Mlynčeky na kávu

Najlepšie mlynčeky na kávu 2024 + recenzie

Mlynček na kávu je nenahraditeľným pomocníkom pre všetkých milovníkov čerstvo pomletých kávových zŕn. Ak je práve mlynček poslednou súčasťou skladačky vašej baristickej výbavy, náš test je určený práve pre vás. Zrecenzovali sme v ňom víťazný automatický model DeLonghi KG 521, ktorý sa vyrovná profesionálnym mlynčekom na kávu, niekoľko lacnejších alternatív a taktiež trieštivé elektrické mlynčeky za veľmi atraktívnu obstarávaciu cenu. Nezabudli sme ani na podrobný návod na výber a prehľad cien i populárnych výrobcov týchto spotrebičov.

Publikované: 23.11.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký mlynček na kávu kúpiť?

Naše recenzie mlynčekov na kávu nie sú vyslovene vyčerpávajúce, keďže tieto spotrebiče nepatria k vyslovene komplikovaným. Aj napriek tomu chápeme, že niektorých z vás pri výbere zaujímajú skutočne len tie najdôležitejšie parametre a vlastnosti. Ak do tejto kategórie spotrebiteľov patríte i vy, neprehliadnite nasledujúcu tabuľku s 3 vybranými modelmi, ktoré nás zaujali z hľadiska pokrokových funkcií alebo prívetivej obstarávacej ceny.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi KG 521 5* Zobraziť produkt
Sencor SCG 1050BK 5* Zobraziť produkt
Sage BCG820BSS 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
DeLonghi KG 521

DeLonghi KG 521

Automatický elektrický mlynček na kávu, nerezové mlecie kamene, 18 nastavení hrubosti mletia, nastavenie množstva namletej kávy na 1 až 14 šálok, 350 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 2,75 kg

Zobraziť viac info

Mlynček na kávu DeLonghi KG 521 uspokojí všetkých náročnejších kávičkárov, ktorí nedajú dopustiť na dokonalo pomleté kávové zrná. Hrubosť mletia je nastaviteľná v 18 stupňoch a veľký zásobník umožňuje pomletie 14 dávok kávy naraz. Samozrejme, množstvo namletej kávy si môžete nastaviť aj na 1 šálku. Mlynček má vysoký výkon, je nenáročný na údržbu a pôsobí veľmi elegantným dojmom.

Cenový trhák
Sencor SCG 1050BK

Sencor SCG 1050BK

Ručný elektrický mlynček na kávu, nerezové trieštivé nože, orientačné nastavenie hrubosti mletia, 50 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 760 g

Zobraziť viac info

Sencor SCG 1050BK je lacný elektrický mlynček na kávu, ktorý využijete aj pri spracúvaní korenín či iných potravín. Jeho kapacita je postačujúca na prípravu 10 šálok kávy, regulácia hrubosti mletia je orientačná a je vybavený šikovnými bezpečnostnými funkciami. K plusom patrí aj jednoduchá údržba, naopak, niektorým z vás nemusia vyhovovať nerezové nože, ktoré majú tendenciu k prehrievaniu.

Náš TIP
Sencor SCG 6050SS

Sencor SCG 6050SS

Automatický elektrický mlynček na kávu, oceľové mlecie kamene, 15 nastavení hrubosti mletia, nastavenie množstva namletej kávy na 2 až 10 šálok, 350 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 2 kg

Zobraziť viac info

Ak hľadáte automatický elektrický mlynček na kávu s veľkou kapacitou, širokým a presným nastavením hrubosti mletia a jednoduchou údržbou, Sencor SCG 6050SS je pre vás tou správnou voľbou. Ide o model s dobrým pomerom medzi cenou, kvalitou, výkonom a funkciami, ktorý využijete v domácnosti, ale taktiež v práci či na iných miestach, kde je frekvencia prípravy kávy o niečo vyššia.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Mlynčeky na kávu, ktoré sa dostali do nášho testu, sme porovnávali medzi sebou, no taktiež s inými modelmi dostupnými na našom trhu. Na základe tohto porovnania sme mohli vybraným kúskom udeliť jednotlivé štítky a lepšie zhodnotiť ich skutočné vlastnosti. Aby sme mohli porovnávať čo najlepšie, stanovili sme si súbor parametrov, na ktoré sme pri hodnotení kládli najväčší dôraz.

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Regulácia hrubosti mletia
Možnosti nastavenia veľkosti porcie namletej kávy
Kapacita zásobníka
Ovládanie
Kvalita spracovania a životnosť
Spôsob údržby
Dizajn

Pri výbere jednotlivých mlynčekov na kávu do nášho testu sme prihliadali na technické parametre, funkčné vlastnosti a porovnanie jednotlivých modelov. Okrem toho sme sa snažili vyberať mlynčeky z ponuky overených výrobcov DeLonghi, Sencor, Bosch, Sage, Klarstein a Delimano. Zároveň sme si urobili prieskum medzi spotrebiteľskými recenziami na Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Tpd.sk, Okay.sk, Nay.sk či Hej.sk, no taktiež medzi nezávislými recenziami mlynčekov na kávu na slovenských aj zahraničných portáloch.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mlynčekov na kávu

Naše recenzie mlynčekov na kávu vznikali desiatky hodín. Snažili sme sa prihliadať na každý technický detail, už spomínané spotrebiteľské skúsenosti aj porovnanie nami vybraných modelov s tými, ktoré sa do testu nedostali. Do konečného hodnotenia nezasahovali výrobcovia ani predajcovia, neuprednostňovali sme žiadnu z vymenovaných značiek a zároveň sme sa snažili zachovať čo najväčšiu objektivitu. Preto veríme, že naše recenzie budú pri vašom rozhodovaní skutočne praktickým a nápomocným sprievodcom.

Víťaz testu

DeLonghi KG 521

Automatický elektrický mlynček na kávu, nerezové mlecie kamene, 18 nastavení hrubosti mletia, nastavenie množstva namletej kávy na 1 až 14 šálok, 350 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 2,75 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

DeLonghi KG 521 sa vyrovná profesionálnym mlynčekom na kávu, čo potvrdzuje aj fakt, že z hľadiska výkonu a funkcií ho v našom teste predbehol len podstatne drahší model Sage BCG820. Môžete na ňom pohodlne regulovať hrubosť mletia, ovládanie je jednoduché a jeho zásobník na zrná má veľkú kapacitu, ktorá je postačujúca na prípravu 14 šálok kávy.

Mlynček na kávu DeLonghi KG 521 nás oslovil v niekoľkých smeroch. Prvým z nich je pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a funkciami. Ide o elegantný model kónického tvaru s hmotnosťou okolo 2,7 kg a rozmermi 24 x 15,4 x 38,2 cm, ktorý vyniká kvalitou spracovania. Je vybavený plochými mlecími kameňmi, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele, vďaka čomu majú dlhú životnosť.

Jednou z najzaujímavejších vlastností mlynčeka od DeLonghi je až 18 nastavení hrubosti mletia. Výslednú hrubosť namletých zŕn preto môžete regulovať viac než presne. Zároveň sa pripravte na to, že správne nastavenie mlynčeka si vyžaduje trochu cviku.

K plusom zaraďujeme veľmi jednoduché ovládanie, ktoré prebieha prostredníctvom prehľadného LCD displeja. Okrem hrubosti mletia si môžete na mlynčeku nastaviť taktiež jeho intenzitu i množstvo namletej kávy, a to od 1 do 14 šálokZásobník na zrná má nadštandardnú kapacitu, ktorá predstavuje 350 g.

Namletú kávu môžete plniť priamo do páky, pričom nie je dôležité, akú značku kávovaru používate, alebo ju namletú ponechať v hermeticky uzavretej a priehľadnej nádobke s kapacitou 170 g. Údržbu mlynčeka pokladáme za nenáročnú, mínusom je len fakt, že plný zásobník na zrná nie je možné demontovať.

Prevažná časť spotrebiteľských recenzií mlynčeka na kávu DeLonghi KG 521 je pozitívna. Užívatelia si pochvaľujú najmä široké nastavenie hrubosti mletiaspoľahlivý a rýchly chod a jednoduchú obsluhu. Negatívne hodnotenia hovoria o vyššej hlučnosti, nemožnosti otvoriť plný zásobník či trochu nepraktickom plnení páky priamo z mlynčeka.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
18 nastavení hrubosti mletia a veľký zásobník
Jednoduchá obsluha a údržba

Negatíva

Nie je možné otvoriť plný zásobník na kávu
Trochu vyššia hlučnosť

Počet nastavení hrubosti mletia: 18 ● Min./max. počet šálok: 1/14 ks ● Kapacita zásobníka: 350 g ● Hmotnosť: 2,75 kg, rozmery (Š x H x V): 24 x 15,4 x 38,2 cm ● Príkon: 150 W

Cenový trhák

Sencor SCG 1050BK

Ručný elektrický mlynček na kávu, nerezové trieštivé nože, orientačné nastavenie hrubosti mletia, 50 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 760 g

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrický mlynček na kávu Sencor SCG 1050BK je všestranným spotrebičom za vyslovene nízku obstarávaciu cenu, ktorým rozomeliete kávu, ale i iné suroviny. Má priemernú kapacitu, orientačne regulovateľnú hrubosť mletia a jeho údržba je nenáročná. Ide o kompaktný model so všetkými tradičnými bezpečnostnými funkciami.

Už na prvý pohľad je jasné, že Sencor SCG 1050BK nie je žiadnym predátorom medzi elektrickými mlynčekmi. Jeho zásobník má 50 g kapacitu, čo je postačujúce na namletie zŕn na prípravu 10 štandardným šálok kávy. Pri porovnaní s Bosch TSM6A013B, do ktorého sa zmestí až 75 g kávy, však o niečo zaostáva. Hrubosť mletia môžete regulovať kratším alebo dlhším podržaním hlavného tlačidla.

Sencor SCG 1050BK je mlynček na kávu, mak, orechy, bylinky a iné suroviny. Je vybavený nerezovými trieštivými nožmi, ktoré majú dlhú životnosť a sú jednoduché na údržbu. Na druhej strane, problémom, najmä pri dlhšom mletí, môže byť ich nahrievanie. Niektorým z vás nemusí vyhovovať ani prevedenie zásobníka, ktorý je užší a hlboký, čo nemusí byť praktické pri vyberaní namletej kávy spod nožov.

Mlynček na kávu Sencor SCG 1050BK váži 760 g a má 10,4 x 10,4 x 18,2 cm. Z hľadiska dizajnu ide o nenápadný a elegantný model, na ktorom nechýbajú bezpečnostné funkcie, ako protišmyková úprava na spodnej strane a ochrana proti zapnutiu bez uzavretého veka. Mlynček má príkon 150 W a dosahuje hlučnosť okolo 83 dB, čo je vcelku dosť. Napájací kábel, ktorý pohodlne natočíte do spodnej strany mlynček, má 90 cm.

Sencor SCG 1050BK je hodnotený veľmi často, celkový dojem sme si preto mohli dotvoriť aj prostredníctvom spotrebiteľských recenzií. V tých negatívnych je spomínané najmä prevedenie zásobníka, ktorý je pokladaný z dôvodu prevedenia pokladaný za nepraktický. Väčšina recenzií je však pozitívna. V tomto prípade sa spotrebiteľom páči nízka cena v pomere k výkonu a kvaliteefektívne mletie všakovakých surovín a jednoduchá obsluha.  

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Dostatočná kapacita zásobníka
Je vybavený všetkými potrebnými bezpečnostnými prvkami

Negatíva

Menej praktické prevedenie zásobníka na kávové zrná
Vyššia hlučnosť

Nastavenie hrubosti mletia: orientačné ● Max. počet šálok: 10 ks ● Kapacita zásobníka: 50 g ● Hmotnosť: 760 g ● Rozmery (Š x H x V): 10,4 x 10,4 x 18,2 cm ● Príkon: 150 W ● Dĺžka napájacieho kábla: 90 cm, hlučnosť = 83 dB

Náš TIP

Sencor SCG 6050SS

Automatický elektrický mlynček na kávu, oceľové mlecie kamene, 15 nastavení hrubosti mletia, nastavenie množstva namletej kávy na 2 až 10 šálok, 350 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 2 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Sencor SCG 6050SS je elektrický mlynček, ktorý sa mnohými vlastnosťami podobá na nášho víťaza DeLonghi KG 521. V porovnaní s ním je o niečo lacnejší a ma menej nastavení hrubosti mletia. V iných smeroch je však i tento model vhodný pre všetkých náročnejších kávičkárov.

V porovnaní s víťazným mlynčekom zaostáva Sencor SCG 6050SS len v niekoľkých smeroch. Prvým z nich je počet nastavení hrubosti mletia. Pri tomto modeli máte na výber len 15 stupňov, čo je však v praxi viac než dosť.

Druhou pomyselnou nedokonalosťou je absencia displeja, regulácia mletia, ktorá prebieha prostredníctvom otočného kolieska, je preto menej presná. Zjednodušene sa teda dá povedať, že ide o základný model s veľmi šikovnými, no nie vyslovene pokrokovými funkciami. Vo vnútri mlynčeka sú ukryté mlecie kamene z ocele, ktoré sú jednoduché na údržbu a majú vcelku dlhú životnosť. K nenáročnej údržbe prispieva aj možnosť odňatia vrchnej časti spotrebiča.

Zásobník na Sencor SCG 6050SS je postačujúci na naplnenie cca 350 g kávových zŕn. Množstvo namletej kávy si môžete nastavať na min. 2 a max. 10 šálok. Z hľadiska kapacity preto tento mlynček odporúčame na použitie v domácnosti, ale taktiež napr. na pracovisku s väčším počtom osôb. K plusom ďalej zaraďujeme funkciu automatického vypnutia po domletí vami nastaveného množstva kávy a odnímateľnú transparentnú nádobku na už pomleté zrná.

Zákaznícke skúsenosti a recenzie sú v 99 % pozitívne. Najčastejšie skloňovanými plusmi sú pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom, dostatočná jemnosť mletia, jednoduchá regulácia a obsluha. V jedinej vyslovene negatívnej recenzii, na ktorú sme natrafili, spotrebiteľ spomína hrubšie mletie aj na najjemnejšom stupni.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
15 stupňov hrubosti mletia
Veľká kapacita

Negatíva

Bez displeja
Menej presná regulácia hrubosti mletia

Počet nastavení hrubosti mletia: 15 ● Min./max. počet šálok: 2/10 ks ● Kapacita zásobníka: 350 g ● Hmotnosť: 2 kg ● Rozmery (Š x H x V): 25 × 16,5 × 36 cm ● Príkon: 150 W

Lacná kvalita

Bosch TSM6A013B

Ručný elektrický mlynček na kávu, nehrdzavejúce trieštivé nože, orientačné nastavenie hrubosti mletia, 75 g kapacita zásobníka, príkon 180 W, hmotnosť 623 g

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ručný mlynček na kávu Bosch TSM6A013B má multifunkčné využitie, je kompaktný a ľahký, má vysoký výkon a disponuje všetkými potrebnými bezpečnostnými funkciami. Pozitívom je aj dobrá kvalita spracovania a odolné výrobné materiály. Cenu, ktorá sa môže na prvý pohľad javiť ako trošku vyššia, je z nášho pohľadu primeraná kvalite a výkonu.

Bosch TSM6A013B je ďalší mlynček na kávu a mak, orechy, korenie, bylinky či sušené huby. Výslednú hrubosť kávy na ňom môžete regulovať len pomocou dlhšieho alebo kratšieho mletiaZásobník má kapacitu 75 g, čo hodnotíme ako nadštandard. Mlynček má vysoký výkon. Jeho príkon predstavuje až 180 W, čo je viac ako v prípade všetkých automatických modelov DeLonghi KG 521Sencor SCG 6050SS a Sage BCG820.

Bosch TSM6A013B patrí medzi trieštivé mlynčeky na kávu, pri príliš dlhom používaní preto môže ovplyvniť chuť výsledného nápoja. Nože sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, vďaka čomu majú dlhú životnosť. K pozitívam patrí bezpečnostná funkcia, ktorá zabraňuje spusteniu mlecieho zariadenia bez toho, aby bolo na mlynčeku nasadené horné veko.

Bosch TSM6A013B patrí spolu so Sencor SCG 1050BK k tzv. ručným elektrickým mlynčekom. Jeho obstarávacia cena je teda nízka, avšak v rámci kategórie týchto modelov môžeme hovoriť o miernom nadpriemere.

Za týmto faktom stojí najmä vysoká kvalita spracovania a odolné výrobné materiály, medzi ktorými prevláda nehrdzavejúca oceľ. Údržbu pokladáme za jednoduchú. Zásobník na kávu nie je príliš hlboký, čo uľahčuje čistenie aj vyberanie namletej kávy spod nožov.  

Bosch TSM6A013B spotrebitelia hodnotia ako šikovný, kompaktný, výkonný, rýchly, spoľahlivý a lacný mlynček na kávu, ktorého kúpu v drvivej väčšine len a len odporúčajú. Negatívne vnímajú najmä fakt, že zásobník, v ktorom sú zároveň kávové zrná mleté, nie je možné oddeliť od tela zariadenia. Tento nepraktický detail je však príznačný pre väčšinu trieštivých mlynčekov na kávu.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Nadštandardná kapacita zásobníka na kávové zrná
Pohodlné ovládanie

Negatíva

Nemožnosť oddelenia zásobníka od zvyšku spotrebiča
Vyššia cena v porovnaní s inými trieštivými mlynčekmi na kávu

Nastavenie hrubosti mletia: orientačné ● Kapacita zásobníka: 75 g ● Hmotnosť: 623 g ● Rozmery (Š x V): 9 × 17 cm ● Príkon: 180 W

Pre náročných

Sage BCG820

Automatický elektrický mlynček na kávu, mlecie kamene z kalenej nerezovej ocele, 60 nastavení hrubosti mletia, 450 g kapacita zásobníka, príkon 165 W, hmotnosť 2,9 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak ste si za elektrický mlynček na kávu ochotní priplatiť, Sage BCG820 môže byť tou správnou voľbou práve pre vás. Ide o profesionálny mlynček na kávu s veľkou kapacitou a precíznym nastavením hrubosti mletia. Na vysokej úrovni je aj jeho kvalita prevedenia a bezpečnostná stránka. Obsluha je jednoduchá, navyše, k mlynčeku dostanete bohaté príslušenstvo.

Automatický elektrický mlynček Sage BCG820 je vhodný na prípravu všetkých existujúcich typov kávy. Horný mlecí kameň je možné nastaviť až v 60 úrovniach hrubosti mletia. Dávkovanie zŕn je automatické, čo znamená, že na mlynčeku nastavíte len požadovanú hrubosť a množstvo namletej kávy. O všetko ostatné sa postará on sám. Zásobník má až 450 g kapacitu. Nachádza sa na ňom vnútorný zámok, ktorý zabezpečuje jeho vzduchotesné uzavretie, vďaka čomu si káva zachováva všetky svoje vlastnosti aj po dlhšom čase.

Ovládanie mlynčeka prebieha cez veľký prehľadný LCD displej, ktorý sa nachádza len na jednom ďalšom modeli v našom teste, a to na jeho víťazovi DeLonghi KG 521. Displej dopĺňajú podsvietené tlačidlá a otočné kolieska. Ovládanie hodnotíme ako jednoduché, vzhľadom na množstvo dostupných nastavení sa však asi nevyhnete nahliadnutiu do návodu. Spolu so Sage BCG820 dostanete 2 nadstavce s rozdielnym priemerom 50 – 54 a 58 mm na páky od kávovaru. Páku tak nemusíte pri mletí držať v ruke. Jednoducho ju zacvaknete priamo do držiaka. Súčasťou príslušenstva je aj odnímateľná odkvapová miska, ktorá je vhodná na umývanie v umývačke riadu, nádobka na skladovanie už namletých zŕn a praktická kefka so špeciálnym tvarom na čistenie spotrebiča.

Sage BCG820 nás zaujal aj kvalitou spracovania. Je vybavený kónickými mlecími kameňmi z kalenej nerezovej ocele a mlecou komorou, ktorá predchádza nadmernému zahrievaniu kávy. Z výrobných materiálov ďalej prevládajú zliatiny ušľachtilých kovov a vysoko odolný plast. Za zmienku stoja bezpečnostné funkcie, ktoré chránia nielen vás, ale aj samotné zariadenie. Ide konkrétne o ochranu pred spustením naprázdno, tepelnú poistku proti prehriatiu motora, automatické vypnutie po 5 min. nečinnosti a protišmykovú úprava na spodnej strane. Praktickým detailom je úložný priestor na kábel v spodnej časti.

Spotrebiteľské recenzie sú výhradne pozitívne. Užívatelia si na automatickom mlynčeku na kávu Sage BCG820 pochvaľujú precíznosť nastavenia hrubosti mletia, množstvo funkcií, nízku hlučnosť a bohaté príslušenstvo.

Pozitíva

60 úrovní nastavenia hrubosti mletia
Automatické dávkovanie kávy
Vysoká kvalita spracovania a bohaté príslušenstvo

Negatíva

Vyššia cena

Počet nastavení hrubosti mletia: 60 ● Kapacita zásobníka: 450 g ● Hmotnosť: 2,9 kg ● Rozmery (Š x H x V): 16 x 21,5 x 39,5 cm ● Príkon. 165 W

Ďalšie zaujímavé produkty

Náš test mlynčekov na kávu sme sa snažili zostaviť tak, aby bol čo najpestrejší. Zamerali sme sa najmä na automatické elektrické modely a niekoľko trieštivých či tzv. ručných elektrických mlynčekov. Ak hľadáte skôr druhú spomínanú alternatívu, stopercentne manuálny retro mlynček na kávu alebo lacnejší automatický spotrebič, pripravili sme si pre vás ešte niekoľko zaujímavých tipov na šikovné produkty z týchto kategórií.

Lauben Grinder 200ST je ručný elektrický mlynček s nadštandardným výkonom 200 W, pričom dosahuje nízku hlučnosť, len 65 dBKapacita jeho zásobníka predstavuje 50 g. Okrem kávy v ňom môžete rozomlieť aj iné suroviny, napr. korenie či orechy. Trieštivé nože sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s dlhou životnosťou.

Mlynček na kávu Hario Mini Slim Plus je ručný model s keramickým mlecím mechanizmom, ktorý môžete jednoducho umyť pod tečúcou vodou. Zásobník má menšiu, 24 g kapacitu a hrubosť mletia si nastavíte pomocou otočnej matice. Praktickým detailom je šesťhranná kľučka, ktorá sa drží vyslovene pohodlne.

Automatický mlynček na kávu Krups GVX242 disponuje 17 nastaveniami hrubosti mletia, má 225 g zásobník na zrná a je vhodný na mletie kávy na 2 až 12 klasických šálok. Mlynček je vybavený mlecími kameňmi, ktoré môžete jednoducho vybrať a vyčistiť. Nechýba na ňom ochrana pred prehriatím a jeho ovládanie je vyslovene nenáročné.

Elektrický mlynček na kávu ETA Fragranza 0066 je lacný kúsok s pomerne silným výkonom, ktorý dosahuje 29 000 ot./min., a odolnými oceľovými trieštivými nožmi. Zásobník na zrná má kapacitu 50 g, hrubosť namletej kávy regulujete pomocou dlhšieho alebo kratšieho mletia, spodná strana disponuje protišmykovou úpravou a nechýba ani praktický úložný priestor na 90 cm napájací kábel.

Bosch TSM6A017C je ďalší ručný elektrický mlynček na kávu z kategórie spotrebičov do 20 eur. Má nadpriemerný výkon 180 W, je vybavený zásobníkom s veľkou kapacitou, ktorá je postačujúca na 75 g kávových zŕn, jeho nože sú vyrobené z nerezovej ocele a váži niečo okolo 600 g. Hrubosť mletia je regulovateľné štandardne, teda prostredníctvom rozdielnej dĺžky mletia.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Mlynčeky na kávu patria k spotrebičom, ktoré nájdete v ponuke mnohých výrobcov. Na trhu ich preto existuje neúrekom. Ak sa pri nákupe vybavenia do vašej domácnosti orientujete nielen podľa technických parametrov a spotrebiteľských či nezávislých recenzií, ale taktiež podľa miery predajnosti daného modelu, neprehliadnite našu priebežne aktualizovanú tabuľku najpredávanejších mlynčekov na kávu na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch TSM6A013B 5* Zobraziť produkt
ETA Aromo 0064 90000 5* Zobraziť produkt
Hario Mini Slim Plus 5* Zobraziť produkt
Sencor SCG 1050BK 5* Zobraziť produkt
Bosch TSM6A017C 5* Zobraziť produkt

Výber mlynčeka na kávu nie je príliš náročný. Nazačiatku by ste si mali stanoviť vaše požiadavky, teda najmä to, či chcete kávové zrná mlieť stopercentne ručne, ručne s pomocou elektriny alebo úplne automaticky. Následne je potrebné zhodnotiť, akú sumu ste ochotní za mlynček zaplatiť. Od toho sa odvíja kvalita jeho spracovania, kvalita mletia zŕn, a teda aj výsledná chuť pripravenej kávy.

našom návode na výber toho najlepšieho mlynčeka na kávu vás prevedieme všetkými dôležitými parametrami, na ktoré by ste sa mali pri vašom rozhodovaní sústrediť. Prezradíme vám i niekoľko praktických tipov, ktoré súvisia so samotným mletím kávy a údržbou tohto spotrebiča, pozrieme sa na orientačný prehľad cienpopulárne značky dostupné na našom trhu.

Ako vybrať mlynček na kávu

 • Typ mlynčeka na kávu
 • Ako vybrať mlynček na kávu podľa mlecieho mechanizmu
 • Typy mlecích kameňov
 • Materiál kameňov/nožov
 • Regulácia hrubosti mletia
 • Zásobník na kávové zrná
 • Ovládanie, príslušenstvo a ďalšie funkcie mlynčekov na kávu
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Typ mlynčeka na kávu

Mlynčeky na kávu sa delia do 2 hlavných kategórií. Prvú z nich tvoria ručné spotrebiče, ktoré fungujú bez zdroja energie. Druhou možnosťou sú elektrické mlynčeky, ktoré sa dajú rozdeliť na ďalšie 2 podkategórie, teda na lacnejšie ručné elektrické či tzv. trieštivé mlynčeky a drahšie plne automatické mlynčeky.

 • Ručné mlynčeky na kávu: Ručné mlynčeky na kávu nemajú vlastný zdroj energie. Ich neoddeliteľnou súčasťou je kľučka, pomocou ktorej rozhýbete mlecie kamene. Kamene slúžia na samotné rozomletie kávových zŕn. K mínusom tejto alternatívy patrí najmä fakt, že celý proces prebieha ručne, čo si vyžaduje istý cvik. Naopak, to, že máte mletie kávy, doslova, vo vlastných rukách, má i niekoľko nevyvrátiteľných výhod. Kávu v prvom rade neprepálite, môžete sa „vyhrať“ s jej hrubosťou, a to aj počas mletia, vďaka čomu nezhodnotíte celú porciu. Prevádzka ručného mlynčeka je finančne nenáročná, je jednoduchý na údržbu a väčšinou sa môžete tešiť aj na jeho dlhú životnosť. Pozitívom je taktiež nižšia obstarávacia cena.
 • Trieštivé (ručné) elektrické mlynčeky: Ručné, teda trieštivé elektrické mlynčeky na kávu, ktoré sú vhodné najmä na domáce použitie, majú zdroj energie. Pred mletím ich preto musíte zapojiť do elektrickej zásuvky. To je zároveň prvá nevýhoda. Pri „práci“ ste totiž obmedzení rozmiestnením zásuviek v danej miestnosti, preto si overte dĺžku napájacieho kábla. Ručné modely na elektrinu môžete využiť aj na mletie iných surovín, napr. korenín, orechov, maku, sušených byliniek či húb. Z hľadiska ceny aj výkonu ide o zlatú strednú cestu.
 • Automatické elektrické mlynčeky s dávkovačom: Automatické elektrické mlynčeky s dávkovačom sú ťažšie, väčšie a drahšie. Mletie kávy prebieha automaticky, rovnako tak ako nastavenie hrubosti mletia či veľkosť porcie kávy. V porovnaní s predošlým typom mlynčekov majú podstatne väčšiu kapacitu zásobníka a mnohé z nich disponujú radom pokrokových funkcií. K výhodám patrí predovšetkým to, že mletie kávy prebieha automaticky, rýchlo a veľmi presne. Naopak, nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a riziko prepálenia kávy. Automatické mlynčeky sú vhodné do domácností, kde sa tento lahodný nápoj pripravuje pravidelne a často, ale taktiež na pracovisko či iné miesto s frekventovanejším „kávičkovaním“. Profesionálne mlynčeky na kávu nájdu svoje využitie aj v kaviarňach.

Ako vybrať mlynček na kávu podľa mlecieho mechanizmu

Princíp mletia alebo mlecí mechanizmus, ktorý využíva daný spotrebič, je asi najdôležitejším parametrom, keďže vplýva na mnohé faktory súvisiace s kvalitou namletej kávy. Mlynčeky je z tohto hľadiska možné rozdeliť na 2 základné kategórie, a to na modely s trieštivým ostrím a tie s mlecími kameňmi.

Mlynčeky na kávu s trieštivým ostrím

Mlynčeky na kávu s trieštivým ostrím alebo tzv. trieštivé mlynčeky na kávu patria k populárnym najmä z dôvodu nižšej obstarávacej ceny. Vo všeobecnosti sú považované za menej kvalitné, pri domácom použití však nemusí ísť o vyslovene zlú voľbu. K jej výhodám patrí krátky čas mletia a dlhšia životnosť. Navyše, tieto mlynčeky sú jednoduché na údržbu. Nože totiž vyčistíte veľmi jednoducho, s ktorými sa stretnete hlavne pri ručných elektrických modeloch.

Mlynček na kávu s trieštivým ostrím

Paradoxne, za väčšinou nevýhod nožových mlynčekov stojí práve vysoká rýchlosť mletia. Pri tomto procese sa totiž môže pôsobiť prepálenie kávy. Tento jav hrozí predovšetkým pri dlhom používaní mlynčeka, čo je v domácich podmienkach takmer nereálne. Nevýhodou je aj orientačné nastavenie hrubosti mletia a výsledná hrubosť rozomletých zŕn. Z dôvodu rýchleho pohybu nožov môžu byť zrnká namleté na rozdielnu veľkosť, čo sa odzrkadlí na výslednej kvalite pripravovaného nápoja, jeho slabšej chuti a vodovej konzistencii. Voda totiž nebude cez kávovú drž prechádzať rovnomerne. Pri dlhšom, a teda i jemnejšom mletí hrozí riziko spomínaného prepálenia kávy, na druhej strane je menej pravdepodobné, že bude namletá nerovnomerne. 

Mlynčeky na kávu s mlecími kameňmi

Mlecie kamene sú príznačné pre takmer všetky ručné mlynčeky na kávu. Stretnete sa s nimi aj pri väčšine automatických elektrických modelov. Na týchto spotrebičoch je možné nastaviť hrúbku mletia. Zrná sú navyše rozomleté veľmi rovnomerne a nehrozí riziko nahrievania kameňov a následného prepálenia kávy. Všetky vymenované pozitíva majú priaznivý dopad na kvalitu pripravenej kávy.

K nevýhodám mlynčekov s mlecími kameňmi patrí vyššia cena a náročnejšia údržba. Pri procese mletia sa z kávových zŕn uvoľňujú oleje, ktoré sa usádzajú v mlynčeku. Ich vyčistenie pritom nie je najjednoduchšie. Pozor, nevyčistené usadeniny majú negatívny dopad na chuť pripravenej kávy a môžu spôsobiť rast plesní v útrobách zariadenia.

Typy mlecích kameňov

Mlecie kamene sa odlišujú z hľadiska tvaru, ktorý vplýva na kvalitu mletia, obstarávaciu cenu aj prevádzkové náklady, spôsob údržby a životnosť mlynčeka.

 • Kónické mlecie kamene: S kónickými mlecími kameňmi sa stretnete najmä pri menších mlynčekoch. Tento typ kameňov má tvar kužeľa s vrúbkami, po ktorých obvode prepadávajú namleté kávové zrná. Ich výhodou je, že nespôsobujú nadmerné usádzanie kávy a spomínaných olejov v tele spotrebiča. Majú dlhšiu životnosť, na druhej strane patria k drahším. Nevýhodou je taktiež fakt, že kónické mlecie kamene nie je možné brúsiť. Pri ich opotrebovaní sa teda nevyhnete kúpe nových.
 • Ploché mlecie kamene: V mlynčekoch s týmto typom kameňov sú ukryté 2 disky s vrúbkami, ktoré pri mletí zapadajú navzájom do seba. Kávové zrná sú drvené medzi nimi a následne sú tlakom vytlačené von. Tento mechanizmus je najväčším problémom plochých mlecích kameňov. Istá časť rozomletých zŕn totiž ostáva vždy medzi nimi, pri novom mletí sa von z mlynčeka teda dostáva aj zvyšok zoxidovanej kávy, ktorú ste mleli naposledy. Ďalšou nevýhodou je intenzívnejšie zanášanie kameňov olejmi z kávových zŕn. Na druhej strane, ploché kamene sú lacnejšie a po otupení ich môžete opätovne nabrúsiť.

Mlynček na kávu – mlecie kamene

Materiál kameňov/nožov

Mlecie nože sú v drvivej väčšine prípadov vyrobené z rôznych druhov kovu, natrafíte však i na výnimky v podobe keramických nožov. Určite neprehliadnite, o aký typ kovu ide. Klasická oceľ je lacnejšia, ale menej kvalitnáTitán je drahší, no má lepšie vlastnosti a dlhšiu životnosť. Zlatou strednou cestou je nehrdzavejúca oceľ. Pri modeloch s mlecími kameňmi sa môžete stretnúť s kovom alebo keramikou, ktorá je v súčasnosti využívaná menej často.

Keramické kamene/nože

Plusy:

 • Nedochádza k ich nahrievaniu
 • Nespôsobujú prepálenie mletej kávy
 • Neovplyvňujú chuť kávy

Mínusy:

 • Sú drahšie v porovnaní s klasickou oceľou
 • Sú krehké
 • Majú kratšiu životnosť

Kovové kmene/nože

Plusy:

 • Sú odolné
 • Majú dlhšiu životnosť

Mínusy:

 • Nahrievajú sa, čím ovplyvňujú výslednú chuť kávy
 • Môžu spôsobovať prepálenie mletých zŕn

Regulácia hrubosti mletia

Rôzne typy mlynčekov a mechanizmov na mletie kávy rozhodujú o tom, na aké veľké fragmenty rozomelú zrná. Hrubosť mletia je pritom jedným z najdôležitejších faktorov, pretože ak si kávu pripravujete v kávovare, potrebujete ju rozmlieť podstatne jemnejšie, ako keď používate French press.

Trieštivý elektrický mlynček

 • Ručné mlynčeky na kávu: Na väčšine ručných mlynčekov sa nachádza jednoduchý mechanizmus, napr. otočná manžeta. V praxi ním mlecie kamene roztiahnete alebo pritiahnete k sebe. Nepísaným pravidlom je, že čím kvalitnejší a drahší model si zaobstaráte, tým presnejšia bude aj regulácia hrubosti mletia.
 • Trieštivé elektrické mlynčeky: Ako bolo spomenuté vyššie, elektrické mlynčeky s nožmi v zásade nedisponujú mechanizmom na reguláciu mletia. Výslednú hrubosť namletých zŕn regulujete len pomocou dlhšieho či kratšieho mletia. Pokrokovejšie modely môžu byť vybavené LED diódou či inou pomôckou, ktorá slúži na orientačné odhadnutie času mletia.
 • Elektrické mlynčeky s mlecími kameňmi: Mlynčeky s mlecími kameňmi majú najpresnejšiu reguláciu. Na lacnejších modeloch sa zväčša nachádza páčka alebo koliesko, ktorými hrubosť nastavíte skôr orientačne. Drahšie mlynčeky zvyknú mať digitálnu reguláciu, ktorá je veľmi presná. V takomto prípade sú vybavené aj dotykovým, LED či LCD displejom. Pri výbere neprehliadnite ani údaj o počte stupňov intenzity mletia. Lacnejšie mlynčeku sú zväčša vybavené 15 až 20 rýchlosťami, tie zo strednej kategórie cca 30, no a tie najdrahšie aj viac ako 60 rýchlosťami.

Zásobník na kávové zrná

Zásobník alebo tzv. násypka je časť mlynčeka, do ktorej nasypete celé kávové zrná. V prípade automatických modelov sú po zapnutí spotrebiča vtiahnuté do priestoru s mlecími kameňmi alebo nožmi, kde sú rozsekané a následne „vypľuté“ von do páky či špeciálnej nádobky. Ručné elektrické mlynčeky fungujú na trochu inom princípe. V ich prípade je zásobník aj miestom, kde sú zrná rozomieľané.

 • Kapacita: Ručné elektrické mlynčeky majú menšiu kapacitu, ktorá sa pohybuje od 40 do 80 g. Nepísaným štandardom pre automatické modely na domáce použitie je kapacita od 300 do 400 g. Mlynčeky na kávu, do ktorých môžete nasypať viac ako 400 g kávových zŕn, je možné označiť za profesionálne.
 • Prevedenie: Najdôležitejším parametrom z hľadiska prevedenia je to, či je zásobník priehľadný. Priehľadné zásobníky sú praktickejšie, keďže môžete priebežne sledovať množstvo kávy.
 • Uzatváranie: Tento parameter je dôležitý najmä pri automatických elektrických mlynčekoch. Zásobník by mal byť vybavený hermeticky uzatvárateľným vekom, ktoré predlžuje životnosť a zachováva kvalitu kávových zŕn. Môžete sa stretnúť s rôznymi mechanizmami, napr. vnútorným zámkom veka.

Ovládanie, príslušenstvo a ďalšie funkcie mlynčekov na kávu

Na záver nášho návodu sa pozrieme ešte na niekoľko dôležitých parametrov, ktoré súvisia s funkčnou stránkou mlynčekov na kávu. upozorňujeme, že všetky z nich súvisia s elektrickými modelmi.

Elektrický mlynček na kávu – funkcie

 • Ovládanie: Ručné elektrické mlynčeky majú v zásade veľmi jednoduché ovládanie, ktoré prebieha prostredníctvom 1 hlavného tlačidla. Automatické modely môžete ovládať viacerými spôsobmi, a to cez tlačidlá či otočné kolieska. Drahšie modely zvyknú byť vybavené displejom.
 • Napájací kábel: Zamerajte sa na jeho dĺžku, a to najmä pri ručných elektrických mlynčekoch. Štandardne natrafíte na káble s dĺžkou okolo 90 cm, čo je zároveň akási minimálna prijateľná hranica. Praktickou vlastnosťou je, ak môžete kábel zmotať do spodnej časti mlynčeka.
 • Bezpečnostné prvky: Ručné elektrické mlynčeky by mali byť vybavené ochranou proti zapnutiu bez veka. Automatické modely môžu disponovať aj ochranou proti nahrievaniu nožov/mlecích kameňov a prehriatiu motora, automatickým vypnutím či chodom naprázdno.
 • Dávkovanie namletej kávy: Tento parameter súvisí len s automatickými mlynčekmi na kávu s dávkovačom. Všimnite si, či namletú kávu môžete naplniť priamo do páky od kávovaru alebo len do špeciálnej nádobky, ktorá by mala byť hermeticky uzavretá. Prvá spomínaná možnosť je praktickejšia. Dôležité je tiež to, či daný mlynček disponuje držiakom na páku. Ak áno, pri mletí ju nemusíte držať v ruke. K najpokrokovejším modelom dostanete viacero držiakov s rozdielnym priemerom na rôzne typy pák od kávovaru.
 • Údržba: Trieštivé mlynčeky na kávu sa čistia jednoduchšie, tie s mlecími kameňmi si vyžadujú trochu viac pozornosti. Určite je dobré, ak k spotrebiču dostanete špeciálnu kefku na čistenie jeho útrob. Údržbu uľahčuje aj možnosť vyňatia mlecích kameňov a ďalších komponentov, ako je zásobník, nádobka na namletú kávu či odkvapová miska.
 • Príslušenstvo: K mlynčekom najčastejšie dostanete kefku na čistenie, odkvapovú misku a držiaky na páku. Na drahších mlynčekoch môžete nájsť aj náhradné mlecie kamene.

Najlacnejšie sú ručné, najdrahšie elektrické mlynčeky

Medzi najlacnejšie mlynčeky na kávu patria spravidla tie ručné. Elektrické triešťové sú o niečo drahšie, no a automatické mlynčeky patria, logicky, k najdrahším. Cena ručných mlynčekov na kávu sa začína na necelých 10 eurách. Horná hranica pri tých najkvalitnejších modeloch na domáce použitie sa pohybuje okolo 20 – 30 eur. Na trhu sú dostupné aj profesionálne ručné mlynčeky za viac ako 150 eur.

Trieštivé elektrické mlynčeky sú dostupné od cca 15 eur. V tejto kategórii nájdete základné modely s menšou kapacitou zásobníka a výkonom. Problémom býva aj nižšia kvalita spracovania. Cena kvalitnejších spotrebičov sa pohybuje okolo 30 – 40 eur. Poslednou kategóriou sú najdrahšie automatické elektrické mlynčeky. Cena tých najlacnejších sa začína približne na 60 eurách. Vysokokvalitné a výkonné modely na domáce použitie stoja 80 až 150 eur. Profesionálne mlynčeky na kávu môžu stáť 200 až viac ako 800 eur.

Overenými výrobcami sú Bosch, DeLonghi, Sencor, Krups či Sage

Na trhu existuje viacero dobrých a overených výrobcov mlynčekov na kávu. Aj v tomto smere zohráva dôležitú úlohu najmä cena, ktorú ste za tento spotrebič ochotní zaplatiť. K populárnym patria napr. ručné mlynčeky na kávu Lobos, Banquet, Orion, Tescoma, Porlex, Hario, Philips alebo Cafflano®.

Medzi obľúbené značky elektrických ručných mlynčekov je možné zaradiť Bosch, DeLonghi, Sencor, ETA, Orava, Severin či Lauben. V kategórií automatických elektrických mlynčekov sú z hľadiska popularity medzi spotrebiteľmi skloňovaní výrobcovia, ako Krups, Klarstein, DeLonghi, Sage, Graef, Catler, Eureka Mignon, Melitta, Gaggia, Domo, ETA alebo Severin.

Otázky a odpovede – FAQ

Predtým než sa vrhnete na nakupovanie, vám odporúčame neprehliadnuť našu sekciu s odpoveďami na časté otázky spotrebiteľov. V prípade, že ste v našom teste, návode na výber ani nasledujúcich riadkoch nenašli informácie, ktoré sú podstatné pre vás, neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom. Na všetky otázky čitateľov odpovieme v čo najkratšom čase.

Ak používate džezvu, zrná potrebujete namlieť na najjemnejšie, ako to ide. Jemné mletie si vyžaduje aj príprava klasického espressa v kávovare. Jemné až stredne hrubé mletie je ideálne pre milovníkov moka kávovarov (kanvičiek). Stredne hrubé mletie je ďalej určené pre metódu V60, prípravu kávy v Aeropresse alebo Vakuum pot-e. Kávové zrná namleté nahrubo oceníte pri používaní Kalita wave, kávovarov na prekvapkávanú kávu a kávovarov Chemex. Najhrubšie mletie je určené pre French pressy.

Na túto otázku nie je možné odpovedať presne, keďže nie je šálka ako šálka. Pre lepšiu predstavu vám prezradíme, že na prípravu silného espressa s objemom okolo 25 – 35 ml by ste mali použiť cca 7 – 9 g kávy. Ak obľubujete nápoje s menšími grádmi, odrazte sa od informácie, že na 150 ml slabšiu kávu je postačujúcich asi 10 g namletých kávových zŕn.

Kávové zrná obsahujú pomerne veľké množstvo olejov, ktoré sa uvoľňujú práve pri mletí, pričom časť z nich ostáva v mlynčeku. Oleje sú mastné, časom teda môžu spotrebič úplne „zaniesť“. Na ich odstránenie sú vhodné špeciálne tablety, ktoré nasypete do zásobníka mlynčeka a pomeliete ako obyčajnú kávu. Ekologickou alternatívou je pomeliete suchej ryže. Túto babskú radu však musíte vyskúšať len na vlastné riziko.

Delimano Joy

Ručný elektrický mlynček na kávu, orientačné nastavenie hrubosti mletia, 40 g kapacita zásobníka, príkon 150 W

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Delimano Joy je ďalší lacný elektrický mlynček na kávu s multifunkčným využitím, ktorý môžete vlastniť za atraktívnu obstarávaciu cenu. Má trochu menšiu kapacitu, regulácia hrubosti mletia je štandardne orientačná, napájací kábel je možné stočiť do jeho spodnej časti a jeho nože sú vyrobené z odolnej nerezovej ocele.

Elektrický mlynček na kávu Delimano Joy hodnotíme ako základný model so štandardnými funkciami, ktorý vyžijete na spracovanie kávy aj iných potravín. Hrubosť mletia na ňom regulujete len pomocou dlhšieho či kratšieho podržania hlavného tlačidla. Zásobník na zrná má trochu menšiu kapacitu, ktorá predstavuje 40 g, čo je menej v porovnaní s oboma podobnými modelmi v našom teste, teda s mlynčekmi Sencor SCG 1050BK a Bosch TSM6A013BRýchlosť mletia a celkový výkon hodnotíme pozitívne.

Napájací kábel, ktorý má nadštandardných 120 cm, môžete pohodlne namotať do spodnej časti spotrebiča. Údržba je nenáročná, avšak ani v tomto prípade nie je možné oddeliť zásobník od zvyšku mlynčeka. K plusom patrí fakt, že mlecie nože sú vyrobené z odolnej nerezovej ocele s dlhou životnosťou.

Spotrebiteľské skúsenosti s Delimano Joy sú podobné ako v prípade ostatných zástupcov ručných elektrických mlynčekov na kávu. Spotrebitelia si pochvaľujú nízku cenu, skladnosť, dobrý výkon a nenáročnú obsluhu. Za negatívum pokladajú kratší napájací kábel a nemožnosť oddelenia zásobníka od zvyšku zariadenia, čo nie je praktické najmä pri údržbe.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Multifunkčné využitie
Dobrý výkon

Negatíva

Pomerne malá kapacita zásobníka na kávové zrná
Horšia kvalita spracovania

Nastavenie hrubosti mletia: orientačné ● Kapacita zásobníka: 40 g ● príkon: 150 W ● Dĺžka napájacieho kábla: 120 cm ● Hlučnosť: 70 dB

Klarstein Triest

Automatický elektrický mlynček na kávu, 15 nastavení hrubosti mletia, 300 g kapacita zásobníka, príkon 150 W, hmotnosť 2 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Automatický elektrický mlynček na kávu Klarstein Triest odporúčame stredne náročným spotrebiteľom, ktorí hľadajú cenovo atraktívny kúsok s dostatočnou kapacitou a vcelku presnou reguláciou hrubosti mletia. Klarstein Triest, ktorý sa podobá na Sencor SCG 6050SS, je vybavený mlecími kameňmi, pôsobí nenápadne a je nenáročný na obsluhu.

Klarstein Triest nie je tým najlepším na trhu, pokiaľ hľadáte automatický mlynček na kávu s pomerne veľkou kapacitou, dobrou reguláciou hrubosti mletia a nízkou obstarávacou cenou, môžeme vám ho len odporučiť. Mlynček disponuje 15 nastaveniami intenzity mletia a je vybavený zásobníkom s kapacitou na 300 g zŕn.

Veľkosť dávky namletej kávy si môžete upraviť podľa vlastných potrieb, výrobca však nešpecifikuje presný minimálny a maximálny počet šálok. Zásobník má mechanizmus na automatické uzavretie, čo je pozitívne z hľadiska životnosti zŕn. Údržbu mlynčeka považujeme za nenáročnú, k čomu prispieva aj špeciálna kefka na čistenie, ktorú nájdete priamo v balení. K mínusom zaraďujeme horšiu manipuláciu so zbernou nádobkou na pomletú kávu.

Kvalita spracovania modelu Triest  nie je vyslovene oslnivá, vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu ju však hodnotíme ako vcelku prekvapivú. Mlecie teleso má kužeľový tvar. Táto na oko drobnosť vplýva na kvalitu mletia aj chuť namletých zŕn. Telo mlynčeka je vyrobené z nerezovej ocele, 2 kg hmotnosť však jasne hovorí o tom, že nejde o najodolnejší kúsok.

K plusom zaraďujeme skutočne nízku hlučnosť. Klarstein Triest pri prevádzke dosahuje len 70 dB, čo je menej ako v prípade menej výkonného ručného elektrického mlynčeka Sencor SCG 1050BK. Z hľadiska dizajnu ide skôr o priemerný spotrebič, ktorý nezaujme ani neurazí.

Spotrebiteľom sa na Klarstein Triest páči široké nastavenie hrubosti mletia, nízka hlučnosť, dobrý výkonjednoduché ovládanie a dizajn. Negatívne hodnotenia súvisia prevažne s horšou manipuláciou so zbernou nádobkou na pomletú kávu.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Dostatočná kapacita a presné nastavenie hrubosti mletia
Nízka hlučnosť

Negatíva

Horšia manipulácia so zbernou nádobkou na pomletú kávu

Počet nastavení hrubosti mletia: 15 ● Kapacita zásobníka: 300 g ● Hmotnosť = 2 kg ● Rozmery (Š x H x V): 14,5 x 22 x 35,5 cm ● Príkon. 150 W ● Dĺžka napájacieho kábla: 120 cm ● Hlučnosť: 70 dB

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Hario Mini Mill Slim Plus

od 23,68 €
Šálku voňavej kávy si môžete vychutnať nielen vo svojej obľúbenej kaviarni, ale aj doma alebo na cestách. Ručný mlynček od japonskej spoločnosti...

Bosch TSM6A013B

od 16,36 €
mlynček na kávu • príkon 180 W • rovnomerné mletie kávy špeciálnym trieštivým nožom • zásobník na max. 75 g kávových zŕn 

Sencor SCG 1050BK

od 11,49 €
Zaobstarajte si praktický mlynček na kávu od spoločnosti Sencor, ktorý vám ako mávnutím čarovného prútika zomelie čerstvú kávu, orechy na prípravu...

Hario Skerton Plus

od 28,96 €
Mlynček má funkciu nastavenia hrubosti mletia, ktoré možno vykonávať pomocou otočnej matice vo vrchnej časti mlynčeka. Hario Skerton plus patrí k...

Krups GVX242

od 46,20 €
Tento mlynček v elegantnom prevedení z nehrdzavejúcej ocele a čierneho plastu bude výbornou voľbou pre všetkých milovníkov kávy. Malé mlynské...

Sencor SCG 1050WH

od 11,50 €
Zaobstarajte si praktický mlynček na kávu od spoločnosti Sencor, ktorý vám ako mávnutím čarovného prútika zomelie čerstvú kávu, orechy na prípravu...

DeLonghi KG 89

od 49,90 €
Profesionálny mlynček na kávu s oceľovými kameňmi Tento mlynček Vám umožní nastaviť stupne mletia, od jemnej po hrubú podľa Vašej chuti....

Timemore C2

od 72,00 €
Jedná sa o ľahký a praktický ručný mlynček, na ktorom si jednoducho pomeliete svoju dávku kávy. V prvom rade Vás zaujme jeho nádherný dizajn....

Lauben Grinder 200ST

od 23,20 €
Lauben Grinder 200ST je skvelým pomocníkom pre všetkých milovníkov kvalitnej kávy. Mlynček je vybavený silným celomedeným motorom, ktorý pracuje...

DeLonghi KG 521

od 169,00 €
Iba káva z čerstvo pomletých zŕn vynikne nad ostatnými! Milujete vôňu čerstvo namletej kávy a túžite svoju kuchyňu oživiť štýlovým designovým...

ETA 006890000 PERFETTO

od 44,82 €
Elektrický mlynček na kávu ETA PERFETTO 0068 90000: Mlynček na kávu ETA Perfetto 0068 90000 s príkonom 100 W pre každodenný rozjazd Doprajte si...

Baratza Encore

od 137,00 €
Mlynček Baratza Encore je určený pre domácu prípravu espressa a alternatívy prípravy kávy a to vďaka 40 stupňom nastavenia hrubosti mletia od...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(90%)

Komentáre
Gustáv 26.Nov.2021

Mlynček DeLonghi KG 521 splnil všetko, čo som od neho očakával. Má kvalitné prevedenie, relatívne tichý chod a možnosť rôznorodých nastavení. Škoda, že zásobník kávy nie je možné odobrať, kým je v ňom káva, pretože tam chýba záslepka pred odobratím. Keď sa trocha pohráte s nastavením, káva bude mať tú správnu chuť.

Odpovedať

Zdenka 26.Nov.2021

Sencor SCG 1050BK je skvelý mlynček za málo peňazí. Používame ho nielen na mletie kávy, ale aj na mletie orechov a rôznych semienok. Všetko zvláda bravúrne. Mlynček je skladný, má tichú prevádzku a na stole je stabilný. Navyše pekne vyzerá. Mám len jednu maličkú výhradu - mohol by sa dať lepšie rozobrať, aby sa ľahšie umýval vnútrajšok.

Odpovedať

Igor 28.Nov.2021

S mlynčekom Lauben Grinder 200ST som spokojný a najviac ma prekvapil tichý chod. Mlynček je kvalitný, kávu pomelie krásne, no občas sa horšie vyberá, ale nie je to nič strašné. Je vhodný aj na mletie zrniečok (napr. lanové semienka, slnečnicové, rôzne koreniny atď.). Obsluha je jednoduchá a intuitívna.

Odpovedať

Silvo 28.Nov.2021

Hario Mini Mill Slim Plus kávu melie parádne, nastavenie mletia je rýchle a ľahké. Sklamalo ma však vyskakovanie rukoväte pri mletí, škoda, že výrobca nevymyslel niečo so zaisťovaním. Údržba je jednoduchá, stačí rozobrať, opláchnuť a uskladniť. Telo mlynčeka má robustné vyhotovenie. Páči sa mi, že náhradné diely a tesnenia sú ľahko dostupné.

Odpovedať

Júlia 07.Dec.2021

Mlynček Bosch TSM6A011W je rýchly a melie super. Okrem kávy s ním meliem aj mak a cukor a zvláda to. Mlynček sa ťažšie čistí, pretože zanechá neporiadok po domletí. Super je však, že vrchnák sa zasúva dovnútra, vďaka čomu sa zomletá káva nevysýpa von. Nízka cena v kombinácii s kvalitou... bola to výhodná kúpa.

Odpovedať

Marika 14.Dec.2021

Mlynček Banquet Culinaria VIII. som si vybrala kvôli nízkej cene aj kvôli tomu, že sa mi veľmi páči. Je menší, takže tu zomeliete naozaj máličko kávy, je to skôr krásna dekorácia než funkčný mlynček, ale čo by som chcela za tú cenu. V kuchyni vyzerá pekne, som spokojná, páči sa aj mojim návštevám. :-)

Odpovedať

Peter 16.Dec.2021

Sencor SCG 5050BK nie je tak hlučný, ako som sa pôvodne obával, a páči sa mi, že si viem nastaviť hrubosť aj množstvo mletia. Mlynček sa dá pomerne ľahko vyčistiť. Mletie je rýchle a najväčším plusom je nízka cena. Plusom je aj dostatočne dlhý kábel a jednoduchá manipulácia.

Odpovedať

Vlaďka 25.Dec.2021

Zatiaľ funguje výborne mlynček Klarstein Triest TK3G-TRIEST, je tichý a melie pekne na jemno. Troška ťažšie sa mi manipuluje so zbernou nádobkou, inak mu nemám čo vytknúť. Vyberať si môžem z veľkého rozsahu hrubosti mletia a páči sa mi, že zrnká nespáli, celkovo má dobrý výkon.

Odpovedať

Ivetka 09.Jan.2022

Mlynček Bosch TSM6A013B melie dobre a rýchlo, je bezpečný a páči sa mi, že nie je veľký. V kuchyni nemám veľa miesta nazvyš a tento mi tu vôbec nezavadzia. Ak hľadáte šikovný a kompaktný mlynček za dobrú cenu, odporúčam ho. Plusom je bezpečný spínač, ktorý sa dá zapnúť iba s nasadeným vrchnákom a mínusom, že v balení nebol žiaden nástroj na čistenie (napr. metlička). Okrem kávy spoľahlivo pomelie aj koreniny a rôzne semená.

Odpovedať

Zuzana 13.Jan.2022

Som veľmi spokojná s mlynčekom Hario Skerton Plus, kávu melie úplne jemne, presne ako som chcela. Oceňujem veľkú nádobu na kávu aj spolu s vekom a tiež veľkú kľučku mlynčeka, vďaka čomu je manipulácia s ňou naozaj pohodlná. Za jediné mínus považujem horšie držanie tela mlynčeka počas mletia, ale možno je to len o zvyku. Mlynček sa dá ľahko rozobrať a dobre vyčistiť. Je to malý a praktický mlynček za výhodnú cenu.

Odpovedať

Lucia 08.Feb.2022

Sage BCG820 je perfektný mlynček a mnohými možnosťami nastavenia. Páči sa mi, že je relatívne tichý a v balení bola bohatá výbava násadok. Vadí mi, že v pohotovostnom režime, keď svieti displej, trocha píska. Keď sa prepne do režimu spánku, už je to v poriadku. Zatiaľ funguje bezproblémovo.

Odpovedať

Jana 23.Feb.2022

Dizajnovo ma zaujal mlynček Lauben Grinder 200ST. Melia naozaj dobre vďaka vysokým otáčkam, plusom je tepelná poistka proti preťaženiu aj tichý chod a intuitívne ovládanie. Nemá žiadna chybu.

Odpovedať

Larisa 17.May.2022

Mám Bosh TSM6A013B, ale nepoužívam ho na kávu, no na rozdrvenie celého korenia a prípravu jednoduchej ryže, pohánky či špaldovej múky. Zatiaľ funguje perfektne. V kuchyni nezaberie veľa miesta a je na nezaplatenie. Hoci je malý, svoju prácu robí na jednotku, môžem jednoznačne odporučiť.

Odpovedať

Terka 11.Aug.2022

Baratza Encore má dobrý pomer ceny a kvality a páči sa mi, že náhradné diely sú ľahko dostupné. Mrzí ma, že nie je vhodný na espresso, ale hodí sa na alternatívne prípravy kávy. Plusom je robustné telo, stupne mletia aj kompaktná veľkosť. Otestovala som rôzne stupne mletia a všetko bolo podľa mojich očakávaní. Mínusom je plastová nádobka.

Odpovedať

Peja 20.Jan.2023

Hario Mini Mill Slim PLUS sa dobre drží v rukách a dobre sa s ním manipuluje aj melie. Nevyžaduje žiadnu extra hrubú silu. Páči sa mi plynule nastaviteľná jemnosť mletia, od prachu až po hrubé kúsky. Jednoducho sa udržiava v čistom stave, umývanie je bezproblémové, nakoľko sa dá rozobrať a niektoré časti môžu ísť do umývačky riadu. Celkové prevedenie vzbudzuje dôveru a kvalitu. Zatiaľ sme neprišli na žiadne negatíva. Pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý.

Odpovedať