Antiparazitiká pre psov

Najlepšie obojky, pipety a tablety pre psov proti kliešťom

S príchodom teplého počasia sa väčšina majiteľov psov stretáva s problémom, ako ochrániť svojho domáceho miláčika pred kliešťami a blchami. Desiatky hodín sme strávili študovaním diskusií na FB a diskusných fórach, aby sme zistili, ktoré antiparazitikum je podľa samotných spotrebiteľov to najlepšie. Je vhodnejší obojok, tableta alebo pipeta? Značka Foresto, Scalibor, Kiltix, Bravecto či Arpalit?

Publikované: 07.04.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aké antiparazitikum kúpiť?

Psy môžu prísť do styku s kliešťami veľmi ľahko. Tieto parazity žijú často vo vysokej tráve v parkoch či lesoch a o srsť domácich miláčikov sa zachytávajú pri prechádzke v prírode. Keďže kliešte môžu prenášať rôzne choroby (napr. lymská borelióza alebo babesióza), je potrebné zabrániť tomu, aby kliešte psíka infikovali. Ponúkame vám výber najlepších obojkov, pipiet, tabliet a repelentov, každý z nich je pritom označený štítkom, aby bolo na prvý pohľad zrejmé, prečo si zaslúži pozornosť.

Názov Hodnotenie Detail
Foresto obojok 5* Zobraziť produkt
Beaphar DIAZ obojok 5* Zobraziť produkt
Frontline pipeta 5* Zobraziť produkt
Fypryst pipeta 5* Zobraziť produkt
Scalibor obojok 48 cm 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Obojok vs. pipeta vs. tabletka pre psy proti kliešťom

K najčastejším produktom, ktoré majitelia psov v boji proti kliešťom používajú, patria obojky, pipety a tablety. K menej častým voľbam, najmä kvôli krátkodobej účinnosti, sa radia repelenty/spreje a šampóny.

Obojok proti kliešťom

Antiparazitné obojky sú spolu pipetami a tabletami najrozšírenejším spôsobom ochrany psíkov pred vonkajšími parazitmi (kliešte, blchy). Obojky obsahujú účinné látky, ktoré pôsobia iba na koži (srsti) psa a nedostávajú sa do jeho krvi. Látky sa uvoľňujú postupne, vďaka čomu je zabezpečená dlhodobá účinnosť (cca 4 až 8 mesiacov). Aby obojok fungoval, musí byť v bezprostrednom kontakte s kožou, teda utiahnutý tak ako klasický obojok, aby sa podeň zmestili dva prsty. Ďalšou výhodou obojkov je ich odolnosť voči vode. Väčšina z nich totiž nestráca účinnosť ani po namočení – pes sa môže celý namočiť bez toho, aby sa znížila účinnosť prípravku. Treba však dbať na to, aby ku kontaktu s vodou nedošlo prvé dni nosenia obojka, pretože ten začína plne pôsobiť až niekoľko dní po aplikácii.

Plusom obojkov je taktiež ich jednoduchá aplikácia – stačí ich nasadiť a celú sezónu (v závislosti od vybraného produktu) sa už nemusíte starať o ochranu pred kliešťami. Je však dôležité, aby mal psík obojok nasadený po celú dobu sezóny kliešťov. Jeho skladaním sa účinnosť znižuje, po opätovnom nasadení by obojok plne začal pôsobiť až o približne 24 hodín.

Obojky sú vhodné pre psy staršie ako dva mesiace, vzhľadom na obsah toxických látok sa zvyčajne neodporúčajú do rodiny s deťmi a ďalšími domácimi miláčikmi, predovšetkým s mačkami. U citlivejších psíkov sa môže objaviť alergická rekcia (začervenaná koža, ranky). Keďže obojok je nutné nosiť neustále, nie je neobvyklé ani zafarbenie či vypadávanie srsti v oblasti obojka. Ide však len o kozmetickú vadu, po sezóne by sa malo vrátiť všetko do normálu.

V súčasnosti najpopulárnejšou voľbou medzi spotrebiteľmi je obojok Foresto, ktorý sa predáva vo viacerých veľkostiach. Účinkuje proti kliešťom, blchám a všenkám, jeho účinnosť je 8 mesiacov. Keďže sa uvoľňuje postupne a do lipidovej vrstvy pokožky, nezapácha. Kladné hodnotenia majú aj obojky Scalibor a Kiltix, ktorých účinnosť je o niečo kratšia. Scalibor je obľúbený i preto, že je vhodný pre gravidné a dojčiace sučky. Účinkuje proti kliešťom a komárom. Kiltix je zas účinný proti kliešťom i blchám.

Pipeta proti kliešťom

Obľúbenou voľbou je aj pipeta/spot on – lokálne antiparazitikum v tekutej forme. Aplikuje se medzi lopatky, na srsti vznikne mastná škvrna, ktorá nesmie prísť prvé dni do kontaktu s vodou. Keď sa vstrebe, je kontakt s vodou povolený. Pipeta poskytuje ochranu pred kliešťami a blchami, v niektorých prípadoch aj pred niektorými vnútornými parazitmi. Parazity sú usmrcované pri kontakte s kožou, a to ešte skôr, ako sa prichytia. Nedochádza tak k prenosu infekcie.

Pipeta proti kliešťom pre psov

K dobre hodnoteným produktom patria Frontline Combo Spot on DogFypryst Spot on Dog a tiež pipety Advantix. Používatelia kladne hodnotia predovšetkým jednoduchú aplikáciu a účinnú ochranu, hoci problémom je podľa mnohých krátkodobá účinnosť produktov.

Žuvacie tablety proti kliešťom

Pre psy nad 2 kg a staršie ako 2 mesiace sú možnosťou žuvacie tablety proti blchám a kliešťom. Sú považované za veľmi účinné antiparazitiká, avšak majú jednu veľkú nevýhodu. Hoci zabíjajú parazity spoľahlivo, deje sa tak až potom, čo sa napijú z krvi psa. Tablety účinkujú až po kontakte parazita s krvou ošetreného zvieraťa. Ako veľké plus vnímame jednoduchú jednorazovú perorálnu aplikáciu a dlhodobý účinok (1 až 3 mesiace).

Napriek tomu, že sú tablety vysoko účinné, čoraz viac strácajú na popularite. Množstvo majiteľov psíkov nechce dávať psíkom zbytočnú chémiu (tablety pôsobia zvnútra, látky sa dostávajú do krvi), pretože sa boja dopadu na pečeň a nervový systém psa. Treba podotknúť, že ide o testované produkty, ktoré majú na druhej strane množstvo zástancov a skúsenosti s nimi sú prevažne dobré.

Najobľúbenejšími v tejto kategórii sú žuvacie tablety Bravecto. Účinkujú až 12 týždňov, sú neinvazívne a majú rýchly nástup. Pôsobia proti kliešťom i blchám.

Repelent proti kliešťom

Spreje proti kliešťom majú rýchly nástup účinku, stačí ich na srsť nastriekať pred prechádzkou v prírode. Sú vhodnou voľbou pre psíkov žijúcich v mestách, ktoré kliešte ohrozujú len výnimočne. Psie repelenty odháňajú nielen kliešte, ale aj komáre a bodavý hmyz. Ich veľkou nevýhodou je krátkodobý účinok a nutnosť častej aplikácie. Z tejto kategórie by ste mali vyberať aj v prípade, že hľadáte prírodný produkt na ochranu pred kliešťami. Množstvo repelentov totiž neobsahuje iné ako prírodné látky. Sú preto vhodnou alternatívou pre zvieratá, ktoré majú citlivú kožu.

Samostatnou kategóriou je elektronický repelent, ktorý sa vešia na obojok. Ten má v sebe mikročip vydávajúci ultrazvukové impulzy, ktoré odpudzujú kliešte a blchy v okruhu 3 metrov. Pôsobí dlhodobo (cca 11 mesiacov) a je vodoodolný proti dažďu. Pred každým kúpaním ho treba, samozrejme zložiť, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Plusom tohto typu antiparazitika je netoxickosť – je bezpečný pre deti, možu ho používať psíky bez ohľadu na vek a veľkosť, dokonca aj gravidné a dojčiace sučky.

V tejto kategórii dávame do pozornosti elektronický repelent Arpalit Dog, ktorý účinkuje proti kliešťom a blchám a je vhodný pre psy všetkých veľkostí a veku. Účinkuje až 10 mesiacov, parazity odpudzujú v okruhu 3 metrov. Antiparazitný sprej Frontline nás zaujal vďaka tomu, že ho možno použiť už od 2 dní veku šteniatka. Ide o fenylpyrazolový insekticíd a akaricíd pôsobiaci nielen proti kliešťom a blchám, ale aj proti všenkám. Prípravok je vhodný aj pre gravidné a dojčiace sučky.

Šampóny, peny a púdre proti kliešťom

Šampón slúži ako dočasná prevencia aj ako likvidácia existujúcich parazitov. Neodporúčame ho ako hlavný prostriedok v boji s parazitmi, skôr ako doplnok. Šampón aj pena majú totiž krátkodobý účinok a ich aplikácia nie je pre zvieratá príjemná. Pokiaľ váš pes neobľubuje kúpanie, môžete zvoliť suchý šampón, ktorý odpudzuje kliešte a blchy, netreba ho však oplachovať vodou, alebo púder. Pena sa používa podobne ako tužidlo na vlasy – treba ju rovnomerne rozotrieť po celej srsti a pošúchať (v rukaviciach), aby sa dostala až na kožu.

Ako vybrať obojok proti kliešťom pre psa

Proti kliešťom, blchám, všenkám aj komárom ochráni vášho psa Arpalit Neo pena. Prípravok je jednovatý pre mačky, preto nie je vhodný pre psy, ktoré s nimi prichádzajú do kontaktu. Ide o ektoparazitný prípravok s ovicidným a larvicidným účinkom vhodný aj pre vtáky a plazy. Pomocníkom proti blchám a kliešťom je aj antiparazitný šampón Dr.Pet, ktorý je vhodný pre psy i mačky. Účinkuje však iba 7 dní.

Vzhľadom na to, že na trhu narazíte na rôzne druhy preparátov, ktoré chránia psa pred kliešťami, blchami a ďalšími vnútornými i vonkajšími parazitmi, je vhodné vedieť, podľa čoho vyberať a aké možnosti vlastne existujú. Treba si uvedomiť, že antiparazitiká často neslúžia len ako preventívna ochrana pred parazitmi, ale aj ako liečba v prípade, že bol pes už nimi napadnutý – v závislosti od toho, aký typ si zvolíte. Čo teda pred kúpou prípravku proti kliešťom pre psy zvážiť?

  • Veľkosť a váha psa
  • Prostredie
  • Doba účinnosti
  • Druhy parazitov
  • Účinné látky
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Váha a veľkosť psa

Pri výbere sa v prvom rade riaďte hmotnosťou a veľkosťou vášho psa. Pre šteniatka a psy menšie ako 2 kg sú totiž niektoré produkty vyslovené nevhodné. Obsahujú vysoké percento účinných látok, preto by mohlo dôjsť k otráveniu organizmu. Špeciálne zaobchádzanie vyžadujú napr. aj choré psíky a gravidné a dojčiace sučky. Pri antiparazitných obojkoch sa treba riadiť obvodom krku (malé psy – obvod krku do 38 cm, stredné psy – obvod krku do 48 cm a veľké psy – obvod krku do 70 cm), pri pipetách a žuvacích tabletách hmotnosťou psa. Pri pipetách sa rozlišujú kategórie 2 – 10 kg, 10 – 20 kg, 20 – 40 kg a 40 – 60 kg, pri tabletách sú to kategórie XS (2 – 4,5 kg), S (4,5 – 10 kg), M (10 – 20 kg), L (20 – 40 kg) a XL (40 – 56 kg).

Prostredie

Pri výbere vhodného antiparazitika proti kliešťom je rozhodujúce i to, v akom prostredí pes žije. Ak je to bytový pes a spáva s vami v posteli, obojok preň vhodný veľmi nebude. Pokiaľ však väčšinu času trávi vonku, je práve obojok najvhodnejšou ochranou. Pre psíky, ktoré obľubujú gaučovanie, resp. trávia veľa času vnútri, odporúčame skôr pipetu, tabletu alebo sprej.

Najlepšie antiparazitikum pre psa

Doba účinnosti

Pred kúpou konkrétneho prípravku proti kliešťom si treba ujasniť, aký typ ochrany hľadáte. Chcete produkt s jednoduchou jednorazovou aplikáciou (repelent), s krátkodobým, avšak okamžitým účinkom (šampon, pena, puder) alebo dlhodobú ochranu (obojok, pipeta, žuvacia tableta)? Napr. šampóny pôsobia iba obmedzenú dobu (max. niekoľko týždňov), rovnako tak spreje a repelenty. Rozhodujúci je i nástup účinku. Hoci sú obojky veľmi žiadané, netreba zabúdať, že začínajú účinkovať až po niekoľkých dňoch po nasadení.

Druhy parazitov

I to, pred akými parazitmi chcete svojho psa chrániť, hrá dôležitú rolu pri výbere. Hľadáte produkt na ochranu proti kliešťom, má chrániť aj proti blchám, prípadne ďalším parazitom? Ochrana proti kliešťom ešte nie je zárukou, že bude váš pes chránený aj pred blchami. Napr. Obojky Foresto chránia proti blchám, kliešťom a všenkám, obojky Scalibor proti kliešťom a komárom. Žuvacie tablety Bravecto ochránia psíka pred kliešťami a blchami.

Účinné látky

Fipronil, deltamethrin, imidacloprid, flumethrin, phenothrin, fluralaner sú len niektoré z častých látok, ktoré sa nachádzajú v produktoch proti kliešťom. Zväčša ide o insekticídy, narúšajúce nervový systém hmyzu. Napriek tomu, že zloženie produktov znie často hrozivo, nemusíte sa obávať o bezpečnosť svojho štvornohého miláčika. Všetky prípravky sú testované a zdravému psíkovi nijakým spôsobom neublížia. Niekedy sa môže objaviť alergická reakcia, preto je vhodné prípravok najprv odskúšať. V prípade pipety aplikovať pár kvapiek a počkať deň, či sa neobjaví neželaná reakcia, v prípade obojka treba sledovať správanie psa a reakciu kože na obojok.

Pre záujemcov o antiparazitiká na prírodnej báze sú vhodné produkty s obsahom prírodných silíc, olejov či extraktov, ktoré parazity odpudzujú. Treba podotknúť, že účinnosť a aj spoľahlivosť sú v tomto prípade nižšie, prípravky parazity len odháňajú, nelikvidujú ich. Prírodné antiparazitiká sú však 100 % bezpečné.

Kliešte a blchy odpudzuje napr. čajovníkový olej, rozmarín aj citronela. Repelent si môžete pripraviť jednoducho zmiešaním 50 ml vody a 6 kvapiek tea tree oleja, alebo povarením 25 g sušeného/40 g čerstvého rozmarínu v 1 l vody, po vychladnutí treba do repelentu pridať 1 lyžicu vínneho octa.

Cena a renomovaní výrobcovia

Ochrana proti kliešťom nie je vôbec drahou záležitosťou. Obojky pre psy sú dostupné už od 4 eur, pipety od cca 3 eur. Nízka cena vás nemusí odradiť. Zväčša však platí, že čím je psík väčší, tým vyššiu sumu za antiparazitikum zaplatíte. Rovnaká logika platí aj čo sa týka účinnosti prípravku.

V cenovej kategórii do 10 eur sú dostupné obojky, pipety i tablety pre rôzne veľkosti psov. Podľa recenzií používateľov sú aj lacnejšie výrobky spoľahlivé. Za cenu 10 až 20 eur si kúpite spoľahlivé produkty od známych výrobcov, mnohé s prírodným zložením.

Obľúbené sú produkty z cenovej kategórie 20 až 40 eur. Nájdete tu obojky pre psy Foresto, žuvacie tablety Bravecto, ale aj pipety Advantix. Produkty vhodné pre šteniatka i pre dospelé psy.

V segmente antiparazitík zarezonovali výrobcovia Bayer Foresto, Kiltix, Scalibor (obojky), Advantix (pipety) i Bravecto (tablety). K osvedčeným a vyhľadávaným patria i značky Arpalit, Bio Kill či Fypryst.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pre mnohých spotrebiteľov je pri výbere rozhodujúca predajnosť produktu. To, že je produkt najpredávanejší, je pre mnohých signálom, že je i kvalitný. Niekedy je to, samozrejme, pravdivý predpoklad, inokedy už menej. Máme pre vás rebríček najpredávanejších antiparazitík (so zameraním na účinnosť proti kliešťom) na slovenskom trhu podľa cenového porovnávača Heureka.sk. Zoznam pravidelne aktualizujeme, aby informácie vždy zodpovedali pravde.

Názov Hodnotenie Detail
Foresto obojok pre psy 5* Zobraziť produkt
Scalibor obojok pre psy 5* Zobraziť produkt
Frontpro žuvacie tablety 5* Zobraziť produkt
Fypryst Spot-on Dog 5* Zobraziť produkt
Frontline Spot-On Dog 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Nezodpovedali sme v texte niektoré vaše otázky? Napíšte nám do komentárov a na vaše otázky zareagujeme priamo v texte alebo v časti Otázky a odpovede. Sekciu FAQ pravidelne kontrolujeme a aktualizujeme, aby sme vám výber najlepšieho obojka, pipety či tabliet proti kliešťom čo najviac uľahčili.

Vzhľadom na to, že ide o testované produkty, sú pre zvieratá bezpečné. To však neznamená, že nemôže dôjsť k alergickej reakcii. Nie všetky látky znášajú všetky psy rovnako dobre. Po použití produktu treba sledovať reakcie psíka i miesto, kde bolo antiparazitikum aplikované.

Áno, je. Väčšina produktov nie je vhodná pre šteniatka do 2 mesiacov. Obmedzenia sa často týkájú i hmotnosti psíkov. Treba preto sledovať nielen povolený vek, ale aj hmotnosť zvieraťa.

Neodporúča sa to. Povolené je to v prípade dlhodobých a krátkodobých antiparazitík (napr. tablety a šampón), ale keďže všetky z prípravok obsahuje chemické látky, mohli by sa navzájom napr. obmedzovať či by mohlo dôjsť k otrave. O kombinácii antiparazitík sa treba poradiť s veterinárom, ktorý vám najlepšie bude vedieť povedať, či kombináciou rôznych druhov antiparazitík psíkovi neublížite.

Očkovanie, injekcia alebo vakcinácia proti kliešťom, v zmysle ochrana pred parazitmi, neexistuje. Mnoho ľudí týmto termínom označuje pipetku, resp. prípravky proti kliešťom celkovo, avšak vakcína, ktorá by slúžila ako ochrana pred parazitmi, nie je pre psov dostupná.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Bayer Foresto obojok pre psy nad 8 kg 70 cm

od 26,89 €
Antiparazitický obojok Bayer Foresto účinne a dlhodobo ochráni srsť vášho maznáčika pred nevítanými návštevníkmi. Jeho nasadenie je veľmi...

Bravecto žuvacie tablety L 20-40 kg 1000 mg 1 x 1 tbl.

od 34,50 €
Bravecto 1000 mg žuvacie tablety pre malé psy (>20-40 kg) Jedna žuvacia tableta obsahuje: Fluralaner 1000 mg Svetlohnedá až...

Caniverm Forte 6 x 0,7 g

od 5,69 €
Veterinárny prípravok, ktorý slúži k odčerveniu psov, mačiek, mačkovitých a psovitých šeliem . Posobí proti škrkavkám a pásomniciam...

Bravecto žuvacie tablety S 4,5-10 kg 250 mg 1 x 1 tbl.

od 28,90 €
Bravecto 250 mg žuvacie tablety pre malé psy (>4,5-10 kg) Jedna žuvacia tableta obsahuje:  Fluralaner 250 mg Svetlohnedá až...

Bayer Foresto Antiparazitný obojok pre mačky a malé psy do 8 kg 38 cm

od 24,10 €
Antiparazitický obojok Bayer Foresto účinne a dlhodobo ochráni srsť vášho maznáčika pred nevítanými návštevníkmi. Jeho nasadenie je veľmi...

Galces pre psy 10 tbl

od 9,25 €
Zloženie: Praziquantelum 50,0 mg Pyranteli pamoas 150,0 mg Fenbendazolum 200,0 mg Magnesii stearas /magnéziumstearát/ Talcum /mastenec/...

Intervet Scalibor Protectorband antiparazitní obojok 48 cm

od 11,37 €
Obojok obsahuje účinnú látku deltametrín, ktorý patrí ku skupine pyretroidov, ktoré sú známe svojimi okamžitými odpudzujúcimi a rýchlo...

Bayer Drontal Dog Flavour 150/144/50 mg 2 tbl

od 5,01 €
Pre liečbu parazitárnych infekcií vyvolaných oblými a plochými červami a prvokmi Giardia Tableta v tvare kosti s deliacou ryhou na oboch...

Intervet Scalibor Protectorband antiparazitní obojok 65 cm

od 16,99 €
Obojok obsahuje účinnú látku deltametrín, ktorý patrí ku skupine pyretroidov, ktoré sú známe svojimi okamžitými odpudzujúcimi a rýchlo...

Ceva Cestal Plus tablety pre psov 8 tbl

od 10,30 €
Popis : Liečba a prevencia infekcií všetkými druhmi pásomníc a okrúhlych červov u psov a šteniat : askaridy, ankylostómy, trichuridy, pásomnice....

Caniverm perorálna pasta 10 ml

od 9,44 €
Kombinácia látok zvyšuje účinok prípravku pri zachovaní maximálnej bezpečnosti aplikácie prípravku aj šteňatám a mačatám. Fenbendazol je...

Sergeant's Dual Action antiparazitný obojok 60 cm

od 6,55 €
Antiparazitný obojok pre psov s dlhodobým účinkom na blchy a kliešte . Prípravok obsahuje vysoko aktívne substancie, ktoré ničia ektoparazity...

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Alena 08.Apr.2021

Nám sa osvedčil Foresto, už ho používame niekoľko rokov a za tú dobu sme našli pricucaného 1 kliešťa. Je bez zápachu, takže nič nezaváňa, keď je peso s nami na gauči :)

Odpovedať

Tily 08.Apr.2021

Používame Bravecto 2-3krát do roka, cez zimu máme pauzu a spokojnosť. Bývame v byte, takže s kliešťami až tak veľmi neprichádza hafan do kontaktu, ale keď, tak nebol s nimi zatiaľ problém.

Odpovedať

Deana 08.Apr.2021

Mám skúsenosť s pipetami, je to dobrá vec, ale vadilo mi, že sa psík nemohol pár dní namočiť a mal mastnú škvrnu nasebe dva dni. Používame teraz Foresto a zatiaľ je to dobré. Pravidelné pobyty v prírode zvládame bez ujmy.

Odpovedať

Ľudka 13.Apr.2021

Aj my sme to nedávno riešili a podľa recenzií sme sa rozhodli pre Foresto. Zatiaľ nebol ani jeden kliešť. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že je strašne škaredý ten obojok.

Odpovedať

Miňo 22.Apr.2021

Foresto používam už pár rokov a naozaj zaberá. S kliešťami doteraz nebol problém, obojok nesmrdí, takže nie je problém byť v tesnej blízkosti hafana.

Odpovedať

Rado 25.May.2021

Už roky používame Bravecto, psík ho znáša dobre a kliešte sa mu úspešne vyhýbajú. Raz za čas sa stane, že nejaký po ňom lezie, ale rýchlo sa ho vždy zbavíme, aby sa náhodou neprisal.

Odpovedať

Kala 03.Jun.2021

Už pár rokov používame pipetu a zatiaľ nebol problém, bývame v meste, takže tu veľa kliešťov nehrozí, dva-tri dni je síce srsť mastnejšia a musíme dávať pozor na hladkanie, ale dá sa to zniesť

Odpovedať

Daniela 11.Jun.2021

Hej, Foresto nevyzerá vábne, ale funguje super, ešte ani raz za tri roky sme nemali kliešťa, vždy ho dávame hneď ako sa začne otepľovať, lebo pár dní trvá, kým začne účinkovať. Funguje celú sezónu, takže cena je dobrá

Odpovedať

Evelin 22.Jun.2021

Máme Bayer Foresto, tento obojok proti kliešťom je kvalitný. Je bez vône, dlho vydrží a čo je podstatné - funguje. Zvykneme ho kupovať každý rok, pretože zatiaľ nás nesklamal ešte ani raz. Niekomu sa môže zdať drahší, avšak ja si myslím, že cena je prijateľná. Za kvalitu si predsa treba priplatiť. :-) Ak hľadáte pre svojho domáceho miláčik vhodný prostriedok proti kliešťom, tento obojok odporúčam. P.S. Môžete ho použiť aj na mačky.

Odpovedať

Jolana 22.Jun.2021

Pre psíka pravidelne kupujeme Fypryst spot. Obstarávacia cena je veľmi dobrá a pipeta plní svoj účel. Aplikácia je jednoduchá, psík je spokojný, takže čo viac si priať. Sem tam sa môže objaviť nejaký kliešť, ale u nás len veľmi sporadicky. Napokon, žiaden prípravok ani od konkurenčných značiek nie je stopercentný. Každopádne, Fypryst sa nám osvedčil lepšie než konkurenčné výrobky.

Odpovedať

Adela 23.Jun.2021

U nášho psíka sa osvedčili žuvacie tablety Bravecto. Je to veľmi dobrá a dlhodobá ochrana pred kliešťami, akurát cena by mohla byť nižšia. Tabletky účinkujú rýchlo, psík je pokojný a po použití sme na žiadneho kliešťa nenatrafili už tri mesiace. Suseda používa tiež tieto tablety, ale má inú rasu psíka. Hovorila, že na psíkovi síce nájde kliešte, ale sú mŕtve, čiže neškodné. Stačí ich potom už len obrať. Tabletky Bravecto odporúčam, ak chcete spoľahlivo ochrániť svojho chlpáča. :-)

Odpovedať

Janka R. 04.Jul.2021

Používame antiparazitný obojok Intervet Scalibor, ktorý kupujeme psíkovi pravidelne a sme s ním spokojní. Keď mal psík obojok na sebe, nenašli sme na ňom žiadneho kliešťa. Psík obojok dobre znáša, nedráždi mu pokožku ani srsť. Obojok nesmrdí a nevyvoláva alergickú reakciu, ale to si treba vyskúšať, lebo každý psík je individuálny. Myslím si, že cena obojka je výhodná a oproti konkurencii má tento obojok veľmi dobré výsledky. Určite ho budem kupovať naďalej.

Odpovedať

Timea 13.Sep.2021

Používame obojok Bayer Foresto a sme s ním veľmi spokojní. Všetko funguje narozdiel od iných prípravkov, ktoré sme skúšali predtým. Obojok psovi neprekáža, je spoľahlivý a bez zápachu či akýchkoľvek nežiaducich účinkov. Dlho pôsobí proti kliešťom aj proti blchám. Vzhľadom k jeho účinnosti je cena nastavená veľmi dobre. Tento obojok zvykneme kupovať každý rok, keďže s ním máme veľmi dobrú skúsenosť. Celé leto som mali pokoj od parazitov, preto sa jeho kúpa oplatí. Možno jeho účinnosť závisí aj od plemena psa, pretože sused postrehol, že pes síce mal na sebe kliešťov, avšak už vysušených. Ideálne je preto vyskúšať si to na vlastnom psíkovi a potom sa rozhodnúť, či v kúpe tohto produktu pokračovať pravidelne alebo zmeniť za nejaký iný. :-) Za nás je super.

Odpovedať

Gréta 30.Sep.2021

Používame obojok Bayer Foresto a zatiaľ sme si žiadne nevhodné účinky nevšimli. Psík je spokojný a obojok funguje veľmi dobre. Konečne je to niečo, čo spĺňa to, čo uvádza výrobca. Predtým sme vystriedali viacero obojkov a iných prípravkov proti parazitom, no neboli také účinné.

Odpovedať

Majka 10.Oct.2021

Môžem potvrdiť kvalitu obojka Intervet Scalibor, kupujeme ho už roky a psík po dobu, čo mal na sebe obojok, nemal žiadneho kliešťa. Psíkovi obojok neprekáža, dobre ho znáša na srsť aj pokožku a nemá žiadne alergické či iné nežiadúce reakcie. Spĺňa svoju funkciu, budeme ho kupovať aj naďalej.

Odpovedať

Erika 29.Oct.2021

Nášmu psíkovi vyhovuje Arpalit Dog, je to ekologický a nerušivý odpudzovač kliešťov, ktorý však pomáha len čiastočne. Raz za čas sme na psíkovi našli jedného až dvoch kliešťov. Ale keďže bývame pri lese, kde je kliešťov veľa, myslím si, že je to veľmi dobrá účinnosť. Pripnutie je jednoduché na akýkoľvek postroj.

Odpovedať

Zdena 18.Nov.2021

Máme dobrú skúsenosť s antiparazitným sprejom Almus Champion. Svoj účel plní, zaberá na blchy, no treba aplikovať pravidelne a viackrát. So sprejom sa dobre manipuluje a skvelé je, že je ekologický a bez nepríjemného zápachu. Na negatíva sme neprišli.

Odpovedať

Liliana 21.Nov.2021

Kedysi dávnejšie sme používali Merial Frontline, no potom sme prešli na iný prípravok, teraz sme sa opäť vrátili k tomuto, pretože funguje. Ideálne je aplikovať to niekde vonku, lebo blchy, ktoré to nezasiahne, vyskakujú preč. :-) Je účinný aj proti kliešťom a iným parazitom. Psík prípravok znáša dobre, pretože ani veľmi nezapácha ako iné prípravky.

Odpovedať

Zoli 10.Dec.2021

Lepší sprej než Virbac Effipro 500 ml som zatiaľ nenašiel. Zatiaľ vždy účinkoval na jednotku, takže som spokojný. Je super proti kliešťom a vhodný pre mačky aj psov. Cena je nastavená rozumne, tento sprej kupujem pravidelne a zatiaľ sa nechystám meniť značku, keďže s touto mám dobré skúsenosti.

Odpovedať

Renáta 10.Dec.2021

Som veľmi spokojná s prípravkom Bayer Advantix Spot, aplikácia je rýchla a účinnosť veľmi dobrá. Mám odskúšané, že vydrží cca. 4 až 6 týždňov. Môj psík je tiež spokojný. Počas používania nemal žiadneho kliešťa a ani žiadnu alergickú reakciu. Dokonca mám odskúšané, že kliešte sa na psíka nezachytili ani po okúpaní šampónom.

Odpovedať

Danielka 14.Feb.2022

Obojok Kiltix má veľmi dobrú účinnosť a na našom psíkovi sa naozaj osvedčil. Účinok je dlhodobý a plusom obojka je jeho vodeodolnosť. Účinnosť, samozrejme, nie je úplne stopercentná, ale aj tak je obojok super. Ešte spomeniem, že obojok mierne zapácha, tak si odskúšajte, či vášmu psíkovi nebude tento zápach prekážať.

Odpovedať

Radka 15.Feb.2022

Obojok Scalibor je fakt super, len škoda, že neúčinkuje na blchy. Proti kliešťom a komárom však funguje výborne, preto ho kupujeme každý rok. Pomer ceny a kvality je v rovnováhe. Obojok je vhodný aj pre gravidné a dojčiace sučky.

Odpovedať

Svetlana 26.Feb.2022

Vyhovovala nám dĺžka obojka Sergeant's Dual Action, používame ho už druhú sezónu a zatiaľ sme spokojní. Obojok nesmrdí, čo vnímam ako veľké plus.

Odpovedať