Remosky

Najlepšie remosky – elektrické panvice 2024 + recenzie

Remoska, elektrická panvica, hrniec alebo rúra s vlastným ohrevom patrí k spotrebičom, ktoré si svoje miesto v domácnostiach našli pred viac ako 60 rokmi. Ide o pôvodný český produkt, ktorý v poslednom období zažíva opätovných 15 minút slávy. Premýšľate, či práve remoska je tou kuchynskou pomôckou, ktorá by zapadla do vašej kuchyne? Náš test je v tom prípade určený aj pre vás. Zrecenzovali sme v ňom víťazku, Remosku Prima P32 F a niekoľko ďalších zaujímavých produktov. Pripravili sme si pre vás taktiež alternatívne produkty, návod na výber tohto kuchynského spotrebiča a prehľad cien.

Publikované: 09.03.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Akú remosku kúpiť?

Všetky remosky sú až nápadne podobné spotrebiče. Drvivá väčšina modelov má podobný príkon a výkon, objem, hmotnosť i rozmery. Na trhu sa dnes čas od času objavujú aj moderné verzie remosiek, ktoré sú vylepšené o rôzne doplnkové funkcie, akou je napr. možnosť regulácie teploty. V našom teste sme sa zameriavali práve na tieto drobné rozdiely. Pokiaľ vás však zaujímajú len základné parametre, váš výber môžete uľahčiť aj tým, že preskočíte naše podrobné recenzie. Krátky súhrn najdôležitejších špecifikácií 3 vybraných modelov z testu remosiek totiž nájdete hneď v nasledujúcej tabuľke.

Názov Hodnotenie Detail
Remoska Prima P32 F 5* Zobraziť produkt
Tristar PZ-2964 5* Zobraziť produkt
Remoska P31/01 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Remoska Prima P32F

Remoska Prima P32F

Remoska s okienkom, objem 4 l, príkon 580 W, hmotnosť 3 000 g, bez regulácie teploty, odnímateľný prívodný kábel

Zobraziť viac info

Remoska Prima P32 F je klasickou zástupkyňou elektrických panvíc. Má 4 l objem a 580 W príkon. Naraz si v nej pripravíte 4 až 6 porcií jedla. Vnútorné strany hrnca aj poklopu s okienkom majú nepriľnavý povrch, čo podstatne zjednodušuje údržbu. Ovládanie spotrebiča je nenáročné a jeho chod hodnotíme ako spoľahlivý. Praktickým detailom je odnímateľný prívodný kábel. Model Prima P32 F nemá regulovateľnú teplotu, čo však nemusí byť mínusom.

Cenový trhák
Vigan EPAN40

Vigan EPAN40

Elektrická panvica s okienkom, objem 7 l, rozmery 40 x 33 x 7 cm, príkon 1 500 W, s reguláciou teploty

Zobraziť viac info

Viacúčelovú panvicu podobnú remoskám zaraďujeme medzi lacnejšie produkty, ktoré rozhodne nesklamú. Výrobok sa hrdí svojou univerzálnosťou. Šesť dostupných funkcií, resp. spôsobov prípravy jedál zahŕňa nielen vyprážanie, dusenie či varenie, ale aj zapekanie, grilovanie a ohrievanie. Produkt disponuje odnímateľným regulátorom teploty, na ktorom sa nachádza päť voliteľných teplotných stupňov v rozsahu 0 až 240 stupňov Celzia.

Náš TIP
ETA 1133 90000

ETA 1133 90000

Remoska s okienkom, objem 3 l, príkon 380 W, hmotnosť 2 300 g, bez regulácie teploty, dĺžka prívodného kábla 1,5 m

Zobraziť viac info

Elektrická panvica ETA 1133 90000 je trochu drahším, no veľmi šikovným spoľahlivým a výkonným modelom. Má 3 l objem, je energeticky nenáročná, jej údržba je jednoduchá a k plusom zaraďujeme aj elegantný dizajn. Ide o štandardnú remosku s okienkom, ktorá disponuje všetkými funkciami príznačnými pre tieto kuchynské spotrebiče.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aby sme mohli elektrický hrniec nazvať remoskou, mal by spĺňať aspoň základné požiadavky a mať typické črty pre tieto kuchynské spotrebiče. Na tieto parametre sme sa zamerali už pri samotnom výbere jednotlivých modelov do testu, no taktiež pri ich následnom hodnotení a porovnávaní. Aby sme vám poskytli čo najpravdivejšie a najpresnejšie informácie, na začiatku recenzovania remosiek sme si sami pre seba vytvorili rebríček najzásadnejších parametrov, o ktoré sme sa následne opierali.

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom a kvalitou spracovania
Objem
Multifunkčnosť
Hmotnosť a rozmery
Doplnkové funkcie
Dizajn

Ako sme načrtli vyššie, prvým krokom pri zostavovaní nášho testu najlepších remosiek bol ich samotný výber. Na slovenskom trhu je totiž dostupných pomerne veľké množstvo rozličných modelov. Aby sme mali istotu, že vám neporadíme kúpu nekvalitného modelu, remosky sme vyberali len z ponuky overených výrobcov Clatronic a ETA a, samozrejme, aj z ponuky originálneho výrobcu Remoska.

Dôležitou pomôckou pre nás boli spotrebiteľské recenzie a skúsenosti na portáloch Heureka.sk, Alza.sk, Mall.sk, Planeo.sk, Datart.sk, Okay.sk. Nay.sk., Hej.sk či Tpd.sk. Aby sme mali istotu, že naše hodnotenie budú čo najobjektívnejšie, porovnali sme si ich s inými nezávislými recenziami zo Slovenska aj zahraničia. V neposlednom rade sme prihliadali na samotné technické špecifikácie, kvalitu spracovania, výkon a obstarávaciu cenu.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie remosiek

Všetky remosky disponujú veľmi podobnými funkciami, sú vyrobené z takmer totožných materiálov a majú rovnaký účel použitia. Pri ich recenzovaní sme sa preto zamerali najmä na detaily a drobné rozdiely, napr. príslušenstvo, možnosť odňatia prívodného kábla či umiestnenie ovládacích prvkov, resp. tlačidla ON/OFF. Naše nezávislé recenzie sú výsledkom nášho vlastného hodnotenia, porovnávania a prieskumu trhu. Ubezpečujeme vás, že na náš test nemali vplyv výrobcovia ani predajcovia remosiek. Pri hodnotení sme sa snažili zachovať objektivitu, nestrannosť a zároveň prihliadať na reálne skúsenosti spotrebiteľov.

Víťaz testu

Remoska Prima P32F

Remoska s okienkom, objem 4 l, príkon 580 W, hmotnosť 3 000 g, bez regulácie teploty, odnímateľný prívodný kábel

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Prima P32F patrí rovnako ako Remoska Tria T41 a Remoska D52F/10 Dua Glass k originálnym remoskám s novodobými prvkami. Tento model nás zaujal pomerom medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou spracovania. Je nepriľnavý, nenáročný na obsluhu, má veľký objem a dostatočný príkon. Ide o remosku s okienkom, na ktorej sa nachádza praktický odnímateľný kábel. Ten uľahčuje skladovanie aj prenášanie spotrebiča.

Remoska Prima P32F s okienkom patrí do radu Classic, no a presne takto, teda klasicky, pôsobí aj na nás. Hrniec má 4 l objem, čo je postačujúce na prípravu 4 až 6 porcií jedla. Hmotnosť remosky predstavuje 3 kg a jej príkon dosahuje 580 W. Teplota nie je regulovateľná. Pri príprave pokrmu ju spotrebič udržiava automaticky v tradičnom rozpätí od 160 do 180 °C.

Vnútorné steny hrnca sú nepriľnavé, čo podstatne zjednodušuje samotnú prípravu jedla aj údržbu spotrebiča. Jeho súčasťou je stojan a poklop z nerezovej ocele, ktorý má na spodnej strane taktiež nepriľnavú povrchovú úpravu. Pri varení ho môžete bezpečne položiť na kuchynskú dosku (naopak), pretože jeho vrchná časť sa nenahrieva. Tlačidlo ON/OFF nájdete štandardne na rukoväti poklopu.

Remoska Prima P32F nie je dodávaná so žiadnym doplnkovým príslušenstvom. V balení nájdete iba stojan, hrniec a poklop s výhrevným telesom. Na spotrebiči sa nachádza viacero praktických drobností. Jednou z nich, ktorú považujeme za najdôležitejšiu, je odnímateľný kábel. Ten zjednodušuje jej skladovanie, oceníte ho aj pri prenosoch.

Spotrebitelia na Remoske Prima P32F zjavne nenachádzajú žiadne chyby. V desiatkach recenzií sme totiž nenatrafili ani na jednu vyslovene negatívnu. Užívatelia oceňujú najmä spoľahlivý chod, jednoduchú obsluhu, manipuláciu aj údržbu spotrebiča.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Veľký objem
Odnímateľný kábel

Negatíva

Dodávaná bez doplnkového príslušenstva

Objem = 4 l ● Príkon = 580 W ● Hmotnosť = 3 000 g ● S okienkom = áno ● Regulácia teploty = nie ● Odnímateľný prívodný kábel = áno

Cenový trhák

Vigan EPAN40

Elektrická panvica s okienkom, objem 7 l, rozmery 40 x 33 x 7 cm, príkon 1 500 W, s reguláciou teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku

Viacúčelová panvica Vigan je lacnejšou alternatívou ozajstných remosiek. Zaručí pohodlnú, rýchlu a efektívnu prípravu veľkého množstva jedál, pričom jej praktickosť otvára možnosti jej využitiu v akomkoľvek prostredí, a to ako v domácnosti, tak i na chalupe, dovolenke alebo v kempe. Vďaka nepriľnavému povrchu je umožnené zdravé varenie bez použitia tukov či olejov, pričom tento atribút tiež dopomáha k jednoduchšiemu čisteniu a údržbe panvice.

Povrch panvice je špeciálny nielen svojou nepriľnavosťou, ale tiež rovnomerným rozložením tepla po celej ploche. Prítomný je regulátor teploty, ktorý je možné kedykoľvek odňať od základnej časti produktu. Na výber je až päť teplotných stupňov v rozsahu 0 až 240 stupňov Celzia. Súčasťou panvice je sklenená pokrievka, cez ktorú je možné kontrolovať prípravu jedla, pričom pokrievka disponuje i ventilačným otvorom na únik pary. Praktickým pomocníkom na boj proti horúcemu povrchu pokrievky v čase prípravného procesu je odizolovaná rukoväť, ktorou je možné odňať pokrievku.

Hmotnosť 3,1 kg je ideálna na prenos panvice z jedného miesta na druhé, pričom manipuláciu zjednodušujú aj masívne, tepelne odolné rukoväte, ktoré plynule prechádzajú do gumových nožičiek zaručujúcich dokonalú stabilitu. Prenos, ale i skladnosť, zaručujú praktické rozmery. Z hľadiska objemu viacúčelová panvica Vigan disponuje 7 litrami. Univerzálnosť a praktickosť panvice sa odzrkadľuje na dostupných funkciách. V jednej panvici sa totiž stretáva šesť rôznych spôsobov prípravy jedál, a to varenie, grilovanie, dusenie, zapekanie, ohrievanie a vyprážanie.

Multifunkčnosť panvice Vigan si rozhodne získa nejedného spotrebiteľa, pričom určite zaváži aj jej využiteľnosť v rozličných typoch prostredia. Kým niektorí ju využijú bežne v domácnosti, iní ocenia jej výborné parametre na chalupe či v priebehu kempovania. Čo mnohí určite ocenia, je bezpečnostný prvok v podobe svetelnej indikácie chodu. Za nevýhodu je možné považovať absenciu akéhokoľvek prvku, ktorý by ukazoval stav aktuálnej teploty v panvici.

Pozitíva

Multifunkčnosť
Regulovateľnosť teploty
Super na škvarenie sadla

Negatíva

Absencia displeja zobrazujúceho aktuálnu teplotu v panvici

Príkon: 1 500 W ● Objem: 7 l ● Hmotnosť: 3,1 kg ● Rozmery: 40 x 33 x 7 cm ● Nepriľnavý povrch: áno ● Univerzálnosť: áno ● Funkcie: vyprážanie, dusenie, varenie, zapekanie, ohrievanie, grilovanie ● Regulátor teploty: áno/odnímateľný ● Počet teplotných stupňov: 5 ● Teplotný rozsah: 0 – 240 °C ● S okienkom: áno

Náš TIP

ETA 1133 90000

Remoska s okienkom, objem 3 l, príkon 380 W, hmotnosť 2 300 g, bez regulácie teploty, dĺžka prívodného kábla 1,5 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

ETA Pečenka je spotrebič, ktorý sa na trhu objavil už v roku 1962. Model ETA 1133 90000 je preto kombináciou overenej kvality a moderných technológií. Remoska je priemerne veľká, má nízku hmotnosť, malú spotrebu elektriny a disponuje zaujímavými funkciami. Jedinou nevýhodou je na oko vyššia, no v skutočnosti viac než primeraná obstarávacia cena.

Elektrická panvica ETA 1133 90000 má objem 3 l a kompaktné rozmery 24,4 x 24,4 x 7,4 cm, čo je akýsi kompromis medzi remoskou pre 2 a 4 osoby. Za spomenutie stojí aj jej vcelku nízka hmotnosť, vďaka ktorej je ideálna na prenášanie. Ide o ďalší multifunkčný model, v ktorom môžete jedlo piecť, vyprážať aj dusiť. Zaujímavým parametrom je 380 W príkon, ktorý na jednej strane zabezpečuje rýchle nahrievanie a dostatočný výkon počas varenia, na druhej znižuje prevádzkové náklady. V tomto smere sa model od ETA podobá na Remosku D52F/10 Dua Glass.

K výrazným benefitom patrí vysoká kvalita spracovania. Na vnútorných stenách hrnca aj poklopu so skleneným okienkom, ventilačnými otvormi a ochranným krytom sa nachádza nepriľnavá teflónová vrstva. Údržbu preto hodnotíme aj v tomto prípade ako veľmi nenáročnú. Bočné rukoväte majú kvalitnú tepelnú izoláciu a stojan vyniká dobrou stabilitou. Manipulácia so spotrebičom je teda vyslovene pohodlná a bezpečná.

Remoska ETA 1133 90000 nás zaujala aj zaujímavými funkciami. Nájdete na nej bezpečnostnú poistku, ktorá zabraňuje zapnutiu spotrebiča pri nesprávnom zložení jednotlivých častí, a funkciu udržiavania teploty pripraveného pokrmu. Pre niektorých môže byť sklamaním absencia regulácie teploty či časovača, čo je však pri remoskách úplne normálne.

Energeticky nenáročná, spoľahlivá, výkonná, nenáročná na údržbu, kvalitná a estetická. Takto hodnotia v skratke remosku ETA 1133 90000 spotrebitelia v ich recenziách na Herueka.sk a podobných online portáloch. Negatívne hodnotenia sme nenašli ani po dlhom hľadaní.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou
Funkcia udržiavania teploty
Nepriľnavá teflónová úprava hrnca a poklopu

Negatíva

Vyššia, i keď primeraná obstarávacia cena
Dodávaná bez príslušenstva

Objem = 3 l ● Rozmery hrnca = 24,4 x 24,4 x 7,4 cm ● Príkon = 380 W ● Hmotnosť = 2 300 g ● S okienkom = áno ● Regulácia teploty = nie ● Dĺžka prívodného kábla = 1,5 m

Pre náročných

Remoska Tria T41

Remoska s okienkom, objem 4,5 l, príkon 610 W, hmotnosť 6,5 kg, bez regulácie teploty, odnímateľný prívodný kábel

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Remoska Tria T41 je v našom teste najdrahším a zároveň jedným z najmultifunkčnejších modelov. Rovnako ako Remoska D52F/10 Dua Glass a Remoska Prima P32F patrí k spotrebičom od originálneho výrobcu. Môžete ju totiž používať aj na klasickom sporáku či pri pečení v rúre. Ide o objemný spotrebič s priehľadným okienkom v poklope, ktorý má vysoký výkon a vyniká aj z hľadiska kvality spracovania.

Remoska Tria T41 má objem 4,5 l, preto ju odporúčame najmä tým z vás, ktorí varia vo veľkom. Naopak, v domácnostiach, ktoré obývajú 2 ľudia, môže byť zbytočne veľká. Príkon spotrebiča predstavuje 610 W. Jeho nahrievanie je teda dostatočne rýchle, na druhej strane môžeme tento kúsok označiť za úsporný.

Remoska Tria T41 je dodávaná s viacerými poklopmi. Okrem toho s elektrickým výhrevným telesom ide o tzv. soft-tlakový a klasický poklop z tvrdeného bezpečnostného skla s regulačnou dierkou. Pri ich použití môžete hrniec remosky použiť pri varení na akomkoľvek type sporáku vrátane indukcie alebo pri pečení pokrmov v rúre.

Hrniec remosky je vyrobený z odolného a kvalitného liateho hliníka. Na vnútorných stenách sa nachádza nepriľnavá trojitá vrstva z teflónu, ktorá je obohatená o titánové častice. Na spodnej strane elektrického poklopu je taktiež nepriľnavá vrstva Teflon Classic. Stojan na hrniec je vyrobený z teplovzdorného plastu.

K praktickým detailom patrí odnímateľný prívodný kábel, šikovne umiestnený vypínač ON/OFF a viacero rukovätí, ktoré sú odolné proti teplu. V preklade, nenahrievajú sa ani počas používania spotrebiča. Veľký objem a vysoká kvalita spracovania sa negatívne odzrkadlili na vysokej hmotnosti. Remoska Tria T41 preto nie je ideálna na časté prenášanie či na používanie mimo domácnosti.

Na základe množstva recenzií si dovolíme tvrdiť, že i napriek vyššej obstarávacej cene patrí elektrická Remoska Tria T41 k spotrebiteľsky atraktívnym modelom, pričom takmer 100 % recenzií patrí k tým pozitívnym. Užívatelia najčastejšie k plusom zaraďujú multifunkčnosťvysokú kvalitu spracovania, vysoký výkon, nízku spotrebu energie, veľký objem spoľahlivý chod. Zopár jednotlivcov hodnotí obstarávaciu cenu ako vyššiu, no primeranú kvalite, výkonu a funkciám.

Pozitíva

Bohaté príslušenstvo a multifunkčné využitie
Veľký objem hrnca
Vysoká kvalita spracovania

Negatíva

Vyššia, ale primeraná obstarávacia cena
Vysoká hmotnosť

Objem = 4,5 l ● Príkon = 610 W ● Hmotnosť = 6,5 kg ● S okienkom = áno ● Regulácia teploty = nie ● Odnímateľný prívodný kábel = áno

Remoska D52F/10 Dua Glass

Remoska s okienkom, objem 2/4 l, príkon 400/580 W, hmotnosť 2,94/4,4 kg, bez regulácie teploty, odnímateľný prívodný kábel

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Remoska D52F/10 Dua Glass je dostupná v 2 rozdielnych veľkostných verziách. Na svoje si teda prídu menej i viacpočetné domácnosti. Je dodávaná s viacerými poklopmi, takže ju môžete rovnako ako Remosku Tria T41 používať aj na klasické varenie alebo pečenie.

V prípade Remosky D52F/10 Dua Glass si môžete vybrať medzi 2-litrovým a 4-litrovým modelom. Menší z nich má 400 W príkon, váži 2,94 kg a má rozmery 22 x 10 cm. Väčšia verzia remosky má 29 x 10 cm, jej hmotnosť predstavuje 4,4 kg a má 580 W príkon. V ostatných smeroch sa tieto 2 alternatívy od seba nelíšia.

Remosky D52F/10 Dua Glass sú dodávané s klasickým poklopom so skleneným okienkom, v ktorom je zabudované výhrevné teleso, obyčajným skleneným poklopom a soft-tlakovým poklopom, pomocou ktorého hrniec z remosky premeníte na alternatívny tlakový hrniec. V preklade, tento model je vhodný taktiež na varenie na sporáku alebo pečenie v rúre, pričom je kompatibilný s plynovými, sklokeramickými – elektrickými aj indukčnými varnými doskami. Za touto jeho vlastnosťou stojí zosilnené dno s indukčným povrchom. Vďaka rukovätiam Thermoset, ktoré sú odolné aj proti extrémne vysokým teplotám, nie je problém hrniec použiť pri pečení v rúre.

Obsluha spotrebiča je už klasicky nenáročná. Prebieha prostredníctvom tlačidla ON/OFF, ktoré nájdete na rukoväti poklopu. Pri väčšej, 4-litrovej verzii sa pripravte na trochu väčšie rozmery, čo môže byť problémom pri prenášaní aj skladovaní remosky. Malá remoska s objemom 2 l je vyslovene kompaktná a ľahká.

Hrniec je vyrobený z materiálu Trimetal, ktorý je tvorený 3 vrstvami. Ide o nerezový feritický a nerezový chrómniklový povrch, ktorý prispieva k odolnosti a dlhej životnosti hrnca, a hliníkovú vrstvu, ktorá stojí za rovnomernou distribúciu tepla. Vnútorné steny sú nepriľnavé, takže sa nemusíte obávať pripaľovania jedla či náročného čistenia. Praktickým doplnkom je odnímateľný prívodný kábel. Obstarávaciu cenu hodnotíme ako vyššiu, no primeranú kvalite, výkonu, životnosti a funkčným vlastnostiam remosky.

Remoska D52F/10 Dua Glass nie je spotrebiteľmi hodnotená príliš často. Presnejšie, podarilo sa nám nájsť len niekoľko recenzií na väčší, 4-litrový model. Ten užívatelia hodnotia ako výkonný, spoľahlivý, a kvalitný. K negatívam zaraďujú len veľké rozmery.

Pozitíva

Multifunkčné využitie
Dostupná v 2 veľkostných verziách
Vysoká kvalita spracovania a vysoký výkon

Negatíva

Vyššia, ale primeraná obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť a väčšie rozmery 4litrovej remosky

Objem = 2/4 l ● Priemer/výška hrnca = 22 x 10/29 x 10 cm ● Príkon = 400/580 W ● Hmotnosť = 2,94/4,4 kg ● S okienkom = áno ● Regulácia teploty = nie ● Odnímateľný prívodný kábel = áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Ako bolo spomenuté už niekoľkokrát, všetky remosky disponujú podobnými vlastnosťami aj funkciami. Jednotlivé modely sa od seba líšia najmä objemom, rozmermi, hmotnosťou a príkonom. Ak ste v našom teste nenašli taký, ktorý má ideálnu veľkosť či spotrebu elektriny, neprehliadnite naše nasledujúce tipy na niekoľko ďalších remosiek. Snažili sme sa vyberať spomedzi lacnejších aj drahších, menších i väčších a tradičných, i menej tradičných spotrebičov.

Elektrická panvica Tristar PZ 2964 so 40 cm priemerom disponuje funkciou vyprážania, pečenia a zapekania. Ide o väčší model so 4-litrovým objemom, na ktorom sa nachádza plynulá regulácia teploty, a to až do 280 °C. Remoska má vysoký príkon 1 500 W a jej vnútorné steny sú ošetrené nepriľnavou teflónovou vrstvou. Aj napriek veľkému objemu má vcelku kompaktné rozmery a hmotnosť okolo 3 kg.

Remoska P31 F Prima má objem 2 l, preto je vhodná do menších domácností. Jej príkon predstavuje 400 W, váži cca 2 kg a má rozmery 45 x 25 x 18 cm. Na vnútorných stenách zariadenia sa nachádza nepriľnavá teflónová vrstva, ktorú oceníte pri samotnej príprave pokrmov aj údržbe. R31 F PRIMA patrí ku klasickým remoskám s okienkom bez možnosti regulácie teploty.

Remoska ETA Pečenka 0133 90000 patrí k overeným produktom, ktoré nesklamú z hľadiska kvality ani výkonu. Má 4,3 l objem, 475 W príkon, čo je pozitívne z hľadiska úspory energií, váži 3,3 kg a je vybavená nepriľnavou vrstvou z teflónu. Rukoväte remosky sú štandardne izolované, vďaka čomu počas prípravy jedla nedochádza k ich nahrievaniu.

Ak hľadáte lacnú remosku za cenu do 50 eur, dávame vám do pozornosti práve model Sogo SS-10105. Jeho súčasťou je veľký, 4 l hrniec s priemerom 42 cm a obyčajná sklenená pokrievka. Ohrev, ktorý je regulovateľný, je v tomto prípade ukrytý priamo v hrnci. Spotrebič má vysoký príkon 1 500 W a váži 4 g, preto je vhodný najmä na používanie v domácnosti.

Originálna elektrická Remoska P32 Prima bez okienka na poklope nás zaujala pomerom medzi kvalitou a obstarávacou cenou. Ide o ďalší väčší model s objemom 4 l a príkonom 580 W. K pozitívnym detailom patrí možnosť odňatia prívodného kábla a nepriľnavý teflónový povrch na vnútorných stenách hrnca aj spodnej strane pokrievky.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pred kúpou toho či onoho spotrebiča sa určite aj mnohí z vás zvyknú radiť so známymi, rodinou, alebo susedmi. Je logické, že ak viacero osôb vo vašom okolí bude vlastniť ten istý model, vo vašom pomyslenom rebríčku automaticky stúpne na vyššie miesta. Nasledujúca tabuľka najpredávanejších remosiek na Heureka.sk, ktorú pre vás priebežne aktualizujeme, spĺňa presne tento účel. Na základe nej si môžete urobiť lepšiu predstavu o tom, ktoré modely patria v súčasnosti k tým najpopulárnejším medzi spotrebiteľmi.

Názov Hodnotenie Detail
Vigan EPAN40 5* Zobraziť produkt
Remoska Prima P32F/01 5* Zobraziť produkt
Remoska Prima P32/01 5* Zobraziť produkt
Tristar PZ-2964 5* Zobraziť produkt
Remoska Dua D52F/10 5* Zobraziť produkt

Remosky sú vynálezom českého elektrotechnika Oldřicha Homuty. Vzhľadom na to, že ide o veľmi šikovné spotrebiče, postupne prekročili české hranice a začali byť populárne aj v iných krajinách vrátane tej našej. Ak ste si elektrické panvice zamilovali aj vy, náš návod na výber je práve tým, čo hľadáte.

Ako vybrať remosku

Pripravili sme si pre vás zaujímavé a praktické informácie o výbere vhodnej veľkosti a objemu, výrobného materiálufunkciách a výkone remosiek aj príslušenstve, ktoré ich dokáže premeniť na extrémne multifunkčné spotrebiče. Prinesieme vám taktiež niekoľko tipov na ich správne používanie, pozrieme sa na prehľad cien a overených výrobcov.

 • Čo je remoska, na čo je určená a kedy premýšľať nad jej kúpou
 • Prevedenie, rozmery, objem, hmotnosť
 • S okienkom alebo bez?
 • Materiál a povrchová úprava
 • Príkon
 • Ovládanie
 • Príslušenstvo, možnosti použitia remosky a ďalšie dôležité parametre
 • Cena a overení výrobcovia

Čo je remoska, na čo je určená a kedy premýšľať nad jej kúpou

Predtým, než sa pustíme do návodu na výber, je potrebné vysvetliť, čo to tá remoska vlastne je. Pre niekoho ide o nenahraditeľného pomocníka, ktorého v kuchyni využíva desaťročia, pre mnohých však pôjde nepochybne o novinku, o ktorej počujú prvýkrát. Remoska je pomenovanie pre elektrický hrniec či panvicu, ktorá bola pôvodne skonštruovaná v Českej republike. Slúži na rýchlu, no najmä nenáročnú prípravu všakovakých pokrmov. Princíp jej fungovanie je veľmi jednoduchý. V skratke, do hrnca nahádžete všetky požadované suroviny, remosku zakryjete poklopom, v ktorom sa nachádza výhrevné teleso, zapnete tlačidlo ON a počkáte potrebný čas v závislosti od pripravovaného pokrmu. Remosky môžete použiť doma, na chalupe aj pri kempovaní.

Prevedenie, rozmery, objem, hmotnosť

Prevedenie remosky má úzky súvis s jej rozmermi, objemom a hmotnosťou. Správna veľkosť spotrebiča je pritom jedným zo základných parametrov, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere. Na prvý pohľad sa od seba tieto spotrebiče príliš nelíšia. Ich základnými časťami sú:

 • Stojan, ktorý slúži ako ochrana pre podložku, na ktorej budete variť. Vkladá sa doň hrniec remosky, ktorý sa počas prípravy jedla nahrieva na vysoké teploty.
 • Hrniec okrúhleho tvaru s 2 rukoväťami.
 • Poklop s rukoväťou a vrchným úchytom, v ktorom je ukrytá elektrická výhrevná špirála. Práve preto je často označovaný za srdce remosky.

Remoska otváranie poklopu

Jedným zo základných rozdielov medzi jednotlivými modelmi je už spomínaný objem. Na výber máte klasické modely s objemom 2 alebo 4 l alebo tie, takpovediac, novodobé s objemom 3,8 či 4,5 l. 2-litrové verzie remosiek sú vhodné na prípravu 3 až 4 porcií jedla, preto sú vhodné pre páry, jednotlivcov alebo menej početné rodiny. 4-litrové hrnce ocenia 4- a viacčlenné domácnosti. Naraz v nich pripravíte 4 – 6 porcií jedla.

Ďalším dôležitým parametrom je hmotnosť, a to najmä v prípade, ak sa chytáte remosku používať mimo domácnosti. Spotrebiče s 2-litrovým objemom spravidla vážia max. 2 kg. Tie 4-litrové dosahujú hmotnosť okolo 3 kg. Aj v tomto prípade dnes natrafíte na kúsky s netradičnou hmotnosťou. Pozor, niekedy môže presiahnuť 5 – 6 kg.

S okienkom alebo bez?

Prítomnosť či neprítomnosť okienka na poklope súvisí taktiež s prevedením remosky. Tento na oko detail v skutočnosti nie je až takým detailom. Okienko totiž slúži na kontrolu práve pripravovaného pokrmu, čo zefektívňuje prípravu jedla šetrí financie, pretože odpadá nutnosť neustáleho odkrývania poklopu.

 • Remosky s okienkom majú aj nevýhodu, ktorou je fakt, že jedlo, ktoré sa pri pečení/varení nachádza tesne pod okienkom, nemusí prejsť dostatočnou tepelnou úpravou.
 • Remosky bez okienka pokrmy prepekajú veľmi rovnomerne aj v horných vrstvách. Jedlo však môžete skontrolovať len tak, že otvoríte poklop, čo sa odzrkadlí na horšej efektivite varenia. Problémom niektorých modelov bez okienka je tiež pripaľovanie horných vrstiev jedla.

Materiál a povrchová úprava

Výrobné materiály remosiek sú vo väčšine prípadov totožné. Keďže však tieto spotrebiče tvoria 3 samostatné časti, každý z nich je za každých okolností vyrobený z iného materiálu. Pri výbere sa zamerajte aj na povrchovú úpravu vnútorných stien hrnca a spodnej časti poklopu. Mali by byť nepriľnavé, v inom prípade môže byť údržba remosky veľmi náročná.

 • Poklop: Poklop remosiek je vyrábaný z nerezového plechu. Tento materiál vyniká v oblasti dlhej životnosti, nenáročnej údržby a dobrých tepelnoizolačných vlastností. Na každom poklope nájdete 1 alebo 2 bočné rukoväte. V dlhšej z nich je ukrytý elektrický kábel. Ďalej sa na nej nachádza tlačidlo na zapnutie/vypnutie remosky. Rukoväte bývajú vyrobené z tvrdeného plastu, ktorý je odolný proti teplu a zároveň nemá vodivé vlastnosti, takže sa počas prípravy jedla nenahrieva.
 • Hrniec: Hrniec, teda časť remosky, v ktorej pripravíte samotný pokrm, je vyrábaný z liateho hliníka. Jeho výhodou je nízka hmotnosť, výborné vodivé vlastnosti a vysoká odolnosť. V neposlednom rade ide o materiál, ktorý je odolný proti pripáleniu jedla. Hrnce na kvalitných remoskách by mali obsahovať aj nepriľnavú vnútornú teflónovú alebo keramickú vrstvu, ktorá zjednodušuje samotné varenie, no taktiež následné čistenie.
 • Stojan: Stojan je jedinou ochranou pre podložku, na ktorú umiestnite hrniec remosky. Preto musí byť vyrobený z nevodivého materiálu, ktorým je najčastejšie teplovzdorný plast. Výnimočne natrafíte aj na oceľové stojančeky. Pozor, môžu podstatne zvýšiť hmotnosť celého spotrebiča.

Remoska ovládanie

Príkon

Príkon je asi tým najdôležitejším parametrom, ktorý má priamy súvis s výkonom, a teda i spotrebou remosky. Nepísaným pravidlom je, že väčšie modely musia mať vyšší príkon. V inom prípade sa môže príprava jedla premeniť na trápenie. Samozrejme, spotrebiče s vyšším príkonom sú automaticky energeticky náročnejšie.

 • Klasické 2 l remosky majú spravidla príkon okolo 400 W.
 • Klasické 4 l remosky mávajú príkon 580 W.

Dnes natrafíte aj na remosky s naozaj vysokým príkonom okolo 1 500 W, no menším objemom. Väčšinou ide o modely bez klasického poklopu, v ktorom je ukryté elektrické výhrevné teleso. To sa nachádza priamo v hrnci. V prapodstate už teda nemôžeme hovoriť o remoskách, ale skôr o modernej verzii elektrického hrnca/panvice.

Ovládanie

Ovládanie remosiek je veľmi nenáročné a za každých okolností takmer totožné. Na rukoväti od poklopu sa nachádza tlačidlo ON/OFF, ktoré je jediným ovládacím prvkom. Rozdielne môže byť jeho umiestnenie, tvar, veľkosť a dizajn. Teplota na klasických remoskách nie je regulovateľná. Za každých okolností sa budú pokrmy pripravovať pri teplote od 160 do 180 °C, čo závisí najmä od typu a množstva surovín v hrnci.

Aj v tomto prípade dnes natrafíte na neštandardné modely s reguláciou teploty do 240 či 280 °C. V porovnaní s klasickými remoskami bývajú lacnejšie. Opäť platí, že už nejde o remosky ako také. Pre niekoho však môže ísť o vyslovene vhodnú alternatívu.

Príslušenstvo, možnosti použitia remosky a ďalšie dôležité parametre

Okrem stojana a elektrického poklopu k mnohým remoskám odstanete aj ďalšie pokrievky, ktoré slúžia na, takpovediac, obyčajnú prípravu jedla. Takéto modely môžete využiť pri varení na klasickom sporáku alebo pri pečení v rúre.

Elektrická panvica so sklenenou pokrievkou

 • Klasická sklenená pokrievka: Slúži na prípravu jedla na sporáku. Ak je vyrobená z teplovzdorného skla, tak i na pečenie v rúre.
 • Soft-tlaková pokrievka: Remosku premení na alternatívu k tlakovému hrncu. Upozorňujeme, že tlak v remoske nie je porovnateľný s klasickým „tlakáčom“.

Pri výbere sa ďalej zamerajte na prívodný kábel. K poklopu môže byť pripevnený fixne alebo ho môžete v prípade potreby pohodlne odňať. Druhá alternatíva je praktickejšia najmä pri prenosoch a skladovaní.

Za originál si priplatíte

Z hľadiska ceny je dôležité, či sa rozhodnete siahnuť po originálnej Remoske® alebo elektrickom hrnci od iného výrobcu, ktorý disponuje totožnými alebo aspoň podobnými vlastnosťami. Originálne remosky sú pomerne drahé spotrebiče. Najlacnejšie remosky sú dostupné od cca 90 eur, tie najdrahšie stoja viac ako 300 eur.

Najlacnejšie elektrické panvice/hrnce, do ktorých názvu výrobcovia s obľubou zakomponúvajú slovíčko „remoska“ môžete vlastniť už od 30 eur. Nepísaným pravidlom je, že čím viac sa daný spotrebič podobá na originálnu remosku, tým vyššia je jeho obstarávacia cena. Konečný výber je len a len na vás. Musíte sa jednoducho rozhodnúť, či je pre vás dôležitejšia kvalita alebo nízka cena.

Nielen Remoska, ale aj ETA, Tefal či Clatronic

Výrobcom originálnych remosiek je spoločnosť Remoska, ktorá ponúka 3 rady týchto kuchynských spotrebičov, ktorými sú Remoska® Tria, Remoska® Dua a Remoska® Prima. Upozorňujeme, že spoločnosť vyrába aj iný, neelektrický kuchynský riad, napr. hrnce Remoska® Quanta. Inak povedané, nie všetko, čo má v názve slovíčko remoska, je skutočne remoskou.

Elektrické hrnce nájdete aj v ponuke výrobcu ETA pod názvom Pečenka. Pečenky majú taktiež dlhú históriu a z hľadiska vlastností sú takmer totožné s originálnymi remoskami. Ďalším výrobcom hrncov, ktoré sa podobajú na remosky, je spoločnosť Clatronic. V tomto prípade natrafíte najmä na lacné modely s reguláciou teploty, ktoré nemajú klasický poklop. Elektrické výhrevné teleso sa nachádza v ich tele, teda priamo v hrnci, v ktorom pripravujete pokrmy. Elektrické hrnce, ktoré však už nie je možné za remosky považovať skoro vôbec, ponúkajú mnohí výrobcovia, napr. DelimanoKlarstein, Tefal či CrockPot.

Otázky a odpovede – FAQ

Remosky nepatria k príliš komplikovaným kuchynským spotrebičom. Náš návod bol preto pomerne stručný. Zamerali sme sa v ňom najmä na technické parametre. V sekcii odpovedí na najčastejšie spotrebiteľské otázky sa preto pozrieme na praktickú stránku používania remosiek. Povieme vám viac o ich napájaní a možnostiach využitia pri klasickom varení na sporáku alebo v rúre. Ak vás zaujíma čokoľvek, čo ste nenašli v našom návode ani teste remosiek, neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom.

Remosky môžete zapojiť do každej elektrickej zásuvky s 230 V napätím. Tieto spotrebiče je však možné používať aj mimo domova, napr. pri kempovaní, pri ktorom ich napojíte priamo na autobatériu. V takomto prípade môžete využiť menič napätia 12 V alebo 24 V na 230 V.

Ak siahnete po kúsku, ktorý je vhodný aj na použitie na sporáku či v rúre, o možnostiach jeho použitia na indukčných varných doskách rozhoduje použitý materiál. Ako sme si povedali vyššie, v prípade remosiek ide štandardne o liaty hliník, ktorý spravidla nie je vhodný na indukciu. Hrnce však bývajú často upravené, majú zosilnené dno a indukčnú vrstvu. V takýchto prípadoch je použitie hrnca remosky na indukčnej varnej doske možné.

Nie. Aby ste mohli hrniec použiť v rúre, musí byť odolný proti vysokým teplotám. Dôležitá je najmä odolnosť rukovätí, ktoré bývajú plastové. To isté platí o použití hrnca z remosky na sporáku. Ak výrobca v popise vyslovene neuvádza, že daný model môžete použiť aj týmito spôsobmi, neodporúčame vám to zisťovať na vlastnú päsť.

Obsluha je veľmi nenáročná. Do hrnca vložíte suroviny, z ktorých chcete pripraviť daný pokrm, zavriete poklop, spotrebič zapojíte do elektrickej zásuvky a stlačíte tlačidlo ON. Následne, v závislosti od množstva a typu pripravovaného jedla počkáte potrebný čas. Preto sa zameriame najmä na jedlá z remosky, ktoré si môžete v tomto spotrebiči pripraviť. Koláč z remosky: Remosky sú ako stvorené na pečenie koláčov (akýchkoľvek). Tu je tip na extra rýchly čučoriedkový koláčik. Najprv vypracujte cesto z 2 hrnčekov čučoriedok, 1 hrnčeka polohrubej múky, hrnčeka cukru, hrnčeka mlieka, 1/2 hrnčeka oleja, 1 vajíčka a 1 prášku na pečenie. Nalejte ho do hrnca, ktorý predtým vymažte tukom, zapnite remosku a počkajte cca 40 – 50 min. Domáci chlieb z remosky: V remoske si môžete pripraviť drožďový aj kváskový domáci chlieb. Všetko, čo na tento účel potrebujete, je dobrý recept a remoska. Najprv vyhnetiete cesto, necháte ho vykysnúť a následne bochník vložíte do remosky. Ideálny čas pečenia sa pohybuje okolo 40 – 45 min. Ryža z remosky: Ryžu prepláchnite, vložte ju do remosky, pridajte potrebné množstvo horúcej vody (v závislosti od množstva ryže), soľ, olej a celú cibuľu. Zapnite remosku, ryžu nechajte variť cca 20 min., remosku následne vypnite, no ryžu vyberte až po ďalších 20 min. Bublanina z remosky: Všetky suroviny, ktoré používate na prípravu vašej bublaniny, zmiešajte, vložte do hrnca a nechajte piecť počas 30 – 40 min. Pre lepšiu predstavu, pri použití menšej original remosky s priemerom 24 cm môžete použiť 300 ml hrnček polohrubej múky, 1/2 hrnčeka cukru, 1 ČL sódy/prášku do pečiva, 1/2 hrnčeka mlieka, 1/4 hrnčeka oleja a 1 vajce. Kuracie prsia z remosky: V remoske si môžete pripraviť akékoľvek mäso a zvoliť akýkoľvek postup jeho prípravy. Na začiatok môžete skúsiť tento extra jednoduchý recept. Do hrnca vložte nakrájanú cibuľu, 5 strúčikov cesnaku, 2 nakrájané jablká, 2 kuracie prsia a cca 40 g masla. Zapnite remosku a počkajte 40 – 45 min.

Lacná kvalita

Remoska R21

Remoska bez okienka, objem 2 l, príkon 400 W, hmotnosť 2 000 g, bez regulácie teploty, bez odnímateľného prívodného kábla

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model R21 zaujme tých z vás, ktorí preferujú remosky bez okienka a zároveň za tento spotrebič nechcú platiť príliš veľa. Originálna česká remoska R21 má menší objem, nízku hmotnosť a kompaktné rozmery a je vhodná na použitie v domácnosti aj na chalupe či pri kempingu.

Originálna Remoska R21 disponuje všetkými vlastnosťami typickými pre tieto kuchynské spotrebiče. Ide o model, ktorý je podobný Remoske D52F/10 Dua Glass a pečenke ETA 1133 90000. má menší objem 2 l, preto je vhodná pre 1 až 2 osoby. Má kompaktné rozmery a váži len 2 kg, preto je ideálnou cestovnou alternatívou. Príkon spotrebiča predstavuje 400 W, jeho nahrievanie a samotný výkon teda nie je najvyšší, no postačujúci.

Aj táto malá remoska má multifunkčné využitie. Jedlo v nej môžete rozmrazovať, ohrievať, piecť aj zapekať. K plusom patrí rovnomerné pečenie po celej ploche pripravovaného pokrmu, keďže poklop nedisponuje skleneným okienkom. Tento fakt môže byť v niektorých prípadoch na škodu. V preklade, jedlo v horných častiach sa môže pripekať. Dobrou správou je, že vnútorné steny hrnca a poklopu sú ošetrené nepriľnavou teflónovou vrstvou. Ovládanie je tradične nenáročné, menšou nedokonalosťou je, že prívodný kábel nie je možné odpojiť od zvyšku zariadenia.

Hrniec je tradične hliníkový. Vrchná časť poklopu je vyrobená z nerezového plechu. V praxi ho teda môžete bez obáv položiť priamo na kuchynskú linku či inú podložku bez toho, aby hrozilo jej poškodenie. Rukoväte na hrnci sú tepelne izolované, čo platí aj o podstavci z teplovzdorného platu. Vzhľadom na to, že ide o originálnu českú remosku, si k nej v prípade poškodenia tých pôvodných, môžete bez problémov dokúpiť diely náhradné.

O tom, že Remoska R21 je skutočne dobrou kúpou, nás okrem iného presvedčili aj stovky spotrebiteľských recenzií na rôznych predajných online portáloch. Najvýpovednejšou informáciou je, že viac ako 90 % z nich patrí k tým pozitívnym. Spotrebitelia na Remoske R21 oceňujú dobrú cenu, vysokú kvalitu, jednoduchú obsluhuspoľahlivý chod a kompaktné rozmery. Negatívne skúsenosti najčastejšie súvisia s menším objemom, nižším príkonom a pripaľovaním vrchnej časti pripravovaného pokrmu.

Pozitíva

Pomer medzou obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Dobrá kvalita spracovania

Negatíva

Neodnímateľný prívodný kábel
Menší objem
Riziko pripaľovania vrchnej časti pripravovaného pokrmu

Objem = 2 l ● Príkon = 400 W ● Hmotnosť = 2 000 g ● S okienkom = nie ● Regulácia teploty = nie ● Odnímateľný prívodný kábel = nie

Cenový trhák

Clatronic PP 3570

Remoska s okienkom, objem 3,78 l, priemer/výška hrnca 42x 9 cm, príkon 1 500 W, s reguláciou teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Remoska Clatronic PP 3570 patrí k lacným modelom s veľký objemom a vysokým výkonom. Má nepriľnavé vnútorné steny a nie úplne štandardnou je možnosť regulácie teploty. Z hľadiska kvality spracovania nejde o to najlepšie, pre menej náročných spotrebiteľov je však remoska Clatronic PP 3570 ako stvorená.

Clatronic PP 3570 nie je úplne štandardná remoska, ale pekne po poriadku. Má veľkým objem, ktorý predstavuje cca 3,78 l. V praxi si v nej teda pripravíte 4 až 6 porcií jedla, v čom je porovnateľná napr. s modelom Remoska Prima P32F. Prvým zaujímavým parametrom je nadštandardne vysoký príkon 1 500 W. Ten stojí za veľmi rýchlym nahrievaním spotrebiča, na druhej strane sa pripravte na vyššiu spotrebu elektriny.

Ďalšou zaujímavou špecifikáciou je možnosť plynulej regulácie teploty do 240 °C. S takouto funkciou sa pri remoskách stretnete skôr zriedka. Clatronic PP 3570 má nepriľnavý keramický povrch, ktorý stojí za nenáročnou údržbou. Navyše sa nemusíte obávať pripaľovania jedla.

Poklop remosky je sklenený, vďaka čomu môžete kontrolovať práve pripravovaný pokrm. Upozorňujeme, že ani v tomto smere nejde o klasický model. Elektrický ohrev je totiž ukrytý priamo v hrnci, nie poklope. K plusom zaraďujeme univerzálne využitie a dostatočne vysoké, 9 cm steny hrnca s priemerom 42 cm. Jedlo v ňom môžete nielen piecť, ale taktiež rozmrazovať dusiť či vyprážať. Rukoväte sú tepelne izolované, čo je praktický aj bezpečnostný detail.

K mínusom zaraďujeme už spomínanú vyššiu spotrebu elektriny, pre niekoho až príliš veľké rozmery, ktoré môžu byť problémom pri prenášaní či skladovaní, a kratší prívodný kábel. Problematická môže byť taktiež samotná kvalita spracovania. Spotrebiteľské recenzie však toto naše „podozrenie“ nepotvrdili.

Najčastejšie spomínaným pozitívom v spotrebiteľských recenziách na remosku Clatronic PP 3570 je možnosť univerzálneho využitiaideálna výška stien hrnca, nepriľnavý povrch, rýchle nahrievanie, nenáročná údržba a dostatočne veľký objem. Niektorým užívateľom naopak veľký objem nevyhovuje, čo považujeme za vyslovene individuálny parameter. Negatívne skúsenosti ďalej súvisia s väčšími rozmermi spotrebiča a kratším prívodným káblom.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Veľký objem a rýchle nahrievanie
Regulácia teploty

Negatíva

Nižšia kvalita spracovania v porovnaní s drahšími modelmi
Kratší napájací kábel
Vyššia spotreba elektriny

Objem = 3,78 l ● Priemer/výška hrnca = 42 x 9 cm ● Príkon = 1 500 W ● S okienkom = áno ● Regulácia teploty = áno

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Komentáre
Evka 17.May.2022

Remoska Clatronic PP 3570 je ideálna na oslavy, keď potrebujete pripraviť väčšie množstvo jedla. Varná plocha je naozaj veľká a varenie je pohodlné. Plusom je kvalitný keramický povrch, uvidím až časom, ako dlho mi remoska vydrží. Príprava jedál je rýchla a zdravšia než klasickým spôsobom.

Odpovedať

Renča 17.May.2022

Remoska Tria T41 je v malej kuchyni vynikajúci pomocník. Jeden hrniec ponúka viacero možností. Dá sa v nej variť aj piecť a tiež je tu možnosť variť ako v nízkotlakovom hrnci. Páči sa mi, že pripravené jedlo nie je suché a cena bola tiež super. Som spokojná nad očakávania.

Odpovedať

Kika 23.May.2022

REMOSKA R21/06 2l je naozaj super, pokrm je šťavnatý a chutný. Dno nádoby sa vôbec nepripaľuje. Dá sa tu piecť, zapekať, dusiť. Je vhodná ako na mäsité tak aj na zeleninové pokrmy. Pre dvoch ľudí je to úplne postačujúce. Úchyty na nádobe aj veku sú praktické. Cena bola super a remoska má malá spotrebu elektriny.

Odpovedať

Alena 24.May.2022

Remosku sme mali aj predtým, slúžila nám skvele 20 rokov. Teraz sme chceli novú a kúpili sme Remosku Prima P32 F. Je presne podľa mojich predstáv, dokážem v nej urobiť šťavnaté mäsko, ktoré je chutnejšie než keby ho pripravujem v rúre. Ľahko sa čístí a super je, že má odnímateľný kábel. Je to super vec aj pre 4-člennú rodinu. Materiál je kvalitný, výkon spoľahlivý. Ak potrebujete variť a zároveň chcete mať aj vonkajšie aktivity, napríklad posedenie s priateľmi a nechcete odbiehať do kuchyne, toto bude tiež pre vás vhodné.

Odpovedať

Veron 16.Nov.2022

ETA 1133 90000 je pre mňa veľmi dobrý a úsporný pomocník na pečenie mäsa aj koláčov, páči sa mi všestrannosť, že tu môžem pripraviť rôzne pokrmy. Manipulácia je jednoduchá a zvládnu ju aj starší ľudia. Uvažujem, že na Vianoce kúpim takýto produkt aj mojim starým rodičom. Veľkým plusom je, že jedlá sa nepripaľujú a až do ukončenia pečenia si proces nevyžaduje žiadnu činnosť ako miešanie surovín a podobne. Upečené jedlá majú veľmi dobrú chuť. Prístroj je úsporný, skladný a praktický.

Odpovedať

Denisa 19.Nov.2022

Som spokojná s panvicou Remoska D52F/10 Dua Glass. Kvalita je naozaj prvotriedna a v dobe rastúcich cien za plyn ide o skvelú alternatívu k pečeniu v plynovej rúre. Misa by mohla mať troška väčšiu hĺbku, ale inak fajn. Využitie je multifunkčné, predáva sa v dvoch veľkostiach, takže si môžete vybrať, ktorá vám bude viac vyhovovať. Kvalita sapracovania je na jednotku a výkon je vysoký pre pohodlnú prípravu pokrmov. rátajte s vyššou hmotnosťou aj s vyššou obstarávacou cenou.

Odpovedať

Ivka 20.Jan.2023

Pre mňa je remoska Tristar PZ-2963 nižšej kvality. Predtým sem mali inú a zdala si mi lepšie spracovaná. Každopádne, táto je za rozumnú cenu, rýchlo sa nahrieva a jedlo sa neprichytáva o povrch. Hodí sa na smaženie, grilovanie aj pečenie. Regulácia je tiež veľmi dobrá vďaka termostatu. Teflon nie je až tak kvalitný, uvidím, ako dlho mi bude táto remoska slúžiť. Za tú cenu sa ale určite oplatí.

Odpovedať