Mobilné klimatizácie Klarstein

Mobilné klimatizácie Klarstein – recenzie, test, skúsenosti

Aj vy by ste si priali schladiť sa a skryť pred horúcim letným počasím? Už si nemusíte lámať hlavu ako. Riešením je mobilná klimatizácia. S touto klimatizáciou nepotrebujete riešiť žiadne stavebné úpravy vo vašom dome ani byte, je ľahká, prenosná a môžete ju využiť dokonca aj na cestách. Na trhu dnes nájdete množstvo výrobcov, my sme sa rozhodli vám priblížiť mobilné klimatizácie Klarstein. Pokiaľ sa vám tento praktický pomocník páči, neváhajte a pokračujte v čítaní. Postupne vám predstavíme najlepšie mobilné klimatizácie značky Klarstein, ktoré sme medzi sebou porovnali. Vychádzali sme z reálnych skúseností zákazníkov, aby sme vám mohli ponúknuť výhody aj nevýhody každého produktu. Medzi spotrebiteľmi uspel napríklad model Metrobreeze New York 9. Ďalšie výrobky vám už predstavíme nižšie v článku. 

Publikované: 21.07.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Akú mobilnú klimatizáciu Klarstein kúpiť? 

Výber mobilnej klimatizácie nie je jednoduchý. Je to väčšia investícia do budúcnosti, jej výber by ste si preto mali dobre premyslieť. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vybrať mobilnú klimatizáciu a na aké parametre si dávať pozor, pripravili sme pre vás test mobilných klimatizácií, kde sa dozviete všetko dôležité. Každý model klimatizácie má svoje plusy aj mínusy a disponuje rôznymi funkciami, z ktorých si musíte vybrať tie dôležité pre vás. Keďže značka Klarstein je na trhu veľmi obľúbená, rozhodli sme sa spracovať recenzie jednotlivých modelov z jej ponuky. Ak sa radi dostanete k informáciám rýchlo, tak vás zaujme náš užší výber produktov, v ktorom si predstavíme 3 favoritov. Pokiaľ sa však potrebujete o produktoch dozvedieť čo najviac informácií a zaujíma vás, ktoré sú dostupné na trhu, potom si určite prečítajte aj kompletné recenzie, ktoré nájdete nižšie.

Názov Hodnotenie Detail
Metrobreeze New York 9 5* Zobraziť produkt
Pure Blizzard 3 5* Zobraziť produkt
Iceblock Ecosmart 7 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Klarstein Metrobreeze 9 New York

Klarstein Metrobreeze 9 New York

Chladiaci výkon na úrovni 2,6 kW, teploty od 7 do 30 °C, tri úrovne chladenia, odvlhčovanie vzduchu

Zobraziť viac info

Mobilná klimatizácia Metrobreeze 9 New York vám poskytne chladný a čistý vzduch počas horúcich dní. Zariadenie disponuje výkonným a úsporným kompresorom na chladenie vzduchu s výkonom 2,6 kW, čo zodpovedá energetickej triede A. Teplotu si môžete regulovať v rozmedzí 7 – 30 °C. Má rôzne režimy a nastavenia, ako napríklad časovač alebo Sleep Mode. Všetky funkcie možno pohodlne riadiť cez diaľkový ovládač. Nevýhodou nielen tohoto modelu, ale všeobecne mobilných klimatizácií je vyššia hlučnosť.

Náš TIP
Klarstein Iceblock Prosmart 12

Klarstein Iceblock Prosmart 12

Chladiaci výkon na úrovni 3,5 kW, teploty od 16 do 31 °C, tri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ohrievanie a odvlhčovanie, prietok vzduchu 340 m³ za hodinu

Zobraziť viac info

Za povšimnutie stojí aj mobilná klimatizácia Klarstein Iceblock Prosmart 12, ktorá je zariadením 3v1. Umožňuje vzduch nielen chladiť, ale aj odvlhčovať a funguje ako ventilátor. Klimatizácia je určená do miestností s veľkosťou 59 m², prietok vzduchu dosahuje hodnotu 340 m³ za hodinu. Hladina hluku sa v prípade tohto modelu dostala na hodnotu 60 dB.

Pre náročných
Klarstein Grandbreeze Eco

Klarstein Grandbreeze Eco

Chladiaci výkon na úrovni 3,5 kW, teploty od 18 do 32 °C, tri režimy, prietok vzduchu 460 m³ za hodinu, max. plocha miestnosti 59 m2

Zobraziť viac info

Mobilná klimatizácia Klarstein Grandbreeze Eco 12K je vhodnou voľbou do miestností s max. výmerou 59 m2. Teplota sa dá nastaviť v rozmedzíí 18 až 32 °C. Chladiaci výkon je 12 000 BTU, klimatizácia sa však radí do energetickej triedy A+. Ide o klimatizáciu, ventilátor a odvlhčovač v jednom.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri výbere jednotlivých produktov zohrávajú veľkú úlohu dôležité parametre. Na základe nich si potom môžete vybrať presne taký model mobilnej klimatizácie, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Medzi základné parametre určite patrí výkon, plocha chladenia či energetická trieda. Dôležité sú najmä tie vlastnosti, ktoré vníma spotrebiteľ aj v praxi. Tým je napríklad hlučnosť. Keďže sme jednotlivé produkty poctivo študovali, zhodnotili sme, ktoré parametre sú pre zákazníkov najdôležitejšie a o ktoré sa najviac zaujímajú. Nižšie sme vám ich vypísali a usporiadali podľa dôležitosti. Pri výbere sa s nimi určite stretnete. 

Chladiaci výkon
Plocha chladenia
Spotreba elektrickej energie
Hlučnosť
Kompaktnosť
Spôsob odstránenia kondenzátu
Prídavné funkcie

Okrem parametrov zohrávajú pri výbere produktov veľkú rolu aj spotrebiteľské recenzie. Zákazníkovi pri rozhodovaní pomôže, keď sa dozvie o produkte aj od ľudí, ktorí produkt už vlastnia a majú s ním dlhodobé skúsenosti. Preto sme sa aj my pri porovnaní jednotlivých modelov zamerali nielen na dôležité parametre, ale aj na spotrebiteľské názory. Tie sme vyberali zo Slovenska a tiež zo zahraničia. V Testmagazíne pre vás hľadáme tú najvyššiu kvalitu a veríme, že vám ju poskytne aj značka Klarstein. Pokiaľ máte záujem o nákup klimatizácie Klarstein, odporúčame vám ich oficiálny obchod Klarstein.sk alebo Electronic-star.sk. S rôznymi informáciami a s dostupnosťou nám pomohol portál Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mobilných klimatizácií Klarstein

Účel klimatizácie je každému jasný. Plní jednu dôležitú funkciu a tou je ochladzovanie vzduchu v miestnosti. Okrem nej však často mnohé modely toho dokážu oveľa viac. Fungujú ako kúrenie alebo aj ako odvlhčovače vzduchu. Oproti stacionárnym klimatizáciám majú zásadnú výhodu, že umožňujú presun do akejkoľvek časti vášho interiéru. Taktiež majú nižšiu obstarávaciu cenu. Nevýhodou býva ich hlučnejší chod. V ponuke značky Klarstein nájdete mnoho druhov mobilných klimatizácií. My si postupne predstavíme niekoľkých favoritov. Tieto klimatizácie často disponujú diaľkovým ovládaním a mnohými užitočnými funkciami, ktoré vám jednotlivo predstavíme bližšie. Testy sú nezávislé a žiaden produkt nie je propagovaný. Keďže sme vychádzali aj zo spotrebiteľských recenzií, dozviete sa o každom výrobku nielen silné stránky, ale aj tie slabé.

Víťaz testu

Klarstein Metrobreeze 9 New York

Chladiaci výkon na úrovni 2,6 kW, teploty od 7 do 30 °C, tri úrovne chladenia, odvlhčovanie vzduchu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mobilná klimatizácia Klarstein Metrobreeze 9 New York vám pomocou ventilátora a odvlhčovača vytvorí príjemnú klímu v miestnosti počas horúcich letných dní. Zariadenie disponuje výkonným, no pritom úsporným kompresorom na chladenie vzduchu s výkonom 9 000 BTU, čo zodpovedá 2,6 kW a energetickej triede A. Teplotu možno nastaviť v rozmedzí 7 – 30 °C, podľa toho, či chcete vzduch ochladzovať alebo zohrievať. Táto klimatizácia zaujme nielen výkonom, ale aj dizajnom. Konštrukcia v čiernej alebo bielej farbe doplní každé vybavenie miestnosti. Nechýbajú jej ani zabudované kolieska, takže si ju môžete presúvať kam len chcete.

Ventilátor umožňuje vybrať si z troch rýchlostných stupňov na optimálne rozdelenie tepla v miestnosti. Oceňujeme, že smer prúdenia vzduchu sa dá nastaviť vďaka horizontálnym lamelám. Pre ďalšie zlepšenie klímy v miestnosti má klimatizácia integrovaný odvlhčovač vzduchu, ktorý rýchlo odstráni vlhký vzduch, odoberie prebytočnú vodu a zachytí ju. Za hodinu skončí v internej nádrži 1,9 litra vody (cca 45 litrov za deň). Hneď ako je nádrž plná, odvlhčovač sa deaktivuje a na potrebné vyprázdnenie vás upozorní výstražná LED kontrolka

Klimatizácií nechýba funkcia časovača, s ktorým si pohodlne nastavíte spustenie a vypnutie chladenia. Túto možnosť chválime, umožňuje chladenie nastaviť, keď ste v práci, vďaka čomu sa vrátite do vychladeného bytu. Ďalšou užitočnou funkciou je Sleep Mode. Všetky funkcie, ktoré zariadenie ponúka, môžete pohodlne ovládať cez diaľkový ovládač. Ten má navyše aj vlastný displej, na ktorom uvidíte všetky nastavenia. Inštalácia je jednoduchá. Ako plus vnímame montážnu sadu na okno v balení.

Model Klarstein Metrobreeze 9 New York je stredným modelom z radu Metrobreeze New York. Ak by ste si želali toto zariadenia s vyšším výkonom, bude sa vám hodiť model Metrobreeze New York Smart 12k. Chladiaci výkon zodpovedá 3,5 kW a tak je zariadenie vhodné do miestnosti s veľkosťou od 35 do 59 m2. Všetky tieto modely majú rovnaké nastavenia, no líšia sa výkonom.

Pri recenziách od spotrebiteľov sme sa stretli prevažne s pozitívnymi reakciami. Zákazníci najviac vyzdvihujú dostatočný chladiaci výkon a rôzne režimy, ktoré táto klimatizácia ponúka. My ho hodnotíme ako výborný v pomere cena/výkon. Za mínus považujeme hlučný chod

Pozitíva

Výkonný odvlhčovač vzduchu
Jednoduché ovládanie a inštalácia
Doplnkové funkcie

Negatíva

Hlučný chod

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Maximálna plocha chladenia: 44 m2 ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 62 dB ● Hmotnosť: 28 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Náš TIP

Klarstein Iceblock Prosmart 12

Chladiaci výkon na úrovni 3,5 kW, teploty od 16 do 31 °C, tri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ohrievanie a odvlhčovanie, prietok vzduchu 340 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mobilná klimatizácia Klarstein Iceblock Prosmart 12 ponúka vysoký výkon. Jej výkonný chladiaci kompresor pracuje s 12 000 BTU, resp. 3,5 kW v energetickej triede účinnosti A. Klimatizácia zostáva napriek výkonnosti úsporná a šetrná k životnému prostrediu aj pri nepretržitej prevádzke. Je vhodná do väčších priestorov s maximálnou plochou 59 m2. Hlučnosť ostáva podobná ako pri predchádzajúcich modeloch.

Jej prednosťou je, že vyniká účinnosťou. Ide o zariadenie 3 v 1 – klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač vzduchu. Ako klimatizácia ochladzuje v horúcich dňoch priestor na požadovanú teplotu v rozmedzí 16 a 31 °C. Integrovaný ventilátor distribuuje vychladený vzduch po celej miestnosti vďaka 3 úrovniam výkonu a cirkulácii vzduchu 340 m³ za hodinu. Funkcia odvlhčovača vzduchu funguje buď v spolupráci s chladením vzduchu, alebo individuálne.

Tento model od nás dostáva plus za ovládanie. Nielenže máte k dispozícií diaľkový ovládač alebo ovládací panel, ale aj ovládanie cez smartfón. Pri modeli Klarstein Metrobreeze Rom si za model Smart musíte priplatiť. Vďaka aplikácii Klarstein a pripojeniu k sieti WLAN je možné zariadenie Iceblock Prosmart 12 jednoducho ovládať odkiaľkoľvek pomocou smartfónu alebo tabletu. Veľkú výhodu má táto možnosť napríklad ak zabudnete vypnúť klimatizáciu. Či už ide o ovládanie na zariadení, ovládanie prostredníctvom aplikácie alebo diaľkového ovládača, klimatizácia má k dispozícii množstvo ďalších funkcií, ako napríklad osciláciu otvoru ventilátora alebo 24-hodinový programovateľný časovač zapnutia/vypnutia. Stavové LED diódy prehľadne zobrazujú, aký výber funkcií bol uskutočnený. Jednoduchosť vás poteší aj pri inštalácii. Pre rýchlu inštaláciu má v balení dve tesniace sady, jednu pre posuvné okná a jednu pre sklápacie okná. Vzduchová hadica, ktorá sa dá vytiahnuť do 1,5 m a kolieska s hladkým chodom uľahčujú výber umiestnenia a tiež jednoduché premiestnenie klimatizácie.

Z pohľadu zákazníkov je toto zariadenie veľmi kvalitné a výkonné. Vyzdvihujú dizajn, funkcie a tiež ovládanie cez mobilnú aplikáciu. Plusom je aj dobrá cena. My tento produkt hodnotíme ako výborný v pomere cena/výkon. Ak sa pýtate na nevýhody, tie sme nenašli, okrem hlasnejšieho chodu.

Pozitíva

Zariadenie 3 v 1
Ovládanie cez aplikáciu
Priaznivá cena

Negatíva

Žiadne výrazné sme nenašli

Chladiaci výkon: 3,5 kW ● Maximálna plocha chladenia: 59 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 340 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 60 dB ● Hmotnosť: 24 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Pre náročných

Klarstein Grandbreeze Eco

Chladiaci výkon na úrovni 3,5 kW, teploty od 18 do 32 °C, tri režimy, prietok vzduchu 460 m³ za hodinu, max. plocha miestnosti 59 m2

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte účinnejšiu klimatizáciu s vyšším výkonom a nevadí vám vyššia obstarávacia cena, tak sa vám bude páčiť ďalší model značky Klarstein, Grandbreeze Eco. S chladiacim výkonom 12 000 BTU, čo je 3,5 kW vytvorí klimatizácia v miestnostiach príjemné teploty od 18 do 32 °C. Je vhodná do miestnosti s rozlohou do 59 m2. Prietok vzduchu dosahuje až 460 m³/h.

Vyšší výkon pritom nemusí byť drahý. Klimatizácia je úsporná a zaslúžila si triedu energetickej účinnosti A+. Keď vezmeme do úvahy model s rovnakým výkonom Klarstein Iceblock Prosmart 12, tak nad ním vyniká nielen úspornosťou, ale aj vyšším prietokom vzduchu. Má síce vyššiu hmotnosť, ale to nepovažujeme za nevýhodu. Hlučnosť dosahuje maximálne 63,5 dB. Chladný vzduch môžete do miestnosti distribuovať ako jemný vánok alebo ako silný vietor. Ak chcete iba povzbudiť cirkuláciu vzduchu, môžete nechať samostatne pracovať len ventilátor. Okrem toho vás zariadenie so svojou integrovanou funkciou odvlhčovača dokáže zbaviť teplého a vlhkého vzduchu v domácnosti.

Samozrejmosťou tejto klimatizácie sú funkcie ako programovateľný časovač a režim spánku. Časovač dokáže spustiť alebo zastaviť klimatizáciu po uplynutí zvolenej doby a režim spánku pomaly zoslabuje prevádzku chladenia. Všetky funkcie klimatizácie Klarstein Grandbreeze Eco 12K môžete nastaviť buď na prehľadnom ovládacom paneli zariadenia, alebo pohodlne pomocou diaľkového ovládača. Táto klimatizácia vďaka čistým líniám a elegantnej konštrukcii zapadne do každého obytného alebo pracovného prostredia. Súčasťou balenia sú samozrejme všetky diely potrebné na pripojenie klimatizácie, ako sú odpadová hadica a tesnenie do okna.

Viacero spotrebiteľov oceňuje vysoký výkon zariadenia a možnosť používania v každom ročnom období. Ponúka tiež rôzne režimy a je flexibilne nastaviteľná. Oceňujeme aj jej dizajn. Hlučnosť dosahuje 63 dB, ale pri tichšom chode je maximálna úroveň hluku 55 dB. Klimatizácia je za vyššiu obstarávaciu cenu, ale vzhľadom na výkon je primeraná. Chýba jej však ovládanie cez aplikáciu.

Pozitíva

Vysoký výkon
Dizajn
Funkcie klimatizácie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Chýba ovládanie cez aplikáciu

Chladiaci výkon: 3,5 kW ● Maximálna plocha miestnosti: 59 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 460 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A+ ● Max. hlučnosť: 63,5 dB ● Hmotnosť: 33,5 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Klarstein Metrobreeze Rom

Chladiaci výkon na úrovni 3 kW, teploty od 18 do 30 °C, tri úrovne chladenia, prietok vzduchu 330 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Metrobreeze Rom ponúka výkon 3,0 kW. Prietok vzduchu dosahuje maximálne 330 m3 za hodinu. Je určená pre miestnosti od 29 do 49 m2. Teplotu si môžete nastaviť od 18 do 30 °C. Klimatizácia patrí do energetickej triedy A+. Či už si prajete jemný vánok alebo silný vietor, zaručí vám ho 3-stupňovo nastaviteľný ventilátor. Ak chcete len stimulovať prúdenie vzduchu, tak môžete nechať pracovať iba samotný ventilátor, ktorý vám bude navyše šetriť na spotrebe energie.

Dizajnom je podobná modelu Metrobreeze 9 New York. Opäť je dostupná v čiernej alebo bielej farbe. Čisté línie a minimalistické prevedenie považujeme za dobrú voľbu, keďže umožňujú klimatizáciu začleniť do každého obytného aj pracovného prostredia. Oceňujeme, že súčasťou balenia sú všetky potrebné časti k pripojeniu klimatizácie. Pre jednoduché presúvanie spotrebiča má zariadenie integrované hladko pohyblivé kolieska. Nechýba funkcia časovača ani režim spánku, pri ktorom sa zníži chladiaci výkon na najnižšiu rýchlosť a po 7 hodinách zariadenie vypne. Ovládanie zabezpečuje ovládací panel na hornej strane zariadenia s LCD displejom alebo diaľkový ovládač.

Pri tomto modeli mobilnej klimatizácie sa môžete stretnúť aj so smart verziouKlarstein Metrobreeze Rom Smart má úplne rovnaké funkcie aj parametre ako Klarstein Metrobreeze Rom. Jediným rozdielom a vlastne aj výhodou je to, že je ovládateľná pomocou smartfónu. Vďaka aplikácii Klarstein a pripojeniu k sieti WLAN je možné klimatizáciu ovládať odkiaľkoľvek.

Asi vás neprekvapí, keď spomenieme opäť hlučný chod, ktorý býva problémom pri mobilných klimatizáciách pomerne často. Spotrebitelia vyzdvihujú prijateľnú obstarávaciu cenu za naozaj kvalitný výrobok. Škoda, že za SMART verziu zariadenia si musíte viac priplatiť.

Pozitíva

Efektívne a rýchle chladenie
Elegantný dizajn
Prijateľná obstarávacia cena

Negatíva

Hlučnosť
Príplatok za smart verziu

Chladiaci výkon: 3,0 kW ● Maximálna plocha chladenia: 49 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 330 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A+ ● Max. hlučnosť: 63 dB ● Hmotnosť: 24 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Mobilné klimatizácie sa každým rokom stávajú obľúbenejšie. Nie je nič lepšie, ako keď sa vrátite z letných horúčav do príjemne vychladeného prostredia. Ich výhodou je, že si ich môžete presúvať do rôznych miestností. Hodia sa vám aj pokiaľ bývate v paneláku alebo nemáte chuť na stavebné úpravy. V tomto teste sme vám predstavili mobilné klimatizácie od nemeckej firmy Klarstein. Výrobcovia dbajú na výkonnosť zariadenia, na nízku spotrebu, mnoho funkcií a v neposlednom rade aj na elegantný dizajn zariadenia. Stretnete sa s lacnejšími aj drahšími modelmi, ktoré ponúkajú aj ovládanie cez aplikáciu. V tejto časti vám predstavíme ešte jeden dôležitý parameter, ktorým je miera predajnosti jednotlivých modelov. Ak chcete vedieť, ktorá z mobilných klimatizácií Klarstein sa predáva najviac, tak nahliadnite do našej tabuľky nižšie. Údaje predajnosti zozbieral portál Heureka.sk a my ich vzhľadom na pretrvávajúci záujem o mobilné klimatizácie pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Kraftwerk Smart 10K 5* Zobraziť produkt
Kraftwerk Smart 12K 5* Zobraziť produkt
Metrobreeze 9 New York 5* Zobraziť produkt
Iceblock Ecosmart 7 5* Zobraziť produkt
Iceblock 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Rozhodli pre kúpu mobilnej klimatizácie od značky Klarstein a máte nejakú otázku, ktorá zatiaľ nebola zodpovedaná? Či už vás trápi, aký model si vybrať, alebo len potrebujete doplniť nejakú informáciu, neváhajte a opýtajte sa. Vaše otázky si pozeráme a snažíme sa vždy odpovedať v čo najkratšom čase. Na pár často kladených otázok nájdete odpovede nižšie.

Klimatizáciu si vyberajte podľa toho, aký veľký priestor chcete vychladiť. Značka Klarstein ponúka modely pre chladenie priestorov do 44 m2, 49 m2 alebo do 59 m2. Od toho sa odvíja aj výkon zariadenia. Klimatizácie s nižším výkonom okolo 2,6 kW sú vhodné pre menšie miestnosti a s výkonom 3,5 kW pre väčšie. Ďalej sú dôležité funkcie, ktoré ponúkajú a v neposlednom rade aj spotreba energie. Musíme vyzdvihnúť, že značka Klarstein ponúka výrobky, ktoré sú zaradené do triedy A alebo A+. Nezabudnite, že mobilné klimatizácie sú hlučnejšie, tak na to myslite pri výbere a inštalácii.

Vzhľadom na to, že mobilná klimatizácia dokáže ochladiť len miestnosť, v ktorej sa nachádza, umiestnenie si dobre premyslite. Je vhodná do objektov, kde nie je možné inštalovať klasickú nástennú klimatizáciu. Hodí sa predovšetkým do kancelárie, obývačky alebo tam, kde vám nebude vadiť jej hlučnejši chod. Do spálne ju neodporúčame.

Stretnete sa s rôznymi režimami chladenia a s nastavením intenzity fúkania. Samozrejmosťou je nastavenie teploty podľa vašich predstáv. Nechýba im časovač, ktorý oceníte najmä keď nie ste doma a chcete sa vrátiť do príjemne vychladenej miestnosti. Časovač umožňuje zapnutie aj vypnutie zariadenia za zvolený časový úsek. Ďalšou funkciou je režim spánku, pri ktorom sa chod klimatizácie spomalí a zníži sa jej hlučnosť. Ovládanie je pri všetkých modeloch zabezpečené diaľkovým ovládačom. Pri drahších modeloch sa stretnete aj s ovládaním cez aplikáciu.

Klarstein New Breeze 9

Chladiaci výkon na úrovni 2,7 kW, teploty od 16 do 30 °C, štyri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ohrievanie a sušenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S atraktívnymi parametrami prišla na trh aj mobilná klimatizácia Klarstein New Breeze 9. Tá ponúka chladiaci výkon na úrovni 2,7 kW, vďaka čomu je schopná generovať teploty od 16 do 30 °C.  Po vzore ostatných klimatizačných jednotiek sa sem výrobca rozhodol zakomponovať ekologické chladivo R290, ktoré zanecháva pri svojom použití minimálnu uhlíkovú stopu. Mobilná klimatizácia Klarstein New Breeze je vhodná predovšetkým do menších miestností, na dosiahnutie optimálnych výsledkov je odporúčaných maximálne 26 m² priestoru.

Výrobca v tomto prípade neuvádza menovitý prietok vzduchu. Popis výrobcu hovorí len o 4 stupňoch ventilátora, ktoré má spotrebiteľ možnosť nastaviť. Klimatizáciu z dielne nemeckého výrobcu Klarstein je možné ovládať pomocou dotykového panela na tele samotného zariadenia, no na svoje si prídu aj používatelia, ktorí majú radi komfortnejšie spôsoby. Rovnako dobre totiž poslúži aj pribalený diaľkový ovládač

Klimatizácia Klarstein New Breeze 9 ponúka spomenuté štyri úrovne chladenia (nízku, strednú, vysokú a automatickú), pričom používateľ si môže zvoliť medzi chladením, ohrievaním a sušením, ktoré odstráni kondenzovanú vodu z klimatizačnej jednotky. V porovnaní so svojou konkurenciou je menšia aj ľahšia, disponuje rozmermi 77 x 29,5 x 36 cm a jej váha sa zastavila na hodnote 24,3 kg.

Pozitíva

Dizajn klimatizačnej jednotky
4-rýchlostný ventilátor
Odstránenie kondenzátu sušením

Negatíva

Menej presné informácie od výrobcu
Pre menšie miestnosti
Vyššia hlučnosť

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Príkon: 1 000 W ● Energ. trieda chladenia: - ● Prietok vzduchu: - m3/h ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 24,3 kg

Klarstein Ion Breeze

Chladiaci výkon na úrovni 2,6 kW, teploty od 16 do 32 °C, štyri úrovne chladenia, päť režimov, prietok vzduchu 410 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Ion Breeze od spoločnosti Klarstein má chladiaci výkon 9 000 BTU/h (2 600 W) a dosahuje presvedčivý prietok vzduchu 410 m³/h. Táto mobilná klimatizácia sa vyznačuje tým, že je obzvlášť energeticky efektívna a šetrná k životnému prostrediu. Na chladenie používa prírodný chladiaci prostriedok R290. Je zaradená do energetickej triedy A.

Na výber ponúka rôzne režimy v úrovniach auto, cool, dry, fan a heat. Zaručujú vetranie miestnosti prispôsobené situácii, ktoré sa ďalej rozširuje štyrmi rôznymi silami vetra. Užitočná je pri tom aj nastaviteľná oscilácia a pohodlné nastavenie teploty medzi 16 až 32 °C v režime chladenia. Ak sa niekam chystáte a prajete si vrátiť sa do vychladenej miestnosti, určite vám bude nápomocná aj funkcia časovača. Chválime pohodlné ovládanie na diaľku pomocou diaľkového ovládača s rozsiahlymi nastaveniami. Výrobca v popise spomína tichý chod prístroja, ktorý oceníte v prostrediach citlivých na hluk, ako sú kancelárie či spálne. Model Ion Breeze ponúka vyšší prietok vzduchu a výhodou je aj prírodný chladiaci prostriedok. Za tento model si však viac priplatíte.

V prípade mobilnej klimatizácie Klarstein Ion Breeze spotrebitelia oceňujú výkonnosť, rýchle ochladenie miestnosti aj škálu funkcií. Plusom je nízka spotreba energie. Milo nás prekvapilo, keď sme v recenziách našli pozitívne ohlasy na nižšiu hlučnosť prístroja. Do miestnosti na spanie by sme ju však neodporúčali. Vzhľadom na výkon je vhodná do menších priestorov.

Pozitíva

Nižšia hlučnosť
Prírodný chladiaci prostriedok
Nízka spotreba energie

Negatíva

Chýba ovládanie cez aplikáciu

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Maximálna plocha chladenia: 44 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 410 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 36 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Klarstein New Breeze ECO

Chladiaci výkon na úrovni 2,9 kW, teploty od 16 do 30 °C, tri úrovne chladenia, na výber je chladenie, sušenie, odvlhčovanie a automatický režim, prietok vzduchu 360 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Prajete si mať vo vašom obytnom priestore či kancelárii v letných horúčavách príjemný chládok? S tým vám pomôže aj prenosný klimatizačný systém Klarstein New Breeze ECO. Napriek svojmu silnému výkonu je obzvlášť energeticky efektívny a šetrný k životnému prostrediu. Zariadenie pre pokles teploty má chladiaci výkon 10 000 BTU/h, čo je 2,9 kW a dosahuje presvedčivý prietok vzduchu 360 m³/h. Napriek výkonnosti je klimatizácia zaradená do energetickej triedy A+. Svojimi parametrami sa podobá na predošlý model Klarstein Metrobreeze Rom

Klimatizácia používa na chladenie iba prírodné a ekologické chladivo R290. Na výber máte 4 rôzne režimy (automatický, chladenie, sušenie, čiže odvlhčovanie a ventilátor), ktoré zaručujú vetranie miestnosti prispôsobené situácii, ktorú navyše dopĺňajú 3 rôzne úrovne ventilácie. Automatická horizontálna a manuálna vertikálna oscilácia zaisťujú, že chlad je rozmiestnený po celej miestnosti. V režime chladenia si môžete nastaviť teplotu od 16 °C do 30 °C. Toto rozpätie považujeme za dostatočné. Maximálna hlučnosť môže dosiahnuť 64 dB, čo je pomerne rušivé. Na druhej strane pri najnižšom nastavení hluk dosahuje iba 48 dB. Zariadeniu nechýba ani časovač, s ktorým si presne určite čas zapnutia a vypnutia prístroja. Ovládať prístroj pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia.

Spotrebitelia sú podľa ich pozitívnych recenzií s výrobkom spokojní. Jednoducho sa ovláda, má dostatočný výkon a dokonca aj WiFi pripojenie. Ovládanie je teda možné aj cez aplikáciu v mobile. Chod je aj v tomto prípade hlučnejší, preto odporúčame klimatizáciu umiestniť do chodby alebo do miestnosti, kde vám vyšší hluk nebude prekážať. Mriežky na smerovanie vzduchu sa dajú nastaviť len manuálne.

Pozitíva

Nízka spotreba energie
Rýchle chladenie
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Hlučnosť

Chladiaci výkon: 2,9 kW ● Maximálna plocha chladenia: 49 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 360 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A+ ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 36 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Klarstein Metrobreeze Miami

Chladiaci výkon na úrovni 2,6 kW, teploty od 16 do 31 °C, tri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ventilácia a odvlhčovanie, prietok vzduchu 380 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klarstein Metrobreeze Miami ponúka slušný chladiaci výkon 2,6 kW. Prietok vzduchu u nej dosahuje maximálne 380 m3 za hodinu. Je určená do štandardne veľkých miestností od 26 do 44 m2. Teplotu si môžete nastaviť od 16 °C do 31 °C. Klimatizácia patrí do energetickej triedy A.

Pri výbere režimu máte na výber 4 možnosti a to chladenie, odvlhčovanie vzduchu, ventilácia a doplnkový automatický režim. Silu vetra je možné zvoliť z troch predvolených hodnôt. Samotný displej zariadenia je dotykový a umožňuje vám nastaviť si osciláciu otvoru ventilátora, časovač a aktivovať či deaktivovať režim spánku. Ten zaisťuje reguláciu zvolenej teploty pri zníženej hlučnosti zariadenia. Hlučnosť dosahuje 65 dB, je pomerne vysoké číslo a hlučnosť skutočne počuť. Pre ďalšie nastavenia bez nutnosti opustiť svoje miesto je možné použiť aj pribalené diaľkové ovládanie. Vďaka kolieskam ju v prípade potreby dokážete jednoducho premiestniť z jednej izby do druhej a následne zapojiť vzduchovú hadicu s dĺžkou 1,5 m. Pre takéto zapájanie je súčasťou balenia sada tesnení pre sklopné aj posuvné okná.

Aj v tomto prípade sa v recenziách objavovala ako nevýhoda vyššia hlučnosť. Preto záleží, kde máte klimatizáciu umiestnenú. Pokiaľ to nie je priamo v spálni, nemusí to byť až také veľké mínus. Prípadne vám vie pomôcť vyššie spomenutý režim spánku. Spotrebitelia vyzdvihovali moderný dizajn klimatizácie a dostatočný výkon zariadenia aj pre väčšie miestnosti. Pozitívnou stránkou klimatizácie je aj nižšia obstarávacia cena.

Pozitíva

Obstarávacia cena
4 režimy
Moderný dizajn

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Vhodná do menších priestorov

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Maximálna plocha chladenia: 44 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 380 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 65 dB ● Hmotnosť: 24,5 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Klarstein Iceblock Ecosmart 9

Chladiaci výkon na úrovni 2,6 kW, teploty od 16 do 31 °C, dve úrovne chladenia, na výber je chladenie/klimatizácia, ventilátor a odvlhčovanie, prietok vzduchu 330 m³ za hodinu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

O letné horúčavy sa postará aj model Klarstein Iceblock Ecosmart 9. Jej chladiaci kompresor pracuje s 9 000 BTU, resp. 2600 W v triede energetickej účinnosti A, takže je zariadenie úsporné a šetrné k životnému prostrediu. Táto klimatizácia je podobná modelu Klarstein Iceblock Prosmart 12. Má však nižší výkon, preto je vhodná do menších priestorov s maximálnou plochou 44 m2. Poteší vás aj prijateľnou obstarávacou cenou.

Funguje na podobnom princípe ako model Prosmart 12. Ponúka 3 režimy využiteľnosti ako klimatizácia, ventilátor aj odvlhčovač vzduchu. Teplotu si viete nastaviť od 16 do 31 °C. Integrovaný ventilátor s 2 úrovňami výkonu rozdeľuje vychladený vzduch do celej miestnosti a funkcia odvlhčovania filtruje zo vzduchu 1 l vlhkosti za hodinu. Opäť vyzdvihujeme jednoduchosť ovládania. Vďaka aplikácii Klarstein a pripojeniu k sieti WLAN je možné zariadenie Iceblock Ecosmart 9 ľahko ovládať pomocou smartfónu. Horný ovládací panel zaisťuje zasa jednoduché manuálne ovládanie. Dodávaný diaľkový ovládač tiež ponúka možnosť pohodlného ovládania. Klimatizácia disponuje ďalšími funkciami, ako napríklad manuálna oscilácia otvoru ventilátora alebo 24-hodinový programovateľný časovač zapnutia/vypnutia. Výber funkcií vám zobrazia stavové LED diódy. V balení sa nachádzajú dve tesniace sady, jedna pre posuvné okná a druhá pre sklápacie okná. Vzduchová 1,5 m hadica a kolieska s hladkým chodom, ktoré vám uľahčia premiestnenie klimatizácie sú taktiež samozrejmosť.

Názory na tento model mobilnej klimatizácie Iceblock Ecosmart 9 sú rovnaké ako na model Iceblock Prosmart 12. Je vhodný skôr do menších miestností a nepoteší vás hlučnosťou. Naopak, s výkonom a účinnosťou chladenia budete určite spokojní. Ak nemáte vysoký rozpočet na klimatizáciu, tak táto je pre vás ideálna voľba.

Pozitíva

Cena
Funkcie
Ovládanie cez aplikáciu

Negatíva

Vhodná do menších priestorov
Hlasný chod

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Maximálna plocha chladenia: 44 m2 ● Maximálny prietok vzduchu: 330 m3/h ● Energ. trieda chladenia: A ● Max. hlučnosť: 65 dB ● Hmotnosť: 24 kg ● Diaľkové ovládanie: áno

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Klimatizácie

Vaše hodnotenie:
(92.6%)

Komentáre
Michal 21.Jul.2022

Klarstein Metrobreeze 9 New York City je spoľahlivá a výkonná mobilná klimatizácia. Funguje podľa popisu a som rád za diaľkový ovládač, vďaka ktorému nemusím vstávať z gauča. Aj manželka je s ňou spokojná. Na žiadne nedostatky sme zatiaľ neprišli. V týchto dňoch je to na nezaplatenie.

Odpovedať

Zdenko 11.Aug.2022

Klimatizácia Klarstein New Breeze 9 je celkom postačujúca. Dokáže príjemne ochladiť menšie izby a dokonca sa teplota zníži o pár stupňov. Zvyknem prístroj používať na prvom stupni a som spokojný. Mínusom je hlučnosť, je vyššia než som čakal. Používam ho len zopár dní, ale zatiaľ z mojej strany spokojnosť.

Odpovedať

Henrieta 12.Aug.2022

S klimatizáciou Klarstein New Breeze ECO sme veľmi spokojní. Má dobrý výkon, ľahko sa ovláda a na menší byt v pohode stačí. Má aj WiFi, čo oceňujem, pretože sa dá ovládať cez aplikáciu v mobile na diaľku. Hlučnosť je vyššia, než sa uvádza v popise produktu. Ale nevadí mi to nejako zásadne. Za pozitíva považujem rýchle chladenie, jednoduché ovládanie aj nízku spotrebu energie. Negatívom je spomínaná hlučnosť.

Odpovedať