Rýchlovarné kanvice

Najlepšie rýchlovarné kanvice 2024 + recenzie

Doby, keď sme si rannú kávu či čaj pripravovali na sporáku, sú dávno zabudnuté. Dnes sú tu s nami rýchlovarné kanvice, ktoré urobia prácu za nás – a to za zlomok času. Vybrať si správnu rýchlovarnú kanvicu však nemusí byť vôbec jednoduché. Aj preto sme pre vás pripravili porovnanie najlepších rýchlovarných kanvíc, ktoré sú v súčasnosti na slovenskom trhu dostupné. Víťazom nášho testu sa stal model Lauben Electric Kettle EK17WS. V čítaní však neváhajte pokračovať až do konca, predstavíme vám najlepšie rýchlovarné kanvice, a prezradíme, ako si tento spotrebič vybrať. 

Publikované: 16.08.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Akú rýchlovarnú kanvicu kúpiť? 

Správna kanvica by nemala byť len výkonná a spoľahlivá, ale v mnohých prípadoch na ňu výrobcovia nazerajú aj ako na štýlový dizajnový doplnok do domácnosti. Koniec-koncov, denne ju máme na očiach. Aj preto vychádza naše porovnanie z podstatných technických parametrov doplnených o dlhodobé používateľské skúsenosti. Vďaka tomu sa môžete tešiť na tie najlepšie rýchlovarné kanvice na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Lauben EK17WS 5* Zobraziť produkt
Sage SKE825BSS 5* Zobraziť produkt
Sencor SWK 1711SS 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Lauben Electric Kettle EK17WS

Lauben Electric Kettle EK17WS

Príkon 1 850 W, objem 1,7 l, regulácia teploty v 10 stupňoch (60 až 100 °C), funkcia udržania teploty

Zobraziť viac info

Absolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala kanvica Lauben Electric Kettle EK17WS. Dizajnový kúsok v sebe kombinuje minimalistické telo s objemom 1,7 litra a možnosť teplotného nastavenia v rozsahu od 60 do 100 °C. Vďaka tomu sa tak môžete tešiť vždy na dokonalo ohriaty čaj, kávu či dojčenskú výživu. Neprehliadnite ani funkciu Keep Warm, vďaka ktorej ostane voda ohriata na zvolenú teplotu až po dobu 2 hodín. Vďaka tomu sa už nikomu v domácnosti nestane, že si svoj ranný nápoj nájde na stole studený. 

Cenový trhák
Orava VK-4017

Orava VK-4017

Príkon 2 200 W, objem 1,7 l, bez regulácie teploty a funkcie udržania teploty

Zobraziť viac info

Sklenená rýchlovarná kanvica Orava VK-4017 zaujme dizajnom i vysokým príkonom. Model pôsobí kvalitne, hoci na skle vidieť usádzanie vodného kameňa. Základňa je 360-stupňová, výhrev môžete voliť len na štandardných 100 °C.

Náš TIP
Tefal KO851830

Tefal KO851830

Príkon 1 800 W, objem 1,7 l, regulácia teploty v 5 stupňoch (40 až 100 °C), funkcia udržania teploty

Zobraziť viac info

Dobrou voľbou bude aj prémiová rýchlovarná kanvica Tefal KO851830. Tá ukrýva v modernom čiernom tele integrovaný dotykový displej, pomocou ktorého si môžete jednoducho vybrať spomedzi piatich možností nastavenia teploty. Poteší aj funkcia udržania teplej vody. Tá pridá 30 minút navyše k času od prevarenia. Kanvica Tefal disponuje nerezovým povrchom vnútornej časti a vyberateľným filtrom proti vodnému kameňu, vďaka čomu prebehne jej čistenie hravo. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Hoci sa vám môže zdať výber správnej rýchlovarnej kanvice ako banálny, skutočnosť je iná. Množstvo modelov na trhu totiž disponuje rozličnými funkciami a zorientovať sa v ponuke tak nemusí byť vôbec jednoduché. Aj preto sme pre vás vybrali všetky podstatné technické parametre a doplnili sme ich o dlhodobé používateľské skúsenosti, a to tak, aby bol výsledkom výber najlepších rýchlovarných kanvíc dostupných na súčasnom trhu. Na čo by ste sa teda mali pri kúpe zamerať? 

Objem
Príkon
Regulácia teploty
Prevedenie a typ filtra
Doplnkové funkcie

Výberu produktov do nášho porovnávacieho testu predchádzala podrobná analýza trhu. Považovali sme totiž za nevyhnutné oboznámiť sa nielen s aktuálnou ponukou, ale detailne sa zamerať na najzaujímavejšie produkty či funkcie. V tomto smere sa nám stali nápomocnými produktové katalógy výrobcov, viacero zahraničných zdrojov, ale aj ponuka slovenských predajcov. Údaje o predajnosti sme čerpali z porovnávača Heureka.sk, dostupnosť produktov sme si zasa overovali u tradičných predajcov Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk či elektrodomov NAY, Datart a Planeo.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie rýchlovarných kanvíc

Vďaka tomu môžeme povedať, že je náš test založený na objektívnosti a nestrannosti. Nezvýhodňuje ani neuprednostňuje žiadneho výrobcu. V konečnom dôsledku tak môže zodpovedne odpovedať na otázku, ktoré sú tie najlepšie rýchlovarné kanvice dostupné na súčasnom trhu.

Víťaz testu

Lauben Electric Kettle EK17WS

Príkon 1 850 W, objem 1,7 l, regulácia teploty v 10 stupňoch (60 až 100 °C), funkcia udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Najlepšou kanvicou spomedzi porovnávaných kusov sa stal model Lauben Electric Kettle EK17WS. Ten v sebe ukrýva hneď niekoľko dôvodov, prečo po ňom siahnuť. Elegantné telo s objemom 1,7 litra ponúka priehľadný LCD displej doplnený o ovládacie tlačidlá. Vďaka šikovne umiestnenému panelu si tak môžete byť istí, že pre vás nebudú problémom pri ovládaní ani vlhké či špinavé ruky. Príkon 1 850 W a desať stupňov regulácie teploty v rozsahu od 60 do 100 °C sa zasa postará o to, aby mal váš nápoj vždy tú ideálnu teplotu. Integrovaný termostat prekvapí aj funkciou Keep Warm. Ako už samotný názov napovedá, pomôže vám udržať vodu zohriatu na požadovanú úroveň po dlhší čas – v tomto prípade to budú až dve hodiny. Nemusíte tak čakať na svoje deti či polovičku, jednoducho im necháte zohriatu vodu priamo v tele, ktoré sa už postará o dostatočnú izoláciu. 

Obávať sa v tomto prípade nemusíte ani o tých najmenších. Veko kanvice je totiž obdarené bezpečnostnou poistkou proti rozliatiu. Tú je potrebné zatlačiť, v opačnom prípade voda z nádoby nepotečie. Elegantnému telu neškodí ani výhrevné teleso, ktoré je ukryté, čím znižuje riziko tvorby vodného kameňa a zjednodušuje proces čistenia. Minimalistický dizajn myslel aj na ukrytie kábla. Preň je priestor vyčlenený na dne základne, takže vám nebude na stole či kuchynskej linke zavadzať. Navyše, vyberateľný vodný filter sa postará o bezproblémové čistenie kedykoľvek, keď si naň spomeniete. Jedinou nevýhodou kanvice Lauben Electric Kettle EK17WS môže byť jej vyššia cena.

Pozitíva

Minimalistické prevedenie
Zaujímavé funkcie
Vyberateľný filter

Negatíva

Vyššia cena

Príkon: 1 850 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: áno (10 stupňov, 60 – 100 °C) ● Vyberateľný filter: áno ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Cenový trhák

Orava VK-4017

Príkon 2 200 W, objem 1,7 l, bez regulácie teploty a funkcie udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Produkty predávané pod značkou Orava patria dlhodobo medzi najobľúbenejšie medzi slovenskými spotrebiteľmi. Dobrou kúpou môže byť aj rýchlovarná kanvica Orava VK-4017. Tá ponúka netradičné sklenené prevedenie, vďaka ktorému presne viete, koľko vody vám v nádobe ostáva či v akom stave je. V kontrole vám však dopomôže aj vnútorné LED osvetlenie a systém automatického vypnutia. Prítomný je aj systém brániaci náhodnému zapnutiu. 

Ak by ste od kanvice Orava VK-4017 požadovali výnimočné funkcie, boli by ste zrejme sklamaní. Toto zariadenie sa však ani nehrá na to, že by nimi malo disponovať. Jednoduchý, no výnimočný antikorovo-sklenený dizajn v sebe kombinuje nádrž na vodu s objemom 1,7 litra a slušných 2 200 W príkonu. To zabezpečuje dostatočne rýchle prehriatie vody na bod varu. Kanvica je umiestnená na 360-stupňovej základni, v ktorej sa aj nachádza výhrevná špirála. Nielenže vám odpadáva potreba jej čistenia, ale kanvicu môžete na podstavec umiestniť akýmkoľvek spôsobom. Navyše, ukryté výhrevné teleso uľahčuje čistenie samotného zariadenia. To však nedisponuje regulátorom teploty, preto je možné voliť len výhrev na štandardných 100 °C. Ak by vám chýbal, rozhodnite sa radšej pre model Lauben Electric Kettle EK17WS.

Pozitíva

Dostupná cena
Netradičné sklenené prevedenie

Negatíva

Chýba regulácia teploty

Príkon: 2 200 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: nie ● Vyberateľný filter: nie ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Náš TIP

Tefal KO851830

Príkon 1 800 W, objem 1,7 l, regulácia teploty v 5 stupňoch (40 až 100 °C), funkcia udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak túžite po elegantnom zariadení, ktoré v sebe ukrýva všetko, čo by ste od produktu 21. storočia očakávali, bez váhania siahnite po rýchlovarnej kanvici Tefal KO851830. Jej čierne nerezové prevedenie pôsobí moderne, no zároveň nevtieravo. Ukrýva však v sebe viacero zaujímavostí v podobe nádoby s objemom 1,7 litra či Safe-Touch povrchu, vďaka ktorému sa nemusíte obávať popálenia. Samozrejmosťou je dobre čitateľný digitálny displej, ktorý vám zobrazí nielen aktuálnu, ale aj požadovanú teplotu. Voliť si pritom môžete v piatich možnostiach, a to od 40 do 100 °C. Rýchlovarná kanvica tak zvládne popri príprave štandardných nápojov aj ohriatie dojčenskej výživy.

Ak práve nemôžete pripravenú vodu použiť, nezúfajte. O všetko sa postará funkcia udržania teploty, vďaka ktorej tak získate 30 minút navyše. Kanvici v tom dopomáha dvojstenná vnútorná izolácia. Mimochodom, vnútorná vrstva je z nerezovej ocele a kanvica disponuje aj odnímateľným filtrom proti vodnému kameňu. Čistenie zariadenia tak prebieha rýchlo a intuitívne. Samozrejmosťou je rotačná 360-stupňová základňa. Vďaka nej nezáleží, z akého uhla budete práve kanvicu ukladať. Tlačidlo na veku sa postará o jeho automatické otváranie. Kanvica v mnohých prípadoch pripomína víťaza testu, model Lauben Electric Kettle EK17WS, ktorý však môže bez väčších problémov zastúpiť.

Pozitíva

Elegantný dizajn
Zaujímavé funkcie
Vyberateľný filter

Negatíva

Vyššia cena

Príkon: 1 800 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: áno (5 stupňov, 40 – 100 °C) ● Vyberateľný filter: áno ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Xiaomi Mi Smart Kettle

Príkon 1 800 W, objem 1,5 l, termostat STRIX, bez regulácie teploty a funkcie udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pravdepodobne ste už počuli, že čínsky producent Xiaomi prehovára čoraz častejšie do segmentu mobilných zariadení či nositeľnej elektroniky. Vedeli ste však, že vyrába aj rýchlovarnú kanvicu? A práve tá, Xiaomi Mi Electric Kettle, je jednou z najpredávanejších na slovenskom trhu. Ide o pomerne jednoduché zariadenie, ktoré vás síce svojimi funkciami nenadchne, jeho prevedenie je však minimalistické a zapadne do každej modernej kuchyne. Samotná kanvica disponuje menším objemom, dosahuje 1,5 litra. Na druhej strane má však používateľ k dispozícii plných 1 800 W energie, vďaka ktorým sa voda ohreje na bod varu rýchlo a spoľahlivo. O všetko sa postará britský termostat STRIX. Ten ponúka, v porovnaní so štandardným termostatom používaným v lacnejších modeloch, spoľahlivejšiu reguláciu tepla a rovnomerné ohrievanie. Výrobca navyše udáva odolnosť až na úrovni 10 000 použití

Samotná kanvica je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele, je tak odolná proti korózii, zápachu aj opotrebovaniu. Obal je dvojvrstvový, a tak sa nemusíte báť popálenia ani v momente, keď dosiahne voda v kanvici svoju najvyššiu teplotu. Aj v tomto prípade pritom platí, že kanvica disponuje 360 ° základňou, na ktorú je ju možné umiestniť z ktoréhokoľvek uhla. Pri čistení vás zasa nepochybne poteší, že je vykurovacia špirála ukrytá v dne, čo uľahčuje čistenie samotného zariadenia. Ovládanie sa stane mimoriadne intuitívnym, postačí stlačenie jediného spínača. Stav ohriatia bude následne indikovať prítomná LED kontrolka. Kanvica Xiaomi Mi Electric Kettle sa radí medzi cenovo dostupné zariadenia. 

Pozitíva

Elegantný dizajn
Dostupná cena

Negatíva

Chýba regulácia teploty
Menší objem

Príkon: 1 800 W ● Objem: 1,5 l ● Regulácia teploty: nie ● Vyberateľný filter: nie ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Pre náročných

Smeg KLF03

Príkon 2 450 W, objem 1,7 l, vyberateľný filter, funkcia udržania teploty, bez regulácie teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Možno patríte medzi používateľov, ktorí neakceptujú žiadne kompromisy. A možno si len v kuchyni radi doprajete kvalitné zariadenia so zaujímavým dizajnom. Nech je to už akokoľvek, rýchlovarná kanvica Smeg KLF03 by nemala na vašej kuchynskej linke rozhodne chýbať. Kanvica je radená do retro štýlu a inšpirovaná je 50. rokmi minulého storočia. Jej príkon je v porovnaní s konkurenciou poriadne vysoký a dosahuje 2 400 W, vďaka tomu sa zahreje aj maximálna prípustná kapacita na úrovni 1,7 litra vody. A okrem toho si teplotu vody aj udrží, a to po dobu 20 minút. Postará sa o to prítomná funkcia Keep Warm v kombinácii s nerezovým telom a tepelnoizolačnou vrstvou. Regulácia teploty chýba, snímač ohriatia nie. Keď teda voda dosiahne bod varu, kanvica sa automaticky vypne. 

Najzaujímavejším parametrom samotnej kanvice Smeg KLF03 je jej dizajn. Jemné krémové farby sprevádza elegantné veko s funkciou Soft Touch, teda otvorenia jemným dotykom. Výhrevné teleso je aj v tomto prípade skryté, vďaka čomu klesá používateľovi náročnosť na údržbu. Otočná 360-stupňová základňa sa postará o to, že nech na ňu uložíte kanvicu z ktoréhokoľvek uhla, vždy bez problémov dosadne. Navyše, základňa je vybavená protišmykovými nožičkami, vďaka čomu bez problémov drží na svojom mieste. Vodný filter je vyberateľný, čo nepochybne oceníte v prípade jeho čistenia. Ak túžite po elegantnom doplnku do vašej domácnosti, neprehliadnite ani model Tefal KO851830. Môže totiž byť rovnako dobrou voľbou.

Pozitíva

Elegantné prevedenie
Vysoký príkon
Funkcia udržania teploty

Negatíva

Vyššia cenovka

Príkon: 2 400 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: nie ● Vyberateľný filter: áno ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

V širokej ponuke rýchlovarných kanvíc sa vám môže jednoducho stať, že si z porovnávaných modelov jednoducho nevyberiete. Nevešajte hlavu, máme pre vás ešte 5 alternatívnych rýchlovarných kanvíc. Každá z nich vyniká v niečom inom, v konečnom dôsledku však ich kúpou získate plnohodnotné zariadenie, ktoré vám bude spríjemňovať každý deň vo vašej domácnosti. 

Jednou z možností na kúpu je rýchlovarná kanvica Xiaomi Mi Smart Kettle Pro, teda výkonnejšia verzia tej, ktorú sme zaradili do hlavnej kategórie. Objem ostal v tomto prípade nezmenený, 1,5 litra. Ani 1 800-wattový príkon nenaznačuje postup k lepšiemu. V kovovej nádobe je tentoraz zahrnutý aj systém regulácie teploty, vďaka ktorému si nastavíte takú, aká vám vyhovuje. Navyše, výrobca sľubuje skvelú účinnosť funkcie Keep Warm, teda zachovanie teploty ohriatej vody, a to až na dobu dvanástich hodín. Samozrejmosťou je prítomnosť nerezovej ocele. Čo robí túto kanvicu nezvyčajnou, je pripojenie pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth. Vďaka tomu môžete produkt kontrolovať a ovládať aj prostredníctvom vášho smartfónu. 

Taliansky výrobca DeLonghi už dávno nie je len producentom kávovarov. Vo svojom portfóliu produktov ukrýva aj také, akým je rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV 2001. Jej hlavnou prednosťou je elegantné kovové prevedenie, z hľadiska dlhodobého používania nepochybne oceníte aj skrytú topnú špirálu. Kanvica pracuje s príkonom 2 000 W a jej objem sa zastavil na čísle 1,7 litra. Vďaka tomu sa tak môžete tešiť na rýchly a spoľahlivý ohrev vody. Lakovaný povrch v sebe implementuje svetelnú indikáciu zapnutia aj aktuálnej hladiny vody. Reguláciou teploty síce kanvica nedisponuje, protišmykovými nožičkami a vyberateľným filtrom proti vodnému kameňu áno. 

Hoci si slovinský výrobca Gorenje v hlavnej kategórii svojho zástupcu nenašiel, jeho model vám prinášame medzi piatimi alternatívnymi produktmi. Rýchlovarná kanvica Gorenje K17CLI pripomína dizajnovo tú z dielne DeLonghi, pričom aj technické špecifikácie budú veľmi podobné. Objem tu zostal zachovaný štandardný, kanvica dokáže naraz spracovať 1,7 litra vody. To pri ohreve na úrovni 2 200 W, čo je možné považovať za mierny nadpriemer. Opäť nechýba ochrana pred prehriatím, gumená protišmyková základňa či plastovo-kovové prevedenie tela. Aj v tomto prípade sa budete musieť zaobísť s ohrevom vody na teplotu 100 °C, keďže funkcia regulácie teploty chýba. 

To už neplatí v prípade kanvice Tefal KI240D30. Tá ponúka možností na reguláciu teploty vody hneď sedem. Okrem štandardného bodu varu je v tomto prípade možné voliť aj 60, 70, 80, 85, 90 a 95-stupňovú teplotu. Ovládanie je spolu s digitálnym displejom umiestnené na podstavci, telo zariadenia si tak udržiava jemné a ničím nerušené línie. Samozrejmosťou je filter proti vápenatým usadeninám, zabezpečenie pred prehriatím a indikátor úrovne vody. 360-stupňová základňa je zasa umiestnená na protišmykových nožičkách, vďaka ktorým bude kanvica držať pevne na mieste, na ktoré ju umiestnite. Náročné nebude ani čistenie, výhrevná špirála zostala aj v tomto prípade skrytá

Výpočet predstavených kanvíc uzatvára model Electrolux EEWA 7700. Jeho nerezovo-čierne prevedenie neurazí, ale ani neprekvapí. Napokon, stretnúť ste sa s ním mohli aj pri viacerých kanviciach v tomto porovnaní. Napriek tomu ponúka viacero zaujímavých funkcií, a to na čele s reguláciou teploty ohrevu. Tú je pritom na základe signalizácie možné regulovať aj v reálnom čase. Ak si teda počas ohrevu zmyslíte, že chcete miesto kávy pripraviť detskú výživu, teplotu môžete jednoducho znížiť. Filter proti vodnému kameňu bude v tomto prípade odnímateľný, výhrevná špirála ostala integrovaná v základni. Čistenie tak prebehne rýchlo a bezproblémovo. 

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pre správny výber akéhokoľvek produktu sú dôležité dlhodobé používateľské skúsenosti. Aj preto sme naše porovnanie vystavali z najobľúbenejších a najpredávanejších rýchlovarných kanvíc na slovenskom trhu. Vďaka tomu si môžete byť istí, že samotný produkt už pred vami preverilo dostatok iných spotrebiteľov. Obávať sa nemusíte ani neaktuálnosti, náš rebríček budeme v prípade potreby pravidelne aktualizovať, dopĺňať a obmieňať, a to tak, aby ponúkal vždy tie najpredávanejšie produkty.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi Smart Pro 5* Zobraziť produkt
Sencor SWK 2080BK 5* Zobraziť produkt
Sencor SWK 2090BK 5* Zobraziť produkt
Tefal KO851830 5* Zobraziť produkt
Home HM-EK-A15 5* Zobraziť produkt

Zvažujete kúpu novej rýchlovarnej kanvice? Nezabudnite sa zamyslieť nad všetkými parametrami, ktorými by mala disponovať. Neprehliadnite príkon, spôsob umiestnenia výhrevného telesa ani dizajn. Pozor si musíte dať aj na ďalšie podstatné ukazovatele. Poďme si preto spoločne odpovedať na otázku, na čo si dať pri kúpe rýchlovarnej kanvice pozor?

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

 • Objem rýchlovarnej kanvice
 • Aká je spotreba?
 • Typy prevedenia kanvíc
 • Uloženie výhrevného telesa
 • Filtre v rýchlovarných kanviciach
 • Zaujímavé funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Koľko vody budete ohrievať?

Rýchlovarné kanvice disponujú pomerne širokou škálou objemov. Na trhu môžete nájsť kanvice s objemom pod 1 liter, tie sú však často cestovnými variantmi. V prípade takých oceníte funkciu skladania, vďaka ktorej kanvicu jednoducho stlačíte a v prípade potreby opätovne rozložíte. Štandardnými sú kanvice s objemom v rozmedzí od 1,5 litra do 1,7 litraMenší variant postačí pre 3– až 4-člennú rodinuväčšie zasa potešia viacpočetné domácnosti a zabezpečia dostatok teplej vody aj pre návštevu. Pri výbere si nezabudnite vždy prepočítať, koľko vody pri jednom ohreve reálne využijete. Štandardne počítajte pre jedného člena s objemom maximálne 330 mililitrov. V takom prípade postačí štvorčlennej domácnosti kanvica s objemom 1,5 litra. 

Spotreba bude vyššia, doba ohrevu kratšia

Parameter príkonu je v tomto prípade možné vnímať poriadne subjektívne. S vyšším príkonom stúpa aj spotreba elektrickej energie, na druhej strane bude voda v kanvici zohriata za kratší čas. Naopak, ak zvolíte príliš nízky príkon, zhorší sa aj časová efektivita. Najčastejšie sa na trhu stretnete s príkonom na úrovni 1 800 — 2 500 W. To je považované za dostatočný štandard, pričom sa neodporúča ho v bežnej domácnosti výrazne preliezť ani podliezť. Pri samotnom ohreve vody nezabudnite zohľadniť ani to, do akej miery je kanvica naplnená. Platí totiž, že pri vyššej naplnenosti stúpa aj miera efektivity ohrevu. 

Materiál nepodceňte, rozhodne o mnohom

Pri výbere rýchlovarnej kanvice je dôležité zvážiť materiál, z akého bude vyrobená. Nerozhoduje totiž len o samotnom dizajne produktu, ale aj o jeho tepelnoizolačných vlastnostiach. Na trhu sa môžete v súčasnosti stretnúť najčastejšie s týmito prevedeniami kanvíc:

Nerezová rýchlovarná kanvica

Nerezové rýchlovarné kanvice

Azda najobľúbenejším materiálom medzi výrobcami je nerezová oceľ. Pôsobí mohutným a pevným dojmom, na druhej strane je však elegantná. Medzi jej hlavné výhody patrí, že bez problémov odolá akejkoľvek korózii či poškodeniu povrchovej vrstvy. Pri kúpe nerezovej kanvice si nezabudnite overiť, či disponuje dostatočnou ochranou. V prípade niektorých modelov totiž absentuje vrstva brániaca popáleniu. Vyberajte si preto spomedzi takých kanvíc, ktoré vám danú ochranu poskytnú. V opačnom prípade môžete skončiť s nepríjemnými popáleninami vy, respektíve vaši najmenší. 

Plastové rýchlovarné kanvice 

V mnohých prípadoch sú oprávnene vnímané ako núdzový či cestovateľský variant. V prípade plastu je totiž potrebné počítať nielen s nižšou odolnosťou a kratšou životnosťou, ale aj s uvoľňovaním nepríjemného zápachu a chuti do vody. Samozrejme, neplatí to vo všetkých prípadoch. Ak máte možnosť rozhodnúť sa medzi plastovým a iným variantom, pričom vaša voľba nebude vychádzať z ceny a skladnosti pri preprave, voľte radšej modernejšie a pevnejšie prevedenie

Sklenené rýchlovarné kanvice

Moderné prevedenie, no za cenu horšieho čistenia. Práve také ponúkajú sklenené rýchlovarné kanvice. V domácnosti pôsobia dobrým dojmom, pri používaní disponujú zvyčajne farebným podsvietením, vďaka ktorému prebieha kontrola stavu ohrevu a množstvo ohrievanej vody rýchlo a intuitívne. Sklenený povrch je náchylnejší na zachytenie vodného kameňa, odtlačkov prstov či iných nečistôt. Pri jeho čistení je navyše potrebné postupovať opatrne, v opačnom prípade totiž hrozí rozbitie samotného skleneného tela

Keramické rýchlovarné kanvice

Zväčša ide o retro prevedenia produktov, ktoré sú spravidla drahšie. Keramiku považujeme za prémiový materiál, ktorý disponuje dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a zabezpečuje aj tichší chod. Čistenie prebieha pomerne jednoducho, vodný kameň ani odtlačky prstov nie sú v tomto prípade príliš výrazné. Podobne ako v prípade sklenených variantov aj pri keramických kanviciach je potrebné zohľadňovať krehkosť samotného materiálu.

Plastová rýchlovarná kanvica

Uloženie výhrevného telesa

Rýchlovarná kanvica pracuje s elektrickou výhrevnou špirálou. Pri zapnutí zariadenia sa špirála začne zahrievať a postupne privedie na požadovanú teplotu aj samotnú vodu. Uloženie špirály, respektíve výhrevného telesa môže niesť dve podoby

Skrytá výhrevná špirála

V takom prípade je výhrevné teleso umiestnené pod nerezovým dnom samotnej kanvice. Výsledkom je rovná plocha a výhrev zospodu. Ten síce môže trvať dlhšie a špirála pracovať menej efektívne, avšak zabránite usádzaniu vodného kameňa a prípadné čistenie bude neporovnateľne jednoduchšie. Tento typ výhrevného telesa využívajú všetky moderné prevedenia kanvíc – plastové, sklenené, nerezové aj keramické.

Viditeľná výhrevná špirála

Disponujú ňou spravidla staršie kanvice, aké už na trhu nájdete len s problémami. Ohrev prebieha rýchlejšie a efektívnejšie, usádzanie vodného kameňa je časté a intenzívne. Navyše, čistenie špirály je značne problematické. V prípade poškodenia výhrevného telesa totiž môžete na správne fungovanie produktu zabudnúť. 

Čo s filtrom?

Aj v prípade filtra a jeho uloženia môžeme nájsť na trhu viacero typov kanvíc. Najčastejšie sa stretnete s pevným filtrom, ktorý nebude možné odstrániť. Ten pôsobí spočiatku efektívne, časom však začne byť jeho priepustnosť vyššia a čistenie náročnejšie. Preto, ak máte možnosť, voľte radšej rýchlovarné kanvice s odnímateľným filtrom. Čistenie bude jednoduchšie a filter v prípade potreby jednoducho vymeníte. Na trhu síce môžete nájsť aj rýchlovarné kanvice bez filtra. Tie môžu byť alternatívou v prípade, že disponuje vaša domácnosť mäkšou vodou a vodný filter tak pre vás stráca zmysel.

Keramická rýchlovarná kanvica

Regulácia teploty, udržanie teploty a ďalšie zaujímavé funkcie

Rýchlovarné kanvice sa môžu popýšiť viacerými zaujímavými funkciami a vychytávkami, ktoré ich používanie značne zjednodušujú a spríjemňujú. Ktoré z nich by mala mať aj vaša kanvica? 

 • Regulácia teploty vody – najmodernejšie rýchlovarné kanvice disponujú funkciou regulácie teploty. Využijete ju najmä v prípade, že vo svojej kanvici neohrievate len vodu na kávu. Regulácia prebieha spravidla v niekoľkých stupňoch, pričom ten najvyšší z nich ohreje vodu na 100 °C. Najnižšie sa dostanete štandardne na úroveň 40 – 50 °C. 
 • Automatické vypnutie pri dosiahnutí bodu varu – ide o bezpečnostnú funkciu, ktorá je už dnes štandardom aj v prípade najlacnejších modelov kanvíc. Zariadenie sa pri dosiahnutí teploty vody na úrovni 100 ° samo vypne, čím predíde prílišnému prehriatiu a riziku napáchania vážnych škôd.
 • Ukazovateľ hladiny vody a displej – dva parametre, ktoré so sebou úzko súvisia. Zatiaľ čo pri tom prvom môžete zistiť, s akým množstvom zohriatej vody môžete počítať, displej vám napovie viac o aktuálnej teplote vody, respektíve o tom, na akú by sa mala v konečnom dôsledku ohriať.
 • Otočná základňa – aj keď jej názov nabáda k predstave základne, ktorú je možné otáčať, neplatí to do bodky. Podnos s elektrickou prípojkou ostane pevne na svojom mieste. Mení sa len spôsob umiestnenia kanvice. V niektorých prípadoch musí presne dosadnúť na vopred zadefinované miesto, zväčša sa na trhu stretnete s takzvanými 360-stupňovými základňami. Pri tých už nezáleží na tom, ktorou stranou na ne kanvice položíte. 
 • Funkcia udržania teploty – stretnete sa s ňou najmä v prípadoch drahších modelov kanvíc. Ide o funkciu, ktorá udržiava vodu aj po zohriatí teplú. Výhodná je najmä ráno, keď potrebuje každý z členov domácnosti teplú vodu v inom čase. Štandardne sa pohybuje udržanie teploty v rozmedzí niekoľkých minút a hodín. Nájsť môžete aj kanvice s takými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré si teplú vodu udržia aj po 12 či 16 hodín.
 • Automatické otváranie veka – v tomto prípade hovoríme skôr o bezpečnostnom prvku. Jeho prítomnosť znamená, že sa veko otvorí po stlačení jediného tlačidla. Vďaka tejto funkcii tak predídete nepríjemnému obareniu pri odparovaní vriacej vody. 
 • Bluetooth pripojenie a ovládanie smartfónom – dnes ide síce ešte o výnimočný prvok, avšak ak ho už máte, veľmi rýchlo si naň zvyknete. Umožňuje totiž kontrolu a správu kanvice na diaľku. Jednoducho ráno po prebudení stlačte vo vašej posteli tlačidlo v mobilnej aplikácii a o malý moment vás v kuchyni počká čerstvo ohriata voda na rannú kávu či čaj.

Cena kanvíc je prakticky neohraničená

Ako sme sa presvedčili aj v našom porovnaní, trh ponúka nespočetné množstvo cenových variácií rýchlovarných kanvíc. Tie najjednoduchšie z nich si môžete zakúpiť za menej ako 20 eur. Naopak, cena dizajnových kúskov či kanvíc vyrobených z kvalitných materiálov a disponujúcich prémiovými funkciami sa môže bez problémov vyšplhať až na úroveň niekoľkých stoviek eur. Najčastejšie sa stretnete s modelmi určenými pre štandardnú domácnosť. Cenové rozmedzie v tejto kategórii kanvíc sa pohybuje zvyčajne od 20 do 80 eur

K slovu sa dostávajú inovátori – Xiaomi, Electrolux, Tefal

Na prvý pohľad by sa vám mohlo zdať, že vyberať si kanvicu na základe značky by bolo hlúpe. Faktom je, že aj v segmente rýchlovarných kanvíc je možné nájsť výrobcov, ktorí si robia svoju prácu lepšie či horšie. Z overených značiek môžeme spomenúť napríklad RohnsonTefal či Electrolux. Vo všetkých prípadoch sú používatelia spokojní s kvalitou prevedenia, použitými materiálmi, prítomnými funkciami a v neposlednom rade aj cenou. Títo výrobcovia sa totiž primárne sústredia na strednú triedu, teda produkty určené na masový predaj. Ak ste zatúžili po exkluzívnejšom kúsku, rozhodnite sa radšej pre kanvicu značky Smeg.

O slovo sa čoraz častejšie hlásia aj spoločnosti, ktoré prinášajú v oblasti kuchynských spotrebičov výrazné inovácie. Štandardne ide o výrobcov z Ázie, pričom na ich čele stojí čínsky gigant Xiaomi. Práve on zavádza do svojich kanvíc možnosť regulácie teploty vody či bezdrôtového ovládania smartfónom prostredníctvom funkcie Bluetooth. Viacero rýchlovarných kanvíc disponuje aj samostatným Wi-Fi pripojením, vďaka ktorému je možné podrobne monitorovať frekvenciu a spôsob používania samotných produktov. 

Otázky a odpovede – FAQ

Ako to už býva zvykom, s kúpou nového spotrebiča do domácnosti vyvstáva v hlave používateľa množstvo otázok. Ak prúdia aj vašimi hlavami, nezúfajte. Do článku sme práve pre vás zaradili sekciu otázok a odpovedí, v ktorej si odpovieme na všetko, čo vás bude zaujímať. Cieľom je pomôcť čo najširšiemu spektru potenciálnych spotrebiteľov, odpovede na vaše otázky tak budeme dopĺňať v pravidelných intervaloch. Nebojte sa preto na nás obrátiť v sekcii komentárov.

Áno, vašu kanvicu by ste mali pravidelne čistiť. Robte tak najmä v prípadoch, keď sa na jej dne začne usádzať vodný kameň, prípadne iné nečistoty. Čistenie by nemalo prebiehať len machanicky, nezabudnite využiť overené recepty alebo špecializované prípravky. Viac o čistení rýchlovarnej kanvice sa dozviete v sekcii „Ako čistiť rýchlovarnú kanvicu“.

Veľkosť, respektíve objem kanvice, by sa mal odvíjať od frekvencie a spôsobu používania, ale aj od počtu ľudí v domácnosti či priestore. V štandardných prípadoch je potrebné počítať pri jednom členovi s objemom najviac 330 mililitrov. Bežnej domácnosti by tak mala postačiť kanvica s objemom 1,5 litra, početnejším rodinám či kanceláriám odporúčame zvoliť 1,7-litrový variant. 

Kanvicu po kúpe vždy „vyvarte“. Vďaka tomu zahubíte baktérie, ktoré sa do nej mohli dostať pri výrobe. V neposlednom rade sa zbavíte aj nečistôt nepríjemného zápachu po rozbalení. V prípade, že disponuje vaša kanvica odnímateľným filtrom, vyčistite ho samostatne. Vo všeobecnosti by ste mali oddelene vyčistiť toľko častí, pri koľkých to bude možné. V prípade, že disponuje vaša domácnosť príliš tvrdou vodou, využívajte vodu filtrovanú. Samotná kanvica totiž nemusí byť schopná tvrdú vodu prečistiť dokonale, následkom čoho sa zanáša a stráca na svojej životnosti. Kanvicu preventívne vyťahujte zo zásuvky. V ideálnom prípade je dobré odpájať kanvicu od zdroja napájania po každom použití. Vždy by ste tak mali urobiť v prípade, že ju nebudete dlhší čas používať. Predídete tak prípadnému skratu a napáchaniu vážnych škôd.

Nech už disponuje vaša kanvica akýmkoľvek filtrom, rátajte s tým, že čas od času ju jednoducho budete musieť vyčistiť. V takom prípade máte niekoľko možností, ako na to: Čistenie pomocou kyseliny citrónovej – Rýchlovarnú kanvicu naplňte vodou do maximálnej možnej miery. Prisypte 1 – 2 lyžice kyseliny citrónovej a vodu priveďte k varu. Prevarený roztok nechajte následne stáť v tele kanvice po dobu najmenej jednej hodiny. Kanvicu následne vypláchnite a minimálne 2-krát v nej prevarte čistú vodu. Až teraz ju môžete opäť používať. V prípade potreby a veľmi tvrdej vody opakujte proces častejšie; Čistenie pomocou octu – Ak práve nemáte vo svojej domácnosti kyselinu citrónovú, zvoľte univerzálnejšieho pomocníka – ocot. Proces čistenia bude prebiehať prakticky identicky, avšak s jedným rozdielom. Tentoraz miešajte roztok v pomere 1 diel octu a 2 diely vody. Roztok nechajte prevariť a minimálne hodinu odstáť. Potom kanvicu vypláchnite a najmenej dvakrát v nej prevarte maximálne množstvo vody. Až teraz ju môžete opäť používať; Čistenie pomocou odvápňovačov – Ak sa vám zdajú vyššie uvedené postupy komplikované, alebo len jednoducho nemáte toľko času, využite výdobytky modernej doby a zvoľte účinné odvápňovače do rýchlovarných kanvíc. Ich výhodou je, že po ich použití nezanechávajú žiadnu vizuálnu ani pachovú stopu. Špeciálne čističe sú spravidla dostupné v tekutej a tabletovej podobe. Pri čistení kanvice postupujte vždy podľa pokynov výrobcu. Zvyčajne platí, že do vody vhodíte jednu tabletu, respektíve prilejete požadované množstvo prípravku. Roztok necháte prevariť a v kanvici následne prevaríte jednu dávku čistej vody. V tomto momente môžete začať rýchlovarnú kanvicu opäť používať.

Rohnson R-7612

Príkon 2 000 W, objem 1,7 l, skrytá výhrevná špirála, bez regulácie teploty a funkcie udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nenápadná a štandardná, stále však zaujímavá. Práve takou je rýchlovarná kanvica Rohnson R-7612. Tá vás na prvý pohľad neočarí svojím bezchybným dizajnom a neprekvapí vás ani prémiovými funkciami. Napokon, jej cieľ je úplne iný – vykonať zodpovedne svoju hlavnú úlohu za čo najdostupnejšiu cenu. A to sa jej darí, veď telo s objemom 1,7 litra ponúka príkon na úrovni 2 000 W, teda veľmi podobný, ako je v prípade najdrahších modelov. Tešiť sa tak môžete na rýchle zohriatie vody na úroveň bodu varu. Regulácia teploty však v tomto prípade chýba, zaobísť sa preto budete musieť len s jednou úrovňou ohriatia – 100 °C

Napriek základnému prevedeniu ponúka rýchlovarná kanvica Rohnson R-7612 nerezové telo, ktoré bráni nielen usadeninám v podobe vodného kameňa, ale aj korodácii pevných častí. Vykurovacia špirála je zakrytá, pričom aj v tomto prípade sa môžeme spoľahnúť na nerez – tentoraz v podobe plochého nerezového dna. Výhrevné teleso nie je možné vyberať, čistiť tak budete len samotné telo kanvice. Tá funguje na princípe štandardného pripojenia z elektrickej zásuvky, na správne fungovanie bude potrebných 230 V. Prívodný kábel je pripojený na samotnú základňu, pričom výhodou je, že nedisponuje žiadnymi tlačidlami. Otočiť si ho tak môžete o plných 360 °, a to tak, aby vám prívodný kábel nezavadzal, ani aby sa nestal dominantným prvkom celej kanvice. Podobne je na tom aj model Tefal KO851830. Ten síce disponuje príkonom nižším o 200 W, na druhej strane však ponúkne 5 stupňov regulácie teploty a vyberateľný filter.

Pozitíva

Dostatočný objem
Dostupná cena

Negatíva

Chýba vyberateľný filter
Nie je možná regulácia teploty

Príkon: 2 000 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: nie ● Vyberateľný filter: nie ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Dobré recenzie

Philips HD9350/91

Príkon 2 200 W, objem 1,7 l, trojnásobný bezpečnostný systém, bez regulácie teploty a funkcie udržania teploty

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kanvica PHILIPS HD9350/91 sa teší mimoriadne veľkej obľube medzi používateľmi. Oceňujú na nej predovšetkým kvalitu spracovania nerezového tela, ale aj trojnásobný bezpečnostný systém či výraznú svetelnú signalizáciu zapnutia. Prítomný je aj filter s mikrosieťkou, ktorý zachytáva drobné nečistoty a čiastočky vodného kameňa. Plochý vyhrievací článok a príkon na úrovni 2 200 W sa zasa postarajú o rýchly ohrev v kanvici. Samotná nádoba je bezkáblová, napájanie prebieha pomocou štandardnej 360-stupňovej základne

Samotný produkt pôsobí vďaka kombinácii nerezovej ocele a čierneho plastu nenápadne, ale elegantne. Nechýba mu odpružené veko so zväčšeným otvorom, ktorý oceníte najmä pri čistení. Opäť pritom platí, že je výhrevná špirála pred zrakom používateľa ukrytá. Aj v tomto prípade by tak malo byť čistenie dna od nečistôt a vodného kameňa viac-menej bezproblémové. Produktu chýba možnosť regulácie teploty v niekoľkých stupňoch, je to však daň za jeho cenu. Ak hľadáte podobnú uzavretú kanvicu, ale radi by ste zvolili farebný a nie kovový variant, obzrite sa po modeli Xiaomi Mi Smart Kettle.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Vysoký príkon

Negatíva

Chýba regulácia teploty

Príkon: 2 200 W ● Objem: 1,7 l ● Regulácia teploty: nie ● Vyberateľný filter: nie ● Skrytá výhrevná špirála: áno

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Lauben Electric Kettle EK17WS

od 49,00 €
Neopozeraný dizajn, praktické funkcie, prehľadný LCD displej a teplota vody vždy presne taká, akú ju práve potrebujete - to všetko v sebe spája...

Esperanza EKK013

od 6,14 €
Praktická bezdrôtová kanvica v atraktívnom spracovaní z nehrdzavejúcej ocele je k dispozícii v niekoľkých farebných odtieňoch. Punc elegancie jej...

Xiaomi Mi Electric Kettle

od 20,86 €
Zde přichází vaše vytoužená rychlovarná konvice - Xiaomi Electric Kettle je určena pro vás, abyste jsi zabezpěčili zdravé pití vody . Tato...

NEDIS KAWK510

od 36,54 €
Zabudnite na nudné rýchlovarné kanvice, ktoré si na vašej kuchynskej linke nikto nevšimne. Tento model ju, naopak, ozdobí. Unikátny design v štýle...

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro

od 40,86 €
rýchlovarná kanvica • príkon 1 800 W • objem 1,5 l • automatické vypnutie • skryté výhrevné teleso • digitálna obrazovka • inteligentná regulácia...

Klarstein TK7 Aquavita

od 37,99 €
rýchlovarná kanvica • integrovaný analógový teplomer • ON / OFF spínač • LED kontrolka • cool touch rukoväť • filter na vodný kameň • poistka...

Klarstein TK7 Aquavita Chalet

od 42,90 €
rýchlovarná kanvica • integrovaný analógový teplomer • ON / OFF spínač • 180 ° konektor • cool touch rukoväť • filter na vodný kameň • poistka...

DeLonghi KBOV 2001

od 55,00 €
Objem (l): 1.7 Príkon (W): 2000 Podstavec: stredový konektor - 360 ° Typ ohrevu: ukrytá topná špirála - ploché dno Regulácia teploty:...

Electrolux EEWA 7700

od 46,90 €
Pokiaľ si potrpíte na kvalitný zelený či čierny čaj, iste oceníte varnú kanvicu, ktorá vám uľahčí ich prípravu. Zaliatím čajového vrecka vodou tej...

Eta 8598 Ela

od 26,79 €
Táto rýchlovarná kanvica je spoľahlivým pomocníkom do každej kuchyne. Jej elegantný štýlový design a podsvietenie v jemnom modrom odtieni dokonale...

Gallet BOU 742

od 17,00 €
Gallet BOU 742 Montargis, biela Prémiová značka Gallet prichádza na trh s týmto veľmi podareným modelom výkonnej rýchlovarnej kanvice. Na prvý...

Sencor SWK 1720

od 17,90 €
Kanvica vás poteší kvalitným spracovaním, moderným dizajnom a dostatočne veľkým príkonom pre rýchly ohrev vody. Svojim objemom sa perfektne hodí...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Rebeka 23.Sep.2021

Stará rýchlovarná kanvica sa mi pokazila, preto som hľadala vhodnú náhradu. Kúpila som Lauben Electric Kettle, ktorá ma zaujala svojim luxusným dizajnom, kvalitným prevedením aj dobrou cenou. Páči sa mi možnosť zvoliť si teplotu ohrievania, prehľadný LCD displej a tiché upozornenie, ktoré nie je rušivé.

Odpovedať

Marienka 05.Oct.2021

Pekný vzhľad má kanvica Rohnson R-7612. Kúpila som si ju kvôli veľkému objemu a dobrej cene. Som s ňou veľmi spokojná, pretože varenie vody je rýchle a plus dávam za kovové sitko, ktoré dúfam vydrží dlhšie než plastové. Kanvica je troška hlučnejšia, ale to asi kvôli vyššiemu výkonu.

Odpovedať

Valika D. 05.Oct.2021

Odporúčam kanvicu Tefal hlavne tým, ktorí potrebujú zohriať vodu aj na nižšej teplote ako je 100 stupňov Celzia. Kanvica má pekný dizajn a jej povrch sa neprehrieva. Voda v kanvici zostáva dlho horúca a na displeji sa dá pozorovaním teploty odhadnúť, kedy bude voda pripravená. Prekáža mi len krátky kábel.

Odpovedať

Denis M. 17.Oct.2021

Praktická a jednoduchá kanvica je Xiaomi Mi Smart Kettle. Má pekný vzhľad, dá sa ovládať cez mobilnú aplikáciu a skvele udržiava teplotu. Žiadnu nevýhodu som nenašiel a nikdy som sa tak netešil z kanvice, ako z tejto. :-) Cez mobil viem skontrolovať aj teplotu vody atď., takže za mňa top.

Odpovedať

Ivka P. 21.Oct.2021

Veľmi lacná, no v pohode kanvica je Esperanza EKK013. Mám ju polroka a páči sa mi veľký objem a jednoduchá manipulácia. Voda sa zohrieva rýchlo, no vadí mi, že kanvica trocha smrdí, myslela som, že časom sa to vyvetrá, ale ani po tom polroku zápach nezmizol, ale musím priznať, že už je menej intenzívny.

Odpovedať

Barbora 21.Oct.2021

Krásny retro dizajn má moja kanvica Kondela CARSON, ktorú používam dennodenne. Voda je uvarená rýchlo a objem 1,8 litrov mi úplne stačí. Kanvica nie je hlučná a perfektne mi zapadla medzi mojich ostatných retro pomocníkov v kuchyni.

Odpovedať

Linda 14.Nov.2021

ja ma rychlovarnu od oravy, kupovala som len podla dizajnu, vyzera ako cajnik a je no fakt nadherna ale ake ma parametre nemam ani paru

Odpovedať

Ria 23.Nov.2021

Kanvica Vigan Mammoth bola lacná a chcela som ju na občasné používanie, no jej výkonom som prekvapená a používam ju pravidelne. Funguje veľmi dobre, vodu zohrieva rýchlo a dizajn je príjemný a nerušivý. Vo vnútri sa pri častom používaní tvorí vodný kameň, ale to je pri takýchto kanviciach bežné. Maličkým mínusom je krátky prívodový kábel.

Odpovedať

Katka 26.Nov.2021

Klarstein TK7 Aquavita Chalet má pekný vzhľad, no po zohriatí vody je kanvica až nebezpečne horúca. Neviem, či je to chyba môjho kusu, alebo to takto majú všetky kanvice z tejto rady. Chýbajú mi tiež ukazovatele hladiny vody, no aspoň je tu ukazovateľ teploty. Plusom je plne odklopiteľný vrchnák, pre pohodlnejšiu obsluhu.

Odpovedať

Zuzana 07.Dec.2021

Kanvica GORENJE K 17CLI má pekný dizajn, čo bol dôvod kúpy, lebo mi presne sedela do zariadenia kuchyne. Je praktická a zatiaľ spĺňa moje očakávania. Páči sa mi, že má ukazovateľ teploty vody a voda je zohriata rýchlo. Jedinou maličkou nevýhodou je, že vrch, kde sa nalieva voda, sa musí otvárať manuálne. Chýba nejaké tlačidlo, ktorým by sa kanvica automaticky otvorila.

Odpovedať

Evka L. 07.Dec.2021

DeLonghi KBOV 2001 bola za dobrú cenu, má pekný dizajn, no je troška hlučnejšia. Vrch je podobný ako na čajníku, čiže mechanicky odnímateľný. Niekomu to môže vyhovovať, iným nie, záleží od preferencií. Kanvica je však kvalitná, spoľahlivá a voda rýchlo zohriata. Mám aj kávovar tejto značky, takže je to taký pekný set, nakoľko sú rovnakej farby.

Odpovedať

Veronika 14.Dec.2021

Rýchlovarnú kanvicu CONCEPT RK3190 som si kúpila kvôli tomu, že je nerezová a digitálna, čiže umožňuje reguláciu teploty. Kanvica pôsobí moderne, avšak vadí mi, že dosť dlho prevára vodu, pokým sa vypne. Plusom je aj udržiavanie zvolenej teploty, cena je prijateľná. Dúfam, že bude mať dlhú životnosť.

Odpovedať

Alica 09.Jan.2022

Krásne vyzerajúca kanvica za dobrú cenu je ESPERANZA EKK010. Keramickú sme predtým nemali, tak sme sa rozhodli vyskúšať. Je tichá a má dostatočný objem vody, len voda sa zohrieva troška dlhšie, než pri našej starej kanvici, ale to nám až tak nevadí. Nenechajte sa zmýliť obrázkami v e-shopoch, pretože tam vyzerá ako biela, ale v skutočnosti je krémová, no je to veľmi pekná farba. Kanvica je praktická, takže môžeme len odporučiť.

Odpovedať

Gabina 08.Feb.2022

Prekrásna kanvica s dvojitou stenou je Tefal KO851830. Najviac sa mi páči, že je tichá, rýchlo zohrieva a je pekne spracovaná. Plusom je možnosť dokúpenia filtra. Niekomu môže vadiť hmotnosť kanvice a jej výška. Mne však vyhovuje. Čo mi vadí je hlasité pípanie, ktoré neviem vypnúť ani nijako stlmiť.

Odpovedať

Patrícia 23.Feb.2022

Neodporúčam kanvicu Sencor SWK 1720, pretože je hlučná a ťažko sa otvára vrchné viečko. Navyše je labilná aj základňa kanvice, som sklamaná z tohto výrobku.

Odpovedať

Danica 17.May.2022

Tefal Ket Digital je fajn kanvica, voda vydrží dlho nahriata a plusom je, že tu nie sú žiadne tlačidlá. Objem je dostatočne veľký, dizajn pekný. Páči sa mi, že kanvica sa dobre drží v ruke, má reguláciu a ukazovateľa teploty. Škoda, že chýba ukazovateľ hladiny vody a že kábel je o niečo kratší.

Odpovedať

Žela 11.Aug.2022

Gallet BOU 742 bola za super cenu, kúpu neľutujem. Je kvalitne spracovaná a hlavne tichá. Kanvica svieti pekne na modro, no škoda, že aj pre minimálnu výšku treba naliať celkom dosť vody. Plus dávam za to, že sklenená. Mínus, že jej chýba stupnica obsahu vody. Pomer ceny a kvality je fajn. Voda je uvarená pomerne rýchlo.

Odpovedať

Majka 18.Oct.2022

Mám rýchlovarnú kanvicu Sencor s objemom 1 liter, čo mi úplne vyhovuje. Hľadala som niečo malé a šikovné na občasné uvarenie vody pre prípravu čaju. Kanvica vyzerá pekne, vrch je z nerezu, ale kryt z plastu a ešte aj teraz - po dlhšom používaní ten plast cítim. Zdá sa mi kanvica mi po čase začala pretekať, keď nalievam vodu, tečie mi... ale neviem prísť na to, že skade. Zo začiatku som bola spokojná, teraz už menej. Rozmýšľam, že jej dám na reklamáciu.

Odpovedať