Parné hrnce

Najlepšie parné hrnce 2024 + recenzie

Počas viac ako 40 hodín prieskumov sme v našom spotrebiteľskom teste porovnali niekoľko modelov parných hrncov, zistili sme, že najlepším parným hrncom je Russell Hobbs 23560, ktorý v pomere ceny a kvality ponúka ideálny pomer – plusom sú predvolené programy i objemná nádrž na vodu. Nejde však o jediný parný hrniec, ktorý nás zaujal a vybrali sme aj ďalšie kvalitné parné hrnce so skvelými parametrami.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký parný hrniec kúpiť?

Ak chcete vedieť, ktorý produkt je najlepší, ktorý najlacnejší a ktorý vám odporúča Test Magazín (náš tip), máme pre vás rýchly prehľad, kde sú produkty označené štítkom, aby ste sa vedeli čo najjednoduchšie zorientovať. Možno práve vďaka tomuto výberu produktov ušetríme váš čas a pomôžeme vám rozhodnúť sa.

Názov Hodnotenie Detail
Russell Hobbs 19270 5* Zobraziť produkt
Tefal VC502D10 5* Zobraziť produkt
Tefal VC140131 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Russell Hobbs 23560

Russell Hobbs 23560

Model s celkovým objemom nádob 10,5 l, funkcia TurboSteam, aróma infuzér.

Zobraziť viac info

Parný hrniec Russell Hobbs disponuje celkovým objemom 10,5 litra, pričom obsahuje tri plastové koše zhotovené z odolného materiálu bez použitia škodlivého bisfenolu A. Príkon činí 1 000 W. Zariadenie ponúka jednoduché ovládanie s LED displejom a možnosť spustenia časovača podľa vlastného uváženia. Taktiež je k dispozícii funkcia TurboSteam podnecujúca urýchlenie varenia rýchlym dodaním veľkého množstva pary. Súčasťou parného hrnca je aróma infuzér, pomocou ktorého je možné dochucovať pripravované pokrmy počas varenia.

Cenový trhák
Tefal Convenient Plastic VC140131

Tefal Convenient Plastic VC140131

Vyznačuje sa nielen nízkou obstarávacou cenou, ale aj kompaktnosťou, jednoduchosťou a rýchlym ohrevom

Zobraziť viac info

Parný hrniec s menším objemom parných nádob. Výhodou je nielen nízka obstarávacia cena, ale tiež výkon, ktorým sa vyrovná i drahším modelom. Dobre je na tom i kvalita plastov. Nechýba indikátor sledovania vodnej hladiny a možnosť dolievania vody bez demontáže parných nádob.

Náš TIP
ETA Calderon II 1134 90010

ETA Calderon II 1134 90010

Štedrý objem až 11 litrov, prehľadný LCD displej, vysoký výkon a 6 prednastavených režimov prípravy pokrmov.

Zobraziť viac info

V našom výbere najlepších parných hrncov právom si miesto právom zaslúži parný hrniec ETA Calderon II 1134 90010. S kapacitou 11 litrov a dvoma parnými nádobami s duálnymi zónami varenia zaujme na prvý pohľad. Je to ideálny kandidát pre 4-člennú rodinu. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Do nášho porovnania najlepších parných hrncov sme zaradili modely, u ktorých sme zohľadnili tie najdôležitejšie parametre, ktoré si pred samotným výberom všíma samotný zákazník. Dôležitým faktorom sú takisto skúsenosti a hodnotenia samotných používateľov s ohľadom na funkčnosť spotrebičov.

Objem parného hrnca (počet nádob)
Príkon/parný výkon
Spotreba el. energie
Ovládanie a obsluha
Funkcie a programy
Kvalita materiálov
Bezpečnostné prvky

Do nášho spotrebiteľského testu sú produkty vyberané na základe toho, aké nároky má väčšina spotrebiteľov. Aj preto sme sa rozhodli vyberať produkty od rôznych výrobcov a porovnať ich kvality. V našom porovnávacom teste sú parné hrnce značky Tefal, Russell Hobbs, Philips, ETA, Klarstein či menej známy Gallet. Pri detailnom prieskume trhu využívame databázu portálu Heureka.sk, ale tiež analyzujeme predajnosť a obľúbenosť produktov v eshopoch Alza.sk, Nay.sk či Mall.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať. 

Recenzie parných hrncov

Spotrebiteľovi sa snažíme výber, čo najviac zjednodušiť, preto sme pre vás pripravili zhrňujúce recenzie produktov, vďaka ktorým sa dozviete, aké sú ich skutočné výhody a nevýhody. Naše autorské recenzie nemajú žiadny marketingový účel a ani jeden z produktov nie je zvýhodnený. Vďaka nášmu pohľadu na recenzované parné hrnce sa tak môžete pozrieť na to, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Víťaz testu

Russell Hobbs 23560

Model s celkovým objemom nádob 10,5 l, funkcia TurboSteam, aróma infuzér.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Parný hrniec z dielne Russell Hobbs ponúka zdravý spôsob varenia za minimálneho použitia tuku a olejov, pričom sa v pripravovaných jedlách zachováva podstatná časť vitamínov a výživných látok. Tri oddelené, na seba naukladané koše slúžia na upravovanie rôznych druhov potravín súčasne. Plastové koše neobsahujú škodlivú zložku bisfenol A, vďaka čomu sa do potravín pri vyššej teplote nepúšťajú škodliviny. Navyše je materiál dostatočne odolný, aby ho bolo možné vyčistiť aj za pomoci umývačky riadu.

Toto zariadenie na jednoduchý, rýchly, pohodlný a zdravý spôsob prípravy jedál disponuje celkovým objemom 10,5 litra, ktorý je ideálny pre štvorčlennú domácnosť. Nalievanie vody zo zadnej strany je síce pomerne nepraktické, no situáciu rozhodne zachraňuje možnosť premeny parného hrnca na ryžovar. Stačí vložiť misku na ryžu a varenie prílohy môže začať. Mnohých určite poteší aj funkcia TurboSteam, ktorá ponúka úspornú a pohotovú produkciu väčšieho množstva pary, vďaka čomu dochádza k maximálnemu urýchleniu varenia.

Súčasťou parného hrnca je aj aróma infuzér, prostredníctvom ktorého je možné v priebehu varenia doložiť korenie, cesnak či rozličné druhy byliniek na dochutenie pokrmov podľa vlastných predstáv. Veľkou výhodou je časovač, pomocou ktorého je možné prispôsobiť začiatok prípravného procesu na základe osobných potrieb. Odrátanie času sa zobrazuje na prehľadnom, no nepodsvietenom displeji, v okolí ktorého sa nachádzajú tlačidlá uľahčujúce ovládanie a nastavovanie zariadenia. O ukončení procesu varenia pokrmov v parnom hrnci informuje spotrebiteľa samotné zariadenie formou signalizácie.

Okrem výbornej ryže a super pripravených jedál patrí k pozitívam parného hrnca Russell Hobbs aj odolnosť plastových nádob a rýchlosť prípravy obeda pre tri až štyri osoby, ktorá nepresahuje pol hodinu. Nájdu sa však aj nevýhody, a to v podobe trojminútovej odchýlky digitálnych hodiniek či nepraktického dolievania vody zo zadnej strany zariadenia. Absentuje tiež podsvietenie displeja. Spotrebitelia však môžu oceniť prítomnosť odmerky na vodu.

Pozitíva

Rýchla príprava jedál s perfektnými výsledkami
Časovač a displej
Odolné plastové nádoby bez bisfenolu A

Negatíva

Trojminútová odchýlka digitálnych hodiniek
Nepraktické dolievanie vody zozadu

Celkový objem: 10,5 l ● Počet nádob: 3 ● Príkon: 1 000 W ● Časovač: áno ● Displej: LED ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 2,53 kg

Cenový trhák

Tefal Convenient Plastic VC140131

Vyznačuje sa nielen nízkou obstarávacou cenou, ale aj kompaktnosťou, jednoduchosťou a rýchlym ohrevom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Svojou kompaktnosťou, jednoduchosťou a zároveň efektívnosťou si miesto v našom teste najlepších parných hrncov vyslúžil ďalší model z rodiny Tefal. Tentoraz ide o menší model s objemom dvoch parných nádob, celkovo má kapacitu 6 litrov. O niečo väčší objem 8,5 l ponúka Gallet Pantin CUV 962. Menší objem však v pomere k cene a kvalite nie je v prípade Tefal prekážkou, no vhodný je pre prípravu maximálne 2 až 3 porcií. Portálom Heureka je zaradený medzi TOP 3 najpredávanejšie produkty na SK/CZ trhu. Vďaka príkonu výhrevného telesa 900 W je ohrev rýchly, ako i samotná príprava pokrmu. Z hľadiska funkcionality je k dispozícii klasický mechanický časovač s automatickým vypnutím po uplynutí času.

Materiály sú kvalitné, pevné a parné hrnce Tefal neostávajú svojej povesti nič dlžné. Rozoberateľné časti je vhodné umývať v umývačke riadu. Na odnímateľných parných mriežkach sú dokonca integrované držiaky na vajíčka. Model Tefal Convenient Plastic VC140131 umožňuje dolievanie vody z bočnej strany, pričom hladinu vody môžete vďaka indikátoru hladiny jednoducho kontrolovať. Kondenzovaná para sa zberá do zbernej misky parného hrnca. Z príslušenstva dodáva Tefal misku na ryžu, ktorá má o niečo menšie rozmery. Parný hrniec Tefal v porovnaní s konkurentmi bodoval aj z hľadiska cenovej ponuky.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Výkon zariadenia
Integrované držiaky na prípravu vajec

Negatíva

Menší objem parného hrnca
Chýba funkcia udržiavania teploty
Malá miska na ryžu

Celkový objem: 6 l ● Počet nádob: 2 ● Príkon: 900 W ● Časovač: áno ● Displej: nie ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 1,90 kg

Náš TIP

ETA Calderon II 1134 90010

Štedrý objem až 11 litrov, prehľadný LCD displej, vysoký výkon a 6 prednastavených režimov prípravy pokrmov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľký objem, vysoký výkon a inovatívne funkcie. Parný hrniec ETA Calderon II Vital 1134 90010 si miesto v našom výbere najlepších parných hrncov právom zaslúži. S kapacitou 11 litrov a dvoma parnými nádobami s duálnymi zónami varenia si pozornosť doslova pýta. Priam ideálny kandidát pre 4-člennú rodinu. Okrem toho disponuje šiestimi automatickými programami pre rýchlu a jednoduchú prípravu pokrmov. Parný hrniec ETA Calderon II Vital však rozhodne nepatrí medzi najúspornejšie spotrebiče, s príkonom 1 800 W ponúkne horúcu paru už po 30 sekundách, no spotreba je vyššia a odrazí sa na účte za el. energiu.

Jednoduché ovládanie uľahčuje prehľadný LCD displej. Medzi funkciami parného hrnca nájdete časovač s automatickým vypnutím aj zvukovou signalizáciou alebo funkciu udržiavania tepla. Konštrukčne je parný hrniec riešený veľmi prakticky a kvalitne. Disponuje veľkými nádobami s možnosťou oddelenia prepážkami, čím vznikajú duálne zóny a súčasne tak v pare môžete pripravovať rôzne pokrmy. Nastaviť môžete dokonca autonómne čas a zvoliť tiež program prípravy.

Absentuje funkcia rozmrazovania. Bočné nalievanie vody je výhodou, rovnako ako indikátor hladiny vody a integrovaná miska na kondenzovanú paru. Odradiť zákazníka môže určite vyššia cena a niekomu nemusí vyhovovať ani hranatý dizajn.

Pozitíva

Duálne zóny varenia
Funkcia udržovania tepla
6 automatických režimov prípravy

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Chýba funkcia rozmrazovania
Dizajn

Celkový objem: 11 l ● Počet nádob: 2 ● Príkon: 1 800 W ● Časovač: áno ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 3,22 kg

Lacná kvalita

Russell Hobbs 19270

Cenovo dostupný model so zvukovou signalizáciou, automatickým vypnutím a telom z nerezovej ocele.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Patrí medzi najpredávanejšie parné hrnce na slovenskom i českom trhu podľa portálu Heureka. Do nášho výberu sa dostal predovšetkým vďaka zaujímavej cene v pomere k funkcionalite a takisto vďaka pozitívnym recenziám zákazníkov. S objemom troch parných nádob – 9 litrov umožňuje pripraviť v pare dostatočné množstvo potravín. Príkon 800 W nie je prehnane vysoký a ponúkne dostatočný výkon. Používanie je teda šetrné aj s ohľadom na spotrebu elektrickej energie.

Chýba funkcia udržiavania teploty či rozmrazovania, vystačiť si musíte s časovačom s automatickým vypnutím a zvukovou signalizáciou. Vodu do zásobníka je možné dolievať vďaka bočným otvorom bez demontáže nádob. Základný ovládací panel je z nerezovej ocele. Vo zvyšku konštrukcie ide o odolný plast, vrátane sitiek oddeľujúcich nádoby. Hladinu vody možno sledovať cez risku na čelnej strane parného hrnca. Súčasťou príslušenstva ja miska na ryžu aj držiak na vajíčka.

Pozitíva

Časovač s automatickým vypnutím
Zvuková signalizácia po skončení cyklu
Miska na varenie ryže

Negatíva

Kratší napájací kábel
Chýba funkcia udržiavania tepla
Chýba funkcia rozmrazovania

Celkový objem: 9 l ● Počet nádob: 3 ● Príkon: 800 W ● Časovač: áno ● Displej: nie ● Materiál: plast + nerez ● Hmotnosť: 2,52 kg

Gallet Pantin CUV 962

Zaujme nízkou obastarávacou cenou, objemom až 8,5 litra, časovačom a miskou na prípravu ryže.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Parný hrniec Gallet Pantin CUV 962 je v našom teste zástupcom cenovo dostupných parných hrncov, ktoré však zaujmú aj svojimi schopnosťami. V tomto prípade ide o parný hrniec s veľmi pozitívnymi hodnoteniami od zákazníkov. V pomere ceny a kvality rozhodne patrí medzi najlepšie spotrebiče v tomto segmente. S príkonom výhrevného telesa 900 W sa dočkáte rýchlej produkcie pary (po 30 sekundách), no doba prípravy je o poznanie dlhšia kvôli menším tepelným stratám. Parný hrniec Gallet má objem 8,5 litra a má tri nádoby. Kvalita plastových častí v prípade modelu Gallet Pantin je priamo úmerná cene, rozhodne však nejde o nekvalitné materiály.

Parný hrniec disponuje nádobou na vodu s objemom 1 liter. Tú je potrebné častejšie dolievať. Na stav hladiny vody v zásobníku vás upozorní indikátor. Nalievanie je extené, z bočnej strany spotrebiča možné aj počas chodu. Kvalitný parný hrniec musí byť vybavený časovačom, Gallet ponúka časovač s akustickým signálom a takisto automatickým vypnutím. Pre zbieranie kondenzovanej pary je vybavený hrniec zbernou miskou. Príslušenstvo zahŕňa aj misku na ryžu. Hoci ide o menej renomovanú značku v porovnaní s podobnou konkurenciou je Gallet Pantin CUV 962 solídnym kuchynským pomocníkom.

Pozitíva

Rýchla produkcia pary
Indikátor stavu hladiny vody
Miska pre kondenzovanú paru

Negatíva

Dlhšia doba prípravy pokrmov
Nutnosť častejšieho dolievania vody
Menšie tepelné straty

Celkový objem: 8,5 l ● Počet nádob: 3 ● Príkon: 900 W ● Časovač: áno ● Displej: nie ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 2 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Segment parných hrncov je na našom trhu zastúpený mnohými výrobcami, ktorí ponúkajú modely vo viacerých kvalitatívnych triedach. Náš test obsahuje tie najlepšie parné hrnce, ktoré viac alebo menej úspešne splnili nami hodnotené kritériá. Ponúkame vám však niekoľko alternatívnych produktov, ktorých kúpou nič nepokazíte.

Parné hrnce Tefal patria suverénne medzi najprestížnejšie a užívateľmi veľmi vyhľadávané. Model Tefal VC 204810 splní nároky aj náročnejších spotrebiteľov. Ponúka objem 9 litrov a tri parné nádoby. K dispozícii je časovač či miska na ryžu. Voda sa dopĺňa jednoducho, nechýba praktický ukazovateľ vody. Príkon je slušných 800 W.

Vynechať nemôžeme ani model ETA 0134 Steampot, ktorý je cenovo veľmi zaujímavou voľbou. Luxusný objem až 12,25 litrov, jednoduché ovládanie i pútavý dizajn. Nepoteší chýbajúcimi funkciami ako udržiavanie teploty alebo rozmrazovanie.

Esperanza EKG 009 je zaujímavou voľbou pre tých, ktorým sa žiada užší a vyšší spotrebič. Vďaka trom samostatným nádobám možňuje pripravovať viacero pokrmov naraz. Ovládanie je riešené pomocou otočného regulátora, priamo na základni je znázornené, na ako dlho máte časovač pri jednotlivých pokrmoch nastaviť.

Parný hrniec Tefal VC 145130 je menej zaujímavou voľbou z dielne tohto výrobcu. Napriek tomu má bočné dolievanie vody, jednoduché ovládanie, automatický časovač a zákazníkov si získa tiež kvalitným nerezovým prevedením. Parné nádoby sa ľahko umývajú. Nie sú však priehľadné a parný hrniec má menší objem.

Menej známa značka Clatronic v tomto segmente konkuruje v nižšej cenovej triede. Model Clatronic DG 3665 má objem 5 litrov, príkon 800 W a tri parné nádoby. Po stránke materiálov nejde o najvyššiu kvalitu, no je určený predovšetkým pre tých, ktorí na parný hrniec neplánujú vyčleniť z rozpočtu väčšiu sumu peňazí. Ak vám z funkcií postačí mechanický časovač, bez problémov si vystačíte aj s týmto modelom.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Najpredávanejšie produkty sú často aj tie najobľúbenejšie. Vďaka portálu Heureka.sk vám ponúkame tabuľku TOP 5 najpredávanejších parných hrncov na slovenskom trhu. Hoci sa predajnosť jednotlivých produktov často mení, zoznam aktualizujeme v pravidelných intervaloch, aby ste mali informáciu o tom, ktoré parné hrnce sú aktuálne najpredávanejšie.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal VC 140131 5* Zobraziť produkt
Silvercrest SDG 950 5* Zobraziť produkt
Russell Hobbs 19270 5* Zobraziť produkt
ETA 0134 Steampot 5* Zobraziť produkt
Tefal VC 204810 5* Zobraziť produkt

Z nášho testu vám už bude zrejmé, prečo sú nami vybraté produkty objektívne najlepšie vo svojej triede, no zároveň viete aj o ich slabých stránkach. Rozdiely sú v ich vybavenosti, technických parametroch, efektivite prírpavy či dizajne. Teraz vám ponúkame sprievodcu výberom, ktorý vám pomôže sa zorientovať a objasní vám všetko podstatné. Ktoré parametre si treba všímať a aké kritériá pre správny výber sú najdôležitejšie?

Ako vybrať najlepší parný hrniec?

 • Objem parného hrnca, rozmery a počet nádob
 • Príkon a výkon parného hrnca
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Obsluha a ovládanie parného hrnca
 • Použité materiály
 • Bezpečnosné prvky
 • Cena a renomované značky

Parný hrniec musí mať dostatočný objem

Práve objem parného hrnca zohráva pri výbere u zákazníka dôležitú úlohu. Aj menšie kompaktnejšie parné hrnce nejaké to miesto z kuchynskej linky ukroja, no následné záleží na tom, aké kompaktné samotné zariadenie je. Ak ide o objem parného hrnca, uvádza sa v litroch. Ide teda o súčet objemu jednotlivých nádob, ktoré celkovo určujú, koľko porcií dokážete v parnom hrnci pripraviť.

Najmenšie hrnce majú objem od 3 do 4 litrov. V zásade ide modely pre jednu osobu. Ak chcete pripravovať jedlo na pare pre dvoch či troch ľudí, objem 5 až 8 litrov bude určite postačovať. Pre štvorčlennú rodinu bude ideálna alternatíva od 9 až po 15 litrov.

Rozmery parného hrnca

Samozrejme, s objemom to netreba preháňať, pretože s väčšími rozmermi rastie i hmotnosť a logicky, parný hrniec zaberie viac miesta. Hmotnosť parných hrncov sa pohybuje v rozmedzí od 2 do 6 kg. Rolu zohráva i tvar zariadenia – kruhový, elipsovitý alebo hranatý. V tomto smere dokáže niekedy zavážiť osobný vkus zákazníka.

Je trojdielny parný hrniec dostatočne veľký?

Aj parné hrnce s menším objemom môžu disponovať viacerými nádobami a nemusí ísť nutne o jednu veľkú. Počet nádob sa zvyčajne pohybuje od 2 až po 5. Nádoby sú najčastejšie oddelené perforovanými – dierkovanými mriežkami/sitkami z plastu alebo nerezovej ocele, aby bolo umožnené pare prenikať po celom objeme hrnca. Existujú však aj parné hrnce s iba jednou nádobou.

Varenie v parnom hrnci – príkon a výkon

Princíp fungovania parného hrnca je založený na produkovaní horúcej pary. Ide o elektrický spotrebič, ktorý obsahuje výhrevné topné teleso. Práve to má určitý príkon. Podobne, ako pri rýchlovarnej kanvici.

Nádoby parného hrnca

Do zásobníka vody sa naleje určité množstvo vody, po spustení výhrevné teleso vodu zohrieva a produkuje horúcu paru, ktorá je následne distribuovaná po objeme parného hrnca a umožňuje tepelne upravovať potraviny – parením. Vďaka tomuto procesu sú zachované všetky vzácne živiny v potravinách – bielkoviny, vitamíny, minerály či aminokyseliny. Para dosahuje teplotu 100 až 150 °C.

Samotné zariadenia disponujú určitým príkonom, ktorý do istej miery definuje to, za aký čas dokáže parný hrniec začať produkovať horúcu paru. Najmenšie parné hrnce disponujú nízkym príkonom okolo 300 W. Ich kapacita je však prispôsobená takémuto výkonu. Odporúčame vám siahnuť po modeloch s príkonom 800 až 1 200 W, ktorých energetická náročnosť je priamo úmerná ich výkonu. Optimálny pomer príkonu a výkonu sa postará v prípade parného hrnca o to, že ani pri dlhodobom používaní sa nezhrozíte účtu za elektrinu.

Funkcie a príslušenstvo

Praktické funkcie a predvolené programy dokážu používanie parného hrnca naozaj spríjemniť. Zároveň sú mnohé funkcie veľmi efektívne a pri bežnom používaní sa rozhodne zídu. Netreba však z parného hrnca robiť ultrainteligentné SMART zariadenia. S ktorými funkciami si vystačíte? Ktoré príslušenstvo sa vám zíde?

 • Prednastavené – automatické programy – v prípade kvalitnejších a drahších modelov máte k dispozícii špecifické programy, ktoré vám umožňujú stlačením jedného tlačidla spustiť cyklus prírpavy konkrétneho pokrmu, napr. ryby, mäso, zeleniny, ryže či pečenie.
 • Keep Warm – špeciálny režim, ktorý po dokončení dokáže udržať vaše teplo stále teplé po určitú dobu 20 až 90 minút.
 • Automatický časovač – dnes ním disponuje väčšina modelov, dokonca aj tých najlacnejších. Najčastejšie ide o mechanický časovač, no v ponuke sú aj zariadenia s digitálnym časovačom. Automatický časovač po skončení časového intervalu parný hrniec automaticky vypne. Pre niekoho môže byť podstatný maximálny časový interval, ten sa pohybuje na úrovni od 60 až do 90 minút.
 • Rozmrazovanie – funkcia je určená na pozvoľné alebo rýchle rozmrazovanie zmrazených potravín dávkovaním pary.
 • Odložený štart – vy sami si určíte čas, kedy sa spustí príprava pokrmu
 • Displej – digitálny alebo LCD, v každom prípade dokáže v mnohom ovládanie uľahčiť a zároveň vás informuje o zvyšnom čase prípravy.
 • Ukazovateľ množstva vody – najčastejšie ide o klasickú risku, ktorá vás informuje o tom, kde sa hladina vody nachádza. Modernejšie zariadenia s displejom niekedy indikujú, kedy je nutné vodu doplniť.
 • Vitamin+ – je špeciálny program, ktorý sa používa pre prípravu pokrmov na štýl RAW, teda spôsobom, aby sa zachoval čo najväčší obsah vitamínov a minerálov v potravine.
 • Flavour Booster – ide o funkciu, ktorá je umožňuje počas prípravy pridať do oddelenej nádoby bylinky či koreniny, aby potravina nasiakla arómou z použitých korenín.
 • Duálna zóna – ide o zaujímavú, no praktickú funkciu, ktorá vám umožňuje pripravovať dva pokrmy samostatne s autonómnym nastavením času a bez toho, aby napáchli. Nádoby je vtedy možné oddeliť prepážkou a zabezpečiť tak dve samostatné zóny. Touto funkciou je napríklad vybavený parný hrniec ETA Calderon II 1134 90010.
 • Príslušenstvo – chýbať by určite nemala nádoba na ryžu či polievku, takisto je praktický držiak na prípravu vajec, ak nie je integrovaný v mriežke. Niektorí výrobcovia dodávajú aj špeciálnu formu na muffiny.

Príprava zeleniny v parnom hrnci

Obsluha a ovládanie parného hrnca

Parný hrniec nie je extrémne komplikovaným zariadením a ovládať sa ho dokáže naučiť každý. Takisto je však podstatné vedieť parný hrniec obsluhovať. S tým súvisí napríklad aj zásobník na vodu, do ktorého sa voda nalieva, aby bolo zariadenie schopné produkovať paru. Dôležité je z hľadiska obsluhy umiestnenie zásobníka. Ak je integrovaný, nachádza sa v spodnej časti parného hrnca a pre jeho naplnenie je nutné demontovať nádobu/nádoby.

Výhodnejšie je, ak je zásobník externý a vodu môžete dolievať z bočnej strany bez toho, aby ste museli čokoľvek demontovať. Vodu týmto spôsobom môžete dolievať počas chodu. Každý model spotrebúva vodu rozdielnou rýchlosťou. Veľmi dobre s vodou hospodári podľa skúseností zákazníkov napr. parný hrniec Russell Hobbs 19270.

O stave vody vás môže informovať jednoduchá riska (indikátor), ktorá vám napovie, kde sa nachádza hladina vody. Prípadne vás upozorní akustický signál. Podstatná je i kondenzačná miska, ktorá zachytáva skondenzovanú paru. Dôležité je jej pravidelné čistenie a vyprázdňovanie, aby nedochádzalo k tvorbe vodného kameňa. Výhodou je, ak je rozoberateľné časti možné umývať v umývačke riadu.

Ovládanie je v prevažnej väčšine manuálne za pomoci tlačidiel a otočných regulátorov. Nápomocným môže byť pri ovládaní práve digitálny alebo LCD displej. Kvalitným a prehľadným LCD displejom je vybavený parný hrniec ETA Calderon II 1134 90010.

Nerezový parný hrniec alebo plast?

Do veľkej miery môžu určovať životnosť samotného kuchynského spotrebiča. Najviac používaným materiálom je plast, no aj ten môže byť viac alebo menej odolný. U lacnejších modelov sa určite stretnete s dielmi, ktoré sú vyrobené z krehkejšieho plastu a ich životnosť nemusí byť práve najdlhšia. Podstatné je, aby boli kvalitné nádoby a takisto mriežky, pretože s nimi manipulujete najčastejšie. Ak sú z plastu, nie je chybou, že sú ohybné, práve naopak, dobrá flexibilita je pozitívnou vlastnosťou.

Test parných hrncov

Samotná konštrukcia, najčastejšie základňa, môže byť vyrobená aj z nerezovej ocele. Takýto dizajn pôsobí veľmi moderne a zároveň zvyšuje odolnosť zariadenia. Zabúdať netreba ani materiály, z ktorých je vyrobené príslušenstvo. Napríklad miska na ryžu alebo držiak na vajíčka či samotné veko nádoby. Ak sú parné nádoby z hrubostenného plastu, umožňujú teplo lepšie izolovať a znižujú tepelné straty. Nehovoriac o nerezových nádobách, ktoré však pre zmenu nie sú transparentné.

Bezpečnostné prvky

Bezpečnosť je v prípade zariadenie, ktoré produkuje horúcu paru veľmi dôležitá. Teplota pary dosahuje od 100 až po 150 °C a rozhodne pri zaobchádzaní treba dávať pozor. Najlepšie parné hrnce disponujú radou bezpečnostných prvkov, ktoré sa starajú o bezpečný chod.

 • Tepelná poistka – je dnes základom každého elektrospotrebiča, ktorý produkuje určité teplo. Stará sa o to, aby sa zariadenie v prípade zahriatia nad prevádzkovú teplotu automaticky vyplo.
 • Protišmykové nožičky – platforma, na ktorej zvyčajne parný hrniec stojí, by mala byť bezpodmienečne protišmyková. Buď by mala obsahovať prísavky, alebo pogumované časti.
 • Automatické vypnutie – túto úlohu prevažne plní časovač alebo predvolený program, ktorý cyklus tepelnej úpravy po uplynutí času automaticky vypne.
 • Indikátor stavu nedostatku vody – za bezpečnostný prvok možno v tomto smere považovať samotnú risku (ukazovateľ hladiny vody), no to predovšetkým u modelov, ktoré nedisponujú akustickou signalizáciou pre nedostatok vody v zásobníku. Aby sa zariadenie nezačalo prehrievať, indikátor vás na nedostatok vody upozorní a tú je následne potrebné doliať, pretože inak sa cyklus automaticky vypne.
 • Indikátor odvápňovania – doména drahších modelov, tento indikátor deteguje stav hromadenia vodného kameňa v zásobníku vody v okamihu, kedy je nutné zariadenie vyčistiť.
 • Tepelná ochrana – hoci počas chodu s parným hrncom nemanipulujete často, je výhodou, ak sú rukoväte odolné voči zahrievaniu. Podobne ako držadlo pokrievky či samotný ovládací panel.

Cena parných hrncov

Parný hrniec ani náhodou nemusí byť elektrickým kuchynským spotrebičom, ktorý by váš rozpočet zruinoval. Veď lacné parné hrnce kúpite už od 30 do 40 eur. To však neznamená, že v tomto prípade nemôžete natrafiť na solídny pomer medzi cenou a kvalitou. Príkladom je parný hrniec Tefal Convenient Plastic VC140131 alebo jeho konkurent Gallet Pantin CUV 962. Vzdať sa však musíte viacerých praktických funkcií či väčšieho objemu.

Ak sa posunieme do vyššieho cenového pásma od 40 do 90 eur. Natrafíte už na solídne množstvo modelov, ktoré vystačia aj štvorčlennej rodine a chýbať nemusia ani niektoré praktické funkcie.

Od 90 do 120 eur už väčšina zákazníkov nájde množstvo modelov, ktoré ponúkajú praktické funkcie a dostatočný objem pre prípravu väčšieho množstva potravín. Základom je, aby disponovali adekvátnym výkonom a možno nejakými automatickými programami. Komfort v tejto cenovej kategórii, no s vyššou spotrebou el. energie prináša aj ETA Calderon II 1134 90010.

Parné hrnce Tefal, ETA a Klarstein nesklamú

A ktorá značka parného hrnca je najlepšia? V predajnosti a spokojnosti zákazníkov sa najlepšie ukazujú parné hrnce Tefal, no nezaostáva ani ETA alebo Philips. Za zmienku určite stoja rovnako tak konkurenčné značky, no s menším množstvom modelov v segmente, Russell Hobbs či Klarstein. Menej renomované značky, no s kvalitnými modelmi sú britský Morphy Richards, ale aj výrobca kuchynských spotrebičov Gallet.

Otázky a odpovede – FAQ

Obráťte sa na nás s vašimi otázkami ohľadom testovania a výberu parných hrncov. Túto sekciu pravidelne aktualizujeme a dopĺňame o mnohé zaujímavé poznatky a zistenia. Odpoveďami na často kladené otázky vám pomáhame lepšie sa orientovať v segmente parných hrncov.

Áno, v prípade rozoberateľných častí, ktoré výrobca na základe odporúčaní umožňuje umývať v umývačke riadu. Ak výrobca túto vlastnosť neuvádza, odporúča sa ručné umývanie. Vo všeobecnosti však často lepšie urobíte, ak nádoby či ďalšie príslušenstvo budete umývať ručne. Predlžuje sa tým tak životnosť samotných materiálov. Niektoré materiály sa umývajú ľahšie, iné ťažšie. Podstatná je pravidelná údržba po každom použití.

Existujú na to špeciálne čistiace prostriedky, ktoré vodný kameň rozpustia a odstránia. Najjednoduchší spôsob však je, že do zásobníka na vodu nalejete aspoň 3 šálky octu a šálku vody. Spustíte cyklus parenia naprázdno a necháte ocot rozpustiť vodný kameň. Následne vodu zo zásobníka i kondenzačnej misky vylejete.

Okrem toho, že niektorí výrobcovia dodávajú k svojim zariadeniam knihu receptov a ponúkajú podobný návod či dokonca automatické režimy pre prípravu konkrétnych druhov potravín, nezaškodí vedieť dôležitý fakt. V spodnej nádobe, ak ich je viac, je vždy dávkovná para s najvyššou teplotou a s najväčšou intenzitou, preto potraviny, ktoré chcete, aby sa pripravili v pare najrýchlejšie, umiestňuje do spodnej časti parného hrnca.

Áno, môžete, ak váš parný hrniec disponuje externým zásobníkom na vodu. Vodu vtedy môžete dolievať bez toho, aby ste museli akékoľvek časti zariadenia demontovať alebo zastavovať cyklus prípravy. Ak je zásobník integrovaný, nezostáva vám nič iné ako cyklus zastaviť, nádoby demontovať a vodu doliať.

V segmente parných hrncov existujú viaceré špecializované modely parných hrncov, no knedľu či parené buchty zvládne pripraviť ktorýkoľvek parný hrniec. Z referencií môžeme spomenúť parný hrniec Tefal VC 204810, ale s prípravou knedlíkov si poradia aj ostatné modely.

Takéto parné hrnce slúžia na prípravu stravy pre malé deti. Parné hrnce tohto druhu sa nazývajú takisto parné mixéry. Jedna časť parného hrnca slúži na prípravu potravín v pare a druhá časť slúži na mixovanie pokrmov. Prípadne môže ísť o jednu spojenú nádobu. Majú menší objem a menší výkon. Slúžia napríklad na prípravu detskej výživy či pyré. Do tejto kategórie patrí napríklad Philips Avent 2v1 SCF870/22.

Vo svojej podstate sa nemusíte nijako obmedzovať. Ak vám to parný hrniec kapacitou umožní, v pare možno pripravovať všetky možné druhy potravín od zeleniny, ovocia, rýb, mäsa alebo môžete piecť muffiny či naparovať knedle alebo parené buchty. Pripravovať môžete v pare takisto vajíčka. Zároveň je príprava enormne zdravá a šetrná.

Klarstein Steam Spa

Špecifická, no kvalitná dvojposchodová konštrukcia - vybavený je časovačom a transparentným zásobníkom na vodu.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Klarstein Steam Spa sa do nášho výberu dostal hlavne z dôvodu, že táto značka patrí u zákazníkov medzi najobľúbenejšie a prezentuje sa vysokou kvalitou. V kategórii parných hrncov prináša vskutku unikátny dizajn. Každopádne, ponúka dve veľké parné nádoby s rozmermi 24 x 24 cm. Výrobca celkový objem neudáva. Čo sa týka výkonu, elektrický príkon 1 500 W zabezpečuje rýchly ohrev a teda rýchlu prípravu pokrmov, no rátať pri pravidelnom používaní treba s vyššou spotrebou.

Programov a funkcií sa veľa nedočkáte. Hoci pôsobí parný hrniec Klarstein futuristicky, okrem manuálneho časovača s automatickým vypnutím neponúkne nič špeciálne. Poteší dobre viditeľný zásobník na vodu a v zásade aj jednoduchá obsluha zariadenia. Konštrukcia je kompaktná vďaka systému skladania a tak dokáže ušetriť v kuchyni veľa miesta. K zariadeniu nie je dodávané príslušenstvo. Vo všeobecnosti stráca na konkurenciu vo funkcionalite a z pohľadu peňaženky ide o nepomer medzi cenou a kvalitou. V podobnej cenovej hladine sa nachádza parný hrniec ETA Calderon II 1134 90010, no s omnoho inovatívnejšími funkciami.

Pozitíva

Kompaktná zložiteľná konštrukcia
Praktický zásobník na vodu
Kvalitné materiály

Negatíva

Nepomer ceny a kvality
Vyššia spotreba el. energie
Nemá predvolené režimy

Celkový objem: - l ● Počet nádob: 2 ● Príkon: 1 500 W ● Časovač: áno ● Displej: nie ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 5 kg

Víťaz testu

Tefal VC 3008 Steam NLight

Model s celkovým objemom nádob 10 litrov, 6 predvolenými programami, digitálnym displejom a bohatým príslušenstvom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z nášho testu vzišiel víťaz, ktorým sa stal parný hrniec Tefal VC 3008 Steam N'Light. Hlavnými dôvodmi, prečo obstál v silnej konkurencii najlepšie sú, prirodzene, jeho kvality. Z hľadiska hodnotených parametrov ponúka ideálny objem 10 litrov a tri plastové nádoby. Vďaka týmto rozmerom pripravíte pohodlne pokrm pre štvorčlennú rodinu. Príkon 900 W značí solídny výkon a rýchlym ohrevom sa postará o prípravu jedla na pare v adekvátnom časovom intervale. Pri pravidelnom používaní navyše parný hrniec Tefal nezaťaží rozpočet vysokou spotrebou elektrickej energie.

Po stránke materiálov je na tom Tefal VC 3008 veľmi dobre. Plast pôsobí kvalitne a odolne. Konštrukcia je kompaktná, zložiteľná a v kuchyni nezaberie veľa miesta. Menším mínusom sú trochu krehkejšie plastové mriežky, ktoré oddeľujú nádoby. Ovládanie je jednoduché vďaka šiestim predvoleným programom s farebným odlíšením pre prípravu surovín v pare – ryby, zelenina (krátky interval), zelenina (dlhý interval), mäso, ryža/vajcia, dezert (pečenie). Nechýba funkcia rozmrazovania, udržiavania teploty alebo časovač.

Dolievanie vody je možné z bočnej strany aj počas chodu zariadenia, netreba teda spotrebič rozoberať. Chýba však indikátor hladiny vody, zákazníci však avizujú, že voda vydrží v priemere viac ako 45 minút. Nechýba miska na zbieranie kondenzovanej pary. Zákazníkov si získa Tefal takisto bohatým príslušenstvom (forma na muffiny, miska na varenie ryže) a kuchárkou s 10 receptami.

Pozitíva

6 predvolených programov
Dostatočný objem nádob
Miska na ryžu a forma na muffiny

Negatíva

Menej odolné plastové sitká
Chýba indikátor hladiny vody

Celkový objem: 10 l ● Počet nádob: 3 ● Príkon: 900 W ● Časovač: áno ● Displej: digitálny ● Materiál: plast ● Hmotnosť: 3,4 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Philips Avent 2v1 SCF870/22

od 109,90 €
Parný hrniec a mixér v jednom umožňuje variť v pare a mixovať bez prekladania do inej nádoby. Varenie s efektívnym cyklom pary zachováva všetky...

Russell Hobbs 19270

od 41,00 €
parný hrniec • kapacita 9 l • 3 parné priehradky • 2 otvory na vodu • misa na ryžu s kapacitou 1 l • držiaky na vajcia • časovač • tácka pre...

Tefal VC140131

od 34,20 €
Kompaktný hrniec Tefal Convenient Plastic si obľúbi celá rodina. Varenie s ním vás presvedčí o tom, že aj zdravé jedlo môže byť chutné a...

Philips Avent SCF 885

od 144,90 €
AVENT Parný hrniec a mixér 4v1 na prípravu zdravej detskej stravy. Jednoduché výživné jedlá pre deti - stačí otočiť nádobu - varte v pare,...

Philips Parný4 v 1 SCF881

od 149,00 €
AVENT Parný hrniec a mixér 4v1 na prípravu zdravej detskej stravy. Jednoduché výživné jedlá pre deti - stačí otočiť nádobu - varte v pare,...

Babymoov Nutribaby Industrial

od 120,70 €
Multifunkčný prístroj s extra veľkou kapacitou. S Nutribaby+ ponúka značka Babymoov najlepší multifunkčný prístroj pre prípravu jedál pre...

Beaba Babymoov

od 104,60 €
Dokonalý multifunkčný prístroj pre vás Základ zdravia aj zdravého životného štýlu svojho dieťa majú pevne v rukách práve jeho rodičia. Aby ste...

Gallet Pantin CUV 962

od 34,50 €
Parný hrniec Gallet CUV 962 je ideálny pre zdravú prípravu mrazené i čerstvej zeleniny, mäsa, rýb aj morských plodov. Jeho veľkou výhodou je...

Beaba Babycook Neo

od 168,99 €
Zoznámte sa s novou generáciou parných varičov Beaba Babycook® Neo! Tento revolučný parný varič a mixér Beaba Babycook® Neo French Touch nie je...

ETA 0134 Steampot

od 49,90 €
ETA SteamPot 0134 90000 Parný hrniec HRNIEC, KTORÝ NEZAMENÍ VAŠU CHUŤ Parný hrniec pre rýchle a zdravé varenie s príjemným moderným...

Tefal VC 3008

od 79,90 €
parný hrniec • príkon 900 W • 6 prednastavených programov • objem 10 l • časovač • automatické udržiavanie teploty • režim na zmrazené potraviny...

ETA Calderon II 1134 90010

od 70,00 €
Hrniec parný - ETA CALDERON II 1134 90010: Parný hrniec ETA Calderon II s 2 transparentnými nádobami vám uľahčí zdravé varenie Celková kapacita...

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(90.4%)

Komentáre
Lívia 05.Mar.2021

Russell Hobbs som vyberala podľa recenzií a som s ním spokojná (cena, kvalita, dobrá veľkosť, ľahká údržba), okrem krátkeho kábla mu nie je čo vytknúť

Odpovedať

Aďa 10.Mar.2021

Ja mám etu a tiež som maximálne spokojná, nastavenie dvoch rôznych časov je super vec, keď chcem robiť viac vecí naraz

Odpovedať

Tina 19.Mar.2021

Rozhodla som sa zdravšie stravovať a voľba padla na Tefal VC 3008. Obsluha je ľahká, veľkosť tak akurát a jedlo chutné. Škoda len, že nie je k výrobku viac receptov. Kto nemá skúsenosti, musí robiť metódou pokus-omyl.

Odpovedať

Vlado 05.Apr.2021

Všetci sú spokojní, že si varia v plaste ????????

Odpovedať

Majuška 22.Apr.2021

Chcela som vyskúšať varenie v pare a tak som si kúpila lacný Clatronic DG 3665. Nemá žiadné funkcie, len časovač, 3 poschodia na jedlo a objem nádoby 1,5 l, ale na varenie to stačí. Aj príkon je dostatočný, 800 W je podľa mňa dostačujúci. A že si varím v plaste mi nevadí, nie je to produkt na jedno použitie, vydrží x rokov, takže ani pre životné prostredie to podľa mňa nie je až také zničujúce

Odpovedať

irena 24.May.2021

Korona si vyžiadala svoju daň :) chudnúť som sa rozhodla nielen cvičením, ale aj stravou a parný hrniec je v tomto prípade skvelý pomocník. zatiaľ som v ňom pripravovala iba zeleninu, ale bola chutná. Mám russell hobbs a príprava jedla je rýchla, hrniec je priestranný

Odpovedať

Lucy 08.Jun.2021

Mám doma russell hobbs a používam ho na knedle, buchty, aj na zeleninu a mäso, zatiaľ bolo všetko, ako má byť. Varenie je pomerne rýchle, páči sa mi, že nemusím pri hrnci stáť, kým sa jedlo pripravuje. Trochu mi chýba tlačidlo na zapnutie a vypnutie, musím ho vždy vytiahnuť zo zásuvky.

Odpovedať

Alena 15.Jun.2021

Dlhodobo používam parný hrniec Tefal VC 3008. Vizuálne je krásny, má jednoduchú obsluhu a jedlo sa uvarí pomerne rýchle. Pocitovo mi to príde, že o čosi skôr než keby varím v klasickom hrnci. Vyzdvihnúť musím aj chuť a kvalitu jedla a tiež dobrú skladovateľnosť, pokiaľ ho práve nepoužívam. Hrniec sa dobre umýva a moje počiatočné obavy z prasknutia sít sa našťastie nepotvrdili. Sitá sú pri ručnom umývaní dosť ohybné, ale nemusíte sa toho báť. Tento parný hrniec som kúpila na základe odporúčania od mojej známej a kúpu neľutujem.

Odpovedať

Kika S. 01.Jul.2021

S priateľom sme sa rozhodli, že sa začneme stravovať zdravšie, preto sme hľadali vhodnú alternatívu ku klasickým hrncom. Napokon sme zvolili parný hrniec ETA Calderon II 1134 90010, pretože bol za dobrú cenu. Hrniec má celkovú kapacitu 11 litrov a disponuje až šiestimi automatickými programami, čo je úplne postačujúce. Hrniec má vydarený dizajn a oceňujem veľké misky, dve poschodia a tiež to, že každá komora je zvlášť. Po rozložení je hrniec kompaktný, avšak v poskladanom stave je dosť veľký, preto si vyžaduje dostatočný priestor. Varí sa v ňom rýchlo a rýchla je aj tvorba pary, obsluha je intuitívna a čo je najpodstatnejšie - uvarené jedlo je chutné. Na výber sú dva rôzne časy, no treba dodať, že hrniec je z plastu, ktorý môže mať kratšiu životnosť. Zatiaľ však funguje bezchybne a sme s ním spokojní, preto ho odporúčame aj ostatným.

Odpovedať

Amanda 01.Aug.2021

Manžel mi kúpil k narodeninám parný hrniec Gallet Pantin CUV 962 a splnil moje očakávania. Hrniec má jednoduchú obsluhu, je užitočný, skladný a kvalitne skonštruovaný. Páči sa mi aj dizajn hrnca a rýchlosť varenia. Takýto typ hrnca som chcela z dôvodu, že chcem variť zdravšie - bez tuku. Jedlo bolo uvarené za menej než polhodinu, skúšala som kuracie mäso, zemiaky, brokolicu, mrkvu a ďalšiu zeleninu a tiež parené buchty aj knedle. Všetko bolo super a chutné. K hrncu je kratšia prívodová šnúra a údržba po dovarí trvá o trocha dlhšie - umývanie a utieranie. Hrniec je pomerne veľký, preto zaberá značné miesto v skrinke kuchynskej linky. Napriek spomenutým malým výhradám som s hrncom maximálne spokojná.

Odpovedať

Valika 23.Sep.2021

Roky dávam prednosť značke ETA. Mám parný hrniec Calderon II a cením si na ňom rýchlosť tvorby pary či možnosť nastavenia dvoch rôznych časov. Uvarené jedlo je chutné a po zložení je hrniec veľmi kompaktný.

Odpovedať

Gabča R. 17.Oct.2021

Parný hrniec si neviem vynachváliť, mám ETA Calderon II a oceňujem možnosť variť dve rôzne jedlá súčasne, ale s rozdielnymi časmi. Hrniec je vhodný do umývačky riadu, má automatické programy a bočný nadstavec je super, dobre sa cez neho dolieva voda.

Odpovedať

Zdeno 21.Oct.2021

Hrniec Tefal VC 145130 je super, zelenina má výbornú chuť, mäso nevarím, keďže som vegetarián. Sranda je, že spočiatku som nevedel, ako tam variť nesáčkovú ryžu, ale napokon som na to prišiel. Plastová miska by mohla byť o troška väčšia, inak som s hrncom spokojný.

Odpovedať

Lucia P. 23.Nov.2021

Philips Avent je praktický a vyrobený z kvalitných materiálov. Funguje ako má a šetrí mi čas. Spozorovala som ale, že pri menšom množstve surovín nevie rozmixovať úplne na jemno. Jedlo je pripravené rýchlo a super je, že dokáže uvariť a potom po otočení nádoby aj rozmixovať jedlo, čiže nemusím ho nikam prekladať, ani si špiniť ďalšiu nádobu.

Odpovedať

Hana 07.Dec.2021

Parný hrniec Esperanza EKG 009 je veľkostne tak akurát pre dve osoby. Ovládanie je veľmi jednoduché a varenie rýchle. Parný hrniec sme si kúpili kvôli tomu, že sme sa chceli začať stravovať zdravo. Chuť jedla je dobrá, takže sme maximálne spokojní. Odporúčame každému.

Odpovedať

Radka 14.Dec.2021

Beaba Babymoov má veľa funkcií za dobrú cenu, je to super vecička hlavne pre prípravu počiatočných pokrmov pre bábätko. Varenie v pare je skvelé, rýchle, zdravé a zachytáva aj šťavu z varenej zeleniny. Môžem tu sterilizovať aj fľaše, no mám výhradu voči mixéru, mohol by mixovať o niečo lepšie, ale možno je to tým, že ja mixujem vždy len menšie množstvo zeleninky. Inak je to parádna vecička, ktorá uľahčuje prípravu pokrmov pre bábätká.

Odpovedať

Gitka J. 13.Jan.2022

Philips Avent 4v1 je veľmi praktický prístroj, je kvalitne spracovaný a jednoducho sa používa. Šetrí mi čas, čo bol hlavný dôvod kúpy. Pri menšom množstve surovín však nerozmixuje úplne najemno, čiže lepšie je dávať väčšie množstvo, ak chcete mať hladkú hmotu. V jednej nádobe uvarím a hneď aj rozmixujem, nemusím nič prekladať, takže za mňa super.

Odpovedať

Lena K. 08.Feb.2022

Klarstein Steam Spa výborne naparuje a varí sa mi v ňom fakt dobre. Príprava mäsa aj rýb je jednoduchá a hodí sa aj na ďalšie pokrmy. Najlepší je na prípravu zeleniny, ktorá je chrumkavá a nestráca svoje živiny a vitamíny. Za mňa je to veľmi dobrá kúpa.

Odpovedať

Romana 23.Feb.2022

Hrniec ETA Steampot má veľké nádoby, no vyzerá dosť krehko. Varenie je však dobré a jedlá chutia výborne. Ak vám neprekáža variť v plaste, odporúčam.

Odpovedať

Alžbeta 17.May.2022

Som spokojná s hrncom Magimix, aj keď bol dosť drahý. Je kvalitne spracovaný a vyrobený z prvotriednych materiálov. Páči sa mi, že naparuje veľmi jemne. Mäso, ryža aj zelenia sú perfektné. Príprava jedál je rýchla a pohodlná. Je to francúzska kvalita nemám mu čo vytknúť, snáď len tú vysokú cenu.

Odpovedať