Veslovacie trenažéry

Najlepšie veslovacie trenažéry 2024 + recenzie

Život vo fitness centrách či posilňovniach sa čoraz viac viditeľne rozmáha, za čo môžeme vďačiť najmä sociálnym sieťam, ktoré človeka k zdravému životnému štýlu priam navádzajú a motivujú. Ak však počas cvičenia neobľubujete pozornosť desiatok ďalších ľudí, je vhodné porozmýšľať nad zaobstaraním si vlastných cvičebných pomôcok. Na celotelový tréning je najvhodnejším kandidátom veslovací trenažér. V našom teste prinášame zhodnotenie najlepších modelov, spomedzi ktorých sme vybrali jedinečného víťaza – veslovací trenažér Concept2 RowErg. Navyše sme zostavili aj návod na výber toho správneho veslovacieho trenažéra.

Publikované: 03.07.2023
Aktualizované: 24.04.2024

Aký veslovací trenažér kúpiť?

Zatiaľ čo pre detailne orientovaných spotrebiteľov sú určené obsiahle recenzie so zameraním na všetky faktory, ktoré by mohli mať potenciálny vplyv na výber vhodného produktu, pre ľudí zameriavajúcich sa na to najpodstatnejšie sme zhotovili stručný prehľad najdôležitejších parametrov vybraných modelov.

Názov Hodnotenie Detail
Concept2 RowErg 5* Zobraziť produkt
Finnlo Cross 5* Zobraziť produkt
Stormred Wing 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Concept2 RowErg

Concept2 RowErg

Veslovací trenažér so vzduchovým brzdným systémom, nosnosť 135 kg, dĺžka pojazdu 137 cm, hmotnosť 28 kg.

Zobraziť viac info

Šikovný veslovací trenažér Concept2 disponuje brzdným systémom fungujúcim na princípe vzduchu. Regulácia záťaže prebieha manuálne v priebehu tréningu. Aj napriek častému používaniu je vďaka nosnosti 135 kg vysoko odolným cvičebným strojom.

Cenový trhák
Hop-Sport HS-065AR Talon

Hop-Sport HS-065AR Talon

Veslovací trenažér so vzduchovým brzdným systémom, 8 stupňov záťaže, nosnosť 135 kg, dĺžka pojazdu 84 cm, hmotnosť 24,5 kg.

Zobraziť viac info

Vzduchový brzdný systém veslovacieho trenažéru Hop-Sport zaručuje plynulý chod aj vďaka 8-stupňovej manuálnej regulácii záťaže. Mechanizmus cirkulácie vzduchu počas prevádzky stroja navyše dopraje cvičiacemu chladivý vánok s nastaviteľným smerom prúdenia. Hoci meranie srdcového tepu počas cvičenia je vďaka prítomnosti príslušného programu umožnené, telemetrický pás si treba dodatočne dokúpiť.

Náš TIP
inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, 16 stupňov záťaže, nosnosť 110 kg, dĺžka pojazdu 118 cm, 21 programov, hmotnosť 20,5 kg.

Zobraziť viac info

Výrobca inSPORTline skombinoval v tomto produkte magnetický brzdový systém s elektronickým regulátorom záťaže, čo vedie používateľa k veľmi ľahkému a rýchlemu prispôsobeniu záťaže na 16-úrovňovej stupnici. Veslovací trenažér inSPORTline je ideálnym prístrojom na cvičenie v domácom prostredí, pričom transportné kolieska sú veľkými pomocníkmi v prípadnom presúvaní stroja.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Kvalita spracovania, brzdný systém či nosnosť veslovacieho trenažéra podstatnými parametrami, ktoré rozhodujú o dĺžke životnosti stroja. Aby sme pre vás v našich detailných recenziách priniesli čo najviac informačne nasiaknutý obsah o najlepších produktoch a našli spôsob, ako určiť jedinečného víťaza testu, museli sme si vopred stanoviť faktory, na ktoré sa budeme v priebehu testu, porovnávania a hodnotenia prevažne zameriavať. Nasledujúce parametre by mali mať najväčší vplyv na vaše rozhodovanie.

Brzdný systém
Kvalita spracovania
Nosnosť
Regulácia záťaže
Počet cvičebných programov
Rozmery a hmotnosť
Displej
Cena
Pojazd
Skladateľnosť

Uvedené parametre slúžili ako spôsob zúženia výberu modelov na tie najkvalitnejšie a najefektívnejšie, ktorým sme sa neskôr obsažnejšie venovali. Do nášho top rebríčka veslovacích trenažérov sa dostali zariadenia rozličných značiek, avšak podstatné zastúpenie mali zariadenia od spoločnosti inSPORTline. Našli sa však aj modely iných výrobcov, ako Hop-Sport, Capital Sports, Concept2 či Finnlo. Všetci spomínaní producenti sa snažia na trh prinášať stále modernejšie a účinnejšie produkty s inovatívnymi funkciami, no v našom hodnotení sme sa odrážali najmä od vopred vytýčených parametrov a preštudovaných spotrebiteľských recenzií voľne dostupných na známych portáloch Heureka.sk, Mall.sk či Alza.sk, pričom sme sa zamerali aj na názory používateľov na športovo orientovaných webových stránkach, ako homegym.sk, online-sport.cz a eFitness.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie veslovacích trenažérov

Aby sa nám podarilo skompletizovať plnohodnotné recenzie, museli sme najprv venovať niekoľko hodín štúdiu najpodstatnejších technických parametrov, analýze silných a slabých stránok zhrnutých v početných spotrebiteľských názoroch na vybrané modely, vďaka čomu sme mohli následne pristúpiť k ich vzájomnému porovnaniu, zhodnoteniu a priradeniu príznačných štítkov jednotlivým produktom. Podotýkame, že naše recenzie neslúžia ako reklama. Skôr sa zameriavajú na detailné zhrnutie vytýčených parametrov vybraných veslovacích trenažérov a našich primárnych dojmov z nich.

Víťaz testu

Concept2 RowErg

Veslovací trenažér so vzduchovým brzdným systémom, nosnosť 135 kg, dĺžka pojazdu 137 cm, hmotnosť 28 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S najdlhším pojazdom (137 cm) je vhodným adeptom pre vysokých používateľov, pre ktorých je hľadanie správneho stroja o to ťažšie. Táto hliníková koľajnica s nerezovým povrchom má však okrem svojej dĺžky aj veľkú výhodu v podobe ľahkého pohybu sedadla na pojazdových kolieskach. V rámci sedadla je nutné poznamenať, že na trhu existujú dva takmer totožné modely, ktoré sa konkrétne líšia výškou umiestnenia sedadla. Zatiaľ čo nižší stroj disponuje sedacou oblasťou vo výške 30 centimetrov, výrobca vytvoril taktiež alternatívu s vyšším umiestnením sedadla, a to Concept2 RowErg - vyšší. Tento model má sedadlo umiestnené približne vo výške bežných stoličiek, konkrétne 50 centimetrov, čo ocenia nielen osoby s bolestivými kolennými kĺbmi, ale aj používatelia s rozličnými druhmi postihnutia.

Z hľadiska elektroniky je veslovací trenažér Concept2 vybavený monitorom s prehľadným zobrazením dôležitých hodnôt, ako rýchlosť, razancia záberov, vzdialenosť či spálené kalórie. Monitor je tiež možné spárovať so zariadeniami ako telefón či tablet, a to pomocou bluetooth pripojenia. Pre jednoduchšie používanie týchto zariadení počas tréningu je umožnené ich umiestnenie do nastaviteľného držiaka. Čo však tento produkt robí ešte výnimočnejším, je jeho kompatibilita s rozličnými aplikáciami. V prípade Concept2 si môžete vyberať spomedzi 30 aplikácií, pričom jednou z nich je ErgData zaznamenávajúca všetky dôležité tréningové dáta.

Kvalitná konštrukcia veslovacieho trenažéra zhotovená na princípe vzdušného prúdenia je vynikajúcim spoločníkom do bytových priestorov vďaka tichému chodu, ktorý stavba stroja zabezpečuje. Veľkou výhodou pre slovenských používateľov je menu v slovenskom jazyku, čo veľmi uľahčí ovládanie a používanie stroja. Veľkou výhodou produktu je nielen držiak na telefón či široká ponuka pripojiteľných aplikácií, ale tiež pekný dizajn, plynulosť ťahu či jednoduchá montáž. Uľahčená forma uskladnenia veslovacieho trenažéra vďaka sklápateľnosti je v tomto prípade pridaným bonusom.

Pozitíva

Cena zodpovedá vynikajúcim technickým parametrom
Profesionálny stroj
Spárovanie so zariadeniami a aplikáciami

Negatíva

Žiadne

Brzdný systém: vzduchový ● Spôsob regulácie: manuálny ● Počet stupňov záťaže: neuvedené ● Nosnosť: 135 kg ● Hmotnosť: 28 kg ● Rozmery: 244 x 61 x 90 cm ● Dĺžka pojazdu: 137 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: neuvedené ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie rýchlosti, spálených kalórií, vzdialenosti, frekvencie a počtu záberov

Cenový trhák

Hop-Sport HS-065AR Talon

Veslovací trenažér so vzduchovým brzdným systémom, 8 stupňov záťaže, nosnosť 135 kg, dĺžka pojazdu 84 cm, hmotnosť 24,5 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Špičkové a lacné zariadenie posilňuje celé telo a zároveň zlepšuje kondíciu, pričom o toto všetko sa stará 8 záťažových stupňov s plynulým prechodom medzi nimi, ktorý zabezpečuje manuálny regulátor v podobe otočného kolieska. Na podobne jednoduchej báze funguje aj ovládanie tréningového počítača, ktorý obsahuje všetky podstatné údaje týkajúce sa tréningu, ako jeho čas, spálené kalórie, aktuálny a celkový počet záberov, prekonaná vzdialenosť či srdcový pulz. Na rozdiel od modelu inSPORTline Yukona však balenie veslovacieho trenažéru Hop-Sport neobsahuje telemetrický pás na meranie srdcového tepu počas tréningu. Kompatibilný bezdrôtový pás je preto nutné dodatočne dokúpiť.

Systém odporu funguje, tak ako aj v prípade modelu Concept2 RowErg, na princípe vzduchu, vďaka ktorému je stroj na veslovanie veľmi tichý a ľahko udržiavateľný. Vzduchový brzdový systém má však ďalšiu výhodu v podobe cirkulácie vzduchu cez ventilátorový otvor. Vyprodukovaný chladivý vánok má pozitívny účinok na cvičiaceho, ktorý môže podľa potreby nastavovať smer prúdenia tohto studeného vzduchu. Pohodlie a stabilitu má na starosti komfortné sedadlo z mäkkej peny, ktoré disponuje optimálnymi rozmermi na udržanie rovnováhy po celú dobu náročného tréningu. Bezpečnosť počas cvičenia zas zaručujú primerane široké pedále s nastaviteľnými remienkami a rukoväť s protišmykovým povrchom.

Z hľadiska rozmerov patrí veslovací trenažér Hop-Sport medzi väčšie typy modelov, ako napr. Concept2 RowErg. Avšak nosnosť do 135 kilogramov je vzhľadom na cenu aj napriek veľkosti stroja uspokojivým parametrom. Tak ako v prípade ostatných produktov v našom teste aj tento veslovací trenažér má vynikajúcu výhodu vo forme sklápateľnosti konštrukcie, čo umožňuje jednoduché uskladnenie stroja aj v menších bytových priestoroch. Presun poskladaného i rozloženého veslovacieho trenažéra tiež uľahčujú transportné kolieska a praktická rukoväť na lepšie uchytenie stroja.

Vzhľadom na to, že veslovací trenažér patrí do nižšej cenovej hladiny, netreba si od stroja nič extrémne sľubovať. Aj 8. stupeň záťaže je totiž pre trénovaných športovcov z hľadiska odporu veľmi slabým. Do bežnej domácnosti pre občasného používateľa je však kvalitným pomocníkom s ľahkým spôsobom zloženia, pekným dizajnom a tichým chodom. Veľkou výhodou je spomínaná cirkulácia vzduchu fungujúca ako osobný ventilátor počas cvičenia. Tento veslovací trenažér síce náročnejších používateľov neohúri, no disponuje istými charakteristikami, ktoré z neho robia dostatočného pomocníka na precvičenie celého tela.

Pozitíva

Prijateľný pomer ceny a kvality
Pohodlné a príjemné sedadlo
Vhodný na domáce využitie – tichý chod

Negatíva

Aj najvyšší stupeň záťaže je slabý

Brzdný systém: vzduchový ● Spôsob regulácie: manuálny ● Počet stupňov záťaže: 8 ● Nosnosť: 135 kg ● Hmotnosť: 24,5 kg ● Rozmery: 213 x 45 x 77 cm ● Dĺžka pojazdu: 84 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: neuvedené ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, prekonanej vzdialenosti, spálených kalórií a pulzu

Náš TIP

inSPORTline Yukona

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, 16 stupňov záťaže, nosnosť 110 kg, dĺžka pojazdu 118 cm, 21 programov, hmotnosť 20,5 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dĺžkou pojazdu i nosnosťou je tento produkt porovnateľný s modelom Hammer Rower Pro Force, avšak z hmotnostnej stránky, ktorá napomáha zjednodušeniu transportu stroja po ploche domácnosti, je model z radu inSPORTline o zopár kíl ľahší. V rámci programového vybavenia disponuje 15 prednastavenými programami, štyrmi ľubovoľne nastaviteľnými používateľskými režimami, no tiež HRC a manuálnym programom. V súvislosti s HRC programom je potrebné poznamenať, že model Yukona má v balení k dispozícii hrudný pás na automatické prispôsobenie záťaže optimálnej frekvencii tepu počas celej doby tréningu. Takto používateľ dosahuje vyššiu efektivitu a väčšie množstvo spálených kalórií.

Dobre nastaviteľná záťaž, tichý chod stroja, jednoduché uskladnenie, ľahká manipulácia či veľké množstvo prednastavených programov, ktoré nevyžadujú žiadnu snahu zo strany používateľa, sú len zlomkom pozitívnych stránok modelu z dielne značky inSPORTline. Spomedzi nevýhod je však potrebné zmieniť fakt, že sa niekoľkým spotrebiteľom zdalo, že dáta ukazuje stroj len orientačne. To však neznamená, že je váš tréning akokoľvek neefektívny. Skôr to značí, že výrobca prispôsobil technickú spôsobilosť stroja požadovanej cene. Niektorí používatelia môžu negatívne vnímať úzke držadlo, ktoré by bolo vhodné predĺžiť aspoň o päť centimetrov na oboch stranách.

Pozitíva

Dobre nastaviteľná úroveň záťaže
Množstvo cvičebných programov
Tichý chod

Negatíva

Orientačné uvádzanie tréningových dát
Úzke držadlo

Brzdný systém: magnetický ● Spôsob regulácie: elektronický ● Počet stupňov záťaže: 16 ● Nosnosť: 110 kg ● Hmotnosť: 20,5 kg ● Rozmery: 159 x 55 x 77 cm ● Dĺžka pojazdu: 118 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: 21 ● Telemetrický pás v balení: áno ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, záťaže, srdcového tepu, spálených kalórií, výkonu a vzdialenosti

Pre náročných

Finnlo Aquon WaterFlow

Veslovací trenažér s vodným brzdným systémom, 4 stupne záťaže, nosnosť 150 kg, hmotnosť 42 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jediný vodný veslovací trenažér v našom teste sa cenovo výrazne vzďaľuje aj od drahších modelov, ako Concept2 RowErg, avšak veslovanie s vodným odporom za pomoci polykarbonátovej nádrže s touto tekutinou je nielenže najbližšou imitáciou reálneho veslovania na vodnej ploche, ale tiež vynikajúcou formou meditovania vďaka príjemnému naturálnemu zvuku žblnkania. Používateľ sa preto môže z domáceho prostredia myšlienkami preniesť rovno do prírody, čím posilňuje nielen fyzickú, ale aj mentálnu stránku svojho života.

Výrobca myslel na autentickosť v podobe bezpečných, protišmykových nášľapov a ich odstupu, ktorý priam imituje rozostup nôh v súťažných vesliciach. Keďže má vodný brzdný systém pozitívny vplyv na myseľ človeka, je pochopiteľné, že by spríjemnenie cvičenia mohlo prichádzať aj v podobe pohodlných súčiastok. Tie sú v prípade tohto veslovacieho trenažéra realitou. Pohodlný a správny pohyb bez nadmerného zaťaženia zápästných svalov a oblasti podpazušia zabezpečujú špeciálne tvarované rukoväte, pričom ideálnym aspektom pre dlhšie tréningy je pohodlne tvarované sedadlo umiestnené na guľôčkových ložiskách zabezpečujúcich hladký pohyb po dostatočne dlhom pojazde stvorenom aj pre dvojmetrovú osobu.

Vďaka kvalitnému spracovaniu v podobe tuhého a pevného rámu je veslovací trenažér Finnlo určený pre používateľov s vyššou hmotnosťou. Nosnosť je presných 150 kilogramov, čo je v rámci nášho testu najvyšší údaj v súvislosti s týmto parametrom. Aj napriek tomu, že je stroj imitujúci pohyby veslovania regulovateľný prostredníctvom manuálneho otočného kolieska, disponuje podsvieteným displejom, ktorý zobrazuje základné dáta týkajúce sa tréningu. Medzi tieto údaje patrí aj srdcový pulz, no ako u iných modelov (Concept2 RowErg či Hop-Sport HS-065AR Talon) ani veslovací trenažér Finnlo nemá k dispozícii hrudný pás. Ten je v prípade záujmu potrebné dodatočne dokúpiť.

Elitný stroj na pohodlný a ergonomický pohyb je i napriek využitiu vodného elementu prekvapivo tichým pomocníkom pri cvičení. Hoci vysoká kvalita a ukážkové spracovanie z neho robia produkt neporovnateľný s lacnejšími modelmi, niektorí spotrebitelia nepovažujú jeho odpor za postačujúci. Čakali totiž od vodného trenažéra niečo viac. Tento fakt však nemení nič na tom, že ide o jedinečný zážitok a celkom inú úroveň veslovacieho tréningu v interiéri.

Pozitíva

Vysoká kvalita hodná ceny
Funguje podľa predstáv
Veslovanie s vodou je výnimočné

Negatíva

Odpor je prekvapivo nízky

Brzdný systém: vodný ● Spôsob regulácie: manuálny ● Počet stupňov záťaže: 4 ● Nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 42 kg ● Rozmery: 205 x 50 x 60 cm ● Dĺžka pojazdu: neuvedené ● LCD displej: áno ● Počet programov: neuvedené ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, srdcového tepu, spálených kalórií, výkonu a vzdialenosti

Lacná kvalita

Hammer Rower Pro Force

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, 16 stupňov záťaže, nosnosť 110 kg, dĺžka pojazdu 118 cm, 20 programov, hmotnosť 24 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dlhú životnosť a nízku poruchovosť veslovacieho trenažéra zaručuje nielen masívny hliníkový profil stroja, ale aj umiestnenie mäkčeného sedadla na ložiskách. Okrem týchto aspektov zabezpečuje plynulý a bezproblémový chod aj magnetický brzdný systém a elektronická regulácia 16-úrovňovej záťažovej stupnice. Z hľadiska nosnosti sa tento model spolu s veslovacím trenažérom inSPORTline Yukona priraďuje k menej výkonným cvičebným strojom, no pojazdová lišta s dĺžkou 118 centimetrov vhodná aj pre vyššie osoby dokáže ako tak zmierniť negatívny dojem z nosnosti stroja.

Príjemná a bohatá programová vybavenosť v podobe 15 prednastavených programov pôsobí doslova ako motivácia k cvičeniu. Ak k tomu prirátate ešte štyri nastaviteľné užívateľské režimy s pamäťovou funkciou, HRC program na sledovanie srdcového tepu pomocou pripojiteľného telemetrického pásu (nie je súčasťou balenia) a súťažnú simuláciu veslovacích pretekov, vznikne vám poriadny balík zábavy a pohybu v jednom. Hlavné hodnoty zachytávajúce rozličné aspekty prebiehajúceho tréningu sa následne zobrazujú na LCD displeji.

Spotrebitelia vyzdvihujú v súvislosti s veslovacím trenažérom Hammer najmä jeho tichý chod, vďaka čomu sa zapínanie remienkov nášľapov prostredníctvom suchého zipsu stáva najhlučnejším aspektom na celom stroji. Aj tento faktor, spolu s malými rozmermi a ľahkou zložiteľnou konštrukciou, rozhoduje o vhodnosti produktu na používanie v panelákoch. Široký rozsah voliteľnej záťaže a možnosť výberu pomocou elektronického regulátora taktiež nahráva v prospech tohto modelu. Spomedzi negatívnych stránok stojí za zmienku jedine nedostatočne detailne orientovaný návod na použitie veslovacieho trenažéra.

Pozitíva

Vynikajúci stroj za prijateľnú cenu
Ľahký, ale robustný
Stroj zabezpečuje plynulý veslovací pohyb

Negatíva

Návod na použitie by mohol byť obsažnejší

Brzdný systém: magnetický ● Spôsob regulácie: elektronický ● Počet stupňov záťaže: 16 ● Nosnosť: 110 kg ● Hmotnosť: 24 kg ● Rozmery: 157 x 55 x 78 cm ● Dĺžka pojazdu: 118 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: 20 ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, záťaže, srdcového tepu, spálených kalórií, výkonu, vzdialenosti a zvoleného programu

Ďalšie zaujímavé produkty

Do sekcie s detailnými recenziami sa po dlhom zvážení všetkých dôležitých parametrov, silných a slabých stránok jednotlivých modelov dostalo len zopár. V priebehu spracovania témy sme však zachytili niekoľko ďalších zaujímavých produktov hodných našej zmienky. Možno práve spomedzi nich si vyberiete váš vysnívaný veslovací trenažér.

Vysokou kvalitou prevedenia a funkčnosti uchváti veslovací trenažér Concept2 D/PM5 disponujúci vzduchovým brzdným systémom, vďaka ktorému tréning zaručuje adekvátnu simuláciu veslovania vo vode. Veľký a robustný veslovací stroj so základnou nosnosťou 135 kg a zložiteľným rámom na transportných kolieskach je ideálnym veslovacím trenažérom do domácnosti. O pohodlie počas tréningu sa okrem tichého chodu stará aj ergonomicky tvarované sedadlo s bezproblémovým sklzom po pojazdovom koľajisku vďaka guľôčkovým ložiskám umiestneným pod spomínaným sedadlom. Elektronická regulácia a strojový počítač ponúkajú 10 cvičebných programov, pričom celý tréning a jeho výsledky je možné ukladať do pamäte počítača a následne stiahnuť do telefónu.

Ďalším vzduchovým veslovacím trenažérom ponúkajúcim plynulý záber, ktorý stojí za zmienku, je NordicTrack RX800nosnosťou 130 kg a robustnou konštrukciou s hmotnosťou 48 kg. Kvalitné prevedenie tohto modelu zaručuje jeho dlhú životnosť aj v prípade pravidelného používania. Jednoduché ovládanie zaručuje nielen podsvietený displej, ale i manuálne regulovateľná záťaž s päťúrovňovou stupnicou. Veslovací trenažér NordicTrack ponúka na výber až 20 cvičebných programov, ktoré možno napĺňať v pohodlných podmienkach vďaka ergonomickému sedadlu a nastaviteľným nášľapom so zdvíhacou pätou, ktorá slúži na zníženie zaťaženia členkových kĺbov a svalov. Tichý chod síce z tohto veslovacieho trenažéra robí optimálneho kandidáta na kúpu do panelového domu, no jeho veľkosť hovorí o niečom inom. Problém s umiestnením a prípadným presunom po byte je však možné vyriešiť vďaka jednoduchému skladaciemu systému a transportným kolieskam.

Veslovací trenažér Acra BR2400magnetickým brzdným systémom je kvalitným fitness strojom za prijateľnú cenu. Zabudovaný počítač síce v porovnaní s inými veslovacími trenažérmi z nášho testu neponúka obzvlášť širokú ponuku praktických funkcií, no obsahuje aspoň základné v podobe scanu, a teda pravidelného zobrazenia aktuálnych tréningových dát, ako je počet a frekvencia záberov, čas tréningu či množstvo spálených kalórií. Veslovací trenažér Acra disponuje 8-stupňovým manuálnym regulátorom záťaže a nosnosťou 150 kg. Pohodlnému tréningu dopomôže nielen polyuretánové sedadlo, ale i nastaviteľné remienka na nášľapoch s cieľom zamedzenia potenciálneho vyšmyknutia nohy z pedálu v priebehu cvičenia. Nevýhodou tohto modelu je však plastový okrasný kryt slúžiaci aj ako držiak na fľašu, ktorý je pri skladaní nutné zakaždým odmontovať.

Magnetickým brzdným systémom disponuje i veslovací trenažér inSPORTline Oceannosnosťou 120 kg, ktorý je skôr určený na domáce cvičenie ako do posilňovní. Pre slabý odpor totiž nedochádza k plnohodnotnej stimulácii telového svalstva. Tento aspekt však istým spôsobom zachraňuje 6-kilogramový záťažový zotrvačník a 8-stupňový manuálny regulátor záťaže. Z hľadiska displeja ide skôr o základné funkcie v podobe zobrazenia času tréningu, počtu a frekvencie záberov či spálených kalórií. Drobnou nevýhodou je zlé umiestnenie displeja, ktorý je počas cvičenia neustále zacláňaný remeňom rukoväte upevneným nad monitorom. Vďaka vysokej stabilite, skladnosti a dobrému pomeru ceny a kvality sa však oplatí nad veslovacím trenažérom z radu inSPORTline pouvažovať.

Ďalší veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, ktorý sa oplatí zmieniť, je fitness stroj Hop-Sport HS-095R Spikenosnosťou 150 kg. Disponuje záťažovým kolesom s váhou 16 kg, ktorý zaručuje výborné cvičenie. Vďaka elektronickému regulovaniu 16-stupňovej záťaže a širokému výberu tréningových programov, medzi ktorými je aj tzv. režim preteky, sa veslovací trenažér z radu Hop-Sport radí medzi kvalitné stroje. Jeho stabilná konštrukcia, dokonale prehľadný multifunkčný počítačový displej s množstvom funkcií a dodatočný nadstavec na telefón sú len malým odvarom všetkých výhod, ktorými konkrétny veslovací trenažér disponuje. Je k nemu totiž možné dokúpiť a pripojiť aj telemetrický pás na priebežné meranie srdcového tepu. Za primeranú cenu vás v balení okrem výkonného stroja na cvičenie čaká i ochranná podložka, ktorá zamedzí tvorbe škrabancov vplyvom používania stroja na drevených podlahách a parketách v domácnosti.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Keďže sa popularita produktov v akejkoľvek kategórii neustále mení, pripravili sme si pre vás neustále aktualizovaný prehľad najpredávanejších modelov v oblasti veslovacích trenažérov na základe portálu Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
inSPORTline Yukona 5* Zobraziť produkt
Concept2 RowErg 5* Zobraziť produkt
Capital Sports Stream M1 5* Zobraziť produkt
Hop-Sport HS-065AR Talon 5* Zobraziť produkt
inSPORTline Ocean 5* Zobraziť produkt

Kondičný tréning v domácom prostredí nie je nutné stavať len na využívaní bežeckého pása. Veľmi kvalitným pomocníkom a fitness strojom na účinné posilnenie dolnej i hornej časti tela jedným pohybom je totiž aj veslovací trenažér. Systematické cvičenie v rámci kondičného tréningu na veslovacom trenažéri nielenže eliminuje bolesti chrbta, precvičí celé telo a spevní svalstvo, no tiež zaručí štíhly a športový vzhľad.

V nasledujúcich odsekoch sme zhrnuli niekoľko dôležitých parametrov, na ktoré by ste sa mali zamerať v prípade, že si chcete zaobstarať takéhoto pomocníka na posilnenie svalstva. Váš rozhľad v rámci tejto oblasti rozšírime taktiež o najznámejších výrobcov či cenové hladiny, v ktorých sa veslovacie trenažéry rôznych kvalitatívnych hodnôt pohybujú. Veríme, že vám naše postrehy pomôžu v zjednodušení výberu tohto fitness stroja.

Ako vybrať veslovací trenažér

  • Brzdný systém – hydraulický, magnetický, vzduchový a vodný
  • Regulácia záťaže
  • Pojazd a výška používateľa
  • Displej a ovládanie
  • Nosnosť
  • Rozmery a hmotnosť veslovacieho trenažéra
  • Dodatočné funkcie
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Brzdný systém vplýva na veľkosť i cenu

Na prvý pohľad sa možno veslovacie trenažéry podobajú, avšak existujú isté aspekty, ktorými sa od seba jednotlivé modely rozlišujú. Medzi inými je to aj brzdný systém, ktorý má na starosti vytváranie odporu pre účinnejšie zapojenie telového svalstva cvičiaceho. Na základe tohto faktora delíme veslovacie trenažéry na hydraulické, magnetické, vzduchové a vodné.

Hydraulický trenažér zapája skôr ramená

Tento typ veslovacích trenažérov funguje na princípe dvoch hydraulických piestov upevnených na ramenách fitness stroja, ktorých ťahom sa vytvára odpor proti tekutine alebo vzduchu nachádzajúcom sa vo valcoch. Odpor je možné nastaviť na mechanike stroja. Je však možné konštatovať, že nejde o veslovanie ako také, pretože hydraulické veslovacie trenažéry zapájajú do pohybu viac ramená ako nohy.

Veslovacie trenažéry s hydraulickým piestom patria medzi najrozšírenejšie typy tohto fitness stroja, pričom cenovo sa pohybujú v nižších hladinách. Sú praktické z hľadiska ich rozmerov, ktoré sú v porovnaní s inými typmi menšie, a teda skladovateľnejšie.

Veslovací trenažér brzdný systém

Magnetický trenažér s tichým chodom

Na rozdiel od hydraulických ide v prípade magnetických veslovacích trenažérov o drahšie, väčšie a neskladateľné modely, ktoré ponúkajú tichý chod a hladké veslovanie. Mechanika priamo závisí od sily, ktorú vyvíja konkrétny používateľ pri cvičení na tomto stroji.

Odpor následne vzniká vplyvom elektromagnetov nachádzajúcich sa v blízkosti zotrvačníka, takže používateľ musí vyvinúť dostatočnú silu na to, aby vytvoril spätný odpor pomáhajúci v zapojení celého tela. Magnetické veslovacie trenažéry možno v rámci sedadla a ramien nastavovať, zatiaľ čo u hydraulických modelov takáto možnosť nejestvuje.

Vzduchový trenažér na účinný celotelový tréning

Podobne ako v prípade magnetických aj vzduchové veslovacie trenažéry fungujú v závislosti od sily cvičiaceho. Čím silnejšiu a rýchlejšiu techniku aplikujete, tým intenzívnejší spätný odpor budete pociťovať. Zotrvačník je v tomto prípade zhotovený na spôsob ventilátorových lopatiek, ktorých rotačná rýchlosť je priamo úmerná rýchlosti vyvinutej používateľom, pričom vyššie tempo zväčšuje odpor vznikajúci prúdením vzduchu.

Keďže ide o mechaniku na báze vzduchu, stroj má vyššiu hladinu hluku, no túto nevýhodu dorovnáva fakt, že vzduchový veslovací trenažér navádza o niečo bližší pocit ku skutočnému veslovaniu na vode. Z hľadiska ceny sa tieto modely pohybujú vo vyšších rozpätiach, pričom väčšie sú aj ich rozmery. Veľkou výhodou je citeľné zapojenie celého tela do tréningu.

Vodný trenažér imitujúci skutočné podmienky

Vodné veslovacie trenažéry majú už len podľa názvu najbližšie k skutočnej veslici, pretože imitujú podmienky, v ktorých veslovanie obvykle prebieha. Mechanika fitness stroja funguje na princípe lopatiek tlačiacich proti vode naliatej v uzavretej nádržke, čím vzniká odpor pomáhajúci v zapojení celého tela do procesu kondičného tréningu. Skutočné veslá síce nahrádzajú riadidlá, no hluk v podobe žblnkajúcej vody v nádrži navádza tú správnu atmosféru.

Keďže stavba tohto stroja vyžaduje zakomponovanie uzavretej vodnej nádrže, vodný veslovací trenažér je v porovnaní s inými typmi trenažérov na veslovanie podstatne väčší a ťažší. Kým na iných modeloch meníte úrovne odporu otočným tlačidlom, odpor vodného veslovacieho trenažéru je možné prispôsobiť výhradne priliatím alebo odobraním vody z nádrže, čo tento úkon podstatne komplikuje.

Vodný trenažér

Regulácia záťaže veslovacieho trenažéra

Existujú dva spôsoby regulovania záťaže veslovacieho trenažéra, a to buď ručne, resp. manuálne, alebo elektronicky. Ručná regulácia je príznačná pre trenažéry s brzdným systémom na báze hydrauliky a magnetov, pričom je umožnená za pomoci otočného tlačidla.

Elektronické prispôsobenie záťaže si vyžaduje displej, na ktorom je daný parameter nastaviteľný, pričom niektoré modely umožňujú automatickú úpravu záťaže na základe vopred určenej frekvencie tepu, výkonu a traťového profilu. Zatiaľ čo z hľadiska regulovania záťaže majú niektoré veslovacie trenažéry osem až desať záťažových stupňov, na trhu existujú aj stroje so 16 stupňami záťaže.

Pri pojazde myslite na svoju výšku

Pojazd je časť veslovacieho trenažéra, po ktorom sa pohybuje sedadlo, a teda používateľ. Ide o jeden z najpodstatnejších faktorov z hľadiska výberu toho správneho fitness stroja, pretože práve od pojazdu závisí životnosť veslovacieho trenažéra. Keďže pojazd je najviac zaťažovanou časťou celého stroja, mali by ste zvážiť jeho kvalitu.

Kým pre lacnejšie trenažéry je príznačný pojazd s plastovými kolieskami nižšej kvality a rýchlejšej opotrebovanosti, drahšie stroje na veslovanie disponujú pojazdom s ložiskami, ktoré pri správnej a pravidelnej údržbe ponúkajú väčšiu odolnosť a výdrž.

Pri pojazde je potrebné brať do úvahy aj vlastnú výšku, ktorá môže ovplyvniť dosiahnuteľný záber. Platí totiž, že čím dlhšia je pojazdná dráha, tým vyššiu úroveň záberu je možné dosahovať. Vhodné je teda vyberať spomedzi trenažérov s najdlhšími pojazdmi, čo automaticky vylučuje hydraulické trenažéry s menšími rozmermi.

Veslovací trenažér pojazd

Displej a ovládanie veslovacieho trenažéra

Hoci ovládanie veslovacieho trenažéra je už zväčša elektronické, ešte stále sa nájdu modely s manuálnym systémovým ovládaním. Aj keď oba spôsoby ovládania zahŕňajú displej, v prípade manuálneho veslovacieho trenažéra ide skôr o jednoduchý a malý prostriedok na zobrazenie hlavných faktorov súvisiacich s tréningom, ako jeho trvanie, rýchlosť veslovania, zdolaná vzdialenosť, srdcový tep či množstvo spálených kalórií.

Regulovanie záťaže teda funguje prostredníctvom tlačidiel nachádzajúcich sa mimo samotného displeja. Elektronické ovládanie je v dnešnej dobe oveľa populárnejšie, pričom veslovacie trenažéry s modernejším systémom disponujú podsvietením displeja, ktorý má oproti manuálu prehľadnejší charakter. Záťaž sa na týchto prístrojoch reguluje tlačidlami na displeji alebo bezdrôtovým ovládaním nachádzajúcim sa na rukoväti veslovacieho trenažéra.

Displej zobrazuje okrem vyššie vymenovaných základných aspektov tréningu aj ďalšie výsledky merania, ako počet záberov za minútu či ich celkový počet, no umožňuje tiež výber funkcií daného stroja a cvičebných programov.

Veslovacie trenažéry s elektronickým ovládaním majú dokonca i program, kde sa môže používateľ postaviť proti súperovi v podobe strojového počítača či proti vlastným predchádzajúcim nameraným časom. Z aspektu displeja je najdôležitejšie, aby mal dostatočné rozmery vzhľadom na čitateľnosť zo sedadla umiestneného na pojazde veslovacieho trenažéra.

Nosnosť závisí od hmotnosti všetkých používateľov

V prípade nosnosti ide o jeden z rozhodujúcich parametrov v životnosti veslovacieho trenažéra. V rámci tohto faktora by ste mali brať do úvahy hmotnosť najťažšieho cvičiaceho. Ak budete veslovací trenažér využívať len vy, stačí, aby bola nosnosť primeraná vašej váhe, no v prípade, že bude na stroji trénovať celá vaša rodina, je lepšie voliť model s vyššou nosnosťou.

Základná hodnota nosnosti sa pohybuje na úrovni 100 až 150 kilogramov, pričom je však možné nájsť aj trenažéry s nosnosťou do 180 kilogramov. Aj tento aspekt dokáže zvýšiť cenovú hladinu vybraného modelu, takže je len na vás, či sa rozhodnete investovať do kvalitnejšej konštrukcie s vyššou nosnosťou alebo sa uspokojíte s kratšou životnosťou veslovacieho trenažéra v nižšej cenovej hladine.

Veslovací trenažér nosnosť

Rozmery a hmotnosť treba poriadne zvážiť

Rozmery veslovacieho trenažéra priamo súvisia so schopnosťou tento stroj uskladniť. Vo väčšine prípadov ide o fitness prístroj s približne dvojmetrovou dĺžkou, pričom je však u niektorých modelov možné ich uskladniť jednoduchým zložením.

Touto funkciou disponujú trenažéry na úkor robustnej a kvalitnej konštrukcie s vyššou životnosťou. Vždy je potrebné si skontrolovať nielen rozmery konkrétneho prístroja, ktorý si plánujete zakúpiť, ale tiež si dôkladne premerať priestory, kde bude veslovací trenažér umiestnený.

Hmotnosť je rozhodujúcim parametrom, a to najmä v prípade, že váš trenažér nebude mať fixné umiestnenie, a teda ho budete častejšie prenášať z jedného miesta na druhé. Väčšina modelov sa pohybuje v širokom hmotnostnom rozmedzí 14 až 44 kg, pričom zaváži aj možnosť uľahčenia ich prenášania v podobe transportných koliesok.

Dodatočné funkcie veslovacích trenažérov

Ak váš príbytok nedisponuje miestom, kde by sa veslovací trenažér mohol nonstop nachádzať, odporúčame voliť model s funkciou jednoduchého zloženia a uskladnenia prístroja. Je potrebné pamätať na to, že skladacie konštrukcie v prípade veslovacích trenažérov disponujú nižšou nosnosťou, robustnosťou, a teda i životnosťou.

V prípade, že chcete poriadny prístroj, ktorý vám dlho vydrží, no naozaj nemáte priestor, kde by ste svoj veslovací trenažér fixne umiestnili, a teda ho budete musieť neustále prenášať, najpraktickejšou pomôckou sú transportné kolieska. Poďakuje sa vám nielen vaša chrbtica, ale aj vaša podlaha. Každopádne však pri akomkoľvek modeli, no najmä pri tých najrobustnejších, stav parkiet a drevených podláh vo vašej domácnosti najlepšie zachová tzv. ochranná podložka pod veslovací trenažér.

Z hľadiska funkcií sa oplatí spomenúť meranie frekvencie tepu prostredníctvom externého hrudného pásu prenášajúceho údaje do strojového počítača v priebehu cvičenia. Táto funkcia nielenže umožňuje prehľad o aktuálnom stave srdečného tepu, no tiež si možno nastaviť cieľovú frekvenciu tepu, ku ktorej stroj priebežne prispôsobuje záťaž. Funkcia sa hodí najmä používateľom snažiacim sa o chudnutie prostredníctvom kardio tréningov.

Veslovací trenažér funkcie

Cena stúpa s kvalitou stroja

Cena je pri akomkoľvek produkte veľmi podstatným faktorom. O to viac v prípade, že ide o dlhodobo využívaný prístroj na cvičenie, od ktorého sa očakáva dlhá životnosť.

V cenovej hladine do 400 eur je možné si zaobstarať lacnejšie modely zväčša s hydraulickým brzdným systémom, pričom z hľadiska ovládania obsahujú viac-menej základné funkcie a displej zobrazujúci len tie najpodstatnejšie tréningové hodnoty a výsledky, pričom modely veslovacích trenažérov blížiacich sa k vrchnej hranici tejto cenovej skupiny, a teda 400 eur, disponujú vyššou kvalitou i funkčnosťou.

Veslovacie trenažéry v cenovej hladine od 400 do 1 000 eur ocenia najmä náročnejší používatelia, ktorí túžia po kvalitatívne vyhovujúcom prístroji. Toto cenové rozmedzie disponuje veľkým množstvom modelov, medzi ktorými sa nájdu hydraulické, magnetické, ale aj vzduchové veslovacie trenažéry. Poteší i široká paleta funkcií a výbava v cene tovaru.

Špičkové modely určené na pravidelné používanie vo fitness centrách a na tréning vytrvalých športovcov sa pohybujú v cenovej relácii nad 1 000 eur, pričom v tejto skupine veslovacích trenažérov je možné nájsť už aj produkty s vodným brzdným systémom. Vyššia cena sa neodzrkadľuje len na množstve funkcií, ale aj na vysokej stabilite a kvalite konštrukcie.

Najznámejší výrobcovia veslovacích trenažérov

Fitness stroje je ideálne nakupovať, samozrejme, v špecializovaných obchodoch so zameraním na šport. V rámci populárnych výrobcov veslovacích trenažérov je nutné spomenúť najznámejšie značky inSPORTline a Concept2, ktoré využívajú nielen posilňovne, ale i špičkoví športovci na olympijskej úrovni. Avšak oplatí sa zvážiť aj cenovo dostupné modely z dielne Domyos, Capital Sports či HMS. Prémiové veslovacie trenažéry sú príznačné hlavne pre značky, ako Spirit Fitness, Hammer a Finnlo.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste v článku všetky informácie súvisiace s veslovacími trenažérmi? V prípade, že ani sekcia otázok a odpovedí neuspokojila vašu zvedavosť, ponúkame možnosť obrátiť sa na nás s vašimi otázkami v sekcii komentárov. Posnažíme sa na ne odpovedať čo najskôr.

Veslovací trenažér by ste mali spravidla po každom tréningu vyčistiť prostriedkom rozpúšťajúcim zvyšky potu, ktoré by mohli ovplyvniť, prípadne poškodiť hlavné časti stroja. Keďže väčšina strojov zvykne byť umiestnená na stálom mieste, je nutné z nich pravidelne zotierať prachové častice zabraňujúce plynulému pohybu jednotlivých častí trenažéra. Veslovací trenažér funguje na princípe pravidelného pohybu po jazdnej dráhe, čo znamená, že je túto koľajnicu, ale i ložiská podmieňujúce bezchybný a hladký pohyb potrebné namazávať. V prípade veslovacieho trenažéra ide o komplikovaný mechanizmus, ktorý si vyžaduje regulárnu kontrolu každej súčiastky, preto by ste na ňu rozhodne nemali zabúdať.

Ak plánujete veslovací trenažér využívať v miestnosti s drevenou podlahou, odporúčame zakúpenie ochrannej podložky. Tú je tiež vhodné využívať v prípade väčších a robustnejších modelov, ktoré by mohli potenciálne poškodiť akúkoľvek podlahu či koberec.

Ak je vaším cieľom schudnúť, rozhodne by ste mali voliť ranné tréningy na lačný žalúdok, keď telo ešte nemá dostatok cukrov zo stravy, a preto dochádza k účinnému spaľovaniu tukových zásob. Kondičný tréning s priemernou záťažou je vhodné aplikovať trikrát týždenne s časovým rozsahom tréningu aspoň 30 minút.

inSPORTline Rivu

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, 16 stupňov záťaže, nosnosť 150 kg, dĺžka pojazdu 99 cm, 18 programov, hmotnosť 40 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veslovací trenažér inSPORTline disponuje magnetickým brzdným systémom, ktorý zaručuje jeho vysokú bezpečnosť a dlhú životnosť. K týmto aspektom napomáha aj robustná konštrukcia stroja, ktorá sa hmotnosťou 40 kilogramov blíži k podstatne drahšiemu modelu Finnlo Aquon Waterflow. Zacvičiť si na ňom môžu osoby do 150 kg a vďaka pomerne dlhému pojazdu (99 cm) si pohodlne zatrénujú aj dvojmetroví používatelia.

Ak vaša domácnosť nedisponuje dostatočne veľkou plochou pre umiestnenie veslovacieho trenažéra, tento model poteší transportnými kolieskami a sklopnou konštrukciou, vďaka čomu sa uľahčí prenášanie a skladovanie stroja. Úroveň záťaže je možné nastaviť prostredníctvom elektronického regulátora, ktorý má v prípade tohto trenažéra na veslovanie až 16 stupňov, a teda rovnaký počet ako modely Hammer Rower Pro Force a inSPORTline Yukona. Prehľad o zvolenom stupni záťaže má používateľ vďaka podsvietenému LCD displeju, ktorý okrem tohto údaju zobrazuje aj priebežné tréningové dáta, ako počet záberov za minútu, celkové množstvo záberov, čas tréningu, vzdialenosť, výkon, ale i spálené kalórie či srdcový tep. Zobrazenie všetkých vymenovaných údajov robia z tohto veslovacieho trenažéra kandidáta vhodného aj do posilňovní a klubov.

Najmä z hľadiska programovej vybavenosti si tento veslársky trenažér zaslúži prívlastok „profesionálny“. Systém totiž obsahuje až 18 programov, čo je síce viac ako model Capital Sports Stream M2, ale stále menej v porovnaní s produktom Hammer Rower Pro Force či veslovacím trenažérom totožnej značky inSPORTline Yukona. Zatiaľ čo 12 programov je prednastavených, štyri si môže používateľ prispôsobiť vlastným tréningovým potrebám. Posledné dva programy zahŕňajú HRC program na cvičenie na základe srdcového tepu, ktorého údaje sa zachytávajú prostredníctvom hrudného pásu zakúpeného v balení stroja, a jeden čisto manuálny program.

Keďže stroj disponuje vstavaným ventilátorom, táto súčiastka je jediným hlučným faktorom v celom zariadení. Výhodou prístroja na cvičenie je nielen programové vybavenie, stabilita a konštrukčná masívnosť, no tiež možnosť pohodlného tréningu, ktorú veľkosť stroja otvára pre vysokých ľudí. Komfortu však veľmi nenahrávajú nášľapy, ktoré bez obuvi tlačia do piat. Každopádne je však možné konštatovať, že by si konkrétny veslovací trenažér mali zaobstarať majitelia posilňovní a klubov, pričom do domácností sa odporúča jeho zakúpenie v prípade, že to s týmto športom myslíte naozaj vážne. Len vtedy sa totiž oplatí zaberať podstatné miesto v príbytku a zaplatiť zaň sumu v strednej cenovej hladine.

Pozitíva

Aj pre vysokých používateľov
Tichý chod
Programové vybavenie

Negatíva

Nepohodlné nášľapy

Brzdný systém: magnetický ● Spôsob regulácie: elektronický ● Počet stupňov záťaže: 16 ● Nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 40 kg ● Rozmery: 193 x 57 x 127 cm ● Dĺžka pojazdu: 99 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: 18 ● Telemetrický pás v balení: áno ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, záťaže, srdcového tepu, spálených kalórií, výkonu a vzdialenosti

Capital Sports Stream M2

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémom, 16 stupňov záťaže, nosnosť 100 kg, dĺžka pojazdu 105 cm, 12 programov, hmotnosť 33,5 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veslovací trenažér Capital Sports patrí spolu s modelom Hammer Rower Pro Force z hľadiska nosnosti medzi produkty s menšou výdržou. Maximálna nosnosť totiž v prípade tohto stroja dosahuje hranicu 100 kilogramov, čo nie je v prípade cvičebných strojov práve potešujúcim faktorom. Aj napriek tejto prekážke je však odporúčaný ako začiatočníkom, tak i športovcom, a to najmä na cvičenie v domácom prostredí. Ako modely z radu inSPORTline, inSPORTline Rivu a inSPORTline Yukona, aj tento veslovací trenažér má 16 voliteľných úrovní záťaže, ktoré zabezpečia jedinečný zážitok z domáceho tréningu.

Keďže je tento cvičebný stroj s magnetickým brzdovým systémom skôr vhodný do domácností, je potrebné, aby bol tichým a nerušivým spoločníkom. Túto podmienku veslovací trenažér Capital Sports dozaista spĺňa vďaka dvojitej hliníkovej lište, na ktorej je navyše umiestnené extrémne pohodlné sedadlo. Nastaviteľnými popruhmi zabezpečené nášľapy zaručujú spoľahlivé upevnenie po dobu celého tréningu, čo taktiež napomáha k udržaniu tichého priebehu cvičenia.

Z hľadiska programového vybavenia je tento veslovací trenažér viac než uspokojivý. Aj napriek tomu, že v porovnaní s inými produktmi z nášho testu, ako Hammer Rower Pro Force a inSPORTline Yukona, disponuje Capital Sports len 12 tréningovými programami, ich spracovanie je priam ukážkové. Elektronická regulácia v kombinácii s profesionálnym mini počítačom totiž zabezpečujú široký výber rozličných záťažových kriviek, no tiež ponúkajú program, v ktorom si môže používateľ zasúťažiť so samotným strojovým počítačom, či možnosť definovať si vlastný používateľský program.

Výnimočnosťou elektronického aspektu veslovacieho trenažéra je príležitosť ovládať stroj telefónom či tabletom za pomoci bluetooth pripojenia. Do týchto zariadení si môže používateľ vopred stiahnuť niekoľko rozličných aplikácií kompatibilných s trenažérom, medzi ktorými vyzdvihneme najmä aplikáciu Kinomap bohatú na virtuálne veslárske trasy. Tie sa dajú následne využiť v tréningu. Telefón a tablet však môžete využiť aj jednoducho ako prehrávače hudby či mini televízne obrazovky na sledovanie seriálov či filmov počas tréningu, čo zabezpečuje špeciálny držiak na tieto šikovné zariadenia.

Okrem toho, že je v prípade tohto veslovacieho trenažéra možné tréning spestriť množstvom rozličných aplikácií, jeho LCD displej tiež ponúka detailný prehľad v základných tréningových dátach. Čo sa týka nedostatkov, je vhodné spomenúť montáž stroja, pri ktorej je lepšie použiť vlastné náradie ako slabý kľúč dodaný v balení. Nevýhodou sú tiež plastové kolieska bez ložísk, pričom pre niektorých používateľov môže komplikáciu zahŕňať aj samotné pripojenie stroja na aplikácie. Ani tieto nedostatky však nedokážu zacloniť výhody v podobe tichého chodu, možnosti ľahkého skladovania vďaka sklápateľnosti stroja či optimálneho pomeru ceny a výkonu.

Pozitíva

Kvalitný stroj za výhodnú cenu
Tichý chod
Dostatočný výber programov

Negatíva

Ťažšia montáž
Možné komplikácie pri používaní aplikácií

Brzdný systém: magnetický ● Spôsob regulácie: elektronický ● Počet stupňov záťaže: 16 ● Nosnosť: 100 kg ● Hmotnosť: 33,5 kg ● Rozmery: 211 x 49 x 87 cm ● Dĺžka pojazdu: 105 cm ● LCD displej: áno ● Počet programov: 12 ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie počtu a frekvencie záberov, vzdialenosti, spálených kalórií, pulz + virtuálne veslárske trasy cez špeciálnu aplikáciu

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Šport

Vaše hodnotenie:
(91.4%)