Elektrické odsávačky mlieka

Najlepšie elektrické odsávačky mlieka 2024 + recenzie

Podpora prirodzenej laktácie, formovanie bradaviek, jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť mliečko pre bábätko v čase, keď ho nemôžete dojčiť, to je len časť benefitov, ktoré mamičkám poskytujú elektrické odsávačky mlieka. Aby ste si mohli vybrať tú najlepšiu, pripravili sme si pre vás test, v ktorom nájdete recenzie niekoľkých šikovných modelov vrátane toho víťazného, ktorým sa stala odsávačka Medela Swing.

Publikované: 01.02.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Akú elektrickú odsávačku mlieka kúpiť?

Aby elektrická odsávačka na mlieko splnila vaše očakávanie, je potrebné siahnuť po modeli s vhodnými funkciami, prevedením a výkonom. Ak nechcete čítať naše podrobné recenzie, v nasledujúcich riadkoch nájdete krátky súhrn tých najdôležitejších parametrov 3 vybraných modelov, na ktoré je potrebné prihliadať prednostne.

Názov Hodnotenie Detail
Medela Swing 5* Zobraziť produkt
CB EasyStart 5* Zobraziť produkt
Beurer BY 40 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Medela Swing

Medela Swing

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 150 ml, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania od -2 do 39 kPa, hmotnosť 300 g

Zobraziť viac info

Medela Swing patrí k elektrickým dvojfázovým odsávačkám, ktoré podporujú prirodzené laktáciu. Má kompaktné rozmery, je ľahká, jej chod je plynulý a má regulovateľnú silu podtlaku pri odsávaní. Tento model je napájaný batériami aj priamo zo siete, čo ho predurčuje aj na použitie mimo domácnosti. K výrazným plusom patrí jednoduchá údržba, keďže všetky časti zariadenia môžete umývať v umývačke riadu.

Cenový trhák
Canpol babies EasyStart

Canpol babies EasyStart

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 120 ml, napájanie sieťové + batériové, 3-stupňová regulácia odsávania

Zobraziť viac info

Elektrická odsávačka materského mlieka Canpol babies EasyStart za atraktívnu obstarávaciu cenu disponuje 3-stupňovou reguláciou sily odsávania. Jej chod je spoľahlivý a ovládanie veľmi jednoduché. K plusom patrí bohaté príslušenstvo a pohodlné prsníkové nadstavce. Odsávačku nie je možné umývať v umývačke riadu, je trochu hlučnejšia a jej zloženie a rozloženie je trochu komplikovanejšie.

Náš TIP
Philips Avent Single

Philips Avent Single

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 125 ml, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania 8 stimulačných + 16 odsávacích režimov

Zobraziť viac info

Odsávačka na mlieko Philips Avent Single je ideálnou voľbou pre tých z vás, ktorí hľadajú kvalitné zariadenie s bohatým príslušenstvom na odsávanie a skladovanie mlieka aj samotné kŕmenie bábätka. Táto odsávačka je dostupná za trochu vyššiu obstarávaciu cenu. Disponuje veľmi presnou reguláciou sily odsávania, má tichý chod a je nenáročná na údržbu. K benefitom patrí možnosť uloženie obľúbeného programu a vysoká hygienickosť odsávania.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Drvivá väčšina elektrických odsávačiek mlieka funguje na totožnom princípe, má podobné vlastnosti aj funkcie. K hlavným rozdielom medzi jednotlivými modelmi patrí obstarávacia cena, kvalita spracovania, efektivita a rýchlosť odsávania mlieka a možnosti regulácie podtlaku. Tieto a niekoľko ďalších kľúčových parametrov sme si preto nazačiatku testovania zostavili do prehľadného rebríčka, ktorý nám poslúžil ako pomôcka pri samotnom recenzovaní a následnom porovnávaní vybraných modelov.

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Rýchlosť, efektivita a šetrnosť odsávania
Možnosti regulácie odsávania
Náročnosť obsluhy a údržby
Kvalita spracovania a použité materiály
Príslušenstvo
Hlučnosť

Už len pár riadkov vás delí od našich recenzií elektrických odsávačiek mlieka. Predtým, ako sa pustíte do ich čítania, vám ešte vysvetlíme, na základe čoho, boli do testu vybrané dané spotrebiče. Náš test sme sa snažili zostaviť tak, aby si v ňom na to svoje prišla čo najväčšia časť z vás spotrebiteľov. Preto sme doň zaradili modely za rôznu obstarávaciu cenu, ktoré majú odlišné vlastnosti aj výkon. Aby sme mali istotu, že vám neodporučíme kúpu nekvalitného spotrebiča, odsávačky sme hľadali výhradne v ponuke overených výrobcov Medela, Canpol, Philips, TrueLife, Beurer, Zopa a Tommee Tippee. Ďalej sme sa zamerali na reálne skúsenosti spotrebiteľov, s ktorými sa podelili na portáloch Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Okay.sk, Nay.sk či Tpd.sk, a nezávislé recenzie zo Slovenska aj zahraničia.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických odsávačiek mlieka

V našich recenziách elektrických odsávačiek mlieka nájdete vecný popis všetkých technických parametrov, naše vlastné hodnotenia ich vlastností, porovnanie kľúčových špecifikácií aj krátke zhrnutie spotrebiteľských skúseností s danými spotrebičmi. Náš test nebol zostavený podľa pokynov výrobcov ani predajcov týchto zariadení. Ide o naše nezávislé hodnotenie, pri ktorom sme sa pridržiavali všetkých dostupných informácií.

Víťaz testu

Medela Swing

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 150 ml, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania od -2 do 39 kPa, hmotnosť 300 g

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrická odsávačka mlieka Medela Swing s 2 fázami je vhodná aj pre mamičky, ktoré majú problém s laktáciou. K prsníkom je veľmi šetrná, jej chod je spoľahlivý, plynulý a silu vákua na nej môžete regulovať podľa vašich vlastných požiadaviek. Jedinou nevýhodou je trochu vyššia obstarávacia cena, ktorú však hodnotíme ako primeranú kvalite a výkonu.

Medela Swing je dvojfázová elektrická odsávačka na mlieko, ktorá je ideálnou voľbou pre ženy, u ktorých nie je dojčenie úplne bezproblémové. Dvojfázový chod prsníky stimuluje podobne ako dieťa, čo má priaznivý dopad na spustenie laktácie. V prvej fáze je stimulácia prsníka intenzívnejšie, v druhej zas jemnejšia. K výrazným plusom patrí výkonný motor, ktorý stojí za plynulým chodom zariadenia, a možnosť regulácie sily vákua v rozmedzí od -2 do 39 kPa.

Údržbu hodnotíme na výbornú, keďže všetky časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s mliekom alebo sa môžu počas procesu odsávania zašpiniť, je možné umývať v umývačke riadu. Touto vlastnosťou nedisponuje žiaden iný model v našom teste najlepších odsávačiek materského mlieka. K pozitívam patrí aj veľký objem dodávanej fľaše na mlieko, ktorá má 150 ml, čo je porovnateľné s elektrickou odsávačkou mlieka Medela Freestyle Flex.

Medela Swing je napájaná 2 batériami typu AA Mignon LR6, preto je ideálnou voľbou do domácnosti aj na cesty. Ak máte po ruke elektrickú zásuvku, môžete využiť napájanie priamo zo siete. Na to, aby ste ju mohli využiť ako cestovnú odsávačku, ju predurčuje aj niekoľko ďalších vlastností. Prvou z nich je nízka hmotnosť 300 g a kompaktné rozmery, ktoré predstavujú 121 x 121 x 57 mm. Praktickým detailom je šnúrka, ktorá slúži na jej zavesenie na opasok.

Súčasťou balenia je prsný nadstavec s veľkosťou M (24 mm), dvojdielna hlava ventilu, ventil, motor, hadička, membrána, fľaša so stojanom, šnúrka na zavesenie, cestovný obal, viacúčelové viečko, sieťový adaptér a systém Calma, ktorý využijete pri prechode dieťatka z bradavky na fľašu a naopak. Ak by vám M-kový nadstavec nevyhovoval, samostatne si môžete dokúpiť nadstavce veľkosti S (21 mm), L (27 mm), XL (30 mm) alebo XXL (36 mm).

Mamičky, ktoré si zakúpili dvojfázovú odsávačku mlieka Medela Swing, sú nadmieru spokojné. Pozitívne hodnotenia súvisia s absolútne bezbolestným odsávaním, plynulým chodom, nízkou hlučnosťou i hmotnosťou a kompaktnými rozmermikvalitným spracovaním a jednoduchou obsluhou aj údržbou. Na negatívne recenzie sme nenatrafili.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Vhodná na doma aj na cesty
Dodávaná s bohatým príslušenstvom

Negatíva

Žiadne sme nenašli

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky/zásobníka = 150 ml ● Regulácia odsávania = od - 2 do 39 kPa ● Napájanie = batériové/sieťové ● Rozmery = 121 x 121 x 57 mm ● Hmotnosť = 300 g

Cenový trhák

Canpol babies EasyStart

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 120 ml, napájanie sieťové + batériové, 3-stupňová regulácia odsávania

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Canpol babies EasyStart je dvojfázová elektrická odsávačka materského mlieka s dobrými možnosťami regulácie sily odsávania. Má nenáročnú obsluhu a jej chod je plynulý. K benefitom patrí najmä pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom.

Canpol babies EasyStart patrí do rodiny dvojfázových odsávačiek mlieka. Jej „pracovný“ rytmus hodnoverne napodobuje satie bábätka, čo má priaznivý dopad na samotnú laktáciu, no taktiež na pohodlie mamičky. Sila odsávania je regulovateľná v 3 stupňoch, tento model je teda vhodný aj pre ženy s citlivými prsníkmi. V tomto smere oceňujeme aj silikónový prsníkový nadstavec, ktorý je veľmi príjemný a mäkký.

Na výber máte režimy Express, Natural a Strong. Rýchly režim Express napodobuje rýchlejšie satie dieťatka v začiatkoch dojčenia. Režim Natural je totožný so strednou fázou dojčenia, v ktorej dieťa saje pomaly, no o to intenzívnejšie, a 3. režim Strong imituje konečnú fázu, kedy je satie ešte o niečo pomalšie a hlbšie.

Chod Canpol babies EasyStart zabezpečujú 4 klasické batérie typu AA. Pri používaní v domácnosti alebo na inom mieste, kde sa nachádza elektrická zásuvka, ju môžete rovnako ako modely TBeurer BY 40Philips Avent Single a Medela Swing napájať aj priamo zo siete. Ovládanie odsávačky je nenáročné. Fľaša s objemom 120 ml, ktorá slúži ako zásobník odsatého mlieka, je trochu menšia, v balení ich však nájdete hneď niekoľko. To isté platí aj o silikónových prsníkových nadstavcoch.

K negatívam zaraďujeme trochu vyššiu hlučnosť a komplikovanejšiu montáž zariadenia. V preklade, odsávačka sa skladá z pomerne veľkého počtu samostatných častí, ktoré je pred použitím potrebné „pracne“ zložiť a následne rozložiť. Mínusom je tiež to, že žiaden z týchto komponentov nie je možné umývať v umývačke riadu, ale výhradne ručne. Všetky vymenované nedokonalosti vyrovnáva obstarávacia cena, ktorú v pomere ku kvalite a výkonu hodnotíme ako vyslovene nízku.

Elektrická odsávačka materského mlieka Canpol babies EasyStart je spotrebiteľkami hodnotená veľmi často. V recenziách na Herueka.sk sme nenatrafili ani na jednu vyslovene negatívnu. Mamičky si pochvaľujú spoľahlivá chod, možnosť regulácie odsávania, dvojaké napájanie, nízku obstarávaciu cenu a jednoduchú obsluhu. Negatívne skúsenosti súvisia len s vyššou hlučnosťou, kratšou prevádzkou na batérie a komplikovanejšom skladaní a rozkladaní odsávačky.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Možnosť regulácie výkonu
Batériové sieťové napájanie

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Kratšia prevádzka na batérie
Náročnejšia montáž/demontáž + nevhodná na umývanie v umývačke riadu

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky/zásobníka = 120 ml ● Regulácia odsávania = 3-stupňová ● Napájanie = batériové/sieťové

Náš TIP

Philips Avent Single

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 125 ml, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania 8 stimulačných + 16 odsávacích režimov

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dvojfázová elektrická odsávačka mlieka Philips Avent Single s výnimočne presnou reguláciou sily odsávania je vhodná pre všetky náročnejšie mamičky. Je veľmi tichá, pracuje plynule a jej súčasťou je bohaté príslušenstvo, ktoré využijete pri skladovaní mlieka aj samotnom kŕmení vašej ratolesti.

Elektrická odsávačka na mlieko Philips Avent Single pracuje dvojfázovo, takže napodobuje prirodzené satie bábätka. Vyniká najmä z hľadiska širokej a veľmi presnej regulácie podtlaku. Nachádza sa na nej 8 stimulačných a až 16 odsávacích režimov, intenzitu a silu je na nej teda možné nastaviť presne podľa vašich osobných požiadaviek. Tento model navyše disponuje funkciou integrovanej pamäte, takže si doň môžete uložiť váš obľúbený program.

Aj v prípade tohto modelu máte na výber napájanie prostredníctvom batérií alebo adaptéra priamo zo siete. Vďaka uzatvorenému systému v hadičke neostávajú zvyšky mlieka, čo má pozitívny dopad na hygienickú stránku odsávania aj údržbu. Asi jedinou výraznejšou nevýhodou je vysoká obstarávacia cena. Tú však hodnotíme ako primeranú, keďže Avent Single z hľadiska funkcií a výkonu dobieha aj takmer dvojnásobne drahšiu odsávačku Medela Freestyle Flex.

K plusom odsávačky mlieka Philips Avent Single zaraďujeme tichý chod a veľmi jednoduché používanie. V prvom rade je určená prevádzku vo vzpriamenej polohe, vďaka čomu sa nemusíte neprirodzene predkláňať. Odsávačku zložíte a rozložíte v priebehu krátkej chvíle, pretože sa skladá z malého počtu komponentov. Jej čistenie hodnotíme aj z tohto dôvodu ako vyslovene pohodlné.

Spotrebič patrí k tým drahším, vyššiu cenu však vyvažuje dodávané príslušenstvo. Balenie obsahuje odsávačku, zásobník na odsaté mlieko, 1 opakovane použiteľný nadstavec na prsník + 1 jednorazový nadstavec260 ml dojčenskú fľašu s cumlíkom s dvojitým otvorom, 5 pohárikov s objemom 180 ml na uskladnenie mlieka, adaptér na poháriky a praktické puzdro na skladovanie.

Recenzie mamičiek na odsávačku mlieka Philips Avent Single sú len pozitívne. K najčastejšie spomínaným plusom patrí vysoká kvalita spracovania, jednoduchá obsluha, rýchlosť odsávania, šetrnosť k prsníkom, bohaté príslušenstvo v balení a primeraná obstarávacia cena.

Pozitíva

Šetrné, výkonné a presne regulovateľné odsávanie mlieka
Bohaté príslušenstvo
Jednoduchá obsluha a údržba

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Nevhodná na umývanie v umývačke riadu

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky = 125 ml ● Regulácia odsávania = 8 stimulačných + 16 odsávacích režimov ● Napájanie = batériové/sieťové

Lacná kvalita

TrueLife Nutrio BP Electric

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, napájanie akumulátorové, regulácia odsávania 9 stupňoch

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte cenovo dostupnú akumulátorovú odsávačku mlieka, ktorá je výkonná, pohodlná pre vás aj vaše dieťa a má presnú reguláciu odsávania, TrueLife Nutrio BP Electric môže byť tou správnou voľbou. Ide o model s dlhou výdržou, ktorý je ako stvorený na cesty, a to aj tie mimo civilizáciu. 

Na odsávačke TrueLife Nutrio BP Electric sa nachádzajú 3 režimy, odsávanie, stimulácia/masáž a dojčenie, preto je vhodná aj pre ženy, ktoré majú problémy s prirodzenou laktáciou. K jej hlavným výhodám patrí presná a široká regulácia. Každý z režimov môžete nastaviť na 9 rôznych stupňov. Ovládanie prebieha prostredníctvom niekoľkých tlačidiel a prehľadného displeja s časovačom, na ktorom môžete sledovať všetky údaje o aktuálne prebiehajúcom procese odsávania. Jeho čas je prednastavený na 30 min.

Ďalšími výraznými benefitmi sú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť, vďaka čomu tento model odporúčame aj na používanie mimo domácnosti. Rovnako ako drahšia odsávačka Medela Freestyle Flex je aj toto zariadenie vybavené nabíjateľným akumulátorom, ktorý nabijete za cca 120 min. Následná doba prevádzky predstavuje 1,5 hod. Nabíjanie odsávačky prebieha cez USB kábel, čo znamená, že ju môžete nabiť aj z powerbanky či počítača.

Odsávačka Nutrio BP Electric je vyrobená zo silikónu a neobsahuje BPA či iné škodlivé látky. Jej zloženie a rozloženie hodnotíme ako jednoduché, čo platí aj o samotnej údržbe. Jednotlivé časti zariadenia síce nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu, na druhej strane ich môžete bezpečne sterilizovať v sterilizátore. Silikónový nadstavec na prsníky je mäkký a šetrný, čo ocenia aj citlivejšie mamičky.

Balenie obsahuje len základnú výbavu. Nájdete v ňom ovládaciu jednotku s motorom, USB kábel na nabíjanie, hadičku, ochrannú krytku na prsníkový nadstavec, stimulačný silikónový nadstavec, cumlík a ochranný kryt na fľašu. Menšou nedokonalosťou je, že v balení absentuje originálne puzdro na prenos.

Odsávačka mlieka Nutrio BP Electric je spotrebiteľkami hodnotená veľmi často. Ich recenzie sú takmer v 100 % prípadov pozitívne. K plusovým parametrom zaraďujú nízku obstarávaciu cenu, široké možnosti regulácia odsávania, tichý a dostatočne výkonný chodintegrovaný akumulátor a kompaktné rozmery. Najčastejšie skloňovaným mínusom je absencia cestovného puzdra a niektorým mamičkám nevyhovujú ani menšie tlačidlá na displeji.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a funkciami
Presné a široké možnosti regulácie podtlaku
Akumulátor s dlhou výdržou

Negatíva

Dodávaná bez cestovného puzdra
Nevhodná na umývanie v umývačke riadu

Počet fáz = 2 ● Regulácia odsávania = 9-stupňová ● Napájanie = akumulátorové

Pre náročných

Medela Freestyle Flex

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 150 ml, napájanie akumulátorové, regulácia odsávania od -2 do 39 kPa, hmotnosť 370 g

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dvojfázovú odsávačku mlieka Medela Freestyle Flex s technológiou 2-Phase-Expression®, ktorá simuluje prirodzené satie dieťatka, ocenia všetky náročnejšie mamičky, pre ktoré je dôležité šetrné, no najmä rýchle odsávanie mlieka. Ide o nabíjateľný duálny akumulátorový model, ktorý je určený na odsávanie mlieka z oboch prsníkov súčasne.  

Medela Freestyle Flex patrí rovnako ako odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric k modelom s integrovaným nabíjateľným akumulátorom, ktorý nabijete prostredníctvom USB kábla. Na 1 nabitie vydrží v prevádzke až počas 8 cyklov odsávaní z oboch prsníkov. Výdrž preto hodnotíme na jednotku s hviezdičkou. Odsávačka je ľahká a kompaktná, takže aj tento kúsok môžeme odporučiť ako vhodnú alternatívu na cesty.

Odsávačka Freestyle Flex je určená na odsávanie mlieka z oboch prsníkov naraz. Vďaka tzv. uzavretému systému ju môžete použiť aj na 1 prsník. Stačí, ak nepoužívanú hadičku zasuniete do pevnej plastovej strednej časti zariadenia. Freestyle Flex disponuje funkciou odloženého štartu na 10 s, čo oceníte najmä pri duálnom odsávaní mlieka. Má presnú a širokú reguláciu odsávania aj stimulácie laktácie. Intenzitu podtlaku na nej môžete nastaviť v 9 stupňoch.

Ovládanie odsávačky zabezpečuje podsvietený digitálny panel, ktorý slúži na jej zapnutie a vypnutie, pozastavenie odsávania a jeho reguláciu. Z doplnkových funkcií stojí za spomenutie ochrana proti pretečeniu, ktorá predchádza vniknutiu mlieka do hadičky alebo motora počas procesu odsávania. Tento model tvorí len niekoľko častí, jej montáž a demontáž sú preto veľmi jednoduché. Použité výrobné materiály neobsahujú BPA, čo pokladáme za veľké pozitívum.

K benefitom tohto modelu zaraďujeme taktiež veľký počet doplnkov. Okrem samotnej odsávačky a motora, v balení nájdete príslušenstvo na skladovanie odsatého mlieka, 1 obyčajnú tašku na prenos a chladiacu tašku na krátkodobé uskladnenie mlieka mimo domácnosti, 2 prsníkové nadstavce Medela PersonalFit Flex™ s priemerom 21 mm a 2 nadstavce s priemerom 24 mm, 4 fľaše/zásobníky s obsahom 150 ml4 viečka a 2 stojany na fľaše a adaptér na nabíjanie s USB konektorom.

Pozitíva

Možnosť odsávania mlieka z 2 alebo 1 prsníka
Vysoký výkon a presná regulácia
Bohaté príslušenstvo a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky = 150 ml ● Regulácia odsávania = 9-stupňová ● Napájanie = akumulátorové ● Hmotnosť = 370 g

Beurer BY 40

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania 10-stupňová

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrická odsávačka mlieka s dvojfázovým chodom Beurer BY 40 je ďalším lacnejším modelom so základnými funkciami, ktorý sa vlastnosťami podobá na kúsky, ako je Canpol babies EasyStart. Okrem dobrého pomeru medzi obstarávacou cenou a výkonom nás zaujala aj možnosťou jej manuálneho použitia.

Odsávačka mlieka Beurer BY 40 je určená na elektrické aj manuálne odsávanie mlieka, na ktorej nechýba program na stimuláciu, masáž a ten na imitáciu hlbokého satia. Pri použití automatického režimu máte na výber až 10 stupňov regulácie podtlaku. Odsávačka mlieka Beurer BY 40 je napájaná batériami, no v prípade potreby ju môžete používať aj počas napojenia do el. siete. Pri prevádzke na batérie sa pripravte na trochu kratšiu dobu prevádzky.

Tento model pozostáva z malého počtu komponentov, ktoré môžete bezpečne dezinfikovať, čo oceníte pri jej montáži a následnej demontáži. Údržbu z tohto dôvodu hodnotíme ako pohodlnú. To isté platí o ovládaní, ktoré prebieha cez pomerne rozmerný panel s prehľadným displejom a niekoľkými tlačidlami. Na displeji môžete sledovať práve nastavený režim, intenzitu a čas odsávania a stav nabitia batérie. K milým detailom patria protišmykové nožičky na spodnej strane zariadenia a veľmi praktická funkcia integrovanej pamäte, do ktorej si môžete uložiť vaše vlastné obľúbené nastavenia odsávania mlieka.

Spotrebiteľské skúsenosti s odsávačkou mlieka Beurer BY 40 sú prevažne pozitívne. Najčastejšie sú v nich spomínané parametre, ako tichý chod, jednoduchá obsluhapomer medzi cenou a výkonom, kompaktné rozmery či možnosť regulácia podtlaku odsávania. Niektorým nevyhovuje max. sila podtlaku pri odsávaní, ktorú považujú za slabšiu, a kratšia výdrž pri prevádzke na batérie.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a funkciami
Možnosť automatického aj manuálneho odsávania mlieka
Tichá a jednoduchý prevádzka

Negatíva

Max. sila podtlaku nemusí byť postačujúca pre každého
Kratšia výdrž pri prevádzke na batérie

Počet fáz = 2 ● Regulácia odsávania = 10-stupňová ● Napájanie = batériové/sieťové

Zopa Comfy

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, napájanie sieťové, regulácia odsávania 3-stupňová

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zopa Comfy je lacná elektrická odsávačka mlieka, ktorú ocenia všetky menej náročné mamičky, no tiež tie z vás, ktoré plánujú toto zariadenie používať len občasne. Odsávačka má len sieťové napájanie a menšie možnosti regulácie podtlaku, na druhej strane je kompaktná  nenáročná na obsluhu.

Dvojfázová elektrická odsávačka mlieka Zopa Comfy využíva štandardný 3-fázový cyklus, ktorý pozostáva z fázy masáže, stisku a satia. Disponuje len 2 režimami. Prvý z nich slúži na stimuláciu laktácie, druhý na imitáciu satia. Režim stimulácie je regulovateľný v 2 a režim odsávania v 3 stupňoch. Rovnaké možnosti regulácie má aj o niečo drahší model Canpol babies EasyStart.

Zopa Comfy má ako jediný v našom teste najlepších odsávačiek materského mlieka len sieťové napájanie. Do elektrickej zásuvky ho zapojíte prostredníctvom adaptéra a kábla s micro-USB portom. Môžete ju teda nabíjať aj cez notebook či iné zariadenie s USB vstupom.

Kvalita spracovania Zopa Comfy je vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu vcelku vysoká. Jej konštrukcia obsahuje špeciálnu membránu, ktorá zabraňuje miešaniu mlieka so vzduchom, čo má priaznivý dopad na jeho kvalitu i hygienickosť, a zároveň predchádza jeho spätnému toku do zariadenia.

Nadstavec na prsník je vyrobený z mäkkého silikónu, ktorý je šetrný k pokožke aj samotným prsníkom. Ovládanie je nenáročné, keďže prebieha len prostredníctvom niekoľkých väčších tlačidiel. Displej v tomto prípade absentuje, aktuálne nastavenie si skontrolujete pomocou LED svetelných diód. Obsah balenia hodnotíme ako základný. Nájdete v ňom odsávačku, motorovú jednotku, hadičku, napájací kábel, fľaštičku, držiak a redukciu s úzkym hrdlom na fľaštičku. K negatívam zaraďujeme trochu vyššiu hlučnosť.

Spotrebitelia odsávačku Zopa Comfy vykresľujú vo veľmi pozitívnom svetle. K najvýraznejším pozitívam radia rýchle a šetrné odsávanie mlieka, možnosť regulácie oboch dostupných režimov, spoľahlivý chod, jednoduchú údržbu a nízku obstarávaciu cenu. Negatívne recenzie súvisia len s vyššou hlučnosťou zariadenia.

Pozitíva

Výborný pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Dostatočné výkonné a šetrné odsávanie mlieka
Regulácia odsávania v oboch dostupných režimoch

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Bez možnosti bezdrôtového použitia
Dodávaná so základným príslušenstvom

Počet fáz = 2 ● Regulácia odsávania = 3-stupňová ● Napájanie = sieťové

Ďalšie zaujímavé produkty

Elektrické odsávačky na mlieko patria k produktom, ktoré nájdete v ponuke desiatok výrobcov aj predajcov. Staršie modely neustále nahrádzajú tie novšie s vylepšenými funkciami, na trhu sa neustále objavujú nové technológie aj značky. Do nášho testu najlepších odsávačiek materského mlieka bolo možné zakomponovať len niekoľko vybraných modelov, keďže ich dôkladné ohodnotenie a porovnanie nie je najjednoduchšia úloha. Ak ste medzi modelmi, ktoré sme pre vás zrecenzovali, nenašli žiaden vyhovujúci pre vaše potreby, pozrite si naše tipy na niekoľko ďalších zaujímavých kúskov.

Elektronická odsávačka mlieka BabyOno Natural Nursing patrí do kategórie lacných spotrebičov s dvojfázovým chodom a až 10 režimami odsávania. Fľaštička má 180 ml a vďaka uzáveru, ktorý je súčasťou dodávky, slúži tiež na skladovanie mlieka. Odsávačka mlieka BabyOno disponuje nabíjateľným akumulátorom, je ľahká a kompaktná. Výrobné materiály neobsahujú BPA a silikónový nadstavec na prsníky je k nim veľmi šetrný.

Elektrická odsávačka mlieka Medela Swing Flex uspokojí aj náročnejšie mamičky. Ide o drahší model s vyslovene kompaktnými rozmermi, vďaka čomu je vhodný aj na cestovanie, na ktorom môžete silu podtlaku regulovať v 11 stupňoch. Odsávačka je vybavená špeciálnymi silikónovými prsníkovými nadstavcami PersonalFit Flex, ktoré sú otočné v 360° uhle, nespôsobujú podráždenie pokožky a sú veľmi šetrné k bradavkám.

Elektrická odsávačka mlieka Philips Avent SCF395/11 pracuje dvojfázovorýchlo a šetrne. Nachádzajú sa na nej 2 režimy. Ten stimulačný môžete regulovať v 8 a ten odsávací v až 16 stupňoch. Odsávačka má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, čo oceníte pri jej prenášaní. Plusom je aj veľmi pekný a elegantný dizajn. K mínusom zaraďujeme vyššiu obstarávaciu cenu.

Lansinoh 2v1 je zástupkyňou duálnych elektrických odsávačiek mlieka na odsávanie oboch prsníkov naraz. Okrem intenzity odsávania, ktorá je regulovateľná v 8 stupňoch, si na nej môžete nastaviť aj 6 stupňov rýchlosti. Zariadenie je možné napájať batériami a priamo zo siete, výrobné materiály neobsahujú BPA a k benefitom patrí aj špeciálne lemovanie ComfortFitTM prsníkových nadstavcov.

Elektrická odsávačka na mlieko Nuk Luna je vyslovene kompaktný model, ktorý môžete napájať priamo zo siete alebo prostredníctvom batérií. Preto ju považujeme za kúsok vhodný na cestovanie. Má regulovateľnú silu podtlaku odsávania, je výkonná, no šetrná a jej súčasťou je fľaštička, v ktorej môžete mlieko skladovať, ohrievať a dokonca i mraziť.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Heureka.sk je jedným z portálov, ktorý na nákup spotrebičov využívajú tisícky spotrebiteľov. O informácie, ktoré ponúka, sa preto pri zostavovaní našich testov opierame i my. Jedným z údajov, ktorý nám pomáha odhadnúť skutočnú popularitu produktov medzi užívateľmi, je miera ich predajnosti. Aby ste si mohli v tomto smere urobiť prehľad aj vy, pripravili sme si pre vás priebežne aktualizovanú tabuľku najpredávanejších elektrických odsávačiek mlieka na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife Nutrio BP 5* Zobraziť produkt
Philips Avent SCF323/11 5* Zobraziť produkt
Philips Avent SCD395/21 5* Zobraziť produkt
Medela Swing Flex 5* Zobraziť produkt
BabyOno Twinny 5* Zobraziť produkt

Elektrické odsávačky mlieka sú efektívnejšou alternatívou k ručným modelom. Sú určené pre mamičky, ktoré majú problémy s nedostatočnou laktáciu, umožňujú materské mlieko uchovať „na horšie časy“ a slúžia aj na odsatie nadbytočného mlieka u žien s nadmernou laktáciou. Ak premýšľate o kúpe tohto zariadenia, mali by ste si vopred dobre premyslieť, čo presne od neho očakávate. Na trhu sú totiž dostupné desiatky modelov s rôznymi vlastnosťami, kvalitou, technológiami výkonom aj prevedením. V našom návode na výber tej najlepšej elektrickej odsávačky mlieka vás prevedieme všetkými dôležitými parametrami, na ktoré by ste sa mali sústrediť pri vašom nákupe.

Ako vybrať elektrickú odsávačku mlieka

 • Kedy uvažovať nad kúpou elektrickej odsávačky mlieka?
 • Typy odsávačiek mlieka
 • Jednofázová alebo dvojfázová odsávačka mlieka?
 • Rýchlosť/sila odsávania a možnosti regulácie
 • Elektrické odsávačky na 1 vs na 2 prsníky
 • Rozmery, hmotnosť, montáž/demontáž a spôsob údržby
 • Napájanie
 • Ovládanie
 • Príslušenstvo
 • Ďalšie dôležité parametre
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Kedy uvažovať nad kúpou elektrickej odsávačky mlieka?

Niečo sme už naznačili, najdôležitejšou otázkou, ktorú by ste si mali položiť hneď na začiatku výberu elektrickej odsávačky, je však práve to, či ju vôbec potrebujete. Tieto zariadenia totiž nie sú určené len pre mamičky, ktoré nemôžu dojčiť, majú problémy s laktáciou alebo chcú mliečko skladovať. Odsávačku oceníte aj v nasledujúcich prípadoch.

 • Vpadnuté bradavky: K tomuto „javu“ najčastejšie dochádza pri dlhšej pauze medzi jednotlivými dojčeniami. Režim stimulácie alebo masáže prsníkov, ale i samotné odsávanie môže pomôcť bradavkám vystúpiť späť do prirodzenej polohy.
 • Vtlačené, poranené, ploché bradavky: Niektoré ženy môžu mať problémy s bradavkami už od začiatku dojčenia. Odsávanie má priaznivý dopad na ich formovanie aj prirodzené prekrvenie.
 • Pocit preplnených prsníkov: Ak bojujete s nadprodukciou mlieka, vaše dieťa ochorie a papá menej alebo ste ho nechali spať trochu dlhšie, v prestávkach medzi dojčeniami môžete pociťovať tlak v prsníkoch. V tomto prípade je odsávačka nenahraditeľným pomocníkom.
 • Nedostatočná laktácia: Dvojfázové odsávačky podporujú tvorbu mlieka, preto ich môžete využiť nielen na samotné odsávanie, ale taktiež ako pomôcku na stimuláciu laktácie.

Typy odsávačiek mlieka

Náš test aj návod na výber sú venované elektrickým odsávačkám mlieka. Pre úplnosť informácií sa na začiatok pozrieme na všetky dostupné typy týchto zariadení. Len tak sa totiž môžete rozhodnúť, či je pre vás vhodný práve elektrický model.

Manuálne/ručné odsávačky mlieka

Manuálne odsávačky mlieka sú v dnešnej dobe považované za zastaralé, pre niektoré mamičky však môžu byť lepšou voľbou. Odsávanie mlieka je v tomto prípade potrebné vykonávať ručne, teda opakovaným stláčaním odsávacieho mechanizmu. Tradične si môžete vybrať spomedzi:

 • Piestových odsávačiek, ktoré pracujú veľmi rýchlo, no nie príliš citlivo.
 • Pákových odsávačiek, ktoré je možné označiť za najšetrnejšie riešenie.
 • Balónikových odsávačiek, ktorých použitie vám odporúčame najmä v prípade nedostatočnej laktácie.

Ručná odsávačka mlieka

K výhodám ručných odsávačiek mlieka patrí veľmi jednoduché použitie, nízka obstarávacia cena, kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, skladnosť, možnosť ich použitia nech ste kdekoľvek a tichý, takmer nepočuteľný chod. Nevýhodou je dlhší čas odsávania, ktorý si vyžaduje cvik a trpezlivosť. Použitie manuálneho modelu odporúčame mamičkám s bezproblémovou laktáciou, ktoré plánujú tieto zariadenia používať z času na čas.  

Elektrické odsávačky mlieka

Elektrickým odsávačkám mlieka sa budeme venovať v priebehu celého nasledujúceho návodu. V tejto chvíli sa na preto len v krátkosti pozrieme na ich hlavnú charakteristiku. Ako bolo spomenuté vyššie, ide o podstatne efektívnejšiu alternatívu. Odsávanie mlieka pomocou elektrickej odsávačky je rýchle, plynulé a nevyžaduje si žiadnu námahu. Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena, náročnejšia obsluha, väčšie rozmery, vyššia hmotnosť a prevádzkové náklady spojené s napájaním. Elektrické modely sú preto ideálnou voľbou pre mamičky, ktoré potrebujú mlieko odsávať na dennej báze či niekoľkokrát do dňa.

Ktorá odsávačka na mlieko je najlepšia, jednofázová alebo dvojfázová?

Ak ste sa definitívne rozhodli, že elektrická odsávačka na mlieko je tým pravým riešením, môžete pristúpiť k ďalšiemu kroku, ktorým je výber medzi jedno a dvojfázovými modelmi. Upozorňujeme, že drvivá väčšina zariadení, na ktoré natrafíte, pracuje dvojfázovo.

Jednofázové odsávačky mlieka

Ide o jednoduchšie zariadenia s možnosťou regulácie, ktoré mlieko odsávajú len pomocou podtlaku. Sú menej efektívne a problémom, najmä pre ženy s citlivejšími prsníkmi, môže byť aj ich menšia šetrnosť. Jednofázové modely určite neodporúčame tým z vás, ktoré majú problémy s nedostatočnou laktáciou. Naopak, ženy s nadpriemernou tvorbou mlieka po nich môžu siahnuť bez najmenších obáv.

Dvojfázové odsávačky mlieka

Väčšina dnes dostupných modelov pracuje dvojfázovo. Toto riešenie má mnoho výhod. Jediným mínusom je trochu vyššia obstarávacia cena. V praxi ide o to, že odsávačka napodobuje prirodzené pohyby, ktoré pri saní prsníka vykonáva dieťa. Na začiatku prsník jemne stimuluje/masíruje, čo podporí spustenie laktácie, a následne začne mlieko odsávať pomocou dlhších a hlbokých sacích pohybov. Výhodou dvojfázového odsávania mlieka je tiež šetrnosť k prsníkom. Tieto odsávačky preto môžete používať niekoľkokrát za deň a dlhodobo. Ocenia ich aj mamičky s vyslovene citlivými prsníkmi alebo tie, ktoré majú nedostatočnú laktáciu.

Dvojfázová odsávačka mlieka

Rýchlosť/sila odsávania a možnosti regulácie

To, ako rýchlo, resp. výkonne pracuje daná odsávačka na mlieko, nájdete v jej popise skôr zriedka. Tento parameter si teda najlepšie overíte prostredníctvom spotrebiteľských či nezávislých recenzií. Občasne natrafíte na údaj, že cyklus odsávania trvá 15, 20 či 30 min., v závislosti od čoho je možné odhadnúť aj sací výkon odsávačky.

Upozorňujeme, že príliš silný podtlak nemusí vyhovovať každej z vás, preto je dobré, ak môžete silu podtlaku nastaviť podľa vašich osobných požiadaviek. Pri výbere sa zamerajte najmä na možnosti regulácie, teda v koľkých stupňoch môžete regulovať podtlak. Pri lacnejších modeloch ide spravidla o 2 až 4 stupne, na tých drahších o 8 až 16 stupňov. Na drahších a pokrokovejších odsávačkách je možné nastaviť aj rýchlosť odsávania a intenzitu prvej fázy odsávania, teda stimuláciu prsníkov. 

Elektrické odsávačky na 1 verzus na 2 prsníky

Väčšina odsávačiek slúži na odsávanie mlieka z 1 prsníka. To neznamená, že ich nemôžete použiť na oba súčasne. Druhou možnosťou sú tzv. duálne odsávačky mlieka, ktoré pozostávajú z 2 jednotiek na odsávanie a slúžia na odsávanie mlieka z oboch prsníkov naraz. Toto riešenie je vhodné pre mamičky, ktoré chcú mať celý proces čo najrýchlejšie za sebou. Je dobré, ak takýto duálny model môžete použiť tiež iba na 1 prsník.

Rozmery, hmotnosť, montáž/demontáž a spôsob údržby

Počítajte s tým, že elektrické odsávačky pozostávajú z viacerých častí, preto nemusia byť vždy úplne kompaktné. Ak sa s nimi chystáte cestovať, nosiť ich do práce, do parku či na iné miesta mimo domova, určite si vyberte ľahší a menší model, ktorý pozostáva z menšieho počtu komponentov. Za prijateľnú považujeme hmotnosť okolo 300 g. Rozmery odsávačiek sú rôzne, keďže tieto zariadenia nemajú presne stanovený tvar.

Duálna odsávačka mlieka

Ako bolo spomenuté vyššie, elektrické odsávačky na mlieko pozostávajú z viacerých komponentov. Tých by nemalo byť príliš veľa, aby zloženie a následné rozloženie spotrebiča nebolo príliš komplikované a zdĺhavé. Veľký počet samostatných častí má dopad aj na údržbu. Z hľadiska údržby sa ďalej zamerajte na možnosti umývania tých častí odsávačky, ktoré prichádzajú do kontaktu s mliekom. Ide najmä o zásobník/fľašu na mlieko, prsné nadstavce a hadičku. Najlepšou voľbou sú modely umývateľné v umývačke riadu. V rukách je možné umývať, logicky, všetky odsávačky. Ak zvyknete detskú výbavičku sterilizovať, neprehliadnite ani túto informáciu.

Napájanie

Napájanie je veľmi dôležitý parameter, keďže súvisí s praktickou stránkou používania odsávačky mlieka.  Na trhu bežne natrafíte na modely s:

 • integrovaným nabíjateľným akumulátorom,
 • klasickými batériami (napr. 2 x batérie typu AA),
 • sieťovým napájaním,
 • kombinovaným napájaním.

Odsávačky mlieka s akumulátorom

Akumulátorom zvyknú byť vybavené drahšie zariadenia. Výhodou tohto riešenia sú nižšie prevádzkové náklady a možnosť odsávačku používať kdekoľvek. Ak sa rozhodnete pre kúpu tejto alternatívy, neprehliadnite údaj, či môžete akumulátor nabíjať aj počas samotného odsávania. Dôležitý je tiež čas nabíjania a následná dĺžka prevádzky. Počítajte s tým, že tieto odsávačky patria automaticky k tým ťažším.

Odsávačky napájané zo siete

Vyslovene lacné odsávačky mlieka nie je možné používať bezdrôtovo. Ak budete mlieko odsávať výhradne doma, nemusí ísť o zásadný problém. V tomto prípade sa zamerajte na dĺžku napájacieho kábla a jeho typ, resp. koncovky. Praktickou voľbou sú modely napájané cez USB kábel, pretože ich môžete pripojiť k notebooku či powerbanke.

Odsávačky napájané batériami

Na odsávačky, ktoré fungujú výhradne na klasické AA, prípadne AAA batérie a ktoré nie je možné napojiť do siete, natrafíte len výnimočne. Počítajte s tým, že prevádzka na batérie nie je príliš dlhá, čo podstatne zvyšuje prevádzkové náklady a komplikuje samotné používania odsávačky.

Odsávačky s kombinovaným napájaním

Ide o veľmi praktickú voľbu, ktorá je vhodná na používanie doma aj mimo domácnosti. Ak sa akumulátor/batérie vybijú, odsávačku napojíte priamo do siete, a ak nemáte po ruke ani elektrickú zásuvku, jednoducho ich vymeníte za nové. S týmto typom napájania sa stretnete asi najčastejšie. Je príznačné pre modely zo strednej cenovej kategórie.

Ovládanie elektrickej odsávačky mlieka

Ovládanie

Ovládanie odsávačiek spravidla prebieha na paneli, v ktorom je ukrytá motorová jednotka. Na výber máte kúsky s displejom alebo tie s informačnými LED diódami. Najčastejšie využívanými ovládacími prvkami sú tlačidlá. Je dobré, ak sú dostatočne veľké. Displej by mal byť prehľadný a podsvietený, aby bol čitateľný aj v tme. Pri modeloch s displejom si všimnite, čo všetko zobrazuje. Najčastejšie ide o práve nastavený režim, intenzitu a silu odsávania. Na niektorých odsávačkách mlieka môžete sledovať aj zostávajúci čas odsávania alebo ho dokonca regulovať prostredníctvom časovača.

K odsávačke dostanete prsné nadstavce i nádoby na mlieko

Príslušenstvo k elektrickým odsávačkám na mlieko má priamy súvis s ich používaním. Je výhodné, ak čo najviac doplnkov nájdete priamo v pôvodnom balení. V prípade, že siahnete po modeli bez príslušenstva, si overte jeho dostupnosť aj obstarávaciu cenu. K bežnému príslušenstvu odsávačiek mlieka patria prsníkové nadstavce, fľaša na odsaté mlieko (zásobník) a nádobky na jeho skladovanie, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Ďalej je to stojan na fľašu, cestovné puzdro/taška, chladiaca taška na skladovanie odsatého mlieka, sterilizačný box a fľaštičky s cumlíkmi pre bábätko.

Prsníkové/prsné nadstavce

Dôležitý je výrobný materiál, tvar a kvalita spracovania. Prsníkové nadstavce sa najčastejšie vyrábajú zo silikónu. Mali by byť dostatočne mäkké, aby počas odsávania nespôsobovali nepríjemné pocity či bolesť. Na trhu sú dostupné aj rôzne špeciálne nadstavce, ktoré je možné otáčať v 360° uhle, majú špeciálne mäkčené okraje alebo ergonomický tvar, ktorý kopíruje prsník.

Ďalším dôležitým parametrom je priemer nadstavca. Vhodnú veľkosť si musíte vybrať v závislosti od priemeru vašich bradaviek, ktorý sa štandardne pohybuje okolo 16 – 33 mm. Ak si nie ste istá, pomocou krajčírskeho metra alebo pravítka odmerajte priemer bradavky v jej dolnej, najširšej časti. Priemer bradaviek by ste mali odmerať na oboch prsníkoch, pretože ich veľkosť sa môže líšiť. V tomto smere myslite dopredu. Dojčenie môže spôsobiť zväčšenie jednej alebo oboch bradaviek. Preto je dobré, ak budete mať v zálohe viacero prsníkových nadstavcov s rôznym priemerom. Nadstavec by mal byť o cca 5 mm väčší, aby vám nespôsoboval bolesť.

Veľkosti prsníkových nadstavcov:

 • 21 mm – S
 • 24 mm – M
 • 27 mm – L
 • 30 mm – XL
 • 36 mm – XXL

Fľaša/zásobník na mlieko

Súčasťou každej odsávačky je zberná nádobka, zásobník či fľaša, ktorá slúži na odsaté mlieko. Objem týchto zásobníkov sa tradične pohybuje od 100 do 200 ml. Zlatou strednou cestou sú 150 ml zásobníky, ktoré sú veľké tak akurát. K niektorým odsávačkám dostanete viacero fliaš s rozdielnym objemom alebo si ich môžete dokúpiť samostatne. Pamätajte, že na jedenkrát z oboch prsníkov odsajete v priemere len 30 až 60 ml mlieka.

Elektrická odsávačka mlieka – príslušenstvo

Nádobky na skladovanie mlieka

Ide o nádobky s vekom, v ktorých môžete skladovať odsaté mlieko. V ich popise si všimnite, či sú vhodné aj na mrazenie a použitie v mikrovlnnej rúre. Modely, ktoré môžete vložiť do mrazničky i mikrovlnky, prípadne horúcej vody alebo ohrievača na fľaše, sú určite praktickejšou voľbou.

Kvalita spracovania a hlučnosť pri výbere zavážia

 • Hlučnosť: Najmä lacné odsávačky mlieka môžu byť nadmerne hlučné. Pri občasnom použití tento fakt nemusí predstavovať problém, pokiaľ však plánujete túto pomôcku používať intenzívne alebo počas noci, je dobré siahnuť po čo najtichšom modeli. Za prijateľnú hlučnosť považujeme 40 – 50 dB.
 • Materiály: Jednotlivé komponenty odsávačiek sú vyrábané z rôznych druhov plastu a silikónu. V každom prípade sa poobzerajte po kúsku, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky, napr. Bisfenol A (BPA) či ftaláty (zmäkčovadlá).
 • Kvalita spracovania: Tento parameter si overíte najlepšie prostredníctvom recenzií alebo vlastnoručným „ohmataním“ odsávačky. Výpovedná je tiež obstarávacia cena. Odsávačka by mala byť vyrobená z dostatočne odolných materiálov. Dôležitá je aj kvalita jednotlivých spojov a závitov.
 • Doplnkové funkcie: Odsávačky nezvyknú disponovať veľkým počtom doplnkových funkcií. Výnimočne natrafíte na duálne modely s odloženým štartom, ktorý je akousi nevyhnutnosťou, aby ste mohli prsníkové nadstavce v pokoji nasadiť na oba prsníky.

Cena súvisí so sacím výkonom, reguláciou odsávania aj príslušenstvom

Cena odsávačiek mlieka je priamo úmerná ich saciemu výkonu, funkciám, resp. režimom, možnostiam regulácie odsávania, kvalite spracovania a množstvu príslušenstva v balení. Manuálne odsávačky spomenieme len pre zaujímavosť. Ich cena sa začína už na necelých 5 a končí na cca 20 eurách.

Najlacnejšie elektrické odsávačky mlieka za 20 – 30 eur

Do tejto kategórie je možné zaradiť modely, ktoré nevynikajú vysokou kvalitou spracovania ani dlhou životnosťou. Spravidla sú napájané výhradne zo siete a majú 2 základné režimy, ktoré nemôžete regulovať vôbec alebo len v malom rozsahu. Najlacnejšie odsávačky mlieka nebývajú dodávané s bohatým príslušenstvom a problémom môže byť aj efektivita/rýchlosť odsávania mlieka.

Lacné elektrické odsávačky mlieka za 40 – 60 eur

Elektrické odsávačky mlieka z tejto cenovej kategórie by mali z hľadiska funkčnej stránky uspokojiť drvivú väčšinu spotrebiteliek. Kvalita ich spracovania býva na dobrej úrovni, väčšinou majú vcelku presnú a širokú reguláciu podtlaku a disponujú aj doplnkovými režimami či časovačom. Nevýhodou lacných elektrických odsávačiek mlieka je skromnejšie príslušenstvo v balení, niekedy i trochu slabší sací výkon.

Elektrické odsávačky mlieka za 100 – 300 eur

Takéto drahé modely sú výkonné, kvalitné, plne regulovateľné, neraz na nich nájdete aj rôzne doplnkové funkcie a k výhodám patrí i veľmi bohaté príslušenstvo, ktoré neslúži len na samotné odsávanie mlieka, ale taktiež na jeho skladovanie či samotné kŕmenie bábätka.

Kvalitu ponúkajú značky MAM, Philips, Medela či Farlin

Ak chcete mať istotu, že nesiahnete po vyslovene nekvalitnom či nefunkčnom modeli, odporúčame vám nakupovať výhradne u overených výrobcov. Ako ich rozpoznať? Asi najlepšou pomôckou sú spotrebiteľské recenzie, ktoré nájdete na mnohých známych webových portáloch, ako je Heureka, Mall či Alza. Pokiaľ si chcete skrátiť hľadanie, z nášho pohľadu je za najlepšie odsávačky materského mlieka možné označiť tie z ponuky MAM, FarlinMedela, Philips Avent, Canpol, TrueLife, Beurer, Tommee Tippee či Zopa.

Otázky a odpovede – FAQ

Záver našich testov je už tradične venovaný odpovediam na najčastejšie užívateľské otázky súvisiace s danými produktmi. Pokiaľ sa chcete opýtať na čokoľvek iné, môžete tak urobiť v diskusii, ktorú nájdete o pár odstavcov nižšie. Vaše otázky priebežne kontrolujeme a odpovede dopĺňame v čo najkratšom čase.

Vhodný čas na prvé použitie odsávačky je veľmi individuálny. Závisí od kvality vašej laktácie a, samozrejme, od samotného bábätka. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby ste odsávačku používali až od chvíle, keď sa tvorba mlieka ustáli, čo je spravidla 2 až 4 týždne po pôrode. O vhodnosti alebo nevhodnosti odsávania mlieka pomocou odsávačky sa môžete poradiť s vaším gynekológom.

Ani na túto otázku sa nedá odpovedať jednoznačne. Ak nemôžete dojčiť vôbec a mlieko budete pre bábätko výhradne odsávať, odporúčame vám realizovať 7 až 8 odsávaní v priebehu 24 hod. Takýto interval by mal mať priaznivý dopad na udržanie prirodzenej laktácie.

V 99 % prípadoch áno, je však veľmi dôležité, aby ste toto zariadenie používali správne. Dôležitá je doba, kedy s odsávaním začnete, intenzita a dĺžka odsávania, ako aj frekvencia používania odsávačky v priebehu 24 hod. Pri nesprávnom používaní môže odsávačka spôsobiť bolestivosť prsníkov či precitlivenosť bradaviek. Ak si nie ste istá, či je táto alternatíva vhodná aj pre vás, trpíte zdravotnými problémami alebo máte problém s laktáciou, odporúčame vám, aby ste sa vopred poradili s odborníkom.

Tommee Tippee C2N

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 150 ml, napájanie sieťové + batériové, regulácia odsávania 4-stupňová

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tommee Tippee C2N je ďalšou lacnou elektrickou odsávačkou mlieka s dvojfázovým chodom, ktorej súčasťou je aj praktický sterilizačný box na dezinfekciu jednotlivých komponentov. Ide o model so 4-stupňovou reguláciou odsávania, ktorý môžete napájať pomocou batérií alebo priamo zo siete.

Dvojfázová elektrická odsávačka mlieka Tommee Tippee C2N disponuje 4-stupňovou reguláciou podtlaku odsávania. Rovnako ako všetky ostatné modely v našom teste i ona simuluje prirodzené satie bábätka. Zloženie, rozloženie a údržba sú vcelku nenáročné, všetky časti odsávačky môžete sterilizovať a k výrazným pozitívam zaraďujeme aj použité materiály, ktoré neobsahujú nepopulárne známu látku BPA. Silikónový nadstavec je aj v tomto prípade mäkký a citlivý k prsníkom. Menšou nedokonalosťou tohto modelu je vyššia hlučnosť motorovej jednotky. Podobne ako odsávačky Beurer BY 40Philips Avent SingleCanpol babies EasyStart a Medela Swing môžete aj Tommee Tippee C2N napájať prostredníctvom 4 batérií typu AA alebo ju napojiť priamo do siete sieťovým adaptérom, ktorý je súčasťou dodávky.

Pri tomto modeli nás zaujalo aj dodávané príslušenstvo. Balenie obsahuje fľašu s objemom 150 mlnádobku na skladovanie odsatého materského mlieka s vekom, až 6 prsníkových nadstavcov a sterilizačný box, v ktorom môžete po skončení procesu odsávania dôkladne vydezinfikovať všetky komponenty. Box využijete aj pri samotnom skladovaní zariadenia s príslušenstvom. Upozorňujeme, že odsávačka je kompatibilná len s originálnymi fľaštičkami C2N Tommee Tippee.

Pozitívne recenzie mamičiek na elektrickú odsávačku mlieka Tommee Tippee C2N, ktoré prevládajú, súvisia s rýchlym odsávaním mlieka, možnosťou regulácie podtlaku, primeranou obstarávacou cenou a bohatým príslušenstvom, z ktorého spotrebiteľky oceňujú najmä sterilizačný box. V negatívnych hodnoteniach sme natrafili najmä na problémy s vyššou hlučnosťou motorovej jednotky.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou , kvalitou a výkonom
Regulovateľné a rýchle odsávanie mlieka
Sterilizačný box

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Menšie možnosti regulácie odsávania v porovnaní s drahšími modelmi

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky = 150 ml ● Regulácia odsávania = 4-stupňová ● Napájanie = batériové/sieťové ● Rozmery odsávačky = 170 x 130 x 90 mm ● Rozmery sterilizačného boxu = 22 x 13 x 12 cm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pre deti

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Lenka 08.Feb.2022

Medela Swing je skvelá pomôcka pre každú mamičku. Používanie je rýchle a jednoduché. Odsávanie mlieka je maximálne komfortné a nebolestivé, čo je asi najdôležitejší parameter. Odsávačka je tichá a použiteľná je aj bez elektrického kábla, je prenosná a bez prerušenia prevádzky.

Odpovedať

Wanda 08.Feb.2022

Tommee Tippee C2N dobre odsáva, jednoducho sa používa a má až tri rýchlosti odsávania. Super je tiež to, že v balení boli vložky do podprsenky, čiže som si nič nemusela dokupovať. Prístroj má napájanie, ale je aj na baterky, môžem používať podľa potreby. Vadí mi hlučnosť, ktorá sa nedá nijako stlmiť, je to rušivé pre mňa a myslím, že aj pre bábätko. Neodporúčam ho používať na baterky, pretože tie sa vybijú za pár dní.

Odpovedať

Anna 09.Feb.2022

Odsávačka mlieka Beurer BY 40 sa dá používať v sieti, ale aj na bežné batérie. Nechýba tu nadstavec na bežné fľaše. Rozmerovo je odsávačka malá a skladná a má veľmi dobrý ťah. Ak sa používa na batérie, rýchlo sa vybíja, takže takýmto štýlom ju neodporúčam veľmi používať, skôr len v prípade núdze, keď nie je v dosahu elektrina. Myslím si, že za tú cenu sa mi oplatila.

Odpovedať

Editka 13.Feb.2022

Úplná spokojnosť s odsávačkou Philips Avent Single, pekne odsaje aj zvyšné mliečko, jemne stimuluje a ľahko sa s ňou manipuluje. Cena je prijateľná. Produkt plne zodpovedá popisu výrobcu, preto môžem odporučiť aj ostatným mamičkám.

Odpovedať

Julka 14.Feb.2022

S odsávačkou TrueLife Nutrio BP som veľmi spokojná, je kvalitná, má dobré funkcie a presné a široké možnosti regulácie podtlaku. Akumulátor má dlhú výdrž, len škoda, že sa dodáva bez cestovného puzdra, čiže budem musieť niečo vymyslieť, keď si ju budem chcieť zobrať na cesty. Mínusom je tiež to, že ju nemôžem umývať v umývačke riadu.

Odpovedať

Karolína 14.Feb.2022

Zopa Comfy je fajn odsávačka, no je dosť hlučná. Vadí mi tiež nemožnosť bezdrôtového používania. Škoda, že výrobca ju dodáva len so základným príslušenstvom. Odsávanie mlieka je však dostatočne výkonné a šetrné. Odsávanie je možné regulovať v oboch dostupných režimoch. Myslím, že za tú cenu to bola fajn kúpa.

Odpovedať

Terka 15.Feb.2022

Odsávačka Canpol babies je perfektná a za nízku cenu. Funguje skvele a je to výborná pomoc pre mamičky. Pri prvom bábätku som žiadnu odsávačku nemala, táto je moja prvá, tak ju neviem porovnať s iným modelom, ale táto mi vyhovuje.

Odpovedať

Maťka 24.Feb.2022

Na odsávačke Beurer BY 40 sa mi páči, že má viac stupňov odsávania. Ovládanie je ľahké a super je aj podsvietený displej, vďaka čomu môžem odsávať aj v noci. Myslím si, že nie je potrebné investovať do drahšieho prístroja, aj tento zvláda všetko, čo treba. Plusom je tichý chod a rýchlosť odsávania.

Odpovedať

Deniska 25.May.2022

Odsávačka Canpol babies EasyStart je perfektná, cena je prijateľná, funguje spoľahlivo a odsávanie je nebolestivé. K dispozícii je veľký rozsah regulácie sily sania, takže každá matku si ju vie prispôsobiť podľa svojich predstáv. Výhodou je napájanie zo siete, ale tiež na batérie, čo je vhodné na cestách. Súčasťou balenia je aj praktické puzdro.

Odpovedať

Deny F. 12.Jul.2022

Mám Medela Freestyle Flex a som spokojná, poskytuje mi možnosť odsávať mlieka z jedného alebo z dvoch prsníkov. Prístroj má vysoký výkon, odsávanie je bez bolestí a regulácia je presná. Páči sa mi bohaté príslušenstvo v balení aj jednoduchá obsluha. Mínusom je len vyššia obstarávacia cena. Ale funkčne je to super prístroj.

Odpovedať

Terézia I. 21.Jul.2022

Som spokojná s Philips Avent Single, odsatie zvyšného mliečka je dobré a páči sa mi jemná stimulácia. Manipulácia s prístrojom je naozaj ľahká a cena je prijateľná. Palec hore dávam aj za rýchlosť odsávania, skladnosť vhodnú na cestovanie, dlhý sieťový kábel... Prístroj sa jednoducho rozberá a je dobre umývateľný.

Odpovedať

Adélka 30.Jul.2022

Mne Tommee Tippee C2N až tak nevyhovuje. Odsáva na môj vkus pomaly. Plusom je len jednoduché ovládanie a tiež to, že dokáže vytiahnuť aj poslednú kvapku mlieka. Zistila som, že po masáži pŕs je odsatie o niečo rýchlejšie. Oceňujem sterilizačný box a dobrý pomer ceny a kvality. Mínusom je vyššia hlučnosť a menšie možnosti regulácie odsávania, ak to porovnám s inými modelmi.

Odpovedať

Denis 15.Jan.2023

Manželka je s odsávačkou Canpol babies EasyStart veľmi spokojná, poteší aj perfektná cena. Funguje skvele. Je šikovná, tichá a nemá veľa súčiastok na skladanie, čo je obrovská výhoda, keď sa pravidelne umýva. Určite odporúčam.

Odpovedať