Apple Watch

Porovnanie Apple Watch 9, 8, 7, Ultra aj SE. Ktoré Apple hodinky sú najlepšie?

Predstavovanie noviniek v podaní Apple je vo svete technológií každoročnou udalosťou. Používatelia a fanúšikovia značky si zvykli na to, že Apple pravidelne prichádza na trh s novými inováciami na svojich iPhonoch, iPadoch, MacBookoch a taktiež uvádza na trh pravidelne nový modelový rad inteligentných hodiniek Apple Watch. Kým niektoré staršie modely už ukončili svoj predaj, na trhu sú stále novšie série Apple Watch, ktorých kúpa stojí za zváženie. Pripravili sme pre vás praktické porovnanie smart hodiniek od Apple, aby ste mali prehľad o jednotlivých parametroch a funkciách.

Publikované: 13.10.2023
Aktualizované: 26.04.2024
Obsah článku:

Vo všeobecnosti patria Apple Watch k veľmi žiadaným a obľúbeným inteligentným hodinkám. Prvá generácia Apple Watch bola predstavená ešte v roku 2015. Za osem rokov sa segment inteligentných hodiniek posunul vpred a Apple Watch často patrili medzi hráčov na trhu, ktorí udávali trendy. Aké sú rozdiely medzi Apple Watch 7 či Apple Watch 8? V čom sú špecifické Apple Watch SE (2022) alebo Apple Watch Ultra 2? A s akými vylepšeniami prišli hodinky Apple Watch 9?

Porovnanie najnovších Apple Watch Series 9, 8 a 7

V prípade najnovších modelov dochádzalo v posledných rokoch k veľmi nevýrazným vylepšeniam. Apple si za často len kozmetické zmeny vyslúžil pomerne veľa kritiky. Hlavný rad hodiniek Apple Watch sa v dizajne od 7. série nijak výraznejšie nezmenil. V každom prípade stále platí, že pri výbere máte možnosť z dvoch veľkostí puzdra. Prirodzene, menšie 41 mm puzdro je vhodnejšie pre dámske zápästie.

Naprieč generáciami začali Apple Watch pri displejoch využívať technológiu Always-On a taktiež úspornejší LTPO OLED displej. Vývojom prešiel aj hardvér, ktorý so sebou takmer každoročne priniesol nejaké vylepšenie zabezpečujúce vyšší výkon. Výdrž batérie ostala proti tomu u starších aj novších modelov rovnaká. Zmeny, ktoré stoja za pozornosť, sa týkajú primárne nových funkcií, ktoré postupne Apple Watch obohacovali a snažili sa prinášať inovácie oproti konkurencii – od detekcie pádu a nehôd cez snímač telesnej teploty až po hlasové ovládanie cez Siri.

Porovnanie najnovších Apple Watch Series 9, 8 a 7

Porovnanie Apple Watch Ultra, Ultra 2 a SE (2022)

Športové hodinky zo série Apple nesú označenie Ultra. Prvýkrát bol tento model predstavený v roku 2022, keď prišiel na trh spolu s novým modelom Apple Watch 8 a Apple Watch SE (2. generácia). Apple Watch Ultra sú hodinky určené pre náročných používateľov. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou, špecifickými technológiami i funkciami. Hodinky Apple Watch Ultra 2 sú vodoodolné do 100 metrov a potápať sa je s nimi možné až do hĺbky 40 metrov. Pochváliť sa tiež môžu vyššou výdržou na jedno nabitie. Aké sú rozdiely medzi Apple Watch Ultra a Apple Watch Ultra 2?

Porovnanie Apple Watch Ultra, Ultra 2 a 9

Naproti tomu Apple Watch SE sú „jednoduchšou“ verziou hlavného radu Apple hodiniek. Poskytujú veľmi dobrý pomer ceny a výkonu a zásadne sa od štandardného radu odlišujú hlavne obmedzenými funkciami. Najnovší model Apple Watch SE 2. generácie bol predstavený v roku 2022 spolu s modelom Apple Watch 8. Rozhodovanie medzi starším a novším modelom SE a Apple Watch Series 9 vám môže uľahčiť naše porovnanie.

Porovnanie Apple Watch SE a 9

Porovnanie starších Apple Watch Series 6, 5 a 4

Staršie modely Apple Watch už dnes nie sú oficiálne v predaji. Ak vás však zaujíma, akými zmenami Apple hodinky v úvode svojej produkcie prešli, môžete si pozrieť ich porovnanie. Oproti najnovším modelom majú iné rozmery, výkon, ale predovšetkým sú ochudobnené o viaceré dnes už úplne bežné funkcie.

Porovnanie starších Apple Watch Series 6, 5 a 4

Najpredávanejšie Apple Watch podľa Heureka.sk

V tejto časti sa môžete pozrieť na najpredávanejšie Apple Watch hodinky podľa Heureka.sk. Spotrebitelia medzi týmito hodinkami často vyberajú spomedzi najnovších modelov, ktoré v danom roku výrobca uvádza na trhu. Predaje však poukazujú na to, že často spotrebitelia siahnu aj po starších modeloch, ktoré ponúknu dostatočnú funkcionalitu, no zaujmú nižšou cenou. Čísla predajov sa neustále menia. Tabuľku sa snažíme pravidelne aktualizovať na základe databázy cenového porovnávača. Možno práve medzi najpredávanejšími Apple Watch nájdete model, ktorý ste si v porovnaní vyhliadli.

Názov Hodnotenie Detail
Apple Watch Series 9 45 mm 5* Zobraziť produkt
Apple Watch Ultra 2 49 mm 5* Zobraziť produkt
Apple Watch SE (2023) 44 mm 5* Zobraziť produkt
Apple Watch SE (2023) 40 mm 5* Zobraziť produkt
Apple Watch Series 9 41 mm 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

V tejto sekcii nájdete otázky a odpovede na to, čo vás zaujíma. Apple Watch hodinky sú u spotrebiteľov veľmi obľúbené a ľudia sa často rozhodujú podľa maličkostí. Ak máte otázky ohľadom hodiniek Apple Watch, neváhajte sa na nás obrátiť. Zapojiť sa tiež môžete do diskusie pod článkom, kde sa môžete podeliť o vlastné skúsenosti s výberom hodiniek značky Apple. Máte skúsenosť s ich používaním? Budeme radi, ak sa podelíte o svoje názory, tipy a triky súvisiace s ich používaním alebo výberom.

Apple Watch Nike sú hodiny, ktoré sú oproti štandardnému hlavnému radu označené logom spoločnosti Nike. V rámci softvéru je už v základe dostupná aplikácia Nike Run Club. Hodinky sa tiež odlišujú špeciálnym športovým remienkom. Hodinky boli vyrobené v spolupráci značiek Apple a Nike.

V zásade je voľba na zákazníkovi. Najnovšie modely Apple Watch disponujú dvoma veľkosťami puzdra, konkrétne menšie má priemer 41 mm a väčšie 45 mm. Ak hľadáte dámske Apple Watch hodinky, odporúčame menšie puzdro, naopak, väčší priemer je vhodný pre pánske zápästie. Modely Ultra disponujú veľkosťou puzdra len 49 mm a pri modeloch Apple Watch SE máte na výber z veľkosti puzdra 40 alebo 44 mm.

Pred zakúpením remienka je potrebné skontrolovať kompatibilitu remienku a puzdra. Ak majú hodinky na zadnej strane kovový článok, remienok uvoľníte stlačením tohto článku, pričom súčasne počas stlačenia remienok uvoľníte. Nový remienok jednoducho zasuniete do puzdra tak, aby zacvakol. Pri remienkoch Solo Loop a Braided Solo Loop stačí remienok uchopiť a roztiahnuť ho. Ak disponujete iným druhom remienka, na stránke Apple sú dostupné detailné návody.

Apple Watch Series 7

Vodotesné smart hodinky, dotykový OLED Retina displej, veľkosť displeja 1 143 mm², hmotnosť 51,5 g

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Apple Watch Series 7 prinášajú doteraz najpevnejšie predné sklíčko s vysokou odolnosťou, preto oň nemusíte mať strach pri žiadnom športe. O skvelú čitateľnosť displeja na priamom slnku sa stará svietivosť 1 000 nitov, s čitateľnosťou sme nemali problém za žiadnych svetelných podmienok. Potešilo nás, že hodinky sa nabíjajú rýchlejšie než ich predchodca a 8 minút nabíjania umožní až 8 hodín sledovania spánku. Za 45 minút boli nabité na 80 %, čo nám umožnilo používať ich niekoľko hodín. Výdrž batérie je pri všetkých zapnutých funkciách cca 1 deň.

Hodinky používateľov povzbudzujú k dodržiavaniu zdravých návykov. Zaznamenávajú aktivitu, chránia sluchdetegujú pád a privolajú pomocu tiesňovým volaním, monitorujú tiež srdcovú činnosť a ponúkajú desiatky tréningov. Vďaka integrovanému GPS a ukazovateľu nadmorskej výšky sme si ľahko zaznamenali výstupy alebo beh v horách. Pre celkový komfort z používania nechýba zobrazenie notifikácií z telefónu či prehrávanie hudby. K veľkým benefitom patria bezkontaktné platby pomocou Apple Pay či zobrazenie vernostných kariet alebo rôznych vstupeniek. Skvelé je, že napríklad aj pri cyklistike hodinky automaticky rozpoznali, že sme začali šliapať a pripomenuli nám spustenie aktivity.

Pri strese nám prišla vhod nová funkcia Relax v aplikácii Mindfulness, ktorá pomôže nastaviť si cieľ a upokojiť sa pozorovaním krásnej animácie. Vďaka aplikácii Spánok sme si zas po spárovaní s iPhonom vytvorili pravidelný spánkový režim. Vďaka haptickým upozorneniam hodinky pomôžu odpočítať odporúčaných dvadsať sekúnd umývania rúk, čo je skvelá funkcia v období pandémie, keď na hygiene rúk obzvlášť záleží. V prípade, že na vás pôjde panický atak, využijete aplikáciu Dýchanie, ktorá bude s vami vdychovať a vydychovať, až pokým sa neupokojíte. V rámci zdravotných funkcií poteší aj snímanie okysličovania krvi či aplikácia EKG.

Hodinky pôsobia luxusne a ich vzhľad podčiarkuje množstvo exkluzívnych štýlov ciferníkov či rozloženia funkcionality na displeji. Osobitý štýl je možné dosiahnuť aj ľahko vymeniteľnými remienkami, ktoré sú dostupné v rôznych farbách i materiáloch. Celkový prémiový dojem dopĺňa kvalita spracovania, pretože puzdro hodiniek bolo vyrobené zo stopercentne recyklovaného hliníka a ich OLED Retina displej má odolné Ion-X sklíčko s perfektnou reprodukciou farieb.

Hodinky ponúkajú používateľom všetko, čo sa od smart hodiniek očakáva. Pri používaní nám nechýbalo nič a cítili sme komfort v akejkoľvek situácii. K ich nevýhodám patrí vyššia obstarávacia cena a kompatibilita len s operačným systémom iOS (iPhone). Za ďalšie negatíva považujeme krátku výdrž batérie, pri aktívnom používaní sa dostanete na jeden deň, respektíve 15 hodín. Časté nabíjanie je teda nutnosťou.

Hodinky Apple Watch Series 7 sa tešia medzi používateľmi „jablkových“ zariadení veľkej obľube. Oceňujú super vzhľad, funkcionalitu či rýchly procesor. Oproti staršiemu modelu ocenili, že v tomto pribudla funkcia merania saturácie kyslíka v krvi a zväčšil sa aj displej, ktorý je skvele čitateľný. Dámam sa páčilo, že hoci sú hodinky rozmerovo väčšie, krásne sedia aj na ženskej ruke. Ako jedinú zásadnú nevýhodu používatelia vnímajú krátku výdrž batérie, ktorá dosahuje len jeden deň.

Pozitíva

Veľký a prehľadný displej
Odolné Ion-X sklíčko na displeji
Snímanie okysličovania krvi
Monitoring pádu
Bezkontaktné platby Apply Pay
Možnosť telefonovať aj odpovedať na správy

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Krátka výdrž batérie (1 deň)
Kompatibilita len s iOS

Kapacita batérie = – ● Typ displeja = OLED Retina ● Veľkosť displeja = 1 143 mm² ● Rozlíšenie displeja = 396 x 484 px ● Výdrž: 1 deň ● Interná pamäť = 32 GB ● Hmotnosť = 51,5 g

Pre náročných

Apple Watch Series 8

Vodotesné smart hodinky do 50 m, výdrž batérie 18 hodín/0,75 dňa, bezkontaktné platby cez Apple Pay, Watch OS 16, odolnosť IPX6

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Od Apple Watch sa rok čo rok očakáva ten najvyšší technologický pokrok a inak to nie je ani pri Apple Watch Series 8. Tentoraz sa príliš veľa inovácií neobjavilo, no napriek tomu sú smart hodinky Apple elitou v kategórii. Hodinky sú určené pre náročnejších zákazníkov a verných Apple fanúšikov. Najnovšia generácia ponúka všetko, čo smart hodinky majú mať a ešte niečo navyše.

Vzhľad smart hodiniek Apple Watch 8 pripomína predchádzajúcu sériu, vlastne je to predchádzajúca séria. Dizajnová zmena neprišla, ale to nie je chyba, pretože Apple sa drží svojich princípov a zásad. To sa cení, ale na druhej strane po rokoch, kedy pri Apple Watch Series 4 prišiel výraznejší redizajn, zákazníci márne čakajú a niečo inovatívnejšie by sa už patrilo. Hranatý dizajn je elegantný i športový zároveň. Telo hodiniek je z hliníka. Retina LTPO OLED displej s rozlíšením 396 x 484 je krásny, kvalitný a na prvý dotyk i prvý ťah poslúcha. Menej sa nám páči šetrenie na sklíčku Ion-X, ktoré v testoch nepreukazuje žiadnu špeciálnu odolnosť proti škrabancom. Oproti tomu je zafírové omnoho odolnejšie. Na spodnej strane puzdra sa nachádzajú senzory a diódy.

Na ľavej strane je podlhovastý reproduktor a v pravej časti puzdra je otočná korunka, mikrofón i zapustené tlačidlo. Toto sa nezmenilo. Hodinky sú vodotesné do 5 ATM. Remienok je z mäkkého silikónu a veľmi dobre obopne akékoľvek zápästie. Veľmi dobrá je aj svietivosť displeja na slnku. Nechýba ani funkcia Always-On displeja.

Watch OS je opätovne dominantou inteligentných hodiniek od Apple. Zariadenie je skvele optimalizované, ekosystém je maximálne prehľadný a predovšetkým hodinky obsahujú App Store, takže využiteľných aplikácií je dostatok. Klasické funkcie ako kalendár, budík, menštruačný cyklus alebo kalkulačka sú povinnou jazdou, no poteší navigácia alebo pre mnohých nutné NFC pre bezkontaktné platby Apple Pay. Hodinky na telefonovanie využíva v praxi malé množstvo používateľov, no možné to je. Buď to vďaka spárovanému telefónu, alebo cez eSIM kartu. Vo výbave je aj hudobný prehrávač a interné úložisko s 32 GB, kde si môžete vložiť napríklad hudbu a ísť si zabehať bez hodiniek.

Akcelerometer, výškomer, barometer alebo kompas sú taktiež očakávanými prvkami výbavy. Novinkou medzi funkciami je rozpoznanie autonehody – hodinky dokážu rozpoznať náraz a ak sú spárované s telefónom alebo majú eSIM, dokážu privolať pomoc samy do niekoľkých sekúnd. Alebo tak urobíte vy SOS tlačidlom. Apple Watch 8 sa dosť zamerali na diagnostiku a monitoring športových aktivít a telesných procesov – EKG, okysličenie krvi, tep, monitoring spánku (identifikovanie fáz spánku) či dokonca telesnej teploty. Tá je monitorovaná len počas spánku a v zásade tak teplomer ako samostatný prvok nemožno využívať. Fitness funkcie ako monitorovanie behu, bicyklovania alebo lyžovania sa spresnili a dokážete tak presnejšie vyhodnotiť vašu kondíciu.

Mnohým prémiovým hodinkám, a to vrátane Samsungu, možno vyčítať, že výdrž batérie je žalostná. Argumentom má byť množstvo funkcií, senzorov, kvalitných displejov a výkonných procesorov. A zdá sa, že aj Applu tento argument stačí. Ale zhoršenie? 18 hodín výdrže na jedno nabitie je naozaj málo a monitorovať spánok sa nezdá ako dobrý nápad, pretože hodinky skôr v noci budete nabíjať. Úsporný režim, ktorý sľubuje 36 hodín výdrže, je bonusom, no bude vypnutý Always-on displej, čo odporúčame tak či tak a nebudete mať k dispozícii ani denný monitoring tepu, saturácie krvi a ďalších metrík. Tie si zapnete, len ak budete chcieť niečo vedieť. Nabíjanie káblom v balení s indukčným dokom nabije hodinky z 0 na 100 % za niečo vyše hodinu.

Smart hodinky od Apple nie sú pre každého. Bez toho, aby sme Watch Series 8 porovnávali, nesiahnu po nich ľudia, ktorým nestačí 18 hodín výdrže. Záchranou je úsporný režim. Takisto ich nebudú potrebovať ani majitelia Apple Watch Series 7. Nie každému budú stačiť tie minimálne inovácie, ktoré Apple v prípade inteligentných hodiniek predstavil. Hoci ide o najlepšie smart hodinky na trhu, pre mnohých ide skôr o tvrdenie na papieri. Reči, že Apple je Apple už nestačia a zákazníci od hodiniek čakali niečo trochu iné a nové. Zákazník, ktorému nevadí si priplatiť, určite ocení ekosystém Watch OS, ktorý funguje bezkonkurenčne. Novinkou je aj nový procesor Apple S8. Taktiež skvelý displej robí radosť pri bežnom používaní. NFC platenie hodinkami je funkčné a praktické a Apple Pay podporuje väčšina bánk na Slovensku.

Apple Watch 8 kladú dôraz aj na športové funkcie a zdravie. Diagnostika EKG, meranie saturácie krvi a vyhodnocovanie rôznych štatistík. Detailné monitorovanie spánku na REM, základný a hlboký spánok je niečo navyše. Javí sa to ako niečo navyše, ale pritom ide o absolútny štandard a v tejto cene vlastne jediný „all inclusive“. Presnosť meraní je s minimálnou odchýlkou veľmi dobrá. Rozpoznanie autonehody v reálnych podmienkach sa na základe testov osvedčilo, hoci treba veriť, že túto funkciu používatelia potrebovať nebudú. Hodinky sú odolné proti vode i nárazom (IPX6). Stále hodinkami môžete volať alebo posielať SMS správy. Summa summarum, úplné klišé. Apple Watch Series 8 nesklamali, ale ani neohúrili. Pre praktického používateľa, fanúšika či milovníka Apple Watch ich kúpa nemusí úplne dávať zmysel.

Pozitíva

Skvelá rýchlosť a výkon hodiniek
NFC platba a telefonovanie hodinkami
Kvalitný displej

Negatíva

Vysoká cena
Málo inovácií
Výdrž batérie

Výdrž batérie: 18 hodín/0,75 dňa ● Rozlíšenie displeja: 396 x 484 px ● Bezkontaktné platby (NFC): áno/Apple Pay ● OS hodiniek: Watch OS 16 ● Kompatibilné OS: iOS ● Interné úložisko: 32 GB ● Vodeodolnosť: 5 ATM/50 m ● Odolnosť: Ion-X ● GPS: áno ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● Rozmery ciferníka: 45 mm ● Hmotnosť: 38,8 g ● Materiál: hliník + silikón

Apple Watch Ultra

Vodotesné smart hodinky, dotykový OLED displej, veľkosť 2“, hmotnosť 61,3 g, max. výdrž 36 hodín, podpora NFC, 32 GB úložisko

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Apple vsadil na odolnosť a vytvoril inteligentné hodinky Apple Watch Ultra, ktoré dokážu odolávať aj extrémnym podmienkam. Oproti bežným modelom tejto značky sa výdrž batérie zlepšila o niekoľko hodín. Bežné modely vydržia cca 18 hodín, pri týchto hodinkách sa výdrž dokáže vyšplhať na 36 hodín. V úspornom režime je to ešte viac. Potešilo nás, že puzdro hodiniek je vyrobené z titánu a sklíčko displeja je zafírové. Hodinky sú vďaka tomu odolné a spĺňajú aj vojenské štandardy odolnosti MIL-STD 810H. Nevadia im nízke ani vysoké teploty, teplotné šoky, dážď, vlhkosť, prach, piesok, nízky tlak či vibrácie.

Displej je dvakrát jasnejší než pri predchádzajúcom modeli Apple Watch Series 8. Je veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnku. Oceňujeme presné dvojfrekvenčné GPS vrátane výpočtov vzdialenosti, tempa a trasy a to aj v náročných podmienkach. Telo je naozaj odolné a zvláda extrémne teploty aj prevýšenie. Veľké plus si zaslúži ciferník so vstavaným kompasom a nočným režimom, hodinky sa tak dajú intuitívne ovládať aj v noci. Počas používania sa dajú v kompase označovať body cesty a potom sa vďaka funkcii návrat ľahko vrátiť späť na pôvodnú trasu. Výrobca do nich zabudoval aj praktickú sirénu, ktorá spustí 86-decibelový zvuk, ten dokáže upozorniť na vzdialenosť až 180 metrov.

Vodotesnosť je do 100 metrov a nechýba certifikát pre rekreačné prístrojové potápanie do 40 metrov. Zabudovaný hĺbkomer poskytuje prehľad o dôležitých ukazovateľoch. Pomocou aplikácie Oceanic+ si viete plnohodnotne nahradiť potápačský počítač. Tu výhody nekončia. Za zmienku stojí snímač teploty či funkcia detekcie autonehody a pádu, ktorá môže zachrániť ľudský život. Nechýbajú zdravotné snímače, v aplikácii EKG je možné vygenerovať elektrokardiogram a zmerať sme si mohli tiež hladinu kyslíka v krvi.

Ovládanie hodiniek je pohodlné a intuitívne. Oproti bežným Apple Watch modelom pribudlo tlačidlo nazvané „akcia“, ku ktorému je možné priradiť jednu z mnohých užitočných funkcií. Zabudované sú až tri mikrofóny a dva reproduktory, vďaka čomu sú telefonické hovory kvalitné a druhá strana nás veľmi dobre počula, aj keď bol na okolí hluk. Korunka a tlačidlo na druhej strane hodiniek sú vystúpené, preto sa dajú ľahko nahmatať aj v rukaviciach. Samozrejmosťou hodiniek je zobrazovanie notifikácií z mobilného telefónu či meranie a záznam rôznych športových aktivít. Spomenieme tiež pekné a pohodlné remienky, ktoré sa dajú vymieňať.

Hodinky majú kvalitnú konštrukciu, no keďže displej sa oproti predchádzajúcemu modelu zväčšil, na útlej ženskej ruke nemusia vyzerať až tak dobre. Hoci sa výdrž batérie zlepšila o polovicu, oproti konkurenčným modelom je to stále málo. Niektoré modely ponúkajú niekoľkodňovú výdrž, zatiaľ čo Apple Watch Ultra vydržia len 1,5 dňa. Najväčším mínusom hodiniek je obstarávacia cena. Cca 1 000 eur je naozaj veľa. Kúpu teda zvážte, či naozaj využijete všetky funkcie, ktoré tieto hodinky ponúkajú, a či to pre vás nebudú zbytočne investované peniaze. Nám sa hodinky používali veľmi dobre. Obstáli v rôznych záťažových podmienkach. Ak vám ide o odolnosť spojenú s vydareným dizajnom, môžu byť tou správnou voľbou.

Hodinky sa tešia obľube u majiteľov iPhonov. Na to, že sú drahé a ich cena sa pohybuje okolo 1 000 eur, sú používatelia produktov z dielne Apple už zvyknutí. Ocenili kvalitné materiály, pretože puzdro je vyrobené z titánu a na displeji je zafírové sklo. Hodinky sa tak uplatnia aj v extrémnych podmienkach a sú stvorené na dobrodružstvo. Plusom je podľa nich zvýšená svietivosť obrazovky, vďaka čomu je displej dobre čitateľný aj za slnečného dňa. Spomenuli tiež hlasný reproduktor a dobré mikrofóny. Telefonovanie je pohodlné a druhá strana ani netuší, že sa namiesto mobilu telefonuje z hodiniek. Vyzdvihli silnejšiu haptickú odozvu aj pomerne dlhú výdrž batérie, ktorá v low power režime vydrží 4 dni. Pochvalu si vyslúžili za kompatibilitu so všetkými 45 mm remienkami, rýchle nabíjaniehĺbkomerEKG či možnosť používať eSIM kartu. Za mínus považujú vysokú cenu.

Pozitíva

Odolnosť spĺňajúca vojenské štandardy
Presné dvojfrekvenčné GPS
Vodotesnosť do 100 metrov
Vstavaný kompas a funkcia návrat
Zabudovaná siréna (86 dB)
Meranie tepu a okysličenia krvi
Možnosť nahradiť potápačský počítač

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Slabá výdrž batérie oproti konkurencii

Veľkosť displeja: 2 palce ● Typ displeja: OLED ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: áno ● Veľkosť úložiska: 32 GB ● Odolnosť proti vode: do 10 ATM ● Maximálna výdrž batérie: 36 hodín ● Podpora NFC: áno (Apple Pay) ● Hmotnosť: 61,3 gramu

Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky

Vaše hodnotenie:
(89%)