Smart hodinky na telefonovanie

Najlepšie smart hodinky na telefonovanie 2024 + recenzie

Technológie v dnešnej dobe napredujú v každom smere. Výnimkou nie sú ani inteligentné hodinky, ktoré už nemusia byť využívané len ako fitness príslušenstvo. Toto malé zariadenie vám po prepojení s vaším smartfónom ponúka množstvo športových, zdravotných a iných inteligentných funkcií. Dokážete si predstaviť, že na uskutočnenie hovoru už nebudete potrebovať smartfón? V tomto článku vám predstavíme modely inteligentných hodiniek, ktoré zvládnu nahradiť telefón. Víťazom testu sa stal model Samsung Galaxy Watch5. Tieto hodinky sú u spotrebiteľov obľúbené, keďže vynikajú v pomere cena/kvalita. Už teraz sa však môžete tešiť aj na ďalšie zaujímavé modely.

Publikované: 24.04.2023
Aktualizované: 26.04.2024

Aké smart hodinky na telefonovanie si kúpiť?

Snáď každé inteligentné hodinky vás dokážu upozorniť na prichádzajúci hovor alebo správu. Niektoré hodinky navyše vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktoru preberajú hlavnú úlohu telefónu. Ktoré smart hodinky s funkciou volania budú pre vás najvhodnejšie? Ak si chcete výber zjednodušiť, nechajte ho na nás. Pre všetkých, ktorí nemajú čas čítať dlhé recenzie a pridlho rozmýšľať, sme vybrali 3 najlepšie modely označené príslušnými štítkami.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy Watch5 5* Zobraziť produkt
Huawei Watch GT 3 PRO 5* Zobraziť produkt
Apple Watch S9 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Samsung Galaxy Watch5

Samsung Galaxy Watch5

Super AMOLED displej, uhlopriečka 1,36", hmotnosť 33 g, výdrž batérie 40 hodín, notifikácie z telefónu, hovor, sociálne siete, e-mail, SMS

Zobraziť viac info

Multifunkčné hodinky Samsung Galaxy Watch5 sa tešia veľkej obľube. Sú nabité funkciami, z ktorých spomenieme napríklad bezkontaktné platenie s Google Pay, monitorovanie srdca, tlaku, spánku, okysličenia krvi a športových aktivít. Môžete sa tešiť na 1,39“ dotykový Super Amoled displej s dvoma tlačidlami a digitálnou lunetou. Vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru s nimi môžete volať bez toho, aby ste museli vyťahovať z vrecka telefón. K pozitívam patrí i pekný dizajn, naopak, negatívum je slabšia výdrž batérie.

Cenový trhák
Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 Active

AMOLED displej, uhlopriečka 1,43", hmotnosť 36,3 g, výdrž batérie 288 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociálne siete, E-mail

Zobraziť viac info

Ak cena patrí pre vás k rozhodujúcim faktorom, pozrite sa na model Xiaomi Watch S1 Active. Luxusný dizajn je doplnený 1,43" Amoled displejom s kovovým rámom. Hodinky disponujú prvotriednou výbavou so 117 športovými režimami. Vďaka rozhraniu bluetooth môžete priamo z hodiniek volať. Výhodou je vysoká presnosť fixácie polohy prostredníctvom dvojfrekvenčného čipu GNSS s podporou piatich satelitných systémov určovania polohy alebo NFC pre bezkontaktné platby s kartami MasterCard. Spotrebitelia oceňujú dlhú výdrž batérie.

Náš TIP
Huawei Watch GT3 PRO

Huawei Watch GT3 PRO

AMOLED displej, uhlopriečka 1,43", hmotnosť 54 g, výdrž batérie 336 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger

Zobraziť viac info

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú voľbou tých najnáročnejších, ktorým ide o dizajn v kombinácii s bohatou výbavou. Na prvý pohľad zaujmú luxusným vzhľadom. Telo z titánu je doplnené 1,43" Amoled displejom so zafírovým sklíčkom. Hodinky dokážu sledovať srdcový tep, hladinu stresu, SpO2 a tiež EKG pre dokonalý prehľad o vašom zdraví. Športovci ocenia vyše 100 športových aktivít a veľmi presnú GPS. Bonusom sú profesionálne funkcie na golf a potápanie. Kombinácia mikrofónu s reproduktorom a bluetooth rozhraním znamená možnosť telefonovania priamo zo zápästia.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Výber smart hodiniek nie je vôbec jednoduchý. Každý model je svojimi vlastnosťami určený pre niekoho iného. Na začiatok je vhodné premyslieť si, čo od hodiniek očakávate. Môžete si vybrať z modelov pre deti, ženy či športovcov. Ak patríte k osobám, ktoré majú veľa povinností a nechcete držať telefón celý deň pri uchu, budú sa vám hodiť smart hodinky na telefonovanie. Aby ste mohli cez smart hodinky telefonovať, musia disponovať mikrofónom a reproduktorom. Pozitívom však je, že mikrofón a reproduktor sa dostávajú do čoraz väčšieho počtu modelov smart watch. Neoddeliteľnou súčasťou smart hodiniek je možnosť pripojenia k smartfónu. Najčastejšie sú vybavené technológiou bluetooth alebo Wi-Fi. Existujú však aj také modely, ktoré umožňujú telefonovanie bez bluetooth pripojenia, s eSIM kartou. Každé smart hodinky, aj tie s možnosťou telefonovania, disponujú množstvom funkcií. Je len na vás, či vám stačia len univerzálne funkcie alebo chcete zariadenie so športovými či zdravotnými funkciami. Podobne ako pri telefónoch aj pri smart hodinkách si všímajte ich výkon, procesor, operačnú pamäť RAM a tiež výdrž batérie. Nezabudnite individuálne zvážiť ani veľkosť displeja, rozmery náramku a dizajn. Za zmienku stojí tiež materiál a vodoodolnosť.

Mikrofón a reproduktor
Konektivita
Dostupné funkcie
Výkon a výdrž batérie
Displej a ovládanie
Rozmery a dizajn
Hmotnosť a pohodlie pri nosení
Odolnosť a vodotesnosť
Podpora eSIM
Cena

Pri výbere smart hodiniek na telefonovanie sme okrem parametrov prihliadali na názory používateľov na internete. Ľudia, ktorí ich už testovali, môžu zdieľať najlepšie informácie o produkte, spolu s výhodami, ale aj nevýhodami. Aby sme vám ušetrili čas, tak sme tieto recenzie zapracovali do nášho testu. Pri tomto procese nám bola nápomocná databáza portálu Heureka.sk, ale aj internetové e-shopy, ako Alza.sk, Hej.sk, Nay.sk, Mall.sk či Datart.sk. V teste nájdete mnoho chvályhodných modelov od overených výrobcov, z ktorých spomenieme napríklad Samsung, Xiaomi, Apple či Huawei.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie smart hodiniek na telefonovanie

Od samotných recenzií nami vybraných najlepších modelov smart hodiniek na telefonovanie vás delí už len týchto pár riadkov. Prostredníctvom nich by sme vás chceli oboznámiť, že tento test neslúži na spropagovanie žiadneho výrobcu ani výrobku. Jednotlivé modely sme vybrali na základe pozitívnych recenzií, množstva funkcií, atraktívnej ceny či vysokej kvality spracovania. V recenziách nájdete podrobné popisy základných parametrov, naše subjektívne názory i spotrebiteľské recenzie. Navyše, jednotlivé modely smart hodiniek sú medzi sebou porovnávané. Veríme, že vám tieto informácie dostatočne pomôžu s výberom.

Víťaz testu

Samsung Galaxy Watch5

Super AMOLED displej, uhlopriečka 1,36", hmotnosť 33 g, výdrž batérie 40 hodín, notifikácie z telefónu, hovor, sociálne siete, e-mail, SMS

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5 ťažia z pozitív minulej generácie Samsung Galaxy Watch 4, ktorá sa tešila veľkej obľube. Model Watch 5 však posúva svoju výbavu ešte o úroveň vyššie. Je prepracovaný zvonku aj zvnútra. Na prvý pohľad nás zaujal čistý, minimalistický dizajn, ktorý predurčuje jeho univerzálnosť pre obe pohlavia.

Výhodou moderných smart hodiniek je možnosť prispôsobenia sa vášmu štýlu. Smart hodinky Watch 5 ponúkajú pestrú paletu dizajnov pre analógový i digitálny ciferník. Majú kvalitné hliníkové telo a ich 1,36" Amoled displej s rozlíšením 450 x 450 px chráni vysoko odolné zafírové sklíčko, ktoré len tak nepoškriabete. Hliníkové telo je dostupné vo viacerých farebných odtieňoch, a to v sivej, striebornej, čiernej a ružovej. Vzhľad hodiniek viete dotvoriť remienkami, ktorých je na trhu naozaj veľké množstvo.

Funkčná a senzorová výbava na hodinkách Samsung Galaxy Watch5 je pomerne široká. Či už sa venujete akémukoľvek športu, potrebujete sledovať svoj zdravotný stav alebo nechcete mať celý deň telefón pri uchu, tieto hodinky vám pomôžu vo všetkých oblastiach. Dokážu vykonávať profesionálne a pokročilé metriky pre celý rad športových aktivít, merať krvný tlak, kvalitu spánku, zloženie tela, EKG i SpO2. Nechýbajú im ani technológie bluetooth, Wi-Fi či NFC pre bezkontaktné platby Google Pay. Prostredníctvom zabudovaného mikrofónu a reproduktoru s nimi môžete telefonovať.

Vďaka vysokej odolnosti a vodotesnosti až do 50 metrov si s hodinkami viete užiť všetky fyzické aktivity. Na výber máte až 90 športových činností, z ktorých spomenieme napr. turistiku, posilňovanie, plávanie, beh, cyklistiku, veslovanie, jogu a mnoho iných. Plusom sú kvalitné navigačné služby GPS a Glonass, s ktorými budete mať lepší prehľad o vašej trase, polohe či vzdialenosti.

Používatelia určite ocenia relatívne dlhú výdrž batérie, ktorá pri hodinkách s množstvom funkcií nebýva štandardom. V porovnaní s predošlými modelmi rady Samsung Galaxy Watch majú omnoho väčšiu kapacitu batérie a tiež rýchlejšie nabíjanie. Výrobcovia uvádzajú 40-hodinovú výdrž batérie, ktorá sa však vzhľadom na využitie, obzvlášť pri telefonovaní, môže líšiť.

Vlastníkov smartfónov s operačným systémom iOS príliš nepotešíme, pretože zariadenie podporuje len Android. Čo sa týka ukladacieho priestoru, k dispozícii máte vstavanú pamäť s veľkosťou 16 GB. Veľkosť RAM predstavuje 1,5 GB.

V spotrebiteľských recenziách na tento model hodiniek Samsung prevládajú pozitívne názory. Za vyššiu cenu dostanete zariadenie, ktoré je prepracované v každom detaile. Spotrebitelia oceňujú pevný displej, množstvo funkcií, dizajn i rýchle nabíjanie. Aby sme len nechválili, pozrime sa aj na slabšie stránky zariadenia. Tieto hodinky najviac odporúčame majiteľom smartfónov značky Samsung, pretože v iných zariadeniach nemusia fungovať niektoré funkcie. Nesmieme zabudnúť ani na to, že zariadenie nepodporuje operačný systém iOS. Nevýhodou môže byť výdrž batérie, ktorá sa odvíja od frekvencie používania. V prípade, že vám nevyhovuje veľkosť, hodinky sa vyrábajú v menšej verzii, so 40 mm ciferníkom. Po zhodnotení všetkých plusov a mínusov sme dospeli k záveru, že v pomere cena/kvalita patrí hodinkám Samsung Galaxy Watch5 suverénne prvé miesto.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Displej
Pomer cena/kvalita

Negatíva

Kompatibilita len s Androidom

Uhlopriečka displeja: 1,36" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 40 hodín ● Telefonovanie: notifikácie z telefónu, hovor, sociálne siete, e-mail, SMS ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: Android ● Hmotnosť: 33 g

Cenový trhák

Xiaomi Watch S1 Active

AMOLED displej, uhlopriečka 1,43", hmotnosť 36,3 g, výdrž batérie 288 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociálne siete, E-mail

Pozrieť najlepšiu ponuku

Cenovo dostupnejšou možnosťou pre vás môžu byť smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active. Napriek nižšej cene majú elegantný, do detailov prepracovaný dizajn. V kovovom rámčeku je usadený 1,43" Amoled displej s dobrou čitateľnosťou aj na priamom slnku. Oproti modelu Samsung Galaxy Watch5 pôsobia mohutnejšie, čím si získajú skôr zákazníkov mužského pohlavia. Samozrejme, celkový vzhľad môžete dotvoriť výberom vhodného remienka a motívom ciferníka.

K dispozícii máte viac ako 200 štýlových a funkčných ciferníkov s rôznymi dizajnovými motívmi. Ciferníky oplývajú funkčnými tlačidlami pre rôzne technológie, výber športu a ďalších nástrojov. Veľkosť celého ciferníka dosahuje 46,6 mm a hmotnosť 36,3 g. Pri výbere preto zvážte obvod vášho zápästia. Ak máte užšiu ruku, hodinky môžu pôsobiť príliš mohutne.

Najdôležitejším parametrom smart hodiniek na telefonovanie je samotná funkcia telefonovania. Smart hodinky Xiaomi stačí pripojiť k vášmu telefónu pomocou bluetooth a môžete začať telefonovať. Zariadenie je vybavené mikrofónom a reproduktorom, čo umožňuje prijímať, ale aj začať hovor. Okrem toho je možné hovor odmietnuť i odpísať na SMS, WhatsApp či Messenger správy a tiež na e-maily. Hodinky môžete využiť aj pri krízovej situácii, pretože trojitým stlačením bočného tlačidla v pravom dolnom rohu vytočíte núdzový kontakt. Pre fungovanie tejto funkcie je potrebné ju najskôr nastaviť v aplikácii.

Hodinky na telefonovanie nespĺňajú len účel telefonovania. Okrem toho disponujú množstvom funkcií. Model Xiaomi Watch S1 sa svojou funkčnou a senzorovou výbavou približuje k víťazovi testu Samsung Galaxy Watch5. Či už sa pustíte do cvičenia alebo iných fyzických aktivít, hodinky presne zmerajú parametre vášho výkonu. Na výber budete mať z viac ako 117 športových režimov, z ktorých je 19 profesionálnych. Samozrejmosťou je monitorovanie tepovej frekvencie alebo výpočet spálených kalórií. Zo zdravotných funkcií spomenieme napríklad monitorovanie spánku, detekciu stresu, dychové cvičenia alebo zdravie žien. Pre lepší prehľad o všetkých funkciách a vašej aktivite vám odporúčame stiahnuť aplikáciu Mi Fitness.

Dotykové hodinky Xiaomi Watch S1 Active sú vybavené dvojpásmovým čipom GNSS s podporou piatich kľúčových systémov na určovanie polohy: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS. Vďaka nim dokážete rýchlejšie a presnejšie určiť vašu polohu. Oceňujeme vodoodolné vyhotovenie do hĺbky 50 metrov, takže sa môžete bez obáv pustiť do plávania a merať váš plavecký výkon.

Hodinkám nechýba ani technológia NFC, vďaka ktorej môžete využiť bezkontaktné platby Mi Pay a platiť hodinkami u platobných zariadení Mastercard. Nezabudli sme ani na výdrž batérie. Výrobcovia uvádzajú výdrž batérie pri typickom režime požívania 12 dní. Pri úspornom režime vydržia hodinky až 24 dní. Naopak, ak používate režim GPS, hodinky vydržia maximálne 30 hodín. Ide o individuálny výsledok, ktorý závisí od vášho používania.

Napriek nižšej cene nás tento model veľmi milo prekvapil nielen svojou funkčnou výbavou. Z nášho pohľadu je dokonca po funkčnej a senzorovej výbave porovnateľný s víťazom testu. Množstvo spokojných zákazníkov oceňuje dobrý mikrofón a hlasitosť reproduktorudlhú výdrž batérie a množstvo funkcií. Žiadne výrazné mínusy sme na tomto modeli nenašli. Jediné, čo môžeme vytknúť, je mohutnejší dizajn, ktorý môže odradiť od kúpy najmä ženy.

Pozitíva

Cena
Dostupné funkcie
Telefonovanie a NFC technológia

Negatíva

Príliš mohutný dizajn

Uhlopriečka displeja: 1,43" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 288 hodín ● Telefonovanie: prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociálne siete, E-mail ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: iOS, Android ● Hmotnosť: 36,3 g

Náš TIP

Huawei Watch GT3 PRO

AMOLED displej, uhlopriečka 1,43", hmotnosť 54 g, výdrž batérie 336 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 PRO zaujmú aj náročných používateľov. Podobne ako model Xiaomi Watch S1, veľkosťou a dizajnom sú tieto hodinky sú určené primárne mužom. Na prvý pohľad si všimnete ich elegantný 46 mm ciferník, ktorého telo je vyrobené z masívneho titánu. Ciferník je pokrytý zafírovým sklom a pod ním je bezpečne umiestnený 1,42" Amoled displej s rozlíšením 466 × 466 px.

Kvalitný Amoled displej sa vyznačuje tým, že je dobre čitateľný v každej situácii. Dokonca, špeciálne fluorescenčné ciferníky dokážu pekne svietiť vo dne aj v noci. Displej na hodinkách Huawei Watch GT3 Pro sa rozsvieti jednoduchým otočením zápästia. Na rámčeku máte k dispozícii otočnú korunku, s ktorou môžete ľahko a rýchlo približovať či odďaľovať aplikácie v menu a rýchlo sa dostať tam, kam potrebujete. Dizajn ciferníka si môžete prispôsobiť podľa seba alebo si môžete vybrať z množstva pripravených dizajnov, ktoré nájdete vo Watch AppGallery.

Keďže sa nám tento model hodiniek dostal do nášho testu, musí disponovať funkciou telefonovania. Ako však funguje? Stačí, ak spárujete váš smartfón so smart watch Huawei prostredníctvom bezdrôtovej technológie bluetooth. Vďaka integrovanému reproduktoru a mikrofónu môžete prijať prichádzajúci hovor a priamo zo zápästia volať. Hovor môžete uskutočniť len v prípade, že máte hodinky spárované so smartfónom a ste v jeho blízkom dosahu. Prostredníctvom týchto hodiniek môžete odpovedať na správy. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom Android, ale aj iOS.

Inteligentné hodinky Huawei majú k dispozícii okrem funkcie volania aj viac ako 100 športových režimov. Využiť môžete napríklad režimy pre beh, jazdu na bicykli, turistiku, skákanie cez švihadlo, lyžovanie, trenažér, veslovanie alebo plávanie. Vo Watch AppGallery máte k dispozícií veľké množstvo aplikácií, ktoré môžete používať cez hodinky. Samozrejmosťou sú zdravotné funkcie. Z nich si môžete vybrať sledovanie spánku, úrovne stresu, tepovú frekvenciu či hodnotu SpO2. Zariadenie nedisponuje NFC technológiou pre bezkontaktné platby.

Rozdielom oproti ostatným modelom je, že tieto hodinky disponujú profesionálnymi funkciami pre golfistov aj potápačov. Huawei Watch dokážu zaznamenať profesionálne údaje o švihu, vďaka ktorým budete poznať rýchlosť tempa aj dobu švihu do úplného detailu. Rovnako pre potápačov ponúkajú rôzne funkcie, ako zobrazenie dĺžky či hĺbky ponoru, upozornenia na dlhé a hlboké klesanie či tréningové režimy. So stupňom krytia IP68 a vodotesnosťou 5 ATM sa dá s hodinkami potápať do hĺbky 50 metrov.

Pri smart hodinkách býva častým problémom výdrž batérie. Dotykové hodinky Huawei Watch GT 3 Pro majú podľa spotrebiteľov dobrú výdrž batérie a poteší vás rýchle nabíjanie. Celú batériu nabijete len za 85 minút a následne sa môžete tešiť na 14-dňové používanie. Samozrejme, tento údaj je len informatívny. Výdrž batérie závisí od frekvencie používania zariadenia.

Pevné, masívne hodinky Huawei Watch GT3 PRO sú veľmi dobre prepracované po všetkých stránkach. Používateľom sa páči elegantný dizajn i kvalitný Amoled displej. Okrem volania môžete využívať množstvo športových i zdravotných funkcií. Výhodou je dlhá výdrž batérie. Ako mínus hodnotíme dizajn predurčený primárne mužom. Pre niekoho môže byť nevýhodou absencia NFC technológie.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Dlhá výdrž batérie
Funkcia telefonovania

Negatíva

Dizajnovo určené primárne mužom
Chýba technológia NFC

Uhlopriečka displeja: 1,43" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 336 hodín ● Telefonovanie: prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: Bluetooth ● Podporovaný OS: iOS, Android ● Hmotnosť: 54 g

Pre náročných

Apple Watch Series 8

Retina displej, uhlopriečka 1,9", hmotnosť 38,8 g, výdrž batérie 18 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociálne siete, e-mail

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tentoraz potešíme Apple fanúšikov, ktorí sa určite každý rok tešia na inovatívne zariadenia. Aktuálne je medzi smart hodinkami značky Apple na čele model Apple Watch Series 8. Oproti predchádzajúcim modelom nie je síce príliš inovatívny, no aj napriek tomu poteší najnáročnejších zákazníkov.

Oproti modelom Huawei Watch GT 3 PRO a Xiaomi Watch S1 majú smart hodinky Apple krajší dizajn, ktorý sa bude páčiť aj ženám. Pokiaľ vám nevyhovuje ich štandardná veľkosť 45 mm, sú dostupné taktiež vo veľkosti 41 mm. Ženy určite zaujmú funkcie pripravené priamo pre nich. Vďaka meraniu telesnej teploty hodinky dokážu predpovedať menštruáciu a ovuláciu. Okrem toho tiež sledujú, aký pravidelný je váš cyklus a či sa vyskytli nejaké odchýlky. Všetky vaše údaje ostávajú chránené heslom, Touch ID alebo Face ID.

Síce dlhšie nezmenený, no za to stále atraktívny hranatý dizajn pôsobí elegantne a zároveň športovo. Ciferníky si môžete prispôsobiť presne podľa vašich predstáv a záujmov. Celkový vzhľad dotvorí remienok. V balení nájdete gumený športový remienok, ktorý je príjemný na nosenie. Telo hodiniek je vyrobené z pevného hliníka. Retina displej s rozlíšením 396 x 484 px sa vyznačuje žiarivými farbami i ostrosťou za každého počasia. Slabšou stránkou je sklíčko Ion-X, ktoré je oproti zafírovému sklíčku menej odolné proti škrabancom. Na pravej strane sa nachádza otočná korunkamikrofón a zapustené tlačidlo. Na ľavej strane nájdete podlhovastý reproduktor. Nechýba ani funkcia stále rozsvieteného displeja, tzv. Always On.

Často telefonujete a mobil vám už príde nepraktický? Hodinkám nechýba možnosť telefonovania, ktorú zabezpečuje mikrofón, reproduktor a bluetooth. Namiesto spárovaného telefónu môžete využiť eSIM kartu. Novinkou medzi funkciami je rozpoznanie autonehody. Hodinky dokážu rozpoznať náraz a ak sú spárované s telefónom alebo majú eSIM, dokážu samy privolať pomoc. Vy tak môžete urobiť sami SOS tlačidlom. Samozrejmosťou sú SMS, či WhatsApp upozornenia, ale aj správy zo sociálnych sieti či e-maily. Na správy dokonca môžete priamo cez hodinky reagovať.

Po spárovaní hodiniek s iPhone sa vám otvorí nespočetné množstvo možností využitia. K dispozícií máte klasické funkcie ako kalendár, budík, menštruačný kalendár, kalkulačku, navigáciu alebo pre mnohých nutné NFC, ktoré zabezpečuje bezkontaktné platby Apple Pay. Vo výbave nechýba ani hudobný prehrávač a interné úložisko s 32 GB, kde si môžete vložiť napríklad hudbu a ísť si zabehať aj bez hodiniek. Samozrejme, to nie je všetko. Množstvo dostupných funkcií nájdete v App Store.

Hodinky vás doslova donútia k pohybu. Disponujú veľkým počtom zdravotných a fitness funkcií, že si medzi nimi určite nájde každý tu svoju. Hodinky vám vedia pomôcť splniť vaše fitness ciele, vďaka rôznym upozornenia a najmä dôkladným sledovaním vašej fyzickej aktivity. Z mnohých športových režimov spomenieme napríklad monitorovanie behu, cvičenia, bicyklovaniakorčuľovania alebo lyžovania. Nechýbajú dôležité funkcie, ako monitorovanie EKG, okysličenia krvi, tep, sledovanie telesnej teploty či monitoring spánku. Akcelerometer, výškomer, barometer alebo kompas sú taktiež medzi základnými prvkami výbavy.

Presnosť meraní je s minimálnou odchýlkou veľmi dobrá. Spomenieme ešte, že hodinky sú odolné proti vode i nárazom. Môžete sa s nimi potápať až do hĺbky 50 metrov. Odolný materiál zabraňuje poškodeniu bežným opotrebovaním vrátane prípadných nárazov. Prejdime však ku „kameňu úrazu“, ktorým je výdrž batérie. Mnohým prémiovým hodinkám, a to aj napríklad v prípade modelu Samsung Galaxy Watch5 možno vyčítať, že výdrž batérie je nedostatočná. Argumentom môže byť množstvo funkcií, senzorov a výkonných procesorov, no napríklad  pre modeli Huawei Watch GT3 PRO či Xiaomi Watch S1 to nie je problém. Pravdou je, že väčšina zariadení Apple sa musí vyrovnávať so slabšou výdržou batérie. Nič to však nemení na kvalite a výkonnosti zariadenia. Uvádzaných 18 hodín výdrže na jedno nabitie je naozaj príliš málo a nemožno povedať, ako môže prebiehať napríklad monitorovať spánku cez noc, keď je ich potrebné nabíjať. Ak vám záleží na výdrži batérie, budete si musieť odpustiť niektoré funkcie a zapnúť úsporný režim, ktorý sľubuje 36 hodín výdrže.

Smart hodinky Apple si rozhodne nemôže dovoliť každý. Odradiť vás hneď na začiatku môže vyššia cenová relácia. Milovníkov Apple zariadení určite neodradí ani cena, ani príliš slabá výdrž batérie. Ak už vlastníte Apple Watch Series 7, verzia 8 nebude pre vás ničím výnimočná. Apple Watch Series 8 nás síce nesklamali, ale ani príliš neohúrili. Spotrebitelia reagujú na tieto hodinky podobne ako my. Na dizajn, displej, presnosť, kompatibilitu či na množstvo funkcií im nemôžeme nič vytknúť. Za vyššiu cenu môžete naozaj očakávať nadštandardnú kvalitu, ktorej využiteľnosť pri slabšej batérií je však na zváženie.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Dizajn
NFC platby a telefonovanie

Negatíva

Vysoká cena
Slabá výdrž batérie
Kompatibilnosť len s iOS

Uhlopriečka displeja: 1,9" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 18 hodín ● Telefonovanie: prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociálne siete, e-mail ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: iOS ● Hmotnosť: 38,8 kg

Lacná kvalita

Amazfit Verge

AMOLED displej, uhlopriečka 1,3", hmotnosť 46 g, výdrž batérie 120 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, zobrazenie správ

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak je pre vás hlavnou prioritou funkcia volania a ostatné funkcie príliš nepotrebujete, postačia vám aj cenovo dostupné smart hodinky Amazfit Verge. Dizajnové prevedenie hodiniek je veľmi jednoduché, čo niekomu môže vyhovovať, inému prekážať. Vďaka klasickému vyhotoveniu sú vhodné pre obe pohlavia a zladíte ich s akýmkoľvek outfitom. Kruhový, 1,3" displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov disponuje Amoled technológiou, ktorá dodá hodinkám čitateľný obraz aj na priamom slnku. Navyše, obrazovka je ukrytá pod tvrdeným sklom Gorilla Glass 3. Telo hodiniek je vodotesné do hĺbky 50 metrov i prachuvzdorné.

Najväčšou prednosťou týchto cenovo dostupných hodiniek je funkcia telefonovania. Telefón stačí mať pripojený s hodinkami cez bluetoooth. Hneď ako vám niekto zavolá, hodinky začnú vibrovať a vy cez ne môžete hovor prijať. Telefón však musí zostať v maximálnej vzdialenosti 10 metrov a musí mať operačný systém Android. Okrem hovorov vás hodinky upozornia na množstvo ďalších udalostí v spárovanom telefóne, ako sú SMS či Whatsapp správy, udalosti v kalendári, novinky na sociálnych sieťach a veľa iného. Upozornenia si môžete len prečítať, hodinky neumožňujú na správy priamo odpovedať.

Zariadenie síce primárne slúži ako hodinky, no nájdete v ňom 12 športových režimov. Medzi nimi si môžete vybrať beh, bežecký pás, terénny beh, chôdzu, eliptický trenažér, horské výstupy, tenis, lyžovanie, futbal, cyklistiku, jazdu na rotopede alebo skákanie na švihadle. Veľmi užitočná je podpora GPS a GLONASS navigačného systému, vďaka ktorým budete mať presnejší prehľad o trase, ktorú ste prešli. Nechýba ani základná funkcia merania srdcového tepu a analýza spánku.  Zariadenie ponúka NFC technológiu, ktorá však umožňuje platby len cez Alipay. Ak by ste mali záujem o viac fitness či zdravotných funkcií, nájdete ich v rovnako cenovo dostupnom modeli Xiaomi Watch S1.

Kým napríklad Apple Watch Series 8 majú priveľa funkcií a slabú výdrž batérie, model Amazfit Verge je na tom práve naopak. Tým, že ponúka len základné funkcie, vám hodinky dokážu vydržať až 5 dní na jedno nabitie. Môžete si tak sledovať aj fázy spánku, keďže nemusíte zariadenie veľmi často nabíjať. Samozrejme, pri častom využívaní funkcie volania sa doba používania batérie značne zníži. Čo sa týka ovládania, je veľmi jednoduché a intuitívne a zariadenie spolupracuje len s operačným systémom Android.

Hodinky Amazfit Verge sú skvelou voľbou pre nenáročných používateľov, seniorov a pre osoby, ktorým postačia len základné funkcie. Spotrebiteľom sa páči najmä možnosť telefonovania a zobrazovanie notifikácií. Plusom je kvalitný, dobre čitateľný displej. Hodinky sa rýchlo nabíjajú a aj pri častom používaní vydržia až niekoľko dní. Niektorým používateľom môžu chýbať zdravotné i fitness funkcie a tiež nemožnosť odpovedať na správy. Berte však do úvahy nízku cenu, ktorá je primeraná ponúkaným funkciám.

Pozitíva

Cena
Možnosť telefonovania
Dlhá výdrž batérie

Negatíva

Málo funkcií
Dizajn
Krátky dosah

Uhlopriečka displeja: 1,3" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 120 hodín ● Telefonovanie: prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, zobrazenie správ ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: Android ● Hmotnosť: 46 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Ak žiaden spomedzi testovaných modelov nespĺňa vaše požiadavky, neprestávajte čítať. V nasledujúcich odstavcoch vám predstavíme ďalšie zaujímavé produkty, ktoré sa už nedostali do nášho hlavného testu. Keďže nové modely smart hodiniek stále pribúdajú a na trhu ich nájdete už naozaj mnoho, nie je možné, aby sme ich otestovali všetky. Tie najlepšie sme vám už síce predstavili v hlavnom teste, no pár ďalších kvalitných modelov, ktoré stoja o vašu pozornosť sme ešte našli.

Smart hodinky Apple Watch Series 7 disponujú Retina displejom, ktorý si môžete vybrať vo veľkosti 41 alebo 45 mm. Séria 7 je dizajnovo podobná s predošlými sériami, podobne ako Apple Watch Series 8. Displej je odolný proti prasknutiu, prachu i vode až do hĺbky 50 metrov. Samozrejmosťou je stabilné mobilné pripojenie. Vďaka eSIM môžete s hodinkami volať aj bez prítomnosti mobilu. Samozrejmosťou Apple hodiniek je množstvo smart, fitness a zdravotných funkcií. Nevýhodou je vyššia cena, slabšia výdrž batérie a kompatibilita len s iOS.

Pánom sa môže páčiť aj model Honor Watch GS Pro. Hodinky boli vyvinuté s dôrazom na ich funkčnosť a odolnosť. Prešli si náročnými testami, ktoré dokazujú, že odolávajú vysokým i mrazivým teplotám, nevadí im vlhké ani prašné prostredie a skvelo fungujú vo vysokej nadmorskej výške. Sú ideálnou voľbou pre náročných používateľov. Dizajnovo pôsobia príliš mohutne, preto ich ženám neodporúčame. Vyznačujú sa mnohými profesionálnymi, športovými i hobby režimami. Dlhá výdrž batérie zaručí bezproblémový chod v priebehu celej športovej aktivity. Po spárovaní hodiniek s vaším telefónom môžete vďaka zabudovanému mikrofónu vybavovať hovory priamo na zápästí.

Ak si potrpíte na dizajn, zapáčiť sa vám môžu smart hodinky zo strednej cenovej kategórie Huawei Watch GT2 Pro. Budú sa hodiť ako k elegantným outfitom, tak aj k športovým. Štýl hodiniek si hravo prispôsobíte ciferníkom alebo remienkom. Umožňujú prijímať telefonické hovory a počúvať hudbu. Prístroj ponúka komplexné údaje o vašich výkonoch pri rozličných športových aktivitách. Prostredníctvom vyspelých senzorov monitoruje  srdcovú frekvenciu, hodnotu VO2, saturáciu kyslíka, stresovú záťaž, kvalitu spánku či presnú polohu pomocou GPS. Výhodou je tiež dlhá výdrž batérie, a to aj napriek množstvu dostupných funkcií.

Samsung Galaxy Watch 4 potešia dámske i pánske publikum. Ich telo je vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele. Hodinky disponujú 1,4" Super Amoled displejom s krytím Corning Gorilla Glass a tiež bohatou senzorovou výbavou. Určite oceníte, že disponujú mikrofónom aj reproduktorom, vďaka ktorým môžete cez hodinky telefonovať. Okrem toho majú optický snímač srdcového tepu, merajú  EKG, krvný tlak, okysličenie krvi a disponujú senzorom bioelektrickej impedancie na meranie zloženia tela. Rovnako im nechýbajú ani športové funkcie a GPS, NFC, Wi-Fi a bluetooth technológie. V porovnaní s modelom Samsung Galaxy Watch 5 sú cenovo dostupnejšie. Mínusom je slabá výdrž batérie.

Výrobca Apple prišiel na trh s prelomovým modelom hodiniek Apple Watch Ultra. Ide o model, ktorý je naozaj prepracovaný vo všetkých smeroch. Robustný dizajn, odolné titánové puzdro, vodotesnosť do 100 metrov, odolnosť proti prachu a korózií, nízka hmotnosť, zafírové sklo, a najmä dlhšia výdrž batérie (36 h) posúvajú hodinky Apple na novú úroveň. Jasný a veľký displej sa dobre číta na priamom slnečnom svetle. Výrobcovia ich vybavili bohatou paletou zdravotných senzorov, športových režimov, presnejším GPS, NFC technológiou a nechýba ani funkcia telefonovania. Jedinou nevýhodou tohoto modelu je jeho príliš vysoká cena.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ako ste si už mohli všimnúť, konkurencia v segmente smart hodiniek je naozaj veľká. Vybrať si z množstva modelov len jeden môže byť časovo náročné. Keďže sme si dali za úlohu pomôcť vám s výberom, predstavíme vám ešte jeden parameter, ktorý môže byť pri výbere nápomocný. Je ním miera predajnosti. V spolupráci s cenovým porovnávačom Heureka.sk sme si pre vás pripravili tabuľku s najpredávanejšími modelmi smart hodiniek na telefonovanie. Aj keď je niektorý model najpredávanejší, dôkladne si ho prehliadnite, pretože to, čo vyhovuje iným, nemusí vyhovovať vám. Predajnosť je ovplyvnená množstvom faktorov a často sa mení. Napriek tomu u nás nájdete vždy aktualizované informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Madvell Pulsar 5* Zobraziť produkt
Armodd Prime 5* Zobraziť produkt
Samsung Galaxy Watch5 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Redmi Watch 3 Active 5* Zobraziť produkt
Samsung Galaxy Watch6 5* Zobraziť produkt

Viac o výbere smart hodiniek s NFCdámskych smart hodiniek či hodiniek na behanie sa dozviete v samostatných článkoch. 

Otázky a odpovede – FAQ

Ak ste sa nedozvedeli všetko o výbere smart hodiniek s funkciou telefonovania, ponúkame vám priestor na vaše otázky. Tie môžete vložiť do komentára. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a odpovedáme vám čo najskôr. Budeme tiež radi, ak sa podelíte o vaše recenzie či skúsenosti, ktoré so smart hodinkami na telefonovanie máte. Môžete tak pomôcť ostatným kupujúcim, snažiacim sa vybrať si to najlepšie. Nezabudnite si ešte na záver prečítať odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Predstavte si ju ako čip, ktorý v hodinkách nahradí známu plastovú kartičku s vašimi kontaktmi. Samotná prevádzka eSIM sa výrazne nelíši od klasickej SIM karty a túto technológiu v súčasnosti na Slovensku podporuje väčšina mobilných operátorov. Na aktiváciu stačí do inteligentných hodiniek nahrať profil eSIM. Všetky potrebné údaje dostanete od svojho operátora. Výhodou takejto eSIM karty je, že môžete mať načítaných viacero profilov, medzi ktorými sa môžete prepínať. Naopak, nevýhodou je, že hodinky s eSIM kartou budú mať iné telefónne číslo ako má váš smartfón.

Hodinky s klasickým slotom na SIM kartu majú svoje miesto na trhu už nejaký čas. Ide o pomerne špecifické zariadenie, ktoré si svoje miesto nájde najmä u detí a starších ľudí. Vďaka smartwatch s vloženou SIM kartou môžu rodičia napríklad sledovať, kde sa ich dieťa nachádza. Tieto hodinky, samozrejme, podporujú telefonické hovory a niektoré dokonca umožňujú fotiť a odosielať obrázky.

Vo väčšine prípadov to možné je, avšak existujú modely, ktoré to neumožňujú. Napríklad aj modely hodiniek z nášho testu Amazfit Verge či Samsung Galaxy Watch 5 nie sú kompatibilné so smartfónom Apple. Tak isto ani Apple Watch Series 8 nie sú kompatibilné s Androidom. Výrobcovia vždy pri konkrétnych modeloch smart hodiniek uvádzajú, s ktorými operačnými systémami inteligentných telefónov sú smart hodinky kompatibilné. Pred samotnou kúpou sa preto vždy uistite, či je dané zariadenie kompatibilné s vašim mobilom.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky

Vaše hodnotenie:
(91.4%)