Multifunkčné hrnce

Najlepšie multifunkčné hrnce 2024 + recenzie

Multifunkčný hrniec môže do vašej kuchyne priniesť revolúciu, o ktorej by sa vám ani nesnívalo. Kuchynský pomocník, ktorý dokáže variť, piecť, dusiť, grilovať či smažiť? Multifunkčné hrnce nielenže šetria váš čas, ale aj miesto v kuchyni. Jeden spotrebič totiž zastane úlohy ďalších troch. Pripravovať pokrmy v takomto type hrnca je veľmi jednoduché. Nie každý takýto elektrický hrniec však dokáže zvládnuť svoje úlohy poriadne. Test Magazín zrealizoval porovnávací test, pričom sme vybrali aj víťaza testu, multifunkčný hrniec Sencor SFR 9300BK. Výhodný v pomere ceny a kvality, zaujme aj objemom a moderným dizajnom. Náš prieskum trhu obsahuje aj ďalšie multifunkčné hrnce s množstvom funkcií. Spracovali sme tiež návod, ako vybrať multifunkčný hrniec.

Publikované: 20.10.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký multifunkčný hrniec kúpiť?

Praktická pomoc v kuchyni sa zíde vždy. Určite by sa páčilo aj vám, ak by ste mali jeden hrniec, v ktorom mäso podusíte, upečiete alebo vysmažíte. Multifunkčný hrniec za vás dokáže pri správnom používaní vykonať veľkú časť práce. Príprava je rýchlejšia a jednoduchšia. Orientovať sa v rozmanitej ponuke nie je ľahké a preto náš porovnávací test obsahuje aj tabuľku TOP 3 multifunkčných hrncov s príslušným štítkom. Vďaka krátkej charakteristike nemusíte čítať ani rozsiahle recenzie, vybrať si tak môžete zaručenú kvalitu hneď v úvode nášho porovnávacieho testu.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal RK705138 5* Zobraziť produkt
Tefal CY754830 5* Zobraziť produkt
Sencor SFR 9300BK 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Sencor SFR 9300BK

Sencor SFR 9300BK

Príkon 1 800 W, objem 4,8 litra, 18 prednastavených programov, regulácia teploty od 40 °C do 240 °C

Zobraziť viac info

Veľmi dobrý pomer ceny a výkonu ponúkne multifunkčný hrniec Sencor. Okrem rýchleho ohrevu poteší aj 18 funkciami a prednastavenými programami pre prípravu pokrmov. Celkový objem elektrického hrnca je 4,8 litra. Medzi príslušenstvom chýba kôš na fritovanie. Inak však môžete realizovať pomalé varenie Sous-Vide alebo máte špeciálny program na popcorn či dusenie ryže. Sencor nesklame ani kvalitou spracovania. Dizajnovo pôsobí veľmi moderne.

Cenový trhák
Ariete Vintage

Ariete Vintage

Príkon 650 W, objem 1,8 litra, 5 prednastavených programov, bez možnosti regulácie teploty a časovača

Zobraziť viac info

Retro multifunkčný hrniec Ariete Vintage s objemom nádoby 1,8 litra ponúka na výber 5 prednastavených programov. Príkon 650 W je vzhľadom na veľkosť nádoby dostačujúci. Misa je vyberateľná, dá sa používať v rúre. Spotrebič nemá displej ani časovač, ovláda sa otočným regulátorom.

Náš TIP
Tefal RK705138

Tefal RK705138

Príkon 600 W, objem 1,8 litra, 12 prednastavených programov, automatická kontrola teploty Fuzzy Logic

Zobraziť viac info

Menší multifunkčný hrniec s objemom nádoby 1,8 litra síce nezaujme ľudí, ktorí majú požiadavku na väčší objem, no prekvapí inteligentnými funkciami. Medzi nimi aj Fuzzy Logic, čo znamená, že multifunkčný hrniec sám reguluje výkonnostný stupeň a čas varenia podľa typu programu a množstva pokrmu. Súčasťou balenia je kuchárska kniha s receptami. Programov je 12 a nechýba funkcia odloženého štartu alebo udržiavanie tepla. Nádoba má keramický povrch a môže sa umývať v umývačke riadu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Náš prieskum trhu trval viac ako 50 hodín. Produkty – multifunkčné hrnce sme do nášho porovnávacieho testu vyberali na základe dôležitých technických parametrov. Spotrebitelia najčastejšie pred kúpou rozmýšľajú o objeme multifunkčného hrnca. Rozhodovať sa treba podľa potrieb a nárokov, ktoré spotrebiteľ má. Čím väčší hrniec, tým vyšší príkon spotrebiča, ktorý vplýva na rýchlosť prípravy pokrmov.

Mnohé inteligentné multifunkčné hrnce disponujú predvolenými programami varenia. Vyberať môžete z pracovných postupov (dusenie, varenie, pečenie, grilovanie...) alebo zvolíte prípravu konkrétneho pokrmu (ryža, cestoviny, zelenina, mäso...). Rozhodovanie ovplyvňujú aj praktické funkcie, ktoré spotrebiteľ využije. Hodnotili sme taktiež to, ako sa zariadenie ovláda a aká je náročnosť obsluhy. V rámci metodológie sme zisťovali, aká je kvalita spracovania či použité materiály. Pri mnohých modeloch zaváži, aké výrobca ponúka príslušenstvo.

Objem nádoby a materiál
Príkon
Programy varenia
Praktické funkcie
Ovládacie prvky
Kvalita spracovania
Náročnosť údržby
Dizajn
Príslušenstvo

Počas prieskumu trhu sme našli množstvo modelov multifunkčných hrncov, ktoré spotrebiteľom prinášajú pridanú hodnotu. Nie je však „hrniec ako hrniec“. Nie všetky hrnce nás presvedčili o tom, že spotrebiteľovi ponúknu to, čo potrebuje. V recenziách si prečítate výsledky nášho testu multifunkčných hrncov. Do výberu sa dostali multifunkčné hrnce PhilipsSencorTefalOrava alebo Catler. V teste je aj Delimano multifunkčný hrniec. Ponuku na našom trhu sme analyzovali u predajcov ako Alza.sk, Hej.sk, Mall.sk, Tpd.sk, ale aj vďaka portálu Heureka.sk, kde sme preverovali dostupnosť tovaru.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie multifunkčných hrncov

V recenziách nájdete objektívne názory našich redaktorov na konkrétne modely „všemožných“ hrncov. Kvalitný multifunkčný hrniec musí spĺňať v očiach spotrebiteľa určité nároky, do úvahy však treba brať aj pomer ceny a kvality. Mnoho vám o kvalite napovedia recenzie spotrebiteľov – zákazníkov, ktorí už takýto hrniec odskúšali v praxi. Ich referencie sú veľmi cenné a sú súčasťou našich recenzií. Vychádzame tak z reálnych skúseností ľudí a upozorňujeme nielen na kvality produktov, ale aj ich slabé stránky a nedostatky. Názory spotrebiteľov sú teda veľmi dôležité. Žiadny z produktov nie je recenzovaný za účelom reklamy.

Víťaz testu

Sencor SFR 9300BK

Príkon 1 800 W, objem 4,8 litra, 18 prednastavených programov, regulácia teploty od 40 °C do 240 °C

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi moderne pôsobiaci so širokou škálou funkcií a pritom vôbec nie najdrahší. Multifunkčný hrniec Sencor ponúka nádobu s nepriľnavým povrchom a objemom 4,8 litra. Viacero spotrebiteľov avizuje spokojnosť s jednoduchou údržbou vďaka tomu, že nádoba je vyberateľná a umývateľná v umývačke riadu. Elektrický hrniec má až 18 prednastavených programov. Samozrejmosťou je štandardné varenie, pečenie, opekanie alebo vyprážanie. Škoda len, že výrobca nepribalil v rámci príslušenstva aj kôš na fritovanie/vyprážanie. Variť však môžete v pare alebo dokonca vo vákuu vďaka režimu Sous-Vide. Vďaka tomu v jedle zachováte maximum živín.

Udusiť ryžu či pripraviť popcorn nie je žiadny problém, vybrať si totiž môžete konkrétne funkcie. Príkon spotrebiča činí 1 800 W. Núdzu o rýchly ohrev teda mať nemusíte. Rovnako tak samotná tepelná úprava pokrmov je časovo optimálna. Bez ohľadu na to, či varíte, dusíte, pečiete alebo grilujete – pokrmy sú vždy pripravené podľa predstáv. S ovládaním problém nehrozí, pretože vás bude navigovať veľký podsvietený LED displej. Po okolí neho sú rozmiestnené vystúpené dotykové tlačidlá. Voliť môžete z viacerých režimov prípravy pokrmov. Podľa toho môžete použiť aj príslušenstvo – 6 vidličiek na fondue, Sous-Vide rošt alebo naparovák. S funkciou pečenia sa môžete rozhodnúť aj pre pečenie hrnčekových koláčov alebo sušienok či slaných pagáčov.

Medzi programami je aj príprava jogurtu. Nastaviť si môžete aj manuálny režim a regulovať teplotu v rozmedzí 40 °C – 240 °C. Pokrievka multifunkčného hrnca je sklenená, pohodlne tak môžete sledovať, ako váš pripravovaný pokrm vyzerá. Zároveň má veľmi dobre riešený úchop, rukoväť je dobre izolovaná a zaručene sa teda nepopálite. Spotrebitelia vyzdvihujú takisto kvalitu spracovania. V pomere ceny a kvality ide o naozaj skvelú voľbu. Nám osobne sa pozdáva aj dizajn. Multifunkčný hrniec v čiernej farbe pôsobí elegantne a moderne. Komfort používania vylepšuje aj funkcia udržiavania teploty alebo časový spínač.

Pozitíva

Rýchly ohrev
Kvalitná funkcia pečenia
Ľahká údržba nádoby

Negatíva

Chýba kôš na smaženie/fritovanie

Objem nádoby: 4,8 litra ● Príkon: 1 800 W ● Počet programov: 18 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 5,6 kg

Cenový trhák

Ariete Vintage

Príkon 650 W, objem 1,8 litra, 5 prednastavených programov, bez možnosti regulácie teploty a časovača

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre milovníkov dobového dizajnu bude multifunkčný hrniec Ariete Vintage veľmi zaujímavou estetickou možnosťou výberu. Do nášho porovnávacieho testu sme tento multifunkčný hrniec vybrali práve pre špecifický dizajn. Ide o jednoduchý multifunkčný hrniec s objemom nádoby 1,8 litra. V prípade, že v hrnci chcete pripravovať polievku, zmestia sa doň 3 litre. Nádoba má nepriľnavý povrch a ľahko sa udržiava. Je vhodné ju umývať pod tečúcou vodou, nie v umývačke riadu. V prípade, že niektorý z pokrmov chcete dokončiť v rúre, misa je vyberateľná. Príkon výhrevného telesa 650 W je pre daný objem optimálnou možnosťou. Elektrický hrniec je vhodný aj na pomalé varenie. Pri ovládaní sa však budete musieť zaobísť bez displeja či časovača. Hlavnými ovládacím prvkom je otočný regulátor, ktorého otočením určíte, ktorý program chcete aktivovať. Teplotu nemožno regulovať.

5 programov prípravy pokrmov nie je veľa, no to podstatné multifunkčný hrniec zvládne. Z programovej ponuky môžete využiť pečenie, varenie v pare, pomalé varenie, ryžovar a výrobca medzi programy zaradil aj funkciu udržiavania teploty. Prístroj vás na aktívny čas prípravy upozorňuje len svetelnou signalizáciou. Prívodný kábel má 120 cm.

Spotrebiteľom sa páči kvalita spracovania. Kombinácia plastu a kovu pôsobí veľmi esteticky a pre daný retro či vintage štýl ide naozaj o perfektný dizajnový prvok, no zároveň ide stále o praktického pomocníka v kuchyni. Pokrievka hrnca je presklená takže vidíte všetko, čo sa v hrnci odohráva. Výrobca dodáva k multifunkčnému hrncu odmerku, kôš na varenie v pare, držiak veka a lyžicu na ryžu. Praktický pomocník určite zaujme aj cenou, no určený je primárne pre tie domácnosti, ktoré sú zariadené vo vintage štýle. Ak pre vás tento štýl nie je podstatný, možno vás zaujme inteligentnejší multifunkčný hrniec Tefal Multicooker RK705138.

Pozitíva

Nápaditý dizajn
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Menší objem
Bez displeja
Bez regulácie teploty

Objem nádoby: 1,8 litra ● Príkon: 650 W ● Počet programov: 5 ● Displej: nie ● Časovač: nie ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 3,6 kg

Náš TIP

Tefal RK705138

Príkon 600 W, objem 1,8 litra, 12 prednastavených programov, automatická kontrola teploty Fuzzy Logic

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jeden elektrický hrniec, ktorý zvládne až 12 kuchárskych postupov a pripraví priam ukážkovú dusenú ryžu. Multifunkčný hrniec Tefal sa opäť radí medzi kompaktné kuchynské spotrebiče. Na prvý pohľad pôsobí ako domáca pekáreňObjem nádoby 1,8 litra patrí síce medzi menšie, no svoju prácu odvedie skvele. A to aj pre keramický povrch a hrúbku stien 2 mm – pripálenia sa báť nemusíte. Bez toho, aby ste museli pokrm kontrolovať či miešať. Tefal Multicooker je v kuchyni veľmi významným pomocníkom pri viacerých činnostiach. Na výber máte až z 12 programov, samostatný program má napríklad ryža, rizoto, pečenie, polievka, dusenie alebo parný program. Pri parnom programe smeruje výhrada k veku, keďže po otvorení voda stečie dole okolo prístroja. Ide o drobný nedostatok. Pri pečení je nutné si dávať pozor na príliš hutné cestá, ktoré môžu byť následne neprepečené.

Prístroj je vybavený automatickou kontrolou teploty (Fuzzy Logic) a takisto funkciou auto-stop. Vďaka Fuzzy Logic dokáže prístroj sám regulovať výkonnostný stupeň a dĺžku varenia pokrmu. Stačí vám len zvoliť program. Využiť môžete aj odložený štart alebo funkciu udržiavania teploty. Časovač možno použiť len na nastavenie doby zapnutia, nie čas prípravy. Prístroj si proces reguluje automaticky. Ovládanie je veľmi nenáročné. Tlačidlo on/off je na prednej strane prístroja, rovnako ako celý ovládací panel, okolo ktorého sú ďalšie ovládacie prvky – tlačidlá. Jednotlivé funkcie majú riadne označené ikonami. Digitálny displej je síce jednoduchý, no zobrazí všetko podstatné. Spotrebiteľom sa ovládateľnosť i jednoduchá manipulácia veľmi páči. K multifunkčnému hrncu Tefal dostanete knižku receptov (26 receptov), čo vám môže veľmi pomôcť pri správnej príprave pokrmov.

Problémom nie je ani údržba, pretože nádobu môžete umyť v umývačke riadu. Veľkým plusom je pri manipulácii odnímateľná prívodná šnúra. Niektorí zákazníci avizovali horšie čistenie niektorých priestorov v okolí nádoby. Pri vysmážaní by spotrebitelia ocenili kôš ma fritovanie, ten v balení nie je. Nechýba parný košík, odmerka a lyžica na ryžu. Takisto spomenutá kuchárska kniha s receptami. Skúsenosti s multifunkčným hrncom Tefal sú veľmi pozitívne. Medzi výhodami sa spomína i veľmi prístupná cena. Príkon 600 W síce veľa rešpektu nebudí, no na druhej strane sa odvďačí nízkou spotrebou. Vzhľadom na objem nádoby je výhrevnosť špirály dostačujúca. Tefal je síce z väčšej časti z plastu, no na jeho kvalitu si nemožno sťažovať.

Pozitíva

Pozitívne referencie
Nepriľnavý povrch nádoby – keramika
Automatická kontrola teploty

Negatíva

Malý objem nádoby
Zlý odvod vodnej pary

Objem nádoby: 1,8 litra ● Príkon: 600 W ● Počet programov: 12 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 3,7 kg

Pre náročných

Catler MC 8010

Príkon 1 400 W, objem 3 litre, 14 prednastavených programov, indukčný spôsob ohrevu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Možno nemáte čas na to, aby ste trávili prípravou pokrmu celé hodiny a najradšej by ste všetko pripravili naraz, čo najrýchlejšie. Pre pohodlnejších a náročnejších spotrebiteľov máme v našom teste práve multifunkčný hrniec Catler MC 8010. V prvom okamihu môže odradiť cena, no elektrický hrniec toho zvládne toľko, čo 5 spotrebičov dohromady. Vyberať môžete z bohatej programovej ponuky – 14 programov. Veľmi dobrú funkcionalitu ponúkne aj výrazne lacnejší multifunkčný hrniec Sencor SFR 9300BK. Čo je však najväčšou výhodou tohto spotrebiča, je indukčný spôsob ohrevu. Ten je enormne rýchly aj vďaka príkonu 1 400 W. Preto spotrebitelia najviac vyzdvihujú práve rýchlosť prípravy pokrmov. Nádoba má nepriľnavé dno i steny – tvorená je 6 vrstvami. Objem nádoby sú 3 litre. Tá je vyberateľná, no takisto má multifunkčný hrniec funkciu automatického čistenia.

Oválna konštrukcia má veľkú výhodu v efektívnej cirkulácii tepla. Indukčná cievka so 4-zónovým okruhom rovnomerne zahrieva celý objem hrnca. Prehľadný ovládací panel s podsvietením a digitálnym displejom pôsobí veľmi usporiadane. Stlačením ľubovoľného programu odštartujete automatizovaný proces prípravy pokrmu. Elektrický hrniec disponuje umelou inteligenciou a sám dokáže detegovať čas prípravy podľa množstva pokrmu a programu. Ešte viac vás možno zaujme možnosť hlasového ovládania – hrncu jednoducho poviete, ktorý program chcete spustiť a to nielen v anglickom, ale aj slovenskom jazyku, ktorý je podporovaný. Hrniec Catler má tlakový a teplotný systém, takže varenie je bezpečné a pohodlné. Displej zobrazuje čas do konca programu. Uložiť si môžete aj vlastný program, nastaviť teplotu i čas prípravy.

Po dokončení oceníte funkciu udržiavania teploty. Ak chcete mať navarené skôr ako prídete domov, určite vás zaujme možnosť aktivovania odloženého štartu. Multifunkčný hrniec varí, dusí, smaží, pečie a funguje aj ako tlakový hrniec. Spotrebiteľom sa veľmi páči kvalita spracovania, ktorú označujú ako nadpriemernú. Nerezové telo je odolné a aj na pohľad pôsobí veľmi kvalitne. Daňou za kvalitu spracovania je hmotnosť až 10 kg, keďže nádoba je indukčná a je tvorená viacerými vrstvami. V balení nájdete nadstavec na varenie v pare, odmerku, naberačku a kuchársku knihu s receptami.

Pozitíva

Rýchla príprava jedla
Kvalitné spracovanie – materiály i technológie
Dostatočne veľká nádoba

Negatíva

Vysoká cena

Objem nádoby: 3 litre ● Príkon: 1 400 W ● Počet programov: 14 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 10 kg

Lauben Multi Cooker 18SB

Príkon 1 000 W, objem 6 litrov, 18 prednastavených programov, časovač, funkcia udržiavania tepla.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Patrí k najobľúbenejším modelom na našom trhu, čo dosvedčujú aj čísla predajov. Okrem parametrov zaujmú pozitívne recenzie spokojných zákazníkov. Lauben Multi Cooker 18SB je vybavený veľkým objemom hrnca. Disponuje viacerými funkciami vrátane možnosti udržiavania tepla. Už v základe má 18 prednastavených programov a intuitívny dotykový displej na uľahčenie používania.

Multifunkčný hrniec Lauben Multi Cooker 18SB bez väčších problémov nahradí nielen klasický hrniec, ale tiež ho využijete ako tlakový hrniec, parný hrniec, ryžovar, varič vajíčok, alebo ho môžete použiť ako fritézu na prípravu vysmážaných pokrmov. K dispozícii je až 18 prednastavených a naprogramovaných programov na varenie ryže, dusenie mäsa – bravčové, hovädzie, kuracie, program na ryby, prípravu polievky, strukovín, tlakové varenie, pomalé varenie, prípravu pokrmov v pare či praktické funkcie, ako udržiavanie teploty (keep warm až po dobu 12 hodín) alebo odložený štart.

Výhodou multifunkčného hrnca je, že v okamihu, ako doň suroviny vložíte, sa o prípravu chutného pokrmu postará sám. Vy si môžete vybrať prednastavený program alebo si navoliť požadovaný čas a teplotu prípravy pokrmu. Príprava jedla v multifunkčnom hrnci Lauben je naozaj rýchla a veľmi jednoduchá. Príkon elektrického hrnca je 1 000 W. Súčasťou balenia je praktická kuchárska knižka, vďaka čomu môžete prípravu pokrmu prispôsobiť samotnému hrncu. Vyskúšať môžete zdravé varenie v pare alebo otestovať, ako dokáže hrniec pripraviť dusenú ryžu.

Na prvý pohľad hrniec zaujme kvalitným nerezovým plášťom a tiež veľkým ovládacím panelom s displejom. Z hľadiska ovládania je výhodou, že každý predvolený program má samostatné tlačidlo. Navyše sú nápisy v slovenskom alebo českom jazyku. Výber programu a stlačenie tlačidla štart zaberie naozaj minimum času. Vnútorný hrniec má objem 6 litrov. Povrch nádoby je nepriľnavý a je možné ju umývať v umývačke riadu. Ohrev je veľmi rýchly a rovnomerný. V rámci príslušenstva dostanete parný kôš na prípravu pokrmov v pare. Takisto odmerku a lyžicu. Niekomu môže chýbať fritovací kôš na prípravu vysmážaných pokrmov.

Napriek tvorbe tlaku v hrnci, tlak stúpne až v okamihu, keď je hrniec riadne uzatvorený. Robustné veko disponuje tlakovým ventilom práve preto, aby bolo uvoľnenie tlaku bezpečné. Používanie hrnca je navyše veľmi bezpečné. Robustné bezpečnostné veko skvele udržiava teplo, pričom celý plášť hrnca je vybavený technológiou Cool Touch, takže sa nemusíte báť horúceho povrchu a nehrozí teda vážne popálenie.

Multifunkčný hrniec je v niektorých domácnostiach veľmi obľúbený. Svedčí o tom aj obľúbenosť tohto modelu. Lauben Multi Cooker 18SB disponuje hrncom s nepriľnavým povrchom s objemom až 6 litrov. Používateľom sa tiež veľmi páči široká ponuka prednastavených programov. Hrniec totiž varí, griluje, pečie, smaží, restuje, dusí a pripraví aj pokrmy na pare. Displej s dotykovými prvkami sa ľahko ovláda a je dobre čitateľný. Používateľom sa páči intuitívne ovládanie, rýchla príprava pokrmov a jednoduchá údržba. Výhodou je i tepluvzdorný nerezový plášť. Poteší pochvala od zákazníkov, ktorým sa páči jednoduchá údržba nádoby. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú možnosť prípravy pokrmov na pare. Viacerí majitelia tohto hrnca chvália nízku spotrebu energie. Najlepšou referenciou je, že v hrnci je možné pripraviť chutné pokrmy bez väčšej námahy.

Pozitíva

Množstvo pozitívnych recenzií
Kvalitná príprava pokrmov
Bohatá ponuka prednastavených programov

Negatíva

Nič zásadné

Objem nádoby: 6 litrov ● Príkon: 1 000 W ● Počet programov: 18 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 4,7 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Vzhľadom na pestrú ponuku v segmente multifunkčných hrncov prinášame spotrebiteľom náš širší výber produktov. Počas prieskumu trhu sme vybrali niekoľko najlepších modelov, no pri rozhodovaní nás zaujali aj tieto multifunkčné hrnce. Medzi nimi nájdete malé aj veľké hrnce s automatickými funkciami, časovačom či termostatom. Ak ste teda medzi recenziami nenašli to, čo hľadáte, Test Magazín vám prináša alternatívy, ktoré vás v krátkych charakteristikách môžu o svojich kvalitách presvedčiť. Vždy pri výbere spotrebiteľ musí brať do úvahy vlastné individuálne požiadavky.

Do širšieho výberu sme vybrali aj praktický nerezový multifunkčný hrniec Sage BRC600. Objem nádoby na varenie je 1,8 litra. Ideálne sa hodí do menších kuchýň. Nádoba má povrch s nepriľnavou úpravou a je možné ju umývať v umývačke riadu. Na výber máte zo 4 automatických programov. Elektrický príkon je 760 W. Multifunkčný hrniec nemá displej, ale jednoduchý panel s tlačidlami. Pre udržania pokrmu v teple je tu funkcia Keep Warm.

S pozitívnymi recenziami sme sa stretli aj v prípade multifunkčného hrnca Russell Hobbs 21850-56. Ten má celkový objem 5 litrov a vyberať môžete až z 11 predvolených programov pre rýchlu a automatizovanú prípravu pokrmov. Zariadenie má funkciu udržiavania teploty aj časovač. Nádoba je vyberateľná a má nepriľnavý povrch. Základné údaje o čase a aktivovaných funkciách zobrazuje LED displej. Medzi funkciami je program na varenie ryže, varenie v pare alebo pomalé varenie. Variť môžete aj v tlaku.

Multifunkčný hrniec Tesla EliteCook K70 v modernom nerezovom tele ukrýva varnú nádobu s objemom 6 litrov. Na výber má spotrebiteľ až z 30 programov pre prípravu pokrmov. Multifunkčný varič Tesla má ovládanie v češtine a umožňuje manuálne nastaviť čas a tlak. Mikroprocesor monitoruje počas varenia tlak a teplotu, udržiava čas a taktiež nastavuje optimálnu intenzitu ohrevu. Medzi funkciami je odložený štart aj udržiavanie tepla.

K moderným multifunkčným hrncom patrí aj model ECG MHT 1661. V ponuke je 12 prednastavených programov a možnosť regulácie tlaku. Požuť ho tak môžete ako tlakový hrniec, čím výrazne skrátite čas prípravy pokrmov. Objem nádoby je 6 litrov. Podsvietený LCD displej informuje o čase prípravy a zobrazuje aj zvolený program. Pre voľbu programu je tu otočný ovládač. Nastaviť si môžete taktiež manuálny program. Inteligentný multifunkčný hrniec je vybavený intuitívnym ovládaním času a teploty. Teplotu možno regulovať v rozmedzí od 40 do 160 °C.

Veľmi zaujímavou voľbou je vysoký multifunkčný hrniec Tefal CY851130 Cook4me+. Už na prvý pohľad zaujme netradičným „vajíčkovým“ tvarom. Dizajn však pôsobí veľmi moderne. Dôkazom toho je aj ovládací panel s LCD farebným displejom a dvoma tlačidlami. V menu multifunkčného hrnca nájdete 150 predprogramovaných receptov. Objem keramickej nádoby je 6 litrov a môžete ju umývať v umývačke riadu. 6 režimov varenia vám ponúkne dostatočný komfort pri bezstarostnej príprave pokrmov. Veľkou výhodou je samostatným režim tlakového hrnca.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Najlepší multifunkčný hrniec je ten najpredávanejší? Môže aj nemusí to tak byť. Výhodou je, že produkty už majú viacero recenzií, ktoré vám môžu pomôcť v rozhodovaní. V našej tabuľke nájdete najpredávanejšie multifunkčné hrnce. Predajnosť sa síce rýchlo mení, no údaje sa snažíme pravidelne aktualizovať. Elektrické hrnce sa v posledných rokoch stávajú veľmi obľúbené a ich predajnosť stúpa, preto je aj konkurencia výrobcov vyššia. Pozrite sa, ktoré multifunkčné hrnce sú aktuálne najpredávanejšie.

Názov Hodnotenie Detail
Tesla EliteCook K70 5* Zobraziť produkt
Tefal Cook4me+ CY851130 5* Zobraziť produkt
Salente Ario+ 5* Zobraziť produkt
ECG MH 178 5* Zobraziť produkt
Russell Hobbs 28270-56 5* Zobraziť produkt

Ak uvažujete nad kúpou ryžovaru, parného hrnca alebo fritézy, zvážte či vaše požiadavky nesplní napríklad práve multifunkčný hrniec. Ten v sebe kombinuje viaceré kuchynské spotrebiče, pretože dokáže plnohodnotne variť, dusiť, piecť, smažiť, grilovať alebo dokonca variť v pare. Spája tak nespočetné množstvo výhod, šetrí čas, priestor a v neposlednom rade peniaze. Ak sa naučíte s multifunkčným hrncom pracovať, oboznámite sa s funkciami, spôsobmi prípravy jednotlivých pokrmov, zvládnete v ňom pripravovať polievkyomáčkymäso vo vlastnej šťave, uvariť ryžu, upiecť zemiaky alebo vysmažiť „nedeľné“ rezne. Chcete vedieť, podľa čoho si multifunkčný hrniec vybrať? Ktoré parametre sú pri výbere najdôležitejšie? Pripravili sme pre vás praktického sprievodcu výberom.

Ako vybrať multifunkčný hrniec

 • Objem nádoby
 • Rozmery multifunkčného hrnca
 • Príkon zariadenia
 • Obsluha a ovládanie
 • Programy varenia a praktické funkcie
 • Použité materiály
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Multifunkčný hrniec a objem nádoby

Spotrebiteľ pri uvažovaní nad kúpou multifunkčného hrnca najčastejšie začína parametrom, ktorým je objem vnútornej nádoby. Práve v nej sa totiž odohrávajú všetky dôležité procesy a je dôležitou súčasťou spotrebiča. Malé kompaktné elektrické hrnce majú objem 1,5 až 3 litre. Ideálne sú pre dvojčlenné domácnosti, ale záleží aj na tom, aké pokrmy chcete v multifunkčnom hrnci pripravovať. Ak plánujete jeho funkcie využívať na varenie ryže, dusenie zeleniny alebo varenie zemiakov, všeobecne na menší objem pokrmov, takáto kapacita vám bude bohato postačovať.

Väčšie hrnce nad 5 litrov ponúknu dostatok objemu pre prípravy plnohodnotných pokrmov, pečenie mäsa, prípravu soté, polievok či omáčok. Kapacita vnútornej nádoby na úrovni 5 až 6 litrov je medzi spotrebiteľmi považovaná za ideálny objem – napríklad pre štvorčlennú rodinu. Modely s 10 a viac litrami sú už poloprofesionálne alebo profesionálne automatické hrnce, ktoré sú určené na prípravu pokrmov vo väčšom množstvo, vhodné sú aj pre viacčlenné rodiny.

Pri nádobe je podstatné ešte to, z akého materiálu je nádoba vyrobená. Najdôležitejšie je to, aby bol povrch odolný proti pripáleniu. Veľkým plusom je, ak je možné umývať nádobu v umývačke riadu.

Rozmery a hmotnosť

Multifunkčný hrniec je viacúčelovým kuchynským zariadením, ktoré v sebe spája hneď niekoľko spotrebičov dohromady. Na výber sú kompaktné elektrické hrnce, ktorých rozmery sú menšie a takisto ich uskladnenie je priestorovo menej náročné. Ak však uvažujete nad takýmto hrncom s množstvom funkcií a väčším objemom (5 – 8 litrov), rátajte s tým, že rozmery i hmotnosť budú narastať. Multifunkčné hrnce s väčším objemom, pokiaľ nemajú svoje pevné miesto, sú na prenášanie náročnejšie.

Multifunkčný hrniec rozmery

Najľahšie multifunkčné hrnce vážia okolo 2-3 kg. Následne sa objemom narastá aj hmotnosť. Väčšie elektrické hrnce sa pohybujú na úrovni 5 až 8 kg. Niektoré hrnce sú konštruované do šírky, iné naopak do výšky. Príliš vysoké nádoby môžu mať nevýhodu v tom, že sa nemusia zmestiť do umývačky riadu.

Príkon multifunkčného hrnca

Vyšší príkon znamená pri tomto type spotrebiča rýchlejší ohrev a s tým súvisí rýchlosť prípravy pokrmov. Rátať musíte pri vyššom príkone s vyššou spotrebou, ktorá však nie je enormne vysoká. Multifunkčný hrniec s väčším objemom by mal mať vyšší príkon, niekedy však závisí od typu a efektivity ohrevu. Výkonnejšie výhrevné telesá sa nemusia ukázať na výške príkonu, ale záleží aj na kvalite výhrevného telesa.

Kompaktné modely, ktoré majú kapacitu nádoby menšiu, disponujú spravidla nižším príkonom. Môže ísť o príkon na úrovni 600 až 1 000 W. Takýto príkon multifunkčného hrnca je pre menšie hrnce postačujúci. Väčšie objemy však potrebujú vyšší príkon, aby bol ohrev efektívnejší a príprava netrval príliš dlho, hľadajte preto multifunkčné hrnce s príkonom nad 1 000 W, ideálne 1 200 až 1 600 W.

Obsluha a ovládanie

Jednoduché a praktické ovládanie je kľúčové. Lacnejšie modely sú vybavené klasickými tlačidlami alebo otočnými regulátormi. Ovládanie je tak maximálne jednoduché a nenáročné. Ovládací panel s tlačidlami by mal mať dostatočne veľké ikony, ktoré by mali mať zrejmé znázornenie.

Veľkou výhodou je displej. Môže ísť o jednoduchý digitálny displej alebo kvalitný LCD displej, kde môžete regulovať teplotu, nastaviť čas alebo zvoliť ľubovoľný program, ktorý je v ponuke. Na displeji presne vidíte čas prípravy, a to koľko času ostáva. Displej by mal byť podsvietený. Najvyspelejšou formou ovládania multifunkčného hrnca je hlasové ovládanie, pri ktorom konkrétnym slovom aktivujete daný program.

Automatické programy a praktické funkcie

Vďaka multifunkčnosti je zrejmé, že tento kuchynský spotrebič disponuje viacerými funkciami a programami na varenie. Nie každý multifunkčný hrniec dokáže všetko, no stretnúť sa môžete s viacerými režimami varenia i funkciami. Vybrali sme tie, ktoré sú najfrekventovanejšie a zároveň praktické. Ak hľadáte skôr spotrebič pre konkrétne použitie, vybrať si môžete domácu pekáreňfritovací hrniec alebo klasický parný hrniec.

Multifunkčný hrniec ovládanie

 • Varenie – ide o základnú funkciu a tepelnú úpravu potravín. Pripravovať môžete v multifunkčnom hrnci týmto postupom takmer všetky potraviny a pokrmy. Stačí do nádoby dať potrebné množstvo vody, nádobu uzavrieť a proces varenia je omnoho rýchlejší a efektívnejší. Uvariť v hrnci môžete aj cestoviny.
 • Varenie v pare – tento program vám pomôže uvariť/udusiť v pare množstvo pokrmov, ideálne je použiť ho na prípravu zeleniny. Takýto hrniec by mal mať v rámci príslušenstva mriežku alebo kôš na verenie v pare.
 • Dusenie – vďaka výkonu elektrického hrnca v ňom pod uzavretou pokrievkou do mäkka udusíte akékoľvek jedlo. Stačí pokrm podlievať, aby nedošlo k pripáleniu.
 • Pečenie – multifunkčný hrniec nie je určený na profesionálne pečenie zákuskov, no dokážete v ňom upiecť buchty či kysnuté koláče, pagáče a iné pečivo. Veľmi dobre poslúži na pečenie mäsa, zemiakov alebo zapekanie cestovín.
 • Vyprážanie – alebo fritovanie je program, umožňujúci pokrm ponoriť do oleja a tepelne upraviť. V takomto hrnci pohodlne pripravíte hranolky alebo vysmážané kura.
 • Grilovanie – program určený primárne na grilovanie mäsa a zeleniny s minimom oleja.
 • Varenie ryže – špecifický program, ktorý slúži na varenie/dusenie ryže. Vďaka časovaču dokážete pripraviť mäkkú a sypkú ryžu.
 • Jogurt – aktivovaním programu pripravíte v multifunkčnom hrnci domáci jogurt.
 • Polievka – program na polievku je obdobou programu varenie. Funguje na rovnakom princípe, no niektoré multifunkčné hrnce majú toto špecifické označenie.
 • Časovač – bez tejto funkcie takýto kuchynský spotrebič nemôže fungovať. Vďaka časovaču si dokážete skontrolovať optimálny čas prípravy a zároveň nastaviť požadovanú dobu prípravy pokrmu.
 • Udržiavanie teploty – po skončení prípravy pokrmu je možné aktivovať funkciu „keep warm“. Vďaka nej udržiava multifunkčný hrniec konštantnú teplotu pokrmu až do príchodu hostí.
 • Automatické čistenie – drahšie multifunkčné hrnce disponujú funkciou, resp. programom pre automatické čistenie. Po ukončení procesu varenia môžete aktivovať tento program, hrniec uzavriete a za pomoci horúcej vody a pary sa zbaví nečistôt, zvyškovú vodu stačí vyliať.

Dizajn a kvalita spracovania

Multifunkčné hrnce zvyčajne kombinujú viacero materiálov. Telo je najčastejšie z plastu alebo kovu, nerez alebo antikor. Nerezové hrnce pôsobia veľmi moderne a štýlovo, vďaka čomu je takéto prevedenie veľmi časté. Konštrukčne sú si mnohé elektrické hrnce podobné. Okrem plastu a kovu sa stretnete aj so sklom, to je zvyčajne použité na pokrievku. Kovové alebo nerezové hrnce sú odolnejšie proti mechanickému poškodeniu, no majú vyššiu hmotnosť. Čím sa hrnce môžu odlíšiť, je farebné prevedenie. Stretnúť sa môžete s čiernou, bielou, červenou alebo retro pastelovými farbami.

Multifunkčný hrniec varenie ryže

Najdôležitejšia je z pohľadu údržby a prípravy pokrmov vnútorná nádoba. Jej povrch by mal byť nepriľnavý. Môže ísť o nerezové hrnce alebo nádoby, ktoré majú povrch pokrytý teflónom. V ponuke tiež nájdete keramické hrnce, kameninové či zriedkavejšie hliníkové nádoby.

Lacný multifunkčný hrniec?

Za akú cenu kúpite kvalitný multifunkčný hrniec? Ak máte zálusk na lacný multifunkčný hrniec, nemusíte byť vôbec sklamaní. V cenovom rozpätí 40 až 100 eur dokážete kúpiť základné elektrické hrnce s menším počtom programov, ale aj multifunkčnejšie hrnce so 6 až 12 programami. Prekvapivo, aj medzi lacnejšími nájdete hrnce s väčším objemom aj okolo 6 litrov. Slabšia je kvalita materiálov alebo je nižší príkon. To môže mať za následok dlhší čas prípravy.

Stredná cenová trieda od 100 do 150 eur už prinesie to, čo väčšina spotrebiteľov hľadá. Dostatočný objem a vyšší príkon spotrebiča. Samozrejmosťou je displej a aj praktické príslušenstvo. Najdrahšie multifunkčné hrnce nad 200 eur v zásade ponúknu viacero funkcií, napríklad reguláciu vlhkosti, hlasové ovládanie, umelú inteligenciu alebo možnosť uloženia vlastného programu. U drahších modelov sa tiež stretnete so samočistiacim programom a inými vychytávkami.

Multifunkčné hrnce Delimano a Sencor – pomer kvality a ceny

Test Magazín odporúča pri výbere siahnuť po overených značkách alebo modeloch, ktoré už spotrebitelia odskúšali. Recenzie mnohé prezradia a skúsenosti spotrebiteľov sú veľmi cenné. Veľmi pozitívne hodnotenia majú multifunkčné hrnce Sencor. Výrobca má v portfóliu viacero modelov, ktoré sú spotrebiteľom cenovo dostupné. Multifunkčné hrnce Delimano patria k produktom, ktoré spotrebiteľa zaujmú v pomere ceny a kvality, no zároveň ponúknu slušnú funkcionalitu. Zároveň sú veľmi dobre propagované.

Odporučiť môžeme taktiež multifunkčné hrnce Philips alebo Tefal, v ponuke nájdete i elektrické hrnce SalenteECG alebo Orava. V radách multifunkčných hrncov nájdete aj modely značky Tesla. Ponuka je slabšia, no viaceré modely majú pozitívne recenzie.

Otázky a odpovede – FAQ

Stále sa neviete rozhodnúť, ktorý multifunkčný elektrický hrniec si vyberiete? Potrebujete vedieť viac o niektorom produkte? Chceli by ste sa poradiť ohľadom výberu? Neváhajte, napíšte! Komentáre pravidelne kontrolujeme a odpovieme vám čo najskôr. Sme v kontakte s odborníkmi, ktorí vám ochotne poradia. Ak máte skúsenosti s multifunkčnými hrncami, podeľte sa o ne s nami a pomôžete tak ostatným spotrebiteľom, ktorí uvažujú nad kúpou tohto kuchynského spotrebiča.

Multifunkčné hrnce Delimano, ktoré sme aj recenzovali, patria k pomocníkom v kuchyni, ktorí ponúknu za primerané peniaze dostatok úžitku. Chýbajú im niektoré inteligentnejšie funkcie, dizajnovo pôsobia jednoduchšie, no kvalitu prípravy pokrmov im nemožno uprieť. Rovnako tak aj kvalita spracovania je na solídnej úrovni. Nechýbajú im prednastavené programy, regulácia teploty alebo časovač, dokonca aj 24-hodinový režim odloženia prípravy pokrmu. Vďaka výrobcovi sú tiež dostupné praktické recepty pokrmov, ktoré môžete v elektrickom hrnci pripravovať. Multifunkčné hrnce Delimano môžeme odporučiť aj spotrebiteľom, ktorí nemajú s modernými spotrebičmi väčšiu skúsenosť. Ovládanie je maximálne jednoduché aj pre ľudí v seniorskom veku alebo začiatočníkov.

Vychádzajúc z prieskumu trhu, medzi najobľúbenejšie multifunkčné hrnce patria Sencor, Tefal alebo Philips. Dobre predávané sú aj elektrické hrnce Delimano, Orava či Salente. Medzi populárne patria taktiež multifunkčné hrnce Tesla alebo Ariete.

Samotný Lidl multifunkčné hrnce neprodukuje a nejde ani o pravidelný sortiment v ponuke tohto predajcu. Ak ide o multifunkčný hrniec Lidl, zvyčajne ide značku SilverCrest, ktorej sortiment je veľmi bohatý na kuchynské spotrebiče a drobnú elektroniku. Ide však o akciovú ponuku, keď je tento tovar na sklade predajnej siete Lidl.

Tieto dva kuchynské spotrebiče si netreba zamieňať, rovnako tak ani s tlakovým multifunkčným hrncom. Pomalý hrniec má menší príkon a aj menšiu programovú ponuku. Dokáže v ňom iba variť. V multifunkčnom hrnci pripravíte viac druhov pokrmov – varené, dusené či pečené. Multifunkčný hrniec má vyšší príkon a hrniec využijete na viac účelov, disponuje väčším počtom programov a funkcií. Multifunkčný tlakový hrniec je určený na dusenie pokrmov v pare pod tlakom, preto mu nechýba možnosť kontroly tlaku a regulácie teploty, zároveň však neponúkne také všestranné využite ako klasický multifunkčný hrniec.

Delimano Optimo

Príkon 1 023 W, objem 5 litrov, 6 prednastavených programov, regulovateľný výkon

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom výbere je aj ďalší, väčší, multifunkčný hrniec Delimano Optimo, ktorý disponuje väčším objemom nádoby, konkrétne až 5 litrov. To je dostatočne veľký objem aj pre 4-člennú rodinu. Väčší model na ovládacom paneli ponúka 6 prednastavených režimov prípravy pokrmov. Základné funkcie sú dusenie, vyprážanie, naparovanie, príprava ryže, príprava kaše alebo jogurt.

Vďaka regulovateľnému výkonu pripravíte pokrm rýchlo a jednoducho. Multivarič Delimano ušetrí váš čas aj energiu. Množstvo receptov pripravíte pár jednoduchými úkonmi a nemusíte stáť celé hodiny pri sporáku. Navyše zašpiníte jednu nádobu. Tá je vyberateľná a vďaka nepriľnavému povrchu vás ušetrí od čistenia pripálenín. Nie je však vhodná do umývačky riadu, oplachujte ju pod tečúcou vodou. Pripravovať môžete ryby na pare, dusenú ryžu alebo polievky či naparenú zeleninu. Ovládanie je maximálne jednoduché za pomoci tlačidiel s ikonami. Okrem klasických programov si môžete nastaviť aj manuálny program, kde nastavíte čas a teplotu.

Po dokončení môžete aktivovať napríklad funkciu udržiavania tepla, pokrm tak vydrží dlhšie teplý. Ak chcete začať variť ešte skôr ako prídete domov, ingrediencie nachystajte do hrnca a nastavte odložený štart až v 24-hodinovom intervale. Spotrebiteľom najviac vyhovuje väčší objem nádoby a možnosť pripravovať pokrmy vo väčšom množstve. Tradične Delimano dodáva k tomuto modelu odmerku, naparovací košík, lyžicu na ryžu a na polievku. Pre bezpečnosť má multifunkčný hrniec integrovanú poistku proti prehriatiu. Nerezové telo pôsobí veľmi robustne. Dizajnom možno nezaujme tak ako iné konkurenčné modely, no kvalitou spracovania určite nesklame. Veko nádoby nie je priehľadné.

Pozitíva

Veľký objem
Kvalitné spracovanie
Jednoduchá údržba

Negatíva

Veko nádoby nie je priehľadné
Dizajnové prevedenie

Objem nádoby: 5 litrov ● Príkon: 1 023 W ● Počet programov: 6 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 4,1 kg

Delimano Select

Príkon 1 023 W, objem 5 litrov, 12 prednastavených programov, regulácia teploty od 40 °C do 240 °C

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zo série multifunkčných hrncov Delimano nechýba v našom výbere ani model s označením Select. Ide o model s najvyšším počtom funkcií. Delimano Select ponúka programov až 12. Medzi nimi aj program pomalého varenia Sous-Vide, príprava kaše, jogurtov, varenie v pare alebo špeciálny program na cestoviny alebo ryžu. Elektrický hrniec Delimano môžete použiť ako domácu pekáreň, a to vďaka automatickému programu na chlieb. Programová ponuka je teda silnou stránkou, rovnako ako kvalita prípravy. Na hrniec sa môžete spoľahnúť aj v prípade, že nestíhate, využiť môžete funkciu odloženého štartu.

Špecifický je napríklad program na prípravu celozrnných potravín, ktoré pri klasickom varení majú problém zmäknúť – quinoa, špalda alebo pohánka. Po dovarení je dobré využiť program pre udržiavanie tepla, aby pokrm vydržal čo najdlhšie čerstvý a teplý. Spomedzi jednotlivých modelov Delimano je síce tento model najdrahší, no aj on ponúkne objem nádoby 5 litrov a pripravovať teda môžete pokrmy pre celú rodinu. Ovládací panel je veľmi prehľadný. Jednotlivé programy či funkcie majú svoje konkrétne tlačidlo i ikonu. Okrem programov si môžete zvoliť vlastný – manuálny spôsob prípravy. Praktický multifunkčný pomocník vám umožňuje nastaviť si aj čas prípravy. Základné údaje vám zobrazí podsvietený digitálny displej.

Kvalitou spracovania Delimano Select určite nesklame. Nádoba je vyberateľná a má nepriľnavý povrch, takže sa ľahko udržiava. V nerezovom prevedení síce možno nezaujme dizajnom, no nijak neurazí. Všetky modely Delimano sú si veľmi podobné. Oválny tvar niekomu takisto vyhovuje viac ako hrany. Maximálny príkon 1 023 W je v prípade tohto multifunkčného hrnca dostačujúci. K hrncu dostanete odmerku, naparovací košík, lyžicu na ryžu a polievku. Multivarič má ochranu proti prehriatiu. Súčasťou balenia je návod, no ovládanie je veľmi intuitívne.

Pozitíva

Objem multifunkčného hrnca
Kvalitné spracovanie
Ovládateľnosť

Negatíva

Dizajn
Nepriehľadné veko

Objem nádoby: 5 litrov ● Príkon: 1 023 W ● Počet programov: 12 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 4,5 kg

Delimano Prime

Príkon 476 W, objem 2 litre, 4 prednastavené programy, nastaviteľný výkon

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak potrebujete ušetriť čas, napríklad pri varení ryže alebo dusení mäsa, a nechcete stáť neustále za sporákom, potom môže byť riešením aj jednoduchý, no praktický multifunkčný hrniec Delimano Prime. Ide o dobre známu značku. Kvalitu spracovania však spotrebiču nemožno uprieť. Telo je z kvalitného nerezu, čo prispieva k estetickosti. Delimano Prime je kompaktným multifunkčným hrncom. Váži len niečo cez 3 kg a varná nádoba má objem 2 litre. Ideálny multifunkčný hrniec pre dvojčlennú domácnosť. Prípadne ho môžete používať na prípravu konkrétnych pokrmov – ryža, dusené mäso alebo na smaženie.

Tu sa dostávame k programovej ponuke. Tá nie je nijak extra bohatá. Myslíme si, že hrniec by si zaslúžil viac prednastavených programov, no vzhľadom na cenu viac výrobca neponúka. Multivarič má k dispozícii 4 základné programy – varenie v pare, smaženie, dusenie, príprava ryže. Za piatu funkciu by sme označili klasické varenie. O čase prípravy vás informuje malý digitálny displej. Pod ním sú ovládacie tlačidlá. K hrncu dostanete kôš na naparovanie zeleniny, odmerku, lyžicu na ryžu a na polievku. Praktickou funkciou je možnosť aktivovania funkcie udržiavania tepla alebo môžete štart v rozmedzí 24 hodín odložiť. Hrniec neponúka možnosť grilovania alebo pečenia.

Nádoba je vyberateľná a má povrch nepriľnavý – odolný proti prihoreniu. Nie však v takej miere a aj preto výrobca obmedzil funkcie multivariča. Väčší multifunkčný hrniec Sencor SFR 9300BK má až 18 predvolených programov. Hrniec Delimano Prime vám však umožní si nastaviť výkon a môžete pripravovať aj rôzne iné zaujímavé pokrmy – mäso na šťave, zeleninové rizoto alebo iné. Nádobu odporúčame umývať pod tečúcou vodou, nie v umývačke riadu. Príkon 476 W je pod naším odporúčaným priemerom, no podľa spotrebiteľov ohrev nie je vôbec pomalý. Nádoba je dobre izolovaná a vzhľadom na veľkosť je príkon postačujúci. Delimano Prime zaujme predovšetkým nízkou cenou.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Kvalita spracovania
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Menší objem
Menšia programová ponuka

Objem nádoby: 2 litre ● Príkon: 476 W ● Počet programov: 4 ● Displej: áno ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: áno ● Hmotnosť: 3,2 kg

Orava MH-02

Príkon 1 500 W, objem 5 litrov, 8 prednastavených programov, regulácia teploty i času

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupný, moderne vyzerajúci a so slušnou funkcionalitou. Multifunkčný hrniec Orava nepatrí k najpredávanejším, no v našom prieskume trhu je vďaka pomeru ceny a výkonu, ale aj pre pozitívne hodnotenia. Príkonom 1 500 W sa radí k výkonnejším modelom a rýchlosť ohrevu či samotnej prípravy nie je prekážkou. Na úvod musíme povedať, že konštrukčne multifunkčný hrniec pôsobí lacnejšie, čo majú na svedomí tvrdšie čierne plasty. Dizajnovo však pôsobí pomerne moderne, napriek tomu, že k dispozícii nemáte displej, ale len signalizačné LED kontrolky (červená a zelená). Ovládanie je maximálne jednoduché, pričom za výhodu považujeme plynulú reguláciu teploty i času (časovač do 120 min.), a to vďaka otočným regulátorom. Plynulo si tak môžete program prispôsobiť.

Nádoba je hliníková a má objem 5 litrov. Pojme teda väčšie množstvo surovín. Je vyberateľná, povrch je odolný a vysoko kvalitný. Nádobu môžete vybrať a pokojne vložiť do umývačky riadu. Programová výbava je vcelku solídna. Vybrať si môžete tradičné varenie, opekanie, ohrev, fritovanie, pečenie, grilovanie alebo varenie v pare. Celkovo máte na výber z 8 programov. Škoda len chýbajúcej funkcie udržiavania teploty alebo menej využívanej funkcie odloženého štartu.

Spotrebitelia v recenziách chvália predovšetkým rýchle varenie a nízku cenu multifunkčného hrnca Orava. Vzhľadom na objem je cena naozaj veľmi priaznivá. Kvalita spracovania je na horšej úrovni, no to je daň práve za nižšiu obstarávaciu cenu. Najčastejšie sa spomínajú pokazené regulátory termostatu a časovača. Často spomínané pozitívum je jednoduchá údržba. Niektorým nevyhovovala funkcia prípravy pokrmov v pare. Únik pary je pomerne výrazný, predovšetkým spomedzi okrajov pokrievky. Poteší však príslušenstvo, používať môžete tento model aj ako fritovací hrniec, pretože je pribalený fritovací kôš. Ale takisto mriežka na parenie zeleniny a grilovanie. Ten chýba napríklad multifunkčnému hrncu Sencor SFR 9300BK, ten však ponúkne až 18 prednastavených programov.

Pozitíva

Plynulá regulácia teploty
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Menej kvalitné plasty
Chýba funkcia udržovania teploty

Objem nádoby: 5 litrov ● Príkon: 1 500 W ● Počet programov: 8 ● Displej: nie ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: nie ● Hmotnosť: 3,8 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Tefal Cook4me+ CY851130

od 189,00 €
Multifunkčný hrniec Cook4me+ CY851130 od Tefalu je skvelý pomocník pre celu rodinu. Nájdete v ňom 150 zabudovaných receptov v slovenčine pre...

Tefal All-In-One CY505E30

od 99,00 €
elektrický tlakový hrniec • príkon 1 100 W • objem 6 l • 5 možností prípravy: opekanie, dusenie, varenie pod nízkym a vysokým tlakom, varenie v...

TESLA EliteCook K70

od 109,00 €
S multifunkčným elektrickým tlakovým hrncom TESLA EliteCook K70 môžete variť pod tlakom, vyrobiť si vlastný jogurt, variť na pare, využiť pomalé...

Russell Hobbs 22740-56

od 31,89 €
pomalý hrniec • príkon 135-160 W • objem 3,5 l • až 4 porcie jedla • odnímateľný kastról • základňa z nerezovej ocele • 3 teplotné nastavenia •...

ESPERANZA EKO 003

od 26,72 €
Vďaka originálnemu halogénovému ohrievači Esperanza QUASAR šetrí čas - príprava jedál môže byť až o 40% rýchlejší než štandardný spôsob varenia....

CrockPot TimeSelect 5,6 l

od 133,60 €
Pomalý hrniec CrockPot TimeSelect CSC066X sa hodí pre všetkých, ktorí neradi strácajú čas zdĺhavým státím pri sporáku. Jeho obsluha je totiž...

Klarstein Bristol 65

od 39,90 €
pomalý hrniec • objem 6,5 l • výkon 300 W • 2 stupne teploty • odnímateľný vnútorný hrniec z keramiky • vonkajší hrniec z ušľachtilej ocele •...

Catler MC 8010

od 413,00 €
Nebaví vás nekonečné vyváranie s drezom plným špinavého riadu? Multifunkčný hrniec Catler prípravu jedál maximálne zjednoduší. Kvalitné...

ESPERANZA EKG011

od 34,19 €
Hrniec multifunkčné ESPERANZA MULTICOOKER EKG011 Náš multifunkčný hrniec je neoceniteľným pomocníkom v kuchyni a poskytuje mnoho výhod. Má rôzne...

Profi Cook PC-SV 1112

od 79,90 €
pomalý hrniec • objem 8,5 l • príkon 520 W • zdravé varenie bez zbytočného tuku • možnosť výroby jogurtu • LCD displej • nastaviteľná teplota (45...

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

od 103,90 €
Elegantný pomalý hrniec v kombinácii čiernej a nerezovej farby, ktorého súčasťou je vyberateľná keramická nádoba a sklenená pokrievka. Digitálny...

De Gusto WSH-SC350

od 27,29 €
Revolučný spôsob prípravy pokrmov! Pomalé varenie patrí v súčasnej dobe k novým trendom zdravého a chutného varenia. Jedlá vďaka nemu získajú...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(88.8%)

Komentáre
Anastázia 21.Oct.2021

Sencor SFR 9300BK je fajn hrniec, ktorý sa ľahko ovláda aj udržiava čistý. Som s ním spokojná, len mi chýba kôš na fritovanie. Za tú cenu som ho tam očakávala. Inak sa mi v ňom varí veľmi dobre, plus si vyslúži až 18 rôznych funkcií a možnosť umývania v umývačke riadu.

Odpovedať

Michaela 21.Oct.2021

Delimano Prime som si kúpila na základe dobrých recenzií a na základe toho, že produkty tohto výrobcu už nejaké v domácnosti mám. Hrniec je super, len škoda, že nemá väčší objem, sme dosť veľká rodina, ale aj tak je fajn. Hrniec je naozaj šikovný a varí sa mi v ňom veľmi dobre.

Odpovedať

Daniela 21.Oct.2021

Takmer každý deň používam Tefal Multicooker a som veľmi spokojná. Ovládanie je jednoduché a ryža je úplne skvelá. V klasickom hrnci sa mi nikdy nedarila. Samozrejme, aj ďalšie jedlá sú veľmi chutné. Na žiadne negatíva som neprišla.

Odpovedať

Žela 29.Oct.2021

Dizajnové prevedenie hrnca Salente Ario je veľmi dobré a nádoba s objemom 6 litrov mi úplne stačí. K hrncu je dostatok doplnkov a zdá sa mi, že pri výrobe boli použité kvalitné materiály, ale ich životnosť preverí až čas. Obsluha je zrozumiteľná a displej je veľký a dobre podsvietený. Jedlo má skvelú chuť, s kúpou som spokojná.

Odpovedať

Štefan 06.Nov.2023

Dobrý večer.
Na internete som našiel recenziu na Salente Ario. Rad by som vedel, ako ste sním spokojná po dlhšej dobe. Uvažujem nad značkou Salente. Za vašu odpoveď vopred ďakujem.

Kamilka 29.Oct.2021

Hrniec Ariete Vintage je skvelý, vyskúšala som v ňom variť zatiaľ len guláš a zopár ďalších jednoduchších pokrmov, ale všetky boli chutné. Výhodou hrnca je možnosť dať ho do rúry. Varenie je pomalé, ale dôkladné. Som spokojná aj s objemom hrnca a celkovým spracovaním.

Odpovedať

Olina 31.Oct.2021

Za dobrú cenu bol hrniec TESLA EliteCook K70, ktorý je veľmi praktický, pretože má jednoduché ovládanie a šetrí mi čas aj energie. Páči sa mi, že pri varení je veľmi tichý a vôbec nepočuť, že varí pod tlakom. Objem hrnca je trocha menší, tak sa skôr hodí pre jednotlivca alebo páry či menšie rodinky. Som spokojná, hoci návod na obsluhu je dosť chabý.

Odpovedať

Silvia 09.Nov.2021

Som spokojná s výberom hrnca Tefal CY851130 Cook4me, ktorý mi šetrí čas a pripravené jedlo je naozaj chutné. Super sú uložené recepty a páči sa mi, že údržba je jednoduchá, pretože hrniec môže ísť do umývačky. Je to super pomocník a určite to boli správne minuté peniaze. Varím v ňom rôzne druhy jedál - mäsité aj bezmäsité a zatiaľ nebol s ničím problém.

Odpovedať

Natália 23.Nov.2021

Hrniec Bionaire CrockPot je fakt skvelý a ľutujem, že som si ho nekúpila skôr. Odpadol mi čas strávený pri sporáku, pretože hrniec má časovač, ktorý udržiava teplotu až do vypnutia. Jedlo v podstate varí hrniec a nie ja, no čo je najdôležitejšie, pripravené pokrmy sú chutné, zdravé a uvarené bez tuku.

Odpovedať

Eva 11.Jan.2022

Nedávno som si kúpila elektrický ryžovar SENCOR SRM 1550SS, ale dá sa tu uvariť aj iné jedlo. Ryžu stačí umyť, ochutiť a po pár minútach je možné ju konzumovať. Je to praktické riešenie. Myslím, že za tie peniaze sa to oplatí, ak nechcete mať zlepenú či rozvarenú ryžu.

Odpovedať

Maťa 08.Feb.2022

Ariete Vintage som si kúpila kvôli dizajnu, pretože kuchyňu mám zariadenú do retro štýlu. Viem v ňom uvariť všetko, čo potrebujem, ale polievku som zatiaľ neskúšala… Varenie je rýchle a pohodlné. Mám odskúšané, že ryžu je potrebné vypnúť skôr, aby sa nerozvarila. Hrniec sa ľahko udržiava čistý, stačí po ňom prejsť napenenou hubkou.

Odpovedať

Katka 23.Feb.2022

V hrnci De Gusto WSH-SC350 pripravujem skvelé mäsko. Bolo k nemu málo receptov, ale inak som s ním maximálne spokojná.

Odpovedať

Jana G. 17.May.2022

Hrniec Prime Delimano varí priam za mňa. :-) Môžem ho len odporučiť a škoda, že som si nekúpila väčší objem. Materiály sú kvalitné, hrniec je šikovný a veľmi dobre sa s ním manipuluje.

Odpovedať

Barbora 16.Oct.2022

Za mňa je výborný hrniec Sencor SFR 9300BK, ktorý sa hodí aj na pomalé varenie. Najskôr som bola skeptická, či to nebudú vyhodené peniaze. Hrniec stojí okolo 100 eur, záleží, kde si ho kúpite, ale ja kúpu určite neľutujem. Je to multifunkčný prístroj, ktorý toho zvláda naozaj veľa. Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Myslím si, že každá žena v domácnosti ho uvíta. Odporúčam na kúpu.

Odpovedať

Denisa 02.Dec.2022

Som spokojná a príjemne prekvapená z hrnca Catler MC 8010. Príprava jedla je rýchla a polievky majú skvelú chuť. Medzi multifunkčnými hrncami ide naozaj o triedu. Oblsuha je jednoduchá a pohodlná. Objem 3 litre je síce menší, ale pre jedného alebo dvoch členov domácnosti úplne stačí. Plusom je prehľadný displej, 14 programov, možnosť odloženého štartu, detská poistka či ovládanie doplnené o hlasovú navigáciu. Hrniec zvláda varenie, dusenie, pečenie, smaženie… Takže z mojej strany to bola výhodná kúpa.

Odpovedať

Maja 20.Jan.2023

Koncom minulého roka sme kúpili De Gusto WSH-SC350. Má malú spotrebu, dajú sa v ňom pripraviť chutné jedlá a netreba pri ňom stáť, keďže sa nevyžaduje miešanie a aj tak sa nič nepripečie. Za mňa to bol skvelý nákup. Hrniec má aj mínusy, nemá napríklad termostat, chýba mu časovač a plášť nie je izolovaný, telo variča sa niekedy tak rozpáli, že neodporúčam sa ho dotýkať, lebo sa popálite. Napriek spomínaným nedostatkom ide o vydarený kúsok.

Odpovedať