Steppery

Najlepšie steppery 2024 + recenzie

Chcete si zvýšiť fyzickú kondíciu, posilniť svaly, činnosť srdca a pľúc alebo schudnúť? Zadovážte si stepper a na pravidelnú návštevu posilňovne môžete zabudnúť. Steppery simulujú výstup do schodov, vďaka čomu si pri pravidelnom cvičení dokážete posilniť aj vytvarovať celé svoje telo. Zo širokej ponuky mini stepperov, twist stepperov a stojanových stepperov sme vybrali víťaza testu, ktorým sa stal Capital Sports Galaxy Step. Ide o model, ktorý je často chválený spotrebiteľmi a vyniká v pomere cena/kvalita.

Publikované: 22.05.2023
Aktualizované: 24.04.2024

Aký stepper kúpiť?

Ak pri výbere vhodného steppera nechcete tráviť dlhé hodiny, ale zároveň vám na kvalite výrobku záleží, neprestávajte čítať. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme 3 najlepšie steppery z nášho spotrebiteľského testu, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Ak vás niektorý z modelov zaujme a budete sa chcieť dozvedieť o ňom viac, všetky ich nájdete podrobne predstavené v hlavných recenziách nižšie.

Názov Hodnotenie Detail
HS-035S Joy 5* Zobraziť produkt
Master Power stepper 5* Zobraziť produkt
Capital Sports Galaxy Step 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Capital Sports Galaxy Step

Capital Sports Galaxy Step

Mini stepper, nosnosť 120 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Zobraziť viac info

Spotrebiteľmi obľúbený stepper Capital Sports Galaxy Step patrí do kategórie mini stepperov. Disponuje extra veľkými plochami na stúpanie a tiež gumovými nožičkami, ktoré chránia nielen podlahu, ale aj kĺby a šľachy. Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii má prístroj nosnosť až 120 kg. Svoje údaje o výkone, spálené kalórie či počet krokov za minútu môžete priamo sledovať na LCD displeji. Pomocou bezplatnej aplikácie FitShow si viete dodatočne dokumentovať, ukladať a zdieľať svoje úspechy pri tréningu. Výhodou je, že súčasťou balenia sú aj expandery, s ktorými si precvičíte vrchnú časť tela.

Cenový trhák
HMS S3092

HMS S3092

Mini stepper, nosnosť 100 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Zobraziť viac info

Lacnejší a jednoduchší model HMS S3092 poteší najmä menej náročných užívateľov. Výhodou tohoto modelu je možnosť nastavenia výšky kroku. Jeho maximálne zaťaženie dosahuje 100 kg. Ku konštrukcii steppera si môžete pripevniť expandery, s ktorými si precvičíte svaly horných končatín. Na zariadení svieti počítač zobrazujúci čas, počet krokov, počet opakovaní za minútu a množstvo spálených kalórií. Celková hmotnosť zariadenia predstavuje len 7,3 kg, čiže manipulácia so stepperom je nenáročná.

Náš TIP
inSPORTline Active

inSPORTline Active

Mini stepper, nosnosť 110 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Zobraziť viac info

Ak si potrpíte na kvalitu, môže sa vám páčiť nami odporúčaný model inSPORTline Active. Jeho stabilná a napriek tomu ľahká konštrukcia má nosnosť 110 kg. Vďaka hydraulickým tlmičom je pohyb šetrnejší k vašim kĺbom ako v prípade klasického šliapania do schodov. S gumovými expandermi, ktoré si jednoducho pripevníte ku konštrukcií steppera, si precvičíte a spevníte i hornú časť tela. Súčasťou prístroja je aj prehľadný displej. Zariadenie je určené pre všetky vekové kategórie. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Steppery nie sú len obyčajné stroje. Pri ich pravidelnom používaní majú preukázateľný prínos pre naše zdravie. Výber tohoto prístroja ovplyvňuje hneď viacero faktorov, a preto by ste mu mali venovať dostatok času. Na začiatok si sami zvážte, aký stepper preferujete a následne si vyberte jeden z troch ponúkaných typov. Ak neviete, aký je medzi nimi rozdiel, podrobne ich nájdete odlíšené v návode na výber. Pri výbere vhodného steppera rozhodne prihliadajte aj na parametre vášho tela. Dôležitá je možnosť nastavenia odporu, aby ste mohli cvičenie posúvať ďalej na vyššiu úroveň. Ocenili by ste tiež počítadlo krokov, meranie tepovej frekvencie či gumové expandery? V tom prípade si nezabudnite pozrieť, aké funkcie a príslušenstvo zariadenie ponúka. Nezabudnite, že ak plánujete so stepperom často manipulovať, berte do úvahy samotnú hmotnosť stroja. Všetky spomínané parametre považujeme za dôležité a odporúčame ich zohľadniť pri vašom výbere.

Typy stepperov
Maximálna nosnosť
Možnosť nastavenia odporu/záťaže
Rôzne funkcie
Príslušenstvo
Rozmery a hmotnosť
Cena

Pri výbere najlepších stepperov sme okrem technických parametrov prihliadali aj na názory spotrebiteľov. Recenzie od ľudí, ktorí už stepper vlastnia, sú cenným zdrojom informácií. Vďaka nim sa dozviete o vybranom modeli nielen jeho kladné stránky, ale aj záporné. Do nášho testu sme vybrali široké zastúpenie výrobcov a porovnali sme steppery značiek inSPORTline, Master, Spartan, HMS a iných. Pri podrobnej analýze a hodnotení produktov sme vychádzali z dostupných zdrojov portálu Heureka.sk a taktiež z e-shopov, ako Alza.sk, eFitness.sk, Mall.sk, Mastersport.sk, Insportline.sk či Fitshop.sk. Ak chcete vedieť, ako dopadli steppery v našom spotrebiteľskom teste, prejdite na samotné recenzie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie stepperov

Zakúpením steppera sa môže začať vaša cesta pravidelného domáceho cvičenia. Ide o menšiu investíciu, ktorá sa postupom času odzrkadlí na vašom tele i zdraví. Na trhu sa dnes nachádza mnoho modelov s rôznymi parametrami a v odlišných cenových kategóriách. V tomto teste vám niekoľko z nich predstavíme. Veríme, že si z nich vyberú nároční, ale aj menej nároční zákazníci. Žiaden z vybraných modelov nie je propagovaný, práve naopak, ponúkame vám objektívne a nezávislé recenzie.

Víťaz testu

Capital Sports Galaxy Step

Mini stepper, nosnosť 120 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Či už chcete zvýšiť svoju kondíciu, schudnúť alebo vytvarovať nohy, zadok či boky, stepper Galaxy Step od Capital Sports vám s dosahovaním vášho cieľa určite pomôže. Aj napriek tomu, že ide o mini stepper, môžete si k nemu pripojiť expandery, s ktorými si zacvičíte vrchnú časť tela. Stroj vám tak v jednoduchosti nahradí stojanový stepper.

Súčasťou tohoto modelu je zabudovaný LCD displej, na ktorom môžete priamo sledovať údaje o svojom výkone, spálené kalórie či počet krokov za minútu. Nastaviteľný časovač podporuje tréning navolením presného času. Za výhodu považujeme možnosť spárovania steppera s aplikáciou. Pomocou bezplatnej aplikácie FitShow si dokážete dokumentovať, ukladať a zdieľať svoje úspechy pri tréningu.

Hydraulický Shock-Absorbing systém a veľké pogumované plochy na stúpanie chránia pred pošmyknutím a jemne utlmujú náraz. Jednou z mnohých výhod stepperov je práve väčšia šetrnosť ku kĺbom a šľachám ako v prípade klasického chodenia po schodoch. O bezpečnú stabilitu sa starajú aj protišmykové gumové nožičky. Tie navyše tlmia nárazy pri krokových choreografiách, čím je ochránená aj podlaha.

Konštrukčne je stepper Capital Sports Galaxy Step prispôsobený na nosnosť do 120 kg. Jeho vlastná váha dosahuje okolo 10 kg, čiže ho jednoducho dokážete presúvať z miesta na miesto. Čo sa týka mínusov zariadenia, tomuto stepperu chýba možnosť nastavenia záťaže. Odporúčali by sme ho preto najmä menej náročným zákazníkom a začiatočníkom.

Stepper Capital Sports Galaxy Step spotrebitelia označujú za veľmi kvalitný. Napriek tomu, že ide o mini stepper, vďaka expanderom si dokážete precvičiť celé svoje telo. Nevýhodou je nemožnosť nastavenia záťaže, takže si intenzitu cvičenia musíte regulovať sami, vlastnou rýchlosťou pohybu. Na druhaj strane spotrebitelia chvália kvalitu spracovaniatichý chod prístroja i možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou. Zásluhou vysokého pomeru kvality a ceny, a tiež pozitívnych spotrebiteľských recenzií si od nás zaslúžil prvé miesto.

Pozitíva

Cena/kvalita
Možnosť spárovania s aplikáciou
Pribalené expandery na precvičenie rúk

Negatíva

Chýba možnosť nastavenia záťaže

Typ: mini stepper ● Nosnosť: 120 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: nie ● Hmotnosť: 10,5 kg

Cenový trhák

HMS S3092

Mini stepper, nosnosť 100 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupný model mini steppera HMS S3092 bude správnou voľbou všetkých nenáročných športovcov. Tento malý a elegantný stepper vám pravidelným cvičením môže pomôcť získať elegantné, štíhle a pevné telo. Vzhľadom na nízku cenu však od neho neočakávajte príliš veľa možností.

Stepper HMS S3092 bol navrhnuý v prvom rade s dôrazom na bezpečnosť. Je vyrobený z odolnej konštrukcie a nášľapy sú pokryté protišmykovým materiálom. Poteší aj fakt, že prístroj je vybavený gumenými expandermi, ktoré vám nielenže budú oporou, ale príjemne si s nimi precvičíte aj vrch tela. Výhodou tohto modelu je možnosť nastavenia výšky kroku. Škoda len, že chýba možnosť nastavenia záťaže.

Chcete mať svoje výsledky pod kontrolou? Tak v tom prípade oceníte zabudovaný počítač s mini displejom. Zobrazuje čas, počet krokov, počet opakovaní za minútu i spálené kalórie. Pravidelným tréningom môžete urýchliť spaľovanie tukov na stehnách, bokoch a okolo pása. Okrem toho si tréningom posilníte svaly horných aj dolných končatín.

Cvičenie na tomto stepperi je vhodné pre obe pohlavia všetkých vekových kategórií. Dajte si však pozor na jeho maximálnu nosnosť, ktorá predstavuje 100 kg a neprekračujte ju. Pre ženy bude určite výhodou nízka hmotnosť len 7 kg, ktorá je výhodná najmä z pohľadu jednoduchšej manipulácie.

Aj napriek tomu, že stepper HMS S3092 je v porovnaní s ostatnými modelmi jednoduchý a nemá žiadne pridané funkcie, svojej obľube sa teší u mnohých zákazníkov. Jednoducho sa ním manipuluje, je stabilný a plní svoj účel. Za nevýhodu považujeme nemožnosť nastavenia odporu. Ak hľadáte nenáročný stroj na občasné používanie, hlavne pre ženy môže byť tento stepper vhodnou voľbou.

Pozitíva

Nízka cena
Pribalené expandery na cvičenie
Počítadlo

Negatíva

Chýba možnosť nastavenia odporu

Typ: mini stepper ● Nosnosť: 100 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: nie ● Hmotnosť: 7,3 kg

Náš TIP

inSPORTline Active

Mini stepper, nosnosť 110 kg, počítadlo, expandery, chýba možnosť nastavenia záťaže

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do kategórie mini stepperov spadá aj model inSPORTline Active. Keďže sa spoločnosť inSPORTline špecializuje na výrobu fitness vybavenia, môžete očakávať, že stepper je vyrobený postupom spĺňajúcim vysoké štandardy kvality. Je ideálny pre všetkých, ktorí si chcú zacvičiť, a tým zlepšiť kondíciu či vyformovať zadok a stehná v pohodlí domova.

Stepper na prvý pohľad zaujme svojím moderným prevedením. Je vyrobený z odolnej oceľovej konštrukcie, ktorá udržuje stabilitu prístroja. O tichý chod sa postarajú kvalitné hydraulické tlmiče. Tie sú navyše svojím pôsobením aj šetrnejšie k vašim kĺbom. Celková nosnosť prístroja dosahuje 110 kg. Ak si volíte mini stepper práve pre jeho menšie rozmery, oceníte aj primeranú hmotnosť cca 10 kg.

Podobne ako HMS S3092 aj stepper inSPORTline Active disponuje gumovými expandermi, ktoré si jednoducho pripevníte ku konštrukcii steppera. Vďaka nim môžete posunúť svoj tréning o level vyššie tým, že k cvičeniu spodnej časti tela zapojíte aj hornú časť tela. Žiaľ, tento stepper má aj jednu väčšiu nevýhodu, ktorou je chýbajúca možnosť nastavenia odporu či vyššej záťaže na cvičiacom stroji.

Stepperu nechýba prehľadný displej, ktorý je súčasťou zariadenia. Zobrazuje čas, množstvo spálených kalórií a počet zošliapnutí. Keďže neumožňuje žiadne nastavenia, do chodu ho uvediete veľmi jednoducho, stačí stlačiť jedno tlačidlo a môžete začať cvičiť.

Zaujíma vás, ako tento model stepperu hodnotia spotrebitelia? V recenziách nájdete veľké zastúpenie pozitívnych názorov. Spotrebitelia pozitívne hodnotia stabilnú konštrukciu, tichý chod aj jednoduché ovládanie. Ak hľadáte tento typ stroja, tzv. mini stepper, myslíme, že model uspokojí väčšinu nenáročných spotrebiteľov. Samozrejme, v prípade, že chcete prepracované zariadenie s mnohými funkciami, poobzerajte sa po inom modeli, pretože stepper neumožňuje nastaviť výšku kroku ani vyšší odpor.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Gumové expandery
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Chýba možnosť nastavenia záťaže
Nemožnosť nastavenia výšky kroku

Typ: mini stepper ● Nosnosť: 110 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: nie ● Hmotnosť: 10,2 kg

Spartan Mini

Mini stepper, nosnosť 100 kg, počítadlo, možnosť nastavenia výšky kroku, chýba možnosť nastavenia záťaže aj expandery

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Za prijateľnú cenu je ponúkaný aj stepper Spartan Mini. Stepper je vhodný pre ženy i pre mužov na domáce cvičenie. Pravidelným cvičením si posilníte sedacie svalstvo, dolné končatiny a súčasne aj srdcový obehový systém.

Stepper je vyrobený z oceľovej konštrukcie, ktorej maximálna nosnosť predstavuje 100 kg. Na prvý pohľad pôsobí konštrukcia robustne, no z recenzií spotrebiteľov sme sa dozvedeli, že po krátkom čase používania začne vŕzgať. Pohyb vykonávate na dvoch nezávisle od seba uložených nášľapných plochách. Oceňujeme, že plocha, na ktorej sa stojí, je pogumovaná. Zvyšuje sa tým bezpečnosť. Okrem toho je zariadenie vybavené hydraulickými tlmičmi.

Trochu nás sklamal fakt, že stoj nemá k dispozícii gumové expandery na precvičenie rúk. Toto príslušenstvo je pre mnohých dôležité, pretože slúži nielen na precvičovanie vrchnej časti tela, ale aj na lepšiu stabilitu. Počas cvičenia sa vám na displeji budú zobrazovať hodnoty týkajúce sa dĺžky cvičenia, počtu krokov a množstva spálených kalórií. Výhodou oproti iným modelom, napr. inSPORTline Active, je možnosť nastavenia výšky kroku. S manipuláciou by nemal byť žiaden problém, stepper váži len cca 6 kg.

Mini stepper Spartan Mini je jednoduchý a cenovo dostupný model určený na domáce používanie. Odporúčali by sme ho nenáročným používateľom, ktorí majú v pláne cvičiť len občasne. Jednou z hlavných nevýhod, ktorá bola viackrát spomenutá v spotrebiteľských recenziách, je nepríjemné vŕzganie stroja pri cvičení. Pridávame aj náš postreh, chýbajúce expandery na precvičenie rúk. Medzi pozitívne stránky patrí možnosť nastavenia výšky kroku, stabilita prístroja a jednoduchá manipulácia.

Pozitíva

Prijateľná cena
Možnosť nastavenia výšky kroku
Jednoduchá manipulácia

Negatíva

Chýbajú gumové expandery
Vŕzganie stroja pri cvičení

Typ: mini stepper ● Nosnosť: 100 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: nie ● Hmotnosť: 6 kg

Pre náročných

Power stepper Master

Stojanový stepper, nosnosť 120 kg, počítadlo, možnosť nastavenia záťaže (12 úrovní)

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nezabudli sme ani na náročných kupujúcich, ktorým by sa mohol páčiť model stojanového steppera Power stepper Master. Stojanové steppery vo väčšine ponúkajú lepšiu výbavu i viac funkcií. Power stepper Master je ideálnou cvičebnou pomôckou na posilňovanie a tvarovanie vnútorných a vonkajších častí stehien, no pomáha aj pri zlepšovaní kondície. Okrem toho ponúka možnosť nastavenia záťaže, ktorá chýba väčšine mini stepperov. Vybrať si môžete až z 12 úrovní záťaže, s ktorými budete postupne prekonávať vaše limity. Samozrejme, je potrebné brať do úvahy cenu, ktorá je pri tomto type stroja značne vyššia.

Vďaka pevnej konštrukcii je prístroj dostatočne stabilný a jeho nosnosť je 120 kg. Dostatočne veľké pedále sú pokryté protišmykovou nášľapnou plochou, ktorá zaručí bezpečné státie na prístroji. Hydraulickým tlmičom vďačíme zas za to, že je cvičenie na stepperi šetrnejšie ku kĺbom, v porovnaní s klasickou chôdzou do schodov. Slabšou stránkou stojanových stepperov je ich veľká konštrukcia a vysoká hmotnosť. Model Power stepper Master však tento problém nemá. Príjemne nás prekvapila možnosť jednoduchého zloženia a okrem toho aj premiestnenia vďaka transportným kolieskam. Hmotnosť 21 kg tak ani nepocítite.

Aj vy máte radi, keď máte presný prehľad o svojom cvičení? Všetky dôležité údaje sú zobrazované na prehľadnom LCD displeji. Okrem počtu krokov tam nájdete aj čas cvičenia, spotrebu kalórií a tepovú frekvenciu. Snímače tepovej frekvencie sa nachádzajú v rukovätiach. Čo sa týka výšky kroku, tá je primárne nastavená na 26 cm.

Ak to myslíte s cvičením naozaj vážne, v tom prípade vám odporúčame si priplatiť za prepracovanejší prístroj. Model Power stepper Master ponúka vyšší štandard i lepšie možnosti. Za veľkú výhodu oproti mini stepperom považujeme najmä možnosť zvoliť si vyššiu záťaž. Tá vám pomôže nielen pri budovaní svalovej hmoty, ale aj pri zvyšovaní kondície. Čo sa týka prevedenia modelu, spotrebitelia vyzdvihujú slušnú kvalitu adekvátnu k cene.

Pozitíva

Stepper so stojanom
Možnosť nastavenia záťaže
Prehľadný LCD displej

Negatíva

Vyššia cena
Nemožnosť nastavenia výšky kroku

Typ: stojanový stepper ● Nosnosť: 120 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: áno – 12 úrovní ● Hmotnosť: 21 kg

HMS S3085 Twist

Twist stepper, nosnosť 100 kg, počítadlo, expandery, možnosť nastavenia záťaže

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho testu sme zaradili aj twist stepper HMS S3085 Twist. Tento typ stepperov umožňuje posilňovať nielen nohy, ale aj boky, zadok či brušné svalstvo. Obzvlášť účinné sú pri formovaní vnútornej strany stehien. Vo všeobecnosti sú odporúčané najmä pre ženy. Preto, ak si chcete v pohodlí domova vytvarovať krajšie krivky, twist stepper vám môžeme len odporučiť.

Twist steppery sa vyznačujú tým, že umožňujú pohyb do strán. Výhodou modelu HMS S3085 Twist je navyše možnosť nastavenia odporu, čím sa zvýši hladina obtiažnosti celkového cvičenia. Okrem záťaže si dokážete nastaviť aj výšku kroku. Plusom sú dva úchopy, ktoré vám budú nápomocné pri udržiavaní rovnováhy a stability. Navyše, s dvoma gumovými expandermi si precvičíte aj vrchné partie tela.

Dizajnovo je stroj prispôsobený ženám i mužom. Nájdete ho v zelenom alebo ružovom prevedení. Kovová konštrukcia má nosnosť 100 kg. Ak chcete pracovať na zvýšení kondície či vypracovaní tela, určite vám bude nápomocný aj zabudovaný počítač. V priebehu cvičenia budete mať dôkladný prehľad o dĺžke cvičenia, počte opakovaní i spálených kalóriach. Váha sa pohybuje okolo 10 kg, takže manipulácia so strojom by nemala byť príliš náročná.

Zákazníci hodnotia stepper HMS S3085 Twist vcelku pozitívne. Výhodou je jednoduchá manipulácia i obsluha. Taktiež sa zákazníkom páči možnosť nastavenia obtiažnosti, vďaka ktorej môžete postupne zvyšovať vaše schopnosti. Čo sa týka slabších stránok, na žiadne výrazné sme pri testovaní neprišli. Jedinú nevýhodu, ktorú spomenuli zákazníci vo svojich recenziách je vŕzganie stroja. Okrem toho ide o slušný model za veľmi prijateľnú cenu vzhľadom na jeho širšie možnosti.

Pozitíva

Možnosť pohybu do strán
Možnosť nastavenia záťaže
Nápomocné úchopy

Negatíva

Po čase môže začať vŕzgať

Typ: twist stepper ● Nosnosť: 100 kg ● Počítadlo: áno ● Možnosť nastavenia záťaže: áno ● Hmotnosť: 10 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Keďže sa na trhu nachádza široká škála modelov, vybrať z nich len niekoľko nie je vôbec jednoduché. Často nevyhovieme všetkým kupujúcim, keďže každý má svoje subjektívne preferencie. Ak sme vás zatiaľ našou ponukou stepperov príliš neoslovili, nižšie vám prinášame výber niekoľkých ďalších modelov, ktoré stoja o vašu pozornosť. Nájdete tu opäť cenovo dostupné modely pre nenáročných, ale aj steppery z vyššej cenovej kategórie.

Ak hľadáte twist stepper, určite neprehliadnite model inSPORTline Twist Big. Ponúka vám možnosť nastavenia záťaževýškové polohovanie prednej časti i gumové úchytky. Jeho nosnosť dosahuje 100 kg a sám váži len 9 kg. Disponuje i počítadlom, ktorý vám pri cvičení zobrazuje čas cvičenia, počet krokov a spotrebu kalórií. Stroj je vhodný pre mužov aj pre ženy, dĺžka nášľapu je 31 cm (veľkosti nohy 46). Jeho nevýhodou je vŕzganie pri používaní, ktorému sa dá predísť pravidelným namazaním.

Stepper Hop-Sport Twist HS-055S je skvelou kombináciou stojanového steppera a twist steppera. Pohybovať sa na ňom môžete v dvoch rovinách, a to v horizontálnej aj vertikálnej. Medzi výhody modelu patrí možnosť nastavenia výšky držadla s úchopmi, možnosť nastavenia výšky nášľapov (pedálov) a počítač, ktorý meria najdôležitejšie parametre tréningu. Okrem držadla môžete ku konštrukcii pripevniť aj priložené gumové expandery, s ktorými si ľahko precvičíte hornú časť tela.

Stojanový stepper Duvlan Skip sa pýši pevnou a mohutnou konštrukciou, ktorá má nosnosť až 120 kg. Pre čo najväčšiu efektivitu cvičenia si môžete vybrať z 12 stupňov záťaže. Stabilitu vám zaručí veľké, ergonomicky tvarované držadlo, v ktorom sú umiestnené dva snímače tepovej frekvencie. Všetky údaje o cvičení budete mať dostupné na prehľadnom LCD displeji. Aj napriek vyššej váhe (22 kg) ho môžete po cvičení jednoducho zložiť a odložiť. Manipuláciu zjednodušia aj dve transportné kolieska.

Svoju funkciu si plní aj cenovo dostupný mini stepper HMS S3038. Odporúčame ho však nenáročným zákazníkom, pretože jeho funkčná výbava je slabšia v porovnaní s inými steppermi. Stepper neponúka možnosť nastavenia výšky kroku ani zvýšenie záťaže. Hydraulické nášľapy sú pokryté protišmykovým materiálom. K dispozícií máte 2 gumové expandery, s ktorými si precvičíte hornú časť tela. Samozrejme, disponuje počítačom, ktorý zobrazuje čas, opakovanie, počet opakovaní za minútu i spálené kalórie.

Všetkým náročným zákazníkom dávame do pozornosti stepper inSPORTline Bailar. Ide o stojanový typ steppera s možnosťou nastavenia úrovne záťaže. Nosnosť zariadenia je dostačujúcich 120 kg. Praktickosť stroja podčiarkujú pedále s veľkou, protišmykovou nášľapnou plochou, kolieska pre jednoduchší transport a polohovateľný držiak na fľašu. Pre úsporu miesta môžete stepper zložiť na minimálnu dĺžku. Na rukovätiach sa nachádzajú snímače tepu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zaujíma vás, ktorý model je aktuálne najviac obľúbený u spotrebiteľov? V tom prípade neprehliadnite našu tabuľku najpredávanejších stepperov. S jej zostavením nám pomohol obľúbený cenový porovnávač Heureka.sk. Keďže sa predajnosť v segmente stepperov často mení, tabuľku pravidelne aktualizujeme. Aj keď súhlasíme, že najpredávanejšie modely nie sú jednoznačne najlepšie, tieto informácie môžu pomôcť mnohým pri rozhodovaní. Dáta uvedené nižšie vám prinášame len pre informačné účely, pri výbere sa riaďte hlavne vašimi preferenciami.

Názov Hodnotenie Detail
Hop-Sport HS-035S Joy 5* Zobraziť produkt
Duvlan Tapie 5* Zobraziť produkt
inSPORTline Twist Big 5* Zobraziť produkt
Trizand 22776 5* Zobraziť produkt
inSPORTline Cylina 5* Zobraziť produkt

Steppery patria k cvičebným pomôckam, ktoré dokonalo nahradia nudné šliapanie po schodoch. Ich veľkou výhodou je to, že vďaka nízkemu dopadu sú šetrné ku kĺbom a šľachám. Stepper si viete umiestniť kamkoľvek chcete, pokojne z neho môžete sledovať televíziu či výhľad z okna. Cvičenie na stepperi má mnoho benefitov pre vaše telo a zdravie. Pravidelným cvičením si zlepšíte kondíciu, kardiovaskulárny systém, posilníte srdce, zlepšíte držanie tela a tiež spálite množstvo kalórií. Okrem toho si vytvarujete nohy, zadok, boky aj brucho. Stepper je svojím nenáročným používaním vhodný naozaj pre každého. Ak vás zaujal, poďte sa pozrieť na všetky dôležité parametre, ktoré by ste mali pri výbere zvážiť.

Ako vybrať stepper

 • Typy stepperov
 • Nosnosť
 • Možnosť nastavenia odporu/záťaže
 • Doplnkové funkcie a príslušenstvo
 • Cena a renomované značky

Mini, twist alebo stojanový stepper – ktorý si zvoliť?

Aj napriek tomu, že množstvo stepperov si je na prvý pohľad podobných, delia sa na tri rozdielne typy. Na začiatku výberu je vhodné zvážiť, čo od stroja očakávate, vybrať si jeden typ a následne jeho ďalšie vybavenie. Chcete si zlepšiť kondíciu, vyformovať svaly, spáliť kalórie či len tak sa pohýbať? Pozrite sa, ktorý stepper je na vaše ciele ideálny. Vo všeobecnosti delíme steppery na:

 • Mini steppery – sú veľmi obľúbené najmä pre svoju skladnosť a cenovú dostupnosť. Ich najväčšou výhodou je, že nezaberajú príliš veľa miesta a môžete ich prenášať kam len chcete, dokonca aj do práce. Nečakajte však od nich zázraky. Vzhľadom na slabšiu konštrukciu sú primárne určené len na občasné cvičenie a na krátke tréningy. Sú vybavené dvoma pedálmi a často k nim máte možnosť pripnúť gumové expandery na precvičenie rúk a lepšiu stabilitu. S mini stepperom si precvičíte prednú aj zadnú stranu nôh, vyrysujete stehná aj zadok. Tým, že nezapojíte gumové expandery dostanú viac zabrať práve nohy. Ich najväčšou nevýhodou je to, že často nemajú možnosť regulácie záťaže. Vaše cvičenie musíte tak posúvať na novú úroveň sami, čím si na druhej strane môžete zlepšiť kondíciu. 
 • Twist steppery – môžu byť mini aj stojanové. Ich typickým znakom je, že umožňujú pohyby do strany, čím si posilníte ďalšie svalové partie, ako sú vnútorné stehná, boky alebo chrbtové a brušné svalstvo. Veľmi často po nich siahajú práve ženy, ktorým pomáhajú s vytvarovaním spomínaných partií. 
 • Stojanové steppery – majú pohyblivé držadlá alebo statické kormidlo, ktoré pomáha lepšej stabilite. Ide o najdrahšie a zároveň najviac prepracované steppery vhodné aj pre pokročilých športovcov. Sú určené na pravidelný tréning a často disponujú širokou funkčnou výbavou. Na držadlách nájdete snímač tepovej frekvencie. Nechýba im ani počítadlo, ktoré vám na LCD displeji počas cvičenia zobrazí všetky dôležité informácie. V prípade steppera s držadlami si precvičíte viac svalových partií, zlepšíte celkovú koordináciu pohybu, spálite množstvo kalórií a zlepšíte si kondíciu. Samozrejmosťou je možnosť regulácie záťaže, vďaka ktorej sa pravidelným tréningom budete posúvať na vyššiu úroveň. Nevýhodou je, že zaberajú viac priestoru a majú vyššiu hmotnosť. Spravidla však mávajú možnosť zloženia i ľahšej manipulácie vďaka kolieskam. 

Mini stepper

Čím vyššia nosnosť, tým lepšie

Či už kupujete stepper pre seba alebo pre niekoho ako darček, je nutné zohľadniť výšku aj hmotnosť človeka, ktorý bude stroj používať. Vo všeobecnosti platí, že čím je nosnosť vyššia, tým lepšie. Prečo je to tak aj v prípade stepperov? Na to, aby mohla byť nosnosť vyššia, je potrebné použiť masívnejší materiál, ktorý je odolnejší a dlhšie vydrží. Rozdiel si určite všimnete už aj medzi modelom s nosnosťou 100 kg a 120 kg. Samozrejme, ženám postačí nižšia nosnosť, kým mužom odporúčame stepper s minimálnou nosnosťou 120 kg. Nosnosť ministeppera sa pohybuje okolo 100 kg. V prípade stojanových stepperov je to okolo 200 kg.

Nastaviteľný odpor je výhodou

Reguláciu odporu zvažujte hlavne v prípade, že chcete stepper využívať na silový tréning. Naopak, ak ste začiatočník alebo plánujete cvičiť len príležitostne, pravdepodobne nebudete potrebovať zvyšovať záťaž. Vtedy je vhodné poobzerať sa po mini stepperoch, ktoré často túto možnosť neposkytujú. Ak máte stepper s nastaviteľným odporom, jeho úroveň dosahuje maximálne 24 stupňov. Platí, že čím je stepper drahší a kvalitnejší, tým ponúka viac úrovní. Regulácia záťaže na stepperoch je možná tromi spôsobmi:

 • posuvom tlmičov – regulácia záťaže posuvom tlmičov po páke nášľapu,
 • otočením tlmiča – stepper má otočnú koncovku so stupnicou,
 • magnetickou brzdou – steppery s magnetickou brzdou.

Dôležité funkcie a príslušenstvo – LCD displej, expandery, hrudný pás

Pri výbere stepperu zvážte aj rôzne doplnkové funkcie či príslušenstvo, ktoré vám dokáže efektívne zlepšiť váš tréning. Medzi najžiadanejšie funkcie a príslušenstvo patrí:

 • LCD displej – na malom displeji pred sebou môžete sledovať čas, rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie a tiež tepovú frekvenciu.
 • Meranie tepovej frekvencie – vyskytuje sa najčastejšie na stojanových stepperoch.
 • Transportné kolieska – pomáhajú s manipuláciou väčších stepperov.
 • Gumové expandery – zintenzívňujú cvičenie a umožňujú precvičiť vrchnú časť tela.
 • Záťažová podložka – slúži na ochranu podlahy pred poškodením od ťažkého stroja a zároveň tlmí hluk a vibrácie.
 • Hrudný pás – pomáha presnejšie merať tepovú frekvenciu.

Mini stepper s expandermi

Stepper – investícia do vašej kondície

Pri výbere akéhokoľvek výrobku zohráva určitú rolu aj cena. Záleží len na vás, koľko chcete zainvestovať. Steppery sú stroje, ktorých cena rastie spolu s kvalitou. Ak sa venujete športu profesionálne alebo aspoň pravidelne, oplatí sa zainvestovať do robustnejšieho výrobku, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky. Okrem toho, ide o zariadenia, ktoré vám môžu výrazne zvýšiť kvalitu vášho života, čiže v konečnom dôsledku investujete do svojho zdravia. 

Cena tých najlacnejších stepperov začína na úrovni 50 eur a končí pri 80 eurách. Za túto cenu kúpite väčšinou len mini steppery, ktoré neumožňujú zvyšovať odpor. Tieto modely sú vhodné najmä pre nenáročných ľudí, ktorí nemajú s cvičením priveľké plány. Taktiež môžu byť vhodnou voľbou pre začiatočníkov, na odskúšanie tohoto druhu cvičenia. Výhodou mini strojov je nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia.

V strednej cenovej kategórií od 80 do 150 eur už nájdete prepracovanejšie modely mini aj twist stepperov. Často ponúkajú možnosť nastavenia záťaže a mnohé iné funkcie. V tejto cene už zoženiete aj stojanové steppery, no ich kvalita nie je príliš vysoká. 

Od 150 eur vyššie sa pohybujú profesionálnejšie prístroje pre náročných zákazníkov. Väčšinou ide o stojanové steppery s množstvom funkcií. Umožňujú široký rozsah záťaži a variabilné využitie. S ich vyššou cenou rastie kvalita spracovania

Kvalitné sú steppery inSPORTline, Master či Spartan

Poznáte najlepších výrobcov stepperov? Ak nie, dáme vám par tipov na overených výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné výroby. Medzi prvými by sme odporúčali spoločnosť inSPORTline, ktorá sa špecializuje na výrobu fitness príslušenstva. V jej ponuke nájdete modely mini stepperov aj stojanových stepperov. Vysokú kvalitu ponúkajú i značky Master či Spartan. Ak hľadáte cenovo dostupné modely, pozrite si steppery značky HMS alebo Hop-Sport.

Otázky a odpovede – FAQ

Veríme, že sme vám s výberom steppera dostatočne pomohli. Pokiaľ ste sa ešte nedozvedeli všetko, čo vás zaujíma, môžete sa nás priamo opýtať. Nižšie pod článkom je možnosť pridať komentár a v ňom nám môžete položiť akúkoľvek otázku týkajúcu sa výberu steppera. Potešíme sa aj vašej spätnej väzbe, prípadne recenzii niektoré z vyššie spomínaných produktov. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne aktualizujeme. Na záver si ešte môžete prečítať pár najčastejšie kladených otázok.

Áno, rovnako ako každy stroj aj stepper si vyžaduje určitú údržbu, avšak nie príliš zložitú. Po každom cvičení sa odporúča stepper utrieť navlhčenou utierkou. Z hygienického hľadiska môžete použiť aj dezinfekčný prostriedok, ktorý zabráni množeniu baktérií. Nezabudnite pravidelne kontrolovať stav steppera a všetky skrutky, ktoré sa časom môžu uvoľňovať.

Táto odpoveď je veľmi individuálna, pretože záleží od toho, aký je váš cieľ. S cvičením by ste to nemali príliš preháňať, najmä ak ste začiatočník. Na druhej strana, ak chcete vidieť výsledky, dôležitá je pravidelnosť. Stepper môžete zaradiť do vášho tréningového plánu pokojne 3- až 5-krát do týždňa. Na začiatok si doprajte tréning, ktorý bude trvať 10 až 15 minút. Po čase dĺžku cvičenia postupne navyšujte. Ak chcete výraznejšie spáliť kalórie, čas tréningu by mal byť minimálne 20 minút.

Spáliť kalórie vám pomôžu v podstate všetky tri druhy stepperov. Záleží od vás, či vám postačí mini stepper alebo chcete mať vyššiu stabilitu so stojanovým stepperom. Ak chcete výraznejšie formovať krivky, odporúčame twist stepper, ktorý umožňuje vykonávať pohyb aj do bokov.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Šport

Vaše hodnotenie:
(91.4%)