Leifheit mopy

Leifheit mopy na podlahu – recenzie, akcia, cena

Na základe prieskumu trhu sme sa rozhodli vybrať tie najlepšie mopy značky Leifheit. Tento nemecký výrobca má na našom trhu veľmi široké zastúpenie a dobré renomé. Viac ako 40 hodín sme porovnávali jeho produkty. Napokon sme vybrali tie najlepšie a spracovali sme aj samostatné recenzie mopov. V našom teste zaujal napr. upratovací set Leifheit Profi Compact set. Nechýbajú ani ďalšie modely, ktoré sú v našom výbere a tešia sa veľkej obľube spotrebiteľov. Leifheit mopy sme porovnávali, no vychádzali sme predovšetkým z praktických skúseností zákazníkov, aby ste mali reálny obraz o tom, prečo je daný model pre vás ten najlepší.

Publikované: 20.01.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Aký mop na podlahu kúpiť?

Zostavili sme taktiež tento krátky výber odporúčaných modelov aj s popismi, ktoré nás v porovnávacom teste zaujali parametrami, ale predovšetkým nás presvedčili reálne skúsenosti overených zákazníkov. Mop nie je žiadnym komplikovaným zariadením, no Leifheit mopy využívajú niektoré špecifické systémy, ktorými sa od konkurencie odlišujú. Nie je mop ako mop a obsluha sa môže líšiť. Záleží na tom, čo hľadáte vy a čo od samotného mopu očakávate. Ak vás nezaujme tento užší výber, potom si prečítajte kompletné recenzie nižšie, kde nájdete aj ďalšie modely. Ak chcete poriadok v domácnosti udržiavať aj iným spôsobom, prečítajte si náš test robotických vysávačov s mopom alebo sa zamerajte na klasické vreckové či bezvreckové vysávače. Prípadne sa vám možno zapáčia niektoré konkurenčné mopy Vileda.

Názov Hodnotenie Detail
Leifheit Clean & Away 5* Zobraziť produkt
Leifheit Classic set 5* Zobraziť produkt
Leifheit Profi set 5* Zobraziť produkt

Leifheit set Profi Compact

Leifheit set Profi Compact

Plochý mop z mikrovlákna, 140 cm skrutkovacia tyč, 8 l vedro s prítlačným žmýkacím systémom

Zobraziť viac info

Umývacia sada s vedrom a prítlačným systémom na žmýkanie návleku. Vedro má menší objem 8 litrov. Dĺžka násady je 140 cm, tyč je skrutkovacia. Záber mopu predstavuje 42 cm. Mop je vhodný na všetky typy podláh.

Leifheit Piccolo Micro Duo mop

Leifheit Piccolo Micro Duo mop

Plochý mop z mikrovlákna, 141 cm tyč, dodáva sa bez vedra, mop má integrovaný žmýkací mechanizmus

Zobraziť viac info

Ide o špecifický typ mopu s integrovaným žmýkacím mechanizmom. Výhodou je, že žmýkanie je rýchle a veľmi jednoduché. Záber mopu je menší, len 27 cm. Dĺžka násady je až 141 cm, vďaka čomu je vhodný aj pre vyššie postavy. Návlek je k hlavici pripevnený za pomoci suchého zipsu a je možné ho prať v práčke. Mop je kvalitne spracovaný, no plastové časti sa o niečo viac namáhajú.

Leifheit Profi Set mop

Leifheit Profi Set mop

Plochý mop z mikrovlákna, 140 cm skrutkovacia tyč, 8 l vedro so žmýkacou komorou

Zobraziť viac info

Veľmi obľúbená umývacia sada s vedrom a patentovaným systémom na žmýkanie návleku. Vedro má menší objem len 8 litrov, no je vybavené podvozkom s kolieskami. Žmýkanie prebieha za pomoci tlaku a je veľmi efektívne. Potrebné je si na tento spôsob žmýkania zvyknúť. Dĺžka násady je 140 cm a záber mopu predstavuje 42 cm. Kvalita vyhotovenia je na dobrej úrovni.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri hodnotení zohrávali úlohu parametre, ktoré spotrebitelia hodnota najčastejšie. Nevychádzame len z tabuľkových údajov, ktoré zákazníci často neriešia. Podstatné sú vlastnosti, ktoré v praxi zákazník naozaj vníma. Študovali sme teda názory zákazníkovspotrebiteľské skúsenosti a najvyšší podiel na hodnotení mopu má samotná obsluha a manipulácia s mopom. Veľmi podstatná je aj kvalita mopu či návleku (materiály), alebo celého upratovacieho setu.

Ak majú zákazníci možnosť výberu, zameriavajú sa aj na rýchly a efektívny systém žmýkania, aby sa nemuseli zohýbať alebo máčať si v špinavej vode ruky. Leifheit mopy disponujú viacerými systémami žmýkania, a preto majú zákazníci možnosť výberu. Podstatnou zložkou je aj príslušenstvo. Menšiu rolu zohráva kompaktnosť – rozmery produktu a dizajn. V pomere ku kvalite zohráva rolu taktiež cena mopu.

Obsluha
Materiál a tvar hlavice
Systém žmýkania
Príslušenstvo
Rozmery a hmotnosť
Dizajn
Cena

Testmagazín hľadá tú najvyššiu kvalitu, ktorú si zákazník zaslúži. Vždy zohľadňujeme aj fakt, že spotrebiteľ si na svoj nákup vyčleňuje odlišné finančné prostriedky, pomer ceny a kvality preto pozorne sledujeme. Leifhet mopy ponúkajú široké portfólio produktov a výber teda nie je problémom. Odporúčame nakupovať u overených predajcov v kamenných predajniach alebo v internetových obchodoch, ako Mall.sk, 4Home.sk, Andreashop.sk, Alza.sk či Tpd.sk. Dostupnosť výrobkov sme overovali aj cez databázu cenového porovnávača Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mopov Leifheit

K recenziám mopov sme pristupovali prakticky a hodnotili predovšetkým spokojnosť zákazníkov. Ide totiž o činnosť, ktorá si vyžaduje náčinie, ktoré sa bude jednoducho používať a bude efektívne. Zohľadňovali sme skúsenosti zákazníkov na základe overených recenzií u rôznych predajcov. Keďže sa zákazník rozhoduje na základe vlastných preferencií, naše recenzie mopov Leifhet vám môžu pomôcť pri rozhodovaní sa. Redaktori sa vždy snažia charakterizovať silné i slabé stránky produktu a takisto základné informácie. Testy sú nezávislé a žiadny z produktov nie je propagovaný.

Leifheit set Profi Compact

Plochý mop z mikrovlákna, 140 cm skrutkovacia tyč, 8 l vedro s prítlačným žmýkacím systémom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spoľahlivý podlahový mop Leifheit s veľmi domysleným žmýkacím mechanizmom. Táto upratovacia sada obsahuje mop a vedro. Objem 8 litrov je však naozaj málo a aj pri šmýkaní sú jeho rozmery nedostatočné. Samotný proces žmýkania je však veľmi nápaditý a efektívny. Vďaka prítlačnému mechanizmu je handra naozaj dobre vyžmýkaná. Návlek je z mikrovlákien a je možné ho prať v práčke alebo dokúpiť náhradný. Dĺžka násady je 140 cm a skladá sa z troch častí.

Žmýkacia komora je dobre tvarovaná a bez problémov v nej handru vyžmýkate. Pri žmýkaní si tak nemusíte namočiť ruky ani sa handry dotýkať. S mopom sa dobre manipuluje aj vďaka flexibilnému kĺbu. Vedro má takisto rukoväť pre uchopenie. Výhradu nemáme ani ku kvalite spracovania. Mop pôsobí odolným dojmom a ani spotrebitelia si na nekvalitu nesťažujú.

Zákaznícke recenzie najčastejšie chvália žmýkací systém, ktorý je veľmi jednoduchý a pre plochý mop ideálny. Žmýkanie je navyše efektívne a rýchle. Poteší tiež dostatočne dlhá tyč mopu. Škoda vedra s menším objemom. Dostupnosť náhradných návlekov je bezproblémová. Problémové nie je ani vylievanie vody, dokonca nie je potrebné odnímať ani žmýkací mechanizmus.

Pozitíva

Efektivita prítlačného žmýkacieho mechanizmu
Dĺžka násady
Kvalitné návleky Micro Duo

Negatíva

Malé vedro

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/8 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/prítlačný ● Dĺžka tyče: 140 cm/skrutkovacia

Leifheit Piccolo Micro Duo mop

Plochý mop z mikrovlákna, 141 cm tyč, dodáva sa bez vedra, mop má integrovaný žmýkací mechanizmus

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi nápadité riešenie univerzálneho podlahového mopu. Nejde o upratovaciu sadu a mop nie je dodávaný s vedrom. Výhodou tohto Leifheit mopu na podlahu však je integrovaný žmýkací mechanizmus, ktorý za pomoci tlaku zbavuje návlek vlhkosti. Návlek sa pripevňuje na hlavicu za pomoci suchého zipsu. Záber mopu je 27 cm. Práve náhradné návleky je niekedy problematické dokúpiť. Samotné návleky sú však prateľné v práčke.

Používanie tohto mopu je veľmi komfortné. Používatelia dokonca v recenziách hovoria o najlepšom žmýkacom systéme. Je však pravdou, že výsledok žmýkania je trochu mokrejší, ako by niekomu mohlo vyhovovať. Flexibilný kĺb, ktorý je otočný a pripevnený k násade, je veľkým plusom, ak umývate pod nábytkom alebo manévrujete v priestore. Dĺžka tyče je 141 cm. Použitý je odolnejší kov.

Napriek nízkej cene je tento podlahový mop vcelku slušne spracovaný. Obávame sa o časté namáhanie plastových častí. Predovšetkým, čo sa žmýkacieho mechanizmu týka. Spotrebitelia však veľa poškodení nehlásia. Mechanizmus žmýkania sa nám veľmi pozdáva aj z hľadiska jednoduchej obsluhy. Takisto je plusom kompaktnosť mopu a nenáročné uskladnenie. Škoda len, že nie je dodávaný aj s vedrom. To si však môžete dokúpiť.

Pozitíva

Praktický žmýkací mechanizmus
Nízka cena

Negatíva

Prílišné namáhanie plastových častí
Horšia dostupnosť náhradných hlavíc

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: nie ● Žmýkací mechanizmus: áno ● Dĺžka tyče: 141 cm

Leifheit Profi Set mop

Plochý mop z mikrovlákna, 140 cm skrutkovacia tyč, 8 l vedro so žmýkacou komorou

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ďalším modelom mopov Leifheit je umývacia sada Profi XL s vedrom. Plochý mop disponuje opäť širokým záberom až 42 cm. Hlavný rozdiel je však v spôsobe žmýkania. Profi Set nedisponuje rotačným systémom, ale žmýkacou komorou, ktorá tlakom pôsobí na návlek a žmýka z neho vodu. Stačí, ak párkrát pritlačíte. Na tento systém si je potrebné trocha zvyknúť a vyžaduje si trocha viac úkonov. Špecifický je predovšetkým mohutný pedál, ktorým sa aktivuje protišmykový systém vedra.

Vedro má inak objem len 8 litrov a vody sa doň teda nezmestí tak veľa. Pozitívom však je praktická rukoväť a predovšetkým pojazdové kolieska, ktoré uľahčujú manipuláciu. Násada sa skladá z troch častí a má dĺžku až 140 cm. Výhodou tak určite je, že sa nemusíte zohýbať ani pri umývaní, ani pri žmýkaní. Mop je kombináciou hliníku a plastu, kvalitu vyhotovenia hodnotíme pozitívne, čo potvrdzujú aj recenzie spotrebiteľov. Návlek je prateľný v práčke.

Z pohľadu zákazníkov sa skloňuje predovšetkým kvalitné a pevné prevedenie, dobrý systém žmýkania a taktiež aj jednoduchá manipulácia. Azda menej praktické je len vylievanie vody, kedy musíte z vedra dať dole celý žmýkací mechanizmus. Na ten si takisto musíte trocha zvyknúť, no ide len o prax. Výborná je dlhšia tyč mopu a plusom tiež vedro s podvozkom.

Pozitíva

Dostatočný záber mopu
Vedro s podvozkom na kolieskach
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Menší objem vedra
Nepraktické vylievanie vody

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/8 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkacia komora ● Dĺžka tyče: 140 cm/skrutkovacia

Leifheit Pico Spray

Plochý mop z mikrovlákna, integrovaný tlakový rozprašovač, 800 ml nádoba na vodu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mopy s rozprašovačom sú u spotrebiteľov obľúbené predovšetkým z hľadiska praktickosti. Leifheit Pico Spray má integrovaný tlakový rozprašovač, ktorý dávkuje vodu priamo do dráhy hlavice mopu. Záber hlavice je menší, len 26 cm. Mop je však určený na pravidelnú údržbu alebo rýchle vytieranie podlahy a nie na kompletné umývanie väčšieho znečistenia. Nádržka na vodu má postačujúcich 800 ml.

Používanie je veľmi pohodlné, použiť môžete tento model na všetky druhy podláh. Spúšť rozprašovača sa nachádza priamo v hornej časti rukoväti, ideálne pod úchopom. Nádržka je v spodnej časti a je aj odnímateľná. Kĺb násady je otočný a preto sa s mopom ľahko manévruje. Mop využíva špeciálnu handričku, ktorá je pripevnená suchým zipsom. Náhradnú handričku kúpite tu.

Viacero spotrebiteľov si sťažovalo na horšiu kvalitu spracovania a labilné plastové časti. Medzi recenziami sa tiež vyskytovali názory, ktoré poukazovali na únik kvapaliny z nádržky, čo je chyba priepustného ventilu. Pre rýchle upratovanie a priebežné vytieranie podláh je však Leifheit Pico Spray zaujímavou voľbou a v prospech mopu hrá tiež nízka cena.

Pozitíva

Kompaktný mop
Dostatočný objem nádobky
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Horšia kvalita spracovania
Voda z nádržky uniká

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Objem nádoby na vodu: 800 ml ● Žmýkací mechanizmus: nie

Leifheit Professional mop

Plochý mop z mikrovlákna, 175 cm teleskopická tyč, bez vedra a žmýkacieho mechanizmu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V jednoduchosti sa niekedy ukrýva aj praktickosť. V tomto prípade to nie je inak. Klasický podlahový mop Leifheit Professional je stelesnením jednoduchosti a praktickosti. Umývanie podláh, dlažieb či PVC nie je prekážkou. Samozrejme, nejde o mop so žmýkacím mechanizmom a vzhľadom na priemer až 50 cm, nie je vhodný ani k štandardným setom s vedrami a žmýkacím mechanizmom. Návlek uvoľňujete jednoduchým nášľapným mechanizmom. Návlek nie je pripínací, ale navliekací.

Návlek je samozrejme možné prať v práčke alebo si môžete obstarať náhradný. Násada mopu je teleskopická a o profesionalite mopu svedčí aj kvalitné spracovanie, tyč je z hliníka a výška je 105 až 175 cm. Pohyblivý kĺb uľahčuje manipuláciu s mopom a jeho používanie. Medzi zákazníkmi panuje spokojnosť, ak hľadáte mop so širokým záberom a väčšie plochy, mop na podlahy Leifheit Professionl je silným kandidátom.

Pozitíva

Záber mopu
Dĺžka násady
Navliekací návlek

Negatíva

Žiadne

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: nie ● Žmýkací mechanizmus: nie ● Dĺžka tyče: 175 cm/teleskopická

Leifheit Classic mop Set

Strapcový mop z mikrovlákna, 140 cm skrutkovacia tyč, 12 l vedro so žmýkacím košom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jednoduchý strapcový mop dodávaný aj s vedrom. Objem vedra predstavuje 12 litrov. Plusom tejto upratovacej sady Liefheit je, že vedro je vybavené taktiež žmýkacím košom. Vďaka tomu tak môžete vo vedre strapcovú hlavicu namočiť a následne aj vyžmýkať. Efektivita žmýkania sa samozrejme nedá porovnať s mopom Leifheit set Profi Compact.

Klasický strapcový mop je vhodný na všetky druhy podláh. Je lacný a praktický. Hlavicu so strapcami je možné meniť a náhradnú hlavicu si tak môžete dokúpiť. Hlavicu nie je možné prať. Zo zásady nie je čo by sa tomuto mopu dalo vytknúť. Ak spotrebiteľovi tento spôsob umývanie podlahy vyhovuje, za danú cenu ide o veľmi rozumnú voľbu. V efektivite umývania a zbere nečistôt sa však drahším modelom určite nevyrovná.

Pozitíva

Nízka cena
Dĺžka tyče
Žmýkací kôš

Negatíva

Žiadne

Tvar mopu: strapcový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/12 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkací kôš ● Dĺžka tyče: 140 cm/skrutkovacia

Ďalšie zaujímavé produkty

Leifheit ponúka viacero druhov mopov. Do nášho užšieho výberu s recenziami sa nedostali všetky, preto sme pre vás pripravili aj sekciu alternatívnych modelov. Ak vás teda žiadny z vyššie uvedených mopov na podlahy nezaujal, možno práve medzi týmito nájdete ten, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Pri výbere sa vždy snažte zohľadňovať vlastné nároky a až následne vychádzajte z praktických skúseností ostatných a výsledkov porovnávacích testov. K vybraným produktom sme spracovali aj krátke charakteristiky.

V rámci širšieho výberu sme vybrali teiž mop Leifheit Easy Spray XL. Výhodou je jeho širší záber 42 cm, no paradoxne má menšiu nádobku na vodu než menší mop s rozprašovačom. Jej objem je 650 ml. Využívaný je klasický návlek s mikrovláknom, ktorý je možné prať v práčke. Integrovaný rozprašovač dávkuje vodu presne do dráhy mopu. Násada je k hlavici pripevnená za pomoci 360° otočného kĺbu.

Kompaktná upratovacia sada mopu Leifheit Twist System M je dodávaná s vedrom, ktoré disponuje aj podvozkom s kolieskami. Písmeno „M“ je označenie pre menšiu verziu tejto upratovacej sady. Záber mopu je takisto menší – 33 cm. Objem vedra však ostal rovnakých 20 litrov. Žmýkací systém je rotačný a spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Teleskopická násada má dĺžku 130 cm.

Absolútny základ pri umývaní podlahy predstavuje podlahový mop Leifheit Profi Micro Duo. Ide o samostatný mop s dĺžkou násady až 166 cm. Šírka záberu mopu je 42 cm. Používať môžete rôzne návleky s daným rozmerom. Návlek možno prať aj v práčke. Mop je kompatibilný so žmýkacími systémami vedier Profi a Profi Compact.

Na všetky typy podláh je vhodný aj jednoduchý mop Leifheit Profi Cotton Duo s kovovou násadou a záberom až 42 cm. Podlahový mop je vybavený hlavicou s návlekom z dvojitých mikrovlákien a je tak k podlahe maximálne šetrný – použiť ho možno na drevené i laminátové podlahy či parkety. Zároveň veľmi dobre absorbuje nečistoty.

Strapcové mopy nie sú možno tak trendy, no na účely veľkého znečistenia poslúžia dobre. Takým je aj mop Leifheit Power. Podlahový strapcový mop je dodávaný bez vedra, no plusom je napríklad, že hlavica so strapcami je prateľná. Svojím vyhotovením je vhodná na všetky typy podláh i dlažby.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Mopy na podlahu Leifheit patria k veľmi dobre predávaným produktom v danom segmente. Spolu s talianskymi mopmi Vileda ide o najpredávanejšie klasické mopy na našom trhu. Nemecký Leifheit patrí k renomovaným výrobcom, preto dbá na kvalitu svojich produktov, čo sa odráža v neposlednom rade aj na kvalitnom spracovaní a použitých kvalitných materiáloch. V jeho ponuke nájdete lacné mopy bez príslušenstva alebo celé upratovacie sety Leifheit. Takisto disponuje mopmi s rozprašovačom alebo žmýkacím košom. Ak chcete vedieť, ktoré z mopov Leifheit sú najpredávanejšie, pozrite sa do našej tabuľky. Dostupnosť tovaru preverujeme v pravidelných intervaloch.

Názov Hodnotenie Detail
Leifheit Twist System New 5* Zobraziť produkt
Leifheit set Profi 5* Zobraziť produkt
Leifheit set Clean Twist M Ergo 5* Zobraziť produkt
Leifheit Piccolo Micro Duo mop 5* Zobraziť produkt
Leifheit set Profi XL 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Rozmýšľate nad tým, ktorý Leifheit mop na podlahu je pre vás ten ideálny? Neviete sa rozhodnúť medzi konkrétnymi modelmi? Mali by sme podľa vás doplniť nejaké informácie? Chcete sa podeliť o vaše skúsenosti? V takom prípade nám napíšte. Sekciu otázok a odpovedí zodpovedne kontrolujeme a vždy odpovedáme, čo najskôr. Vašimi radami a skúsenosťami pomôžete aj ostatným čitateľom, ktorí sa rozhodujú pre kúpu mopu Leifheit.

V našom výbere nájdete konkrétne mopy na podlahu aj s kompletnými recenziami, ktoré sú dodávané ako upratovací set. Okrem mopu teda dostanete aj vedro s alebo bez žmýkacieho systému. Medzi upratovacie sady (mop + vedro) patrí mop Leifhet Set Mop Profi.

Áno, dá a odporúčame kúpiť náhradnú hlavicu či návlek už pri nákupe mopu. Väčšina predajcov, v ktorých portfóliu sa mopy na podlahu nachádzajú, ponúka aj toto príslušenstvo. Bez problémov si však náhradné hlavice objednáte u väčšiny internetových predajcov – Náhradná hlavica Leifheit Clean Twist Discnáhrada k mopu Leifheit Twist XL alebo náhradný návlek Leifheit Twist Micro Duo.

Väčšina spotrebiteľov tento parameter príliš nerieši, no ak sa pri výbere zamýšľate nad tým, či je lepší menší alebo väčší záber, odpoveď má dve strany. Štandardné mopy na podlahu majú záber okolo 32 až 40 cm. V porovnaní s XL variantmi, ktorých záber môže dosahovať 45 až 55 cm. Existujú aj mopy s väčším záberom, no v domácnosti by si len ťažko našli využitie. Ak doma umývate medzi stoličkami, obchádzate viac nábytku alebo ani nemáte veľké množstvo podláh či dlažby, mop so štandardným záberom vám absolútne postačí. Naopak, mop s väčším záberom je určený na rozsiahlejšie plochy, kde nie je nutné toľko manévrovať. Výhodou je pri vytieraní podlahy efektívnejšia práca, keďže jedným záberom zoberie väčšie množstvo nečistôt. Zanedbateľným rozdielom je aj kompaktnosť a skladnosť väčšieho mopu.

Leifheit Clean Twist Extra Soft XL

Plochý mop z mikrovlákna, 130 cm teleskopická tyč, 20 l vedro s rotačným žmýkacím systémom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ďalší veľmi vydarený model z dielne nemeckého výrobcu. Množstvo pozitívnych recenzií je znakom pozitívnych vlastností tohto plochého mopu s vedrom a rotačným mechanizmom žmýkania. Patentovaný systém žmýkania v odstredivom koši je veľmi dobre známy aj z predošlých modelov. Spotrebitelia si chvália jednoduchosť tohto mechanizmu a zároveň vysokú efektivitu. Žmýkacia komora je dostatočne vysoká, takže voda nefŕka okolo vedra. Vedro má samo osebe objem 20 litrov, nedisponuje kolieskami.

Mop je vhodný na podlahy, laminátové či drevené podlahy, ale aj PVC či linoleum a dlažby. Záber mopu je až 42 cm (ide o model XL). Handra je z mikrovlákien. Návlek je možné prať, alebo kúpiť samostatne. Niekomu však nevyhovuje samotné upínanie návleku, hoci tento úkon nerobíte často, niektorým spotrebiteľom sa javilo problematické. Tyč je teleskopická a jej dĺžka je maximálne 130 cm. Násada je k hlavici pripevnená otočným kĺbom, čo uľahčuje manévrovanie s mopom.

Tento mop na podlahy je opäť veľmi solídnym a obľúbeným kúskom z dielne výrobcu Leifheit. Dôkazom je predajnosť i množstvo kladných recenzií. Tradične spotrebitelia chvália žmýkací systém. Vedro síce nemá kolieska, no nie je to žiadne negatívum. Manipulácia s mopom a samotný proces vytierania podlahy je veľmi komfortný. Handry ani vody sa nemusíte dotknúť. Dĺžka násady je taktiež dostatočná. Použité sú kvalitné materiály.

Pozitíva

Systém žmýkania
Teleskopická násada a 360° otočný kĺb
Šírka záberu

Negatíva

Problematickejšie pripínanie návleku

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/20 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/rotačný ● Dĺžka tyče: 130 cm/teleskopická

Leifheit Twist System XL

Plochý mop z mikrovlákna, 130 cm teleskopická tyč, 20 l vedro s rotačným žmýkacím systémom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Plochý mop Leifheit je dodávaný aj s vedrom, ktorého objem je až 20 litrov. Mop je vhodné používať na všetky typy podláh a dlažieb. Vďaka prívlastku XL má mop širší záber až 42 cm, čo pri umývaní väčších plôch určite oceníte. Návlek mopu je z mäkkých syntetických mikrovlákien, návleky sú prateľné a možno ich zakúpiť aj samostatne.

Tyč mopu je teleskopická s maximálnou dĺžkou 130 cm. Hlavica je k mopu pripevnená rotačným kĺbom, s ktorým sa dobre manévruje a vytieranie tak nie je obmedzované smerom. Žmýkanie prebieha za pomoci žmýkacieho koša s rotačným systémom. Výhodou je výška koša, voda tak nešpliecha mimo vedra. Stačí hlavicu uvoľniť, namočiť, umiestniť do koša, zaistiť poistkou na tyči a pohybom nadol sa rotačný systém postará o proces žmýkania. Patentovaný systém žmýkania je veľmi jednoduchý a efektívny a pozitívne vnímame aj rýchlosť odstreďovania.

Zákazníkov najviac teší fakt, že mop sa jednoducho používa, systém žmýkania je efektívny a pritom na používanie nenáročný. Veľmi si chvália takisto vedro. Návleky sú bežné dostupné. Vedro má až 20 litrov, no pre žmýkaciu komoru sa doň nezmestí toľko vody. Teleskopická tyč je dostatočne dlhá a kvalita spracovania na solídnej úrovni.

Pozitíva

Patentovaný spôsob rotačného žmýkania
Širší záber mopu

Negatíva

Horšia skladnosť

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/20 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/rotačný ● Dĺžka tyče: 130 cm/teleskopická

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Leifheit Náhrada Micro Duo k mopu Twist XL 42 cm 52017

od 6,19 €
Náhrada na mop LEIFHEIT TWIST XL MICRO DUO 52017: Náhrada k mopu Twist XL a Micro Duo Vytieranie všetkých typov podláh (lino, parkety, lamino,...

Leifheit 52049 Twist System XL s podvozkem

od 37,78 €
Mop sada - LEIFHEIT CLEAN TWIST EXTRA SOFT XL + vozík 52049: upratovací set Leifheit Clean Twist extra soft XL s vozíkom rotačný upratovací set...

Leifheit 52016 Twist XL Sensitive náhrada k mopu

od 6,15 €
LEIFHEIT Náhrada k mopu Twist XL, Sensitive 52016 - Vytieranie všetkých typov podláh (lino, parkety, lamino, korok, drevo) - Špeciálna...

Leifheit 55320 Twist Micro Duo náhrada

od 4,80 €
 Náhrada TWIST Micro Duo značky Leifheit. - pre podlahové mopy TWIST - vytieranie všetkých typov podláh (linoleum, parkety, lamino, korok,...

Leifheit 55045 Profi Micro Duo s náhradou

od 16,90 €
Podlahový mop PROFI Micro Duo od značky Leifheit. Polo-profesionálne podlahový mop sa zvlášť odolnou konštrukciou. Umývanie podláh je bez...

Leifheit 57023 Piccolo Micro Duo mop

od 9,08 €
Mop PICCOLO MICRO DUO s krytkami na vidliciach značky Leifheit. - univerzálny podlahový mop so žmýkacím mechanizmom - vhodný pre všetky...

Leifheit 55096 set mop + vedro Profi s integrovanými kolieskami

od 46,00 €
Upratovací set s mopom a vedrom, nášľapným žmýkaním a integrovanými kolieskami vám umožní dopriať si skutočne profesionálne a pohodlné...

Leifheit 56690 Easy Spray XL mop na podlahu

od 31,24 €
Leifheit EasySpray XL mop na podlahu Mop Easy Spray XL je veľmi skladný a máte ho vždy po ruke. K tomu, aby ste rýchlo zotreli podlahu...

Leifheit 56590 Pico Spray podlahový mop

od 16,80 €
šírka záberu:   26 cm rozmer handričky:   30 x 24 cm objem nádržky:   800 ml použitia:   univerzálne   (Vhodný na všetky druhy podlahových...

Leifheit 55126 Hausrein Micro Duo náhrada

od 6,59 €
Náhradný návlek pre mop Micro Duo od značky Leifheit Pre podlahové mopy Leifheit Profi alebo iné mopy. Vytieranie na mokro všetkých typov...

Leifheit 55117 Profi XL Cotton náhrada na mop

od 7,80 €
Príslušenstvo Leifheit Náhrada k mopu Profi Cotton Plus S: Náhradný návlek k mopu Profi Cotton Plus S sa skladá z bavlnených a supra vlákien. Kým...

Leifheit 55215 Profi Cotton Duo podlahový mop s kovovou tyčí

od 16,33 €
Profi Cotton Plus mop s kovovou tyčou značky Leifheit.     polo-profesionálna podlahový mop s obzvlášť odolnou konštrukciou  umývanie podláh...

Ďalšie články z kategórie Mopy

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Zuzana 20.Jan.2022

Leifheit Twist System XL je ľahký, šikovný a skladný mop, ktorý používam denne. Manipulácia je jednoduchá a presun rýchly aj vďaka kolieskam na spodku. Odporúčam dávať si pri práci pozor a neohnúť tyč, lebo inak sa vám bude zadrhávať. Ideálne je neťahať vedro mopom k sebe. Tento mop splnil moje očakávania uvidím časom, aká bude jeho životnosť.

Odpovedať

Darina 20.Jan.2022

S mopom Leifheit Clean Twist sa mi perfektne upratuje. Manipulácia je ľahká a super sú kolieska pod vedrom, vďaka čomu ho môžem prenášať podľa potreby. Mop a teda aj celá súprava je vyhotovená z kvalitného materiálu. Hlavica je hustá, no zároveň jemná a šetrná k akýmkoľvek povrchom. Dobre sa žmýka. Žiadne výrazné mínus som nenašla, ale je pravda, že zatiaľ ho mám veľmi krátko. No verím, že táto značka ma nesklame, s Leifheit mám už predchádzajúcu skúsenosť.

Odpovedať

Michaela 26.Jan.2022

Mop Leifheit Piccolo Micro Duo je veľmi dobrý a praktický produkt. Používam ho často, pretože mám doma psa a ten roznáša chlpy kada tade. S mopom sa mi veľmi ľahko manipuluje. Ak sa raz pokazí, určite si ho kúpim znova. Je šikovný aj do členitých priestorov. Jediným mínusom je pre mňa plastový kolík na kĺbe, môže sa zlomiť, ale verím, že vydrží aspoň pár rokov. Plusom je, že mop nezanecháva mokré stopy, pretože sa veľmi dobre vyžmýka.

Odpovedať

Agáta 08.Feb.2022

Mop Leifheit Pico Spray je najhorší, aký som kedy mala. Palica už po niekoľkých ťahoch po podlahe začala vyskakovať, čím sa umývanie stáva nepohodlné. Založenie do kĺbu je obtiažne, celkovo som sklamaná a druhýkrát by som ho určite nekupila.

Odpovedať

Denisa 22.Feb.2022

Mop Leifheit Easy Spray XL má super šírku záberu a u mňa doma je neustále v pohotovosti. Hodila by sa skôr teleskopická rúčka, ale zvykla som si aj na túto.

Odpovedať

Evka 16.May.2022

Lacný a jednoduchý mop je Leifheit Piccolo Micro Duo, páči sa mi jeho univerzálnosť a tiež žmýkací mechanizmus. Váha mopu je tak akurát, aby sa s ním dobre manipulovalo. Plusom je, že mop je vhodný na všetky typy podláh a že hubka je vymeniteľná.

Odpovedať

Radka 14.Jun.2022

Leifheit 52049 Twist System XL je pre mňa skvelá pomôcka pri upratovaní. Práca s mopom je rýchla a čistá. Mám alergiu na saponáty, preto oceňujem, že sa ich nemusím dotýkať. Mop je perfektný na rôzne povrchy, dokonca aj na parkety. Dobre sťahuje aj zvieracie chlpy. Niektoré plastové časti sú však dosť namáhané, tak uvidím, aká bude jeho životnosť.

Odpovedať

Marika 30.Jun.2022

Leifheit Classic mop Set - klasický mop za dobrú cenu, hlavica by mohla mať viac strapcov pre ešte lepší efekt. Za mňa je to fajn alternatíva k plochému mopu. Výsledok je porovnateľný. Páči sa mi jednoduchosť používania a hlavne rýchlosť. Mop je kvalitný a myslím, že bol použitý lepší plast. Plusom je dobrá dĺžka tyče aj žmýkací kôš v cene.

Odpovedať