Tepovače – extraktory

Najlepšie tepovače – extraktory 2024 + recenzie

Zaschnuté škvrny na koberci, gauči či sedadlách v aute vám pomôžu odstrániť kvalitné tepovače, na ktoré sme tentoraz zamerali náš prieskum. Spomedzi vybraných modelov vynikol viacúčelový Kärcher SE 6.100 s príkonom 1 400 W, dvomi 4-litrovými nádržami i bohatou výbavou na čistenie niekoľkých druhov povrchov. Okrem víťazného modelu však v porovnávacom teste uspelo aj viacero iných spoľahlivých tepovačov, ktoré vám v článku radi predstavíme.

Publikované: 17.08.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký tepovač – extraktor kúpiť?

Nájsť kvalitný produkt môžete aj bez zdĺhavého výberu a zbytočného zdržiavania. Miesto podrobných recenzií vám  teraz priblížime 3 tepovače, ktoré v našom porovnávacom teste vynikli slušnými parametrami a pozitívnymi ohlasmi spotrebiteľov. Aby modely zaujali rovnako tých náročnejších i menej náročných, predstavíme vám víťaza testu s najlepším hodnotením, cenový trhák vhodný pre jednoduchšiu domácu údržbu a na záver aj viacúčelový model s dobrým pomerom ceny a kvality ako tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Bissell SpotClean 5* Zobraziť produkt
Kärcher SE 4002 5* Zobraziť produkt
Kärcher SE 6.100 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Kärcher SE 6.100

Kärcher SE 6.100

Príkon 1 400 W,  prietok vzduchu 70 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 4 l, tepovacia hubica, hubica na čistenie čalúnenia, hubica na suché vysávanie

Zobraziť viac info

Viacúčelový Kärcher SE 6.100 sa môže pochváliť príkonom 1 400 W, prietokom vzduchu 70 l/s, výkonom čerpadla 40 W a tlakom nástreku 1 bar. Model strednej cenovej triedy disponuje 2 nádržami na čistú a špinavú vodu s dostatočným objemom 4 l a vďaka bohatej výbave ho môžete využiť na kobercovú krytinu, čalúnenie, matrace, autosedadlá či nástenné závesy.

Náš TIP
Kärcher SE 5.100

Kärcher SE 5.100

Príkon 1 400 W, prietok vzduchu 70 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 4 l, tepovacia hubica, hubica na čistenie čalúnenia, hubica na tvrdé plochy

Zobraziť viac info

Tepovač za pomerne dostupnú cenu Kärcher SE 5.100 zaujme príkonom 1 400 W, výkonom čerpadla 40 W, prietokom vzduchu 70 l/s a tlakom nástreku 1 bar. Samozrejmosťou sú 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 4 litre i jednoduché striedanie mokrého a suchého vysávania. Rozmanité príslušenstvo umožní čistenie nielen kobercov, ale aj iných textilných a podlahových krytín, pričom nechýba ani štrbinová hubica či hubica na čalúnenie.

Pre náročných
Kärcher Puzzi 10/1

Kärcher Puzzi 10/1

Príkon 1 250 W,  prietok vzduchu 54 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 10 a 9 l, hubica na čistenie čalúnenia, štrbinová hubica, hubica na podlahu

Zobraziť viac info

Tepovač Kärcher Puzzi 10/1 zaujme príkonom 1 250 W, výkonom čerpadla 40 W, prietokom vzduchu 54 l/s a tlakom nástreku 1 bar. Tepovač sa dá použiť na čistenie nasucho i namokro, má 2 nádrže na čistú (10 litrov) a špinavú vodu (9 litrov). Ide o viacúčelový model, v príslušenstve nájdete hubicu na čalúnenie, úzku podlahovú hubicu aj štrbinovú hubicu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Okrem ceny tepovača by sme pri výbere nemali prehliadať ani jeho technické parametre. Rovnako to platí aj pri samotnom recenzovaní produktov, pred ktorým je vždy potrebné určiť hodnotené vlastnosti a kritériá. Na ktoré z nich sme teda v spotrebiteľskom teste prihliadali najviac? Nasledujúci zoznam vám priblíži nami hodnotené parametre modelov zoradené podľa dôležitosti. Z hľadiska kvality a využitia produktu ide o skutočne kľúčové vlastnosti, ktoré odporúčame zvážiť aj pri vašom výbere.

Rozmery, hmotnosť, manipulácia
Príkon/sací výkon
Výkon čerpadla
Objem nádrží
Príslušenstvo a možnosti využitia
Dĺžka kábla
Hlučnosť

Náš prieskum zahŕňa tepovače z lacnejšej, drahšej i spotrebiteľmi najviac preferovanej strednej cenovej kategórie. Priestor sme dali iba modelom dostupným na našom trhu, ktoré patria pod známych a overených výrobcov – ako KärcherBosch či Orion. Okrajovo sme sa však zamerali aj na modely značky Klarstein, Thomas, Lavor a Sprintus. Po určení hodnotených kritérií a zozbieraní potrebných informácií sme produkty analyzovali, navzájom porovnávali a následne zhrnuli ich silnejšie i slabšie stránky. Údaje sme čerpali z portálu Heureka, z e-shopov s ponukou vybraných modelov ako Mall.sk, Hej.sk, Datart.sk, Planeo.sk Kaercher.com a taktiež z recenzií a odporúčaní spotrebiteľov, ktorí si už daný model zakúpili.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie tepovačov – extraktorov

Zvládnu hĺbkové čistenie a odstránia tiež pachy z kobercov, rôznych tkanín i čalúnenia. Klasické tepovače sú označované aj ako extraktory, keďže fungujú na princípe extrakcie, teda nástreku špeciálneho roztoku do materiálu, ktorý z neho následne odsajú. Aj v tomto prípade je ponuka na trhu široká a nájdete aj modely s nižším výkonom ideálnym pre domáce použitie či naopak vysokovýkonné profesionálne zariadenia. Pred kúpou tak treba brať na vedomie, na aké plochy a povrchy chcete prístroj využívať a na základe toho posúdiť potrebný výkonkapacitu nádrže i príslušenstvo vhodné na konkrétne materiály. Náš prieskum zahŕňal niekoľko modelov, z ktorých mnohé zaujali slušnými vlastnosťami i pozitívnym spotrebiteľským hodnotením. Po dlhých hodinách analyzovania a porovnávania vám teraz prinášame výber najlepších tepovačov rôznych cenových kategórií s viacerými možnosťami využitia. Ktoré modely splnili určené kritériá najlepšie a ktoré sa oplatí zvážiť sa už dozviete z nasledujúcich recenzií.

Víťaz testu

Kärcher SE 6.100

Príkon 1 400 W,  prietok vzduchu 70 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 4 l, tepovacia hubica, hubica na čistenie čalúnenia, hubica na suché vysávanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spoľahlivý výrobca opäť nesklamal. Spomedzi vybraných modelov sa najlepšou voľbou stal tepovač Kärcher SE 6.100 s príkonom 1 400 W, prietokom vzduchu 70 litrov za sekundu, výkonom čerpadla 40 W a tlakom nástreku 1 bar. Model strednej cenovej kategórie disponuje 2 nádržami na čistú a špinavú vodu s objemom 4 l a jednoduchým systémom napĺňania i vyprázdňovania. Trochu slabšou stránkou je 5-metrová dĺžka kábla, pričom akčný rádius má celkovo 12 metrov.

Viacúčelový tepovač môžete využiť na koberce, teda aj schody s kobercovou krytinou, čalúnenie, matrace, autosedadlá a tiež textilné nástenné závesy. Vyniká komfortným systémom 2 v 1 s integrovanou hadicou na nástrek a extrakciu, praktickým miestom na odkladanie príslušenstva a ergonomickým držadlom. Model ponúka aj bohatú výbavu, v ktorej nájdete tepovaciu hubicu s násadou na tvrdé plochy z prírodného kameňa, dlažby, linolea i plastu. Poteší tiež hubica s násadou na čistenie čalúnenia, hubica na suché vysávanie, prepínateľná podlahová hubica s 2 štetinovými lištami či štrbinová hubica. Po odobratí nádrže na vodu môžete stroj využiť aj na mokro-suché vysávanie. Disponuje tiež oddelenou filtračnou klapkou a plochým skladaným filtrom, vďaka ktorému je striedanie mokrého a suchého vysávania možné bez prerušenia či výmeny filtra.

Pozitíva

Objem nádrží 4 l
Príkon 1400 W, výkon čerpadla 40 W
Viacúčelovosť vďaka príslušenstvu

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Hlučná prevádzka
Kratší 5metrový kábel

Rozmery: 42,2 x 32 x 46,5 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť: cca 8 kg ● Objem: 4 l ● Sací výkon: - ● Príkon: 1 400 W ● Prietok vzduchu: 70 l/s ● Výkon čerpadla: 40 W ● Typ filtrácie: vrecková, bezvrecková ● Hlučnosť: - ● Dĺžka kábla: 5 m

Náš TIP

Kärcher SE 5.100

Príkon 1 400 W, prietok vzduchu 70 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 4 l, tepovacia hubica, hubica na čistenie čalúnenia, hubica na tvrdé plochy

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ako náš tip vám predstavíme model Kärcher SE 5.100 z pomerne dostupnej cenovej triedy. Z hľadiska parametrov je model porovnateľný s víťazným Kärcher SE 6.100. Opäť tak ide o prístroj s príkonom 1 400 W, výkonom čerpadla 40 W, prietokom vzduchu 70 l/s a tlakom nástreku 1 bar. Disponuje systémom 2 oddelených nádrží na čistú a špinavú vodu s dostatočným objemom 4 litre a 5-metrovým káblom. Pre pohodlné používanie oceníte systém 2 v 1 s integrovanou hadicou na nástrek i extrakciu a tiež praktické odkladanie príslušenstva či ergonomické držadlo. Výhodou je aj plochý skladaný filter na jednoduché striedanie mokrého a suchého vysávania, oddelená filtračná klapka, papierové filtračné vrecko v balení a jednoduchá obsluha vďaka veľkým tlačidlám a otočným uzáverom.

Dalo by sa povedať, že ide o lacnejšiu verziu víťaza testu Kärcher SE 6.100. Čím sa však modely navzájom líšia, je výbava a tým pádom aj možnosť využitia, ktorá je u tohto modelu o niečo viac obmedzená. Príslušenstvo na čistenie tvrdých i textilných podlahových krytín však aj v tomto prípade predstavuje vyšší štandard. Súčasťou balenia je tak hubica s násadou na tvrdé plochy, ktorá umožní čistenie podláh z prírodného kameňa či dlažby, taktiež štrbinová hubica a hubica na čalúnenie. Spotrebitelia chválili pomer ceny a výkonu, dobrú úroveň hĺbkového čistenia kobercov, jednoduchú obsluhu a ľahkú manipuláciu. Niektorí naopak vyjadrili nespokojnosť s hlučnou prevádzkou, plastovými trubicami a chýbalo im aj samonavíjanie kábla.

Pozitíva

Objem nádrží 4 l
Výkon čerpadla 40 W
Využitie na koberce, tvrdé podlahy, čalúnenie

Negatíva

Hlučnejšia prevádzka
Kratší, 5metrový kábel
Bez samonavíjania kábla

Rozmery: 41,1 x 32 x 46,3 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť: okolo 7,5 kg ● Objem: 4 l ● Sací výkon: - ● Príkon: 1 400 W ● Prietok vzduchu: 70 l/s ● Výkon čerpadla: 40 W ● Typ filtrácie: vrecková, bezvrecková ● Hlučnosť: do 77 dB ● Dĺžka kábla: 5 m

Pre náročných

Kärcher Puzzi 10/1

Príkon 1 250 W,  prietok vzduchu 54 l/s, výkon čerpadla 40 W, 2 nádrže na čistú a špinavú vodu s objemom 10 a 9 l, hubica na čistenie čalúnenia, štrbinová hubica, hubica na podlahu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spomedzi vybraných prístrojov je najdrahším modelom Kärcher Puzzi 10/1, ktorý vďaka väčším rozmerom ponúka aj väčší objem nádrže na čistú vodu 10 litrov a na špinavú vodu 9 litrov. Tepovač s výkonom čerpadla 40 W má tiež menší prietok vzduchu 54 litrov za sekundu a príkon 1 250 W. Výhodou je, podobne ako u Kärcher SE 40017,5-metrový kábel či nástrekový tlak 1 bar na hĺbkové čistenie.

Napriek vyššej hmotnosti disponuje 2 veľkými a 2 malými otočnými kolieskami, ktoré zabezpečia jednoduchú manipuláciu. Robustnejšie prevedenie je navyše odolné voči nárazom a výhodou je aj priehľadnosť sacej kupoly pre optickú kontrolu. Ovládanie by malo byť jednoduché pomocou tlačidiel na striekanie či nasávanie a vítané je tiež praktické navíjanie kábla. Lepší komfort pri práci zaistí ergonomická rukoväť i úložný priestor pre čistiace prostriedky. Opäť ide o viacúčelový model, a tak medzi príslušenstvom nájdete štrbinovú hubicu, hubicu na čalúnenie, prídavnú rukoväť či úzku podlahovú hubicu s flexibilnou sacou stierkou.

Celkovo je výrobok kvalitne spracovaný a má dostatočne veľký objem nádrže, no v porovnaní s lacnejším víťazom Kärcher SE 6.100 z hľadiska možnosti využitia príliš nevyniká. Využiteľnosť na viacerých povrchoch a efektívne čistenie sú potešujúce. Mínusom je chýbajúca poistka alebo kontrolka na míňajúcu sa vodu.

Pozitíva

Väčší objem nádrže
Výkon čerpadla 40 W
Použiteľný na viac povrchov

Negatíva

Vysoká cena
Slabší prietok vzduchu 54 l/s
Chýba poistka/kontrolka na míňajúcu sa vodu

Rozmery: 70,5 x 32 x 43,5 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť: 10,7 kg ● Objem: 9-10 l ● Sací výkon: - ● Príkon: 1250 W ● Prietok vzduchu: 54 l/s ● Výkon čerpadla: 40 W ● Typ filtrácie: bezvrecková ● Hlučnosť: - ● Dĺžka kábla: 7,5 m

Kärcher SE 4001

Príkon 1 400 W, prietok vzduchu 70 l/s, výkon čerpadla 40 W, nádrž na vodu s objemom 4 l, štrbinová hubica, hubica na čalúnenie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z hľadiska predajnosti získal prvenstvo Kärcher SE 4001 s príkonom 1400 W, výkonom čerpadla 40 W, prietokom vzduchu 70 l/s a nástrekovým tlakom 1 bar. Okrem nižšej ceny je výhodou aj funkcia 3 v 1, čo v praxi znamená, že ide o mokro-suchý vysávač s extraktorom. Disponuje odoberateľnou a nárazuvzdornou nádržou na čistú vodu s objemom 4 l, ergonomickým držadlom s funkciou zámku na jednoduchú manipuláciu, otváranie i zatváranie a tiež praktickým priestorom na uloženie príslušenstva.

Oproti víťaznému modelu Kärcher SE 6.100 má tento tepovač o niečo dlhší 7,5-metrový kábel, čo je univerzálnejšia dĺžka vhodná aj pre väčšie miestnosti. Vďaka príslušenstvu je tiež výhodou viacúčelové využitie prístroja. Tepovač môžete používať klasicky na koberce, schody s textilnými krytinami, predložky, no tiež čalúnenie, matrace, PVC, linoleum, prírodný kameň, keramické dlaždice a čistenie automobilov. Súčasťou balenia je teda aj štrbinová hubica, hubica na čalúnenie či penový filter. V porovnaní s kvalitným Kärcher SE 5.100 ide síce o chudobnejšie príslušenstvo, avšak možnosti využitia jednotlivých prístrojov nepredstavujú výrazný rozdiel. Spotrebiteľov si tepovač získal najmä primeranou cenou, sacím výkonom, čistením a jednoduchou obsluhou. Ako mínus uviedli hlučnosť 73 dB, ktorú všeobecne radíme k hodnotám lepších modelov. Slabšie hodnotili aj kvalitu príslušenstva, ktoré pri čistení kobercov nebolo dostatočne pevné.

Pozitíva

3 funkcie v 1 stroji
Vyčistí viac povrchov
7,5-metrový kábel

Negatíva

Menšia ponuka príslušenstva
Slabšie plastové prevedenie komponentov

Rozmery: 44,1 x 38,6 x 48 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť: 8 kg ● Objem: 4 l ● Sací výkon: - ● Príkon: 1 400 W ● Prietok vzduchu: 70 l/s ● Výkon čerpadla: 40 W ● Typ filtrácie: vrecková, bezvrecková ● Hlučnosť: 73 dB ● Dĺžka kábla: 7,5 m

Bosch Advanced Vac 20

Príkon 1 200 W, prietok vzduchu 70 l/s, kapacita nádrže 20 l, podlahová a štrbinová hubica

Pozrieť najlepšiu ponuku

Aj výrobca Bosch ponúka cenovo dostupný model vhodný ako na suché, tak i mokré čistenie. Oproti ostatným prístrojom vyniká kapacitou nádrže až 20 litrov, čo umožní dlhodobé čistenie bez nutnosti prerušovania. Silnou stránkou Bosch Advanced Vac 20 je aj sací výkon 300 W, príkon 1 200 W a prietok vzduchu 70 litrov za sekundu, ktorý je rovnaký ako v prípade víťaza Kärcher SE 6.100 i nášho tipu Kärcher SE 5.100. Vítaná je aj hmotnosť 7,6 kg, praktické madlo a transportné kolieska, vďaka ktorým je manipulácia s prístrojom pomerne jednoduchá.

Priemyselný model podporuje automatiku na diaľkové zapínanie a tiež funkciu vyfukovania, čo môžete využiť na jesenné lístie vo vašej záhradke. Pri mokrom vysávaní zasa oceníte odtokový ventil na spodnej časti prístroja. Príslušenstvo je v tomto prípade postačujúce pre účely čistenia, pričom z neho oceníte najmä podlahovú a štrbinovú hubicu doplnenú o kefovú a gumovú vložku. Nejde o tepovač v pravom slova zmysle, vzhľadom na jeho výkon je však vhodnou voľbou na tento druh čistenia, resp. ako doplnok ručného tepovania. Samozrejmosťou je praktický držiak hubíc a sacích trubiek. Napriek uvedenej hlučnosti 78 dB ho spotrebitelia nepovažovali za neprimerane hlučný model a ocenili jednoduchú údržbu, manipuláciu a hlavne sací výkon. Ako slabšiu stránku označili málo odolný plast na trubici a nasávacej hubici a nutnosť častého čistenia filtra, ktorý sa rýchlo zanesie.

Pozitíva

Objem 20 l
Funkcia vyfukovania, automatické zapínanie a vypínanie
Odtokový ventil

Negatíva

Slabšie plastové prevedenie
Rýchle zanesenie filtra

Rozmery: 53 x 46 x 39,5 cm (HxŠxV) ● Hmotnosť: 7,6 kg ● Objem nádoby na prach: 20 l ● Sací výkon: 300 W ● Príkon: 1 200 W ● Prietok vzduchu: 70 l/s ● Výkon čerpadla: - ● Typ filtrácie: vrecková, bezvrecková ● Hlučnosť: 78 dB ● Dĺžka kábla: -

Ďalšie zaujímavé produkty

Domáci trh ponúka aj ďalšie kvalitné modely od spoľahlivých výrobcov ako Thomas, Klarstein či Lavor. Ak vám teda cena alebo niektoré parametre recenzovaných prístrojov nevyhovovali, na výber máte ešte niekoľko zaujímavých alternatív. Pre lepší prehľad sme tak pripravili výber modelov, ktoré by na základe hodnotených parametrov či skúseností spotrebiteľov mohli predstavovať správnu voľbu. Zamerali sme sa pritom na jednoduchšie, ale i prepracovanejšie tepovače z rôznych cenových kategórií.

O niečo drahší Sprintus SE 7 predstavuje čistiaci stroj s príkonom 1 100 W, výkonom čerpadla 50 W a prietokom vzduchu 65 l/s. 13 kg model disponuje transportnými kolieskami, nádržou na čistú a špinavú vodu s objemom 6,5 l, pričom výhodou je aj dymové sklo na lepšiu kontrolu stavu vody. Prístroj vyčistí koberce, čalúnený nábytok či interiéry áut, a tak v príslušenstve nájdete podlahovú a čalúnenú dýzu i špeciálnu odpeňovaciu nádrž.

Pomerne dostupnou cenou zaujme Thomas Aqua Pet & Family s príkonom 1 600 W, no menším objemom nádoby 1,8 litra. Model je zameraný najmä na odstránenie nečistôt od domácich miláčikov, a tak disponuje 3 prepínateľnými hubicami na odstránenie chlpov a špiny z kobercov, čalúnenia i pevných podláh. Výhodou tepovača s mikrofiltrom je aj regulácia výkonu a 8-metrový kábel.

Hmotnosť 3,86 kg, príkon 330 W a 2,5-litrová nádrž – ak hľadáte model zo strednej cenovej kategórie, Bissell SpotClean splní vaše požiadavky. Tepovač a vysávač v jednom umožní dlhšiu prácu bez nutnosti prerušovania, pričom zvládne mokré i suché čistenie. Prístroj je vhodný na čistenie kobercov, čalúnenia, auta i schodísk. Dĺžka kábla poteší, má až 6,5 m.

Predstaviteľ strednej cenovej triedy Lavor GBP 20 sľubuje poloprofesionálny výkon v domácnosti či v malých firmách. Ponúka príkon 1 400 W, objem 20 l a prietok vzduchu 70 l/s. Vyčistí koberce, čalúnenia, gauče, kreslá, autá i podlahy. Vhodný je ako na mokré, tak aj suché vysávanie, pričom vyniká poistením sacieho systému obtokovým chladením a plavákom proti vytopeniu sacieho motora. Vítaný je aj nárazuvzdorný podvozok či penový filter.

Zvládne mokré i suché čistenie všetkých druhov podláh a čalúnenia. Bosch BWD421PET s príkonom 2 100 W disponuje nádržou s objemom 5 l a filtračným systémom HEPA. Výhodou je aj automatické navíjanie kábla, odkladacia i parkovacia poloha či bohaté príslušenstvo. Nechýba tak ani hubica na citlivé povrchy, turbokefa, hubica na štrbiny, čalúnenie i textilná sacia hadica. Nevýhodou výkonného tepovača je však hlučnosť 90 dB.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Najpredávanejší síce nemusí byť aj ten najkvalitnejší, no i napriek tomu sa pri výbere tepovača oplatí zistiť, aké skúsenosti majú s výrobkom ich spotrebitelia. Ak vás zaujíma, ktoré modely kupujú ľudia na domácom trhu najviac, pozrite si tabuľku aktuálne najpredávanejších tepovačov podľa portálu Heureka.sk. Zoznam pre vás pravidelne kontrolujeme a dopĺňame o nové informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Kärcher SE 6.100 5* Zobraziť produkt
Bissell SpotClean 1558N 5* Zobraziť produkt
Kärcher SE 5.100 5* Zobraziť produkt
Proteco 51.14-TE-1200-PR 5* Zobraziť produkt
Salente Combo 4v1 5* Zobraziť produkt

Podľa akých kritérií pri výbere postupovať? Dobrou správou je, že v prípade tepovačov stačí prihliadať na zopár základných parametrov i vhodnú výbavu, a tak rozhodovanie nemusí byť napokon vôbec zložité. Pred kúpou je však potrebné vedieť, na aké materiály budete prístroj používať a taktiež približnú veľkosť plochy, ktorú budete čistiť. Na bežné domáce používanie vám totiž postačí aj lacnejší, rozmerovo menší model s nižším výkonom. Všeobecne sa odporúča zamerať na univerzálnejšie prístroje s reguláciou výkonu, ktoré sú viacúčelové a umožnia vám vyčistiť koberce, čalúnenie, matrace, autosedadlá či podlahy. A hoci výber tepovača nemusí byť komplikovaný, pre lepší prehľad sme vám pripravili praktického sprievodcu výberom. V našom návode sa dozviete nielen to, aké parametre a hodnoty pri kúpe zohľadniť, ale tiež aké funkcie či príslušenstvo by mal kvalitný model ponúkať.

Ako vybrať tepovač – extraktor

 • Druhy tepovačov
 • Sací výkon a príkon
 • Výkon čerpadla a hlučnosť
 • Kapacita nádob, rozmery a manipulácia
 • Filtrácia
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Vyberte si vhodnú konštrukciu

Podľa konštrukčného prevedenia poznáme klasické modely a tyčové modely:

 • Klasické konštrukcie tepovačov bývajú medzi kupujúcimi viac žiadané a môžeme ich pripodobniť bežným domácim vysávačom. Model sa teda skladá z tela na kolieskach, hadice a hubice. Motor, čerpadlo a nádrže sú pritom umiestnené na kolieskach, čo umožňuje nárast sily aj kapacity stroja.
 • Tyčové tepovače sú obľúbené najmä pre ľahkú manipuláciu, skladnosť a úsporu miesta. Podobajú sa tyčovým vysávačom a všetky komponenty (motor, čerpadlo a dve nádržky) majú umiestnené na konštrukcii. Slabšou stránkou je rýchle plnenie nádrže, čo môže byť nepraktické pri čistení väčších plôch.

Kvalitný sací výkon zistíte pomocou príkonu

Po zvolení konštrukcie sa zamerajte na sací výkon. Údaj nájdete vo wattoch a u tepovačov sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 300 do 600 W. Vyšší výkon pritom zvládne vysať nečistoty aj z hustých vláknitých kobercov, a je teda určený na náročnejšie povrchy. Pravdou však je, že pri viacerých modeloch informáciu nenájdete a v takom prípade vám pomôže uvedený príkon.

Sací výkon predstavuje 25 % príkonu. Ten zasa hovorí o spotrebe W za hodinu, pričom minimálna hodnota kvalitnejšieho tepovača by mala byť okolo 1 200 W. U profesionálnych zariadení sa môžete stretnúť s maximálnym príkonom aj 2 000 či 2 200 W.

Výkon čerpadla ovplyvní hlučnosť prístroja

Ďalším dôležitým parametrom je výkon čerpadla. Tepovač funguje na princípe čerpania roztoku z nádrže, ktorý následne pod istým tlakom vstrekuje do povrchu. Vyšší tlak tak zaistí hlbšie preniknutie do štruktúry vlákna, pričom dokáže rozbiť aj zaschnuté a mastné nečistoty.

Tepovač s výkonným čerpadlom

U kvalitných modelov sa štandardne stretnete s výkonom čerpadla 40 W, ktorý bez problémov zaistí hĺbkové čistenie stredne veľkých plôch. Ak plánujete tepovať najmä čalúnené materiály, interiéry áut alebo nízke koberce, poradíte si aj so slabším výkonom.

Pre bežné domáce používanie sa všeobecne odporúčajú modely s možnosťou regulácie intenzity. Silnejší tlak potom môžete využiť na husté koberce a slabší na tenšie textílie. Výhodou tiež je, ak má čerpadlo ochranu proti prehriatiu alebo proti nasatiu vody.

S výkonom v neposlednom rade súvisí hlučnosť prístroja, ktorá takisto stojí za pozornosť. Ak má model vyšší výkon, pravdepodobne bude mať aj vyššiu hlučnosť. Tá sa spravidla pohybuje od 60 do 90 dB, pričom interval 60-70 dB (bežná reč, hlučná ulica) predstavuje znesiteľný zvuk, no hlučnosť okolo 85-90 dB (rušná prevádzka, vlak) je už pri dlhšom používaní nepríjemná.

Pre lepší prehľad môžeme modely rozdeliť do troch skupín:

 • 60-70 dB – tiché tepovače
 • 70-80 dB – prijateľná hlučnosť
 • 80 dB a viac – hlučné modely

Veľkosť nádob súvisí s celkovými rozmermi a manipuláciou

Jedným z kľúčových parametrov je aj kapacita nádoby na vodu. Tepovače – extraktory zvyčajne disponujú dvomi nádržami, z ktorých jedna slúži na čistiaci roztok alebo čistú vody a druhá na vysatý roztok s nečistotami. Stretnúť sa môžete aj s 3 nádobami, pričom dve menšie slúžia na čistú vodu a roztok a do tretej je následne odsávaná špinavá tekutina.

Celkovo by vás v súvislosti s nádržami mala zaujímať predovšetkým ich veľkosť. S menšími nádobami si pokojne vystačíte pri čistení čalúnení alebo menších kobercov, zatiaľ čo objemnejšie nádrže sú zasa výhodnejšie a praktickejšie pri čistení väčších plôch.

Kapacita nádoby pritom súvisí s celkovými rozmermi a hmotnosťou tepovača, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 5 do 15 kg. V prípade štandardného prístroja s nádržami približne do 3 litrov by váha modelu nemala presiahnuť 10 kg.

Tyčový tepovač – veľkosť nádob

Podľa veľkosti sa tak môžete stretnúť s 3 skupinami modelov:

 • Malé tepovače majú spravidla nádrže s objemom do 10 l (najčastejšie 4-5 l). Modely sú vhodné na čistenie bytov, menších plôch, čalúnenia a interiéru áut. Výhodou je nižšia hmotnosť a s tým súvisiaca mobilita. Nevýhodou, ktorú so sebou menšie rozmery prinášajú, je časté vyprázdňovanie a plnenie nádob.
 • Stredné tepovače disponujú nádobami s kapacitou 10 až 30 l. Ideálne sú pre rodinné domy, kancelárie alebo predajne. A hoci ide o trochu väčšie modely, manipulácia s nimi by nemala predstavovať problém.
 • Veľké tepovače majú nádrže s objemom 30 až 70 l, čo, samozrejme, súvisí s väčšími rozmermi, veľkou hmotnosťou a ťažšou manipuláciou. Výhodou takýchto modelov je dlhá hadica, výkonné čerpadlo, spravidla 2 sacie motory a niektoré tepovače disponujú aj integrovaným výhrevným telesom. Predovšetkým by malo ísť o profesionálne prístroje upratovacích firiem.

Pri výbere tepovača si môžete pomôcť aj nasledujúcim zhrnutím:

 • Plocha s rozmermi 50 m2 vyžaduje nádrž s objemom 2 litre.
 • Pri tepovaní plochy do 150 m2 by ste sa mali zamerať na minimálne 4-litrový objem.
 • Čistenie plochy nad 150 m2 vyžaduje objem nádržky nad 5 litrov.

Vo všeobecnosti tak platí, čím väčšiu plochu čistíte, tým výhodnejšia je väčšia nádrž, keďže nevyžaduje časté vyprázdňovanie a napĺňanie. Avšak to, ako dlho vydrží naplnený objem, závisí aj od vyššie spomínaného výkonu čerpadla.

Z hľadiska manipulácie napokon nezabudnite ani na dôležitý prívodný kábel. Dĺžka kábla a dĺžka hadice tvoria akčný rádius, čo znamená celkovú vzdialenosť od hubice po elektrickú zásuvku. Akčný rádius sa takisto udáva v metroch a v podstate hovorí o tom, ako ďaleko od zásuvky môžete s tepovačom pracovať.

Dĺžka prívodného kábla je pri domácich tepovačoch zvyčajne 6 až 10-metrová a dĺžka hadice asi 2 metre. Všeobecne sa uvádza, že do menších miestností je vhodný kábel s dĺžkou 8 m a do väčších aspoň 9 m. Ideálnu a praktickú voľbu tak predstavuje model s minimálne 7-metrovým káblom.

Kvalitná filtrácia odstráni alergény i baktérie

Pozornosť venujte taktiež filtrácii, ktorá je dôležitá minimálne z hľadiska alergií. Úlohou filtrov je totiž zachytiť alergény a malé prachové častice, pričom kvalitný model odstráni až 99 % alergénov, baktérií a mikróbov.

Podobne ako pri vysávačoch aj do tepovačov s vreckovou filtráciou je potrebné používať špeciálne papierové vrecká, zatiaľ čo prístroje s bezvreckovou filtráciou zachytávajú nečistoty priamo v odnímateľnej nádobe. Viacúčelové tepovače tak môžu disponovať dvomi druhmi filtrov alebo ich kombináciou.

ČIstenie pohovky pomocou extraktora

Stretnúť sa môžete s 3 základnými druhmi:

 • HEPA filter predstavuje najúčinnejší typ a najlepšiu voľbu pre alergikov, keďže zachytáva aj tie najmenšie čiastočky prachu, peľu či mikroorganizmy.
 • Druhým typom je vodná filtrácia, ktorá nielen zvlhčuje, ale aj eliminuje čiastočky prachu. Treba však spomenúť, že oproti HEPA nie je taká účinná voči iným alergénom.
 • Posledným druhom je mikrofilter, ktorý dokáže zachytiť aj jemné častice i alergény, no opäť v menšom množstve než filter HEPA.

Suché i mokré vysávanie, spätný chod – funkcie a príslušenstvo

Pri výbere extraktora vás budú rozhodne zaujímať aj praktické funkcie, ktorými daný model disponuje.

 • Začneme samotným ovládaním. Tepovače sú spravidla ovládané mechanickými tlačidlami, pričom drahšie a modernejšie modely môžu byť ovládané už aj dotykovo. Počet tlačidiel potom závisí od konkrétneho typu, konštrukcie či veľkosti.
 • Nájsť môžete aj modely s diaľkovým ovládaním na madle extraktora, ktoré umožňujú komfortnejšie regulovanie intenzity, zapnutie/vypnutie, spustenie šampónovania a podobne.
 • Medzi najbežnejšie funkcie patria čistiace programy, ktoré sú v prípade tepovačov kľúčové. Vybrať si tak môžete silnejší alebo slabší režim v závislosti od hrúbky textílie.
 • Obľúbená je aj možnosť suchého mokrého vysávania, vďaka ktorej zvládnete povysávať aj rozliatu vodu z podlahy. Pri suchom spôsobe sú nečistoty zbierané do vrecka a pri mokrom do nádoby.
 • Často sa môžete stretnúť aj s LED indikátormi, teda svetelnou signalizáciou, ktorá oznámi, ak je v danej chvíli potrebné vymeniť vodu alebo doliať čistiaci roztok.
 • Niektoré modely umožňujú pomocou stlačenia tlačidla automatické navíjanie prívodného kábla, ktorý je následne automaticky vsunutý do tepovača, aby počas manipulácie nikde neprekážal.
 • Kvalitnejšie modely zvyčajne ponúknu funkciu spätného chodu, pri ktorej môžete tepovač využiť aj ako fukár.
 • Poslednou z bežnejších funkcií je možnosť umývania okien vďaka špeciálnej hubici.

V neposlednom rade nezabudnite ani na príslušenstvo modelov, ktoré je kľúčové z hľadiska účelu používania. Medzi štandardnú výbavu patrí: 

 • Nadstavec na tvrdé podlahy umožní vysávať dlaždičky, linoleum, parkety a iné druhy podlahových krytín.
 • Nadstavec na umývanie okien umožní rýchlejšie i precíznejšie čistenie.
 • Nadstavec na fúkanie – niektoré modely disponujú spomínaným spätným chodom (invertným), a tak pri použití správneho nadstavca môžete s prístrojom upratať lístie na záhrade či nafúknuť matrac.
 • Iné nadstavce – na čalúnenie, štrbiny, prach, nadstavce so štetinami.
 • Kobercové hubice s rotačnou kefou
 • Turbokefa je užitočná najmä na odstraňovanie vlasov či zvieracích chlpov z koberca alebo na zašliapané špiny. Súčasťou turbokefy je rotujúci valec so štetinami.
 • Filter v balení
 • Ohrievače čistiaceho roztoku
 • Dávkovače čistiaceho prostriedku
 • Postrekovače čistiaceho prostriedku

Príslušenstvo, hubice tepovača

Stredná cenová trieda je najvýhodnejšia

Keďže je cenové rozpätie tepovačov pomerne široké, nájsť môžete lacnejšie i drahšie prístroje. Na základe prieskumu sme preto modely rozdelili do niekoľkých cenových tried.

Najlacnejšie tepovače môžete nájsť do 100 eur, pričom ide o jednoduché modely, ktoré čistia skôr povrchovo a sú tak vhodné viac-menej pre nenáročných spotrebiteľov. Lacnejšie, no kvalitné tepovače nájdete do 200 €, no aj tie stále predstavujú menej výkonné modely s menej objemnými nádobami. Vhodné sú na príležitostnú údržbu bytu, menších kobercov, čalúnení alebo interiéru áut.

Modely strednej cenovej kategórie sú zvyčajne najviac preferované a najpredávanejšie. Na trhu ich nájdete do 400 €, pričom ich kvalita, výkon, úroveň hĺbkového čistenia i praktické funkcie rastú s cenou.

Tepovače od 400 € predstavujú poloprofesionálne alebo profesionálne odolné modely s príkonom okolo 2 000 W, bohatou výbavou, dlhým káblom, množstvom funkcií, kvalitnými HEPA filtrami a dôkladným čistením aj veľkých plôch.

Zárukou spokojnosti je výrobca Kärcher i Klarstein

Aby bol váš výber nielen jednoduchý, ale aj spoľahlivý, v našich spotrebiteľských testoch sa stále zameriavame iba na dostupné modely overených výrobcov. Jednotkou na našom trhu a zároveň obľúbencom medzi spotrebiteľmi vo všetkých cenových kategóriách je výrobca Kärcher. Čo sa však týka iných renomovaných značiek, ak hľadáte jednoduchšie a lacnejšie modely, správnou voľbou môže byť výrobca Orion. O niečo drahšie tepovače ponúka aj Klarstein a spomedzi drahších modelov vynikne značka Lavor.

Otázky a odpovede – FAQ

Čo zaujíma kupujúcich najviac? Práve v tejto sekcii sme pre vás zhrnuli tie najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa tepovačov – extraktorov. Ak by ste sa aj vy chceli podeliť o svoje skúsenosti alebo potrebujete pri výbere ešte s niečím poradiť, neváhajte a napíšte nám do komentárov. Radi vám odpovieme na všetko, čo je pri kúpe prístroja potrebné vedieť.

Prístroj funguje na princípe striekania vody so zvýšeným tlakom, čím sa uvoľňujú nečistoty z daného povrchu, ktoré následne tepovač odsáva. Na trhu sú však aj drahšie modely, ktoré nečistoty neuvoľňujú tlakom vody, ale pohybom špeciálnej kefy.

Túto informáciu si môžete overiť pri konkrétnom modeli, no spravidla sú prístroje vhodné ako na koberce, tak aj na čalúnenie, interiéry automobilov, sedačky, matrace a tiež tvrdé povrchy, z ktorých potrebujete odstrániť zvieracie chlpy, mastné škvrny či iné nečistoty.

Údržba sa môže líšiť s ohľadom na daný model, avšak zvyčajne sa po použití odporúča naliať čistú vodu do nádoby, v ktorej bola voda s roztokom, zapnúť čerpadlo a nechať systém prepláchnuť. Na prečistenie systému odsávania použijete takisto čistú vodu, ktorú budete hubicou postupne odsávať, čím vyčistíte používanú hadicu aj odsávaciu hubicu. V neposlednom rade už len opláchnete nádobu na špinavú vodu. Treba však spomenúť, že dôkladnou údržbou prispievate nielen k samotnému výkonu prístroja, ale aj jeho životnosti.

Cenový trhák

Orion Teko 1

Mechanický tyčový model s takmer 3-litrovým penovým zásobníkom, 2 kefy, 3 molitanové valčeky v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte lacný model na nenáročnú údržbu kobercov? V takom prípade bude vhodnou voľbou práve Orion TEKO 1. Kompaktný tepovač s rozmermi 107 x 25 cm a hmotnosťou iba 1,3 kg oceníte minimálne vďaka jednoduchej manipulácií a skladnosti. Model je však úsporný nielen priestorovo, ale aj ekonomicky. Ide totiž o mechanický tyčový prístroj, ktorého hlavnou výhodou je čistenie na miestach, kde nemáte elektrinu či priamo vonku na záhrade. Tepovač s plastovým prevedením a kovovou rukoväťou ďalej disponuje držadlom s dávkovacím tlačidlom, 2 kefami, 3 molitanovými valčekmi a penovým zásobníkom s objemom takmer 3 l (2,7 l). Viacerí spotrebitelia pritom ocenili možnosť regulácie množstva peny podľa aktuálnych potrieb.

V porovnaní s viacúčelovým víťazom testu Kärcher SE 6.100, je model určený konkrétne na tepovanie kobercov, pričom ho však môžete využiť na suché mokré čistenie. Ak teda máte koberce, na ktoré nemôžete použiť mokrý spôsob, oceníte možnosť tepovania suchou penou. Recenzie spotrebiteľov vnímali model ako jednoduchší výrobok vhodný pre domáce použitie. Uvítali praktickosť, ľahkú obsluhu i manipuláciu. A hoci nejde o vysokovýkonný prístroj s hĺbkovým čistením, s ohľadom na výrazne nižšiu cenu spĺňa základné požiadavky tepovača kobercov.

Pozitíva

Jednoduchá manipulácia
Skladnosť
Možnosť mokrého i suchého čistenia

Negatíva

Obmedzené použitie iba na koberce
Vhodný na malé plochy
Odstráni len mierne znečistenie

Rozmery: 25 x 10 x 107 cm (HxŠxV) ● Hmotnosť: 1,3 kg ● Objem: 2,7 l

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Alenka 23.Aug.2021

Mám tepovač Kärcher SE 6.100, ktorý je veľmi praktický, ak potrebujem doma niečo rýchlo vytepovať, vždy siahnem po ňom a zatiaľ ma nesklamal. V balení bolo všetko potrebné príslušenstvo, vďaka ktorému vytepujem aj veľké veci, ako napríklad koberce alebo sedačky. Objem nádržky je 4 litre, čo je pre bežné používanie v domácnosti úplne postačujúce. Naraz na jednu nádržku dokážem vytepovať naozaj veľa vecí v byte. Tento typ tepovača som si zvolila z dôvodu jeho kompaktnej veľkosti a nízkej váhy, vďaka čomu je úžasne skladný a ľahko sa prenáša na potrebné miesto. Funguje presne tak, ako som očakávala. Celkovo je výrobok veľmi kvalitne spracovaný a hoci je plastový, plasty pôsobia pevne a odolne. Sací výkon vysávača je výborný, no počas prác je troška hlučný, to mi však až tak neprekáža. Oceňujem, že v balení boli dve hubice na tepovanie a myslím si, že Kärcher je osvedčená značka.

Odpovedať

Gitka 23.Aug.2021

Vsadila som na mechanický tepovač Orion TEKO 1, ktorý bol dostupný za výbornú cenu. Je vybavený zásobníkom s objemom 2,7 litra, čo je dostatočné pre vyčistenie kobercov v byte. S tepovačom som spokojná, pretože dokázal veľmi dobre vyčistiť koberce a navyše ich aj príjemne oživiť a rozjasniť vyblednuté farby. Manipulácia s prístrojom je veľmi jednoduchá, stačí naliať čistiaci prostriedok do zásobníka a jednoduchými pohybmi vpred a vzad po koberci pomaličky čistiť, až kým nedosiahnem želané výsledky. Tento jednoduchý tepovač sa skladá z kovovej rukoväte, držadla, dvoch kartáčov, troch molitanových valčekov a penového zásobníka. Vďaka nemu nemusím liezť po kolenách a koberce drhnúť kefou. S týmto čističom kobercov som maximálne spokojná, pretože oproti iným tepovačom je za bezkonkurenčnú cenu a aj tak dokáže vyčistiť koberce bez mojej námahy. Oceňujem, že si môžem dokúpiť náhradné valčeky aj kartáče. Pre optimálne výsledky je vhodné siahnuť po kvalitnom tepovacom roztoku.Údržba samotného tepovača je jednoduchá a navyše je skladný, takže z mojej strany vysoká spokojnosť.

Odpovedať

Paulínka 06.Sep.2021

Používam tepovač kobercov Kärcher SE 5.100, ktorý má výborný pomer ceny a kvality. Zatiaľ funguje bezproblémovo, len je dosť hlučný. Tepuje však veľmi dobre, preto som s jeho výkonom spokojná. Tepovala som s ním doposiaľ lem zopárkrát a páči sa mi, že v balení bol pribalený aj malý nadstavec. S tepovačom sa pracuje pohodlne a ak je pri tepovaní súčasne spustené aj vysávanie, v prípade, že dôjde k vyčerpaniu tepovacieho prípravku v nádržke, nie je dobre počuť hluk čerpadla, ktoré ide naprázdno. Vysávač je extrémne silný a čistí naozaj perfektne. Oceňujem tiež nízku hmotnosť prístroja, vďaka ktorej sa mi dobre prenáša. Pre domáce použitie je to skvelý výrobok. Na kobercoch aj sedačke dokázal odstrániť škvrny, preto splnil to, čo som potrebovala. Tento tepovač je viacúčelový, hodí sa na vysávanie a tepovanie v domácnosti, ale napríklad aj v aute. Pri čistení kobercov som sa až zhrozila, koľko špiny sa v nich nazbieralo. Vyzdvihujem tiež oddelenú nádobu na špinavú vodu či plochý filter, ktorý je skladný. Ak chcete mať čisté koberce, sedačky, čalúnenie atď., tento produkt odporúčam.

Odpovedať

Hana 23.Sep.2021

Som spokojná s tepovačom Kärcher SE 6.100, vadí mi len vyššia cena a tiež vyššia hlučnosť. Inak si tepovač počína dobre, ľahko sa obsluhuje, je výkonný a v balení boli až dve hubice na tepovanie.

Odpovedať

Michaela 05.Oct.2021

Malý ale výkonný vysávač / tepovač je BISSELL SpotClean. Hubica je naozaj šikovná, dostanem sa s ňou všade. Čistí vynikajúco, či už novšie alebo aj staršie - zanedbané veci. Mala som si ho kúpiť už dávno. Pomer ceny a výkonu je skvelý a tepovač je ľahký a skladný, čiže vhodný na prenášanie.

Odpovedať

Zdeno 05.Oct.2021

Chcel som niečo naozaj výkonné a kúpili som si poloprofesionálny tepovač Lavor, ktorý sa dá použiť aj ako mokro-suchý vysávač. Vytepoval som s ním starší gauč aj kreslá a konečne dostali ten správny šmrnc. Používam ho aj v aute.

Odpovedať

Alexander 20.Oct.2021

Kärcher Puzzi 10/1 je výborný profesionálny stroj, ktorý sa hodí na tepovanie nábytku aj áut. Som s ním spokojný, pretože vďaka tomu, že saje vodu späť do stroja, pomerne rýchlo vyschne vytepovaná plocha. Výkon je na jednotku a ako darček boli v balení tablety a saponát na tepovanie, takže za mňa super kúpa.

Odpovedať

Marci 21.Oct.2021

Vďaka veľkým kolieskam sa mi veľmi dobre manipuluje s prístrojom Kärcher Puzzi 8/1 C. Sací výkon je na úrovni a oceňujem širokú rukoväť na odsávanie. Ovládanie je jednoduché a výsledok tepovania perfektný. Žiadne negatíva nemám k tomuto produktu.

Odpovedať

Radovan 12.Nov.2021

V žiadnom prípade neodporúčam tepovac Kärcher SE 4001 inžinieri z Kärcheru to nejak nedomysleli a navrhli príliš malú nádobu na špinavú vodu. Ak si naplníte nadrzku na čistú vodu a tep do plna budete musieť min. dva tri krát kým ju miniete vylievať nádobu z už nasatou spinavou vodou pri tepovani. Doslova stačí ak je v nádobe len centimeter dva špinavej vody a nedajbože tepujete napr. gauč ktorý bol predtým tepovany ručne a tým pádom je tam viac peny hneď vám začne vysávač nasávať špinavú penu aj z vodou a vystrekovat ju cez motor a výfukovú časť vonku na podlahu. Je to veľmi otravné ak musíte kôli takej blbosti, že mali dať nádobu o 5 cm vyššiu, vylievať každú chvíľu vodu A tu prichádzam k ďalšiemu nedostatku a to je, že pri vylievani spinavej vody musíte všetky veci t.j nadrzku z cistou vodou. hadicu na sanie aj hadičku na striekanie vody z tepovaca demontovať!!! A tu prichádza ďalší problém myslím si, ze nie som nejaký slaboch, ale mám naozaj problém zasunúť odsavaciu hadicu ide to naozaj ťažko a keď to chcete kúpiť ako darček starým rodičom tak rátajte, ze tam budete chodiť ako na klavír pretože tú hadicu tam nejaká slabá žienka nezasunie. Je to strašne otravné a totálne nedomyslene čo sa týka tepovania. V obchode mi to neuznali ako reklamáciu takže si kúpu tohto výrobku naozaj dobre rozmyslite. Tento výrobok určite neodporucujem.

Odpovedať

Anna 23.Nov.2021

Kvalitný prístroj je Bosch BWD421PET, ktorý zvláda tepovanie aj mokré vysávanie. Škoda, že na turbo kefe nemá funkciu automatického čistenia a že treba kupovať nové vrecká alebo prípravky proti peneniu. Mínusom je tiež, že nemá hubicu na tvrdé podlahy, má len univerzálnu hubicu. Aj napriek mínusom je tento tepovač super a som s ním spokojná.

Odpovedať

Nina 16.Dec.2021

LAVOR GBP 20 tepuje veľmi dobre, avšak záleží na použitej chemikálii, odporúčam nejakú kvalitnú. Prístroj sa ľahko skladá, nie je hlučný a má tiež dobré sacie schopnosti. Koberec bol do rána suchý a rozdiel bolo vidieť už po prvom tepovaní. Tepovač sme si vybrali kvôli dobrému pomeru ceny a výkonu. Maličkým mínusom je snáď len malá nádrž pre čistú vodu.

Odpovedať

Dominik 15.Jan.2022

Kärcher SE 4002 tepuje na sto percent. V balení má dostatočné príslušenstvo a je jednoduché ho poskladať aj s ním manipulovať. Za tú cenu je na domáce použitie ako stvorený. Samozrejme, nerobí to žiadne zázraky, ale dokáže pekne vyčistiť. Nejaké staršie fľaky sme ešte dočistili ručne, nie je fľak ako fľak, treba rozlišovať, z čoho je. :-) Plusom je signalizácia plnej nádoby, perfektný sací výkon aj veľa príslušenstva. Mínusom malá nádržka na čistú vodu.

Odpovedať

Hana 08.Feb.2022

Orion Teko 1 je ľahký tepovač, ktorý mi zjednodušuje domáce upratovanie. Tepovanie je bez námahy a koberce mám konečne krásne čisté. Výhodou je, že nemá žiadnu šnúru, ktorá by mi zavadzala pri tepovaní. Cena je dobrá, môžem preto odporučiť nákup aj ďalším ľuďom.

Odpovedať

Lucinka 23.Feb.2022

Lacný, no spĺňajúci účel je tepovač Kärcher SE 5.100. Vadí mi len vyššia hlučnosť a tesnenie na striekanie vody, ktoré často vypadáva.

Odpovedať

Kata 17.May.2022

Pri produkte ORION Teko oceňujem jednoduchosť. Je to mechanický tepovač, čiže predpokladám dlhú životnosť, čím menej elektroniky, tým lepšie. Koberce dokáže pekne oživiť a aj staršie vyzerajú zrazu krajšie, majú rozjasnené zašlé farby. Manipulácia je nenáročná, do zásobníka stačí naliať čistiaci prostriedok a potom prechádzať po koberci tam a späť.

Odpovedať