Voľne stojace mikrovlnky

Najlepšie voľne stojace mikrovlnky 2024 + recenzie

Väčšina mikrovlniek patrí medzi kuchynské spotrebiče, ktoré majú svoje stabilné miesto, plnia si svoju úlohu, no neponúknu nič, čím by spotrebiteľa zaujali. My sme však našli takú mikrovlnku, ktorá do tejto masy nepatrí, mikrovlnná rúra Whirlpool MCP 349 BL má množstvo automatických programov a dokáže pokrmy pripravovať aj v pare. Súčasťou nášho spotrebiteľského testu boli aj ďalšie voľne stojace mikrovlnky. Pripravili sme pre vás objektívne recenzie a praktického sprievodcu výberom.

Publikované: 14.04.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú mikrovlnku kúpiť?

Mikrovlnka je dnes tak bežným kuchynským spotrebičom, že väčšina spotrebiteľov sa nad jej kúpou príliš nezamýšľa. My vám rozhodovanie ešte uľahčíme. Aby ste nemuseli čítať rozsiahle autorské recenzie, náš test mikrovlniek určil 3 TOP produkty, ktoré zaujmú zo zrejmých dôvodov. Každý z produktov má priradený konkrétny štítok pre jednoznačné rozlíšenie.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool MCP 349 BL 5* Zobraziť produkt
Samsung MC28H5015 5* Zobraziť produkt
Mora MT 121 S 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Whirlpool MCP 349 BL

Whirlpool MCP 349 BL

Vysoký výkon, dotykové ovládanie, praktické funkcie na prípravu a ohrev pokrmov, objem 25 litrov, technológia Forced Air.

Zobraziť viac info

Kvalitná mikrovlnná rúra s výkonom mikrovĺn 800 W a funkciou Forced Air, ktorá sa stará o cirkuláciu vzduchu pri ohreve. Rýchle rozmrazovanie mikrovlnka zrealizuje vďaka funkcii Jet DeFrost. Mikrovlnka vyniká nielen rýchlosťou ohrevu, ale aj štedrým objemom až 25 litrov. Takisto ponúka Whirlpool aj funkciu varenia v pare.

Cenový trhák
Candy CMXG 25 DCW

Candy CMXG 25 DCW

900 W výkon mikrovĺn, 5 úrovní výkonu (mechanická regulácia), zaujímavé funkcie (napr. program na sterilizáciu fliaš alebo prípravu detských pokrmov).

Zobraziť viac info

Mikrovlnka Candy CMXG 25 DCW s výkonom 900 W, ktorý sa dá regulovať v 5 krokoch, disponuje zaujímavými funkciami. Môžete v nej pripravovať detské pokrmy a aj sterilizovať fľaše. Vďaka technológii Cooking Surround je ohrev rovnomerný, čo umožňuje pripravovať aj náročnejšie pokrmy.

Náš TIP
Samsung MC28H5015AW/EO

Samsung MC28H5015AW/EO

Objem až 28 litrov, 15 automatických programov, výkon mikrovĺn 900 W, gril ponúkne výkon až 1 250 W.

Zobraziť viac info

Štedrý vnútorný objem až 28 litrov, chýba síce parná funkcia, no okrem toho máte k dispozícii až 15 automatických programov. Medzi nimi aj ten na prípravu domáceho jogurtu. Výkon mikrovĺn je 900 W, gril ponúkne výkon až 1 250 W. Vnútorný povrch je nepriľnavý a ľahko sa čistí. Ovládanie programov je menej intuitívne.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Naším cieľom je spotrebiteľom, čo najviac poradiť pri výbere mikrovlnky a odporučiť im to najlepšie. Aj preto pri realizácii spotrebiteľského porovnávacieho testu využívame odbornú metodiku testovania, ktorú používajú aj zahraničné spotrebiteľské agentúry. Najlepšie mikrovlnné rúry musia spĺňať určité kvalitatívne parametre, ktoré sme pri porovnávaní mali na zreteli. Nejde len o výkon či objem mikrovlnnej rúry, ale aj ďalšie funkcie či praktickosť ovládania. Ktoré ďalšie dôležité parametre sme sledovali?

Príkon a výkon
Príprava pokrmov
Ovládanie a obsluha
Funkcionalita
Kvalita spracovania
Spotreba el. energie
Hlučnosť

Modely mikrovlnných rúra sa líšia mnohými vlastnosťami. Nejde len ich objem, funkcie či výkon, ale aj o materiály a ovládacie prvky. Na trhu sú tiež štýlové retro mikrovlnky alebo funkciami nabité inteligentné modely. Náš test z porovnania nevynechal mikrovlnky WhirlpoolSamsung či Sencor. Neopomenuli sme však ani mikrovlnné rúry GorenjeKlarsteinCandyBeko alebo Electrolux. Vychádzali sme nielen z výsledkov odborných testov, ale tiež z databáz renomovaných predajcov ako Mall.sk, Alza.sk, Nay.sk, Hej.sk, Datart.sk a čerpali sme aj z dát portálu Heureka.sk, odkiaľ sme čerpali aj referencie overených používateľov. Detailnejšie informácie o porovnávaných mikrovlnkách nájdete v našich recenziách.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mikrovlnných rúr

Reklamy spotrebiteľom mnohé veci neprezradia a často vykreslia daný produkt ako najlepší. My tvoríme objektívne recenzie, v ktorých vychádzame z relevantných a dostupných dát aj zahraničných testov. Žiadneho predajcu ani výrobcu nezvýhodňujeme a aj preto sú výsledky našich porovnávacích testov nezávislé. Okrem toho, že čerpáme z databáz testovacích spotrebiteľských organizácií, určujeme si aj vlastnú metodiku testovania, ktorú pri zostavovaní recenzií využívame. Test mikrovlniek nám ukázal zaujímavé výsledky. Viac ako 50 hodín sme porovnávali desiatky modelov mikrovlniek, aby sme vám priniesli náš názor na konkrétny spotrebič. Pri výbere však vždy myslite aj na to, aké sú vaše preferencie.

Víťaz testu

Whirlpool MCP 349 BL

Vysoký výkon, dotykové ovládanie, praktické funkcie na prípravu a ohrev pokrmov, objem 25 litrov, technológia Forced Air.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitná mikrovlnná rúra s dotykovým ovládaním, vysokým výkonom a praktickými funkciami pre prípravu a ohrev pokrmov. V rámci kategórie voľne stojacich mikrovlniek patrí model Whrilpool MCP 349 BL medzi veľmi obľúbené. V porovnávacom teste uspel aj z pohľadu technických parametrov. Ide o štandardne veľkú mikrovlnnú rúru s objemom 25 litrov. Ak by ste mali nároky na objem ešte vyššie, vyhovie vám mikrovlnka Whirlpool MWP 3391 SX s 33 litrami. Vnútorný otočný tanier z tvrdeného skla má priemer 28 cm. Čistenie mikrovlnky nie je žiadnou nočnou morou, vnútro mikrovlnky má nepriľnavý povrch a takisto funkciu Auto Clean.

Mikrovlnka Whirlpool ponúkne spotrebiteľovi výkon až 800 W, okrem toho však disponuje výkonným grilom (900 W) a klasickým ohrevom (horúci vzduch), ktorý má výkon až 1 700 W. Samozrejmosťou je rozmrazovanie. Odborné testy tento parameter hodnotia vysoko kladne, rozmrazovanie potravín je aj podľa slov používateľov veľmi rýchle, čo je tiež výsledkom špeciálnej 3D technológie ohrevu a funkcie Jet DeFrost. Na dotykovom ovládacom paneli máte tiež k dispozícii tlačidlo Jet Start. Túto funkciu veľmi oceňujeme, pretože jedným stlačením mikrovlnka maximalizuje svoj výkon a váš pokrm je tak zohriaty v priebehu niekoľkých sekúnd či minút.

Nie častou funkciou, ktorú tiež veľmi vítame, je tzv. Forced Air, čo je technológia, ktorá sa stará o cirkuláciu horúceho vzduchu vo vnútri mikrovlnky. Vďaka funkcii pary môžete jedlo pripravovať v pare priamo v mikrovlnnej rúre. S mikrovlnkou Whirlpool bez problémov pripravíte množstvo hotových pokrmov a tiež môžete vyskúšať vlastné recepty. Čoraz vyhľadávanejšou je funkcia Crisp alebo CrispFry. Whrilpool rozhodne nesklame, obľúbené hranolčeky upečené do chrumkava pripravíte aj v mikrovlnnej rúre. Pre bezpečnosť je spotrebič vybavený detským zámkom. Mikrovlnka má k dispozícii aj tlačidlo stop a čiernobiely displej. Čas regulujete dotykovými tlačidlami, klasická minútka k dispozícii nie je. Súčasťou príslušenstva je tiež držiak Crisp na taniere, grilovacia mriežka a aj parná nádoba.

Pozitíva

Varenie v pare
Crisp funkcia a Forced Air
Praktické a jednoduché ovládanie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Výkon: 800 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 25 l ● Priemer taniera: 28 cm ● Gril: áno ● Hmotnosť: 17,5 kg

Cenový trhák

Candy CMXG 25 DCW

900 W výkon mikrovĺn, 5 úrovní výkonu (mechanická regulácia), zaujímavé funkcie (napr. program na sterilizáciu fliaš alebo prípravu detských pokrmov).

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inteligentná, moderná, výkonná a cenovo dostupná. Mikrovlnka Candy CMXG 25 DCW dokáže konkurentom poriadne zavariť. Ponuka, s ktorou prišiel výrobca domácich spotrebičov, je naozaj veľmi zaujímavá. 900 W výkon mikrovĺn je zárukou rýchleho ohrevu i rozmrazovania. Mikrovlnnej rúre nechýba časovač – minútka, ktorá mnohým spotrebiteľom pri moderných mikrovlnkách chýba. Candy trocha zavádza s pripojením WiFi, mikrovlnku totiž nie je možné pripojiť k bezdrôtovej sieti, výrobca len vyvinul aplikáciu Simply-Fi, ktorá ponúka používateľovi zaujímavé recepty, ktoré možno pripravovať v mikrovlnnej rúre a tiež praktický návod. Žiadne ovládanie mobilom sa však nekoná.

Mikrovlnka má 5 úrovní výkonu (mechanická regulácia), disponuje aj zaujímavými funkciami. Napríklad program na sterilizáciu fliaš alebo prípravu detských pokrmov, ktorý bude pre mamičky s deťmi veľmi užitočný. Spokojní budete aj s rýchlosťou rozmrazovania. Využiť možno aj tlačidlo Štart Express, kedy po dobu 30 sekúnd maximalizujete výkon mikrovĺn. Pre bezpečnosť sú dvierka zabezpečené detskou poistkou. Na koniec programu vás upozorní výrazný akustický signál (je možné ho vypnúť). Pre lepšiu údržbu je vnútorný priestor mikrovlnky bez záhybov a bude sa teda ľahšie čistiť.

Priemer otočného taniera je 31,5 cm a celkový vnútorný objem je tvorený 25 litrami. Páčila sa nám funkcia, ktorá kombinuje gril a mikrovlny, spolu s technológiou Cooking Surround, ktorá sa stará o rovnomerný ohrev, si Candy poradí aj pri príprave náročnejších hotových pokrmov. Základné údaje, napríklad aj bežný čas, zobrazuje praktický digitálny displej. Kvalita spracovania je veľmi solídna. Plasty nepôsobia lacno, ale, naopak, pomerne odolne. Madlo dverí mierne vytŕča do priestoru. Pre vyššiu úsporu energie, podobne ako v prípade mikrovlnky Samsung MC 28H5015AW/EO, nechýba ani u Candy ECO režim. Súčasťou balenia je Crisp tanier a grilovacia mriežka. Programová výbava je v prípade mikrovlnky Candy na vysokej úrovni a vzhľadom na cenovú triedu ponúkne jedinečný pomer ceny a kvality.

Pozitíva

Špeciálny program pre prípravu detských pokrmov
Program sterilizácia
Pomer ceny a kvality

Negatíva

Nemá parnú funkciu
Nevhodná na pečenie

Výkon: 900 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 25 l ● Priemer taniera: 31,5 cm ● Gril: áno ● Hmotnosť: 16,1 kg

Náš TIP

Samsung MC28H5015AW/EO

Objem až 28 litrov, 15 automatických programov, výkon mikrovĺn 900 W, gril ponúkne výkon až 1 250 W.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pokiaľ požadujete od mikrovlnnej rúry niečo viac, ako len zohrievanie a rozmrazovanie pokrmov, mikrovlnka Samsung MC28H5015AW/EO môže byť pre vás zaujímavou voľbou. V našom porovnávacom teste presvedčila bohatou ponukou automatických programov i rýchlosťou ohrevu. Najväčšou doménou mikrovlnky sú prednastavené režimy na automatické ohrievanie, varenie, kysnutie cesta alebo pre rýchle rozmrazovanie. Samsungu síce chýba parná funkcia, no prekvapí až 15 prednastavenými programami – napríklad na kysnutie cesta či prípravu domáceho jogurtu.

Mikrovlnná rúra disponuje aj otočným tanierom s priemerom 32,5 cm. V prípade pečenia mäsa alebo zapekania nie je nutné, aby sa tanier otáčal, otáčanie tak môžete jednoducho zastaviť stlačením tlačidla. Túto funkciu vnímame ako veľmi praktickú, keďže do rúry môžete vkladať aj hranatý riad, ktorý by sa inak v mikrovlnke kvôli rozmerom aj tak nemohol otáčať. Mikrovlnka ponúka veľmi štedrý vnútorný priestor s objemom až 28 litrov. Výkon mikrovĺn je 900 W, pri funkcii gril má výkon hodnotu až 1 250 W. Celkovo môžete výkon nastavovať až v 6 úrovniach. Pre úsporu energie má Samsung aj ekologický režim. Údržba je o to jednoduchšia, že vnútorný povrch je kombináciou keramiky a smaltu.

Veľmi pochvaľujeme aj funkciu konvekčného varenia, kedy je zabezpečená perfektná cirkulácia vzduchu. Vďaka tejto funkcii pripravíte chutnú dusenú zeleninu, upečiete mäso, ryby alebo pripravíte dokonca mäkkú a sypkú ryžu. Spomenuli sme aj možnosť prípravy domácich jogurtov, na to slúži funkcia fermentácie. Ovládanie prednastavených programov je však niekedy trocha komplikované a nie také intuitívne. Niektoré programy si vyžadujú skutočne asistenciu návodu. Telo je z kvalitnej nerezovej ocele, čo sa odrazilo na hmotnosti spotrebiča, mikrovlnka váži 17,5 kg. Kvalitné spracovanie ponúkne aj o niečo lacnejšia mikrovlnka Candy CMXG 25 DCW. Mikrovlnka Samsung je vybavená aj funkciou odstránenia pachov – pachy sa tak nedržia v mikrovlnke. Zaujme tiež elegantným dizajnom e prehľadným modrým LED displejom. Na konci programu budete počuť aj výrazný akustický signál.

Pozitíva

Konvekčné varenie
Bohatá ponuka programov
Kvalita materiálov

Negatíva

Zložitejšie nastavenie niektorých programov
Chýba podsvietenie tlačidiel

Výkon: 900 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 28 l ● Priemer taniera: 32,5 cm ● Gril: áno ● Hmotnosť: 17,5 kg

Pre náročných

Whirlpool MWP 3391 SX

6. zmysel, výkon 1 000 W, objem 33 litrov, 3D systém ohrevu, funkcia Auto Clean, výklopné dvierka.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročnejších spotrebiteľov sme do nášho spotrebiteľského testu v náročnej konkurencii vybrali mikrovlnku Whirlpool MWP 3391 SX, ktorú môžeme pokojne radiť medzi prémiové produkty v danej kategórii. Ide o modernú mikrovlnnú rúru s väčšími rozmermi a s vnútorným objemom až 33 litrov. Mikrovlnka je vybavená hneď niekoľkými praktickými automatickými programami a ponúka dotykové – elektronické ovládanie. Multifunkčná mikrovlnná rúra spotrebiteľa poteší vysokým výkonom až 1 000 W. Aj vďaka tomu je schopná rýchleho rozmrazovania a rýchleho ohrevu behom niekoľkých sekúnd. Navyše je vybavená 6. zmyslom, ktorý sa stará o to, aby bola spotreba energie počas dlhodobého výkonu čo najnižšia.

Z programovej ponuky vyzdvihujeme možnosť pripravovania pokrmov v pare. 3D systém ohrevu je veľmi efektívny, ohrev je vďaka tejto rovnomerný. Zásluhu má na tom aj technológia Forced Air, ktorá sa stará o cirkuláciu horúceho vzduchu. Vysoký komfort ponúka program Jet Menu, ktorý vám dáva možnosť zvoliť váhu a typ pokrmu, všetko ostatné už nastaví samotná mikrovlnka. Špeciálny program má Whirlpool aj pre rozmrazovanie pečiva. Štandardom je už funkcia Crisp (chrumkavé jedlo ako z klasickej rúry) a Crispy Fry pre dokonalú prípravu jedla do chrumkava (hranolky, pečené kura...). Otočný tanier, ktorého otáčanie možno zastaviť, má priemer až 36 cm. Výhodou je práve jeho veľkosť, čo umožňuje mikrovlnke dokonca pripravovať aj pizzu s rozmermi až 33 cm.

Povrch vnútorného priestoru je nerezový, ako aj prevažná väčšina konštrukcie. Čistenie mikrovlnky je nenáročné aj vďaka funkcii Auto Clean, ktorá rozpustí nečistoty, ktoré stačí následne len zotrieť, ale zbaví tiež priestor mikrovlnky nepríjemného zápachu. Unikátna je tiež jednoduchosť ovládania. Napriek veľkému množstvu programov je táto multifunkčná mikrovlnná rúra veľmi intuitívna. Ovládanie uľahčuje aj LCD displej, ktorý zobrazuje napríklad aj typ pokrmu, teplotu a ďalšie aktívne funkcie. Zaujímavosťou sú tiež výklopné dvierka, ktoré sú skôr typické pre vstavané mikrovlnky. Dizajnu nemožno nič vytknúť, mikrovlnka Whirlpool MWP 3391 SC je naozaj estetickým kúskom, ktorý do koncepcie moderne kuchyne razom zapadne.

Pozitíva

Parná funkcia
Vnútorný objem
Rýchlosť ohrevu a rozmrazovania

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vysoká hmotnosť

Výkon: 1 000 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 33 l ● Priemer taniera: 36 cm ● Gril: áno ● Hmotnosť: 27,45 kg

Najpredávanejšie

Samsung MS23F301TAS

Objem 23 litrov, výkon 800 W, 16 programov, pohlcovač pachov, chýba gril.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Aj na mikrovlnné rúry dnes majú spotrebitelia rôzne nároky. V našom spotrebiteľskom teste sa ocitla aj veľmi predávaná mikrovlnka Samsung MS23F301TAS. Ide o voľne stojacu mikrovlnnú rúru štandardných rozmerov s priemerom otočného taniera takmer 29 cm. Z pohľadu spracovania ide o veľmi moderne a hodnotne vyzerajúci kúsok, no na dotyk sa zdá plastov trocha príliš. Veľmi sa nám však už na pohľad páči ovládací panel. Maximálne zrozumiteľný a kombinácia mechanických a otočných ovládačov je klasikou, ktorá nesklame. Jednoduchý podsvietený LED displej zobrazuje hodiny i čas prípravy a aktívne programy.

Voľne stojaca mikrovlnná rúra Samsung umožňuje zvoliť si jeden zo 16 programov. S výkonom 800 W sa studeného jedla obávať nemusíte. Intenzitu ohrevu môžete regulovať v 6 úrovniach. K distribúcii tepla prispieva aj vnútorný keramicko-smaltovaný povrch. Keramika sa nielen ľahko udržiava, ale pričiňuje sa aj o skvelý tepelný komfort a izoláciu tepla. Zdá sa tak, že hoci výrobcovia plastom v prípade tohto modelu nešetrili, vnútorný priestor je znakom kvality. Zabudovaný je aj pohlcovač pachov, ktorého účinnosť je však ťažké hodnotiť.

Medzi programovou ponukou však nenájdete gril, čo je drobné mínus, no bez problémov si môžete jedným stlačením tlačidla vybrať program – 10 programov je pre zeleninu a 6 pre mäso a ryby. Mechanická minútka – časovač vám umožní nastaviť si presný čas ohrevu od 30 sekúnd po 99 minút. Po skončení prípravy zaznie aj akustický signál. Mikrovlnná rúra váži 12 kg, vybavená je aj detskou poistkou a protišmykovými nohami. S veľkou pravdepodobnosťou však budete potrebovať predlžovací kábel, ten prívodný je podľa referencií spotrebiteľov veľmi krátky.

Pozitíva

Dizajn a jednoduché ovládanie
Keramický vnútorný priestor
Rýchly ohrev

Negatíva

Príliš veľa plastu
Hlučnejšia ako konkurencia
Veľmi krátky prívodný kábel

Výkon: 800 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 23 l ● Priemer taniera: 28,8 cm ● Gril: nie ● Hmotnosť: 12 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Ak vás nezaujali recenzie vyššie porovnávaných mikrovlniek, možno hľadáte lacné mikrovlnky, malé alebo s inými funkciami. Preferencie spotrebiteľov sú rôzne a nie je možné v rámci výberu produktov vyhovieť každému. Test magazín si tento fakt uvedomuje a  preto sme v rámci nášho porovnávacieho testu pripravili výber ďalších zaujímavých modelov. Tieto mikrovlnné rúry nás zaujali a aj v porovnaní s recenzovanými produktmi majú spotrebiteľovi, čo ponúknuť.

Lacná mikrovlnka so základnými funkciami ohrevu a rozmrazovania? Mikrovlnná rúra Sencor SMW 1718WH je voľbou pre nenáročných spotrebiteľov. Mikrovlnka ponúkne objem 17 litrov, jednoduché otočné regulátory aj s 30 min. minútkou – časovačom. Výkon mikrovĺn má hodnotu 700 W. Nechýba akustická signalizácia. Priemer otočného taniera je 25,5 cm. Oželieť musíte gril.

Pre rýchlu prípravu jedla je potrebný aj dostatočný výkon mikrovĺn. Mikrovlnka Whirlpool MWF 420 BL nezaujme len dizajnom. S výkonom 800 W sa postará nielen o rýchly ohrev, ale aj o rýchle rozmrazovanie vďaka funkcii Defrost. Absentuje však funkcia grilu. 25-litrový objem je dostatočným, pre čistenie mikrovlnky má Whirlpool samostatný program Auto Clean. Plusom je LED displej a niekoľko automatických režimov pre prípravu pokrmu.

Dizajnovým kúskom, ktorý v kuchyni upúta, je určite mikrovlnka Klarstein Julieta. Objem vnútorného priestoru je až 20 litrov. Ide teda o priemerne rozmernú mikrovlnnú rúru. Výkon mikrovĺn je 800 W. Nechýbajú ani funkcie grilu a ďalších 8 automatických a kombinovaných režimov. Konštrukcia je z kvalitnej nerezovej ocele, aj preto váži mikrovlnka až 12,7 kg.

Medzi veľmi dobre hodnotené modely patrí mikrovlnka Electrolux EMZ421MMTI. Vďačí za to pomeru ceny a kvality. Rozmery ide o priemerne rozmernú mikrovlnku s objemom 20 litrov. S výkonom 800 W je ohrev rýchly a k dispozícii je aj gril s výkonom 1 000 W. Mikrovlnka má až 5 úrovní výkonu.

Spotrebiteľom sympatickým modelom môže byť aj mikrovlnka Gorenje MO20A3W. S objemom 20 litrov a priemerom otočného taniera 27 cm má spotrebiteľ k dispozícii štandardný priestor. Rozmrazovanie je vďaka výkonu 800 W rýchle, rovnako ako ohrev. Chýba však funkcia grilu. Mikrovlnná rúra sa veľmi jednoducho ovláda a disponuje aj úsporným ECO režimom.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Cena pri výbere kuchynských spotrebičov často zohráva významnú rolu. Zákazník chce za čo najmenej peňazí kúpiť najvyššiu kvalitu. Aj preto v prehľadnej tabuľke spotrebiteľom prinášame výber TOP 5 mikrovlniek, ktoré sú na slovenskom trhu najpredávanejšie. Ako zdroj týchto informácií nám poslúžila databáza cenového porovnávača Heureka.sk. Zoznam pravidelne aktualizujeme na základe čísel predajnosti.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung F300G MS23F301TAS 5* Zobraziť produkt
ETA 2210 90000 Galiato 5* Zobraziť produkt
Samsung F300G MS23F301TFK 5* Zobraziť produkt
Candy CMW20SMW 5* Zobraziť produkt
LG MH6535GIS 5* Zobraziť produkt

Kvalitná mikrovlnka dokáže jedlo nielen ohriať, ale ho aj pripraviť. Chrumkavé hranolčeky, prepečené mäso alebo udusená zelenina? Dnešné moderné mikrovlnky sú veľmi multifunkčným spotrebičom. Voľne stojaca mikrovlnka by mala ponúknuť pútavý dizajn, chýbať by jej nemal výkon ani dostatočný objem. Niektoré mikrovlnné rúry nedosahujú kvalitu a výkon, ktoré spotrebiteľ požaduje. Najlepšie mikrovlnky, naopak, ponúknu kvalitné materiálové spracovanie a viacero praktických funkcií a automatických režimov prípravy pokrmov. Náš sprievodca vám pomôže vybrať tak, aby ste nemuseli ľutovať. Ktoré dôležité parametre a vlastnosti si treba pred kúpou všímať?

Ako vybrať voľne stojacu mikrovlnku?

 • Vstavané mikrovlnky vs mikrovlnky voľne stojace
 • Výkon a príkon mikrovlnnej rúry
 • Rozmery a priemer otočného taniera
 • Funkcie a automatické programy
 • Ovládanie a obsluha
 • Dizajn a kvalita spracovania
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Vstavané mikrovlnky vs voľne stojace mikrovlnné rúry

Pri uvažovaní nad týmto parametrom netreba, aby spotrebiteľ hľadal v tomto výbere veľkú vedu. Dôležitá je jeho preferencia a fakt, či chce, aby bola mikrovlnka vstavaná do kuchynskej linky alebo je preňho lepšie riešenie, ak bude mikrovlnka voľne stojaca a bude položená na kuchynskej linke.

Voľne stojace mikrovlnky sú alternatívou, ktorá je dlhodobo najpredávanejšia. Postaviť ju môžete, kde sa vám žiada. Stačí, ak máte v dosahu elektrickú zásuvku. Netreba riešiť žiaden špeciálny návrh kuchynskej linky, aby rozmery sedeli presne na milimeter. Ideálne je vyčleniť jej jedno stále miesto, no zároveň ponúka aj flexibilitu a možnosť manipulovania s ňou. Takáto mikrovlnná rúra je o niečo menej estetickým dizajnovým prvkom, zároveň je však často voľne stojaca mikrovlnka lacnejšia možnosť a na trhu sú na výber stovky modelov.

Vstavané mikrovlnky sú elegantným riešením, ktoré je priamo súčasťou kuchynskej linky. Takéto mikrovlnky sú vstavané – zabudované do linky a pôsobia veľmi moderne a šetria miesto na kuchynskej linke. Dôležité je však myslieť na to, že pri návrhu kuchyne je potrebné rátať s jej rozmermi, aby ste mohli kuchyňu spotrebiču prispôsobiť. Ak teda plánujete mať v kuchyni vstavané spotrebiče, takáto mikrovlnka je samozrejmosťou. Dôležité je aj to, aby mali takéto mikrovlnky dostatočné odvetrávanie. Väčšinou ide o drahšie modely kombinujúce nerezovú oceľ a sklo.

Výkon mikrovlnky určuje rýchlosť ohrevu

Práve tento číselný parameter býva často podstatným faktorom pri rozhodovaní spotrebiteľov. Platí totiž, čím je vyšší, tým je vyšší aj výkon mikrovlnky a taká rúra dokáže rýchlejšie pokrm ohriať či pripraviť. V prípade vyššieho výkonu sa nemusíte obávať vysokého účtu za elektrinu. Vyšší príkon ani náhodou nemusí znamenať vyššiu spotrebu. Mikrovlnka je navyše spotrebičom, ktorý sa v priemere využíva len pár minút denne a jeho spotreba teda vôbec nie je vysoká.

Optimálny výkon sa pohybuje na úrovni 700 až 900 W. Menší výkon mikrovĺn už môže spôsobiť, že sa čas ohrevu môže predĺžiť. Pozor aj na mikrovlnky s grilom, výkon grilu je vždy vyšší ako výkon štandardného ohrevu. Výkonnejšie mikrovlnné rúry môžu disponovať ja vyšším výkonom cez 1 000 až 1 500 W. Takéto rúry dokážu bez problémov upiecť aj mäso. S výkonom však narastá i cena. Aby bol výkon dostatočný, príkon je takisto smerodajným parametrom. Tieto hodnoty si však netreba mýliť. Príkon mikrovlniek sa pohybuje v rozpätí od 1 000 do 3 500 W.

Dôležité je vybrať si model, ktorého pomer príkonu a výkonu si je čo najbližší. Vtedy je efektivita ohrevu najvyššia. Výkon mikrovĺn je pri mnohých modeloch možné aj regulovať v niekoľkých úrovniach, čo môže mať vplyv aj na rýchlosť ohrevu.

Malé mikrovlnky – aký objem si vybrať?

Tu zohráva rolu i osobná preferencia používateľa. Pre väčšie či malé mikrovlnky sa môžete rozhodovať na základe toho, koľko členov je v domácnosti, aké množstvo pokrmov budete v mikrovlnke zohrievať a na základe toho, či v nej budete jedlo len ohrievať alebo aj priamo pripravovať. Mikrovlnky nemajú presne daný štandardizovaný rozmer, pri voľne stojacich modeloch to ani nie je ani príliš podstatné.

Voľne stojaca mikrovlnka – objem

Rozhodovať by sa spotrebiteľ teda mal predovšetkým na základe vnútorného objemu. Klasické kuchynské mikrovlnné rúry ponúknu základný objem na úrovni 17 až 20 litrov. Takéto malé mikrovlnky sú vhodné pre menšie domácnosti alebo pre občasné prihrievanie jedla. Zvyčajne ide o lacné mikrovlnky s funkciou ohrievania, rozmrazovania a zriedkavo aj s funkciou grilu. Priemer vnútorného taniera nie je väčší ako 23 cm.

Najpredávanejšie sú stredne veľké modely s priemerom otočného taniera okolo 24 až 32 cm. Ich objem je na úrovni 21 až 28 litrov. Drahšie spotrebiče už ponúknu aj bohatšiu funkcionalitu. Väčšie mikrovlnky, ktoré sú spravidla aj drahšie a disponujú aj vyšším výkonom mikrovĺn, majú objem vnútorného priestoru na úrovni 30 až 40 litrov. Ide už o multifunkčné mikrovlnky s viacerými funkciami. Rátajte však s tým, že z kuchynskej linky ukroja pomerne veľa miesta.

Mikrovlnka s grilom či parnou funkciou sa oplatí

Absolútnym základom sú mikrovlnky s funkciou ohrevu, zvykne sa im hovoriť aj monofunkčné mikrovlnky. Ak už zvládne rozmrazovanie, má gril a ďalšie automatické programy či režimy, hovoríme o multifunkčnej mikrovlnke. Drahšie modely nielenže ohrejú pokrm alebo pripravia polotovar. Dokážu pripraviť kompletné hotové jedlo. S akými funkciami sa pri mikrovlnkách môže spotrebiteľ stretnúť?

 • Displej – môže ísť o jednoduchý digitálny displej s ukazovateľom zostatkového času a hodín, ale taktiež môže byť displej viacprvkový a okrem zostatkového času a hodín, zobrazí aj aktuálnu teplotu, úroveň výkonu alebo vybraný program. Zároveň uľahčuje aj ovládanie mikrovlnky.
 • Časovač – u lacnejších modelov ide o otočnú minútku, ktorou nastavíte určitý časový interval. Modernejšie mikrovlnky majú k dispozícii digitálny časovač, kde tlačidlami navolíte presný čas, koľko má ohrev trvať, koniec časového intervalu je sprevádzaný akustickým signálom.
 • Rýchly ohrev – tzv. Jet Start je funkcia, ktorý sa využíva pri ohreve horúcim vzduchom. Po aktivovaní tejto funkcie mikrovlnka maximalizuje výkon a skráti čas ohrevu.
 • Rýchle rozmrazovanie – tzv. Jet Defrost funguje na rovnakom princípe ako predošlá funkcia, no s tým rozdielom, že sa využíva pri rozmrazovaní, počas ktorého sa výkon maximalizuje.
 • Gril – ide o jednu zo základných funkcií, ktorú mikrovlnky ponúkajú. Vďaka grilu môžete pripravovať grilované jedlá – zemiaky, zeleninu či mäso. Výkon grilu je vždy vyšší než v prípade klasického ohrevu.
 • Crisp – alebo aj tzv. Crisp Fry je funkcia slúžiaca na zapekanie – využíva sa aj pri príprave chrumkavých hranoliek.
 • Varenie v pare – umožňuje pripravovať jedlo rýchlo a zdravo v pare.
 • Teplý vzduch – táto funkcia sa stará o efektívny spôsob prípravy pokrmov, nezáleží na tom, či ide o polotovary, klasický ohrev alebo o prípravu klasických pokrmov. Vďaka efektívnej cirkulácii horúceho vzduchu dokážete upiecť mäso, ryby a pripraviť mäkkú ryžu.
 • Automatické rozmrazovanie – na základe hmotnosti rozmrazovaného pokrmu mikrovlnka sama určí výkon a čas rozmrazovania.
 • Automatické programy a režimy – tých môže byť rôzny počet. Niektoré mikrovlnné rúry disponujú len základnými programami, iné však majú v ponuke režimy na prípravu rýb, kuracieho mäsa, hovädzieho mäsa, zeleniny alebo na kysnutie cesta či dokonca na sterilizovanie detských fliaš.
 • Auto Clean – ide o špeciálny program, ktorý slúži na automatické čistenie mikrovlnnej rúry.
 • 6. zmysel – pri ohreve mikrovlnka sama vyhodnotí, aký stupeň výkonu a čas je vhodný na ohrev pokrmu.
 • Detská poistka – bezpečnostná funkcia, po ktorej aktivovaní nie je možné dvere mikrovlnky otvoriť.

Voľne stojaca nerezová mikrovlnka

Ovládanie mikrovlnnej rúry

Ovládacie prvky sa model od modelu líšia, a to nielen pri rozdielnych výrobcoch, ale tiež konkrétnych modeloch. Predovšetkým pri multifunkčných mikrovlnkách je podstatné, aby ovládanie bolo čo možno najviac jednoduché a prehľadné. Iný počet ovládacích prvkov bude mať klasická mikrovlnka s ohrevom a rozmrazovaním, než mikrovlnná rúra s automatickými programami a ďalšími praktickými funkciami.

Mikrovlnná rúra z nerezu – zaujmú aj retro mikrovlnky

Dizajn, hoci pri výbere nezohráva najpodstatnejšiu rolu, je pre spotrebiteľa v istom zmysle dôležitý. Voľne stojaca mikrovlnná rúra bude mať svoje čestné miesto na kuchynskej linke a aj preto je dôležité, aby do určitej miery zapadla do kultúry kuchyne. Bežne sa stretnete s čiernou a bielou farbou. Najčastejšie ide o plasty v kombinácii s plexisklom alebo klasickým sklom.

Omnoho hodnotnejším dojmom pôsobia nerezové mikrovlnky, typická farba nerezu, prípadne strieborná, sivá alebo čierna farba, sú neutrálne a bez väčších problémov zapadnú do každej kuchyne. S kvalitou konštrukcie súvisí aj vnútorný priestor rúry. Zvyčajne je zo smaltu, tenkostenného plechu alebo nerezu. Najväčšou výhodou je nepriľnavý alebo keramický povrch, vtedy je čistenie mikrovlnky naozaj bezproblémové.

Lacná mikrovlnka nemusí byť vždy sklamaním

Stovky modelov, ktoré na trhu sú, dokážu výber mikrovlnky značne skomplikovať. Ide však o spotrebič, ktorý sa nachádza v kuchyniach u väčšiny domácností. My v Test magazíne chápeme, že spotrebiteľ má pri nákupe zámer kúpiť čo najlacnejšie a zároveň dostať želaný výkon a kvalitu. Najlacnejšie mikrovlnky síce nemusia požiadavky spotrebiteľov splniť, no lacné mikrovlnné rúry netreba ani zatracovať.

Pre definovaní cenového rozhrania lacných mikrovlniek sa pohybuje v pásme od 50 do 90 eur. Aj tu však treba rozlišovať. Najlacnejšie mikrovlnky kúpite aj za menej ako 50 eur. Nemôžete však čakať vysoký výkon, špeciálne rýchly ohrev alebo rozmrazovanie. Majú tiež menší objem. Ďalšie funkcie sú veľmi zriedkavé a výnimočne natrafíte na funkciu grilu. Aj v tejto cenovej kategórii však nájdete solídne modely, ktoré ponúknu absolútny základ a spoľahlivosť.

Pri kvalitnejších modeloch aj s funkciami navyše sa spotrebiteľ dostane do kategórie do 150 eur. Do tejto „strednej triedy“ investuje väčšina spotrebiteľov. Mikrovlnky v tomto cenovom pásme ponúknu vyšší výkon, použité sú kvalitnejšie materiály a majú aj bohatšiu funkcionalitu a programovú výbavu. Bežné sú aj rôzne automatické režimy či funkcie rýchleho ohrevu a rozmrazovania.

Voľne stojaca mikrovlnka – ovládanie

Voľne stojace mikrovlnky od 150 do 250 eur už môžeme považovať za prémiové. Do istej miery ich možno používať ako náhradu teplovzdušnej elektrickej rúry. Disponujú vyšším výkonom, ktorý zvládne aj piecť. Samozrejmosťou sú automatické programy, automatické rozmrazovanie alebo funkcie ako Crisp, varenie v pare či konvekcia – ohrev za pomoci cirkulácie horúceho vzduchu. Na trhu sú aj drahšie modely, no investícia do takých drahých modelov je pre potreby domácností zbytočná.

Test mikrovlniek – Samsung a Whirlpool mikrovlnky obstáli najlepšie

O výrobcov na slovenskom trhu nie je núdza, čo má svoje výhody aj nevýhody. Každopádne, spotrebiteľ si môže vyberať spomedzi renomovaných značiek, no sklamaním nemusia byť ani niektoré menej známe značky. My sme uskutočnili detailný prieskum trhu, aby sme vám ponúkli komplexný prehľad o celej ponuke.

Po uskutočnení porovnávacieho testu môžeme spotrebiteľom odporučiť mikrovlnky Whirlpool. Tie majú na trhu bohaté zastúpenie a ponúkajú drahšie i lacnejšie modely. Zároveň ide o veľmi spoľahlivé spotrebiče. Veľmi dobre obstáli aj mikrovlnky Samsung. Za veľmi kvalitné považujeme aj mikrovlnné rúry Gorenje.

Kvalitu dokážu ponúknuť aj mikrovlnky Electrolux, Klarstein, Panasonic a príjemným prekvapením boli mikrovlnky Beko a Candy. Cenovo najdostupnejšie modely prináša bezpodmienečne výrobca Sencor. Ak hľadáte retro mikrovlnky, siahnuť vám odporúčame po modeloch od výrobcu Daewoo.

Tesco mikrovlnky, oplatí sa investovať?

V niektorých obchodných sieťach je ponuka elektrospotrebičov pomerne bežná. Jedným z takýchto obchodných reťazcov je aj Tesco, kde nájdete väčšinou cenovo dostupné – výhodné ponuky. Takéto mikrovlnky nemusia byť automaticky zaručenou nekvalitou (Orava, Rohnson, Domo). Skôr však ide o voľbu pre nenáročných spotrebiteľov. Zvyčajne ide o výrobcov, ako Sencor, Mora alebo menej známe značky. Ak už, odporúčame siahnuť práve po cenovo dostupných produktoch známych výrobcov. Lepšie urobíte, ak navštívite kamenné predajne predajcov, mikrovlnky ponúkajú aj predajcovia Okay, Nay, Datart alebo Planeo.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte vlastné skúsenosti s výberom mikrovlnky? Chceli by ste vedieť niečo viac ohľadom mikrovlniek? Neváhajte nás kontaktovať a napíšte nám komentár. Sekciu FAQ kontrolujeme a v prípade otázok aktualizujeme, aby sme vám výber mikrovlnky uľahčili. Dajte nám vedieť, čo vás zaujíma.

Odpoveď na takto položenú otázku nie je úplne možná. Z veľkej časti ide o preferencie spotrebiteľa, podľa toho, čo chce v kuchyni mať. Vstavané mikrovlnky sú ideálne do kuchýň, kde chce mať spotrebiteľ vstavané spotrebiče. Naopak, ak si na vstavené spotrebiče nepotrpí, voľne stojaca mikrovlnka je praktickejšia a cenovo výhodnejšia. Drahšie vstavané mikrovlnky však dokážu vo veľkej miere zastúpiť dokonca elektrické rúry.

Ak kupujete mikrovlnku kvôli tomu, aby ste nahradili elektrickú rúru, takýto nákup neodporúčame. Áno, mikrovlnka dokáže pripraviť polotovary, drahšie modely dokonca zvládnu aj upiecť ryby či mäso, no rozhodne nejde o plnohodnotnú náhradu teplovzdušnej elektrickej rúry.

Množstvo ľudí je zástancom klasických otočných regulátorov a tlačidiel. Čas prípravy nemusíte nastavovať ťukaním po dotykovej ploche, otočíte regulátorom a čas jednoducho nastavíte. Dotyková plocha je náchylnejšia na znečistenie, no ide o modernejší spôsob ovládania, ktorý pôsobí estetickejšie.

Pravidelné čistenie je relatívny pojem, my však odporúčame mikrovlnku čistiť aspoň raz do mesiaca. V prípade, že mikrovlnku po ohrievaní či príprave jedla viditeľne znečistíte, okamžite nečistoty odstráňte. Čím dlhšie budú mikrovlny na nečistoty pôsobiť, tým sa stanú odolnejšími.

Beko MOC 20100 S

20-litrový objem, výkon 700 W, iba základné funkcie, avšak prijateľná cena.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klasika rozhodne nesklame, presne to platí aj o mikrovlnke Beko MOC 20100 S, ktorá spotrebiteľovi ponúkne okrem schopnosti ohriať a rozmraziť pokrm aj jednoduché ovládanie. Beko patrí medzi veľmi predávané modely. Mikrovlnka je cenovo dostupná a v našom výbere sa Beko nachádza aj preto, že napriek nižšej cenovej triede nejde o žiadnu druhotriednu kvalitu. Mikrovlnka má výkon mikrovĺn na úrovni 700 W a regulovať ho možno v 5 úrovniach. Rýchlosť ohrevu je veľmi dobrá, čo oceňujú aj spotrebitelia. Rátať však nemôžete s funkciou grilu. Ten však nájdete u mikrovlnky Whirlpool MCP 349 BL, ktorá je drahšia, no ponúkne aj násobne viac funkcií.

Ak sa vám však nežiadajú automatické programy a chcete, aby vaše jedlo bolo teplé, nemusíte príliš rozmýšľať. Vnútorný priestor mikrovlnky má 20 litrov. Je pomerne kompaktná. Otočný tanier v mikrovlnke má priemer 24,5 cm. Vnútorný priestor sa o niečo horšie čistí. Pri rozmrazovaní výkon nechýba. Ovládanie je jednoduché za pomoci dvoch otočných regulátorov (minútka a výkon). Po ukončení ohrevu či rozmrazovania vás upozorní mikrovlnka akustickým signálom.

Slabinou je azda len kvalita spracovania, ktorá sa na nízkej cene určite odrazila. Na fotografiách mikrovlnka pôsobí kvalitnejším dojmom. V skutočnosti je však množstvo plastov lacných a nerezový dizajn je len na oko – ide o lakovaný plast. Moderným prvkom je, že do priestoru nevystupuje rukoväť. Dvierka sa otvárajú stlačením tlačidla pod otočnými regulátormi. Veľkým negatívom je z nášho pohľadu neprítomnosť displeja. Za danú cenu však Beko patrí k lepším mikrovlnkám a v pomere ceny a kvality medzi to najlepšie.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Dizajn a materiály
Jednoduché ovládanie a manipulácia

Negatíva

Horšia kvalita materiálov
Nemá funkciu grilu
Chýba displej

Výkon: 700 W ● Typ: voľne stojaca ● Objem: 20 l ● Priemer taniera: 24,5 cm ● Gril: nie ● Hmotnosť: 11,3 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Sencor SMW 1717WH

od 49,96 €
Získajte klasickú mikrovlnnú rúru o objeme 17 litrov, ktorú využijete na ohrievanie i rozmrazovanie. Sencor SMW 1717WH sa jednoducho ovláda a...

Samsung F300G MS23F301TAS

od 98,00 €
Mikrovlnná rúra, ktorá vám uľahčí zdravú životosprávu. Je vytvorená z najmodernejších materiálov, ktoré sú odolné voči poškodeniu a zároveň plnia...

SENCOR SMW 1917WH

od 54,50 €
Mikrovlnná rúra Sencor SMW 1917WH v bielom elegantnom prevedenie osloví predovšetkým jednoduchou manuálnou obsluhou. Vnútorné priestor je bielo...

Sencor SMW 5220

od 55,95 €
Mikrovlnná rúra SENCOR SMW 5220 s grilom Mikrovlnná rúra s grilom SENCOR SMW 5220 Režim kombinovaného varenia (mikrovlny + gril) Vonkajší...

Samsung ME 83M

od 108,00 €
mikrovlnná rúra • voľne stojaca • objem 23 l • 10 úrovní výkonu • LED displej • výkon 800 W • výkon mikrovĺn 1 300 W • otváranie dvierok...

SENCOR SMW 1517RD

od 59,79 €
Mikrovlnný ohrev pre jednoduché a rýchle ohriatie a varenie Trvanlivý interiér so smaltovaným povrchom pre jednoduché čistenie Jednoduchú...

Eta 0209

od 58,00 €
voľne stojaca mikrovlnná rúra • mechanické ovládanie • výkon mikrovĺn 700 W • objem 20 l • príkon 1 050 W • hlučnosť 63 dB • funkcia...

GORENJE MO20A3X

od 73,00 €
mikrovlnná rúra • lakovaný povrch • sklenené dvere • otváranie dverí tlačidlom • objem 20 l • 5 stupňov výkonu • výkon 800 W • elektronické...

ECG MTM 1774 BE

od 52,90 €
Voľne stojaca mikrovlnná rúra v čiernom prevedení s objemom 17 l a mechanickým ovládaním. ECG MTM 1774 BE disponuje časovačom do 30 minút, 6...

SAMSUNG MS23K3513AK

od 109,00 €
MIKROVLNNÁ RÚRA MS23K3513AK/EO Popis produktu: Pre rýchle a rovnomerné rozmrazenie jedla stačí použiť funkciu Quick Defrost. Pomocou...

Whirlpool MWP301B

od 109,00 €
Mikrovlnná rúra Whirlpool MWP 301 B Elektronická mikrovlnná rúra s bočným otváraním dverí. funkcie: mikrovlnný ohrev, Jet Start, Defrost, Auto...

SAMSUNG MG23K3515AW

od 117,34 €
mikrovlnná rúra • voľne stojaca • výkon 800 W • kapacita rúry 23 litrov • priemer otočného taniera 288 mm • 6 úrovní výkonu • LED displej •...

Ďalšie články z kategórie Mikrovlnky

Vaše hodnotenie:
(92.4%)

Komentáre
Gaba 15.Apr.2021

Už pár rokov máme Sencor a funguje. Používame ju iba na ohrev jedla, takže tam nie je čo pokaziť. Ani neviem, aké má všetky funkcie, keďže grilovanie a varenie by sa podľa mňa nemalo robiť v mikrovlnke.

Odpovedať

Domča 30.Apr.2021

Vždy som mala len voľne stojacu mikrovlnku a nikdy s ňou nebol problém. Dokonca sa dajú vybrať veľmi elegantné modely, nielen tie plastové strašnoty, čo boli módne dlhé roky. Mám nerezovo-čierny Samsung a zohrieva jedlo, nie tanier :) Dizajn, ovládanie aj hlučnosť super.

Odpovedať

Mariša L. 20.May.2021

Po 6 rokoch odišla naša stará mikrovlnka, tak sme investovali do Samsungu. Značka sa mi pozdáva, ovládanie je ľahké a jedlo zohrieva naozaj rýchlo. Očakávanie splnila, hoci je trochu hlučnejšia.

Odpovedať

Laco 08.Jun.2021

na chatu som nedávno kúpil sencor, keďže som nechcel investovať ťažké prachy na vec, ktorú využijem párkrát do roka, a musím povedať, že cena zodpovedá kvalite. jedlo zohreje, dizajn je už za zenitom, ovládanie nič moc.

Odpovedať

Miška 26.Jun.2021

Mám mikrovlnku Samsung, ku kúpe ma presvedčilo množstvo funkcií, dobré recenzie používateľov, pekný dizajn, ktorý sa hodí do mojej kuchyne, aj maximálna veľkosť taniera - až 32 cm, ktorý je možné do mikrovlny vložiť. Myslím si, že cena je vzhľadom na funkcie nastavená nízko a Samsung je kvalitnou značkou, od ktorej mám viaceré produkty. Okrem ohrievania jedla je tu aj funkcia grilu či teplovzdušného ohrevu. Mikrovlnka dobre a rýchlo rozmrazí pečivo. Rožky či bagety sú rozmrazené behom 15 až 20 sekúnd. Oceňujem, že pečivo neostáva horúce, respektíve hneď nestvrdne. Mikrovlnka sa jednoducho ovláda, dvierka sa ľahko otvárajú a nie je nutné ich pridŕžať druhou rukou. V balení bol praktický návod na obsluhu, takže som spokojná s celou dodávkou produktu. Túto mikrovlnku odporúčam každému, kto hľadá kvalitný spotrebič 3 v 1 s dobrým výkonom a zároveň pekným dizajnom.

Odpovedať

Alžbetka 01.Jul.2021

Chcela som mikrovlnku, ktorá bude na dotykové ovládanie a toto spĺňal model WHIRLPOOL MCP 349 BL. S mikrovlnkou som veľmi spokojná, má rôzne užitočné funkcie a vďaka dotykovému ovládaniu sa ľahko čistí a mám aj lepší prehľad o nastavených hodnotách. Ohrievanie jedla je super a zvláda aj rozmrazovanie pečiva, grilovanie či varenie v pare. Vnútorný priestor je dostatočne veľký aj pre vloženie väčšieho taniera. Na ukončenie cyklu upozorňuje príjemný zvuk - moja predchádzajúca mirkovlnka upozorňovala prenikavým a nepríjemným pípaním. Som s tuto mikrovlnkou spokojná a pomer ceny a výkonu je tiež výborný. Odporúčam ju všetkým, ktorí vyžadujú kvalitnú mikrovlnku so super výkonom, moderným dizajnom a prehľadným ovládaním.

Odpovedať

Darina 15.Jul.2021

Nedávno som si kúpila novú mikrovlnku, pretože tá stará po mnohých rokoch doslúžila. Vsadila som na lacný model Beko MOC 20100 S, ktorý napriek svojej nízke cene vyzerá elegantne a veľmi sa mi páči po dizajnovej stránke. Nie som náročná používateľka a mikrovlnka spĺňa svoj účel, čo je najhlavnejšie. Zatiaľ funguje veľmi dobre, má postačujúce funkcie, je ľahučká, no troška kĺže po pracovnej doske, takže to asi vyriešim nejakým protišmykovým povrchom / podložkou. Ovládanie je jednoduché, len mi troška chýba displej, na ktorý som bola zvyknutá pri starom modeli. Nevnímam to však ako výrazné mínus. Za mínus však považujem plastové dvierka. Celkovo som s touto voľne stojacou mikrovlnkou spokojná a odporúčam ju aj ostatným, ktorí hľadajú v pomere ceny a kvality vhodný produkt.

Odpovedať

Erička 15.Jul.2021

Nízko nastavenou cenou a pekným dizajnom ma oslovila mikrovlnka Sencor SMW 1817BK. Zohrieva veľmi dobre a dobré sú aj zvuky, vďaka ktorým viem, kedy je jedlo už zohriate. Škoda, že mikrovlnka nemá displej, no zvykla som si už na to. Na bežné používanie je to spoľahlivý spotrebič. Zvláda aj rozmrazovanie, no mám pocit, že rozmrazuje troška horšie než moja stará mikrovlnka. S mikrovlnkou sa dobre manipuluje a celkové ovládanie je jednoduché. Má kompaktné rozmery a najviac oceňujem ovládanie pomocou koliesok. Niekomu to nemusí vyhovovať, no ja osobne nemám rada digitálne nastavovanie, ale toto mechanické mi vyhovuje viacej. Mikrovlnku odporúčam každému bežnému používateľovi.

Odpovedať

Bára 04.Aug.2021

Mám lacnú mikrovlnku Candy CMXG 25 DCW a úplne mi postačuje. Mikrovlnka má pekný dizajn a vyzdvihujem, že sa do nej zmestí aj veľký tanier, čo pri niektorých modeloch nie je samozrejmosťou. Chod je tichý, len si zatiaľ zvykám na ovládanie, pretože moja predchádzajúca mikrovlnka mala úplne odlišné ovládanie. K dispozícii je viacero praktických programov, avšak ja aj tak najčastejšie využívam klasické ohrievanie jedla. Ohrev je veľmi dobrý, a tak mikrovlnke nemám čo vytknúť. Som s ňou spokojná.

Odpovedať

Frederika 24.Sep.2021

Stačí mi lacná mikrovlnka, pretože využívam len ohrev. Kúpila som si Beko MOC 20100 S a svoj účel spĺňa na jednotku. Ovládanie je jednoduché, no mám obavu o plastové dvierka, že aká bude ich životnosť.

Odpovedať

Hanka 17.Oct.2021

Mikrovlnka Gorenje v retro štýle je produkt, po akom som vždy túžila. Perfektne sa mi hodila do kuchyne, pretože retro štýl zbožňujem. Je to jednoduchá mikrovlnka s krásnym dizajnom. Jedlo ohreje spoľahlivo, nejaké špeciálne funkcie nepotrebujem.

Odpovedať

Anička 21.Oct.2021

Výhodná kúpa bola mikrovlnka Electrolux EMS 21400 W. Má tichý chod a jedlo sa ohreje rýchlo a kvalitne. Ovládanie je jednoduché a páči sa mi, že zvukový signál na konci nie je príliš rušivý. Je to elegantná mikrovlnka s funkciou grilu, ktorá sa stala krásnym doplnkom mojej kuchyne.

Odpovedať

Tamara 21.Oct.2021

Dizajnovo ma najviac oslovila mikrovlnka Luminance Prime, ktorá je elegantná a hodí sa mi do kuchyne. Zohrieva parádne a dobre sa umýva nielen zvonka, ale aj zvnútra, pretože nikde nič neprečnieva. Zatiaľ som nevyskúšala všetky dostupné funkcie, no trocha mám problém s matným displejom, údaje je na ňom vidieť o čosi horšie.

Odpovedať

Jaroslava 20.Nov.2021

Kvalitná mikrovlnka so slušným výkonom a jednoduchou obsluhou je Samsung ME 83M. S touto značkou máme dobré skúsenosti, máme od nej aj televízor. Mikrovlnka pekne vyzerá, ohrev je dostatočný a dotykové ovládanie je skvelou vychytávkou, len to ovládanie by mohlo byť o trošička citlivejšie, inak spokojnosť.

Odpovedať

Ivan 23.Nov.2021

Mikrovlnka Samsung MC 28H5015AK ide skutočne veľmi ticho, má všetky funkcie, ktoré potrebujem a využívam. Dizajn je veľmi pekný, výkon dostatočný a veľkosť vnútorného priestoru dostatočná. Jedlá sú ohriate rýchlo a kvalitne. Chýba mi však časovač, ktorý som mal pri starej mikrovlnke.

Odpovedať

Tibor 17.Jan.2022

Gorenje MO20A3W bola lacná a jednoduchá mikrovlnka, vzhľad nás neohúril, ale hlavné je, že funguje a dobre zohrieva jedlo aj nápoje. Mikrovlnka sa jednoducho používa, má akurátne rozmery... Uvidíme, koľko nám vydrží slúžiť. Výkon 800 W je postačujúci.

Odpovedať

Sisa 08.Feb.2022

Dizajnérsky krásny kúsok je Whirlpool MWP 3391 SX. Páči sa mi, že mám všetko v jednom, kopu užitočných programov aj praktická funkcia, ktorá upozorňuje na nutnosť použitia nádoby do mikrovlnky. Rozmrazovanie a ohrievanie sa deje so sledovaním teploty. Dávam len samé plusové body tejto vydarenej mikrovlnke.

Odpovedať

Liliana 23.Feb.2022

Hľadala som voľne stojacu mikrovlnku v čiernom prevedení, lebo taká sa mi hodí do interiéru kuchyne. Našla som napokon ECG MTM 1774 BE, ktorá má dostatočný objem a mechanické ovládanie. Nechýba možnosť rozmrazovania a ďalšie funkcie.

Odpovedať

Helena V. 17.May.2022

Hľadala som elegantnú mikrovlnku v čiernej farbe a našla som ECG MTM 1774 BE. Bola za dobrú cenu, má pekný dizajn, ale až neskôr mi došlo, že čierna ryska na čiernom pozadí nie je dobrý nápad, pretože ju nie je dobre vidieť. Inak som s mikrovlnkou spokojná, ohrieva dobre.

Odpovedať

Lenka 04.Jan.2023

Zatiaľ krátko máme Gorenje MO17E1S. Mikrovlnka má pekný minimalistický dizajn, vybrali sme si ju, pretože nám ladí s kuchyňou aj s ostatnými spotrebičmi. Je to však plast, hoci pôsobí ako nerez… tak sa tým nenechajte oklamať podľa obrázka. :-) Na najvyššom výkone zohrieva dobre, ale na nižších nie… Vadia mi otočné voliče, konkrétne ten, s ktorým sa nastavuje čas, ťažko sa odhadujú sekundy, keď chcem dať niečo zohriať len chvíľku… Na druhej strane, po pár sekundách jedlo ani nie je zohriate, takže je to asi bezpredmetné. Stará mikrovlnka Daewoo, ktorú sme mali cca. 10 rokov, ohrievala perfektne a prehľadne sa dal nastaviť presný čas - minúty aj sekundy.

Odpovedať