Elektrické grily

Najlepšie elektrické grily 2024 + recenzie

Grilovanie vonku na záhrade, terase, balkóne, v obývačke či jedálni? S grilom na drevené uhlie to asi nepôjde a gril na plyn v obývačke tiež nie je najlepší nápad. Tieto možnosti však spája elektrický gril, ktorý je veľmi praktickým riešením. Výhodou je aj fakt, že nejde o tak finančne nákladnú investíciu. V Test Magazíne sme pripravili recenzie elektrických grilov. Naším cieľom je spotrebiteľovi vždy prinášať kvalitu za adekvátnu cenu. Víťazom porovnávaceiho testu sa stal elektrický stolový gril Sage BGR820, ktorý ponúkne vysoký výkon, možnosť kontaktného grilovania a mnoho iného. Vybrali sme aj ďalšie elektrické grily s výbornými parametrami.

Publikované: 14.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký elektrický gril kúpiť?

Elektrických grilov je na trhu veľké množstvo a hoci výber nie je špeciálne komplikovaný, nezaškodí vedieť, aká je na trhu ponuka. Nie každý má však čas riešiť výkon, grilovaciu plochu, materiály a ďalšie funkcie. Ak si chcete zvoliť dobre, vyberte si z modelov v našej prehľadnej tabuľke, kde sú umiestnené produkty, ktoré v našom porovnávacom teste získali príslušný štítok. Nájdete tu najlepší produkt z nášho porovnania grilov, ale aj cenovo dostupný variant či naše odporúčanie. Výber tak razom môže byť rýchly a jednoduchý.

Názov Hodnotenie Detail
Sage BGR820 5* Zobraziť produkt
Sencor SBG 106BK 5* Zobraziť produkt
Sencor SBG 2070SS 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Sage BGR820

Sage BGR820

Príkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkvapkávacia miska, inteligentné riadenie teploty, regulovateľná teplota od 160 °C až po 230 °C.

Zobraziť viac info

Multifunkčný elektrický gril renomovaného výrobcu sa prezentuje vysokým výkonom a rýchlym ohrevom. Zariadenie disponuje inteligentnou reguláciou teploty vďaka senzorom Element IQ TM, ktoré regulujú teplotu grilovacích dosiek lokálne. Grilovacie platničky majú nepriľnavý povrch Quantanium. Spotrebič je možné používať ako otvorený i kontaktný gril. Pozitívnou vlastnosťou je aj plynulá regulácia teploty a časovač. Ovládací panel je vybavený aj LCD displejom.

Cenový trhák
Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

Príkon 2 300 W, keramická platňa s rebrovanou i hladkou plochou, 350 ml odkvapkávacia miska, otočný termostat (od 110 °C až po 220 °C), funkcia Keep warm.

Zobraziť viac info

Otvorený stolový gril s viacerými zaujímavými funkciami za veľmi výhodnú cenu. Sencor ponúka solídny príkon až 2 300 W. Materiál grilovacej plochy má rebrovanú i rovnú časť. Použité sú keramické platne, ktoré majú nepriľnavý povrch. Výhodou je aj funkcia Keep warm. Gril má kratší prívodný kábel.

Náš TIP
DeLonghi CGH 1020D

DeLonghi CGH 1020D

Príkon 2 000 W, 4 grilovacie platne s nepriľnavým povrchom, dva väčšie ovládače a podsvietený LCD displej, elektronická tepelná sonda, miska na odkvapkávanie nadbytočného tuku, dostupnosť mobilnej aplikácie.

Zobraziť viac info

Moderný elektrický gril s kombinovanou konštrukciou – otvorený a kontaktný gril. Zariadenie je vybavené dvoma nezávislými termostatmi pre oddelenú reguláciu teploty. Vo výbave je odkvapkávacia miska, časovač, elektronická tepelná sonda a na čelnej strane LCD displej. Príkon 2 000 W je zárukou rýchleho ohrevu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aký by mal byť elektrický gril podľa predstáv spotrebiteľa? Rozhodne by mal byť kompaktný a nenáročný na skladovanie. Zároveň, ak príde návšteva, bolo by dobré, aby gril zvládol ugrilovať viac ako 4 porcie. Pripraviť v elektrickom grile hamburger, toast, ugrilovať mäso či zeleninu, to musí elektrický gril s určitosťou zvládnuť. Nesmie mu chýbať ani poriadny príkon. My sme si na základe overenej testovacej metodiky stanovili parametre, ktoré sú pre spotrebiteľa najdôležitejšie. Neignorovali sme ani názory samotných spotrebiteľov a prešli sme si aj zahraničné spotrebiteľské testy. Ktoré parametre sme v našom teste elektrických grilov hodnotili?

Kvalita grilovaného pokrmu
Príkon grilu
Obsluha a ovládanie
Veľkosť grilovacej plochy
Použité materiály
Rozmery a hmotnosť
Funkcie

A zástupcovia, ktorých značiek sa objavili v našom porovnávacom teste? Test Magazín je vždy na strane spotrebiteľa a záleží nám na tom, aby sme vybrali to najlepšie. Aby sme získali komplexný prehľad o tom, čo tuzemský trh ponúka, čerpali sme z databázy portálu Heureka.sk a z databáz predajcov Hej.sk, Datart.sk, Alza.sk, Andreashop.sk, Mall.sk alebo Klarstein.sk. Do nášho testu sa dostali elektrické grily Tefal, Sage, Weber aj kontaktné grily DeLonghi. Takisto sme porovnali niekoľko modelov elektrických grilov Klarstein, SencorJata, GalletSeverin. Okrem technických parametrov sme si všímalihodnotenia zákazníkov a výsledky odborných spotrebiteľských testov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických grilov

Porovnávali sme elektrické kontaktné grily, no takisto sa do nášho výberu dostali jednoduché stolné elektrické grily. Neopomenuli sme ani špeciálne raclette grily. Na bytový balkón či na terasu rodinného domu sa hodí stojanový elektrický gril, ktorý na prvý pohľad pripomína plynový gril alebo gril na drevené uhlie. Naše recenzie sú nezávislé a objektívne. Žiadny z výrobcov ani predajcov nie je zvýhodnený a hodnotné sú odbornou metodikou určené parametre. Nevyberali sme na základe ceny ani prestíže. Vsadili sme na renomované značky elektrických grilov a pripravili kompletné recenzie.

Víťaz testu

Sage BGR820

Príkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkvapkávacia miska, inteligentné riadenie teploty, regulovateľná teplota od 160 °C až po 230 °C.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitný stolový gril s možnosťou kontaktného i otvoreného grilovania. Elektrický gril Sage BGR820 je vybavený kvalitnými vyberateľnými grilovacími doskami s nepriľnavým povrchom. Výhodou je jednoduchá údržba. Výhrevné telesá sú umiestnené priamo v grilovacej ploche. Ovládanie uľahčuje ovládací panel s LCD podsvieteným displejom.

Elektrický gril disponuje inteligentným riadením teploty. Výkon výhrevných telies je 2 400 W a samotné výhrevné telesá sú umiestené v grilovacích doskách spolu so senzormi Element IQ TM. Tieto senzory monitorujú teplotu a udržiavajú konštantnú teplotu pri otvorenom či kontaktnom grilovaní. Vďaka týmto senzorom dokáže gril lokálne zvýšiť výkon v danej časti grilu a zabezpečí tak rovnomerné rozloženie tepla.

Ovládanie teploty je možné za pomoci otočného regulátora. Teplotu je možné regulovať termostatom v rozsahu 160 ° – 230 °C. taktiež sú k dispozícii prednastavené režimy – low, sear, panini. Ak si chcete monitorovať čas prípravy, môžete tak robiť vďaka časovaču. Plusom je aj praktický LCD displej, ktorý zobrazuje zvolenú teplotu i čas prípravy.

Sage BGR820 predstavuje praktické riešenie elektrického grilu, ktorý si nájde svoje uplatnenie u milovníkov kontaktného grilovania (gril uzatvorený z oboch strán), ale aj u milovníkov klasického otvoreného grilu. Konštrukcia je totiž výškovo nastaviteľná a využiť môžete spôsob grilovania, ktorý preferujete alebo potrebujete pri príprave mäsa, zeleniny alebo iných pokrmov. V spodnej časti sa nachádza odkvapkávacia miska na olej a šťavy. Tú je možné jednoducho vysunúť a vyčistiť.

Grilovacie dosky sú vyrobené z kvalitného materiálu Quantanium. Tento povrch je nepriľnavý a veľmi dobre sa udržiava. Navyše, samotné grilovacie dosky, v ktorých je umiestnené výhrevné teleso, je možné umývať aj v umývačke riadu, pretože sú vyberateľné. Kombinovať tak môžete aj to, či bude mriežkovaná plocha pri kontaktnom grilovaní hore alebo dole. Inak je údržba veľmi jednoduchá. Použité sú kvalitné materiály, celé telo je vyrobené z odolnej nerezovej ocele. Hmotnosť elektrického spotrebiča je 9 kg.

Pozitívne recenzie sú v prípade tohto modelu veľkým plusom. Zákazníci vnímajú kvalitu, ktorú elektrický gril Sage BGR820 spotrebiteľom prináša. V prvom rade je to výkon ohrevu a taktiež možnosť si vďaka praktickej konštrukcii zvoliť, či využijete gril ako kontaktný alebo otvorený. Obe grilovacie dosky majú nepriľnavý povrch. Jedna grilovacia doska je rovná a druhá má rebrovanie. Dosky sú vyberateľné a je možné ich umývať v umývačke riadu. Spotrebitelia chvália aj kvalitné spracovanie grilu.

Elektrický gril disponuje časovačom a termostatom s plynulo nastaviteľnou teplotou. Praktický je i podsvietený LCD displej. Viacerí zákazníci si pochvaľujú aj rýchlosť ohrevu a možnosť zamenenia grilovacích dosiek, možná je samotná výmena rebrovanej za rovnú platňu. Gril sa jednoducho udržiava a čistí. Niektorých však môže odradiť vyššia cena. Alternatívu môže predstavovať elektrický gril DeLonghi CGH 1020D. Cena je priaznivejšia, DeLonghi disponuje displejom a taktiež ho možno použiť ako otvorený alebo kontaktný gril.

Pozitíva

Vyberateľné grilovacie dosky
Ovládací panel s displejom
Kvalitné materiály

Negatíva

Vyššia cena

Typ grilu: kontaktný, stolný, otvorený ● Príkon: 2 400 W ● Materiál grilovacej plochy: rovná/mriežkovaná/nepriľnavý povrch Quantanium ● Hmotnosť: 9,0 kg

Cenový trhák

Sencor SBG 106BK

Príkon 2 300 W, keramická platňa s rebrovanou i hladkou plochou, 350 ml odkvapkávacia miska, otočný termostat (od 110 °C až po 220 °C), funkcia Keep warm.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak je cieľom spotrebiteľa kúpiť kvalitný gril za málo peňazí a nevadí mu občas urobiť nejaký kompromis, potom bude elektrický gril Sencor SBG 106BK dobrá kúpa. Napriek nízkej cene má gril množstvo vlastností, ktorými nedisponujú ani niektoré drahšie modely. Čo však v našom teste oceňujeme ako prvé, je naozaj štedrá grilovacia plocha, ktorá má navyše nepriľnavý keramický povrch. Ten sa ľahko udržiava, no pravdou je, že je náchylnejší na poškriabanie. Keramická platňa má rebrovanú i hladkú plochu. Pozitívne vnímame aj to, že lacný elektrický gril, ktorým Sencor je, disponuje 350 ml odkvapkávacou miskou.

Teplotu grilovania môžete nastavovať cez otočný termostat. Od 110 °C až po 220 °C, vysoko pozitívne hodnotíme funkciu Keep warm, vďaka ktorej môžete po grilovaní hotové pokrmy udržiavať neustále teplé pri teplote 60 °C. Nevýhodou grilovacej plochy je, že ju nemožno vybrať a umyť, preto je údržba občas trocha nepraktická. Nepriľnavý povrch však svoju úlohu aj podľa slov spotrebiteľov plní veľmi dobre. Konštrukcia váži len 3,1 kg a hoci materiály nebudú patriť medzi najpevnejšie, so stabilitou stolového grilu nie je problém. Samozrejme, kvalitou vyhotovenia sa nemôže rovnať s takým elektrickým grilom, akým je Sage BGR820.

Niektorí používatelia sa sťažovali na kratší prívodný kábel – 1 meter. V odborných testoch i hodnoteniach zákazníkov sme sa počas porovnávacieho testu stretli s drobným nedostatkom. Napriek vysokému príkonu 2 300 W má ohrev svoje rezervy. Výhrevné teleso nemá ideálne umiestnenie a po okrajoch nie je ohrev optimálny. Gril sa však pomerne prakticky skladuje a plusom je aj jednoduché ovládanie. Čím však zaujme primárne, je nízka obstarávacia cena.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Veľká plocha na grilovanie
Rebrovaná i rovná plocha na grilovanie

Negatíva

Trochu kratší napájací kábel
Ohrev pri okrajoch je slabší
Nemožno vybrať grilovaciu plochu

Typ grilu: otvorený, stolný ● Príkon: 2 300 W ● Materiál grilovacej plochy: rovná, rebrovaná/keramika ● Hmotnosť: 3,1 kg

Náš TIP

DeLonghi CGH 1020D

Príkon 2 000 W, 4 grilovacie platne s nepriľnavým povrchom, dva väčšie ovládače a podsvietený LCD displej, elektronická tepelná sonda, miska na odkvapkávanie nadbytočného tuku, dostupnosť mobilnej aplikácie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kontaktný gril DeLonghi patrí k tým modelom, ktoré sa razom premenia na otvorený barbecue gril. Okrem variability konštrukcie je však v našom teste tento gril aj vďaka veľkému množstvu pozitívnych referencií. Gril je z väčšej časti z nerezovej ocele a konštrukcia je veľmi masívna. Z hľadiska spracovania získal kontaktný gril DeLonghi veľmi dobré hodnotenie. Špecifikom, ktoré si pochvaľujú aj spotrebitelia, je, že disponuje celkovo až 4 grilovacími platňami. V balení nájdete dve rebrované plochy a dve platne s rovnou plochou. Tie je možné kombinovať, jednoducho ich vybrať a umyť v umývačke riadu. Ich povrch je nepriľnavý.

Celý gril váži 6,9 kg, nie je najľahší, no na skladovanie nie je taký náročný. Na čelnej strane zaujmú dva väčšie ovládače a podsvietený LCD displej, ktorý vám poskytne napríklad informácie o teplote. Nastavenie teploty je veľmi inteligentné, pretože môžete regulovať za pomoci nezávislých termostatov teplotu zvlášť pre obe grilovacie plochy. Bonusom výrobcu je elektronická tepelná sonda, vďaka ktorej môžete sledovať teplotu mäsa vo vnútri, aby ste pripravili chutné rare, medium alebo well done steaky. Na displeji sa dá nastaviť takisto čas, funguje tak ako časovač. Pri výkone 2 000 W oceňujeme rýchlosť nahrievania platní.

Spomínané grilovacie platne majú naozaj nepriľnavý povrch a ľahko sa udržiavajú. Chýbať nemôže miska na odkvapkávanie nadbytočného tuku. Zaujímavosťou tohto modelu je dostupnosť mobilnej aplikácie, ktorá obsahuje receptúry a správne postupy na prípravu grilovaných pokrmov. Zároveň môžete gril cez túto aplikáciu ovládať. Odborné testy túto funkciu netestovali, no spotrebitelia hovoria o aplikácii, ktorá je neaktuálna, a teda jej funkčnosť je otázna. Napriek tomu je stolný gril DeLonghi CGH 1020D veľmi kvalitným prístrojom, ktorý vyhovie požiadavkám aj tých náročnejších.

Pozitíva

Robustná konštrukcia
2x rovné platne – 2x rebrované platne
Nezávislé termostaty

Negatíva

Mobilná aplikácia je neaktuálna
Krátky prívodný kábel

Typ grilu: kontaktný, stolný, otvorený ● Príkon: 2 000 W ● Materiál grilovacej plochy: rovná, rebrovaná/nepriľnavý ● Hmotnosť: 6,9 kg

Dobré recenzie

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Príkon 2 000 W, 9 automatických programov na prípravu mäsa, senzory na meranie hrúbky mäsa, odkvapkávacia miska na tuk, indikátor priebehu grilovania.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jeden z najlepších kontaktných grilov na trhu. Potvrdzujú to predovšetkým vysoko pozitívne referencie spotrebiteľov, ale takisto parametre, funkcie a vlastnosti, ktoré tento elektrický gril používateľovi ponúkne. S výkonom 2 000 W patrí medzi štandardne výkonné elektrické grily. OptiGril+ vám však umožňuje zvoliť si z 9 automatických programov na prípravu mäsa – hamburger, hydina, klobása, slanina, ryby, bravčové mäso a iné. Gril disponuje špeciálnymi senzormi na meranie hrúbky mäsa a dokáže tak optimalizovať vhodnú teplotu na prípravu daného druhu mäsa. K dispozícii sú aj štyri manuálne režimy, ktorými si môžete sami grilovanie regulovať.

Grilovacia plocha má veľmi štedré rozmery 40 cm x 20 cm. Rebrované grilovacie platne vám umožnia pohodlne pripraviť aj 6 porcií mäsa. Platne majú nepriľnavý povrch s PTFE úpravou a sú z liateho hliníka. Je možné ich umývať v umývačke riadu. Prístroj je však možné používať výhradne iba ako kontaktný gril, konštrukciu nie je možné rozložiť a použiť ju tak ako otvorený barbecue gril. Ak by ste chceli mať gril, ktorý je kontaktný a zároveň môžete variabilne pracovať s pozíciou grilovacích platní, zamerajte sa na elektrický gril DeLonghi CGH 1020D.

Grilovacia plocha prístroja je pod miernym 7° uhlom a všetok tuk tak steká do vyberateľnej odkvapkávacej misky na tuk. Zaujímavou funkciou je aj indikátor priebehu grilovania, ktorý mení farby na základe toho, aký prepečený chcete steak mať. Pri zmene farby vždy zaznie zvukový signál. Gril sa veľmi intuitívne ovláda a oceňujeme kvalitu nerezovej konštrukcie, ktorá je masívna. Rukoväť je tepelne izolovaná. Napriek veľkosti gril nie je taký ťažký, váži len necelých 6 kg.

Pozitíva

Veľkosť grilovacej plochy
9 automatických programov
Indikátor priebehu grilovania

Negatíva

Krátky prívodný kábel
Nemožné používať ako otvorený gril

Typ grilu: kontaktný ● Príkon: 2 000 W ● Materiál grilovacej plochy: rebrovaná/nepriľnavý/hliník ● Hmotnosť: 5,96 kg

Lacná kvalita

ECG KG 1000 Gourmet

Príkon 2 000 W, nezávislé ovládanie teploty, odkvapkávacia miska, otočný termostat (od 60 °C až po 230 °C).

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Praktický elektrický gril určený na kontaktné zapekanie alebo bezkontaktné grilovanie. Konštrukcia umožňuje používať gril aj v otvorenej polohe. Dodávaný je aj s dvoma pármi grilovacích dosiek. Ovládanie teploty umožňujú dva nezávislé digitálne termostaty. Integrovaný je aj zásobník na prebytočný tuk.

ECG KG 1000 Gourmet patrí medzi kontaktné grily, ktoré však vďaka konštrukcii umožňujú aj grilovanie v otvorenej polohe. Príkon grilu je 2 000 W. Spotrebitelia si rýchlosť ohrevu pochvaľujú. Na zahriatie vás upozorní LED signalizácia. V pomere ceny a kvality mimoriadne prekvapí nezávislé ovládanie teploty dvoma termostatmi. Nastaviť môžete nižšiu – vyššiu teplotu pre hornú alebo dolnú grilovaciu plochu. Navyše je k dispozícii LED displej, ktorý zobrazuje zvolenú teplotu. Otočné regulátory majú na sebe vizuálne znázornenie, pre ktorú časť grilu je daný regulátor určený.

Nastavenie teploty je variabilné od 60 do 230 °C. Rozmery grilovacích dosiek sú 28,8 x 25,8 cm a sú vyberateľné, čo uľahčuje ich čistenie. Povrch je nepriľnavý. V tele grilu je integrovaný aj zásobník na tuk. K tomu však panujú v očiach zákazníkov výhrady, pretože tuk nesteká priamo do nádobky. Dôvodom je zlý sklon grilu. Tuk a výpek tak často vyteká mimo zásobníka alebo do útrob grilu.

Vďaka flexibilnej a mimoriadne robustnej konštrukcii je elektrický gril vhodný na kontaktné i otvorené grilovanie (BBQ). Hmotnosť zariadenia je 4,5 kg. Výhodou je, že je gril dodávaný s dvoma sadami grilovacích platničiek s nepriľnavým povrchom. Rebrované dosky sú ideálne na grilovanie mäsa, zeleniny či rýb, hladké dosky je možné použiť na prípravu steakov, burgerov alebo vajíčok. Výkon je vďaka regulácii teploty možné prispôsobiť.

Z hľadiska manipulácie potešia tepelne izolované madlá. Pri uskladňovaní je k dispozícii praktický zámok proti otvoreniu. Gril ECG 1000 Gourmet má takisto funkciu minútky (1 – 99 minút) aj s akustickou a svetelnou signalizáciou. Na natavenia časovača sa používajú manuálne tlačidlá pod displejom.

Hodnotenia a recenzie zákazníkov sú prevažne veľmi pozitívne. Najčastejšie sa im páči riešenie konštrukcie a možnosť využívať gril ako kontaktný alebo otvorený. Pozitívne hodnotia takisto rýchlosť ohrevu výhrevného telesa a nezávislú reguláciu hornej a dolnej grilovacej plochy. Ovládanie teploty za pomoci otočných regulátorov je prehľadné, jednoduché a predovšetkým presné. Poteší podsvietený LED displej. Dosky sú dodávané v pároch. V balení sú dva kusy rebrovaných a dva kusy hladkých platničiek.

Gril je celkovo kvalitne spracovaný, konštrukcia je robustná a potešia aj praktické prvky, ako napríklad zámok proti otvoreniu grilu alebo tepelne izolované rukoväte. Zákazníkom sa páči tiež funkcia minútky – gril ECG KG 1000 Gourmet vás upozorní na uplynutie času prípravy. Elektrický gril má jeden zásadný nedostatok a tým je integrovaná nádobka na odtekanie tuku. Pre zlý sklon tuk steká mimo nádobku alebo dovnútra zariadenia. Ide tak o zlé technologické riešenie, ktoré však zo zásady neznižuje kvality tohto spotrebiča.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Kvalitné spracovanie – nezávislé ovládanie gril. plochy
Vyberateľné grilovacie dosky

Negatíva

Zlé riešenie odtoku tuku

Typ grilu: otvorený, stolný, kontaktný ● Príkon: 2 000 W ● Grilovacie plochy: rovná, rebrovaná/nepriľnavá ● Hmotnosť: 4,5 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

V porovnávacom teste Test Magazín realizoval prieskum tuzemského trhu. Na základe výsledkov môžeme konštatovať, že konkurencia medzi elektrickými grilmi je pomerne vysoká a viacerí výrobcovia ponúknu spotrebiteľom vysokú kvalitu. Do našich recenzií sme vybrali kontaktné grily, ale aj raclette grily či dokonca stojanové barbecue grily s elektrickým zdrojom. Okrem recenzovaných modelov prinášame spotrebiteľom taktiež výber elektrických grilov, ktoré ponúknu zaujímavé parametre a oplatí sa na tieto alternatívy pozrieť.

Medzi stojanovými grilmi na elektrický pohon je veľká konkurencia. My sme medzi alternatívne produkty vybrali BBQ Guzzanti GZ 350. Gril disponuje rozmernou grilovacou doskou 55 cm x 41 cm. Grilovacia plocha má rebrovanú i rovnú plochu z kvalitnej zliatiny. Vo veku je integrovaný teplomer. Teplotu možno plynule regulovať vďaka termostatu. Príkon grilu je 2 400 W a s rýchlosťou ohrevu nie je problém. Nadbytočný tuk steká do odkvapkávacej misky na tuk.

Medzi prémiové elektrické grily pre náročných spotrebiteľov nepochybne patrí stojanový gril Severin PG 8107. Elektrický gril má masívnu oceľovú konštrukciu. Gril disponuje vysokým výkonom až 3 000 W a používa dvojité vykurovacie teleso. Maximálna teplota je až 500 °C. Zabudovaný je časovač i teplomer. Nerezový rošt má nepriľnavý povrch a veľmi ľahko sa čistí. Súčasťou grilu je odkvapkávacia miska na tuk. Odradiť môže záujemcov len vysoká obstarávacia cena.

Elektrický gril na stole nie je ničím výnimočným a do nášho výberu sa dostal aj stolný gril Jata GR3000. Jeho výhodou je na pomery otvorených grilov príkon až 2 650 W a takisto nepriľnavý povrch v podobe kamenej grilovacej platne. Plocha má 48 cm x 32 cm a teplo je veľmi dobre distribuované vďaka tvaru E špirály. Maximálna teplota je až 230 °C.

Elektrický gril Orava EG-1300 patrí medzi lacnejšie modely, no ponúkne perfektné vlastnosti a parametre. Kladom sú pozitívne referencie spotrebiteľov. Medzi prednosti grilu patrí dvojitá grilovacia platňa s nepriľnavým povrchom a kryt z temperovaného skla. Príkon grilu je až 2 200 W. Absentuje integrovaný teplomer, ale teplota je nastaviteľná.

Do počtu v ťažkej konkurencii určite nie je otvorený a zároveň kontaktný gril Klarstein Burgermeister 3v1. Elegantný multifunkčný gril funguje ako kontaktný gril, ale vďaka variabilite konštrukcie môže byť razom klasickým elektrickým barbecue grilom. Zariadenie má príkon 2 000 W, vyberateľnú misku na tuk a keramické platne, ktoré majú nepriľnavý povrch. Použité sú kvalitné a pevné materiály.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Na základe databázy portálu Heureka.sk sme vybrali tie najpredávanejšie elektrické grily na Slovensku. V prehľadnej tabuľke nájdete TOP 5 grilov z tejto kategórie, ktoré Slováci nakupujú najviac. Keďže sa predajnosť veľmi rýchlo mení, snažíme sa dáta v pravidelných intervaloch aktualizovať a prispôsobiť momentálnej predajnosti. Ak sa teda chcete rozhodovať na základe toho, ktorý elektrický gril je najpredávanejší, tento prehľad vám určite pomôže.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal Optigrill+ XL GC722D34 5* Zobraziť produkt
Tefal Optigrill+ GC712D34 5* Zobraziť produkt
Sencor SBG 106BK 5* Zobraziť produkt
Tefal Optigrill Elite XL GC760D30 5* Zobraziť produkt
Tefal GC305012 5* Zobraziť produkt

Elektrické grily prinášajú používateľom množstvo benefitov. Netrápi vás žiadny dym, nemusíte sekať drevo a nemusíte sa zašpiniť ani od uhlia či brikiet. Stačí mať v blízkosti dostupnosť elektrickej siete a už môžete grilovať. Mať elektrický gril v obývačke, v kuchyni, na balkóne alebo terase nie je nič nezvyčajné. Pri elektrických griloch môžete vyberať z viacerých možností. Aby ste mali vo výbere aspoň nejaký systém, máme pre vás krátkeho sprievodcu výberom, ktorý vám objasní, na čo sa pri výbere elektrického grilu zamerať.

  • Druh elektrického grilu – v tejto kategórii je z čoho vyberať, najklasickejší je kontaktný gril s dvoma grilovacími plochami, ktoré pokrm zavrú a opečú súčasne z oboch strán. Druhým variantom je barbecue otvorený gril, ktorý disponuje grilovacou platňou a pokrm sa opeká z jednej strany. Treťou možnosťou je kombinácia otvoreného a kontaktného grilu s možnosťou dať konštrukciu do horizontálnej polohy a mať tak dve grilovacie plochy. Špecifické sú raclette grily s panvičkami či nádobami na prípravu syrov, zeleniny alebo ohrev omáčok a štiav. Veľmi obľúbené sú stojanové elektrické grily, ktoré majú konštrukciu klasického grilu.
  • Príkon grilu – dôležitý je príkon predovšetkým z hľadiska rýchlosti ohrevu, ale aj z hľadiska efektivity a kvality pripravovaného pokrmu. Vyšší výkon síce znamená vyššiu spotrebu, no takisto vďaka vyššiemu výkonu sa gril rýchlejšie rozohreje. Pri príprave hovädzieho mäsa a pri jeho prepečení je vyšší príkon nutnosťou. Odporúčame siahnuť po grile s príkonom aspoň 2 000 W. Na bežné grilovanie zeleniny a hydiny postačí príkon okolo 1 500 W.
  • Povrch grilovacej plochy – podstatné je, aby bol povrch nepriľnavý. Používané sú rôzne povrchy, napríklad liatina, smalt, keramika či kameň. Povrch môže byť hladkýrebrovaný alebo dokonca v mnohých prípadoch aj kombinovaný. Niektoré rošty a grilovacie platne je možné umývať v umývačke riadu.
  • Rozmery grilovacej plochy – ide v zásade o preferenciu spotrebiteľa na základe jeho potreby. Čím viac jedla, čím viac osôb, tým väčšie grilovacia plocha. Najmenšie elektrické grily majú rozmery plochy 15 cm x 20 cm. V ponuke sa nájdu taktiež kontaktné či otvorené grily s rozmermi platne okolo 45 x 32 cm alebo až 54 cm x 39 cm. Záleží aj od tvaru konštrukcie.
  • Termostat a časovač – dve funkcie, ktorými disponuje veľké množstvo elektrických grilov. Termostat umožňuje plynulú reguláciu teploty. Výhodou dokonca je, ak sú termostaty dva a nezávislé. Môžete tak nastaviť teplotu zvlášť pre jednu grilovaciu platňu a zvlášť pre druhú. Klasický časovač vám umožňuje nastaviť čas prípravy pokrmu a po skončení vás upozorní akustický signál.
  • Indikátor hrúbky mäsa – ide u funkciu kontaktných grilov, ktoré majú senzory a na základe miery uzavretia grilovacích plôch stanoví čas prípravy i adekvátnu teplotu, aby bol pokrm kvalitne pripravený.
  • Odkvapkávacia miska – slúži na zbieranie nadbytočného tuku. Misku je možné jednoducho vyprázdňovať, grilovať tak môžete zdravo bez tuku.
  • Hmotnosť a rozmery – na trhu nájdete malé elektrické grily, ktoré vážia okolo 3 kg a sú veľmi kompaktné a skladné. Ak však chcete väčšiu grilovaciu plochu, prípadne sú použité kvalitné materiály ako nerez či oceľ, hmotnosť sa vyšplhá aj na 10 kg. Najväčšie stojanové elektrické grily vážia 20 až 35 kg.
  • Integrovaný teplomer – týka sa elektrických stojanových grilov, ktoré majú k dispozícii veko, v ktorom je integrovaný teplomer alebo termosonda.
  • Displej – niektoré modely elektrických grilov sú vybavené LCD alebo LED displejom, kde môžete sledovať teplotu grilu alebo čas prípravy.

Podrobného sprievodcu výberom, v ktorom sa dozviete, čo všetko je pri výbere grilu dôležité, nájdete v článku ✅ Ako vybrať gril.

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete o niektorom elektrickom grile vedieť viac? Neviete sa medzi konkrétnymi modelmi rozhodnúť? Potrebujete si overiť nejakú informáciu? Napíšte nám komentár a my vám pomôžeme. Budeme radi, ak sa na nás obrátite s otázkami, radi vám pomôžeme vybrať. Ak máte vlastné skúsenosti s konkrétnymi elektrickými grilmi, budeme radi, ak sa s nami o svoje poznatky podelíte.

Okrem pravidelného čistenia grilovacej plochy po každom grilovaní nič viac netreba. Niektoré rošty alebo platne je možné umývať v umývačke riadu. Pravidelným čistením predídete výraznejšiemu znečisteniu. Z času na čas je dobré, ak vyčistíte aj telo grilu.

Z nášho pohľadu je najlepšia kombinácia, teda možnosť konštrukciu premeniť z kontaktného grilu na otvorený barbecue gril. Dnes je takýchto grilov na trhu veľké množstvo. Nemusia byť pritom vôbec drahé. Záleží aj na vás, či budete kontaktný gril využívať napríklad na toasty, panini alebo zapekačky. Ak nie, na stôl vám postačí aj otvorený gril.

Elektrický stolný gril Delimano Joy nepatrí medzi najpredávanejšie. Ponúka priemerné parametre, avšak pomerne štedrú grilovaciu plochu. V ťažkej konkurencii sa nájdu aj cenovo výhodnejšie modely. Gril Delimano však ponúka slušnú úžitkovú hodnotu, má nepriľnavý povrch, príkon 2 300 W, odkvapkávaciu misku a je pomerne skladný. Elektrické grily z obchodnej siete Lidl sú sezónnou ponukou. Ponúkané sú rôzne modely. Otázkou je, či sa za dané peniaze neoplatí siahnuť skôr po renomovanej značke grilu ako Tefal, Klarstein, Sage, DeLonghi alebo Weber.

Sage 800GR

Príkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkvapkávacia miska, 15-minútový časovač, regulovateľná teplota od 180 °C až po 220 °C.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kontaktný a zároveň stolný elektrický gril Sage 800GR patrí síce so svojou cenou medzi drahšie modely, no kvalita vždy niečo stojí. Už na prvý pohľad zaujme gril svojím vyhotovením. Nerezová oceľ pôsobí naozaj hodnotne a kvalita materiálov sa odráža i na hmotnosti grilu – 9,2 kg nie je málo. Výhodou je i variabilita konštrukcie, pretože kontaktný gril sa razom premení na klasický barbecue (otvorený) gril. Konštrukcii nastavíte polohu a sklon, ktoré jednoducho uzamknete. Rukoväť je tepelne izolovaná. Výkon grilu nechýba, pretože príkon 2 400 W je v danej triede naozaj luxusom a gril sa veľmi rýchlo zahrieva.

V odborných spotrebiteľských testoch dosahoval gril pri príprave steakov veľmi vysoké hodnotenia. Jedna časť grilu má mriežkovaný povrch a druhá rovnú grilovaciu platňu. Povrch je z nepriľnavého materiálu, tzv. Quantanium. Okrem toho, že je nepriľnavý, vynikajúco distribuuje teplo. Grilovacej ploche je možné nastaviť sklon. Zmysel to má aj preto, že tuk tak môže prirodzene stekať do integrovanej odkvapkávacej misky. Podobnú variabilitu ponúkne aj elektrický gril DeLonghi CGH 1020D. Gril si pochvaľujú aj spotrebitelia, ktorí chcú minimalizovať množstvo tuku pri príprave grilovaných pokrmov.

Teplotu je možné regulovať otočným regulátorom (termostat) v rozmedzí od 180 °C až po 220 °C. Druhý otočný regulátor slúži ako 15-minútový časovač. Na čelnej strane ešte nájdete tlačidlo na vypnutie/zapnutie a takisto svetelný indikátor, ktorý vás upozorní, že grilovacie plochy sú nahriate na požadovanú teplotu. Výhodou polohovateľnej konštrukcie je jej pevnosť a stabilita. Grilovacie plochy je možné odňať samostatne. Spotrebitelia ani výrobca neodporúčajú ich umývať v umývačke riadu.

Pozitíva

Kvalitný materiál grilovacej plochy
Miska na odkvapkávanie tuku
Kontaktný a otvorený gril – 2v1

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Väčšia hmotnosť

Typ grilu: kontaktný, stolný, otvorený ● Príkon: 2 400 W ● Materiál grilovacej plochy: rovná/mriežkovaná/nepriľnavý povrch Quantanium ● Hmotnosť: 9,2 kg

Gallet GRI 906 Chef-Boutonne

Príkon 1 400 W, delené grilovacie plochy (nepriľnavý povrch s rebrovaním, rovný povrch z kameňa), 8 panvičiek, regulovateľná teplota od 70 °C do 180 °C, indikátor nahrievania grilovacej plochy.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Raclette grilu na našom trhu nie sú tak často preferované, hoci spájajú množstvo výhod. V tomto prípade sme do nášho porovnávacieho testu vybrali raclette gril Gallet Chef-Boutonne GRI 906. Ide o lacný elektrický gril, ktorý funguje aj ako otvorený stolný gril s delenými grilovacími plochami. Jedna časť je tvorená nepriľnavým povrchom s rebrovaním, druhá časť je z kameňa a má rovný povrch. Keďže ide o raclette gril, nesmú chýbať panvičky, tých ma Gallet vo výbave až 8.

V panvičkách sa dajú pripravovať syry, zelenina, ohrievať šťavy, omáčky či iné dobroty. Gril má k dispozícii jednoduchý termostat, kde možno plynule nastavovať teplotu od 70 °C do 180 °C. Škoda len krátkeho prívodného kábla, ten má len 0,9 metra. Tento prvok kritizujú aj samotní spotrebitelia. Príkon elektrického grilu je 1 400 W. Ohrev trvá o niečo dlhšie, no nejde o nič tragické.

Podobne ako v prípade otvoreného stolového grilu Sencor SBG 106BK aj Gallet GRI 906 je veľmi jednoduchým zariadením s ešte jednoduchším ovládaním, ktoré za nízku cenu ponúkne zaujímavé parametre a funkcie. Medzi raclette grilmi sa nájdu aj výkonnejšie a väčšie grily, no z pohľadu ceny je Gallet naozaj zaujímavou voľbou. Napriek nízkej cene je kvalitatívne vyhotovenie na dobrej úrovni. Výrobcovia nezabudli ani na indikátor nahrievania grilovacej plochy.

Pozitíva

8 grilovacích panvičiek
Jednoduché ovládanie a údržba
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Slabší výkon
Krátky prívodný kábel

Typ grilu: raclette/otvorený ● Príkon: 1 400 W ● Materiál grilovacej plochy: rebrovaná/rovná/nepriľnavý/kameň ● Hmotnosť: 4,5 kg

Lacná kvalita

Klarstein Tafelspitz

Príkon 1 600 W, delená grilovacia plocha (rovná a rebrovaná), odkvapkávacia miska na tuk, odkladacie stolíky, integrovaný teplomer do 300 °C.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrický gril, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako štandardný gril na drevené uhlie? Presne tak pôsobí elektrický stojanový gril Klarstein Tafelspitz. Zároveň ide o gril, ktorý môžete mať pohodlne na balkóne v byte či na terase domu. Výhrevné teleso má výkon 1 600 W a gril disponuje delenou grilovacou plochou, ktorá je zložená z rovnej a rebrovanej plochy. Grilovať môžete aj zdravo, v spodnej časti sa nachádza odkvapkávacia miska na tuk. Po stranách grilu sú veľmi praktické odkladacie stolíky, ktoré ešte zvyšujú autenticitu, ako by ste používali klasický gril.

Výhodou konštrukcie EasyGrill Concept je aj fakt, že stačí vybrať jeden háčik a ľahko gril zložíte a uskladníte. V prípade nutnosti manipulácie sú k dispozícii transportné kolieska. Grilovacia platňa má rozmery 44 cm x 34 cm a má nepriľnavý povrch. Vo veku grilu je integrovaný teplomer do 300 °C.

Veľkým plusom je až 3 metre dlhý sieťový kábel. Napájanie je cez klasickú 220 – 240 V zásuvku. Za pomoci termostatu je možné teplotu jednoducho nastaviť. Gril nedisponuje žiadnym časovačom ani displejom. Niektorí používatelia sa sťažovali na horšiu stabilitu konštrukcie. Podstatné je však gril položiť na rovnú plochu. Konštrukcia grilu váži 11,5 kg, na šírku má spolu so stolíkmi až 122 cm, výška grilu je 98 cm. V balení je návod len v angličtine a nemčine, avšak zloženie grilu je naozaj nenáročné.

Pozitíva

Ľahké skladovanie
Bočné odkladacie stolíky
Integrovaný teplomer

Negatíva

Labilnejšia konštrukcia
Bez časovača

Typ grilu: stojanový, otvorený ● Príkon: 1 600 W ● Materiál grilovacej plochy: rovná, rebrovaná/nepriľnavý ● Hmotnosť: 11,5 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Tefal GC242D38

od 53,35 €
elektrický stolný gril • nastaviteľný termostat (3 stupne) • príkon 2 000 W • vertikálne skladovanie • funkcia kontaktného/otvoreného grilu •...

Weber PULSE 2000 WITH STAND

od 849,00 €
Elektrický gril Weber Pulse 2000 Vďaka revolučnému šikovnému elektrickému grile Pulse objavíte novú dimenziu grilovanie. Ako prvý Vás u tohto...

Orava EG-1300

od 64,90 €
Vhodný na prípravu rôznych druhov grilovaných jedál Dvojitá grilovacia platňa s nepriľnavou vrstvou Nastaviteľná teplota Ak patríte medzi...

Concept GE2005

od 30,99 €
elektrický kontaktný stolný gril • kovová rebrovitá platňa s nepriľnavým povrchom • rozmer platne 278×170 mm • príkon 1 500 W • BBQ funkcia...

DeLonghi CGH 1020D

od 135,61 €
Vyskúšajte exkluzívnu novinku v podobe multifunkčného grilu DeLonghi CGH1020D. Na tomto pomocníkovi v modernom prevedení z nehrdzavejúcej ocele...

Severin KG 2394

od 23,90 €
elektrický kontaktný stolný gril • kovová rebrovitá platňa s nepriľnavým povrchom • rozmer platne 23 × 14,5 cm • príkon 800 W • vyberateľná...

Klarstein Prime-Rib GQ6

od 51,99 €
Či už ryby, mäso, zemiaky, zelenina, alebo syr: s raclette grilom Klarstein Bistecca sa dajú všetky jedlá pripraviť individuálne podľa nálady a...

Domo DO 9135G

od 47,80 €
Gril DOMO DO9135G Multifunkčné stolný gril z brúsenej nerezovej ocele. Parametre produktu: odkvapkávacia nádobka na tuk výborné grilovacie...

Klarstein Chateaubriand Nuovo Raclette LC4-5052

od 54,90 €
Fun & Fun pre ôsmich: Klarstein Chateaubriand Nuovo Raclette je kompletná sada pre najlepší pôžitok s Vašou partiou - je jedno či s...

Eta 515590000

od 83,90 €
elektrický kontaktný gril • dve grilovacie plochy • rozmer dosiek 29 × 30 cm • dva termostaty • príkon: 2 000 W • bezpečnostná tepelná poistka •...

Ďalšie články z kategórie Grily

Vaše hodnotenie:
(90.8%)

Komentáre
Slávo 20.Jun.2021

V rámci elektrických grilov patrí medzi špičku Sage 800GR. Ide o veľký gril, kde sa vám zmestí viacero pokrmov, vďaka čomu je príprava jedla rýchla. Má dobrý pomer ceny a kvality, ľahko sa čistí a na povrchu neostávajú žiadne pripáleniny. Aspoň nám sa to zatiaľ nestalo. Na grile sme zatiaľ odskúšali pripravovať klobásky, špekáčiky, steaky aj zeleninu. Plus dávam aj za to, že plocha na grilovanie je rovnomerne nahriata. Tento gril nemá chybu a je radosť s ním pracovať.

Odpovedať

Zina 20.Jun.2021

Chceli sme gril na občasnú prípravu jedla doma, prípadne na balkóne. Teraz, keď je vonku krásne počasie, ho využívame hlavne na tom balkóne. Gril je praktický, bol za dobrú cenu, ľahko sa používa a údržba je tiež jednoduchá. Myslím si, že kvalita spracovania je vzhľadom k cene tiež nadpriemerná. Plus je veľká plocha na grilovanie, kompaktné rozmery a rýchle zahrievanie. Spokojná je celá rodina, pretože za málo peňazí sme dostali veľa muziky. :-)

Odpovedať

Zina 20.Jun.2021

Ešte som zabudla napísať, o ktorý gril ide. :-D Máme tento Sencor SBG 106BK.

Ďuro 20.Jun.2021

My sme vsadili na multifunkčný gril DeLonghi CGH 1020D. Gril má kvalitné a masívne vyhotovenie, jednoducho sa čistí, ponúka široké možnosti využitia a páči sa nám, že má dve teplotne nezávislé platničky. Dizajn je elegantný, plocha na grilovanie dostatočne veľká a nahriatie platí rýchle. Zaujímavou možnosťou je ovládanie prostredníctvom aplikácie, ktorú si nainštalujete na mobil alebo tablet. Myslím si, že z ponúkaných kontaktných grilov patrí práve tento k najlepším v rámci pomeru ceny a kvality. S grilom sme spokojní a nevýhody sme zatiaľ nenašli žiadne.

Odpovedať

Imrich K. 08.Jul.2021

Lacný, no zároveň kvalitný gril je Klarstein Tafelspitz. Máme ho cca. rok a zatiaľ nás nesklamal. Gril sa ľahko ovláda a aj následná údržba je jednoduchá. Vyzdvihujem, že šťava z grilovaného mäsa nekvapká na ohrevné teleso, čo je problémom niektorých nekvalitnejších grilov. Tuto šťava pekne odteká do nádobky na to určenej. Gril stačí pripojiť k elektrickej zásuvke a potom už len nastaviť výkon ohrevu. Pre mňa je hlavnou výhodou elektrického grilu to, že nastavený výkon a teplota grilovania sa udržujú počas celej doby prípravy jedla. Odpadá nutnosť zdĺhavej prípravy ako napríklad pri grile na uhlie. V rámci údržby po grilovaní stačí nechať vychladnúť mriežku a potom ju utrieť papierovou vreckovkou. Vyzdvihujem bočné odkladacie časti a tiež veľmi rýchly ohrev. S grilom sme celá rodinka spokojní.

Odpovedať

Gabika 15.Sep.2021

Som maximálne spokojná s grilom Tefal Optigrill+ GC712D34, pretože je to môj výborný pomocník, vďaka ktorému viem pripraviť chutné jedlo. Gril je kvalitne spracovaný, jednoducho sa obsluhuje a ľahká je aj údržba. Plus dávam za prehľadný návod, ktorý bol súčasťou balenia aj za rýchlosť nahrievania platní. Môžem tu pripravovať rôzne druhy pokrmov. Grilované mäso bolo pripravené rýchlo a navyše šťavnaté. Skúšala som grilovať aj zeleninu a tá bola tiež fajn, no pri nej som namiesto automatiky zvolila manuálny postup. Oceňujem, že používateľ si môže určiť dĺžku grilovania a čistenie platní je potom hračka, pretože sa tu takmer nič neprichytáva, respektíve gril si sám upravuje dĺžku pečenia podľa hrúbky jednotlivých potravín. Gril má šikovnú veľkosť, zmestia sa sem aj ryby a predsa nezaberie veľa miesta na kuchynskej linke. Materiály aj celkové prevedenie vyzerajú byť kvalitné. Ku grilu boli pribalené malé brožúrky s receptami a radami, čo je super. Samozrejme, chce to trocha cviku, aby pripravené jedlo vyzeralo tak krásne ako na obrázkoch. :-) Pre mňa je tento produkt jedným z najlepších kontaktných grilov pre domácnosť. Nechýba ani dobrá kontrola prípravy rôznych úrovní prepečenia steakov, takže na svoje si príde každý. Odporúčam ho každému, kto si chce pripravovať, či už mäsité alebo bezmäsité grilované pochúťky.

Odpovedať

Betka 30.Sep.2021

Zatiaľ som veľmi spokojná s grilom Gallet Chef Boutonne a žiadnu jeho nevýhodu nevidím. Celé leto som gril používala na záhradke, teraz som ho premiestnila dovnútra. Dá sa grilovať tam aj tam. Najradšej si pripravujem grilovanú zeleninu a ryby, manžel zas obľubuje steaky a deti si občas urobia toasty.

Odpovedať

Ivana 22.Nov.2021

Sme spokojní s grilom Klarstein Prime-Rib GQ6. Prevedenie je skvelé a kvalita vysoká. Keďže sme väčšia rodina, hodila by sa väčšia plocha pre grilovanie. Jedlo je veľmi chutné a samotné grilovanie je veľká zábava. Dizajn je top na jednotku a cena vzhľadom k ponúkaným možnostiam nastavená skvele.

Odpovedať

Lenka 14.Feb.2022

Klarstein Tafelspitz má praktické odkladacie stolíky, ktoré sú po bokoch. Plusom je integrovaný teplomer, no mínusom zas, že je bez časovača. Konštrukcia je mierne labilnejšia, avšak skladovanie grilu je ľahké.

Odpovedať

Renča 26.Feb.2022

Páči sa mi multifunkčný gril Domo DO 9135G. Je vyhotovený z brúsenej nerezovej ocele, takže je kvalitný. Páči sa mi odkvapkávacia nádobka na tuk aj pevné rebrové grilovacie dosky. Údržba je ľahká.

Odpovedať

Danka 17.Aug.2022

Doma máme Eta 515590000 a príprava pokrmov je rýchla. Príkon 2000 W je dostatočný a páči sa mi možnosť grilovania na dvoch platničkách. Nechýba tu termostat, bezpečnostná tepelná poistka... Ovláda sa otočnými regulátormi a nožičky sú výklopné na odvod tukov. Údržba je tiež jednoduchá, s výberom preto spokojná.

Odpovedať