. Prepínať môžete takisto i jazdné režimy.

Súčasťou kolobežky je už aj LED osvetlenie. Kolobežku je možné zložiť, hoci spotrebitelia sa miestami sťažovali na komplikovanejšie skladanie. Elektrická kolobežka Kugoo S1 nie je vybavená systémom rekuperácie. V rámci konkurencie je Kugoo S1 cenovo dostupnou elektrickou kolobežkou s dobrou výdržou batérie a rýchlym nabíjaním (4 hod.). Slabinou sú však plné kolesá bez duše, čo zvyšuje diskomfort jazdy a takisto zvuky konštrukcie či menej výkonné brzdy. To nehrozí v prípade prémiovej športovej elektrickej kolobežky Vsett 10+, ktorá má odpružený rám, kotúčové brzdy a ABS systém.

Pozitíva

Pomer ceny a výkonu
Dojazd
Rýchle nabíjanie

Negatíva

Bez rekuperácie
Slabšie brzdy
Hrkotanie konštrukcie

Približný dojazd: 30 km ● Max. rýchlosť: 30 km/h ● Kapacita batérie: 6 000 mAh ● Výkon elektromotora: 350 W ● Doba nabíjania: 4 hod. ● Hmotnosť: 11 kg ● Nosnosť: 120 kg ● Tempomat: áno

Pre náročných

Vsett 10+

Elektromotor s výkonom 2 800 W, kapacita batérie 20 800 mAh, dojazd do 65 km, max. rýchlosť 75 km/h, nosnosť 130 kg, odpružený podvozok, NFC zámok, LED osvetlenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre spotrebiteľov, ktorí od jazdy na elektrickej kolobežke očakávajú viac zábavy, väčšiu rýchlosť, ale aj väčší dojazd, bude model Vsett 10+ naozaj ideálny. Rátať musíte s násobne vyššou cenou ako pri iných modeloch. Kolebežka sa vám však odvďačí kvalitnou konštrukciou z pevnej zliatiny a hliníka. Nosnosť je až 130 kg. Vybavená je až dvoma výkonnými elektromotormi (bezuhlíkové), ktoré v maxime produkujú súčasne až 2 800 W výkonu. Vďaka pevnej konštrukcii a vysokému výkonu dokáže Vsett 10+ dosahovať rýchlosť až 75 km/h. Bezpečnosť je na prvom miesta a preto oceňujeme, že sú použité plne hydraulické kotúčové brzdy značky Zoom. Efektivitu brzdenia zlepšuje aj systém elektrického ABS. V príslušenstve nechýbajú ani blatníky či LED osvetlenie – predné i zadné.

Elektrickú kolobežku je možné dostať v alternáciách s tromi batériami – 20,8 Ah, 25,6 Ah a 28 Ah. Najviac odporúčame prvú alternatívu. Dôvodom je solídny dojazd (podľa štýlu jazdy), no nabíjanie 20 800 mAh batérie trvá zhruba 10 hodín, pričom pri vyšších kapacitách je to o 2 až 4 hodiny viac. Tým, že kolobežka má poháňané obe kolesá, netreba sa báť ani stúpania až do 25 ° či horšieho terénu. Kolobežka má pohodlný a odpružený podvozok – pružinový a hydraulický tlmič. Daňou za kvalitnú konštrukciu je hmotnosť až 36 kg. Z hľadiska kompaktnosti nie je problém kolobežku zložiť, no váha je už predsa len vyššia. Komfort jazdy rapídne zvyšujú aj 10-palcové nafukovacie kolesá. Menšie kolesá má dokonca aj elektrická kolobežka Xiaomi Mi Pro 2. Jej kolesá majú len 8,5 palca.

Displej na úrovni riadidiel je vybavený NFC zámkom, takže môžete kolobežku zamykať mobilom. Displej zobrazuje stav batérie, aktuálny rýchlostný stupeň, rýchlosť, režim jazdy, prejdené kilometre a vďaka vysokému jasu je displej naozaj čitateľný aj za ostrého slnka. Medzi prémiovými kolobežkami je Vsett 10+ naozaj elitným produktom. Akcelerácia i dojazd sú vynikajúce, elektrická kolobežka si poradí s kopcami i miernym terénom. Pri šetrnejšej jazde je dojazd s prehľadom viac ako 70 km. Rátajte však s tým, že o takúto kolobežku sa treba aj starať a mnohé diely môžu byť na údržbu náročnejšie a cena náhradných dielov vyššia.

Pozitíva

Dojazd kolobežky
Odpružený podvozok – komfort jazdy
Maximálna rýchlosť

Negatíva

Vysoká cena
Vyššia hmotnosť

Približný dojazd: 65 km ● Max. rýchlosť: 75 km/h ● Kapacita batérie: 20 800 mAh ● Výkon elektromotora: 2 800 W ● Doba nabíjania: 10 hod. ● Hmotnosť: 36 kg ● Nosnosť: 130 kg ● Tempomat: -

Ďalšie zaujímavé produkty

Segment elektrických kolobežiek netrpí tým, že by spotrebiteľ nemal z čoho vyberať. Práve naopak. Výrobcovia sa dnes predbiehajú v tom, kto na trh prinesie globálny model elektrickej kolobežky pre všetkých. Nie každý však má rovnaké nároky a spotrebitelia si radi vyberajú. My sme okrem recenzií elektrokolobežiek pripravili aj krátky sumár produktov, ku ktorým máme spracované aj stručné charakteristiky. Tieto elektrokolobežky boli súčasťou nášho porovnávacieho testu a aj preto vám ich ponúkame ako zaujímavú alternatívu.

Model Aerium Aovo Pro sa radí k výkonným elektrickým kolobežkám s výkonom motora 350 W. Maximálna rýchlosť kolobežky je 31 km/h a výrobca udáva dojazd na úrovni 35 km. Skvele vymyslený je ovládací panel a LED displej či USB port. Brzdy sú kotúčové a konštrukcia skladacia.

Dobrou voľbou je aj elektrokolobežka Ninebot Segway Max G30. Ide o skvelý mestský spôsob prepravy s maximálnou rýchlosťou až 25 km/h. Výhodou je však kapacita batérie až 15 300 mAh. Dojazd je okolo 60 až 65 km. Kolobežka má dokonca aj tempomat. Nabíjanie batérie trvá zhruba 6 hodín a nosnosť konštrukcie kolobežky je 100 kg. Pripojiť kolobežku je možné aj k aplikácii prostredníctvom Bluetooth.

Z lacnejších modelov elektrokolobežiek je v ponuke Road Star Eco City Pro E9. Vďaka výkonu 350 W dosiahnete rýchlosť až 30 km/h. Zmieriť sa treba s menšou kapacitou batérie 7 800 mAh a dojazdom na úrovni 25 km. Efektivitu brzdenia zvyšujú kotúčové brzdy, súčasťou zariadenia je predné aj zadné osvetlenie. Komfort jazdy veľmi zvyšuje zadné odpruženie. Má aj multifunkčný displej a nastaviť možno aj 2 jazdné režimy či aktivovať tempomat.

Patrí medzi elektrické kolobežky so sedadlom. Model Kugoo G-Booster je veľmi zaujímavým a praktickým modelom. Nosnosť je 120 kg, maximálny dojazd až okolo 85 km. Výkon dodávajú elektrickej kolobežke 800 W elektromotory s vysokým krútiacim momentom. Celkový výkon je až 1 600 W. Batéria s kapacitou 23 000 mAh sa nabíja z 0 na 100 % približne 10 hodín. Kolobežku možno zamykať na kľúč.

Výkonný 500 W elektromotor, dojazd na úrovni 35 km a praktická funkcia tempomatu. Hoci elektrická kolobežka City Boss GV5L nepatrí medzi najlacnejšie, ponúkne vysoký štandard. Ideálna voľba namiesto MHD. Maximálna rýchlosť je 25 km/h a nosnosť kvalitnej hliníkovej a oceľovej konštrukcie je až 150 kg. Poteší aj akumulátor s kapacitou 15 400 mAh. Štandardom je kvalitný displej a USB port. Neabsentuje ani LED osvetlenie a stojan.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ktorá elektrická kolobežka sa aktuálne predáva najviac? To vám prezradí naša tabuľka TOP 5 najpredávanejších produktov v tomto segmente. Počítať treba s tým, že predajnosť sa rýchlo mení. Pri najpredávanejších elektrických kolobežkách nájdete veľké množstvo pozitívnych i kritických referencií. Niekomu však názory spotrebiteľov môžu stačiť na to, aby si vybral.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor Scooter One S20 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Electric Scooter 4 5* Zobraziť produkt
Kugoo M4 PRO 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Pro 4 5* Zobraziť produkt
Kugoo Kirin G2 Max 5* Zobraziť produkt

Elektrické kolobežky sú rýchlym a pohodlným spôsobom prepravy ideálnym napríklad pre dopravu po meste. Elektrokolobežky však nie sú len náhradou MHD – mestskej hromadnej dopravy. Sú šetrné k životnému prostrediu a tiež znižujú hustotou premávky. Navyše sú veľmi kompaktné. Pri výbere elektrickej kolobežky je niekoľko podstatných kritérií, ktoré by ste pred jej výberom mali zvážiť. Okrem dojazdu a maximálnej rýchlosti netreba zabúdať ani na kvalitu konštrukcie, veľkosť kolies, typ bŕzd alebo ďalšie zaujímavé funkcie a doplnky. Vplývať na jazdné vlastnosti môže aj telesná hmotnosť jazdca, preto myslite aj na samotnú nosnosť zariadenia. S naším návodom nebudete mať žiadny problém si vybrať to najlepšie.

Ako vybrať elektrickú kolobežku

 • Využitie elektrickej kolobežky
 • Dojazd a kapacita batérie
 • Výkon motora
 • Maximálna rýchlosť
 • Rám a nosnosť konštrukcie
 • Brzdy
 • Kolesá
 • Riadenie
 • Funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Elektrická kolobežka do mesta či pre deti

Akú potrebujete rýchlosť či dojazd kolobežky? Budete jazdiť v meste, dedine alebo podnikať menšie výlety? Bude elektrická kolobežka určená pre vás, pre deti alebo ju bude využívať viac ľudí? Toto sú otázky, na ktoré by ste mali dokázať pred kúpou odpovedať. Vďaka tomu, že ich zodpoviete, si vytvoríte kritériá výberu, ktorým musíte kúpu podmieniť. Aké typy elektrokolobežiek sú na trhu v ponuke?

Mestské elektrické kolobežky

Najviac vyhľadávané kolobežky, pretože ide o prostredie, do ktorého je tento spôsob prepravy stvorený. Takéto kolobežky sa výkonom pohybujú na hranici 250 až 350 W. Dojazd sa pohybuje na úrovni 25 až 35 km a určené sú na jazdu po spevnenom povrchu. Kolesá majú priemer od 6 až po 8,5 palca. Niektoré modely majú kolesá plné – bezdušové. Len zriedka majú odpružený podvozok takže pri nerovnostiach nie je komfort jazdy úplne optimálny. Sú ľahké a kompaktné. Maximálna rýchlosť je do 25 až 30 km/h. V meste je rýchla jazda nebezpečná a nevhodná. Aj pri mestských kolobežkách však natrafíte na výkonnejšie dvojmotorové modely.

Elektrické kolobežky na výlety

Ak plánujete s kolobežkami jazdiť aj mimo mesto, predpoklad je, že sa vám bude žiadať väčší dojazd, a teda väčšia kapacita batérie. S dojazdom okolo 40 až 60 km by ste si na výlety mimo obce mali vystačiť. Kolobežka by mala mať odpružené aspoň predné koleso, aby bola jazda aj na nerovnejšom teréne pohodlnejšia. Kolesá by mali mať minimálne 8,5 palca, ideálne však aspoň 10 palcov. S väčšími kolesami už zvládnete aj štrk alebo prašnejšie cesty. Výkon elektromotora minimálne 350 – 500 W by mal byť samozrejmosťou, prudkejšie kopce by menej výkonné kolobežky nemuseli zvládnuť. Pomôcť si však môžete odrážaním. Rýchlosť nie je oveľa vyššia, 35 až 40 km/h maximálne postačuje. Populárne sú takéto elektrické kolobežky aj so sedadlom.

Elektrické kolobežky na výlety

Elektrické kolobežky do terénu

Nie sú určené len na dochádzanie do práce či na výlety mimo obec či mesto. Pohodlne sa s nimi môžete presúvať po poľných cestách či jazdiť do kopca na nerovnom teréne a poriadne sa zabaviť. Vybavené sú najčastejšie dvoma elektromotormi. Výkon sa pohybuje na úrovni 2 500 až 4 000 W, niekedy aj viac. Dojazd je zvyčajne nad 100 km a takéto kolobežky dosiahnu rýchlosť aj 80 km/hKolesá majú väčší priemer 10 – 13 palcov, aby prekonávali aj zložitejšie prekážky. Majú vyššiu hmotnosť a sú menej kompaktné.

Elektrické kolobežky pre deti

Vo všeobecnosti sú klasické kolobežky vhodné pre deti od 8-10 rokov, keď dieťa dokáže udržiavať rovnováhu a stabilitu. Malé elektrické kolobežky pre deti dosahujú maximálnu rýchlosť 10 km/h, sú veľmi kompaktné a skladné. Dojazd sa pohybuje na úrovni 5 až 15 km. Rýchlosť sa ovláda najčastejšie nášľapom, nie na riadidlách. Nastaviteľná býva aj výška riadidiel. Samozrejmosťou je osvetlenie. Zabúdať pri deťoch netreba na bezpečnostné prvky.

Dojazd elektrickej kolobežky – nevadí ani vybitá batéria

Mnohých budúcich majiteľov elektrokolobežiek zaujíma práve to, akú vzdialenosť dokážu prostredníctvom tohto typu dopravného prostriedku prejsť. Ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý súvisí s veľkosťou kapacity batérie. Výhodou kolobežiek však je, že ani vybitá batéria nie je takým problémom. Potom, čo sa batéria vybije, môžete pokojne použiť elektrokolobežku ako klasickú kolobežku a odrážať sa.

Priemerný dojazd elektrickej kolobežky sa pohybuje na úrovni 20 až 40 km. V takom prípade je kapacita akumulátora okolo 6 000 až 15 000 mAh. Dojazd najčastejšie býva uvádzaný v kilometroch, no niekedy sa uvádza aj v minútach. Veľké Li-Ion akumulátory majú svoju výhodu, pretože dojazd je násobne väčší, no na druhej strane sa predlžuje doba nabíjania. Zatiaľ čo 7 500 mAh akumulátor nabijete z 0 % na 100 % za 4 hodiny, 20 000 mAh akumulátor budete nabíjať 10 hodín.

Úroveň dojazdu vo vysokej miere ovplyvňujú aj fyzické parametre jazdca. Pri ľuďoch s vyššou hmotnosťou sa dojazd môže výrazne skrátiť, keďže elektrická kolobežka musí využívať na pohyb väčšie množstvo energie. V praxi preto radšej rátajte s tým, že ak máte nad 90 či 100 kg, dojazd môže klesnúť aj o 10 km.

Elektrická kolobežka potrebuje primeraný výkon

Elektromotory sú dnes súčasťou mnohých elektrických spotrebičov. Za posledné roky sa vývoj elektromotorov výrazne posunul vpred, predovšetkým v prípade elektromotorov, ktoré sú spárované s batériovými článkami. Prirodzene, čím výkonnejší motor elektrická kolobežka má, tým dynamickejšiu a rýchlejšiu jazdu vám poskytne.

Elektrická kolobežka – výkon

Najmenej výkonné elektrické kolobežky majú výkon do 200 W. Určené sú na presuny v meste. Sú cenovo najdostupnejšie, no v kopci im s veľkou pravdepodobnosťou budete musieť pomáhať odrážaním. Sú vhodné aj pre deti. Výkonnejšie elektrické kolobežky sú s výkonom nad hranicou 300 až 500 W a splnia už nároky bežných spotrebiteľov. Dosiahnu vyššiu rýchlosť a s väčším motorom sa zvyšuje aj kapacita batérie, takže narastá i parameter dojazdu.

Naozaj výkonné elektrokolobežky sú drahšie, ich výkon dosahuje hodnoty 1400 až 4 000 W. Môže ísť o športové stroje alebo o dvojmotorové elektrické kolobežky, ktoré majú poháňané obe kolesá. Väčší výkon – vyššia maximálna rýchlosť. Pre bežné potreby je však investícia do takejto kolobežky pomerne zbytočná.

Rýchlosť elektrickej kolobežky – dôležitý je aj jazdec

Je faktom, že preto, aby dosahovala kolobežka vysoké rýchlosti, potrebný je aj výkonný elektromotor, ideálne, ak sú dva. Pri športových elektrických kolobežkách sa maximálna rýchlosť pohybuje až na úrovni 60 či 80 km/h. Pri zjazdoch z kopca aj viac. Takéto kolobežky musia mať pevný rám, väčšie kolesá a odpruženú konštrukciu s tlmičmi, aby ani pri jazde v rýchlosti a po nerovnostiach nedošlo k strate stability.

Štandardná maximálna rýchlosť mestskej elektrokolobežky je okolo 30 km/h. Nezabúdajte však na to, že pri jazde vyššou rýchlosťou dochádza k výraznejšej strate kapacity batérie, teda si používateľ rýchlou jazdou skracuje aj dojazd. Pri jazde v meste odporúčame jazdiť v štandardnom režime okolo 10 až 15 km/h, aby ste neohrozili iných cyklistov či chodcov.

Nemožno zabúdať ani na to, že maximálnu rýchlosť, ktorú elektrická kolobežka dosiahne, ovplyvňuje aj samotný jazdec. A nie svojimi jazdeckými schopnosťami či zručnosťami, ale fyzickými parametrami. Podobne ako pri dojazde, aj pri rýchlosti, ktorú elektrokolobežka dosiahne, zohráva rolu telesná hmotnosť používateľa. Ak je maximálna nosnosť kolobežky 100 kg a jazdec váži 90 kg, rátajte s tým, že maximálnu rýchlosť nedosiahnete, pretože kolobežka je takmer na svojom limite. Skracuje sa teda nielen dojazd, ale menší je i parameter maximálnej rýchlosti.

Elektrická kolobežka do 100 kg – oceľový rám znesie viac ako hliník

Nosnosť elektrickej kolobežky pre dospelých sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 150 kg. Nosnosť 100 kg je hranicou, ktorá mnohých vystraší a radšej siahnu po kolobežke s vyššou nosnosťou. Je faktom, že ak jazdec váži takmer toľko, ako je nosnosť kolobežky, znižuje sa tým efektivita výkonu a skracuje aj dojazd. Elektrická kolobežka váži v priemere od 10 do 15 kg, štandardom je hmotnosť okolo 12-13 kg. Rám je zvyčajne vyrobený z hliníka. Preto je nosnosť nižšia.

Elektrická kolobežka s osvetlením

Oceľové alebo zliatinové rámy, prípadne kombinácia ocele a hliníka disponuje vyššou nosnosťou 120 kg či 130 kg. Nevýhodou však je ich vyššia hmotnosť, ktorá je okolo 20 až 30 kg, drahšie športové elektrické kolobežky do terénu vážia aj viac ako 40 kg. Populárne sú aj elektrické kolobežky so sedadlom, hovorí sa im aj elektrické skútre, ktorých nosnosť je od 130 kg a sú určené aj pre ľudí po úrazoch alebo so zhoršenou mobilitou.

Výhodou štandardných kolobežiek je možnosť kolobežku zložiť, tým pádom ju je možné prenášať a takisto ľahko uskladniť. Nástupná platforma by mala mať protišmykovú úpravu, aby počas jazdy nedošlo k zošmyknutiu. Viaceré modely majú aj výškovo nastaviteľné riadidlá.

Kotúčové brzdy zárukou bezpečnosti

Zárukou bezpečnej jazdy na kolobežke sú aj kvalitné brzdy. Ide o veľmi dôležitý aktívny bezpečnostný prvok. Viacerí výrobcovia využívajú rôzne brzdové systémy. Štandardne ide o mechanické alebo elektromagnetické brzdy. Pri mnohých kolobežkách je brzdenie riešené zošliapnutím blatníka – brzdíte nohou mechanicky.

Lepšie elektrické kolobežky disponujú elektrickou brzdou, ktorej spomaľovanie je veľmi plynulé a bezpečné. Najčastejšie sa však stretnete so zadnou kotúčovou alebo bubnovou brzdou. Kotúčová brzda je veľmi efektívna a nenáročná na údržbu. Ovládanie je umiestnené na riadidlách.

Najmodernejšie elektrické kolobežky možno brzdiť aj prenášaním váhy, a to spôsobom, že potlačíte riadidlá vzad, rovnaký spôsobom, ale zatlačením vpred uvediete kolobežku do pohybu. Ide o gyroskopický systém, ktorý je veľmi citlivý a treba sa s ním naučiť pracovať.

Kolesá

Mnohé, nie vždy lacné, elektrické kolobežky sú vybavené bezdušovými kolesami. Ich výhodou je nepochybne to, že nehrozí žiadny defekt. Komfort jazdy je však výrazne horší a na nerovný povrch stvorené nie sú. Miernym plusom je, ak je koliesko pogumované a nielen z tvrdého plastu. V prípade, že sa takéto koleso poškodí, je nutná jeho kompletná výmena.

Veľkosť kolies elektrickej kolobežky

Omnoho viac sú u spotrebiteľov preferované nafukovacie kolesá s dušou. Tie nielenže lepšie tlmia nárazy, ale jazda s nimi je naozaj komfortná. Pri poškodení nie je nutné vymieňať celé koleso, ale stačí opraviť defekt. Elektrokolobežky s nafukovacími kolesami sú síce drahšie, no za tento komfort sa oplatí si priplatiť. Z hľadiska údržby je dobre z času na čas kolesá dofukovať.

Druhým parametrom pri kolesách kolobežky je ich veľkosť. Tá sa uvádza v palcoch alebo v centimetroch. Väčšie i menšie kolesá majú svoje výhody. Elektrické kolobežky s menšími kolesami sa ľahšie ovládajú, ich priemer je okolo 5 až 7,5 palca. Štandardom je rozmer okolo 8 palcov, takýto rozmer je bežný aj pre mestské elektrické kolobežky. Ak jazdíte po nerovnejšom teréne, nespevnených cestičkách alebo dlhších trasách, väčšie kolesá majú zmysel, 10- až 12-palcové, väčšie sú už určené pre náročnejší terén.

Riadenie

Okrem toho, že riadidlami udávate smer jazdy vpravo či vľavo, môže sa spôsob riadenia elektrickej kolobežky odlišovať. Väčšina modelov prevzala ovládanie z motoriek – pomocou páčky/riadidla pridávate a uberáte výkon. Pridávať výkon je možné takisto nášľapným pedálom, ktorý sa nachádza aj na detských kolobežkách. Zaujímavé sú kolobežky s gyroskopickým systémom riadenia, výkon pridávate a uberáte nakláňaním riadidiel smerom vpred alebo vzad. Ide o spôsob riadenia, ktoré prevzali výrobcovia zo Segwayov.

Elektrická kolobežka s tempomatom i rekuperáciou

Moderné elektrokolobežky disponujú aj zaujímavými funkciami alebo používajú inovatívne technológie, ktoré zvyšujú komfort jazdy. Medzi takéto funkcie patria napríklad mobilné aplikácie, cez ktoré môžete mobil pripojiť ku kolobežke. Takisto netreba zabúdať na doplnkové príslušenstvo, ktoré nie je v prípade niektorých modelov samozrejmosťou.

 • Rekuperácia – je inovatívnou technológiou, ktorá efektívne využíva zostatkovú energiu z brzdenia. Energia, ktorá vzniká pri brzdení, je rekuperovaná a dobíja tak kapacitu akumulátora aspoň v minimálnej miere. Niektoré elektromotory dokážu rekuperovať aj pri jazde z kopca. Dojazd je tak možné v istej miere predĺžiť.
 • Tempomat – elektrické kolobežky vybavené tempomatom umožňujú nastaviť rýchlosť podľa vašej požiadavky. Okrem režimov jazdy teda môžete využívať aj tempomat, ktorý bude udržiavať stálu rýchlosť elektrokolobežky.
 • Bluetooth – je možné vďaka nemu spárovať váš telefón s kolobežkou a využívať rôzne mobilné aplikácie, kde môžete sledovať celkový stav najazdených kilometrov, kapacitu batérie, prejdený čas aj iné parametre.
 • LED osvetlenie – výhodou je, ak je stroj dodávaný s predným a zadným LED osvetlením. Drahšie modely sú dokonca vybavené smerovými svetlami.
 • Klaksón – bezpečnostný akustický prvok, ktorým môžete upozorniť okolie, že sa blížite.
 • LED displej – vďaka nemu môžete sledovať aktuálne údaje ako rýchlosť, rýchlostný stupeň, režim jazdy, stav batérie či celkovú prejdenú vzdialenosť.
 • Uzamykanie – možné je uzamykať riadidlá kolobežky klasickým kľúčom, vtedy kolobežku nie je možné naštartovať. Elektrické kolobežky s NFC je možné uzamknúť a odomknúť telefónom.
 • USB port – na riadidlách môže byť umiestnený aj USB port, do ktorého môžete pripojiť nabíjací kábel a počas jazdy dobíjať napríklad váš telefón.
 • Stojan – aby ste nemuseli elektrokolobežku opierať o stenu, praktický stojan je určite výhodou.

Skladacia elektrická kolobežka

Najlepšie elektrické kolobežky sú drahšie

Kvalitné elektrické kolobežky nie sú lacnou „zábavkou“. Poprední výrobcovia ponúkajú spotrebiteľom širokú paletu produktov. Medzi nimi sú cenovo dostupné, no i drahšie prémiové elektrokolobežky. Ak uvažujete nad kúpou elektrickej kolobežky do mesta s priemerným výkonom a dojazdom na úrovni 25 až 30 km, pripravte si čiastku zhruba 250 až 350 eur. Lacnejšie sú už len detské elektrokolobežky v sume od 100 do 200 eur.

Kvalitnejšie modely, ktorých výkon je okolo 300 až 500 W a ponúknu zvýšený dojazd vás vyjdú na 350 až 800 eur. V tejto kategórii nájdete aj elektrické kolobežky do mesta či na občasné výlety. Dojazd sa dokáže vyšplhať na 40 až 60 km a rýchlosť na úroveň 30 až 45 km/h. Samozrejmosťou sú funkcie ako rekuperácia či tempomat. Výnimkou nie sú v tejto cene ani kolobežky so sedlom. Dobrou voľbou z tejto cenovej kategórie je kolobežka Xiaomi Mi Pro 2.

Najdrahšie prémiové modely stoja od 1 000 do 2 500 eur. Takéto elektrokolobežky sú určené do terénu, disponujú väčším dojazdom od 90 až do 130 km. Kolobežky zvládnu nielen jazdu po rovine, ale aj po nespevnenom povrchu. Majú väčšie kolesá a všetky moderné funkcie. Väčšia je nosnosť, no zároveň i hmotnosť.

Trhu kraľujú elektrické kolobežky Xiaomi a City Boss

Počas prieskumu trhu sme vyberali a analyzovali desiatky modelov elektrických kolobežiek. V našom teste sa objavili viac či menej renomované značky, no referencie spotrebiteľov i zahraničné spotrebiteľské testy ukázali, ktorí výrobcovia ponúkajú zákazníkom optimálnu kvalitu za rozumnú cenu.

Náš porovnávací test kvalitu jednotlivých modelov potvrdil. Hoci má každý model svoje pre a proti, najlepšie elektrické kolobežky Xiaomi či City Boss sú zárukou vysokej kvality. Veľmi dobré parametre ponúknu aj elektrokolobežky Kugoo. Medzi renomované značky patria taktiež Spokey či Segway. Vysokou kvalitou, no s vyššou cenou sa prezentujú aj elektrické kolobežky Vsett, ale aj Joyor.

Otázky a odpovede – FAQ

V našom návode nájdete odpovede na mnohé vaše otázky. Ak však predsa potrebujete s výberom poradiť alebo potrebujete iné doplnkové informácie, neváhajte nám tu zanechať komentár. Radi vám pomôžeme a poradíme. V Test Magazíne sme vždy na strane spotrebiteľa. Budeme radi, ak sa s nami podelíte aj o vaše osobné skúsenosti s elektrickými kolobežkami.

Elektrické kolobežky sú v rámci cestnej premávky vnímané od roku 2020 ako bicykle, takže pre jazdcov na nej platia rovnaké pravidlá ako pre cyklistov. Pozor by jazdci na elektrických kolobežkách mali dávať v prípade, že jazdia po chodníku pre chodcov, tam by mali kolobežku podľa predpisov len viesť, rovnako ako keď kráča cyklista vedľa bicykla. Vyhradené sú pre kolobežky cyklotrasy. Na jazdu na elektrickej kolobežke nepotrebujete vodičský preukaz.

Odporúčaný minimálny vek pre jazdu na elektrickej kolobežke je 10 až 12 rokov. Existujú však aj modely elektrických kolobežiek od 6 rokov. Jazda na elektrickej kolobežke je bezpečná. Deti je však nutné vybaviť ochrannými prostriedkami. Rýchlosť detských kolobežiek je obmedzená na maximálne 10 km/h.

Áno, v prípade, že chcete šetriť batériu alebo sa kolobežka vybila, je možné, aby ste elektrokolobežku použili ako klasickú. Horšie je, ak ide o ťažkú kolobežku, pri ktorej vám dá odrážanie zabrať.

Z vyhlášky vyplýva, že kolobežka s elektrickým motorom musí byť vybavená osvetlením vpredu i vzadu pre dostatočnú viditeľnosť. Ak teda vami kúpená elektrokolobežka nie je vybavená osvetlením, je potrebné ho dokúpiť. Určite sa vyplatí mať na kolobežke aj zvonček, aby ste vedeli upozorniť v prípade potreby okolie.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

od 399,90 €
Objavujte mesto na novom dopravnom prostriedku! Zabudnite na preplnenú verejnú dopravu a zdĺhavé čakanie v kolónach. Elektrickú kolobežku Mi Pro 2...

Xiaomi Mi Essential

od 254,99 €
Ľahkosť aj jednoduchosť konštrukcie a ovládanie kolobežky si vás získajú. Používať ju môže ktokoľvek, váži iba dvanásť kilogramov a zložíte či...

Sencor Scooter One 2020

od 267,00 €
Poriadna batéria, poriadny výkon Kolobežka vás dostane takmer kamkoľvek. Pomocou výkonného 350 W motora môžete dosiahnuť rýchlosť až 25...

Xiaomi Mi Electric 1S

od 323,00 €
Moderná elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU poslúži ako štýlové vozidielko pre deti aj dospelých, ktoré zaistí nielen rýchle...

Xiaomi Mi 3

od 364,80 €
elektrická kolobežka • výkon motora 300 W • max. dojazd až 30 km • max. rýchlosť až 25 km/h • 8,5" kolesá • E-ABS • skladacia...

Kugoo S1 PRO

od 287,10 €
OFICIÁLNÁ SLOVENSKÁ DISTRIBÚCIA!  Vlastnosti Kvalitná skladacia elektrická kolobežka, s ktorou prejdete všetkým kolónam Ľahko sa...

Lenovo M2

od 274,00 €
elektrická kolobežka • výkon motora 350 W • dojazd až 30 km • max. rýchlosť 25 km/h • 8,5" bezdušové kolesá • doba nabíjania 4 – 5 h •...

Bluetouch KIDS

od 159,95 €
Štýlová detská e-kolobežka s efektnými svetelnými prvkami pre perfektné začiatky a zábavu v parku. BLUETOUCH KIDS má efektné podsvietenie a...

Kugoo G2 PRO

od 765,20 €
Offroad Elektrická kolobežka Kugoo G2 PRO Ideálna kolobežka, skúter pre nájnáročnejších používateľov! Model Kugoo G2 PRO je offroadová...

Spokey ATIRA

od 126,00 €
Detská elektrická kolobežka Spokey ATIRA. ATIRA je revolúciou na trhu s detskými elektrickými kolobežkami. Je navrhnutá a vyrobená pre tých...

Kugoo S1

od 250,10 €
OFICIÁLNÁ SLOVENSKÁ DISTRIBÚCIA!  Vlastnosti S1 má odolný rám konsturovaný pre dlhú životnosť Tri režimy rýchlosti - 15 km / h, 25 km /...

Ninebot Segway MAX G30 II

od 755,50 €
elektrická kolobežka • výkon motora 350 W • maximálny dojazd až 65 km • maximálna rýchlosť až 25 km/h • 10" nafukovacie kolesá •...

Ďalšie články z kategórie Kolobežky

Vaše hodnotenie:
(88.2%)

Komentáre
Peter O. 30.Jun.2021

Mám kolobežku Xiaomi Mi Pro 2. Zaujalo ma na nej celkové spracovanie, dlhá výdrž batérie, cena aj funkcie. Reálny dojazd pri ťažšom človeku je okolo 35 km, no pri váhe 60 kg je to deklarovaných 45 km. Prekvapilo ma, že kolobežka je výkonná aj pri vyššej váhe a jej výkonnosť neklesá. Pred prvým použitím je nutné aktivovať ju cez mobilnú aplikáciu a potom už ide všetko tak, ako má. Rekuperácia je vcelku účinná a pri tlačení zapnutej kolobežky sa dá troška dobiť batéria. Plus dávam za dobre čitateľný displej aj na priamom slnku a náhradné pneumatiky v balení. Kolobežka je praktická a celkovo som s ňou spokojný.

Odpovedať

aaa xxx 10.Feb.2022

realny dojazd okolo 35 km je absolutna fixcia. pri mojich 85 kg a normalnom beznom pouzivani, tzn. full plyn pri rozbehu a jazda na full plyn kde sa da, je dojazd maximalne 25km. Co je prekvapive, ale je to tak pri vsetkych kolobezkach, je skutocnost, ze pri udavanej polovicnej ci mensej kapacite baterky, citelne klesa vykon, pri cca 30 % baterky je uz zrychlenie z pokoja katastrofalne. Rovnako sa netreba spolihat, ze ked na prvu polku baterky clovek spravi 15km, ze tomu tak bude aj na druhu polku baterky, je to ako v aute, druha polka nadrze sa zazracne spotrebovava ovela rychlejsie, ako ta prva. Inak je to dobra kolobezka v cene 400€.

Jan F. 03.Jul.2021

Spoľahlivá elektrická kolobežka je Sencor SCOOTER ONE. Na kúpu ma presvedčil dobrý pomer ceny a výkonu, pekný dizajn aj kvalitné prevedenie. Kolobežka splnila moje očakávania, pretože oproti iným konkurenčným modelom je počas jazdy úplne tichá a motor vôbec nie je počuť. Má dobré kolesá, ktoré dokážu tlmiť nerovnosti na cestách a mali by byť odolné aj proti defektu. Pri nízkej batérii dosť výrazne klesne rozbehový výkon, ale to je asi normálne. Oceňujem aplikáciu, ktorá mi prehľadne ukazuje dojazd. Kolobežke nerobí problém ani bežné odrážanie sa nohou a ide pomerne ľahko. Maximálna rýchlosť kolobežky je 30 km, čo je pre bežné vozenie sa po meste úplne postačujúce. Brzdy sú super a ešte ma nikdy nesklamali. Kolobežka vládze aj do kopca a nabíjanie doplna trvá cca. do 5 hodín. Kolobežka sa dobre prenáša, nie je až taká ťažká. Oceňujem tempomat a tiež to, že jej nerobí problém ani jazda v daždi či po blate.

Odpovedať

Zitka D. 24.Aug.2021

Syn si vybral k narodeninám elektrickú kolobežku Xiaomi Mi Electric 1S a je s ňou spokojný. Vozí sa na nej rád a často, pretože mu poskytuje rýchly presun v rámci mesta všade tam, kam potrebuje. Teraz cez letné mesiace na nej jazdí každodenne a občas s ňou vyrazí aj na cyklotrasy. Hovorí, že kolobežka je spoľahlivá, dobre sa ovláda a má dostatočný výkon aj pre jazdu do strmejšieho svahu. Kolobežka má prijateľnú váhu aj kompaktné rozmery a nechýba jej ani svetlo pre bezpečnú jazdu v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok. Svetlo je dostatočne silné, aby dokonale osvetlilo terén pred jazdcom. Syn ešte vyzdvihuje možnosť zamknutia kolobežky cez mobilnú aplikáciu či detailné zobrazovanie informácií o stave baterky. Kolobežka disponuje tempomatom a v balení bol aj náhradný plášť a duša. Je to skvelá kolobežka do mesta, so slušným dojazdom a akurátnou rýchlosťou. Syn sa jej teší, a preto som spokojná aj ja. Obstarávacia cena je primeraná.

Odpovedať

Daniela 29.Sep.2021

Kvôli cene som si vybrala kolobežku Kugoo S1, no rozjazd nie je hladký a elektronické brzdenie je dosť necitlivé. Prvotné poskladanie kolobežky bolo ťažké a kolesá sa trasú, ak idem po nerovnej ceste. Aby som len nekritizovala, kolobežka má dobrý dojazd aj rýchlosť a bez problémov s ňou vyjdem aj do väčšieho kopca.

Odpovedať

Edy Fajo 02.Oct.2021

Mám už 3tiu kolobežku.1. Pro2 súhlasím je veľmi dobra majú už syn. 2.Sencor : Super ale po najazdené 300 km sa pravidelne začala prehrievať batéria. Tak som ju vrátil. 3. BLUETOUCH BT 350 : Je super ,dojazd 55km rychlost 40km/H . Ale po 500km odišla riadiaca jednotka, záručný servis iba v PRAHE. Vrátila sa mi po 18 dňoch teraz mám už 800 km ale idem predať a kúpiť BT 500

Odpovedať

Milan 21.Nov.2021

Zatiaľ celkom spokojnosť s kolobežkou Kugoo G-Booster, hoci od začiatku sa mi odlepuje protišmyková nálepka na doske a píska mi zadná brzda. Vzhľadom na cenu mala byť kolobežka bezchybná. Inak je kolobežka stabilná a masívna a na cestách či chodníkoch pôsobí fakt super. Podľa mojich skúseností je dojazd maximálne 45 km, o deklarovaných 85 km môžete iba snívať. :-) Za ďalšie mínus považujem vysokú hmotnosť.

Odpovedať

Karol 13.Feb.2022

Svojim pomerom ceny a výkonu ma presvedčila na kúpu kolobežka Xiaomi Mi Pro 2. Má kvalitný hliníkový rám a šikovný tempomat. Vadí mi pomalšie nabíjanie, nižšia nosnosť a to, že predné koleso nie je odpružené. Ako celok je kolobežka fajn, rád sa na nej vozím po meste aj mimo neho.

Odpovedať

Tony 24.Feb.2022

Kolobežku Spokey ATIRA som kupoval synovi a on je maximálne spokojný. Funguje zatiaľ bezchybne. Kolobežka je kvalitne spracovaná a za dobrú cenu.

Odpovedať

Anton 08.Jun.2022

Sencor Scooter One je super kolobežka, má veľmi dobrý dojazd, silný motor aj kvalitnú konštrukciu. Páči sa mi, že jej nerobí problém ani kopec. Cena je tiež dobrá. Mínusom sú pre mňa slabšie brzdy, neprehľadná aplikácia a nevhodnosť jazdiť s ňou v daždivom počasí. Za tú cenu som s kúpou spokojný.

Odpovedať