Kamery do auta

Najlepšie kamery do auta 2024 + recenzie

V prémiových autách je dnes bežné, že autokamery sú súčasťou výbavy, prípadne ich je možné dokúpiť v rámci výbavy, čo je však pomerne drahá záležitosť. Dokúpiť si tak kameru do auta vo vlastnej réžii je jednou z výhodnejších možností. Kamera v aute je veľmi dobrý pomocník, ktorý môže šoférovi pomôcť v prípade nečakaných skutočností, ktoré môžu nastať v dopravnej premávke – nehoda, porušenie predpisov, poistná udalosť a pod. Nápomocná vie byť pri manévrovaní aj cúvacia kamera. V našom teste nájdete tie najlepšie kamery do auta. Skvelé hodnotenie získala kamera do auta Niceboy Pilot XR Radar s Full HD záznamom, GPS senzorom a nočným režimom. Prieskumom trhu sme strávili viac ako 80 hodín a analyzovali najdôležitejšie parametre. Výsledky testov kamier do auta nájdete v článku.

Publikované: 18.11.2021
Aktualizované: 26.04.2024

Akú kameru do auta kúpiť?

Kamerám do auta sa zvykne hovoriť tiež čierne skrinky a v dnešnej preplnenej premávke môžu byť často veľmi podstatným „svedkom“. Záznam z kamery často dokáže objasniť situácie, pri ktorých došlo k nehodovej udalosti alebo inému priestupku. Na trhu nájdete autokamery v rôznych cenových triedach, no takisto v rôznej kvalite. Čím náročnejším spotrebiteľom ste, tým viac za kameru do auta zaplatíte. Závisí to však od toho, aké funkcie od nej očakávate, dnes to už ani zďaleka nemusí byť len o natáčaní. Výber preto môže byť komplikovaný. My vám ho dokážeme uľahčiť aj výberom TOP 3 kamier do auta, ktoré v našom teste zaujali svojimi vlastnosťami a parametrami. Stačí, ak si prečítate krátku charakteristiku a zistíte, či kamera spĺňa vaše požiadavky.

Názov Hodnotenie Detail
Lamax T10 5* Zobraziť produkt
TrueCam H25 5* Zobraziť produkt
Sencor SCR 4200 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Niceboy Pilot XR Radar

Niceboy Pilot XR Radar

4K autokamera s pozorovacím uhlom 170°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 128 GB micro-SD

Zobraziť viac info

Autokamera Niceboy využíva kvalitnú optiku od Sony a obrazový snímač od Novateku. Nahrávať môžete záznam vo vysokom 4K rozlíšení, ale podporuje aj Full HD. Luxusný je široký záber objektívu až 170°. Kamera je dodávaná s magnetickým držiakom. Integrovaný je GPS modul aj s databázou rýchlostných radarov. Kamera podporuje aj WiFi.

Cenový trhák
Navitel R300 GPS

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 140°, GPS, parkovací režim, max. 64 GB micro-SD

Zobraziť viac info

Malá a kompaktná kamera s Full HD záznamom nahráva obraz i zvuk, a to aj v noci. Disponuje G-senzorom a nahráva v slučkách, pričom dĺžku slučky možno nastaviť (1, 3 alebo 5 min.). Kamera má parkovací režim.

Náš TIP
Lamax T10

Lamax T10

4K autokamera s pozorovacím uhlom 170°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 128 GB micro-SD

Zobraziť viac info

Kompaktná kamera so 4K záznamom a podporou WDR. Ponúka 170° pozorovací uhol, vďaka čomu kamera zaznamenáva široké okolie. Ovláda sa cez IPS displej, menu je v slovenčine. Maximálna kapacita SD karty je 128 GB.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Jednotlivé parametre sme zoradili podľa dôležitosti tak, ako zaujímajú samotných spotrebiteľov. Kamera do auta musí byť užitočným asistentom, ktorého prítomnosť v aute vôbec nemusíte registrovať, všetko prebieha automaticky od momentu, keď auto naštartujete a vydáte sa s ním do premávky. Pri hodnotení sme brali ohľad na to, o aký typ kamery ide a aký priestor kamera sníma. To primárne najdôležitejšie je kvalita záznamu – tu treba brať do úvahy typ optiky, kvalitu snímačov, rozlíšenie a frekvenciu snímok.

Dôležitý je spôsob napájania kamery do auta a jej uchytenie. Autokamera by nemala narúšať vzhľad interiéru, malo by ísť o vhodný doplnok výbavy. Chýbať by nemalo ani dostatočne veľké úložisko. Jeho kapacita by mala byť dostačujúca aj v prípade vysokokvalitného videozáznamu. V prípade moderných zariadení sa stretnete s množstvom prídavných funkcií, ako GPS, parkovací režim, nožný režim, WiFi, ADAS systém alebo zabudovaná databáza radarov. Dôležitou podmienkou je aj to, aby bola kamera ľahko ovládateľná. Niektorí spotrebitelia sa zasa sústredia na rozmery zariadenia.

Typ kamery
Kvalita snímania – optika, rozlíšenie a frekvencia
Uhol záberu
Napájanie autokamery
Spôsob ucyhtenia
Úložisko – pamäťová karta
Ďalšie funkcie
Ovládanie a rozmery

Počas prieskumu trhu sme analyzovali stovky modelov autokamier od rôznych výrobcov. Zamerali sme sa na kvalitné autokamery, ale hľadali sme aj lacné kamery do auta, ktoré ponúknu potrebnú kvalitu. Vyberať si tak môžete z naozaj rozmanitej ponuky. Do nášho porovnávacieho testu čiernych skriniek do auta sa dostali zástupcovia značiek LamaxNiceboyTrueCam, ale aj kamery do auta Mio MiVue, ktoré disponujú vysokou kvalitou svojich modelov. Dostupnosť produktov na trhu je niekedy komplikovaná, my sme preto oslovili predajcov, ktorí tieto produkty majú v ponuke. Využili sme databázu cenového porovnávača Heureka.sk, ale aj obchody, ako Alza.sk, Mall.sk, Datart.sk, Hej.sk či Tpd.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie kamier do auta

Mať takýto užitočný a spoľahlivý prístroj v aute je niekedy na nezaplatenie. My sme spracovali recenzie kamier do auta, aby sme vám poskytli, čo najvernejší obraz o kvalitách jednotlivých produktov. Kamery do auta sú špecifickým druhom drobnej elektroniky a aj tu spotrebitelia preferujú rôzne funkcie, ktoré autokamera môže mať. Preto sme pri hodnotení postupovali na základe stanovenej metodológie testovania. Vyberali sme to najlepšie, čo trh ponúka a zhodnotili silné si slabé stránky. Z pohľadu spotrebiteľa sme vždy brali do úvahy aj pomer ceny a kvality. V neposlednom rade sú to skúsenosti a názory samotných zákazníkov, ktoré pri našom hodnotení mali svoju váhu.

Víťaz testu

Niceboy Pilot XR Radar

4K autokamera s pozorovacím uhlom 170°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 128 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom výbere sa nie náhodou ocitla kamera do auta Niceboy. Hoci nejde o tradičného výrobcu, model Pilot XR Radar patrí k modelom, ktoré ponúkajú záznam v 4K rozlíšení a k tomu ešte aj luxusný uhol záberu až 170°. Navyše uchytenie je jednoduché za pomoci magnetického držiaka.

Základom kvalitného výstupu z autokamery je kvalitná optika. V tomto prípade Niceboy využíva senzor Sony IMX 335 a obrazový čip Novatek 96670. Clona s hodnotou f= 1,8 si perfektne poradí aj so zhoršenými svetelnými podmienkami a nočné zábery sú skvele čitateľné. Interpolované 4K rozlíšenie je vrcholom medzi nastaveniami, detailné nahrávky vám však obstará aj 2K kvalita alebo Full HD pri 60-snímkovej frekvencii. Vďaka týmto komponentom a tiež podpore WDR sa dočkáte vskutku ultimátnych záberov, čo potvrdzujú aj spotrebitelia.

Veľmi silnou stránkou kamery je širokouhlý záber, pretože objektív zaberá zorné pole až 170°. Vďaka tomu máte perfektný na záberoch aj detailné zábery okolia. Autokamera podporuje úložisko s maximálnou kapacitou 128 GB. Integrovaný je aj GPS lokátor a aj WiFi. Nastavovať kameru môžete aj cez mobilnú aplikáciu, ktorá je však pomerne komplikovaná. Ovládanie cez displej je vďaka českému jazyku maximálne intuitívne. Cez aplikáciu však môžete kontrolovať súradnice alebo pohyb vozidla, rýchlosť či nadmorskú výšku.

Zariadeniu nechýba možnosť cyklického nahrávania, integrovaný mikrofón a dokonca ani detekcia statických rýchlostných radarov. Autokamera má malý, 2,45-palcový displej, na ktorom sa zobrazí napríklad aj vaša rýchlosť. Kamere chýba len detekcia udržania v jazdnom pruhu alebo nebezpečné priblíženie sa k vozidlu. Nejde však o funkcie, ktoré by vyslovene kvality kamery znižovali.

Pre prípad nehody je k dispozícii G-senzor, ktorý automaticky pri zmene pohybu zamkne celú sekvenciu a zabráni jej premazaniu. To platí aj v prípade zaparkovaného vozidla a parkovacom režime. O rýchlu inštaláciu sa postará magnetický držiak. SD karta nie je v balení.

Podľa nášho prieskumu trhu je autokamera Niceboy veľmi vydareným modelom s bohatou funkcionalitou a vysokou kvalitou záberov. Rozlíšenie máte možnosť nastavovať (4K aj Full HD). Kamera do auta je kvalitne spracovaná, disponuje aj WiFi pripojením a má detekciu rýchlostných radarov. Chýbajú niektoré asistenčné funkcie. Spotrebitelia si pochvaľujú aj magnetický držiak, ktorý je dodávaný.

Pozitíva

Praktický magnetický držiak
Vysoká kvalita záberov – 4K rozlíšenie
Detekcia rýchlostných radarov

Negatíva

Ovládanie cez aplikáciu je komplikované
Chýbajú asistenčné funkcie

Výrobca: Niceboy ● Rozlíšenie videa: 3 840 x 2 160 px/4K ● Pozorovací uhol: 170° ● Pamäťová karta: max. 128 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/2,45 palca

Cenový trhák

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 140°, GPS, parkovací režim, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku

Záznamová kamera v aute má svoj význam. Primárne zábery z nej poslúžia ako dôkazový materiál v prípade dopravnej nehody alebo inej formy poškodenia vášho motorového vozidla. Kvalita snímača je 12 Mpx a umožňuje nahrávanie v kvalite Full HD so snímkovou frekvenciou 30 FPS. Zorný uhol pri natáčaní z čelného skla je 140 °. Kamera do auta nedisponuje internou pamäťou a využíva micro-SD kartu s max. pamäťou do 64 GB. Napájanie je možné cez adaptér vďaka 5 V micro USB káblu, ktorý je súčasťou balenia. Poteší však, že kamera má vstavaný akumulátor s kapacitou 120 mAh a krátky čas dokáže natáčať aj bez napájania.

Autokamera Navitel R300 GPS nahráva obraz i zvuk vďaka zabudovanému mikrofónu. Disponuje G-senzorom, funkciou automatického štartu a využíva nahrávanie v slučkách. Video sa ukladá vo formáte MOV (kodek H.264) a dĺžku slučky je možné nastaviť na 1, 3 alebo 5 minút. Kvalitný senzor kamery GC2053 umožňuje využívanie nočného režimu. Autokamera disponuje GPS modulom a získavala tak aktuálne informácie o rýchlostných radaroch (statických), nehodách a dokáže vás zvukovou a vizuálnou signalizáciou upozorniť v predstihu. Menu je dostupné v českom jazyku.

Ovládanie je možné vďaka mechanickým tlačidlám a 2-palcovému displeju, kde sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, ale aj spomínané upozornenia na rýchlostné úseky a pod. Kamera má aj parkovací režim. V balení je okrem sieťového adaptéra do auta aj držiak do auta s prísavkou na čelné sklo, nabíjačka do auta, čistiaca handrička a manuál. Bonusom je aplikácia s licenciou Navitel Navigator na 12 mesiacov zadarmo, ktorá obsahuje mapové podklady 43 európskych krajín. Aplikácia je dostupná v mobilnom telefóne.

Pozitíva

Výhodná cena v pomere k funkcionalite
Ľahká inštalácia
Kompaktné rozmery (vhodné na čelné sklo)

Negatíva

Dlhšie hľadanie GPS signálu (občas)
Slabá databáza rýchlostných radarov

Výrobca: Navitel ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 140° ● Pamäťová karta: max. 64 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: nie ● Interná pamäť: nie ● Nočné videnie: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/2 palce ● Vstavaný akumulátor: áno – 120 mAh

Náš TIP

Lamax T10

4K autokamera s pozorovacím uhlom 170°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 128 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento model kamery do auta patrí vôbec k najpredávanejším na našom trhu. Disponuje širokou škálou funkcií a okrem toho môžete natáčať zábery z ciest aj v 4K rozlíšení. K dispozícii je WiFi, GPS a takisto mobilná aplikácia pre prístup k vašim záznamom a jednoduchšiemu ovládaniu.

Obrazový snímač pracuje veľmi dobre za každých svetelných podmienok. Hoci máte k dispozícii vysokokvalitné 4K rozlíšenie, skôr vám odporúčame realizovať zázname vo Full HD pri 60 snímkach. ŠPZ sú dobre čitateľné a zároveň sa vám kapacita pamäte nezaplní tak rýchlo. O vylepšenie ostrosti a lepšiu farebnosť sa stará technológia WDR. Pri správnom umiestnení je 170° pozorovací uhol luxusným a máte tak rozhľad aj do širokého okolia vrátane protismeru alebo krajníc vozovky. V noci je výsledný záber na veľmi vysokej úrovni vďaka svetelnosti objektívu a vyššej snímkovej frekvencii. Použiť však môžete aj 4K režim pri 30 FPS. Obraz je za každých okolností plynulý. Predná kamera dokáže vyhotoviť foto záznamy – 16 Mpx.

Nový magnetický držiak sa navyše veľmi ľahko upevňuje. Kamera sa nijakým spôsobom nehýbe a nemení svoj uhol. Ľahko ju môžete odopnúť a zobrať so sebou. Rozbitej vozovky sa však pre kameru už určite báť nemusíte. Kamera má takisto prehľadný IPS displej, menu je v češtine/slovenčine a cez štyri tlačidlá dokážete ovládať všetko podstatné. Ak máte smartfón, pripojte sa k navigácii cez WiFi, stiahnite si aplikáciu a ovládanie si ešte dokážete zjednodušiť. Autokamera podporuje SD karty až do 128 GB.

Zariadenie pracuje s databázou statických radarov po celej Európe, preto sa ľahko môžete vyhnúť pokutám za rýchlosť. Aktualizovaný firmware navyše vždy pridá ďalšie radary. Menu aplikácie je aj v slovenčine. Kamera má G-senzor a detekciu pohybu, takže v parkovacom režime kamera v prípade nečakanej udalosti začne nahrávať a sekvenciu uzamkne. Po zapnutí zapaľovanie v aute kamera nahráva automaticky. V prípade nehody záznam opäť automaticky uzamyká. Natáčanie prebieha v cyklickom režime, pričom dĺžku sekvencie si môžete nastaviť. Zapnúť je možné aj mikrofón.

Kamera má integrovanú GPS a v prípade potreby viete sledovať záznam trasy alebo priebežnú rýchlosť vozidla, v ktorom je umiestnená. Niektorí spotrebitelia avizovali, že GPS má miestami výpadky, čo kamera vždy signalizuje. Ku kamere je možné v rámci doplnkového príslušenstva dokúpiť aj zadnú Full HD kameru. Tá takisto dokáže natáčať aj vo vyššom 2K rozlíšení.

Spotrebitelia si produkty výrobcu Lamax veľmi pochvaľujú, a to tiež v prípade lacnejších variant. Tento model ponúkne vysoké rozlíšenie 4K, a to pre zábery cez deň i cez noc. Používatelia si chvália jednoduchosť ovládania, magnetický držiak a aj zorné pole záberov, ktoré je až 170°. Kamera je kvalitná aj spracovaním až na tlačidlá, ktoré sú trocha viac vystúpené. Pár sťažností smerovalo k GPS lokátoru, ktorý častejšie stráca signál.

Pozitíva

Kvalitný obraz
Databáza rýchlostných radarov
Nočný záznam

Negatíva

Výpadky GPS
Kvalita tlačidiel

Výrobca: Lamax ● Rozlíšenie videa: 3 840 x 2 160 px, 4K, 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 170° ● Pamäťová karta: max. 128 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/2,45 palca

Pre náročných

Lamax S9 Dual

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 150°/130°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kamera do auta, s ktorou bude s určitosťou spokojný aj náročnejší spotrebiteľ. Dodávaná je so zadnou – cúvacou kamerou. Oba objektívy majú Full HD rozlíšenie. Zariadenie podporuje WiFi pripojenie a nahráva aj zvukovú stopu. Kamera je zároveň spätným zrkadlom.

Lamax S9 Dual potvrdzuje svoju prvotriednu kvalitu nielen Full HD rozlíšením prednej kamery a záberom v uhle až 150°, ale takisto skvelými zábermi v noci. Za to vďačí objektív clone s hodnotou f= 1,4. Svetelnosť objektívu je tak vysoká a bez problémov na obraz budete vidieť ŠPZ vozidiel, značky a aj široký záber krajnice. Zadná kamera má pozorovací uhol 130°, čo je takisto veľmi dobrá hodnota. Kvalitných záberov sa dočkáte aj v noci. Škoda len, že Full HD netočí kamera pri 60 FPS, ako je to napríklad v prípade autokamery Niceboy Pilot XR Radar.

Zadná kamera je veľmi funkčná, pretože v spätnom zrkadle vidíte aj pri cúvaní dostatočne veľký obraz. Veď displej v tvare zrkadla má až 9,66 palca a navyše je celý dotykový, takže orientácia a ovládanie v menu je úplne jednoduché. Po zaparkovaní sa aktivuje parkovací režim a detektor pohybu a G-senzor sa postarajú o to, že vaše auto je strážené aj vo vašej neprítomnosti. Oboma kamerami môžete vyhotovovať taktiež snímky. Zadná kamera ja vhodná primárne pre osobné vozidlá a je konštruovaná na umiestnenie v interiéri vozidla.

Lamax S9 Dual možno ovládať i bez dotykov, pretože ovládacie centrum pri aktívnom režime ovláda 12 povelov, ktorými môžete ovládať jednotlivé funkcie. Predovšetkým ich zapínať a vypínať. Autokamera má zabudovanú aj WiFi, stiahnuť si môžete aplikáciu, ktorá je však podľa nás tak trochu zbytočná, keďže všetko dokážete robiť na samotnej navigácii, vrátane nastavení samotnej kamery alebo pozerania záznamov. Cez WiFi a aplikáciu však rýchlejšie dostanete zábery do smartfónu. Zábery môžete aj uzamknúť, aby nedošlo k ich premazaniu. Kamera podporuje SD kartu s maximálnou kapacitou 64 GB.

Lamax má v sebe databázu rýchlostných radarov, vďaka externej GPS má navigácia perfektný príjem signálu a údaje o rýchlosti, polohe či čase zobrazuje vodoznakom priamo na obrazovke. Na limity rýchlostí vás bude kamera pravidelne upozorňovať. Z asistenčných systémov je prítomný asistent pre sledovanie jazdy v jazdnom pruhu a takisto systém, ktorý vás upozorní na približujúce sa auto pred vami. Môžete ich vypnúť, ale predovšetkým druhá menovaná funkcia funguje vcelku spoľahlivo. Kamera sa jednoducho pripevňuje na spätné zrkadlo, stačí ju nacvaknúť na vaše zrkadlo, prípadne stiahnuť pásikmi v balení.

Lamax S9 Dual GPS patrí k veľmi obľúbeným kamerám do auta. Vďačí za to predovšetkým dizajnu spätného zrkadla a faktu, že ide o duálnu kameru, pretože pripojiť môžete aj dodávanú zadnú kameru a využiť ju tak pri cúvaní. Aj tá má Full HD rozlíšenie. Zákazníci chvália nielen kvalitu záberov, ale taktiež hlasové ovládanie, parkovací režim a pozitívne ohlasy smerujú aj k asistenčným systémom – systém sledovania jazdných pruhov a antikolízny systém. Odradiť môže vyššia cena zložitejšie zapájanie zadnej kamery. Montáž by sme odporučili prenechať na odborníkov.

Pozitíva

Dizajn spätného zrkadla
Duálna autokamera
Hlasové ovládanie

Negatíva

Vyššia cena
Aplikácia bez pridanej hodnoty

Výrobca: Lamax ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 150°/130° ● Pamäťová karta: max. 64 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/9,66 palca

70Mai 1S

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 130°, WiFi, G-senzor, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V úvode treba povedať zásadnú informáciu, autokamera 70Maim 1S nemá displej. Ovládanie je realizované primárne za pomoci aplikácie vo vašom smartfóne. Tá je dostupná len v anglickom jazyku. Kamera má zabudovaná WiFi a zábery natáča vo Full HD pri 30 FPS.

V našom porovnaní patrí tento model medzi lacnejšie kamery do auta. 70Mai 1S je v aute nenápadným spoločníkom, ktorý však pracuje rovnako efektívne. Vyhotovovanie záznamov vo Full HD je z hľadiska kvality dostatočné. Horšie je to so svetelnosťou objektívu v noci, kedy ŠPZ vozidiel pre vysoký šum prečítate len ťažko. Hoci má kamera kvalitný snímač od Sony, zhoršené svetelné podmienky kamere príliš nesvedčia.

Pozorovací uhol 130° je dostatočný. Teší nás aj podpora SD karty až do 64 GB. K záznamom sa viete dostať cez aplikáciu, ktorú môžete mať vo vašom telefóne a cez WiFi sa s autokamerou spárovať. Záznamy následne viete sťahovať, zdieľať alebo mazať. SD pamäťová karta nie je súčasťou balenia.

Hoci autokamera na prvý pohľad ničím nezaujme, práve hlasové ovládanie je jedným z prvkov, ktoré môžu používanie osviežiť. Napríklad povel zamknutia záznamu. Pozor však na zapnuté rádio, niekedy sa autokamera ozve, že uposlúchla pokyn, ktorý ste nedali. Intuitívnosť je tak trochu zanedbaná. Autokamera má teda aj mikrofón a dokáže zaznamenávať zvukovú stopu.

Kamera je vybavená snímačom zrýchlenia, G-senzorom. Pri náraze alebo prudkom brzdení automaticky uloží sekvenciu a zabráni jej premazaniu. Hoci by sa zdalo nevýhodou, že si záber neviete pozrieť na kamere, v aplikácii sa k záznamom dostanete ešte rýchlejšie a môžete tak sekvenciu skontrolovať. Čierna skrinka niekedy používateľov otravuje hlasovými signálmi pri pripojení k WiFi.

Malá a nenápadná kamera, to je niekedy presne to, čo spotrebiteľ žiada. Hoci táto kamera nemá displej, spotrebitelia ju kupujú s týmto vedomím. Obraz vo Full HD kvalite je dostatočný. Má aj vstavaný mikrofón a WiFi. Cez aplikáciu sa tak viete pozrieť všetky zábery. Poteší aj nízkou cenou. Otravné sú hlasové hlásenia, ktoré nemožno vypnúť. Ovládanie hlasom nie je také praktické, nastavenia realizujete cez aplikáciu. Dojmy z tejto kamery sú zmiešané, kvalita záberov obstojná, no užívateľská prívetivosť je na tom horšie.

Pozitíva

Nízka cena
Možnosť ovládania hlasom
Malé rozmery

Negatíva

Nedajú sa vypnúť hlasové oznámenia
Bez displeja
Horšie zábery v noci

Výrobca: 70Mai ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 130° ● Pamäťová karta: max. 64 GB micro-SD ● GPS: nie ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: nie ● Parkovací režim: nie ● Displej: nie

Ďalšie zaujímavé produkty

Hoci medzi našimi recenziami nájdete výber toho najlepšieho zo segmentu kamier do auta, ponuka je veľmi bohatá. V tejto sekcii nájdete ďalšie predné kamery do auta alebo aj mini kamery do auta, ktoré sa dostali do nášho širšieho výberu. Zariadenia v našom širšom výbere nás takisto zaujali svojimi kvalitami, vlastnosťami, cenou alebo aj priaznivými referenciami zákazníkov. Preto ich výberom určite nič nepokazíte. Zamerajte sa vždy na vami preferované parametre kamery do auta, aby splnili vaše požiadavky.

Kamera do auta Nextbase 322GW má 2,5-palcový dotykový displej a Full HD rozlíšenie. Integrované GPS zaznamenáva údaje o polohe a rýchlosti. Objektív je širokouhlý – 140°. Pripojiť je možné aj modul zadnej kamery. Tá nie je súčasťou balenia. Kamera podporuje bezdrôtové pripojenie WiFi aj Bluetooth. Batéria bez napájania vydrží až 30 minút.

Autokamera Niceboy Pilot Q9 patrí k cenovo dostupným kamerám s WiFi konektivitou a 4 K záberom (podpora WDR). Uhol snímania je až 170°. Kamera má integrovaný GPS modul, nechýba G-Senzor. Ovládať ju môžete cez mobilnú aplikáciu. Dodávaná je s prísavným držiakom na sklo.

Ak požadujete Full HD rozlíšenie, jednoduché ovládanie a zabudované GPS, tieto nároky spĺňa aj autokamera Mio MiVue 733. Disponuje tiež technológiou bezdrôtového pripojenia WiFi. Použiť môžete micro-SD kartu až do 128 GB. Kamera sa upevňuje na držiak s prísavkou. Vybavená je inteligentným systémom ADAS.

V prípade, že hľadáte čiernu skrinku, ktorú na vašom čelnom skle nebude poriadne vidno, kompaktná kamera do auta TrueCam H25 túto požiadavku spĺňa. Napriek malým rozmerom natáča v 4K kvalite. GPS je integrovaná. Kamera má 160° uhol záberu a G-senzor. Aktivovať možno parkovací režim. Prichýta sa na magnetický držiak.

Do širšieho výberu sme vybrali aj TrueCam M7 GPS Dual – ide o duálnu kameru, sníma tak máte zadnú i prednú časť vozidla. Predná kamera natáča Full HD záznam, zadná má HD rozlíšenie. Autokamera disponuje GPS modulom s databázou rýchlostných radarov. Veľmi dobre kamera točí v noci a uhol snímania je až 150°. Nechýba ani detekcia pohybu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak vyberáte spomedzi najpredávanejších produktov, má to niekoľko výhod. Prvým je predpoklad, že má produkt svoje kvality a tou druhou výhodou je, že máte k dispozícii zvyčajne väčšie množstvo recenzií zákazníkov, ktoré vám môžu odhaliť aj slabšie kvalitatívne stránky produktu. Kamery do auta nie sú žiadnym novým „zbožím“ na trhu. Preto sa v tomto segmente angažuje viacero overených výrobcov. Pred kúpou vám však opäť odporúčame si preveriť jednotlivé parametre, aby autokamera splnila vaše nároky nekupovali ste len na základe čísel predajov. Tu je TOP 5 najpredávanejších kamier do auta.

Názov Hodnotenie Detail
Lamax T10 5* Zobraziť produkt
70mai Dash Cam A800S 5* Zobraziť produkt
70Mai Dash Cam A810 4K 5* Zobraziť produkt
DOD GS980D Dual 5* Zobraziť produkt
70Mai Dash Cam Pro Plus 5* Zobraziť produkt

Denne na cestách číha na šoférov množstvo nebezpečných nástrah. Nech sa vodič snaží byť akokoľvek opatrný, v cestnej premávke nie je sám. Autokamera môže byť veľmi užitočným nástrojom, ktorý môže poslúžiť na preukázanie vašej neviny, objasní skutok dopravnej nehody, krádeže alebo môže byť záznam dôkazovým materiálom v inej skutočnosti. Kamery do auta sú teda nenápadnou výbavou, ktorú si možno nebudete všímať, no schopnosť zachytiť všetko, čo sa na ceste deje, sa vám môže neraz zísť. V našom praktickom návode sa presne dozviete, podľa akých kritérií a ako vybrať kameru do auta.

Ako vybrať kameru do auta

 • Veľkosť snímača a rozlíšenie záznamu
 • Frekvencia snímania
 • Uhol záberu
 • Vlastnosti optiky
 • Kapacita úložiska
 • Konektivita
 • Uchytenie kamery do auta
 • Napájanie
 • Ďalšie vlastnosti a funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Kamery do auta – základné typy

Vo svojej podstate možno tieto zariadenia rozdeliť do skupín podľa oblasti snímania. Pred samotným výberom by teda spotrebiteľ mal vedieť, aké možnosti mu tento segment trhu ponúka. Z funkčného hľadiska môžeme rozdeliť kamery do troch základných kategórií.

 • Predné autokamery – ide o klasické autokamery, ktoré sú štandardne umiestnené v hornej časti čelného skla. Ich úlohou je snímať čo možno najširší záber pred vozidlom.
 • Duálne kamery do auta – tento typ kamery sníma priestor pred vozidlom, ale takisto interiér vozidla. Umiestňujú sa takisto v hornej časti čelného skla, aby bol ich uhol záberu čo najširší.
 • Externé autokamery – tieto zariadenia disponujú dvoma samostatnými optikami. Predná kamera umiestnená na čelnom skle je určená na snímanie záznamu pred vozidlom a zadná optika funguje primárne ako cúvacia kamera, ktorá sníma priestor za vozidlom po zaradení spiatočky. Zadná kamera je umiestnená buď to na zadnom skle, alebo v oblasti osvetlenia ŠPZ.

Kamera do auta Full HD alebo 4K

Úlohou kamery do auta je vyhotoviť videozáznam z priebehu jazdy, ktorý by mal byť kvalitný a dobre čitateľný, a to aj v prípade zhoršených svetelných podmienok či tmy. Kvalita videa súvisí s typom obrazového snímača a aj jeho veľkosťou. Veľkosť snímača zároveň môže ovplyvniť výhľad vodiča z vozidla. Za štandardnú veľkosť snímača sa považuje rozmer ¼ palca.

V praxi sa stretnete s rôznymi typmi obrazových snímačov, najčastejšie ide o CMOS a CCD snímače. CMOS snímače majú slabšiu citlivosť na svetlo. Výsledná kvalita obrazu v prípade priameho slnka alebo za zhoršených svetelných podmienok je teda horšia. Najčastejšie sa prejaví v zrnitosti obrazu alebo horšej expozícii (jas a kontrast obrazu). Sú lacné a takisto je výhodu ich menší rozmer.

CCD snímače sú kvalitnejšie, lepšie reagujú na svetlo a na horšie svetelné podmienky alebo priame slnko, napr. aj na silné žiarenie reflektorov protiidúcich vozidiel. Využívajú ich primárne autokamery s vyšším rozlíšením – Full HD, Ultra HD. Odradiť môže predovšetkým vyššia cena.

Rozlíšenie snímača

V súvislosti s veľkosťou snímača je potrebné myslieť aj na kvalitné rozlíšenie. To má totiž výrazný vplyv na kvalitu záznamu. Čím je totiž rozlíšenie vyššie, tým je vyššia pravdepodobnosť, že na zázname bude možné identifikovať potrebné skutočnosti či vinníka.

Kamera do auta – rozlíšenie

Optimálne je, ak je veľkosť rozlíšenia úmerná veľkosti snímača. Malý snímač a vysoké rozlíšenie vôbec nemusia byť zárukou vysokej kvality obrazu. Dnes už v praxi nemá význam investovať do autokamier s rozlíšením menším ako Full HD. Na trhu natrafíte aj na modely s VGASD či HD rozlíšením, no už pri rozlíšení 1 080 x 760 px môže nastať problém s čitateľnosťou ŠPZ alebo loga vozidla. Kamery do auta s Full HD (1 280 x 720 px) už ponúknu kvalitné zábery v želanej kvalite. Bežnému užívateľovi Full HD bude bohato postačovať. Vyššiu kvalitu už predstavujú obrazové snímače s QHD rozlíšením 2 560 x 1 440 px či dokonca objektívy s UHD – 4K rozlíšením (3 840 x 2 160 px).

Frekvencia snímania

Samostatným parametrom, ktorý dokáže výrazne vplývať na čitateľnosť videozáznamu a jeho kvalitu, je frekvencia snímania – FPS. Tá totiž priamo vplýva na plynulosť obrazu, ktorá je pri vyhotovovaní záberov veľmi podstatná, pretože pri vyššej frekvencii snímok dokážete identifikovať viac detailov.

FPS alebo počet snímok za sekundu je údaj, ktorý sa štandardne pohybuje okolo 20 až 30 FPS. Hodnotu 30 FPS už možno považovať za optimálny počet snímok, ktoré vykreslia kvalitný a pomerne detailný obraz. Aj toto nastavenie ovplyvňuje veľkosť záznamu, pretože s pribúdajúcim počtom snímok, pribúda aj počet dát. V praxi sa môžete stretnúť aj s 60 FPS, no zvyčajne majú tieto obrazové snímače nižšie rozlíšenie.

Nižší počet snímok za sekundu môže byť výhodou pri zhoršených svetelných podmienkach – nebude síce k dispozícii úplne plynulý obraz, no zníženie počtu snímok bude mať za následok zvýšenie kvality rozlíšenia, čo v konečnom dôsledku zvyšuje kvalitu záznamu.

Uhol záberu

Tento parameter určite neodporúčame podceňovať. Kvalita záznamu je síce kľúčová, no nemenej dôležité je to, čo dokáže snímač nasnímať. Uhol záberu môže v istom okamihu zohrávať dôležitú úlohu. Z pohľadu typu kamery je dôležité, aby snímač zaznamenal čo najširší priestor pred alebo za vozidlom.

Ľudské oko zaberá zorné pole približne 140°. Pozorovací uhol autokamier sa pohybuje v rozmedzí od 110° až po 180°. So širším pozorovacím uhlom zaberá snímač priestor nielen bezprostredne pred vozidlom, ale aj okolie (chodníky, krajnice, dopravné značky), čo môže byť v prípade nehodových udalostí veľkou výhodou. Ak je však zorné pole obrazového snímača príliš veľké, nad 150°, kvalitu záznamu môže znižovať vyšší počet pixelov na jeden záber alebo je obraz skreslený – zvykne sa hovoriť aj o efekte „rybieho oka“. Optimálny pozorovací uhol je 120 až 150°.

Kamera do auta – uhol záberu

Aby ste získali reálny obraz o tom, aký pozorovací uhol kamera ponúka, odporúčame vám vyhľadať si na internete videozáznamy z danej autokamery. Zorné pole totiž niekedy môže skresľovať a neexistujú špeciálne merania, ktoré by tieto údaje výrobcov preverili, preto je reálny výsledok najdôležitejší.

Parametre optiky

Vyššie spomenuté vlastnosti obrazu, ako typ snímača, rozlíšenie, jas, kontrast či frekvencia snímok, sú pre výslednú kvalitu záznamu veľmi dôležité. Snímač ako taký je vybavený optikou, pod ktorou si môžete predstaviť optickú šošovku, ktorou sú vybavené fotoaparáty mobilných telefónov, videokamery alebo ďalekohľady.

Pri optike je potrebné si všímať dva podstatné údaje – ohniskovú vzdialenosť a svetelnosť objektívu. Pri výbere sa však s týmito parametrami stretnete zriedkavo. Ak chcete vedieť, prečo niektorí výrobcovia tieto parametre uvádzajú, je dobré tieto parametre poznať.

Ohnisková vzdialenosť

Šošovka má určitú ohniskovú vzdialenosť, ktorá vplýva na šírku pozorovacieho uhla. Ohnisko je umiestnené v istej vzdialenosti od šošovky. Čím je ohnisko bližšie k stene šošovky, tým je uhol záberu väčší. Naopak, čím je ohnisko ďalej, tým je uhol záberu menší. Ak je teda hodnota „f“, ktorou sa ohnisková vzdialenosť označuje, menšia, tým je šírka snímaného záberu väčšia. Tento parameter, konkrétne ohnisková vzdialenosť od vstupného otvoru – objektívu, sa nazýva aj clona. Kvalitné autokamery majú clonové číslo na úrovni f= 1,3 alebo f= 1,6.

Svetelnosť objektívu

Veľké „F“ označuje svetelné vlastnosti objektívu. Paradoxne, nižšia hodnota F – svetelnosti má na svedomí, že šošovka prepustí omnoho viac svetla ako šošovka s vyššou hodnotou F. Vďaka väčšiemu spektru svetla je kvalita záberov lepšia, a to taktiež v prípade snímok za tmy alebo šera.

Kamera do auta – nočné videnie

Nočné videnie

Realizovať záznam v noci dokáže dnes každá autokamera, samozrejme, kvalita záznamu môže byť rôzna a vplývať na to môže niekoľko faktorov a takisto samotné svetelné podmienky. Najčastejšie kúpite kamery do auta s nočným videním, ktoré majú infra prísvit. Ten do istej miery zlepšuje kvalitu obrazu. Netreba však mať ilúzie, pretože infra prísvit osvetľuje len malý priestor pred šošovkou, inak by sa svetlo odrážalo od čelného skla a malo by rušivý efekt.

Aby bol nočný režim efektívny, výrobcovia začali vyrábať optiky s menšou clonou (f= 1,3 alebo f= 1,6). Platí, že čím je clona objektívu nižšia, tým by mali byť aj zábery počas noci kvalitnejšie. Významný vplyv môžu mať na kvalitu záznamu aj ďalšie technológie, ako WDR alebo HDR. WDR – Wide Dynamic Range celkovo vplýva na kvalitu záznamu a záznam môže byť lepšie čitateľný aj pri nočnej jazde. To isté platí o HDR – k dispozícii máte detailnejšie zábery a vďaka takýmto technológiám je obraz digitálne vylepšený.

Úložisko – pamäťová kapacita

Čoraz viac výrobcov autokamier do auta sa spolieha na externé pamäťové médium. Tým je najčastejšie pamäťová karta (SD alebo micro-SD), ktorú výrobcovia neraz dodávajú v rámci balenia. Integrovaná pamäť sa pohybuje od 8 do 64 GB.

Čím viac dát – záznamov sa vám do úložiska zmestí, tým lepšie. Môžete sa totiž k starším záberom vracať. Do výraznej miery ovplyvňuje objem dát aj kvalita záznamu. Ak máte k dispozícii 32 GB úložisko a kamera nahráva vo Full HD rozlíšení, ide zhruba o 5-6 hodín záznamu, ktoré sa vám na pamäťové úložisko zmestia bez nutnosti mazania dát alebo automatickej slučky. Vplyv môže mať na veľkosť dát aj formát – najčastejšie MP4 alebo AVI.

Pri Full HD kamerách spotrebiteľom odporúčame, aby bola kapacita úložiska minimálne 64 GB. Ak využívate HD rozlíšenie, postačovať vám bude aj 32 GB pamäťovej kapacity. Ak je možné kapacitu úložiska rozšíriť, kamery do auta podporujú pamäťové karty do 256 GB.

WiFi kamera do auta či podpora Bluetooth

Považujeme za dôležité spomedzi samotných funkcií a vlastností kamier do auta spomenúť aj konektivitu. S tou súvisia práve bezdrôtové technológie WiFi či Bluetooth. Takisto však kamery môžu ponúknuť iné vstupy a výstupy, napríklad v podobe konektorov.

Autokamera s WiFi

Vďaka WiFi možno s autokamerou komunikovať bezdrôtovo. Nielenže môžete vykonávať nastavenia kamery, ak je k dispozícii softvér - aplikácia, ale takisto si priamo v mobile môžete prehrať záznam alebo stiahnuť dáta do vášho smartfónu či notebooku. Nemusíte tak pripájať autokameru k počítaču a dokonca ani vyberať SD kartu. Cez aplikáciu máte prístup k rozšíreným funkciám, napríklad ak má kamera GPS, môžete sledovať záznam trasy.

Bluetooth technológiou takisto môžete vašu autokameru spárovať s vaším smartfónom. Na displeji tak môžete vidieť napríklad aj prichádzajúce hovory, SMS správy alebo notifikácie z vašich aplikácií. Pre pripojenie k počítaču sú autokamery vybavené USB alebo micro-USB vstupom. Zriedkavo sa možno stretnúť s AV výstupom.

Uchytenie kamery do auta a jej umiestnenie

Kamera vo vnútri vozidla musí mať svoje stabilné miesto. Z pohľadu vodiča i dopravnej vyhlášky je nutné, aby:

 • kamera po umiestnení neobmedzovala výhľad vodiča cez čelné sklo,
 • bola umiestnená na takom mieste, na ktorom nebude záznam znehodnotený priamym svetlom,
 • bola na mieste, z ktorého dokáže nasnímať čo najširšie zorné pole (pozorovací uhol),
 • ju bolo možné ovládať.

Dnešné kamery do auta s držiakom sa najčastejšie prichýtajú na čelné sklo za pomoci prísavky alebo samolepky. Cúvacie kamery sú umiestňované v oblasti osvetlenia ŠPZ alebo na zadnom skle vozidla v hornej časti. Opäť tak, aby nezamedzovali výhľadu vodiča z vozidla. S držiakom je možné spravidla vždy manipulovať a natáčať kameru vertikálne i horizontálne. Najjednoduchšie upevnenie predstavuje magnetický držiak, ktorý je nutné upevniť na sklo. Kameru však viete kedykoľvek odpojiť a vziať so sebou.

Alternatívou sú autokamery na zrkadlo, ktoré zo zadnej strany prichýtate na spätné zrkadlo za pomoci gumičiek alebo samolepiek. Takisto je možné zakúpiť kameru do auta v tvare zrkadla. Takéto kamery prichýtate z prednej strany pôvodného spätného zrkadla a v zásade funkciu tohto zrkadla úplne nahradia, pričom vďaka výsuvnému objektívu alebo väčšej šírke dokážu snímať priestor pred vozidlom.

Uchytenie kamery do auta

Výrobcovia autokamier sa inšpirovali aj prémiovými vozidlami. Kamery do auta v spätnom zrkadle sú výsadou modernejších vozidiel a vyššej výbavy. Zakúpiť si tak môžete spätné zrkadlo s integrovanou kamerou. Takúto autokameru umiestnite teda na miesto originálneho spätného zrkadla, podstatné je však vyriešiť správne napájanie. Preto je inštalácia náročnejšia a zdĺhavejšia.

POZOR! Pred cestou do zahraničia si overte platnú legislatívu v danej krajine. Na Slovensku je používanie autokamery vo vozidle schválené zákonom podľa platnej vyhlášky. Záznam z kamery môže byť použitý aj v priebehu súdneho procesu. Rovnaké pravidlá má väčšina krajín Európskej únie, vrátane Českej republiky, Maďarska, Poľska či Nemecka.

Špecifická situácia platí v Rakúsku, kde kamery v aute schválené neboli a na ich používanie sú schválené výnimky. V automobile je možné mať kameru, pokiaľ slúži výhradne na privátne účely (t. j. natáčanie okolitej krajiny). V prípade potreby použitia záznamu v rámci súdneho procesu je nutné, aby na kamere nebolo vidno tváre nezúčastnených osôb. Inak vám dokonca hrozí sankcia.

Napájanie autokamery – výdrž batérie

Pri výbere kamery do auta sa stretnete hlavne s dvoma možnosťami napájania. Prvou možnosťou je napájanie kamery z automobilu. To je realizované za pomoci micro-USB a koncovky do 12 V zásuvky – autozapaľovača. Aby vám visací kábel nenarúšal estetickosť v interiéri, lepšie je kábel zapracovať do palubnej dosky a pod čalúnenie. Preto je veľmi dôležité vedieť, kadiaľ budete kabeláž viesť. Niektoré kamery do auta je možné napájať aj z poistkovej skrine. Je potrebné však dokúpiť špeciálny napájací „Hardwire Kit“.

Autokamery so vstavanou batériou sa síce javia ako veľký benefit, no od nutnosti inštalácie napájania vás ani táto možnosť neodbremení. Kapacita batérií nie je taká vysoká, aby dokázala kameru poháňať viac ako 60 minút. U väčšiny modelov je to menej ako 30 minút. Pri väčšej batérii by rapídne vzrástli aj rozmery zariadenia. Výhodou samostatnej batérie je, že môžete kameru vybrať a použiť aj na natáčanie okolia konkrétnej udalosti, nehody a pod. Avšak bez napájania ani tieto modely nevydržia dlho, navyše moderné lítium-iónové batérie neznášajú dobre príliš vysoké či nízke teploty, ktorým sú vo vozidlách vystavené.

Kamera s mikrofónom, GPS alebo detektorom pohybu

Okrem hlavnej podmienky vyhotovenia videozáznamu z pravidelnej jazdy, autokamera disponuje aj radom praktických funkcií, ktorými dokáže výraznejšie jej používanie zjednodušiť. Niektoré funkcie zjednodušia ovládanie, iné zasa prispejú ku kvalite vyhotoveného záznamu. Tu sú najpraktickejšie funkcie.

Zadná kamera do auta

 • Automatické zapnutie – veľmi platnou funkciou autokamery je automatické spustenie okamžite potom, čo do vozidla nasadnete, resp. zapnete zapaľovanie a aktivujete tak batériu. Kamera sa automaticky zapne a nahráva. Vy tak nemusíte kameru neustále manuálne zapínať ani vypínať. Krátko po zhasnutí motora sa kamera vypne automaticky. Touto funkciou sú vybavené všetky autokamery.
 • Časová slučka – disponujú ňou aj tie najlacnejšie kamery do auta. Po zaplnení úložiska bude autokamera automaticky nahrávať na úložisko ďalej, no premazávať bude staré dáta.
 • GPS modul – lokátor dokáže zaznamenať trasu či rýchlosť vozidla, čo vám umožňuje pri čítaní dát získať dôležité informácie. Viete taktiež spätne určiť polohu vozidla, čo môže byť použiteľné aj v prípade nehodovej udalosti. V ponuke nájdete aj GPS navigácie s autokamerou, avšak ide o úzky sortiment, ktorý nepatrí k najobľúbenejším.
 • Uzamknutie záznamu – je manuálna funkcia, ktorá vám umožňuje zamknúť v pamäti úložiska videozáznam. Napríklad v prípade, že sa v cestnej premávke stalo niečo neočakávané. Zamknutý záznam (časová sekvencia, ktorá bude uzamknutá, sa dá nastaviť) teda nebude premazaný automaticky a ostane uložený v pamäti úložiska. Vymazať ho bude možné až po manuálnom odomknutí.
 • G-senzor – súvisí s manuálnym uzamknutím. Ide o automatickú funkciu, pričom záznam je uzamknutý a chránený pred zmazaním v okamihu, keď senzor zaznamená prudký pohyb vozidla. Môže ísť o náraz, prudké zrýchlenie či brzdenie. Časový rozsah uzamknutia sa dá nastaviť v nastaveniach. Podstatné je, že dôležité zábery pred a po danej skutočnosti budú zaznamenané.
 • Mikrofón – ak má kamera mikrofón, po jeho zapnutí je schopná zaznamenávať zvuk vo vnútri a do určitej miery tiež mimo vozidla.
 • Nočný režim – často sa označuje aj ako nočné videnie, ktoré sme si charakterizovali vyššie. Spravidla ide o malé LED diódy – infra prísvit. Ten v malej miere pomáha zlepšiť kvalitu snímania hlavne za zhoršených svetelných podmienok – noc. Tento režim sa zapína automaticky alebo ho môžete aktivovať manuálne.
 • Parkovací režim – alebo detektor pohybu je funkcia, ktorá po zaparkovaní vozidla deteguje pohyb pred vozidlom (v prípade cúvacej kamery aj za vozidlom). Keď senzor zaznamená pohyb, spustí nahrávanie na určitý čas a zaznamená všetko, čo sa deje v blízkosti vášho automobilu.
 • Displej – veľkosť displeja sa môže líšiť od 1,5 až po 3,5 palca. Rozmer displeja nie je taký podstatný, pretože väčší displej len zväčšuje rozmery zariadenia a na prehrávanie záznamu aj tak nie je vhodný. Tie najkvalitnejšie autokamery sú dnes vybavené dotykovým displejom. Takéto ovládanie vám dáva možnosť nastavovať parametre snímania, aktivovať či deaktivovať funkcie alebo vidieť rozšírenú funkcionalitu autokamery.
 • Vypnutie displeja – displej nemusí byť aktívny neustále, je výhodou, ak sa displej automaticky vypne a napriek tomu nahrávanie pokračuje. Zvyčajne je možné v nastaveniach určiť, kedy sa displej vypne (po 5, 10, 15 minútach jazdy a pod.). Niektoré kamery túto funkciu nemajú a hlavne v noci môže ísť o rušivý element.
 • Detekcia rýchlostných radarov – ide o nadštandardnú funkciu autokamier, ktoré sú vybavené GPS a prípadne WiFi pripojením. Kamera preberá informácie z medzinárodnej databázy statických rýchlostných radarov a na prítomnosť radaru vás včas upozorní akustickým signálom. Na Slovensku je jej používanie povolené, neplatí to však pre všetky krajiny.
 • LDWS – ďalšou nadštandardnou funkciou je detekcia jazdy v určenom jazdnom pruhu. Autokamera deteguje jazdný pruh a v okamihu, keď ho opustíte, vás upozorní akustickým varovným signálom. Niektoré kamery sú vybavené, tzv. systémom ADAS, ktorý zahŕňa okrem asistencie vybočenia z jazdných pruhov aj asistenta, ktorý vás upozorní na približovanie sa k vozidlu pred vami. Systém takisto zabraňuje mikrospánku.

Lacné kamery do auta môžu predísť vysokým nákladom

Obstarávacia cena tohto pomocníka vo vozidle vzrastá s množstvom funkcionality, ktorú ponúka. Náš prieskum trhu spolu s praktickými skúsenosťami spotrebiteľov však ukázali, že už pomerne malá investícia môže vodiča ochrániť pred neočakávanými nákladmi, ktoré môžu vzniknúť pri nehodovej udalosti. Jednoducho povedané, aj menej kvalitný záznam môže preukázať vašu nevinu a ušetriť vašu peňaženku.

Do novej autokamery nemusíte investovať viac ako 50 eur. Čo sa týka funkcií, dostanete absolútny základ, menšia bude pamäťová kapacita, no aj takáto kamera dokáže poskytnúť HD či Full HD záber. Horší môže byť pozorovací uhol a pravdepodobne bude mať menší displej. Najlacnejšie kamery sa s cenou pohybujú aj pod hranicu 30 eur.

Ak by sme načreli do drahších kategórií, pokojne môžeme hovoriť o cenovom rozmedzí od 50 do 100 eur. Tu už dostane spotrebiteľ všetko, čo potrebuje. Okrem štandardných funkcií sa dočkáte G-senzora, prítomný môže byť nočný či parkovací režim, alebo väčší displej. Snímacia optika bude kvalitnejšia a takisto sa kvalita môže odraziť na uhle záberu. Už v tejto cenovej triede nájdete autokamery v tvare zrkadla.

Od 100 do 150 eur už dostanete videokamery s kvalitným Full HD záznamom, vyššou ostrosťou a možno aj zabudovaným GPS. Kvalitnejšia optika s nižším clonovým číslom sa postará o lepší záznam aj v noci. Obraz má tiež vstavanú aspoň digitálnu stabilizáciu. Najdrahšie autokamery nad 200 eur okrem vysokokvalitného QHD alebo UHD rozlíšenia majú širšie zorné pole, WiFi pripojenie, Bluetooth a takisto nadštandardné funkcie – detekcia jazdných pruhov alebo detekcia rýchlostných radarov.

Autokamery Lamax, TrueCam a Mio sú najobľúbenejšie

Medzi výrobcami je pomerne silná konkurencia. Okrem toho, že na trhu je viacero výrobcov kamier do auta, predbiehajú sa tiež technológiami a v neposlednom rade spotrebiteľov lákajú na cenu. Z prieskumu trhu a názorov spotrebiteľov sme však zistili, kamery ktorých výrobcov patria k najobľúbenejším.

Aj vďaka dostupnej cene sú veľmi obľúbené kamery do auta Lamax. Výrobca ponúka hneď niekoľko modelov za dostupnú cenu, ale i v kategórii prémiových modelov. Odporúčať môžeme takisto autokamery Mio MiVue, ktoré patria k drahším, no takisto veľmi obľúbeným. Ku kvalitným môžeme radiť s určitosťou aj autokamery Niceboy, Navitel či kamery do auta TrueCam.

Otázky a odpovede – FAQ

Nemáte jasno v niektorých parametroch? Zaujíma vás niečo, čo sa týka kamier do auta? Potrebujete poradiť alebo pomôcť s výberom? Chýba vám niečo v našom návode? Kontaktujte nás prostredníctvom diskusie pod textom. Ak máte vlastné skúsenosti, rady, názory alebo odporúčania, podeľte sa o ne s nimi a pomôžete tak aj ostatným spotrebiteľom, ktorí sa rozhodujú pre kúpu kamery do auta. Test Magazín je vždy na strane spotrebiteľa.

Na našom trhu možno nájsť aj kamery do auta, ktoré majú vstavané bezdrôtové technológie Bluetooth alebo WiFi. Prostredníctvom tohto druhu pripojenia dokážu komunikovať s vaším inteligentným telefónom. Ak je váš smartfón prepojený s kamerou cez WiFi rozhranie, môžete jednoduchšie prenášať samotné záznamy a nemusíte tak kameru odpájať a komunikovať cez káblové pripojenie s vaším počítačom. Počas Bluetooth spojenia dokáže autokamera tiež zobraziť prichádzajúce hovory, správy či oznámenia z aplikácií. Pozor, ak je reč o bezdrôtovej kamere do auta, nejde o spôsob napájania. Autokamera má vždy vstavanú batériu s kapacitou, napájanie je nutné zabezpečiť.

Toto je fyzikálny problém, ktorý nedokáže vyriešiť ani tá najkvalitnejšia autokamera. V praxi sa totiž deje to, že protiidúce vozidlo osvieti šošovku a obrazový snímač. Moderné kamery sú dnes vybavené čipmi, ktoré svoju citlivosť na svetlo síce automaticky znížia, no tak či tak ostane kamera čiastočne oslepená (zaliata svetlom). V podstate ide o efekt priameho slnka na šošovke. Často je však ŠPZ – EČV vozidla čitateľné až po spomalení záberu a rozdelení záberu na jednotlivé snímky. V istom okamihu môže byť ŠPZ dobre viditeľná a čitateľná. Tento problém nastáva predovšetkým pri jazde v noci, keď nie je k dispozícii žiadne osvetlenie (mimo obce alebo mesta). Nočný režim alebo infraprísvit pomôžu len čiastočne. Hľadajte kamery do auta s nižšou clonou (f) a technológiami WDR či HDR, ktoré dokážu obraz digitálne vylepšiť.

Dnes už aj pri tých lacnejších kamerách natrafíte na informáciu, ktorá hovorí, že kamera disponuje nočným videním. Treba však rozlišovať. Často výrobcovia zavádzajú vizuálnym záberom, ktorý zobrazuje videozáznam z termo kamery. V skutočnosti je nočné videnie vo väčšine modelov (aj tých drahších) realizované za pomoci infračerveného svetla, tzv. infra prísvitu. Jeho účinnosť je len čiastočná a lepšiu viditeľnosť v tme vám obstarajú skôr kvalitné svetlá vášho vozidla, prípadne technológie ako HDR či WDR. Infra prísvit má na kvalitu záberov v noci a za zhoršených svetelných podmienok pozitívny vplyv. Ideálne napríklad v meste alebo v obci, kde je priestor vozovky len čiastočne osvetlený, infra prísvit vtedy v kombinácii s kvalitnou optikou dokáže docieliť vo výsledku lepší videozáznam. Aj to však skôr v prípade drahších modelov.

Lacná kvalita

Yi Smart Dash Camera

Full HD autokamera a pozorovacím uhlom 165°, WiFi, G-senzor, nočný režim, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku

Samotný výrobca patrí pod väčší koncern, ktorý poznáme pod názvom Xiaomi. Pomer kvality a ceny preniesol tiež do segmentu kamier do auta. Síce chýba GPS, no podpora WiFi je veľkým benefitom. Takisto aj vysoké rozlíšenie so 60-snímkovou frekvenciou.

Zárukou použiteľného videozáznamu je opäť kvalitný objektív a optika. Táto čierna skrinka využíva komponenty Xiaomi a kvalita sa prejavila na samotnej šošovke a clone s hodnotou f= 1,8. Vďaka tomuto parametru je svetelnosť obrazu veľmi dobrá. Pri Full HD záberoch a 60 FPS sa dočkáte počas dňa naozaj kvalitného obrazu.

Pozorovací uhol 165° hodnotíme tiež pozitívne, kamera do auta Lamax C6 má uhol záberu 140°. Yi Smart Dash Camera ponúka veľmi široké zorné pole s detailmi. Nastaviť si môžete cyklické nahrávanie alebo tiež automatické uzamknutie záznamu, pretože kamera má G-senzor a dokáže reagovať pri nehode alebo pri prudkom brzdení. Vďaka nočnému režimu a clonovému číslu sú aj nočné zábery veľmi obstojné, čo potvrdili desiatky spotrebiteľov. Parkovací režim k dispozícii nie je.

Smart technológia sa preukázala na podpore bezdrôtového pripojenia WiFi. Cez WiFi rozhranie sa môžete pohodlne spárovať s vaším smartfónom prostredníctvom určenej aplikácie a okrem nastavení si môžete prehrávať aj samotné videá, ktoré môžete sťahovať. Nemusíte tak videokameru odpájať, aby ste dáta presunuli do počítača.

IQ viedokamery dokazuje aj technológia ADAS, ktorej však v tomto prípade príliš nefandíme. Namiesto asistenta pre udržanie v jazdnom pruhu a asistenta ochrany pred nárazom, mohli vývojári integrovať GPS lokátor. Bezpečnostné funkcie reagujú zmätene a vôbec nie presne. Môžete ich však ľahko vypnúť. Ovládanie prebieha za pomoci veľkých mechanických tlačidiel. Všetko podstatné vidíte na LCD obrazovke s 2,7 palcami. Autokamera Xiaomi má integrovaný mikrofón.

Používatelia tejto autokamery sú radi za široké zorné pole, vďaka čomu je záber veľmi detailný. Full HD rozlíšenie je kvalitné, predovšetkým, ak nahrávate pri vyššej snímkovej frekvencii 60 FPS. Plusom je kvalitný objektív s infračerveným filtrom, čo je zárukou lepších záberov v noci. Podpora WiFi výraznejšie uľahčuje presun obsahu z kamery – napríklad do vášho smartfónu. Menej šikovný je samotný držiak s nálepkou, s ktorým sa horšie manipuluje. Častejšie spotrebitelia výrobcovi vytýkali farbu kamery (šedá – sivá), ktorá je potom za oknom veľmi výrazná a bije do očí.

Pozitíva

WiFi pripojenie
Množstvo pozitívnych recenzií
Pomer cena a kvalita

Negatíva

Horší držiak
Nemá GPS
Nepresný ADAS systém

Výrobca: Yi Technology ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 165° ● Pamäťová karta: max. 64 GB micro-SD ● GPS: nie ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: nie ● Displej: áno/2,7 palca

Mio MiVue 792

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 140°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 128 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S pozitívnymi referenciami a bohatou funkcionalitou sa stretnete pri autokamere Mio MiVue 792. Tá disponuje praktickým displejom a integrovaný má tiež GPS modul. Vybavená je WiFi bezdrôtovým pripojením a podporuje micro-SD karty až do kapacity 128 GB.

Kamera do auta sa môže pochváliť širokým záberom až 140°,vďaka čomu zaberá na zázname dostatočne veľký priestor vrátane krajníc vozovky. Kvalitné Full HD rozlíšenie ponúka používateľovi dobre čitateľný záznam. Veľký podiel má na tom aj vyššia snímacia frekvencia až 60 snímok za sekundu (FPS). Na obrazový snímač dopadá vďaka clone f= 1,8 dostatok svetla, čo je výhodou aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Použitý je obrazový snímač s čipom STARVIS CMOS od spoločnosti Sony.

Kamera je vybavená aj WiFi pripojením a cez aplikáciu MiVue Pro sa jednoducho dostanete k vašim záznamom z jazdy. Takisto si môžete videá rovno stiahnuť do vášho smartfónu a zdieľať na sociálnych sieťach. Pripájanie je niekedy pomerne zdĺhavé. Páči sa nám integrovaná GPS, vďaka ktorej viete vozidlo nielen lokalizovať, ale takisto máte záznam o celej trase a rýchlostiach. Kamera má vstavaný mikrofón a okrem obrazu vyhotoví aj zvukovú stopu.

Kamera sa pripevňuje na čelné sklo za pomoci držiaka s prísavkou. Držiak má otočný kĺb a po uchytení môžete s kamerou manipulovať vertikálne i horizontálne. Ovládanie uľahčuje malý 2,7-palcový displej a štyri tlačidlá na pravej bočnej strane. Samotný záznam si viete prehrať aj na kamere. Pamäťová karta nie je dodávaná v balení, potrebné je si kartu dokúpiť. Autokamera vám okrem prvotriedneho záznamu vo Full HD kvalite ponúka aj ďalšie funkcie. Samozrejmosťou je automatické zapínanie či možnosť nastavenia časových slučiek v rôznych časových intervaloch.

Inteligentná kamera disponuje veľmi uspokojivým nočným režimom a takisto režimom parkovania, kedy reaguje na pohyb pred vozidlom alebo náraz, prítomný je aj G-senzor. Veľmi dobré nočné zábery má aj autokamera Niceboy Pilot XR Radar. Aby kamera natáčala bez zapnutého zapaľovania, potrebovať budete externé napájanie (Mio MiVuer SmartBox), kamera má síce integrovanú batériu (240 mAh), čo však postačí na chod po dobu maximálne 10 – 15 minút.

O bezpečnosť sa pričiní asistent vybočenia z jazdných pruhov. Ten však reaguje aj pri odbočovaní, čoho dôkazom je akustický signál. Takisto kamera upozorňuje vodiča na vozidlo, ktoré je príliš blízko pred ním. Plusom je aj prítomnosť databázy statických radarov. Zariadenie vás upozorní aj na prekročenie limitov rýchlosti. To však nie je vždy presné, preto sa na tento signál tak nespoliehajte.

Názory spotrebiteľov na túto autokameru sú vo väčšine prípadov pozitívne. Zákazníkov teší vysoká kvalita záznamu, kvalitné spracovanie, praktické funkcie a takisto dobrý pomer ceny a kvality. Veľmi dobre kamera nahráva aj v noci. Niektoré bezpečnostné systémy, ako detekcia rýchlosti alebo systém vybočenia z jazdného pruhu, sú menej presné. Autokamera podporuje aj zadnú kameru MiVue A30, ktorú môžete k prednej kamere pripojiť.

Pozitíva

Pomer kvalita a cena
Kvalita záznamu – 60 FPS
Pozitívne recenzie

Negatíva

Neefektívny systém vybočenia z jazdného pruhu
Pri parkovacom režime je nutné napájanie

Výrobca: Mio ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 140° ● Pamäťová karta: max. 128 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/2,7 palca

Cenový trhák

Lamax C6

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 140°, G-senzor, parkovací režim, max. 32 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na spotrebiteľov útočí predovšetkým nízkou cenou, keďže za ňu zaplatíte aj menej ako 40 eur. Kamera má veľmi kompaktné rozmery. Napriek tomu nechýba malý IPS displej. Prekvapí solídnym Full HD rozlíšením a takisto parkovacím režimom. Vybavená je G-senzorom.

Napriek tomu, že za kameru nezaplatíte ani 40 eur, dočkáte sa skvelých záberov. Autokamera Lamax C6 má vysoké Full HD rozlíšenie, a to pri frekvencii 30 snímok za sekundu. Uhol záberu je dostatočný, 140° pokryje z hornej časti čelného skla dostatočný priestor. Kvalita nočných záberov je horšia, napriek podpore WDR. Kamera nemá žiadny nočný režim.

Nechýba parkovací režim – detekcia pohybu, kamera začne nahrávať pri pohybe pred vozidlom a záznam uzamkne. Nutné je však vyriešiť stále napájanie. Pri autonehode Lamax záznam uzamkne a zabráni jeho premazaniu. Je teda plusom, že kamera má vstavaný G-senzor. Kamera sa zapína automaticky a umožňuje natáčať časovú slučku a keď jej dôjde pamäť, začne prehrávať najstaršie záznamy. Pozor však na kompatibilitu s SD kartami. Maximálna kapacita je 32 GB.

Autokamera je dodávaná s držiakom s prísavkou. Kameru tak stačí dať do správnej pozície a držiakom následne môžete nastavovať sklon kamery. Na ovládanie slúžia len dve bočné tlačidlá po stranách a napájacie tlačidlo, ktorým môžete kameru vypnúť alebo zapnúť. Menu je v českom jazyku. Kamera má vstavaný mikrofón a dokáže teda zaznamenávať aj zvukovú stopu.

Autokamera je kompaktná a počas dňa ponúka perfektné zábery. Podporuje aj WDR funkciu a parkovací režim. Viacero spotrebiteľov avizovalo, že kvalita nočných záberov je v porovnaní s drahšou konkurenciou omnoho horšia, napriek Full HD rozlíšeniu. Menším neduhom je takisto občasný problém s cyklickým nahrávaním po zaplnení pamäte – kamera žiada, aby ste potvrdili formátovanie, inak prestane nahrávať.

Pozitíva

Nízka cena
Jednoduché ovládanie a montáž
Full HD rozlíšenie

Negatíva

Menšia kapacita pamäte
Horšie zábery v noci
Občas problém s funkciu cyklického nahrávania

Výrobca: Lamax ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 140° ● Pamäťová karta: max. 32 GB micro-SD ● GPS: nie ● WiFi: nie ● G-senzor: áno ● Nočný režim: nie ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/2,45 palca

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

LAMAX T10

od 119,00 €
Zachyťte každý meter svojej jazdy a vyhnite sa náhodám. Video je jednou z najúčinnejších zbraní, ako preukázať svoju nevinu pri búračke a LAMAX...

70Mai Dash Cam Pro Plus

od 81,90 €
Xiaomi 70mA Smart Dash Cam Pro Plus + nie je obyčajná kamerka do auta, ale všehovšudy inteligentný pomocník pri riadení a neohrozený ochranca pri...

TrueCam M7 GPS Dual

od 39,41 €
Duálna autokamera sa postará o to, aby ste v prípade problémov mali vždy k dispozícii materiál a záznam o nehode. Predná Full HD sa postará o...

70Mai 1S

od 42,00 €
Nevyhnutnou súčasťou vybavenia každého vodiča je kvalitná autokamera, ktorá vám bude kryť chrbát na každej ceste. Tá od značky 70Mai je vybavená...

LAMAX S9 Dual

od 29,90 €
Premeňte spätné zrkadlo v autokameru. Vymeňte obyčajné spätné zrkadlo za inteligentnú zrkadlovú kameru do auta LAMAX S9 Dual. Pri nehode získate...

Ddpai Mola N3

od 69,90 €
Miniatúrna kamera do auta s vysokým rozlíšením 2K+ (1600P), taká je DDPAI Mola N3 s GPS, ktorá disponuje bohatými funkciami ako ADAS, parkovací...

70Mai Dash Cam A800S

od 129,90 €
Xiaomi 70mA Dash Cam A800S 4K nie je obyčajná kamerka do auta, ale všehovšudy inteligentný pomocník pri riadení a neohrozený ochranca pri...

LAMAX C6

od 44,90 €
Spoľahlivá kompaktná autokamera s rozlíšením videa vo Full HD a s uhlom záberu 140° sa postará, aby vám už neunikla žiadna dôležitá udalosť....

Xiaomi 70mai Dash Cam Mini

od 61,68 €
Bezpečnostná kamera do auta, ktorá sa stane inteligentným pomocníkom aj pri parkovaní. Integrovaný rozmerný displej, kamera s FullHD rozlíšením,...

LAMAX T6

od 7,99 €
Kamera do auta LAMAX T6 ponúka jedinečnú kombináciu ochrany a pohodlia. Full HD rozlíšenie a kvalitný čip zaistia dostatok preukazných detailov aj...

Mio MiVue 792

od 108,57 €
Kamera MiVue 792 WIFI je ideálne spolujazdec pre každého vodiča. Veľký displej a jednoduché ovládanie vám doprajú nerušený zážitok z ciest....

70Mai Dash Cam A500S

od 70,74 €
Xiaomi 70mA Smart Dash Cam Pro Plus + nie je obyčajná kamerka do auta, ale všehovšudy inteligentný pomocník pri riadení a neohrozený ochranca pri...

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Komentáre
Pišta 18.Nov.2021

Zatiaľ funguje bez problémov Mio MiVue 792. S touto kamerou som spokojnejší než s tou, ktorú som mal predtým. Troška sa trápi so 128 GB kartou, chce ju stále formátovať, tak som dal nižšiu kapacitu a už ide. Oceňujem funkciu upozorňovania na približovanie sa k vozidlu alebo pohnutie na semaforoch. Plusom je, že videá sa dajú nastaviť na 1, 3 alebo 5 minút. Funkciu sledovania jazdných pruhov však považujem za nezmyselnú.

Odpovedať

Edo 18.Nov.2021

Autokamera 70Mai 1S ma zaujala svojim nezvyčajným dizajnom aj dobre nastavenou cenou. Rozlíšenie kamery je veľmi dobré, pevne drží na svojom mieste a nechýba tu funkcia voice commands. Vadí mi, že pri zapnutej aplikácii nie je možné používať voice commands a nedá sa vypnúť zvuk, ktorý sa ozýva pri zapnutí kamery.

Odpovedať

Šimon 19.Nov.2021

Kamera LAMAX T10 4K GPS má pekný obraz a veľký displej, ale veľmi zložité ovládanie. Cez WiFi to ide fakt ťažkopádne. G senzor je príliš citlivý, stále sa vypína a zapína, čím sa kamera stáva prakticky nefunkčnou, pretože napokon sa vypne úplne. Navyše neustále zapínanie a vypínanie ruší pri šoférovaní. Je to najhoršia kamera, akú som kedy mal.

Odpovedať

Rado 25.Nov.2021

Xiaomi Mi Dash Cam 1S má dobrú kvalitu videa, super je aj aplikácia ku kamere, ktorá je jednoduchá na ovládanie a prehľadná. Je to vlastne jedna z mála kamier, ktorá sa dá spárovať s mobilným telefónom. Cena je prijateľná, dizajn príjemný. S kúpou som spokojný.

Odpovedať

Vlado 26.Nov.2021

Kamera LAMAX T6 bola lacná a je maličká a na praktickom držiaku. Za tú cenu má solídne HW a SW vybavenie, nechýba jej napr. GPS alebo WiFi. Oceňujem, že môžem používať pamäťovú kartu väčšej kapacity až do 128 GB. Kamerka je nenápadná, čiže ideálna do auta, obraz je pekný a dokonca aj v noci je dobre čitateľný.

Odpovedať

Imro 26.Nov.2021

Zaujala ma malá a šikovná kamera Mio MiVue 733. Robí kvalitné videá, v balení bol dlhý napájací kábel a inštalácia úplne jednoduchá. Páči sa mi, že je tu WiFi aj GPS, čo by malo byť štandardom. Nakoľko je záznam kvalitný a cena nízka, nemám nič, čo by som chcel kritizovať.

Odpovedať

Dano 28.Nov.2021

Kamera 70Mai A800 je top produkt, dokonca lepšia ako DOD. Som s ňou spokojný, len je nutné dokúpiť kabeláž na priamu montáž, aby bolo funkčné nahrávanie pri parkovaní. Cena je dosť vysoká, tak výrobca mohol dať do balenia aj potrebnú kabeláž. Nahrávanie záznamu v rozlíšení 4k je super, pretože na zázname vidieť aj detaily.

Odpovedať

Peter 07.Dec.2021

Ddpai Mola N3 má vysoké rozlíšenie a je za dobrú cenu. Páči sa mi parkovací režim aj aplikácia pre mobil. Nechýba tu GPS, takže s kamerou som maximálne spokojný. Svojimi funkciami hravo predbehne aj niektoré oveľa drahšie modely. Vyhovujú mi tiež malé rozmery kamery a možnosť otočiť kameru na snímanie interiéru.

Odpovedať

Pavol 07.Dec.2021

Na autokamere Niceboy Pilot XR Radar je výhodou magnetický držiak, nenápadnosť, no kvalita videa by mohla byť vyššia, nie je to však úplne zlé. Ovládanie kamery je jednoduché a super možnosť je prepojenie s mobilom cez WiFi. Chýba mi USB port, ak by som ju chcel prepojiť s PC, čiže je nutné vybrať pamäťovú kartu. Jediný port je v magnetickom držiaku.

Odpovedať

Roman V. 10.Dec.2021

Pre mňa je neskutočne dobrá kamera LAMAX S9 Dual, ktorá má pohodlné hlasové ovládanie. Jednoducho sa s ňou manipuluje a výborne sníma. Obraz je ostrý, kvalitný, je tu veľa užitočých režimov a nechýba hlásenie radaru. Kamera mi poskytuje bezpečnosť a za tú cenu pôsobí naozaj profesionálne. Plusom je tiež nočný režim a natáčanie spredu aj zozadu.

Odpovedať

Leo 10.Dec.2021

Na produkte TrueCam M7 GPS Dual ma zaujalo stráženie radarov, GPS modul, dobrá cena. Celkovo som spokojný, obraz je kvalitný počas dňa aj ako nočné videnie, všetko je pekne čitateľné. TrueCam je pre mňa dôveryhodná značka. Ovládanie je jednoduché. Plusom je slovenské menu, podpora pamäťovej karty či možnosť WiFi pripojenia. Nič negatívne som nepostrehol.

Odpovedať

Michal 14.Dec.2021

70Mai Dash Cam Pro Plus má kvalitný záber a dobre čitateľné sú aj EČV. Ide o súpravu prednej a zadnej kamery a dodané káble sú dostatočne dlhé. Ku zadnej kamere je však v prípade poškodenia ťažko zohnať nový kábel. Inštalácia bola jednoduchá a v balení bolo všetko príslušenstvo. Je to malá kamerka, ktorá sa ľahko skryje za spätné zrkadlo, s kamerkou som spokojný.

Odpovedať

Igor 25.Dec.2021

V aute používam Profio X5, kamery sú malé a nezavadzajú. V aplikácii je množstvo zaujímavých funkcií, napr. geofence, núdzové SOS, vypnutie motora atď. Teší ma, že lokalizácia funguje presne a vďaka podpore 4G je rýchla. Obraz kamier je pekný. Za mínus považuje nutnosť zakúpiť licenciu na sledovanie a troška krátke káble ku kamerám. Duálne kamery sú skvelou voľbou a páči sa mi celkové zabezpečenie celého systému.

Odpovedať

Tatiana 18.Jan.2022

V aute používam Xiaomi 70Mai a som spokojná. Predná aj zadná kamera sú kvalitné, avšak pri cúvaní ma rušia odlesky zrkadla. Zapojenie bolo jednoduché a zvládla som to pomocou návodu, funkcie sú fajn. Ide o štandardné spätné zrkadlo, ktoré má v sebe zabudovaný displej s kamerou. Čiže toto používate vlastne namiesto pôvodného zrkadla. Je to šikovné riešenie až na tie občasné odlesky.

Odpovedať

Braňo 11.Feb.2022

Kamera Lamax C6 robí skvelé zábery a jednoducho sa montovala do auta. Vyzdvihujem možnosť ľahkého zavesenia a prenosu do iného auta. Plus dávam za vysoké rozlíšenie a dobrý uhol záberu, čo je pri autokamerke najdôležitejšie. Cena je dobrá a prevedenie kamery vkusné.

Odpovedať

Filip O. 15.Feb.2022

Kamerka Lamax T10 má kvalitný obraz a nočný záznam je tiež fajn. Výhodou je databáza rýchlostných radarov, nevýhodou zas výpadky GPS a menej kvalitné tlačidlá. S kúpou som však spokojný.

Odpovedať

Jan 24.Feb.2022

Mám Mio MiVue 792, má svoje plusy aj mínusy, ale v konečnom dôsledku som s touto auto kamerkou spokojný.

Odpovedať

Braňo 26.May.2022

Kamera Manta MM361 je pre bežné použitie v aute postačujúca. Rozlíšenie videa nie je najlepšie, ale ani najhoršie. Veľkosť obrazovky je tak akurát. Kamera podporuje detekciu pohybu a tiež externé pamäťové karty, maximum je 32 GB, samozrejme, karta nie je súčasťou balenia, takže ak chcete kameru naplno využívať, odporúčam vám kartu hneď dokúpiť.

Odpovedať

Kamil J. 04.Jul.2022

Kúpil som kameru Manta MM361, lebo bola za dobrú cenu. Obrazovka 2,7 má dostatočné rozlíšenie. Napájanie je cez automobilovú zásuvky. Batéria s kapacitou 300 mAh nie je žiadna sláva, ale vydrží celkom fajn. V balení bola nabíjačka, držiak aj manuál. Plusom je detekcia pohybu. Ide o základnú kamerku, ktorá uspokojí nenáročných používateľov.

Odpovedať

Jaroslav 30.Jul.2022

Prečo v teste nie su kamery od vyrobcu DOD?

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 17.Aug.2022

Dobrý deň, v čase robenia testu nás žiadna taká kamera nezaujala, ale časom ju do testu určite doplníme, resp. aspoň zrecenzujeme.

Matiáš 16.Oct.2022

Kamera Lamax C6 má svoje klady aj zápory. Páči sa mi kvalitný širokouhlý videozáznam, jednoduché ovládanie aj veľmi rýchly štart. Displej je tiež fajn a má dostatočné rozlíšenie. Kamera je však príliš ťažká, svojou váhou ma nepríjemne prekvapila. Mínusom je pre mňa aj spájajúci mechanizmu medzi kamerou a držiakom, zdá sa mi dosť malý a príliš pevný. No a prísavka na okno tiež nie je najlepšia. Za mňa prisvetlovacia LED dióda na prednej strane nemá žiaden zmysel. Obraz je ostrý, to vylepšuje skóre tejto kamery, ak vám nebudú vadiť spomenuté nedostatky, tak si ju kúpte.

Odpovedať

Dalibor 16.Nov.2022

Kúpil som kameru Ddpai Mola N3, pretože má vysoké rozlíšenie, je za dobrú cenu a má parkovací režim. Plusom je integrované GPS a prehľadná aplikácia pre mobil. Zatiaľ všetko funguje ako má, takže s kamerou som spokojný. Za tie peniaze to bola veľmi dobrá kúpa. Prvotné spárovanie s mobilom bolo trocha komplikovanejšie, najskôr sa mi to nedarilo, no teraz už bez problémov. Obraz je kvalitný a kamera má malé rozmery, v aute nezavadzia. V prípade potreby je možné kameru otočiť a snímať s ňou interiér auta.

Odpovedať