Udiarne Klarstein

Domáce udiarne Klarstein – recenzie, skúsenosti, cena

Ak je reč o údení, väčšina z nás si okamžite predstaví údené klobásy, kolená, slaninku alebo krkovičku. Údené dobroty možno nepatria medzi tie najzdravšie, no vďaka svojej špecifickej aromatizovanej dymovej chuti sú veľmi obľúbené. Zároveň, údiť môžete aj iné ako „zabíjačkové špeciality“ – losos, tofu, syry, zeleninu alebo iné potraviny. Veľmi populárne sú dnes elektrické udiarne s výhrevnými telesami, ktoré umožňujú údiť si potraviny kedykoľvek a kdekoľvek. Veľmi pozitívne referencie majú v tomto segmente záhradné a domáce udiarne Klarstein, ktoré sme sa rozhodli do nášho porovnania vybrať. Pripravili sme pre vás recenzie udiarní a ich hodnotenie.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Akú domácu udiareň Klarstein si kúpiť?

Pri výbere je dôležité poznať rozdiely medzi spôsobmi údenia. Údiť totiž môžete teplým, horúcim alebo studeným dymom. Využívať sa môžu rôzne typy paliva – drevené brikety, pelety, štiepka, piliny či rôzny typy granulátov. V každom prípade môže byť efekt údenia odlišný. V neposlednom rade musíte zvažovať aj to, kde chcete mať udiareň umiestnenú. Rolu môžu hrať aj rozmery. Ak sa vám nechce sa s týmito parametrami príliš zapodievať, pozrite sa na náš výber udiarní Klarstein a zaručene si vyberiete to, čo vám najviac vyhovuje.

Pre náročných
Klarstein Flintstone Steel

Klarstein Flintstone Steel

Elektrická udiareň, výkon 2 500 W, studené, teplé aj horúce údenie, integrovaný teplomer aj termostat, 3 háky a rošty na údenie

Zobraziť viac info

Výkonná a priestranná elektrická udiareň s teplomerom a termostatom pre reguláciu teploty od 50 do 300 °C. Výhrevné teleso má príkon 1 600 W a na údenie sa využíva drevená štiepka s ľubovoľnou arómou. Zariadenie je prenosné. Disponuje tiež vetracími klapkami. Konštrukcia je z ocele a pôsobí veľmi robustne. Vnútorný priestor je vybavený troma roštami i tromi závesnými hákmi. Nechýba odkvapkávacia miska na tuk. Dvojstenné dvere sú pre dokonalé tesnenie vybavené magnetom. Domáca udiareň váži len 13,5 kg.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Naše hodnotenie vychádza z prieskumu trhu a ponuky daného výrobcu, ktorý trval viac ako 20 hodín. Na základe vopred stanovených parametrov sme si určili, ktoré udiarne Klarstein tieto kritériá spĺňajú. Do úvahy sme brali takisto skúsenosti a názory zákazníkov. Domáce udiarne sú dnes veľmi obľúbené a vieme, čo spotrebiteľov zaujíma pred kúpou najviac.

V prvom rade sme hodnotili to, akým spôsobom sa v udiarni proces údenia vykonáva. S tým súvisí najdôležitejší faktor kvality, efektivita údenia. A teda to, aký je konečný výsledok tohto procesu. Veľmi rozhodujúcim kritériom výberu by malo byť to, aké materiály sú použité. Dominovať by mala nerezová oceľ, pozinkovaný plech, prípadne smaltovaná oceľ. Rolu hrá aj hrúbka kovových profilov, čo vplýva na odolnosť a trvácnosť. Taktiež zvážte, koľko potravín chcete údiť a aká veľká by udiareň mala byť. Pri elektrických udiarňach, ktoré sú v našom výbere, si všímajte aj to, ako funguje obsluha a ako je potrebné sa o zariadenie starať. Ide o pomerne špecifickú kategóriu a pomer ceny a kvality hrá veľmi významnú úlohu.

Metóda a účinnosť údenia
Materiály a kvalita spracovania
Veľkosť a rozmery (kapacita)
Ovládanie a obsluha
Náročnosť údržby
Dizajn

V tomto porovnaní sme sa sústredili práve na modely domácich udiarní Klarstein. Tento výrobca má v tomto segmente niekoľko zaujímavých modelov, ktoré spotrebiteľov zaujímajú. Elektrické či plynové udiarne využívajú špecifické princípy údenia. Oproti klasickým udiarňam na drevo, kde je nutné regulovať rýchlosť horenia dreva a prikladať drevo, vám pri elektrických udiarňach množstvo týchto starostí odpadá, dokonca až tak, že celý proces môže byť automatizovaný.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie udiarní Klarstein

Domáce udiarne, ktoré sa nachádzajú v našom porovnaní sme neporovnávali navzájom, pretože ide o rôzne typy udiarní od rovnakého výrobcu. Zamerali sme sa preto na jednotlivé modely a ich parametre. Naše recenzie sú nezaujaté. Vďaka vysokej miere objektivity uvádzame jednotlivé výhody a nevýhody produktov a detailne na základe parametrov a skúseností zákazníkov charakterizujeme ich vlastnosti. Veríme, že vám naše recenzie udiarní Klarstein pomôžu a vy si budete môcť vychutnávať obľúbené údené pokrmy.

Pre náročných

Klarstein Flintstone Steel

Elektrická udiareň, výkon 2 500 W, studené, teplé aj horúce údenie, integrovaný teplomer aj termostat, 3 háky a rošty na údenie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Flintstone Steel je elektrická udiareň s výkonným výhrevným telesom. Udiareň disponuje troma udiarenskými roštami a taktiež troma hákmi na údenie. Nemecký výrobca Klarstein využil moderné technológie vrátane integrovaného teplomeru. Teplotu je možné jednoducho nastavovať otočným termostatom.

Výhrevné teleso udiarne má výkon 1 600 W. Nachádza sa priamo pod nerezovou miskou na drevenú štiepku. Drevená štiepka sa nasypáva do nerezovej misky, ktorá sa umiestňuje do spodnej časti nad výhrevné teleso. Tlením štiepky sa vytvára želaný dym, ktorý zabezpečuje proces údenia. Štiepku je možné dopĺňať v priebehu procesu údenia. Pre reguláciu teploty nechýbajú ani vetracie otvory s klapkami. Efektívne tak môžete regulovať teplotu aj týmto spôsobom.

Okrem iného na to slúži predovšetkým termostat, na ktorom je možné nastaviť teplotu údenia od 50 až do 300 °C (Hybrid Smoke System). Predpisovú teplotu dymu pre studené údenie tak nie je možné úplne presne nastaviť. Domáca udiareň má praktické zatvárenie dverí s magnetom. Dvere tak vynikajúco doliehajú. Vypínač on/off sa nachádza na zadnej strane udiarne. Miska na štiepku je odnímateľná a možno ju tak vybrať a štiepku nasypať vonku. Rúčky sú tepelne izolované. Údiť môžete aj ryby a mäso na hákoch alebo poukladať suroviny na tri rošty, ktoré sú súčasťou balenia. V spodnej časti sa taktiež nachádza odkvapkávacia miska na tuk.

Prenosná udiareň disponuje praktickým držadlom z hornej strany. Napriek tomu, že konštrukcia je masívna a dvere majú dokonca dvojitú stenu, udiareň z ušľachtilej ocele je pomerne ľahká – 13,5 kg. Manipulácia s ňou tak nie je problematická. Vnútorný priestor je veľmi štedrý. Tri pochromované udiarenské rošty s rozmermi 40 x 25 cm jednoducho rozložíte do troch poschodí a naukladáte suroviny. Háky môžete použiť na zavesenie rýb či klobás. Klarstein Flintstone Steel viete používať aj ako udiarenskú pec vďaka maximálnej teplote až 300 °C. V dodávke je aj držiak roštov pre ich jednoduché vyberanie. Návod na použite v CZ jazyku je potrebné si stiahnuť. Udiareň je totiž dodávaná len s cudzojazyčným návodom.

Domáca udiareň Klarstein Flintstone Steel rozhodne patrí k udiarňam, ktoré splnia nároky aj náročnejších zákazníkov, ktorí preferujú elektrické udiarne bez automatizovaného procesu. Ovládanie je maximálne jednoduché a efekt údenia je úplne autentický. Potrebné je používať kvalitnú drevenú štiepku ovocných drevín alebo je možné aplikovať arómy a štiepku miešať. Konštrukcia udiarne je veľmi robustná a pôsobí odolne. Únik dymu je minimalizovaný dvojstennými dverami, ale taktiež kvalitným spracovaním.

Elektrická udiareň má teplomer, termostat a výkonné výhrevné teleso. Udiareň je vhodná na údenie rýb, mäsa akéhokoľvek druhu, syrov, tofu i zeleniny. Zákazníkov teší aj prítomnosť príslušenstva, tri háky, tri rošty, miska na tuk i na štiepku. Nie je potrebné tak toto príslušenstvo dokupovať. Jedinou nevýhodou je, že minimálna teplota termostatu je 50 °C, takže efekt pomalého studeného údenia je náročnejšie dosiahnuť.

Pozitíva

Robustná konštrukcia
Dostatočne priestranná
Horúce, teplé i studené údenie

Negatíva

Minimálna teplota dymu 50 °C

Typ: elektrická udiareň ● Metóda údenia: studená, teplá, horúca ● Výkon výhrev. telesa: 2 500 W ● Materiál konštrukcie: ušľachtilá oceľ ● Integrovaný teplomer: áno ● Termostat: áno ● Hmotnosť: 13,5 kg ● Rozmery: 50 x 74 x 35 cm (Š x V x H) ● Hák na údenie: áno – 3

Prečo si kúpiť udiareň Klarstein?

Segment domácich a záhradných udiarní sa z roka na rok rozrastá a výrobca domácich udiarní Klarstein patrí medzi zástupcov, ktorí sa chcú k spotrebiteľovi priblížiť. Udiarne Klarstein disponujú inovatívnymi prvkami, kvalitou spracovania, odolnosťou a nepochybne zaujmú aj špecifickým dizajnom. Vo svojom portfóliu majú prenosné udiarne, ale taktiež väčšie modely, ktorým môžete vyčleniť stále miesto na terase. Aj vďaka udiarňam Klarstein je tento spôsob prípravy či konzervovania surovín dostupný každému.

Domáca udiareň s termostatom

Elektrické udiarne značky Klarstein sú vybavené rôznymi modernými prvkami. Jedným z nich je napríklad teplotný termostat, ktorým dokážete regulovať teplotu údenia tak, ako má byť. Špecifickou technológiou je napríklad aj horúce a studené údenie rôznych surovín, čo je taktiež zásluhou efektívnej regulácie teploty. Ide o technológiu Hybrid Smoke System. V prípade mnohých modelov je samozrejmosťou integrovaný teplomer, ktorý vám presne ukáže aktuálnu teplotu. K regulácii teploty slúžia taktiež vzduchové klapky. Vo väčších udiarňach nie je problémom údiť na závesných hákoch alebo na výsuvných poličkách. Teplo by nevznikalo ani bez výkonnej elektrickej výhrevnej špirály, ktorá sa stará o ohrev drevenej štiepky s arómou. V ponuke sú taktiež udiarne na studený dym alebo domáce udiarne na plyn.

Špeciálnym konceptom sú napríklad grily s udiarňou. Medzi takéto modely patrí aj domáca udiareň Klarstein Pasadena. Ak skôr budete údiť príležitostne, mini udiareň Klarstein Gourmet Barrel bude to pravé pre vás. V ponuke výrobcu však nájdete väčšinou prenosné udiarne, ktoré viete prepraviť z domu na chatu či naopak – v prípade potreby.

Nerezové udiarne s vysokou odolnosťou konštrukcie

Klarstein domáce udiarne si zakladajú na kvalite vyhotovenia. V portfóliu výrobcu najčastejšie nájdete kvalitné nerezové udiarne z ušľachtilej ocele. Vždy majte na pamäti, že vzhľadom na to, že udiareň produkuje dym, je dôležité, aby bola umiestnená vo vonkajšom prostredí – terasa, krb, prístrešok. Preto výrobca dbá na to, aby bola konštrukcia schopná odolať čiastočne aj vplyvom počasia.

Nerezová udiareň

Ak aj nejde o nerezovú oceľ, dôležité je, aby bola chránená antikoróznou úpravou – zinok alebo chróm. Klarstein má vo svojej ponuke domáce udiarne s hrubými stenami, ktoré sú veľmi odolné a trvácne. Zároveň dobre znášajú aj dlhotrvajúce teplo vznikajúce pri údení. Konštrukcia je vďaka kvalitným materiálom robustnejšia a stabilnejšia.

Udiareň na ryby, klobásy i zeleninu – dizajn vie presvedčiť

Údenie potravín je veľmi obľúbené. Hoci v minulosti šlo primárne o údenie klobás, slaniny alebo iných druhov mäsa, dnes je to inak. Elektrické udiarne sú dostupnejšie a umožňujú spotrebiteľom údiť čokoľvek. Nemusí tak ísť nutne o zabíjačkové špeciality, ale údiť môžete na závesných hákoch ryby alebo kuracie či hovädzie mäso. Na nerezových poličkách môžete údiť tofu, syry alebo zeleninu. Teplotu si dokážete pohodlne regulovať a viete tak presne stanoviť čas prípravy. Údenie v klasických udiarňach na drevo tak už nie je jedinou možnosťou a Klarstein domáce udiarne sú toho dôkazom.

Udiareň a cena

Hoci by sa pri pohľade na cenu niektorých modelov mohlo javiť, že ide o cenovo vyššiu triedu, faktom je, že cena je priamo úmerná kvalite, čo potvrdzuje aj spokojnosť tuzemských i zahraničných spotrebiteľov. Klarstein udiarne sa pohybujú v cenovom pásme od 120 do 400 eur. Rátať však môžete s vysokou kvalitou spracovania, odolnosťou a taktiež praktickými prvkami či jednoduchým ovládaním. Spokojnosť panuje aj s efektivitou údenia, ktorá je tým najdôležitejším ukazovateľom.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo ohľadom udiarní Klarstein? Chceli by ste vedieť niečo viac ohľadom konkrétnych modelov? Chýbajú vám nejaké informácie? Neváhajte a napíšte nám, radi vám poradíme s výberom a odpovieme na vaše otázky. Budeme radi, ak sa o vaše skúsenosti a názory v súvislosti výberom domácej udiarne podelíte s nami a s ostatnými spotrebiteľmi. Práve im môžete svojimi radami pri výbere veľmi pomôcť.

Ide o časovo náročný proces údenia. Teplota dymu sa drží na úrovni 20 °C, maximálne 25 °C. Týmto procesom sa dosahuje veľmi dlhá trvanlivosť mäsových výrobkov. Celý proces podľa druhu mäsa a jeho množstva trvá 3 dni a viac (klobásy aj viac ako týždeň), niekedy dokonca dlhšie. Veľmi často sa tomuto procesu podrobujú suché salámy alebo „tvrdšie“ klobásy. Takéto mäsové výrobky nie je následne nutné skladovať v chladničke. Môžete ich napríklad zavesiť na tmavé miesto, napr. do špajzy. Pri skladovaní je potrebné zabezpečiť, aby bol vzduch vetraný.

Klasika je len jedna a štandardné domáce drevené alebo plechové udiarne, kde proces údenia prebieha tradičným spaľovaním dreva a stúpaním dymu hore, sú jedinečné. Odborník a skutočný „fajnšmeker“ pozná, ako bola daná potravina údená. Avšak elektrické udiarne sa kvalitou dokážu so starou klasikou rovnať, pretože hoci je technológia iná, princíp údenia nezmeníte a ten je rovnaký. Vo väčšine prípadov elektrické udiarne spaľujú drevené brikety, piliny, granuláty, štiepku alebo pelety, ktoré sú vyrobené z rôznych druhov dreva. Dym rovnako tak stúpa hore a potraviny uzavreté v udiarni sú vystavené procesu údenia teplým, horúcim alebo studeným dymom. Regulácia je omnoho jednoduchšia. Pri tých najlepších dokážete dokonca nastaviť teplotu a čas údenia – ide o automatické udiarne. Veľmi nápomocným je práve termostat a ďalšie prvky. Záleží tak od preferencie. Udiareň je možné si postaviť aj svojpomocne.

Ak si odmyslíme proces predprípravy klobás na údenie, následne si môžete vybrať, či chcete údiť studeným, teplým alebo horúcim dymom. Hlavné rozdiely sú v trvaní a v teplote, ktorá by mala byť v údiacej komore dosiahnutá. Na údenie bravčových klobás je ideálne používať drevo, resp. brikety, pelety, štiepku z ovocných drevín – jabloň, hruška alebo dub či javor sú veľmi dobrou voľbou. Pri divine je vhodný aj vlašský orech. Tieto dreviny možno použiť aj pri hovädzom mäse. Proces studeného údenia začína na teplote 30 až 40 °C, treba počkať, kým povrch klobás viditeľne nevyschne. Následne teplotu znížite a držíte na úrovni 25 °C a údiť môžete klobásy až po dobu 7 až 14 dní. Pri údení teplým dymom je teplota okolo 60 °C. Dym preniká do potravín rýchlejšie a čas údenia by mal byť okolo 6 až 12 hodín. Pri horúcom vzduchu sú klobásy údené a mierne tepelne upravované, pretože teploty dymu dosahuje až 100 °C. Dym je vtedy veľmi hustý, silne aromatizuje a dodáva údeninám typickú dymovú chuť. Čas údenia by nemal vtedy prekročiť viac ako 3 hodiny.

Tofu z obchodu, ktoré je potreté tekutým dymom, rozhodne nie je údené. V udiarni si môžete klasické údené tofu pripraviť autenticky a originálne. Tofu pred údením dobre namarinujte a nasoľte, následne ho nechajte stiecť a až potom vložte do udiarne. Teplota by nemala prekročiť hodnotu 30 °C. Ide o takpovediac studené údenie, ktoré by malo prebiehať aspoň niekoľko hodín – 3 až 4. Farba by mala byť zlatistá až hnedá. Po doúdení tofu zabaľte do fólie a nechajte odležať v chladničke.

Lacná kvalita

Klarstein Gourmet Barrel

Elektrická udiareň, výkon 1 100 W, teplé údenie, bez integrovaného teplomeru a termostatu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mini udiareň ideálna na príležitostné údenie počas rodinnej grilovačky alebo oslavy s kamarátmi. Elektrická udiareň Klarstein Gourmet Barrel ponúka teplé údenie pokrmov a surovín na drevenej štiepke. Ovládanie je jednoduché a údržba nenáročná.

Ak údenie nie je niečo, čo plánujete robiť vo veľkom, pravidelne a možno chcete skúsiť vyúdiť pstruha, lososa alebo nejakú tú zeleninu či mäso na oslavu s kamarátmi a rodinou alebo pre vlastnú spotrebu, táto mini udiareň má zmysel. Ide o kompaktnú mini elektrickú udiareň s výhrevným telesom s výkonom 1 100 W. Na údenie je vhodné používať drevenú štiepku s arómou. Nerezová miska na drevenú štiepku je priamo nad výhrevným telesom a pomalým tlením produkuje dym. Odkvapkávacia miska zasa zachytáva šťavy a tuk. Gourmet Barrel údi a varí súčasne. Vďaka intenzívnemu teplu sa pokrm aj tepelne upraví. Zariadenie nemá žiadnu špeciálnu reguláciu výkonu ani teploty. Počas údenia je údenárska komora úplne uzatvorená. Udiarenský rošt má rozmery 24 x 40 cm. Rozhodne nejde o profesionálne údenie, no pre chuť pokrmov je takéto údenie dostatočné.

Mini udiareň má tvar valca a je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele. Ľahko sa čistí a udržiava. Pre manipuláciu máte k dispozícii hornú rukovať s dreveným úchopom, ktorý je dobre izolovaný. To isté platí aj o bočnej rukoväti, ktorou otvárate otvor udiarne. Rošt je jednoducho výsuvný. Spracovaniu niet čo vytknúť a pokiaľ nie sú pre spotrebiteľa menšie rozmery problémom, táto mini udiareň dokáže splniť svoj účel. Veľké očakávania však určite nemajte.

Ide o pomerne netradičný dizajn udiarne, ktorý nemusí vyhovovať každému, no kvalitou spracovania rozhodne poteší. Ušľachtilá oceľ a lesklé prevedenie zaujme. Rukoväte sú tepelne izolovaná. Prenosná udiareň váži len 5,2 kg. Vnútorné rozmery sú veľmi malé a nemajte preto prehnané očakávania. Klarstein Gourmet Barrel však taktiež dokáže pokrmy aj tepelne upravovať a bez misky na drevenú štiepku tak môže fungovať ako gril. O plnohodnotnom údení však nemôže byť úplne reč.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Rýchly ohrev
Kompaktnosť

Negatíva

Nejde o plnohodnotné údenie
Nemožnosť regulácie teploty

Typ: elektrická udiareň ● Metóda údenia: teplá ● Výkon výhrev. telesa: 1 100 W ● Materiál konštrukcie: ušľachtilá oceľ ● Integrovaný teplomer: nie ● Termostat: nie ● Hmotnosť: 5,2 kg ● Rozmery: 29 x 45 x 66 cm (Š x V x H) ● Hák na údenie: nie

Dobré recenzie

Klarstein Pasadena

Plynová udiareň s grilom, výkon 1 600 W, teplé a horúce údenie, integrovaný teplomer, chýba hák na údenie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vybraný model je multifunkčným zariadením, pretože umožňuje pokrmy nielen údiť, ale taktiež môžete využiť jeho funkciu grilovania či dusenia. Ide plynový gril s udiarňou. Tento koncept je veľmi praktický predovšetkým pre ľudí, ktorí majú radi spojenie grilovania a údenia zároveň. U zákazníkov je tento model veľmi obľúbený.

Plynový gril s udiarňou Klarstein Pasadena využíva na produkciu tepla fľašu so stlačeným plynom. Tepelný výkon je až 2,5 kW a maximálna teplota dosahuje hodnotu 180 °C. Regulácia je možná vďaka otočnému regulátoru. Presnú teplotu však nemožno nastaviť. Integrovaný je teplomer. Veľkou výhodou sú predné dvierka, ktoré majú zabudované číre termosklo a vy tak môžete pohodlne sledovať, ako proces grilovania, údenia či dusenia prebieha. Dvojstenné dvere sú z ocele. V hornej časti zariadenia sa nachádza tiež otvor s klapkou, ktorým môžete regulovať únik dymu a súčasne aj teplotu.

Priamo nad plynový horák možno umiestniť nerezovú misku s drevenou štiepkou alebo granulátom s arómou a proces údenia funguje tak, ako v štandardných plynových či elektrických udiarňach. Rošt možno polohovať až v 5 výškových úrovniach. Grilovacie rošty zo smaltovanej ocele sú dodávané štyri. Nechýba ani odkvapkávacia miska na tuk alebo vodu, a to v prípade, že by ste chceli dusiť zeleninu či iné pokrmy.

Veľkým benefitom Klarstein Pasadena sú jeho rozmery. Domáca udiareň s grilom je veľmi priestranná a na rošty možno uložiť naozaj veľké množstvo potravín a grilovať/dusiť/údiť veľké množstvo pokrmov. Napriek štedrému priestoru nepovažujeme udiareň za veľkú. Stále ide o prenosné zariadenie, ktoré je vybavené aj rukoväťami. Bočné rukoväte sú oceľové, preto sa na ne prenáša väčšia miera tepla. Rukoväť na dvierkach je dobre izolovaná. Celá konštrukcia je oceľová s antikoróznou úpravou. Hmotnosť udiarne je 30 kg.

Gril s udiarňou je dodávaný s plynovou hadicou i tlakovým ventilom, fľašu tak stačí jednoducho pripojiť a môžete začať grilovať či údiť. Súčasťou dodávky však nie sú háky na údenie, ktoré sú ideálne na ryby, no rozhodne nie nutné. Zariadenie disponuje Piezo zapaľovaním, čo taktiež obsluhu veľmi uľahčuje.

Z ponuky výrobcu ide o veľmi zaujímavý koncept, ktorý kombinuje niekoľko funkcií, pričom zákazníci pozitívne prehlasujú, že okrem údenia sa dá v tomto zariadení aj variť. Teplotu síce nedokážete úplne regulovať, no maximálna teplota je 180 °C, ktorú využijete práve pri grilovaní pokrmov. Pri údení je potrebné zistiť si správnu mieru. Údenie je však rovnako efektívne. Komu neprekáža „plynové palivo“, bude táto udiareň pripadať veľmi praktická a využiteľná.

Za menšiu nevýhodou možno považovať potrebnú údržbu čelného skla, ktoré časom chytá dymový efekt a je potrebné ho pravidelne čistiť. Daný model výrazne zaujme svojou robustnou konštrukciou a dizajnom. Na prvý pohľad môže udiareň Klarstein pripomínať vertikálny krb a na terase môže pôsobiť veľmi esteticky.

Pozitíva

Umožňuje údenie, grilovanie i dusenie
Veľmi vydarený dizajn
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Potreba údržby čelného skla
Nemožná presná regulácia teploty

Typ: plynová udiareň + gril ● Metóda údenia: teplá, horúca ● Výkon výhrev. telesa: 1 600 W ● Materiál konštrukcie: oceľ ● Integrovaný teplomer: áno ● Termostat: nie ● Hmotnosť: 30 kg ● Rozmery: 58 x 108 x 53,5 cm (Š x V x H) ● Hák na údenie: nie

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Udiarne

Vaše hodnotenie:
(90%)

Komentáre
Denis 21.Jul.2022

Klarstein Flintstone Steel je šikovná udiareň, ale ešte sme nemali možnosť vyskúšať ju, plánujeme teraz cez víkend. Po prvotnom rozbalení máme z nej dobrý dojem, pôsobí kvalitne. Oceňujem odnímateľnú misku z ušľachtilej ocele na udiarenské drevené štiepky a arómy, tiež regulovateľný termostat a magnetický uzáver na dverách. Uvidíme po víkende, ako budeme spokojní.

Odpovedať

Ivo 21.Jul.2022

Klarstein Pasadena sme kúpili kvôli tomu, že zvláda viacero funkcií. Dá sa v ňom údiť, grilovať aj dusiť. Má veľmi pekný a zaujímavý dizajn a celkovo kvalitné spracovanie. Mínusom je potreba údržby čelného skla a tiež regulácia teploty, ktorá nie je úplne presná. Cena je prijateľná a veľkosť prístroja tiež. Zatiaľ z našej strany spokojnosť.

Odpovedať

Jano 21.Jul.2022

Klarstein Gourmet Barrel pôsobí kvalitný dojmom, jednoducho sa ovláda a ľahko sa nastavuje teplota. Plusom je elektrická prevádzka aj elektrické vykurovacie teleso. Veľkosť je primeraná. Kto chodí na ryby, je to super vec mať doma udiareň. Pomer ceny a výkonu je určite super, preto odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Kamil 17.Oct.2022

Udiareň Klarstein Flintstone Steel má veľmi dobré spracovanie, výrobca použil kvalitné materiály, no sklamalo ma, že v obsahu nebol žiaden návod. Cena je síce vyššia, ale za mňa prijateľná. Okrem mäsa sa tu dá údiť prakticky čokoľvek, napríklad ryby, klobásy, tofu alebo zelenina. Výkon 1600 W úplne stačí.

Odpovedať