Čističky vzduchu

Najlepšie čističky vzduchu 2024 + recenzie

Alergény, kuchynské zápachy či cigaretový dym. Toto všetko prúdi vzduchom v našich domácnostiach a dráždi naše dýchacie cesty. A ak k tomu prirátame aj znečistený vzduch z miest, zistíme, že do našich pľúc sa v skutočnosti dostáva nielen nekvalitný, ale aj škodlivý mix splodín či prachových častíc. Existuje však riešenie – čistička vzduchu. Tá si dokáže poradiť s alergénmi i roztočmi, vďaka čomu dopraje našim dýchacím cestám zdravšie „palivo“. Riešením pre vás môže byť víťaz nášho testu Electrolux PA91-404GY s funkciou automatickej úpravy vzduchu. Na trhu je však dostupných množstvo iných zaujímavých čističiek, preto neváhajte pokračovať v čítaní, aby vašej pozornosti neušla žiadna z nich. 

Publikované: 07.05.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Akú čističku vzduchu kúpiť?

Hoci trh ponúka spotrebiteľom takmer nepreberné množstvo čističiek vzduchu, s ich kúpou by ste sa nemali zbytočne uponáhľať. Dôležité je orientovať sa v jednotlivých parametroch, vďaka čomu predídete zlému výberu svojho nového spotrebiča. V našom prehľadnom výbere máte k dispozícii TOP 3 produkty, ktoré sa tešia veľkej obľube medzi používateľmi. Každý z nich je označený štítkom kvality, ktorý ich v danej kategórii radí medzi najlepšie.

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux PA91-404GY 5* Zobraziť produkt
Ionic-Care Triton X6 5* Zobraziť produkt
Philips AC3858/51 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Electrolux PA91-404GY

Electrolux PA91-404GY

Systém PureSense na monitorovanie kvality ovzdušia, 5-fázová filtrácia, výkon filtrácie na úrovni 485 m³, hlučnosť 17 – 46 dB.

Zobraziť viac info

Naše porovnanie ovládla jednoznačne čistička vzduchu Electrolux PA91-404GY. Zaujala funkciou neustáleho merania a vyhodnocovania kvality vzduchu v interiéri i exteriéri, vďaka čomu z neho dokáže v procese 5-stupňovej filtrácie odstrániť všetky nečistoty. Poradí si s miestnosťami s veľkosťou do 92 m² a pri výkone filtrácie 485 m³ za hodinu dokáže odstrániť až 99,9 % baktérií s veľkosťou od 0,1 µm.

Cenový trhák
Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6

Elektrostatický filter, 3 režimy, hlučnosť 8 dB, príkon max. 12 W.

Zobraziť viac info

Ak hľadáte účinnú čističku vzduchu v spojení s ionizátorom za dostupnú cenu, riešením pre vás môže byť Ionic-CARE Triton X6. Pnúka tri úrovne výkonu, vďaka ktorým si dokáže poradiť s miestnosťou veľkou do 75 m². Svoj príkon si však zachováva na úrovni 12 W, vďaka čomu je neuveriteľne šetrný. Použitý elektrostatický filter nie je potrebné vymieňať, stačí ho len čas od času vyčistiť.

Náš TIP
TrueLife AIR Purifier P7 WiFi

TrueLife AIR Purifier P7 WiFi

Príkon 56 W, 7-násobná filtrácia vzduchu, regulácia výkonu, UV lampa s technológiou UVCAir

Zobraziť viac info

Moderná čistička vzduchu TrueLife s viacnásobnou filtráciou a ionizátorom disponuje vysokým vzduchovým výkonom a rozsiahlym pokrytím. Výhodou čističky vzduchu je aj WiFi pripojenie. Možno ju ovládať cez smartfón. Silnou stránkou je aj veľmi tichý chod a taktiež režim nočného filtrovania vzduchu. Zaujímavosťou je aj farebné podsvietenie podľa miery znečistenia vzduchu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Kvalitná čistička vzduchu by mala byť v prvom rade účinná. Aj preto sme v našom porovnaní vychádzali z papierových parametrov overených používateľmi a ich dlhodobými skúsenosťami. Pri výbere sme sa sústredili na objektívne parametre, akými sú výkon, typ filtrácie či veľkosť miestnosti, do ktorej je prístroj vhodný. Vďaka týmto parametrom si potenciálni spotrebitelia dokážu utvoriť  ucelený obraz o čističkách vzduchu ešte pred kúpou. 

Výkon čističky
Typ použitého filtra
Hlučnosť
Spotreba energie
Kompaktnosť
Prídavné funkcie

Naše porovnanie najlepších čističiek vzduchu vychádza z viacerých slovenských a zahraničných odborných zdrojov. Technické parametre a papierové predpoklady sú neskôr spájané s dlhodobými používateľskými skúsenosťami z portálov Heureka.sk, Alza.sk, Mall.sk či Hej.sk tak, aby ste dostali informácie podané vždy z prvej ruky.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie čističiek vzduchu 

Hoci môže byť dizajn zariadenia pri kúpe lákavý, riadiť sa ním nemožno. Aj preto je pri výbere čističky vzduchu mimoriadne dôležité zameriavať sa na skutočne podstatné parametre, ktoré by mali pri kúpe zohrávať prím. Náš výber je nezávislý a nezaujatý, pričom v značnej miere zohľadňuje dlhodobé používateľské skúsenosti spotrebiteľov. Cieľom nášho porovnania nie je vyzvihnúť konkrétny model, ale poukázať na praxou overené výhody a nevýhody v prípade každého zariadenia.

Víťaz testu

Electrolux PA91-404GY

Systém PureSense na monitorovanie kvality ovzdušia, 5-fázová filtrácia, výkon filtrácie na úrovni 485 m³, hlučnosť 17 – 46 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z čističky vzduchu Electrolux PA91-404GY nerobí víťaza nášho testu len vysoká účinnosť filtrácie, ale aj fakt, že je doslova nabitá modernými technológiami. Systém PureSense dokáže nepretržite monitorovať kvalitu ovzdušia v interiéri aj v exteriéri. Namerané hodnoty pritom automaticky implementuje do procesu čistenia, vďaka čomu si môžete byť istí, že budete mať vo vašej domácnosti vždy kvalitne prefiltrovaný vzduch. 

Model z dielne švédskej spoločnosti Electrolux disponuje príkonom v rozmedzí 4 – 28 W (v závislosti od zvoleného režimu) a výkonom filtrácie na úrovni 485 m³ vzduchu za hodinu. O dokonalé prečistenie vzduchu sa postará 5-fázová filtrácia. Najprv sa k slovu dostane mechanický filter, ktorý zo vzduchu odstráni najväčšie prachové častice. Následne antibakteriálna vrstva zabráni rastu mikroorganizmov a vzduch pripraví pre HEPA filter. Ten sa postará o odstránenie drobných alergénov a prachových častíc s veľkosťou 0,3 mikróna. Aby ste vašu domácnosť zbavili nepríjemných pachov, výrobca sa do čističky rozhodol zapracovať aj uhlíkový filter. V poslednej fáze čistenia vzduchu vykoná svoju úlohu ionizátor, ktorý odstráni zostávajúce nečistoty s využitím kladných a záporných iónov. 

Model Electrolux PA91-404GY sa môže pochváliť nízkou úrovňou hluku v rozmedzí 17 – 46 dB, vďaka čomu vám poslúži aj počas spánku. Kompaktné rozmery zariadenia, ktoré sa zastavili na hodnotách 56,5 x 31,5 x 31,5 cm, a hmotnosť 7,9 kilogramov sú zárukou jednoduchého prenosu zariadenia. Ak aj napriek tomu hľadáte kompaktnejšie zariadenie, neprehliadnite zariadenie Ionic-Care Triton X6.

Pozitíva

Vysoký výkon
5-stupňová filtrácia
Nízka hlučnosť

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Vzduchový výkon: 485 m³/h ● Príkon: 28 W ● Hlučnosť: 17 – 46 dB ● Hmotnosť: 7,9 kg

Cenový trhák

Ionic-CARE Triton X6

Elektrostatický filter, 3 režimy, hlučnosť 8 dB, príkon max. 12 W.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ionic-CARE Triton X6 je na prvý pohľad nenápadné zariadenie, ktoré však dokáže používateľovi poskytnúť aj za málo peňazí veľa muziky. Táto 70 centimetrov vysoká, 24 centimetrov hlboká, 21 centimetrov široká a 4,23 kilogramov vážiaca čistička je ideálnou voľbou do domácností, v ktorých poskytne neuveriteľne tichý chod v spojení s nulovými nákladmi na výmenu filtra

Na svoj chod používa sústavu elektród, ktoré nasávajú okolitý vzduch za pomoci tzv. elektrónového vetra. Pritiahnuté nečistoty následne zachytáva elektrostatický filter. Ten si dokáže poradiť nielen s prachom, ale aj s chemikáliami, alergénmi, kuchynským a cigaretovým zápachom, vírusmi, plesňami či rozpadovými prvkami radónu. Veľkou výhodou elektrostatického filtra je jeho trvácnosť. Stačí ho jednoducho utrieť vlhkou handričkou, prípadne pri väčších nečistotách naniesť vodu so saponátom. To všetko pritom za zachovania skvelých filtračných účinkov na úrovni 96 %. 

Výrobca modelu Ionic-CARE Triton X6 sľubuje popri príkone 12 W maximálne denné prevádzkové náklady 10 centov, pričom znížiť si ich môžete výberom jedného z troch dostupných režimov. Nízky výkon vám zabezpečí účinnosť v miestnosti veľkej do 15 m², pričom si pri prevádzkovom tempe pozostávajúcom z 20 sekúnd filtrácie a 120 sekúnd nečinnosti zachová príkon len 5 WStredný výkon čističky zdvihne príkon len na 7 W, výrazne sa však zvýši účinnosť prístroja. Ten tak dokáže pokryť 50 m² priestoru, a to pri vzduchovom výkone 38 m³ za hodinu. Ak sa však nechcete obmedzovať, zvoľte si plný výkon. Ten zabezpečí filtráciu vzduchu v priestore s veľkosťou do 75 m² a prečistí 65 m³ vzduchu za hodinu svojej práce. Poteší aj proces ionizácie vzduchu využívajúci kladné a záporné ióny na odstránenie posledných nečistôt.

Pozitíva

Tichý chod
Nízke prevádzkové náklady
Kompaktnosť

Negatíva

Nižší vzduchový výkon

Vzduchový výkon: 65 m³/h ● Príkon: 12 W ● Hlučnosť: 8 dB ● Hmotnosť: 4,23 kg

Náš TIP

TrueLife AIR Purifier P7 WiFi

Príkon 56 W, 7-násobná filtrácia vzduchu, regulácia výkonu, UV lampa s technológiou UVCAir

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moderná čistička vzduchu TrueLife s viacnásobnou filtráciou a ionizátorom disponuje vysokým vzduchovým výkonom a rozsiahlym pokrytím. Výhodou čističky vzduchu je aj WiFi pripojenie. Možno ju ovládať cez smartfón. Silnou stránkou je aj veľmi tichý chod a taktiež režim nočného filtrovania vzduchu. Zaujímavosťou je aj farebné podsvietenie podľa miery znečistenia vzduchu.

Najdôležitejšou úlohou čističky vzduchu je spoľahlivá filtrácia vzduchu. TrueLife AIR Purifier P7 WiFi je veľmi výkonné zariadenie s príkonom 56 W a pokryje priestor na úrovni 35 až 40 m2. Pri maximálnom výkone dokáže prefiltrovať až 310 m3 za hodinu. O čistý vzduch sa stará viacnásobná filtrácia, ktorá pozostáva zo vstupného filtra, nasleduje antibakteriálny filter, HEPA filtrácia, uhlíkový filter, katalytická funkcia, UV lampa a ionizátor. Práve UV lampa s technológiou UVCAir výrazne zvyšuje efektivitu čistenia vzduchu. Čistička dokáže zlikvidovať až 93,5 % prachových častíc a až 99,9 % alergénov a mikróbov. Zariadenie disponuje citlivým prachovým senzorom a automaticky tak dokáže detegovať úroveň znečistenia a prispôsobiť výkon.

Vybavená je tiež reguláciou výkonu, časovačom a nočným režimom. V nočnom režime ventilátor pracuje pri veľmi nízkych otáčkach. Doménou zariadenia, ktorú oceňujú aj zákazníci, je tichý chod. Hlučnosť sa pohybuje na úrovni 30 až 58 dB. V automatickom režime si výkon čistička reguluje samotná na základe toho, aká je miera znečistenia vzduchu. Podľa potreby však môžete aktivovať aj časovač. Ovládací panel s displejom sa nachádza na hornej časti prístroja. Tlačidlá sú dotykové. Samozrejme, výhodou WiFi pripojenia je, že môžete prostredníctvom aplikácie ovládať výkon, aktivovať časovač (1 až 8 hodín).

Veľmi štýlovým a súčasne i praktickým indikátorom nečistôt vo vzduchu je farebné podsvietenie samotnej čističky. Podľa farby presne viete, aká je miera znečistenia (zelená [najlepšia], modrá, žltá, červená [najhoršia]). Čistička má taktiež indikátor výmeny filtra. V balení sa nachádza jeden, ktorý už je súčasťou konštrukcie. Odporúčame pri výmene investovať do kvalitného uhlíkového filtra. Jeho úlohou je likvidovať zápachy i baktérie takže je dôležité, aby bol dostatočne efektívny. Opomenúť nemôžeme ani veľmi vydarený dizajn. Zariadenie pôsobí veľmi moderne a rozhodne v priestore nebude rušivým elementom.

Názory zákazníkov sú veľmi pozitívne. Prevládajú väčšinou kladné názory a spotrebitelia vnímajú aj silné stránky tejto čističky vzduchu. Častou spomínanou výhodou je veľmi tichý chod, ale predovšetkým vysoká účinnosť filtrovania vzduchu. Hoci tento model nepatrí k najlacnejším, ponúka veľmi účinnú viacnásobnú filtráciu, ktorá disponuje UV lampou a ionizátorom. Pre alergikov tak ide o veľmi vhodnú kúpu. Výkon zariadenia je dostačujúci a spotrebiteľov teší taktiež nízka spotreba elektrickej energie. Zariadenie sa podľa nich jednoducho a intuitívne ovláda. Plusom je aj možnosť stiahnutia mobilnej aplikácie. Aktivovať možno detský zámok, aby nedošlo k nežiadanej zmene nastavení.

Vítaný je u spotrebiteľov automatický režim, počas ktorého čistička sama deteguje mieru znečistenia vzduchu a reguluje svoj výkon. Prístroj je kompaktný a dobre spracovaný. Zaujímavosťou je farebná LED indikácia podľa úrovne kvality vzduchu, čo signalizujú štyri rôzne farby podsvietenia (zabudovaný senzor prachových častíc v ovzduší). Čistička vzduchu má aj časovač. V prípade, že požadujete vyšší výkon a chcete pokryť väčší priestor, vaše požiadavky s určitosťou splní čistička vzduchu Winix Zero Pro s výkonom 470 m3/hod. a dokáže efektívne fungovať aj v priestore s výmerou 80 až 120 m2.

Pozitíva

Účinná viacnásobná filtrácia s ionizáciou
Tichá prevádzka
Jednoduché ovládanie a kompaktné rozmery

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Vzduchový výkon: 310 m³/h ● Odporúčané pokrytie: 35 – 40 m2 ● Príkon: 56 W ● Hlučnosť: 30 – 55 dB ● Hmotnosť: 10,7 kg

Dobré recenzie

Winix Zero Pro

Vzduchový výkon 470 m³ za hodinu, tri režimy filtrácie (automatický, normálny a nočný), 5-stupňová filtrácia.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitná čistička vzduchu Winix Zero Pro so skvelým výkonom zabezpečujúcim účinnosť až do 120 m². Príkon zariadenia sa zastavil na hodnote 90 W pri maximálnom zaťažení, v takom prípade dokáže dosiahnuť maximálny vzduchový výkon 470 m³ za hodinu. Ponúka tri režimy filtrácie (automatický, normálny a nočný), štvorúrovňový indikátor kvality vzduchu a režim časovača. Čo z nej však robí skutočne výnimočné zariadenie, je spôsob filtrácie ovzdušia. 

Winix Zero Pro totiž pracuje hneď s piatimi technológiami, aby dosiahla čo najlepší výsledný efekt. Filtrácia sa začína v umývateľnom predfiltri, ktorý vzduch pripraví pre True HEPA filtru H13. Ten dokáže s 99,97 % účinnosťou z okolia odstrániť častice dymu, prachu, peľové častice či spóry plesní s veľkosťou 0,3 mikrometra. Nepríjemného kuchynského alebo cigaretového zápachu vás zbaví AOC filter s aktívnym uhlím. Jeho veľkou výhodou je nielen trojnásobne vyššia účinnosť v porovnaní s bežným uhlíkovým filtrom, ale aj fakt, že ho stačí jednoducho vyčistiť raz za tri mesiace prevádzky. Vo štvrtej fáze čistenia prichádza na scénu patentovaná úprava Cleancel™, ktorá pôsobí ako akási hygienická bariéra. Tá bráni bakteriálnej kontaminácii HEPA filtra a zároveň znemožňuje mikroorganizmom preniknúť späť do ovzdušia. Proces čistenia vzduchu je ukončený technológiou PlasmaWave® – poistným systémom, ktorý vzduch v poslednej fáze ionizuje a dodáva mu tak potrebnú sviežosť. 

Vzhľadom na svoj výkon je Winix Zero Pro popri domácnostiach vhodným doplnkom aj v kanceláriách. Pôsobiť tam bude nenápadným dojmom, o čo sa postarajú jej stále prijateľné rozmery 69,5 x 49 x 32 centimetrov. Vďaka váhe na úrovni 9,7 kilogramov môžete zariadenie prenášať podľa potrieb. Je pre vás výkon 470 m³ za hodinu zbytočne vysoký? Siahnite po víťazovi nášho testu Electrolux PA91-404GY.

Pozitíva

Vzduchový výkon
Výmera miestnosti

Negatíva

Vyšší príkon

Vzduchový výkon: 470 m³/h ● Výmera miestnosti: 120 m² ● Príkon: 90 W ● Hlučnosť: 56 dB ● Hmotnosť: 9,7 kg

Tesla Smart Air Purifier Pro XL

Senzor monitorovania vzduchu, vzduchový výkon 510 m³/h, priestor s výmerou max. 61 m2, hlučnosť max. 67 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

K recenzovaným modelom pridávame model čističky vzduchu od Tesly. Tento prístroj disponuje vysokým vzduchovým výkonom, čo je výhodou z hľadiska rýchlosti filtrácie. Taktiež dokáže pokryť dostatočne veľký priestor. Nechýba ani generátor iónov a UV lampa. So senzorom kvality vzduchu dokáže efektívne vyhodnotiť kvalitu ovzdušia v miestnosti.

Zariadenie je vybavené senzorom, ktorý monitoruje stav – kvalitu vzduchu v priestore. Senzor deteguje množstvo častí prachu v ovzduší a dokáže tak v automatickom režime optimalizovať výkon. Prístroj dosahuje vzduchový výkon až 510 m³/h. Dokáže pokryť priestor s výmerou na úrovni až 61 m2. Chod je pomerne tichý. Prípadne môžete výkon regulovať. Pri nízkom výkone je hlučnosť len na úrovni 20 dB. Pri prístroji tak pokojne môžete aj spať, čo veľmi oceňujú aj samotní používatelia.

Model je vybavený aj detským zámkom. Účinná filtrácia disponuje HEPA filtrom, fotokatalytickým filtrom a taktiež UVC lampou, ktorá má sterilizačný efekt. Vďaka účinnej filtrácii sa dokážete zbaviť alergénov, mikróbov i plesní. Výhodou je aj umývateľný predfilter. Pachy a zápach pohlcuje uhlíkový filter, ktorý je vymeniteľný. Spotrebiteľom sa páči prístroj aj po dizajnovej stránke.

Ovládanie je možné za pomoci ovládacieho panela s čelným displejom. Ovládací panel s tlačidlami sa nachádza na hornej strane čističky vzduchu. Zaujímavosťou je dostupná aplikácia od Tesly, cez ktorú môžete nastavovať výkon alebo jednoducho aktivovať časovač. Tesla Smart Air Purifier Pro XL je vybavená WiFi modulom (nepodporuje 5G sieť). Výduchy smerujú smerom hore a zabezpečená je tak dostatočná cirkulácia vzduchu v priestore. Priamo v aplikácii alebo na zariadení môžete aktivovať tichý režim.

Spotrebitelia si pochvaľujú predovšetkým účinnosť filtrácie a výhodou je takisto senzor monitorovania kvality vzduchu. Prístroj si v automatickom režime dokáže výkon regulovať sám. Zákazníkov teší možnosť ovládania zariadenia cez mobilnú aplikáciu (Smart life alebo Tuya). Dobré je, že aplikácia je tiež dostupná v českom aj slovenskom jazyku. Za pozitívnu stránku možno s určitosťou považovať tichý chod prístroja. Pri najnižšom výkonnostnom stupni v tichom režime neprekračuje hladina hluku hranicu 20 dB.

Používatelia chvália aj kvalitu spracovania. Výhodou je i umývateľný predfilter a cenovo dostupné náhradné filtre. Prítomná je UV lampa, ktorá efektívne prispieva k likvidácii mikróbov a alergénov a zároveň má sterilizačné účinky. Ionizátor zasa účinne zachytáva prachové častice. Výrobcu spotrebitelia chvália za dizajn zariadenia, hoci rozmery sú oproti niektorým konkurentom väčšie.

Pozitíva

Generátor iónov
WiFi pripojenie
Účinná filtrácia senzor kvality vzduchu

Negatíva

Bez výhrad

Vzduchový výkon: 510 m³/h ● Odporúčané pokrytie: max. 61 m2 ● Príkon: 60 W ● Hlučnosť: 20 – 67 dB ● Hmotnosť: - kg

Philips Series 4000i AC3858/50

Certifikácia ECARF, HEPA filter, funkcia Dual Scan, ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Clean Home+.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zariadenie Philips Series 4000i AC3858/50 certifikáciou ECARF skoncuje s alergénmi vo vašej domácnosti. Na zachytávanie malých baktérií, vírusov, prachových a alergénnych partikúl používa vysoko účinný HEPA filter, ktorý si dokáže poradiť až s 99,9 % častíc s veľkosťou 3 nanometrov. Príkon 60 W vám zabezpečí dostatočnú účinnosť v priestoroch s veľkosťou 60 m², pri najvyššom výkone však budete musieť počítať s pomerne vysokou hlučnosťou na úrovni 70 dB. Philips však svoju čističku prispôsobil aj na spanie a vybavil ju funkciou nočného režimu (získala označenie Quiet Mark). Vďaka nej sa úroveň hluku zníži na 24 dB

Pri testovaní nás zaujala funkcia Dual Scan, ktorá dokáže skontrolovať prítomnosť škodlivých plynov a PM2,5 častíc až 60-tisíc krát za minútu. Identifikovať pritom dokáže aj častice 800-krát menšie ako smog, resp. častice menšie ako je najmenší známy vírus. Vďaka tomu ponúka používateľovi vždy bezchybne čistý vzduch. Trojrozmerná cirkulácia vzduchu zasa výrazne zefektívni prácu prístroja. Odfiltrovať vzduch dokáže v priestore s veľkosťou 20 m² len za šesť minút. 

Čističku vzduchu môžete ovládať jednoducho pomocou ovládacieho panela na tele zariadenia, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie Clean Home+. Tá vám v reálnom čase prezradí kvalitu vzduchu v miestnosti aj v exteriéri. Samotné zariadenie je pomerne robustné, jeho rozmery sa zastavili na hodnotách 71,8 x 31 x 31 centimetrov. Váha na úrovni 9,4 kilogramov predurčuje umiestnenie zariadenia na zem. Hľadáte skôr zariadenie, ktoré by ste si umiestnili do police? Siahnite po Ionic-Care Triton X6.

Pozitíva

HEPA filter
Inteligentné funkcie

Negatíva

Vysoká hlučnosť pri plnom výkone

Výmera miestnosti: 60 m² ● Príkon: 60 W ● Hlučnosť: 70 dB ● Hmotnosť: 9,4 kg ● Typ filtra: HEPA filter

Ďalšie zaujímavé produkty

Hoci je ponuka čističiek vzduchu na trhu veľmi široká, je potrebné povedať, že len reflektuje súčasný dopyt po podobných zariadeniach. Aj preto sme sa rozhodli do nášho porovnania zaradiť päť alternatívnych produktov, ktorých parametre a doplnkové funkcie stoja rozhodne za povšimnutie. Ak ste si teda nevybrali svoj nový spotrebič z pätice testovaných zariadení, možno vás osloví jedno z tých bonusových.

Jednou z možností na kúpu je aj ETA Ventum 1569 90000. Tá disponuje kombináciou HEPA a uhlíkového filtra, ktoré sa starajú o dôkladnú filtráciu vzduchu v priestore. Jeho veľkosť by nemala prekročiť 35 m², v opačnom prípade čistička stratí na svojej efektivite. Nespornou výhodou je, že môže pracovať aj ako samostatný ventilátor, a to hneď s tromi rýchlostnými stupňami.

Zaujal vás model Winix Zero Pro, ale jeho skvelý výkon by ste v menšom priestore nevyužili? Máme pre vás dobrú správu, dostupná je aj jej nenápadnejšia verzia Winix Zero. Tá je vhodná do miestností s veľkosťou 35 m², v ktorých dokáže vzduch prefiltrovať až 4,5-krát. To všetko pri štyroch fázach čistenia využívajúcich umývateľný predfilter, True HEPA H13 filter, uhlíkový filter a technológiu PlasmaWave®. Celková účinnosť Winix Zero sa pritom vyšplhala na úroveň 99,97 %.

Rovnakú účinnosť filtrovania nežiaducich častíc vo vzduchu preukázal aj trojstupňový True HEPA filter v čističke Xiaomi Mi Air Purifier Pro H, ktorý si dokáže poradiť s časticami o veľkosti 0,3 mikrometra. Vďaka príkonu na úrovni 70 W sa môže produkt z dielne čínskeho giganta pochváliť vzduchovým výkonom 600 m³ za hodinu, čo bez problémov postačí do bežnej domácnosti.

Zaujať vás môže aj model Rohnson R-9600 využívajúci pedem stupňov filtrácie. Účinne si poradí so vzduchom v miestnosti do 60 m². Jej veľkou výhodou je nízka hladina hluku. Tá dosahuje len 48 dB, vďaka tomu je tak prístroj vhodný aj do vašej spálne. Čističku je možné pohodlne ovládať pomocou diaľkového ovládača, ale aj prostredníctvom kontrolného panela priamo na tele samotného zariadenia.

K ekosystému Xiaomi sa ešte na chvíľu vrátime. Medzi alternatívnymi produktmi by totiž nemala chýbať čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro. Tá sľubuje efektívnu prácu v priestoroch s veľkosťou do 60 m². Samozrejmosťou je prítomnosť filtra s aktívnym uhlím bojujúcim so zápachmi v miestnosti. Nechýba ani laserový senzor pevných častíc a optimalizovaný tlakový systém, ktorý je schopný za hodinu vyčistiť až 500 m³ vzduchu za hodinu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Jedným z parametrov, ktorý by ste mali pri kúpe čističky vzduchu zvažovať, je aj dlhodobá spokojnosť a záujem medzi používateľmi. Aj preto sme sa rozhodli do výberu zaradiť modely, ktoré  sa radia medzi najpredávanejšie na slovenskom trhuÚdaje získavame z portálu Heureka.sk a vzhľadom na meniace sa preferencie používateľov ich pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Ionic-Care Triton X6 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact 5* Zobraziť produkt
TrueLife AIR Purifier P7 5* Zobraziť produkt

Pri výbere svojej novej čističky vzduchu by ste mali myslieť minimálne o krok dopredu. Budete ju používať len v jednej miestnosti alebo ju máte v pláne presúvať? Chcete sa zbaviť kuchynského zápachu, prípadne vás trápia alergie? Ako veľmi ste citliví na hluk? Ako už iste tušíte, trh ponúka množstvo kvalitných modelov. Je však dôležité poznať odpovede na všetky otázky vopred, aby zodpovedala vaša nová pomocníčka vašim predstavám.

Ako vybrať čističku vzduchu

 • Výkon
 • Typ filtra
 • Hlučnosť
 • Spotrebu energie
 • Rozmery a hmotnosť
 • Prídavné funkcie

Výkon musí zodpovedať veľkosti miestnosti 

V prvom rade by ste mali vedieť, kam čističku umiestníte. Vo všeobecnosti totiž platí, že by mal byť vzduchový výkon aspoň taký vysoký, aby dokázal spotrebič daný priestor vyčistiť minimálne 2,5-krát. Odborníci sa pritom zhodujú, že v prípade alergikov stúpa nutnosť čistení až na číslo 4. Je to najmä z dôvodu nižšej citlivosti prístrojov na niektoré druhy alergénov. 

Pri kúpe čističky vzduchu by ste mali poznať dva vzorce: 

 • Pre nealergikov – plochu podlahy v m² vynásobte výškou miestnosti v metroch. Výsledok následne vynásobte číslom 2,5. 
 • Pre alergikov – plochu podlahy v m² vynásobte výškou miestnosti v metroch. Výsledok následne vynásobte číslom 4.

Príklad: Podlahová plocha miestnosti je 15 m², výška miestnosti sú 3 metre. Obe čísla vzájomne vynásobte, dostanete hodnotu 45. Ide o objem miestnosti udávaný v m³. Túto hodnotu následne vynásobte číslom 2,5, výsledkom bude 112,5 m³. Znamená to, že aby čistička efektívne prečistila vzduch vo vašej obývačke aspoň 2,5-krát, potrebuje disponovať vzduchovým výkonom najmenej 112,5 m³ za hodinu.  

Na kvalitnom filtri nešetrite

Rovnako podstatným parametrom je aj typ použitého filtra. Ten je totiž nadľahčene možné označiť za „pľúca čističky, ktoré filtrujú nečistoty zo vzduchu. Myslite na to, že každý z filtrov disponuje inými benefitmi. Neexistuje filter, ktorý by zo vzduchu stopercentne odstránil všetky pevné aj plynné častice. Najlepšie teda urobíte, ak siahnete po modeli s viacstupňovou filtráciou. Poďme sa však pozrieť na to, s akými filtrami sa môžete stretnúť v praxi: 

 • HEPA filter: Ide v súčasnosti o najpoužívanejší vzduchový filter. Dôvodom je jeho vysoká účinnosť (99,99 %). HEPA filtre si pritom dokážu často poradiť s prachovými či alergénnymi časticami s veľkosťou 0,3 mikróna. Ich nevýhodou je zvýšená hladina hlučnosti, ktorú zväčša prístroje využívajúce pri svojej práci ventilátor produkujú.
 • Elektrostatický filter: Na svoju prácu používa pomerne sofistikovanú metódu nabíjania nečistôt vo vzduchu elektrostatickou energiou. Vďaka tomu si môžu čističky vzduchu s elektrostatickým filtrom dovoliť pracovať bez ventilátora, výsledkom čoho je tichší chod zariadenia. Ani v tomto prípade sa však nevyhneme povestnému ale — elektrostatický filter disponuje účinnosťou na úrovni 99 %, no len v prípade väčších častíc. 
 • Filter s aktívnym uhlím: Zväčša ide o doplnkové filtre, ktoré zabezpečujú jeden z krokov pri viacstupňovom čistení vzduchu v miestnosti. Je potrebné povedať, že v tomto prípade nejde o filtre, ktoré zachytávajú pevné častice — svoju činnosť sústredia na pachy a plynné výpary. Ak vás teda trápi cigaretový dym alebo vám prekážajú kuchynské pachy, prítomnosť filtra s aktívnym uhlím v čističke rozhodne nepodceňte.
 • Vodný filter: Hoci ide na prvý pohľad o vhodného kandidáta, ktorý zabezpečuje tichú prácu prístroja, v jeho účinnosťou je to už o poznanie horšie. Účinnosť menej kvalitného vodného filtra totiž môže bez problémov klesnúť k hodnote 50 %, čo je, najmä v prípade alergikov, žalostne málo. Navyše, nečistoty a alergény sa usádzajú do vody, tá sa však následne opäť vyparuje do priestoru. Je preto potrebné ju pravidelne vymieňať
 • Fotokatalytický filter: Činnosť tohto typu filtra je pomerne zložitá – využíva chemické reakcie pod vplyvom UV žiarenia, teda hovoríme o činnosti katalyzátora. Svetlo a oxid uhličitý sa starajú o rozklad pomerne slušnej porcie baktérií, roztočov a alergénov. Vedľajším efektom vplyvu UV žiarenia na kyslík je tvorba ozónu.

Čistička vzduchu – výkon

Chcete pri čističke spať? Dajte si pozor na hluk

Omnoho obozretnejší by ste už mali byť pri hluku, ktorý spotrebič produkuje. Plánujete si vzduch filtrovať počas spánku? V tom prípade buďte obozretní hneď dvojnásobne. Čističky vzduchu totiž môžu vyprodukovať hluk aj na úrovni 50 dB, čo je pri spánku neprijateľné. Neznamená to však, že sa máte najvyššej možnej hladiny hluku okamžite zľaknúť. Je potrebné uvedomiť si, že prístroj ju dosiahne len málokedy. Závisieť to bude predovšetkým od zvoleného programu čistenia. Ak disponujenočným režimom, dajte si pozor, aby hladina hluku neprekročila hranicu 30 dB. Čím nižšia táto hodnota bude, tým menej vás bude prístroj rušiť. 

Spotreba energie nie je veľká

Je prirodzené, ak chceme v domácnosti šetriť. Sú však oblasti, kde sa to neoplatí — a jednou z nich je aj čistička vzduchu. Príkon pri bežných modeloch sa totiž pohybuje v rozmedzí jednotiek až stovák wattov. Predstavte si modelovú situáciu: 

Rozhodnete sa zakúpiť si čističku vzduchu s príkonom 100 W. Táto u vás pobeží 10 hodín denne a pre lepšiu predstavu uveďme, že na plný výkon — za 10 hodín svojej nepretržitej prevádzky na plný výkon tak spotrebuje 1 kWh. Čistička však takto pracovať po celý čas nebude, spotreba sa teda ešte výrazne zníži. Je pritom potrebné uvedomiť si, že v domácnosti nájdeme množstvo omnoho väčších „žrútov“ elektrickej energie. Napríklad ak vlastníte staršiu neúspornú chladničku, tá vám môže za deň spotrebovať aj 3,5 kWh energie, teda trojnásobok toho, čo dokáže pri najpesimistickejšom scenári pomerne výkonná čistička vzduchu. 

Kompaktnosť riešte len vtedy, keď plánujete spotrebič prenášať

V zásade platí, že kompaktnosť zariadenia by prím hrať nemala. Samozrejme, ak je pre vás prioritou čistička vzduchu do bytu, budú menšie rozmery len výhodou. Veľkosť a hmotnosť prístroja by však nemali nikdy klesať na úkor nižšieho výkonu a efektivity práce. Kompaktnosť tak riešte jedine za predpokladu, že plánujete zariadenie často prenášať. Aj v takom prípade si dajte pozor, aby bol jej výkon dostatočný na použitie vo všetkých priestoroch.  

Ventilátor a ionizátor potešia

Väčšina čističiek vzduchu disponuje aj doplnkovými či prémiovými funkciami. Mnohé z nich sú viazané na konkrétnu značku, preto o nich nemá zmysel hovoriť. Existujú však aj všeobecné funkcie. Také, ktoré síce nepotrebujete, ale ich prítomnosť vám mnohokrát výrazne uľahčí život. Ktoré to sú? 

 • Časovač: Kvalitnejšie prístroje sa môžu pochváliť časovačom. Vďaka nemu si môžete pomocou svojho smartfónu pohodlne spustiť čistenie vzduchu vo vašej domácnosti tak, aby bol pri vašom príchode dokonalo prefiltrovaný. Pri lacnejších modeloch zasa nepochybne oceníte opakované zapnutie alebo vypnutie po niekoľkých hodinách.
 • Ventilátor: Zabezpečuje lepšie prúdenie vzduchu v miestnosti, avšak na jeho kvalitu nemá žiaden vplyv. Oceníte ho najmä v lete. 
 • Regulácia výkonu: Vďaka možnosti regulácie výkonu môžete nastaviť prístroj podľa konkrétnej situácie – naplno, keď kv ám zavíta návšteva, na stredný výkon počas dňa a na malý počas noci. 
 • Ionizátor: Pri procese ionizácie vzduchu dochádza k jeho nabíjaniu zápornými iónmi, ktoré na seba následne viažu pachové častice. Výsledkom je záporne ionizovaný vzduch v miestnosti príjemnejší na vdychovanie. 

Najlepšia čistička vzduchu – parametre

Cena sa odvíja od veľkosti priestoru aj funkcií

Jedným z dôležitých parametrov pri kúpe novej čističky vzduchu je cena. Je potrebné si uvedomiť, že ju ovplyvňuje množstvo faktorov počnúc značkou a končiac funkciami. Je tak na zvážení každého používateľa, aby sa pred kúpou zamyslel nad tým, čo od prístroja očakáva. 

Ak hľadáte čističku vzduchu do bytu alebo domu, možnosti máte pomerne široké. Pravdepodobne vám totiž postačí zariadenie vhodné do menších miestností, no účinnosťou stále na veľmi vysokej úrovni. Také môže byť vaše už za niekoľko desiatok eur. Odporúčame vám však vyberať si najmä na základe papierových špecifikácií a používateľských skúseností. V takom prípade sa cena kvalitnej čističky do domácnosti môže vyšplhať na rozmedzie 100 až 400 eur

Cena bude stúpať priamo úmerne nielen so zvyšujúcou sa výmerou miestnosti, ale aj s požiadavkami používateľa. Ak požadujete funkciu časovača, nepretržitej kontroly kvality vzduchu, ionizátora, viacnásobnej filtrácie či ventilátora, budete musieť počítať aj s vyššími vstupnými nákladmi. Rovnako to bude aj v prípade, ak je vašou prioritou čistička vzduchu do kancelárie. Počítať totiž budete musieť nielen s väčšími priestormi, ale aj vyšším počtom ľudí a frekventovanejším pohybom. To všetko sú faktory, ktoré môžu cenu bez problémov „vystreliť“ aj nad hodnotu 500 eur

Overené sú značky Winix či Philips, miesto na trhu si získava aj Xiaomi

Aj keď je preferencia značky značne subjektívna, pri výbere produktu zastáva v hlave spotrebiteľa značnu úlohu. Odporúčame vyhnúť sa čističkám vzduchu od výrobcov, ktorí sú na trhu krátko alebo ponúkajú produkty certifikované len v niektorých regiónoch

K overeným výrobcom sa radí juhokórejská značka Winix. Na trhu pôsobí už viac než 40 rokov, od roku 2014 sú navyše jeho produkty testované skúsenými alergológmi v Českej republike, vďaka čomu si môžete byť istí vysokou efektivitou čistenia. Čínsky technologický gigant Xiaomi ponúka produkty za priaznivejšie ceny ako konkurencia (aspoň zvyčajne), a to bez nepriaznivého vplyvu na parametre. 

Hoci pôsobia na globálnom trhu desiatky až stovky výrobcov čističiek vzduchu, dôverovať všetkým by bolo naivné. Vedzte však, že kúpu produktu z dielne overených producentov akými sú PhilipsElectrolux či ETA by ste oľutovať nemali. Drahšie, avšak veľmi kvalitné produkty ponúka aj spoločnosť Dyson.

Otázky a odpovede – FAQ

Pri kúpe čističky vzduchu, pochopiteľne, vyvstáva množstvo otázok, ktoré potrebuje mať potenciálny spotrebiteľ jednoznačne zodpovedané. Máte nejaké otázky aj vy? Neváhajte nám ich položiť v sekcii komentárov. Odpovede na otázky budeme do sekcie Otázok a odpovedí pravidelne dopĺňať, aby sme tak spoločne pomohli čo najširšej skupine súčasných aj budúcich používateľov.

Na túto otázku neexistuje všeobecná odpoveď. Je potrebné si uvedomiť, že čas a doba filtrácie sa odvíja od množstva faktorov. Najvýznamnejšími z nich sú veľkosť miestnosti a pohyb ľudí v nej. Ak sa v miestnosti zdržiavate krátko, prispôsobte tomu aj čas čistenia vzduchu. Ak ide o, povedzme, obývaciu izbu alebo inú spoločenskú miestnosť a vy v nej chcete dosiahnuť najlepšie možné účinky, čističku zapnite na 3 – 5 hodín denne. 

Ideálne umiestnenie čističky vzduchu je závislé najmä od jej rozmerov. Ak ide o objemnejšie a ťažšie zariadenie, odporúčame vám ho umiestniť na zem – predídete tak prípadnému pádu z police a poškodeniu produktu. Ľahšie prístroje môžete položiť pokojne aj na nábytok. Myslite však na to, že by im nemal v práci brániť žiaden zbytočný predmet. Je dobré vývody prístroja sústrediť do stredu miestnosti. Niektoré modely disponujú distribúciou vzduchu na všetky smery. V takom prípade nevoľte umiestnenie priamo k stene, znížite ním účinnosť prúdenia vzduchu. 

Najlepšie výsledky dosiahne čistička vzduchu v prípade, že v sebe implementuje funkciu niekoľkostupňového filtrovania. Za tohto predpokladu je totiž v zariadení prítomných niekoľko filtrov, pričom každý z nich si plní svoju vlastnú funkciu. Ak prístroj funkciou viacnásobnej filtrácie nedisponuje, sústreďte sa aspoň na prítomnosť jedného filtra pevných častíc a jedného pachového filtra. 

Pre náročných

Dyson Pure Cool TP04

Prietok vzduchu 350 litrov za sekundu, oscilácia na úrovniach 45 °, 90 °, 180 ° a 350 °, detekcia častíc PM10, VOC, NO2, nepretržitý monitoring ovzdušia. 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročných používateľov sa stane víťazom nášho porovnania nepochybne čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04. Tá ponúka popri svojej primárnej funkcii a príkone na úrovni 40 W aj funkciu ventilátora, čo nepochybne oceníte počas horúcich letných mesiacov. Tešiť sa môžete na prietok vzduchu na úrovni 350 litrov za sekundu či osciláciu na úrovniach 45 °90 °180 ° 350 °. Je tak len na vás, či necháte zariadenie distribuovať vyčistený vzduch do celej miestnosti, alebo len do jej časti. V každom prípade si môžete podľa svojich preferencií vybrať medzi prúdením vzduchu dopredu alebo dozadu. 

Samotná klimatizácia dokáže detegovať prítomnosť častíc PM10VOCNO2 vo vzduchu a automaticky tak spustiť režim čistenia. Prítomný HEPA filter dokáže zachytiť 99,95 % mikročastíc a alergénov už s veľkosťou 0,3 mikróna. Uhlíkové filtre sa zasa postarajú o odstránenie plynov z ovzdušia. Používatelia oceňujú v prípade tohto zariadenia najmä nepretržitý monitoring ovzdušia, ktorý môže reagovať úpravami v nastaveniach už v prípade drobných zmien kvality vzduchu. Veľkou výhodou zariadenia je jeho kompaktnosť. Dyson Pure Cool TP04 váži len 4,98 kilogramov, vďaka čomu ho môžete bez problémov presúvať tak, ako sa vám to práve hodí. Atypické sú aj rozmery 106 x 22,5 x 22,5, ktoré značia, že dizajnový model TP04 je v porovnaní so svojimi konkurentmi vyšší a užší, vďaka čomu lepšie zapadne do priestoru. Ak je však pre vás v porovnaní s dizajnom podstatnejší výkon, svoju pozornosť zamerajte na model Winix Zero Pro.

Dyson Pure Cool TP04 je možné ovládať vďaka LCD navigačnému panelu na tele zariadenia, pomocou diaľkového ovládača, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Výhodou oproti konkurenčným modelom je aj podpora hlasového asistenta Amazon Alexa

Pozitíva

Vysoký prietok vzduchu
HEPA filter
Hlasový asistent

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Príkon: 40 W ● Typ filtra: HEPA filter ● Prietok vzduchu: 350 l/s ● Hmotnosť: 4,98 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Ionic-CARE Triton X6 strieborná

od 143,00 €
Kombinovaná čistička vzduchu s ionizátorom. Čistenie vzduchu s účinnosťou 90-96% prebieha úplne nehlučne a s nulovými nákladmi na výmenné...

Ionic-CARE Triton X6 biela

od 143,00 €
čistička vzduchu + ionizátor • príkon max. 12 W • max. efektívna plocha 75 m² • hlučnosť max. 8 dB • vzduchový výkon až 65 m³/hod • protiprachová...

Xiaomi Mi Air Purifier 3H

od 119,80 €
Myslite na zdravie seba i vašich blízkych. Inteligentná čistička vzduchu z dielne spoločnosti Xiaomi dohliadne na to, aby ste doma dýchali čistý a...

Ionic-CARE - Triton X6 drevo

od 156,00 €
Ionic-CARE Triton X6 produkt roku v rokoch 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 je účinná čistička vzduchu so vstavaným ionizátorom. Čistenie...

Xiaomi Mi Air Purifier 3C

od 94,43 €
Čistú domácnosť bez alergénov, prachu, dymu a nepríjemných pachov – to sľubuje táto vysoko účinná čistička vzduchu, ktorá si hravo poradí s...

Winix ZERO

od 219,00 €
Inteligentná čistička vzduchu sa postará o dokonale čistý vzduch v domácnosti alebo v kancelárii, ktorý je zbavený prachových nečistôt, alergénov...

Rohnson R-9460 UV-C

od 98,90 €
čistička vzduchu • do miestností s rozlohou do 30 m² • 5-stupňové čistenie vzduchu • 4 rýchlosti ventilátora • 3 filtre v jednom • HEPA filter...

Winix ZERO PRO

od 329,00 €
Výkonná čistička vzduchu so špičkovým filtračným systémom sa môže pochváliť nadštandardným technickým prevedením a radom inteligentných funkcií....

Xiaomi Air Purifier Pro

od 176,90 €
Displej OLED indikuje kvalitu vzduchu, vlhkosť a teplotu vzduchu . Xiaomi čistička vzduchu obsahuje 3- vrstvový filter HEPA kategórie H11...

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

od 210,00 €
čistička vzduchu • veľkosť miestnosti 42-72 m² • vzduchový výkon 600 m³/h • príkon 70 W • HEPA filter • Wi-Fi pripojenie • OLED dotykový displej

oneConcept St. Oberholz XL XJ11

od €
Čistička vzduchu oneConcept St. Oberholz XL vytvára príjemne sviežu klímu a efektívne eliminuje cigaretový dym, prach, peľ a spóry. Princíp...

Electrolux PA91-404GY

od 348,00 €
Čistička vzduchu Electrolux PA91-404GY s funkciou konektivity sa prispôsobí zmenám vo vašom prostredí. Antibakteriálne látky a filter neutralizujú...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(90%)

Komentáre
Alžbetka 12.May.2021

Už nejaký čas používam Ionic-care a spokojnosť. Čistička je tichá, vzduch svieži, nemám nikde dvere, takže počas varenia bolo cítiť jedlo v celom byte. Čistička si s tým poradí. Potešila ma jednoduchá údržba, netreba dokupovať filtre, čiže náklady na prevádzku sú minimálne.

Odpovedať

Juro 14.May.2021

Vsadili sme na Winix, keďže má veľmi dobré recenzie a splnil očakávania. Rozdiel v kvalite vzduchu je cítiť už po prvom použití, pracuje rýchlo a najmä ticho. Trochu zamrzela vyššia cena filtrov a potreba ich výmeny raz ročne

Odpovedať

Michelle 24.May.2021

Dostala som ako darček Rovus Astrea a hoci som bola voči tejto značke skeptická, milo prekvapila. dizajn je triezvy, čistenie vzduchu super, už nemávam taký upchatý nos a mám pocit, že je doma o niečo menej prachu

Odpovedať

Peter 08.Jun.2021

podľa recenzií vyhral Ionic-CARE Triton X6 a na moje prekvapenie, skutočne funguje. kupoval som ho najmä kvôli prachu, a toho je v domácnosti skutočne menej, prístroj je tichý, mám ho zapnutý denne a vôbec ma neruší

Odpovedať

Julka 15.Jun.2021

Doma máme čističku vzduchu Electrolux PA91-404GY. Prístroj má nadčasový dizajn a každý, kto k nám zavíta, si myslí, že ide o reproduktor. Čistička sa tak hodí do domácností, ktoré majú moderné vybavenie. Páči sa mi jednoduché ovládanie a mobilná aplikácia, cez ktorú je možné sledovať informácie o kvalite ovzdušia v konkrétnej miestnosti. Čističku používame v detskej izbe, ktorá má menšiu výmeru (približne 20 metrov štvorcových). Pozorujem reálne zlepšenie vzduchu, pretože deťom sa lepšie spí. Čistička sa hodí do každej domácnosti, ktorej nie je ľahostajné zdravie. S produktom som spokojná a určite ho odporúčam aj ďalším.

Odpovedať

Alica V. 01.Jul.2021

Zatiaľ len krátko používam čističku vzduchu Philips Series 4000i AC3858/50. Kúpila som si ju na základe odporúčania kamarátky, ktorá ju má už dlhšiu dobu a je s ňou spokojná. Čistička vyzerá veľmi pekne a nepôsobí v interiéri rušivo. Ovládanie je jednoduché, no pripojenie cez WiFi som zatiaľ nevyskúšala. Podľa môjho subjektívneho názoru sa vzduch v mojom byte zlepšil, preto kúpu tejto čističky neľutujem. Ako presne však čistička meria alergény a prachové častice vo vzduchu celkom nechápem, no nie som príliš technický typ. :-) Každopádne, čistička funguje tak ako má, vzduch je svieži a mne sa dýcha lepšie. Plus dávam aj ta veľmi tichý chod.

Odpovedať

Macka 01.Aug.2021

Mám kombinovanú čističku s ionizátorom Ionic-CARE Triton X6, ktorá má nízku spotrebu, zaujímavý princíp činnosti a dobrú cenu. Všetko funguje v poriadku a po zapnutí prístroja cítiť už po pár minútach zlepšenie vzduchu v bezprostrednej blízkosti čističky. Po cca. hodinke činnosti je lepší vzduch takmer v celom byte. Páči sa mi jednoduchá a minimálna údržba prístroja, bezhlučný chod či kontrolná LED dióda, vďaka ktorej viem, či je čistička momentálne v prevádzke. Okrem toho, že ovzdušie v byte je lepšie, mám pocit, že je aj čistejšie, pretože ani prach už tak nesadá na nábytok a elektro spotrebiče. Na žiadne negatíva som neprišla. Čistička krásne prečistí vzduch, eliminuje vírusy, baktérie i alergény, a tak pozitívne vplýva na moje zdravie. To bol hlavný dôvod kúpy, ktorý sa splnil, takže za mňa stopercentná spokojnosť.

Odpovedať

Eva T. 23.Sep.2021

Nakoľko som alergička, potrebovala som čističku vzduchu kombinovanú s ionizátorom. Toto spĺňal produkt Ionic-CARE Triton X6. Používam ho už niekoľko mesiacov a dýcha sa mi oveľa lepšie, vzduch v miestnosti je citeľne lepší. Páči sa mi, že čistička je tichá a má nízku spotrebu energie.

Odpovedať

Zita S. 03.Oct.2021

Pri čističke vzduchu Rohnson sa mi páči prepracovaná aplikácia, cez ktorú si viem naplánovať zapnutie aj vypnutie. Keďže mám doma mačky, oceňujem, že ak nechtiac prevrátia čističku, vypne sa do pohotovostného stavu. Z bezpečnostného hľadiska je to super vec.

Odpovedať

Nina 21.Oct.2021

Vďaka čističke Xiaomi Mi Air Purifier Pro sa nám doma oveľa menej práši, máme čistejší vzduch a ráno ma už nezvykne bolieť v krku, respektíve nemám upchatý nos. Čistička je tichá, má detský zámok a môžem ju ovládať mobilom. Dizajn je pekný minimalistický, ale vadí mi troška kratší kábel. Mínusom je tiež rýchle opotrebovanie filtra.

Odpovedať

Filip 23.Nov.2021

Čistička vzduchu Winix ZERO PRO je tichučká a účinne likviduje baktérie aj vírusy bez potreby UV lampy. Je dosť veľká, takže si na ňu vyhraďte dostatočne veľké miesto. Plusom je dobre nastavený automatický režim, jednoduché ovládanie, senzor kvality ovzdušia či nočný režim. Mínusom sú zas drahšie filtre a to, že nemá smart funkcie, čiže si ju neviem prepojiť s mobilom.

Odpovedať

Katarína 28.Nov.2021

Na čističke vzduchu Electrolux Pure sa mi páči spracovanie, vzhľad, jednoduchosť používania a funkčnosť. Čistička má tichý chod, dá sa ovládať prehľadnou mobilnou aplikáciou a vzduch je po použití čistejší a sviežejší. Je to užitočný prístroj pre každú domácnosť. Zatiaľ sme nekupovali náhradné filtre, ale cena je vysoká, čo je veľkým mínusom.

Odpovedať

Žela 17.Jan.2022

Rohnson R-9460 UV-C bol lacné, tak sme ho zobrali na skúšku. Filtre sa dajú jednoducho vymeniť, ionizátor funguje a na najnižšom stupni je veľmi tichý. Páči sa nám časovač, dizajn produktu... V byte máme citeľne čistejší vzduch a zlepšil sa nám aj spánok, môžeme ho preto odporučiť.

Odpovedať

Barbora 08.Feb.2022

Philips Series 4000i AC3858/50 je vhodný pre stredne veľkú miestnosť. Páči sa mi indikátor výmeny filtra, pomerne nízka hlučnosť a výber rýchlostných stupňov ventilátora. Na výber je automatické, extra silné (tzv. turbo) a extra tichý, ktorý je vhodný na spánok. Oceňujem dogotálny displej a možnosť ovládania odkiaľkoľvek pomocou mobilnej aplikácie.

Odpovedať

Peter 23.Feb.2022

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H je pekne vyzerajúca čistička vzduchu. Má prehľadný OLED displej a výkon je dostatočný pre menšiu miestnosť.

Odpovedať

Patrik 17.May.2022

Sympaticky vyzerajúca čistička vzduchu je Ionic-CARE Triton X6, no nechápem tie pozitívne komentáre, ja som s ním nebol spokojný a vrátil som ho. Výsledok absolútne žiaden, druhýkrát by som ho už nekúpil.

Odpovedať